• Ogłoszenia
  •  
    Aktualności fabularne
    Obecna pora roku: Wiosna 164r.

    Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

    30.01.2024 - rozpoczęcie wydarzenia wioskowego w Sakuragakure. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
    29.01.2024 - oficjalne zakończenie eventu Arc II: Pierwsza Konfrontacja. Podsumowanie można znaleźć w aktualnościach fabularnych.
    Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
    Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
    Administracja
    Pingwinek Chaosu
    Główny Administrator
    Norka
    Główna Mistrzyni Fabularna
    Hefajstos
    Główny Moderator Kuźni
    Tora
    Główny Moderator Technik

    W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
    Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
     

Kusa no Kuni - informacje o kraju

Oddzielona od Kraju Ziemi pasmem górskim Shumisen, zamienia się z każdym jednym minionym kilometrem z monotonnych, wzgórzystych terenów w kolorowe łąki i gęste zielone lasy w okolicach granicy z Hi no Kuni. Część deszczowych chmur, tak popularnych w Ame, są przyczyna powstania iskich torfowisk sięgających daleko w głąb kraju. Wysokie trawy i olsy porastające podmokłe tereny tworzą habitat sprzyjający niewielkim zwierzętom jak szynszyle, czy czaplom polującym na tamtejsze gryzonie i ślimaki. Próżno szukać budynków z drewna w miejscu, gdzie mieszkańcy zaadaptowali beton stawiając z niego surowo wyglądające budynki i bloki pozbawione żywszych kolorów czy dodatkowych zdobień tynku. Chociaż duża część zabudowy ma już swoje lata, dalej świetnie trzyma. Zabudowa wygląda dość minimalistycznie i "blado", pokazując nastawienie tutejszej ludności na praktyczne zastosowanie materiałów niż estetykę.
Awatar użytkownika
Pingwinek Chaosu
Administrator
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:02
Karta Postaci:
Osiągnięcia:

Kusa no Kuni - informacje o kraju

Kusa no Kuni | Kraj Traw草の国
StolicaKama
Daimyō???
Wioska ninjaKusagakure no Sato (działalność zawieszona)
Jeden z tych krajów ościennych, który znajduje się pomiędzy Krajem Ziemi, a Hi no Kuni. Kraina porośnięta wieloma lasami, otoczona z jednej strony bagnem, a z drugiej pojezierzem ukształtowanym przez przepływające przez tamtejsze kotliny ziemie. Również jeden z krajów, który wziął udział w ostatniej wojnie, opowiadając się po stronie koalicji. Chociaż w porównaniu z innymi krainami, ten nie odniósł szczególnie poważnych strat - władze Kusy skupiają się przede wszystkim na odbudowie i pomocy tym, którzy ucierpieli w ostatnich walkach. Podczas gdy wzrok rządzących skupiony jest właśnie w tym kierunku, Kusagakure jest jednym z nielicznych miejsc, które chociaż mieści w sobie shinobi, może póki co odetchnąć z ulgą unikając niepotrzebnej uwagi.
Położenie geograficzne
Kraina usytuowana pomiędzy Tsuchi, a Hi no Kuni, dzieląc południową granicę z Krajem Deszczu. Tam też znajdują się największe moczary porośnięte wysoką trawą, które następnie osuszają się, postępując na północ i witając ludzi łąkami i gęstymi lasami porastającymi w większości nizinne tereny. Bardziej wzgórzyście ma się na zachodzie, gdzie góruje średniej wielkości masyw Shumisen wyznaczający naturalną granicę pomiędzy Kusa no Kuni, a rozciągającym się dalej Krajem Ziemi. Tam też roślinność stopniowo ustępuje mniej żyznym terenom. Centrum i wschód to niziny przepasane lasami i łąkami. W samym centrum znajduje się niegdyś w pełni funkcjonująca wioska ninja, zaś bardziej na północy wznosi się stolica krainy. Część rzek spływa z Tsuchi i Hi no Kuni odbijając w większości ku południu. Niewielkie ich ilości przecinające Kraj Traw znajdują ujścia w jeziorach, czy na terenach Kraju Wodospadu znajdującego się nad Kusą. Tam też najłatwiej o wiele zbiorników wodnych innych niż bagniska, tworzących naturalne pojezierza. Chociaż również i tam nie brak terenów podmokłych, jest ich zdecydowanie mniej, a duże zalesienie dobrze radzi sobie z nadprogramową wilgocią. Część z tamtejszych borów została ostatnimi czasy zdewastowana, także prócz terenów zielonych nieciężko napotkać - podobnie jak na terenie całego kraju - większe zniszczenia, spalone wioski czy zdemolowane pola bitewne noszące znamiona użyć wielu technik. Zarówno północ, jak i południe kraju obfitują w deszcze. Temperatura przez to zdaje się być najwyższa na zachodzie, gdzie jest ich zdecydowanie mniej, a słońce nagrzewa tamtejsze stoki. Podczas gdy jednak przy granicy z Ame no Kuni bywa momentami dość parno, tak niedaleko Wodospadu temperatury są niższe, a klimat chłodny - głównie przez liczne drzewa, opady oraz wiatr bijący znad morza za Taki no Kuni.
Fauna i flora
Południe kraju charakteryzuje się wysoką trawą ukrywającą wiele moczar i bagien. Typowe szuwary pałek wodnych i tataraków. Pośród nich prócz dużych ślimaków, znaleźć można wiele rodzajów żab, charakterystyczne są dywany białych i czerwonych lilii porastające tamtejsze tereny. Latem niezmiernie uporczywe stają się fale komarów, które nie tylko doskwierają mieszkańcom południowych terenów, ale również tych usytuowanych bliżej północnej krainy. Częstym widokiem są również czaple i bociany, które migrują w ów tereny dwa razy do roku z Kraju Ptaków. Podczas gdy zachód kraju jest mało urodzajny i ubogi w szatę roślinną, stanowią miejsce spotykania kojotów oraz drapieżnego ptactwa. Najbardziej bogate są tereny rozciągające się od centrum po granicę z Hi no Kuni oraz Kraj Wodospadów. Tamtejsze drzewa, głównie liściaste, stanowią dom dla wszelakiej zwierzyny. Chociaż jednak terenów zielonych, jak i fauny ubyło przez ostatnie walki, tak dalej jest ich dostatecznie by nie mówić o ogromnym wpływie na tutejszy ekosystem. Chociaż niektóre gatunki rzeczywiście zostały zdziesiątkowane, dalej spotyka się sarny, jelenie, dziki czy wilki. Bliżej tych górzystych części, chociaż ostatnimi miesiącami rzadziej, spotyka się rysie oraz niedźwiedzie. Północne pojezierza pełne są z kolei karasi oraz pstrągów, zaś tamtejsze gęste lasy nie różnią się wiele od tego, co widać w reszcie części krainy prócz większej ilości gadów i bezkręgowców, jakie w większości zasiedlają północną granicę.
Gospodarka
Ze względu na dużą ilość lasów, dużym popytem cieszy się zawód drwala. Dostatek drewna, od dębowego po jesiony i mahonie, sprzyja jego obróbce. Zakłady meblarskie wrą, artyści często wykorzystują go jako materiał twórczy, manufaktury produkują drewniane narzędzia użytkowe, a co poniektórzy sprzedają je do stoczni na terenie całego kontynentu. Podczas gdy drewno rzeczywiście gra ważną rolę w gospodarce kraju, budownictwo zdecydowanie nie ogranicza się jedynie do tego. Również pełno jest wyrobów metalowych wytwarzanych w eksportowanych zewsząd surowców, zaś prócz desek i cegły mieszkańcy Kusy jako pierwsi zaczęli wprowadzać do użytku beton. Tak jak rzecz jasna nie jest on jedynie obecny na tym jednym skrawku ziemi, tak można go nazwać ojcem ów materiału, który zaczął stopniowo rozpowszechniać się również na inne kraje. Zarówno stolica jak i wioska ninja w całości korzystają z jego dobrodziejstw, zaś ten sam dodatkowo zasila budżet państwa. Wiele krajów, chociaż bardzo nieśmiało i bez większego rozmachu, również zaczęło myśleć nad opracowaniem własnej receptury. Póki co jednak żadna nie okazała się równie dobra, co ta z Kraju Traw.
Kama - stolica oraz architektura
Betonowe miasto pełne wysokich, prostopadłych budynków ulokowane zostało na północy kraju bliżej granicy z Krajem Wodospadów. Niegdyś spora łąka porastająca niziny otoczone lasem została ścięta przez chłopów uzbrojonych w kamy, a następnie od tego prostego narzędzia nazwano niewielką osadę. Ta z kolei rozrosła się do rangi stolicy i miejsca godnego rezydentury samego Lorda Feudalnego. Mówi się również, że to właśnie stąd pochodzi jedna z bardziej rozpowszechnionych w świecie ninja broni - kusarigama.

Samo miasto nie jest wybudowane na żadnym konkretnym planie. Miasto rozrastało się w wielu różnych kierunkach na przestrzeni lat, zastępując przestarzałą infrastrukturę nowym budownictwem, przez co ostatecznie nawet sam rynek nie jest w samym centrum, a bardziej na północy samego miasta. Główne ulice, które to zostały wytyczone lata temu podczas zakładania osady, wyróżniają się szerokością i wyłożeniem kostką brukową. Te stworzone w "drugim rzucie" są już węższe i bardziej liczne, stanowiąc niemal 60% wszystkich dróg miasta. Pozostałe to z kolei niewielkie uliczki pomiędzy blokowiskami, często niczym niewyłożone i zdobiące obrzeża Kamy. Podczas gdy w najstarszej części budynki głównie budowane są z betonu, a same miewają nawet cztery piętra, mieszcząc nie tylko lokale mieszkalne, ale również sklepy, warsztaty i wszelakie zakłady, tak im dalej, tym te stają się niższe i mniej okazałe. Na samych obrzeżach prócz północy pomieszkuje biedota, której domy w większości wykonane są z cegły czy drewna. Tymczasem przemieszczając się na północ od miasta chociaż domy rzeczywiście bywają niższe, to równie okazałe, na sporych działkach świadcząc o majętności gospodarza. W tych okolicach znaleźć można też niewielki pałacyk tutejszego Daimyō.
Kusagakure no Sato
Status działalność zawieszona
Jedna z pomniejszych wiosek ninja. Usytuowana została w Kusa no Kuni, dokładniej rzecz biorąc w południowej części kraju. Liczne lasy, rzeki oraz wąwozy stanowią naturalne przeszkody dla tych, którzy chcieliby przedostać się do Trawy. Ci jednak, którzy znają drogę przez leśne ostępy, witają mury Kusagakure. Te, chociaż rzeczywiście liczą sobie jakieś 2,5 metra i pełnią funkcję obronną, z pewnością nie wyglądają na wielką przeszkodę dla wprawionych ninja. Mieszkańcy osady wybudowali w środku dziczy miejsce, które nowocześniejszą architekturą nie odstaje nadto od innych części Kusa no Kuni, zaś rzucające się w oczy bramy Krwawego Więzienia budzą grozę w mieszkańcach, a ziarno zaciekawienia i podziwu w przyjezdnych.

Próżno szukać budynków z drewna w miejscu, gdzie mieszkańcy zaadaptowali beton, stawiając z niego surowo wyglądające budynki i bloki pozbawione żywszych kolorów czy dodatkowych zdobień tynku. Chociaż duża część zabudowy ma już swoje lata, dalej świetnie trzyma się, stawiając czoła i tak dość łaskawemu klimatowi: drzewa rosnące w i poza wioską dostarczają cienia w słoneczne lato, a gałęzie drzew zatrzymują częściowo mroźny, sieczący wiatr z północy. W samym środku centrum mieści się siedziba Głowy Wioski. Dwupiętrowy budynek wyróżnia się niewielką wieżą dzielącą go na pół i pnącą się w górę na kolejne dwie kondygnacje. W ścisłym centrum wioski można znaleźć też inne, dość oczywiste budynki jak Akademia Ninja, w pełni sprawny i funkcjonujący szpital, sklepy z wyposażeniem, stadion czy wspomniane więzienie mieszczący się na klifie przy pokaźnych rozmiarów jeziorze Abashiri. Budowla nazwana oficjalnie w papierach Zamkiem Hōzuki od rosnącej wokół miechunki rozdętej przypominającej owocami papierowe latarnie. Stanowi zakład karny dla przestępców i schwytanych szpiegów, jednak co dzieje się za murami zdobionej pagodami twierdzy? To zapewne wiedzą nieliczne osoby związane z budowlą.

Obecnie wioska nie przyjmuje zleceń. Wszelaka działalność została zawieszona, a chociaż Kusa nie została rozwiązana, tamtejsi ninja nie wychylają się ze swoją egzystencją w tych niepewnych czasach. Część tamtejszych shinobi opuściła wioskę w poszukiwaniu pracy gdzie indziej, kierując wzrok ku Nowemu Kontynentowi, podczas gdy najbardziej zżyci z terenami Kraju Traw wiodą dość przeciętną, nieodstającą od życia cywilów egzystencję pośród zabudowy niegdysiejszej wioski ninja.
Polityka - wewnętrzna i międzynarodowa
Chociaż samo Kusa no Kuni nigdy nie starało się nadto mieszać w jakiekolwiek sprawy niedotyczące Trawy, tak mentalność tutejszej społeczności winszująca tępieniu zdrajców i dopełniania zemsty sprawiło, że w podobnych przypadkach nigdy nie zaniechiwali, zabrania głosu na arenie międzynarodowej. Nie inaczej było, gdy Sandaime ogłosił chęć odegrania się na Kraju Kamieni w związku z prowadzoną przez nich polityką, gdzie poparli Kazekage w jego poczynaniach. Przez to jeszcze przed rokiem patrzono na Kusa no Kuni z niechęcią. Zagrożenie, jakim jednak Suna stała się dla wszystkich pomniejszych krajów, sprawiło, że chociaż Kusa nie dzieliła granicy z Krajem Wiatru, ostatecznie dołączyła do koalicji, bojąc się o przyszłość swoich terenów. Większość największych bitew chociaż ominęło tereny Trawy, jednak ta jak wszyscy inni skończyła ze stratami w ludziach i zniszczeniami kraju. To właśnie na nich skupił się rząd, zapominając w większości o wiosce ninja, której shinobi wspierali walczących. W oczach władz nie byli takim problemem, jak przywrócenie kraju do stanu sprzed wojny, nie wchodząc w większe interakcje z sąsiadami, a zaniechanie działalności Wioski Ukrytej w Trawie jeszcze bardziej sprawiło, że została zwyczajnie zepchnięta w niepamięć.
Kultura - religia, święta, kuchnia
Jak to bywa, zwłaszcza w niewielkich krajach - duża część wierzeń i kultury zapożyczona zostaje z czasem od większych sąsiadów. Chociaż w okolicach gór często przewijają się kapliczki Rajina, tak w całym kraju - nawet w okolicach Shumisen - główne skrzypce gra Amaterasu. To właśnie ona odpowiada za plony porastające pola na nizinach Kusy. Ona odpowiada za jakość drewna. Ona przyświeca artystom oraz rzemieślnikom. Kupcom, jak i zwykłym cywilom. Można nawet powiedzieć, że pomijając nieliczne przypadki wiary w Boga Piorunów, Kusa zdaje się być bardzo monoteistycznym krajem, nie zawracającym sobie głowy innymi bóstwami. Podobnie jak w Kraju Ognia, hucznie świętowany jest 22 czerwca. Chociaż święto Amaterasu w Kusie nie odbywa się w towarzystwie kolorowych festynów czy wielkich atrakcji, jest to dzień wolny od pracy. Od rana odbywają się nabożeństwa, zaś wieczorami często odbywają się koncerty i grupowe wyjścia do miejscowych knajp.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2023, 16:41 przez Cerberus, łącznie zmieniany 7 razy.
Zablokowany

Wróć do „Kusa no Kuni - Kraj Traw”