• Ogłoszenia
  •  

Kadra forum

W przypadku pytań i niejasności, powyższe osoby z chęcią udzielą wszelakich odpowiedzi. Ze względu na fakt, że część administracji nie przebywa zalogowanymi przez cały czas na swoich kontach administratorskich, warto w profilu każdego z nich zapoznać się z zakładką "Połączone profile". Wsparcia można poszukiwać również wśród reszty kadry, bądź szukając odpowiedzi na MChacie/Discordzie. Warto jednak pamiętać, że to kadra forum posiada najbardziej dokładne informacje.

Obecny rok: Jesień 162 rok

Aktualności fabularnePrzedstawienie świataHistoria i chronologiaReputacja i BingoMapa świataInformacje o wioskachNiniejsze tematy stanowią podsumowanie aktualnej sytuacji fabularnej. Przedstawiają nie tylko realia, w jakich miejsce ma rozgrywka, ale również daje wgląd w przeszłe wydarzenia i sytuację w wybranych krajach, dzięki czemu łatwiej wdrożyć się w grę. Tematy te z czasem będą aktualizowane o nowe informacje, zmieniając się wraz z poczynaniami postaci.

Kącik nowego gracza

SamouczekRozwój i koszta chakryAtrybutyAtutyWzór Karty PostaciTransfer Kart PostaciSpecjalnie dla osób, które dopiero grę rozpoczynają, zebraliśmy wszystkie najważniejsze linki w jednym miejscu. Tak jak szybki dostęp do tematu rozwoju i atrybutów zapewne przyda się osobom na każdym etapie rozgrywki, tak samouczek zbiera wszystkie kluczowe informacje, porządkując je i oferując wszelakie objaśnienia zarówno dla osób zaznajomionym z realiami, jak i bardziej świeżym graczom.

Nowości i ogłoszenia

ADMINISTRACJA PRZYPOMINA o konieczności dostosowania nazwy konta do istniejących zapisów w regulaminie. Login konta = nazwisko i imię postaci. Administracja zastrzega sobie prawo do zmienienia nicków graczy wedle obowiązującego wzoru od 8.07.2021 bez wcześniejszego informowania pojedynczo właścicieli kont.

[2022/09/08] Wydarzenie w Baibai ewoluowało! Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z jego nową, znacznie zmienioną wersją z wyjątkowymi nagrodami - Chapter I-B: Pod Rzekami Cieni. Zachęcamy też przy okazji do zapoznania się z nowym wydarzeniem wioskowym, o jakim informacje znajdziecie w temacie Aktualności fabularnych!

[WT] Yamanaka Aiko

Osoby chcące stworzyć własne techniki, będące unikatowe i nie występujące do tej pory na forum, mogą być zainteresowane ów miejscem. Możliwe jest bowiem zgłaszanie w nim własnych pomysłów na techniki, które następnie oceniane są przez Głównego Moderatora Technik wraz z podwładnymi mu osobami. Dział ten posiada swój własny regulamin tworzenia takowych, do którego należy się stosować podczas zgłaszania propozycji.

Moderator: Moderatorzy technik

Awatar użytkownika
Yamanaka Aiko
Ranga: Jōnin
Ranga dodatkowa: Iryōnin
Discord: meei#6947
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:

Re: [WT] Yamanaka Aiko

Josaidōki no Jutsu | Defibrillator Technique 土遁・除細動器
KlasyfikacjaIRYŌ NINJUTSU, RAITON
PieczęcieCzas kumulacji chakry równy 5 pieczęciom -> Złożenie dłoni
KosztStandardowy za jedno wyładowanie
ZasięgDotykowy
WymaganiaKontrola Chakry 7, Otwarta dziedzina Raiton
Technika defibrylacji (dosłownie), która powstała na skutek połączenia Iryō ninjutsu oraz Raitonu, który wówczas przyjmuje charakterystyczną, morską barwę. Medyk składa ręce (jak do modlitwy); w ciągu tej krótkiej chwili, wypełnia je impulsem elektrycznym, połączonym z medyczną chakrą. Umiejscowienie dłoni na klatce piersiowej rannego pozwala na przelanie przygotowanego wcześniej ładunku elektrycznego, który pobudza serce do właściwej pracy.
Technika ma szansę zadziałać jedynie w bardzo krótkim odstępie czasu od zatrzymania pracy serca (do kilku minut), nie da się nią wskrzeszać zmarłych. Nie ma również żadnego potencjału bojowego.

Posiadając Specjalizację w Iryō Ninjutsu wszystkie wymagania dotyczące Kontroli Chakry są obniżone o 1 poziom.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2022, 10:18 przez Yamanaka Aiko, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
tomorrow is a hope, never a promise
telepatia
słowa
myśli
głos

► Pokaż Spoiler
ja: Don przy sprawdzaniu mojej karty postaci czytał na głos na voice historię i prawie płakał ze śmiechu.
Ja też płakałam, ale bardziej z zażenowania

Hefajstos: Przepraszam. Moje są równie słabe, też się możesz pośmiać.
Znaczy nie słabe.
Przepraszam.
Śmieszne
Awatar użytkownika
Vampiro
Discord: Vampiro#7869
Karta Postaci:

Cześć i czołem o/,

Ogólnie technika jest w porządku. Jedynie pozostaje nam do rozwiązania kwestia pieczęci lub mieszania chakry. Chodzi o to, że nie będziemy jej mogli wystrzelić błyskawicznie, a potrzebujemy chwili skupienia do wykonania tego jutsu. W mej ocenie nadal zachowa szansę przywrócenia akcji serca pacjenta (z tego co wiem nawet po kilku minutach to jest możliwe, a tutaj mówimy o kilku sekundach koncentracji), także nie będzie bezużyteczna. W końcu nie ma zastępować całkowicie sprzętu medycznego, a być swoistą pomocą dla medyków. Oto moje trzy propozycje, które możemy rozważyć:
  1. Będzie wpisanych pięć pieczęci, a na specjalizacji damy to, co w większości technik Iryo czyli wszystkie wymagania dotyczące Kontroli Chakry są obniżone o 1 poziom. Dodatkowo możliwe jest pominięcie pieczęci. Czas mieszania chakry trwa jednak tyle, ile trwałoby faktyczne ich złożenie;
  2. Damy w pieczęciach czas kumulacji chakry równy 5 pieczęciom;
  3. Koszt podwójny za każde wyładowanie przy obecnych założeniach;
Technika będzie ogólnodostępna.
Awatar użytkownika
Yamanaka Aiko
Ranga: Jōnin
Ranga dodatkowa: Iryōnin
Discord: meei#6947
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:

Vampiro pisze: 23 wrz 2022, 9:59 Cześć i czołem o/,

Ogólnie technika jest w porządku. Jedynie pozostaje nam do rozwiązania kwestia pieczęci lub mieszania chakry. Chodzi o to, że nie będziemy jej mogli wystrzelić błyskawicznie, a potrzebujemy chwili skupienia do wykonania tego jutsu. W mej ocenie nadal zachowa szansę przywrócenia akcji serca pacjenta (z tego co wiem nawet po kilku minutach to jest możliwe, a tutaj mówimy o kilku sekundach koncentracji), także nie będzie bezużyteczna. W końcu nie ma zastępować całkowicie sprzętu medycznego, a być swoistą pomocą dla medyków. Oto moje trzy propozycje, które możemy rozważyć:
  1. Będzie wpisanych pięć pieczęci, a na specjalizacji damy to, co w większości technik Iryo czyli wszystkie wymagania dotyczące Kontroli Chakry są obniżone o 1 poziom. Dodatkowo możliwe jest pominięcie pieczęci. Czas mieszania chakry trwa jednak tyle, ile trwałoby faktyczne ich złożenie;
  2. Damy w pieczęciach czas kumulacji chakry równy 5 pieczęciom;
  3. Koszt podwójny za każde wyładowanie przy obecnych założeniach;
Technika będzie ogólnodostępna.
Henlo! Oczywiście, z założenia technika wymagała chwili skupienia, nim będzie można jej użyć - poprawiłam pieczęcie, żeby nikt już nie miał wątpliwości. Czy pomimo dorzucenia pieczęci, zwiększyć też koszt techniki?
Obrazek
tomorrow is a hope, never a promise
telepatia
słowa
myśli
głos

► Pokaż Spoiler
ja: Don przy sprawdzaniu mojej karty postaci czytał na głos na voice historię i prawie płakał ze śmiechu.
Ja też płakałam, ale bardziej z zażenowania

Hefajstos: Przepraszam. Moje są równie słabe, też się możesz pośmiać.
Znaczy nie słabe.
Przepraszam.
Śmieszne
Awatar użytkownika
Vampiro
Discord: Vampiro#7869
Karta Postaci:

Nie, przy mieszaniu chakry koszt może być taki sam.

Accept i przenoszę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Własne Techniki”