• Ogłoszenia
  •  
    Aktualności fabularne
    Obecna pora roku: Wiosna 164r.

    Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

    30.01.2024 - rozpoczęcie wydarzenia wioskowego w Sakuragakure. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
    29.01.2024 - oficjalne zakończenie eventu Arc II: Pierwsza Konfrontacja. Podsumowanie można znaleźć w aktualnościach fabularnych.
    Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
    Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
    Administracja
    Pingwinek Chaosu
    Główny Administrator
    Norka
    Główna Mistrzyni Fabularna
    Hefajstos
    Główny Moderator Kuźni
    Tora
    Główny Moderator Technik

    W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
    Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
     

Shijima no Kuni - informacje o kraju

Ciepły i słoneczny kraj. Dominują wyżyny w towarzystwie pełnych stromych klifów i kamienistych, lecz malowniczych plaż. Wzniesienia występujące tych rejonach usiane są często lasami pełnymi niewielkich drzewek, głównie oliwnych, w towarzystwie wyższych i masywniejszych jesionów. Tereny te, zwłaszcza wyżyny oraz niewielkie pasma górskie, bogate są w złoża marmuru. Fauna Shijimy to przede wszystkim kozy i owce. Wręcz uwielbiają te tereny, przez co znaleźć je można wszędzie skubiące trawę porastającą wzgórza. Nie mniej popularne są też krowy i byki. Głównie hodowane dla mleka i mięsa, spotykane są w dużych ilościach na terenie całego kraju. Większość mieszkańców żyje z uprawy roli, hodowli zwierząt lub kamieniarstwa. Wielu z nich to również wykwalifikowani budowniczowie, często zatrudniani przez inne państwa do wzniesienia szczególnie ciężkich konstrukcji. Stanowią ulubione "narzędzie" większości architektów, bowiem dla mieszkańców Kraju Ciszy nie ma budynku, którego nie dałoby się wznieść.
Awatar użytkownika
Pingwinek Chaosu
Administrator
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:02
Karta Postaci:
Osiągnięcia:

Shijima no Kuni - informacje o kraju

Shijima no Kuni | Kraj Ciszy黙の国
StolicaPantolivine
Daimyō???
Wioska ninjaBrak
Niewielki półwysep shijimski mieści na swoich terenach zarówno Kagi, jak i Shijima no Kuni. Ten drugi kraj zajmuje jego zdecydowaną większość, wraz z dwoma wyspami mieszczącymi się kilkadziesiąt kilometrów od brzegu. Wyżyny goszczą na swych terenach spokojny lud, żyjący w harmonii z otaczającym ich światem. Kraj ludzi światłych, ceniących sobie rozwój kultury oraz sztuki wraz z poszanowaniem tradycji mających korzenie w ich wierzeniach. Chociaż nieco zacofany technologicznie względem innych krajów, ciężko mówić o biedzie umysłowej czy gospodarczej.
Położenie geograficzne
Ciepły i słoneczny kraj. Dominują wyżyny w towarzystwie pełnych stromych klifów i kamienistych, lecz malowniczych plaż. Wzniesienia występujące tych rejonach usiane są często lasami pełnymi niewielkich drzewek, głównie oliwnych, w towarzystwie wyższych i masywniejszych jesionów. Tereny te, zwłaszcza wyżyny oraz niewielkie pasma górskie, bogate są w złoża marmuru. Ten cenny budulec jest nie tylko wydobywany na eksport, ale również wykorzystywany jest szeroko w budownictwie Kraju Ciszy. Dodatkowo w skład Shijima no Kuni wchodzą dwie wyspy, obie położone w oddaleniu kilkudziesięciu kilometrów od wybrzeża. Są to Rokushijima oraz Goshijima położona na północny-wschód od tej pierwszej. Ukształtowanie terenu obu jest bardziej nizinne, jednak obie posiadają fragmenty usiane większymi wzgórzami, kryjącymi w sobie pokłady wcześniej wspomnianego marmuru. Nie odstają również klimatem, który panuje praktycznie taki sam zarówno na kontynencie, jak i obu wysepkach. Temperatury są dość wysokie, by zakwalifikować kraj jako ciepły, zaś wiatry wiejące znad wody niosą nie tylko kojącą bryzę, ale również opady deszczu. Te obecne są z mieszkańcami cały rok, jednak opady same w sobie nie są nadto wielkie. Powodzie są przez to ogromną rzadkością.
Fauna i flora
Fauna Shijimy to przede wszystkim kozy i owce. Wręcz uwielbiają te tereny, przez co znaleźć je można wszędzie skubiące trawę porastającą wzgórza. Nie mniej popularne są też krowy i byki. Głównie hodowane dla mleka i mięsa, spotykane są w dużych ilościach na terenie całego kraju. Nie brak jednak i innych zwierząt tego typu - w towarzystwie wyżej wymienionych znaleźć można również kury oraz świnie, które chociaż cieszą się mniejszą popularnością, zapewniają krajowi dostęp do wieprzowiny oraz jaj. Dziko występują w leśnych ostępach sarny, dziki czy zające szukające schronienia w norach pod korzeniami bardziej wyrośniętych jesionów. Flora przedstawia się stosunkowo przeciętnie. Przeważają drzewa oliwne oraz wcześniej wspomniane jesiony, jednak w celach uprawnych sadzi się całe sady złożone z drzew cytrusowych, prężnie rozwijających się dzięki panującemu klimatowi. W głębi lądu sadzone są również jabłonie, zaopatrując mieszkańców w jabłka - alwy. Nie brak poletek wypełnionych rosnącymi pomidorami, czy pól wysianych chociażby szałwią, rozmarynem, tymiankiem bądź lawendą.
Gospodarka
Większość mieszkańców żyje z uprawy roli, hodowli zwierząt lub kamieniarstwa. Wielu z nich to również wykwalifikowani budowniczowie, często zatrudniani przez inne państwa do wzniesienia szczególnie ciężkich konstrukcji. Stanowią ulubione "narzędzie" większości architektów, bowiem dla mieszkańców Kraju Ciszy nie ma budynku, którego nie dałoby się wznieść. Niemal wszystkie z nich wyciosana są z marmuru. Często zdobione są przykuwającymi wzrok kolumnami oraz nieco archaicznym sposobem budowy. Mimo dostępu do najnowszych technologii, nie przepadają oni za sztucznym oświetleniem i nadal nie korzystają z żarówek. Zamiast tego polegają na lampach olejnych i pochodniach.
Pantolivine - stolica oraz architektura
Stolicą Shijimy jest Pantolivine - miasto położone w centrum kraju, górujące na drobnym wzniesieniu otoczonym rzeką. Całkowicie zbudowane z marmuru, składa się z wielu parterowych domów, kilku świątyń i ośrodków kultury, kształcenia oraz rozrywki. Chociaż w kraju znajduje się pałac tutejszego władcy, jest on niewielki. Prezentuje się niezmiernie ubogo w porównaniu ze stojącą nieopodal świątyni ku czci Umosa. Sam Daimyō zresztą w pałacu bywa rzadko, Częściej spotkać go można we wcześniej wymienionym ośrodku kultu czy na targu, gdzie słucha i obserwuje wielkich myślicieli oraz artystów. Sam również, niczym "człowiek ludu" za jakiego jest uważany, często wygłasza poematy, bierze udział w zapasach czy grupowych tańcach. Jak to mówią: żyje z ludźmi i wśród nich. Posiada również dom na obrzeżach miasta - tam, gdzie klasa robotnicza. Częściej można go spotkać śpiącego tam, niż w pałacu.
Polityka - wewnętrzna i międzynarodowa
Politycznie Shijima podzielona jest na sześć dystryktów. Znajdująca się w centrum Ichishijima zarządzana jest bezpośrednio przez Daimyo kraju. Nad pozostałymi zaś, pieczę trzymają lordowie wybrani przez Daimyo i jemu podlegli. Na północnym-wschodzie znajduje się Nishijima - dystrykt kamieniarzy i budowniczych. To tutaj znajdują się kopalnie marmuru i największe cechy budowlane. Na południu leży zaś Sanshijima: miejsce ulokowania największych gajów oliwnych i plantacji owoców cytrusowych. Na zachodzie znaleźć zaś można Shishijime - dystrykt rozrywki, świątyń, a także kurort wypoczynkowy. Ostatnie dwa dystrykty są nieco wyjątkowe. Goshijima to wyspa znajdująca się na północny wschód od Shijimy. Jest to miejsce zsyłu więźniów, gdzie umieszcza się tych, którym kapłani nie pomogli. Nie obowiązują tam zasady Shijimy. Leży tam tylko jedno miasto, w którym stacjonuje garnizon pod dowództwem lorda-generała. Pilnują oni ogólnego porządku na wyspie, jednak więźniowie zasadniczo mogą robić co chcą, chodzić gdzie chcą... nie wolno im jedynie wrócić na Shijime, chociaż jeśli chcą, mogą zabrać się na jednym ze statków do innego kraju. W takim wypadku wypala im się na lewym przedramieniu znak smutnej, teatralnej maski i nazywa ich odrzuconymi. Tymi, którzy odrzucili Shijimę. Tymi, których odrzuciła Shijima. Ostatnią wyspą jest Rokushijima będąca największym problemem kraju ciszy. Zamieszkuje ją specyficzny lud zwany "archeoshijinami". Posiadają nieco ciemniejszą skórę od mieszkańców Shijimy i osiągają maksymalnie 1,50 metra. Zacofany lud tubylczy, nieznający i nieakceptujący technologii. Ich kultura jest inna od kultury Kraju Ciszy i nie do końca znana. Posługują się bardzo dziwnym dialektem shijimskim, którego nawet mieszkańcy kraju nie rozumieją w pełni. Obywatele Rokushijimy wystrzegają się kuzynów z lądu i atakują, gdy tylko widzą obcych. Praktykują również kanibalizm. Mimo to Daimyō wraz z radcami nie wie, co z nimi zrobić. Uznając ich za część swojego ludu, daje im spokój i wolność, ale jednocześnie chciałby ich lepiej poznać i pomóc wyjść z ciemnoty. Na chwilę obecną Rokushijima ma statut rezerwatu, a zbliżanie się do wyspy jest surowo zakazane. Żądni jednak doznań turyści z kraju i poza niego często ignorują wytyczne Lorda, próbują się tam jednak zapuścić. To zaś często kończy się ofiarami, gdy agresywni tubylcy chcą "upolować" przybyszów.
Kultura - religia, święta, kuchnia
Mieszkańcy Shijimy to w większości śniadzi ludzie odziani w białe togi. Charakteryzują się włosami i oczami w ciemniejszych kolorach, gdzie dominuje zdecydowanie brązowy, kasztan lub kolor czarny. Większość rezydentów ma naturalnie kręcone włosy. Średni wzrost w kraju wynosi 1,70 metra, przy czym kobiety są zdecydowanie wyższe od mężczyzn. Oprócz normalnego języka, którym posługują się wszyscy mieszkańcy tego rejonu świata, mieszkańcy Shijimy posiadają też swój wyjątkowy dialekt. Jest to język polegający na klekotaniu językiem, cmokaniu i uderzaniu dłońmi w poliki, by wydawać specyficzny odgłos.

W nielicznych świątyniach kapłani czczą Umosa - Boga Świata, który stworzył ludzi na swe podobieństwo, a potem udał się na spoczynek. W kraju nie ma wielu świąd czy obrządków, ale jest jedna, święta zasada. O godzinie 17 wszyscy mieszkańcy przestają pracować. Bary, sklepy i inne przybytki zostają pozamykane, a wszyscy mieszkańcy udają się do domów. Reszta dnia spędzona zostaje z rodziną. Jest to też czas ciszy i spokoju, a jedynym językiem, jakiego wolno używać, jest dialekt Shijimy. Ci zaś, którzy nie stosują się do zasad, zostają zatrzymani przez straż, która jako jedyna o tej godzinie może przebywać poza domem. Zostają odprowadzeni do świątyni, gdzie spędzają noc pod okiem kapłanów, a następnego dnia zaczynają się długie rozmowy o tym, dlaczego ktoś tak postąpił, jak postąpił i jak można uniknąć takiego zachowania następnym razem.

Naukowcy z Kraju Ciszy to świetni astronomowie i myśliciele, zajmujący się zrozumieniem duszy i istoty ludzkiego istnienia. Wykorzystanie chakry w Shijima no Kuni jest ponad czterokrotnie wyższe wśród uczonych niż wśród wojska - wykorzystuje się ją głównie jako narzędzie do odnalezienia i zrozumienia "wewnętrznego ja". Sam Daimyo jest podobno mistrzem osiągania stanu "zen" jak określają go mistrzowie chakry z Shijimy. Jest to stan, w którym chakra i człowiek stają się jednością. Według plotek, będąc w stanie zen, Daimyō może wyjść z własnego ciała i konwersować z bogami innych ludów, a nawet obserwować śpiącego Umosa. Ile w tym prawdy? Ciężko powiedzieć, jednak zaskakująco często pałac reaguje na kryzys szybciej, niż gońcy zdążą dostarczyć wiadomość.
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2023, 14:34 przez Pingwinek Chaosu, łącznie zmieniany 2 razy.
Zablokowany

Wróć do „Shijima no Kuni - Kraj Ciszy”