• Ogłoszenia
  •  
    Aktualności fabularne
    Obecna pora roku: Wiosna 164r.

    Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

    30.01.2024 - rozpoczęcie wydarzenia wioskowego w Sakuragakure. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
    29.01.2024 - oficjalne zakończenie eventu Arc II: Pierwsza Konfrontacja. Podsumowanie można znaleźć w aktualnościach fabularnych.
    Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
    Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
    Administracja
    Pingwinek Chaosu
    Główny Administrator
    Norka
    Główna Mistrzyni Fabularna
    Hefajstos
    Główny Moderator Kuźni
    Tora
    Główny Moderator Technik

    W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
    Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
     

[Omówione] Event w Baibai - Feedback

Moderatorzy: Mistrzowie fabularni, Moderatorzy kuźni, Moderatorzy technik, Moderatorzy Kart Postaci

Awatar użytkownika
Norka
Posty: 905
Rejestracja: 29 lip 2022, 0:50
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: hanialke
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

[Omówione] Event w Baibai - Feedback

Hej!

Co prawda oficjalnie jeszcze nie wszystko się skończyło, jednakże główna część eventu jest za nami, więc jako MF chcemy zebrać Wasze przemyślenia - co Wam się podobało, co nie, co byście zmienili.

Zaznaczamy, że to nie jest temat do dyskusji - potraktujcie to jako formę w google, którą my po prostu przejrzymy i wyciągniemy wnioski, by polepszyć zabawę na następnych eventach.

Nie będziemy tutaj w żaden sposób bronić decyzji, które zostały podjęte w tym evencie, ot jedynie chcemy zebrać od Was feedback, by następne były lepsze.

Z góry dziękujemy! peeposhy
Ostatnio zmieniony 31 maja 2023, 12:19 przez Tora, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Prowadzone wątki
Przygody 2/2
贖罪道 | Droga do odkupienia - Maji Seitaro
心を慰めるために | Ku pokrzepieniu serc - Yokomine Yozora, Mitsukyevu Uiriamu, Takatsukasa Jugemu
Misje 5/3
Ranga C
Ranga B
Ranga A
Inne 2/2
Awatar użytkownika
Sabataya Tamura
Posty: 513
Rejestracja: 15 maja 2021, 17:28
Ranga: Cywil
Ranga dodatkowa: Iryōnin
Discord: .vampiro
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Event w Baibai - Feedback

Czy mogę się wypowiedzieć jak byłem tym nie zaproszonym na imprezę? mkłcz :kannasip:

Tak na poważnie to z zewnątrz wyglądało to ciekawie. Co prawda był to długi event (bacząc na ilość uczestników pewnie to się nader wydłużyło), ale był interesujący. Na szczęście osty szły z pomocą, aby nie stallować tego jeszcze bardziej.

Poza tym reszta pewnie powie więcej. No i może jakimś cudem trafię na jakiś event w przyszłości... Czas pokaże.

Tymczasem do zobaczenia. :cute:

~~

Tsūjitegan

Widzenie w dal [m]Widzenie sferyczne [m]Max. dziedzina stylu przewidywanych ruchówKoszt utrzymania na turę
2 500200A20

Prowadzone Fabuły
Prowadzone Misje
Ranga D
Ranga C
Ranga B
Ranga A
Ranga S
Awatar użytkownika
Pomarańcz
Posty: 231
Rejestracja: 02 lut 2022, 14:11
Ranga dodatkowa: Mod KP/Transferów, mod Kuźni.
Discord: Pumpkin#1104
Karta Postaci:

Re: Event w Baibai - Feedback

Pod względem fabularnym było naprawdę bardzo fajnie, szczęgólnie pod względem postaci npc jakie się pojawiły.

W kwestii organizacyjnych, jak wstęp do eventu, podzielenie na grupy, epilog itp - wszystko było bardzo cacy(Choć w kwestii epilogu, fajnie by było jakby ogłoszenie nie ograniczyło się do discorda a np. znalazło się na głównej stronę forum czy coś? Z pewnością pomogło by to np. mi pamiętać o tym, ze jest planowane. Ogłoszenia rzucone na discordzie, po prostu szybko.... znikają, szczególnie jak nie wykorzystano działu ogłoszeń parafialnych a spam chat.

Jedyna kwestia, która mi przeszkodziła, to jak zapewne większość osób zainteresowana się spodziewa, kwestia systemu ostrzeżeń, w którym tak na prawdę możliwe są tylko dwa fuck upy a potem wylatuje się z eventu. Wiadomo, że jakiś system musi istnieć aby gra nie ciągnęła się zbyt wolno, jednak tu system był bardzo, w mym odczuciu zbyt totalitarny? 2 osty(3 nie liczę bo on już oznaczał out) + fakt, iż wystarczy być minutę, czy dwie po wyznaczonym czasie aby zaliczyć osta jest hmm... ostre. Do dziś pluję sobie w twarz, że nie wrzuciłam psota z literówkami, tylko wpierw je poprawiłam, co sprawiło, że minimalnie się raz nie wyrobiłam i zarobiłam dość głupiego(pod względem sytuacji) osta - z perspektywy czasu, lepiej było wrzucić gorzej jakości posta i poprawić go potem i zapewne uszło by mi to na sucho. Event świątynny radził sobie dobrze(przynajmniej w grupie S) bez bata na głową, który no wydaje mi się mało fajny w gierce, którą raczej większość traktuje jako takie dodatkowe hobby. Są inne sposoby na trzymanie reżimu - ten również ma swoje plusy jednak w tym wypadku był zbyt spartański? Sprawienie, np. tak jak jest standardowo, iż czas na odpis to te 72h + do momentu posta MG(Jak było choćby w grupie Jelenia) jest nieco luźniejszy a też swe zadanie spełnia. Bądź też po prostu zwiększenie ilości możliwych ostów z tych dwóch bo... nie zawsze ma się po prostu możliwość odpisać czy nawet wbić na te pół godziny na komputer. I tu niby można było MG informować o fakcie, że z powodu X w danym czasie nie nie odpisze czy coś i chyba parę osób z tego korzystało jednak to rozwiązanie raczej nie w mym stylu(Ot z jakiegoś głupiego powodu go nie lubię). Podsumowując, jakieś przerobienie tego systemu na przyszłe eventy. Częściowe - jak zmiana ilość ostów czy oficjalny czas do postu mg), bądź też powrócenie do systemu świątynnego albo jakiegoś miksu obu było by miłe.

No i ogólnie, dzięki wielkie dla wszystkich prowadzących za evencik.
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2023, 10:11 przez Pomarańcz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kurama Wakuri
Posty: 558
Rejestracja: 07 sie 2021, 23:24
Ranga dodatkowa: Hanesawa's Workshop Manager
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Event w Baibai - Feedback

Całkiem mało osób z feedbackiem przyszło. To... trochę smutne @@

Generalnie nie śledziłam szczególnie innych grup prócz historii, jakie gdzieś tam się przerzuciły w rozmowach. Nie mniej jeżeli chodzi o zaplecze fabularne i wszystkie elementy z nim związane, to daję mocne 12/10. I nawet szczególnie nie przesadzam, bo się bawiłam na nim lepiej, niż zakładałam wbijając do Grupy Specjalnej Troski.

Czy w sumie mam coś do kwestii no.. technicznej? W sumie ciężko mi powiedzieć. Nie mniej dobrze pamiętam, że system ostrzeżeń wyszedł deczko stresujący. Nie mam nic do niego samego, ale fakt, że 3 osty to wypad z eventu sprawiał, że zamieniłam się w którymś momencie w szwajcarski zegarek i pingowałam ludzi, żeby czasem nie zostać przez przypadek na S'ce prawie sama. Generalnie jak z 5 osób wypada ci na początku jedna, a na koniec macie bilans 0/1/2/2 to jednak nie jest to zbyt pocieszające xD No i momentami miałam wrażenie, że te 72h to strasznie szybko @@ Ale w sumie cokolwiek dłużej by mnie pewnie irytowało i by przedłużało wszystko jeszcze bardziej, także to raczej takie moje spostrzeżenie jako gracze niż "ej, weźcie coś z tym zróbcie", bo w zasadzie to może sobie być. Ja i tak mało cierpliwym człowiekiem jestem by długo czekać @@

I chyba jedyny zgrzyt jaki pamiętam z eventem był w 1 grupie na początku? Generalnie słabo wyszło, że tam ludzie w pewnym momencie sporo czekali, ale sytuacja była jaka była i w sumie szacuneczek dla Dona, że w sumie to dał radę zakończyć im wątek szybciej, niż w innych grupach, gdzie posty były regularnie.

I generalnie dla Norki i ofc Tory również biję ukłony, bo kurde - ja się nie spodziewałam aż takiej systematyczności. Znaczy ja wiedziałam, że też tam macie te x dni na odpis, ale fakt, że siadaliście do postów praktycznie od razu było takie wow @@

Dobra, to tyle z feedbacku. A teraz uciekam bo trza przeżyć Doki Doki Call of Cthulhu Club u Dona i wrócić sobie do dalszej eksploracji Baibai :eyes:
Ostatnio zmieniony 01 maja 2023, 12:52 przez Kurama Wakuri, łącznie zmieniany 1 raz.
► Pokaż Spoiler | Rzeczy, co sobie działają cały czas pasywnie
Zdolności
  • Ikiryō no Tatari: Anshigan - idealna wizja w całkowitych ciemnościach, gorsza w świetle; większa wrażliwość na światło.
Pieczęcie
  • Kin'in - pieczęć umieszczona na grzbiecie prawej dłoni. Normalnie niewidoczna. Niweluje niechęć ludzi w stosunku do Wakuri spowodowanej przez jej zerodowaną chakrę. Nie działa na zdolności sensoryczne i postrzegania chakry.
► Pokaż Spoiler | Ekwipunek na fabule
Tis not much, but it's an honest work
Na plecach:
  • naginata
  • Wielki zwój z mapą Podziemi Baibai (WIP)


Na szyi:
  • Dłuższy, imitujący złoto łańcuszek z chakrą Shikō do Gentōshin no Jutsu, a na nim:
    • pierścionek z czarnym kryształkiem (Połączony Kagayaku Rantan z: Uchiha Hikari)
    • niewielkich rozmiarów czarny koralik (Połączony Kagayaku Rantan z: Dōhito Midoro)


Prawa kieszeń:
  • Mały zwój [Kosa [2] | Yari [3] ]
  • Kunai x1
  • Mitsurugi Kunai x2


Ukryta wyrzutnia kunai [prawa ręka]
  • Kunai x1
Lewa kieszeń:
  • Pigułka żywnościowa
  • Pigułka zwiększająca krew;
  • Mitsurugi Kunai x3


Czarna, skórzana torba biodrowa
  • Średni zwój [Prowiant, ubrania na zmianę, rzeczy codziennego użytku]
  • Średni zwój [Wypakowany alkoholem z biesiady w Baibai]
  • Średni zwój [Bombka dymna x5 | Bombka świetna x5 | Krótkofalówka x1 | Notka Wybuchowa x4]
  • Średni zwój [Warming Shot x3 | Lokalizator}
  • Średni zwój [Wypakowany przekąskami z biesiady w Baibai]
  • Średni zwój [20m Bandaża | 6 lodów z podwójnym patyczkiem]
  • Średni zwój z mapą Wielkiego Kanału (WIP)
  • Średni zwój [---]
  • Kunai x3 [w tym jeden z Wybuchową Notką]



Obrazek
Awatar użytkownika
Cerberus
Posty: 228
Rejestracja: 28 kwie 2021, 14:53
Discord: lamozaur
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: Event w Baibai - Feedback

W końcu się odkopałem z zaspy zapomnienia. Czas na feedback! Ogólnie sobie to podzielę na kilka punktów, żeby było czytelniej!

Fabuła
Ogólnie, to obsiadłem głównie pierwszą grupę i na tym się skupię. Było dla mnie hm.. ok. Odnoszę wrażenie, że zamysł ostatecznie był trochę inny na początku, ale z pewnych względów musiało się to potoczyć tak, a nie inaczej! Koniec, końców i tak bawiłem się dobrze, więc tutaj nie będę się nad tym rozwodził!

Zasady
Z tym punktem chyba miałem największy problem. Tak jak wcześniej widziałem ktoś zwrócił uwagę na system ostrzeżeń, tak samo mogę się pod tym podpisać. Wiem, że sam nie byłem najszybszym graczem, aczkolwiek z mojego punktu, to w momencie gdy event wszedł na okres przedświąteczny był najbardziej napiętym momentem i tam posypało się u mnie największe żniwo, gdzie minuta - dwie po czasie, nie broniły cię przed niczym. Presja czasu była niesamowita (chociaż nie kryję, że po zakończeniu partu mojej grupy z fascynacją obserwowałem działania Przypominajki Tasi), co też zabijało w ostatnich minutach, jakość tego co piszemy.
Wiem wiem, "to trzeba było pisać od razu". Otóż nie zawszę się da, ale jako że trzeba utrzymać płynność eventu, to może trzeba jakoś zmodyfikować ten system... calculate

Niejednolitość tych zasad też była myląca. Ostrzeżenia miały być dla nas pewnym buforem "bezpieczeństwa" przy nieodpisaniu, a później okazało się, że również było ukrytym licznikiem zmniejszającym ci wynagrodzenie i to nie u wszystkich. Not cool.

Nagrody
Tutaj pojawią się jedynie moje przemyślenia i odczucia w tej kwestii. Nie jestem, nie lubię i jestem za totalnym zakazem spełniania próśb na evencie. Jak na moje, event powinien oferować jakieś unikatowe dla siebie nagrody, które zachęcą ludzi do uczęszczania w nim. Oczywiście, nie mówię, że mają być one jawne - bo co to za przyjemność? - ale nagrodą nie powinno być coś, co można zdobyć normalnie pisząc prośbę i wykonując fabułkę samemu.

Dlaczego? Moim zdaniem wprowadza to dużą przepaść między osobami, które taką prośbę złożyły, a tymi, bez prośby.
- działa to w dwie strony. Raz strona A - z prośbą, wyjdzie na uprzywilejowaną, bo poza "standardową" nagrodą otrzymają prośbę. A raz mogą zaprzepaścić okazję, bo ich slot na unikatową nagrodę został zajęty przez prośbę. Nie wchodzę tu też w kwestię większego "wyzwania", bo to też jest sprawą indywidualną u prowadzących etc.

No i chyba tyle, dziękuje za uwagę!

PS. Multilokacja nie powinna być uznawana za nagrodę. Event powinien zachęcać do siebie innymi sposobami, niż sama multilokacja. Znaczy, cieszę się, że została ona dana na event, ale nie uznaję mulilokację za argument jako "unikatowa nagroda eventowa".
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2698
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Event w Baibai - Feedback

Dobrze, tak więc dziękujemy wszystkim za wasz feedback i informację. Weźmiemy je pod uwagę planując następny event (przypominam, zaplanowany na przełom sierpnia i września), mając nadzieję, że dostarczymy Wam jeszcze lepszej jakości rozrywkę niż dotychczas.

Temat więc zamykam!
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”