• Ogłoszenia
  •  
    Aktualności fabularne
    Obecna pora roku: Wiosna 164r.

    Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

    30.01.2024 - rozpoczęcie wydarzenia wioskowego w Sakuragakure. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
    29.01.2024 - oficjalne zakończenie eventu Arc II: Pierwsza Konfrontacja. Podsumowanie można znaleźć w aktualnościach fabularnych.
    Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
    Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
    Administracja
    Pingwinek Chaosu
    Główny Administrator
    Norka
    Główna Mistrzyni Fabularna
    Hefajstos
    Główny Moderator Kuźni
    Tora
    Główny Moderator Technik

    W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
    Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
     

[Wprowadzone] Kakuzuryū 2.o

Moderatorzy: Mistrzowie fabularni, Moderatorzy kuźni, Moderatorzy technik, Moderatorzy Kart Postaci

Awatar użytkownika
Kazuki
Posty: 61
Rejestracja: 27 maja 2023, 22:52
Ranga: Cywil
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Bank:

[Wprowadzone] Kakuzuryū 2.o

Bążur. Przychodzę właściwie nie tyle z propozycją, co nawet z zapytaniem o klan Kakuzuryu i jak on ma ostatecznie wyglądać. Pracuję sobie nad technikami, które wrzucę do propozycji w późniejszym czasie, jednak w pierwszej kolejności chciałabym określić ogólną charakterystykę i zdolności.
Szmaciana lalka - dzięki nieludzkim zdolnościom, są w stanie zamienić własne ciało w ciało, jakie nie jest człowiecze. Bardziej przypomina wtedy szmacianą lalkę, pełną nici trzymających ją w kupie. Ciało z "normalnego" można dowolnie zmieniać w "szmacianą lalkę" i nie ponosi się za to żadnych kosztów chakry. Takim szmacianym ciałem są w stanie dowolnie manipulować i je zmieniać (w ramach dedykowanych technik), pozwalając np. wysłać dłoń do przodu by kogoś chwyciła. Jedynym faktycznym organem w takiej lalce jest serce, które członek klanu może przemieszczać wewnątrz własnego ciała. Pełni ono także funkcję, którą normalnie posiadałby mózg. Tym samym tak długo jak poruszają się w szmacianej formie nie potrzebują oni jeść, pić, spać czy oddychać. Nie mogą się też wtedy rozmnażać. Potrzeby te jak i możliwości wracają jednak w momencie, kiedy z powrotem ze szmacianej lalki zmieniają się w ludzkie ciało.
Nie do końca to widzę... tzn, taka zamiana jest darmowa i nie ma określonego czasu, ale przede wszystkim wydaje mi się nieklimatyczna. A skoro tylko forma szmacianej lalki ma dostęp do technik klanowych oraz nie musi jeść, pić, spać i oddychać to praktycznie niweluje potrzebę przebywania w "człowieczej" formie. Myślałam, że powodem są przeszczepy, ale Jiongu to hiden a nie kekkei genkai... z resztą nie chcę blokować innym możliwości zdobycia Jiongu w późniejszym etapie gry, ale nie uważam by to powinno się odbywać kosztem samego klanu. Nie wiem, może jest inny mechaniczny powód istnienia tej przemiany?

Propozycja: Kakuzuryu są zawsze lalkami, widzę ich jako coś na podobę ludzkich marionetek klanu lalkarzy. Wobec tego zawsze mogą korzystać z technik klanowych, nie muszą jeść, pić, oddychać i spać. Poza sercem, organem są też oczy. Nie-Kakuzu chcący poznać Jiongu nie może mieć innych przeszczepów kg (nie dotyczy Doujutsu), bo je straci, ale posiadając Jiongu może przyswoić inne kg tak jak postać, która zaczęła jako Kakuzuryu.

Co za tym idzie, moim zdaniem techniki Iryo nie powinny działać na członków klanu Kakuzuryu, gdyż leczą one żywe tkanki. Nie bardzo widzę, jak medyk mógłby wszczepić kukle czyjeś DNA pochodzące z normalnego, żywego organizmu.
Wszczepienie serc - potrafią przy pomocy swoich nici wyrwać wciąż bijące serce innej osoby i wczepić je w swoje ciało, tym samym przedłużając swoje życie. Maksymalnie można posiadać pięć serc, jednak gdy jedno przestanie działać lub ulegnie zniszczeniu, można je wymienić na nowe. Na ogół serca te trzymane są w maskach, na zewnątrz ciała, acz wciąż do niego przylegające. Minimalizuje to szansę stracenia kilku serc jednym atakiem. W przypadku posiadania specjalizacji w dziedzinie klanowej, są w stanie także rozwijać dziedziny innych podstawowych żywiołów z pominięciem ograniczeń w formie posiadania atutu czy odpowiedniego rozwinięcia wcześniejszych żywiołów na odpowiedni poziom.
To główny atut Kakuzuryu, możliwość posiadania 5 żywiołów, jednak w tym opracowaniu wypada nijako. 1. Czy specjalizacje serc ograniczają się tylko do żywiołów, czy można w ten sposób np przeszczepić czyjeś kekkei genkai? 2. Co tak naprawdę dają te serca, bo przecież każda postać może otworzyć 3 żywioły bez konieczności szukania serc. 3. Trzeba posiadać specjalizację, by móc korzystać z podstawowej zdolności klanu? Tzn bez specjalizacji i tak trzeba mieć atut do żywiołów?

Propozycja: Zdobywanie serc podparte prośbą, gdyż każde daje albo żywioł albo kekkei genkai, co jest jedyną możliwością zdobycia "przeszczepu" przez Kakuzu. Ich podstawowa technika rangi E nazywa się przecież "Ishoku", czyli przeszczep. Przy czym techniką rangi E możemy wszczepić sobie tylko zwykłe, żywiołowe serce, zaś do wszczepienia takiego z kg potrzebna jest np ozwojowana technika rangi A. Oznacza to też, że Kakuzuryu chcąc zdobyć obce DNA musi zrezygnować z jednego z żywiołów, gdyż może mieć maksymalnie 5 serc. Ograniczenie to nie dotyczy Doujutsu, które również mogłoby być przeszczepione ową klanówką rangi A, lecz nie zajmowałoby slotu serca. To byłby trochę nerf dla klanu, ale ostatecznie wydaje mi się, że miałoby to więcej sensu niż jest w tej chwili. A skoro serca trzeba zdobywać i mają one coś dawać to uważam, że takie serce powinno od razu otwierać daną dziedziną na randze D oraz dawać np 500pch (tracąc serce tracimy te bonusy). Nie rozumiem też wymogu posiadania specjalizacji, by móc rozwijać pozostałe żywioły, skoro nawet zdobycie drugiego i trzeciego wymaga zdobycia serca, podczas gdy inne postacie mogą to zrobić w każdym momencie... ale może to wynika z balansowania z resztą klanów, nie wiem. Można dać też wymóg rangi Iryo do przeszczepu serca z kg, bo choć techniki lecznicze nie działają na ożywione kukły to postać nadal powinna posiadać wiedzę o anatomii.
Ożywione serca - jeśli posiada więcej niż jedno serce, członek Kakuzuryū jest w stanie przy pomocy swoich nici dać mu oddzielne ciało. Takie ciało posiada atrybuty identyczne do oryginału postaci, jednak może wykonywać techniki tylko jednej dziedziny wybranej przez użytkownika. Gdyby oryginał "umarł", taki byt jest w stanie przekazać swoje serce oryginalnemu ciału, tym samym je wskrzeszając. Każde serce posiada dziedziny, które udostępnia członkowi Kakuzuryū. Rozwija je jednak oryginał. W momencie utraty takiego serca, użytkownik Jiongu nie traci progresu w tych dziedzinach, jednak nie ma możliwości korzystania z nich, póki nie znajdzie sobie nowego serca, które umożliwi mu ich ponowne użycie. Przykładowo, stracenie serca Suitonu, oznacza, że użytkownik nie będzie mógł korzystać z Suitonu, jeśli inne serce go nie posiadało. W momencie zdobycia kolejnego serca z tym żywiołem, może na powrót wykorzystać wszystkie zdolności i techniki, jakie opanował przy wcześniejszym sercu.
Trochę kłóci mi się to z techniką rangi S Kamen Aku (w spoilerze), tak czy inaczej trzeba zrobić z tego osobną technikę rangi B albo A. Poza tym nie mam uwag, ale chciałabym się zorientować jak to widzicie.
► Pokaż Spoiler
Kamen Aku | Masked Evil仮面悪
KlasyfikacjaJiongu, Kinjutsu, Kontrola Chakry
PieczęcieBrak, czas kumulacji chakry jak złożenie 10 pieczęci
KosztStandardowy za utworzenie jednego stwora
Dowolna ilość przekazanej stworowi chakry
Standardowy C utrzymania płacone przez stworzonego stwora (minimum 3 chakry)
Zasięg---
WymaganiaPosiadanie minimum dwóch serc
Użytkownik przy pomocy tej techniki jest w stanie zmusić swoje dodatkowe serca by te znalazły się poza jego ciałem i utworzyły stwora, który jest w stanie działać samodzielnie. Twór taki posiada wszystkie atrybuty użytkownika pomniejszone o dwa poziomy z wyłączeniem Siły Woli. Maksymalny poziom ich statystyk wynosi 7. Ich ciała stworzone są z nici, a zamiast głowy mają maski, za którymi ukryte są serca. Rozmiarem przypominają użytkownika, mogąc być nieznacznie większe lub mniejsze, zależnie od preferencji, jednak wciąż są mniej więcej jego rozmiarów. Zniszczenie serc to najszybszy sposób ich eliminacji. Można niszczyć resztę ich ciał, ale z racji, że są one utworzone z nici, mogą być one regenerowane. Koszt regeneracji ciała zależy od uszkodzeń, jakich doznało, jednak kosztem Standardowym A jesteśmy w stanie zregenerować prawie całe ciało takiej istoty.

Utworzone stwory mogą korzystać z technik Jiongu oraz ogólnodostępnych i rozwiniętych członka Kakuzuryū, takich jak np. Ninjutsu czy Genjutsu. Zależnie od tego jakie serce zostało wykorzystane do stworzenia stwora, ma on też dostęp do tych technik żywiołowych, jakie dane serce udostępnia. Stwory nie muszą składać pieczęci, jednak czas kumulacji chakry jest równy ich złożeniu. Nie mogą też korzystać z żadnych atutów, jakie posiada ich właściciel.

Podczas utrzymywania stworów, ilość chakry pozostała u użytkownika tej techniki po utworzeniu istot traktowana jest jako jego nowa, maksymalna jej ilość. Przez to, jej drastycznie pomniejszona ilość nie wpływa negatywnie na shinobi.

Sam stwór, gdy będzie czuł, że kończy mu się chakra, będzie chciał wrócić do swojego właściciela. Jeśli mu się to nie uda i serce pozostanie w masce bez dostępu do chakry, w przeciągu jednej tury stanie się ono niezdatne do ponownego wszczepiania przez członka klanu Kakuzuryū.

Dodatkowo w momencie przebicia serca użytkownika technika automatycznie podmienia stracone serce, które normalnie spowodowałoby zgon użytkownika na jedno z zapasowych, pozwalając nie martwić się atakiem z zaskoczenia. Koszt takiej podmiany to Standardowy A.

Posiadając Specjalizację w Jiongu tworzone potwory mają swoje atrybuty mniejsze tylko o 1 poziom od użytkownika, a ich maksymalny poziom wynosi 8.
Posiadając Sennina Jiongu można stworzyć stwora płacąc za niego koszt podwójny, ale za to nadając mu dodatkowych cech jak np. skrzydła umożliwiające latanie, rękę-miecz czy większy wzrost. Różnorodność jest dowolna, ale o tym, czy dana modyfikacja nie jest zbyt skomplikowana decyduje MG prowadzący wątek.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2024, 22:41 przez Tora, łącznie zmieniany 1 raz.
♫ The itsy bitsy spider went up the water spout
down came the rain, and washed the spider out
out came the sun, and dried up all the rain
so, the itsy bitsy spider went up the spout again. ♫
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2698
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Kakuzuryū 2.o

Helloł. Wyjaśniam na starcie. Opisy zdolności klanu nie są per se technikami. To raczej czysty opis, który daje furtkę klanowiczom do tworzenia technik. To więc, że niektóre rzeczy mogą być "dziwne" czy "niepotrzebne", nie znaczy, że należy je zmieniać.

No to tak. Szmaciana lalka. Choćby z przyczyn fabularnych. I np. przytoczonych przez ciebie przeszczepów. Jako "człowiek" można oddać krew czy przejść jakiś proces weryfikacyjny czy jest się człowiekiem. Czy właśnie faktycznie przejść przeszczep. Co nie oznacza, że musisz być i chodzić jako człowiek. Możesz na zawsze pozostać jako szmaciana lalka. Nie zmieniałbym więc tego, bo to, w żaden sposób Cię nie ogranicza. Z kolei zaproponowana zmiana ogranicza inne osoby. Więc nie jestem jej przekonany.

Wszczepienie serc - hmm, tu faktycznie chyba można byłoby to jakoś zbuffować? Tylko chciałbym zobaczyć też co inni o tym myślą. Ogólnie jednak twoja propka wydaje mi się miejscami trochę dziwne i zbyt... ograniczająca? Te wszystkie "wyrzeczenia", że albo to, albo tamto średnio mi pasują. Podobnie przyznawanie chakry i jej oddawanie. To mi się nie podoba. Ogólnie samo to daje ci możliwość rozwoju wszystkich 5 żywiołów bez potrzeby posiadania atutu oraz rozwijania wcześniej innych żywiołów na odpowiedni poziom.

Ożywione serca - to to, co mówiłem na początku. To opis zdolności, które pozwala stworzyć "ciało" dla serca. To, że Kamen Aku jest przykładem techniki nadającej ciału serca, nie znaczy, że nie można stworzyć innych technik, bazujących właśnie na tym opisie - stworzenia ciała, może właśnie bardziej idealnego klona? Kto wie.
Awatar użytkownika
Jelonek
Posty: 1113
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:38
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:

Re: Kakuzuryū 2.o

Co do szmacianej lalki i ożywionych serc, to właściwie podepnę się pod tym co mówi Tora bo nic specjalnie nie mam do dodania takiego.

Co do natomiast zdobywania serc, to kwestia numer jeden. Mogłem coś przeoczyć, ale nie znalazłem napisanego nigdzie że aby nauczyć się drugiego i trzeciego żywiołu potrzebujesz kolejnych serc. Generalnie, jak tak czytam to z tego co rozumiem dalej możesz sobie rozwijać bez specki normalnie 3 żywioły. Z specką jest ten plus, że możesz ich rozwinąć 5 pomijając wymogi jak np. jeden żywioł na randze B aby rozwinąć drugi.

Kwestia numer dwa. Sam koncept przeszczepiania Kekkei Genkai... można by umożliwić coś w stylu, że będzie to "łatwiejsze" niż normalnie, ale oczywiście dalej normalnie zabiera sloty wspomagania. Nie zmuszałbym tutaj ludzi jednak do jakiegoś albo albo. Można mieć te 5 serc, a jak ktoś chciałby Kekkei Genkai to mógłby złożyć faktycznie prośbę o zdobycie go. Sam proces przeszczepu jednak mogliby mieć jako gwarantowany sukces np, tak moim zdaniem, bo wszczepią sobie je poprawnie w szmacianej formie.

Trzecia kwestia. Co do samych serc... to trzeba też pamiętać, że daję one Ci chociażby kolejne życie, co już samo w sobie jest mocnym bonusem. Przeżywalność znacznie rośnie, chyba że trafisz na kogoś kto Cię kompletnie zniszczy, ale raczej będzie to rzadkość. Nie dawałbym tu więc jakiegoś bonusu typu np. 500 chakry od serca.
Wcielenie Jelenia
Moderator Fabularny | Moderator Techniczny | Miły człek jakiego można pytać o rzeczy i pomoc | Hidden Admin
Prowadzone wątki 6/4 [aktywne wątki]
  • Za tym co odległe - Kamaboko Gonpachiro, Sabataya Shuten & Mirai Akane
  • Tam gdzie bogowie poprowadzą... - Kaguya Kaede
  • Bliźniacze zabawy - Kasane Mitsuki & Kasane Kirara
  • Ranny ptaszek - Uzumaki Chiyo & Fuuka
  • Gorycz zemsty - Inuzuka Nana
  • The Inquisitor's Journey - Ichijou Michiru
Awatar użytkownika
Shin'ya Yuki
Posty: 405
Rejestracja: 26 mar 2023, 23:39
Ranga: Cywil
Ranga dodatkowa: Junior Katoniarz
Discord: athrevin
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: Kakuzuryū 2.o

Wysłany tutaj przez tore z moimi pytaniami do omówienia:

Kiedy kakuzu zamienia się w nitki, zostają z organów mu tylko serca, więc:

-Jak liczone są obrażenia? może zastępować zniszczone części nitkami z innych miejsc i fajrant?
-Jak widzi? Jeżeli "bo chakra" to czy widzi tylko tam gdzie oczy, czy może widzieć w którąkolwiek chce, np zmieniając miejsce oczu na "ciele"?
-Czy trucizny na niego działają skoro nie ma krwiobiegu, bo jest tylko niciami?
-Jak bardzo można zmienić swój wygląd skoro jest sie tylko "szmacianą lalką z nitek" ? Czy można wyglądać jakkolwiek sie chce, czy zawsze trzeba wrócić do swojego wyglądu?
-Jeżeli da sie zmienić wygląd, to czy można też płeć... rasę? Czy można dodawać dodatkowe ręce, nogi, itd itp?
Jeżeli nie jest powiedziane inaczej, Yuki jest w postaci szmacianej lalki.
Awatar użytkownika
Hefajstos
Posty: 1959
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:11
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: Kakuzuryū 2.o

Szmaciana lalka - Yh, jestem w technicznej mniejszości ale ja się zgadzam w sumie z Kazuki. Po cholere ta przemiana w człowieka? Czy taki buff dla klanu jest potrzebny? Natomiast robi on średnio sens a stałe bycie "Nićmi" ma go więcej. IMO bez znaczenia jak postąpimy, ale tho Kazuki jest obecnie jedynym Jongyu więc potencjalna zmiana nie krzywdzi żadnego gracza

Co do pozostałych dwóch punktów zgadzam się z przedmówcami.

A teraz Yuki:

- Jak liczone są obrażenia? może zastępować zniszczone części nitkami z innych miejsc i fajrant? - Jak dla mnie tak, ale to nie taki fajrant. Skończona ilość materiału sprawdza że upchanie nitek w jedno miejsce by naprawić uszkodzenia sprawia że gdzieś indziej ich brak więc pojawiają się uszkodzenia. Więc to bardziej przesuwanie rany albo jej wypychanie materiałem z innych miejsc co może sprawić że będziesz no, malał. Anyway możliw, ale z konsekwencjami zapewne. Raczej wymagałoby techniki i było omawiane przy technice.
- Jak widzi? Jeżeli "bo chakra" to czy widzi tylko tam gdzie oczy, czy może widzieć w którąkolwiek chce, np zmieniając miejsce oczu na "ciele"? - IMO "Bo chakra" ale tylko przez oczy oczy. Nie gdziekolwiek. Chociaż gdyby zrobić technikę która zmienia miejsce oczu...
- Czy trucizny na niego działają skoro nie ma krwiobiegu, bo jest tylko niciami? - Hmm... zależy... serca są normalne. Jeśli serce wejdzie w kontakt z trucizną to oberwie. Nici same w sobie nie będą podatne chyba że powstanie trucizna która z jakiegoś powodu będzie na nie działała(?) standardowe - don't think so.
- Jak bardzo można zmienić swój wygląd skoro jest sie tylko "szmacianą lalką z nitek" ? Czy można wyglądać jakkolwiek sie chce, czy zawsze trzeba wrócić do swojego wyglądu? - Raczej nie bardzo, chyba że techniką.
- Jeżeli da sie zmienić wygląd, to czy można też płeć... rasę? Czy można dodawać dodatkowe ręce, nogi, itd itp? - Prawdopodobnie tak, techniką rzecz jasna.
Prowadzone Wątki:
Senka - Se jest, od roku, gdzieś tam
Shogo - Ale nie odpisuje, pewnie nie odpisze, już nigdy...
Mikan - znowu po Jeleniu, się z Daimyo szlaja
Ichigo - Bo się jej rządzić zachciało
YuYuYu - Jest ich trzech i pewnie coś odpierdolą
Jo X Hom - Czy będzie segz? Czy będą z tego dzieci? Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi...
Midoro - Flying thunder criminal scam
Hikari - Rendez-vous with Yuri (And Bulldog)
Więcej grzechów nie pamiętam.
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2698
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Kakuzuryū 2.o

Szmaciana lalka - ogólnie imo to może być ciekawa zdolność, a niekoniecznie coś, co musi być zaraz odebrane. Owszem, bycie nićmi robi znacznie więcej sensu i ta zdolność w ogóle tego nie zabrania. Po prostu chcę wyjaśnić jak działają te opisy i być może to wystarczy. Dla mnie zaś zmiana tego by było się jedynie nićmi to niepotrzebny nerf i ograniczanie potencjału klanu.

Co zaś do pytań Arina, odpowiem specyficznie
1-3 - imo są to rzeczy, które można opisać właśnie w "Szmacianej lalce" lub zrobić dodatkowy opis na zasadzie "szmaciane ciało" czy coś takiego, gdzie takie szczegóły się wyjaśni. Na razie jednak w znacznej części zgadzam się tu z Donem
4-5 - jako techniczki.
Awatar użytkownika
Shinohara Tsuru
Posty: 142
Rejestracja: 04 lut 2023, 12:50
Ranga: Genin
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: Kakuzuryū 2.o

W przypadku gdyby Kakuzu zawsze byli lalkami mogliby mieć przeszczep przez zdobycie serca z KG, ze specjalną techniką np rangi A, wymagającej rozwinięcia iryo na B... bo nadal nie rozumiem do końca jak iryo miałoby na nich działać? Tzn dajmy na to, że Kakuzu oberwał w ludzkiej postaci... czy może zwyczajnie przemienić się w lalkę, co zniweluje te obrażenia? Szczególnie jeśli serca nie są potrzebne do otwierania nowych żywiołów to nawet nie jest taki nerf... chyba, że ktoś koniecznie chciałby wszystkie 5 slotów wspomagań wydać na przeszczepy nie będące doujutsu.

Druga kwestia to skoro serca nie są potrzebne do otwierania żywiołów (tak rozumiałam że było w kanonie) to po co one właściwie są? Poza byciem wymogiem do technik klanowych, bo przecież szmaciana lalka może dowolnie przemieścić to serce w obrębie własnego ciała... ok, mając dwa serca w przypadku gdy jedno zostanie zniszczone żyjemy dalej... ale w rzeczywistości w całej mojej karierze z pbf nie pamiętam, by jakakolwiek postać kiedykolwiek umarła od przebicia serca. Trzeba mieć specjalizację w tym by móc ominąć ograniczenie rozwijania żywiołów... co automatycznie sugeruje, że ten hiden odnosi się właśnie do korzystania z żywiołów. Wg mnie na ten moment serca nie tylko nic nie dają to jeszcze są upierdliwe, bo trzeba je zdobyć by móc wykonywać techniki... jedną z nich ma być podział na np dwa ciała i na ten moment to mi wygląda jak technika klonowania, z tym że gdy taki "klon" Kakuzu zostanie zniszczony to użytkownik jest osłabiony stratą serca. Kolejna kwestia, że wg opisu to te serca mają mieć jakąś dziedzinę przypisaną, która po zniszczeniu go staje się nieczynna do czasu zdobycia kolejnego serca... ale przecież nie trzeba mieć serca, by otworzyć jakąkolwiek dziedzinę, więc again, po co to?
Zasięg sensora bez pieczęci: 6m
Zasięg z pieczęcią: 250m + 50pch na turę

Ubiór:
► Pokaż Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
Jelonek
Posty: 1113
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:38
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:

Re: Kakuzuryū 2.o

Nooo dobra. Może zróbmy to trochę w inną stronę, bo aktualnie czuję lekko ból głowy zaglądając w ten temat, bo klan ma tam sporo niedopowiedzianych rzeczy.

Zrób opis klanu tak, jak Ci się marzy. Zwyczajnie tam skopiuj ten kod co jest w klanie cytując go sobie i poprzerabiaj go sobie tak, aby uzupełnić jakieś tam niejasności czy zrobić rzeczy po swojemu zwyczajnie. A my wtedy ocenimy. Jakby nie spojrzeć, klan ten nie jest aktualnie przez nikogo poza Tobą i Shin'yą zamieszkały, więc nie ma problemu aby wyglądał tak jak jego gracze sobie tego zażyczą. To też, cokolwiek wam się w nim nie podoba lub czego wam brakuje, przegadajcie sobie i zmieńcie. Wy lepiej to poprawicie niż my, jacy jakby nie spojrzeć nie mamy czysto personalnego zainteresowania tym klanem. Też więcej w nim luk znajdziecie, na jakie to odpowiedzi wam brakuje.

My potem zajmiemy się tego jakimś balansem mechanicznym po prostu, ewentualnym poprawieniem opisu do standardów forko i ewentualnie lorowy check. Mając taki konkret, omijając tą całą dyskusję bo rzeczy można robić na 500 sposobów i każdy będzie dobry, zwyczajnie ocenimy go na świeżo i klan będzie wyglądał tak jak chcecie, jeżeli się nam to uda.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2023, 19:04 przez Jelonek, łącznie zmieniany 1 raz.
Wcielenie Jelenia
Moderator Fabularny | Moderator Techniczny | Miły człek jakiego można pytać o rzeczy i pomoc | Hidden Admin
Prowadzone wątki 6/4 [aktywne wątki]
  • Za tym co odległe - Kamaboko Gonpachiro, Sabataya Shuten & Mirai Akane
  • Tam gdzie bogowie poprowadzą... - Kaguya Kaede
  • Bliźniacze zabawy - Kasane Mitsuki & Kasane Kirara
  • Ranny ptaszek - Uzumaki Chiyo & Fuuka
  • Gorycz zemsty - Inuzuka Nana
  • The Inquisitor's Journey - Ichijou Michiru
Awatar użytkownika
Kurama Wakuri
Posty: 558
Rejestracja: 07 sie 2021, 23:24
Ranga dodatkowa: Hanesawa's Workshop Manager
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Kakuzuryū 2.o

Zwyczajnie tam skopiuj ten kod co jest w klanie cytując go sobie i poprzerabiaj go sobie tak, aby uzupełnić jakieś tam niejasności czy zrobić rzeczy po swojemu zwyczajnie.
Obawiam się, że zwykli gracze nie mogą cytować postów Pingwinka xD
Ale spoko, bo jakby co to rzucam tym kodem niżej jakby był potrzebny.

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=角都流一族]Kakuzuryū Ichizoku | Kakuzuryū Clan[/title]
[pic]http://sakuranohana.pl/images/msc/clans/kakuzuryu.png[/pic]
[row title=Przynależność]Hanagakure no Sato[/row]
[description]Klan ten ma swój początek tak naprawdę tuż po tym, jak system wiosek zaczął działać w wielu różnych nacjach. Z zakazanej, potężnej techniki Ukrytego Wodospadu, do poziomu Hiden przekazywanego w wąskim gronie jednego rodu. Tak powstał klan, który swoją nazwę zawdzięcza najbardziej znanemu w historii użytkownikowi ich technik. Teraz, po zniszczeniu Iwy, większość tego rodu udała się do Hanagakure no Sato, wierzac, że to tam ich zdolności znajdą najlepsze zastosowanie.[/description]
[row title=Historia][/row]
[description]Gdy świat shinobi zdawał się kroczyć ku pokojowi, dzięki utworzeniu systemu wiosek, nie wszyscy byli z tego zadowoleni. Ukryty Wodospad planował zabić Senju Hashiramę, który stał się symbolem tejże epoki. Misja ta jednak zakończyła się niepowodzeniem, a mężczyzna, który miał ją wykonać ostatecznie zbiegł z Takigakure i ukradł informacje o sekretnych technikach tejże osady. Pozwoliło mu to żyć przez wiele lat i na swój sposób doprowadzić do Czwartej Wielkiej Wojny Shinobi. Przez trzysta lat, jakie nastąpiły po tej wojnie, techniki te znowu znalazły się w rękach wąskiego grona osób z Takigakure, którzy zaczynali je sobie przekazywać. Tym samym, stały się one Hiden.

W pewnym momencie historii klan ten opuścił jednak swoje miejsce pochodzenia jakim był Ukryty Wodospad i udał się do znacznie potężniejszej osady - Iwy. Tam nawet udało im się sprawić, że jeden z ich ludzi został Tsuchikage, choć okres jego kadencji był krótki i raczej niezbyt mile wspominany przez Iwijczyków.

Po zdelegalizowaniu przez Daimyō Tsuchi no Kuni wioski ninja na jego ziemiach, udali się do Hana no Kuni, gdzie sprzymierzyli się z Akuma Yomei, uważając, że to u niego ich zdolności naprawdę zabłysną.[/description]
[row title=Ważne informacje][/row]
[description][list=1][*]Oficjalne nazwisko klanowe to Kakuzuryū.
[*]Większość klanu znajduje się obecnie w Hanagakure no Sato, gdzie przywędrowali po zdelegalizowaniu Ukrytej skały.
[*]Lider Kakuzuryū jest nieznany.
[*]Ich Hiden nosi nazwę Jiongu.
[*]Ich ciała poza sercem nie posiadają innych organów wewnętrznych.[/list][/description]
[row title=Zdolności][/row]
[description]Hiden tejże rodziny zmienia ciało użytkownika zapewniając mu dostęp do kilku ciekawych umiejętności:
[list=1][*][b]Szmaciana lalka [/b]- dzięki nieludzkim zdolnościom, są w stanie zamienić własne ciało w ciało, jakie nie jest człowiecze. Bardziej przypomina wtedy szmacianą lalkę, pełną nici trzymających ją w kupie. Ciało z "normalnego" można dowolnie zmieniać w "szmacianą lalkę" i nie ponosi się za to żadnych kosztów chakry. Takim szmacianym ciałem są w stanie dowolnie manipulować i je zmieniać (w ramach dedykowanych technik), pozwalając np. wysłać dłoń do przodu by kogoś chwyciła. Jedynym faktycznym organem w takiej lalce jest serce, które członek klanu może przemieszczać wewnątrz własnego ciała. Pełni ono także funkcję, którą normalnie posiadałby mózg. Tym samym tak długo jak poruszają się w  szmacianej formie nie potrzebują oni jeść, pić, spać czy oddychać. Nie mogą się też wtedy rozmnażać. Potrzeby te jak i możliwości wracają jednak w momencie, kiedy z powrotem ze szmacianej lalki zmieniają się w ludzkie ciało.
[*][b]Kontrola nici[/b] - członkowie tego klanu posiadają ogromne ilości czarnych nici, którymi są w stanie władać i rozciągać. Zakres tych zdolności jest ogromny, od trzymania w kupie całego ciała, kontrolowaniu jego części na daleki dystans, na przyszywaniu straconych kończyn innych osób kończąc.
[*][b]Wszczepienie serc[/b] - potrafią przy pomocy swoich nici wyrwać wciąż bijące serce innej osoby i wczepić je w swoje ciało, tym samym przedłużając swoje życie. Maksymalnie można posiadać pięć serc, jednak gdy jedno przestanie działać lub ulegnie zniszczeniu, można je wymienić na nowe. Na ogół serca te trzymane są w maskach, na zewnątrz ciała, acz wciąż do niego przylegające. Minimalizuje to szansę stracenia kilku serc jednym atakiem. W przypadku posiadania specjalizacji w dziedzinie klanowej, są w stanie także rozwijać dziedziny innych podstawowych żywiołów z pominięciem ograniczeń w formie posiadania atutu czy odpowiedniego rozwinięcia wcześniejszych żywiołów na odpowiedni poziom.
[*][b]Ożywione serca[/b] - jeśli posiada więcej niż jedno serce, członek Kakuzuryū jest w stanie przy pomocy swoich nici dać mu oddzielne ciało. Takie ciało posiada atrybuty identyczne do oryginału postaci, jednak może wykonywać techniki tylko jednej dziedziny wybranej przez użytkownika. Gdyby oryginał "umarł", taki byt jest w stanie przekazać swoje serce oryginalnemu ciału, tym samym je wskrzeszając. Każde serce posiada dziedziny, które udostępnia członkowi Kakuzuryū. Rozwija je jednak oryginał. W momencie utraty takiego serca, użytkownik Jiongu nie traci progresu w tych dziedzinach, jednak nie ma możliwości korzystania z nich, póki nie znajdzie sobie nowego serca, które umożliwi mu ich ponowne użycie. Przykładowo, stracenie serca Suitonu, oznacza, że użytkownik nie będzie mógł korzystać z Suitonu, jeśli inne serce go nie posiadało. W momencie zdobycia kolejnego serca z tym żywiołem, może na powrót wykorzystać wszystkie zdolności i techniki, jakie opanował przy wcześniejszym sercu.[/description]
► Pokaż Spoiler | Rzeczy, co sobie działają cały czas pasywnie
Zdolności
  • Ikiryō no Tatari: Anshigan - idealna wizja w całkowitych ciemnościach, gorsza w świetle; większa wrażliwość na światło.
Pieczęcie
  • Kin'in - pieczęć umieszczona na grzbiecie prawej dłoni. Normalnie niewidoczna. Niweluje niechęć ludzi w stosunku do Wakuri spowodowanej przez jej zerodowaną chakrę. Nie działa na zdolności sensoryczne i postrzegania chakry.
► Pokaż Spoiler | Ekwipunek na fabule
Tis not much, but it's an honest work
Na plecach:
  • naginata
  • Wielki zwój z mapą Podziemi Baibai (WIP)


Na szyi:
  • Dłuższy, imitujący złoto łańcuszek z chakrą Shikō do Gentōshin no Jutsu, a na nim:
    • pierścionek z czarnym kryształkiem (Połączony Kagayaku Rantan z: Uchiha Hikari)
    • niewielkich rozmiarów czarny koralik (Połączony Kagayaku Rantan z: Dōhito Midoro)


Prawa kieszeń:
  • Mały zwój [Kosa [2] | Yari [3] ]
  • Kunai x1
  • Mitsurugi Kunai x2


Ukryta wyrzutnia kunai [prawa ręka]
  • Kunai x1
Lewa kieszeń:
  • Pigułka żywnościowa
  • Pigułka zwiększająca krew;
  • Mitsurugi Kunai x3


Czarna, skórzana torba biodrowa
  • Średni zwój [Prowiant, ubrania na zmianę, rzeczy codziennego użytku]
  • Średni zwój [Wypakowany alkoholem z biesiady w Baibai]
  • Średni zwój [Bombka dymna x5 | Bombka świetna x5 | Krótkofalówka x1 | Notka Wybuchowa x4]
  • Średni zwój [Warming Shot x3 | Lokalizator}
  • Średni zwój [Wypakowany przekąskami z biesiady w Baibai]
  • Średni zwój [20m Bandaża | 6 lodów z podwójnym patyczkiem]
  • Średni zwój z mapą Wielkiego Kanału (WIP)
  • Średni zwój [---]
  • Kunai x3 [w tym jeden z Wybuchową Notką]



Obrazek
Awatar użytkownika
Kazuki
Posty: 61
Rejestracja: 27 maja 2023, 22:52
Ranga: Cywil
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Bank:

Re: Kakuzuryū 2.o

Zdolności
Hiden tejże rodziny zmienia ciało użytkownika zapewniając mu dostęp do kilku ciekawych umiejętności:
  1. Szmaciana lalka - większość użytkowników Jiongu pozyskuje ową zdolność w wieku dorosłym, gdyż wraz z zamianą ich ciała w swoistą szmacianą lalkę, przestaje się ono starzeć. Nie muszą zatem jeść, pić, spać czy oddychać. Nie mogą się też rozmnażać. Jedynymi żyjącymi organami są serce oraz oczy, całą resztę, w tym również wszystkie mięśnie i szkielet zastępują czarne nici, które trzymają Kakuzuryū w jednym kawałku. Ich skóra nie goi się, a gdy dochodzi do jej zniszczenia w wyniku obrażeń, czy w konsekwencji używania technik klanowych Kakuzuryū sami ją zszywają. Wiek, lub też raczej doświadczenie użytkownika Jionu można zatem ocenić po ilości szwów szpecących jego ciało. Takim szmacianym ciałem są oni w stanie dowolnie manipulować i je zmieniać (w ramach dedykowanych technik), pozwalając np. wysłać dłoń do przodu by kogoś chwyciła. Mogą również dowolnie przemieszczać serca wewnątrz własnego ciała. Są odporni na trucizny, o ile nie dostaną się one bezpośrednio do serca, lecz wyjątkowo groźny jest dla nich Katon ze względu na fakt, że nie potrafią oni leczyć oparzeń.
  2. Kontrola nici - członkowie tego klanu posiadają ogromne ilości czarnych nici, którymi są w stanie władać i rozciągać. Zakres tych zdolności jest ogromny, od trzymania w kupie całego ciała, kontrolowania jego części na daleki dystans, na przyszywaniu straconych kończyn innych osób kończąc.
  3. Wszczepienie serc - potrafią przy pomocy swoich nici wyrwać wciąż bijące serce innej osoby i wczepić je w swoje ciało, tym samym przedłużając swoje życie. Dodatkowe serca wymagane są też do wykonania niektórych zaawansowanych technik. Maksymalnie można posiadać pięć serc, jednak gdy jedno przestanie działać lub ulegnie zniszczeniu, można je wymienić na nowe. Na ogół serca te trzymane są w maskach, na zewnątrz ciała, acz wciąż do niego przylegające. Minimalizuje to szansę stracenia kilku serc jednym atakiem. Poprzez przeszczep serc, Kakuzuryū są w stanie rozwinąć pozostałe dwa żywioły niedostępne dla większości postaci. Jest to również jedyny sposób na pozyskanie przez nich obcego kekkei genkai. Kakuzuryū muszą w obrębie czterech slotów wybrać żywioły oraz przeszczepy kg nie będące doujutsu, które oczywiście nie wliczają się do tego limitu. Po zdobyciu takiego serca, zaczynamy z ową dziedziną na randze E i kolejne poziomy otwieramy normalnym kosztem. Serca żywiołowe zdobywamy na misjach B, zaś KG na misjach ???. Nie trzeba mieć wcześniej otwartych trzech żywiołów, by móc zdobyć serce z kolejnym.

    Zamiast dodatkowego żywiołu, lub kg serca mogą dać użytkownikowi Jiongu chakrę w zależności od rangi misji, na której zostało zdobyte.
    Misja C: 500pch
    Misja B: 1000pch
    Misja A: 1500pch
    Misja S: 2000pch

    Tracąc serce tracimy dostęp do danej specjalizacji, która jest „zamrożona” do czasu znalezienia części zamiennej. Chakra w ten sposób zdobyta również przepada wraz z sercem. Na kwartał przypada nam możliwość zdobycia tylko jednego serca, przy czym te zawierające kg muszą być poprzedzone prośbą.

    W przypadku posiadania specjalizacji w dziedzinie klanowej, Kakuzuryū są w stanie rozwijać dziedziny innych podstawowych żywiołów z pominięciem ograniczeń w formie posiadania atutu czy odpowiedniego rozwinięcia wcześniejszych żywiołów na odpowiedni poziom.
  4. Ożywione serca - jeśli posiada więcej niż jedno serce, członek Kakuzuryū jest w stanie przy pomocy swoich nici dać mu oddzielne ciało. Takie ciało posiada atrybuty identyczne do oryginału postaci, jednak poza technikami Jiongu może wykonywać techniki tylko jednej dziedziny przypisanej do serca, bądź wybranej przez użytkownika. Gdyby oryginał "umarł", taki byt jest w stanie przekazać swoje serce oryginalnemu ciału, tym samym je wskrzeszając.

W klanie jest oczywiście o wiele więcej technik i mam ich jeszcze kilka „w pracowni”. Poniżej, dla przejrzystości przytaczam tylko te, które są istotne dla funkcjonowania Kakuzuryū w opisanej przeze mnie formie.

Ishoku | Transplant移植
KlasyfikacjaJiongu, Kontrola Chakry
Pieczęcie---
KosztStandardowy na turę (minimum 3 chakry)
Zasięgkontakt cielesny
WymaganiaNiezniszczone serce
Jedna z ważniejszych, a zarazem podstawowych zdolności klanu Kakuzuryū. Przy jej pomocy użytkownik może utrzymać przy "życiu" serce, które wcześniej, przy pomocy innych dostępnych sobie metod wyrwie. Takie serce nadal bije i może zostać wszczepiona w członka tejże rodziny. Użytkownik tej techniki może przy jej pomocy, poza samym utrzymaniem bijącego serca poza organizmem, także wszczepić w swoje ciało lub w jedną z masek oraz je wyjąć ze swojego ciała w razie potrzeby. Tworząc nowe ciało z takim sercem, ma ono możliwość korzystać tylko z technik żywiołu tego serca oraz z Jiongu.

Techniką tej rangi przeszczepiamy tylko serca z chakrą lub żywiołem, serce z kg nie przyjmie się.

Przy pomocy tej techniki nie można przeszczepić serca innej osobie.
Karada ishoku | Body Transplant身体移植
KlasyfikacjaJiongu, Iryō Ninjutsu, Kontrola Chakry
Pieczęcie---
Kosztpodwójny za skórę, potrójny za kończynę
Zasięgkontakt cielesny
Wymaganiaświeża kończyna lub skóra
W przypadku całkowitego zniszczenia kończyny, Kakuzuryu może wyposażyć się w czyjąć część zamienną. Może to być każda część ciała, w tym głowa, gdyż to serca spełniają u nich rolę mózgu. Trzeba jednak pamiętać, że choć zniszczenie głowy nie niszczy jej właściciela to tracimy tym samym prawie wszystkie zmysły i stajemy się bezbronni o ile nie stworzyliśmy wcześniej oddzielnego ciała, lub nie posiadamy sojusznika. Dodatkowo, taki "przeszczep" nie uda się jeśli w owej głowie znajduje się doujutsu (choć można je wcześniej wyciągnąć), nie ma też możliwości zdobycia w ten sposób kekkei genkai. Proces trwa kilkanaście minut i wymaga skupienia, a co za tym idzie, nie da się wykonać go w trakcie walki. Postać nie jest zdolna posługiwać się kończyną tego samego dnia fabularnego, zaś przez cały rzeczywisty miesiąc jej atrybuty fizyczne są obniżone o 1. Atrybuty fizyczne dawcy muszą wynosić przynajmniej 3, by kończyna się przyjęła. Techniki można również użyć do wymiany skóry, jeśli nasza uległa np spaleniu, powinna to być skóra pochodząca z tego samego miejsca ciała. W obu przypadkach, w zależności od dawcy efekt wizualny może być dość odstręczający. Technika ta różni się od techniki ..., w której znacznie szybciej i mniejszym kosztem możemy przyszyć z powrotem do ciała własną, oderwaną od niego kończynę.

Posiadają specjalizację w Jiongu coś tam coś tam
Posiadałac sennina w Jiongu ...
Subarashī Ishoku | Super Transplant移植素晴らしい
KlasyfikacjaJiongu, Kontrola Chakry
Pieczęcie---
Kosztpodwójny, normalny za oko
Zasięgkontakt cielesny
Wymaganianiezniszczone serce, Iryō Ninjutsu A
Rozwinięcie podstawowej wersji techniki, tym razem używanej w celu przeszczepu kekkei genkai, które w inny sposób nie byłoby dla Kakuzuryu możliwe. Nadal istnieje ograniczenie do pięciu serc w ciele użytkownika, a zatem decydując się na trzeci przeszczep kg nie będącego dōjutsu musi on zrezygnować z jednego z żywiołów. Tworząc nowe ciało z takim sercem, ma ono możliwość korzystać tylko z technik kg tego serca oraz z Jiongu. Technika służy również do wszczepienia sobie specjalnego oka, lecz ono zawsze pozostaje z oryginalnym sercem.

Posiadają specjalizację w Jiongu coś tam coś tam
Posiadałac sennina w Jiongu ...
Duży zwój---
Duży zwój---
Duży zwój---
Zenshin ishoku | Full Body Transplant身体移植
KlasyfikacjaJiongu, Kontrola Chakry
Pieczęcie---
Kosztcała pozostała
Zasięgkontakt cielesny
Wymaganiaświeże ciało, Iryō Ninjutsu S
DodatkoweTechnika traktowana jest jako wspomaganie?
Techniki iryojutsu nie działają na Kakuzuryu, gdyż leczą one tylko żywe tkanki. Co więc, jeśli ich ciała ulegną zniszczeniu poza możliwości naprawy Jiongu? Jeśli przetrwała choć niewielka część ich ciała wraz z bijącym sercem, a w niedalekiej odległości znajduje się martwe ciało, mogą je sobie "pożyczyć". Jutsu jest trudne do wykonania również dlatego, że na drodze destrukcji ciała najpewniej straciliśmy zmysł wzroku i będzie nam potrzebna pomoc. Proces jest czasochłonny, gdyż trwa co najmniej kilkanaście minut i zużywa całą pozostałą chakrę użytkownika, który jest zupełnie niezdolny do walki przez trzy fabularne dni. Poza Kontrolą Chakry oraz Siłą Woli przejmuje on atrybuty ciała, przy czym przez pierwszy rzeczywisty tydzień są one obniżone o 3, przez kolejne dwa miesiące o 2, a przez kolejne pół roku o 1. Takie ciało musi więc posiadać te atrybuty przynajmniej na poziomie 4, by proces się udał.

Posiadają specjalizację w Jiongu coś tam coś tam
Posiadałac sennina w Jiongu ...
Duży zwój---
Duży zwój---
♫ The itsy bitsy spider went up the water spout
down came the rain, and washed the spider out
out came the sun, and dried up all the rain
so, the itsy bitsy spider went up the spout again. ♫
Awatar użytkownika
Uchiha Arikatsu
Posty: 162
Rejestracja: 18 cze 2022, 2:52
Ranga: Genin
Discord: Revix#6621
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Kakuzuryū 2.o

Ja tu tylko chciałbym dodać temat trucizn. Trucizny powinny działać skoro technika Hidana zadziałała na Kakuzu w momencie kiedy Kakashi zdobył jego krew, która najwidoczniej musi posiadać. Więc jakiś krwioobieg musi być.
Awatar użytkownika
Shin'ya Yuki
Posty: 405
Rejestracja: 26 mar 2023, 23:39
Ranga: Cywil
Ranga dodatkowa: Junior Katoniarz
Discord: athrevin
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: Kakuzuryū 2.o

Nie łączyłbym aż tak praktyk voodoo z istnieniem krwioobiegu. Prędzej bym to porównał do tego jak funkcjonują żywe kukiełki, gdzie w tym przypadku serce jest tym kukiełkowym "core". Ewentualnie, jak już się zagłębiać w szczegóły, to prędzej trucizna zadziałałaby na samo serce jeżeli zostało by skaleczone czymś zatrutym.

Tak samo, jak już wspominałem na PW, nie do końca widzi mi sie "przymus" bycia non stop szmacianą lalką, jak i przymus posiadania oczu "bo tak". Moim zdaniem, wystarczy to co Don zaproponował i co funkcjonuje w żywych kukiełkach, czyli oczy są tam, gdzie jest coś co wygląda na oczy.
Nie wiem jak by to funkcjonowało z ewentualnym przeszczepem oczu, może byłby zablokowany, nie mi oceniać.

Swoje 3 grosze dorzuciłem na ten moment.
Jeżeli nie jest powiedziane inaczej, Yuki jest w postaci szmacianej lalki.
Awatar użytkownika
Hefajstos
Posty: 1959
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:11
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: Kakuzuryū 2.o

1. Nie wiem czy ten dopisek z Katonem jest potrzebny. Ja bym go raczej wydupił, ale zobaczymy co moi koledzy techniczni powiedzą. Widzę też że tak trzy po trzy żeście się z Arinem co do tego punktu dogadali. Osobiście uważam że podobnie jak w kukiełkach - oczy same w sobie nie powinny być wymogiem, ale bycie nićmi zawsze już tak. Można jednak zrobić po prostu że te bonusy są dostępne (Acz niekonieczne) kiedy ma się specjalizację. Tylko że IMO możliwość nie posiadania niciowego ciała, generuje za dużo problemów natury "A co jeśli/czy to tak działa/czy to tak powinno" czyli to co poniekąd mieliście teraz. I nawet jak uda znaleźć się odpowiedź na część z nich i umieścić w klanie to pojawi się ich więcej bo pomysłowość graczy jest niezmierzenie ogromna. Wygodniejsze, ciekawsze fabularnie i bardziej zbalansowane jest narzucenie im bycia nićmi.

2. Nooo... raczej akcept, nie ma tutaj co wchodzić w "Ile dokładnie". "Czy to się regeneruje"? Bo mogłoby dojść do dziwnej sytuacji w której MG obliczają ile po tych kilku misjach biednemu Jiongu zostało nici i czy na pewno je sobie w sklepie uzupełnił (Czy gdzieś tam xD).

3. To jest too far OP. Nie dość że dostajecie 4 dodatkowe życia, to jeszcze dostajecie 4 nadprogramowe wspomagania (bo przeszczep KG to wspomaganie).

Generalnie strasznie ten punkt jest opisany i ja nie do końca czaje. Czyli daje albo żywioł albo KG? Widzę też że jest coś wspominane o specjalizacji więc specjalizacje też daje? I chakre ale to widzę że można sobie wybrać zamiast tamtych - and that's fine for me. Also ostatni punkt o tym że żywioły można rozwijać tylko na specce, chodzi o to że jak przeszczepisz sobie 4 serce z 4 żywiołem to go nie rozwiniesz, jeśli nie masz specki? Czy o to że mając specke możesz rozwinąć 5 żywiołów bez serc, jak by się miało atut wrodzony speca żywiołów?

4. Czy dobrze rozumiem że bez serc użytkownicy Jiongu są w stanie rozwinąć tylko 1 żywioł?

Technyczky spojrzę jak core będzie redi i omówiony bo tak to bez sensu skoro wszystko może się zmienić.
Prowadzone Wątki:
Senka - Se jest, od roku, gdzieś tam
Shogo - Ale nie odpisuje, pewnie nie odpisze, już nigdy...
Mikan - znowu po Jeleniu, się z Daimyo szlaja
Ichigo - Bo się jej rządzić zachciało
YuYuYu - Jest ich trzech i pewnie coś odpierdolą
Jo X Hom - Czy będzie segz? Czy będą z tego dzieci? Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi...
Midoro - Flying thunder criminal scam
Hikari - Rendez-vous with Yuri (And Bulldog)
Więcej grzechów nie pamiętam.
Awatar użytkownika
Shin'ya Yuki
Posty: 405
Rejestracja: 26 mar 2023, 23:39
Ranga: Cywil
Ranga dodatkowa: Junior Katoniarz
Discord: athrevin
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: Kakuzuryū 2.o

Osobiście powiem że kompletnie nie podoba mi się idea sprzęgnięcia żywiołów z sercami, pod postacią "nie mam serca - nie mam żywiołu". Ale to tylko moja opinia. Wiem że w mandze/anime tak było, ale sporo rzeczy jest inne niż w manga/anime, więc nie widze też powodu żeby tego nie nagiąć.
Jeżeli nie jest powiedziane inaczej, Yuki jest w postaci szmacianej lalki.
Awatar użytkownika
Kazuki
Posty: 61
Rejestracja: 27 maja 2023, 22:52
Ranga: Cywil
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Bank:

Re: Kakuzuryū 2.o

1. Zgadzam się w sumie co do oczu, nie orientowałam się jak to jest w przypadku ludzkich kukiełek, ale może być jak mówicie.


3. Właśnie nie rozumiem co znaczy to "nadprogramowe życia", bo Yuki pytał na disco czy jak użyje Bramy Śmierci to traci tylko serce/jedno życie i gra dalej, czy nie... i z tego co zrozumiałam to umiera jak każdy. Jeśli nie to to jest faktycznie bonus, ale jeśli tak to nie widzę jak to by miało działać na forum. Jeśli masz wszystkie serca w ciele, a tak będzie jeśli akurat nie używasz konkretnej techniki klanowej i dostaniesz Katonem na twarz to czy jedno serce umiera, czy wszystkie? Logicznie patrząc to wszystkie... więc to "dodatkowe życie" obowiązywałoby w sytuacji, gdy ktoś akurat przebije ci serce, co znowu nie jest tak proste jak u normalnego człowieka, bo Kakuzu mogą sobie to serce przemieszczać. Tj w najlepszym wypadku jest to kontra na Buki.
Każdy przeszczep dający dostęp do dodatkowych zdolności jest traktowany jako oddzielne wspomaganie.
Cytat z tematu o przeszczepach... generalnie chodzi mi o to, by Kakuzu mieli takie samo ograniczenie co do ilości przeszczepów, co inni gracze. Przez fakt bycia kukiełką, nie mogą jednak uzyskać go poprzez zwykłe iryo, ale przez przeszczep serca, czyli dawca umiera.

Kakuzu ma 4 sloty na serca, które musi pogodzić między 2 nadprogramowe żywioły oraz przeszczepy, jeśli chce jakieś posiadać i ewentualnie chakrę. Można jednak dodać ograniczenie, że może mieć np tylko 2 przeszczepy kg, ale nie widzę takiego ograniczenia dla innych postaci w temacie przeszczepów (poza wliczaniem ich w limit 5 wspomagań) dlatego tutaj też go nie dodałam.


4. Generalnie ten punkt jest najwierniejszy obecnemu opracowaniu, z tego co się tu wypowiadaliście.

Każda postać może rozwinąć 3 żywioły i Kakuzu również. Ale DODATKOWO, przez posiadanie serc może rozwinąć dwa pozostałe żywioły.

Wg oryginalnego opracowania specjalizacja daje mu tylko możliwość nauki tych żywiołów bez spełniania wymagań co do rangi już posiadanych. Nie mam problemu, by niektóre z bonusów "szmacianej lalki" były tylko dla osób ze specjalizacją. Albo jeśli chcecie bardziej nerfić to można zablokować "zwykłym" Kakuzu 5 żywiołów i zostawić je tylko dla osób ze specjalizacją, a Kakuzu bez specjalizacji mogą mieć tylko kg oraz chakrę.

I tak, jeśli straci serce, które dawało mu dodatkowy żywioł poza trzema na "oryginalnym" sercu, albo serce z kg to te umiejętności są zamrożone, do czasu zdobycia drugiego takiego serca. W KP można po prostu oznaczyć dziedzinę z (SERCE).
♫ The itsy bitsy spider went up the water spout
down came the rain, and washed the spider out
out came the sun, and dried up all the rain
so, the itsy bitsy spider went up the spout again. ♫
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”