• Ogłoszenia
  •  
    Aktualności fabularne
    Obecna pora roku: Wiosna 164r.

    Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

    24.04.2024 - podsumowanie wydarzenia wioskowego w Sakuragakure. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
    Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
    Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
    Administracja
    Pingwinek Chaosu
    Główny Administrator
    Norka
    Główna Mistrzyni Fabularna
    Hefajstos
    Główny Moderator Kuźni
    Tora
    Główny Moderator Technik

    W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
    Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
     

[WT] Chinoike Ichigo

Osoby chcące stworzyć własne techniki, będące unikatowe i niewystępujące do tej pory na forum, mogą być zainteresowane ów miejscem. Możliwe jest bowiem zgłaszanie w nim własnych pomysłów na techniki, które następnie oceniane są przez Głównego Moderatora Technik wraz z podwładnymi mu osobami. Dział ten posiada swój własny regulamin tworzenia takowych, do którego należy się stosować podczas zgłaszania propozycji.

Moderator: Moderatorzy technik

Awatar użytkownika
Kakarotto
Posty: 1188
Rejestracja: 01 lip 2021, 23:58
Discord: Midoro#5831
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: [WT] Chinoike Ichigo

  • Opis sie poprawi jak ustalimy co i jak
  • Generalnie koszt ustaliłem na takiej samej zasadzie, jak jest ustalone wszystko inne na forum. Im więcej kontroluje, tym więcej płacę. Simple as fuck. Co do "abusowania" paktow. Co moge powiedziec. Samym abusem w sobie, jak fakt, ze KAZDY robi prawie summony S jakie sa chibi. Przyzywasz summona za de facto smieszny koszt, ktory jest op. Ja to kontruje w identyczny sposob. Malo ktos zaplacil za przyzwanie, ja malo place za kontre. Moge się zgodzić, że przejęcie kontroli nad kimś, to zawsze Standardowy S. Ale ani trochę nie rozumiem, czemu skoro już coś kontroluję (bez względu czy to woda, piasek, ziemia, moja krew czy czyjaś krew) miałbym płacić za idk małego człowieczka tyle samo, co za rozłego mięśniaka, gdzie w drugim przypadku mam z kilka razy więcej materiału do ogarnięcia. + dodatkowy niuans jaki ogarnąłem. Co z tego, że zablokuje Summona nawet rangi S, skoro wystarczy go odwołać by mi go zabrać spod działania techniki. Kolejny powod, dla którego to NIE JEST abuse.
  • Z takiego samego powodu, z jakiego inne kontrolowane przez ninja rzeczy nie ulegają rozsypaniu się. Czy to kontrola Majich, Suitonowe stwory, Hibanowe pierdoły etc etc. Ruchy rąk, są do konkretnej manipulacji celem. Jeśli nimi nie ruszam w konkretny sposob, cel zostaje w tej samej pozycji poniewaz trzymam go czakra. Tak długo jak przelewam ją do kolesia, nie powinno być z niczym problemu. Jeśli jednak to jest nadal problem, możemy zrobić tak, że muszę go "trzymać" zastygniętego przynajmniej jedną ręką, a drugą mogę robić inne rzeczy.
  • Jest krzywdząca jak to techniki rangi S, na dodatek wspomagania XD W takim świecie żyją nasze postacie XD
    Wracając do tematu. Owszem, siła jest wymagana by się oprzeć technice tak jak mówiliśmy, ale robimy sobie krzywdę. Ponadto to, czy ofiara się zabije czy nie, zależy tylko od tego jak bardzo się będzie szarpała. Wytrzymałość daje AŻ brak obrażeń. To całkiem sporo. SW mogę dopisać na poziomie idk 7, ale dopiero teraz robi się to wymagający build. Generalnie, poziom 8 w sile czy wytrzymce nie jest niczym trudnym dla Taiuserów. Like, prawie każdy to maxuje. To oznacza, że silna osoba fizycznie, jest w stanie mi się z tego wyrwać, co jest całkiem logiczne. Mało tego. Wyrwać się ze WSPOMAGANIA, oraz nic sobie z tego nie zrobić. I to tak naprawde kosztem skromnych 24pd. Tak więc silny ziomo będzie w stanie się z tego izi wydostać, podczas gdy taki caster nie będzie miał tej możlwiości, gdyż zwyczajnie jest na to za słaby. Ponownie logiczne rozwiązanie.
    Zauważ też prosze, że jest to wspomaganie. Na dodatek, działające na 1 osobę, które mocno ogranicza mi ruchy. Technika ma sporo wad jak np jest średnia do użytku w walce 1vs2+. Dalej, Z techniki możesz się wydostać absolutnie bez niczego. Mając jakiekolwiek inne wspomaganie, moje leci na łeb na szyje, bo cokolwiek co podnosi staty (nawet o 1-2) jest w stanie uwolnić cel. Więc owszem, technika jest mocna ale tylko i wyłącznie na konkretną grupę ludzi w konkretnych sytuacjach. Dlatego jest "mocna". W ogólnym rozrachunku, jest wręcz banalna do ogrania lub skontrowania.
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2767
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: [WT] Chinoike Ichigo

1. Opis - ok, choć z aktualnie edytowanym opisem niektóre rzeczy są łatwiejsze w ogarnięciu
2. Koszt - Więc jak byś to widział? Bo ja jestem otwarty na kontrpropozycje i nie mam nic przeciwko temu, byś jakoś to opisał. Bo nawet Kuchiyose no Jutsu ma w kosztach - koszt rangi zwierzęcia. Więc jakie koszta byś proponował? Te co ostatnio? Jakieś inne?
3. Ale... jak Maji nie korzysta z metalowego piasku, to on sobie leży. Ba! Inny Maji może mu go wtedy podebrać. Plus twory Hibana są specyficzne - tworzysz bomby, które decydujesz kiedy detonujesz, a nie coś, co kontrolujesz. Ba! Te, co kontrolujesz, mają cechę samoświadomości z wspomagania, więc też ten argument jest lekkim inwalidą. Podaj jak już konkretne przykłady technik, do których się odnosisz, to i mi będzie łatwiej się zorientować o co chodzi. Tak czy inaczej - jeśli będziesz utrzymywał postacią gest "unieruchomienia" to to też jest git.
4. Ale wspomagania nie są technikami, które działają zawsze tak super, jak byśmy chcieli. Wtedy to Jinton: Genkai Hakuri no Jutsu byłoby użyteczne kappa Ale żarty na bok - mocno narzekasz, że taiuser się wyrwie. Po czym jako argument dajesz castera, który się nie wyrwie. Like... sam sobie odpowiedziałeś, dlaczego ta technika jest silna. Owszem, ma plusy i minusy, ale wskaż mi, która technika na forum, będąca wspomaganiem wymaga 2 atrybutów rozwiniętych powyżej poziomu 7, by móc się jej przeciwstawić i przeżyć. I moja ostatnia wypowiedź raczej chodziło nie o to, by były 3 atrybuty, ale by Siła pozwalała się wyrwać, ale nie raniła, jedynie zadawała ból, który Siła Woli pozwalałaby skontrować. Bez niszczenia naczyń krwionośnych wewnątrz organizmu
Awatar użytkownika
Kakarotto
Posty: 1188
Rejestracja: 01 lip 2021, 23:58
Discord: Midoro#5831
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: [WT] Chinoike Ichigo

  • jak już ustalimy coś z sensem to edytne i zobaczymy jak to wyglada xd
  • koszt - tak jak już pisałem. Nie powinno się tego rozpatrywać w stali siły ofiary. Jeśli użyje tego na summonie czy człowieku, skąd mam wiedziec czy to S-rank czy genin/D-rank. Nie wiem. Wiem za to ile ma krwi w sobie i ile potrzebuje wywalić chakry na stół, by go kontrolować. Jeśli uważasz, że to abuse, masz takie prawo do jestes gmt. Dlatego daje propozycję, by przejęcie kontroli nad celem było stałym kosztem, np Standardowy S, a sama kontrola zależała już od rozmiaru ofiary, czyli tak jak jest w technice.
  • gesty - możemy stanąć na tym, że by ofiara się nie ruszała/"zastygła" w miejscu, muszę go trzymać przynajmniej 1 ręką. Nie muszę wykonywać gestów, lecz muszę ją pilnowąc jedną ręką. Nie wiem czy to nie podpada pod Atut 1 ręcznych pieczęci. Ewentualnie to można dopisać, że go posiadając można robić takie rzeczy jedną ręką a nie dwoma.
  • staty - again, jak zauważyliśmy, technika jest mocna przeciwko 1 grupie ludzi, podczas gdy druga ją kontruje. Siła by móc się ruszyć, Wytrzymka by zanegować obrażenia wewnętrzne. Czysta logika. Siła Woli jest tu zbędna moim zdaniem ewentualnie podlega ocenie MG jak w każdym innym przypadku. Jeśli masz odpowiednio dużo Wytrzymki, to nie potrzebujesz SW, bo zwyczajnie nie będziesz czuł tego bólu tak mocno, by to na ciebie jakoś wpłynęło. To czy ktoś jest w stanie przezwyciężyć ewentualny ból zależy tylko i wyłącznie od MG jaki to będzie oceniał. Bo jeśli taki Caster ma 10 SW jak Kensei np, to nie widzę problemu by mógł to zrobić mimo iż się rani. Tak samo Taiuser z Wytrzymką dużą mimo iż był by w stanie, a miałby 2 SW, myślę, że bał by się ruszać bo by zabolało, mimo iż jest w stanie. Anyway, Siła i Wytrzymka wystarczą, SW useless tutaj moim zdaniem.
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2767
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: [WT] Chinoike Ichigo

Koszt - na razie niech tak będzie - jak będę widział opis jednak ta decyzja może się zmienić
Gesty - imo nie musi podpadać pod atut jednoręcznych. Ale wszystko zależy od opisu - czy człowieka kontrolujesz zawsze dwoma dłońmi czy jedną też możesz. Jeśli zawsze dwoma - musisz dwoma i ten atut by sprawiał, że możesz jedną.
Staty - Już prędzej bym zrobił że Wytrzymkę można zastąpić SW. Tak jak ta technika nie pozwala Ci nikim miotać jak szmacianą lalką, tak nie pozwala Ci niszczyć komuś naczyń krwionośnych wewnątrz ciała. I wtedy Siła by wyrwać się z kontroli.
Awatar użytkownika
Kakarotto
Posty: 1188
Rejestracja: 01 lip 2021, 23:58
Discord: Midoro#5831
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: [WT] Chinoike Ichigo

Edit time:
Chi no Kuttō | Bloodbending血の屈撓
KlasyfikacjaKetsuryūgan, Iryō Ninjutsu, Kontrola Chakry, Kinjutsu
PieczęcieWyciągnięcie dłoni w stronę celu → Seria specyficznych gestów zajmująca tyle, ile złożenie 15 pieczęci → Odpowiednie ruchy rękoma do kontroli celu
KosztRóżny
Każde stworzenie posiada inne ilości krwi w swoim ciele w zależności od swoich rozmiarów. Co za tym idzie, koszt aktywacji jak i utrzymania techniki różni się w tych przypadkach:
  • Malutki - Standardowy C za aktywacje, Połowiczny C za utrzymanie.
  • Mały - Standardowy B za aktywacje, Połowiczny B za utrzymanie.
  • Średni - Standardowy A za aktywacje, Połowiczny A za utrzymanie.
  • Spory - Standardowy S za aktywacje, Połowiczny S za utrzymanie.
  • Duży - Dwókrotny S za aktywacje, Standardowy S za utrzymanie.
  • Wielki - Czterokrotny S za aktywacje, Dwókrotny S za utrzymanie.
  • Olbrzymi - Sześciokrotny S za aktywacje, Potrójny S za utrzymanie. Wymagania: Sennin Ketsuryūgan
Zasięg5m aktywacja, 10m utrzymanie
WymaganiaAktywny Ketsuryūgan, Specjalizacja w Ketsuryūgan, Iryō Ninjutsu B, Kontrola Chakry 10
DodatkoweTechnika traktowana jest jako Wspomaganie
Szczyt zdolności klanu Chinoike. Kontrola krwi w najczystszej postaci. Dzięki znajomości dokładnej anatomii ludzkiego ciała oraz osiągając szczyt możliwości klanowych, jesteśmy w stanie wejść w głąb ciała obcej osoby by przejąć kontrolę nad jego krwią, i sterować nim jak marionetką. Ofiara pod wpływem ofiary jest w pełni na łasce użytkownika. Wszelka próba opierania się, wiąże się z ogromnym bólem, jakim jest de facto uczucie, porównywalne do wyrywania naczyń krwionośnych. Taka osoba jedynie powiększa swoją agonię. Kontrolować można tylko jedną istotę naraz. By aktywować technikę, ofiara musi się znajdować nie dalej niż 5 metrów od nas i musimy ją widzieć. Może być na przykład za szybą lub innym materiałem, przez który jest widoczna a przynajmniej jej kontury. Gdy połączenie zostanie już nawiązane, możemy się oddalić do 10 metrów i nie musimy już widzieć naszej ofiary, chociaż utrudnia to jej kontrolowanie, gdyż nie wiemy w jakiej dokładnie się znajduje pozycji. By nasz cel wykonywał ruchy jakie chcemy, musimy wykonywać gesty dłońmi wpływając na krew w użytkowniku. Możemy w trakcie trwania techniki dowolnie się poruszać lub robić rękoma inne rzeczy, lecz przerwanie przelewania chakry bądź użycie innego jutsu dezaktywuje technikę, uwalniając nieszczęśnika. Można używać jedynie podstawowych technik rangi E o sile tejże rangi. W przypadku braku gestów rękoma, cel odzyskuje swobodę ruchów, lecz tak długo jak chakrę przelewamy, możemy je wznowić ponownie przejmując nad nią kontrolę. By ofiara zastygła w bezruchu, i byśmy nie stracili nad nią kontroli, musimy utrzymywać specjalny gest przynajmniej jedną ręką. Dodatkowo, kontrolowana krew nadal znajduje się w człowieku a jego ciało ogranicza jej ruchy. Znaczy to tyle, że mając kontrolę nad kimś, możemy zmusić go do ulęknięcia, bądź położenia się, walki jego ciałem niczym marionetką, chociaż ruchy będą bardzo sztywne jeśli cel się opiera, czy też wykręcić mu kończyny w nienaturalny sposób prowadząc nawet do złamania lub rozciągnąć je w przeciwne kierunki. Nie można jednak unieść krwi ponad limit ciała, czyli na przykład unieść kogoś tak, by zawisnął nad ziemią, lub wcisnąć go w płaszczyznę, w którą normalnie by to było niemożliwe.
Z techniki nie da się uwolnić w żaden sposób, poza wydostaniem się poza jej zasięg, lub gdy użytkownik przerwie technikę. Można jednak jej się opierać, lub próbować uciec przed jej aktywacją. Ofiara mająca Siłę o dwa poziomy mniejszą od KC użytkownika, może skutecznie się opierać technice i stawiać opór. Im większa jest różnica, tym większą swobodę ruchów ma uwięziony. Wiąże się to jednak nadal z ogromnym bólem. Posiadajac Siłę Woli na poziomie 8, cel jest w stanie znieść ból jaki sam sobie wyrządza i efektywniej się próbować wyswobodzić. W drugim przypadku, wystarczy wyjść poza zasięg 5m nim ostatnia pieczęć zostanie zawiązana, lub wyjść poza zasięg wzroku użytkownika.
Posiadając Specjalizację w Iryō Ninjutsu oraz rangę S w Iryō Ninjutsu znajomość anatomii ludzkiego ciała jest na jeszcze wyższym poziomie co wpływa na lepszą kontrolę celu. Przyjmuje się wtedy, że przy obliczaniu siły techniki, użytkownik jest traktowany jakby posiadał KC o 1 poziom wyżej niż normalnie. Nie wpływa to jednak na koszta chakry.

Posiadając Sennina w Ketsuryūgan możemy przejąć kontrolę tylko nad częścią ciała, takimi jak ręce, nogi, głowa czy tors. Płacąc połowę kosztu bazowego, zarówno do aktywacji jak i do utrzymania, możemy kontrolować do 2 kończyn celu. Tors liczony jest jako 2.
Koszt bez zmian póki co
Doprecyzowałem gestykulacje
Wywaliłem wyrywanie naczyń krwionośnych
Co za tym idzie, podmieniłem Wytrzymkę na SW, chociaż tak jak mówiłem jest to dla mnie bardzo inwalida argument, i uważam, że wytrzymka pasowała tu dużo bardziej.
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2767
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: [WT] Chinoike Ichigo

1. Koszt - źle się wyraziłem. "na razie niech tak będzie" chodziło o to, by koszt był stały, tak jak pisałeś. Koszt S za aktywację + różne koszta utrzymania. I nie wiem czy bym kosztów utrzymania nie podbił o jedno w górę, czyli zamiast połowiczne standardowe, zamiast standardowe podwójne, zamiast podwójne potrójne i zamiast potrójne - czterokrotne.
2. "Ofiara pod wpływem ofiary" kappa
3. Statystyki - źle na to patrzysz. Wytrzymałość wpływa na to, jak twoje ciało reaguje na obrażenia. Siła Woli za znoszenie obrażeń. Mając dużą siłę woli wytrzymasz tortury fizyczne, gdy duża wytrzymałość sprawi, że zwyczajnie nie będziesz czuł tych tortur fizycznych. To jest ta delikatna różnica. I potrzeba Siły Woli, by się przeboleć do zadania sobie bólu.
Awatar użytkownika
Kakarotto
Posty: 1188
Rejestracja: 01 lip 2021, 23:58
Discord: Midoro#5831
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: [WT] Chinoike Ichigo

Edit time:
Chi no Kuttō | Bloodbending血の屈撓
KlasyfikacjaKetsuryūgan, Iryō Ninjutsu, Kontrola Chakry, Kinjutsu
PieczęcieWyciągnięcie dłoni w stronę celu → Seria specyficznych gestów zajmująca tyle, ile złożenie 15 pieczęci → Odpowiednie ruchy rękoma do kontroli celu
KosztRóżny
Każde stworzenie posiada inne ilości krwi w swoim ciele w zależności od swoich rozmiarów. Co za tym idzie, koszt aktywacji jak i utrzymania techniki różni się w tych przypadkach:
  • Malutki - Standardowy C za aktywacje, Standardowy C za utrzymanie.
  • Mały - Standardowy B za aktywacje, Standardowy B za utrzymanie.
  • Średni - Standardowy A za aktywacje, Standardowy A za utrzymanie.
  • Spory - Standardowy S za aktywacje, Standardowy S za utrzymanie.
  • Duży - Dwókrotny S za aktywacje, Dwókrotny S za utrzymanie.
  • Wielki - Czterokrotny S za aktywacje, Potrójny S za utrzymanie.
  • Olbrzymi - Sześciokrotny S za aktywacje, Czterokrotny S za utrzymanie. Wymagania: Sennin Ketsuryūgan
Zasięg5m aktywacja, 10m utrzymanie
WymaganiaAktywny Ketsuryūgan, Specjalizacja w Ketsuryūgan, Iryō Ninjutsu B, Kontrola Chakry 10
DodatkoweTechnika traktowana jest jako Wspomaganie
Szczyt zdolności klanu Chinoike. Kontrola krwi w najczystszej postaci. Dzięki znajomości dokładnej anatomii ludzkiego ciała oraz osiągając szczyt możliwości klanowych, jesteśmy w stanie wejść w głąb ciała obcej osoby by przejąć kontrolę nad jego krwią, i sterować nim jak marionetką. Ofiara pod wpływem jest w pełni na łasce użytkownika. Wszelka próba opierania się, wiąże się z ogromnym bólem, jakim jest de facto uczucie, porównywalne do wyrywania naczyń krwionośnych. Taka osoba jedynie powiększa swoją agonię. Kontrolować można tylko jedną istotę naraz. By aktywować technikę, ofiara musi się znajdować nie dalej niż 5 metrów od nas i musimy ją widzieć. Może być na przykład za szybą lub innym materiałem, przez który jest widoczna a przynajmniej jej kontury. Gdy połączenie zostanie już nawiązane, możemy się oddalić do 10 metrów i nie musimy już widzieć naszej ofiary, chociaż utrudnia to jej kontrolowanie, gdyż nie wiemy w jakiej dokładnie się znajduje pozycji. By nasz cel wykonywał ruchy jakie chcemy, musimy wykonywać gesty dłońmi wpływając na krew w użytkowniku. Możemy w trakcie trwania techniki dowolnie się poruszać lub robić rękoma inne rzeczy, lecz przerwanie przelewania chakry bądź użycie innego jutsu dezaktywuje technikę, uwalniając nieszczęśnika. Można używać jedynie podstawowych technik rangi E o sile tejże rangi. W przypadku braku gestów rękoma, cel odzyskuje swobodę ruchów, lecz tak długo jak chakrę przelewamy, możemy je wznowić ponownie przejmując nad nią kontrolę. By ofiara zastygła w bezruchu, i byśmy nie stracili nad nią kontroli, musimy utrzymywać specjalny gest przynajmniej jedną ręką. Dodatkowo, kontrolowana krew nadal znajduje się w człowieku a jego ciało ogranicza jej ruchy. Znaczy to tyle, że mając kontrolę nad kimś, możemy zmusić go do ulęknięcia, bądź położenia się, walki jego ciałem niczym marionetką, chociaż ruchy będą bardzo sztywne jeśli cel się opiera, czy też wykręcić mu kończyny w nienaturalny sposób prowadząc nawet do złamania lub rozciągnąć je w przeciwne kierunki. Nie można jednak unieść krwi ponad limit ciała, czyli na przykład unieść kogoś tak, by zawisnął nad ziemią, lub wcisnąć go w płaszczyznę, w którą normalnie by to było niemożliwe.
Z techniki nie da się uwolnić w żaden sposób, poza wydostaniem się poza jej zasięg, lub gdy użytkownik przerwie technikę. Można jednak jej się opierać, lub próbować uciec przed jej aktywacją. Ofiara mająca Siłę o dwa poziomy mniejszą od KC użytkownika, może skutecznie się opierać technice i stawiać opór. Im większa jest różnica, tym większą swobodę ruchów ma uwięziony. Wiąże się to jednak nadal z ogromnym bólem. Posiadajac Siłę Woli na poziomie 8, cel jest w stanie znieść ból jaki sam sobie wyrządza i efektywniej się próbować wyswobodzić. W drugim przypadku, wystarczy wyjść poza zasięg 5m nim ostatnia pieczęć zostanie zawiązana, lub wyjść poza zasięg wzroku użytkownika.
Posiadając Specjalizację w Iryō Ninjutsu oraz rangę S w Iryō Ninjutsu znajomość anatomii ludzkiego ciała jest na jeszcze wyższym poziomie co wpływa na lepszą kontrolę celu. Przyjmuje się wtedy, że przy obliczaniu siły techniki, użytkownik jest traktowany jakby posiadał KC o 1 poziom wyżej niż normalnie. Nie wpływa to jednak na koszta chakry.

Posiadając Sennina w Ketsuryūgan możemy przejąć kontrolę tylko nad częścią ciała, takimi jak ręce, nogi, głowa czy tors. Płacąc połowę kosztu bazowego, zarówno do aktywacji jak i do utrzymania, możemy kontrolować do 2 kończyn celu. Tors liczony jest jako 2.
Koszta poprawioned
Zobacz co i jak i powiedz co dalej. Bo nie dokońca rozumiem co chcesz od statystyk gdyż dla mnie jest og. Chyba, że chodzi ci o to, by była albo SW 8 by oprzeć się bólowi, albo Wytrzymkę na 8 by tego bólu zwyczajnie nie czuć
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2767
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: [WT] Chinoike Ichigo

Dwókrotny :pepecry: Twoja następna misja to będzie napisać dyktando by to opanować cri

Akcept ozwojowana, pamiętaj, że po wspomaganie musisz napisać prośbę i krótką fabułkę by ją opanować. Ale przynajmniej nie idziesz po zwój :pepepoopoo:
Awatar użytkownika
Chinoike Ichigo
Posty: 223
Rejestracja: 23 sie 2021, 1:52
Ranga: Chūnin
Ranga dodatkowa: Iryōnin
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: [WT] Chinoike Ichigo

Chi no Tousei | Blood Control血の統制
KlasyfikacjaKetsuryūgan, Iryō Ninjutsu, Kontrola Chakry, Kinjutsu
PieczęcieSmok → Wół → Baran → Dzik → Smok → Tygrys → Małpa → Pies → Wół → Smok
KosztRóżny
  • Standardowy S na turę - za utrzymanie techniki
  • Standardowy S - za każde złączenie ciała
Zasięg---
WymaganiaAktywny Ketsuryūgan, Specjalizacja w Ketsuryūgan, Specjalizacja Iryō Ninjutsu, Iryō Ninjutsu S, Kontrola Chakry 10
DodatkoweTechnika traktowana jest jako Wspomaganie
Potężna technika jaka łączy w sobie zarówno szczyt zdolności kontroli swojej własnej krwi, oraz ogromną wiedzę medyczną. Po złożeniu pieczęci drastycznie przyspieszamy krążenie krwinek w naszym ciele, oraz proces ich tworzenia. Dookoła nas zaczyna pojawiać się krwawa aura, jaka jest pewnym efektem ubocznym parowania życiodajnego płynu. Organizm zaczyna dostarczać dużo więcej zasobów do komórek zwiększając ogólną sprawność użytkownika, wyciągając z jego ciała to co najlepsze, oraz osiągając poziom jaki normalnie jeszcze nie był by dla ninja dostępny. Tak długo jak utrzymujemy technikę, nasza Siła, Szybkość, Wytrzymałość oraz Refleks rośnie o 2. Technikę można bezpiecznie utrzymywać przez maksymalnie 10 tur, gdyż bardzo ona wycieńcza organizm. Przerwanie jutsu wcześniej sprawia, że negatywne skutki są mniejsze, lecz wystarczą tylko 4 tury, by osiągnęły one maksymalny efekt. Po zaprzestaniu techniki jesteśmy niesamowicie zmęczeni fizycznie, co można przyrównać do przebiegnięcia ultramaratonu. Osoby o większej kondycji oczywiście lepiej sobie z tym poradzą, lecz to finalnie ocenia MG.
Poza wzmocnieniem fizycznym jutsu ma jeszcze jedną funkcję. Dzięki idealnej kontroli swojej krwi oraz znajomości Iryō Ninjutsu nie da się nas rozczłonkować. W przypadku w którym jakaś część naszego ciała zostanie oderwana lub odcięta, krew wylatująca z obu końców tworzy połączenie, jakie dalej utrzymuje rozcięcie w kupie. Płacąc dodatkowy koszt opisany powyżej, możemy bardzo szybko przyciągnąć odciętą kończynę do siebie i korzystając z medycznych jutsu zaleczyć tak poważną ranę. Każda dekapitacja leczy się w pełni jedną pełną turę oraz można naprawiać tylko jedną odciętą kończynę. To znaczy, że jeśli przetną nas w pół, odetną rękę i głowę jednocześnie, to musimy zająć się wszystkimi rozcięciami po kolei, co zajmie nam 3 pełne tury. Oczywiście jeśli rozcięcie jest niepełne i kończyna nadal jest przytwierdzona do nas skórą, proces trwa krócej, lecz kosztuje tyle samo. Jutsu jednak nie jest w stanie wyprodukować nowych organów czy czegoś takiego. Jeśli ktoś nam zrobi dziurę w brzuchu na wylot albo zdezintegruje rękę lub przerwie w jakiś sposób krwiste połączenie, nie jesteśmy w stanie dłużej tego naprawić. Poza tym, jesteśmy w dalej w stanie w pełni poruszać odciętymi kończynami dzięki połączeniu. Wyjątkiem są obrażenia mózgu oraz serca, gdyż to skutkuje natychmiastową śmiercią, przed którą nas jutsu nie chroni.
Posiadając Sennina w Ketsuryūgan możemy w pewnym stopniu manipulować bonusami jakie otrzymujemy. Możemy odjąć od jednej statystyki 1 punkt, by dodać go do innej. Nie można jednak dodać dwa razy do tej samej.
Posiadając Sennina w Ketsuryūgan oraz Sennina w Iryō Ninjutsu liczba tur jaką możemy przebywać w tym stanie rośnie do 12.
Prywatna


Chimamire no Oogama | Bloody Scythe血まみれの大鎌
KlasyfikacjaKetsuryūgan, Kontrola Chakry
PieczęcieWół → Zając → Baran → Koń → Dzik → Małpa → Ptak → Smok → Małpa → Tygrys
KosztStandardowy za 3 pociski
Zasięg30m
Wymagania---
Po złożeniu pieczęci zamachujemy się ręką, z której wycieka odrobina naszej krwi, jaka zostaje wystrzelona przed nas w formie półkolistych sierpów. Krew dzięki zawartemu w sobie metalu szybko krzepnie nabierając wysokiej ostrości. Każda z kos ma około metra szerokości i z łatwością przetnie się przez metal, chociaż wytraci sporo swojej prędkości. Pociski lecą jeden za drugim w dość bliskiej odległości, standardowo formując się w formę sześcioramiennej gwiazdy. Jutsu charakteryzuje się dużą szybkością oraz siłą penetracyjną.
Posiadając rangę S w Ketsuryūgan po zapłaceniu wielokrotności kosztu, możemy posłać kolejne fale pocisków bez konieczności ponownego składania pieczęci.
Posiadając Specjalizację w Ketsuryūgan kosy po każdych przebytych 10m rozciągają się lekko zyskując dodatkowych 50cm. Na maksymalnym zasięgu będą więc miały około 2,5m szerokości.
Posiadając Sennina w Ketsuryūgan zamiast tworzyć trzech pocisków, możemy stworzyć jeden mający 3m szerokości na starcie. Bonus z Specjalizacji również łączy się w tym przypadku zwiększając rozmiar kosy o 1m za każde przebyte 10m.
Duży ZwójChinoike Ichigo
Duży Zwój---
Duży Zwój---
Ozwojowaned


Chimamire no Yaiba | Bloody Blade血まみれの刃
KlasyfikacjaKetsuryūgan, Kontrola Chakry
PieczęciePies → Wół → Smok → Tygrys → Wół → Smok
KosztRóżny
  • Standardowy D - broń wielkości kunaia
  • Standardowy C - broń wielkości wakizashi
  • Standardowy B - broń wielkości katany
  • Standardowy A - broń wielkości kosy, Wymagania: Ketsuryūgan A
  • Standardowy B - za regenerację
  • Połowyczny B na turę - za utrzymanie techniki
ZasięgPrzy sobie
Wymagania---
Dzięki kontroli krwi możemy utwardzić metal w niej się znajdujący by stworzyć trwałą broń wedle naszego życzenia. Począwszy od prostych i małych rzeczy jak kunaie czy skurikeny po wielkie ostrza jak kosy czy młoty bojowe. Każda wytworzona przez nas broń jest ostra i twarda niczym normalne odpowiedniki. Nasze twory utrzymują się tak długo jak je trzymamy oraz przelewamy do nich chakrę, oraz turę po opuszczeniu naszych rąk lub braku zasilania chakrą. Mimo iż zniszczenie broni jest trudne, nie jest niemożliwe. W takim przypadku możemy ją zwyczajnie zregenerować płacąc odpowiedni koszt.
Posiadając rangę A w Ketsuryūgan możemy tworzyć wielkie bronie takie jak halabardy, kosy czy młoty bojowie.
Posiadając Specjalizację w Ketsuryūgan możemy stworzyć dwie bronie jednocześnie, płacąc Podwójny koszt przy kreacji oraz Standardowy za utrzymanie ich na turę.
Posiadając Sennina w Ketsuryūgan, Kontrolę Chakry 7 oraz płacąc Podwójny koszt przy tworzeniu oraz Standardowy na turę, możemy wprawić naszą krew w mikrowibracje. W przypadku ostrzy, te stają się dużo ostrzejsze i z łatwością mogą się przeciąć nawet przez metal. W przypadku obuchów, uderzenia nimi są bardziej druzgoczące.
ogólna
Obrazek
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2767
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: [WT] Chinoike Ichigo

Chi no Tousei: Pierwszy akapit nawet nie brzmiał źle. Po czym przeczytałem drugi. I nie. Ta technika to chinoikowe Modo z nieznacznie gorszym Sozo Saisei. Ucięcie głowy? Izi. Nie. Prędzej zrównałbym to z innymi trybami, więc rozpisałbym gdzie bazowo jest +6, gdzie ze specką jest +2, bo nie widzę powodu, by miało to tak nie działać. Wtedy też koszt połowiczny na turę. Bazowo zaś, zamiast jakieś fancy dodatkowej obrony, byłoby np. że postać nie może się "wykrwawić" ze względu na zwiększoną produkcję krwi. Więc masz też otwarcie do innych technik Ketsu. Usunąłbym też max ilość tur i to wykończenie. Niech będzie to po prostu w kwestii MG. Teraz tak, gorsza kwestia. Kwestia tego bootlegowego łączenia się. To brzmi jak bonus z Sennina Ketsu i Iryo. I nawet wtedy ucięcie głowy cię zabije. Po prostu przeredaguj, że kosztem Standardowym S jest w stanie przyczepić odczepioną część ciała. Heck, pozwoliłbym nawet przyczepiać wówczas organ, choć jego chwilowy brak w ciele może już spowodować inne uszkodzenia. No i organ musiałby być cały. Czyli byłbyś w stanie się skleić, gdyby ktoś cię poszatkował. I nawet nie musisz mieć wtedy połączenia krwią z resztą ciała stałego - po prostu takowe byś tworzył w ramach tego kosztu S. Bonus z Sennina Ketsu do wyrzucenia lub zmiany - brzmi zbytnio jak coś, co kojarzy mi się z Ninjutsowym Modo, gdzie za taką manipulację ilość statystyk jest mniejsza. Więc albo wyrzucasz, albo redukujesz ilość bonusów do atrybutów. I proszę o argumentację czemu prywatna. Ogólnie jednak - na ten moment ta technika robi zbyt wiele w ramach jednej.

Chimamire no Oogama: Akcept, ale ogólnodostępne. Nie ma w tym nic, co krzyczałoby "ozwojowane".

Chimamire no Yaiba: dałbym, że utrzymanie to połowiczny danej broni na turę. I ogólnie hmm, albo ostrość, albo wytrzymałość. To wciąż krew, nie zrobisz z tego bootlegowego Kurogane, nie takim kosztem.
Awatar użytkownika
Kakarotto
Posty: 1188
Rejestracja: 01 lip 2021, 23:58
Discord: Midoro#5831
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: [WT] Chinoike Ichigo

Edit time:
Chi no Tousei | Blood Control血の統制
KlasyfikacjaKetsuryūgan, Iryō Ninjutsu, Kontrola Chakry, Kinjutsu
PieczęcieSmok → Wół → Baran → Dzik → Smok → Tygrys → Małpa → Pies → Wół → Smok
KosztRóżny
  • Połowiczny S na turę - za utrzymanie techniki
  • Standardowy S - za każde złączenie ciała
Zasięg---
WymaganiaAktywny Ketsuryūgan, Specjalizacja w Ketsuryūgan, Specjalizacja Iryō Ninjutsu, Iryō Ninjutsu S, Kontrola Chakry 10
DodatkoweTechnika traktowana jest jako Wspomaganie
Potężna technika jaka łączy w sobie zarówno szczyt zdolności kontroli swojej własnej krwi, oraz ogromną wiedzę medyczną. Po złożeniu pieczęci drastycznie przyspieszamy krążenie krwinek w naszym ciele, oraz proces ich tworzenia. Dookoła nas zaczyna pojawiać się krwawa aura, jaka jest pewnym efektem ubocznym parowania życiodajnego płynu. Organizm zaczyna dostarczać dużo więcej zasobów do komórek zwiększając ogólną sprawność użytkownika, wyciągając z jego ciała to co najlepsze, oraz osiągając poziom jaki normalnie jeszcze nie był by dla ninja dostępny. Tak długo jak utrzymujemy technikę, nasza Siła, Szybkość, Wytrzymałość oraz Refleks rośnie o 1. Technikę można utrzymywać tak długo jak mamy chakrę. Jutsu wywiera jednak sporą presję na ciało i już po trzech turach otrzymujemy negatywne skutki po zakończeniu jej działania. Po zaprzestaniu techniki jesteśmy niesamowicie zmęczeni fizycznie, co można przyrównać do przebiegnięcia maratonu. Osoby o większej kondycji oczywiście lepiej sobie z tym poradzą, lecz to finalnie ocenia MG.
Posiadając Sennina w Ketsuryūgan otrzymujemy 3 dodatkowe punkty jakie możemy dodać do statystyk. Z każdą aktywacją decydujemy w którą statystykę je dodamy, lecz nie możemy tego zmieniać gdy jutsu jest aktywne.
Posiadając Sennina w Iryō Ninjutsu nie musimy dłużej składać pieczęci. Czas kumulacji chakry jest taki ile zajeło by ich złożenie. Atuty skracające liczbę pieczęci działają również na czas kumulacji chakry.
Posiadając Sennina w Ketsuryūgan oraz Sennina w Iryō Ninjutsu technika otrzymuje nową funkcję. Dzięki idealnej kontroli swojej krwi oraz znajomości Iryō Ninjutsu nie da się nas rozczłonkować. W przypadku w którym jakaś część naszego ciała zostanie oderwana lub odcięta, krew wylatująca z obu końców tworzy połączenie, jakie dalej utrzymuje rozcięcie w kupie. Płacąc dodatkowy koszt opisany powyżej, możemy bardzo szybko przyciągnąć odciętą kończynę do siebie i korzystając z medycznych jutsu zaleczyć tak poważną ranę. Każda dekapitacja leczy się w pełni jedną pełną turę oraz można naprawiać tylko jedną odciętą kończynę. To znaczy, że jeśli przetną nas w pół, odetną rękę i nogę jednocześnie, to musimy zająć się wszystkimi rozcięciami po kolei, co zajmie nam 3 pełne tury. Oczywiście jeśli rozcięcie jest niepełne i kończyna nadal jest przytwierdzona do nas skórą, proces trwa krócej, lecz kosztuje tyle samo. Jutsu jednak nie jest w stanie wyprodukować nowych organów czy czegoś takiego. Jeśli ktoś nam zrobi dziurę w brzuchu na wylot albo zdezintegruje rękę lub przerwie w jakiś sposób krwiste połączenie, nie jesteśmy w stanie dłużej tego naprawić. Poza tym, jesteśmy w dalej w stanie w pełni poruszać odciętymi kończynami dzięki połączeniu. Wyjątkiem są obrażenia mózgu, serca oraz odcięcie głowy, gdyż to skutkuje natychmiastową śmiercią, przed którą nas jutsu nie chroni.
Przeredagowane jak mowiles. Co do argumentacji, jest to jutsu ktore laczy w sobie zarowno specjalizacje w klanowce oraz iryo. jest to niemalze idealny opis samej Ichigo. Dzieki kontroli krwi oraz szerokiej wiedzy medycznej jest w stanie osiagnac taki poziom, ktory w moim odczuciu jest dosc oryginalny patrzac na klan. Kontrola krwi to jedno, lecz wykozystanie jej do boostu fizycznego swojego ciala oraz polaczenie leczenia samej siebie wykracza poza standardy klanowe.


► Pokaż Spoiler | Chimamire no Oogama
Chimamire no Oogama | Bloody Scythe血まみれの大鎌
KlasyfikacjaKetsuryūgan, Kontrola Chakry
PieczęcieWół → Zając → Baran → Koń → Dzik → Małpa → Ptak → Smok → Małpa → Tygrys
KosztStandardowy za 3 pociski
Zasięg30m
Wymagania---
Po złożeniu pieczęci zamachujemy się ręką, z której wycieka odrobina naszej krwi, jaka zostaje wystrzelona przed nas w formie półkolistych sierpów. Krew dzięki zawartemu w sobie metalu szybko krzepnie nabierając wysokiej ostrości. Każda z kos ma około metra szerokości i z łatwością przetnie się przez metal, chociaż wytraci sporo swojej prędkości. Pociski lecą jeden za drugim w dość bliskiej odległości, standardowo formując się w formę sześcioramiennej gwiazdy. Jutsu charakteryzuje się dużą szybkością oraz siłą penetracyjną.
Posiadając rangę S w Ketsuryūgan po zapłaceniu wielokrotności kosztu, możemy posłać kolejne fale pocisków bez konieczności ponownego składania pieczęci.
Posiadając Specjalizację w Ketsuryūgan kosy po każdych przebytych 10m rozciągają się lekko zyskując dodatkowych 50cm. Na maksymalnym zasięgu będą więc miały około 2,5m szerokości.
Posiadając Sennina w Ketsuryūgan zamiast tworzyć trzech pocisków, możemy stworzyć jeden mający 3m szerokości na starcie. Bonus z Specjalizacji również łączy się w tym przypadku zwiększając rozmiar kosy o 1m za każde przebyte 10m.
Duży ZwójChinoike Ichigo
Duży Zwój---
Duży Zwój---

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=血まみれの大鎌]Chimamire no Oogama | Bloody Scythe[/title]
[pic rank=A zwoj=3]https://i.imgur.com/eqj0oT5.png[/pic]
[row title=Klasyfikacja]Ketsuryūgan, Kontrola Chakry[/row]
[row title=Pieczęcie]Wół → Zając → Baran → Koń → Dzik → Małpa → Ptak → Smok → Małpa → Tygrys[/row]
[row title=Koszt]Standardowy za 3 pociski[/row]
[row title=Zasięg]30m[/row]
[row title=Wymagania]---[/row]
[description]
[p]Po złożeniu pieczęci zamachujemy się ręką, z której wycieka odrobina naszej krwi, jaka zostaje wystrzelona przed nas w formie półkolistych sierpów. Krew dzięki zawartemu w sobie metalu szybko krzepnie nabierając wysokiej ostrości. Każda z kos ma około metra szerokości i z łatwością przetnie się przez metal, chociaż wytraci sporo swojej prędkości. Pociski lecą jeden za drugim w dość bliskiej odległości, standardowo formując się w formę sześcioramiennej gwiazdy. Jutsu charakteryzuje się dużą szybkością oraz siłą penetracyjną.[/p]

[b]Posiadając rangę S w Ketsuryūgan[/b] po zapłaceniu wielokrotności kosztu, możemy posłać kolejne fale pocisków bez konieczności ponownego składania pieczęci. 
[b]Posiadając Specjalizację w Ketsuryūgan[/b] kosy po każdych przebytych 10m rozciągają się lekko zyskując dodatkowych 50cm. Na maksymalnym zasięgu będą więc miały około 2,5m szerokości.
[b]Posiadając Sennina w Ketsuryūgan[/b] zamiast tworzyć trzech pocisków, możemy stworzyć jeden mający 3m szerokości na starcie. Bonus z Specjalizacji również łączy się w tym przypadku zwiększając rozmiar kosy o 1m za każde przebyte 10m. 
[/description]
niech będzie ogólna. Schowam by nie przeszkadzala, dodalem ci code dla latwiejszego skopiowania.


Chimamire no Yaiba | Bloody Blade血まみれの刃
KlasyfikacjaKetsuryūgan, Kontrola Chakry
PieczęciePies → Wół → Smok → Tygrys → Wół → Smok
KosztRóżny
  • Standardowy D - broń wielkości kunaia
  • Standardowy C - broń wielkości wakizashi
  • Standardowy B - broń wielkości katany
  • Standardowy A - broń wielkości kosy, Wymagania: Ketsuryūgan A
  • Standardowy B - za regenerację
  • Połowyczny na turę, zależny od rozmiaru broni - za utrzymanie techniki
ZasięgPrzy sobie
Wymagania---
Dzięki kontroli krwi możemy utwardzić metal w niej się znajdujący by stworzyć trwałą broń wedle naszego życzenia. Począwszy od prostych i małych rzeczy jak kunaie czy skurikeny po wielkie ostrza jak kosy czy młoty bojowe. Broń jest twardsza od drewna lecz bardziej krucha od zwykłej stali. Nadrabia jednak dużą ostrością. Nasze twory utrzymują się tak długo jak je trzymamy oraz przelewamy do nich chakrę, oraz turę po opuszczeniu naszych rąk lub braku zasilania chakrą. Mimo iż zniszczenie broni jest trudne, nie jest niemożliwe. W takim przypadku możemy ją zwyczajnie zregenerować płacąc odpowiedni koszt.
Posiadając rangę A w Ketsuryūgan możemy tworzyć wielkie bronie takie jak halabardy, kosy czy młoty bojowie.
Posiadając Specjalizację w Ketsuryūgan możemy stworzyć dwie bronie jednocześnie, płacąc Podwójny koszt przy kreacji oraz Standardowy za utrzymanie ich na turę.
Posiadając Sennina w Ketsuryūgan, Kontrolę Chakry 7 oraz płacąc Podwójny koszt przy tworzeniu oraz Standardowy na turę, możemy wprawić naszą krew w mikrowibracje. W przypadku ostrzy, te stają się dużo ostrzejsze i z łatwością mogą się przeciąć nawet przez metal. W przypadku obuchów, uderzenia nimi są bardziej druzgoczące.
ogólna
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2767
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: [WT] Chinoike Ichigo

Chi no Tousei: w ogóle nie widzę powodu by Specka w Ketsu czy Iryo, Iryo czy KC była w tej technice. Więc to do wyrzucenia. Sennin Ketsu zmieniony na Speckę Ketsu i tylko 2 punkty, Senin Iryo do wyrzucenia, to brzmi mi jak wzmocnienie, a nie coś nowego. Tbh bonus z obu senninów zmieniłby nam bonus z Sennina Ketsu i z Iryo na B, bo podobne rzeczy, nie na wspomaganiu mają Orochi. I w sumie z tym bym to zrównał, zmniejszając koszty połączeń i nawet czas imo :thinking:
Chimamire no Yaiba: powiedziałbym, że nawet słabsze od drewna. Drewnem nie zrobisz bardzo sensownego ostrza, więc jeśli chcesz dużą ostrość, to wytrzymałość trochę słabszą od drewna. W bonusie z sennina nie widzę powodu wymogu KC. Koszt regeneracji imo bez sensu. Broń zniszczona - tworzysz sobie nową. I w ogóle ten bonus ze specki brzmi mi jak coś, co powinno być na randze S dziedziny klanowej, nie na specce. Na specce może pominąć pieczęć, ale z zachowaniem czasu kontroli chakry.
Awatar użytkownika
Kakarotto
Posty: 1188
Rejestracja: 01 lip 2021, 23:58
Discord: Midoro#5831
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: [WT] Chinoike Ichigo

Edit time:
Chi no Tousei | Blood Control血の統制
KlasyfikacjaKetsuryūgan, Iryō Ninjutsu, Kontrola Chakry, Kinjutsu
PieczęcieSmok → Wół → Baran → Dzik → Smok → Tygrys → Małpa → Pies → Wół → Smok
KosztRóżny
  • Połowiczny S na turę - za utrzymanie techniki
  • Standardowy B - za złączenie odciętej kończyny
  • Standardowy S - za złączenie rozciętego ciała na dwoje
Zasięg---
WymaganiaAktywny Ketsuryūgan, Specjalizacja w Ketsuryūgan, Iryō Ninjutsu B, Kontrola Chakry 10
DodatkoweTechnika traktowana jest jako Wspomaganie
Potężna technika jaka łączy w sobie zarówno szczyt zdolności kontroli swojej własnej krwi, oraz ogromną wiedzę medyczną. Po złożeniu pieczęci drastycznie przyspieszamy krążenie krwinek w naszym ciele, oraz proces ich tworzenia. Dookoła nas zaczyna pojawiać się krwawa aura, jaka jest pewnym efektem ubocznym parowania życiodajnego płynu. Organizm zaczyna dostarczać dużo więcej zasobów do komórek zwiększając ogólną sprawność użytkownika, wyciągając z jego ciała to co najlepsze, oraz osiągając poziom jaki normalnie jeszcze nie był by dla ninja dostępny. Tak długo jak utrzymujemy technikę, nasza Siła, Szybkość, Wytrzymałość oraz Refleks rośnie o 1. Technikę można utrzymywać tak długo jak mamy chakrę. Jutsu wywiera jednak sporą presję na ciało i już po trzech turach otrzymujemy negatywne skutki po zakończeniu jej działania. Po zaprzestaniu techniki jesteśmy niesamowicie zmęczeni fizycznie, co można przyrównać do przebiegnięcia maratonu. Osoby o większej kondycji oczywiście lepiej sobie z tym poradzą, lecz to finalnie ocenia MG.
Posiadając Sennina w Ketsuryūgan otrzymujemy 2 dodatkowe punkty jakie możemy dodać do statystyk. Z każdą aktywacją decydujemy w którą statystykę je dodamy, lecz nie możemy tego zmieniać gdy jutsu jest aktywne.
Posiadając Specjalizację w Iryō Ninjutsu nie musimy dłużej składać pieczęci. Czas kumulacji chakry jest taki ile zajeło by ich złożenie. Atuty skracające liczbę pieczęci działają również na czas kumulacji chakry.
Posiadając Sennina w Ketsuryūgan oraz rangę B w Iryō Ninjutsu technika otrzymuje nową funkcję. Dzięki idealnej kontroli swojej krwi oraz znajomości Iryō Ninjutsu nie da się nas rozczłonkować. W przypadku w którym jakaś część naszego ciała zostanie oderwana lub odcięta, krew wylatująca z obu końców tworzy połączenie, jakie dalej utrzymuje rozcięcie w kupie. Płacąc dodatkowy koszt opisany powyżej, możemy bardzo szybko przyciągnąć odciętą kończynę do siebie i korzystając z medycznych jutsu zaleczyć tak poważną ranę. Każda dekapitacja leczy się w pełni raptem pół tury oraz można naprawiać tylko jedną odciętą kończynę. To znaczy, że jeśli przetną nas w pół, odetną rękę i nogę jednocześnie, to musimy zająć się wszystkimi rozcięciami po kolei, co zajmie nam 1,5 tury. Oczywiście jeśli rozcięcie jest niepełne i kończyna nadal jest przytwierdzona do nas skórą, proces trwa krócej, lecz kosztuje tyle samo. Jutsu jednak nie jest w stanie wyprodukować nowych organów czy czegoś takiego. Jeśli ktoś nam zrobi dziurę w brzuchu na wylot albo zdezintegruje rękę lub przerwie w jakiś sposób krwiste połączenie, nie jesteśmy w stanie dłużej tego naprawić. Poza tym, jesteśmy w dalej w stanie w pełni poruszać odciętymi kończynami dzięki połączeniu. Wyjątkiem są obrażenia mózgu, serca oraz odcięcie głowy, gdyż to skutkuje natychmiastową śmiercią, przed którą nas jutsu nie chroni.
Specke z iryo wywalilem z wymagan i sennina iryo zamienilem na specke. Iryo zmniejsyzlem do B ale nie rozumiem czemu KC tez mialbym wywalic. Niby nie robi mi to roznicy ale no z ciekawosci xd. sennina ketsu zmienilem na sennin + iryo B i zmniejszylem koszta jak w orochi.


► Pokaż Spoiler | Chimamire no Oogama
Chimamire no Oogama | Bloody Scythe血まみれの大鎌
KlasyfikacjaKetsuryūgan, Kontrola Chakry
PieczęcieWół → Zając → Baran → Koń → Dzik → Małpa → Ptak → Smok → Małpa → Tygrys
KosztStandardowy za 3 pociski
Zasięg30m
Wymagania---
Po złożeniu pieczęci zamachujemy się ręką, z której wycieka odrobina naszej krwi, jaka zostaje wystrzelona przed nas w formie półkolistych sierpów. Krew dzięki zawartemu w sobie metalu szybko krzepnie nabierając wysokiej ostrości. Każda z kos ma około metra szerokości i z łatwością przetnie się przez metal, chociaż wytraci sporo swojej prędkości. Pociski lecą jeden za drugim w dość bliskiej odległości, standardowo formując się w formę sześcioramiennej gwiazdy. Jutsu charakteryzuje się dużą szybkością oraz siłą penetracyjną.
Posiadając rangę S w Ketsuryūgan po zapłaceniu wielokrotności kosztu, możemy posłać kolejne fale pocisków bez konieczności ponownego składania pieczęci.
Posiadając Specjalizację w Ketsuryūgan kosy po każdych przebytych 10m rozciągają się lekko zyskując dodatkowych 50cm. Na maksymalnym zasięgu będą więc miały około 2,5m szerokości.
Posiadając Sennina w Ketsuryūgan zamiast tworzyć trzech pocisków, możemy stworzyć jeden mający 3m szerokości na starcie. Bonus z Specjalizacji również łączy się w tym przypadku zwiększając rozmiar kosy o 1m za każde przebyte 10m.
Duży ZwójChinoike Ichigo
Duży Zwój---
Duży Zwój---

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=血まみれの大鎌]Chimamire no Oogama | Bloody Scythe[/title]
[pic rank=A zwoj=3]https://i.imgur.com/eqj0oT5.png[/pic]
[row title=Klasyfikacja]Ketsuryūgan, Kontrola Chakry[/row]
[row title=Pieczęcie]Wół → Zając → Baran → Koń → Dzik → Małpa → Ptak → Smok → Małpa → Tygrys[/row]
[row title=Koszt]Standardowy za 3 pociski[/row]
[row title=Zasięg]30m[/row]
[row title=Wymagania]---[/row]
[description]
[p]Po złożeniu pieczęci zamachujemy się ręką, z której wycieka odrobina naszej krwi, jaka zostaje wystrzelona przed nas w formie półkolistych sierpów. Krew dzięki zawartemu w sobie metalu szybko krzepnie nabierając wysokiej ostrości. Każda z kos ma około metra szerokości i z łatwością przetnie się przez metal, chociaż wytraci sporo swojej prędkości. Pociski lecą jeden za drugim w dość bliskiej odległości, standardowo formując się w formę sześcioramiennej gwiazdy. Jutsu charakteryzuje się dużą szybkością oraz siłą penetracyjną.[/p]

[b]Posiadając rangę S w Ketsuryūgan[/b] po zapłaceniu wielokrotności kosztu, możemy posłać kolejne fale pocisków bez konieczności ponownego składania pieczęci. 
[b]Posiadając Specjalizację w Ketsuryūgan[/b] kosy po każdych przebytych 10m rozciągają się lekko zyskując dodatkowych 50cm. Na maksymalnym zasięgu będą więc miały około 2,5m szerokości.
[b]Posiadając Sennina w Ketsuryūgan[/b] zamiast tworzyć trzech pocisków, możemy stworzyć jeden mający 3m szerokości na starcie. Bonus z Specjalizacji również łączy się w tym przypadku zwiększając rozmiar kosy o 1m za każde przebyte 10m. 
[/description]
niech będzie ogólna. Schowam by nie przeszkadzala, dodalem ci code dla latwiejszego skopiowania.


Chimamire no Yaiba | Bloody Blade血まみれの刃
KlasyfikacjaKetsuryūgan, Kontrola Chakry
PieczęciePies → Wół → Smok → Tygrys → Wół → Smok
KosztRóżny
  • Standardowy D - broń wielkości kunaia
  • Standardowy C - broń wielkości wakizashi
  • Standardowy B - broń wielkości katany
  • Standardowy A - broń wielkości kosy, Wymagania: Ketsuryūgan A
  • Połowyczny na turę, zależny od rozmiaru broni - za utrzymanie techniki
ZasięgPrzy sobie
Wymagania---
Dzięki kontroli krwi możemy utwardzić metal w niej się znajdujący by stworzyć trwałą broń wedle naszego życzenia. Począwszy od prostych i małych rzeczy jak kunaie czy skurikeny po wielkie ostrza jak kosy czy młoty bojowe. Broń jest trochę mniej wytrzymała od drewna. Nadrabia jednak dużą ostrością. Nasze twory utrzymują się tak długo jak je trzymamy oraz przelewamy do nich chakrę, oraz turę po opuszczeniu naszych rąk lub braku zasilania chakrą. W przypadku zniszczenie broni możemy ją zwyczajnie zregenerować tak długo, jak opłacamy koszt turowy.
Posiadając rangę A w Ketsuryūgan możemy tworzyć wielkie bronie takie jak halabardy, kosy czy młoty bojowie.
Posiadając rangę S w Ketsuryūgan możemy stworzyć dwie bronie jednocześnie, płacąc Podwójny koszt przy kreacji oraz Standardowy za utrzymanie ich na turę.
Posiadając Specalizację w Ketsuryūgan można pominąć składanie pieczęci. Czas kumulacji chakry zostaje jednak taki, ile zajęło by ich złożenie.
Posiadając Sennina w Ketsuryūgan oraz płacąc Podwójny koszt przy tworzeniu oraz Standardowy na turę, możemy wprawić naszą krew w mikrowibracje. W przypadku ostrzy, te stają się dużo ostrzejsze i z łatwością mogą się przeciąć nawet przez metal. W przypadku obuchów, uderzenia nimi są bardziej druzgoczące.
ogólna
Ostatnio zmieniony 11 sie 2023, 4:26 przez Kakarotto, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2767
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: [WT] Chinoike Ichigo

Chi no Tousei: zwyczajnie nie widzę by ta technika wymagała kontroli chakry na aż 10 poziomie. Jest to imo lekki overkill, gdzie nawet nie masz jakiegoś wybitnego korzystania z chakry tutaj. Tak samo nie widzę powodu by była wymagana tutaj Specjalizacja Ketsuryugana. Technika sama z siebie jest dość prostym wspomaganiem i nie ma tam nic, co by sprawiało "wow, musi mieć speckę". Tak samo jak Raitonowe czy Ninjutsowe "chakura modo". Nadal nie zmieniłeś sennina z Ketsu na speckę. Sennin to coś nowego, Specka to coś lepiej. Z obecnym opisem ten bonus widziałbym jako bonus ze specki i sennina. Patrząc też na inne wspomagania - usunąłbym z tego pieczęci, ewentualnie znacząco je zredukował, bo jest to lekki overkill względem innych tego typu technik. W senninie Ketsu (oraz Iryo B, które jest w wymaganiach, choć imo nie powinno) wspominasz o jakimś krwistym połączeniu, o którym wcześniej nie ma mowy. Wyjaśnij i popraw ten bonus.
Chimamire no Yaiba: ech, opisałeś tak, że nie wiadomo czy regeneracja to nowy koszt czy koszt utrzymania. Patrząc po opisie - wydaje mi się, że utrzymania, a tak być nie powinno. Zniszczona - tworzysz nową. Po prostu
Awatar użytkownika
Kakarotto
Posty: 1188
Rejestracja: 01 lip 2021, 23:58
Discord: Midoro#5831
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: [WT] Chinoike Ichigo

Edit time:
Chi no Reiki | Blood Aura血の霊気
KlasyfikacjaKetsuryūgan, Iryō Ninjutsu, Kontrola Chakry
PieczęcieSmok → Wół → Baran → Dzik → Smok → Tygrys → Małpa → Pies → Wół → Smok
KosztPołowiczny S na turę - za utrzymanie techniki
ZasięgNa siebie
WymaganiaAktywny Ketsuryūgan, Specjalizacja w Ketsuryūgan, Iryō Ninjutsu B, Kontrola Chakry 10
DodatkoweTechnika traktowana jest jako Wspomaganie
Potężna technika jaka łączy w sobie zarówno szczyt zdolności kontroli swojej własnej krwi, oraz ogromną wiedzę medyczną. Po złożeniu pieczęci drastycznie przyspieszamy krążenie krwinek w naszym ciele, oraz proces ich tworzenia. Dookoła nas zaczyna pojawiać się krwawa aura, jaka jest pewnym efektem ubocznym parowania życiodajnego płynu. Organizm zaczyna dostarczać dużo więcej zasobów do komórek zwiększając ogólną sprawność użytkownika, wyciągając z jego ciała to co najlepsze, oraz osiągając poziom jaki normalnie jeszcze nie był by dla ninja dostępny. Tak długo jak utrzymujemy technikę, nasza Siła, Szybkość, Wytrzymałość oraz Refleks rośnie o 2. Technikę można utrzymywać tak długo jak mamy chakrę. Jutsu wywiera jednak sporą presję na ciało i już po trzech turach otrzymujemy negatywne skutki po zakończeniu jej działania. Po zaprzestaniu techniki jesteśmy niesamowicie zmęczeni fizycznie, co można przyrównać do przebiegnięcia maratonu. Osoby o większej kondycji oczywiście lepiej sobie z tym poradzą, lecz to finalnie ocenia MG.
Posiadając Sennina w Ketsuryūgan możemy lekko zedytować jakie aspekty naszego ciała są wzmacniane, a które nie. Możemy więc odjąć 1 punkt z maksymalnie 2 statystyk i dodać do do maksymalnie 2 pozostałych, lecz nie tej samej. Z każdą aktywacją decydujemy w którą statystykę je dodamy, lecz nie możemy tego zmieniać gdy jutsu jest aktywne.
Posiadając Specjalizację w Iryō Ninjutsu nie musimy dłużej składać pieczęci. Czas kumulacji chakry jest taki ile zajeło by ich złożenie. Atuty skracające liczbę pieczęci działają również na czas kumulacji chakry.
Posiadając rangę S w Iryō Ninjutsu posiadamy na tyle dużą wiedzę medyczną, że po zakończeniu techniki, nie jesteśmy aż tak zmęczeni po jej użyciu. Nadal wymagany jest odpoczynek, lecz mniejszy i krótszy niż w podstawowej wersji.
po namyśle rozdzielę te 2 jutsu tak jak proponowałeś, więc na wstępie sorki za dodatkową robotę. Patrząc po innych wspomaganiach statów, każde ma 8 statów do rozdania na specce, więc jako iż moja technika ma specke w wymaganiach uznałęm, że to fair. Zmiany w Senninie ilosci statów np 1 3 1 3 nadal się mieści w limicie 8 pkt. Reszta w zasadzie bez zmian.


Chi no Tousei | Blood Control血の統制
KlasyfikacjaKetsuryūgan, Iryō Ninjutsu, Kontrola Chakry, Kinjutsu
PieczęcieSmok → Wół → Baran → Dzik → Smok
KosztRóżny
  • Standardowy B - za złączenie odciętej kończyny
  • Standardowy S - za złączenie rozciętego ciała na dwoje
ZasięgNa siebie, 5m
WymaganiaAktywny Ketsuryūgan, Sennin w Ketsuryūgan, Iryō Ninjutsu B, Shōsen no Jutsu, Kontrola Chakry 7
Dzięki idealnej kontroli swojej krwi oraz znajomości Iryō Ninjutsu nie da się nas rozczłonkować. W przypadku w którym jakaś część naszego ciała zostanie oderwana lub odcięta, krew wylatująca z obu końców tworzy połączenie, jakie dalej utrzymuje rozcięcie w całości. Płacąc dodatkowy koszt opisany powyżej, możemy bardzo szybko przyciągnąć odciętą kończynę do siebie i korzystając z medycznych jutsu zaleczyć tak poważną ranę. Każda dekapitacja leczy się w pełni raptem pół tury oraz można naprawiać tylko jedną odciętą kończynę. To znaczy, że jeśli przetną nas w pół, odetną rękę i nogę jednocześnie, to musimy zająć się wszystkimi rozcięciami po kolei, co zajmie nam 1,5 tury. Oczywiście jeśli rozcięcie jest niepełne i kończyna nadal jest przytwierdzona do nas skórą, proces trwa krócej, lecz kosztuje tyle samo. Jutsu jednak nie jest w stanie wyprodukować nowych organów czy czegoś takiego. Jeśli ktoś nam zrobi dziurę w brzuchu na wylot albo zdezintegruje rękę lub przerwie w jakiś sposób krwiste połączenie, nie jesteśmy w stanie dłużej tego naprawić. Poza tym, jesteśmy w dalej w stanie w pełni poruszać odciętymi kończynami dzięki połączeniu. Wyjątkiem są obrażenia mózgu, serca oraz odcięcie głowy, gdyż to skutkuje natychmiastową śmiercią, przed którą nas jutsu nie chroni. Dodatkowo, krwiste połączenie między kończynami ma maksymalnie 5m. Gdy taka znajdzie się poza zasięgiem, połączenie zostaje przerwane, lecz możemy je naprawić podchodząc odpowiednio blisko odciętego członka.

Posiadając Specjalizację w Ketsuryūgan technika jak i Ketsuryūgan aktywuje się samoistnie pobierając koszt Standardowy S. Działa to nawet w przypadku odcięcia głowy od reszty tułowia. Nadal jednak musi być spełniony warunek, by serce czy mózg było nienaruszone. Taki proces może nastąpić tylko raz na fabularne 24h.
Posiadając Specjalizację w Iryō Ninjutsu technika nie wymaga składania pieczęci.
W zasadzie to co było w poprzedniej technice przerzucilem do nowej + balans +/- to co u Orochi.


Chimamire no Yaiba | Bloody Blade血まみれの刃
KlasyfikacjaKetsuryūgan, Kontrola Chakry
PieczęciePies → Wół → Smok → Tygrys → Wół → Smok
KosztRóżny
  • Standardowy D - broń wielkości kunaia
  • Standardowy C - broń wielkości wakizashi
  • Standardowy B - broń wielkości katany
  • Standardowy A - broń wielkości kosy, Wymagania: Ketsuryūgan A
  • Połowyczny na turę, zależny od rozmiaru broni - za utrzymanie techniki
ZasięgPrzy sobie
Wymagania---
Dzięki kontroli krwi możemy utwardzić metal w niej się znajdujący by stworzyć trwałą broń wedle naszego życzenia. Począwszy od prostych i małych rzeczy jak kunaie czy skurikeny po wielkie ostrza jak kosy czy młoty bojowe. Broń jest trochę mniej wytrzymała od drewna. Nadrabia jednak dużą ostrością. Nasze twory utrzymują się tak długo jak je trzymamy oraz przelewamy do nich chakrę, oraz turę po opuszczeniu naszych rąk lub braku zasilania chakrą. W przypadku zniszczenie broni możemy ją zwyczajnie stworzyć od nowa ciągle utrzymując koszt turowy na turę, bez konieczności ponownego składania pieczęci.
Posiadając rangę A w Ketsuryūgan możemy tworzyć wielkie bronie takie jak halabardy, kosy czy młoty bojowie.
Posiadając rangę S w Ketsuryūgan możemy stworzyć dwie bronie jednocześnie, płacąc Podwójny koszt przy kreacji oraz Standardowy za utrzymanie ich na turę.
Posiadając Specalizację w Ketsuryūgan można pominąć składanie pieczęci. Czas kumulacji chakry zostaje jednak taki, ile zajęło by ich złożenie.
Posiadając Sennina w Ketsuryūgan oraz płacąc Podwójny koszt przy tworzeniu oraz Standardowy na turę, możemy wprawić naszą krew w mikrowibracje. W przypadku ostrzy, te stają się dużo ostrzejsze i z łatwością mogą się przeciąć nawet przez metal. W przypadku obuchów, uderzenia nimi są bardziej druzgoczące.
edited
ODPOWIEDZ

Wróć do „Własne Techniki”