• Ogłoszenia
  •  
    Aktualności fabularne
    Obecna pora roku: Wiosna 164r.

    Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

    24.04.2024 - podsumowanie wydarzenia wioskowego w Sakuragakure. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
    Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
    Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
    Administracja
    Pingwinek Chaosu
    Główny Administrator
    Norka
    Główna Mistrzyni Fabularna
    Hefajstos
    Główny Moderator Kuźni
    Tora
    Główny Moderator Technik

    W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
    Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
     

Kamaboko Gonpachiro

Osoby chcące stworzyć własne techniki, będące unikatowe i niewystępujące do tej pory na forum, mogą być zainteresowane ów miejscem. Możliwe jest bowiem zgłaszanie w nim własnych pomysłów na techniki, które następnie oceniane są przez Głównego Moderatora Technik wraz z podwładnymi mu osobami. Dział ten posiada swój własny regulamin tworzenia takowych, do którego należy się stosować podczas zgłaszania propozycji.

Moderator: Moderatorzy technik

Awatar użytkownika
Kamaboko Gonpachiro
Posty: 197
Rejestracja: 18 maja 2021, 13:59
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Kamaboko Gonpachiro

2, 3 i 4. Fix'd Koszt zostawiłem jak dla rangi A, pozwoliłem sobie też usunąć 1 pieczęć co przy tylu chyba i tak nie jest big deal w tym wypadku?

6. Fix'd
Awatar użytkownika
Jelonek
Posty: 1153
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:38
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:

Re: Kamaboko Gonpachiro

To ma pan akcepty na wszystko, z bogiem o/
Wcielenie Jelenia
Moderator Fabularny | Moderator Techniczny | Miły człek jakiego można pytać o rzeczy i pomoc | Hidden Admin
Prowadzone wątki 6/4 [aktywne wątki]
  • Za tym co odległe - Kamaboko Gonpachiro, Sabataya Shuten & Mirai Akane
  • Tam gdzie bogowie poprowadzą... - Kaguya Kaede
  • Bliźniacze zabawy - Kasane Mitsuki & Kasane Kirara
  • Ranny ptaszek - Uzumaki Chiyo & Fuuka
  • Gorycz zemsty - Inuzuka Nana
  • The Inquisitor's Journey - Ichijou Michiru
Awatar użytkownika
Kamaboko Gonpachiro
Posty: 197
Rejestracja: 18 maja 2021, 13:59
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Kamaboko Gonpachiro

Ponawiam techniczkę. Wcześniej dostała akcepta(Chyba?), tylko czekała aż spełnię wymagania. Wiadomo że to nie znaczy że teraz nie może być zrenerfiona, tak więc proszę o rewaluację i akcept!
► Pokaż Spoiler | Ozwojowana
Shiharai: Raifu | Payment: Life支払い: ライフ
KlasyfikacjaNinjutsu, Kinjutsu
PieczęcieKoń → Pies → Zając → Smok → Koń → Baran → Pies → Szczur → Dzik → Pies → Dzik → Tygrys → Pies → Zając → Dzik → Zając → Dzik → Baran → Ptak → Wąż → Pies → Tygrys → Smok → Wół → Ptak → Wąż → Dzik → Smok → Koń → Wół → Szczur → Zając → Dzik → Wąż → Zając → Dzik
KosztPołowiczny
ZasięgNa siebie
WymaganiaWiedza o kontrolowaniu życia lub inna technika na to pozwalająca
Technika ta sprawia że nasze dłonie oraz dzierżona broń pokrywają się chakrą. Następnie jeśli użytkownik odbierze komuś życie w tym samym poście w którym techniczki użył, jest w stanie "Przytrzymać" energię życiową ofiary w miejscu i wykorzystać jako źródło do swojej kolejnej techniczki, pod warunkiem że nie użyje jej później jak w następnym poście. Wyjątkiem jest sytuacja w której użytkownik ponownie używa tej samej techniki by pochwycić i przytrzymać w miejscu energię życiową kolejnej osoby. Jest w stanie tym samym przedłużyć czas w jakim przytrzymuje energię poprzedniej osoby aż do momentu w którym w ciągu jednego posta nikogo nie zabił podczas używania tego Jutsu, lub nie wykorzystał tak skumulowanej energii do użycia innego Jutsu. Przyjmuje się że życie człowieka wystarcza do opłacenia kosztu standrdowego S

Posiadając Specjalizację oraz Sennina w Ninjutsu koszt techniki spada do Standardowego D (Minimum 3 chakry)
Wielki Zwój
A do tego 3 nowe techniki (For now)
► Pokaż Spoiler | Ogólnodostępna
Kanryo Tensei | Complete Reincarnation完了転生
KlasyfikacjaNinjutsu, Kinjutsu
PieczęcieWół → Baran → Wół → Pies → Małpa → Zając → Koń → Tygrys → Baran → Dzik → Klaśnięcie
KosztPodwójny
ZasięgDotykowy
WymaganiaEdo Tensei, Specjalizacja w Ninjutsu
Technika ta jest bezpośrednim rozwinięciem Edo Tensei. Zamiast przywoływać duszę i wiązać ją z nowym ciałem jako niewolnika, pomijamy część procesu i rezygnujemy z licznych benefitów Edo Tensei, by dokonać właśnie Kanryo Tensei - pełnej reinkarnacji. W związku z tym wzrasta przede wszystkim liczba ofiar potrzebna do przeprowadzenia poprawnej implementacji tego jutsu z 1 do 2 osób. Nadal również potrzebny jest materiał genetyczny wskrzeszanej osoby. Ta po osadzeniu się w nowym ciele, dostosowuje je do siebie odzyskując dawny wygląd i zachowując wspomnienia z przeszłego życia. Rzeczy takie jak pieczęci nałożone na duszę, pieczęci nałożone na użyte ciało pozostają bez zmian. Wskrzeszona osoba zachowuje również swój atut wrodzony oraz specjalizację, również jej wrodzona zdolność jak Kekkei Genkai czy Hidden pozostają bez zmian, ciało zwyczajnie adaptuje się porzucając swoje zdolności - na rzecz tych duszy. Cała reszta jednak przepada i postać musi rozwijać się na nowo. Jej statystyki wynoszą 5 pkt. w każdej z nich, ilość chakry jest równa 1.000 oraz żadna dziedzina nie jest rozwinięta. Przepadają również atuty, biegłości oraz wady. Wspomagania również znikają. Postać nawet jeśli wiedziała jak używać pewnych jutsu czy innych zdolności w poprzednim życiu, teraz traci zdolność chociaż zachowuje wiedzę o ich istnieniu. Niestety ciało musi nauczyć się ich na nowo.
► Pokaż Spoiler | Prywatna
Jiga Buki | Ego Weapon自我武器
KlasyfikacjaFuinjutsu, Ninjutsu, Kinjutsu
PieczęcieSmok → Małpa → Tygrys → Zając → Tygrys → Baran → Szczur → Pies → Dzik → Małpa → Koń → Wąż → Ptak → Szczur → Tygrys → Małpa → Koń → Małpa → Dzik → Koń → Małpa → Pies → Baran → Ptak → Wół → Wąż → Zając → Baran → Koń → Małpa → Baran → Koń → Pies
KosztPodwójny
ZasięgDotykowy
WymaganiaEdo Tensei, Fuinjutsu A
Wariacja na temat Edo Tensei, zamiast przywołaną duszę zamykać w ciele, zamiast tego zamykamy ją w przedmiocie, tworząc przedmiot obdarzony duszą. Taki przedmiot nie jest zdolny do poruszania się czy rozwijania, potrafi jednak porozumiewać się telepatycznie z dzierżącą go osobą. No i rzecz jasna tak zapieczętowana w przedmiocie dusza staje się niedostępna dla różnych innych technik wymagających duszy do tego, by móc poprawnie działać. Do zapieczętowania duszy w przedmiocie nie jest wymagany jej materiał genetyczny, jednakże dusza taka może odmówić bycia przywołaną i jest to w pełni zależne od MFa.
► Pokaż Spoiler | Ozwojowana
Kama Sozo | Kama Creationカマ創造
KlasyfikacjaFuinjutsu, Kinjutsu
PieczęcieKoń → Wół → Wąż → Zając → Pies → Wąż → Dzik → Zając → Dzik → Koń → Tygrys → Pies → Wąż → Szczur → Baran → Ptak → Szczur → Ptak → Koń → Smok → Tygrys → Ptak → Smok → Ptak → Pies → Koń → Tygrys → Ptak → Pies → Wąż → Wół → Szczur → Zając → Ptak → Tygrys → Koń → Baran → Małpa → Koń → Dzik → Koń → Baran → Koń → Smok → Ptak → Szczur → Baran → Ptak → Szczur → Wół → Smok → Dzik → Zając → Koń → Dzik → Wół → Koń → Smok → Baran → Dzik → Tygrys → Wąż → Małpa → Dzik → Wąż → Szczur → Wąż → Ptak → Wąż → Zając → Pies → Małpa → Smok → Dzik → Wół → Pies → Wół → Wąż → Pies → Ptak → Wół → Koń → Zając → Szczur → Baran → Ptak → Pies → Koń → Małpa → Tygrys → Zając → Małpa → Szczur → Baran → Ptak → Baran → Wół → Baran → Tygrys → Szczur
KosztPodwójny
ZasięgDotykowy
WymaganiaAtut Bóg Kowadła albo Specjalizacja w Fuinjutsu, Wiedza na temat dusz
Jedna z metod pozwalających na stworzenie Kamy, potężnego przedmiotu która zawiera w sobie umiejętności i duszę silnej osoby która zakończyła już swój żywot. W tym konkretnym wypadku, nie możliwym jest zapieczętowanie własnej duszy i technika ta służy jedynie do przerabiania dusz innych osób na Kamę. W ciągu jednego dnia po śmierci danej osoby, kowal musi przejść do procesu przekuwania przedmiotu denata z którym ten był związany emocjonalnie za życia, w Kamę. Takie ciało podczas procesu może znajdować się maksymalnie 20 metrów od kowala. Alternatywą jest wykorzystanie do tego duszy innej osoby. Taką duszę należy przywołać inną techniką. Dusza ta również może znajdować się maksymalnie 20 metrów od kowala, z czego można ją zamknąć w jakiejś np. barierze na czas procesu, jeżeli by się ona opierała. Sam proces przyzywania duszy, a także przetrzymywania jej w pobliżu nie podlega pod tą technikę i należy wykorzystać do tego inne techniki. Tak stworzona broń, zachowuje w sobie resztki duszy, wspomnień oraz umiejętności osoby z której została stworzona i może posłużyć do tego by z jej pomocą ktoś opanował wspomaganie "Kama". Alternatywą do przekucia przedmiotu, jest nałożenie na niego specjalnej pieczęci. Metody nie różnią się od siebie znacząco z tą jedynie różnicą że pieczęć można zdjąć, a przekuty przedmiot nie dysponuje taką wadą.

Posiadając Sennina Fuinjutsu użyty przedmiot nie musi być dłużej powiązany z życiem pieczętowanej duszy.
Wielki Zwój
Ostatnio zmieniony 04 paź 2023, 12:18 przez Hefajstos, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Jelonek
Posty: 1153
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:38
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:

Re: Kamaboko Gonpachiro

Techniczka 1 - dostało w przeszłości okejkę, jak dla mnie to też okay techniczka więc akcept. Choć swoją drogą, nie chce pan sobie bonusu za Speckę czy Sennina tam dać?

Techniczka 2 - Yhhh. Generalnie tak jak no, robiąc to użytkownik poświęca wiele benefitów jakie to daje mu przywołaniec Edo Tensei, więc to nie tak że ta technika jest silna, taaaak... imo według mnie i Tory jest to zbyt proste. W sensie, jest to kompletnie perfekcyjna reinkarnacja co powinno być mocno trudne. Tak jak mamy te Iryo, ono do perfekcyjnej reinkarnacji wymaga Twojego życia. Druga inna perfekcyjna reinkarnacja jaką mamy, ale nie mamy, no to jest z Rinnegana. Także tutaj bym jakoś koszta/wymogi zwiększył, albo dorzucił jakieś "minusy" takiej reinkarnacji. Nawet sporo ich w sumie. Na pewno możesz np. Specjalizację w Ninjutsu jako wymóg dorzucić. Specjalnie pójście na misję A lub S, aby te rozszerzenie opanować? Jakiś cooldown na użycie tej techniki też można dorzucić. Może że osoba tak wskrzeszona ma wrażliwą duszę, przez co jak się ją zabije to dusza też umiera, lub jakieś debuffy do statów przez X czasu po wskrzeszeniu. Generalnie no, trza tam dorzucić rzeczy by nie było to aż tak wygodne.

Techniczka 3 - w opis może pan dodać, że wymogi do przyzwania duszy dalej są takie same jak w Edo Tensei czyt. musisz poświęcić duszę innej osoby. I no, tamten ktoś sobie po prostu zginie. I no, imo też powinno się na to chakre/PD poświęcać... tylko najpierw musimy ogarnąć to w Edo Tensei by tutaj dać. Mniej niż Edo powinno zabierać, ale imo powinno. Poza tym git, tylko szczerze powiedziawszy mam dylemat czy nie jest to czasem bardziej Fuinjutsu, niż Ninjutsu. Chyba trochę bardziej na tym "zapieczętowaniu" duszy ty polega niż przyzwaniu, to bym w wymogach dał Ninjutsu A zamiast Fuin A i uznał to po prostu za Fuin?

Techniczka 4 - blep, lekki detale bo jest confusing. Kama to nie jest broń. Z broni, można wytworzyć Kamę. Tak jak dajemy nazewnictwo na broń też "Kama" to imo robi się trochę confusing. Może jakoś inaczej je nazwać? Poza tym, nie wiem czy bym trochę nie rozwinął tej techniczki. W sensie, aktualnie przy tworzeniu broni do Kamy obejmuje ona jedynie aspekt kowalstwa jaki no nie jest wymagany by broń była ok do Kamy... to też dałbym że albo jest potrzebny atut boga kowadła albo specka w Fuinjutsu. I w technice dać dwie metody stworzenia tego, jedna gdzie przekuwasz broń, a druga gdzie umieszczasz taką duszę w formie pieczęci na broni? Głównie bym to rozwinął, by ktoś inny znowu nie tworzył drugiej, mocno podobnej techniki do tworzenia Kamy.
Wcielenie Jelenia
Moderator Fabularny | Moderator Techniczny | Miły człek jakiego można pytać o rzeczy i pomoc | Hidden Admin
Prowadzone wątki 6/4 [aktywne wątki]
  • Za tym co odległe - Kamaboko Gonpachiro, Sabataya Shuten & Mirai Akane
  • Tam gdzie bogowie poprowadzą... - Kaguya Kaede
  • Bliźniacze zabawy - Kasane Mitsuki & Kasane Kirara
  • Ranny ptaszek - Uzumaki Chiyo & Fuuka
  • Gorycz zemsty - Inuzuka Nana
  • The Inquisitor's Journey - Ichijou Michiru
Awatar użytkownika
Hefajstos
Posty: 2014
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:11
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: Kamaboko Gonpachiro

1. Co pan na to by Specka + Sennin zmieniała koszt techniki na standardowy D (Minimum 3)? Ja wiem - spora zmiana z obecnego połowicznego. Ale obecnie tracąc 1.000 Chakry, zyskuje 2.000 Chakry (Zysk 1.000 Chakry), przy czym te 2.000 chakry muszę użyć od razu na jakieś jutsu realny zysk jest to więc połowiczny S. W zamian za życie człowieka zyskuje połowiczny S do użycia na jakiejś technice. To jest sporo i fajnie, ale rozszerzenie tego do faktycznej wymiany życie człowieka w zamian za standardowy S do użycia, byłoby supi buffem.

2. IMO generalnie też uważam że to nie powinno być proste. The point is - tracę na to 7 PD. Ponadto muszę poświęcić dwa życia by kogoś wskrzesić. Standardowe do Edo Tensei i ponadto kolejne do Karyo Tensei. Nie nazwałbym tego małymi wymogami? Zwłaszcza jak weźmiemy pod uwagę że to rozwinięcie techniki wspomagającej. Generalnie byłby ok z osłabieniem tej techniki, jak by nie zżerała mi 7 PD. Bo trace 7 PD na przyzwanie leszczyka którego od razu trace i tak naprawdę poza tym że kogoś wskrzesiłem, to nic z tego nie mam a jeszcze 7 PD w piach. Więc IMO jak chcemy to osłabiać to widzę to tak:
- Pomijamy etap EdoTenseiowania, ergo od razu poświęcamy dwie dusze i od razu następuje "Pełna reinkarnacja" a co za tym idzie 7 PD nie robi mi puff
- Technika wymaga specjalizacji
- Wskrzeszona dusza nie zachowuje swojego pełnego potencjału jak w przypadku EdoTensei (Bo nie jest to to samo) a zamiast tego ma "Świeży start" czyli 5 we wszystkich statystykach (CO daje startowe 30), żadnej dziedziny, żadnych wspomagań, null. Zupełnie jak by ktoś sobie nową postać zrobił, zachowuje jedynie swoje wspomnienia i odzyskuje swój wygląd bo ciało dostosowuje się do duszy.

Myślę że to spore debuffy? No ale no, what r y thinking?

3. Nie pasuje mi to tracenie PD. Bo w sumie ja tutaj nic nie zyskuje poza tym że moja broń gada i ma jakąś tam swoją wiedzę? To też nie tak, że broń jest zobligowana do tego żeby się tą wiedzą dzielić czy cokolwiek? To bardziej flavor fabularny niż cokolwiek innego. Z lekkim potencjałem pod względem tej wiedzy ale no to dlatego jest to jutsu S. Nie każda pieczęć kosztuje PD a są dużo bardziej OP od tej. Co do wymogów jak przy Edo nie pasuje mi tylko konieczność posiadania materiału genetycznego. Można za to dodać że dusza może odmówić wezwania, co też rozwiąże problem wiedzy bo zwyczajnie MFi mi powiedzą że chuja tam i OP ziomka mi się wezwać nie udało?

4. W sumie chciałem żeby były dwie oddzielne -> Fuinowo-Fuinowa i czysto Kowalska... ale może racja że bez sensu robić dwie? Łączę więc. Chyba Fix'd
Prowadzone Wątki:
Senka - To już dwa lata... może więcej ;;
Shogo - Ale nie odpisuje, pewnie nie odpisze, już nigdy... jak by co - dalej nie odpisał.
Mikan - znowu po Jeleniu, się z Daimyo szlaja. Ale czy kiedyś odpisze?
Ichigo - Bo się jej rządzić zachciało. A i tak nie odpisuje.
YuYuYu - Szczekający renifer i jego właścicielka pilnują podglądacza w klinice.
Hikari - "Szuka" Hyakuzawy flirtując z haremem trzech dziuń.
Tsubaki - Se przylazła. I se jest.
Awatar użytkownika
Jelonek
Posty: 1153
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:38
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:

Re: Kamaboko Gonpachiro

1. W sumie spoko. Generalnie jest to mocny buff, ale też długo jak nie jestem ślepy na jakieś tricki czy specjalne haxy, to jest to mocno sytuacje i nie jest jakoś broken level - to spoko.

2. W sumie to spoko. Te trzy rzeczy razem jak dla mnie stykną, z czego no, wskrzeszona osoba dalej miałaby te atuty wrodzone, tak mówię by pan nie zapomniał. A te rzeczy co się zdobywa/rozwija etc to yes, stracone.

3. Hmmm. Co by pan powiedział na mniejszy koszt PD? W sensie, mamy takie techniczki jakie to specjalnie dużo nie dawać, a jednak kosztują. Imo 2 PD byłoby dość tanim kosztem, szczególnie że raczej pan tą broń by nie robił raczej zbyt często? Nawet to 1 PD, jakby bardzo pan nie chciał w tym kosztu - ale jednak bym dał. Poza tym, spoko. Zamiast wymogu materiału genetycznego, można dać że dusza może ci odmówić i MF decyduje.

4. Ogólnie spoko. Jedyne co, to chyba bym trochę bardziej proces rozpisał tak... mechanicznie jakby. Ten opis:
Niedługo po śmierci wybranej osoby - lub przyzywając jej duszę odpowiednią techniką, kowal musi przejść do procesu przekuwania przedmiotu denata z którym ten był związany emocjonalnie za życia, w Kamę.
może na coś w stylu:
W ciągu jednego dnia po śmierci danej osoby, kowal musi przejść do procesu przekuwania przedmiotu denata z którym ten był związany emocjonalnie za życia, w Kamę. Takie ciało podczas procesu może znajdować się maksymalnie 20 metrów od kowala. Alternatywą jest wykorzystanie do tego duszy innej osoby. Taką duszę należy przywołać inną techniką. Dusza ta również może znajdować się maksymalnie 20 metrów od kowala, z czego można ją zamknąć w jakiejś np. barierze na czas procesu, jeżeli by się ona opierała. Sam proces przyzywania duszy, a także przetrzymywania jej w pobliżu nie podlega pod tą technikę i należy wykorzystać do tego inne techniki.
Co pan o czymś takim sądzi? Imo byłoby to trochę bardziej klarowne. Dodatkowo, imo może pan dodać Sennina, że ten przedmiot jaki pan tworzy nie musi być powiązany emocjonalnie z tą dziunią za życie. Taki lekki bonus, imo valid do tej techniki.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2023, 0:55 przez Jelonek, łącznie zmieniany 1 raz.
Wcielenie Jelenia
Moderator Fabularny | Moderator Techniczny | Miły człek jakiego można pytać o rzeczy i pomoc | Hidden Admin
Prowadzone wątki 6/4 [aktywne wątki]
  • Za tym co odległe - Kamaboko Gonpachiro, Sabataya Shuten & Mirai Akane
  • Tam gdzie bogowie poprowadzą... - Kaguya Kaede
  • Bliźniacze zabawy - Kasane Mitsuki & Kasane Kirara
  • Ranny ptaszek - Uzumaki Chiyo & Fuuka
  • Gorycz zemsty - Inuzuka Nana
  • The Inquisitor's Journey - Ichijou Michiru
Awatar użytkownika
Kamaboko Gonpachiro
Posty: 197
Rejestracja: 18 maja 2021, 13:59
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Kamaboko Gonpachiro

1. No bo tu nie ma ukrytego OP albo sam nie zdaje sobie z niego sprawy również(XD). To po prostu "Alternatywne źródło chakry" tak jak reszta technik które robiłem z tej serii. Fix'd w takim razie

2. Fix'd?

3. No ale większość takich technik nakładana jest na ziomeczka, nie przypominam sobie żeby techniki nakładane na przedmioty tak miały? Anyway to nie tak że będę bardzo płakał. Wolałbym innego nerfa bo ten mi się wydaje pointless ale jak się pan upierasz to nie zamierzam się bronić rękoma i nogami. Proszę jednak o przemyślenie jakiegoś innego nerfa. Chlip.

4. Fix'd?
Awatar użytkownika
Jelonek
Posty: 1153
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:38
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:

Re: Kamaboko Gonpachiro

1. No to akcept i przerzucam.

2. Akceeept też, i też przerzucam.

3. No dobrach. To niech będzie bez tego kosztu. Tylko dodaj to co pan sam pisał, że nie potrzeba materiału genetycznego ale dusza tam może odmówić etc i decyduje o tym MF.

4. Nie chce pan tego bonus za Sennina co wspominałem maybe? "Dodatkowo, imo może pan dodać Sennina, że ten przedmiot jaki pan tworzy nie musi być powiązany emocjonalnie z tą dziunią za życia." Jak panu on nie pasuje to spoczko, akceptnę jak jest, ale imo by sporo ułatwiał proces i byłby nice.
Wcielenie Jelenia
Moderator Fabularny | Moderator Techniczny | Miły człek jakiego można pytać o rzeczy i pomoc | Hidden Admin
Prowadzone wątki 6/4 [aktywne wątki]
  • Za tym co odległe - Kamaboko Gonpachiro, Sabataya Shuten & Mirai Akane
  • Tam gdzie bogowie poprowadzą... - Kaguya Kaede
  • Bliźniacze zabawy - Kasane Mitsuki & Kasane Kirara
  • Ranny ptaszek - Uzumaki Chiyo & Fuuka
  • Gorycz zemsty - Inuzuka Nana
  • The Inquisitor's Journey - Ichijou Michiru
Awatar użytkownika
Kamaboko Gonpachiro
Posty: 197
Rejestracja: 18 maja 2021, 13:59
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Kamaboko Gonpachiro

Fix'd both
Awatar użytkownika
Jelonek
Posty: 1153
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:38
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:

Re: Kamaboko Gonpachiro

Akcept both, z bogiem towarzyszu o/
Wcielenie Jelenia
Moderator Fabularny | Moderator Techniczny | Miły człek jakiego można pytać o rzeczy i pomoc | Hidden Admin
Prowadzone wątki 6/4 [aktywne wątki]
  • Za tym co odległe - Kamaboko Gonpachiro, Sabataya Shuten & Mirai Akane
  • Tam gdzie bogowie poprowadzą... - Kaguya Kaede
  • Bliźniacze zabawy - Kasane Mitsuki & Kasane Kirara
  • Ranny ptaszek - Uzumaki Chiyo & Fuuka
  • Gorycz zemsty - Inuzuka Nana
  • The Inquisitor's Journey - Ichijou Michiru
Awatar użytkownika
Kamaboko Gonpachiro
Posty: 197
Rejestracja: 18 maja 2021, 13:59
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Kamaboko Gonpachiro

► Pokaż Spoiler | Ozwojowana
Kyojū kinshi | No living allowed居住禁止
KlasyfikacjaFuinjutsu, Jutsu bariery, Kinjutsu
PieczęcieBaran → Pies → Smok → Ptak → Małpa → Tygrys → Dzik → Tygrys → Zając → Małpa → Zając → Pies → Smok → Baran → Wąż → Baran → Pies → Tygrys → Smok → Koń → Pies → Dzik → Pies → Szczur → Baran → Smok → Wół → Wąż → Szczur → Tygrys → Dzik → Koń → Zając → Dzik → Wąż → Szczur → Baran → Smok → Szczur → Wąż → Zając → Szczur → Dzik → Baran → Wąż → Małpa → Smok → Wół → Zając → Wół → Ptak → Zając → Wół → Koń → Dzik → Smok → Szczur → Zając → Baran → Tygrys → Pies → Koń → Tygrys → Koń → Baran → Smok → Koń → Smok → Wąż → Małpa → Smok → Ptak → Dzik → Ptak → Szczur → Wąż → Wół → Ptak → Pies → Szczur → Zając → Małpa → Zając → Małpa → Szczur → Baran → Wół → Zając → Dzik → Smok → Dzik → Wół → Wąż → Ptak → Wąż → Dzik → Szczur → Zając → Baran → Zając
KosztSześciokrotny S
ZasięgRóżny
WymaganiaLudzkie życie, Ninjutsu S, Sennin Fuinjutsu
Technika ta polega na stworzeniu specjalnej pieczęci. Na ziemi rysowana jest rozległa pieczęć o promieniu około 10 metrów. Następnie w jej miejscu poświęceni zostają ludzie. Gdy zabita zostanie odpowiednia ilość ofiar w pieczęć przelewana jest chakra a ze skroplonej ludzką krwią ziemi wyrasta chakrowe drzewo. Drzewo to jest rdzeniem bariery której promień wynosi tyle km ile ludzkich żyć zostało poświęconych do jej uformowania. Drzewo natomiast samo w sobie jest wielkości normalnego drzewa, jest również tak samo wytrzymałe. Działanie bariery jest natomiast bardzo proste - każdy to chce barierę opuścić, umiera. Oczywiście nieśmiertelne osoby czy te o absurdalnej wytrzymałości, nie umrą tak po prostu - nie mniej otrzymają oni bardzo poważne obrażenia. Osoby które natomiast wchodzą na teren objęty działaniem bariery, nie podlegają żadnej karze. Bariera ta jest przezroczysta, ale na tyle wypełniona energią że od razu rzuca się w oczy iż ona tam jest. Podświadomie wiadomo również iż jest ona niebezpieczna. Opuścić barierę można na dwa sposoby. Po pierwsze niszcząc ją przez zniszczenie drzewa w jej centrum, lub po drugie - poświęcając czyjeś życie. W koszcie tworzenia bariery mogą partycypować inne osoby. Każda osoba znajdująca się w barierze podświadomie wie jak się z niej wydostać. Tak samo stojąc blisko granicy bariery, z którejkolwiek strony, podświadomie wie jak niebezpieczna jest.

Posiadając Specjalizację w Fuinjutsu: Bariera jest w stanie nie tylko zabijać żywych, ale i niszczyć dusze umarłych którzy chcieli by opuścić jej granice
Wielki Zwój

► Pokaż Spoiler | prywatna
Tamashī no sōgi | Soul funeral魂の葬儀
KlasyfikacjaNinjutsu, Kinjutsu
PieczęciePtak → Zając → Wąż → Szczur → Dzik → Szczur → Wół → Szczur → Tygrys → Smok → Pies → Szczur → Baran → Dzik → Szczur → Koń → Dzik → Szczur → Koń → Małpa → Tygrys → Koń → Tygrys → Dzik → Koń → Baran → Zając → Baran → Szczur → Małpa
KosztTrzykrotny S
ZasięgRóżny
WymaganiaPosiadanie wiedzy o duszach i zdolności ich widzenia, Specjalizacja w Ninjutsu
Technika ta pozwala na zniszczenie duszy, którą widzimy. Poprzez złożenie pieczęci a następnie przyłożenie dłoni bezpośrednio do duszy sprawiamy że ta rozpada się na drobne cząsteczki i znika, sprawiając że jej przyzwanie, wskrzeszenie czy wykorzystanie w jakimkolwiek innym celu przestaje być możliwe, finalnie i ostatecznie "zabijając" konkretną osobę. Techniki rzecz jasna nie da się użyć na duszy która jest w czymś zamknięta - w tym, duszy żywego człowieka. W skrajnych sytuacjach technika może nie zadziałać, ze względu na wyjątkowość duszy i posiadanie przez nią unikatowych cech czy zdolności pozwalających na przeciwstawienie się takiej technice.

► Pokaż Spoiler | prywatna
Tamashī no sokubaku | Soul shackles魂の束縛
KlasyfikacjaNinjutsu, Fuinjutsu, Kinjutsu
PieczęcieBrak, kumulacja chakry jak przy złożeniu 18 pieczęci
KosztPołowiczny S
ZasięgRóżny
WymaganiaPosiadanie wiedzy o duszach i zdolności ich widzenia
DodatkoweTechnika taktowana jest jako Wspomaganie
Kolejna z technik działających poniekąd na duszę. Tym razem celem jest jednak dusza w ciele przeciwnika, a nie taka latająca sobie luzem po świecie. Po skumulowaniu chakry a następnie przyłożeniu dłoni co celu, jego dusza zostaje przeszyta chakrą użytkownika techniki naznaczona. W momencie naznaczenia duszy, losowa statystyka przeciwnika zostaje obniżona o 1 punkt na czas równy 3 postom. Nie ma ograniczenia co do tego ile razy technika może zostać użyta na jednym celu. Każde naznaczenie może obniżyć inną statystykę celu i każde z nich posiada oddzielny licznik czasu. Początkowo technika nie jest w żaden sposób widoczna dla uderzonej nią osoby i jedynie sprawna ocena własnego stanu pozwala ofierze zauważyć iż padła jej ofiarą.
Posiadając Specjalizację w Ninjutsu: Koszt naznaczenia ofiary spada do połowicznego rangi A
Posiadając Rangę S w Fuinjutsu: Możliwe jest zapieczętowanie naszej chakry na duszy celu, sprawiając że osłabienie zamiast znikać po 3 turach, utrzymuje się dopóki pieczęć nie zostanie złamana - co można zrobić techniką która pozwala na łamanie wspomagających pieczęci. Każdorazowe zastosowanie tej właściwości wydłuża kumulację chakry potrzebną do użycia techniki do 30 pieczęci oraz pozbawia użytkownika techniki 10 PD.
Posiadając Specjalizację w Fuinjutsu: Możliwe staje się połączenie pieczęci na duszy przeciwnika z identyczną pieczęcią na duszy użytkownika, sprawiając że osłabienie dotyczy ich obojga ale jednocześnie znika koszt PD potrzebny do użycia techniki a także proces usunięcia pieczęci wymaga usunięcia jej z obu celów jednocześnie.
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2024, 13:11 przez Hefajstos, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Jelonek
Posty: 1153
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:38
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:

Re: Kamaboko Gonpachiro

Mlem. Zostałem wysłany do sprawdzania panu, ale bez tego wspomagania bo Tora teraz ma sporo na głowie i tak. Powiedział że on na to zerknie później, a ja ogarnę panu te dwie.

Techniczka 1
a) Yhhhh. Super broken szajs jaki jest mocno zbyt morderczy. W sensie, to są instakille na potencjalnej ogromnej ilości ludzi i... tak jak może dałoby się to jakoś przerzucić, tak imo większych wymogów by taka techniczka potrzebowała. Samo ludzkie życie i Fuin S to zbyt mało. Na spokojnie imo możesz dorzucić Ninjutsu S do wymagań i Sennina Fuinjutsu, ale to dalej będzie imo zbyt mało. Nie wiem, czy może nie rzucić temu wymogu specjalnego wątku rangi S do opanowania poza zwojem - bo domyślam się że Specki od Fuin pan w to mieszać nie chce. Kurde, szczerze to nie wiem czy to dalej na poziom wspomagania nie będzie wpadać... jeżeli jakoś to ponerfimy to jeszcze Tory zapytam bo... no imo spora szansa że to by było wspomaganie jednak.
b) Jeżeli jakoś ogarniemy te wymogi, to na pewno i tak będzie parę nerfów. Jednym z nich jest to, że podświadomie ludzie wewnątrz niej wiedzieliby że aby się z niej wydostać, trzeba zniszczyć drzewo. To jest jakby minimum, no bo inaczej zbyt wielki rak. Też powinni być świadomi tej drugiej opcji no... podświadomie.
c) Druga kwestią byłaby trochę sama wytrzymałość drzewa. Ot, po prostu jak niewielkie drzewko jest wytrzymałe, czy jednak jakoś bardziej? Może generalnie wielkość drzewa uzależnić od ilości ofiar?
d) Trzecią kwestią to... hmmm. No, zabijanie każdego tak o średnio dalej z tymi nerfami... to też mimo wszystko dałby ewentualnie, że osoby nieśmiertelne nie zginą od tego, oraz Ci bardzo wytrzymali (10 i wyżej) będą mocno po tym zranieni ale dalej będą żyć?
e) Kinda brzmi jak coś potencjalnie prywatnego... ale to, no kwestia na potem.

Techniczka 2
a) Generalnie spoko, ale dopisałbym że w niektórych przypadkach może to nie zadziałać, jeżeli ta dusza jest jakoś bardziej specjalna? Trochę do decyzji MG, ale zakładam jako fabular że mogą jednak być bardziej unique dusze jakie byłby w stanie się temu jakoś przeciwstawić.
b) Jak pragnie pan obrazka do tego, to taki oferuję, a jak ni pasuje to Tasię zatrudniać do lepszego.
Wcielenie Jelenia
Moderator Fabularny | Moderator Techniczny | Miły człek jakiego można pytać o rzeczy i pomoc | Hidden Admin
Prowadzone wątki 6/4 [aktywne wątki]
  • Za tym co odległe - Kamaboko Gonpachiro, Sabataya Shuten & Mirai Akane
  • Tam gdzie bogowie poprowadzą... - Kaguya Kaede
  • Bliźniacze zabawy - Kasane Mitsuki & Kasane Kirara
  • Ranny ptaszek - Uzumaki Chiyo & Fuuka
  • Gorycz zemsty - Inuzuka Nana
  • The Inquisitor's Journey - Ichijou Michiru
Awatar użytkownika
Kamaboko Gonpachiro
Posty: 197
Rejestracja: 18 maja 2021, 13:59
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Kamaboko Gonpachiro

1. Wstępnie poprawione, jeszcze nie mam sennina Fuinu więc się nie musimy śpieszyć xD Generalnie chyba dodałem wszystko co chciałeś, może poza tym skalowaniem wielkości drzewa bo to już by niepotrzebnie komplikowało technikę? Jak ci nie pasuje opisany wariant to się poprawi bo mi kinda obojętnie. Jak wymaga więcej nerfów to też na chillu.

2. Fix'd
Awatar użytkownika
Jelonek
Posty: 1153
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:38
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:

Re: Kamaboko Gonpachiro

Techniczka 1
1. Podpytałem szefa i jest dość okej. Jedyna kwestia to te drzewo, gdzie zostało wspomniane że to trochę takie mokutonowe, to może... chakrowe drzewo, po prostu? Poza tym powinno być git, tylko no tego Sennina wyciągnij z chipsów.

Techniczka 2
1. W sumie dodać jeszcze Speckę w Nin, bo jednak to mordowanie dusz jest czyli kinda complicated, a samo bycie techniką S to mało. Poza tym git
Wcielenie Jelenia
Moderator Fabularny | Moderator Techniczny | Miły człek jakiego można pytać o rzeczy i pomoc | Hidden Admin
Prowadzone wątki 6/4 [aktywne wątki]
  • Za tym co odległe - Kamaboko Gonpachiro, Sabataya Shuten & Mirai Akane
  • Tam gdzie bogowie poprowadzą... - Kaguya Kaede
  • Bliźniacze zabawy - Kasane Mitsuki & Kasane Kirara
  • Ranny ptaszek - Uzumaki Chiyo & Fuuka
  • Gorycz zemsty - Inuzuka Nana
  • The Inquisitor's Journey - Ichijou Michiru
Awatar użytkownika
Kamaboko Gonpachiro
Posty: 197
Rejestracja: 18 maja 2021, 13:59
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Kamaboko Gonpachiro

1. Fix'd i mam sennina

2. Fix'd
ODPOWIEDZ

Wróć do „Własne Techniki”