• Ogłoszenia
  •  
    Aktualności fabularne
    Obecna pora roku: Wiosna 164r.

    Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

    24.04.2024 - podsumowanie wydarzenia wioskowego w Sakuragakure. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
    Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
    Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
    Administracja
    Pingwinek Chaosu
    Główny Administrator
    Norka
    Główna Mistrzyni Fabularna
    Hefajstos
    Główny Moderator Kuźni
    Tora
    Główny Moderator Technik

    W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
    Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
     

Park

Wioska położona jest na równinach w centrum Sakura no Kuni, pełnych zieleni oraz kwiatów wiśni dodających, jak całej reszcie kraju, nieziemskiego uroku. To wokół nich została zbudowana Sakuragakure i zadbano o to, aby jej styl był poważny oraz pasował do pięknych terenów. Nie mają przez to bezpośrednio dostępu do morza, jednak klimat tam jest bardzo stabilny i należy do tych cieplejszych. Zimy nie są srogie, wiosny lubią być gorące i z niewielkimi opadami deszczu, a kiedy nastaje lato, mieszkańcy muszą zadbać o to, aby nie paść z odwodnienia. Nie jest to jednak poziom gorąca na pustyni. W dodatku przez wioskę przechodzi sporej wielkości rzeka, to łatwo jest się ochłodzić w takie dni z racji na pozwolenie kąpania się w niej.
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2767
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Park

Wycieczka szkolna修学旅行
Tura3/?
RangaC
Trzeba było podzielić się rolami i dużo osób już to zrobiło. Zostało niewiele osób i Nezuko zgłosiła się do roli tej dobrej. Za wiele osób nie miało nic przeciwko i nawet Mamoru się też zgłosił.
-Ja też chcę grać ninja! - powiedział trochę pewniej, gdy już się Nezuko zgłosiła.
-To ja zajmę się dokładniejszym scenariuszem. - zdecydowała Kirara i usiadła, nawet na innych nie czekając
-Mi pasuje bycie cywilem. - powiedział cicho Saito, choć dzięki ciszy, jaka zapadła w klasie po oświadczeniu.
-Ej, ale w sumie ja też chciałabym być ninja. Albo chociaż mieć trochę większą rolę do odegrania niż tylko dama w opałach! - odezwała się Ataru wyginając się na krześle tak, że można byłoby się zastanawiać, czy gdzieś nie zgubiła kręgosłupa. -Bo wiecie, to nie tak, że muszę grać pierwsze skrzypce i główną rolę. Nie nie, spokojnie, ale nie chcę być zapomniana ani stać gdzieś z boku i tylko drżeć! Chciałabym być bardziej charakterystyczna, bo wtedy wiecie, więcej się dzieje. I byłoby to zdecydowanie bardziej ciekawe niż... - nie udało jej się jednak dokończył, gdyż przerwał jej jej kolega z ławki.
-Mogę grać cywila. - jasno określił, czym oburzył swoją koleżankę.
-Yama-kun, nieładnie tak przerywać. Pomyślałeś może o uczuciach drugiej osoby, której właśnie przerwałeś w pół zdania? To było bardzo niegrzeczne i teraz jest mi smutno. Powinieneś mnie przeprosić... - zdaje się, że kolejny monolog miał być rozegrany w ławce przed Uchihą.
W tym czasie też widziała, jak Kiyoaki nachyla się do Kahori i coś jej mówi, choć przez słowotok Ataru nie dosłyszała. Sama zaś pomocnica menadżera skończyła notować, wstała i podeszła do Kirary, dając jej kartkę z zapewne zapisanymi uczniami i ich rolami.
Minęło może piętnaście minut luźnych rozmów, gdy Kirara wstała i chrząknięciem przerwała reszcie słowa.
-Po pierwsze. - zaczęła -Powinniśmy ograniczyć się do taijutsu i genjutsu, także by prezentować ninjutsu. Nie chcemy przypadkiem zranić widowni lub uszkodzić terenu festiwalu. - wyjaśniła spokojnie. -Ewentualnie zmiana wyglądu czy proste klony. Nic więcej. - wyjaśniła i większość głosów w klasie przyznało jej rację. -Proponuję wszystko podzielić na 4 akty. Pokazać cywili żyjących swoim życiem, następnie jak każdy z tych złych im utrudnia życie, przeszkadza, po czym walka naszych ninja z każdym po kolei i na końcu wielka, wspólna walka, po której krótka scena powrotu do normalności, jako ostatni akt, epilog. - podsumowała, zapewne czekając na opinię reszty uczniów. Zamiast tego jednak odezwał się nauczyciel.
-Decydujcie szybko, macie jeszcze tylko dwie godziny. - na co kilka osób (głównie z ławki obok) rzuciło głośne "HUH!?". Ten się jednak nie przejął -Jako ninja sytuacja zmienia się bardzo szybko. I niewiele macie czasu na przygotowanie. Dwie godziny to całkiem sporo. - wyjaśnił, udzielając im tym samym istotnej zapewne lekcji.
NPCAburame Toshizō - Wychowawca
NPCChinoike Mamoru - Kolega z ławki - "Ninja"
NPCHoga Sanami - Koleżanka z ławki - Stroje i akcesoria
NPCAkaoni Kishō - Kolega z ławki obok - "Demon"
NPCKise Osamu - Kolega z ławki obok - "Demon"
NPCUrahara Akimasa - Kolega z ławki obok - "Demon"
NPCUzumaki Kirara - Koleżanka z ławki za - Scenariusz
NPCNagarekawa Yukio - Kolega z ławki za - "Demon"
NPCKurohebi Saito - Kolega z ławki za - "Cywil"
NPCInuyasha Raizo - Kolega z ławki po skosie z tyłu - Pomoc ze strojami i akcesoriami
NPCHyūga Ryuko - Koleżanka z ławki po skosie z tyłu - "Ninja"
NPCIburi Ren - Kolega z ławki po skosie z tyłu - Pomoc z efektami specjalnymi
NPCMidorima Junko - Koleżanka z ławki przed - Efekty specjalne
NPCKaguya Ataru - Koleżanka z ławki przed
NPCShigekuni Yamamoto - Kolega z ławki przed - "Cywil"
NPCShirosaki Kahori - Koleżanka z ławki po skosie z przodu - Pomocniczy menadżer/zarządca
NPCNamikaze Yae - Koleżanka z ławki po skosie z przodu - Makijaż i charakteryzacja
NPCAohana Kiyoaki - Kolega z ławki po skosie z przodu - "Cywil"
Awatar użytkownika
Uchiha Nezuko
Posty: 185
Rejestracja: 19 cze 2021, 10:25
Ranga dodatkowa: Chibi Ryū
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Bank:

Re: Park

Gdy tylko pomysł Nezuko został pozytywnie przyjęty przez jej klasę, nie pozostało im nic innego jak wziąć się do pracy. Podzielenie się rolami oraz napisanie scenariusza przedstawienia było priorytetem. Następnie praktyka i ćwiczenia. O ile większość jej kolegów i koleżanek już się podzieliła na poszczególne grupy, została ona wraz z niewielką garstką jaka musiała się podzielić na grupę ninja, czyli de facto głównych bohaterów sztuki, jak i cywili. Po deklaracji młodej Uchiha wywiązała się nawet pewna kłótnia o rolę między Ataru a Yamamoto. Chibi Ryu zaczekała aż ta trochę ucichnie, by nie przerwać jej w zdaniu co wiedziała, że uzna za obrazę, by dodać swoje przemyślenia.
- Skoro Yamamoto-kun zagra cywila, ja, ty oraz Mamoru-kun zagramy grupę ninja. - powiedziała do koleżanki by niejako też przypieczętować ich role, oraz by mogli przejść do kolejnego kroku przygotować. Im szybciej będą to mieli za sobą, tym więcej czasu będą mogli poświęcić na próby.
Niedługo zresztą potem, Kirara zwróciła na siebie uwagę wszystkich by przedstawić to, co do tej pory ustaliła. Jej pierwszy punkt jak najbardziej miał dużo sensu. Co prawda Nezuko umiała trochę pluć ogniem, lecz bez odpowiednich zabezpieczeń coś takiego mogło być zwyczajnie zbyt niebezpieczne jak na publiczny występ. Nie byli aż tak dobrze obyci z sobą jak i z technikami mimo wszystko. Sztuka Iluzji wydawała się więc najbezpieczniejsza. Sam szkic scenariusza również jej odpowiadał. Cztery akty, każdy pokazujący coś innego, łączący wszystko w jedną historię. Oczywiście w zależności od tego jak by on wyglądał, zapewne ona jak i inni mogli mieć jakieś swoje własne pomysły co można by było dodać, i czy przewodnicząca by się na to zgodziła. Jak by nie patrzeć wzięła na siebie rolę głównej scenarzystki. Nie obyło się też bez wtrącenia się Aburame-senseia. To co powiedział było niejako kolejną lekcją jaką im udzielił. I właśnie za to Nezu go lubiła i szanowała. Mimo iż samo przedstawienie było niejako formą zabawy, nadal zawierało ważne dla ich przyszłego zawodu nauki.
- Mi osobiście wszystko pasuje. - odparła odwracając się do Uzumaki, by dodać kilka propozycji od siebie.
- Możemy użyć treningowych broni by walki wyglądały realniej przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa. Jeśli Junko dałą by radę sprawić, że te wyglądały by na prawdziwe, było by idealnie. Jeśli pokażesz mi też kilka technik jakich używasz, będę mogła ci pomóc nawet ze sceny. Wiesz, że szybko się uczę. - powiedziała swoją propozycję jak i ostatnie zdanie skierowała do Midorimy puszczając jej oczko i uśmiechając się lekko. Poza tym, jeśli nie mieli więcej nic do dodania, nie zostało im nic innego jak wziąć się za przygotowania.
- Aburame-sensei, myśli pan, że możemy użyć placu za Akademią do prób? - zapytała nauczyciela.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2767
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Park

Wycieczka szkolna修学旅行
Tura4/?
RangaC
Nezuko próbowała uspokoić sytuację, choć też musiała wejść w słowa Ataru, na to znowu się prawie oburzyła, ale słysząc, że została tą "dobrą", uśmiechnęła się szeroko i przy pomocy palców wskazujących oraz kciuków przekazała jej dwa serduszka, jako swoistą "okejkę".
-Nie. - odezwała się nagle Ryoko, która poklepała Sanami po ramieniu. -Zwolnij mi to miejsce. - powiedziała bez większych emocji, niemalże wyganiając sąsiadkę Uchihy z miejsca. -Zapominalstwo na misji wiąże się ze śmiercią. Nie zapominaj, że ja zgłosiłam się pierwsza do tej roli. - upomniała ją, wygodnie się rozsiadając. -Więc nasza czwórka będzie ninja. - podsumowała spokojnie, chwilowo popadając we własne myśli -Cztery demony oraz trzech cywilów. Tak wyglądają nasze proporcje. - powiedziała dość głośno, ale nawet w tak krótkiej wypowiedzi dało się wyczuć pogardę i nienawiść do "demonów", nawet jak były to tylko role teatralne.
-Wiem. - odpowiedziała jej Kirara z lekkim prychnięciem, może nawet z rozbawienia, nadal skupiona na przygotowywaniu scenariusza.
Wkrótce też przedstawiła plan, a Nezuko dodała swoje dwa grosze. Ryoko, która obecnie siedziała obok (Sanami bowiem usiadła z Raizą oraz Yae), spojrzała na nią oceniająco.
-Skup się na jednej robocie. - upomniała ją.
-Ryoko ma rację. - zgodziła się Kirara i chyba chciała coś jeszcze dodać, ale odezwał się nauczyciel, odpowiadając na wcześniejsze pytanie chibi Ryu.
-Możecie. - lakoniczna odpowiedź, ale inna nie była potrzebna.
-Dobrze, aktorzy ninja oraz demonów oraz efekty specjalne idą na boisko. Reszta może zostać i przygotować akcesoria, a cywile powiedzą, co chcą robić i jakich akcesoriów potrzebują. - zadecydowała Kirara.
W tym samym czasie ich nauczyciel skinął głową, a z jego rękawa wyleciało coś, co stworzyło jego klona. W ten oto sposób się podzielili.
Na boisku ostatecznie znalazło się jedenaście osób plus kopia Aburame-sensei. Tam Kirara spojrzała na scenariusz, jakby weryfikując ostatnią część swojej pracy, zanim nie powiedziała.
-Musicie opracować walkę. I to jak będzie wyglądać. - wyjaśniła. -Nie mam żadnych preferencji w tym temacie, więc mówcie w czym się czujecie dobrze. - dodała.
-Ruszę do walki w zwarciu. Wy możecie zająć się plecami. - odparła Ryoko z założonymi rękami, spoglądając na resztę "ninja".
-To ja będę rzucała shurikenami i kunai. Bronie treningowe to świetny pomysł Nezuko-chan. - dodała Ataru, przeciągając się tak, że wylądowała w mostku. -Przy okazji mogę pokazać swoją giętkość.
-Ja będę przeszkadzał. Ren-kun, załatwisz mi trochę dymu? Z chęcią będę straszył naszych ninja hihi. - dodał na końcu się śmiejąc.
NPCAburame Toshizō - Wychowawca
NPCChinoike Mamoru - Kolega z ławki - "Ninja"
NPCHoga Sanami - Koleżanka z ławki - Stroje i akcesoria
NPCAkaoni Kishō - Kolega z ławki obok - "Demon"
NPCKise Osamu - Kolega z ławki obok - "Demon"
NPCUrahara Akimasa - Kolega z ławki obok - "Demon"
NPCUzumaki Kirara - Koleżanka z ławki za - Scenariusz
NPCNagarekawa Yukio - Kolega z ławki za - "Demon"
NPCKurohebi Saito - Kolega z ławki za - "Cywil"
NPCInuyasha Raizo - Kolega z ławki po skosie z tyłu - Pomoc ze strojami i akcesoriami
NPCHyūga Ryuko - Koleżanka z ławki po skosie z tyłu - "Ninja"
NPCIburi Ren - Kolega z ławki po skosie z tyłu - Pomoc z efektami specjalnymi
NPCMidorima Junko - Koleżanka z ławki przed - Efekty specjalne
NPCKaguya Ataru - Koleżanka z ławki przed - "Ninja"
NPCShigekuni Yamamoto - Kolega z ławki przed - "Cywil"
NPCShirosaki Kahori - Koleżanka z ławki po skosie z przodu - Pomocniczy menadżer/zarządca
NPCNamikaze Yae - Koleżanka z ławki po skosie z przodu - Makijaż i charakteryzacja
NPCAohana Kiyoaki - Kolega z ławki po skosie z przodu - "Cywil"
Ostatnio zmieniony 19 lip 2023, 12:19 przez Tora, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Uchiha Nezuko
Posty: 185
Rejestracja: 19 cze 2021, 10:25
Ranga dodatkowa: Chibi Ryū
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Bank:

Re: Park

Nezuko udało się załagodzić początkowy konflikt, lecz Ryoko jaka włączyła się do rozmowy rozwiała szybko wszelkie wątpliwości, a grupy zostały ustalone. Każdy już wiedział za co jest odpowiedzialny oraz jakie role i zadania mu przypadając. Podejście jakie miała jej koleżanka w stosunku do innych trochę młodej dziewczynie z klanu Uchiha nie odpowiadało, lecz niespecjalnie miała co z tym zrobić. Później Chibi Ryu dodała też kilka swoich propozycji, jakie zostały zwyczajnie przygaszone. Chciała wnieść do przedstawienia jak najwięcej i nie bała się zaczerpnąć ku temu mocy jej oczu by podpatrzeć kilka technik, jakich mogła przecież użyć podczas wyreżyserowanej walki. Przynajmniej Aburame-sensei przystał na jej propozycję skorzystania z boiska w celach przygotowawczych do występu.
Gdy wydzielone grupy się tam udały, przewodnicząca poruszyła dość istotną kwestię. Część z aktorów już ogłosiła swoje stanowiska, więc i Nezu musiała powiedzieć gdzie ona by się widziała w tym przedstawieniu.
- Najlepiej się czuję w używaniu jutsu, lecz Katon w jakim jestem najlepsza tu nie przejdzie. Skupię się więc na walce mieczem oraz rzucaniu kunaiów. Mogę też zrobić kilka klonów jakie mnie mogły by wspomóc by pokonać Demony. Nie jestem jeszcze w tym tak dobra jak wy ale dam z siebie wszystko. - odparła, po czym jeśli nikt nie miał by obiekcji, ruszyła by do składziku po drewniany krótki miecz, zwany w niektórych kręgach wakizashi, lecz ona uczyła się u samej Wakuri-chan jaka to znała się na mieczach jak nikt inny, więc wiedziała lepiej co wybrać. Do tego zabrała by kilka kunai.
- Skoro scenariusz walki jest w naszych rękach, co powiecie by początkowo grupa Demonów miała przewagę, lecz finalnie dzięki współpracy uda nam się ich pokonać w jakiś widowiskowy sposób? - zapytała pozostałych szkolnych aktorów, wykręcając z dwa razy młynek swoją nową bronią by zobaczyć jak leży w dłoni, po czym wsunęła go w drugą rękę jaka imitowała kaburę przy pasie. Gdyby się zgodzili z jej pomysłem albo przegłosowali by ideę kogoś innego, Nezu przeszła by do prób walk. Musieli zaplanować i zapamiętać główny schemat walki. Uchiha co jakiś czas proponowała by jakieś ruchy jakie akurat jej przyszły do głowy, a uznała, że mogły by wyglądać widowiskowo. Poza tym, bacznie obserwowała swoje otoczenie. Gdyby widziała, że ktoś chce się wspomóc jakąś techniką, nie bała by się aktywować swoich oczu by i ona mogła poznać nowe jutsu.
Chakra:
6 000 - 50(Sharingan) = 5 950
► Pokaż Spoiler | techniki
Sharingan | Copy Wheel Eye写輪眼
Kekkei Genkai klanu Uchiha jest jednym z Trzech Wielkich Dōjutsu i patrząc po możliwościach, jakie zapewnia swojemu użytkownikowi - nie ma się co temu dziwić. Sam Sharingan posiada kilka stopni rozwoju, wszystkie związane z łezkami (tomoe), które pojawiają się na tęczówce, gdy oczy te są aktywne. Warunkiem aktywacji, a także rozwoju Sharingana w większości przypadków jest doświadczenie silnych emocji, które sprawią, że ich mózg wyprodukuje odpowiedni rodzaj chakry, który wpłynie na nerwy wzrokowe, tym samym aktywując Kekkei Genkai. Historia w większości przypadków zapamiętała klan Uchiha jako ten dążący do potęgi, jednak kluczem do ich potęgi w większości przypadków stało się cierpienie po stracie najbliższych. Zwłaszcza w okresie Krwawych Wojen.

W momencie aktywacji oczy użytkownika stają się czerwone a na tęczówce pojawiają się kilka tomoe. Zazwyczaj w momencie aktywacji oba oczy posiadają tylko jedną łezkę, acz zdarzają się wyjątki. "Dojrzałą" formę Sharingan osiąga w momencie, gdy w obu oczach znajdują się po trzy łezki. To, na jaki poziom oczy "awansowały" zależne jest od MG prowadzącego dany wątek i może podlegać weryfikacji ze strony Głównego Moderatora Fabularnego.
Zdobywanie i rozwijanie Sharingana
Sharingan zdobywa i rozwija się na drodze fabularnej. Może być to misja bądź fabuła, która nie wymaga składania żadnych dodatkowych próśb. Taka misja powinna jednak być wymagająca dla postaci i postawić ją przed dużym wyzwaniem. Jest to jednak w pełni zależne od MG.

Samo PD wydane w dziedzinę klanową nie ma znaczenia dla zdobycia i rozwijania tego Dōjutsu. Jego zdobycie odbywa się w pełni fabularnie. PD z kolei umożliwiają dostęp do technik klanowych, wpływają na koszta utrzymania Sharingana czy na mechanikę Genjutsu Sharingan.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości przez MF, nagroda może zostać cofnięta.
Koszt utrzymania
Koszt utrzymywania jest płacony od każdego stopnia aktywnej łezki. Dla uproszczenia uznajemy, że "poziom" oka to tyle ile łezek ma w każdym oku. Tym samym niemożliwym jest posiadanie "niestandardowej" ilości łezek np. 2 i 1.
Ranga dziedziny1 łezka2 łezki3 łezki
Poziom E100200300
Poziom D90175250
Poziom C75125200
Poziom B5075125
Poziom A255075
Poziom S102550
Jeżeli ktoś posiada tylko jedno oko płaci tylko połowę tego kosztu.

Koszta te obowiązują również podczas używania innych technik Sharingana. Osoby z przeszczepionym Sharinganem mają te koszta 2 razy większe.
Zdolności i rozwój Sharingana
Sharingan rozwija się wraz z użytkownikiem, pełną "dorosłość" otrzymując, gdy w obu oczach pojawią się po trzy tomoe.

Pierwszą "zdolnością", jaką te oczy umożliwiają użytkownikowi jest widzenie chakry w innych osobach. Zdolność ta nie jest jednak tak doskonała jak Byakugana, przez co widać głównie "masę chakry" w formie błękitnych płomieni wewnątrz ciała. Umożliwia z kolei dojrzenie zaburzenia układu chakry innych osób, co wskazuje na wpływ iluzji na obserwowaną osobę. Zasięg tej zdolności można przyrównać do normalnego ludzkiego wzroku. Jak daleko można normalnie widzieć, tak daleko można obserwować chakrę. Dodatkowo, można wykryć chakrę za przeszkodami, acz to przez ile i jak grubych przeszkód można ją wykrywać jest w pełni zależne od MG.

Pierwsza odblokowana łza zapewnia jedną, dodatkową zdolność wybraną przez użytkownika z listy poniżej. Odblokowanie drugiej i trzeciej łezki zapewnia wybór kolejnych zdolności. Przy posiadaniu trzech łezek użytkownik Sharingana posiada wszystkie trzy zdolności. Są one następujące:
  1. Zwiększona percepcja - oczy naturalnie pomagają użytkownikowi przyswoić więcej informacji, zwłaszcza tych związanych z ruchem innych osób. Zdolność ta odpowiada za czytanie z ruchu warg, naśladowanie charakteru pisma czy ruchów całego ciała, a niektórym nawet "przewidzieć" wydarzenia. Oczywiście to ostatnie jest lekką przesadą, jednak doświadczeni użytkownicy Sharingana potrafią połączyć wcześniejsze doświadczenia i zwiększoną percepcję i zareagować tak, jakby byli "o krok przed przeciwnikiem". O ile zwykli ludzie są w stanie osiągnąć taki poziom długoletnim treningiem, tak oczy klanu Uchiha w tym przypadku dają spory bonus.
  2. Kopiowanie technik - widząc wykonywane pieczęci, a także koncentrację chakry przez przeciwnika, użytkownik Sharingana zyskuje wiedzę niezbędną by samemu też spróbować wykonać tę technikę. Taka technika nie wymaga wykupienia za PT i można ją wykupić podczas misji/fabuły bez dodatkowej zgody MG prowadzącego. By dane jutsu mogło być skopiowane należy:
    • Widzieć wszystkie pieczęci potrzebne do wykonania techniki. Jeżeli technika posiada mechanizm skróconych pieczęci, wtedy użytkownik sharingana musi posiadać na odpowiednim poziomie dziedzinę kopiowanej techniki, tak by i on mógł wykonać tę technikę ze skróconymi pieczęciami. Jeśli technika nie posiada pieczęci, a użytkownik sharingana spełnia wymagania do jej użycia, może ją wówczas skopiować.
    • Musi spełniać wymagania dotyczące opanowania techniki. Dotyczy to poziomu dziedzin czy dodatkowych ograniczeń, jak np. posiadanie specjalnego atutu.
    • Jeżeli technika znajduje się na wyższym poziomie dziedziny niż użytkownik Sharingana, ma ją odblokowaną, użytkownik może zamiast techniki rozwinąć dziedzinę, płacąc za nią w PD zgodnie z mechaniką rozwoju postaci. Pozwala to też ominąć ograniczenie doświadczenia na poziomie genina.
    • Technika nie może być innym Kekkei Genkai, Kekkei Tōta czy Hiden. Techniki tego typu są zwyczajnie zbyt skomplikowane i wymagają czasochłonnego treningu celem opanowania odpowiednich sposobów koncentracji chakry. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy użytkownik Sharingana ma dostęp do konkretnego Kekkei Genkai, Kekkei Tōta czy Hiden.
    • Można skopiować maksymalnie jedną technikę na turę lub zamiast tego rozwinąć dziedzinę (o ile posiadamy odpowiednią ilość PD). Raz na wątek (misja/walka/event) można skopiować także technikę prywatną lub ozwojowaną.
  3. Genjutsu: Sharingan - specjalna technika posiadająca szeroki zakres zastosowań, której jedynym wymaganiem jest bezpośredni kontakt wzrokowy z celem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2767
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Park

Wycieczka szkolna修学旅行
Tura5/?
RangaC
Smutnym mogło być to, gdy miało się dużo chęci i motywacji i natrafiało się na ścianę, której nie dało się przeskoczyć. Tak się mogła poczuć, jednak przynajmniej jeden punkt z jej propozycji przeszedł. Ten dotyczący miejsca do prezentacji. Udali się na boisko, gdzie zaczęli dyskutować. Mamoru pokręcił przecząco głową.
-Możemy do Katonu użyć genjutsu Junko. - zauważył, po czym sam dodał -Ja będę więc używał jutsu do defensywy i wsparcia. - dodał z lekkim uśmiechem.
Wszyscy też udali się po bronie treningowe, jedynie Ryuko sobie darowała. Praktycznie każdy wrócił z jakimś ekwipunkiem, a Nezuko - nawet z kolejną propozycją.
-Jak chcecie możecie mieć problemy. Ja mogę zająć się dwójką demonów, gdy wasza trójka będzie miała problemu z pozostałą dwójką. - odparła białooka dziewczyna bez cienia jakiejkolwiek emocji w głosie - czy to pozytywnej, czy negatywnej.
Mimo to, doszli do jakiegoś konsensusu. Ryuko miała gonić "głównego złego", sprawnie unikając pułapki zastawionej przez pozostałe trzy demony. W tą pułapkę weszłoby natomiast wsparcie w postaci Mamoru, Ataru oraz Nezuko, którzy początkowo byliby na stratnej pozycji, ale ostatecznie, jak zasugerowała dziewczyna - by wygrali. Zwłaszcza, że Hyūga miała szybciej zająć się swoim przeciwnikiem i ich wesprzeć. I nawet po godzinie zaczęło im to wychodzić. Tylko... nie samym pierwszym aktem człowiek żyje, prawda? Raz nawet próbowała skopiować technikę, którą Junko chciała użyć, jednak moment zagapienia w walce z Akimasą sprawił, że dostała solidnego "bonka" w czoło, zanim zdążyła zobaczyć wszystkie pieczęci. Chłopak oczywiście przepraszał, ale nie spodziewał się nieuwagi ze strony dziewczyny w trakcie udawanego pojedynku.
-Wszystko w porządku? - zapytał, a dookoła dziewczyny nawet większość znajomych się zebrała, sprawdzając czy wszystko jest okej.
-Nie rozkojarzaj się. - upomniała ją Kirara, po czym dodała -Skoczcie może po aktorów robiących za cywilów. Niech ustalą z resztą jak im demony przeszkodzą i jak ninja naprawią wszystko. Nie mamy już wiele czasu. - zauważyła przewodnicząca.
NPCAburame Toshizō - Wychowawca
NPCChinoike Mamoru - Kolega z ławki - "Ninja"
NPCHoga Sanami - Koleżanka z ławki - Stroje i akcesoria
NPCAkaoni Kishō - Kolega z ławki obok - "Demon"
NPCKise Osamu - Kolega z ławki obok - "Demon"
NPCUrahara Akimasa - Kolega z ławki obok - "Demon"
NPCUzumaki Kirara - Koleżanka z ławki za - Scenariusz
NPCNagarekawa Yukio - Kolega z ławki za - "Demon"
NPCKurohebi Saito - Kolega z ławki za - "Cywil"
NPCInuyasha Raizo - Kolega z ławki po skosie z tyłu - Pomoc ze strojami i akcesoriami
NPCHyūga Ryuko - Koleżanka z ławki po skosie z tyłu - "Ninja"
NPCIburi Ren - Kolega z ławki po skosie z tyłu - Pomoc z efektami specjalnymi
NPCMidorima Junko - Koleżanka z ławki przed - Efekty specjalne
NPCKaguya Ataru - Koleżanka z ławki przed - "Ninja"
NPCShigekuni Yamamoto - Kolega z ławki przed - "Cywil"
NPCShirosaki Kahori - Koleżanka z ławki po skosie z przodu - Pomocniczy menadżer/zarządca
NPCNamikaze Yae - Koleżanka z ławki po skosie z przodu - Makijaż i charakteryzacja
NPCAohana Kiyoaki - Kolega z ławki po skosie z przodu - "Cywil"
Ostatnio zmieniony 19 lip 2023, 17:28 przez Tora, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Uchiha Nezuko
Posty: 185
Rejestracja: 19 cze 2021, 10:25
Ranga dodatkowa: Chibi Ryū
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Bank:

Re: Park

Ustalenia mieli za sobą i przeszedł czas na próby. Po krótkiej burzy mózgów mieli wstępny szkic pojedynku i musieli go tylko przećwiczyć. Gdy minęła godzina mieli to już w miarę opanowane, lecz niestety, chwila zagapienia się Nezuko w celu skopiowania technik jakie ją otaczały sprawiło, że nie dostrzegła nadciągającego uderzenia. Uderzenie w czubek głowy nie był najprzyjemniejszy lecz ją trochę otrząsnął i sprawił, że póki co postanowiła odpuścić próby kopiowania. Zajmie się tym później, gdy będzie miała więcej czasu na podpatrzenie Junko. Na przykład, gdy nie będzie miała jakichś ważniejszych kwestii, albo gdy zwyczajnie nie będzie jej na scenie.
- Nic się nie stało. - powiedziała z uśmiechem do Akimasy rozcierając miejsce uderzenia. Przewodniczącej jedynie skinęła głową, licząc, że Ryuko nie zacznie się znów mądrować jakie to było by niebezpieczne na prawdziwej misji. Nie bez powodu używali drewnianych replik.
Jeśli nikt nie garnął by się by pójść po resztę klasy, młoda Uchiha zgłosiła by się i pobiegła po resztę klasy. Idąc z nimi na boisko wytłumaczyła by im na jakim etapie są oraz o co poprosiła Kirara. Jeśli grupa cywili miała już jakiś pomysł na konflikt, albo jeśli był już zapisany w scenariuszu, to będą mogli szybciej go przećwiczyć, by być gotowymi. Jeśli czegoś takiego by nie było, Chibi Ryu dała by kilka swoich propozycji.
- Może jeden z was byłby porwany przez Demony? Albo ci nękali was pod pretekstem wyłudzenia pieniędzy? Albo okradali waszą wioskę z żywności? Co o tym sądzicie? Wydaje mi się, że scenariusz z pieniędzmi byłby najłatwiejszy do przedstawienia, lecz porwanie najbardziej dynamiczne i pełne akcji. - wyraziła by swoje zdanie zerkając na kolegów i koleżanki z klasy jak oni się na to zapatrują. Jeśli nic by nie ustalili, to po dołączeniu grupy ponowiła by swoje propozycje. Poza tym, jako iż chwilowo nie ćwiczyli walki, to miała oczy szeroko otwarte na potencjalne techniki jakie mogłaby podpatrzeć.
Chakra:
5 950 - 50(Sharingan) = 5 900
► Pokaż Spoiler | techniki
Sharingan | Copy Wheel Eye写輪眼
Kekkei Genkai klanu Uchiha jest jednym z Trzech Wielkich Dōjutsu i patrząc po możliwościach, jakie zapewnia swojemu użytkownikowi - nie ma się co temu dziwić. Sam Sharingan posiada kilka stopni rozwoju, wszystkie związane z łezkami (tomoe), które pojawiają się na tęczówce, gdy oczy te są aktywne. Warunkiem aktywacji, a także rozwoju Sharingana w większości przypadków jest doświadczenie silnych emocji, które sprawią, że ich mózg wyprodukuje odpowiedni rodzaj chakry, który wpłynie na nerwy wzrokowe, tym samym aktywując Kekkei Genkai. Historia w większości przypadków zapamiętała klan Uchiha jako ten dążący do potęgi, jednak kluczem do ich potęgi w większości przypadków stało się cierpienie po stracie najbliższych. Zwłaszcza w okresie Krwawych Wojen.

W momencie aktywacji oczy użytkownika stają się czerwone a na tęczówce pojawiają się kilka tomoe. Zazwyczaj w momencie aktywacji oba oczy posiadają tylko jedną łezkę, acz zdarzają się wyjątki. "Dojrzałą" formę Sharingan osiąga w momencie, gdy w obu oczach znajdują się po trzy łezki. To, na jaki poziom oczy "awansowały" zależne jest od MG prowadzącego dany wątek i może podlegać weryfikacji ze strony Głównego Moderatora Fabularnego.
Zdobywanie i rozwijanie Sharingana
Sharingan zdobywa i rozwija się na drodze fabularnej. Może być to misja bądź fabuła, która nie wymaga składania żadnych dodatkowych próśb. Taka misja powinna jednak być wymagająca dla postaci i postawić ją przed dużym wyzwaniem. Jest to jednak w pełni zależne od MG.

Samo PD wydane w dziedzinę klanową nie ma znaczenia dla zdobycia i rozwijania tego Dōjutsu. Jego zdobycie odbywa się w pełni fabularnie. PD z kolei umożliwiają dostęp do technik klanowych, wpływają na koszta utrzymania Sharingana czy na mechanikę Genjutsu Sharingan.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości przez MF, nagroda może zostać cofnięta.
Koszt utrzymania
Koszt utrzymywania jest płacony od każdego stopnia aktywnej łezki. Dla uproszczenia uznajemy, że "poziom" oka to tyle ile łezek ma w każdym oku. Tym samym niemożliwym jest posiadanie "niestandardowej" ilości łezek np. 2 i 1.
Ranga dziedziny1 łezka2 łezki3 łezki
Poziom E100200300
Poziom D90175250
Poziom C75125200
Poziom B5075125
Poziom A255075
Poziom S102550
Jeżeli ktoś posiada tylko jedno oko płaci tylko połowę tego kosztu.

Koszta te obowiązują również podczas używania innych technik Sharingana. Osoby z przeszczepionym Sharinganem mają te koszta 2 razy większe.
Zdolności i rozwój Sharingana
Sharingan rozwija się wraz z użytkownikiem, pełną "dorosłość" otrzymując, gdy w obu oczach pojawią się po trzy tomoe.

Pierwszą "zdolnością", jaką te oczy umożliwiają użytkownikowi jest widzenie chakry w innych osobach. Zdolność ta nie jest jednak tak doskonała jak Byakugana, przez co widać głównie "masę chakry" w formie błękitnych płomieni wewnątrz ciała. Umożliwia z kolei dojrzenie zaburzenia układu chakry innych osób, co wskazuje na wpływ iluzji na obserwowaną osobę. Zasięg tej zdolności można przyrównać do normalnego ludzkiego wzroku. Jak daleko można normalnie widzieć, tak daleko można obserwować chakrę. Dodatkowo, można wykryć chakrę za przeszkodami, acz to przez ile i jak grubych przeszkód można ją wykrywać jest w pełni zależne od MG.

Pierwsza odblokowana łza zapewnia jedną, dodatkową zdolność wybraną przez użytkownika z listy poniżej. Odblokowanie drugiej i trzeciej łezki zapewnia wybór kolejnych zdolności. Przy posiadaniu trzech łezek użytkownik Sharingana posiada wszystkie trzy zdolności. Są one następujące:
  1. Zwiększona percepcja - oczy naturalnie pomagają użytkownikowi przyswoić więcej informacji, zwłaszcza tych związanych z ruchem innych osób. Zdolność ta odpowiada za czytanie z ruchu warg, naśladowanie charakteru pisma czy ruchów całego ciała, a niektórym nawet "przewidzieć" wydarzenia. Oczywiście to ostatnie jest lekką przesadą, jednak doświadczeni użytkownicy Sharingana potrafią połączyć wcześniejsze doświadczenia i zwiększoną percepcję i zareagować tak, jakby byli "o krok przed przeciwnikiem". O ile zwykli ludzie są w stanie osiągnąć taki poziom długoletnim treningiem, tak oczy klanu Uchiha w tym przypadku dają spory bonus.
  2. Kopiowanie technik - widząc wykonywane pieczęci, a także koncentrację chakry przez przeciwnika, użytkownik Sharingana zyskuje wiedzę niezbędną by samemu też spróbować wykonać tę technikę. Taka technika nie wymaga wykupienia za PT i można ją wykupić podczas misji/fabuły bez dodatkowej zgody MG prowadzącego. By dane jutsu mogło być skopiowane należy:
    • Widzieć wszystkie pieczęci potrzebne do wykonania techniki. Jeżeli technika posiada mechanizm skróconych pieczęci, wtedy użytkownik sharingana musi posiadać na odpowiednim poziomie dziedzinę kopiowanej techniki, tak by i on mógł wykonać tę technikę ze skróconymi pieczęciami. Jeśli technika nie posiada pieczęci, a użytkownik sharingana spełnia wymagania do jej użycia, może ją wówczas skopiować.
    • Musi spełniać wymagania dotyczące opanowania techniki. Dotyczy to poziomu dziedzin czy dodatkowych ograniczeń, jak np. posiadanie specjalnego atutu.
    • Jeżeli technika znajduje się na wyższym poziomie dziedziny niż użytkownik Sharingana, ma ją odblokowaną, użytkownik może zamiast techniki rozwinąć dziedzinę, płacąc za nią w PD zgodnie z mechaniką rozwoju postaci. Pozwala to też ominąć ograniczenie doświadczenia na poziomie genina.
    • Technika nie może być innym Kekkei Genkai, Kekkei Tōta czy Hiden. Techniki tego typu są zwyczajnie zbyt skomplikowane i wymagają czasochłonnego treningu celem opanowania odpowiednich sposobów koncentracji chakry. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy użytkownik Sharingana ma dostęp do konkretnego Kekkei Genkai, Kekkei Tōta czy Hiden.
    • Można skopiować maksymalnie jedną technikę na turę lub zamiast tego rozwinąć dziedzinę (o ile posiadamy odpowiednią ilość PD). Raz na wątek (misja/walka/event) można skopiować także technikę prywatną lub ozwojowaną.
  3. Genjutsu: Sharingan - specjalna technika posiadająca szeroki zakres zastosowań, której jedynym wymaganiem jest bezpośredni kontakt wzrokowy z celem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2767
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Park

Wycieczka szkolna修学旅行
Tura6/?
RangaC
Zdecydowanie chwila nieuwagi i bonk! Siniaka raczej nie będzie, a opieprz zgarnęła jedynie od przewodniczącej. Ryuko tego nie skomentowała, choć zapewne odnotowała ten fakt, być może do wykorzystania w przyszłości. Raczej była osobą, której zdanie się liczyło, nie jakimś oprychem. Kimś, kto być może miał haki na innych, jednak sama Nezuko nie miała okazji nigdy dostrzec, by członkini klanu Hyūga wykorzystywała tego typu metody by osiągnąć to, co chce. Była po prostu charyzmatyczna, ale w bardziej... subtelny sposób. Możliwe, że wspieranie jej rodu także grało w tym jakieś nuty. I możliwe, że właśnie to, że ona zdecydowała się udać po "cywili" było też kolejnym pokazem swoistej "roli", jaką grała w klasie. W końcu to ona przyjdzie i każe im tu przyjść. Do dawnej Kamado zaś podszedł Mamoru. Wyciągnął on niewielką monetę, którą podał Nezuko.
-Przyłóż do głowy. Chłód powinien zredukować obrzęk i może guza nie będzie. - powiedział lekko się uśmiechając. -Tylko oddaj! Ma wartość sentymentalną. - dodał po chwili, a samo wspomnienie owej wartości wywołało na jego twarzy jeszcze poszerzenie uśmiechu.
Wkrótce też przyszli cywile i całkiem sporo pomysłów już mieli. Saito miał mieć zniszczone stoisko, Yamamoto porozwalane książki. Jedynie Kiyoaki nie wiedział co chciał zrobić, ale Nezuko przyszła na ratunek. Tak naprawdę mieli plan, a podobno Sanami z Raizą już mieli część akcesoriów gotowych. Klasowe "klaunodemony" nawet za bardzo nie musiały się wysilać z tym, jak będą to psuły, choć lśniące czerwienią oczy Nezuko się czaiły na każdą technikę. Żadna jednak nie padła, możliwe, że oszczędzając chakrę przed przedstawieniem... do którego wiele czasu nie zostało. Po jakichś dwudziestu minutach bowiem przyszła reszta klasy razem z nauczycielem. Musieli się zbierać. Bo zanim się rozstawią w parku, przygotują i tak dalej - minie trochę czasu. A kto wie... może jeszcze próba generalna? Koledzy i koleżanki z klasy ruszyli spakować swoje rzeczy i pomóc pochować akcesoria. Możliwe, że zostanie na dworze, gdy część osób najwyraźniej zapieczętowała niektóre rzeczy w zwojach sprawiło, że straciła okazję na poznanie jakiejś nowej techniki, jednak czy było to istotne? Istotne było nadchodzące przedstawienie. No i Uchiha mogła zdecydować się klasie jakoś pomóc z transportem!
NPCAburame Toshizō - Wychowawca
NPCChinoike Mamoru - Kolega z ławki - "Ninja"
NPCHoga Sanami - Koleżanka z ławki - Stroje i akcesoria
NPCAkaoni Kishō - Kolega z ławki obok - "Demon"
NPCKise Osamu - Kolega z ławki obok - "Demon"
NPCUrahara Akimasa - Kolega z ławki obok - "Demon"
NPCUzumaki Kirara - Koleżanka z ławki za - Scenariusz
NPCNagarekawa Yukio - Kolega z ławki za - "Demon"
NPCKurohebi Saito - Kolega z ławki za - "Cywil"
NPCInuyasha Raizo - Kolega z ławki po skosie z tyłu - Pomoc ze strojami i akcesoriami
NPCHyūga Ryuko - Koleżanka z ławki po skosie z tyłu - "Ninja"
NPCIburi Ren - Kolega z ławki po skosie z tyłu - Pomoc z efektami specjalnymi
NPCMidorima Junko - Koleżanka z ławki przed - Efekty specjalne
NPCKaguya Ataru - Koleżanka z ławki przed - "Ninja"
NPCShigekuni Yamamoto - Kolega z ławki przed - "Cywil"
NPCShirosaki Kahori - Koleżanka z ławki po skosie z przodu - Pomocniczy menadżer/zarządca
NPCNamikaze Yae - Koleżanka z ławki po skosie z przodu - Makijaż i charakteryzacja
NPCAohana Kiyoaki - Kolega z ławki po skosie z przodu - "Cywil"
Awatar użytkownika
Uchiha Nezuko
Posty: 185
Rejestracja: 19 cze 2021, 10:25
Ranga dodatkowa: Chibi Ryū
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Bank:

Re: Park

Mimo iż oberwanie w czoło było dość niefortunne, dzięki jej pomysłowi z używaniem drewnianych zamienników nic poważnego się nie stało. Z jednej strony faktycznie powinna bardziej uważać, lecz kiedyś też musiała się nauczyć lepiej korzystać ze swoich oczu. W końcu co jeśli dojrzy jakieś ciekawe jutsu podczas prawdziwej misji? Jej potencjalny przeciwnik nie będzie miał drewnianego miecza tylko prawdziwy. Kiedy się miała nauczyć takich rzeczy jak nie w Akademii? Niemniej jednak przyznała rację koleżance, że musi bardziej uważać na takie rzeczy, oraz uśmiechnęła się lekko do Mamoru.
- Dziękuję. Oddam jak tylko wrócę. - powiedziała radośnie przyjmując dar od kolegi i przykładając do sobie do miejsca uderzenia, jednocześnie ruszając po resztę klasy.
Nezuko monetę trzymała oczywiście tak długo, jak ta nie stała się ciepła od jej ciała, gdyż później to nie miało już sensu. Gdy zebrała resztę kolegów i koleżanek z klasy, zaczęła z nimi rozmawiać o przedstawieniu i scenariuszu. Część z nich jaka miała grać cywili już miała pomysł na to co mogą robić, lecz jej pomysły i tak mogły zostać wykorzystane przez Kiyoaki, co ucieszyło Chibi Ryu. Lubiła pomagać innym. Kiedy cała klasa była znów w komplecie, wpierw młoda Uchiha podeszła do Chinoike by oddać mu jego pamiątkę oraz jeszcze raz za nią podziękować. Wszystko do tego czasu zostało już spakowane do zwojów gdyż musieli się już zbierać na scenę. Fuuinjutsu również ją interesowało i chciała by móc skopiować tę jakże przydatną technikę, lecz nic straconego. W końcu po wszystkim będą musieli jakoś to z powrotem przenieść do Akademii. Uznała, że wtedy się przypatrzy temu bardziej. Teraz jednak, zgłosiła się do przenoszenia lżejszych rzeczy jakie wiedziała, że jest w stanie unieść. Najsilniejsza niestety nie była, lecz transport zwojów brzmiał jak idealne zadanie dla niej. Jeśli jednak przypadło by jej coś innego w jej zakresie zdolności, nie miała by z tym problemu.
Po dotarciu na miejsce robiła by dalej swoje. Jako iż z natury była dobra i pomocna, asystowała by przy rozkładaniu sceny lub dekoracji. Starała się być tam gdzie była by potrzebna, lecz nie próbowała by się rozdwoić na siłę. Kirara zapewne miała już podział kto co miał robić. Była w końcu przewodniczącą. Młoda Uchiha jako iż swojej starej szkole zajmowała to samo stanowisko, wiedziała z czym to się wiąże. Zdała by się więc na osąd Uzumaki i robiła to, co do niej należało. Musieli w końcu się dobrze zgrać by zdążyć wszystko przygotować, oraz zdążyć może jeszcze z próbą generalną. Jeśli była by taka możliwość, a ona już dość dobrze by zapamiętała scenariusz, starała się znaleźć takie momenty w przedstawieniu, w którym jej postać jaką grała była by na tyle wolna, by mogła podpatrzeć jakąś technikę Junko albo Rena. Ponowna próba zrobienia tego w czasie walki była nierozsądna, lecz jeśli będzie poza sceną i będzie miała na to czas, to dlaczego miała by nie skorzystać by się nauczyć czegoś nowego?
Obrazek
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2767
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Park

Wycieczka szkolna修学旅行
Tura7/?
RangaC
Grupa powoli się zbierała i szykowała. Mamoru skinął głową z uśmiechem i odebrał memoriał, a reszta już miała swoje plany na dalsze działanie. Nezuko udało się nawet pomóc koledze, który niezbyt był interaktywny, więc zawsze to jakiś plus, prawda? Wkrótce klasa zaczęła się zbierać, a Uchiha wzięła część zwojów kierując się w stronę parku. Tam zaczęli się rozpakowywać i szykując, gdzie Yae, Kirara, Sanami oraz Ryuko grali główne skrzypce w zarządzaniu ludźmi a Nezuko pomagała tam, gdzie ją posyłali. Niczym dobra pszczoła robotnica co z pewnością pomogło tym mniej pewnym siebie osobom działać. Trochę osób się już zbierało, patrząc na wyczyny uczniów akademii, a słysząc, że będzie przedstawienie, niektórzy się naprawdę napalili. Ruszyli tylko do pobliskich stoisk z jedzeniem by się przygotować na nadchodzący pokaz. Wkrótce zasłonili scenę i zrobili na szybko próbę generalną - jednak bez technik, gdyż grupa efektów specjalnych wolała oszczędzić chakrę na pokaz. Wkrótce mieli rozpocząć tylko... Kiyoaki zdawał się być nieobecny, jakby niepewny. Czyżby trema? W tym całym natłoku wydarzeń, choć próba wyszła dobrze, to czy jednak stres przed prawdziwym pokazem go nie dobijał? Zwłaszcza, że zaraz nie będzie wśród kolegów. A szum rozmów dobiegał zza prostej, materiałowej kurtyny...
NPCAburame Toshizō - Wychowawca
NPCChinoike Mamoru - Kolega z ławki - "Ninja"
NPCHoga Sanami - Koleżanka z ławki - Stroje i akcesoria
NPCAkaoni Kishō - Kolega z ławki obok - "Demon"
NPCKise Osamu - Kolega z ławki obok - "Demon"
NPCUrahara Akimasa - Kolega z ławki obok - "Demon"
NPCUzumaki Kirara - Koleżanka z ławki za - Scenariusz
NPCNagarekawa Yukio - Kolega z ławki za - "Demon"
NPCKurohebi Saito - Kolega z ławki za - "Cywil"
NPCInuyasha Raizo - Kolega z ławki po skosie z tyłu - Pomoc ze strojami i akcesoriami
NPCHyūga Ryuko - Koleżanka z ławki po skosie z tyłu - "Ninja"
NPCIburi Ren - Kolega z ławki po skosie z tyłu - Pomoc z efektami specjalnymi
NPCMidorima Junko - Koleżanka z ławki przed - Efekty specjalne
NPCKaguya Ataru - Koleżanka z ławki przed - "Ninja"
NPCShigekuni Yamamoto - Kolega z ławki przed - "Cywil"
NPCShirosaki Kahori - Koleżanka z ławki po skosie z przodu - Pomocniczy menadżer/zarządca
NPCNamikaze Yae - Koleżanka z ławki po skosie z przodu - Makijaż i charakteryzacja
NPCAohana Kiyoaki - Kolega z ławki po skosie z przodu - "Cywil"
Awatar użytkownika
Uchiha Nezuko
Posty: 185
Rejestracja: 19 cze 2021, 10:25
Ranga dodatkowa: Chibi Ryū
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Bank:

Re: Park

Występ zbliżał się wielkimi krokami. Nie mieli już za wiele czasu więc wszystko musiało pójść sprawnie. Dlatego też Nezuko nie narzekała jak wydawano jej polecenia tylko robiła to co należało. Byli jednym zespołem, jedną klasą, jedną drużyną i jak taka musieli działać. Może to nie była współpraca jak na prawdziwych misjach jakie ją czekają w przyszłości, lecz gdzieś tej koordynacji trzeba było się nauczyć. A gdzie lepiej jak nie w Akademii? Widownia zaczynała się powoli schodzić gdy oni kończyli z przygotowaniami. Presja czasu zaczęła być odczuwalna coraz bardziej. Uchiha radziła z nią sobie dość dobrze. Nie raz już występowała na scenie w swojej poprzedniej szkole, oraz jako była przewodnicząca miała wiele obowiązków, by dotrzymać wyznaczonego terminu. Umiała sobie z czymś takim poradzić. Jednak nie każdy był jak ona. Dostrzegła, że Kiyoaki dość kiepsko to znosi. Podeszła więc do niego z kojącym uśmiechem na ustach.
- Nie masz się co niepokoić. Patrz. - powiedziała na początek, po czym narysowała by palcem dwa znaki kanji na wnętrzu swojej dłoni „恐怖”jaką po chwili by zacisnęła w piąstkę i zjadła strach. Następnie wzięła by dłoń kolegi i narysowała te same znaki.
- Teraz ty. - dodała mu otuchy i zaczekała aż to zrobi.
- Nie masz się co stresować. Jak już zaczniesz grać, skup się na przedstawieniu a cały świat dookoła zniknie i przestanie mieć znaczenie. Dasz radę. Wierze w ciebie. - uśmiechnęła by się na koniec by dodać mu trochę odwagi i poklepała po ramieniu.
Kurtyna zaraz miała zostać odsunięta więc Nezu ustawiła się na swojej pozycji by mogli rozpocząć pierwszy akt. Wzięła kilka głębszych oddechów przypominając sobie punkty w scenariuszu na które będzie musiała dokładniej przypilnować by wszystko było dobrze. Poprawiła drewniany miecz przy pasie by dobrze leżał jej w ręku. W momentach walki zamierzała aktywować Sharingana by przyzwyczajać się do używania go w trakcie pojedynków, lecz nie zamierzała kopiować technik. Te zamierzała wypatrywać tylko wtedy, gdy nie będzie jej na scenie, lub jej rola nie będzie aż tak wymagająca i będzie mogła przyjrzeć się nowym jutsu. Poza tym zamierzała dać z siebie 100%. To już nie były próby, więc nie było potrzeby oszczędzania chakry. Umiała i tak ją całkiem nieźle kontrolować więc aż tak nie odczuwała jej zużycia, lecz to nie miało znaczenia. Zamierzała wykorzystać niemal cały przekrój technik jakie znała i jakie były w scenariuszu. Bunshiny, Kawarimi, kunaie z notkami wybuchowymi i bombkami dymnymi jakie były wspierane efektami specjalnymi Junko i Rena. W finałowej walce na chwilę gdy mieli zyskać przewagę zamierzała rozbłysnąć szkarłatem oczu by dodać dodatkowy efekt dla widzów jak i dodać głębi sceny. Zamierzała postawić na swoje doświadczenie w występach na scenie wcielając się idealnie w przyszłą wersję samej siebie. Kunoichi jaka walczy z demonami w imię Sakury. Przedstawienie czas było zacząć!
Chakra:
5 900 - 50(Sharingan) = 5 850 // techniki E mam za free więc nie wrzucam w rozliczenie
► Pokaż Spoiler | techniki
Sharingan | Copy Wheel Eye写輪眼
Kekkei Genkai klanu Uchiha jest jednym z Trzech Wielkich Dōjutsu i patrząc po możliwościach, jakie zapewnia swojemu użytkownikowi - nie ma się co temu dziwić. Sam Sharingan posiada kilka stopni rozwoju, wszystkie związane z łezkami (tomoe), które pojawiają się na tęczówce, gdy oczy te są aktywne. Warunkiem aktywacji, a także rozwoju Sharingana w większości przypadków jest doświadczenie silnych emocji, które sprawią, że ich mózg wyprodukuje odpowiedni rodzaj chakry, który wpłynie na nerwy wzrokowe, tym samym aktywując Kekkei Genkai. Historia w większości przypadków zapamiętała klan Uchiha jako ten dążący do potęgi, jednak kluczem do ich potęgi w większości przypadków stało się cierpienie po stracie najbliższych. Zwłaszcza w okresie Krwawych Wojen.

W momencie aktywacji oczy użytkownika stają się czerwone a na tęczówce pojawiają się kilka tomoe. Zazwyczaj w momencie aktywacji oba oczy posiadają tylko jedną łezkę, acz zdarzają się wyjątki. "Dojrzałą" formę Sharingan osiąga w momencie, gdy w obu oczach znajdują się po trzy łezki. To, na jaki poziom oczy "awansowały" zależne jest od MG prowadzącego dany wątek i może podlegać weryfikacji ze strony Głównego Moderatora Fabularnego.
Zdobywanie i rozwijanie Sharingana
Sharingan zdobywa i rozwija się na drodze fabularnej. Może być to misja bądź fabuła, która nie wymaga składania żadnych dodatkowych próśb. Taka misja powinna jednak być wymagająca dla postaci i postawić ją przed dużym wyzwaniem. Jest to jednak w pełni zależne od MG.

Samo PD wydane w dziedzinę klanową nie ma znaczenia dla zdobycia i rozwijania tego Dōjutsu. Jego zdobycie odbywa się w pełni fabularnie. PD z kolei umożliwiają dostęp do technik klanowych, wpływają na koszta utrzymania Sharingana czy na mechanikę Genjutsu Sharingan.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości przez MF, nagroda może zostać cofnięta.
Koszt utrzymania
Koszt utrzymywania jest płacony od każdego stopnia aktywnej łezki. Dla uproszczenia uznajemy, że "poziom" oka to tyle ile łezek ma w każdym oku. Tym samym niemożliwym jest posiadanie "niestandardowej" ilości łezek np. 2 i 1.
Ranga dziedziny1 łezka2 łezki3 łezki
Poziom E100200300
Poziom D90175250
Poziom C75125200
Poziom B5075125
Poziom A255075
Poziom S102550
Jeżeli ktoś posiada tylko jedno oko płaci tylko połowę tego kosztu.

Koszta te obowiązują również podczas używania innych technik Sharingana. Osoby z przeszczepionym Sharinganem mają te koszta 2 razy większe.
Zdolności i rozwój Sharingana
Sharingan rozwija się wraz z użytkownikiem, pełną "dorosłość" otrzymując, gdy w obu oczach pojawią się po trzy tomoe.

Pierwszą "zdolnością", jaką te oczy umożliwiają użytkownikowi jest widzenie chakry w innych osobach. Zdolność ta nie jest jednak tak doskonała jak Byakugana, przez co widać głównie "masę chakry" w formie błękitnych płomieni wewnątrz ciała. Umożliwia z kolei dojrzenie zaburzenia układu chakry innych osób, co wskazuje na wpływ iluzji na obserwowaną osobę. Zasięg tej zdolności można przyrównać do normalnego ludzkiego wzroku. Jak daleko można normalnie widzieć, tak daleko można obserwować chakrę. Dodatkowo, można wykryć chakrę za przeszkodami, acz to przez ile i jak grubych przeszkód można ją wykrywać jest w pełni zależne od MG.

Pierwsza odblokowana łza zapewnia jedną, dodatkową zdolność wybraną przez użytkownika z listy poniżej. Odblokowanie drugiej i trzeciej łezki zapewnia wybór kolejnych zdolności. Przy posiadaniu trzech łezek użytkownik Sharingana posiada wszystkie trzy zdolności. Są one następujące:
  1. Zwiększona percepcja - oczy naturalnie pomagają użytkownikowi przyswoić więcej informacji, zwłaszcza tych związanych z ruchem innych osób. Zdolność ta odpowiada za czytanie z ruchu warg, naśladowanie charakteru pisma czy ruchów całego ciała, a niektórym nawet "przewidzieć" wydarzenia. Oczywiście to ostatnie jest lekką przesadą, jednak doświadczeni użytkownicy Sharingana potrafią połączyć wcześniejsze doświadczenia i zwiększoną percepcję i zareagować tak, jakby byli "o krok przed przeciwnikiem". O ile zwykli ludzie są w stanie osiągnąć taki poziom długoletnim treningiem, tak oczy klanu Uchiha w tym przypadku dają spory bonus.
  2. Kopiowanie technik - widząc wykonywane pieczęci, a także koncentrację chakry przez przeciwnika, użytkownik Sharingana zyskuje wiedzę niezbędną by samemu też spróbować wykonać tę technikę. Taka technika nie wymaga wykupienia za PT i można ją wykupić podczas misji/fabuły bez dodatkowej zgody MG prowadzącego. By dane jutsu mogło być skopiowane należy:
    • Widzieć wszystkie pieczęci potrzebne do wykonania techniki. Jeżeli technika posiada mechanizm skróconych pieczęci, wtedy użytkownik sharingana musi posiadać na odpowiednim poziomie dziedzinę kopiowanej techniki, tak by i on mógł wykonać tę technikę ze skróconymi pieczęciami. Jeśli technika nie posiada pieczęci, a użytkownik sharingana spełnia wymagania do jej użycia, może ją wówczas skopiować.
    • Musi spełniać wymagania dotyczące opanowania techniki. Dotyczy to poziomu dziedzin czy dodatkowych ograniczeń, jak np. posiadanie specjalnego atutu.
    • Jeżeli technika znajduje się na wyższym poziomie dziedziny niż użytkownik Sharingana, ma ją odblokowaną, użytkownik może zamiast techniki rozwinąć dziedzinę, płacąc za nią w PD zgodnie z mechaniką rozwoju postaci. Pozwala to też ominąć ograniczenie doświadczenia na poziomie genina.
    • Technika nie może być innym Kekkei Genkai, Kekkei Tōta czy Hiden. Techniki tego typu są zwyczajnie zbyt skomplikowane i wymagają czasochłonnego treningu celem opanowania odpowiednich sposobów koncentracji chakry. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy użytkownik Sharingana ma dostęp do konkretnego Kekkei Genkai, Kekkei Tōta czy Hiden.
    • Można skopiować maksymalnie jedną technikę na turę lub zamiast tego rozwinąć dziedzinę (o ile posiadamy odpowiednią ilość PD). Raz na wątek (misja/walka/event) można skopiować także technikę prywatną lub ozwojowaną.
  3. Genjutsu: Sharingan - specjalna technika posiadająca szeroki zakres zastosowań, której jedynym wymaganiem jest bezpośredni kontakt wzrokowy z celem.
Bunshin no Jutsu | Clone Technique分身の術
KlasyfikacjaNinjutsu, Technika Klonująca
PieczęcieBaran → Wąż → Tygrys
KosztStandardowy za klona
Zasięg25m
Wymagania---
Podstawowa technika klonowania uczona już na poziomie akademii. Po złożeniu odpowiednich pieczęci w niewielkich kłębach dymu pojawiają się kopie shinobi. Są one niematerialne, przez co uważna obserwacja pozwala odróżnić je od oryginału; nie są w stanie zadań obrażeń, ruszać źdźbłami trawy podczas biegu czy rzucać cienia, zaś jakikolwiek atak wyprowadzony w ich kierunku niszczy wykonane kopie. Służą więc głównie do zmylenia wroga niż ofensywy, zaś niewielki koszt chakry pozwala klonom odejść na maksymalnie 25 metrów od użytkownika, nim zaczną tracić swoją formę zamieniając się z powrotem w kłębek białego dymu.

Posiadając rangę A Ninjutsu najprostsze klony stworzone tą techniką nie wymagają składania pieczęci. Czas kumulacji chakry wynosi jednak tyle, ile zajęłoby ich złożenie.
Kawarimi no Jutsu | Body Replacement Technique変わり身の術­
KlasyfikacjaNinjutsu, Technika Podmiany
PieczęcieTygrys → Dzik → Wół → Pies → Wąż
KosztStandardowy
ZasięgNa siebie/30m
Wymagania---
Technika ta pozwala na zamienienie się miejscami z przygotowanym wcześniej przedmiotem na moment przed otrzymaniem obrażeń. Chociaż prosta w swoim zamyśle, rządzi się pewnymi prawami. Technikę trzeba przygotować wcześniej. Jest to podstawowy warunek, by w przypadku zagrożenia technika odniosła sukces. Wcześniej należy wybrać przedmiot, który nie może znajdować się podczas przemiany dalej niż 30 metrów od shinobi. Ninja musi też być świadom ataku. Podmiana następuje świadomie, wedle woli wykonującego. Posiadając przygotowane Kawarimi, użycie jakiejkolwiek techniki używającej chakry, innej niż techniki E czy skupiające się na samej kontroli chakry, jest w stanie rozproszyć Technikę Podmiany przed jej właściwym użyciem. Po nastąpieniu zamiany, przez krótką chwilę zdaje się jakby atak faktycznie dosięgnął celu. Dopiero po sekundzie widać rzeczywiste skutki techniki. Czas ten wprawiony ninja może wykorzystać do wyprowadzenia kontrataku.

Posiadając rangę A Ninjutsu podmiany tą techniką nie wymagają składania pieczęci. Czas kumulacji chakry wynosi jednak tyle, ile zajęłoby ich złożenie.
Ki Nobori no Shugyō | Tree Climbing Practice木登り修業­­
KlasyfikacjaNinjutsu, Kontrola Chakry
PieczęcieBaran
KosztStandardowy na turę
ZasięgNa siebie
Wymagania---
Kolejna podstawowa zdolność ninja. Poprzez odpowiednio precyzyjne skupienie chakry w podeszwach stóp, ten może bez problemów przyczepić się do dowolnej powierzchni, chodząc wzdłuż niej jak po prostej drodze. To dzięki tej zdolności możliwe jest wbieganie po ścianach czy wchodzenie po drzewach bez użycia dłoni. Zdolność ta wymaga jednak konkretnych zdolności kontroli chakry (4 i więcej) dla szybszego opanowania. Jej za mała ilość skupiona w tak problematycznym miejscu jak stopy jest w stanie odczepić shinobi od powierzchni. Za duża zaś - pozwala wybić się od powierzchni, po której ten stąpa, jednocześnie uszkadzając te bardziej podatne na zniszczenia pozostawiając widoczny ślad. Kluczem jest stałe utrzymywanie idealnie określonej ilości energii w chcianym miejscu.

Posiadając rangę B Ninjutsu chodzenie po płaskich powierzchniach nie wymagają składania pieczęci. Czas kumulacji chakry wynosi jednak tyle, ile zajęłoby ich złożenie.
Akai Tenmetsu | Red Flash赤い点滅
KlasyfikacjaSharingan, Kontrola Chakry
Pieczęcie---
KosztStandardowy
Zasięg---
WymaganiaAktywny Sharingan
Prosta technika, pozwalająca użytkownikom Sharingana sprawić, by podczas korzystania z ich oczu rozbłysły one szkarłatem. Są one wtedy lepiej widoczne, a w ciemności mogą być to nawet dwa jedyne widoczne punkty. Technika czasami wykorzystywana do zagrywek psychologicznych.

Posiadając Specjalizacje w Sharingan można jej użyć już podczas aktywacji Sharingana.
Ostatnio zmieniony 11 sie 2023, 15:50 przez Uchiha Nezuko, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2767
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Park

Wycieczka szkolna修学旅行
Tura8/?
RangaC
Powoli, powoli wszystko zmierzało do punktu kulminacyjnego - do rozpoczęcia przedstawienia. Większość była gotowa, niektórzy się pewnie stresowali, jednak jakoś sobie z tym radzili. W tym wszystkim Kiyoaki. Z reguły zawsze był trochę z boku, zdając się być niepasującym do tak utalentowanej grupy ludzi, a gdy Nezuko do niego zaczęła mówić, początkowo nawet nie spojrzał na nią, choć jego oczy zdawały się wskazywać na to, że oglądał co wypisywała na jego dłoni. Początkowo lekko się oparł, przed zabraniem jego dłoni, ale wkrótce pozwolił dziewczynce narysować w jego własnej to samo i... zjadł.
-Dobrze. - powiedział cicho, a kącik jego ust lekko się uniósł, co chyba można było uznać za sukces. -Dziękuję. - powiedział, po czym wziął głęboki oddech i skinął głową.
Czyżby tylko to mu wystarczyło? Na to wyglądało. Przedstawienie jednak miało się zacząć. I... faktycznie tak się zaczęło. Początkowo cywile wiedli spokojne życie, ale wkrótce klasowe błazny Demony (bleh) zaczęły im przeszkadzać i niszczyć ciężką pracę czy porwały nawet jedną osobę. Dzielni ninja Ukrytej Wiśni, najwyraźniej pod dowództwem Ryuko, musieli stawić im czoła i ocalić biedaka. Jak im to wyjdzie?
NPCAburame Toshizō - Wychowawca
NPCChinoike Mamoru - Kolega z ławki - "Ninja"
NPCHoga Sanami - Koleżanka z ławki - Stroje i akcesoria
NPCAkaoni Kishō - Kolega z ławki obok - "Demon"
NPCKise Osamu - Kolega z ławki obok - "Demon"
NPCUrahara Akimasa - Kolega z ławki obok - "Demon"
NPCUzumaki Kirara - Koleżanka z ławki za - Scenariusz
NPCNagarekawa Yukio - Kolega z ławki za - "Demon"
NPCKurohebi Saito - Kolega z ławki za - "Cywil"
NPCInuyasha Raizo - Kolega z ławki po skosie z tyłu - Pomoc ze strojami i akcesoriami
NPCHyūga Ryuko - Koleżanka z ławki po skosie z tyłu - "Ninja"
NPCIburi Ren - Kolega z ławki po skosie z tyłu - Pomoc z efektami specjalnymi
NPCMidorima Junko - Koleżanka z ławki przed - Efekty specjalne
NPCKaguya Ataru - Koleżanka z ławki przed - "Ninja"
NPCShigekuni Yamamoto - Kolega z ławki przed - "Cywil"
NPCShirosaki Kahori - Koleżanka z ławki po skosie z przodu - Pomocniczy menadżer/zarządca
NPCNamikaze Yae - Koleżanka z ławki po skosie z przodu - Makijaż i charakteryzacja
NPCAohana Kiyoaki - Kolega z ławki po skosie z przodu - "Cywil"
Info od MG
Opisz proszę przedstawienie od momentu, gdy Nezuko wchodzi na scenę aż do końca, potraktuj to jako krótkie opowiadanie.
Awatar użytkownika
Uchiha Nezuko
Posty: 185
Rejestracja: 19 cze 2021, 10:25
Ranga dodatkowa: Chibi Ryū
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Bank:

Re: Park

Strach przed publiką był czymś naturalnym dla człowieka. Niektórzy lepiej sobie z nim radzili a inni gorzej. Można było się go pozbyć przez praktykę, czyli zwyczajnie występując na scenie. Nezuko miała już parę występów za sobą, lecz jej kolega z klasy widocznie sobie z tym nie radził. Jako ta bardziej doświadczona w tych sprawach oraz pomocna koleżanka nie mogła się temu przyglądać z boku. Kilka słów oraz stary trik jakiego się kiedyś nauczyła chyba wystarczył, by Kiyoaki poczuł się trochę pewniej. Uśmiechnęła się więc wesoło i razem z nim udała się na swoje miejsca. Pamiętając momenty, w których mogłaby podpatrzeć jakieś techniki od Junko, młoda Uchiha wkroczyła na scenę. Kurtyna poszła w ruch!
Pierwszy akt był pokazaniem spokojnego życia mieszkańców Sakury. Cywile robili to co do nich należało. Pracowali, śmiali się, rozmawiali. Nawet jej kolega jaki bał się lekko widowni dawał z siebie wszystko. Miał on małe potknięcie gdy rekwizyt wypadł mu z ręki lecz Saito i Yamamoto pomogli to zatuszować tak, że postać jaką grał miała być zwyczajnie lekko niezdarna. Spotkało się to z bardzo dobrym odbiorem jak się okazało. W końcu jednak przybyły Demony. Zaczęli dokuczać cywilom, grozić im oraz przewracać rekwizyty by pokazać kto tu jest silniejszy. Doszło do ostrzejszej wymiany słów i szarpaniny podczas której Saito został uprowadzony a kurtyna opadła.
Drugi akt przedstawiał drużynę ninja, która była w trakcie omawiania strategii pośród różowych drzew wiśni. Ryuko będąca kapitanką grupy wytłumaczyła, że należy pozbyć się demonów oraz dobić ich jeńca. Przeszli na lewą część sceny by schować się za atrapami drzew pod pretekstem zasadzki, a gdy demony wybiegły z prawej, oni wyskoczyli na nich. Padło oficjalne ostrzeżenie z ust ninja by się poddali lecz oczywiście do tego nie doszło. Kisho i Osamu uciekli z zakładnikiem a czwórka ninja rzuciła się na pozostałą dwójkę. Nezuko krzyknęła do pani kapitan by biegła za porwanym a oni zajmą się tutaj resztą. Tak jak powiedziała, tak też zrobili. Trójka z nich zbiła Demony na boki a Hyuuga mogła bez problemu przebiec przez środek sceny znikając za jej prawą krawędzią. Zaczęła się prawdziwa akcja. Mamoru oraz Ataru stanęli przeciwko Akimasie który walczył dwoma drewnianymi wakizashi, a młoda Uchiha miała się zmierzyć z Yukio. Każdy z nich majestatycznie dobył swojej drewnianej katany i ruszyli na siebie. Walkę mieli dobrze przećwiczoną więc wszystko szło jak należy. Nezu nie była jeszcze tak dobrze obeznana z bronią, lecz to dawało prawdziwy pokaz, że Demony są silniejsze. Nawet, jeśli jej partner lekko się powstrzymywał. Niemniej jednak, mieli ustalone ze sobą sygnały jakie sobie w trakcie walki dawali by użyć technik dla podniesienia poziomu spektaklu. Dla przykładu Nezuko w pewnym momencie wzięła zbyt duży zamach za plecy co jej przeciwnik wykorzystał by uderzyć ją w bok, lecz wtedy ona puffnęła w obłoku dymu pozostawiając za sobą jedynie kłodę. Pojawiła się za nim chwilowo przejmując inicjatywę nad pojedynkiem. Widownia co chwila wstrzymywała oddech lub dopingowała drużynę ninja. Jednak scenariusz był inny. Podczas gdy Akimasa wykonał bardzo szybką serię pchnięć podcinając Mamoru i Ataru tak, że ci się udawanie przewrócili, Nezuko z Yukio również mieli przygotowany plan na to. Każdy z nich stworzył po Bunshinie jaki skoczył na siebie, lecz z wiadomych przyczyn nic się nie stało. Kunoichi jak i bandyta zdjęli klona przeciwnika po czym wyłaniając się z obłoku dymu starli się katanami w impasie. Chłopak mając więcej siły zaczynał przeforsowywać zastój po czym podciął jej nogę. Wszystko było wyreżyserowane, więc Chibi Ryu bezpiecznie upadła i przeturlała się w tył. Gdy miała się już podnieść, przy jej gardle pojawiło się drewniane ostrze. Kurtyna opadła.
Trzeci akt rozpoczął się pogonią liderki za porywaczami. Złapała ich kawałek dalej i rozpoczęli walkę. Saito wykorzystał okazję by schować się za drzewem i co jakiś czas tylko wyglądał by zobaczyć jak się ma walka. A ta była również na wysokim poziomie. Ryuko mimo iż walczyła z dwójką Demonów, robiła to gołymi rękoma. Na dodatek, były one otwarte a nie zamknięte. Nezuko zza kulis przyglądała się temu. Zapewne to był ten ich styl walki, o którym słyszała, lecz nie miała do tej pory zobaczyć do w akcji. Mimo iż chłopaki na nią nacierali z dwóch różnych stron, ta głównie blokowała ich ataki i przekierowywała ich siłę przeciwko nim. Nie raz nie dwa każdy z nich znalazł się na ziemi. Widownia była bardzo zachwycona w jaką stronę to wszystko zmierzało. W końcu, Hyuuga złapała jednego za rękę i przerzuciła go sobie przez ramię tak, że ten miał plecami uderzyć w tego drugiego. Normalnie było by to bardzo bolesne, lecz oni mieli to już wypracowane. Osamu lecąc wystawił wpierw nogi by zamortyzować upadek, a kapitanka ninja podciągnęła go lekko do góry. Wynik był taki, że chłopak położył się lekko na swoim koledze z zachowaniem dynamiki przerzutu. Dziewczyna szybko zdzieliła jednemu i drugiemu otwartą dłonią w czubek głowy a oni stracili przytomność. Związała im dłonie i nogi i położyła pod drzewem. Cywil wyszedł jej podziękować, lecz nie było teraz na to czasu. Musiała wracać do drużyny!
Czwarty akt był kulminacją ich sztuki. Pokonanie Demonów oraz uratowanie ludności. Jednak sytuacja w jakiej byli na to nie wskazywała, co tylko pobudzało widownie. Scena zaczęła się od tego na czym się skończyła. Mamoru i Ataru leżący u stóp Akimisy i Nezuko z ostrzem Yukio na szyi. Chibi Ryu puściła oczko do Junko, że to już pora, po czym szybkim ruchem zbiła ostrze chłopaka i szybko zrywając się na nogi, kopnęła go tak, że ten się przewrócił na plecy.
- Sakura nigdy nie przegra z Demonami! - krzyknęła doniośle a jej oczy zabłysnęły szkarłatem gdy zaczęła składać przypadkowe pieczęci. Uniosła rękę nad głowę po czym szybko opuściła ją w dół. Nad sceną pojawiła się spora kula ognia jaka opadła na sam jej środek. Yukio odskoczył w tył podczas gdy Mamoru i Ataru przebiegli na stronę Uchihy. Wybuch ognia posiadał gorący żar lecz przez to, że była to iluzja, nic nie zostało podpalone a widownia jedynie wydała z siebie zapierający dech w piersiach odgłos. Gdy płomienie się rozwiały, wewnątrz nich stała kapitan ich drużyny jaka zakrzyknęła by ruszali do ataku. Demony jakie znalazły się na straconej pozycji szybko poległy. Hyuuga wsparła Mamoru podczas gdy Nezuko stanęła przeciwko Yukio wraz z Ataru. Tę scenę też mieli dobrze zaplanowaną i przećwiczoną. Miała ją rozpocząć właśnie Nezuko ponownie znajdując się w impasie z demonem. Ich katany się zetknęły a Ataru szybko stanęła obok niej i przyłożyła swoją do nich. Ryuko przechwyciła pchnięcie wakizashi Akimasy i obaliła go na ziemię odbierając jedną z jego broni. To był ich znak. Podczas gdy Mamoru podbiegł do przeciwnika z okrzykiem, dziewczyny z katanami również go wzniosły. W jednym momencie, w jednym uderzeniu, dwie drewniane bronie Demonów wypadły im z rąk w finalnym okrzyku zwycięstwa. Gdy ci zostali spacyfikowani przez Hyugę, cywile wyszli dziękując wybawcom, a kurtyna opadła ponownie.
Zza czerwonej płachty było słychać oklaski i wiwaty a cała klasa wyszła na scenę, aktorzy oraz ci, którzy pracowali zza kulis, i ustawili się w rządku. Gdy pokazali się widzom ponownie, wszyscy skłonili się równo i pomachali wszystkim radośnie. Kurtyna opadła po raz ostatni, a ich przedstawienie dobiegło końca.
Chakra:
5 850 - 50(Sharingan) = 5 800 // techniki E mam za free więc nie wrzucam w rozliczenie
► Pokaż Spoiler | techniki
Sharingan | Copy Wheel Eye写輪眼
Kekkei Genkai klanu Uchiha jest jednym z Trzech Wielkich Dōjutsu i patrząc po możliwościach, jakie zapewnia swojemu użytkownikowi - nie ma się co temu dziwić. Sam Sharingan posiada kilka stopni rozwoju, wszystkie związane z łezkami (tomoe), które pojawiają się na tęczówce, gdy oczy te są aktywne. Warunkiem aktywacji, a także rozwoju Sharingana w większości przypadków jest doświadczenie silnych emocji, które sprawią, że ich mózg wyprodukuje odpowiedni rodzaj chakry, który wpłynie na nerwy wzrokowe, tym samym aktywując Kekkei Genkai. Historia w większości przypadków zapamiętała klan Uchiha jako ten dążący do potęgi, jednak kluczem do ich potęgi w większości przypadków stało się cierpienie po stracie najbliższych. Zwłaszcza w okresie Krwawych Wojen.

W momencie aktywacji oczy użytkownika stają się czerwone a na tęczówce pojawiają się kilka tomoe. Zazwyczaj w momencie aktywacji oba oczy posiadają tylko jedną łezkę, acz zdarzają się wyjątki. "Dojrzałą" formę Sharingan osiąga w momencie, gdy w obu oczach znajdują się po trzy łezki. To, na jaki poziom oczy "awansowały" zależne jest od MG prowadzącego dany wątek i może podlegać weryfikacji ze strony Głównego Moderatora Fabularnego.
Zdobywanie i rozwijanie Sharingana
Sharingan zdobywa i rozwija się na drodze fabularnej. Może być to misja bądź fabuła, która nie wymaga składania żadnych dodatkowych próśb. Taka misja powinna jednak być wymagająca dla postaci i postawić ją przed dużym wyzwaniem. Jest to jednak w pełni zależne od MG.

Samo PD wydane w dziedzinę klanową nie ma znaczenia dla zdobycia i rozwijania tego Dōjutsu. Jego zdobycie odbywa się w pełni fabularnie. PD z kolei umożliwiają dostęp do technik klanowych, wpływają na koszta utrzymania Sharingana czy na mechanikę Genjutsu Sharingan.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości przez MF, nagroda może zostać cofnięta.
Koszt utrzymania
Koszt utrzymywania jest płacony od każdego stopnia aktywnej łezki. Dla uproszczenia uznajemy, że "poziom" oka to tyle ile łezek ma w każdym oku. Tym samym niemożliwym jest posiadanie "niestandardowej" ilości łezek np. 2 i 1.
Ranga dziedziny1 łezka2 łezki3 łezki
Poziom E100200300
Poziom D90175250
Poziom C75125200
Poziom B5075125
Poziom A255075
Poziom S102550
Jeżeli ktoś posiada tylko jedno oko płaci tylko połowę tego kosztu.

Koszta te obowiązują również podczas używania innych technik Sharingana. Osoby z przeszczepionym Sharinganem mają te koszta 2 razy większe.
Zdolności i rozwój Sharingana
Sharingan rozwija się wraz z użytkownikiem, pełną "dorosłość" otrzymując, gdy w obu oczach pojawią się po trzy tomoe.

Pierwszą "zdolnością", jaką te oczy umożliwiają użytkownikowi jest widzenie chakry w innych osobach. Zdolność ta nie jest jednak tak doskonała jak Byakugana, przez co widać głównie "masę chakry" w formie błękitnych płomieni wewnątrz ciała. Umożliwia z kolei dojrzenie zaburzenia układu chakry innych osób, co wskazuje na wpływ iluzji na obserwowaną osobę. Zasięg tej zdolności można przyrównać do normalnego ludzkiego wzroku. Jak daleko można normalnie widzieć, tak daleko można obserwować chakrę. Dodatkowo, można wykryć chakrę za przeszkodami, acz to przez ile i jak grubych przeszkód można ją wykrywać jest w pełni zależne od MG.

Pierwsza odblokowana łza zapewnia jedną, dodatkową zdolność wybraną przez użytkownika z listy poniżej. Odblokowanie drugiej i trzeciej łezki zapewnia wybór kolejnych zdolności. Przy posiadaniu trzech łezek użytkownik Sharingana posiada wszystkie trzy zdolności. Są one następujące:
  1. Zwiększona percepcja - oczy naturalnie pomagają użytkownikowi przyswoić więcej informacji, zwłaszcza tych związanych z ruchem innych osób. Zdolność ta odpowiada za czytanie z ruchu warg, naśladowanie charakteru pisma czy ruchów całego ciała, a niektórym nawet "przewidzieć" wydarzenia. Oczywiście to ostatnie jest lekką przesadą, jednak doświadczeni użytkownicy Sharingana potrafią połączyć wcześniejsze doświadczenia i zwiększoną percepcję i zareagować tak, jakby byli "o krok przed przeciwnikiem". O ile zwykli ludzie są w stanie osiągnąć taki poziom długoletnim treningiem, tak oczy klanu Uchiha w tym przypadku dają spory bonus.
  2. Kopiowanie technik - widząc wykonywane pieczęci, a także koncentrację chakry przez przeciwnika, użytkownik Sharingana zyskuje wiedzę niezbędną by samemu też spróbować wykonać tę technikę. Taka technika nie wymaga wykupienia za PT i można ją wykupić podczas misji/fabuły bez dodatkowej zgody MG prowadzącego. By dane jutsu mogło być skopiowane należy:
    • Widzieć wszystkie pieczęci potrzebne do wykonania techniki. Jeżeli technika posiada mechanizm skróconych pieczęci, wtedy użytkownik sharingana musi posiadać na odpowiednim poziomie dziedzinę kopiowanej techniki, tak by i on mógł wykonać tę technikę ze skróconymi pieczęciami. Jeśli technika nie posiada pieczęci, a użytkownik sharingana spełnia wymagania do jej użycia, może ją wówczas skopiować.
    • Musi spełniać wymagania dotyczące opanowania techniki. Dotyczy to poziomu dziedzin czy dodatkowych ograniczeń, jak np. posiadanie specjalnego atutu.
    • Jeżeli technika znajduje się na wyższym poziomie dziedziny niż użytkownik Sharingana, ma ją odblokowaną, użytkownik może zamiast techniki rozwinąć dziedzinę, płacąc za nią w PD zgodnie z mechaniką rozwoju postaci. Pozwala to też ominąć ograniczenie doświadczenia na poziomie genina.
    • Technika nie może być innym Kekkei Genkai, Kekkei Tōta czy Hiden. Techniki tego typu są zwyczajnie zbyt skomplikowane i wymagają czasochłonnego treningu celem opanowania odpowiednich sposobów koncentracji chakry. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy użytkownik Sharingana ma dostęp do konkretnego Kekkei Genkai, Kekkei Tōta czy Hiden.
    • Można skopiować maksymalnie jedną technikę na turę lub zamiast tego rozwinąć dziedzinę (o ile posiadamy odpowiednią ilość PD). Raz na wątek (misja/walka/event) można skopiować także technikę prywatną lub ozwojowaną.
  3. Genjutsu: Sharingan - specjalna technika posiadająca szeroki zakres zastosowań, której jedynym wymaganiem jest bezpośredni kontakt wzrokowy z celem.
Bunshin no Jutsu | Clone Technique分身の術
KlasyfikacjaNinjutsu, Technika Klonująca
PieczęcieBaran → Wąż → Tygrys
KosztStandardowy za klona
Zasięg25m
Wymagania---
Podstawowa technika klonowania uczona już na poziomie akademii. Po złożeniu odpowiednich pieczęci w niewielkich kłębach dymu pojawiają się kopie shinobi. Są one niematerialne, przez co uważna obserwacja pozwala odróżnić je od oryginału; nie są w stanie zadań obrażeń, ruszać źdźbłami trawy podczas biegu czy rzucać cienia, zaś jakikolwiek atak wyprowadzony w ich kierunku niszczy wykonane kopie. Służą więc głównie do zmylenia wroga niż ofensywy, zaś niewielki koszt chakry pozwala klonom odejść na maksymalnie 25 metrów od użytkownika, nim zaczną tracić swoją formę zamieniając się z powrotem w kłębek białego dymu.

Posiadając rangę A Ninjutsu najprostsze klony stworzone tą techniką nie wymagają składania pieczęci. Czas kumulacji chakry wynosi jednak tyle, ile zajęłoby ich złożenie.
Kawarimi no Jutsu | Body Replacement Technique変わり身の術­
KlasyfikacjaNinjutsu, Technika Podmiany
PieczęcieTygrys → Dzik → Wół → Pies → Wąż
KosztStandardowy
ZasięgNa siebie/30m
Wymagania---
Technika ta pozwala na zamienienie się miejscami z przygotowanym wcześniej przedmiotem na moment przed otrzymaniem obrażeń. Chociaż prosta w swoim zamyśle, rządzi się pewnymi prawami. Technikę trzeba przygotować wcześniej. Jest to podstawowy warunek, by w przypadku zagrożenia technika odniosła sukces. Wcześniej należy wybrać przedmiot, który nie może znajdować się podczas przemiany dalej niż 30 metrów od shinobi. Ninja musi też być świadom ataku. Podmiana następuje świadomie, wedle woli wykonującego. Posiadając przygotowane Kawarimi, użycie jakiejkolwiek techniki używającej chakry, innej niż techniki E czy skupiające się na samej kontroli chakry, jest w stanie rozproszyć Technikę Podmiany przed jej właściwym użyciem. Po nastąpieniu zamiany, przez krótką chwilę zdaje się jakby atak faktycznie dosięgnął celu. Dopiero po sekundzie widać rzeczywiste skutki techniki. Czas ten wprawiony ninja może wykorzystać do wyprowadzenia kontrataku.

Posiadając rangę A Ninjutsu podmiany tą techniką nie wymagają składania pieczęci. Czas kumulacji chakry wynosi jednak tyle, ile zajęłoby ich złożenie.
Ki Nobori no Shugyō | Tree Climbing Practice木登り修業­­
KlasyfikacjaNinjutsu, Kontrola Chakry
PieczęcieBaran
KosztStandardowy na turę
ZasięgNa siebie
Wymagania---
Kolejna podstawowa zdolność ninja. Poprzez odpowiednio precyzyjne skupienie chakry w podeszwach stóp, ten może bez problemów przyczepić się do dowolnej powierzchni, chodząc wzdłuż niej jak po prostej drodze. To dzięki tej zdolności możliwe jest wbieganie po ścianach czy wchodzenie po drzewach bez użycia dłoni. Zdolność ta wymaga jednak konkretnych zdolności kontroli chakry (4 i więcej) dla szybszego opanowania. Jej za mała ilość skupiona w tak problematycznym miejscu jak stopy jest w stanie odczepić shinobi od powierzchni. Za duża zaś - pozwala wybić się od powierzchni, po której ten stąpa, jednocześnie uszkadzając te bardziej podatne na zniszczenia pozostawiając widoczny ślad. Kluczem jest stałe utrzymywanie idealnie określonej ilości energii w chcianym miejscu.

Posiadając rangę B Ninjutsu chodzenie po płaskich powierzchniach nie wymagają składania pieczęci. Czas kumulacji chakry wynosi jednak tyle, ile zajęłoby ich złożenie.
Akai Tenmetsu | Red Flash赤い点滅
KlasyfikacjaSharingan, Kontrola Chakry
Pieczęcie---
KosztStandardowy
Zasięg---
WymaganiaAktywny Sharingan
Prosta technika, pozwalająca użytkownikom Sharingana sprawić, by podczas korzystania z ich oczu rozbłysły one szkarłatem. Są one wtedy lepiej widoczne, a w ciemności mogą być to nawet dwa jedyne widoczne punkty. Technika czasami wykorzystywana do zagrywek psychologicznych.

Posiadając Specjalizacje w Sharingan można jej użyć już podczas aktywacji Sharingana.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2767
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Park

Wycieczka szkolna修学旅行
Tura9/?
RangaC
Po pomocy koledze przedstawienie rozpoczęło się już w niedługiej chwili. Nezuko mogła skupić się albo na swojej roli, albo na wypatrywaniu koleżanki, która była jednak sprytnie ukryta przed oczyma widowni, ustawiona bardziej z boku, spoglądała na tłum z ukrycia, tak, że Uchiha musiałaby wyglądać na zagubioną lub niepewną, by się temu przyglądać. Iluzja miała być w końcu rzucana na widzów... nie na samych uczestników przedstawienia. Ren był już bardziej widoczny, jednak jego generacja dymu było czymś, z czym nawet jej wyjątkowe oczy sobie nie radziły. Zdolność ta była czymś dla niej niepojętnych, choć pewnie gdyby chwilkę nad tym się zastanowiła - domyśliłaby się powodu.
Ryuko może i była czasami ostrą w obyciu osobą, jednak na pewno nie kazałaby dobić jeńca. Zwłaszcza jeńca demonów. To był niewinny człowiek, który wymagał ratunku, nie dobicia. Nie licząc jednak tego niewielkiego nieporozumienia ze strony Nezuko (które było najwidoczniej lekkim przesłyszeniem z jej strony przez tremę), wszystko poszło dalej. Wykonali plan i przygotowali zasadzkę. Zaczęła się walka, a przywódczyni ruszyła za porwanym, gdy trójka ninja wdała się w walkę z "Demonami". Walka była pełna wzlotów i upadków, dymu w wykonaniu Rena oraz zapewne kilkoma iluzjami, dla większych efektów, które być może umknęły uwadze Uchihy lub w tych emocjach nie dostrzegła. Niestety... czyżby zostali pokonani?
W tym czasie, nieświadoma problemów, z jaką jej drużyna się zmaga, Ryuko dzielnie goniła porywaczy i w końcu ich dopadła, samej stawiając czoła dwójce przeciwników. Styl ten, choć zapewne dostosowany na potrzeby przemysłu teatralnego odpowiednio osłabiony mógł rodzić wątpliwości, a jednocześnie - fascynację. O co w nim chodziło? Jednak zdawał się działać i gdy efektownie wręcz pokonała oraz spętała demony, scena wróciła do tych pozornie pokonanych ninja. Junko, która czasami wystawała głową zza kurtyn i rekwizytów odpowiedziała oczkiem Nezuko. Sprawne wycięcie wstrzymało dech w piersiach widowni, a zapewne dzięki efektom swojej koleżanki, jej oczy zalśniły dodatkowym szkarłatem, pięknie kontrastującym z białymi oczami jej teatralnej pani kapitan. Niektórzy zawiwatowali, inni zaklaskali słysząc krzyk dziewczynki. Kula ognia sprawiła, że niektórzy cofnęli się o krok, inni z widowni zasłonili rękoma, lecz widząc, że nie zostali podpaleni - zaczęli krzyczeć z ekscytacji dla kunsztu tej dziecięcej grupy teatralnej. Wkrótce walka zakończyła się zwycięstwem ninja Wiśni i kurtyna opadła. Po chwili wyszli i skłonili się, a Kirara przeczytała niczym napisy końcowe osoby, których widzowie mogli nie widzieć, ale które dały od siebie dużo poza ich czujnym widokiem. Każdy otrzymał gromkie brawa i kurtyna opadła po raz kolejny. Powolne klaskanie dobiegło klasę, gdy z cienia "zaplecza" ich prowizorycznej sceny wyszedł Aburame-sensei z lekkim uśmiechem na jego twarzy.
-Dobra robota. Posprzątajmy to. Co możecie złóżcie w jedno miejsce. Kirara, proszę podziel robotę. - wydał polecenia, a gospodyni klasowa zaczęła dzielić ludzi do konkretnych czynności, zgodnie z rozkazem wychowawcy.
Nezuko przypadło zebranie wszystkich drobnych rekwizytów i akcesoriów - drewnianych kunai i shurikenów, rekwizytów dla cywilów, symbolizujących ich pracę.
NPCAburame Toshizō - Wychowawca
NPCChinoike Mamoru - Kolega z ławki - "Ninja"
NPCHoga Sanami - Koleżanka z ławki - Stroje i akcesoria
NPCAkaoni Kishō - Kolega z ławki obok - "Demon"
NPCKise Osamu - Kolega z ławki obok - "Demon"
NPCUrahara Akimasa - Kolega z ławki obok - "Demon"
NPCUzumaki Kirara - Koleżanka z ławki za - Scenariusz
NPCNagarekawa Yukio - Kolega z ławki za - "Demon"
NPCKurohebi Saito - Kolega z ławki za - "Cywil"
NPCInuyasha Raizo - Kolega z ławki po skosie z tyłu - Pomoc ze strojami i akcesoriami
NPCHyūga Ryuko - Koleżanka z ławki po skosie z tyłu - "Ninja"
NPCIburi Ren - Kolega z ławki po skosie z tyłu - Pomoc z efektami specjalnymi
NPCMidorima Junko - Koleżanka z ławki przed - Efekty specjalne
NPCKaguya Ataru - Koleżanka z ławki przed - "Ninja"
NPCShigekuni Yamamoto - Kolega z ławki przed - "Cywil"
NPCShirosaki Kahori - Koleżanka z ławki po skosie z przodu - Pomocniczy menadżer/zarządca
NPCNamikaze Yae - Koleżanka z ławki po skosie z przodu - Makijaż i charakteryzacja
NPCAohana Kiyoaki - Kolega z ławki po skosie z przodu - "Cywil"
Info od MG
Opisz proszę przedstawienie od momentu, gdy Nezuko wchodzi na scenę aż do końca, potraktuj to jako krótkie opowiadanie.
Awatar użytkownika
Uchiha Nezuko
Posty: 185
Rejestracja: 19 cze 2021, 10:25
Ranga dodatkowa: Chibi Ryū
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Bank:

Re: Park

Czasem wystarczyło dać drugiej osobie odrobinę ciepła by dodać mu otuchy. Mała pomoc ze strony Nezu wystarczyła by Kiyoaki poczuł się lepiej co miało wpływ na całe przedstawienie jakie miało się właśnie zacząć. Każdy z ich klasy dał z siebie wszystko. Aktorzy grali najlepiej jak umieli, a że większość scenariuszu to były i tak sceny walki, to wyszło nieźle. Młoda Uchiha, która miała trochę więcej doświadczenia scenicznego starała się odegrać wszelkie kwestie w odpowiednim tempie oraz rytmie, by ludzie jacy przyszli ich oglądać wynieśli z ich sztuki jak najwięcej miłych wspomnień. Wsparcie genjutsu, przygotowane stroje, przećwiczone sceny walki, wszystko złożyło się w jedną zgraną całość jaka została nagrodzona gromkimi brawami. Uczucie jakie zrodziło się w sercu Chibi Ryu było czymś wspaniałym. Może gdyby nie miała swoich specjalnych zdolności została by właśnie aktorką? Kto wie.
Kurtyna jednak opadła po raz ostatni a im zostało już tylko jedno zadanie. Posprzątać po występie i wrócić do Akademii. Przewodnicząca ponownie została oddelegowana do rozporządzenia pracą, co Nezuko doskonale znała i rozumiała. To było nadal dziwne uczucie gdy to nie jej to zlecano, lecz zaczynała się już do tego przyzwyczajać. Albo raczej odzwyczajać od bycia przewodniczącą. Znała swoją pozycję i starała się do niej dopasować. Jej przypadło zebranie wszystkich akcesoriów jakie wykorzystywali w postaci drewnianych odpowiedników broni. Przeszła się więc po wszystkich i odebrała sprzęt jaki złożyła w jednym miejscu. Zapytała by Kirary czy będą go pieczętować w zwojach jak poprzednio. Nawet jeśli pieczętowali by co innego, zapytała by czy może iść im pomóc. Miała sporo chakry jeszcze a dzięki swoim oczom mogła im pomóc w szybszym zabraniu się do Akademii. Co prawda Genjutsu Junko nie udało jej się podpatrzeć, lecz przynajmniej dowiedziała się czemu. Najpewniej jeśli by je chciała skopiować, musiało by być one rzucone na nią by dobrze mogła rozpoznać jego efekt. Same pieczęci, kumulacja chakry oraz jak owa chakra się układała w widowni nie wystarczała. Nadal jednak była szansa na poszerzenie swoich horyzontów w Fuinjutsu!
Chakra:
5 800 - 50(Sharingan) = 5 750
► Pokaż Spoiler | techniki
Sharingan | Copy Wheel Eye写輪眼
Kekkei Genkai klanu Uchiha jest jednym z Trzech Wielkich Dōjutsu i patrząc po możliwościach, jakie zapewnia swojemu użytkownikowi - nie ma się co temu dziwić. Sam Sharingan posiada kilka stopni rozwoju, wszystkie związane z łezkami (tomoe), które pojawiają się na tęczówce, gdy oczy te są aktywne. Warunkiem aktywacji, a także rozwoju Sharingana w większości przypadków jest doświadczenie silnych emocji, które sprawią, że ich mózg wyprodukuje odpowiedni rodzaj chakry, który wpłynie na nerwy wzrokowe, tym samym aktywując Kekkei Genkai. Historia w większości przypadków zapamiętała klan Uchiha jako ten dążący do potęgi, jednak kluczem do ich potęgi w większości przypadków stało się cierpienie po stracie najbliższych. Zwłaszcza w okresie Krwawych Wojen.

W momencie aktywacji oczy użytkownika stają się czerwone a na tęczówce pojawiają się kilka tomoe. Zazwyczaj w momencie aktywacji oba oczy posiadają tylko jedną łezkę, acz zdarzają się wyjątki. "Dojrzałą" formę Sharingan osiąga w momencie, gdy w obu oczach znajdują się po trzy łezki. To, na jaki poziom oczy "awansowały" zależne jest od MG prowadzącego dany wątek i może podlegać weryfikacji ze strony Głównego Moderatora Fabularnego.
Zdobywanie i rozwijanie Sharingana
Sharingan zdobywa i rozwija się na drodze fabularnej. Może być to misja bądź fabuła, która nie wymaga składania żadnych dodatkowych próśb. Taka misja powinna jednak być wymagająca dla postaci i postawić ją przed dużym wyzwaniem. Jest to jednak w pełni zależne od MG.

Samo PD wydane w dziedzinę klanową nie ma znaczenia dla zdobycia i rozwijania tego Dōjutsu. Jego zdobycie odbywa się w pełni fabularnie. PD z kolei umożliwiają dostęp do technik klanowych, wpływają na koszta utrzymania Sharingana czy na mechanikę Genjutsu Sharingan.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości przez MF, nagroda może zostać cofnięta.
Koszt utrzymania
Koszt utrzymywania jest płacony od każdego stopnia aktywnej łezki. Dla uproszczenia uznajemy, że "poziom" oka to tyle ile łezek ma w każdym oku. Tym samym niemożliwym jest posiadanie "niestandardowej" ilości łezek np. 2 i 1.
Ranga dziedziny1 łezka2 łezki3 łezki
Poziom E100200300
Poziom D90175250
Poziom C75125200
Poziom B5075125
Poziom A255075
Poziom S102550
Jeżeli ktoś posiada tylko jedno oko płaci tylko połowę tego kosztu.

Koszta te obowiązują również podczas używania innych technik Sharingana. Osoby z przeszczepionym Sharinganem mają te koszta 2 razy większe.
Zdolności i rozwój Sharingana
Sharingan rozwija się wraz z użytkownikiem, pełną "dorosłość" otrzymując, gdy w obu oczach pojawią się po trzy tomoe.

Pierwszą "zdolnością", jaką te oczy umożliwiają użytkownikowi jest widzenie chakry w innych osobach. Zdolność ta nie jest jednak tak doskonała jak Byakugana, przez co widać głównie "masę chakry" w formie błękitnych płomieni wewnątrz ciała. Umożliwia z kolei dojrzenie zaburzenia układu chakry innych osób, co wskazuje na wpływ iluzji na obserwowaną osobę. Zasięg tej zdolności można przyrównać do normalnego ludzkiego wzroku. Jak daleko można normalnie widzieć, tak daleko można obserwować chakrę. Dodatkowo, można wykryć chakrę za przeszkodami, acz to przez ile i jak grubych przeszkód można ją wykrywać jest w pełni zależne od MG.

Pierwsza odblokowana łza zapewnia jedną, dodatkową zdolność wybraną przez użytkownika z listy poniżej. Odblokowanie drugiej i trzeciej łezki zapewnia wybór kolejnych zdolności. Przy posiadaniu trzech łezek użytkownik Sharingana posiada wszystkie trzy zdolności. Są one następujące:
  1. Zwiększona percepcja - oczy naturalnie pomagają użytkownikowi przyswoić więcej informacji, zwłaszcza tych związanych z ruchem innych osób. Zdolność ta odpowiada za czytanie z ruchu warg, naśladowanie charakteru pisma czy ruchów całego ciała, a niektórym nawet "przewidzieć" wydarzenia. Oczywiście to ostatnie jest lekką przesadą, jednak doświadczeni użytkownicy Sharingana potrafią połączyć wcześniejsze doświadczenia i zwiększoną percepcję i zareagować tak, jakby byli "o krok przed przeciwnikiem". O ile zwykli ludzie są w stanie osiągnąć taki poziom długoletnim treningiem, tak oczy klanu Uchiha w tym przypadku dają spory bonus.
  2. Kopiowanie technik - widząc wykonywane pieczęci, a także koncentrację chakry przez przeciwnika, użytkownik Sharingana zyskuje wiedzę niezbędną by samemu też spróbować wykonać tę technikę. Taka technika nie wymaga wykupienia za PT i można ją wykupić podczas misji/fabuły bez dodatkowej zgody MG prowadzącego. By dane jutsu mogło być skopiowane należy:
    • Widzieć wszystkie pieczęci potrzebne do wykonania techniki. Jeżeli technika posiada mechanizm skróconych pieczęci, wtedy użytkownik sharingana musi posiadać na odpowiednim poziomie dziedzinę kopiowanej techniki, tak by i on mógł wykonać tę technikę ze skróconymi pieczęciami. Jeśli technika nie posiada pieczęci, a użytkownik sharingana spełnia wymagania do jej użycia, może ją wówczas skopiować.
    • Musi spełniać wymagania dotyczące opanowania techniki. Dotyczy to poziomu dziedzin czy dodatkowych ograniczeń, jak np. posiadanie specjalnego atutu.
    • Jeżeli technika znajduje się na wyższym poziomie dziedziny niż użytkownik Sharingana, ma ją odblokowaną, użytkownik może zamiast techniki rozwinąć dziedzinę, płacąc za nią w PD zgodnie z mechaniką rozwoju postaci. Pozwala to też ominąć ograniczenie doświadczenia na poziomie genina.
    • Technika nie może być innym Kekkei Genkai, Kekkei Tōta czy Hiden. Techniki tego typu są zwyczajnie zbyt skomplikowane i wymagają czasochłonnego treningu celem opanowania odpowiednich sposobów koncentracji chakry. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy użytkownik Sharingana ma dostęp do konkretnego Kekkei Genkai, Kekkei Tōta czy Hiden.
    • Można skopiować maksymalnie jedną technikę na turę lub zamiast tego rozwinąć dziedzinę (o ile posiadamy odpowiednią ilość PD). Raz na wątek (misja/walka/event) można skopiować także technikę prywatną lub ozwojowaną.
  3. Genjutsu: Sharingan - specjalna technika posiadająca szeroki zakres zastosowań, której jedynym wymaganiem jest bezpośredni kontakt wzrokowy z celem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2767
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Park

Wycieczka szkolna修学旅行
Tura10/10
RangaC
Przedstawienie można było określić jednym słowem - sukces. A wraz z nim pewna radość, wesołość i zwyczajne szczęście. I to nie tylko dla Nezuko, ale i dla całej jej klasy, choć pewnie ci bardziej cichsi i wycofani uczniowie woleliby nie być w takim świetle reflektorów. Należało jednak skupić się na pracy i na posprzątaniu po sobie. Idąc po mniejsze i większe rekwizyty dostrzegła, że faktycznie te większe akcesoria były już zapieczętowywane, przez co pytanie było zbędne. Zaproponowała swoją ofertę i chyba Kirara była nawet chyba skłonna, gdy odezwała się Ryuko.
-Nie pamiętam, byś pokazywała, że to potrafisz. - stwierdziła spokojnie. -Byś tylko przeszkadzała. Chcesz się nauczyć poprosić Aburame-sensei po lekcjach, teraz się śpieszymy.
Kirara westchnęła i spojrzała na znajomą, po czym na Nezuko. Uśmiechnęła się lekko przepraszająco.
-Zostaw to tym, którzy się na tym znają. Na pewno opanujesz to w swoim czasie. Nie każdy musi umieć pieczętować. - stwierdziła dość dyplomatycznie. -Możesz pomóc Yae i reszcie złożyć stroje oraz inne materiały. Po odpieczętowywaniu lepiej mieć to już złożone niż od razu niż jeszcze ogarniać w szkole, prawda? - wyjaśniła, oddelegowując dziewczynę do dalszej pracy.
Szczęśliwie bądź nie, gdy skończyli składać miała okazję dostrzec jak koleżanki pieczętując ostatnie akcesoria w zwojach, co pozwoliło jej skopiować tę technikę. Choć był to raczej łut szczęścia. Wrócili do akademii, gdzie ich nauczyciel im raz jeszcze pogratulował, kazał zostawić zwoje i na odchodne... wręczył wynagrodzenie za pracę na rzecz wioski i festiwalu. Był to więc całkiem dobry dzień, prawda?
I dni dobrych oraz nie trochę było. Mijały tygodnie i miesiące, aż w końcu nastąpiła ta wiekopomna chwila. Zdanie akademii! Jako dość uzdolniona klasa, sama Nezuko ukończyła ją szybciej niż wielu jej rówieśników. Z opaską w dłoni, na czole, ramieniu czy gdzie by sobie tego nie zamarzyła ruszyła do siedziby klanu Uchiha, gdzie wujkowi Kagamiemu pewnie chciała pogratulować. Kto wie... może zabierze ją do jakiejś fajnej restauracji lub kupi coś w nagrodę? Tylko gdy go znalazła w jego gabinecie... zdawał się być przygnębiony. Przed sobą miał jakiś list i dłoń na twarzy, a jego usta wygięte w smutku. Nie płakał, choć mogło to być spowodowane jego doświadczeniem, wiekiem oraz profesją. Gdy dostrzegł Nezuko i jej opaskę, jego oczy wyrażały jedynie smutek.
-Nezuko-chan... - powiedział powoli wstając od biurka i zbliżając się do dziewczyny. -Twój tata... on... został zaatakowany przez bandytów w drodze powrotnej z wyjazdu do Banana no Kuni. - objął ją delikatnie i przytulił, jakby chcąc dodać otuchy. -Nie przeżył. Wyrazy szczerego współczucia.
Jego głos był smutny i szczery. Jakże okrutny sposób, żart od losu wręcz, na zakończenie swojej edukacji w akademii. Zamiast świętować... właśnie weszli w żałobę.
NPCAburame Toshizō - Wychowawca
NPCChinoike Mamoru - Kolega z ławki - "Ninja"
NPCHoga Sanami - Koleżanka z ławki - Stroje i akcesoria
NPCAkaoni Kishō - Kolega z ławki obok - "Demon"
NPCKise Osamu - Kolega z ławki obok - "Demon"
NPCUrahara Akimasa - Kolega z ławki obok - "Demon"
NPCUzumaki Kirara - Koleżanka z ławki za - Scenariusz
NPCNagarekawa Yukio - Kolega z ławki za - "Demon"
NPCKurohebi Saito - Kolega z ławki za - "Cywil"
NPCInuyasha Raizo - Kolega z ławki po skosie z tyłu - Pomoc ze strojami i akcesoriami
NPCHyūga Ryuko - Koleżanka z ławki po skosie z tyłu - "Ninja"
NPCIburi Ren - Kolega z ławki po skosie z tyłu - Pomoc z efektami specjalnymi
NPCMidorima Junko - Koleżanka z ławki przed - Efekty specjalne
NPCKaguya Ataru - Koleżanka z ławki przed - "Ninja"
NPCShigekuni Yamamoto - Kolega z ławki przed - "Cywil"
NPCShirosaki Kahori - Koleżanka z ławki po skosie z przodu - Pomocniczy menadżer/zarządca
NPCNamikaze Yae - Koleżanka z ławki po skosie z przodu - Makijaż i charakteryzacja
NPCAohana Kiyoaki - Kolega z ławki po skosie z przodu - "Cywil"
Info od MG
Nagrody:
Uchiha Nezuko:
  • 12 PD + 4 PD (Wydarzenie wioskowe)
  • 24 PT
  • 500 Ryō
  • Fūin no Jutsu
Hokori Kensei (MG):
  • 12 PB + 4 PB (Wydarzenie wioskowe)
  • 3 PD
  • 24 PT
  • 400 Ryō
Jakbyś chciał jakiś dalszy wątek związany z ostatnim akapitem - proszę o kontakt do mnie lub do MFów

Musisz napisać z/t
Ostatnio zmieniony 15 sie 2023, 10:21 przez Tora, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sakuragakure no Sato”