• Ogłoszenia
  •  
    Aktualności fabularne
    Obecna pora roku: Wiosna 164r.

    Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

    24.04.2024 - podsumowanie wydarzenia wioskowego w Sakuragakure. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
    Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
    Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
    Administracja
    Pingwinek Chaosu
    Główny Administrator
    Norka
    Główna Mistrzyni Fabularna
    Hefajstos
    Główny Moderator Kuźni
    Tora
    Główny Moderator Technik

    W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
    Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
     

WakuWorkshop

Moderator: Moderatorzy kuźni

Awatar użytkownika
Kurama Wakuri
Posty: 601
Rejestracja: 07 sie 2021, 23:24
Ranga: Cywil
Ranga dodatkowa: Hanesawa's Workshop Manager
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:
Osiągnięcia:

WakuWorkshop

Yoroi Hitatare | Gambeson鎧直垂
Koszt400 ryō
Stack/slot 3/1
RodzajNietypowy
Gruba, pikowana kurta, zwana również przeszywanicą. Złożona jest z około dwudziestu warstw lnu, bawełny czy wełny - mogą być ze sobą mieszane, mogą nie. Wszystko zależy od posiadanych materiałów, jakie uchodzą za tanie. Taki "stos" po zszyciu posiada grubość rzędu 6 milimetrów bądź mniej w przypadku zdecydowania się z jakiegoś powodu na mniejszą ilość warstw; chociażby przez to, że ta jest zwyczajnie ciepła. Nie da się w niej szczególnie zmarznąć, mogąc w niej w miarę bezpiecznie paradować przy przymrozkach i niższych temperaturach. Jednocześnie użyte materiały zapewniają jej względną przewiewność oraz to, że osoba nosząca ją nie ugotuje w cieplejsze dni czy podczas wędrówki. Dodatkowo jest wzmocniony poprzez obróbkę termiczną w winie wymieszanym z solą, jakie dodatkowo usztywniają materiał barwiąc go na czerwono. Najbardziej zewnętrzne warstwy wykonane są z ładniejszej tkaniny, zakrywając te, jakie po całym przetworzeniu mogą wyglądać dalej dość "surowo".

Kurta taka, ze względu na swoją grubość, całkiem dobrze sprawdza się w przypadku cięć ostrzem czy uderzeń obuchami bądź tępymi narzędziami. Bardzo skutecznie pochłania siłę takiego ataku, przez co dobrze chroni skórę, mięśnie oraz kości, nie dając się łatwo poszatkować klindze miecza... tak długi, jak nie jest specjalnie wzmocniony chakrą, jednak ze względu na przeróżne efekty, jakie ta może nakładać, takowe przypadki ciężko wziąć pod uwagę. Zdecydowanie gorzej radzi sobie z pchnięciami czy strzałami. Wszystko, co polega na skupieniu dużej siły w niewielkim punkcie, stanowi zagrożenie. Jest je w stanie jak najbardziej wyhamować, zmniejszając przy tym przyjęte obrażenia, jednak nie chroni przed nimi całkowicie. Tak jak może zapobiec przebiciu się sztychu ostrza czy strzały wystrzelonej z łuku, tak bronie o większym naciągu jak kusze są w stanie finalnie przebić się przez wszystkie warstwy.

Aketon taki łatwo naprawić - wystarczy dosłownie wziąć igłę, nić i dziury zaszyć. Może to wymagać chwili, jednak przy niewielkich uszkodzeniach jest to zdecydowanie lepsza opcja niż wymiana warstw czy szycie nowego egzemplarza. Krój takiej kurty można śmiało modyfikować, wprowadzając drobne zmiany pod noszącego. Tak jak bazowo posiada ona długi rękaw oraz gruby kołnierz zachodzący na ramiona, tak są to elementy, jakie można zaprojektować jako odpinane i schować je, gdyby były akurat niepotrzebne. Sama sięga najczęściej kilka centymetrów poniżej bioder, jednak nic nie stoi na przeszkodzie wydłużyć ją lekko do połowy ud. Dłuższa może być dla wielu zwyczajnie niewygodna w noszeniu. Zapinana głównie z przodu na zatrzaski oraz guziki schowane pod materiałem. Ma też dwie pary kieszeni - wewnętrzne po bokach oraz wewnętrzne na wysokości piersi. Istnieje szansa doszycia skórzanych troczków celem przymocowania innego pancerza, chociażby skórzanego czy wykonanego z metalu. Takowy jednak, jak można się domyśleć, nie jest częścią przeszywanicy.

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=鎧直垂]Yoroi Hitatare | Gambeson[/title]
[pic rank=C]https://imgur.com/1OQQheh.png[/pic]
[row title=Stack/slot] 3/1[/row]
[description]Gruba, pikowana kurta, zwana również przeszywanicą. Złożona jest z około dwudziestu warstw lnu, bawełny czy wełny - mogą być ze sobą mieszane, mogą nie. Wszystko zależy od posiadanych materiałów, jakie uchodzą za tanie. Taki "stos" po zszyciu posiada grubość rzędu 6 milimetrów bądź mniej w przypadku zdecydowania się z jakiegoś powodu na mniejszą ilość warstw; chociażby przez to, że ta jest zwyczajnie ciepła. Nie da się w niej szczególnie zmarznąć, mogąc w niej w miarę bezpiecznie paradować przy przymrozkach i niższych temperaturach. Jednocześnie użyte materiały zapewniają jej względną przewiewność oraz to, że osoba nosząca ją nie ugotuje w cieplejsze dni czy podczas wędrówki. Dodatkowo jest wzmocniony poprzez obróbkę termiczną w winie wymieszanym z solą, jakie dodatkowo usztywniają materiał barwiąc go na czerwono. Najbardziej zewnętrzne warstwy wykonane są z ładniejszej tkaniny, zakrywając te, jakie po całym przetworzeniu mogą wyglądać dalej dość "surowo". 

Kurta taka, ze względu na swoją grubość, całkiem dobrze sprawdza się w przypadku cięć ostrzem czy uderzeń obuchami bądź tępymi narzędziami. Bardzo skutecznie pochłania siłę takiego ataku, przez co dobrze chroni skórę, mięśnie oraz kości, nie dając się łatwo poszatkować klindze miecza... tak długi, jak nie jest specjalnie wzmocniony chakrą, jednak ze względu na przeróżne efekty, jakie ta może nakładać, takowe przypadki ciężko wziąć pod uwagę. Zdecydowanie gorzej radzi sobie z pchnięciami czy strzałami. Wszystko, co polega na skupieniu dużej siły w niewielkim punkcie, stanowi zagrożenie. Jest je w stanie jak najbardziej wyhamować, zmniejszając przy tym przyjęte obrażenia, jednak nie chroni przed nimi całkowicie. Tak jak może zapobiec przebiciu się sztychu ostrza czy strzały wystrzelonej z łuku, tak bronie o większym naciągu jak kusze są w stanie finalnie przebić się przez wszystkie warstwy.

Aketon taki łatwo naprawić - wystarczy dosłownie wziąć igłę, nić i dziury zaszyć. Może to wymagać chwili, jednak przy niewielkich uszkodzeniach jest to zdecydowanie lepsza opcja niż wymiana warstw czy szycie nowego egzemplarza. Krój takiej kurty można śmiało modyfikować, wprowadzając drobne zmiany pod noszącego. Tak jak bazowo posiada ona długi rękaw oraz gruby kołnierz zachodzący na ramiona, tak są to elementy, jakie można zaprojektować jako odpinane i schować je, gdyby były akurat niepotrzebne. Sama sięga najczęściej kilka centymetrów poniżej bioder, jednak nic nie stoi na przeszkodzie wydłużyć ją lekko do połowy ud. Dłuższa może być dla wielu zwyczajnie niewygodna w noszeniu. Zapinana głównie z przodu na zatrzaski oraz guziki schowane pod materiałem. Ma też dwie pary kieszeni - wewnętrzne po bokach oraz wewnętrzne na wysokości piersi. Istnieje szansa doszycia skórzanych troczków celem przymocowania innego pancerza, chociażby skórzanego czy wykonanego z metalu. Takowy jednak, jak można się domyśleć, nie jest częścią przeszywanicy. [/description]
Yomotsu Hirasaka | Worlds' Crossroad黄泉比良坂
Zasięg250m - 500m
Koszt3 750
Stack/slot1/1
Łuk wykonany z najlepszej jakości cisu - drewna będącego obok jesionu najlepszym wyborem, jeśli chodzi o sprężystość, a tym samym możliwości broni tego typu. Posiada większą niż inne łuki długość naciągu. Tak jak w spoczynku nie jest to dobrze widoczne przez projekt ramy, po naciągnięciu cięciwy dość dobrze dostrzec refleksyjną budowę ramion, jakie są w stanie zmagazynować w sobie dużo więcej energii niż łuki proste. Przy tym ramiona te są widocznie dłuższe niż w łukach refleksyjnych, jednak dalej pozostając nieco w tyle za faktycznymi długimi łukami. Co więcej, usztywnienie łuku usytuowane jest na tyle wysoko, by wraz z dobrze wyprofilowanym okienkiem zapewnić nie tylko stabilność strzału, ale również maksymalnie najmniejsze tarcie pomiędzy drewnem, a nałożoną strzałą. Wraz z lniano-jedwabną cięciwę, wyjątkowo wytrzymałą na rozciąganie, cała budowa łuku skupiona jest na zapewnieniu jak największej energii zakumulowanej w strzale przy użyciu do tego jak najmniejszej siły. Łuk taki, w porównaniu ze zwykłym refleksyjnym łukiem, przez swoje wykonanie zapewnia dużo większą siłę strzału, pozwalając amunicji przebić się przez grubsze materiały. Im więcej siły posiada strzelający, tym dużo lepszych efektów można się spodziewać. Przez zwiększoną siłę wystrzału wzrasta również jego zasięg. Maksymalny efektywny zasięg strzału to 250m, po której widocznie traci na szybkości. Strzała wystrzelona przed siebie w linii prostej upadnie na ziemię po przebiciu 500m zakładając, że nie napotka na swojej drodze przeszkody.

Prócz łuczyska, jakie jest wraz z cięciwą najbardziej istotną kwestią w przypadku takiej broni, nie wypadałoby nie wspomnieć o samym projekcie, dzięki któremu zwykły kawałek drewna został przyozdobiony drewniano-metalowymi zdobieniami. Kwiatowe motywy w żaden sposób nie przeszkadzają w szybkim strzelaniu, manewrowaniem bronią czy nakładaniem strzał. Co więcej, pomagają usztywnić nieco bardziej grzbiet łuku w porównaniu do brzuśca, co ponownie przekłada się na energię, jaką łuk jest w stanie przekazać strzale przy zwolnieniu cięciwy.

Potencjalna naprawa łuku jest już bardziej czasochłonna i upierdliwa. Sama wymiana cięciwy, gdyby zdarzyło jej się zerwać, wymaga materiałów o koszcie 500 ryō oraz Shokunin-waza na minimum randze B by ją poprawnie zamontować. W przypadku uszkodzenia samej ramy, potencjalne koszta naprawy wycenia MG, o ile są to uszkodzenia, jakie można naprawić bez wykuwania całej od zera.

Możliwe jest wytworzenie również strzał bardziej przystosowanych do Yomotsu. Posiadając Shokunin-waza na minimum randze B oraz płacąc 5 ryō za jedną, można wykuć własne - dodatkowo wzmocnione w porównaniu do drewnianych ze sklepu, przez co szansa na ich zniszczenie przy uderzeniu w twardszy cel drastycznie spada. Dalej nie są jednak niezniszczalne.

Kod: Zaznacz cały

[title=黄泉比良坂]Yomotsu Hirasaka | Worlds' Crossroad[/title]
[pic rank=S]https://imgur.com/GY2uAIa.png[/pic]
[row title=Zasięg]250m - 500m[/row]
[row title=Koszt]3 750[/row]
[row title=Stack/slot]1/1[/row]
[description]Łuk wykonany z najlepszej jakości cisu - drewna będącego obok jesionu najlepszym wyborem, jeśli chodzi o sprężystość, a tym samym możliwości broni tego typu. Posiada większą niż inne łuki długość naciągu. Tak jak w spoczynku nie jest to dobrze widoczne przez projekt ramy, po naciągnięciu cięciwy dość dobrze dostrzec refleksyjną budowę ramion, jakie są w stanie zmagazynować w sobie dużo więcej energii niż łuki proste. Przy tym ramiona te są widocznie dłuższe niż w łukach refleksyjnych, jednak dalej pozostając nieco w tyle za faktycznymi długimi łukami. Co więcej, usztywnienie łuku usytuowane jest na tyle wysoko, by wraz z dobrze wyprofilowanym okienkiem zapewnić nie tylko stabilność strzału, ale również maksymalnie najmniejsze tarcie pomiędzy drewnem, a nałożoną strzałą. Wraz z lniano-jedwabną cięciwę, wyjątkowo wytrzymałą na rozciąganie, cała budowa łuku skupiona jest na zapewnieniu jak największej energii zakumulowanej w strzale przy użyciu do tego jak najmniejszej siły. Łuk taki, w porównaniu ze zwykłym refleksyjnym łukiem, przez swoje wykonanie zapewnia dużo większą siłę strzału, pozwalając amunicji przebić się przez grubsze materiały. Im więcej siły posiada strzelający, tym dużo lepszych efektów można się spodziewać.  Przez zwiększoną siłę wystrzału wzrasta również jego zasięg. Maksymalny efektywny zasięg strzału to 250m, po której widocznie traci na szybkości. Strzała wystrzelona przed siebie w linii prostej upadnie na ziemię po przebiciu 500m zakładając, że nie napotka na swojej drodze przeszkody. 

Prócz łuczyska, jakie jest wraz z cięciwą najbardziej istotną kwestią w przypadku takiej broni, nie wypadałoby nie wspomnieć o samym projekcie, dzięki któremu zwykły kawałek drewna został przyozdobiony drewniano-metalowymi zdobieniami. Kwiatowe motywy w żaden sposób nie przeszkadzają w szybkim strzelaniu, manewrowaniem bronią czy nakładaniem strzał. Co więcej, pomagają usztywnić nieco bardziej grzbiet łuku w porównaniu do brzuśca, co ponownie przekłada się na energię, jaką łuk jest w stanie przekazać strzale przy zwolnieniu cięciwy.

Potencjalna naprawa łuku jest już bardziej czasochłonna i upierdliwa. Sama wymiana cięciwy, gdyby zdarzyło jej się zerwać, wymaga materiałów o koszcie 500 ryō oraz Shokunin-waza na minimum randze B by ją poprawnie zamontować. W przypadku uszkodzenia samej ramy, potencjalne koszta naprawy wycenia MG, o ile są to uszkodzenia, jakie można naprawić bez wykuwania całej od zera.  

Możliwe jest wytworzenie również strzał bardziej przystosowanych do Yomotsu. Posiadając Shokunin-waza na minimum randze B oraz płacąc 5 ryō za jedną, można wykuć własne - dodatkowo wzmocnione w porównaniu do drewnianych ze sklepu, przez co szansa na ich zniszczenie przy uderzeniu w twardszy cel drastycznie spada. Dalej nie są jednak niezniszczalne.[/description]
Ostatnio zmieniony 23 kwie 2024, 22:28 przez Kurama Wakuri, łącznie zmieniany 4 razy.
► Pokaż Spoiler | Pasywne zdolności & pieczęcie oraz unikaty
Zdolności pasywne- z wyjątkiem atutów i biegłości
Pieczęcie
  • Kin'in - pieczęć umieszczona na grzbiecie prawej dłoni. Normalnie niewidoczna. Niweluje niechęć ludzi w stosunku do Wakuri spowodowanej przez jej zerodowaną chakrę. Nie działa na zdolności sensoryczne i postrzegania chakry.
  • Hiraishin no Jutsu - pieczęć na kraku nałożona przez Shikō.
Unikaty
  • Garahaddo no Kōkei-sha - naszyjnik z zamkniętą duszą Galahada. Tłumi częściowo negatywne skutki części wad mentalnych.
► Pokaż Spoiler | Ekwipunek na fabule
Tis not much, but it's an honest work
Na plecach:
  • Wielki zwój z mapą Podziemi Baibai (WIP)


Na szyi:
  • Dłuższy, imitujący złoto łańcuszek z chakrą Shikō do Gentōshin no Jutsu, a na nim:
    • pierścionek z czarnym kryształkiem (Połączony Kagayaku Rantan z: Uchiha Hikari)
    • niewielkich rozmiarów czarny koralik (Połączony Kagayaku Rantan z: Dōhito Midoro)


Prawa kieszeń:
  • Mały zwój [Naginata [2] ]
  • Kunai x1
  • Mitsurugi Kunai x2


Ukryta wyrzutnia kunai [prawa ręka]
  • Kunai x1
Lewa kieszeń:
  • Mitsurugi Kunai x3


Czarna, skórzana torba biodrowa
  • Średni zwój [Prowiant, ubrania na zmianę, rzeczy codziennego użytku]
  • Średni zwój [Wypakowany alkoholem z biesiady w Baibai]
  • Średni zwój [Bombka dymna x5 | Bombka świetna x5 | Krótkofalówka x1 | Notka Wybuchowa x4]
  • Średni zwój [Warming Shot x3 | Lokalizator}
  • Średni zwój [Wypakowany przekąskami z biesiady w Baibai]
  • Średni zwój [20m Bandaża | 6 lodów z podwójnym patyczkiem]
  • Kunai x3 [w tym jeden z Wybuchową Notką]



Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaakceptowane”