• Ogłoszenia
  •  
    Aktualności fabularne
    Obecna pora roku: Wiosna 164r.

Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

01.07.2024 - pojawiła się spowiedź nowego eventu Chapter II: Rauken. Więcej informacji można znaleźć w ogłoszeniach.
    14.06.2024 - zostaje zamordowany kuzyn syna Nishi no Tsume. Więcej informacji w aktualnościach fabularnych.
    02.06.2024 - ex-Tsuchikage, Sabataya Shuten trafia do Bingo w związku z jej akcjami w Mieście Portowym Aki. Więcej informacji w aktualnościach fabularnych.
    30.04.2024 - nowe wydarzenie "wioskowe" w Tako no Kuni. Więcej szczegółów w aktualnościach fabularnych.
    Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
    Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
    Administracja
    Pingwinek Chaosu
    Główny Administrator
    Norka
    Główna Mistrzyni Fabularna
    Hefajstos
    Główny Moderator Kuźni
    Tora
    Główny Moderator Technik

W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
    Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana

Szpital

Wioska ta znajduje się na południu Hana no Kuni i leży tuż przy brzegu, przez co ciężko o lepszy dostęp do morza. Świadczy o tym fakt, że wybudowano również jako część wioski ogromny port. Temperatura w wiosce przeważnie należy do tych lekko chłodniejszych, jednak zdarzają się dni kiedy można chodzić ulicami miasta z porzuconą koszulką. Raczej morska bryza obroni takiego jegomościa przez spoceniem się bez wysiłku, jednak dalej będzie on odczuwał ciepło. Budynki w wiosce są najróżniejsze i zależne od zamożności każdego mieszkańca. Większą część Hany stanowią ubogie domy, prawie że się rozlatujące i tylko cudem posiadające takie dogodności jak własna łazienka. Wbrew pozorom nie oznacza to, że mieszkają tam biedacy. Wielu mieszkańców decyduje się na zachowanie swoich pieniędzy na przyszłe wydatki związane z ich podróżami niż dom, w którym będą raz na miesiąc. Znajdą się jednak wyjątki oraz osoby na tyle bogate, aby postawić sobie domy 4 piętrowe, pełne bogatych zdobień i pierwszorzędnych mebli. Trzeba jednak wtedy pamiętać o ochronie dla takiego budynku, z racji na brak praw w Hanagakure.
Awatar użytkownika
Sōryūin Reon
Discord: Amphare#3038
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Szpital

Problem z podobnymi podchodami był taki, że jeden błąd mógł ich kosztować całkiem spoko. Poniekąd Reon nie była sama, a z CHYBA wykwalifikowanym shinboi. Bardzo chciała wierzyć, że sytuacja z wozem było zwyczajnie niefartownym podwinięciem nogi i w gruncie rzeczy na Shuto może polegać. Póki co jednak mogli co najwyżej próbować wybadać teren i nie było w tym większego miejsca na fajerwerki. Czekali czając się pod płotem, patrząc jak kolejne bogato wyglądające persony wchodzą do szopy przy akompaniamencie nagłego wzrostu chakry, jaką wyczuwała z ów podejrzanej konstrukcji. Teleportacja, pomyślała w pierwszej chwili, widząc to jako najbardziej słuszny wniosek, którego efektem mogłoby być przedostanie się może nawet nie do kanału, a do konkretnego miejsca w nim. Dalej jednak pozostał problem przemknięcia obok strażników. Mort jednak stanął na wysokości zadania, ściągając na siebie uwagę. Tak, to mógł być ten moment. Moment, w jakim powinni ruszyć. Sama Reon nie czekała bardzo na Shuto, sama rozglądając się, czy droga oby na pewno była wolna. Wówczas postarałaby się przejść szybko przez płot, może nawet pomagając sobie jakąś bardziej solidną skrzynią, dając susa w kierunku szopy. Jakby zaś było za mało bezpiecznie - jeszcze by chwilę poczekała, ale niezbyt długo. Mort ryzykował swoim życiem i kto wie, czy zaraz się nie obrócą w ich stronę. Złożyłaby tez pieczęcie do Henge no Jutsu, przyjmując wygląd (i możliwie głos) podobny do jednego z bogato ubranych mężczyzn, jacy weszli przed nimi. Jeśli wyrzuci ich gdzieś w ich okolicy, lepiej było... no, wtopić się w tłum, prawda? Co prawda nie wiedziała jeszcze, jak działa szopa, jednak do tego dojdą miejmy nadzieję wystarczająco szybko. No i wiadomo: jakby coś miało w nią lecieć, szybkie zassanie techniki rombem.
Chakra zwykła5 865 - 0 (Henge)
Chakra Meitonu400
SpecjalizacjaMeiton
► Pokaż Spoiler
Posiadając Specjalizację w Meitonie użytkownik absorbując chakrę poprzez usta może zaabsorbować trzykrotny koszt techniki dla danej rangi posiadanego Meitonu, a przez romb - dwukrotność.
Techniki/Atuty
► Pokaż Spoiler | Atuty
► Pokaż Spoiler | Sensor
SensorAtut wrodzony
Wrodzona zdolność do wyczuwania chakry. Aby wykrywać chakrę, postać musi się w tej kwestii skoncentrować i złożyć pieczęć. Dłuższa koncentracja lub próba robieniu wielu rzeczy naraz może skończyć się potężnym bólem głowy i krwawieniem z nosa. Im dłużej się skupia i koncentruje, tym większy zasięg i dokładność wykrywanej chakry.
Na zasięg wpływa również poziom Kontroli Chakry użytkownika. Jest możliwe wykrywanie bez pieczęci, jednak jest to ciężka sztuka i wymaga posiadania KC rozwiniętego minimum na poziom 7. Zasięgi wtedy nie są również takie imponujące. Wielkie kumulacje chakry, takie jak Bijūdama lub Bijū, jesteśmy w stanie wykryć bez problemu z około kilometra nawet bez składania pieczęci i niezależnie od naszego poziomu KC.
Od 6 rangi w KC możliwe jest wykrywanie jutsu. Łatwiej jest wykrywać techniki ofensywne, jak np. kula ognia, a bardzo trudno techniki bardziej subtelne np. Fūinjutsu. Jeżeli obserwujemy czyjś układ chakry, od tego poziomu wykryjemy też, gdy miesza on ją do jakiegoś jutsu.
Dodatkowo wykrywanie chakry ze złożoną pieczęcią nas kosztuje. Jest to koszt o wysokości połowy techniki B. Możliwe jest zapamiętanie chakry, jednak potrzebny jest do tego dłuższy kontakt z taką osobą. Przyjmujemy że 3 dni spędzone w towarzystwie tej osoby wystarczą na zapamiętanie. Wyjątkiem jest charakterystyczna chakra osoby np. Jinchūriki. Zdolność ta nie jest jednak idealna. Ma problemy z działaniem w tłumach, utrudniając precyzyjne określenie chakry konkretnych osób. Łatwiej wykryć jednak osoby zapamiętane i te z nietypową chakrą.
Dodatkowo osoby wyjątkowo utalentowane w tym zakresie posiadają możliwość rozróżnienia żywiołów chakry, jakimi dana osoba włada, jak bardzo na wykrywaniu musi się koncentrować, jak łatwo rozpoznać chakrę w tłumie czy wykryć sensora, kiedy on nas wykryje. Wymaga to jednak bardzo dużo treningu i uwagi (misja/fabuła po Biegłości związane ze zdolnościami sensorycznymi).
Ranga KCZasięg bez pieczęciZasięg z pieczęcią
1--
2-5
3-10
4-20
5-40
6-60
72120
85200
98350
1012500
► Pokaż Spoiler | Ulepszony zmysł: Wzrok
Ulepszony zmysł - WzrokAtut nabyty
Atut wielokrotnego wyboru. Oznacza to, że postać ma bardziej wyczulony wybrany zmysł. Atut ten ściśle współpracuje z Refleksem, znacząco zwiększając jego możliwości. Jeżeli atrybut ten umożliwia np. dostrzeżenie szczegółu z dwudziestu metrów - posiadacze tego atutu ze zmysłem wzroku ten sam szczegół dostrzegą z dwukrotnie większej odległości itd. Analogicznie, jeśli wzmocniony zmysł wykrywa coś z dystansu dwudziestu metrów - osoby z wyższą wartością atrybuty Refleks wykryją coś z dalszego dystansu. Wyróżnia się pięć zmysłów:
  1. Wzrok - wzmocnienie tego zmysłu zapewnia postaci lepszy wzrok, pozwalając patrzeć dalej i dostrzegać szczegóły tam, gdzie nikt inny by się ich nie dopatrzył. Postać też lepiej widzi przez dym czy inne warunki, które utrudniają wizję.
► Pokaż Spoiler | Techniki
Henge no Jutsu | Transformation Technique変化の術
KlasyfikacjaNinjutsu, Technika Transformacji
PieczęciePies → Dzik → Baran
KosztStandardowy
ZasięgNa siebie
Wymagania---
Technika transformacji polega dokładnie na tym, co głosi nazwa. Po złożeniu pieczęci pojawia się niewielka chmurka białego dymu, która na moment otacza postać ninja. Po opadnięciu zaś - wygląd tego zostaje całkowicie odmieniony. Technika ta rządzi się jednak kilkoma zasadami, które sprawiają, że jest ona skuteczniejsza. Im lepiej znamy cel, w jaki chcemy się zamienić, tym bardziej dokładna transformacja. Im lepsza i dokładniejsza wizualizacja, tym łatwiej zmylić przeciwnika. Modyfikacji podlega również głos, jednak nie takie rzeczy jak zachowania czy charakter. Jakiekolwiek doznane obrażenia są w stanie rozproszyć transformację, co następuje po krótkiej chwili po otrzymaniu ciosu. Istnieje również ograniczenie co do wielkości celu, w jaki można się zamienić. Henge jest w stanie dodać nam lub odjąć kilkanaście centymetrów. Nie więcej, nie mniej. Niemożliwe jest więc zamienienie się w skrajnie małe czy duże obiekty. Nie zyskamy też właściwości takowych, bowiem zmienia się tylko nasz "wygląd", a nie fizjonomia. Zamieniając się w ptaka nie polecimy, a zamieniając w rekina - nie będziemy w stanie oddychać pod wodą.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2024, 13:05 przez Sōryūin Reon, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yasei Souh
Ranga: Chūnin
Ranga dodatkowa: Naczelny Clown
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Bank:

The Great Tale of Illusions and Witchcraft v2蛾のように鋭く、母親のように太っている
Teleportacje oraz inne operacje przychodziły na myśl Reon, która z jakiegoś powodu była znakomicie wykształcona w dziedzinach shinobi, pomimo tego że nie była kunoichi, ani na dobrą sprawę nie miała zbyt wiele doświadczenia z ninjutsu. Mimo wszystko autor tego posta może jedynie wzruszyć ramionami powtarzając sobie, poraz kolejny w głowie "It is, what it is", a potem dalej kontynuować prowadzenie tej wielowątkowej przygody, która przydażyła się naszej dwójce bohaterów.
W każdym razie Shuto oraz Reon ruszyli przed siebie, gdy tylko Mort w odważny sposób zwrócił na siebie uwagę strażników. Jakie będą losy szczura? Nie wiadomo. Podobno jest to gatunek o wysokiej wytrzymałości, który przetrwa wszystko, ale czy uda mu się samemu przeżyć czwórkę polujących na niego strażników? Kto to wie? Napewno nie dwójka z brygady SS, która postanowiła wykorzystać okazję i czym prędzej wpakować się do szopy. Gdy wchodzili do środka wydawało się, że znajdują się w zwykłej szopie z narzędziami, widłami itd. lecz gdy tylko zamknęli drzwi spowiła ich całkowita ciemność.

Trochę czasu później...
Obudzili się oboje leżąc na posadzce. Była zimna, niewygodna oraz cała czarna - zupełnie jakby zbudowana z obsydianu. Kości ich bolały jakby leżeli tam conajmniej kilka godzin, chociaż ile tak naprawdę ich nie było? Tego nie wiadomo. Wiedzieli natomiast, że wciąż się nawzajem widzieli, a do tego mogli rozejrzeć się po prawie pustym pomieszczeniu. Ściany były zrobione z białego kamienia, nie było w nich żadnych okien, pomimo tego, że w środku było całkiem jasno, a lamp również brak. Pod jedną ze ścian tego kwadratowego pokoju znajdował się stół, a na nim pięć fiolek przed którymi ktoś położył krateczkę z następującymi słowami.

"Pięć fiol stoi, pełne tajemnic mocy.
Każda inny kolor ma w sobie skryty,
Lecz tylko jedna wyjście ci odkryje.

Jedna, niewinność obiecuje,
Lecz czy to pułapka, co ciało zatrzymuje?
Druga, tajemnicza i mroczna,
Czy może cię ocalić,
czy ta droga nie jest zbyt prosta?

Trzecia, nadzieję daje,
lecz może ciemność do niej przystaje?
Czwarta zapewnia serca bicie,
ale czy cena tego to pewne życie?

Piąta, wielką ma moc,
czy wnet po jej wypiciu wyjdziesz stąd?
Wybierz mądrze, śmiałku odważny,
Jedna wyjście da, reszta zdradą się okaże.

Ta z nas cię uratuje,
której piękno w odrzuceniu wszystkiego.

Koło tej z nas, co paraliż wywołuje,
moc oraz mowa się zatrzymuje.
Wystrzegaj się kolejnej, co ciemność obiecuje,
lecz przy niej wolność swe miejsce zajmuje."

I oto stały przed nimi fiolki oraz zagadka. Od lewej kolejno: zielona fiolka, biała fiolka, czerwona fiolka, niebieska fiolka, czarna fiolka.
Ranga MisjiB
Tura6/x
UczestnikUchiha Shuto | Shuten Sōryūin Reon
NPC
Zasady
► Pokaż Spoiler
  • Wszystkie atuty używane aktualnie powinny być wypisane na samym dole posta.
  • Nie uznaję przekopiowania całej KP do atutów, bo nie używasz wszystkich w każdym poście non-stop.
  • To samo tyczy się technik. Jeśli jakieś mają koszt turowy to muszą być wylistowane w każdej turze, w której są podtrzymywane.
  • Przedmioty używane również proszę listować.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2024, 17:51 przez Yasei Souh, łącznie zmieniany 1 raz.
Prowadzone WątkiRetsu
Sloty4/5
Persona non GrataS - Fumei Mesai
Supertitions and WitchcraftB - Katsuse Hatsuri
Enter the DragonC - Yuki Azuma
The Bandit HuntC - Hattori i Miko
Awatar użytkownika
Uchiha Shuto
Discord: @khazisab
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Bank:
Osiągnięcia:

W sumie to nie wiem co się stało... pamiętałem jedynie, że wbiegłem do szopy wraz z Reon. Widok jaki tam zastałem zaskoczył mnie, miałem nadzieję zobaczyć... no właśnie, co? Nie umiałem tego określić, ale na pewno nie składzik z miotłami i innymi narzędziami, jaki jest w każdym budynku tego typu. Tuż po zamknięciu szopy spowiła nas całkowita ciemność. Tyle pamiętałem z najbliższych wspomnień. Teraz obudziłem się obolały na zimnej podłodze. Nie żeby jakoś specjalnie mi to przeszkadzało. Spałem niejednokrotnie w takich warunkach i już chyba miałem ten styl życia we krwi. W każdym razie podniosłem się, czarny kolor dominował tą część pomieszczenia, pomimo, że ściany były białe, to ta podłoga dominowała zdecydowanie swoim mrokiem. Nie wiedziałem gdzie jesteśmy, ale podejrzewałem, że być może w swego rodzaju budynku. Brak okien i światła, a mimo tego było jasno. W kącie znajdował się stół, a na nim pięć fiolek i kto by pomyślał, zagadka. Nie widziałem żadnej drogi, aby się stąd wydostać, więc rozwiązanie musiało leżeć przed nami. Po przeczytaniu jej musiałem trochę pomyśleć, a niestety nie lubiłem tego. Tym razem jednak nie miałem wyjścia, inaczej się stąd nie wydostaniemy. Zagadkę można było jak dla mnie rozwiązać na około trzy sposoby tak na szybko, o ile mój umysł nie błądził po fałszywych znaczeniach. Spojrzałem w oczy Reon i powiedziałem.
- Wypiję czwartą fiolkę, niebieską. Jeśli zgadłem powinniśmy się stąd wydostać. Ty nie pij. Jeśli będzie to zła odpowiedź, mogę nawet zginąć, wtedy zostaną Ci pozostałe cztery.
Chwilę jeszcze czekałem na jakikolwiek znak dziewczyny, że się zgadza, a gdy ten nastąpił wziąłem w dłoń niebieską fiolkę i wypiłem wszystko za jednym razem. Nie ukrywam, że moje ciało zaczęło nieco odczuwać strach przed tym co może nastąpić, ale starałem się tego nie pokazywać, aby stłumić w sobie tę niepewność i uwierzyć w samego siebie. Być może w razie niepoprawnej odpowiedzi i zbliżenia moich ust do tego płynu, mój szósty zmysł da znać? Nie byłem pewny, ale starałem się wywołać tą reakcję, a jeśli by się udało, to odrzuciłbym złą fiolkę.
Chakra5 900
Atuty
► Pokaż Spoiler | Instynkt niebezpieczeństwa
Instynkt niebezpieczeństwaAtut wrodzony
Postać posiada swoisty szósty zmysł. Dzięki temu jest w stanie wyczuć niebezpieczeństwo, zanim normalnie byłaby w stanie je dostrzec inna osoba. Czy to mina, na którą właśnie miała nadepnąć, czy czający się za rogiem nieprzyjaciele - postać może się zorientować, że coś jest nie tak zanim zostanie zaatakowana albo poddana działaniu pułapki. Poza samym wyczuciem, że takowe zagrożenie istnieje postać jest również w stanie wyczuć skąd ono nadejdzie. Strzała nadlatująca zza pleców czy zatruta herbatka, nie ma to większego znaczenia. Jest w stanie ona zlokalizować to zagrożenie dla niej, jednak nie zna samej jego formy. Wyczuje że coś zaraz poważnie zrani jej plecy ale nie będzie wiedziała, czy to technika, czy strzała czy cios. Wyczuje, że coś jest nie tak z jedzeniem jakie przed nią leży, ale nie będzie potrafiła konkretnie stwierdzić w jaki sposób jest to niebezpieczne. Postać nie jest więc w stanie wszystkiego przewidzieć, a w rzadkich sytuacjach instynkt niebezpieczeństwa może nawet nie zareagować, mimo że teoretycznie powinien. Przeważnie mamy jednak szansę lepszego wyczucia zagrożenia zanim ono nastąpi, kupując w ten sposób czas na podjęcie wcześniejszej akcji (szczególnie w przypadku wydarzenia przynoszącego rychłą śmierć).
Ostatnio zmieniony 27 cze 2024, 23:36 przez Uchiha Shuto, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sōryūin Reon
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:
Osiągnięcia:

Generalnie istniała taka niepisana zasada, że łatwiej uciekać przed własnymi oprawcami w momencie, kiedy zna się ich sztuczki. Wie się, czego można się spodziewać. A jeszcze łatwiej, jeśli gdzieś pomiędzy czołganiem się po wulkanicznej ziemi kilka tych sztuczek osoba podłapie sama, byle by tylko po tygodniach żmudnej podróży, chowania się po karłowatych krzakach i jedzenia... potraw mocno bogatych w białko przekroczyć granicę tych przeklętych ziem, nad którymi i Brahna-sama zdawał się nie mieć tyle władzy, ile mieć powinien. Tym bardziej wskazane, jeśli decydowało się na pozostanie w wiosce, gdzie siła stanowiła dużo większy wyznacznik niż charakter czy wiedza. A skoro już o Oni no Kuni mowa, nie mógł nie przejść ją dreszcz gdy tylko uświadomiła sobie, że przeleżała na obsydianowej podłodze zdecydowanie za dużo czasu, niż planowała. A planowała nie leżeć wcale na kruszcu, jaki zdawał się być flagowym towarem eksportowym jej ojczyzny, wstając czym prędzej obolała na równe nogi. Co robiła w tym miejscu? Gdzie w ogóle była? To definitywnie nie przypominało wejścia do szopy, a jakieś bardzo dziwne pomieszczenie. Rozejrzała się po nim ostrożnie, mimowolnie idąc za Shuto w kierunku stolika, na którym to dumnie stały flakoniki z wypisaną zagadką tuż nad nimi. Nie mając większego wyjścia, przeczytała ją powoli. Musiała jednak przyznać, że można było ją ugryźć na zbyt wiele stron, by ze szczerym spokojem spojrzeć na fiolki i podjąć decyzję już teraz. Z reszt!ą! Każdy wchodzący do szopy musiał ją rozwiązać? Shuto jednak skupił się na tym, by dokonać właściwego wyboru. Spojrzała na niego tylko niepewnie, słuchając planu, który brzmiał co najmniej... niebezpiecznie? Czyli co, on wypija fiolkę i w najgorszym razie zostawia Reon samą? Nie ingerowała jednak, finalnie dochodząc do wniosku, że jeżeli już mają pić podejrzane mikstury, to może lepiej nie Reon.
Nie mniej, ta nie zamierzała stać przed flakonami czekając na to, co stanie się z Shuto. Zamiast tego skupiła się na samym pomieszczeniu. Nie było okien, ale czy były drzwi? Jeśli były, to podeszłaby do nich i sprawdziłaby, czy da się je otworzyć. Skupiłaby się też na swoim sensorze (8m bez pieczęci), by móc dopatrzeć się jakichkolwiek oznak użycia chakry na pomieszczeniu. Bo to, że znajdowali się w zamkniętym pokoju drzwi i okien, dobrze oświetlonym nawet bez lamp zdawało się jej być samo w sobie podejrzane. Gdyby więc wyczuła jakąkolwiek chakrę w ścianach pomieszczenia, raz jeszcze przyłożyłaby doń dłoń i spróbowała ją wessać rombem w oczekiwaniu na wieści od Uchihy. Pod kątem chakry sprawdziłaby też fiolki, przechodząc się po pokoju w razie potrzeby, jeśli nie byłaby w stanie objąć go całego cofając się bliżej jego środka.
Chakra zwykła5 865
Chakra Meitonu400
SpecjalizacjaMeiton
► Pokaż Spoiler
Posiadając Specjalizację w Meitonie użytkownik absorbując chakrę poprzez usta może zaabsorbować trzykrotny koszt techniki dla danej rangi posiadanego Meitonu, a przez romb - dwukrotność.
Techniki/Atuty
► Pokaż Spoiler | Atuty
► Pokaż Spoiler | Sensor
SensorAtut wrodzony
Wrodzona zdolność do wyczuwania chakry. Aby wykrywać chakrę, postać musi się w tej kwestii skoncentrować i złożyć pieczęć. Dłuższa koncentracja lub próba robieniu wielu rzeczy naraz może skończyć się potężnym bólem głowy i krwawieniem z nosa. Im dłużej się skupia i koncentruje, tym większy zasięg i dokładność wykrywanej chakry.
Na zasięg wpływa również poziom Kontroli Chakry użytkownika. Jest możliwe wykrywanie bez pieczęci, jednak jest to ciężka sztuka i wymaga posiadania KC rozwiniętego minimum na poziom 7. Zasięgi wtedy nie są również takie imponujące. Wielkie kumulacje chakry, takie jak Bijūdama lub Bijū, jesteśmy w stanie wykryć bez problemu z około kilometra nawet bez składania pieczęci i niezależnie od naszego poziomu KC.
Od 6 rangi w KC możliwe jest wykrywanie jutsu. Łatwiej jest wykrywać techniki ofensywne, jak np. kula ognia, a bardzo trudno techniki bardziej subtelne np. Fūinjutsu. Jeżeli obserwujemy czyjś układ chakry, od tego poziomu wykryjemy też, gdy miesza on ją do jakiegoś jutsu.
Dodatkowo wykrywanie chakry ze złożoną pieczęcią nas kosztuje. Jest to koszt o wysokości połowy techniki B. Możliwe jest zapamiętanie chakry, jednak potrzebny jest do tego dłuższy kontakt z taką osobą. Przyjmujemy że 3 dni spędzone w towarzystwie tej osoby wystarczą na zapamiętanie. Wyjątkiem jest charakterystyczna chakra osoby np. Jinchūriki. Zdolność ta nie jest jednak idealna. Ma problemy z działaniem w tłumach, utrudniając precyzyjne określenie chakry konkretnych osób. Łatwiej wykryć jednak osoby zapamiętane i te z nietypową chakrą.
Dodatkowo osoby wyjątkowo utalentowane w tym zakresie posiadają możliwość rozróżnienia żywiołów chakry, jakimi dana osoba włada, jak bardzo na wykrywaniu musi się koncentrować, jak łatwo rozpoznać chakrę w tłumie czy wykryć sensora, kiedy on nas wykryje. Wymaga to jednak bardzo dużo treningu i uwagi (misja/fabuła po Biegłości związane ze zdolnościami sensorycznymi).
1--
2-5
3-10
4-20
5-40
6-60
72120
85200
98350
1012500
Atut wielokrotnego wyboru. Oznacza to, że postać ma bardziej wyczulony wybrany zmysł. Atut ten ściśle współpracuje z Refleksem, znacząco zwiększając jego możliwości. Jeżeli atrybut ten umożliwia np. dostrzeżenie szczegółu z dwudziestu metrów - posiadacze tego atutu ze zmysłem wzroku ten sam szczegół dostrzegą z dwukrotnie większej odległości itd. Analogicznie, jeśli wzmocniony zmysł wykrywa coś z dystansu dwudziestu metrów - osoby z wyższą wartością atrybuty Refleks wykryją coś z dalszego dystansu. Wyróżnia się pięć zmysłów:
  1. Wzrok - wzmocnienie tego zmysłu zapewnia postaci lepszy wzrok, pozwalając patrzeć dalej i dostrzegać szczegóły tam, gdzie nikt inny by się ich nie dopatrzył. Postać też lepiej widzi przez dym czy inne warunki, które utrudniają wizję.
nay
[/quote]
Obrazek
Awatar użytkownika
Yasei Souh
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Bank:

Shuto, jaki jest każdy widzi. No może poza nim samym, bo Shuto zdawał się być nieprzejednany w swoim uporze, żeby pakować się w sytuacje, z których każdy inny próbowałby znaleźć racjonalne wyjście. I do tego teraz był także ślepy. Wypił niebieską miksturę, trochę coś pogulgotało w żołądku, wydwało się, że nic się nie stanie. Nagle jednak stracił swój wzrok. Nie widział absolutnie nic, zupełna ciemność. Do tego w głowie mu się nieco kręciło, bo ciało nie było przywyczajone do braku punktu odniesienia, przez co nawet nieco się wywracał pomimo stania i nic nie robienia. Jeszcze przed chwilą wchodzili do szopy, a teraz nagle Uchiha nie mógł korzystać ze swojego najbardziej podstawowego zmysłu - wzroku. Dlaczego to zrobił? Chyba tylko on sam może sobie na to odpowiedzieć. Nikt normalny przecież nie zaufałby komuś, kto może próbować cię zabić. Samo zresztą założenie, że autor tego krótkiego poematu-zagadki popełnił jakikolwiek błąd było głupie - tak samo jak głupio było zakładać, że autor nie będzie próbował wprowadzić go w błąd. Mleko się jednak rozlało i było już zdecydowanie za późno.

Reon za to wydawała się być nieco bardziej ułożona z ich dwójki, poraz kolejny. Najpierw spróbowała zadziałać sensorem, ale sensor nic nie zrobił. Nic się nie wykazało - zupełnie jakby stali w normalnym pomieszczeniu, pomimo tego że zdecydowanie takim to pomieszczenie nie było. No może nie tak zupełnie nic. Miała wrażenie jakby Shuto, całe pomieszczenie, a nawet ona sama się glitchowało co jakiś czas. Zupełnie jakby przez mikrosekundę działało na nich genjutsu, które nastepnie znikało i wszystko znowu było normalnie przez resztę czasu. Jednakowoż drzwi nie było, a wsysanie chakry nic nie zmieniło. Dalej stała w tym samym pomieszczeniu ze ślepym Shuto.
Ranga MisjiB
Tura7/x
NPC
Zasady
► Pokaż Spoiler
  • Nie uznaję przekopiowania całej KP do atutów, bo nie używasz wszystkich w każdym poście non-stop.
  • To samo tyczy się technik. Jeśli jakieś mają koszt turowy to muszą być wylistowane w każdej turze, w której są podtrzymywane.
Prowadzone WątkiRetsu
Sloty4/5
Awatar użytkownika
Sōryūin Reon
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:
Osiągnięcia:

Reon nie mogła powiedzieć, że czegoś nie znalazła. Bo... w sumie dostrzegła zmianę, jaka nie rzuciła im się w oczy wcześniej. A Shuto już nie rzuci się wcale, czego jednak jeszcze nie wiedziała, bowiem Uchiha jej słowem jeszcze o tym nie wspomniał. Były rzeczy, o których ni mniej ni więcej coś wiedziała, przynajmniej w teorii. Były też rzeczy jak Genjutsu, o jakich cokolwiek dała radę usłyszeć coś w Hanie. Kiedy więc pomieszczenie zaczęło wyglądać momentami dość... osobliwie, cichy pomruk wydobył się z jej gardła, myśląc nad tym niezwykłym fenomenem i raz jeszcze "patrząc" sensorem ku Shuto, czy może jego układ chakry nie jest w żaden sposób zaburzony. Czy był czy nie, Genjutsu Kai spróbowałaby użyć i tak, z czystej przezorności, nim spróbowałaby zrobić cokolwiek więcej. A chyba powinni, bo skoro Uchiha wypił swoją fiolkę i dalej tu byli, to najwidoczniej była tą niewłaściwą.
- Jak się czujesz?
Zapytałaby z czystej uprzejmości, raz jeszcze przyglądając się fiolką jakby chcąc poczekać na kolejny "glitch" i jak w jego trakcie te by się prezentowały. Jeśli jednak nie byłaby to jednak iluzja i ani Genjutsu Kai, ani jej następna próba "zaburzenia" Shuto chakry tą też techniką po podejściu do fiolek nie zdałoby egzaminu: no, chyba jednak zostanie im faszerowanie jej kolegi podejrzanymi substancjami, nie? Tylko do tego potrzebowałaby informacji o stanie Uchihy, bo bez tego skąd może wiedzieć, że niebieska wzrok mu odebrała? Mogłaby jedynie stać wydając z siebie wówczas co jakiś czas jakże wymowne "Hmmm...". Ale gdyby wiedziała to... no, wiedzą, która "obiecuje ciemność". Obok niej ma stać ta dobra. Czyli czarna lub czerwona. Czarny dobija wszystkie kolory. Prawdopodobne tłumaczenie dobre jak każde inne, ale skoro na szali nie było jej zdrowie - wybór był jakiś taki ciut prostszy.
- Spróbuj tę.
Wzięłaby do ręki czarną fiolkę i wsadziłaby mu ją w dłoń. Zobaczmy co się stanie teraz.W najgorszym razie będą wiedzieli, co robią dwie, a to z pewnością pozwoli im przybliżyć się do rozwiązania! A Shuto... Shuto jakoś złożą później.
Chakra zwykła5 865
Chakra Meitonu400
SpecjalizacjaMeiton
► Pokaż Spoiler
Techniki/Atuty
► Pokaż Spoiler | Atuty
► Pokaż Spoiler | Sensor
SensorAtut wrodzony
1--
2-5
3-10
4-20
5-40
6-60
72120
85200
98350
1012500
nay
Obrazek
Awatar użytkownika
Uchiha Shuto
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Bank:
Osiągnięcia:

Po wypiciu fiolki przez krótką chwilę nic się nie działo, ale nadzieja szybko mnie opuściła, gdy tylko mój zmysł wzroku został całkowicie wyłączony. Przez to zaburzenie nie byłem w stanie nawet stać, przez co przewróciłem się na ziemię i już z niej nie wstałem. To było niesamowite, że druga misja z tą dziewczyną kończyła się dla mnie w taki sposób, zupełnie jakby ten cały Brahma przez mój brak wiary postanowił się na mnie zemścić. Co teraz? No właśnie. Bez wzroku moja misja się tu kończyła, a ja jedyne co mogłem to wypić kolejną fiolkę w nadziei, że tym razem to Reon dobrze wybierze. Byłem święcie przekonany, że mam rację i nigdy w życiu bym nie podejrzewał, że kolejność fiolek zostanie dziwne policzona. Skoro niebieska spowodowała utratę wzroku to prawidłowa była czarna, ale teraz już było na to za późno. W mojej głowie również było za dużo emocji, aby po prostu nie zacząć wariować. Po pytaniu Reon zacząłem się śmiać po cichu, ta cała sytuacja była dla mnie na tyle żałosna, że aż powodowała rozbawienie.
- Straciłem wzrok.
Nie wiedziałem też o co chodzi dziewczynie, gdy ta przy dotyku z moim ciałem zaczęła zakłócać mój przepływ chakry. Czyżby uważała, że efekt jest spowodowany genjutsu? Czyli znowu zauważyła coś czego ja nie byłem w stanie. Usiadłem na ziemi o ile pozwolił mi na to szalejący błędnik i chwyciłem w dłoń drugą fiolkę tym razem podaną przez dziewczynę. Nawet nie pytałem, którą wybrała, po prostu postanowiłem Jej zaufać, jak nie ja. Czy zacząłem się z nią spoufalać? Czy może te wszystkie emocje i uczucia sprawiły, że zacząłem się zatracać w czymś, czego nigdy nie rozumiałem? Wypiłem ją, bo i tak mi już nic nie pozostało.
Chakra5 900
Awatar użytkownika
Yasei Souh
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Bank:

Zmagania z zagadką logiczną trwały w najlepsze. Przytomna Reon spróbowała obadać teren, a następnie nawet spróbowała wyzwolić się z wpływu genjutsu (choć nie miała 100% pewności, co do istnienia tego). Kroki te jednak nic nie przyniosły. Dalej stała w tym samym miejscu razem z Shuto. W sumie żadna czynność wykonana przez klona Shuten Reon nie poskutkowała. Przynajmniej nie te, które dotyczyły karmieniem fiolką, bo ta miała swój efekt, ale o tym za chwilę. W każdym razie te tzw. "glitche" kontynuowały swoje akcje. Co ciekawe Reon mogła zauważyć kolejną rzecz - rytm ich występowania był stały i dział się średnio, raz na minutę.
Wracając jednak do bohaterów. Shuto sobie "klapnął" na podłogę, bo zmysł równowagi zaczął go zawodzić w znacznym stopniu. Chyba nawet lepiej, że tak się stało, bo gdyby to on miał sięgać po fiolkę, to zapewne by ją rozlał. A tak? Koleżanka grzecznie zapodała mu specyfik, który ten grzecznie wypił i stało się.... nic. Uchiha ani nie poczuł nic nowego, ani też nic nie zauważył (ciężko jak jest się ślepym) - nawet smaku ten płyn nie miał.
Reon jednak zauważyła, że na ścianie stojącej za fiolkami pojawił się gigantyczny napis, który dumnie głosił.
Obrazek
A zaraz pod tym napisem pojawiły się drzwi. No w sumie nie drzwi, a zwykłe przejście - bardzo ciemne i nie za bardzo było widać, co jest po drugiej stronie. Gdyby zaś chcieli przez nie ruszyć, to był pewien problem. Shuto niespecjalnie wychodziła sztuka poruszania się szybciej niż ślimak, a do tego na nogach bardzo łatwo się potykał.
Ranga MisjiB
Tura8/x
NPC
Zasady
► Pokaż Spoiler
Ostatnio zmieniony 07 lip 2024, 20:52 przez Yasei Souh, łącznie zmieniany 1 raz.
Prowadzone WątkiRetsu
Sloty4/5
Awatar użytkownika
Uchiha Shuto
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Bank:
Osiągnięcia:

Po zbliżaniu drugiej fiolki do ust nie miałem pojęcia czego mogę się spodziewać. Z jednej strony nawet nie wiedziałem jaką zaraz wypije, a jeśli będzie zła? Co jeśli stracę coś więcej niż wzrok? Z drugiej co mi zostało? Rozsądnym było, abym to ja dalej próbował, bo mieć dwie kaleki w teamie będzie gorsze niż mieć tylko jedną. Wlałem wszystko do buzi i połknąłem. Pomimo oczekiwania i napięcia w moim ciele nic się nie stało, a przynajmniej z moim ciałem. Co się wydarzyło w pokoju? Nie wiem. Ciężko zauważyć, gdy oczy nie funkcjonują. Znowu musiałem to przyznać. Bez Reon nie wyjdę stąd żywy. Było to beznadziejne uczucie. Moje życie zależało od drugiej osoby, tej samej dziewczyny co poprzednio i znowu nie mogłem kompletnie nic zrobić... drugi raz. To było niesamowicie poniżające i nie dało się zmyć tego z siebie. Oby coś w tym pokoju się stało i oby ta fiolka coś spowodowała, a ja mimo, że tego nie wiedziałem to chciałem chociaż nauczyć się stać i poruszać, więc próbowałem się podnieść. Choć od tego wszystkiego chyba zapomniałem, że mogę po prostu spytać o to dziewczynę.
- I jak?
Chakra5 900
Ostatnio zmieniony 09 lip 2024, 13:53 przez Uchiha Shuto, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sōryūin Reon
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:
Osiągnięcia:

Tak jak zdecydowanie wolała poić fiolkami Shuto, a nie siebie, tak prawdę powiedziawszy byłoby całkiem niefortunnie, gdyby zginął. Wtedy pewnie fiolki piłaby ona, a to nie brzmiało jak najlepszy sposób do tego, by przeżyć. A żyć wolała bardziej, aniżeli nie. I tak to oto fiolka została wypita przez Uchihe i, co najważniejsze, nie obalił się martwy na ziemię. Bo już na niej i tak siedział wcześniej, całkiem w dobrym humorze jak na kogoś, kto przestał widzieć. Mina Reon w tamtym momencie nie miała znaczenia. I tak nikt jej nie widział, a nawet jeśli, to praktycznie nie istniała - ot, patrzyła na Uchihe bez wyrazu, aż w końcu opróżnienie kolejnej fiolki wywołało... coś. Napis, jaki był całkiem ciężki do odczytania, jednak finalnie cichy pomruk opuścił jej gardło.
- Więc tak to działa... - coś. W sumie to nic. Nic nie wiedziała, ale pomysł miała. - Shuto, nie straciłeś wzroku. Jedynie twój umysł wierzy, że tak jest. Powinieneś być w stanie sam sobie z tym poradzić.
Chrzanienie od rzeczy. Jednak widząc napis na ścianie wolała go wziąć jako wskazówkę co do tego, jak działa to miejsce i przetestować swoją kulawą teorię - która swoją drogą może zadziałać, a skoro mogła, to nie skreśliła jej na miejscu i spojrzała ku chłopakowi - poniekąd okłamując go. Ale no, może nie. Jeżeli "prawdą jest to, w co wierzy", to jeśli uwierzy, że widzi... No, może będzie widzieć. A tymczasem Reon zamierzała uwierzyć, że przejście przed nimi jest właściwą drogą dalej i zaprowadzi ich do Hany. Nie do Hany-wioski, ale do Hany-córki-Memoshiego. Zamierzała też pomóc Shuto wstać, podając mu dłoń i jeśli trzymanie go za rękę nie będzie zdawało egzaminu, to spróbuje go sobie zarzucić bardziej na ramię. Ot, co by mógł iść i móc się w razie czego złapać dziewczyny.
- Pojawiły się drzwi. Chodźmy.
Rzuciłaby jeszcze tylko, po czym ruszyłaby w stronę przejścia. Spokojnie, pewna tego, że dojdą w odpowiednie miejsce. Nie mniej ręka z rombem była gotowa. Tak na wypadek, jakby miało jednak coś się stać. Ot, jakaś technika wiatru może spróbuje ich wypchnąć czy cokolwiek. Jednak to tyle. To na pewno była właściwa droga. Bo jedyna. O glitchującym się pomieszczeniu dużo nie myślała. Podejrzewała jednak, że ma związek z napisem na ścianie. Co jednak więcej z nim zrobić? Nie była pewna. Nie mniej, coś tu nie grało.
Chakra zwykła5 865
Chakra Meitonu400
SpecjalizacjaMeiton
► Pokaż Spoiler
Techniki/Atuty
► Pokaż Spoiler | Atuty
► Pokaż Spoiler | Sensor
SensorAtut wrodzony
1--
2-5
3-10
4-20
5-40
6-60
72120
85200
98350
1012500
nay
Obrazek
Awatar użytkownika
Yasei Souh
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Bank:

Gdy Shuto se tak leżał i nie mógł robić zbyt wiele z uwagi na jego nowy przypadek niepełnosprawności. Tak więc czekał, aż Reon, poraz kolejny, wykona robotę za niego. Pomylił się w pierwszej zagadce uważając, że ktoś zrobił błąd w wierszu i nie rozumiejąc, że bogowie tego świata byli okrutnymi ludźmi, którzy nie robili takich gaf. W szyfrowaniu z kolei nie brał udziału, bo średnio widział, co się działo. W każdym razie Shuten v6.9 świetnie dawała sobie radę biorąc pod uwagę, że była zaledwie klonem kogoś o wiele potężniejszego od niej samej. Gdy uznała, że rozszyfrowała hasło przekazała je Shuto, który mógł zrobić z tą informacją, co uważał.
Na końcu przyszła pora na przejście przez drzwi, przez które to Reon mogła pomagać Shuto, albo mogła nie. Dowiemy się tego w przyszłym odcinku tej epickiej przygody. Teraz było wiadomo, że weszli w ciemność przejścia i przez chwilę faktycznie było tak ciemno, że Reon mogła uważać, że sama ten wzrok straciła. Po chwili jednak wyszli wprost do kwadratowego pomieszczenia, które wyglądało jak wykute w litej skale, a na końcu tego pomieszczenia znajdowała się dziewczyna w różowych włosach, obok której stał nie kto inny jak gigant Kaguya Memoshi we własnej osobie trzymając swoją prawą dłoń na jej głowie. Po krótkiej chwili od wejścia do pomieszczenia Memoshi odwrócił się w ich stronę przyglądając się im uważnie.
- Intruzi? Nie możecie dać mojej Hanie spokoju?! - krzyknął jak opętany rzucając się w ich stronę z pełną prędkością, a zarówno Reon jak i Shuto (nieważne, czy ślepy, czy nie) poczuli jak ich zmysły odchodzą od nich, a nogi trzęsą się od samej prezencji faceta (no może Reon tak się nie trzęsła jak Uchiha). Czasu na reakcję było niewiele, bardzo niewiele. Wszytkie ich zmyły wołały "Broń się!"
Ranga MisjiB
Tura9/x
NPC
Zasady
► Pokaż Spoiler
Prowadzone WątkiRetsu
Sloty4/5
Awatar użytkownika
Sōryūin Reon
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:
Osiągnięcia:

Reon pomagała, oczywiście. I zapewne nie byłoby to tematem dyskusyjnym, gdyby informacja ta nie umknęła Boskim Siłą, jakie obecnie rządziły życiem dwójki wysłanej do kanałów. Czy w kanałach byli? Cholera wiedziała. Wypadało jednak iść przed siebie, przez jedyne dostępne przez nich drzwi. Przejście nawet, okrutnie ciemne i przez to nieprzyjemne. Podążała do przodu niemalże po omacku, pomagając Shuto jaki odzyskał lub nie odzyskał wzrok - nie wiedziała. Może jeśli faktycznie mocno uwierzy w to, że widzi to... no, będzie widział? Warto sprawdzić, a dziewczyna nie miała w planach bardziej go do tego przekonywać, pozostawiając go jedynie z prostym faktem. Faktem, jaki przełożenia na rzeczywistość nie miał wcale i było zwykłym hazardem z jej strony.
No i proszę, dostali się... gdzieś. Widok znajomej twarzy zapewne powinien ją pocieszyć, jednak dość szybko zrozumiała, że zbyt prędko na takie wnioski. Przede wszystkim: Memoshiego nie powinno tu być i jeśli zmienił plan, równie dobrze mógł im o tym dać znać i spotkać się z resztą "załogi". Tymczasem ten dodatkowo ich nie rozpoznał i zanim dał dość do słowa - ruszył w ich kierunku. W to, że przed nimi wcale nie było Memoshiego, to zdawała sobie perfekcyjnie sprawę i nie trzeba było ją przekonywać. Instynkt przetrwania robił jednak swoje i jeśli widziało się, że pędzi na ciebie ponad sto kilo czystego wpierdolu, to nie wypadało stać w miejscu i liczyć na to, że MOŻE się przeżyje. I dostanie wspomaganie za to. Wspomaganie życia rzecz jasna, w szpitalu.
- Kaguya-sama, zaczekaj! - rzuciła naprędce, łapiąc mocno Shuto i szybko odskakując z nim w bok na tyle, na ile mogła. Wymusić na ciele ruch, skorzystać z adrenaliny i tego, z jaką zapalczywością serce Sōryūin zaczęło pompować krew. - Proszę, wysłuchaj nas chociaż!
Mara czy nie, prawdziwy czy zwykła podróba - bez znaczenia. Trzeba było go jakoś zatrzymać, a ta chciała naiwnie wierzyć, że słowa starczą. Nie mniej, nic lepszego nie miała. No, mogła mu rzucić Shuto pod nogi, ale tak jakby zabijało to nieco cel współpracy, jeśli jej współpracownik skończy martwy. Tak no, niepotrzebnie bo wiadomo, że wypadki chodzą po ludziach. A póki co dodge for the win. I może skończy się max na złamanej ręce. I MOŻE na uspokojonym fake Memoszu, jakiego pewnie tu nawet nie było i stanowił ich wspólne urojenie. Może wówczas przyda się jakoś bardziej niż jako maszyna zagłady z nimi na celowniku.
Chakra zwykła5 865
Chakra Meitonu400
SpecjalizacjaMeiton
► Pokaż Spoiler
Techniki/Atuty
► Pokaż Spoiler | Atuty
► Pokaż Spoiler | Sensor
SensorAtut wrodzony
1--
2-5
3-10
4-20
5-40
6-60
72120
85200
98350
1012500
nay
Ostatnio zmieniony 11 lip 2024, 23:15 przez Sōryūin Reon, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Uchiha Shuto
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Bank:
Osiągnięcia:

Starałem się ustać i podążyłem za Reon, która prowadziła mnie dokądś. Wziąłem sobie Jej radę do serca i co mi szkodziło spróbować? Starałem się uwierzyć w to, że tak naprawdę efekt był fałszywy, a ja nie straciłem wzroku, tylko sobie to ubzdurałem. Starałem się wyprzeć ten fakt i uwierzyć, że mogę widzieć, jeśli tylko będę tego chciał i naprawdę nie dość, że zacząłem sobie to wmawiać , to gdzieś w środku naprawdę zacząłem w to wierzyć, przez jakąś iskierkę nadziej, że może to wypalić. Natomiast jeśli by się nie udało, no cóż. Musiałem jakoś sobie poradzić z faktem, że kolejny raz Reon ratuje mi dupę, ale poza tym starałem się uspokoić organizm i przestać się przewracać. Może nie wiedziałem co gdzie jest, ale próbowałem się skupić na dźwięku, aby nauczyć się w ten sposób funkcjonować. W końcu niektórzy dają radę i żyją bez wzroku, prawda? Wierzyłem, że dźwięk może też mi dać jakiś pogląd na sytuację i mogę dzięki niemu walczyć w razie potrzeby, a także się poruszać.
Po jakiejś chwili podążania za dziewczyną usłyszałem głos Memoshiego, ale... Jak? Przecież nie powinno go tu być, a tym bardziej nie powinien nas atakować. Po co miałby to robić, skoro ruszyliśmy, aby uratować Jego córkę? Powód mógł być tylko jeden. To fałszywka. Czyżby ktoś się nami bawił? Tylko kto? Nie wiem dlaczego, ale miałem wrażenie, że to mogła być właśnie Jego córka, która w jakiś sposób uciekła i pomyliła nas z wrogami. Być może posiada odpowiednie umiejętności do manipulacji otoczeniem oraz tworzeniem iluzji. Nie mogliśmy nic zrobić, nawet nie wiedziałem czy jest w tym pomieszczeniu i mnie usłyszy, ale postanowiłem spróbować.
- Nie jesteśmy wrogami! Przybyliśmy uratować córkę Memoshi Kaguya!
Mając nadzieję, że to zadziała i tak oddałem pole manewru Reon, która pociągnęła mnie za sobą, aby zrobić chyba unik. To oznaczało, że fałszywka próbuje nas zaatakować. Gdybym tylko nie był ślepy... a znów jestem dla niej problemem. Nie mogłem natomiast nic z tym zrobić, ale spróbowałem zgodnie z wcześniejszą również radą uwierzyć w to, że tak naprawdę Memoshiego tutaj nie ma, a to wszystko to tylko złudzenie. Czy się uda? Zobaczymy.
Chakra5900
Ostatnio zmieniony 12 lip 2024, 2:26 przez Uchiha Shuto, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yasei Souh
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Bank:

Shuto oraz Reon radzili sobie jako tako. Mieli starty, ale przy tym mieli też progres. Drzwi się otworzyły, a także powstały wnioski o sposobie działania tego miejsca. Shuto co prawda pluł sobie w brodę, że Reon musiała go "ratować", ale chyba powinien się cieszyć zamiast narzekać. Przynajmniej nie zamienił się w bezużyteczną roślinę, którą można było tylko za sobą ciągć - no w każdym razie nie w pełni. To co Shuto zauważył to fakt, że gdy uwierzył w istnienie swojego wzroku, to na krótką chwilę nawet go odzyskał, ale zaraz potem znowu miał czarno przed oczami. Zupełnie jakby ktoś stosował na nim jakieś brudne sztuczki. Oparty o Reon nie miał wyboru a kontynuowac swoją drogę przez przejście, bo nieważne jak bardzo sam starał się potem uwierzyć w istnienie swojego wzroku, ten nie wracał.

Wyglądało na to, że walka zaczęła się w najlepsze. Memoshi ruszył na nich z nieludzką szybkością - na reakcję mieli dosłownie mikrosekundy. Docenili jednak ważną lekcję, jaką było czytanie odpowiednio wskazówek, co odwdzięczyło im się. Gdy oboje tak uwierzyli w to, że Memoshiego z nimi nie ma, tego nie było. Dosłownie zniknął. Stali znowu pośrodku tego samego pomieszczenia, ale na jego końcu nie stała już Hana, córka Memoshiego, a Hisashi Uchiha. Ten sam, który nie tak dawno zrobił z Shuto prawdziwą miazgę.
- Jej już tu nie ma. - mówił monotonnym głosem, oziębyłym, niezdradzającym żadnych prawdziwych emocji. - Jeśli chcecie za nią podążyć, to zróbcie to, co do was należy. - rzekł. Za jego plecami, czego wcześniej nie było, znajdowało się przejście. Wiele innych detali się także zmieniło np. brak drzwi za ich plecami, a także fakt, że Shuto w ręku trzymał coś co wyglądało na podłużną laskę dla ślepca, która jednak była jakaś taka ruchoma u góry, choć on sam tego nie widział.
Hisashi wysunął w ich stronę rękę, a następnie gestem dłoni wyzwał na pojedynek.
Ranga MisjiB
Tura10/x
NPC
Zasady
► Pokaż Spoiler
Prowadzone WątkiRetsu
Sloty4/5
Awatar użytkownika
Uchiha Shuto
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Bank:
Osiągnięcia:

Reon miała rację. Gdy tylko uwierzyłem w to, że nie straciłem wzroku, ten powrócił na krótką chwilę, po czym znowu stałem się ślepy. To jednak nie sprawiło, że straciłem nadzieję, a wręcz przeciwnie i tu już nawet nie chodziło o wzrok, choć od teraz miałem nadzieję na Jego odzyskanie. Dziewczyna odkryła przynajmniej część sekretu tej sztuczki, a to oznaczało, że wiara nas może uratować przed innymi również zagrożeniami. Warto było to zapamiętać, bo iluzja mogła być w takim razie częstym tworem w tej przestrzeni. W każdym razie do odzyskania mojego wzroku wiara nie wystarczała. Coś musiało się kryć za tym więcej, coś oprócz wiary musiało zostać spełnione. Może nie odzyskam wzroku dopóki nie wyjdziemy z tej dziwnej przestrzeni? Na razie mogłem tylko zgadywać, ale szczerze wierzyłem, że damy radę. Nawet mój organizm zaczął się przyzwyczajać do braku zmysłu i potrafiłem już sam chodzić. Starałem się jeszcze bardziej wyostrzyć zmysły i zacząć chłonąć dźwięk z otoczenia, ale polegałem także na każdym z kolejnych zmysłów, aby nauczyć się określać ewentualne przeszkody na swojej drodze, a także wyczuwać chociażby wymiary pomieszczenia od rozchodzącego się po ścianach dźwięku. Wierzyłem, że uda mi się to i dopóki nie odzyskam wzroku to nie będę chociaż przeszkodą dla dziewczyny.
Jak się okazało kolejny raz wiara nas uratowała. Memoshi zniknął, a my tylko potwierdziliśmy to, co Reon zdołała zauważyć. A co jeśli w ten sposób możemy osiągnąć jeszcze więcej? Przechylić szalę na naszą stronę? Wiem, że wydawało się to złudnym marzeniem, ale co jeśli tak było? Napędzony dotychczasowymi wydarzeniami postanowiłem to sprawdzić. Nic nie szkodziło spróbować, a jeśli by się udało? Mogliśmy sobie znacznie ułatwić misję, przynajmniej w tej przestrzeni. W tym momencie natomiast po pomieszczeniu usłyszałem znajomy głos. To był Hisashi. Kolejny raz próbuje nam przeszkodzić, ale dlaczego? Może to była dobra okazja, aby się dowiedzieć? Najlepszy przyjaciel Memosha nie chciał, abyśmy odnaleźli Jego córkę? Coś tu nie grało i to na pierwszy rzut oka. Starałem się podczas Jego przemowy skupić się na głosie, wyostrzyłem zmysły i próbowałem określić przybliżone wymiary tego pomieszczenia, czy słyszę od czego może się on odbijać, a także jak daleko od nas może być Uchiha. Nawet jeśli by mi się nie udało, to przynajmniej próbowałem.
- Dlaczego? Czy nie byliście z Memoshim blisko? Szukamy Jego córki, a Ty chcesz nam przeszkodzić. Nie tak zachowują się przyjaciele.
Miałem duże wątpliwości czy dyskusja z tą postacią cokolwiek pomoże, a także czy jestem odpowiednią osobą do wypowiadania się na takie tematy, ale musiałem spróbować, bo ten człowiek nie był łatwym przeciwnikiem w szczególności bez mojego wzroku. Tu natomiast chciałem sprawdzić moją wcześniejszą teorię, choć mogła być głupia to w tej sytuacji dobrze było sprawdzić każdą, nawet najgłupszą rzecz, która mogła zadziałać na naszą korzyść, choć to dopiero gdy nas zaatakuje. Póki co zauważyłem też, że w moich rękach coś się znajduje. Nie wiedziałem skąd się to wzięło, ani także co to jest, ale było twarde, a gdy przejechałem ręką na sam czubek ten się ruszał. Próbowałem wyciągnąć to coś, a jak się nie da, to chociaż poruszać, aby sprawdzić co to mogło być, bo przypuszczałem, że na razie nie dowiem się skąd to się u mnie wzięło.
Chakra5900
Atuty
► Pokaż Spoiler | Instynkt niebezpieczeństwa
Instynkt niebezpieczeństwaAtut wrodzony
Postać posiada swoisty szósty zmysł. Dzięki temu jest w stanie wyczuć niebezpieczeństwo, zanim normalnie byłaby w stanie je dostrzec inna osoba. Czy to mina, na którą właśnie miała nadepnąć, czy czający się za rogiem nieprzyjaciele - postać może się zorientować, że coś jest nie tak zanim zostanie zaatakowana albo poddana działaniu pułapki. Poza samym wyczuciem, że takowe zagrożenie istnieje postać jest również w stanie wyczuć skąd ono nadejdzie. Strzała nadlatująca zza pleców czy zatruta herbatka, nie ma to większego znaczenia. Jest w stanie ona zlokalizować to zagrożenie dla niej, jednak nie zna samej jego formy. Wyczuje że coś zaraz poważnie zrani jej plecy ale nie będzie wiedziała, czy to technika, czy strzała czy cios. Wyczuje, że coś jest nie tak z jedzeniem jakie przed nią leży, ale nie będzie potrafiła konkretnie stwierdzić w jaki sposób jest to niebezpieczne. Postać nie jest więc w stanie wszystkiego przewidzieć, a w rzadkich sytuacjach instynkt niebezpieczeństwa może nawet nie zareagować, mimo że teoretycznie powinien. Przeważnie mamy jednak szansę lepszego wyczucia zagrożenia zanim ono nastąpi, kupując w ten sposób czas na podjęcie wcześniejszej akcji (szczególnie w przypadku wydarzenia przynoszącego rychłą śmierć).
Ostatnio zmieniony 13 lip 2024, 13:15 przez Uchiha Shuto, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hanagakure no Sato”