• Ogłoszenia
  •  
    Aktualności fabularne
    Obecna pora roku: Wiosna 164r.

    Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

    24.04.2024 - podsumowanie wydarzenia wioskowego w Sakuragakure. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
    Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
    Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
    Administracja
    Pingwinek Chaosu
    Główny Administrator
    Norka
    Główna Mistrzyni Fabularna
    Hefajstos
    Główny Moderator Kuźni
    Tora
    Główny Moderator Technik

    W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
    Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
     

[Wprowadzone] Nauka senjutsu od gracza

Moderatorzy: Mistrzowie fabularni, Moderatorzy kuźni, Moderatorzy technik, Moderatorzy Kart Postaci

Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2767
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Nauka senjutsu od gracza

Rzućcie proszę okiem czy tak pasuje. Poza tym nie wiem czy to nie będzie wtedy lepiej tematu z nauczaniem dać do oddzielnego miejsca thinking
Nauczanie innych
Na forum każdy może zostać nauczycielem - czy to gracz, czy NPC prowadzony przez MG, nawet jeśli nie posiada specjalnych atutów. Nie jest to jednak coś, co każdemu wychodzi, dlatego posiadanie odpowiednich atutów zdecydowanie pomoże. Domyślnie każdy może nauczać innych swoich dziedzin do poziomu o 3 niższego niż sam posiada. Oznacza to, że nauczyciel z Suitonem na poziomie S, może maksymalnie innych nauczyć Suitonu do rangi C. Ponadto może on nauczać innych posiadanych przez siebie atrybutów do poziomu o 4 niższe niż sam posiada. Więc nauczyciel o Sile 10 bez atutów może nauczyć innych Siły do poziomu 6.

Posiadanie nauczyciela ma oczywiście swoje bonusy, a jest to tańsza nauka dziedzin, technik oraz atrybutów. Uczeń, dzięki podpowiedziom bardziej doświadczonej osoby ponosi tańsze koszta, opanowując nowy poziom dziedziny, atrybutu bądź ucząc się nowej techniki, zgodnie z poniższymi tabelami:


Ranga dziedziny, którą opanowuje uczeńZniżka PD
D1
C1
B1
A3
S3

Ranga techniki, którą opanowuje uczeńZniżka PT
D1
C1
B1
A3
S3

Poziom atrybutu, którą opanowuje uczeńZniżka PD
11
21
31
41
51
62
72
83
94
104

Nauka atutów pod okiem nauczycielaZniżka PD
Atut nabyty25% kosztu danego atutu. Wynik zaokrąglany w górę

Posiadając atut Sensei oraz Senpai możliwe jest nauczanie innych graczy wspomagań, które nie są technikami. W tym celu nauczyciel musi mieć opanowane odpowiednie wspomaganie oraz spełnić ewentualne dodatkowe wymogi, by móc go nauczyć. W zamian uczeń zyskuje różne bonusy, zależnie od wspomagania. Poniżej przedstawiona jest lista wspomagań, które taki nauczyciel może pomóc opanować swoim uczniom.
WspomaganieDodatkowe wymogi nauczycielaBonus dla ucznia
Seikatsu Kugutsu---Redukcja wymaganej rangi dziedziny klanowej do A
Fushi TenseiPrzygotowane wcześniej ciało do przejęciaRedukcja rangi wymaganego wątku do B
KuchiyoseBycie podpisanym na pakcie, ale nie bycie powiernikiemRedukcja rangi wymaganego wątku o jeden poziom
KuchiyoseBycie powiernikiemBrak wymaganego wątku
Gozu TennōSpecjalizacja oraz ranga S w Fūinjutsu oraz Iryō NinjutsuBrak wymaganego wątku poza wątkiem wszczepienia, gdzie nauczyciel przekazuje Nue uczniowi
Juin---Redukcja rangi wątku aktywacji pieczęci do B
Senjutsu---Redukcja rangi wymaganego wątku do A
Hachimon---Redukcja rangi wymaganych wątków o 1 stopień
Kuroi KaminariSpecjalizacja oraz Sennin FūinjutsuBrak wymogu wątku
Kuroi KaminariSennin FūinjutsuRedukcja rangi wymaganego wątku do A
BijūOpanowany odpowiedni stopień przemianyRedukcja wymaganego wątku opanowania przemiany o jeden poziom
Senzoku no Sai---Redukcja rangi wymaganego wątku do A
Ikiryō no TatariIkiryō no Tatari na poziomie A lub wyższymMożliwość wszczepienie Ikiryō no Tatari na poziomie B bez potrzeby wątku jego wszczepienia. Walka z Cieniem wciąż się odbywa
Nauka dziedziny HidenSennin lub Specjalizacja w danym HidenRedukcja rangi wymaganego wątku o jeden stopień. W przypadku wątku D wystarczy krótka fabuła

By takie zniżki i bonusy przysługiwały, niezbędne jest oczywiście fabularne rozegranie treningu, a następnie zgłoszenie go w tym temacie. Po akceptacji takiego treningu przez MF, można wykupić daną dziedzinę, technikę bądź atrybut po tańszym koszcie lub wpisać opanowane wspomaganie. Za tak przeprowadzony wątek zarówno uczeń, jak i nauczyciel mogą także zgłosić się po punkty bonusowe za fabułę.
Ostatnio zmieniony 27 lip 2023, 22:03 przez Tora, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Hefajstos
Posty: 2014
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:11
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: Nauka senjutsu od gracza

Mam mieszane uczucia co do tego zwłaszcza kiedy w grę wchodzi wątek rangi B które są dużo prostsze moim zdaniem od A+, ale nie będę jakoś specjalnie z tym walczył
Prowadzone Wątki:
Senka - To już dwa lata... może więcej ;;
Shogo - Ale nie odpisuje, pewnie nie odpisze, już nigdy... jak by co - dalej nie odpisał.
Mikan - znowu po Jeleniu, się z Daimyo szlaja. Ale czy kiedyś odpisze?
Ichigo - Bo się jej rządzić zachciało. A i tak nie odpisuje.
YuYuYu - Szczekający renifer i jego właścicielka pilnują podglądacza w klinice.
Hikari - "Szuka" Hyakuzawy flirtując z haremem trzech dziuń.
Tsubaki - Se przylazła. I se jest.
Awatar użytkownika
Jelonek
Posty: 1153
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:38
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:

Re: Nauka senjutsu od gracza

Trochę jak Don mam opinię. Średnio mi pasuje ta ranga B, ale w sumie głównie przy Fushi Tensei. Przy Juin są tam dwa wątki, więc jeden A a drugi B nie brzmi aż tak boleśnie. Though still parę pytanek.

Gozu Tenno - może być tylko jeden żywy użytkownik. Imo w tym przypadku bonus jest... dziwny? W sensie jest to bonus dla nauczyciela bez Gozu Tenno? Jeżeli tak, to... dunno czy bym to w ogóle dawał biorąc pod uwagę jak wyżej mamy że musisz mieć opanowane odpowiednie wspomaganie. Jeżeli jest to jednak przekazanie po prostu Nue, to imo nie trzeba tej specjalistycznej wiedzy. Tylko specki w tych dwóch dziedzinach i ranga S w nich?

Kuroi Kaminari - nie widzę specjalnie sensu tutaj rozbijania to na dwa. Imo ze Specką i S w Fuin redukcja wątku o ten 1 poziom i tyle. Tak to zbyt wygodne przy Specce.

Ikiryo no Tatari - Hmmm. Bez potrzeby wątku z cieniem. czy wątek z cieniem ten zależny od naszych progów dalej działać?

Jinchuuriki - imo im też można dać bonus, że nauczyciel mający Bijuu i będący w stanie osiągnąć pełną formę jest w stanie pomóc innemu Jinchuriki i tam wymóg fabułki do opanowania konkretnych trybów o jeden w dół?
Wcielenie Jelenia
Moderator Fabularny | Moderator Techniczny | Miły człek jakiego można pytać o rzeczy i pomoc | Hidden Admin
Prowadzone wątki 6/4 [aktywne wątki]
  • Za tym co odległe - Kamaboko Gonpachiro, Sabataya Shuten & Mirai Akane
  • Tam gdzie bogowie poprowadzą... - Kaguya Kaede
  • Bliźniacze zabawy - Kasane Mitsuki & Kasane Kirara
  • Ranny ptaszek - Uzumaki Chiyo & Fuuka
  • Gorycz zemsty - Inuzuka Nana
  • The Inquisitor's Journey - Ichijou Michiru
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2767
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Nauka senjutsu od gracza

Ogólnie tylko pamiętajcie, że to jest o nauce gracz i gracz. I głównym wymaganiem jest to, że gracz musi mieć wcześniej to wspomaganie. Więc tak naprawdę jedna osoba musi te wątki wykonać i potem wspiera innego, przez co jest łatwiej. Więc np. takie Fushi Tensei musi być grać, który zdobędzie Fushi Tensei, następnie przygotuje odpowiednie ciało dla innego gracza z Orochich i go nauczy. Obecnie ilu mamy Orochich? 1? To nie działa przy NPCach, a ma zachęcać do interakcji gracz-gracz. Odpowiadając Jeleniowi natomiast:

Gozu Tenno - hmm, w sumie fakt, niech będzie, editnięte.

Kuroi Kaminari - ja bym w sumie zachował? To wciąż gracz musi zdobyć wpierw Kuroi Kaminari by komuś móc to zaszczepić. Jeśli ktoś jest super duper mistrzem Fuina to powinien mieć to łatwiej, ale jak ktoś po prostu umie dobrze Fuiny to też powinien jakoś to ułatwić? Ski zmieniłem na Seniny i do specki też to dodałem.

Ikiryo no Tatari - doprecyzowałem, że chodzi o wątek wszczepienia Cienia. Nie walki z nim.

Jinchuuriki - w sumie fakt, nie pomyślałem o tym w ten sposób. Dodane. Tylko tutaj to już nawet nie tylko redukcja idzie do B. A nawet do C miejscami.
Awatar użytkownika
Jelonek
Posty: 1153
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:38
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:

Re: Nauka senjutsu od gracza

Aktualna forma wygląda dla mnie git w takim wypadku. Więc jak ktoś tam nie ma żadnych innych uwag, to jak dla mnie można to akceptować i przenosić. I tak, wtedy już raczej jako oddzielny temat to zrobić.
Wcielenie Jelenia
Moderator Fabularny | Moderator Techniczny | Miły człek jakiego można pytać o rzeczy i pomoc | Hidden Admin
Prowadzone wątki 6/4 [aktywne wątki]
  • Za tym co odległe - Kamaboko Gonpachiro, Sabataya Shuten & Mirai Akane
  • Tam gdzie bogowie poprowadzą... - Kaguya Kaede
  • Bliźniacze zabawy - Kasane Mitsuki & Kasane Kirara
  • Ranny ptaszek - Uzumaki Chiyo & Fuuka
  • Gorycz zemsty - Inuzuka Nana
  • The Inquisitor's Journey - Ichijou Michiru
Awatar użytkownika
Hefajstos
Posty: 2014
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:11
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: Nauka senjutsu od gracza

Niech wam będzie, akcept.

Hiden też spoko
Ostatnio zmieniony 27 lip 2023, 21:59 przez Hefajstos, łącznie zmieniany 1 raz.
Prowadzone Wątki:
Senka - To już dwa lata... może więcej ;;
Shogo - Ale nie odpisuje, pewnie nie odpisze, już nigdy... jak by co - dalej nie odpisał.
Mikan - znowu po Jeleniu, się z Daimyo szlaja. Ale czy kiedyś odpisze?
Ichigo - Bo się jej rządzić zachciało. A i tak nie odpisuje.
YuYuYu - Szczekający renifer i jego właścicielka pilnują podglądacza w klinice.
Hikari - "Szuka" Hyakuzawy flirtując z haremem trzech dziuń.
Tsubaki - Se przylazła. I se jest.
Awatar użytkownika
Jelonek
Posty: 1153
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:38
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:

Re: Nauka senjutsu od gracza

Imo dla Hidenów tylko Specka. Sennin jest zbyt łatwy do zdobycia, aby ułatwiał w przypadku Hiden. Zresztą gracze sami w sobie mogą z natury uczyć Hiden kiedy mają S innych graczy. Jeżeli samo wymaganie Sennina obniży nagle wymogi o 1 stopień to by było imo weird, bo 10 PD i wszystko natychmiast ułatwione.
Ostatnio zmieniony 27 lip 2023, 22:09 przez Jelonek, łącznie zmieniany 1 raz.
Wcielenie Jelenia
Moderator Fabularny | Moderator Techniczny | Miły człek jakiego można pytać o rzeczy i pomoc | Hidden Admin
Prowadzone wątki 6/4 [aktywne wątki]
  • Za tym co odległe - Kamaboko Gonpachiro, Sabataya Shuten & Mirai Akane
  • Tam gdzie bogowie poprowadzą... - Kaguya Kaede
  • Bliźniacze zabawy - Kasane Mitsuki & Kasane Kirara
  • Ranny ptaszek - Uzumaki Chiyo & Fuuka
  • Gorycz zemsty - Inuzuka Nana
  • The Inquisitor's Journey - Ichijou Michiru
Awatar użytkownika
Yamanaka Aiko
Posty: 477
Rejestracja: 27 kwie 2021, 4:55
Ranga: Jōnin
Ranga dodatkowa: Iryōnin
Discord: meei#6947
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:

Re: Nauka senjutsu od gracza

Jelonek pisze: 27 lip 2023, 22:04 Imo dla Hidenów tylko Specka. Sennin jest zbyt łatwy do zdobycia, aby ułatwiał w przypadku Hiden.
Poza Senninem musisz mieć atut nauczycielski i fabułę z innym graczem, który chce się nauczyć twojego hiden.

To wciąż nie jest takie hop-siup, więc imo Specka albo Sennin i będzie git
Obrazek
w tobie jest dość miłości, by ogrzać cały świat
i dość gniewu, by cały świat zniszczyć
aria of the soul

telepatia | słowa #9c6cb5
myśli
głos
Zasięg sensora bez pieczęci | z pieczęcią24 metry | 1000 metrów
► Pokaż Spoiler
Inna odsłona Jajko
Was it a good choice, tho? - Fabuła D | Senju Rie
► Pokaż Spoiler
ja: Don przy sprawdzaniu mojej karty postaci czytał na głos na voice historię i prawie płakał ze śmiechu.
Ja też płakałam, ale bardziej z zażenowania

Hefajstos: Przepraszam. Moje są równie słabe, też się możesz pośmiać.
Znaczy nie słabe.
Przepraszam.
Śmieszne


Obrazek
According to Eiji, I'm officially Norka's balls
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2767
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Nauka senjutsu od gracza

Ogólnie to ja uważam, że ten Sennin aż tak nie grozi, bo to wciąż ogromnie małe grono osób. Z tego względu bym to zwyczajnie zostawił. Donowi jest to obojętne, Aiko jest na tak, na discordzie na głosowym Tasia też stwierdziła, że sennin jest git, więc... zostaje jak jest, przenoszę, tworząc nowy temat, a ten zamykam. Z Hagoromo.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”