• Ogłoszenia
 •  
  Aktualności fabularne
  Obecna pora roku: Jesień 163r.

  Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

  28.08.2023 - Nowe wydarzenie wioskowe w Amegakure: Niepokojące wieści z Taki no Kuni docierają do Ukrytego Deszczu. Te zaniepokojone potencjalnym bezpieczeństwem wioski i Kraju Deszczu, zaczyna przygotowywać się na wojnę. Więcej informacji w aktualnościach fabularnych.
  27.08.2023 - relacje pomiędzy Banana no Kuni a Sakuragakure uległy poprawie. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
  22.08.2023 - zakończyło się wydarzenie w Kaeru no Kuni. Więcej informacji w aktualizacjach fabularnych
  03.08.2023 - została wrzucona zapowiedź eventu, Arc II: Pierwsza Konfrontacja. Więcej informacji w ogłoszeniach
  Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
  Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
  Administracja
  Pingwinek Chaosu
  Główny Administrator
  Norka
  Główna Mistrzyni Fabularna
  Hefajstos
  Główny Moderator Kuźni
  Tora
  Główny Moderator Technik

  W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
  Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
   

Chapter I-B: Pod Rzekami Cieni

Tutaj możemy znaleźć opisy eventów, jakie to działy się w przeszłości i nie są już aktualne.

Moderatorzy: Moderatorzy Kart Postaci, Mistrzowie fabularni, Moderatorzy kuźni, Moderatorzy technik

Awatar użytkownika
Jelonek
Posty: 867
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:38
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:

Chapter I-B: Pod Rzekami Cieni

Chapter I-B: Pod Rzekami Cieni

Niepozorny dzień. Niezbyt wyróżniający się dla wielu ludzi. Tu w jednym zakątku świata wybuchał jakiś konflikt o władzę, tu w innym fauna zaczęła być niezwykle niebezpieczna, a w jeszcze innym pojawił się problem grypy. Rzeczy być może istotne dla sporej ilości ludzi, jednak nie mające większego wpływu na losy całego świata. Nie można jednak tego było powiedzieć o Baibai, jakie w ostatnich czasach zaczęło być nazywane "Zapomnianym Baibai".

Minął rok odkąd doszło do udanego zamachu na samą Daimyō Królestwa Kupców, Sorashi Yukari. Rada Setki Kupców? Jedni starali się dotrzeć do sedna sprawy, inni starali się wywalczyć wpływy w mieście o zajęcie nowej pozycji na stołku władcy tak potężnego imperium, trzeci nawet się sytuacją nie przejęli, a czwarci starali się rozwiązać problem zniknięć w nocy jakie to z każdym miesiącem się tylko nasilały. I tak jak zbliżano się już do konkluzji całej sytuacji, a miasto kupców było o krok od rozwiązania przynajmniej jednego ze swoich problemów - braku władcy...

Nagle spod samego Pałacu Daimyō zaczęła się wyłaniać czarna maź. Płynna, rozprzestrzeniająca się po wokół samego pałacu. Każdy kto znalazł się w jej zasięgu zaczął być przez nią pokrywany oraz pochłaniany. Zmieniany w kreatury. Bezkształtne. Nieludzkie. Raz wyglądające jak połamane psy, raz jak ogromne nietoperze, a innym razem jak mityczne kreatury typu ogry. "Demony, pożerające wszystko co napotkają" o jakich to ludność zaczęła już wcześniej wspominać. Maź zaczęła się wspinać również po całym pałacu, pokrywając go w pełni. Uniemożliwiając zbliżenie się do niego komukolwiek, kto cenił swoje życie. Nie skończyło się jednak na tym, z racji że bezkształtne monstrum zaczęło się również rozprzestrzeniać wokół pałacu. Powoli pokrywając to coraz większą część miasta. Czarne chmury zebrały się nad miastem. Nie były normalne, z racji że nie ważne co, nie chciały odejść. Słońce jakie padało na miasto było z każdym dniem coraz skromniejsze. Upadek Baibai zdawał się być wręcz pewny. Byli tacy, co odważyli się walczyć z cienistymi demonami. Byli tacy, jakim to się udało. Byli też tacy, jacy skończyli batalię przez nie pożarte - przez co po chwili, jeden cień dzielił się na dwa. Walki zdawały się więc być bezcelowe, bo za każdą cienistą istotę zabitą pojawiała się kolejna. Baibai nie było sobie w stanie samo poradzić. Ludzie albo zginęli, albo zostali zepchnięty na granice murów miasta - gdzie utworzyli barykady i bardziej skoncentrowaną obronę w oczekiwaniu na pomoc.

Rada Stu Kupców, lub Ci co z niej przetrwali ponownie wysłali wieści gdzie tylko się dało. Nie ograniczając się już do Trzech Wielkich Wiosek jakie im wcześniej nie pomogły, a i do sąsiednich krajów. Kraju Żab czy Lisów, Kraju Świata czy Bananów, a także Smoczego Imperium. Wzywali na pomoc każdego i naciskali na to, że tą zarazę trzeba wybić nim rozprzestrzeni się po całym kontynencie. I wiele osób się z tym zgadzało. Wielu wybitnych wojowników czy to z wiosek, czy spoza nich ruszyło im na pomoc. Na odbicie Baibai z rąk Cieni. Po dotarciu na miejsce, wszyscy zostali podzieleni w odpowiednie grupy. Jedni mieli się skupiać na defensywnie terenów dalej bezpiecznych oraz pomaganiu rannym. Inni mieli oczyszczać konkretne sektory miasta z potworów. Jeszcze inni mieli odkryć ich sekret, oraz jak się ich pozbyć. Każdy rodzaj pomocy był niesamowicie mile widziany przez mieszkańców tego zniszczonego miasta. Za rozwiązanie sprawy oferowali dalej sowite wynagrodzenie w wysokości nawet 40 000 ryō dla najpracowitszych, stosu artefaktów i niesamowitego artefaktu, zdolnego podzielić świat na pół - cokolwiek by to nie znaczyło.


► Pokaż Spoiler
Hello, hello drodzy gracze. Witam was po długiej przerwie w kolejnym globalnym evencie na forum, jaki to ma zadecydować o losach naszego świata! Chapter I-B: Pod Rzekami Cieni. Event ten jest bezpośrednim następcą "Chapter I: Pod Rzekami Złota" oraz swego rodzaju "ostatnią szansą" na uratowanie Królestwa Kupców przez graczy. Różni się od jednak formą od swojego poprzednika i jest właściwie kopią w swoim stylu rozgrywki "Świątyń Nowego Świata".

Wasze postacie zostaną podzielone na grupy, mające to zająć się różnymi kwestiami. Zależnie od tego jaka to będzie kwestia, wyzwanie będzie mniejsze lub większe, dzięki czemu nawet początkujące postacie mogą wziąć udział w evencie. Również, wynagrodzenie to będzie się różnić, jednak każdy otrzyma jest sprawiedliwe i hojne, tak długo jak aktywnie będzie brał udział. Jak zawsze, istnieją jednak pewne zasady dotyczące tego eventu.
 • Postać nie musi być aktualnie wolna fabularnie. Możemy dołączyć do eventu zupełnie jakbyśmy na forum mieli zasadę bilokacji z jednym warunkiem. Musi ona mieć sens. Postać musi mieć możliwość pojawienia się na evencie "gdzieś w międzyczasie" między swoim dawnym, a aktualnym wątkiem. Ktoś robiący bez przerwy wątek na drugim krańcu świata nie ma możliwości dołączenia. Jeżeli nie wiemy, czy nasza postać załapuje się jako ta "mająca sens" - zapytajcie po prostu mnie na priv i wam odpowiem.
 • Zależnie od kwestii jaką będziecie się zajmować, czeka was wyzwanie innego poziomu. Rangi wyzwań jakie teraz podam są bardziej orientacyjne niż ścisłe i mają wam pomóc w decyzji gdzie chcecie pójść.
  • Grupa I - odpowiedzialna ze defensywę i pomoc rannym, będzie borykać się z wyzwaniami rangi C/B.
  • Grupa II - odpowiedzialna za oczyszczanie kolejnych sektorów miasta z potworów, będzie borykać się z wyzwaniami rangi B/A.
  • Grupa III - odpowiedzialna za eliminację źródła cieni, będzie borykać się z wyzwaniami rangi S.
 • Każda z grup będzie borykać się z innym poziomem wyzwania, oraz będzie mogła zdobyć inne wynagrodzenie zależne od jego wysokości jak i zaangażowania gracza. Gracze, którzy będą wykorzystywać siłę innych i nic nie robić, mogą natomiast otrzymać zaniżone wynagrodzenie.
 • Z racji na charakterystykę tego eventu, dozwolona jest interakcja swoimi MK, jednak prosimy o jej ograniczanie do minimum.
 • W grupach znajdą się również NPC, z jakimi możecie wchodzić w interakcje, zawierać znajomości i może nawet się od nich czegoś nauczyć.
 • Posty MG będą pojawiać się co 3 dni, lub częściej w przypadku szybszego kompletu odpisów. Po 72h, osoby które nie odpiszą są pomijane, ale dalej mogą brać udział w późniejszych turach jak MG na to pozwoli. Mogą otrzymać za swą nieobecność gorsze wynagrodzenie od reszty.
 • W przypadku graczy, którzy złożyli prośbę na misję po zwój lub unikat, mogą uzyskać je jako wynagrodzenie za udział w evencie. To czy gracz zasługuje na taki zwój, podlega kompletnie ocenie MF jaki prowadzi daną grupę i nie wystarczy tylko aby grupa zaliczyła swoje zadanie.
 • Trzeba pojawić się w wyznaczonym do tego temacie fabularnym do 21.09.2022 jeżeli chcemy wziąć udział. Drobne obsuwy będą wybaczane, ale lepiej nie ryzykować.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2023, 6:53 przez Hefajstos, łącznie zmieniany 4 razy.
Wcielenie Jelenia
Moderator Fabularny | Moderator Techniczny | Miły człek jakiego można pytać o rzeczy i pomoc | Hidden Admin
Prowadzone wątki 3/4 [aktywne wątki]
 • Za tym co odległe - Kamaboko Gonpachiro, Sabataya Shuten & Mirai Akane
 • Tam gdzie bogowie poprowadzą... - Kaguya Kaede
 • Przeszłość przykryta piachem - Fumei Mesai
 • slot wolny
Zablokowany

Wróć do „Archiwum eventów”