• Ogłoszenia
 •  

  Kadra forum


  W przypadku pytań i niejasności, powyższe osoby z chęcią udzielą wszelakich odpowiedzi. Ze względu na fakt, że część administracji nie przebywa zalogowanymi przez cały czas na swoich kontach administratorskich, warto w profilu każdego z nich zapoznać się z zakładką "Połączone profile". Wsparcia można poszukiwać również wśród reszty kadry, bądź szukając odpowiedzi na MChacie/Discordzie. Warto jednak pamiętać, że to kadra forum posiada najbardziej dokładne informacje.

  Obecny rok: Jesień 162 rok


  Aktualności fabularnePrzedstawienie świataHistoria i chronologiaReputacja i BingoMapa świataInformacje o wioskachNiniejsze tematy stanowią podsumowanie aktualnej sytuacji fabularnej. Przedstawiają nie tylko realia, w jakich miejsce ma rozgrywka, ale również daje wgląd w przeszłe wydarzenia i sytuację w wybranych krajach, dzięki czemu łatwiej wdrożyć się w grę. Tematy te z czasem będą aktualizowane o nowe informacje, zmieniając się wraz z poczynaniami postaci.

  Kącik nowego gracza


  SamouczekRozwój i koszta chakryAtrybutyAtutyWzór Karty PostaciTransfer Kart PostaciSpecjalnie dla osób, które dopiero grę rozpoczynają, zebraliśmy wszystkie najważniejsze linki w jednym miejscu. Tak jak szybki dostęp do tematu rozwoju i atrybutów zapewne przyda się osobom na każdym etapie rozgrywki, tak samouczek zbiera wszystkie kluczowe informacje, porządkując je i oferując wszelakie objaśnienia zarówno dla osób zaznajomionym z realiami, jak i bardziej świeżym graczom.

  Nowości i ogłoszenia  ADMINISTRACJA PRZYPOMINA o konieczności dostosowania nazwy konta do istniejących zapisów w regulaminie. Login konta = nazwisko i imię postaci. Administracja zastrzega sobie prawo do zmienienia nicków graczy wedle obowiązującego wzoru od 8.07.2021 bez wcześniejszego informowania pojedynczo właścicieli kont.

  [2022/09/08] Wydarzenie w Baibai ewoluowało! Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z jego nową, znacznie zmienioną wersją z wyjątkowymi nagrodami - Chapter I-B: Pod Rzekami Cieni. Zachęcamy też przy okazji do zapoznania się z nowym wydarzeniem wioskowym, o jakim informacje znajdziecie w temacie Aktualności fabularnych!
   

Chapter I-B: Pod Rzekami Cieni

Miejsce przeprowadzania głównego dialogu z kadrą pod kątem wprowadzanych zmian, sugerowania własnych propozycji czy wszelakich zgłoszeń. Poszczególne kategorie dostały własne działy, celem większej przejrzystości i lepszej komunikacji. Jest to również dział, w jakim gracze mogą zgłaszać dłuższe nieobecności, podczas których ich obecność na forum będzie ograniczona.

Moderatorzy: Mistrzowie fabularni, Moderatorzy kuźni, Moderatorzy technik, Moderatorzy Kart Postaci

Awatar użytkownika
Jelonek
Posty: 487
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:38
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:

Chapter I-B: Pod Rzekami Cieni

#1

Chapter I-B: Pod Rzekami Cieni

Niepozorny dzień. Niezbyt wyróżniający się dla wielu ludzi. Tu w jednym zakątku świata wybuchał jakiś konflikt o władzę, tu w innym fauna zaczęła być niezwykle niebezpieczna, a w jeszcze innym pojawił się problem grypy. Rzeczy być może istotne dla sporej ilości ludzi, jednak nie mające większego wpływu na losy całego świata. Nie można jednak tego było powiedzieć o Baibai, jakie w ostatnich czasach zaczęło być nazywane "Zapomnianym Baibai".

Minął rok odkąd doszło do udanego zamachu na samą Daimyō Królestwa Kupców, Sorashi Yukari. Rada Setki Kupców? Jedni starali się dotrzeć do sedna sprawy, inni starali się wywalczyć wpływy w mieście o zajęcie nowej pozycji na stołku władcy tak potężnego imperium, trzeci nawet się sytuacją nie przejęli, a czwarci starali się rozwiązać problem zniknięć w nocy jakie to z każdym miesiącem się tylko nasilały. I tak jak zbliżano się już do konkluzji całej sytuacji, a miasto kupców było o krok od rozwiązania przynajmniej jednego ze swoich problemów - braku władcy...

Nagle spod samego Pałacu Daimyō zaczęła się wyłaniać czarna maź. Płynna, rozprzestrzeniająca się po wokół samego pałacu. Każdy kto znalazł się w jej zasięgu zaczął być przez nią pokrywany oraz pochłaniany. Zmieniany w kreatury. Bezkształtne. Nieludzkie. Raz wyglądające jak połamane psy, raz jak ogromne nietoperze, a innym razem jak mityczne kreatury typu ogry. "Demony, pożerające wszystko co napotkają" o jakich to ludność zaczęła już wcześniej wspominać. Maź zaczęła się wspinać również po całym pałacu, pokrywając go w pełni. Uniemożliwiając zbliżenie się do niego komukolwiek, kto cenił swoje życie. Nie skończyło się jednak na tym, z racji że bezkształtne monstrum zaczęło się również rozprzestrzeniać wokół pałacu. Powoli pokrywając to coraz większą część miasta. Czarne chmury zebrały się nad miastem. Nie były normalne, z racji że nie ważne co, nie chciały odejść. Słońce jakie padało na miasto było z każdym dniem coraz skromniejsze. Upadek Baibai zdawał się być wręcz pewny. Byli tacy, co odważyli się walczyć z cienistymi demonami. Byli tacy, jakim to się udało. Byli też tacy, jacy skończyli batalię przez nie pożarte - przez co po chwili, jeden cień dzielił się na dwa. Walki zdawały się więc być bezcelowe, bo za każdą cienistą istotę zabitą pojawiała się kolejna. Baibai nie było sobie w stanie samo poradzić. Ludzie albo zginęli, albo zostali zepchnięty na granice murów miasta - gdzie utworzyli barykady i bardziej skoncentrowaną obronę w oczekiwaniu na pomoc.

Rada Stu Kupców, lub Ci co z niej przetrwali ponownie wysłali wieści gdzie tylko się dało. Nie ograniczając się już do Trzech Wielkich Wiosek jakie im wcześniej nie pomogły, a i do sąsiednich krajów. Kraju Żab czy Lisów, Kraju Świata czy Bananów, a także Smoczego Imperium. Wzywali na pomoc każdego i naciskali na to, że tą zarazę trzeba wybić nim rozprzestrzeni się po całym kontynencie. I wiele osób się z tym zgadzało. Wielu wybitnych wojowników czy to z wiosek, czy spoza nich ruszyło im na pomoc. Na odbicie Baibai z rąk Cieni. Po dotarciu na miejsce, wszyscy zostali podzieleni w odpowiednie grupy. Jedni mieli się skupiać na defensywnie terenów dalej bezpiecznych oraz pomaganiu rannym. Inni mieli oczyszczać konkretne sektory miasta z potworów. Jeszcze inni mieli odkryć ich sekret, oraz jak się ich pozbyć. Każdy rodzaj pomocy był niesamowicie mile widziany przez mieszkańców tego zniszczonego miasta. Za rozwiązanie sprawy oferowali dalej sowite wynagrodzenie w wysokości nawet 40 000 ryō dla najpracowitszych, stosu artefaktów i niesamowitego artefaktu, zdolnego podzielić świat na pół - cokolwiek by to nie znaczyło.


► Pokaż Spoiler
Hello, hello drodzy gracze. Witam was po długiej przerwie w kolejnym globalnym evencie na forum, jaki to ma zadecydować o losach naszego świata! Chapter I-B: Pod Rzekami Cieni. Event ten jest bezpośrednim następcą "Chapter I: Pod Rzekami Złota" oraz swego rodzaju "ostatnią szansą" na uratowanie Królestwa Kupców przez graczy. Różni się od jednak formą od swojego poprzednika i jest właściwie kopią w swoim stylu rozgrywki "Świątyń Nowego Świata".

Wasze postacie zostaną podzielone na grupy, mające to zająć się różnymi kwestiami. Zależnie od tego jaka to będzie kwestia, wyzwanie będzie mniejsze lub większe, dzięki czemu nawet początkujące postacie mogą wziąć udział w evencie. Również, wynagrodzenie to będzie się różnić, jednak każdy otrzyma jest sprawiedliwe i hojne, tak długo jak aktywnie będzie brał udział. Jak zawsze, istnieją jednak pewne zasady dotyczące tego eventu.
 • Postać nie musi być aktualnie wolna fabularnie. Możemy dołączyć do eventu zupełnie jakbyśmy na forum mieli zasadę bilokacji z jednym warunkiem. Musi ona mieć sens. Postać musi mieć możliwość pojawienia się na evencie "gdzieś w międzyczasie" między swoim dawnym, a aktualnym wątkiem. Ktoś robiący bez przerwy wątek na drugim krańcu świata nie ma możliwości dołączenia. Jeżeli nie wiemy, czy nasza postać załapuje się jako ta "mająca sens" - zapytajcie po prostu mnie na priv i wam odpowiem.
 • Zależnie od kwestii jaką będziecie się zajmować, czeka was wyzwanie innego poziomu. Rangi wyzwań jakie teraz podam są bardziej orientacyjne niż ścisłe i mają wam pomóc w decyzji gdzie chcecie pójść.
  • Grupa I - odpowiedzialna ze defensywę i pomoc rannym, będzie borykać się z wyzwaniami rangi C/B.
  • Grupa II - odpowiedzialna za oczyszczanie kolejnych sektorów miasta z potworów, będzie borykać się z wyzwaniami rangi B/A.
  • Grupa III - odpowiedzialna za eliminację źródła cieni, będzie borykać się z wyzwaniami rangi S.
 • Każda z grup będzie borykać się z innym poziomem wyzwania, oraz będzie mogła zdobyć inne wynagrodzenie zależne od jego wysokości jak i zaangażowania gracza. Gracze, którzy będą wykorzystywać siłę innych i nic nie robić, mogą natomiast otrzymać zaniżone wynagrodzenie.
 • Z racji na charakterystykę tego eventu, dozwolona jest interakcja swoimi MK, jednak prosimy o jej ograniczanie do minimum.
 • W grupach znajdą się również NPC, z jakimi możecie wchodzić w interakcje, zawierać znajomości i może nawet się od nich czegoś nauczyć.
 • Posty MG będą pojawiać się co 3 dni, lub częściej w przypadku szybszego kompletu odpisów. Po 72h, osoby które nie odpiszą są pomijane, ale dalej mogą brać udział w późniejszych turach jak MG na to pozwoli. Mogą otrzymać za swą nieobecność gorsze wynagrodzenie od reszty.
 • W przypadku graczy, którzy złożyli prośbę na misję po zwój lub unikat, mogą uzyskać je jako wynagrodzenie za udział w evencie. To czy gracz zasługuje na taki zwój, podlega kompletnie ocenie MF jaki prowadzi daną grupę i nie wystarczy tylko aby grupa zaliczyła swoje zadanie.
 • Trzeba pojawić się w wyznaczonym do tego temacie fabularnym do 21.09.2022 jeżeli chcemy wziąć udział. Drobne obsuwy będą wybaczane, ale lepiej nie ryzykować.
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2022, 23:36 przez Sabataya Shuten, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontakt z administracją i ogłoszenia”