• Ogłoszenia
 •  
  Aktualności fabularne
  Obecna pora roku: Jesień 163r.

  Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

  28.08.2023 - Nowe wydarzenie wioskowe w Amegakure: Niepokojące wieści z Taki no Kuni docierają do Ukrytego Deszczu. Te zaniepokojone potencjalnym bezpieczeństwem wioski i Kraju Deszczu, zaczyna przygotowywać się na wojnę. Więcej informacji w aktualnościach fabularnych.
  27.08.2023 - relacje pomiędzy Banana no Kuni a Sakuragakure uległy poprawie. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
  22.08.2023 - zakończyło się wydarzenie w Kaeru no Kuni. Więcej informacji w aktualizacjach fabularnych
  03.08.2023 - została wrzucona zapowiedź eventu, Arc II: Pierwsza Konfrontacja. Więcej informacji w ogłoszeniach
  Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
  Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
  Administracja
  Pingwinek Chaosu
  Główny Administrator
  Norka
  Główna Mistrzyni Fabularna
  Hefajstos
  Główny Moderator Kuźni
  Tora
  Główny Moderator Technik

  W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
  Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
   

Arc II: Pierwsza Konfrontacja

Miejsce przeprowadzania głównego dialogu z kadrą pod kątem wprowadzanych zmian, sugerowania własnych propozycji czy wszelakich zgłoszeń. Poszczególne kategorie dostały własne działy, celem większej przejrzystości i lepszej komunikacji. Jest to również dział, w jakim gracze mogą zgłaszać dłuższe nieobecności, podczas których ich obecność na forum będzie ograniczona.

Moderatorzy: Moderatorzy Kart Postaci, Mistrzowie fabularni, Moderatorzy kuźni, Moderatorzy technik

Awatar użytkownika
Norka
Posty: 586
Rejestracja: 29 lip 2022, 0:50
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Arc II: Pierwsza Konfrontacja


Arc II: Pierwsza Konfrontacja

Minął niecały rok odkąd Baibai przestało być nękane przez cienistą plagę. Daimyō Królestwa Kupieckiego zaczęła odbudowywać swój kraj, pozwalając mu powstać z kolan po tragedii, która go dotknęła. Od tamtego czasu jednak na świecie - zarówno na Nowym, jak i Starym Kontynencie - zapanował względy spokój i nic nie wskazywało na nadchodzące globalne niebezpieczeństwo. Po dwóch latach ciszy, ludzie powoli zaczęli zapominać o zniszczeniach, które zostały dokonane przez Największą Wojnę Shinobi, ale i także przez personę, której przydomek potrafił mrozić krew w żyłach - Zero.

Wraz z początkiem jesieni na terenach Taki no Kuni, jakby znikąd, pojawiła się potężna armia, która przeszła przez kraj, jednocześnie równając z powierzchnią ziemi Takigakure, które nie miało odpowiedniej siły by móc w stanie się obronić. Wiele osób umarło - zarówno shinobi jak i osób cywilnych, którzy próbowali się bronić przed najeźdźcą - nim wieść się rozeszła, a na miejscu pojawiło się wsparcie. Gdy do Taki dotarli pierwsi shinobi z Amegakure, zastali tak naprawdę same zgliszcza. Zgodnie z ustaleniami, armia po zniszczeniu Takigakure skierowała swoje kroki w kierunku Ame no Kuni. Podejrzewa się, że zamierzają dokonać podobnych zniszczeń na terenach Kusa no Kuni, gdzie wciąż istnieje wioska ninja, by ostatecznie dostać się do Kraju Deszczu i Amegakure.

Mimo że ta informacja nie została jeszcze potwierdzona, bazując na celach, które zostały obrane, panują domysły, że odpowiedzialnym za te działania jest jeden z popleczników Zero. Niektóre plotki twierdzą, że może być to Shi. Te bowiem donoszą, że osoba dowodząca armią potrafiła posługiwać się Dotonem oraz Raitonem, co się pokrywało informacjami zdobytymi na ekspedycjach sprzed dwóch laty, w Świątyniach Nowego Świata. Działająca na terenach Kaminari no Kuni organizacja Tako doniosła, że udało im się dotrzeć do domniemanej kryjówki Shi, do której ma została wysłana grupa śmiałków, mająca za zadanie dostać się do jego siedziby i zdobyć jak najwięcej informacji.

Najważniejszą kwestią jednak jest niedopuszczenie, by armia przedostała się przez Kusa no Kuni, dlatego zostało tam wysłane odpowiednie wsparcie składające się z najsilniejszych ludzi, tak by wspomóc walczących shinobi z Kusagakure i powstrzymać niecne działanie popleczników Zero i nie pozwolić, by ci zbliżyli się do granic Ame no Kuni. Do pomocy postanowiły dołączyć wszystkie wioski - w tym Amegakure, które zaangażowało się w sprawę bardziej aniżeli w przypadku poprzednich wydarzeń, ze względu na to jak blisko ich granic wszystko ma miejsce.

Po świecie zostały rozesłane odpowiednie broszury, wzywające do pomocy Staremu Kontynentowi, który pogłębił się w kryzysie. Informują one o tym, gdzie dokładnie potrzebna jest pomoc i gdzie należy się zjawić, dzięki czemu każdy ochotnik wie, gdzie dokładnie jest potrzebne wsparcie.


► Pokaż Spoiler | Informacje dodatkowe
Witamy wszystkich zebranych i zapraszamy do wzięcia udziału w nowym evencie, otwierający nowy Arc w fabule forum!

Event będzie odbywał się w trzech grupach, w trzech różnych lokalizacjach na Starym Kontynencie, aczkolwiek oczywiście może w nim wziąć udział każdy, bez względu na przynależność do jakiejś wioski bądź bycie wolnym strzelcem.

Dołączenie do grup będzie ograniczone w zależności od zdobytych PD, które Wasza postać posiada.
Grupa I - Wyzwanie C / B w Taki no Kuni, MF: Norka - maksymalnie do 100PD
Grupa II - Wyzwanie B / A w Kaminari no Kuni, MF: Jeleń - maksymalnie do 250PD
Grupa III - Wyzwanie S w Kusa no Kuni, MF: Hefajstos - brak ograniczeń, może dołączyć każdy
Oficjalnie event zaczyna się 1. września - do tego czasu Wasza postać musi pojawić się w lokalizacji (ta jest zalinkowana powyżej) przypisanej do danej grupy. Dołączenie do eventu w późniejszym terminie jest możliwe jedynie jeśli MF prowadzący wątek się na to zgodzi.

Prosimy zapoznać się dokładnie z regulaminem eventu i pisania postów.

Powodzenia!
► Pokaż Spoiler | Regulamin eventu
 1. Gracz w pierwszym poście na evencie musi wyraźnie zaznaczyć, czy na evencie stara się zdobyć to, o co zgłosił prośbę, czy chcę dążyć do nagrody eventowej, która jest niespodzianką i może to być technika, unikat czy jakaś dodatkowa zdolność.
 2. By wziąć udział w evencie, należy się stawić w stosownej ku temu lokacji do 1. września. Dołączenie do wydarzenia po tym terminie jest zależne od Mistrza Fabularnego je prowadzącego.
  • Grupy posiadają limit PD, jeśli chodzi o graczy, którzy mogą się do nich zapisać:
   • Do Grupy I mogą zapisać się postaci mające maksymalnie 100 PD.
   • Do grupy II mogą zapisać się postaci mające maksymalnie 250 PD.
   • Do grupy III może zapisać się każdy.
  • Grono MF zachowuje sobie prawo, że w przypadku dysproporcji ilości osób w grupie, możemy niektóre postaci przenieść do innej grupy. Uznaje się, że taka "granica błędu" wynosi +- 10 PD.
  • Grono MF zachowuje sobie także prawo, że w przypadku dysproporcji ilości osób między grupami, na reorganizację poziomu grup, by były one bardziej wyrównane i 90% uczestników nie była tylko na jednej grupie.
 3. Dla graczy biorących udział w evencie istnieje uwarunkowana bilokacja. Jeżeli postać jest w stanie się pojawić w evencie "w międzyczasie", tj. pomiędzy wątkiem A i B, to może wziąć udział. Jeżeli gracz nie miał żadnej aktywnej fabuły i zjawił się na evencie, to może zacząć kolejny wątek (nawet z MG) mający miejsce po wydarzeniach z eventu. W razie wątpliwości, należy pytać swojego MG czy postać się kwalifikuje. W przypadku śmierci postaci na evencie, kwestia wytłumaczenia obecności postaci w późniejszym wątku jest konsultowana w gronie Mistrzów Fabularnych. W ramach bilokacji dopuszczalna jest fabuła / misja z MG bądź z innym graczem nie będąca samomisją. W ramach bilokacji nie można również pisać samodzielek.
 4. Gracze mają 48h na posta od posta MF. W każdym poście będzie ten deadline wyszczególniony nad listą NPC oraz ewentualną mapą czy innymi informacjami. Analogicznie MF prowadzący wątek ma 48h na odpowiedź od minięcia deadline'u.
  • Dopuszcza się przedłużenie terminu o 24h zarówno przez gracza, jak i przez MF. Gracze muszą to zgłosić oficjalnie swojemu MF, najlepiej w prywatnej wiadomości, jasno prosząc o przedłużenie terminu i podając przyczyny. MF musi zaś zgłosić to GMF (w przypadku GMF musi to zgłosić reszcie MF). Przedłużenie terminu przysługuje jedynie w sytuacjach wyjątkowych, a nie "bo się nie wyrobiłem". W przypadku przedłużenia terminu przez MF, powinien on poinformować o tym swoich graczy.
  • W bardzo rzadkich przypadkach, jak np. święta, czas ten może zostać przedłużony nawet dłużej. Każda taka sytuacja jest jednak rozpatrywana indywidualnie przez grono MFów.
 5. W przypadku braku posta gracza przed postem MF, gracz taki otrzymuje ostrzeżenie. Ostrzeżenia mogą wpłynąć na wynagrodzenie - jego wysokość lub inne, dodatkowe nagrody, których gracz może przy dużej ilości ostów nie otrzymać. Ilość ostrzeżeń się nie resetuje, a ich ilość jest jedynie informacją dla MF prowadzącego wątek. Gracz, który nie odpisze, musi się także liczyć z tym, że jego postać może być przez ten czas kontrolowana przez MF, co oznacza, że jej działania niekoniecznie mogą być zgodne z naszym zamysłem. W przypadku, gdy MF przekroczy termin 48h od deadline - on otrzymuje ostrzeżenie. Uznaje się, że zarówno w przypadku graczy jak i MFów, 3 osty nie wpływają w żaden sposób na wysokość wynagrodzenia.
► Pokaż Spoiler | Regulamin pisania postów
 1. Gracze mają 48h na posta od posta MF. W każdym poście będzie ten deadline wyszczególniony nad listą NPC oraz ewentualną mapą czy innymi informacjami. Analogicznie MF prowadzący wątek ma 48h na odpowiedź od minięcia deadline'u.
  • Dopuszcza się przedłużenie terminu o 24h zarówno przez gracza, jak i przez MF. Gracze muszą to zgłosić oficjalnie swojemu MF, najlepiej w prywatnej wiadomości, jasno prosząc o przedłużenie terminu i podając przyczyny. MF musi zaś zgłosić to GMF (w przypadku GMF musi to zgłosić reszcie MF). Przedłużenie terminu przysługuje jedynie w sytuacjach wyjątkowych, a nie "bo się nie wyrobiłem". W przypadku przedłużenia terminu przez MF, powinien on poinformować o tym swoich graczy.
  • W bardzo rzadkich przypadkach, jak np. święta, czas ten może zostać przedłużony nawet dłużej. Każda taka sytuacja jest jednak rozpatrywana indywidualnie przez grono MFów.
 2. W przypadku braku posta gracza przed postem MF, gracz taki otrzymuje ostrzeżenie. Ostrzeżenia mogą wpłynąć na wynagrodzenie - jego wysokość lub inne, dodatkowe nagrody, których gracz może przy dużej ilości ostów nie otrzymać. Ilość ostrzeżeń się nie resetuje, a ich ilość jest jedynie informacją dla MF prowadzącego wątek. Gracz, który nie odpisze, musi się także liczyć z tym, że jego postać może być przez ten czas kontrolowana przez MF, co oznacza, że jej działania niekoniecznie mogą być zgodne z naszym zamysłem. W przypadku, gdy MF przekroczy termin 48h od deadline - on otrzymuje ostrzeżenie. Uznaje się, że zarówno w przypadku graczy jak i MFów, 3 osty nie wpływają w żaden sposób na wysokość wynagrodzenia.
  ► Pokaż Spoiler | Ilość ostrzeżeń
 3. Gdy odejmuje chakrę, to należy w nawiasie napisać, za co np. 1000 - 5 (Ki Nobori no Shugyō) = 995.
 4. Techniki, unikaty czy atuty, których używa gracz powinny być wrzucone w spoiler. Dotyczy to też ewentualnie przedmiotów, których opis może w jakiś sposób wpłynąć na wynik akcji. Wrzucanie opisu np. kunaia jest zbyteczne. Brak takowych w spoilerze może zostać uznane przez MF jakby dana rzecz nie została użyta.
Obrazek
Prowadzone wątki
Przygody 5/5
美術万歳!| Evviva l'arte! - Katagiri Kayo
冒険の物語 | Ballada o pewnej przygodzie - Yokomine Yozora, Mitsukyevu Uiriamu, Takatsukasa Jugemu
野生の夢 | Dzikie sny - Yasei Souh
新しい遍路 | Nowa Pielgrzymka - Hiroki
Kensei na wiecznej przygodzie
Misje 2/2
Ranga B
Ranga A
Inne 2/2
The final trial of our friendship | Ikiryō no Tatari S - Shin'ya Yuki
Slot dla Kyokiego - Ostrza
Event
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontakt z administracją i ogłoszenia”