• Ogłoszenia
 •  
  Aktualności fabularne
  Obecna pora roku: Wiosna 164r.

  Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

  14.06.2024 - zostaje zamordowany kuzyn syna Nishi no Tsume. Więcej informacji w aktualnościach fabularnych.
  02.06.2024 - ex-Tsuchikage, Sabataya Shuten trafia do Bingo w związku z jej akcjami w Mieście Portowym Aki. Więcej informacji w aktualnościach fabularnych.
  30.04.2024 - nowe wydarzenie "wioskowe" w Tako no Kuni. Więcej szczegółów w aktualnościach fabularnych.
  Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
  Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
  Administracja
  Pingwinek Chaosu
  Główny Administrator
  Norka
  Główna Mistrzyni Fabularna
  Hefajstos
  Główny Moderator Kuźni
  Tora
  Główny Moderator Technik

  W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
  Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
   

Umi no Kuni - informacje o kraju

Niewielkie wyspiarskie państwo graniczące od południa z Oni no Kuni i od północy z Ocha no Kuni. Tak jak ich pobratymcy z południa, zamieszkują tereny powstałe, gdy wylewająca się do morza magma zastygła, tworząc obecne, żyzne i pełne minerałów ziemie. Wybrzeże jest łagodne, a plaże pokrywa czarny żwir, który w duży temperaturach potrafi się szybko nagrzać. Odradza się chodzenia po plażach tego kraju boso ze względu na dość ostre odłamki szkła wulkanicznego. Większa część państwa jest terenem płaskim, acz znajdującym się kilkaset metrów nad poziomem morza. Przez to zauważyć można na brzegach wiele fantazyjnych urwisk. Mieszkańcy to w większości rybacy, żyjący z poławiania ryb i małży u wybrzeży swojego kraju oraz z produkcji wyrobów odzwierzęcych. Jest to również dom rewelacyjnych kucharzy, będących w stanie wyczarować niesamowite potrawy z niezwykłych gatunków zamieszkujących ich kraj. Mieszkańcy kraju żyją w niewielkich społeczeństwach nazywanych Nishka, w których przebywa od kilku do kilkunastu rodzin. Władzę w każdym Nishka sprawują kobiety. Najstarsze z nich w Nishka zbierają się w największym domu danej społeczności, by obradować nad dalszymi poczynaniami, kontaktami z innymi społecznościami czy tym, kogo i za kogo wydać za mąż.
Awatar użytkownika
Pingwinek Chaosu
Administrator
Posty: 833
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:02
Karta Postaci:
Osiągnięcia:

Umi no Kuni - informacje o kraju

Umi no Kuni | Kraj Mórz海の国
StolicaBrak
DaimyōBrak
Wioska ninjaBrak
Kraj Mórz, pomimo dość bliskiego położenia względem Starego Kontynentu, należy do miejsc rzadko uczęszczanych, a społeczeństwo -hermetyczne, zamknięte na obcych. Wynika to z wierzeń i kultury tutejszych ludów, żyjąc we własnej "piaskownicy". Stanowi również próg prowadzący na dość specyficzne, południowe tereny. Umi no Kuni, jako swoisty przedsionek, nie odstaje całokształtem od swoich sąsiadów z Południowych Wysp, budząc w obcych różne emocje. Kraj zaś, ze względu na brak dóbr naturalnych, sam w sobie może cieszyć się spokojem ze strony sąsiadów.
Położenie geograficzne
Niewielkie wyspiarskie państwo graniczące od południa z Oni no Kuni i od północy z Ocha no Kuni. Tak jak ich pobratymcy z południa, zamieszkują tereny powstałe, gdy wylewająca się do morza magma zastygła, tworząc obecne ziemie. Gleba na tych terenach jest bardzo żyzna, pełna minerałów typowych dla ziem uformowanych z zastygłej magmy. Wybrzeże jest łagodne, plaże pokrywa czarny żwir, który w duży temperaturach potrafi się szybko nagrzać. Odradza się chodzenia po plażach tego kraju boso, ze względu na dość ostre odłamki szkła wulkanicznego wchodzącego w skład pokrywającego plaże żwiru. Większa część państwa jest terenem płaskim, acz znajdującym się kilkaset metrów nad poziomem morza, przez co zauważyć można na brzegach wiele fantazyjnych urwisk. Największym wzniesieniem jest górujący nad wschodnią częścią wyspy aktywny wulkan "Iccihpek", jaki od czasu do czasu wyrzuca z siebie kłęby popiołu przy jednoczesnym zalewaniu pobliskich ziem strumieniem lawy. Temperatury są raczej dość wysokie, bardzo rzadko spadając poniżej dziesięciu stopni. Powietrze wilgotne, a deszcze częste i obfite.
Fauna i flora
Fauna Kraju Mórz to w większości stworzenia wodne. W akwenach dominują rozmaite gatunki ryb - rzadko spotykane w innych częściach świata lub występujące tylko tutaj. Jest to prawdziwy raj dla kucharzy. Zachodnie plaże często nawiedza plaga bardzo jadowitych meduz, jakie znaleźć można jedynie w tym rejonie. Kraj ten jest też domem dla wielu gatunków żółwi, oraz jaszczurek, w tym Warana Umijskiego uchodzącego przez wielu specjalistów za jednego z największych przedstawicieli jaszczurek na świecie. Z ptactwa dominują mewy i kormorany, rozbestwiające się na terenie całego kraju; czy to przy samym brzegu, czy nawet bardziej w głąb lądu. Nie brak również zwierząt lądowych, z których dominują psy oraz lisy. Te drugie hodowane są na futro. W głębi kraju można też natknąć na sporadycznie łanie. Wybrzeże zdominowały słonie morskie. Ze względu na wilgotny klimat i temperatury, wyspę upodobały sobie również różnego rodzaju owady, w tym ogromne ważki czy komary. Te drugie, będąc nosicielami okropnych chorób, zdziesiątkowały kilka lat temu mieszkańców kraju, którzy do dzisiaj borykają się z problemami spowodowanymi przez ów owady. Roślinność dominująca na wyspie to przede wszystkim bujne trawy i krzewy, jednak od strony północnej można natknąć się na gęste, pełne palm i wysokich drzew dżungle. Jest to również dom Duriana - owocu pysznego, jednak o zapachu tak okropnym, że jego spożywanie zostało zabronione w wielu miejscach.

Chociaż tereny Umi no Kuni są dość rozległe, Ludzi Morza nie ma wielu. Tak samo, jak niewiele jest Nishka. Wynika to z dwóch czynników. Pierwszy z nich jest religijny. Ludzie Morza wierzą, że nie można odbierać bogom ziem. Są na nich tylko gośćmi, a nie panami. Jeśli ziemie zamieszkują już zwierzęta, to ludziom morza nie wolno im ich odbierać. Jeśli zwierzęta pozwolą ludziom żyć obok siebie w zgodzie lub same odejdą, tak chcieli bogowie i wtedy może powstać tam Nishka. Drugim z czynników wpływających na dość niską liczebność Ludzi Morza jest okropnie duża podatność na choroby. Ich organizmy są dużo mniej odporne na liczne schorzenia, co spowodowane jest niską pulą genową. Bardzo często chorują i umierają młodo. Sytuacja jest też o tyle ciężka, że ich wyspa jest domem dla wielu owadów przenoszących śmiertelne choroby. Jedna taka kilka lat temu dosłownie zdziesiątkowała społeczeństwo Ludzi Morza. W nierównej walce z komarami Ludziom Morza udało się zwyciężyć, jednak niektórzy wciąż żyją w strachu przed powtórką z przeszłości.
Gospodarka
Mieszkańcy Umi no Kuni to w większości rybacy żyjący z poławiania ryb i małży u wybrzeży swojego kraju. Wyrabiają również produkty odzwierzęce. Dom rewelacyjnych kucharzy, potrafiących wyczarować niesamowite potrawy z niezwykłych gatunków zamieszkujących ich kraj. Nie da się tego jednak nazwać jakkolwiek funkcjonującą gospodarką - zwłaszcza w kraju, który krajem jest tylko z nazwy. Obywatele korzystają z tego, co daje im natura, wytwarzając nie tylko jedzenie, ale i potrzebne do przeżycia przedmioty. Co poniektórzy handlują z ludem Kraju Herbaty, zaś pieniądze służą im jedynie do zakupu nielicznych dóbr od sąsiadów. Są to jednak indywidualne przypadki, a z samym Krajem Mórz niewiele osób widzi sens prowadzić biznes. Mężczyźni - których w Umi no Kuni jest statystycznie mniej od kobiet - zajmują się głównie pracą poza domem: poławianiem ryb, budowaniem domów i łodzi oraz gotowaniem. Kobiety zajmują się zaś zarządzaniem, finansami jak i domem. Te zaś, chociaż każda rodzina ma swój, uchodzą za wspólne. Kobiety zarządzające społecznością mają decyzyjny głos w kwestii każdej rodziny i każdego domostwa.
Nishka - osadnictwo Kraju Mórz
Umi no Kuni nie posiada stolicy. Co więcej - w miejscu tym nie ma miast. Spowodowane jest to zarówno kulturą, trybem życia oraz liczebnością tutejszej ludności, która skupia się w niewielkich społecznościach tam, gdzie pozwolą im na to Bogowie. Drewniane domostwa mieszczą w sobie od kilku do kilkunastu rodzin, a niewielka ilość dodatkowych budynków pełni przede wszystkim funkcje użytkowe, służąc wszystkim w danym Nishka.
Polityka - wewnętrzna i międzynarodowa
Polityka w Umi no Kuni nie istnieje. Staruchy rządzą w swoich Nishka. Rzadko spotykają się czy dyskutują z innymi. Sytuacja ta ulega zmianie tylko, gdy jest to konieczne jak w kwestii łączenia w prehja - należy bowiem zdecydować, w którym Nishka osiądzie prehja - czy kataklizmów, jak plaga wywołana komarami. Młode kobiety uczy się dyplomacji, sztuki mówienia i uwodzenia. Mężczyznom zaś zabrania się uczestnictwa w tego typu sprawach, mówiąc wprost, że nie jest to zajęcie dla nich. Miejsce męskiej części społeczeństwa jest w domu dzietnym, stoczni lub na morzu. Poniekąd sprawia to, że kraj ten jest łatwym celem dla sąsiednich państw. Na szczęście jednak brak bogactw naturalnych czy szczególnie kuszących terenów powstrzymuje potencjalnych agresorów zwłaszcza, że sąsiedzi Kraju Mórz mają większe problemy od tej tubylczej ludności. W przeszłości jednak zdarzały się wojny i historie o bohaterach z zamierzchłych czasów. Wciąż są przekazywane przez staruchy w ich Nishka na wypadek, gdyby kobiety kiedyś musiały znów chwycić za broń.
Kultura - religia, święta, kuchnia
Tak jak w wielu miejscach wierzenia stanowią najczęściej dodatek dla danej społeczności, tak w Umi no Kuni odgrywa, wraz z zakorzenionymi tradycjami, ważną rolę. Sprawia też, że miejsce to jest specyficzne i nie brak osób, które na myśl o Kraju Mórz zdanie mają co najmniej mieszane. Mieszkańcy Kraju Mórz żyją w niewielkich społeczeństwach nazywanych Nishka, składających się od kilku do kilkunastu rodzin. Władzę w każdym Nishka sprawują kobiety. Najstarsze kobiety w Nishka zbierają się w największym domu w społeczności, by obradować nad dalszymi poczynaniami, kontaktami z innymi społecznościami czy tym, kogo i za kogo wydać za mąż. Przede wszystkim o tym, kto kogo poślubi decydują staruchy, z każdego Nishka. Rzecz jasna, zawsze uprzejmie słuchają tego, co młodzi mają do powiedzenia na ten temat i starają się nie rozdzielać zakochanych, jednakże najważniejsze jest przetrwanie Nishka oraz generalnie Ludzi Morza. Chociaż preferowane jest wiązanie się z innymi młodymi z Nishka, to często - teraz częściej niż kiedyś - zezwala się na wiązanie z ludźmi z innego Nishka lub, co zdarza się zdecydowanie rzadziej, z ludźmi z lądu. Ci jednak muszą osiąść w Umi no Kuni i zaakceptować ich zwyczaje. Wciąż jednak przeważające związki wewnątrz Nishka powodują, że pula genowa ludzi Kraju Mórz jest dość mała, a dzieci z wadami prenatalnymi - częste. Wszystkie maluchy w Nishka wychowywane są wspólnie w domu dzietnym, w którym zawsze jest dwóch mężczyzn zajmujących się nimi wszystkimi. Od czasu do czasu któraś ze staruch dogląda, czy wszystko jest w porządku, a jeśli w domu dzietnym są jakieś niemowlęta, odsyłana jest tam którąś z kobiet, która akurat ma mleko. Dzieci znają swoich rodziców. Wychowuje się ich jednak tak, by całe Nishka traktowali jako swoją rodzinę. Związki Ludzi Morza nazywane są "Prehja" i dla kogoś z lądu mogą wydawać się bardzo dziwne, chore lub wulgarne. Spowodowane jest to faktem, że mieszkańcy Umi no Kuni nie dopierają się w pary, a w czwórki. Dwie kobiety i dwóch mężczyzn współżyją wspólnie, tworząc rodzinę. Prehja są dobierane tak, by były kompatybilne nie tylko hereto- ale i homoseksualnie. Tak, by każdy w prehja był szczęśliwy, ale jednocześnie by zapewnić ciągłość ludowi morza.

Religia Ludzi Morza, opiera się na hołdzie naturze. Ich bogami jest przyroda i wszystko, co się na nią składa. Morze jest bogiem, ziemia jest bogiem, pstrąg jest bogiem. Kiedy mieszkańcy Umi no Kuni zabierają coś bogom, dają od siebie równie wiele, wierząc, że skoro zabrali dzieło boga, muszą oddać bogu dzieło człowieka. Najczęściej po obfitych połowach, gdy mężczyźni nawiozą do Nishka wiele ryb, odbywa się wielkie przyjęcie i tance ku czci Morza. Na koniec tego, kobiety przynoszą uplecione przez siebie rzemyki z rybich wnętrzności czy korale z ości i spalają je w ognisku, zwracając je bogom biesiadującym w Niebiosach. Ze względu na niewielkie połacie ziemi, jakie mają mieszkańcy Umi no Kuni do zagospodarowania, pogrzeby odbywają się na morzu. Zmarłego kładzie się na specjalnie przygotowanej tratwie i popycha na morze, by najlepsza łuczniczka w wiosce posłała za zmarłym płonącą strzałę - tym samym zwracając człowieka do Bogów.
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2023, 14:32 przez Pingwinek Chaosu, łącznie zmieniany 2 razy.
Zablokowany

Wróć do „Umi no Kuni - Kraj Mórz”