• Ogłoszenia
  •  
    Aktualności fabularne
    Obecna pora roku: Wiosna 164r.

    Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

    24.04.2024 - podsumowanie wydarzenia wioskowego w Sakuragakure. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
    Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
    Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
    Administracja
    Pingwinek Chaosu
    Główny Administrator
    Norka
    Główna Mistrzyni Fabularna
    Hefajstos
    Główny Moderator Kuźni
    Tora
    Główny Moderator Technik

    W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
    Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
     

[WT] Haganetsuka Josei

Osoby chcące stworzyć własne techniki, będące unikatowe i niewystępujące do tej pory na forum, mogą być zainteresowane ów miejscem. Możliwe jest bowiem zgłaszanie w nim własnych pomysłów na techniki, które następnie oceniane są przez Głównego Moderatora Technik wraz z podwładnymi mu osobami. Dział ten posiada swój własny regulamin tworzenia takowych, do którego należy się stosować podczas zgłaszania propozycji.

Moderator: Moderatorzy technik

Awatar użytkownika
Haganetsuka Josei
Posty: 131
Rejestracja: 20 cze 2023, 13:30
Ranga: Genin
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: [WT] Haganetsuka Josei

Meiton: Taishokukan - co do kwestii wspomagania, to tbh wolałbym to jako wspomaganie zostawić właśnie by to miało te raczej lepsze przeliczniki i etc.? Jeżeli można no, chyba że pan ni pozwoli temu być wspomaganie :3 Jakby to przemieniać na zwykłą technikę, no to doszłyby nerfy, a zależałoby mi na sile tego.

Co do tych procentów, to poszłem trochę logiką typu "Dobra, mamy Infuin i takiego SM'a. Pierwszy nie jest wspomaganiem, daje 300% ze Specką i jest to chakra ogólna, czyli no do wszystkiego. Duży, duży minus? Czas zbierania. A SM no też jest wspomaganiem (czyli kinda poziom jaki chcę osiągnąć) i daje 250% chakry jaka wzmacnia techniczki. I no, Kurai są klanem od pożerania chakry i bazowo mogą te 100% mieć. I chakra jest tylko do tych jednych technik. To może by wziąć przykład Infuina, dorzucić dodatkowe 100% no bo jedzenie chakry to kinda specka klanu jednak i jest ograniczona ilość użycia, i dać wspomaganie aby to nie mieć tego czasu zbierania chakry bo jest on ała i by te 100% więcej od Infuina było bardziej okay."

Jakoś tak brzmiały te moje rozmyślania nad tym, czy ta techniczka będzie too strong czy nope. Co do oferty z PD to... nie no. Nie ma szans. W sensie, to by tak mocno zżerało wtedy PD że to jest not fun. Pewnie, plus że możesz w teorii sobie osiągnąć nieskończoność, ale by osiągnąć te "boost" procentowy co daje SM lub przedostatni stage Bijuu bym musiał wywalić 250 PD i to jest... dużo xD Może w late, na poziomie Hikariego czy Kenseia do przeżycia, ale raczej wolałbym by techniczka była też valid przed tym "late game". I no, true. Nie jest to aktualnie skomplikowana mechanika i jest to "zbyt proste" ale no... chyba też nie musi być to mega skomplikowane? Te nasze "chakra modo" są raczej basic, nieskomplikowane i strong! Raczej dalej chciałbym z tego wspomaganko, a jako że nie mamy tak wspomagań jakie po prostu dają chakrę, to coś takiego wyszło. All in all, wolałbym raczej te procenty ewentualnie zmniejszyć niż tą mechanikę zmieniać :3

Meiton: Kuishinbō - zamiast dwukrotności, dałem że jest wzrost o 50%. Będzie git wtedy? I dopisałem o tym Futonie co pan mówił, dałem że o 1/4 zmniejsza obrażenia. Chyba że wolimy jakiś inny rodzaj zapisku, to np. o rangę w dół?
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2023, 23:52 przez Haganetsuka Josei, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2767
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: [WT] Haganetsuka Josei

Meiton: Taishokukan - szczerze średnio to widzę jako wspomaganie, jak tak sobie myślę. I owszem, Infuin daje 200%, ze specką 300% chakry, ale w wuj długo się go ładuje. W sumie prawie 2 lata, by dostać 100%, a 300% to równe 5 lat zbierania bez jakichś dodatkowych patentów. SM? SM daje max 250% za wspomaganie, które jako jedyne wymaga czasu aktywacji i ta chakra sama z siebie wylatuje. Tutaj dostajesz 400%, które, jak sam określiłeś ostatnio przy jakiejś dyskusji - masz potencjalnie nieskończenie wiele na jednej misji/evencie możliwości absorpcji tej chakry. That's... a lot. Zwłaszcza, gdy masz technikę, która Ci po prostu mówi "transferuję swoją chakrę na meitonową". Więc dosłownie możesz sobie zapasy praktycznie zerowym kosztem zwiększyć w horrendalny sposób. I to mi się średnio podoba. Co zaś do oferty procentowej - była to pierwsza wartość i nie mam nic przeciwko zmianie. Niektóre jednak rzeczy są zwyczajnie na... endgame. A nie na early game. A tutaj zrobienie, że po wydatku 18 PD i użyciu tej techniki masz 50 000 chakry meitonu + 10 000 zwykłej? That's... too much. No i ok, zabiera ci slota wspomagania, ale bądźmy szczerzy. Czy jako nowy gracz poszedłbyś po to wspomaganie? Raczej nie, gdyż jest ono zbyt wysoką rangą na kogoś niskorangowego. Przez co ono samo nie wydaje mi się być w ogóle opłacalne dla graczy innych niż w late game. I pod ten lategame trzeba by to dostosować. Więc no... ta technika, w obecnej formie, jest dla mnie mocno nie halo. Jakby było ogólnodostępne to już w ogóle, przesada. Osiągnięcie wymagań po tę technikę nie są jakieś wymagające, ale nagle ci zapasy chakry skaczą w cholerę. And I don't like it. Za duży zysk imo zbyt małą stratą/ryzykiem.
Meiton: Kuishinbō - Akcept, przenoszę
Awatar użytkownika
Haganetsuka Josei
Posty: 131
Rejestracja: 20 cze 2023, 13:30
Ranga: Genin
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: [WT] Haganetsuka Josei

Meiton: Taishokukan - dobra, bo pomyśleniu, możemy spróbować tego route z kosztem PD. Tylko może nie aż taki wielki? Zwyczajnie nie chcę by to było tylko valid dla postaci typu Hikari czy Kensei, jacy to już no, mają tyle PD że faktycznie mogą sobie w takie rzeczy je inwestować. I też no, chciałbym by było pamiętane że to chakra do tylko jednej dziedziny ><

Może 50 PD za 2x, potem kolejne 50 PD dla 3x. Bazowo maksymalnie 4x, ze Specką może 5x? Ewentualnie jakaś skalowalność kosztu. Tak, żeby było generalnie warte w tym early high lvl powiedzmy 200-300 PD. Wtedy na te 50 PD wydatku od tak można sobie pozwolić jakoś, z lekkim bólem, ale jednak. Tylko no... dalej chciałbym to jako wspomaganie, to też tbh, ta skalowalność najpewniej by mnie bolała już. Zależy jak wielka by była, ale no. Od pewnego momentu te ilości chakry dla picu stają się tak naprawdę, ale chce akurat by postać tak błyszczała @@>

Też tbh przyznam, że nie do końca rozumiem widzenie czegoś jako wspomaganie, a nie. W sensie to jak do tej pory na to patrzyłem, to imo jak tworzy się super silną technikę, że nawet zwój, specka etc nie wystarcza - to no gracz może uczynić ją wspomaganiem. Tak jak Eijiemu oferowaliśmy z tym jego Gilgameshowym wymiarem co chowa przedmioty. Nie wiedziałem w sumie że są jakieś... mmmm... "wymagania" aby technika mogła być zrobiona jako wspomaganie? Still no, imo no, zdaje mi się to jako coś co... w sumie na wspomaganie pasuje? Jakby nie patrzeć, Infuin to jest chyba jedynie nie-wspomaganie jakie daje chakrę i to długim kosztem zbierania. Inne rzeczy jakie dają większą chakrę? Praktycznie wszędzie są to wspomagania. SM, CS, BIjuu, może jakiś Nue czy Gelel, ni pamiętam teraz. Infuin to jest chyba jedyny wyjątek od rzeczy jakie dają + do ilości chakry, przez co ma swój koszt - ale jest też bardzo OP bo każdy niby może go sobie zgarnąć tak długo jak ma zwój. Ofc, można znerfić etc, ale jeżeli to nie byłoby wspomaganiem - to wymagania do osiągnięcia tego byłyby takie ogromne że no musiałbym mocno kombinować, a wolałbym slot wspomagania po prostu poświęcić jeżeli byłoby to możliwe. Także proszę o pomyślne rozpatrzenie prośby, by no, dało radę z tego zrobić wspomaganie, nawet jak dokładne działanie jeszcze do ustalenia.
Ostatnio zmieniony 11 paź 2023, 19:04 przez Jelonek, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2767
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: [WT] Haganetsuka Josei

Meiton: Taishokukan - jak mówiłem, koszta PD jeszcze są do ustalenia. Można zrobić jakiś scaling, że np. pierwsze powiększenie to 50 PD, drugie to 75 PD etc. Na pewno nie chciałbym, by było to potem tanie, gdy już wejdzie postać we wspomniany typ, gdzie PD, jest irrelevant. Osobiście nie wiem czy dawałbym jakieś max ograniczenie tej ilości, ale to by trzeba było przemyśleć. Typu 50 za kolejne 2x, 100 za 3x, 150 za 4x etc. Czy specka by coś tu dawała? Dunno. Nie jestem w pełni przekonany. Ogólnie... opisz jak ty to widzisz, to będziemy dyskutować, bo teraz to takie rozmyślenia bez podstaw i każdy może widzieć to inaczej.

Co zaś do twojego pytania - to jest bardzo płynna i delikatna granica. Ciężko określić czasami jednym prostym słowem. Takim pseudo wymaganiem jest "daje bonus do statystyk", ale mamy choćby Nue, gdzie masz technikę dającą Ci plusy do statystyk, która wspomaganiem nie jest. Bo jest w ramach innego. Można zrobić np. coś w stylu, że bazowo maksymalnie do nie wiem... x3, ze specką x4, a ze wspomaganiem nieograniczoną ilość, dunno. Więc no... proszę opisać, będziemy dyskutować.
Awatar użytkownika
Haganetsuka Josei
Posty: 131
Rejestracja: 20 cze 2023, 13:30
Ranga: Genin
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: [WT] Haganetsuka Josei

Oke. To przemieniłem opis i o takim podyskutujmy jako przykład I guess :3
► Pokaż Spoiler | Techniczka 1
Meiton: Taishokukan | Dark Release: The Great Eater冥遁・大食漢
KlasyfikacjaMeiton, Transformacja Natury
PieczęcieSzczur → Zając → Wół → Koń → Szczur → Zając → Pies → Tygrys → Szczur → Ptak → Zając → Dzik → Ptak → Wąż → Dzik → Koń → Pies → Dzik → Wąż → Baran → Koń → Szczur → Małpa → Ptak → Pies → Baran → Koń → Ptak → Szczur → Pies → Smok → Wąż → Smok → Dzik → Szczur → Dzik → Szczur → Pies → Smok → Wąż → Ptak → Małpa → Wół → Smok → Wąż → Smok → Małpa → Pies → Wół → Dzik → Zając → Dzik → Szczur → Pies → Małpa → Baran → Tygrys → Szczur → Wąż → Szczur → Wół → Wąż → Baran → Tygrys → Koń → Szczur → Koń → Dzik → Wąż → Szczur → Smok → Małpa → Ptak → Zając → Dzik → Wąż → Małpa → Baran → Wół → Ptak → Zając → Koń → Baran → Ptak → Pies → Szczur → Smok → Koń → Wół → Zając → Smok → Baran → Wąż → Pies → Dzik → Wół → Koń → Tygrys → Wąż → Małpa
Koszt10 000 chakry Meitonu
ZasięgNa siebie
WymaganiaKontrola Chakry 10, Sennin Meitonu, minimum 11 000 chakry Meitonu
Potężna technika użytkowników Meitonu jakiej celem jest tylko i wyłącznie jedno - zatrzymywanie na stałe ogromnej ilości chakry Meitonu jaka to jest pozyskiwana poprzez pożeranie technik lub przerabianie własnej chakry w nią. Użytkownik przez swoją mistrzowską kontrolę chakry, a także mistrzowskie władanie Kekkei Genkai jest w stanie przełamać limity dzięki tej technice. Samo jej działanie polega na skupieniu się na ogromnej ilości chakry Meitonu jaka musi znajdować się w użytkowniku, a nastepnie przy jej pomocy "rozpychaniu" zbiornika na tą chakrę jaki to znajduje się w ciele. Jest to proces jakiemu towarzyszy ogromny ból, a postać podczas tego zabiegu może skończyć nieprzytomna, przez co sugerowane jest dokonywanie go w bezpiecznych lokacjach. Zabiegu tego można dokonać kilkukrotnie, za każdym razem zwiększając ten zbiornik.

Bazowo przeciętny użytkownik Meitonu jest w stanie pomieścić w swoim ciele jedynie 100% swojej naturalnej chakry w postaci chakry Meitonu. Po użyciu tej techniki jednak, tak długo jak użytkownik ma w sobie minimum 1000 chakry Meitonu, ta utrzymuje to "rozpechanie" dzięki czemu zbiornik się nie kurczy z powrotem. Po pojedynczym użyciu techniki, zamiast 100% swojej naturalnej chakry jest w stanie uzbierać aż 200%. Kolejne użycie powiększa o kolejne 100% i tak dalej. Maksymalnie można powiększyć zbiornik na tyle, aby był on w stanie pomieścić 300% naturalnej chakry użytkownika. Oczywiście energia ta jest dalej chakrą Meitonu i tylko do technik tej dziedziny może być wykorzystywana. Każde użycie techniki kosztuje użytkownika PD. Za pierwszym razem użytkownik musi poświęcić 50 PD, aby zwiększyć zbiornik do 200%. Za drugim, 100 PD aby zwiększyć zbiornik do 300%. Tak rozszerzony i zabezpieczony zbiornik z chakrą utrzymuje się tak długo, jak użytkownik zawsze ma przynajmniej te 1000 chakry Meitonu. Jeżeli poziom tej energii spadnie poniżej, zbiornik taki wraca do swojej poprzedniej formy i wymagane jest ponowne użycie techniki. Powrót do poprzedniego poziomu nie kosztuje jednak PD.

Specjalne: technika może być wykupiona jako technika wspomagająca. Zajmuje ona wtedy standardowo slot wspomagania. W zamian za to jednak, nie ma limitu do jakiego można zwiększyć zbiornik. Koszt zwiększenia zbiornika z 300% do 400% wynosi 150 PD, z 400% do 500% 200 PD i tak dalej.

Posiadając Specjalizację w Meitonie jesteśmy w stanie zebrać 400% naszej bazowej chakry jako chakrę Meitonu. Koszt zwiększenia zbiornika z 300% do 400% wynosi 150 PD. W przypadku, kiedy użytkownik wziął technikę jako wspomagającą, zamiast tego koszta każdego użycia techniki są tańsze o 50 PD. Rozrost do 200% jest wtedy darmowy, do 300% kosztuje 50 PD, do 400% 100 PD i tak dalej.
Wielki zwójHaganetsuka Josei
Wielki zwój---
Obrazek
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2767
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: [WT] Haganetsuka Josei

1. Dałbym w wymogu 10k chakry. Jest to dla mnie ładniejsza liczba, a różnica to max 4 PD, więc no... irrelevant tbh. A dalsza logika, która tam gdzieś występuje? Wydaje mi się, że dalsza logika z utrzymaniem tego zbiornika jest trochę na siłę? Gdyby faktycznie zachować, że spadek poniżej 1000 wymagał następnie ponownego kosztu PD. Ale wydaje mi się to zbędne...
2. Don uważa, że bazowo powinno być wspomaganiem, ja nie mam opinii o tym za bardzo, za wiele i tak by to tu nie zmieniło.
3. Nie wiem jednak, czy nie zrobić samego procesu powiększania czymś w stylu krótkiej fabułki? Jakbyś przeprowadzał np. przeszczep czy naukę techniki pod okiem MG? Coś takiego
Awatar użytkownika
Haganetsuka Josei
Posty: 131
Rejestracja: 20 cze 2023, 13:30
Ranga: Genin
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: [WT] Haganetsuka Josei

1. Dałem te 10k i wywaliłem tą zbędną logikę w takim wypadku.
2. Tooo, yyy... no w sumie co w takim wypadku? W sensie bo imo jak na wspomaganie tak o, to bez tego "specjalne" co tam wypisałem byłoby trochę... underwhelming. W sensie, no są tam duże koszta PD. To tak trochę... dunno? Po części z pana słów rozumiem że dla pana jest okej. Dla mnie teraz też jest okej. I kinda nie wiem co dalej w tej kwestii jakby, powiedzieć czy zmienić.
3. Yyy, dodałem niby że jest to na zasadach tej krótkiej fabuły treningowej. Ogólnie imo spoko, tylko tak jako MG, nie wiedziałbym do końca co tam pisać graczowi i nie wiem czy nie byłoby to ciut... na siłę, może? Jak jednak pan jest tego pewny, to spoko.
► Pokaż Spoiler | Techniczka 1
Meiton: Taishokukan | Dark Release: The Great Eater冥遁・大食漢
KlasyfikacjaMeiton, Transformacja Natury
PieczęcieSzczur → Zając → Wół → Koń → Szczur → Zając → Pies → Tygrys → Szczur → Ptak → Zając → Dzik → Ptak → Wąż → Dzik → Koń → Pies → Dzik → Wąż → Baran → Koń → Szczur → Małpa → Ptak → Pies → Baran → Koń → Ptak → Szczur → Pies → Smok → Wąż → Smok → Dzik → Szczur → Dzik → Szczur → Pies → Smok → Wąż → Ptak → Małpa → Wół → Smok → Wąż → Smok → Małpa → Pies → Wół → Dzik → Zając → Dzik → Szczur → Pies → Małpa → Baran → Tygrys → Szczur → Wąż → Szczur → Wół → Wąż → Baran → Tygrys → Koń → Szczur → Koń → Dzik → Wąż → Szczur → Smok → Małpa → Ptak → Zając → Dzik → Wąż → Małpa → Baran → Wół → Ptak → Zając → Koń → Baran → Ptak → Pies → Szczur → Smok → Koń → Wół → Zając → Smok → Baran → Wąż → Pies → Dzik → Wół → Koń → Tygrys → Wąż → Małpa
Koszt10 000 chakry Meitonu
ZasięgNa siebie
WymaganiaKontrola Chakry 10, Sennin Meitonu, minimum 10 000 chakry Meitonu
Potężna technika użytkowników Meitonu jakiej celem jest tylko i wyłącznie jedno - zatrzymywanie na stałe ogromnej ilości chakry Meitonu jaka to jest pozyskiwana poprzez pożeranie technik lub przerabianie własnej chakry w nią. Użytkownik przez swoją mistrzowską kontrolę chakry, a także mistrzowskie władanie Kekkei Genkai jest w stanie przełamać limity dzięki tej technice. Samo jej działanie polega na skupieniu się na ogromnej ilości chakry Meitonu jaka musi znajdować się w użytkowniku, a nastepnie przy jej pomocy "rozpychaniu" zbiornika na tą chakrę jaki to znajduje się w ciele. Jest to proces jakiemu towarzyszy ogromny ból, a postać podczas tego zabiegu może skończyć nieprzytomna, przez co sugerowane jest dokonywanie go w bezpiecznych lokacjach. Zabiegu tego można dokonać kilkukrotnie, za każdym razem zwiększając ten zbiornik.

Bazowo przeciętny użytkownik Meitonu jest w stanie pomieścić w swoim ciele jedynie 100% swojej naturalnej chakry w postaci chakry Meitonu. Po użyciu tej techniki jednak, rozpycha on swój zbiornik aby ten miał większość pojemność. Po pojedynczym użyciu techniki, zamiast 100% swojej naturalnej chakry jest w stanie uzbierać aż 200%. Kolejne użycie powiększa o kolejne 100% i tak dalej. Maksymalnie można powiększyć zbiornik na tyle, aby był on w stanie pomieścić 300% naturalnej chakry użytkownika. Oczywiście energia ta jest dalej chakrą Meitonu i tylko do technik tej dziedziny może być wykorzystywana. Każde użycie techniki kosztuje użytkownika PD. Za pierwszym razem użytkownik musi poświęcić 50 PD, aby zwiększyć zbiornik do 200%. Za drugim, 100 PD aby zwiększyć zbiornik do 300%. Każde takie użycie techniki odbywa się pod okiem MG i jest ono na zasadach krótkiej fabuły treningowej.

Specjalne: technika może być wykupiona jako technika wspomagająca. Zajmuje ona wtedy standardowo slot wspomagania. W zamian za to jednak, nie ma limitu do jakiego można zwiększyć zbiornik. Koszt zwiększenia zbiornika z 300% do 400% wynosi 150 PD, z 400% do 500% 200 PD i tak dalej.

Posiadając Specjalizację w Meitonie jesteśmy w stanie zebrać 400% naszej bazowej chakry jako chakrę Meitonu. Koszt zwiększenia zbiornika z 300% do 400% wynosi 150 PD. W przypadku, kiedy użytkownik wziął technikę jako wspomagającą, zamiast tego koszta każdego użycia techniki są tańsze o 50 PD. Rozrost do 200% jest wtedy darmowy, do 300% kosztuje 50 PD, do 400% 100 PD i tak dalej.
Wielki zwójHaganetsuka Josei
Wielki zwój---
Obrazek
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2767
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: [WT] Haganetsuka Josei

Akcept, ale tak jak rozmawialiśmy. Na specce w przypadku wspomagania rozrost do 200% jest darmowy, jednak już do 300% nadal kosztuje 100 PD, jak w podstawowej wersji. I tak też przeniosę. Pamiętaj też, że po to wspomaganie, by je opanować, musisz zrobić fabułkę treningową
Ostatnio zmieniony 24 gru 2023, 1:40 przez Tora, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Haganetsuka Josei
Posty: 131
Rejestracja: 20 cze 2023, 13:30
Ranga: Genin
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: [WT] Haganetsuka Josei

Hello! Przyszedłem sobie porozwijać dziedzinkę, bo ciut bieda z techniczkami :3
► Pokaż Spoiler | Techniczka 1
Meiton: Hiyubi | Dark Release: Fire Finger冥遁・火指
KlasyfikacjaMeiton, Transformacja Natury
PieczęcieBaran → Szczur → Smok → Pies → Koń → Baran → Pies → Szczur → Ptak → Małpa
KosztStandardowy za strzał
Zasięg15 metrów
WymaganiaChakra Meitonu, Kontrola Chakry 8
Prosta technika polegająca na skumulowaniu sporej ilości chakry Meitonu w opuszku dowolnego palca, a następnie wystrzeleniu jej w stronę wroga w postaci szybkiego, niewielkiego tornada płomieni. Ma ono średnicę zaledwie palca z jakiego to jest wystrzeliwana wiązka i dzięki ponadprzeciętnej kontroli chakry, użytkownik dba aby zamiast zwiększać swój obszar, tornado było skupione dla jak największej siły przebicia. W momencie trafienia jest w stanie bez problemu wypalić na wylot człowieka czy przeszkody takie jak kamienne mury. Nie podpala ona jednak zbyt mocno tak długo jak ktoś nie jest przesiąknięty łatwopalnym materiałem, ani nie wypala chakry trafionej osoby. Z racji na niewielkie pole rażenia, wymaga również dużej precyzji, chociaż szybkość wiązki definitywnie czyni uniknięcie jej ciężkim dla osób jakie to nie są ponadprzeciętnie szybkie.

Posiadając Sennina Meitonu po złożeniu pieczęci użytkownik może zapłacić wielokrotność bazowego kosztu, aby przygotować parę strzałów do wystrzału w niewielkim odstępie czasu. Wystrzały też nie muszą być koniecznie z jednego palca, a można je rozłożyć na parę różnych.
Posiadając Specjalizację w Meitonie technika w momencie trafienia wypala dodatkowo 250 chakry trafionego celu.
► Pokaż Spoiler | Techniczka 2
Meiton: Kawarimi no Jutsu | Dark Release: Body Replacement Technique冥遁・変わり身の術
KlasyfikacjaMeiton, Transformacja Natury, Technika Podmiany
PieczęcieBaran → Zając → Szczur → Pies → Tygrys → Wół → Baran
KosztStandardowy
ZasięgNa siebie
WymaganiaChakra Meitonu, Meiton A lub Specjalizacja w Meiton
Bardziej rozwinięta wersja jednej z najsłynniejszych technik shinobi. Pozwala ona na uniknięcie obrażeń, które mogłyby nas zabić. Zamiast jednak nas zamieniać miejscami z przygotowanym wcześniej przedmiotem, zaatakowane miejsca zmieniają się w błękitny ogień, po chwili wracając do normalnego stanu, nie pozostawiając żadnego śladu ani rany. Użytkownik techniki musi jednak być świadom zbliżającego się ataku, ponieważ technika nie jest aktywowana automatycznie - to my decydujemy kiedy chcemy ją aktywować. Jutsu podobnie jak swój oryginał ma jeden skutek uboczny - gdy jest przygotowane, użycie techniki innej rangi niż E lub kontroli samej chakry powoduje, że podmiana zostanie rozproszona i nie będziemy mogli jej wykorzystać do czasu kolejnej aktywacji. Jutsu to nie uratuje nas przed atakami, które zniszczyłyby całe nasze ciało. Techniki niszczące płomienie np. Suitonowe sprawią, że zamienione części ciałą się nie zregenerują - bo zwyczajnie nie będą miały z czego.

Posiadając Sennina Meitonu w momencie, gdy użytkownik techniki unika obrażeń, może zapłacić koszt Podwójny aby natychmiast ponownie ją aktywować bez potrzeby ponownej kumulacji chakry. Pozwala to mu na potencjalne uniknięcie serii ciosów zamiast jednego, tak długo jak nie przerwie tej techniki używając innych technik innej rangi niż E.
Posiadając Specjalizację w Meitonie technika nie wymaga składania pieczęci. Kumulacja chakry zajmuje jednak tyle samo czasu.
► Pokaż Spoiler | Techniczka 3
Meiton: Bachiatari | Dark Release: Damned冥遁・罰当たり
KlasyfikacjaMeiton, Transformacja Natury
PieczęcieMałpa → Wół → Koń → Pies → Baran → Wąż → Tygrys → Pies → Koń → Szczur → Ptak → Tygrys → Małpa → Ptak → Wąż → Koń → Szczur → Małpa → Pies → Szczur
KosztStandardowy
ZasięgDotykowy
WymaganiaChakra Meitonu, Fuinjutsu B
Specyficzna technika Meitonu, jakiej siła zależy w dużym stopniu od przeciwnika na jakim użyjemy tej techniki. Składając pieczęci, użytkownik kumuluje chakrę mroku w dłoni, aby następnie przyłożyć ją do innej osoby. Wypala on wtedy na ich ciele niewielki znak z błękitnych płomieni w postaci uśmiechającego się demona. Samo wypalenie w żaden sposób nie boli, a po tym jak technika skończy działanie, również ten znak znika nie pozostawiając za sobą śladu.

Znak działa aktywnie w momencie, kiedy naznaczona osoby używa chakry. Generuje on wtedy płomienie, jakie to pokrywają całą osobę i zadają obrażenia zależne od tego, ile chakry używa aktualnie przeciwnik. Im więcej chakry używa, tym silniejsze stają się płomienie. Przyjmuje się, że płomienie o sile danej rangi wymagają kosztu Dwukrotnego danej rangi u przeciwnika. Tym samym, jeżeli całkowite zużycie chakry naznaczonej osoby będzie wynosiło 500 chakry gdy ten posiada 10 KC, to siła płomieni jakie będą go trawić jest równa randze A. Użytkownik techniki nie ma kontroli nad tymi płomieniami. Jednocześnie, jeżeli naznaczona osoba nie używa chakry przez okres 2 tur, naznaczenie znika. Pod uwagę nie są brane techniki jakie to były utrzymywane przed nałożeniem tej pieczęci i siła płomieni, oraz sama ich egzystencja, jest zależna od technik jakie cel aktywuje po tym jak pieczęć zostanie nałożona.

Posiadając Sennina Meitonu tak długo jak naznaczona osoba jest w zasięgu 5 metrów od użytkownika, ten może przelać własną chakrę Meitonu do takiego znacznika i wymusić pokrycie celu płomieniami o sile rangi zależnej od tego ile chakry przeleje. Ta mechnika jest identyczna jak w przypadku, kiedy to naznacza osoba używa chakry. Maksymalnie może jednak przelać koszt równy Podwójny A, tworząc płomienie o sile rangi A. Równocześnie, może w ten sposób zwyczajnie wzmocnić płomienie celu jaki i tak już płonie.
Posiadając Specjalizację w Meitonie technika nie wymaga składania pieczęci. Kumulacja chakry zajmuje jednak tyle samo czasu.
Wielki zwójHaganetsuka Josei
Wielki zwój---
► Pokaż Spoiler | Techniczka 4
Meiton: Sekai Hōkai | Dark Release: World Collapse冥遁・世界崩壊
KlasyfikacjaMeiton, Transformacja Natury
PieczęcieCzas kumulacji chakry równy 40 pieczęciom
KosztRóżny
ZasięgRóżny
WymaganiaChakra Meitonu, Sennin Meiton, Specjalizacja w Meiton
Technika korzystając z ogromnych zasobów chakry jakie są możliwe dla użytkowników Meitonu, jakiej celem jest dorównanie niszczycielskiej sile Bijūdamy. Unosząc jedną dłoń w powietrze, użytkownik zaczyna generować kulę błękitnego ognia jaka szybko rozrasta się w kulę wielkości domu jednorodzinnego. Następnie ruchem ręki wskazuje kierunek, w jaki to ta ma pomknąć. W momencie impaktu, cała energia zostaje uwolniona pod postacią szalejącego inferno zdolnego stopić szyby czy ściany, zniszczyć zabudowę i pozbawić życia co mniej fartownych obywateli. Podczas pierwszych kilku chwil, płomienie utrzymują się pod postacią wiru ognia obejmującego cały teren trafienia, po czym stopniowo wygasają z pominięciem tych, jakie dały radę coś podpalić. Kula ognia już w momencie tworzenia jest absurdalnie gorąca, jednak nie na tyle, by zaszkodzić użytkownikowi czy osobom stojącym obok.

Tak jak siła kuli jest stała, tak jej zasięg oraz wielkość jest zmienna. Zależne jest to od ilości chakry przelanej w technikę oraz tego jak długo kumulujemy chakrę do niej. Bazowo płacąc koszt Czterokrotny S kula ma średnicę 10 metrów. Za każdy kolejny koszt Czterokrotny S jej średnica rośnie o 10 metrów. Maksymalnie, jej średnica może wynosić 50 metrów przy koście Dwudziestokrotnym. Średnica wybuchu kuli jest dwukrotnie większa od średnicy samej kuli. Bazowy zasięg na jaki kulę użytkownik może posłać to 50 metrów. Im dłużej kumulujemy zasięg, tym dalej możemy ją jednak posłać. Każde kumulowanie chakry przez dodatkowy czas równy 40 pieczęciom zwiększa zasięg na jaki możemy ją posłać o 50 metrów, do maksymalnie 250 metrów.

W przypadku przerwania ładowania techniki przez osoby trzecie, Kontrola Chakry użytkownika odgrywa znaczącą rolę, czy da radę zapanować nad zebraną chakrą i wysłać ją z dala od siebie, czy wybuchnie ona z odpowiednią siłą w miejscu gromadzenia, sięgając właściciela techniki i osoby stojące obok. Również, kumulowanie chakry do techniki wymaga dużego skupienia, przez co niemożliwe jest poruszanie się podczas jej kumulowania oraz używanie innych technik z wyjątkiem rangi E.

Posiadając atut Podwójne Składanie Pieczęci oraz atut Współpracując Kontrola Chakry możliwe jest używanie innych technik podczas kumulowania chakry do tej.
► Pokaż Spoiler | Techniczka 5
Meiton: Hakai-teki Hi no Tori | Dark Release: Desctruction Firebird冥遁・破壊的火の鳥
KlasyfikacjaMeiton, Transformacja Natury
PieczęcieSmok → Ptak → Smok → Smok → Ptak → Smok → Ptak → Smok → Ptak → Smok → Ptak → Smok → Ptak → Smok → Ptak
KosztRóżny
ZasięgRóżny
WymaganiaChakra Meitonu, Sennin Meiton, Kontrola Chakry 8
Technika korzystając z ogromnych zasobów chakry jakie są możliwe dla użytkowników Meitonu, jakiej celem wytworzenie "Najsilniejszej Włóczni". Użytkownik po złożeniu pieczęci, generuje wokół dłoni niebieski płomień jakiego kształt następnie formuje w strzałę której grot przypomina ptaka. Gorąc wokół użytkownika jest wtedy tak duży, że osoby nawet 20 metrów dalej mogą czuć się niekomfortowo, chociaż nie wpłynie to w żaden sposób na ich stan fizyczny. Użytkownik wystrzeliwuje strzałę zupełnie tak jakby strzelał z łuku, puszczając niewidoczną cięciwę. Strzała błyskawicznie mknie do przodu, będąc w stanie spopielić wszystko i wszystkich na swojej drodze, nie zostawiając żadnych śladów życia po sobie - tak długo jak nadamy jej wystarczająco dużej mocy.

Siła tej strzały, oraz jej zasięg zależne są w pełni od ilości skumulowanej chakry. Minimalna jej ilość to koszt Dwukrotny S i strzała wtedy ma siłę uderzenia S, a także 15 metrów zasięgu. Każdy kolejny Dwukrotny koszt S zwiększa ten zasięg o 15 metrów, dzięki czemu koszt Dziesięciokrotny S da nam strzałę jaka przebędzie 75 metrów o sile porównywalnej do 5 technik S. Im więcej chakry, tym dłużej ją zbieramy. Każde takie wzmocnienie kosztem o jeden stopień (Dwukrotny, Czterokrotny, Sześciokrotny i tak dalej) zwiększa czas kumulowania chakry o czas złożenia 10 pieczęci, co oznacza, że dla kosztu Dziesięciokrotnego chakrę trzeba kumulować przez czas złożenia 50 pieczęci. Złożyć własnoręcznie trzeba jedynie pierwsze 10 pieczęci. Pozostałe możemy pominąć, jednak dalej przez ich czas musimy kumulować chakrę. Sama grubość strzały jest oceniana przez MG prowadzącego wątek wedle jego uznania, jednak im więcej chakry tym grubsza się staje, zdolna nawet do pochłonięcia ciała całego człowieka, a przy chorych ilościach chakry - całych budynków.

Posiadając Specjalizację w Meitonie kumulujemy chakrę dwa razy szybciej niż normalnie podczas wykonywania techniki, mogąc tym samym pominąć połowę pieczęci.
Wielki zwójHaganetsuka Josei
Wielki zwój---
Ostatnio zmieniony 25 sty 2024, 7:19 przez Jelonek, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2767
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: [WT] Haganetsuka Josei

Meiton: Hiyubi: Nie podoba mi się. W sensie... brzmi mocno jak laser. A nie jak ogień. Więc wypadałoby to na pewno zredagować, by to nie brzmiało jak bootleg Arashi. A nawet lepsze niż Arashi ze Specką. Bo obecnie to trochu tak... no nie. Sowwy.
Meiton: Kawarimi no Jutsu: Hmm, jak dopisałeś, to o atakach niszczące całe ciało, dopisz, że techniki niszczące płomień sprawią, że te części ciała się nie zregenerują. Podobnie jak przy Suitonowym czy Pyłowym Kawarimi, gdzie jak materiał zostanie zgaszony (np. w tym przypadku Suitonem) to nie masz z czego ciała odbudować.
Meiton: Bachiatari: Mam mieszane uczucia. Na pewno zwiększyłbym ilość pieczęci tak dwukrotnie oraz dodał wymóg Fuinjutsu B, przez to, że zostawiasz na kimś no... znaczek.
Meiton: Sekai Hōkai: Dodałbym, że podczas koncentrowania chakry nie możesz korzystać z innych technik. Usunąłbym zwoje. W sensie sam koncept to... ładuję płomienie i kaboom thinking Do tego masz tam Sennina i Speckę. No i dopisałbym minimum chakry Meitonu, którą ktoś musi posiadać, by w ogóle opanować tę technikę. Więc byłoby i tak sporo ograniczeń.
Meiton: Hakai-teki Hi no Tori: Nie jestem fanem opisów, gdzie najpierw masz "spopiela wszystko i wszystkich", a potem "zależy od skumulowanej chakry" xD "Szcześciokrotny" - że od szczęścia koszt zależny? xD Tak czy inaczej... chyba brzmi git, choć nie podoba mi się ta specka. Brzmi mi to raczej jak coś, co wrzucaliśmy w Arashich, gdy klan Kurai miał raczej skupiać się na absorpcji. I jak nie odrzucam tego typu bonusu całkowicie, tak w przypadku np. Meiton: Honō no Seiken - za koszt B na turę, przez całą turę, wypalisz koszt B u wroga. Jest coś takiego jak Meiton: Moetsukita tamashī i jak osobiście uważam to za dość silną technikę, tak wymaga ona kontaktu z wrogiem. Tutaj robisz bardzo duży pocisk o nieograniczonym teoretycznie zasięgu i możliwością wypalenia. No... nie. Za dużo by było. Nawet ze specką. I nie widzę w tym za bardzo potrzeby wymogu tego KC 10? Jak już, to prędzej KC 8 thinking
Awatar użytkownika
Haganetsuka Josei
Posty: 131
Rejestracja: 20 cze 2023, 13:30
Ranga: Genin
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: [WT] Haganetsuka Josei

Meiton: Hiyubi - co pan sądzi o takiej formie?
Meiton: Kawarimi no Jutsu - dopisane.
Meiton: Bachiatari - Hmmm. Co pan powiedziałby na 15 pieczęci zamiast 20? Mimo wszystko to technika close combat i 20 pieczęci to ciut sporawo. Jak będzie trzeba, to no dam, ale no. Fuinjutsu B dodałem, ale no, jeszcze nie mam by wykupić. 4 PD mi brakuje, może z PB się soon uzbiera, to może i tak dogadajmy techniczkę?
Meiton: Sekai Hōkai - dałem, że zamiast nie móc używać innych technik nie można się poruszać, zwyczajnie dlatego że chciałbym móc np. latać w miejscu podczas ładowania takiej kuli. Wywaliłem też zwoje, ale osobiście bym nie dawał minimum chakry potrzebnego do opanowania? Imo w tym przypadku byłby to mało sensowny wymóg, no bo są jednak koszta techniczki.
Meiton: Hakai-teki Hi no Tori - opis chyba poprawiony? I spoczko, tą Specką dawałem zwyczajnie bazując na innych klanowych zdolnościach jakie tą chakrę wypalają. Zastąpiłem ją w takim wypadku. I wymóg KC dałem na 8 jak pan sugerował.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2767
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: [WT] Haganetsuka Josei

Meiton: Hiyubi: Nie podoba mi się ta specka. :thinking: Sam atut absorpcji zabiera 2.5% i po całej turze wysysania, Arashi przy swojej Specce na S mają to nawet słabsze, gdy ktoś ma więcej niż 10k chakry, więc prędzej bym zmienił np. na 1% lub na jakąś stałą wartość, np. 250 chakry.
Meiton: Kawarimi no Jutsu: Akcept, przenoszę
Meiton: Bachiatari: Wciąż powiedziałbym, że mimo wszystko 20 pieczęci. Może i technika do walki w zwarciu, jednak niezwykle silna. Zwłaszcza z tym Senninem. Dałbym, że maksymalna siła płomieni to ranga A przy koszcie podwójnym A. Przeładować zawsze można spróbować, ale obecnie to motyw - trafiłem - nie do uniknięcia obrażenia, które mogą nawet kosztować 10k chakry. Ewentualnie koszt standardowy, ale płacony tylko chakrą meitonu, bo nie jest w senninie to doprecyzowane.
Meiton: Sekai Hōkai: Hmmm, wciąż stojąc w miejscu możesz używać nowych technik z podwójnym składaniem i jednoręcznym składaniem. Może uniemożliwia przemieszczanie się i aktywację nowych technik, pozwalając utrzymać poprzednie?
Meiton: Hakai-teki Hi no Tori: Hmmm, strasznie silna technika, jak tak myślę. W sensie fakt, że samym kosztem zwiększamy i zasięg i siłę. Zastanawiam się czy albo nie zwiększyć pieczęci/czasu koncentracji do 15/20 czy nie wyrzucić Specki i zamiast tego dać jej w wymaganie. Co myślisz?
Awatar użytkownika
Haganetsuka Josei
Posty: 131
Rejestracja: 20 cze 2023, 13:30
Ranga: Genin
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: [WT] Haganetsuka Josei

Meiton: Hiyubi - prawda, atut absorbcji chakry zabiera 2.5% z czego dwie kwestie. Jedna, można robić pod niego techniczki jak pan sam kinda robił. Dwa, tą chakrę daje też Tobie. Także, przeciwnik traci 2.5%, użytkownik zyskuje 2.5%, kinda wychodzi nam powiedzmy 5% zysku. Z tymi Arashi to true... Niech będzie te 250 chakry maybe?

Meiton: Bachiatari - no dobra, niech będzie te 20 pieczęci. Dałem też, że na Senninie maksymalnie Podwójny A koszt aby stworzyć płomienie, przeoczyłem trochę to że samemu można kogoś aż tak uwalić. Co pan teraz o tym sądzi?

Meiton: Sekai Hōkai - tbh, imo jeżeli masz i podwójne składanie, i jednoręczne pieczęcie, to kinda... no, ktoś zainwestowałby w takie używanie dwóch technik na raz i mu się należy. Mimo wszystko, nie jest to jakiś crowd control jaki sprawi, że nagle przywalimy w kogoś techniką jakiej to ten nie uniknie. Ewentualnie może, tak trochę middle ground, nie można używać innych technik bazowo i atut współracująca kontrola chakry oraz podwójne składanie razem by dopiero na to pozwalały? Wtedy to wymaga 10 KC i koszt 70 PD, aby móc to faktycznie robić.? Co pan sądzi o takim rozwiązaniu? Wtedy trochę nerfiłoby to early, bo jak ktoś nie ma tego atutu to nie mógłby utrzymywać poprzedni uruchomionych, ale jak ktoś zainwestuje to będzie miał?

Meiton: Hakai-teki Hi no Tori - niby silna, ale też płacimy koszt Podwójny S za zwiększenie tego zasięgu o 15 metrów i siłę jednej S. Imo to dość spory koszt jak za te rzeczy. Kinda, Standardowy S idzie na zasięg i drugi Standardowy S na siłę. Ma to też czas kumulacji... co pan powie na te 15 pieczęci i zostawienie Specki jak jest, aby nie blokować komuś opanowania techniki?
Obrazek
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2767
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: [WT] Haganetsuka Josei

Meiton: Hiyubi: Akcept, przenoszę
Meiton: Bachiatari: Znacznie lepiej, choć wciąż wydaje mi się dość silne. Może dodaj, że nie działa na już utrzymywane techniki, ale na nowe i byłbym z tym bardziej fine? No i widzę, że masz dość PD i PB by wykupić sobie Fuin do B, więc proszę to zrobić, jeśli chce Pan zwój ;>
Meiton: Sekai Hōkai: Akcept, acz w bonusie dopiszę, że wymaga też jednoręcznego składania pieczęci (w końcu jedna ręka jest w górze). Dopiszę też bazowe wartości w zasięgu i koszcie, bo zanim się do nich dokopiemyto krótka chwila jest.
Meiton: Hakai-teki Hi no Tori: Hmmm, akcept, acz zedytuję, że każdy kolejny próg, to czas kumulowania jak złożenia 15 pieczęci. Bo w ilości pieczęci zmieniłeś, ale tam nie. Jakbyś się z tym nie zgadzał - daj znać, to podyskutujemy.
Awatar użytkownika
Haganetsuka Josei
Posty: 131
Rejestracja: 20 cze 2023, 13:30
Ranga: Genin
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: [WT] Haganetsuka Josei

Meiton: Bachiatari - Fuin wykupiony i poprawione z sugestią
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Własne Techniki”