• Ogłoszenia
  •  
    Aktualności fabularne
    Obecna pora roku: Wiosna 164r.

    Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

    30.01.2024 - rozpoczęcie wydarzenia wioskowego w Sakuragakure. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
    29.01.2024 - oficjalne zakończenie eventu Arc II: Pierwsza Konfrontacja. Podsumowanie można znaleźć w aktualnościach fabularnych.
    Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
    Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
    Administracja
    Pingwinek Chaosu
    Główny Administrator
    Norka
    Główna Mistrzyni Fabularna
    Hefajstos
    Główny Moderator Kuźni
    Tora
    Główny Moderator Technik

    W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
    Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
     

[Wprowadzone] Hoeseki i Czŏrny Guzol

Moderatorzy: Mistrzowie fabularni, Moderatorzy kuźni, Moderatorzy technik, Moderatorzy Kart Postaci

Awatar użytkownika
Hōseki Homura
Posty: 164
Rejestracja: 31 paź 2021, 11:42
Ranga: Genin
Discord: Amphare#3038
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:
Osiągnięcia:

[Wprowadzone] Hoeseki i Czŏrny Guzol

Dziyń dobry :eyes:

Oto przychodzę z zapowiadaną propką, by rozpisać cokolwiek czarny kryształ od Hosekich, bo jak już wspominałam - niby jest, niby jest cośtam wytrzymalszy, niby coś tam się regeneruje, ale co to "wytrzymalszy" i że się "regeneruje" oznacza w praktyce i czego można się po tym MNIEJ WIĘCEJ spodziewać, to w sumie trochę nie wiadomo. I jak wiem, że gramy na forku tekstowym i w sumie powinna być jakaś dowolność, ale obecnie opis brzmi trochę na poziomie "to som plujące piaskiem kwiatki i robio dmg". I pewnie by z tymi kwiatkami nie było problemu, jakby było chociaż wiadomo, jakiej są rangi :eyes: The point is - od czego ta regeneracja/wytrzymałość zależy dokładnie i co jest jakimś maxem, jaki można się po nim spodziewać, pozostaje wielką tajemnicą shrug
A, żeby nikt nie musiał szukać, obecny opis:
Czarny kryształ - mocniejsza wersja kryształu, jest on o wiele wytrzymalszy, dodatkowo posiada właściwości samoregeneracyjne. Aby móc z niego skorzystać, wymagana jest specjalizacja w dziedzinie klanowej.

A to takie coś, co popełniłam w miedzyczasie i chyba jest ok? Ale no, mi to tam się może ok wydawać, ale generalnie przygarnę opinię tych, co się na temacie znają trochu bardziej. :eyes:

Kuroi Kesshō | Black Crystal黒い結晶
Finalna forma Uwolnienia Kryształu, do której osiągnięcia trzeba się ze zdolnościami do jego używania urodzić. Prócz eleganckiego koloru, wszystkie twory wychodzące spod ręki mistrzów Shōtonu są widocznie wytrzymalsze oraz posiadają zdolności samoregeneracyjne. Te jednak zależą przede wszystkim od rangi samej techniki, aniżeli rangi posiadanej przez shinobi dziedziny. Pomimo tego, stanowi on przydatny dodatek dla wszystkich shinobi, jacy opierają się przede wszystkim na utylizacji niniejszego Kekkei Genkai.
Zdolności kryształu
Zarówno zwiększona wytrzymałość, jak i możliwości do regeneracji otrzymanych obrażeń, zależą przede wszystkim od rangi samej techniki. Oznacza to, że bez względu na posiadaną dziedzinę, twory rangi D nie są w stanie osiągnąć podobnych możliwości w danym zakresie, co techniki S. Wynika to czysto z limitów, jakie posiadają twory, które do powstania wymagają mniej chakry odpowiadającej za ich możliwości.

Kryształ E - S - Obiekty wytrzymalszy o rangę niż jego normalny odpowiednik na danej randze i w danej technice. Kryształ regeneruje się w pełni w ciągu kolejno 8/7/6/4/5/3 tur.

Posiadając Specjalizację w Shōtonie, każda technika tworząca kryształ korzysta z ów profitów nawet, jeśli te same nie są wspomniane w samej technice. Ze względu jednak na możliwości dawane przez Czarny Kryształ, potencjalne inne wzmocnienia technik wynikające ze Specjalizacji, mogą być słabsze niż w przypadku innych klanów bądź technik opierających się na podobnych zasadach, a nawet nie występować przez pasywne już wzmocnienie techniki.
Obecnie wszystkie techniki mają za speckę "no, rzeczy są czarne". I albo można je wywalić, zostawiając speckę pasywną i nic po za tym, albo dać jakiś drobiazg ze specki tam, gdzie się da i nie będzie to op. Both is fine.

W ogóle jeszcze pytanie bym miała - w zasadzie jest gdzieś z góry ustalone, że wszyscy Hoesecy mają cute różowy kryształ, czy w sumie to jakiś fake zasłyszany od innych osób? :eyes: Pytam w sumie, bo coś chyba kiedyś Daku (?) wspominał o tym, ale nic nie widzę w opisach. W sumie nawet Guren nie miała samych różowych kamyków, co każe mi sądzić, że w sumie rzuciłam najgłupszą propozycją sennina przy ostatniej technice, jaką dałam w WT claun
Ostatnio zmieniony 17 mar 2023, 13:55 przez Tora, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Vampiro
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2022, 15:39
Discord: Vampiro#7869
Karta Postaci:

Re: Hoeseki i Czŏrny Guzol

Wstępnie powiem (mówiąc jakby o tym na pierwszy rzut oka), że ten proporcjonalny wzrost regenki wraz do wytrzymki... No dla mnie jest to OP. Nie mogę kłamać. Jakby widzę nadal to, że specka w klanówce daje ci wytrzymalszy kryształ i tak dalej, jednak z regeneracją bym się wstrzymał do aż takich rzeczy. Zamysł jasny, lecz coś takiego na wyższych poziomach technik mi się niespecjalnie uśmiecha.

Podsumowując:
  • Wytrzymałość wzrasta? Tak, zgodnie z techniką. Bo też technika nie jest równa innym zawsze.
  • Regeneracja? No nie w takim stopniowaniu, a powiedzmy jest jakiś próg ile ona jest w stanie zrobić. Bo te S'ki to już mnie o niedobre ciarki przyprawiają :D
A ta specka z Shotonu to tak, że czarny kryształ "nadpisuje" zwykły kryształ czy mamy dowolność jak chcemy go użyć? Bo bazowo lepiej żeby specka klanowa nie blokowała możliwości techniki tak po prostu, czyż nie? To mi powiedz.

To tyle ode mnie.
Ostatnio zmieniony 03 gru 2022, 9:27 przez Vampiro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hōseki Homura
Posty: 164
Rejestracja: 31 paź 2021, 11:42
Ranga: Genin
Discord: Amphare#3038
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Hoeseki i Czŏrny Guzol

Kurczem... Fajnie by było mieć input jeszcze jakiś innych Hoesekich, zwłaszcza takich co specke mają w klanówce. No ale w sumie Daku nie ma, a Elcia też tak mniej <@__@> No cusz...

Regenka - nie widze problemu, by zrobić cap na jakimś B, jeśli na wyższych rangach jest op. Sam fakt, że ten kryształ się regeneruje to feature sam w sobie technicznie.

Robiłam z myślą, że nadpisuje normalny kryształ. Wtedy by się trochę rozwiązał problem z robieniem nowych specek do technik, gdzie obecnie specka do każdej jednej brzmi "No, na specce kryształ jest czarny". Ale nie widzę problemu, by można było sobie wybierać, czy chce się użyć techniki z lepszym kryształem czy też nie, I'm fine with that. Tylko no, wtedy trzeba będzie lekko techniki poprawić tj. ja będę musiała rzucić propkami :thinking: Także daj znać, która opcja wydaje się lepsza (w obu przypadkach, łącznie z tą regenką) i poprawię/dodam co trzeba.
Awatar użytkownika
Vampiro
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2022, 15:39
Discord: Vampiro#7869
Karta Postaci:

Re: Hoeseki i Czŏrny Guzol

No temat zostanie przez jakiś czas, także poczekamy. Może ktoś dodatkowo się odezwie z tego klanu. We will see.

Ogólnie Regenka na pewno byłaby do pewnego stopnia i tak bym to widział, coś rzędu pomiędzy C - B.

Wytrzymka z opisem może być.

A co do czarnego kryształu to miałem wizję właśnie, że to nadpisuje i w zasadzie na tym się opierają specki techniki. Można np: dać że jest dostępny jeden dodatkowo efekt, choć nie wiem czy to nie za dużo. Chyba po namyśle zostałbym przy nadpisywaniu, że po prostu mamy lepszy bazowo kryształ. To dość dużo już.
Awatar użytkownika
Hefajstos
Posty: 1991
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:11
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: Hoeseki i Czŏrny Guzol

Holypepe ale dlaczego to, dlaczego tak...

Przede wszystkim stworzenie tak opisanej... wytrzymałości czarnego kryształu narzuci konieczność stworzenia tak samo opisanej wytrzymałości zwykłego kryształu. Zamiast to w taki sposób rozpisywać starczy dać "Czarny kryształ jest o rangę wytrzymalszy niż jego normalny odpowiednik na danej randze i w danej technice". I jak ktoś uzna (For some reasons) że opis tego jak się zachowuje kryształ umieszczony w konkretnych technikach jest meh i bardzo ale to bardzo chce mieć taką tabelkę jak ta powyższa(Ugh) to już lepiej pierdolnąć tabelkę wytrzymałości dla zwykłego kryształu z magicznym "SS/S+/Ponad S" które byłoby punktem odniesienia dla czarnego kryształu w technikach rangi S(Ale to zbędne, naprawdę). A regeneracje też można opisać prosto i przyjaźnie(Dla balansu i oka) po prostu rzucając że kryształ regeneruje się w pełni w ciągu 6/5/4/3/2/1 tury dla rang E/D/C/B/A/S Shotonu. I można potem na spokojnie to modyfikować w konkretnych technikach jeśli gdzieś chcemy by było szybciej/wolniej.
Prowadzone Wątki:
Senka - Se jest, od roku, gdzieś tam
Shogo - Ale nie odpisuje, pewnie nie odpisze, już nigdy...
Mikan - znowu po Jeleniu, się z Daimyo szlaja
Ichigo - Bo się jej rządzić zachciało
YuYuYu - Jest ich trzech i pewnie coś odpierdolą
Jo X Hom - Czy będzie segz? Czy będą z tego dzieci? Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi...
Midoro - Flying thunder criminal scam
Hikari - Rendez-vous with Yuri (And Bulldog)
Więcej grzechów nie pamiętam.
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2745
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Hoeseki i Czŏrny Guzol

Ogólnie opcja Dona mi bardziej odpowiada. Ta zaproponowana przez Tasię wydaje mi się trochę przekombinowana i imo rodzi jeden problem - mocno ogranicza zdolności specki w technikach Hōsekich. Nawet jeśli zachowamy czarny kryształ na większości technik jako bonus ze specki, czemu np. jakiś przyszły kryształowicz nie chciałby mieć techniki, która na Specce daje mu coś innego, np. większy dystans, ale kosztem właśnie bonusu z wytrzymałości? Owszem, jest to opisane w propce Tasi, jednak z jej obecną formą miałbym problem dać coś, co nie byłoby flavorem pokroju "koloru kryształu".

Odpowiadając też na pytanie Tasi - jeśli nie ma w opisie, że kryształ musi być różowy - prawdopodobnie może być dowolny, chyba, że dana technika mówi jasno, że tworzymy np. lustro z ametystu albo broń z cytrynu czy coś takiego.
Awatar użytkownika
Hōseki Homura
Posty: 164
Rejestracja: 31 paź 2021, 11:42
Ranga: Genin
Discord: Amphare#3038
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Hoeseki i Czŏrny Guzol

Ok, zrobione wedle propki Dona. Sprawdźcie teraz jak to wygląda jeśli możecie :eyes:
Awatar użytkownika
Hefajstos
Posty: 1991
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:11
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: Hoeseki i Czŏrny Guzol

Widzę że chęć wciśnięcia tam tabelki była większa niż pozostałe sanity propozycjodawcy. Ale generalnie chyba jest ok
Prowadzone Wątki:
Senka - Se jest, od roku, gdzieś tam
Shogo - Ale nie odpisuje, pewnie nie odpisze, już nigdy...
Mikan - znowu po Jeleniu, się z Daimyo szlaja
Ichigo - Bo się jej rządzić zachciało
YuYuYu - Jest ich trzech i pewnie coś odpierdolą
Jo X Hom - Czy będzie segz? Czy będą z tego dzieci? Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi...
Midoro - Flying thunder criminal scam
Hikari - Rendez-vous with Yuri (And Bulldog)
Więcej grzechów nie pamiętam.
Awatar użytkownika
Vampiro
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2022, 15:39
Discord: Vampiro#7869
Karta Postaci:

Re: Hoeseki i Czŏrny Guzol

Nadal ta tabelka w tym wypadku niepotrzebna. Po prostu to dać jako tekst pogrubiony np. i tyle w kwestii wytrzymki (ranga w górę na tych poziomach). Wiadomo, że to jest aplikowane do każdej rangi techniki.

Rzuciłem wcześniej przykładem siły regenki, przy czym nie uśmiecha mi się ona zbytnio. Po prostu nie widzę czegoś takiego w zbalansowanej formie na potężniejszych technikach, zwłaszcza jak np: na randze S Kryształ regeneruje się w pełni w ciągu 1 tury. No osobiście jestem tutaj na nie, but reszta technicznych się jeszcze wypowie. Preferuję kwestię regenki w konkretnych technikach niż coś takiego.
Awatar użytkownika
Hōseki Homura
Posty: 164
Rejestracja: 31 paź 2021, 11:42
Ranga: Genin
Discord: Amphare#3038
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Hoeseki i Czŏrny Guzol

Ładna tabelka a ci narzekają. Dobra, nie to nie, łaski bez, nie ma tabelki >__>

A ja myślę, że jeżeli będzie trzeba rozpatrywać regenkę na KAŻDEJ technice oddzielnie, zamiast mieć jakąś global bazę. Also nie każdy może pamiętać, by uwzględniać to w technikach. I wymusi to uwzględnienie regenki we wszystkich/większości technikach jakie już są. Tego zwyczajnie znerfiłam liczby Dona licząc na to, że wstrzele się matematycznie w widełki tak, że wszyscy techniczni stwierdzo, że może być : /
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2745
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Hoeseki i Czŏrny Guzol

Brakuje kropki w ostatnim zdaniu kappa

Ale ogólnie ten opis mi pasuje, zobaczę co reszta technicznych sądzi.

Jak skończymy ten temat, trzeba będzie przejść i usunąć specki z technik Hosekich, także tych dające inne bonusy niż wytrzymałość. Tak tylko... chciałem to zaznaczyć dodatkowo, by nie umknęło.
Awatar użytkownika
Vampiro
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2022, 15:39
Discord: Vampiro#7869
Karta Postaci:

Re: Hoeseki i Czŏrny Guzol

Widziałem to po prostu z tej strony, że nie każda technika musi dawać regenkę. Tak czy inaczej w obecnej formie jestem w stanie to przyjąć.

Akcept ode mnie.
Awatar użytkownika
Hefajstos
Posty: 1991
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:11
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: Hoeseki i Czŏrny Guzol

1. To jest overnerfed
2. Masz rangi "E-C" i "D-S" co nie ma sensu, tam powinno chyba być B-S

Generalnie ja bym to zbuffował, panowie pozostali techniczni. Wydaje mi się że w obecnej formie ta regenka jest bardzo underwhelming. Zwłaszcza że od mojej propozycji to i wytrzymałość kryształu została znerfiona na niższych rangach.

Na pewno dałbym wszędzie to "+1 do wytrzymałości technik" nawet na niższych rangach, no i jakoś zbuffował tą regenkę bo nawet jeśli moja była "Za mocna" to ta jest ewidentnie "Za słaba". Może 7/6/5/4/3/2 posty?
Prowadzone Wątki:
Senka - Se jest, od roku, gdzieś tam
Shogo - Ale nie odpisuje, pewnie nie odpisze, już nigdy...
Mikan - znowu po Jeleniu, się z Daimyo szlaja
Ichigo - Bo się jej rządzić zachciało
YuYuYu - Jest ich trzech i pewnie coś odpierdolą
Jo X Hom - Czy będzie segz? Czy będą z tego dzieci? Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi...
Midoro - Flying thunder criminal scam
Hikari - Rendez-vous with Yuri (And Bulldog)
Więcej grzechów nie pamiętam.
Awatar użytkownika
Vampiro
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2022, 15:39
Discord: Vampiro#7869
Karta Postaci:

Re: Hoeseki i Czŏrny Guzol

Don zauważył literówkę. Indeed tam powinno być "B-S" w drugim. Niedopatrzenie ślepych.

O ile wytrzymkę jestem w stanie przyjąć w kwestii rangi w górę dla wszystkich poziomów, tak do regenki nie jestem zbytnio. Może to nie jest całkowicie na rękę każdemu Hoseki, by mieć oddzielnie bonusy regeneracji na technikach, lecz... no mam zdanie jakie mam. Widzę to nadal bardzie jako głównie wytrzymałość pod kryształ z dodatkowym bonusem (gdzie może właśnie ta regenka występować). No taki był mój zamysł, aczkolwiek lecimy dalej.

Jeżeli ta regenka ma być koniecznie silniejsza to już bardziej 8/7/6/5/4/3 posty.
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2745
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Hoeseki i Czŏrny Guzol

W sumie nie mam nic przeciwko, by wszystkie twory były o rangę silniejsze. Oczywiście, literówkę zauważoną przez Dona należy poprawić.
Co zaś do regeneracji - chyba bardziej jestem skłonny ku opisie Tamury z 8/7/6/5/4/3, acz nie uważam, żeby ten temat był jeszcze jakoś zamknięty.

Ale no właśnie, zauważyłem inny problem. Są techniki, które mają w opisie jakie techniki przetrwają lub jaką siłę. Jak rozumiemy "wytrzymalszy o rangę" - zamiast A wskakuje S, a zamiast Siły 7 wskakuje Siła 8 czy jakoś inaczej? Bo są techniki, gdzie takich szczegółów nie ma, a są techniki, gdzie takie szczegóły są, bo np. jedne są typowo defensywne, a inne to shurikeny.

Ogólnie też chciałbym zobaczyć co Tasia o tym sądzi. Czy chce ona iść bardziej w "wytrzymalszy kryształ" czy może w "regenerujący się kryształ". Bo gdyby wszędzie było o pół rangi wytrzymalsze, to regenka mogłaby być lepsza i vice versa.
Ostatnio zmieniony 30 sty 2023, 17:03 przez Tora, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”