• Ogłoszenia
  •  
    Aktualności fabularne
    Obecna pora roku: Wiosna 164r.

    Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

    24.04.2024 - podsumowanie wydarzenia wioskowego w Sakuragakure. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
    Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
    Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
    Administracja
    Pingwinek Chaosu
    Główny Administrator
    Norka
    Główna Mistrzyni Fabularna
    Hefajstos
    Główny Moderator Kuźni
    Tora
    Główny Moderator Technik

    W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
    Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
     

[TW] Shinohara Tsuru

Osoby chcące stworzyć własne techniki, będące unikatowe i niewystępujące do tej pory na forum, mogą być zainteresowane ów miejscem. Możliwe jest bowiem zgłaszanie w nim własnych pomysłów na techniki, które następnie oceniane są przez Głównego Moderatora Technik wraz z podwładnymi mu osobami. Dział ten posiada swój własny regulamin tworzenia takowych, do którego należy się stosować podczas zgłaszania propozycji.

Moderator: Moderatorzy technik

Awatar użytkownika
Shinohara Tsuru
Posty: 143
Rejestracja: 04 lut 2023, 12:50
Ranga: Chūnin
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: [TW] Shinohara Tsuru

Oki, usunęłam to ostatnie. Generalnie uznawałam, że to jest technika sensoryczna, bo jest ograniczona sensorem. Nie ma go w wymaganiach, bo każdy Yamanaka ma sensora xd ale niech będzie, zrobię kiedyś jako oddzielną technikę
Zasięg sensora bez pieczęci: 6m
Zasięg z pieczęcią: 250m + 50pch na turę

Ubiór:
► Pokaż Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
Jelonek
Posty: 1153
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:38
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:

Re: [TW] Shinohara Tsuru

To akcept i przerzucam jako ozwojowaną o>
Wcielenie Jelenia
Moderator Fabularny | Moderator Techniczny | Miły człek jakiego można pytać o rzeczy i pomoc | Hidden Admin
Prowadzone wątki 6/4 [aktywne wątki]
  • Za tym co odległe - Kamaboko Gonpachiro, Sabataya Shuten & Mirai Akane
  • Tam gdzie bogowie poprowadzą... - Kaguya Kaede
  • Bliźniacze zabawy - Kasane Mitsuki & Kasane Kirara
  • Ranny ptaszek - Uzumaki Chiyo & Fuuka
  • Gorycz zemsty - Inuzuka Nana
  • The Inquisitor's Journey - Ichijou Michiru
Awatar użytkownika
Shinohara Tsuru
Posty: 143
Rejestracja: 04 lut 2023, 12:50
Ranga: Chūnin
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: [TW] Shinohara Tsuru

prywatna?

Proszę o sugestie nt długości korzystania
Shintenshin: Datataiken | Mind body switch: Out of body experience脱体体験
KlasyfikacjaShintenshin no Jutsu, Kinjutsu
Pieczęcie10, Szczur → Zając → Pies → Dzik → Zając → Dzik → Wół → Wąż → Zając → Baran
Kosztpodwójny
Zasięg50m
WymaganiaSpecjalizacja w Shintenshin no Jutsu, Ninjutsu A, Siła Woli 7, Shintenshin no Jutsu
Dusza użytkownika opuszcza ciało i w swojej niematerialnej postaci jest w stanie poruszać się po świecie przez pewien czas. Zachowuje zmysł wzroku i słuchu, potrafi przechodzić przez ściany. Nie jest w stanie wchodzić w interakcję z materią i zwykle jest niewykrywalna, choć podobno niektóre zwierzęta posiadają taką zdolność. Porusza się z szybkością równą SW użytkownika i musi powrócić do ciała przed upływem czasu określonego przez SW użytkownika. Po upływie tego czasu uznaje się, że dusza nie chce wracać do świata żywych i postać może umrzeć, lub nabawić się powżnej wady (decyzja mg). W trakcie używania techniki ciało jest całkowicie bezwładne. Ze względu na naturę jutsu, częste korzystanie z niego może się odbić na zdrowiu psychicznym użytkownika.

Z techniki można bezpiecznie korzystać przez ilość postów równą Sile Woli.

Posiadając Shintenshin no Jutsu na randze S, zyskujemy możliwość przechodzenia przez bariery chakry.
Posiadanie sennina Shintenshin no Jutsu zmniejsza szanse na zgon w przypadku nadużywania techniki na korzyść otrzymania wady. Dusza dostaje też +1 do szybkości poruszania się.
Ostatnio zmieniony 04 paź 2023, 12:10 przez Shinohara Tsuru, łącznie zmieniany 4 razy.
Zasięg sensora bez pieczęci: 6m
Zasięg z pieczęcią: 250m + 50pch na turę

Ubiór:
► Pokaż Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
Hefajstos
Posty: 2014
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:11
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: [TW] Shinohara Tsuru

1. Dodaj w wymaganiach Shintenshina
2. Dodaj w wymaganiach Ninjutsu A
3. "Bezpieczna długość korzystania" 3/6/9/15... czego? Domyślam się że postów, ale brakuje mi to tam jakoś zaznaczonego. Wydaje mi się że można to też uprościć i dać że długość użytkowania wynosi tyle postów ile mamy SW czyli dla 7SW jest to 7 postów, a dla 10SW jest to 10 postów. Ułatwi wszystko i będzie balanced.
4. Popraw swoje "Posiadając XXX" żeby wyglądało to mniej więcej jak w pozostałych technikach, czyli na zasadzie Posiadając XXX na randzę YYY postać robi ZZZ
5. Nie jestem przekonany do tych barier z chakry. Jak byśmy podbili rangę do S to byłoby prościej chyba, ale możesz mnie jakoś do tego przekonać? Obecnie wydaje mi się turbo mocne, w już i tak silnej technice.
6. Będzie ozwojowana
Prowadzone Wątki:
Senka - To już dwa lata... może więcej ;;
Shogo - Ale nie odpisuje, pewnie nie odpisze, już nigdy... jak by co - dalej nie odpisał.
Mikan - znowu po Jeleniu, się z Daimyo szlaja. Ale czy kiedyś odpisze?
Ichigo - Bo się jej rządzić zachciało. A i tak nie odpisuje.
YuYuYu - Szczekający renifer i jego właścicielka pilnują podglądacza w klinice.
Hikari - "Szuka" Hyakuzawy flirtując z haremem trzech dziuń.
Tsubaki - Se przylazła. I se jest.
Awatar użytkownika
Shinohara Tsuru
Posty: 143
Rejestracja: 04 lut 2023, 12:50
Ranga: Chūnin
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: [TW] Shinohara Tsuru

1-4 poprawione

5. Logicznie patrząć dusza nie powinna być ograniczona chakrą, która jest energią materii. Dlatego np natura w świecie naruto ma chakrę. Ale można podbić do S jeśli wolisz. Tylko Tsuru nie ma obecnie Shintenshin na randze S, czy mogę i tak mieć tą technikę zaakceptowaną i posiadać zwój, by nauczyć ją jak spełni wymagania?
Zasięg sensora bez pieczęci: 6m
Zasięg z pieczęcią: 250m + 50pch na turę

Ubiór:
► Pokaż Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
Hefajstos
Posty: 2014
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:11
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: [TW] Shinohara Tsuru

Hmm... zróbmy inaczej, bo nie, nie dostałabyś zwoju i musiała poczekać na techniczkę. Ale w sumie nie mam nic przeciwko by zrobić tak że zwiększymy bazowy zasięg techniki do 50 metrów i po prostu obecny bonus z S zastąpimy przechodzeniem przez bariery. I tak będzie syto.
Prowadzone Wątki:
Senka - To już dwa lata... może więcej ;;
Shogo - Ale nie odpisuje, pewnie nie odpisze, już nigdy... jak by co - dalej nie odpisał.
Mikan - znowu po Jeleniu, się z Daimyo szlaja. Ale czy kiedyś odpisze?
Ichigo - Bo się jej rządzić zachciało. A i tak nie odpisuje.
YuYuYu - Szczekający renifer i jego właścicielka pilnują podglądacza w klinice.
Hikari - "Szuka" Hyakuzawy flirtując z haremem trzech dziuń.
Tsubaki - Se przylazła. I se jest.
Awatar użytkownika
Shinohara Tsuru
Posty: 143
Rejestracja: 04 lut 2023, 12:50
Ranga: Chūnin
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: [TW] Shinohara Tsuru

Poprawione
Zasięg sensora bez pieczęci: 6m
Zasięg z pieczęcią: 250m + 50pch na turę

Ubiór:
► Pokaż Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
Hefajstos
Posty: 2014
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:11
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: [TW] Shinohara Tsuru

Akcept
Prowadzone Wątki:
Senka - To już dwa lata... może więcej ;;
Shogo - Ale nie odpisuje, pewnie nie odpisze, już nigdy... jak by co - dalej nie odpisał.
Mikan - znowu po Jeleniu, się z Daimyo szlaja. Ale czy kiedyś odpisze?
Ichigo - Bo się jej rządzić zachciało. A i tak nie odpisuje.
YuYuYu - Szczekający renifer i jego właścicielka pilnują podglądacza w klinice.
Hikari - "Szuka" Hyakuzawy flirtując z haremem trzech dziuń.
Tsubaki - Se przylazła. I se jest.
Awatar użytkownika
Shinohara Tsuru
Posty: 143
Rejestracja: 04 lut 2023, 12:50
Ranga: Chūnin
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: [TW] Shinohara Tsuru

Shindenshin: Gokan | Shindenshin: Five Senses心伝身五感
KlasyfikacjaShintenshin no Jutsu, Ninjutsu, Kinjutsu
Pieczęciespecyficzna, skupienie trwa tyle co złożenie 7 pieczęci
Kosztstandardowy za turę
Zasięgwzroku, potem nieograniczony
WymaganiaShindenshin no Jutsu
Technika umożliwia mentalne połączenie się z inną osobą lub istotą w zasięgu wzroku bez potrzeby przesyłania całej świadomości do jej ciała. Za jej sprawą użytkownik widzi, słyszy i odczuwa to co jej cel tak długo jak ją utrzymuje bez względu na to na jaką doległość się oddali. Odczyt jest zawsze wyraźny, lecz zależny od tego co widzi sama ofiara. Jutsu przebija bariery mentalne do rangi C oraz działa na każdego, kto ma SW poniżej 9. Jeśli SW celu jest poniżej maksymalnego progu umożliwiającego wykonanie techniki oraz nie posiada on żadnych barier wymagających złamania, może on nie być świadomy jej działania (podlega ocenie MG).

Posiadając rangę A w Shintenshin no Jutsu technika przebija bariery mentalne do rangi B oraz działa na osoby z SW 9.
Posiadając rangę S w Shintenshin no Jutsu technika przebija bariery mentalne do rangi A oraz działa na osoby z SW 10.
Posiadając specjalizację w Shintenshin no Jutsu technika przebija nawet bariery rangi S.
Posiadając sennina w Shintenshin no Jutsu możemy połączyć się w ten sposób z dwiema osobami (koszt podwójny).
Średni zwójShinohara Tsuru
Średni zwój
Średni zwój
Ostatnio zmieniony 07 sty 2024, 2:01 przez Shinohara Tsuru, łącznie zmieniany 7 razy.
Zasięg sensora bez pieczęci: 6m
Zasięg z pieczęcią: 250m + 50pch na turę

Ubiór:
► Pokaż Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
Hefajstos
Posty: 2014
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:11
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: [TW] Shinohara Tsuru

Mam problem z tą techniką. Bo ona zbyt bardzo robi to samo co Shindenshin. Jak chcesz stworzyć ulepszonego Shindenshina - nie ma sprawy! Ale musi być no, dużo lepszy od niego. Nie tylko raw statami, ale też funkcjonalnością. Bo Shindenshinem zrobisz dokładnie to samo, co tą techniką co wrzuciłaś. Shindenshin mogąc przekazać ci obrazy automatycznie pozwala ci też używać czyichś zmysłów właśnie poprzez interpretacje tych obrazów.

Generalnie przerobiłbym to na twoim miejscu na techniką czysto do wykorzystywania czyichś zmysłów (Bez telepatii), uprościć znacząco opis, dać koszta tak by opłacało się to ponad to co masz w Shindenshinie, lepsze zasięgi i pewnie też byłoby tak że cię z głowy nie wywalą i co najwyżej bariery coś pomogą żeby to zatrzymać.

Chyba że celowałaś tą techniką w coś innego a ja źle to czytam. Ale generalnie w chwili obecnej to taki zbyt mało inny Shindenshin, który nawet nie jest specjalnie mocny względem oryginału.
Prowadzone Wątki:
Senka - To już dwa lata... może więcej ;;
Shogo - Ale nie odpisuje, pewnie nie odpisze, już nigdy... jak by co - dalej nie odpisał.
Mikan - znowu po Jeleniu, się z Daimyo szlaja. Ale czy kiedyś odpisze?
Ichigo - Bo się jej rządzić zachciało. A i tak nie odpisuje.
YuYuYu - Szczekający renifer i jego właścicielka pilnują podglądacza w klinice.
Hikari - "Szuka" Hyakuzawy flirtując z haremem trzech dziuń.
Tsubaki - Se przylazła. I se jest.
Awatar użytkownika
Shinohara Tsuru
Posty: 143
Rejestracja: 04 lut 2023, 12:50
Ranga: Chūnin
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: [TW] Shinohara Tsuru

Wzmocniłam technikę i zmieniłam jej opis. Generalnie technika daje coś, czego Shindenshin nie umożliwia - widzenie tego, co widzi wróg wbrew jego woli i na tym właśnie mi zależy. W przypadku zwykłego Shintenshina zależy to od woli danej osoby i obraz musi zostać przez nią świadomie przekazany (tak rozumiem).
Zasięg sensora bez pieczęci: 6m
Zasięg z pieczęcią: 250m + 50pch na turę

Ubiór:
► Pokaż Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
Hefajstos
Posty: 2014
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:11
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: [TW] Shinohara Tsuru

Ok, myślę że możemy zrobić tak.

a) Wywal tabelkę zasięgu. Zamiast tego daj w zasięgu że "Zasięg wzroku" a w opisie daj że żeby użyć techniki, musisz widzieć cel, ale potem możesz podtrzymywać technikę i wtedy technika działa niezależnie od tego gdzie jest jej ofiara, tak długo jak ty podtrzymujesz pieczęć.
b) Zmień koszt na turowy
c) Wywal tabelkę z siłą techniki. Zamiast tego daj normalny opis że technika przebija bariery mentalne do rangi C oraz działa na każdego kto ma SW niższe niż 9
d) Tam na dole w pogrubionych rzeczach, dodaj że z klanówką na A, przebijasz bariery mentalne do rangi B oraz działa na każdego kto ma SW niższe od 10. Dodaj że na S, przebijasz bariery mentalne do rangi A oraz działa nawet na osoby z SW 10. Aktualny bonus z S przenieś na Sennina a na bonusie ze specjalizacji daj że przebijasz bariery rangi S nawet. Pomijania pieczęci nie będziemy raczej dawać chyba że ci bardzo zależy no i w samym opisie techniki możesz dać że to ZAWSZE jest wyraźny odczyt.

Wydaje mi się że w takiej formie będzie dużo silniejsze od tego co dałaś teraz? Mam nadzieję że odpowiednio ugryzłem to o co ci chodzi.
Prowadzone Wątki:
Senka - To już dwa lata... może więcej ;;
Shogo - Ale nie odpisuje, pewnie nie odpisze, już nigdy... jak by co - dalej nie odpisał.
Mikan - znowu po Jeleniu, się z Daimyo szlaja. Ale czy kiedyś odpisze?
Ichigo - Bo się jej rządzić zachciało. A i tak nie odpisuje.
YuYuYu - Szczekający renifer i jego właścicielka pilnują podglądacza w klinice.
Hikari - "Szuka" Hyakuzawy flirtując z haremem trzech dziuń.
Tsubaki - Se przylazła. I se jest.
Awatar użytkownika
Shinohara Tsuru
Posty: 143
Rejestracja: 04 lut 2023, 12:50
Ranga: Chūnin
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: [TW] Shinohara Tsuru

I elegancko, bardzo mi się podoba w tej wersji :D

Dopisałam tam coś od siebie na końcu, bo myślę że trzeba coś takiego uwzględnić... daj mi znać, czy trzeba to osłabić czy jest oki. Czy jednak takie działanie wymaga już biegłości.
Zasięg sensora bez pieczęci: 6m
Zasięg z pieczęcią: 250m + 50pch na turę

Ubiór:
► Pokaż Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
Hefajstos
Posty: 2014
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:11
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: [TW] Shinohara Tsuru

Ozwojowane to to będzie, więc dodaj zwoje i będzie akcepcik. Myślę że trzy będą spoko
Prowadzone Wątki:
Senka - To już dwa lata... może więcej ;;
Shogo - Ale nie odpisuje, pewnie nie odpisze, już nigdy... jak by co - dalej nie odpisał.
Mikan - znowu po Jeleniu, się z Daimyo szlaja. Ale czy kiedyś odpisze?
Ichigo - Bo się jej rządzić zachciało. A i tak nie odpisuje.
YuYuYu - Szczekający renifer i jego właścicielka pilnują podglądacza w klinice.
Hikari - "Szuka" Hyakuzawy flirtując z haremem trzech dziuń.
Tsubaki - Se przylazła. I se jest.
Awatar użytkownika
Shinohara Tsuru
Posty: 143
Rejestracja: 04 lut 2023, 12:50
Ranga: Chūnin
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: [TW] Shinohara Tsuru

Gotowe.
Zasięg sensora bez pieczęci: 6m
Zasięg z pieczęcią: 250m + 50pch na turę

Ubiór:
► Pokaż Spoiler
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Własne Techniki”