• Ogłoszenia
  •  
    Aktualności fabularne
    Obecna pora roku: Wiosna 164r.

    Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

    24.04.2024 - podsumowanie wydarzenia wioskowego w Sakuragakure. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
    Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
    Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
    Administracja
    Pingwinek Chaosu
    Główny Administrator
    Norka
    Główna Mistrzyni Fabularna
    Hefajstos
    Główny Moderator Kuźni
    Tora
    Główny Moderator Technik

    W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
    Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
     

Kamaboko Gonpachiro

Osoby chcące stworzyć własne techniki, będące unikatowe i niewystępujące do tej pory na forum, mogą być zainteresowane ów miejscem. Możliwe jest bowiem zgłaszanie w nim własnych pomysłów na techniki, które następnie oceniane są przez Głównego Moderatora Technik wraz z podwładnymi mu osobami. Dział ten posiada swój własny regulamin tworzenia takowych, do którego należy się stosować podczas zgłaszania propozycji.

Moderator: Moderatorzy technik

Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2767
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Kamaboko Gonpachiro

Shiharai: Jishōkōi
1. Ogólnie ciekawy zamysł, acz bym jednak doprecyzował co się dzieje z Kukiełką. Jak chociażby to, że wytrzymałość kukły, to nie wytrzymałość pojemnika. Na co imo powinieneś zwrócić uwagę.
2. Pasuje mi na prywatną

Shiharai: Gishiki
1. Imo pasuje mi na ozwojowaną
2. Mam dylemat czy ninjutsu czy fuinjutsu, gdyż imo both is good.
3. Musisz to lekko przeredagować, bo początkowo jak czytałem to przez długi czas nie wiedziałem jak to działa. Ogólnie też te inne wymagania dotyczące jutsu - średnio mi się to podoba. Jest zbyt wiele różnych wymagań, przez co ciężko mi to jakoś widzieć. Prędzej bym to widział może na zasadzie... "Używając jutsu można nabyć biegłość, która pozwala pominąć konkretne dodatkowe wymogi techniki, jak np. trwały uszczerbek na chakrze. Takie biegłości jednak zawsze są indywidualne i dotyczą pojedynczych wymogów i mogą się różnić między użytkownikami tej techniki"
4. Ogólnie piszesz, że technika jest rzucana poprzez rytuał. A potem, że rytuał trwa godzinę. Czyli nawet jak masz tak przygotowaną np. kulę ognia, to będziesz ją godzinę odwalał?
5. Mocno ta technika gdzieś mi się kojarzy, przez to czekanie, z Jigen Shiki no Jutsu. Wiem, że są inne, ale przez początkowy opis, miałem wrażenie, jakby to była słabsza wersja tego jutsu, co możliwe, że rzuciło się na mój dylemat z dziedziną.

Shiharai: Raifu
1. Hmm, dałbym w wymogach albo zdolność pozwalającą kontrolować energię życiową (np. Tsujitegan), albo technikę, która się nimi bawi lub "kontroluje życie", (np. to wskrzeszanie Chiyo, Edo Tensei), albo odpowiednia fabuła, podczas której użytkownik zdobędzie odpowiednią wiedzę i umiejętności (kojarzy mi się coś z Ską, co myślisz?)
2. Czy takie "życie" można wykorzystać do czegoś innego?
3. Raczej chyba ozwojowana, acz nie jestem w pełni pewny? Masz może jakieś argumenty za prywatną?

Shiharai: Kifu
1. Czyli taka... współpraca, co jedna osoba chce castować jutsu, ale korzysta z chakry drugiej osoby? Jeśli tak, to warto dopisać, że np. jeśli dana osoba nie ma np. danego Kekkei Genkai, albo żywiołu, to nie rzucisz jej chakrą np. lawy czy Katonu.
2. Nie wiem czy Raifu ma tu aż takie znaczenie? Bardziej Raifu bym widział, gdybyś to na kimś wymuszał. A tutaj robimy współpracę, więc wydaje mi się zbędne. Podobnie to KC 9, nawet jak współpracujesz to masz to Chakura Tenso no Jutsu. Prędzej tego KC bym wymuszał by efektami ubocznymi obciążać "towarzysza".
3. Raczej ozwojowana mi się wydaje

Noroi
1. Koncept niby ciekawy ale... dziwny. Bardzo dziwny. Nie podoba mi się ten kompletny brak wiedzy o tym, co robi ta technika. Nie wspomnę o zakładaniu jej na dystans. Czy można ją zdjąć, czy się zdejmuje jak pieczęć, czy może coś innego?
2. Bym zarzucił przykłady klątw, bo obecnie nawet nie wiem jak ocenić.
Awatar użytkownika
Kamaboko Gonpachiro
Posty: 197
Rejestracja: 18 maja 2021, 13:59
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Kamaboko Gonpachiro

1. Fix'd. Myślę że teraz jest to nieco jaśniej opisane

2. To Ninjutsu. Fuinjutsu to pieczętowanie, tutaj go nie masz. I tak jak w czystej teorii mógłbyś wykorzystać pieczętowanie jako formę rytualnego rzucania jutsu, tak nie jest to glówne clue techniki.

Co do rzucania to działa to tak: Płacisz koszt TEGO jutsu -> Odwalasz rytuał który trwa X czasu min. godzinę -> Odpalasz technikę dla której odwalałeś rytuał. Prościej mówiąc nie użyjesz tego w walce, raczej służy to do rzucania bardziej wymagających Jutsu, w czasie.

To nie specjalnie ma jakiś związek z Jigek Shiki no Jutsu? W tym drugim przygotowujesz sobie wcześniej jutsu, pieczętujesz je a potem uwalniasz przy sprzyjających okolicznościach kiedy ci się podoba.

Tutaj przygotowujesz się do rzucenia przez X czasu po czym rzucasz je, omijając tym samym pewne wymogi takie jak pieczęci, dzieląc koszt chakry na osoby czy właśnie dodatkowe wymagania Jutsu. I dlatego mi na tych dodatkowych wymogach zależy bo w tym tkwi siła tej techniki. Jasne żeby rzucić szybko Jutsu w czasie walki potrzebujesz powiedzmy KC10, czy musisz odjąć sobie 1000 Chakry, czy potrzebujesz świeżych zwłok... ale jeśli chcesz to zrobić bardzo powoli, rozkładając jutsu w czasie, zastępując wymogi techniki których nie spełniasz innymi wymogami, no i przede wszystkim ryzykując że się nie uda, bo nigdy nie masz gwarancji że rytuał zadziała to chyba całkiem fair trade?

Zanim poprawię opis może omówmy samo działanie tej techniki xd

3. Jestem kiepski w argumentowaniu takich rzeczy. IMO jest dość fancy na prywatną ale jeśli uważasz że ozwojowana to też jestem z tym ok xd Zawsze możesz się też skonsultować z rogaczem w tej kwestii.

Co do "Wiedzy o techniczkach" niby byłbym z tym ok, ale to by sprawiło że będę wyruchany na zwój/technika idzie do piachu. Możemy to jakoś ominąć?

4. To po prostu wyjebałem części które ci nie pasują i elo.

5. Jej siłą a także właśnie wadą, jest kompletna zależność od mistrza gry. Oczywiście niby mógłbym zrobić to w bardziej targetowalny curse ale coś nad czym nikt poza MG nie ma władzy wydaje mi się zdecydowanie ciekawszym konceptem, zwłaszcza że technika ta może mi bardzo pomóc, albo nie zrobić zupełnie nic. Dlatego wolałbym to balansować dookoła czegoś co może być bardzo OP i bardzo underwhelming, od biedy narzucając jakieś "Ramy" ale nie konkretne możliwe działania, żeby jednak klątwa objawiała się w sposób nieprzewidywalny.
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2767
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Kamaboko Gonpachiro

1. Nie widzę wspominek o kukiełkach. Też ten opis "Czyli przy standardowym koszcie jutsu Rangi będą to podwójne obrażenia rangi B a przy dwukrotnym" - jakiej rangi? Czy przypadkiem może opis gdzieś umknął?

2. Ogólnie może być Ninjutsu w takim razie. Imo bardziej bym więc opis skupił tak, jak mi tu opisałeś. Że technika rozciąga w czasie użycie innego jutsu. Ale długość rytuału, redukcję kosztów etc. określa czysto MG. Jak np. technika wymaga żywego człowieka albo czyjejś duszy do użycia, to MG może uznać, że taki rytuał zajmie np. miesiąc. Imo z takich wysokich wymagań bym dał, że taki czas naprawdę jest duży, bo inaczej to można by "w zaciszu domowym" sobie np. ominąć wszystkie wymogi takiego Edo Tensei.

3. Z tego co widziałem, to mieliśmy np. precedens, gdzie Kurai Katsuhiro chyba dodał technikę, której opanować nie mógł. Pozwoliliśmy mu ją "wrzucić" później, by normalnie zwój otrzymał. Nie widzę więc zastrzeżeń by nie zrobić tego w ten sposób, zwyczajnie czekając aż np. zdobędziesz Edo Tensei, co byłoby jednym z wymogów techniki. Ogólnie konsultuję z Jeleniem prywatność techniczki więc tu musimy chwilkę jeszcze zaczekać.

4. Ogólnie jest spoko, choć tak jak mówiłem, to obciążanie efektami ubocznymi bym uzależnił od KC, może właśnie tamta 9? Bo bazowo wydaje mi się lekkim overkillem

5. Hmm, to zróbmy może tak, że MG określa w pełni siłę klątwy, ale od E do S z konsultacją z MT oraz sposób jej zdjęcia. Bo trochę brak opisu tego sposobu zdjęcia mnie chyba najbardziej tu przerażał. Jeżeli to będzie w pełni zależne od MG, który też uwzględnia jak się takiej klątwy pozbyć, czy np. łamaczem pieczęci, czy jakimś specyfikiem, czy jakimś super duper fancy rytuałem odprawionego przez 13 dziewic z 15 różnych krajów - to byłbym z tym bardziej fine
Awatar użytkownika
Kamaboko Gonpachiro
Posty: 197
Rejestracja: 18 maja 2021, 13:59
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Kamaboko Gonpachiro

1. Nie wspominałem o kukiełkach bo zamiast tego dałem " następne jutsu użyte przez użytkownika techniki zada jego ciału obrażenia" ergo ani kukiełka ani słój to nie "Ciało", więc oberwie tylko zawartość słoja.
Dodałem tam "Danej" rangi. Ergo używasz jutsu A -> obrażenia A. Niby było opisane wyżej ale no, dodałem też tu.

2. Dlatego właśnie w pełni uzależniam to od MG co wynika też z opisu. Jedna godzina to MINIMALNY czas jaki da się osiągnąć odpierdalając różne cyrki, poniżej tego się nie zejdzie. Maksymalnego natomiast nie ma. Generalnie, fix'd chyba?

3. Ok no to z tym czekamy a ja dopisuje że wymaga wiedzy o kontrolowaniu życia czy to techniczką czy po prostu wiedzą.

4. Fix'd?

5. Fix'd
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2023, 20:27 przez Hefajstos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2767
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Kamaboko Gonpachiro

1. Brzmi prawie, prawie okej. Problem mam teraz taki, że bonusy za wytrzymałość. Jako Kukiełka teoretycznie możesz się załapywać na obrażenia rangi S, bo taką pancerną sobie przygotujesz. Tylko... twoje ciało tej wytrzymałości nie ma. Może lepiej przeredagować na coś w stylu: "Posiadając ciało z Wytrzymałością na poziomie 8" etc.? Tu masz arta: art

2. Hmm, lekko przeredaguję, ale będzie git. Akcept i przenoszę Tu masz arta: art

3. Po dyskusji - technika ozwojowana, jeden zwój dla Sabatayów, jeden dla Ciebie, jeden do zdobycia. Z akceptem czekamy aż spełnisz wymagania, jak się umówiliśmy. Tu masz arta: art

4. Akcept i przenoszę. Tu masz arta: art

5. Sennina bym zamienił ze Specką, bo Sennin to coś nowego, Specka to lepiej. W tym wypadku lepiej - szybciej nałożysz. Tu masz arta: art
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2023, 13:51 przez Tora, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kamaboko Gonpachiro
Posty: 197
Rejestracja: 18 maja 2021, 13:59
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Kamaboko Gonpachiro

1. Fix'd, ale just sayin że idąc tym tokiem rozumowania to każdą technikę na forko która ma "Wytrzymałość X" a w której chodzi o ciało, byłoby trzeba przerabiać w ten sposób bo jakiś debil może to źle interpretować xd

3. Fix'd, so we are łeitin

5. Fix'd
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2767
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Kamaboko Gonpachiro

1. Akcept. P.S. Nie każdą. Bo np. może być technika, którą rzucasz na powłokę, typu nie wiem, jakieś Yoroi. Ono może wymagać by ciało, które korzysta z tej techniki (w twoim przypadku kukiełka) może mieć jakiś plus od x wytrzymałości, chyba nawet któraś z Jeleniowych technik jest tego typu. Ta z kolei działa bardziej specyficznie.

3. To się przypomnij, jak już będą wymagania spełnione, to się rzuci okiem.

5. Akcept
Awatar użytkownika
Kamaboko Gonpachiro
Posty: 197
Rejestracja: 18 maja 2021, 13:59
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Kamaboko Gonpachiro

► Pokaż Spoiler | Ozwojowana
Tsuri-jutsu | Suspended Jutsu吊り術
KlasyfikacjaNinjutsu, Technika czaso-przestrzenna
PieczęcieKoń → Baran → Wół → Wąż → Małpa → Zając
KosztPołowiczny na turę od techniki
Zasięg---
WymaganiaSennin Ninjutsu
Jutsu to nie działa "Samo z siebie" a jest techniką nakładaną na inne jutsu którego użyło się chwilę przed tym. Zaraz po złożeniu pieczęci lub skumulowaniu chakry innego jutsu, użytkownik może złożyć cztery pieczęci by na poprzednio użytym jutsu, użyć tego. Jutsu to sprawia że poprzednio użyte jutsu "Zastyga w powietrzu" tuż obok użytkownika, tym samym technika ta działa jedynie na jutsu będące różnego rodzaju pociskami. Tak zatrzymany w czasie i przestrzeni pocisk nie traci swojego pędu, energii ani nie zmienia kierunku, po prostu zostaje zatrzymany do momentu uwolnienia, dalej jednak poleci w tą samą stronę, z tą samą szybkością i z tą samą siłą. Możemy oddalić się od techniki maksymalnie o 40 metrów nim jutsu przestanie działać.

Posiadając specjalizację w Ninjutsu pocisk który pojawia się przy użytkowniku może przy nim pozostać do końca działania techniki tym samym, jeśli użytkownik się przesunie - to pocisk również. Mało tego użytkownik może zmienić kierunek lotu pocisku
Duży Zwój
Duży Zwój
► Pokaż Spoiler | Ozwojowana
Fūin tsuihō-kyū | Seal banishing sphere封印追放球
KlasyfikacjaNinjutsu
PieczęcieBaran → Smok → Ptak → Szczur → Wąż → Małpa → Dzik → Zając → Tygrys → Wąż → Koń → Dzik → Zając → Koń → Wół → Małpa → Tygrys → Koń → Małpa → Wół → Baran → Ptak → Małpa → Szczur → Koń → Smok → Ptak → Pies → Małpa → Tygrys → Małpa
KosztStandardowy A za aktywację, połowiczny A na turę od drugiej tury
ZasięgPromień 5 metrów
WymaganiaFuinjutsu rangi B, Specjalizacja Ninjutsu
Bardzo prosta technika. Użytkownik skupia duże ilości chakry jednocześnie składając całkiem sporą ilość pieczęci by po chwili wypuścić z siebie sferę chakry która ma tylko jedno zadanie - usmażyć wszystkie pieczęci z jakimi wejdzie w zwarcie. Trafione tym jutsu pieczęci zostają przeciążone chakrą, następnie co turę jedna z pieczęci - wybrana losowo - zostaje zniszczona, tak długo jak jakieś nadal znajdują się w zasięgu. Jeśli zniszczona pieczęć odbierała na stałe chakrę - użytkownik tego Jutsu traci dokładnie tyle samo chakry, również na stałe, za każdą zniszczoną pieczęć która działała w ten sposób. Jutsu tego można użyć jedynie raz na tydzień fabularny i po użyciu, użytkownik odczuwa ogromne zmęczenie, nie jest to więc zdecydowanie technika do spamowania. Dodatkowo w trakcie działania jutsu i do 3 tur po jego użyciu, użytkownik nie jest w stanie używać Jutsu rangi wyżśzej niż B. Użytkownik aktywując technikę wybiera jaki rodzaj pieczęci ona niszczy. Istnieją 3 opcje:
a) pieczęcie na ciele
b) pieczęcie na duszy - wymagany Sennin Ninjutsu aby móc zniszczyć takie pieczęcie.
c) pieczęcie na przedmiotach (z wyjątkiem zwojów)
Wielki Zwój
Wielki Zwój
► Pokaż Spoiler | Ozwojowana
Kyōsei Gyaku Kuchiyose no Jutsu | Forced reverse summoning technique強制逆口寄せの術
KlasyfikacjaNinjutsu, techniczka czaso-przestrzenna
PieczęcieBaran → Smok → Ptak → Szczur → Wąż → Małpa → Dzik → Zając → Tygrys → Pstryknięcie palcami
KosztDwukrotny
ZasięgNieograniczony
WymaganiaSennin Ninjutsu
Technika ta polega na zmuszeniu własnoręcznie przyzwanego summona do powrotu do jego świata poprzez wymuszone odesłane niezależnie od jego obecnej lokalizacji. Mało tego Jutsu to czerpie pełnymi garściami z Kumoshina i pozwala na odesłanie summona z każdą osobą którą ten aktualnie dotyka.

Posiadając Specjalizację w Ninjutsu nie musimy dłużej składać pieczęci, zamiast tego należy kumulować chakrę tak długo jak zajęłoby ich złożenie. Pstryknięcie palcami dalej obowiązkowe.
NOWA TECHNICZKA
► Pokaż Spoiler | Ozwojowana
Mō sorehodo mippei sa rete imasen | Not so sealed anymoreもうそれほど密閉されていません
KlasyfikacjaNinjutsu
PieczęcieBaran → Zając → Tygrys → Zając → Koń → Dzik → Wół → Tygrys → Baran → Smok → Pies → Ptak → Wąż → Wół → Tygrys → Dzik → Tygrys → Pies → Ptak → Dzik
KosztStandardowy za aktywację, połowiczny za utrzymanie.
Zasięg5 metrów
WymaganiaFuinjutsu B, Specjalizacja Ninjutsu
Jest to dość prosta w swych założeniach technika. Sprawia ona że dookoła użytkownika zaczyna działać bariera z chakry która w kontakcie z jakimikolwiek z nich - czy to nałożonymi na przedmiot, ciało czy na duszę, nakłada na nie cienką warstwę chakry użytkownika sprawiając że pieczęć zostaje zamrożona na czas w którym znajduje się we wnętrzu bariery oraz do 3 postów po jej opuszczeniu. Oznacza to tyle że użytkownik pieczęci nie czerpie z niej żadnej korzyści, pieczęć jednak dalej pozostaje na miejscu. Po tym czasie chakra znika z powierzchni pieczęci i odzyskują one swoje funkcje.

Posiadając Sennina Ninjutsu możliwe staje się skondensowanie bariery dookoła dłoni użytkownika i sprawienie że dzięki temu jest w stanie zamrozić dwie pieczęci które dotknie na 24h lub do momentu w którym ktoś faktycznie nie usunie chakry z pieczęci posmyranej w ten sposób.
Wielki Zwój
Ostatnio zmieniony 27 cze 2023, 11:37 przez Hefajstos, łącznie zmieniany 11 razy.
Awatar użytkownika
Jelonek
Posty: 1153
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:38
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:

Re: Kamaboko Gonpachiro

Let's do this \o/

Techniczka numer 1 - I see what you did there kappa

1. Ozwojowana spoko, ale chyba podniósłbym jej rangę do techniki A. Jeżeli miałaby być na B, z czym jestem trochę mniej okej ale maaaaybe, to też podniesnie do Standardowego na turę, bo Połowiczny B to dość mały koszt za takie coś imo.
2. Dodałbym temu jeszcze z 2 pieczęci w sumie.
3. Wspomina pan o tym zastyganiu w powietrzu, ale jaką to ma formę? W sensie, technika po prostu wygląda jakby zatrzymała się w czasie, czy może dopóki nie rzucisz jej to wygląda sobie jak jakiś... dunno... niewielka sfera chakry? I jeżeli techniczka jest tak zatrzymana, to jak ktoś w nią czymś przywali np. inną techniczką to coś się dzieje, czy jak by to działało?
4. Daj tam pan enter między specką, a opisem.
5. Specka. Tam ma pan napisane "musi" w opisie, ale ja bym zmienił to na "może"? Żeby nie wyszło, że ktoś ze Specką nie może tej bazowej formy zrobić bo może ona być korzystniejsza.
6. Czy jest jakiś limit zasięgu, na jaki to możemy się oddalić od tak zatrzymanej techniczki? Chyba bym dodał. Mógłby być dość spory, powiedzmy... 40 metrów, ale jednak bym dał.
7. Średnie zwoje, jeżeli pan by chciał to jako B mieć. Z czego no, bardziej widzę jako A.

Techniczka numer 2 - oh, fun.

1. W sumie ranga A, bazując chociażby na tym że mamy techniczkę od niszczenia pieczęci jedna po drugiej na randze B. Dalej bym wtedy pewno Sześciokrotny zostawił though, bo jest to mocna technika.
2. Imo też wymóg Specki i Fuin na B.
3. Hmmmm. Generalnie główny problem z tym mam, że może usunąć aktualnie wszystkie pieczęci na ciele. W sensie, nawet taką pieczęć Jinchuuriki. Będziemy się tam bawić w tą wytrzymałość pieczęci jak pan wie, ale na ten moment nie dawałbym temu usuwać pieczęci S.
4. Jako debuff dałbym chyba coś żeby to zmęczenie było bardziej podkreślone. W sensie, aktualnie naszymi techniczkami Fuin łamanie pieczęci trwa nawet kilka tur, więc głównie boli mnie w tej to że jest to instant. Dałbym może coś w stylu, że ta technika też przeciąża układ chakry użytkownika przez co przez np. 5 tury nie jest w stanie używać technik kosztujących więcej niż Standardowy B dla niego?
5. Generalnie też z góry alert, że pewno po tym dalej musiałbym pomyśleć czy to jest okej. W sensie, kontry kontrami spoko, ale jeżeli znalazłby się taki Kensei co przez X miechów sobie te pieczęcie stackuje, a ty mu cały arsenał aż tak wyjebujesz wszystkie too... no, broken mimo wszystko. Bardzo specyficzna kontra, ale może okazać się na tyle potężna że muszem być tego sure.

Techniczka numer 3 - analogicznie co to wyżej w sumie, tylko dodałbym temu jeszcze wymóg Sennina bo wywalanie czegoś na duszy trudniejsze od zwykłych pieczęci, raczej.

Techniczka numer 4 - jak wyżej, ale sennin zbędny. Imo też, nazwa trochę wskazuje jakby te wyżej były pochodnymi od tej, więc może bym to jakoś fixnął? Dodał tutaj jakiś przedrostek, co pokaże że chodzi o itemki.

I w sumie, czy zwoje też liczą się jako przedmioty? Bo jeżeli tak to wypierdala pan ludziom całą zawartość zwoju w eter... trochu rak imo. Normalne jakieś przedmioty etc spoko, ale dałbym tutaj wyjątek że nie usuwa to pieczęci ze zwojów? Inaczej... dunno w sumie jak inaczej by to znerfić, aby nie wyjebywało uniwersalnie używanych zwojów w eter.

Techniczka numer 5 - chyba podniósłbym rangę do A bo jednak jest siłowe, dał wymóg Sennina, zdjął z tego zwój aby było ogólnodostępny i dodał plus że przy Specce bez pieczęci, tylko kumulacja chakry i pstryk.
Wcielenie Jelenia
Moderator Fabularny | Moderator Techniczny | Miły człek jakiego można pytać o rzeczy i pomoc | Hidden Admin
Prowadzone wątki 6/4 [aktywne wątki]
  • Za tym co odległe - Kamaboko Gonpachiro, Sabataya Shuten & Mirai Akane
  • Tam gdzie bogowie poprowadzą... - Kaguya Kaede
  • Bliźniacze zabawy - Kasane Mitsuki & Kasane Kirara
  • Ranny ptaszek - Uzumaki Chiyo & Fuuka
  • Gorycz zemsty - Inuzuka Nana
  • The Inquisitor's Journey - Ichijou Michiru
Awatar użytkownika
Kamaboko Gonpachiro
Posty: 197
Rejestracja: 18 maja 2021, 13:59
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Kamaboko Gonpachiro

1. Fixed, edytowałem rangę jak chciałeś i speckę. Dodałem w bazowej wersji o ile oddalić się mogę i edytowałem koszt by miało więcej sensu.

Co do tego jak to wygląda, to nie tak że ja "Suspenduje" rzucenie jutsu per se. Ja suspenduje pocisk. Więc powiedzmy że to fireball. Normalnie pojawia się fireball -> leci w przeciwnika. Tutaj usuwamy drugą część i zostawiamy "Pojawia się fireball" i ten fireball tam sobie wisi. I jak ktoś w to będzie bił, no to tak, jak by bił w normalnego fireballa. To może, ale nie musi, wszystko rozpierdolić.

2, 3 i 4. To prawda że to trochę mocne, ale wiesz że musiałem xD Przemyślałem to sobie, i co powiesz na takie rozwiązanie, że zamiast od razu niszczyć wszystkie pieczęci, zwyczajnie przeładowuje je chakrą blokując je i zaczyna niszczyć je w tempie jedna pieczęć na turę. Wtedy użytkownik techniki ma odpowiednio dużo czasu do tego, by zareagować i jakoś swoje pieczęci obronić zwyczajnie usuwając się poza zasięg działania techniki. Zostawiłbym jednak wtedy też te S tho - jak by nie spojrzeć podobnie działające techniki które mamy, nie ignorują technik rangi S tylko je też sobie blokują. I consider it fair here. Możemy też dodać że po użyciu tej techniki nie mogę używać jutsu powyżej B aż do 3 tur po jej zakończeniu. Zmniejszyłbym jednak koszt na Standardowy A aktywacji + połowiczny A za każdą zniszczoną pieczęć (+ Stała utrata jeśli niszczę pieczęci tego typu). Kolejność niszczenia pieczęci byłaby kompletnie losowa. Specka i Fuin B będą dodane kiedy przyjdzie czas.

Co do nazwy trzeciej techniki - no mam problem bo nie wiem jak nazwać xD Jak masz jakieś propozycje to słucham. Also zwoje to chyba nie są pieczęci per se? Anyway - nie chce tam zwoi.

5. Fixed
Awatar użytkownika
Jelonek
Posty: 1153
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:38
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:

Re: Kamaboko Gonpachiro

1. Akcept, ozwojowana.

2, 3 i 4. Tak, wiem że pan musiał kappa

Nooo, to już lepiej by wyglądało. W sensie, że ta 1 pieczęć na turę. I no spoko, w tej wersji może być te pieczęć S. Ten brak używania jutsu powyżej B przez 3 tury też git i koszta jakie pan tu proponuje też wtedy git. Losowość kolejności co prawda jest lekko bolesna, bo... Hm. No wtedy może być spora szansa, że MG chuj. Więc może coś w stylu od tej co zabiera najwięcej chakry lub od tej co zabiera najmniej stałej chakry przy nakładaniu?

Ewentualnie zamiast typowo niszczenia, to przeładowanie i zablokowanie działania tych pieczęci na X czasu. Nawet na wątek. To imo tez mogłoby być dobre rozwiązanie, gdzie nie pokazuje wielkiego fuck you drugiej osobie, ale na Twoim wątku eliminujesz to że będzie cię pieczęciami takimi wkurzał.

Co do nazwy, dodaj sobie po dwukropku to: 項目 - Kōmoku - Item. Imo brzmi good.

5. Akcept, ogólnodostępna.
Wcielenie Jelenia
Moderator Fabularny | Moderator Techniczny | Miły człek jakiego można pytać o rzeczy i pomoc | Hidden Admin
Prowadzone wątki 6/4 [aktywne wątki]
  • Za tym co odległe - Kamaboko Gonpachiro, Sabataya Shuten & Mirai Akane
  • Tam gdzie bogowie poprowadzą... - Kaguya Kaede
  • Bliźniacze zabawy - Kasane Mitsuki & Kasane Kirara
  • Ranny ptaszek - Uzumaki Chiyo & Fuuka
  • Gorycz zemsty - Inuzuka Nana
  • The Inquisitor's Journey - Ichijou Michiru
Awatar użytkownika
Hefajstos
Posty: 2014
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:11
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: Kamaboko Gonpachiro

2, 3 i 4. No ci powiem że jako użytkownika w ogóle mnie nie boli ta losowość i raczej ufam że MG będzie sprawiedliwy. Nie żebyśmy mieli PvP na forum a ja na pewno w czymś takim brać udziału nie będę więc to i tak raczej na NPC. Twoja idea też mi się podoba ale to raczej dorzucę jako dodatkową technikę. Także ten na razie poprawiłem w ten sposób i dopisałem jedną techniczkę i daj znać czy jest spoko.
Prowadzone Wątki:
Senka - To już dwa lata... może więcej ;;
Shogo - Ale nie odpisuje, pewnie nie odpisze, już nigdy... jak by co - dalej nie odpisał.
Mikan - znowu po Jeleniu, się z Daimyo szlaja. Ale czy kiedyś odpisze?
Ichigo - Bo się jej rządzić zachciało. A i tak nie odpisuje.
YuYuYu - Szczekający renifer i jego właścicielka pilnują podglądacza w klinice.
Hikari - "Szuka" Hyakuzawy flirtując z haremem trzech dziuń.
Tsubaki - Se przylazła. I se jest.
Awatar użytkownika
Uchiha Hikari
Posty: 662
Rejestracja: 24 paź 2021, 21:22
Ranga: Tokubetsu Jōnin
Ranga dodatkowa: Heitai Hantā Ryodan
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Kamaboko Gonpachiro

2, 3 i 4. Co do bólu, to że Twój target a nie użytkownika techniki mogłaby zaboleć losowość. Nie mniej, wierzmy w MG \o/

2. Jest git. Co prawda ciut tam random duża litera w opisie się wkradła, ale to poprawię. To też... akcept, I think.

3. Tu w wymogach jeszcze sennin miał być, poza tym git.

4. A tutaj pan mógłby dopisać, że zwoje się nie liczą jako "przedmioty", aby to było jasne.

6. New techniczka \o/

a) Do Sennina dodałbym wtedy koszt Podwójny I think. I ewentualnie mimo wszystko jakiś czas, typu że jednak po np. 12 godzina chakra ta samoistnie sobie znika. Mimo wszystko nic jej nie podtrzymuje jak ją tak "przykleisz".
b) I może zamiast dania, że "przestaje działać" dałbym bardziej coś w stylu, że jej stan jest zamrażany? W sensie, bo teraz mam taką zagwozdkę ponownie z tymi Bijuu. Czy jak pieczęć z Bijuu "przestanie działa" to znaczy, że Bijuu wyskakuje, czy tylko nie możemy używać jego chakry? Jakoś ciut bardziej bym to rozpisał w tej kwestii.
c) Poza tym, generalnie git.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hefajstos
Posty: 2014
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:11
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: Kamaboko Gonpachiro

2, 3 i 4. Fix'd nie ogarnąłem tego sennina lol. Anyway, pana propozycje IMO bolałyby ofiary bardziej? Przynajmniej ta pierwsza, z kolei ta druga bolała by bardziej użytkownika? Losowość brzmi najbardziej "Fitting" for me. No i i tak nie sądzę by tego gracze przeciw graczom używali.

6. Fix'd
Ostatnio zmieniony 27 cze 2023, 11:11 przez Hefajstos, łącznie zmieniany 1 raz.
Prowadzone Wątki:
Senka - To już dwa lata... może więcej ;;
Shogo - Ale nie odpisuje, pewnie nie odpisze, już nigdy... jak by co - dalej nie odpisał.
Mikan - znowu po Jeleniu, się z Daimyo szlaja. Ale czy kiedyś odpisze?
Ichigo - Bo się jej rządzić zachciało. A i tak nie odpisuje.
YuYuYu - Szczekający renifer i jego właścicielka pilnują podglądacza w klinice.
Hikari - "Szuka" Hyakuzawy flirtując z haremem trzech dziuń.
Tsubaki - Se przylazła. I se jest.
Awatar użytkownika
Jelonek
Posty: 1153
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:38
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:

Re: Kamaboko Gonpachiro

2,3 i 4. Okeeej. Żeby tematu jakoś bardziej nie zawalać to złączymy te 3 techniki w jedną, bo większość różnic między nimi to dosłownie jedno zdanie. I wtedy będzie techniczka rangi S.

I wtedy dać coś w stylu:
Użytkownik aktywując technikę wybiera jaki rodzaj pieczęci ona niszczy. Istnieją 3 opcje:
a) pieczęcie na ciele
b) pieczęcie na duszy - wymagany Sennin Ninjutsu aby móc zniszczyć takie pieczęcie.
c) pieczęcie na przedmiotach (z wyjątkiem zwojów)
6. Git, tylko zwoje dopisz.
Wcielenie Jelenia
Moderator Fabularny | Moderator Techniczny | Miły człek jakiego można pytać o rzeczy i pomoc | Hidden Admin
Prowadzone wątki 6/4 [aktywne wątki]
  • Za tym co odległe - Kamaboko Gonpachiro, Sabataya Shuten & Mirai Akane
  • Tam gdzie bogowie poprowadzą... - Kaguya Kaede
  • Bliźniacze zabawy - Kasane Mitsuki & Kasane Kirara
  • Ranny ptaszek - Uzumaki Chiyo & Fuuka
  • Gorycz zemsty - Inuzuka Nana
  • The Inquisitor's Journey - Ichijou Michiru
ODPOWIEDZ

Wróć do „Własne Techniki”