• Ogłoszenia
  •  
    Aktualności fabularne
    Obecna pora roku: Wiosna 164r.

    Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

    30.01.2024 - rozpoczęcie wydarzenia wioskowego w Sakuragakure. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
    29.01.2024 - oficjalne zakończenie eventu Arc II: Pierwsza Konfrontacja. Podsumowanie można znaleźć w aktualnościach fabularnych.
    Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
    Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
    Administracja
    Pingwinek Chaosu
    Główny Administrator
    Norka
    Główna Mistrzyni Fabularna
    Hefajstos
    Główny Moderator Kuźni
    Tora
    Główny Moderator Technik

    W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
    Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
     

Omatsuri no Kuni - informacje o kraju

Kraj Festiwalów znajduje się w większości na stromych zboczach Gór Mugen, które opadają i przecinane są urwiskami i kanionami aż do niższych, nizinnych i pustynnych terenów, związanymi dość mocno z Sabaku no Kuni. Będący przez pokolenia nacją uciekinierów i uchodźców, stał się wręcz wielokulturowym centrum świata, gdzie święta nigdy się nie kończą. Ta jednak wesoła atmosfera jest jednak także doskonałą przykrywką dla osób, które planują zarobić w mniej... uczciwy sposób. Kraj swoją budową geograficzną przypomina falę rozbijającą się o strome zbocza. Jest to dość poetyckie przedstawienie, jednak wręcz idealnie obrazuje to jak z nizinnych terenów na zachodzie, od Hanabi no Kuni, oraz południa, od Sabaku no Kuni, znacząco rośnie i wręcz rozbija się o wysokie urwiska Gór Mugen na wschodzie, gdzie znajduje się także granica z Tanima no Kuni. Banana no Kuni, ulokowane na północ od Kraju Festiwalów także posiada bardziej wzniesione tereny, jednak są one znacznie wygodniejsze w przemieszczaniu się niż to, co znajduje się przy granicy z Krajem Dolin. Tamte bowiem urwiska zdają się być naturalnym murem utworzonym między tymi nacjami.
Awatar użytkownika
Pingwinek Chaosu
Administrator
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:02
Karta Postaci:
Osiągnięcia:

Omatsuri no Kuni - informacje o kraju

Omatsuri no Kuni - Kraj Festiwalówお祭りの国
StolicaOmatsurimaru
DaimyōUchida Matsuki
Kraj Festiwalów znajduje się w większości na stromych zboczach Gór Mugen, które opadają i przecinane są urwiskami i kanionami aż do niższych, nizinnych i pustynnych terenów, związanymi dość mocno z Sabaku no Kuni. Będący przez pokolenia nacją uciekinierów i uchodźców, stał się wręcz wielokulturowym centrum świata, gdzie święta nigdy się nie kończą. Ta jednak wesoła atmosfera jest jednak także doskonałą przykrywką dla osób, które planują zarobić w mniej... uczciwy sposób.
Położenie geograficzne
Kraj swoją budową geograficzną przypomina falę rozbijającą się o strome zbocza. Jest to dość poetyckie przedstawienie, jednak wręcz idealnie obrazuje to jak z nizinnych terenów na zachodzie, od Hanabi no Kuni, oraz południa, od Sabaku no Kuni, znacząco rośnie i wręcz rozbija się o wysokie urwiska Gór Mugen na wschodzie, gdzie znajduje się także granica z Tanima no Kuni. Banana no Kuni, ulokowane na północ od Kraju Festiwalów także posiada bardziej wzniesione tereny, jednak są one znacznie wygodniejsze w przemieszczaniu się niż to, co znajduje się przy granicy z Krajem Dolin. Tamte bowiem urwiska zdają się być naturalnym murem utworzonym między tymi nacjami.

Góry te stanowią dobre schronienia i są dość mocno wyeksploatowane. Posiadają szereg jaskiń i opuszczonych kopalni, które zostały dostosowane do schronień, a lasy na zachodzie kraju zdają się być zapuszczone i wręcz dzikie, porzucone. Pogoda jest tu często stabilna - gorący, suchy klimat z Sabaku no Kuni ma problem z przekroczeniem coraz to wyższych terenów, a zdecydowanie bardziej przyjazny klimat z Hanabi no Kuni łagodzi go, tworząc bardzo ciekawą mieszankę, gwarantującą mieszkańcom przyjemne, lekko chłodniejsze, acz wciąż ciepłe lata, oraz delikatne zimy, gdzie niższe temperatury znajdują się w wyższych partiach gór.
Fauna i flora
To, co pierwsze można dostrzec w roślinności Kraju Festiwalów to to, że jest ona... dzika. Przynajmniej ta niezagospodarowana. Lasy i trakty są mocno zapuszczone i zdawać by się mogło, że łatwo się tam zgubić. Lasy są mieszane i często posplatane różnymi pnączami czy zarośnięte mchem, który także często przejmuje kontrolę nad wszelkimi gościńcami. Południowe tereny są jednak bardziej suche i mniej obfite w roślinność, jednak wysoka, pożółkła trawa na południowej granicy też zdaje się uciekać spod władzy ludzkiej i jedynie piaski pustyni Sabaku no Kuni powstrzymują ją przed rozrostem. Tereny jednak na północy są zdecydowanie bardziej "typowo górskie" - pełniejsze drzew liściastych oraz kosodrzewin w wyższych ich partiach.

Przez wzgląd na to, że roślinność Omatsuri no Kuni wyrywa się jakiejkolwiek władzy ludzkiej, także zwierzęta tam występujące są w większości nieznane. Zgodnie z logiką, na terenach pustynnych można spotkać węże oraz skorpiony, a także niewielkie gryzonie. W terenach leśnych zaś można spotkać lisy, wilki oraz dziki. Ciepły klimat sprawia, że swoje schronienia znalazły tu małpy oraz goryle, jednak im bardziej teren się wznosi, tym większy prym przejmują ponownie gryzonie, ale także i ptaki drapieżne. Zdecydowanie najbardziej znaną fauną jest ta, która jest specjalnie hodowana - owce, kozy oraz krowy. Do tego gołębie są hodowane - zarówno dla świąt, jak i dla ich mięsa.
Gospodarka
Jak na kraj, który swoją nazwę zawdzięcza festiwalom, jego gospodarka trzyma się tak naprawdę na słowo honoru. Nie licząc niewielkiego eksportu drewna, kamieni, minerałów oraz żywności, większość dochodów mają tak naprawdę z fajerwerków, lampionów i wszelkiego typu asortymentu wykorzystywanego do świąt. Wszelkie przedmioty, jak np. bębny, plakietki, stroje, wykorzystywane w festiwalach na Nowym oraz nawet Starym Kontynencie są wysokiej jakości i są często kupowane. Innym źródłem zysków są ich zespoły artystyczne, często występujące na świętach w innych krajach czy zwyczajnie wyjeżdżające za lepszym pieniądzem, a następnie wracając wieść lepsze życie w miejscu narodzin. Tak samo, miejsce to jest czasami odwiedzane w ramach miesięcy miodowych przez zagraniczne pary.

Jest jeszcze inne źródło dochodów, takie, które opinia publiczna nie do końca jest świadoma. Wiele bowiem wakatów w pracach fizycznych należy do osób, których można nazwać wysokiej jakości fachowcami zatrudnionymi na umowę o dzieło. Czyli osoby wygnane lub skazane na prace społeczne... także z zewnętrznych krajów. Omatsuri no Kuni bowiem przyjmuje więźniów i zapewnia im nocleg oraz wyżywienie, w zamiach za ich pracę. Dzięki temu wielu ich obywateli może żyć bez większych trudności, choć też nie na najwyższym poziomie.
Omatsurimaru - stolica oraz architektura
Omatsurimaru znajduje się w północno-wschodniej części kraju. Swoją genezę ma w kanionach i stromych, ciężko dostępnych górach, gdzie ludzie mogli się ukryć przed prześladowaniem bądź prawem. Powoli jednak coraz więcej osób tam się znajdowało, a pokolenia mijały. Skryci w jaskiniach i kanionach ludzie zaczęli budować domy, budowle oraz zacząć żyć wedle określonych zasad. I tak oto narodziło się Omatsurimaru - miasto tysięcy mostów, pozwalających przechodzić z jednej strony kanionów i wąwozów na drugą stronę, wybudowane na płaskich miejscach gór oraz w skałach urwisk. Ostatecznie, z wykorzystaniem chakry, zapewne Uwolnienia Ziemi, ale także i zdobyczy technologii powstała spora metropolia, z której widok na niższe partie kraju zapiera dech w piersiach. Jednocześnie, pierwsze budynki stały się istnym "podziemnym miastem", choć jest ono w większości opuszczone i pracują tam zesłańcy z innych krajów w kopalniach, traktując tamtejszą infrastrukturę jako swoją siedzibę, tworząc istne slamsy.

Cały kraj powstał jako ostoja uciekinierów, zbiegów. Wiele miast i osad w ten właśnie sposób zaczynało. Jako schronienia. Sprawiło to, że architektura jest bardzo różna i nie licząc stolicy, znaczna większość osad jest budowana w taki sposób, by się wtopić w otoczenie - czy to poprzez wykorzystanie materiałów maskujących, odpowiednie lokalizacje czy nawet chakrę. Jest to też powód, dlaczego wiele terenów kraju zdaje się być dzikie i opuszczone. To jedynie zasłona dla wielu osad. Choć wieczne fajerwerki, lampiony czy śpiewy skutecznie zdradzają ich lokalizację. Bo choć nie jest to typowa architektura, ze względu na wiele różnych kultur, festiwale tutaj prawie nigdy się nie kończą. Jedynie zmieniają powód ich trwania.
Polityka - wewnętrzna i międzynarodowa
Ród Uchida rządzący w Omatsuri no Kuni swoją genezę ma wśród jednej z grup przestępczych, które w ucieczce przed prawem schowało się na terenie obecnego Kraju Festiwalów. Wykorzystując swoją siłę w tamtym miejscu zdobyło władzę, a na przestrzeni lat - prawdziwą władzę. Jednak wspólny interes wielu uciekinierów i zbiegów zdecydowanie zmienił sposób rządzenia rodu Uchida od tego, jak się rządzi syndykatem. Przypomina więc monarchię parlamentarną, gdzie za parlament tworzą przedstawiciele każdej z większych osad czy ugrupowań. Daimyō wciąż posiada ogromną władzę, jednak nawet on musi dbać o interesy parlamentarzystów.

Ze względu jednak na pochodzenie, wiele krajów traktuje władzę Omatsuri no Kuni z wyższością. Nie pochodzą bowiem ze znamienitego rodu, a jedynie z dna społeczeństwa. Jako nacja jednak nadają się jako miejsce zsyłki niechcianych elementów społecznych, przez co wspólny interes łączy ich z sąsiadami, nawet jeśli naturalne bogactwa tego kraju nie stawiają go na zbyt opłacalnej pozycji.

W polityce wewnętrznej występuje silna decentralizacja, każda większa osada czy organizacja ma dość władzy by sama o sobie decydować i ustalać własne prawa, sprawiając, że jest to wręcz aglomeracja państw-miast, ściśle współpracujących i współdzielących to samo pochodzenie. Jednocześnie, ze względu na pochodzenie, kraj boryka się ze sporym problemem z prawem. Wiele zesłańców z innych krajów zostaje po wykonaniu kary w Omatsuri no Kuni, a nie znajdując innej pracy wracają albo do tej wcześniejszej, albo zaczynają łamać prawo. Kieszonkowcy są istną zmorą tego narodu, tak samo jak sprzedawcy, zawyżający ceny swoich towarów. Popularnym widokiem są też gry uliczne, często prowadzone przez różnego rodzaju oszustów. Siły porządkowe, zależnie od regionu albo z tym walczą, albo nawet współpracują z poszczególnymi osobami, choć dla zachowania pozorów, gdyby zaczęły się większe problemy - zapewne by wrócili do swoich obowiązków. Mimo tego, kraj ma jedną, najważniejszą zasadę: każdy jest mile widziany.
Kultura - wierzenia, święta, kuchnia
Omatsuri no Kuni ze względu na swoją politykę gościnności, stanowi przyjemny punkt odwiedzin. Mieszkańcy także są otwarci i życzliwi, otwarci na handel czy targowanie się. Jednocześnie jednak nieostrożni odwiedzający mogą zostać oszukani lub pozbawieni portfela zanim zdążą się zorientować. Rzadko można dostrzec przestępstwo w świetle dnia, gdyż tacy przestępcy z reguły preferują nie zwracać na siebie uwagi. Takową zwracają jednak wieczne pieśni, piosenki, fajerwerki czy lampiony, wypuszczane z ogromną częstotliwością.

Jednocześnie, ludzie, którzy zapuścili tu korzenie, pochodzą praktycznie z każdej części znanego świata, a wraz z nimi - przybyły ty praktycznie każdy rodzaj wiary. Tym samym w kraju nie ma pojedynczych świątyń, są jedynie panteonu, gdzie obok wyznawców Jashina spotyka się wyznawców Kubery, Amaterasu, Żabiego Króla czy Mędrca Sześciu Ścieżek. Rytuały często jednak ograniczone są do minimum, nie licząc faktycznych świąt poświęconych konkretnym bóstwom. Sprawia to także, że cały naród jest niezwykle tolerancyjny.

Podobnie święta, nie licząc święta 25 maja, zwanego Świętem Pamięci, są połączeniem tradycji imigrantów. Jednego dnia mogą świętować dzień poświęcony Sakuya-hime, by następnie uczestniczyć w dniu wsparcia i dobroci, wciąż mając w pamięci dzień poświęcony Żabiej Królowej sprzed kilku dni. Z kolei Święto Pamięci jest dniem, gdzie ludzie skupiają się na swoim miejscu zamieszkania, wspólnie sprzątając, czyszcząc i... dbając o tradycyjne maskowanie ich miasta czy osady. Nie przeszkadza im to jednak wieczorem puścić fajerwerków czy głośno śpiewać w radości.

Kuchnia Kraju Festiwalów jest niezwykle różnorodna i zależy od miejsca, gdzie się jej próbuje. W terenach górskich popularne są owcze i kozie sery, baranina oraz górskie warzywa i zioła, gdy w zalesionych częściach dziczyzna i wołowina dominuje. Podobnie na terenach pustynnych - popularny jest niezwykle hummus, warzywa korzenne oraz daktyle. Widać także wiele wpływów różnych kultur i pochodzeń ich obywateli, co stanowi naprawdę ciekawą mieszankę.
Zablokowany

Wróć do „Omatsuri no Kuni - Kraj Festiwalów”