• Ogłoszenia
  •  
    Aktualności fabularne
    Obecna pora roku: Wiosna 164r.

    Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

    24.04.2024 - podsumowanie wydarzenia wioskowego w Sakuragakure. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
    Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
    Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
    Administracja
    Pingwinek Chaosu
    Główny Administrator
    Norka
    Główna Mistrzyni Fabularna
    Hefajstos
    Główny Moderator Kuźni
    Tora
    Główny Moderator Technik

    W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
    Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
     

[Wprowadzone] Może lekki buff do niektórych paktów?

Moderatorzy: Mistrzowie fabularni, Moderatorzy kuźni, Moderatorzy technik, Moderatorzy Kart Postaci

Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2767
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

[Wprowadzone] Może lekki buff do niektórych paktów?

Hello!

Ogólnie ostatnio zacząłem sobie trochę bardziej myśleć nad profilami paktów i ich bonusami i jak np. w kwestii żywiołowego czy specjalistycznego uważam, że są super, tak uważam, że taki Moloch czy Sennin wymagają trochę więcej serduszka. Moja skromna propozycja wygląda tak:

Moloch - W pakcie znajduje się jedno zwierzę w rozmiarze moloch. Możliwość jego przywołania ma jednak tylko powiernik paktu. Jest on tworzony w ramach pierwszego zwierzęcia rangi S w pakcie. Przyzywany Moloch potrzebuje dostatecznie dużo wolnej przestrzeni na bycie przyzwanym i nie pozwoli się przyzwać, na przykład, nad wioską. Przyzwany moloch pojawia się w sposób jak najmniej destruktywny jak to tylko możliwe. Pamiętać należy również, że Molochy przez swój rozmiar mają problemy z mobilnością, a próba komunikacji najpewniej spełźnie na niczym. Dodatkowo, w ramach tego profilu użytkownik ma dostęp do większej ilości Olbrzymich i Monstrualnych bestii, a także zmieniają się koszta przywoływania zwierząt mniejszych od molocha:
  • Zwierzęta malutkie, małe i średnie tj. do rozmiaru psa - koszt połowiczny rangi zwierzęcia;
  • Zwierzęta spore, duże i wielkie tj. do rozmiaru słonia - koszt podwójny rangi zwierzęcia;
  • Zwierzęta olbrzymie i monstrualne tj. do rozmiaru największych Ogoniastych Bestii - koszt potrójny rangi zwierzęcia, bez minimalnego kosztu
Senjutsu - Każdy gracz ma na start dostęp do jednego zwierzęcego mędrca. Jest on tworzony w ramach pierwszego zwierzęcia rangi S dla danego gracza. W kwestii Senjutsu należy spojrzeć na opis wspomagania. Wątek na opanowanie Senjutsu w ramach paktu jest prostym wątkiem, podobnym do wątku wymaganego do opanowania własnej techniki - bez konkretnej rangi. Wciąż należy spełnić jednak wymagania do opanowania Senjutsu. Dodatkowo, zwierzęta-mędrcy mają dostęp do dwóch technik bez ponoszenia za nie kosztu PT, oczywiście, o ile spełniają wymagania. Są to Chakura Tensō no Jutsu oraz Senpō: Chakura Tensō no Jutsu.
► Pokaż Spoiler | Wcześniej
Moloch - W pakcie znajduje się jedno zwierzę w rozmiarze moloch. Możliwość jego przywołania ma jednak tylko powiernik paktu. Jest on tworzony w ramach pierwszego zwierzęcia rangi S w pakcie. Przyzywany Moloch potrzebuje dostatecznie dużo wolnej przestrzeni na bycie przyzwanym i nie pozwoli się przyzwać, na przykład, nad wioską. Przyzwany moloch pojawia się w sposób jak najmniej destruktywny jak to tylko możliwe. Pamiętać należy również, że Molochy przez swój rozmiar mają problemy z mobilnością, a próba komunikacji najpewniej spełźnie na niczym.
Senjutsu - Każdy gracz ma na start dostęp do jednego zwierzęcego mędrca. Jest on tworzony w ramach pierwszego zwierzęcia rangi S dla danego gracza. W kwestii Senjutsu należy spojrzeć na opis wspomagania
Dlaczego tak? Otóż Moloch polega na przywoływaniach wielkich zwierząt. Jeśli jednak te koszty pozostają takie same jak w innych paktach, ten bonus nie jest imo aż tak fajny? I tak naprawdę sprawia, że chcąc wykorzystać ten pakt trzeba stworzyć zwierzęta, które zabiorą Ci ogromną ilość chakry. W ten sposób wciąż zabiorą jej sporo, ale nie aż tak sporo.
A Senjutsu? Cóż doprecyzowana jest kwestia rangi fabuły, a mędrcy zyskują 30 PT, które w innym wypadku musieliby zużyć na techniki, które bardzo często są jakby bazową mechaniką w przypadku Senjutsu ze zwierzętami.
Ostatnio zmieniony 27 lip 2023, 23:06 przez Tora, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Kaguya Kaede
Posty: 713
Rejestracja: 02 cze 2021, 22:23
Ranga: Genin
Discord: hanialke
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Może lekki buff do niektórych paktów?

Ja bym wywaliła, że molochy mogą przywoływać jedynie powiernicy paktu... bo przecież dany summon współpracuje z osobą, która go stworzyła i osobiście nie bardzo bym chciała, by ktoś przywoływał mojego summona i potencjalnie go stracić, bo ktoś go użył w nieodpowiedni sposób... no a powiernik paktu jest jeden.

EDIT: W sumie to co napisałam na górze jest trochę bezsensowne, więc lemme rephrase that.

Ogólnie mamy tylko jednego powiernika paktu i trochę średnie, by ktoś by tylko jedna osoba pod paktem była w stanie go przywołać bo... jakby nie patrzeć, pewnie podpisał się pod paktem molocha, by móc tego molocha przywołać, nawet jeśli ma się te dodatkowe buffy. Nie wspominając, że byłoby mi mega przykro, gdybym stworzyła sobie pakt z molochem, podpisała się pod nim, a potem jakiś inny gracz też i zdobyłby powiernika, zabierając mi możliwość korzystania w pełni z paktu, nad który spędziłam czas, tworząc go. FeelsBadMan.

Uważam, że moloch powinien być summonem S zawsze. Jednakże, powinien być możliwy do przywołania przez każdą osobę pod paktem podpisaną. To tak, jakby w Pakcie Senjutsu do zwierzęcego mędrca miał dostęp tylko powiernik paktu, co jest mega słabą wizją i I don't like that.

Nie wspominając, że obecny system w takim wypadku nie zachęca graczy do podpisywania się pod paktem innego gracza jeśli jest o profilu moloch, bo jeśli nie masz powiernika, to nie dostaniesz tak czy inaczej do tego molocha dostępu shrug

Stworzyłeś summona? Masz podpis pod paktem? Super, możesz tego molocha (który niech zawsze będzie zwierzęciem S) przywołać.

Reszta git dla mnie.
Ostatnio zmieniony 22 cze 2023, 20:48 przez Kaguya Kaede, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamanaka Aiko
Posty: 477
Rejestracja: 27 kwie 2021, 4:55
Ranga: Jōnin
Ranga dodatkowa: Iryōnin
Discord: meei#6947
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:

Re: Może lekki buff do niektórych paktów?

Zdecydowanie to, że moloch może zostać przyzwany wyłącznie przez powiernika paktu jest do wywalenia. Możemy uznać, że zostanie powiernikiem paktu jest dosyć czasochłonne - szkoda byłoby, by osoba, która już zdobyła pakt o profilu moloch mogła korzystać z jego dobrodziejstw dopiero za dłuuugi, dłuuugi czas.
Co do paktu senjutsu, podpisuję się obiema łapkami.

Przez myśl mi jeszcze przeszło, że być może fajnym buffem dla tych profilów byłoby umożliwienie im korzystanie z atutów, tak jak to mają zwierzaki specjalistyczne, ale nie wiem czy nie byłoby to too much.
Obrazek
w tobie jest dość miłości, by ogrzać cały świat
i dość gniewu, by cały świat zniszczyć
aria of the soul

telepatia | słowa #9c6cb5
myśli
głos
Zasięg sensora bez pieczęci | z pieczęcią24 metry | 1000 metrów
► Pokaż Spoiler
Inna odsłona Jajko
Was it a good choice, tho? - Fabuła D | Senju Rie
► Pokaż Spoiler
ja: Don przy sprawdzaniu mojej karty postaci czytał na głos na voice historię i prawie płakał ze śmiechu.
Ja też płakałam, ale bardziej z zażenowania

Hefajstos: Przepraszam. Moje są równie słabe, też się możesz pośmiać.
Znaczy nie słabe.
Przepraszam.
Śmieszne


Obrazek
According to Eiji, I'm officially Norka's balls
Awatar użytkownika
Fawkes
Posty: 407
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:29
Ranga dodatkowa: Moderator Kuźni | Mistrz Gry
Discord: poprostujakub
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: Może lekki buff do niektórych paktów?

Ogólnie to prawda, bo wielokrotnie zwracaliśmy na fakt, że Molochy wydają się najgorszym ze wszystkich profili paktów. Więc ten "mały" buffik powinien im odpowiednio pomóc, również patrząc na fakt, że ten największy summon może być przywoływany przez powiernika, czego nikt na forko nie osiągnął xDDDD - dlatego to co piszą Norka i Jajko jest valid. Przywoływanie Molocha nawet na małym lvlu ogranicza się ilością chakry i ogólnie fabularną współpracą, która z kolei jest jeszcze innym wyzwaniem.

W sensie rozumiem ideę z technikami i do nich nic nie mam, ale co innego z tym opisem. Absolutnie nie zgodziłbym się, by wątek na opanowanie Senjutsu był uznawany jako "prosty wątek bez rangi". Mimo wszystko uważam że jakąś rangę to powinno mieć, patrząc że nauka Senjutsu wciąż jest ryzykowna. Profil Senjutsu daje już taki advantage graczom przy nauce wspomagania, że:
  • Masz kogoś kto cię nauczy
  • Masz kogoś kto pilnuje byś się nie zmienił w kamień i wywalił na głupi ryj
  • Nie musisz iść na Wątek S by się tego uczyć
Ale idk, może to tylko ja mam jakieś urojenia i widzę tutaj problem. Jak myślę to wiele zależy od tego jaka jest dokładna definicja Bezrangowego Wątku.

Co do tego co Aiko napisała, musiałyby wtedy polecieć dodatkowe buffy dla Specjalistycznego Klanu. Szczerze idk jakie, bo np Hiden byłoby mimo wszystko zbyt leniwe i ograniczone. I oznaczałoby to, że muszę zrobić rewrite moich lisów co dopiero wrzuciłem.

Obrazek

Prowadzenie misjiRangi Dowolne
  1. Find Your Own Way - Przygoda Rangi A dla Kurogane Hao.
  2. Lekarzu lecz się sam! - Misja Rangi D dla Orochi Sairai.
Awatar użytkownika
Cerberus
Posty: 229
Rejestracja: 28 kwie 2021, 14:53
Discord: lamozaur
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: Może lekki buff do niektórych paktów?

Z mojej strony bardziej przy molochach poszedłbym w stronę wykreślenia faktu, że ów molocha może przywoływać jedynie powiernik, bo nawet z buffami zaproponowanymi przez Torę, to tak naprawdę... nic mnie za bardzo nie zachęca do podpisania się pod paktem z molochem.

Przepraszam, ale moloch jest jedynie dla ZARZĄDU :P
Awatar użytkownika
Hefajstos
Posty: 2014
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:11
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: Może lekki buff do niektórych paktów?

Molochy - Lekki buff mógłby się im przydać... czy tego potrzebują to dunno ale można zrobić. I generalnie obie propozycje (Mniejsze koszta i Moloch dla każdego) brzmią... ok, ale na pewno nie razem. I mając wybierać między dwoma to już wolę żeby każdy miał dostęp do Molocha (a nawet swojego) niż żeby te summony były tańsze.

Senjutsu - Jakubku zapomniałeś o tym, że w pakcie senjutsu masz też de facto buff w postaci summona który no, zna Senjutsu. Co mu daje +10 statów fizycznych. That's a fucking lot. Anyway - tak jak uważam że ten profil nie wymaga buffa, tak ten zaproponowany ani trochę mi nie wadzi więc jestem z nim ok.

Atuty - definitywnie nie.
Prowadzone Wątki:
Senka - To już dwa lata... może więcej ;;
Shogo - Ale nie odpisuje, pewnie nie odpisze, już nigdy... jak by co - dalej nie odpisał.
Mikan - znowu po Jeleniu, się z Daimyo szlaja. Ale czy kiedyś odpisze?
Ichigo - Bo się jej rządzić zachciało. A i tak nie odpisuje.
YuYuYu - Szczekający renifer i jego właścicielka pilnują podglądacza w klinice.
Hikari - "Szuka" Hyakuzawy flirtując z haremem trzech dziuń.
Tsubaki - Se przylazła. I se jest.
Awatar użytkownika
Fawkes
Posty: 407
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:29
Ranga dodatkowa: Moderator Kuźni | Mistrz Gry
Discord: poprostujakub
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: Może lekki buff do niektórych paktów?

Senjutsu - Jakubku zapomniałeś o tym, że w pakcie senjutsu masz też de facto buff w postaci summona który no, zna Senjutsu. Co mu daje +10 statów fizycznych. That's a fucking lot [...]
Mój mózg nie potrafi tutaj znaleźć związku do kwestii, że wg mnie wątek u zwierząt po Senjutsu nie powinien być bezrangowy. Jakby, jeśli bezrangowy oznacza tyle co myślę, czyli brak konkretnych wyzwań, to to jest mały problem dla mnie. To znaczy, że albo jest Misja A w której dostaje się Pakt+Senjutsu z automatu albo misja S w której dostaje się tylko Senjutsu.

Unless wątek bezrangowy oznacza wątek w którym faktycznie są jakieś wyzwania, ale po prostu za niego nie dostaje się nagrody w postaci PD itd. To wtedy git. Potrzebuję tylko by @Tora mi powiedział co rozumie przez "Prosty wątek bezrangowy".

Obrazek

Prowadzenie misjiRangi Dowolne
  1. Find Your Own Way - Przygoda Rangi A dla Kurogane Hao.
  2. Lekarzu lecz się sam! - Misja Rangi D dla Orochi Sairai.
Awatar użytkownika
Yamanaka Aiko
Posty: 477
Rejestracja: 27 kwie 2021, 4:55
Ranga: Jōnin
Ranga dodatkowa: Iryōnin
Discord: meei#6947
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:

Re: Może lekki buff do niektórych paktów?

Fawkes pisze: 22 cze 2023, 22:06
Mój mózg nie potrafi tutaj znaleźć związku do kwestii, że wg mnie wątek u zwierząt po Senjutsu nie powinien być bezrangowy. Jakby, jeśli bezrangowy oznacza tyle co myślę, czyli brak konkretnych wyzwań, to to jest mały problem dla mnie.
Z tego co pamiętam, może być to nauka senjutsu u zwierząt, w trakcie której te przekazują wiedzę postaci oraz uczą, jak czerpać i korzystać z chakry natury. To, w jaki sposób się to odbywa, jest wolną interpretacją mg. Naturalnie, za wątek nie ma żadnych punktów ani nie kwalifikuje się do rozliczenia, gdyż nagrodą za niego jest zdobycie Sage Mode.
Obrazek
w tobie jest dość miłości, by ogrzać cały świat
i dość gniewu, by cały świat zniszczyć
aria of the soul

telepatia | słowa #9c6cb5
myśli
głos
Zasięg sensora bez pieczęci | z pieczęcią24 metry | 1000 metrów
► Pokaż Spoiler
Inna odsłona Jajko
Was it a good choice, tho? - Fabuła D | Senju Rie
► Pokaż Spoiler
ja: Don przy sprawdzaniu mojej karty postaci czytał na głos na voice historię i prawie płakał ze śmiechu.
Ja też płakałam, ale bardziej z zażenowania

Hefajstos: Przepraszam. Moje są równie słabe, też się możesz pośmiać.
Znaczy nie słabe.
Przepraszam.
Śmieszne


Obrazek
According to Eiji, I'm officially Norka's balls
Awatar użytkownika
Sabataya Tamura
Posty: 513
Rejestracja: 15 maja 2021, 17:28
Ranga: Muryō no ninja
Ranga dodatkowa: Iryōnin
Discord: .vampiro
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Może lekki buff do niektórych paktów?

Z mojej strony powiem, że propozycja Tory jest okej i mogę się pod nią podpisać wink wink.

Jedynie właśnie brakuje mi tej opcji, aby nie było to zarezerwowane tylko dla powiernika. W tym momencie jest to no... kiepskie pod tym względem, bo z podpisem nie mamy za wiele do gadania. Jeżeli to dołączymy to myślę, że ten profil będzie solidny wraz z tymi buffami.

Względem Senjutsu uważam, że ta bezrangowość opiera się na tym, że w nagrodę masz Sage Mode jak to zaznaczyła Aiko. I to jest bez PD. Oczywiście można nas poprawić, choć też tak mi się wydawało.

Atuty? No too much jednak.

~~

Tsūjitegan

Widzenie w dal [m]Widzenie sferyczne [m]Max. dziedzina stylu przewidywanych ruchówKoszt utrzymania na turę
2 500200A20

Prowadzone Fabuły
Prowadzone Misje
Ranga D
Ranga C
Ranga B
Ranga A
Ranga S
Awatar użytkownika
Jelonek
Posty: 1153
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:38
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:

Re: Może lekki buff do niektórych paktów?

Molochy - mmm... jak dla mnie to i oba te buffy można im dać, choć przez to jak molochy są OP rozmiarowo, probably byłby to zbyt duży buff. Więc lepiej dać każdemu do niego dostęp I guess

Atuty - nah, odpada. Nie ma po co im tego dawać, jest to już cecha tych specjalistycznych i tak bym zostawił.

Senjutsu - ogólnie spoko tylko... imo teraz byłoby to zbyt łatwe? W sensie, wątek opanowania techniczki do jakiego jest to porównywane teraz to powiedzmy maks jakieś 10 postków łącznie. Czyli w sumie w ramach misji A dostajemy wtedy praktycznie pakt i Senjutsu za darmo? Niby zajmuje ono oddzielny slot więc spoko, aleeee nie wiem czy to by nie było zbyt proste wtedy zdobycie jednego z najsilniejszych naszych wspomagań. Jakby najpierw były imo wymogi jakichś fabułek z mędrcem, co by to się z nim zaprzyjaźnić i aby "uznał nas za godnego", to spoko... ale tak to raczej nie porównywałbym tego z wątkiem opanowania techniki.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2023, 11:03 przez Jelonek, łącznie zmieniany 1 raz.
Wcielenie Jelenia
Moderator Fabularny | Moderator Techniczny | Miły człek jakiego można pytać o rzeczy i pomoc | Hidden Admin
Prowadzone wątki 6/4 [aktywne wątki]
  • Za tym co odległe - Kamaboko Gonpachiro, Sabataya Shuten & Mirai Akane
  • Tam gdzie bogowie poprowadzą... - Kaguya Kaede
  • Bliźniacze zabawy - Kasane Mitsuki & Kasane Kirara
  • Ranny ptaszek - Uzumaki Chiyo & Fuuka
  • Gorycz zemsty - Inuzuka Nana
  • The Inquisitor's Journey - Ichijou Michiru
Awatar użytkownika
Pomarańcz
Posty: 231
Rejestracja: 02 lut 2022, 14:11
Ranga dodatkowa: Mod KP/Transferów, mod Kuźni.
Discord: Pumpkin#1104
Karta Postaci:

Re: Może lekki buff do niektórych paktów?

Nie ruszałabym paktu Senjutsu - jest dobry taki jaki jest i mym zdaniem nie potrzebuje buffów.

Dla Molocha, myślę że dobrą opcją było by ułatwienie im przywoływania wielkich zwierząt(Specjalnie dla nich tańszy koszt w sensie) no i nie blokowanie molocha do tylko i wyłącznie powiernika.
Awatar użytkownika
Hefajstos
Posty: 2014
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:11
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: Może lekki buff do niektórych paktów?

Senjutsu - Jak dla mnie to spoko że to nie jest "Complicated" w sensie możemy wymagać żeby to wymagało trochę więcej postów niż 5, nawet powinno, ale nie dawałbym temu rangi ani nic. Czysta falvorowa fabułka.
Prowadzone Wątki:
Senka - To już dwa lata... może więcej ;;
Shogo - Ale nie odpisuje, pewnie nie odpisze, już nigdy... jak by co - dalej nie odpisał.
Mikan - znowu po Jeleniu, się z Daimyo szlaja. Ale czy kiedyś odpisze?
Ichigo - Bo się jej rządzić zachciało. A i tak nie odpisuje.
YuYuYu - Szczekający renifer i jego właścicielka pilnują podglądacza w klinice.
Hikari - "Szuka" Hyakuzawy flirtując z haremem trzech dziuń.
Tsubaki - Se przylazła. I se jest.
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2767
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Może lekki buff do niektórych paktów?

Co do paktu Molocha, jako w sumie jedyny zainteresowany obecnie z prośbą (choć chyba jeszcze procesowana):
Ogólnie nie mam nic przeciwko by wszyscy mieli możliwość posiadania Molocha. Jednak imo dawanie po misji A/S Molocha od razu to lekki overkill, gdy ma się summona S rangi osady, którego przywołanie bardzo prawdopodobne zrobi jakąś większą imbę. Więc jak nie mam nic przeciwko temu, by każdy go dostał, tak imo fakt, że zdobywało się go na fabule mi się mega podobał i bym go zostawił. Ale nie ograniczał do powierników. I bym im imo dał te tańsze przywołania, bo wtedy ten plus z dodatkowymi wielkimi stworzeniami jest dość nijaki, jak kosztują wciąż wiele

Co do Senjutsu:
Ten pakt daje w sumie potężniejszego stworka, izi drugie wspomaganie (i to bardzo silne), więc danie im możliwości, by te dwie rzeczy współpracowały imo byłyby super. I właśnie to jest główna zaleta tego typu paktu. Że możesz się łatwo nauczyć Senjutsu. Robienie z tego dodatkowych rozkmin czy wysokorangowych misji strasznie mijałoby się z celem imo.

Atuty:
Imo będzie to overkill. To jest mega fajna cecha Specjalistycznego, która wyróżnia go nad innymi i bym go zostawił.
Awatar użytkownika
Hefajstos
Posty: 2014
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:11
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: Może lekki buff do niektórych paktów?

Moloch - Nah nie dawałbym obu bonusów bo to za dużo. Ich głównym bonusem jest fakt że mają Molocha. Zwiększenie ilości dużych summonów wynika tylko z faktu że nie każdy miał do niego dostęp. Jeśli każdy ma molocha, nie potrzeba innego bonusu. Jeśli zostawiamy że nie każdy, można zmniejszyć koszta innych summonów. Also co do tego czy Moloch od razu czy nie to IMO obojętnie

Senjutsu - No IMO można dać po prostu że ma to być "Dłuższa" fabuła z petami, coś jak na zostanie powiernikiem. Nie posiadająca konkretnej rangi ani narzuconych schematów, ot trening ale nieco dłuższy. Chociaż nie wiem czy bym się w to bawił i po prostu nie dał że ma być fabuła bez rangi, ot przygoda, bez konkretów jakichkolwiek nawet długościowych. Starczy że MF sprawdzi czy miało ręce i nogi.
Prowadzone Wątki:
Senka - To już dwa lata... może więcej ;;
Shogo - Ale nie odpisuje, pewnie nie odpisze, już nigdy... jak by co - dalej nie odpisał.
Mikan - znowu po Jeleniu, się z Daimyo szlaja. Ale czy kiedyś odpisze?
Ichigo - Bo się jej rządzić zachciało. A i tak nie odpisuje.
YuYuYu - Szczekający renifer i jego właścicielka pilnują podglądacza w klinice.
Hikari - "Szuka" Hyakuzawy flirtując z haremem trzech dziuń.
Tsubaki - Se przylazła. I se jest.
Awatar użytkownika
Norka
Posty: 954
Rejestracja: 29 lip 2022, 0:50
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: hanialke
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: Może lekki buff do niektórych paktów?

Co do Molocha - zgadzam się z Donem w kwestii bonusów, choć bardziej się skłaniam ku temu, by jednak każdy miał dostęp do Molocha aniżeli tych mniejszych kosztów. I uważam, że powinno się mieć dostęp do każdego summona od razu. To tak jakby osoby z paktem senjutsu nie miały od razu dostępu do zwierzęcia mędrca. I mean... po to bierzesz Molocha by tego Molocha mieć i trochę niesprawiedliwym w kwestii innych paktów jest ograniczać jego dostępność i kazać robić jeszcze dodatkowe rzeczy, by móc przywołać zwierzę, po które tworzyłeś cały pakt.

Senjutsu - nie widzę sensu dawania jakiejkolwiek rangi takiej fabule, bo... no po to ktoś zdobywa pakt o profilu senjutsu, żeby na żadną "rangową" fabułę po nie nie iść. Tak więc, niech to będzie fabuła mająca ręce i nogi, możemy dać jakieś ramy że np. musi mieć co najmniej 10 postów na osobę (jak misja C), którą będzie MF sprawdzał. No i taka fabułka co najwyżej do wyceny za PB, bez PD itd.
Obrazek
Prowadzone wątki
Przygody 3/3
贖罪道 | Droga do odkupienia - Maji Seitaro
心を慰めるために | Ku pokrzepieniu serc - Yokomine Yozora, Mitsukyevu Uiriamu, Takatsukasa Jugemu
活動中の諜報員 | Agentki w akcji! - Hoshino Aiya, Hoshino Haruka, Hoshino Megumi
Misje 5/4
Ranga C
Ranga B
Ranga A
Inne 2/2
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”