• Ogłoszenia
  •  
    Aktualności fabularne
    Obecna pora roku: Wiosna 164r.

    Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

    24.04.2024 - podsumowanie wydarzenia wioskowego w Sakuragakure. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
    Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
    Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
    Administracja
    Pingwinek Chaosu
    Główny Administrator
    Norka
    Główna Mistrzyni Fabularna
    Hefajstos
    Główny Moderator Kuźni
    Tora
    Główny Moderator Technik

    W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
    Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
     

[WT]Fumei Mesai aka Maji Seitaro

Osoby chcące stworzyć własne techniki, będące unikatowe i niewystępujące do tej pory na forum, mogą być zainteresowane ów miejscem. Możliwe jest bowiem zgłaszanie w nim własnych pomysłów na techniki, które następnie oceniane są przez Głównego Moderatora Technik wraz z podwładnymi mu osobami. Dział ten posiada swój własny regulamin tworzenia takowych, do którego należy się stosować podczas zgłaszania propozycji.

Moderator: Moderatorzy technik

Awatar użytkownika
Maji Seitaro
Posty: 413
Rejestracja: 14 maja 2021, 13:44
Ranga: Muryō no ninja
Ranga dodatkowa: ex-Kage
Ranga dodatkowa: Sennin
Discord: AdrienSterne#3206
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: [WT]Fumei Mesai aka Maji Seitaro

Tora pisze: 10 sty 2023, 13:00 To chyba nie mam nic przeciwko, zapomniałem wspomnieć, że przy aktywacji dałbym 2 znaki wcześniej ustalone + jeden z tych specyficznych, z konkretną komendą. W przypadku Sennina, wystarczy po tych dwóch pieczęciach po prostu odpowiedni komunikat nadać resztą pieczęci.

Co zaś do grafiki i Kanji - i tak czekamy aż spełnisz wymagania do posiadania tej techniki, ale na razie ma ona swoisty "akcept".
No to to już mi nie pasuje. Nie taki był cel, technika miała być jak największym usprawnieniem do komunikacji, bez potrzeby składania dodatkowych pieczęci, mimo biegłości. Wymagania po dodatkową technikę już jest wystarczającym utrudnieniem i sprawia, że nikt się nie pokusi pójść po tę technikę.

A no i wrzucam swojego starego raka.
Senpō: Ten no Megumi | Sage Art: God's Blessing仙法 ・天の恵み
KlasyfikacjaNinjutsu, Senjutsu, Kontrola Chakry, Kinjutsu, Technika absorbcji chakry
Pieczęcie Tygrys → Wół → Koń → Małpa → Smok → Koń → Tygrys → Małpa → Baran → Ptak → Koń → Wąż → Szczur → Baran → Małpa → Dzik → Smok → Dzik → Baran → Tygrys → Zając → Małpa → Koń → Zając → Ptak → Zając → Koń → Pies → Koń → Tygrys → Małpa → Pies → Smok → Małpa → Tygrys → Ptak → Wąż → Zając → Wół → Wąż → Ptak → Zając → Smok → Małpa → Smok → Wół → Szczur → Smok → Koń → Ptak
KosztDezaktywacja Trybu Mędrca, jednak wymagane jest posiadanie przynajmniej 5.000 chakry
ZasięgDotykowy
WymaganiaKontrola Chakry 10, osłabiona lub unieruchomiona ofiara
Technika opracowana przez Sandaime Kazekage, stanowiąca kwintesencję możliwości wykorzystania Senjutsu w ramach Kinjutsu. Kładąc lewą rękę na wysokości klatki piersiowej drugiej osoby, a prawą na czole mędrzec może odebrać zdolność korzystania z chakry poprzez zaabsorbowanie jej zasobów z maksymalnej puli. Wyssana chakra nie jest wliczana w rezerwy mędrca, lecz ulatuje, stając się jednością z energią natury. Przyjmuje się, że na jedną turę możliwe jest wchłonięcie 50% chakry ofiary, jednak proces musi pozostać niezakłócony. W przeciwnym wypadku użytkownik traci energię wykorzystaną na poczet techniki, zaś ofiara nic, toteż zaleca się nie stosować jej w warunkach bojowych i tylko na wyczerpanym, unieruchomionym lub nieprzytomnym przeciwniku. Ewentualnie na kimś, kto jest świadomy konsekwencji i się na nie godzi. Nie jest możliwym zabicie poprzez użycie tej techniki, a jedynie pozostawienie oponenta w skrajnym wyczerpaniu i z ilością maksymalnej chakry porównywalnej do studenta akademii lub cywila - dla ułatwienia jest to nie więcej niż 1,000 punktów. Efektem wizualnym jest oślepiająca łuna czerwonego(ofiara) i niebieskiego(użytkownik) światła. Mimo wymiernych korzyści istnieją też wady:
  • W momencie zakończenia rytuału użytkownik jest wyczerpany tak samo jak ofiara, nawet jeśli spadek chakry nie był duży, ale bez permanentnej jej utraty. Dodatkowo Tryb Mędrca staje się nieosiągalny na najbliższe 6 miesięcy realnych.
  • Niemożliwe jest zaabsorbowanie innej chakry niż własna ofiary, toteż technika nie wpływa na bonusy do chakry tymczasowo przyznawane przez techniki, dedykowane urządzenia bądź wspomagania.
  • Efekt techniki nie jest nieodwracalny, ponieważ nie zostaje zablokowana możliwość zwiększenia zasobów chakry, toteż gracz, jeśli ma na to PD może swobodnie rozwijać utracone rezerwy chakry. Ponadto dalej można wykorzystywać jutsu, o ile koszta nie przekraczają aktualnie dostępnej puli.
Posiadając Sennina i Specjalizację w Ninjutsu Ten no Megumi zyskuje nowe właściwości w postaci odwrotnego działania. Użytkownik potrafi przywrócić drugiej osobie chakrę odebraną nawet przy użyciu innych sposobów. W tym przypadku cooldown nie obowiązuje, a koszt jest podwójny. Podczas użycia zarówno użytkownika, jak i ,,błogosławionego'' obejmuje biała łuna światła.
Posiadając Specjalizację w Ninjutsu czas do kolejnego użycia Trybu Mędrca jest skracany do miesiąca realnego.
PRYWATNA
► Pokaż Spoiler
Saishin Tsuuhou no Jutsu | Technique of the latest notification???
KlasyfikacjaNINJUTSU, TECHNIKA CZASOPRZESTRZENNA, FŪINJUTSU
Pieczęcie Nałożenie: SMOK → DZIK → TYGRYS → WĄŻ → PIES Aktywacja: Różne, wymienione w opisie
KosztStandardowy na nałożenie, 1/4 standardowego na aktywację
ZasięgDowolny dla nadania sygnału, dotykowy na nałożenie
WymaganiaFŪIN NO JUTSU: SEIKATSU KOTOBA
Technika polegająca na utworzeniu znaku wielkości odcisku palca dorosłego człowieka w dowolnym miejscu na głowie innej osoby lub siebie samego. Swoje zastosowanie znajduje w komunikacji między oddziałami; w momencie użycia osoba, która posiada pieczęć słyszy w swojej głowie krótką wiadomość głosową, nieskładającą się więcej niż z kilku słów. Jako że technika znalazła zastosowanie głównie w warunkach bojowych, komunikaty, które można nią nadać są zwięzłe i służą głównie do ostrzegania i informowania. Aby nadać informację, należy złożyć konkretną pieczęć i pomyśleć o osobie, której chce się ją przekazać. Osoba ze znakiem może nadać wiadomość zwrotną, o ile zna ich pełną treść, nie jest konieczna znajomość jutsu.
Technika opracowana przez Sandaime Kazekage podczas Największej Wojny Shinobi jako odpowiedź na Kagayaku Rantan no Jutsu. Posiada jednak to samo ograniczenie. Technika jest możliwa do użycia niezależnie od odległości tak długo, jak wszystkie osoby znajdują się w tym samym wymiarze. Komunikatów jest tyle ile standardowych pieczęci ręcznych:
Zając - ,,uciekaj"
Koń - ,,obrona"
Ptak - ,,z góry!"
Tygrys - ,,zasadzka"
Małpa - ,,z lewej''
Smok - ,,wracaj"
Dzik - ,,na przeciwko"
Wół - ,,do ataku"
Baran - ,,z prawej"
Szczur - ,,z tyłu"
Pies - ,,bezpieczeństwo"
Wąż - ,,z dołu"


Posiadając Specjalizację w Ninjutsu składanie pieczęci do nadania komunikatu jest zbędne, wystarczy myśl.
Posiadając Sennina Ninjutsu możliwe jest nadanie kilku wiadomości na raz, by stworzyć proste zdanie, koszt liczy się wówczas jako wielokrotny.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2023, 13:33 przez Maji Seitaro, łącznie zmieniany 9 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2767
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: [WT]Fumei Mesai aka Maji Seitaro

Saishin Tsuuhou no Jutsu - Widzisz, tylko ta technika już jest usprawnieniem w moich oczach. Sam napisałeś, że ma być ogólnodostępna, a więc, że nikt po nią nie idzie. To tylko 3 pieczęci łącznie, nie trzydzieści. Technika Shuten wymaga większej ilości pieczęci i przygotowuje przedmiot, który się świeci. Widzę, że MG pozwolili by wtedy np. posługiwać się alfabetem morse'a. Gentoshin jest techniką wyższej rangi, bardziej wymagającą. Ty z kolei tutaj wydajesz precyzyjne informacje. Horrendalnie szybko. Ogólnie jednak powiedz mi proszę - którą wersją jesteś zainteresowany - podstawową czy alternatywną, bo możliwe, że trochę mi się to miesza, ze względu na to, jak długo minęło od ostatniego jej sprawdzania.

Senpō: Ten no Megumi - ogólnie sam zamysł nie jest zły, jednak widzę kilka kwestii imo dość istotnych. Najważniejsze jest to - co ma do tego tryb mędrca. Ogólnie w wymaganiach dałbym atut absorpcji chakry i ustanowił tę technikę jako wspomaganie, bo atakujesz bezpośrednio "PDki" innych graczy. Z innych rzeczy - strasznie szybko wysysasz tę chakrę potencjalnie tanim kosztem. Bo nie masz doprecyzowane, jak wiele musisz mieć minimum chakry natury. Ogólnie prędzej widziałbym tę technikę, jako blokującą SMa, bo jako SM masz możliwość wyczucia i wchłaniania chakry natury. I wtedy ma dla mnie to sens bez atutu absorpcji chakry. Ale no... zobaczymy co tam ewentualnie wykombinujesz i może mnie przekonasz.
Awatar użytkownika
Maji Seitaro
Posty: 413
Rejestracja: 14 maja 2021, 13:44
Ranga: Muryō no ninja
Ranga dodatkowa: ex-Kage
Ranga dodatkowa: Sennin
Discord: AdrienSterne#3206
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: [WT]Fumei Mesai aka Maji Seitaro

Saishin Tsuuhou no Jutsu - zaakceptowałem wymaganie innej techniki. Ostatecznie bardziej pasuje tutaj wersja alternatywna, jest nieprzegięta i nie jest tanią wersją WT Aiko. Jest ok?

Senpō: Ten no Megumi - uznałem, że może to być senpo, ponieważ wyciągnięta z ofiary chakra nie wchodzi w rezerwy użytkownika, bo wtedy faktycznie atut byłby potrzebny. Zamiast tego chakra ulatuje, staje się jednością z naturą. Z innych zmian to zwiększyłem liczbę pieczęci do 50, cooldown na SM 6mscy, ze specką miesiąc, wyczerpanie po prawidłowym użyciu techniki i koszta.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2023, 13:33 przez Maji Seitaro, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2767
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: [WT]Fumei Mesai aka Maji Seitaro

Saishin Tsuuhou no Jutsu - nie rozumiem teraz działania. Przekazujesz do 5 słów, czy zapisujesz komunikat czy jak? Bo trochę się zgubiłem. Czy masz 5 komunikatów i wybierasz, który z nich inna osoba ma usłyszeć?

Senpō: Ten no Megumi - z twoją interpretacją prędzej bym widział blokowanie innej osobie SMa aniżeli całej chakry. I nadal nie widzę powodu, dla którego atut absorpcji chakry nie byłby potrzebny. Niestety, ale na ten moment, twój argument nie przekonał mnie do tego, co nazwałem "atakiem na PD" innych graczy.
Awatar użytkownika
Maji Seitaro
Posty: 413
Rejestracja: 14 maja 2021, 13:44
Ranga: Muryō no ninja
Ranga dodatkowa: ex-Kage
Ranga dodatkowa: Sennin
Discord: AdrienSterne#3206
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: [WT]Fumei Mesai aka Maji Seitaro

Okej, więc tak - przekazuję do pięciu słów z podanych w opisie z których mogę stworzyć całe zdanie. Na przykład ,,Uciekaj, zasadzka, na przeciwko". Wiem, że nie jesteś zaznajomiony, ale sugerowałem się tymi glifami naziemnymi z Dark Souls, z których często niewiele wynikało, bo zdania były niejednoznaczne lub zmuszające do domyślania się. To tylko lekka inspiracja, bo tutaj da się zrozumieć, choć też wiele zależy od interpretacji postaci która słyszy głos

Co do senpo - po namyśle idzie do kosza. Ciężko mi znaleźć sensowne argumenty, tym bardziej że nie zależy mi na niej aż tak jak myślałem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2767
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: [WT]Fumei Mesai aka Maji Seitaro

Okej, to brzmi już bardziej sensownie. Więc proszę tylko byś opisał to raczej w sposób:
"W pieczęci zamykamy do 5 słów. Następnie osoba, która nałożyła pieczęć, może je wykorzystać do przekazania dowolnej informacji. Np. zapieczętowanie słów: wróg, atak, wycofaj, przód, tył pozwala przekazać osobie z nałożoną pieczęcią informację "wróg atak przód", której interpretacja zależy od osoby, która pieczęć ma nałożoną".
Jeśli oczywiście dobrze zrozumiałem twoją intencję.
Do tego Sennina bym wyrzucił, bo nie wydaje mi się czymś nowym w kontekście tej techniki.
Też w kontekście Kagayaku Rantan no Jutsu - technika ta raczej nie powinna być ozwojowana? Chyba, że mnie przekonasz.
Nie wiem czy poza bonusem ze Specki nie dodałbym dodatkowych słów np. na randze A/S ninjutsu?
Na pewno opis musisz poprawić, by był klarowniejszy. Jakąś propozycję podałem, acz wiadomo - nie musisz się jej trzymać. Tylko, żeby inny randomowy gracz wiedział co i jak :D
Awatar użytkownika
Maji Seitaro
Posty: 413
Rejestracja: 14 maja 2021, 13:44
Ranga: Muryō no ninja
Ranga dodatkowa: ex-Kage
Ranga dodatkowa: Sennin
Discord: AdrienSterne#3206
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: [WT]Fumei Mesai aka Maji Seitaro

Okej zrobimy jak mówisz i dobrze zaczynasz rozumieć o co mi się rozchodzi. Na takie ustępstwa mogę jeszcze iść, więc edytuję opis, wywalę sennina... co do zwojów. Mogę kilka dodać, ale postawienie wymogu znajomości innej techniki ozwojowanej praktycznie wyklucza szerszą dostępność. Nie taki był plan. Także ozwojować mogę pod warunkiem zniesienia wymogu drugiej techniki.
Saishin Tsuuhou no Jutsu | Technique of the latest notification手 最新
KlasyfikacjaNINJUTSU, TECHNIKA CZASOPRZESTRZENNA, FŪINJUTSU
Pieczęcie Nałożenie: SMOK → DZIK → TYGRYS → WĄŻ → PIES Aktywacja: Różne, wymienione w opisie
KosztStandardowy na nałożenie, 1/4 standardowego na aktywację i impuls na wiadomość zwrotną od adresata
ZasięgDowolny dla nadania sygnału, dotykowy na nałożenie
WymaganiaFŪINJUTSU B
Technika polegająca na utworzeniu znaku wielkości odcisku palca dorosłego człowieka w dowolnym miejscu na głowie innej osoby lub siebie samego. Swoje zastosowanie znajduje w komunikacji między oddziałami; W pieczęci zamykamy do 5 słów. Następnie osoba, która nałożyła pieczęć, może je wykorzystać do przekazania dowolnej informacji. Np. zapieczętowanie słów: wróg, atak, wycofaj, przód, tył pozwala przekazać osobie z nałożoną pieczęcią informację "wróg atak przód", której interpretacja zależy od osoby, która pieczęć ma nałożoną. Jako że technika znalazła zastosowanie głównie w warunkach bojowych, komunikaty, które można nią nadać są zwięzłe i odnoszą się głównie do ostrzegania i informowania. Aby nadać informację, należy złożyć konkretną pieczęć i pomyśleć o osobie, której chce się ją przekazać. Osoba ze znakiem może nadać wiadomość zwrotną, o ile zna ich pełną treść, nie jest konieczna znajomość jutsu. Adresat słyszy w głowie głos osoby, która nałożyła pieczęć i tylko ta osoba może wiadomość nadać.
Technika opracowana przez Sandaime Kazekage podczas Największej Wojny Shinobi jako odpowiedź na Kagayaku Rantan no Jutsu. Posiada jednak to samo ograniczenie. Technika jest możliwa do użycia niezależnie od odległości tak długo, jak wszystkie osoby znajdują się w tym samym wymiarze.

Posiadając Specjalizację w Ninjutsu składanie pieczęci do nadania komunikatu jest zbędne, wystarczy myśl.
Posiadając rangę A lub S w Ninjutsu i Fūinjutsu można zapieczętować większą ilość słów; +5 słów na każdą rangę obu tych dziedzin, aż do 20 dodatkowych słów na randze S.
Skoro tamto senpo poszło w kosz, to wrzucam kolejną
Gyakū Hiraishin no Jutsu | Reverse Flying Thunder God Technique逆飛雷神の術
KlasyfikacjaNINJUTSU, TECHNIKA CZASOPRZESTRZENNA, FŪINJUTSU
Pieczęcie-
KosztPołowiczny na skok dla pojedynczej osoby, zgodnie z mechaniką HnJ
ZasięgDowolny na przeniesienie, dotykowy na nałożenie
WymaganiaHiraishin no Jutsu, sennin ninjutsu, przygotowane wcześniej symbole Hiraishin no Jutsu, odpowiednia biegłość w Hiraishin no Jutsu
Technika niczym nie różniąca się od swojego pierwowzoru, z tą różnicą, że działa w odwrotny sposób. Tutaj to użytkownik przywołuje do siebie rzeczy, na które nałożył wcześniej pieczęć i przenosi najczęściej do siebie. Brzmi prosto w założeniu, ale istnieją pewne ograniczenia z tym związane. Użytkownik może teleportować rzeczy nieożywione tak długo, dopóki te nie przekraczają monstrualnych rozmiarów i nie są permanentnie przytwierdzone do podłoża, co oznacza że przeniesienie wolnostojącego budynku czy skały wrytej w ziemie od milionów lat może okazać się niewykonalne. Kolejne ograniczenie wiąże się z próbą przeniesienia istoty żywej. Jedynie posiadając odpowiednią biegłość możliwe jest przenoszenie innych osób. Ponadto dana osoba musi mieć na sobie lub swoim ubraniu pieczęć Hiraishina, by mogła zostać teleportowana. Przykładowo oznacza to tyle, że jeśli ktoś nosi przy sobie broń z pieczęcią Hiraishina, to użycie techniki spowoduje przeniesienie wyłącznie tej broni, nawet jeśli jest ona trzymana w dłoniach.

Posiadając Specjalizację w Ninjutsu użytkownik może teleportować istoty/rzeczy nie tylko do siebie, ale też do innych pozostawionych pieczęci.
ozwojowana
Ostatnio zmieniony 17 lip 2023, 23:46 przez Maji Seitaro, łącznie zmieniany 16 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2767
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: [WT]Fumei Mesai aka Maji Seitaro

Saishin Tsuuhou no Jutsu:
Możesz zdjąć wymóg Saishin Tsuuhou no Jutsu
Niby opis mówi to, co ustaliliśmy, po czym mamy 12 różnych znaków na 12 różnych komend. O co chodzi?

Gyakū Hiraishin no Jutsu:
Ogólnie sam zamysł jest okej, koszta może bym rozpisał podobnie jak w Kuchiyose, zależne od rozmiaru obiektu, co o tym myślisz?
Nie widzę powodu, by technika była prywatna, tak samo jak Hiraishin: Dorai nie jest ozwojowane. Wydaje mi się być naturalnym rozwinięciem techniki. Skoro ja mogę przenieść siebie lub coś do znaku, to czemu tego znaku nie miałbym przenieść do siebie? Chyba, że mnie przekonasz oczywiście, czemu powinna być prywatna, choć dla mnie lepiej byłoby to zwyczajnie dopisać do Hiraishina.
Awatar użytkownika
Maji Seitaro
Posty: 413
Rejestracja: 14 maja 2021, 13:44
Ranga: Muryō no ninja
Ranga dodatkowa: ex-Kage
Ranga dodatkowa: Sennin
Discord: AdrienSterne#3206
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: [WT]Fumei Mesai aka Maji Seitaro

Saishin Tsuuhou no Jutsu:
okej, wywaliłem te 12 komend. Czy dobrze się już rozumiemy i wszystko git? xD

Gyakū Hiraishin no Jutsu:
Okej, krótki namysł wystarczył do stwierdzenia, że efekt nie jest na tyle unikalny by technika była prywatna, ale na pewno nie zasługuje na bycie ogólnodostępną. Właśnie dlatego, że jest to naturalne rozwinięcie matczynej techniki dobrze, żeby to była technika ozwojowana(zwojów tyle, co w przypadku domyślnego HnJ). W niektórych przypadkach technika pozwala na więcej i jest niebezpieczniejsza, szczególnie kiedy oznakuje się inną osobą, a różnica KC pozwala na teleportację bez zgody tej osoby. Można sobie wyobrazić różne scenariusze. W M&A nie zaprezentowano podobnego działania. Można było przenieść się do kogoś lub do czegoś albo zamienić miejscami jak to zrobili Mineto i Tobirama. Ale coś/kogoś do nas? No nie, nie wydaje się, że mógłby to zrobić ktoś kto Hiraishina dopiero co się nauczył. To troszeczkę wyższa półka.
A pobocznie, względem tego co widzę na forum to wiele technik jest ozwojowanych, mimo tego że też(imho) są naturalnymi rozwinięciami. Są też takie, które są na tyle błahe, a są ozwojowane mimo to.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2767
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: [WT]Fumei Mesai aka Maji Seitaro

Saishin Tsuuhou no Jutsu - zostało ci "Komunikatów jest tyle ile standardowych pieczęci ręcznych:" - do usunięcia. Ogólnie sam opis jest dobry. Nie wiem czy na randze A i S nie dałbym więcej słów. Informację zwrotną niezbyt widzę, jeśli ktoś nie wie kto nadał wiadomość. Warto to doprecyzować. Czy tylko osoba, która znak nałożyła może nadawać czy ktoś inny? W wymaganiach - Fuinjutsu B?

Gyakū Hiraishin no Jutsu - szczerze? Zrobiłbym, że przenoszenie przedmiotów nieożywionych do nas powinno być w ramach Hiraishina. Zwyczajnie. Z kolei możemy przysiąść się nad przenoszeniem osób do nas. Jest to ciekawe i... może być mocno broken. Ale na pewno bardziej zwój materiał niż po prostu przenoszenie przedmiotu.

Jeśli masz też jakieś uwagi, że coś jest zwojem, a powinno być ogólne - śmiało dawaj znać. Jako techniczni nad tym usiądziemy i przeanalizujemy.
Awatar użytkownika
Maji Seitaro
Posty: 413
Rejestracja: 14 maja 2021, 13:44
Ranga: Muryō no ninja
Ranga dodatkowa: ex-Kage
Ranga dodatkowa: Sennin
Discord: AdrienSterne#3206
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: [WT]Fumei Mesai aka Maji Seitaro

Saishin Tsuuhou - wywaliłem dopisek. Dopisałem, że adresat słyszy w głowie głos osoby nakładającej pieczęć. A więc wie kto nadaje. I tylko twórca pieczęci może nadać wiadomość w ramach jednej pieczęci. Dodałem wymóg Fuin B i większą ilość słów zależnie od rangi.

Gyaku Hiraishin - tak jak ci pisałem na Discordzie; zwykły hiraishin nigdy tak nie działał. Natomiast jestem w stanie przychylić się do tego co pisałeś - wymóg biegłości w HnJ. Ma to w sumie sens i na takie ustępstwo jestem w stanie iść.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2767
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: [WT]Fumei Mesai aka Maji Seitaro

Saishin Tsuuhou - hmm... jest mega git. Choć informację zwrotną dałbym na Senninie Ninjutsu lub Fuinjutsu. Że wtedy masz tę możliwość. Co ty na to?

Gyaku Hiraishin - to opisz proszę to, jak ty to widzisz i zobaczymy czy jest git ;)
Awatar użytkownika
Maji Seitaro
Posty: 413
Rejestracja: 14 maja 2021, 13:44
Ranga: Muryō no ninja
Ranga dodatkowa: ex-Kage
Ranga dodatkowa: Sennin
Discord: AdrienSterne#3206
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: [WT]Fumei Mesai aka Maji Seitaro

Saishin Tsuuhou - jesteśmy coraz bliżej xD ale z wiadomością zwrotną chodzi o to, by adresat był w stanie ją nadać jeśli zna treść zapieczętowanych słów. Wystarczy impuls, znajomość samej techniki nie powinna być wymagana. Działanie i wykorzystanie techniki miało być w zasadzie upowszechnione. Tak to widzę.

Gyaku Hiraishin - i jak teraz?
Obrazek
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2767
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: [WT]Fumei Mesai aka Maji Seitaro

Saishin Tsuuhou - z tego co pamiętam, ustalaliśmy by nie była ona ozwojowana. Lekko przeredagowałem, by nie bawić się w głuchy telefon. Z rzeczy nieustalonych, koszt zmieniłem na połowiczny. Dodałem Sennina z wiadomością zwrotną, a także główną klasyfikację uznałem jako Fūinjutsu, ze względu na to, że to pieczęć gra tu główną rolę. Jak ci pasuje ta wersja co poniżej - to przenoszę i akcept:
Saishin Tsuuhou no Jutsu | Technique of the latest notification手 最新
KlasyfikacjaFūinjutsu, Ninjutsu, Technika czasoprzestrzenna, Technika pieczętująca
PieczęcieNałożenie: Smok → Dzik → Tygrys → Wąż → Pies
Aktywacja: Pieczęć Konfrontacji
KosztNałożenie: Standardowy na nałożenie,
Aktywacja: Połowiczny
ZasięgDowolny dla nadania sygnału, dotykowy na nałożenie
WymaganiaNinjutsu B
Technika polegająca na utworzeniu znaku "報" wielkości odcisku palca dorosłego człowieka w dowolnym miejscu na głowie innej osoby lub siebie samego. Swoje zastosowanie znajduje w komunikacji między oddziałami; W pieczęci zamykamy do 5 słów. Następnie osoba, która nałożyła pieczęć, może je wykorzystać do przekazania dowolnej informacji. Np. zapieczętowanie słów: wróg, atak, wycofaj, przód, tył pozwala przekazać osobie z nałożoną pieczęcią informację "wróg atak przód", której interpretacja zależy od osoby, która pieczęć ma nałożoną. Jako że technika znalazła zastosowanie głównie w warunkach bojowych, komunikaty, które można nią nadać są zwięzłe i odnoszą się głównie do ostrzegania i informowania. Aby nadać informację, należy złożyć konkretną pieczęć i pomyśleć o osobie, której chce się ją przekazać. Adresat słyszy w głowie głos osoby, która nałożyła pieczęć i tylko ta osoba może wiadomość nadać.

Technika opracowana przez Sandaime Kazekage podczas Największej Wojny Shinobi jako odpowiedź na Kagayaku Rantan no Jutsu. Posiada jednak to samo ograniczenie. Technika jest możliwa do użycia niezależnie od odległości tak długo, jak wszystkie osoby znajdują się w tym samym wymiarze.

Specjalna zasada: za każdy poziom Ninjutsu oraz Fūinjutsu ponad B (ranga A oraz S) można w pieczęci zamknąć dodatkowe pięć słów, łącznie do dwudziestu dodatkowych słów przy posiadaniu Ninjutsu oraz Fūinjutsu na randze S.

Posiadając Specjalizację w Ninjutsu lub Fūinjutsu składanie pieczęci do nadania komunikatu jest zbędne, wystarczy myśl.
Posiadając Sennina Ninjutsu lub Fūinjutsu osoba ze znakiem może nadać wiadomość zwrotną, ograniczając się do słów, które zostały w pieczęci zamknięte. Koszt takiej informacji to Połowiczny B ponoszony przez osobę z nałożoną pieczęcią.
Gyakū Hiraishin no Jutsu - przeredaguj proszę trochę opis, bo się trochę w nim gubiłem. Z tego co pamiętam ustalaliśmy, że biegłość dopiero miała umożliwiać przenoszenie innych osób, więc opisz to jak bonus z rangi, w stylu "Posiadając odpowiednią biegłość możliwe jest przenoszenie innych osób żywych blablabla" tak jak opisałeś to w opisie techniki.
Awatar użytkownika
Maji Seitaro
Posty: 413
Rejestracja: 14 maja 2021, 13:44
Ranga: Muryō no ninja
Ranga dodatkowa: ex-Kage
Ranga dodatkowa: Sennin
Discord: AdrienSterne#3206
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: [WT]Fumei Mesai aka Maji Seitaro

Saishin Tsuuhou - wszystko pasuje, można przenosić.

Gyaku Hiraishin - czy teraz ok?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Własne Techniki”