• Ogłoszenia
 •  
  Aktualności fabularne
  Obecna pora roku: Wiosna 164r.

  Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

  01.07.2024 - pojawiła się spowiedź nowego eventu Chapter II: Rauken. Więcej informacji można znaleźć w ogłoszeniach.
  14.06.2024 - zostaje zamordowany kuzyn syna Nishi no Tsume. Więcej informacji w aktualnościach fabularnych.
  02.06.2024 - ex-Tsuchikage, Sabataya Shuten trafia do Bingo w związku z jej akcjami w Mieście Portowym Aki. Więcej informacji w aktualnościach fabularnych.
  30.04.2024 - nowe wydarzenie "wioskowe" w Tako no Kuni. Więcej szczegółów w aktualnościach fabularnych.
  Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
  Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
  Administracja
  Pingwinek Chaosu
  Główny Administrator
  Norka
  Główna Mistrzyni Fabularna
  Hefajstos
  Główny Moderator Kuźni
  Tora
  Główny Moderator Technik

  W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
  Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
   

Północne Pustynie

Nazwa tego państwa ma sens chyba tylko dla mieszkańców. W końcu liczba mnoga wskazuje na więcej niż jedną pustynię, jednak każdy przyjezdny będzie widział tylko jedną, ogromną pustynię. Prawdą jest jednak, że miejsce to składa się z trzech takich - piaszczystej na wschodzie, rozciągającej się na połowę krainy; mokra, pełna oaz i ruchomych piasków na zachodzie, oraz kamienista. W całym kraju deszcz prawie nie pada, a woda jest towarem luksusowym pomimo obecności morza na południu. Fauna tego kraju to zapewne jedna z najniebezpieczniejszych faun świata. Na piaszczystej połowie kraju jest mało niebezpieczeństw - spotkać można tam głównie lisy pustynne lub wielbłądy. Sprawa ma się inaczej po drugiej stronie kraju. Na "mokrej" pustyni, żyją Vije. Są to ogromne robaki o średnicy tułowia sięgającej 8 metrów i osiągające długość 30-40 metrów. Żyją one pod piaskami pustyni, kopiąc tunele i prężnie rozwijając swoją sieć. Nie ma ich co prawda wielu, ale spotkanie nawet z jednym z nich kończy się zwykle śmiercią. Kraj ten nie posiada wielu mieszkańców. Ci, którzy tu żyją, prowadzą koczowniczy tryb życia, poruszając się ze swoimi stadami wielbłądów po całym kraju. Żyją głównie z bycia przewodnikami dla tych, którzy z jakiegoś powodu muszą przejść przez ten kraj. Czasem też pracują w okolicznych krajach lub sprzedają wielbłądy. Nie mają dla siebie nazwy czy religii, a szczątkowa kultura typowa dla ludzi pustyni to w zasadzie wszystko, co mają. Tu nie żyje nikt, kto tego naprawdę chce, a ci, których życie z jakiegoś powodu zepchnęło właśnie na te ziemie.
Awatar użytkownika
Senju Akinori
Posty: 103
Rejestracja: 05 paź 2023, 21:25
Ranga: Muryō no ninja
Ranga dodatkowa: ex-Kapitan ANBU
Ranga dodatkowa: Maślany Golem
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Bank:

Re: Północne Pustynie

Na każdą genialną/udaną akcję powinno przypadać proporcjonalnie dużo akcji, po których zarówno mistrz gry, jak i sam gracz powinni mieć gigantyczny znak zapytania nad głową. Taką chyba sytuacją była obecna próba podniesienia terenu przez Akinori. Na co ona właściwie liczyła? Moim skromnym zdaniem chciała sprawdzić, czy znajdująca się pod piaskiem świątynia jest do wydobycia przy pomocy techniki. Musiała przecież stać na utwardzonym terenie prawda? No niekoniecznie. Plan ten miał dwie zasadnicze wady. Pierwszą było to, że rzeczony budynek mógł być dużo głębiej pod warstwą piachu, co automatycznie wymagałoby użycia dużo większej ilości chakry. Drugą słabością jej planu była... jak na ironię Ma'havre. Jaka była szansa na to, że doskonale pamiętała lokalizację świątyni, a do tego że wskazała ją w dobry sposób? No moim zdaniem niewielka. Mimo wszystko wypadałoby sprawdzić.
Akinori anulowała technikę pozwalającą na latanie, a następnie zebrała się w sobie, aby wykonać Doton: Iwagakure no Jutsu .
- No to oby była. - skwitowała zanim zanurzyła się, żeby poszukiwać nieznanej sobie budowli, o której maślany golem był tak święcie przekonany, że istnieje.
Chakra 8600 - 100 (Iwagakure no Jutsu) = 8500
Techniki
► Pokaż Spoiler
Doton: Iwagakure no Jutsu | Earth Release: Hiding in Rock Technique土遁・岩隠れの術­
KlasyfikacjaDoton, Transformacja Natury
PieczęcieWąż → Smok → Zając → Koń → Pies → Małpa → Wąż
KosztStandardowy ukrycie
Połowiczny na turę (już po ukryciu)
ZasięgNa siebie
WymaganiaZnajomość Doton: Dochū Eigyo no Jutsu
Technika umożliwiająca przemieszczanie się nie tylko w ziemi, ale i w skałach. Prędkość przemieszczania się jest dowolna, acz nie ma problemów z prędkością porównywalną do biegu.

Posiadając rangę S w Doton przy dezaktywacji techniki jesteśmy w stanie, płacąc standardowy koszt techniki C, zamaskować się chakrą, upodabniając nasz wygląd do terenu, z którego właśnie wyszliśmy. Nie jest to niewidzialność, tylko bardzo dobry komuflaż. Znika on po jednej turze.
Posiadając Specjalizację w Doton i Sennina w Doton można próbować przejść także przez metalowe obiekty. Wymaga to jednak uiszczenia dodatkowej opłaty jak za technikę rangi A, a tempo przemieszczania jest bardzo wolne.
Jednoręczne składanie pieczęciAtut nabyty
Z różnych przyczyn shinobi może mieć zajętą rękę. Jednakże ninjutsu wymagają z reguły wykorzystania pieczęci. Postać z tym atutem jest w stanie pogodzić i jedno, i drugie mogąc składać pieczęci tylko i wyłącznie jedną ręką.
Współpracująca kontrola chakryAtut nabyty
Często zdarza się tak, że shinobi muszą podtrzymywać wiele technik w tym samym czasie. Nie jest to rzecz najprostsza, szczególnie kiedy techniki te skupiają się na jednej rzeczy np. na broni czy na oczach. Posiadacze tego atutu jednak tak często używali multum technik jakie trzeba było podtrzymywać, że w są w stanie to robić praktycznie bez skupiania się na nich. Wymaga to całkiem wysokiej Kontroli Chakry oraz długich treningów, jednak później nie muszą się przejmować ciągłym skupieniem na np. technice Hien.

Wymagany minimum poziom 7 w Kontroli Chakry aby zdobyć atut.
Sennin SuitonAtut nabyty
Atut ten oznacza osobę posiadającą ogrom wiedzy i umiejętności w jednej konkretnej dziedzinie. Sprawia to, że ma on dostęp do technik, do których normalny użytkownik tej konkretnej dziedziny nie miałby dostępu. Często również jest w stanie użyć dobrze sobie znanych technik w zupełnie nowy sposób.
Sennin MokutonAtut nabyty
Atut ten oznacza osobę posiadającą ogrom wiedzy i umiejętności w jednej konkretnej dziedzinie. Sprawia to, że ma on dostęp do technik, do których normalny użytkownik tej konkretnej dziedziny nie miałby dostępu. Często również jest w stanie użyć dobrze sobie znanych technik w zupełnie nowy sposób.
Sennin DotonAtut nabyty
Atut ten oznacza osobę posiadającą ogrom wiedzy i umiejętności w jednej konkretnej dziedzinie. Sprawia to, że ma on dostęp do technik, do których normalny użytkownik tej konkretnej dziedziny nie miałby dostępu. Często również jest w stanie użyć dobrze sobie znanych technik w zupełnie nowy sposób.
SurvivalAtut nabyty
Postać posiada wiedzę niezbędną do przetrwania w dziczy. Wie, gdzie szukać schronienia, jakie rośliny są jadalne czy choćby jak rozpalić ogień.
TolerancjaAtut nabyty
Postać w wyniku różnych doświadczeń zyskała zwiększoną odporność na różne warunki pogodowe i ich zmienność. Dzięki temu lepiej znosi mrozy czy upały, nawet jeśli nie są one naturalne dla jego miejsca urodzenia. Atut tolerancji daje lepsze efekty wraz z wyższym atrybutem Wytrzymałości, pozwalając na wyższych poziomach (8+) negować nawet negatywne skutki bardziej wymagających warunków atmosferycznych, jak np. burze piaskowe, nienaturalnych źródła temperatur jak ogniska czy lodowce, a w przypadku naprawdę Wytrzymałych postaci - nawet słabsze techniki wpływające na temperaturę mogą nie odnosić skutków na postaci, co jest w pełni zależne od MG.
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Awatar użytkownika
Shin'ya Yuki
Posty: 555
Rejestracja: 26 mar 2023, 23:39
Ranga: Muryō no ninja
Ranga dodatkowa: Junior Katoniarz
Discord: athrevin
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: Północne Pustynie

Skarby przeszłości - Misja A
14/x
Oczywiście że musiało tak być, że na każdą rzecz jaka się udała, w zależności od poziomu udania, musiało przypadać równowartość w porażkach. Tak wyglądało całe życie i Akinori do tej pory powinna już dobrze o tym wiedzieć. Szczególnie ona, dziewczyna która swego czasu była... a przynajmniej uważała się za głowę korzenia. Dziewczyna, która potem dostała wyrok od Konohy. Dziewczyna, która podczas audiencji u Maji Seitaro, pomimo wejścia do jego gabinetu, czekała ponad tydzień na to aż ten raczy jej odpowiedzieć... A nie, to ostatnie mogło się tak tylko wydawać, albo było spowodowane różnicą postrzegania czasu związaną ze stresem, jaki pewnie towarzyszył jej w momencie spotkania się z kimś tak silnym. A może wcale do tego spotkania nie doszło... W sumie, było to dawno i w tym momencie, nie miało to wiele więcej znaczenia. Szczególnie teraz, wiele lat później, pośrodku pustyni. No, może krajobraz się zgadzał... ta, to na pewno.
Jednak dziewczyna nie miała w planach dalej cieszyć oka bezkresnymi piaskami, które każdego dnia wyglądały dokładnie tak samo. Właściwie, to nic dziwnego że nawet nikt nie starał się przywrócić tych ziem, do jakiegoś sensownego stanu. Przecież o ile nie było się jakimś wybitny... nie, odchodzimy znowu od tematu. Skupmy się na dziewczynie.
Jeszcze raz. Akinori, uważnie opadając na ziemię, postanowiła opaść w niej jeszcze głębiej za pomocą swoich umiejętności operowania Dotonem. Po użyciu niezwykle prostej, lecz cholernie skutecznej techniki, zapuściła się w piach i... No co tu dużo mówić, no gówno widziała. Co innego można widzieć, będąc scalonym z ziemią? I nawet nie próbujmy zrozumieć tego jak to właściwie działało, że chakra pozwalała na swobodne przemieszczanie się w skałach, bo to już przechodziło jakiekolwiek pojęcie. Chakra. Uznajmy że po prostu działało. I uwaga, rzeczywiście zadziałało.
Po minucie czy dwóch, cholernie szybkiego zapadania się w piachu, Akinori natrafiła na kamienny mur, a następnie wypadła z niego, opadając 2-3 metry na zimną posadzkę. No... i pojawił się problem. Choćby chciała, to swoimi oczami zbyt wiele w tej idealnej ciemnicy, zobaczyć wiele nie mogła. A dokładniej, to... no nie widziała kompletnie nic. Jedynie czuła, że jest zimno, ale to bardzo zimno. Tak zimno że aż ciarki ją przeszły.
Jeżeli nie jest powiedziane inaczej, Yuki jest w postaci szmacianej lalki.
Awatar użytkownika
Senju Akinori
Posty: 103
Rejestracja: 05 paź 2023, 21:25
Ranga: Muryō no ninja
Ranga dodatkowa: ex-Kapitan ANBU
Ranga dodatkowa: Maślany Golem
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Bank:

Re: Północne Pustynie

Jakie były zasady tego świata, skoro zarówno fizyka, jak i chemia, działały zależnie od życzeń każdej osoby, która wpływała na kształt świata? Chuj wie. To tak samo jak z odpowiedziami od Majiego Seitaro - raz pojawiają się w dzień, a innym razem w pięć dni biznesowych. Możma by rzec, że bardzo poważnie podchodzono tu do pracy najn-tu-fajw, ale nie specjalnie poważnie do działania wszystkiego dookoła. Świetnym przykładem jest technika Iwagakure no Jutsu, która jakimś cudem potrafiła sprawić, że człek se przenikał przez kamień/piasek/inne twarde minerały. Jednak to nie samo przenikanie było w tym wszystkim najciekawsze. Najciekawsze było to, że w czasie tegoż przenikania było dosłownie chuja widać i Akinori musiała na oślep kierować się do swojego docelowego punktu. Skoro dało się przenikać, to dlaczego nie dało się patrzeć? Dunno. I mam wrażenie, że MG dunno either.
Mimo wszystko wpadła do środka zauważając, że temperatura była niezbyt sprzyjająca (choć i tak chyba lepsze to od gotowania się pośrodku pustyni), a do tego ciemno tu było jak w dupie.
- Dobra, miałaś rację Ma'havre-chan. Niezła pamięć. Odpalam światło, a ty mi powiedz, co dalej. - stwierdziła składając pieczęci do techniki pozwalającej na stworzenie całkiem niezłej latarki ze swojego małego palca prawej ręki. Dzięki temu mogła widzieć na te dobre dziesięć metrów przed siebie, a to już było więcej niż nic.
Chakra 8500 - 100 (Kaijūdentō no Jutsu) = 8400
Techniki
► Pokaż Spoiler
Kaijūdentō no Jutsu | Flashlight Technique懐中電灯の術­
KlasyfikacjaNinjutsu, Kontrola Chakry
PieczęcieSzczur → Małpa → Smok → Ptak → Baran → Ptak
KosztStandardowy na turę
Zasięg5 metrów
WymaganiaMitsutama no Jutsu
Rozwinięcie Mitsutama no Jutsu w stronę bardziej bojową. W porównaniu do swojej poprzedniczki, nie tworzymy tutaj lewitującej kuli oświetlającej wszystko wokół. Zamiast tego skupiamy zwiększoną ilość chakry jaka wytwarza światło na opuszku dowolnego palca. Jest ono również skierowane w konkretną stronę i rozprowadza się w formie stożka przez 5 metrów o podeście mającym średnicę 2 metrów. Jesteśmy w stanie używać techniki na palcach obu dłoni kosztem Podwójnym na turę.

Samo światło z racji na większą ilość chakry w nie włożone, jest silniejsze od tego generowanego przez Mitsutama no Jutsu i jego zadaniem jest oślepienie przeciwników jakie wpadną w jego zasięg. To jak mocne jest to oślepienie zależy od wielu czynników. Od tego jak blisko znajdują się centrum latarki, od tego czy wpatrują się w nią przez jedną turę czy przez więcej, a także od naturalnego oświetlenia w pomieszczeniu. Im bliżej centrum światła, tym mocniejsze jest to oślepienie. Przyjmuje się, że będąc bezpośrednio przed opuszkiem palca z jakiego generowane jest światło, oberwanie z niego nawet przez krótką chwilę oślepia całkowicie na pół tury. Osoby na jego krańcu natomiast, odwracając wzrok natychmiast odzyskują normalną wizję.

Posiadając rangę S w Ninjutsu zasięg zwiększony jest do 10 metrów, a “podest” stożka ma wtedy średnicę 4 metrów.
Posiadając Sennina Ninjutsu zamiast podtrzymywania latarki, jesteśmy w stanie wytworzyć szybki, skierowany błysk o większej silne niż technika naturalnie ma, jaki oślepia wszystkich w zasięgu na 1 turę jeżeli Ci patrzą bezpośrednio na użytkownika. Wymaga to jednak kosztu Podwójnego. Zasięg jest identyczny jak przy normalnym użyciu techniki.
Posiadając Specializację w Ninjutsu można pominąć składanie pieczęci kumulując chakrę przez tyle czasu, ile zajęłoby rzeczywiste ich złożenie.
Jednoręczne składanie pieczęciAtut nabyty
Z różnych przyczyn shinobi może mieć zajętą rękę. Jednakże ninjutsu wymagają z reguły wykorzystania pieczęci. Postać z tym atutem jest w stanie pogodzić i jedno, i drugie mogąc składać pieczęci tylko i wyłącznie jedną ręką.
Współpracująca kontrola chakryAtut nabyty
Często zdarza się tak, że shinobi muszą podtrzymywać wiele technik w tym samym czasie. Nie jest to rzecz najprostsza, szczególnie kiedy techniki te skupiają się na jednej rzeczy np. na broni czy na oczach. Posiadacze tego atutu jednak tak często używali multum technik jakie trzeba było podtrzymywać, że w są w stanie to robić praktycznie bez skupiania się na nich. Wymaga to całkiem wysokiej Kontroli Chakry oraz długich treningów, jednak później nie muszą się przejmować ciągłym skupieniem na np. technice Hien.

Wymagany minimum poziom 7 w Kontroli Chakry aby zdobyć atut.
Sennin SuitonAtut nabyty
Atut ten oznacza osobę posiadającą ogrom wiedzy i umiejętności w jednej konkretnej dziedzinie. Sprawia to, że ma on dostęp do technik, do których normalny użytkownik tej konkretnej dziedziny nie miałby dostępu. Często również jest w stanie użyć dobrze sobie znanych technik w zupełnie nowy sposób.
Sennin MokutonAtut nabyty
Atut ten oznacza osobę posiadającą ogrom wiedzy i umiejętności w jednej konkretnej dziedzinie. Sprawia to, że ma on dostęp do technik, do których normalny użytkownik tej konkretnej dziedziny nie miałby dostępu. Często również jest w stanie użyć dobrze sobie znanych technik w zupełnie nowy sposób.
Sennin DotonAtut nabyty
Atut ten oznacza osobę posiadającą ogrom wiedzy i umiejętności w jednej konkretnej dziedzinie. Sprawia to, że ma on dostęp do technik, do których normalny użytkownik tej konkretnej dziedziny nie miałby dostępu. Często również jest w stanie użyć dobrze sobie znanych technik w zupełnie nowy sposób.
SurvivalAtut nabyty
Postać posiada wiedzę niezbędną do przetrwania w dziczy. Wie, gdzie szukać schronienia, jakie rośliny są jadalne czy choćby jak rozpalić ogień.
TolerancjaAtut nabyty
Postać w wyniku różnych doświadczeń zyskała zwiększoną odporność na różne warunki pogodowe i ich zmienność. Dzięki temu lepiej znosi mrozy czy upały, nawet jeśli nie są one naturalne dla jego miejsca urodzenia. Atut tolerancji daje lepsze efekty wraz z wyższym atrybutem Wytrzymałości, pozwalając na wyższych poziomach (8+) negować nawet negatywne skutki bardziej wymagających warunków atmosferycznych, jak np. burze piaskowe, nienaturalnych źródła temperatur jak ogniska czy lodowce, a w przypadku naprawdę Wytrzymałych postaci - nawet słabsze techniki wpływające na temperaturę mogą nie odnosić skutków na postaci, co jest w pełni zależne od MG.
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Awatar użytkownika
Shin'ya Yuki
Posty: 555
Rejestracja: 26 mar 2023, 23:39
Ranga: Muryō no ninja
Ranga dodatkowa: Junior Katoniarz
Discord: athrevin
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: Północne Pustynie

Skarby przeszłości - Misja A
15/x
Historia która się rozwijała przed naszymi oczami, była jedną z tych, których opisanie jest cholernie ciężkie. I tak jak były czasami momenty, w których działa się jakaś akcja, to jeszcze było co opowiadać... ale oprócz tego, prawdziwym wyzwaniem nie jest przeżycie przeciwności losu, lecz nie zdechnięcie z nudów. Opowiadanie o ciągle tych samych krajobrazach, o których nawet nie można było wiele odpowiedzieć. Brak jakichkolwiek ciekawych postaci, ponieważ w promieniu kilkudziesięciu, jak nie nawet kilkuset kilometrów, kompletnie nikogo nie było. A nawet jeżeli był, to byłby takim dziwakiem, że może lepiej by go nie było spotkać. Zresztą, po co miałby tu być, jeżeli tu do cholery jasnej nic nie było. Piach na lewo, na prawo, w dół i...nawet teraz i w górę. Wszędzie ten cholerny, jednostajny, monotonny piach. Włażący w buty, oczy, uszy, zęby i wszystkie inne dziury jakie tylko były w ludzkim ciele. Pustynia była prawdziwie ciężkim miejscem i to nie tylko do życie, ale też do opisania przez wanna-be pisarzy, pracujących za zmyśloną walutę, do wydania w zmyślonym świecie. Ale cóż, skoro się zaczęło, trzeba też to skończyć. A ta historia wyglądała tak, jakby była coraz bliżej końca. A może to Akinori była blisko końca? No... coś na pewno się zaczynało kończyć.

A więc czytelniku, który pewnie ominąłeś powyższy akapit, jeżeli chciałbyś dowiedzieć się co teraz dzieje się z chorą psychicznie Senju, to trafiłeś w idealne miejsce. A jeżeli przychodzisz tu po przeczytaniu tego wywodu, szczerze współczuję. Ale do rzeczy. Dziewczyna po wpadnięciu do czegoś, co było jakby korytarzem, stwierdziła że zapali sobie światło. Dlaczego kilka dni temu nie zrobiła tego w... czymkolwiek, gdzie była Ma'havre? Cholera ją wie, ale teraz miała już dodatkowe klepki w mózgu, które pozwoliły jej na wykonanie tego, jakże zaawansowanego, manewru. A co zobaczyła po oświetleniu? No,... korytarz. W jedną stronę zawalony, w drugą stronę nie zawalony. Ściany były wykonane z kamienia, nawet całkiem porządnie wypolerowanego. - Do przodu, powinniśmy tamtędy dojść do głównej sali. - polecił głos w głowie, mówiąc o kierunku który był z funkcjonalnym korytarzem. Nie mając wiele lepszych alternatyw, dziewczyna po prostu poszła przed siebie... no I szła... i szła. Nie ukrywajmy, szła tak sobie chwilę korytarzem nudnym jak cholera. Ale, to nie wszystko. Bo gdy ta chwila się skończyła, dziewczyna doszła do ślepej uliczki. A dokładniej, to trafiła na dziwnie wyglądającą ścianę, jakby z poziomymi pasami, deeelikatnie wypukłą. Czym dłużej przyglądała się jej, tym bardziej była pewna że wygląda jak... - Vij. Cholera zrobiła sobie tu legowisko.
Jeżeli nie jest powiedziane inaczej, Yuki jest w postaci szmacianej lalki.
Awatar użytkownika
Senju Akinori
Posty: 103
Rejestracja: 05 paź 2023, 21:25
Ranga: Muryō no ninja
Ranga dodatkowa: ex-Kapitan ANBU
Ranga dodatkowa: Maślany Golem
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Bank:

Re: Północne Pustynie

Na szczęście autor tego posta jest leniwym chujem i gdy zobaczył nieludzko długi wywód na temat piasku i pustyni postanowił darować sobie doczytywanie go do końca. Ranty na piasek rodem ze Star Wars lepiej pozostawić sobie na inną okazję np. na pbf mówiący o tematyce Gwiezdnych Wojen, gdzie możnaby mówić o szorstkości piasku oraz jego właściwościach włażenia w miejsca najmniej do tego przeznaczone. Nie ma co gadać, bo i tak nic to nie zmieni. Była na pustyni. Dlaczego? Los ją tu wysłał w poszukiwaniu w zasadzie sama nie była pewna czego. Ma'havre mówiła o minerale, który wyzwoli z siebie tyle energii, że cytując klasyka "O ja pierdolę". Co się stanie jak już to znajdzie? Nie wiedziała tego także, ale skoro już tu była to musiała doprowadzić temat do końca.

Technika Ninjutsu rozświetliła jej drogę pozwalając przyjrzeć się gładkim ścianom świątyni, do której przyprowadził ją maślany golem. Dlaczego wcześniej nie użyła tego, żeby rozświetlić sobie drogę? Zapewne skleroza, albo inny Madara jej tego zabronił. Nie było zresztą po co rozważać tak odległą, jak dla niej, przeszłość przez pryzmat obecnych wydarzeń. Teraz najważniejsze było poruszać się według wskazówek podawanych przez jej nową najlepszą przyjaciółkę. No i tak szła, i szła, aż wreszcie dotarła do ściany wyglądającej zupełnie inaczej od reszty, której zresztą powinno tu chyba nie być biorąc pod uwagę, jak blokowała jej trasę. Jak się zresztą wkrótce okazało nie była to ściana, a bok gigantycznego Vija, który postanowił zrobić tu sobie miejsce spoczynku.
- Nie ma co panikować. Mam plan. - powiedziała Akinori, która zdecydowanie znała się na tworzeniu wielu wspaniałych planów o wysokiej pomyśloności i powodzeniu. Zapewne wielu z tutaj zebranych pomyślało już, że dziewczę zaraz odpali takiego Buddę, że Kyuubi się chowa. Lecz nie. Tym razem Akinori zamierzała zrobić to, czym zajmowało się ANBU. Złożyła pieczęci do Iwagakure no Jutsu. Zamierzała przemieścić się pod Vijem w miarę blisko powierzchni, tak żeby móc w razie czego szybko wyjrzeć i się upewnić, że zagrożenie było za nią, ale też na tyle głęboko, żeby się o potwora nie ocierać bez potrzeby. Oczywiście gdyby znalazła korytarz po drugiej stronie, to też pokonywałaby go przy pomocy Iwagakure no Jutsu. Światła nie anulowała, bo wątpiła w to, że stworzenie spędzające całe swoje życie pod ziemią posiadało dobry wzrok.
Chakra 8400 - 100 (Kaijūdentō no Jutsu) - 100 (Iwagakure no Jutsu) = 8200
Techniki
► Pokaż Spoiler
Kaijūdentō no Jutsu | Flashlight Technique懐中電灯の術­
KlasyfikacjaNinjutsu, Kontrola Chakry
PieczęcieSzczur → Małpa → Smok → Ptak → Baran → Ptak
KosztStandardowy na turę
Zasięg5 metrów
WymaganiaMitsutama no Jutsu
Rozwinięcie Mitsutama no Jutsu w stronę bardziej bojową. W porównaniu do swojej poprzedniczki, nie tworzymy tutaj lewitującej kuli oświetlającej wszystko wokół. Zamiast tego skupiamy zwiększoną ilość chakry jaka wytwarza światło na opuszku dowolnego palca. Jest ono również skierowane w konkretną stronę i rozprowadza się w formie stożka przez 5 metrów o podeście mającym średnicę 2 metrów. Jesteśmy w stanie używać techniki na palcach obu dłoni kosztem Podwójnym na turę.

Samo światło z racji na większą ilość chakry w nie włożone, jest silniejsze od tego generowanego przez Mitsutama no Jutsu i jego zadaniem jest oślepienie przeciwników jakie wpadną w jego zasięg. To jak mocne jest to oślepienie zależy od wielu czynników. Od tego jak blisko znajdują się centrum latarki, od tego czy wpatrują się w nią przez jedną turę czy przez więcej, a także od naturalnego oświetlenia w pomieszczeniu. Im bliżej centrum światła, tym mocniejsze jest to oślepienie. Przyjmuje się, że będąc bezpośrednio przed opuszkiem palca z jakiego generowane jest światło, oberwanie z niego nawet przez krótką chwilę oślepia całkowicie na pół tury. Osoby na jego krańcu natomiast, odwracając wzrok natychmiast odzyskują normalną wizję.

Posiadając rangę S w Ninjutsu zasięg zwiększony jest do 10 metrów, a “podest” stożka ma wtedy średnicę 4 metrów.
Posiadając Sennina Ninjutsu zamiast podtrzymywania latarki, jesteśmy w stanie wytworzyć szybki, skierowany błysk o większej silne niż technika naturalnie ma, jaki oślepia wszystkich w zasięgu na 1 turę jeżeli Ci patrzą bezpośrednio na użytkownika. Wymaga to jednak kosztu Podwójnego. Zasięg jest identyczny jak przy normalnym użyciu techniki.
Posiadając Specializację w Ninjutsu można pominąć składanie pieczęci kumulując chakrę przez tyle czasu, ile zajęłoby rzeczywiste ich złożenie.
Doton: Iwagakure no Jutsu | Earth Release: Hiding in Rock Technique土遁・岩隠れの術­
KlasyfikacjaDoton, Transformacja Natury
PieczęcieWąż → Smok → Zając → Koń → Pies → Małpa → Wąż
KosztStandardowy ukrycie
Połowiczny na turę (już po ukryciu)
ZasięgNa siebie
WymaganiaZnajomość Doton: Dochū Eigyo no Jutsu
Technika umożliwiająca przemieszczanie się nie tylko w ziemi, ale i w skałach. Prędkość przemieszczania się jest dowolna, acz nie ma problemów z prędkością porównywalną do biegu.

Posiadając rangę S w Doton przy dezaktywacji techniki jesteśmy w stanie, płacąc standardowy koszt techniki C, zamaskować się chakrą, upodabniając nasz wygląd do terenu, z którego właśnie wyszliśmy. Nie jest to niewidzialność, tylko bardzo dobry komuflaż. Znika on po jednej turze.
Posiadając Specjalizację w Doton i Sennina w Doton można próbować przejść także przez metalowe obiekty. Wymaga to jednak uiszczenia dodatkowej opłaty jak za technikę rangi A, a tempo przemieszczania jest bardzo wolne.
Jednoręczne składanie pieczęciAtut nabyty
Z różnych przyczyn shinobi może mieć zajętą rękę. Jednakże ninjutsu wymagają z reguły wykorzystania pieczęci. Postać z tym atutem jest w stanie pogodzić i jedno, i drugie mogąc składać pieczęci tylko i wyłącznie jedną ręką.
Współpracująca kontrola chakryAtut nabyty
Często zdarza się tak, że shinobi muszą podtrzymywać wiele technik w tym samym czasie. Nie jest to rzecz najprostsza, szczególnie kiedy techniki te skupiają się na jednej rzeczy np. na broni czy na oczach. Posiadacze tego atutu jednak tak często używali multum technik jakie trzeba było podtrzymywać, że w są w stanie to robić praktycznie bez skupiania się na nich. Wymaga to całkiem wysokiej Kontroli Chakry oraz długich treningów, jednak później nie muszą się przejmować ciągłym skupieniem na np. technice Hien.

Wymagany minimum poziom 7 w Kontroli Chakry aby zdobyć atut.
Sennin SuitonAtut nabyty
Atut ten oznacza osobę posiadającą ogrom wiedzy i umiejętności w jednej konkretnej dziedzinie. Sprawia to, że ma on dostęp do technik, do których normalny użytkownik tej konkretnej dziedziny nie miałby dostępu. Często również jest w stanie użyć dobrze sobie znanych technik w zupełnie nowy sposób.
Sennin MokutonAtut nabyty
Atut ten oznacza osobę posiadającą ogrom wiedzy i umiejętności w jednej konkretnej dziedzinie. Sprawia to, że ma on dostęp do technik, do których normalny użytkownik tej konkretnej dziedziny nie miałby dostępu. Często również jest w stanie użyć dobrze sobie znanych technik w zupełnie nowy sposób.
Sennin DotonAtut nabyty
Atut ten oznacza osobę posiadającą ogrom wiedzy i umiejętności w jednej konkretnej dziedzinie. Sprawia to, że ma on dostęp do technik, do których normalny użytkownik tej konkretnej dziedziny nie miałby dostępu. Często również jest w stanie użyć dobrze sobie znanych technik w zupełnie nowy sposób.
SurvivalAtut nabyty
Postać posiada wiedzę niezbędną do przetrwania w dziczy. Wie, gdzie szukać schronienia, jakie rośliny są jadalne czy choćby jak rozpalić ogień.
TolerancjaAtut nabyty
Postać w wyniku różnych doświadczeń zyskała zwiększoną odporność na różne warunki pogodowe i ich zmienność. Dzięki temu lepiej znosi mrozy czy upały, nawet jeśli nie są one naturalne dla jego miejsca urodzenia. Atut tolerancji daje lepsze efekty wraz z wyższym atrybutem Wytrzymałości, pozwalając na wyższych poziomach (8+) negować nawet negatywne skutki bardziej wymagających warunków atmosferycznych, jak np. burze piaskowe, nienaturalnych źródła temperatur jak ogniska czy lodowce, a w przypadku naprawdę Wytrzymałych postaci - nawet słabsze techniki wpływające na temperaturę mogą nie odnosić skutków na postaci, co jest w pełni zależne od MG.
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Awatar użytkownika
Shin'ya Yuki
Posty: 555
Rejestracja: 26 mar 2023, 23:39
Ranga: Muryō no ninja
Ranga dodatkowa: Junior Katoniarz
Discord: athrevin
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: Północne Pustynie

Skarby przeszłości - Misja A
16/x
"Mam" i "plan", dwa słowa które wywierały ogromne uczucie przerażenia i niepewności w każdym, kto słyszał je wypowiedziane z ust kogoś tak niezdrowo pierdolniętego, jak Akinori. Słysząc te słowa, nie można było być pewnym, czy właśnie nie dojdzie do zawalenia się całej jaskini, zamiany pustyni w bujny las, stworzenie oceanu wiszącego wysoko w chmurach, czy może... po prostu do zrobienia zajebiście dobrej kanapki. Akinori była niezwykle losowo podejmującą decyzje postacią, których to poprawność moralna jak i logiczna, często była daleka od ogólnie przyjętych norm. Ale, czy było tak też i tym razem? O dziwo... nie, kompletnie nie. Ten pomysł był równie idealny, jak użycie latarki czy... zrobienie dokładnie tego samego, aby się tu dostać w pierwszej kolejności. Gdy nie ma się lepszej alternatywy, najlepiej schować głowę w piach, albo jeszcze lepiej w kamień... a najlepiej to nie tylko głowę, a całą siebie i przejść w ziemi kilka metrów, aby po chwili wyjrzeć i ujrzeć że się udało!
Po wyjściu z ziemi i rozejrzeniu się, Akinori mogła zobaczyć że nie była już na korytarzu. Pomieszczenie w którym aktualnie przebywała, było dość sporych rozmiarów, ale nie tak wielkie jak "komnata" Ma'havre. Przypominało bardziej wnętrze jakiejś katedry, kaplicy... generalnie wyglądało jak coś, co mogło być kiedyś obiektem sakralnym. Na ścianach jak i na suficie, mogła zobaczyć fragmenty poniszczonych malowideł, które były okrutnie nadgryzione zębem czasu. Miejsce z którego przyszła, było oczywiście zawalone cielskiem spoczywającego Vija, który nie dość że okalał część pomieszczenia, wchodząc jak i wychodząc dwoma tunelami po przeciwnych stronach pomieszczenia, to ewidentnie zrobił sobie z tego budynku legowisko, na co wskazywały hurtowe ilości odchodów, których to aromat po chwili dotarł do nosa dziewczyny. Zauważyła też, że w ścianach było więcej dziur o średnicy odpowiadającej cielsku leżącej gigantycznej pustynnej glizdy. Na środku zaś, mogła zauważyć coś na wzór podestu, który był pokryty ogromną ilością znaków, przypominających Fuuinjutsu - ... wygląda na to że pieczęć nadal istnieje... - dodał głos w głowie, swój jakże przydatny komentarz.
Jeżeli nie jest powiedziane inaczej, Yuki jest w postaci szmacianej lalki.
Awatar użytkownika
Senju Akinori
Posty: 103
Rejestracja: 05 paź 2023, 21:25
Ranga: Muryō no ninja
Ranga dodatkowa: ex-Kapitan ANBU
Ranga dodatkowa: Maślany Golem
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Bank:

Re: Północne Pustynie

Ha! I kto by się spodziewał?! Ta sama Akinori, po której ciśnie się, że jest klaunem nagle wykonuje sensowne akcje. A może chodzi w tym wszystkim o akcje, które napotkaliśmy po drodze? Nieważne. W każdym razie jej plan unikania konfrontacji z tym jakże nieprzyjaznym zwierzem dość dobrze się powodził, co poskutowało bardzo szybkim przedostaniem się na drugą stronę. Ku swojemu zdziwieniu odkryła tam, że znajdowała się w pomieszczeniu nieco innym niż do tej pory - do tego całym zawalonym odchodami i rozkopanym przez obecnego tu Vija. Innymi słowy będzie musiała bardzo uważać, żeby stworzenie nie obudziło się nagle i nie zachciało zeżreć jej żywcem. Nie chciała kolejny raz powtarzać błędu z przywoływaniem Buddy, jak podczas walki z Ma'havre. A póki co zdawało się, że to był jej jedyny sensowny sposób na walkę z tymi gigantycznymi zanętami na ryby. A może powinno się tych Vijów używać do łowienia Lewiatanów, o których istnieniu Akinori jeszcze dość średnio wiedziała?
Używając wszystkich swoich umiejętności cichaczem zakradała się dalej (Atut Ninja) w głąb pomieszczenia starając się jednocześnie nie zwracać uwagi na panujący tu smród. Wciąż zakładała, że stwory muszą jakoś reagować na dźwięki objawiające się w postaci drgań. Inaczej ciężko by im było znaleźć swoje ofiary na powierzchni pustyni. W każdym razie zbliżyła się do miejsca mocy, co oznajmił jej amulet maślany golem. Oczywiście Akinori była bardzo dobrą specjalistką w dziedznie Fuuinjutsu, więc stwierdzenie to nie zrobiło na niej większego wrażenia. Ot, ktoś powiedział prosty fakt, któremu nie dało się zaprzeczyć - tak jakby ktoś powiedział, że istnieją tylko dwie płcie.
Nasza niesamowita Uchiha Kawauso Senju schyliła się przy znakach, które postanowiła zacząć analizować i odszyfrowywać w miarę swoich możliwości. W końcu jakoś musiała się dowiedzieć cokolwiek o technice, z którą miała się mierzyć. (Biegłość Łamacz Szyfrów oraz Fuuinjutsu S)
Chakra 8200 - 100 (Kaijūdentō no Jutsu) = 8100
Techniki
► Pokaż Spoiler
Kaijūdentō no Jutsu | Flashlight Technique懐中電灯の術­
KlasyfikacjaNinjutsu, Kontrola Chakry
PieczęcieSzczur → Małpa → Smok → Ptak → Baran → Ptak
KosztStandardowy na turę
Zasięg5 metrów
WymaganiaMitsutama no Jutsu
Rozwinięcie Mitsutama no Jutsu w stronę bardziej bojową. W porównaniu do swojej poprzedniczki, nie tworzymy tutaj lewitującej kuli oświetlającej wszystko wokół. Zamiast tego skupiamy zwiększoną ilość chakry jaka wytwarza światło na opuszku dowolnego palca. Jest ono również skierowane w konkretną stronę i rozprowadza się w formie stożka przez 5 metrów o podeście mającym średnicę 2 metrów. Jesteśmy w stanie używać techniki na palcach obu dłoni kosztem Podwójnym na turę.

Samo światło z racji na większą ilość chakry w nie włożone, jest silniejsze od tego generowanego przez Mitsutama no Jutsu i jego zadaniem jest oślepienie przeciwników jakie wpadną w jego zasięg. To jak mocne jest to oślepienie zależy od wielu czynników. Od tego jak blisko znajdują się centrum latarki, od tego czy wpatrują się w nią przez jedną turę czy przez więcej, a także od naturalnego oświetlenia w pomieszczeniu. Im bliżej centrum światła, tym mocniejsze jest to oślepienie. Przyjmuje się, że będąc bezpośrednio przed opuszkiem palca z jakiego generowane jest światło, oberwanie z niego nawet przez krótką chwilę oślepia całkowicie na pół tury. Osoby na jego krańcu natomiast, odwracając wzrok natychmiast odzyskują normalną wizję.

Posiadając rangę S w Ninjutsu zasięg zwiększony jest do 10 metrów, a “podest” stożka ma wtedy średnicę 4 metrów.
Posiadając Sennina Ninjutsu zamiast podtrzymywania latarki, jesteśmy w stanie wytworzyć szybki, skierowany błysk o większej silne niż technika naturalnie ma, jaki oślepia wszystkich w zasięgu na 1 turę jeżeli Ci patrzą bezpośrednio na użytkownika. Wymaga to jednak kosztu Podwójnego. Zasięg jest identyczny jak przy normalnym użyciu techniki.
Posiadając Specializację w Ninjutsu można pominąć składanie pieczęci kumulując chakrę przez tyle czasu, ile zajęłoby rzeczywiste ich złożenie.
Jednoręczne składanie pieczęciAtut nabyty
Z różnych przyczyn shinobi może mieć zajętą rękę. Jednakże ninjutsu wymagają z reguły wykorzystania pieczęci. Postać z tym atutem jest w stanie pogodzić i jedno, i drugie mogąc składać pieczęci tylko i wyłącznie jedną ręką.
Współpracująca kontrola chakryAtut nabyty
Często zdarza się tak, że shinobi muszą podtrzymywać wiele technik w tym samym czasie. Nie jest to rzecz najprostsza, szczególnie kiedy techniki te skupiają się na jednej rzeczy np. na broni czy na oczach. Posiadacze tego atutu jednak tak często używali multum technik jakie trzeba było podtrzymywać, że w są w stanie to robić praktycznie bez skupiania się na nich. Wymaga to całkiem wysokiej Kontroli Chakry oraz długich treningów, jednak później nie muszą się przejmować ciągłym skupieniem na np. technice Hien.

Wymagany minimum poziom 7 w Kontroli Chakry aby zdobyć atut.
Sennin SuitonAtut nabyty
Atut ten oznacza osobę posiadającą ogrom wiedzy i umiejętności w jednej konkretnej dziedzinie. Sprawia to, że ma on dostęp do technik, do których normalny użytkownik tej konkretnej dziedziny nie miałby dostępu. Często również jest w stanie użyć dobrze sobie znanych technik w zupełnie nowy sposób.
Sennin MokutonAtut nabyty
Atut ten oznacza osobę posiadającą ogrom wiedzy i umiejętności w jednej konkretnej dziedzinie. Sprawia to, że ma on dostęp do technik, do których normalny użytkownik tej konkretnej dziedziny nie miałby dostępu. Często również jest w stanie użyć dobrze sobie znanych technik w zupełnie nowy sposób.
Sennin DotonAtut nabyty
Atut ten oznacza osobę posiadającą ogrom wiedzy i umiejętności w jednej konkretnej dziedzinie. Sprawia to, że ma on dostęp do technik, do których normalny użytkownik tej konkretnej dziedziny nie miałby dostępu. Często również jest w stanie użyć dobrze sobie znanych technik w zupełnie nowy sposób.
SurvivalAtut nabyty
Postać posiada wiedzę niezbędną do przetrwania w dziczy. Wie, gdzie szukać schronienia, jakie rośliny są jadalne czy choćby jak rozpalić ogień.
TolerancjaAtut nabyty
Postać w wyniku różnych doświadczeń zyskała zwiększoną odporność na różne warunki pogodowe i ich zmienność. Dzięki temu lepiej znosi mrozy czy upały, nawet jeśli nie są one naturalne dla jego miejsca urodzenia. Atut tolerancji daje lepsze efekty wraz z wyższym atrybutem Wytrzymałości, pozwalając na wyższych poziomach (8+) negować nawet negatywne skutki bardziej wymagających warunków atmosferycznych, jak np. burze piaskowe, nienaturalnych źródła temperatur jak ogniska czy lodowce, a w przypadku naprawdę Wytrzymałych postaci - nawet słabsze techniki wpływające na temperaturę mogą nie odnosić skutków na postaci, co jest w pełni zależne od MG.
Łamacz SzyfrówBiegłość
Postać w związku z jej zaawansowanymi umiejętnościami z dziedziny Fūinjutsu oraz poprzez wiedzę, jaką to zdobyła podczas swoich przygód, posiada nadzwyczajną łatwość w analizie pieczęci. Zyskuje ona dodatkowo 5 punktów analizy na turę. Tak więc, jeżeli postać posiada rangę S w Fūinjutsu, to zamiast bazowych 10 punktów, posiada ich 15. Jeżeli jakiekolwiek techniki bazują na tej wartości, to jest ona brana pod uwagę dopiero po doliczeniu bonusowych 5 punktów.
Ostatnio zmieniony 11 lip 2024, 23:13 przez Senju Akinori, łącznie zmieniany 1 raz.
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Awatar użytkownika
Shin'ya Yuki
Posty: 555
Rejestracja: 26 mar 2023, 23:39
Ranga: Muryō no ninja
Ranga dodatkowa: Junior Katoniarz
Discord: athrevin
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: Północne Pustynie

Skarby przeszłości - Misja A
17/x
Jakby, co tu dużo było do opowiadania. Akinori władała tak nadludzkim refleksem, oraz jeszcze dodatkowymi atutami wspomagające ciche chodzenie, że nie można było się przyczepić do czegokolwiek. Znaczy, może do tych zapachów, które przez jej refleks były odczuwalne cholernie mocno... ale, nadal miała wytrzymałość oraz siłę woli najwytrzymalszego cywila, więc czy rzeczywiście można by się sprzeczać z tym, czy nie dawała wytrzymać czegoś tak błachego, jak zapach robaczego łajna? Oczywiście że nie. Tak samo, jak i nie było właśnie możliwości do przyczepienia się o to, czy chodziła cicho. No chodziła cholernie cicho, właściwie to sama siebie nawet nie słyszała, pomimo wyczulonego słuchu. Jakby miała do tego jeszcze długą suknię aż do ziemi, to ktoś ją obserwujący, mógłby stwierdzić że jest ona zjawą, sunącą bezszelestnie między stosami guana... I choć nie był to najbardziej romantyczny widok, ani też szczególnie apetyczny. Ale dziewczyna nie przyszła tu ani romansować, ani też na piknik. Ona miała zadanie do wykonania, zlecone przez maślanego golema, który nie zabił jej z czystego, sadystycznego kaprysu. A tym zadaniem było znalezienie jakiegoś minerału o ogromnej mocy. Czy była blisko? Potężne pieczęcie wskazywały na to że tak.
A jeżeli o pieczęci mowa, to Akinori rozpoczęła studiowanie jej. I jak się dość szybko przekonała, nie była to byle pieczęć. Generalnie miała wrażenie, jakby to nawet do końca pieczęć nie była, tylko coś... jakby prymitywna jej wersja, ale zarazem cholernie potężna. Porównywać to mogła do gigantycznej księgi, zapisanej w języku jaskiniowców. Niby to prymitywny język, ale było tam tyle treści, że cholernie ciężko to szło. Ale nie poddawała się i po pewnym, bliżej nieokreślonym czasie w związku z brakiem posiadania zegarka, udało jej się zrozumieć jak się jej pozbyć.
Nie były to jednak bardzo dokładne wytyczne, bo do nich musiałaby jeszcze chwilę posiedzieć nad tym prymitywnym behemotem, ale... były jakieś. Otóż, żeby pozbyć się jej, potrzebowała albo odpowiedniej zdolności do zdejmowania pieczęci, wybuchu potężnej techniki energetycznej lub ciosu o nienaturalnej sile, godnej bogów.
Jeżeli nie jest powiedziane inaczej, Yuki jest w postaci szmacianej lalki.
Awatar użytkownika
Senju Akinori
Posty: 103
Rejestracja: 05 paź 2023, 21:25
Ranga: Muryō no ninja
Ranga dodatkowa: ex-Kapitan ANBU
Ranga dodatkowa: Maślany Golem
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Bank:

Re: Północne Pustynie

Nie zapominajmy wszyscy, że ta chodząca maszyna zniszczenia, człowiek który sprowadzał ragnarok oraz wszystkie egipskie plagi w najbardziej losowych momentach, była jednocześnie Kapitanem ANBU oraz członkinią podziemnej organizacji (o której istnieniu z jakiegoś powodu wiedzieli wszyscy) znaną najlepiej z infiltracji oraz działań cichociemnych. Poruszanie się cicho i z gracją było w jej krwi. No może poza tym jednym razem, gdy spadła w barze komuś na stolik, bo uznała sufit za doskonałą opcję do poruszania się. Nawet najlepszym wpadają się wpadki, więc nie ma co tego analizować. Wniosek, w każdym razie był taki, że Akinori przechodziła przez korytarze bezszelestnie jakby sama była śmierdzącym powietrzem poruszającym się po tym pomieszczeniu.
Praca związana z włamywaniem się i infiltracją dało jej także wiele doświadczenia w analizie zabezpieczeń, a także możliwość ich łamania. No poza tym faktem, że nikt nigdy nie przekazał jej techniki zdolnej do łamania innych Fuuinjutsu. Czemu? Ciężko to wytłumaczyć, najwidoczniej Konoha, albo nie miała do czegoś takiego dostępu, albo nie uważali takich zdolności za niezbędne dla swoich szpiegów. Być może był też zupełnie inny powód, którego nikt nie mógł się domyślić, bo był zbyt zawiły dla ludzi mieszkających w tym niezwykle przedziwnym świecie.
Koniec końców, po jakimś czasie udało się zrozumieć technikę pieczętującą. Była rzucona w sposób dziwny, mało finezyjny, ale za to nie żałowano na materiale - zupełnie jak w przypadku Muscle Car z Ameryki. Domyśliła się, że zapewne starożytna cywilizacja musiała być bardzo słaba w rozumieniu chakry, ale nie było to teraz absolutnie ważne. Zadaniem Akinori było teraz przebić się przez tę barierę. Jak wcześniej wspomniałem technik do usuwania Fuuinjutsu nie miała. Nie miała też technik wysoce wybuchowych, ani też nie była jakoś bardzo silna. Jedna technika mogła ją teraz uratować, ale używając jej godziła się na to, że Vij się przebudzi, a potem spróbuje swoich sił w pożarciu jej. Szansa była najprawdopodobniej tylko jedna, ale musiała zaryzykować.
Wykorzystując swoją znajomość pieczęci postarała się zlokalizować, najlepiej jak potrafiła, najsłabszy punkt całego tego dziwnego Fuuinjutsu. Następnie skumulowała chakrę do wykonania techniki Chikara-Zeme. Zamierzała wykorzystać rękę, w której nie miała odpalonej latarki do jak najsilniejszego uderzenia w odnaleziony przez siebie punkt w nadziei na to, że to zadziała. Oczywiście była gotowa na przebudzenie się Vija, w każdym razie przewidywała taki scenariusz, więc odezwała się do Ma'havre.
- Oby to było to, bo zaraz zacznie się tu piekło. - przygotowała się mentalnie, a potem uderzyła z całych sił modląc się o to, żeby był tu tylko jeden Vij.
Chakra 8100 - 100 (Kaijūdentō no Jutsu) - 2k (Chikara-Zeme) - 250 (Ochrona ręki przed złamaniem) = 5750
Techniki
► Pokaż Spoiler
Chikara-zeme | Attacking With All One's Might力攻め
KlasyfikacjaNinjutsu, Kontrola Chakry
PieczęcieCzas kumulacji chakry równy 10 pieczęciom
KosztPoczwórny
ZasięgBezpośredni
WymaganiaKontrola Chakry 9
Stosunkowo zaawansowana technika wymagająca wysokiej kontroli chakry do wykonania. Polega ona na zebraniu ogromnej ilości chakry w pięści, a następnie przy udanym trafieniu - nagłym wyrzuceniu całej w ten sposób zebranej chakry w stronę przeciwnika, zadając ogromne obrażenia i wywołując mało groźną falę uderzeniową skierowaną w stronę w jaką to wzięliśmy zamach. Najczęściej zwyczajnie odpycha ona wszystko na jakieś 3 metry. Siła takiego uderzenia nie jest zależna od siły naszej postaci i jest zdolna zniszczyć większość struktur, połamać większość kości w ludzkim ciele i przebić nawet silniejsze defensywy rangi S. Z racji na to jak nagłe jest to wypuszczenie chakry, obrażeń doznaje również sama dłoń użytkownika - co najczęściej skutkuje połamanymi kościami w dłoni.

Jeżeli w ciągu 1 tur nie uderzymy czegoś, zebrana w ten sposób chakra samoistnie ulatnia się z nas i wyparowuje w powietrzu.

Posiadając Wytrzymałość 7 użytkownik może przelać dodatkowy koszt Standardowy rangi A, w celu wytworzenia warstwy amortyzującej negatywne efekty tak silnego uderzenia. Kości w dłoni nie ulegają wtedy złamaniu.
Posiadając Kontrolę Chakry 10 ilość tur po których chakra samoistnie się ulatnia jest zwiększona do 3.
Posiadając Sennina Ninjutsu kosztem Ośmiokrotnym jesteśmy w stanie pokryć obie pięści na raz. Koszt ochrony dłoni przed negatywnymi efektami jest wtedy podwójny.
Posiadając Specjalizację w Ninjutsu czas kumulacji chakry zmniejszony jest o 4 pieczęcie.
Kaijūdentō no Jutsu | Flashlight Technique懐中電灯の術­
KlasyfikacjaNinjutsu, Kontrola Chakry
PieczęcieSzczur → Małpa → Smok → Ptak → Baran → Ptak
KosztStandardowy na turę
Zasięg5 metrów
WymaganiaMitsutama no Jutsu
Rozwinięcie Mitsutama no Jutsu w stronę bardziej bojową. W porównaniu do swojej poprzedniczki, nie tworzymy tutaj lewitującej kuli oświetlającej wszystko wokół. Zamiast tego skupiamy zwiększoną ilość chakry jaka wytwarza światło na opuszku dowolnego palca. Jest ono również skierowane w konkretną stronę i rozprowadza się w formie stożka przez 5 metrów o podeście mającym średnicę 2 metrów. Jesteśmy w stanie używać techniki na palcach obu dłoni kosztem Podwójnym na turę.

Samo światło z racji na większą ilość chakry w nie włożone, jest silniejsze od tego generowanego przez Mitsutama no Jutsu i jego zadaniem jest oślepienie przeciwników jakie wpadną w jego zasięg. To jak mocne jest to oślepienie zależy od wielu czynników. Od tego jak blisko znajdują się centrum latarki, od tego czy wpatrują się w nią przez jedną turę czy przez więcej, a także od naturalnego oświetlenia w pomieszczeniu. Im bliżej centrum światła, tym mocniejsze jest to oślepienie. Przyjmuje się, że będąc bezpośrednio przed opuszkiem palca z jakiego generowane jest światło, oberwanie z niego nawet przez krótką chwilę oślepia całkowicie na pół tury. Osoby na jego krańcu natomiast, odwracając wzrok natychmiast odzyskują normalną wizję.

Posiadając rangę S w Ninjutsu zasięg zwiększony jest do 10 metrów, a “podest” stożka ma wtedy średnicę 4 metrów.
Posiadając Sennina Ninjutsu zamiast podtrzymywania latarki, jesteśmy w stanie wytworzyć szybki, skierowany błysk o większej silne niż technika naturalnie ma, jaki oślepia wszystkich w zasięgu na 1 turę jeżeli Ci patrzą bezpośrednio na użytkownika. Wymaga to jednak kosztu Podwójnego. Zasięg jest identyczny jak przy normalnym użyciu techniki.
Posiadając Specializację w Ninjutsu można pominąć składanie pieczęci kumulując chakrę przez tyle czasu, ile zajęłoby rzeczywiste ich złożenie.
Jednoręczne składanie pieczęciAtut nabyty
Z różnych przyczyn shinobi może mieć zajętą rękę. Jednakże ninjutsu wymagają z reguły wykorzystania pieczęci. Postać z tym atutem jest w stanie pogodzić i jedno, i drugie mogąc składać pieczęci tylko i wyłącznie jedną ręką.
Współpracująca kontrola chakryAtut nabyty
Często zdarza się tak, że shinobi muszą podtrzymywać wiele technik w tym samym czasie. Nie jest to rzecz najprostsza, szczególnie kiedy techniki te skupiają się na jednej rzeczy np. na broni czy na oczach. Posiadacze tego atutu jednak tak często używali multum technik jakie trzeba było podtrzymywać, że w są w stanie to robić praktycznie bez skupiania się na nich. Wymaga to całkiem wysokiej Kontroli Chakry oraz długich treningów, jednak później nie muszą się przejmować ciągłym skupieniem na np. technice Hien.

Wymagany minimum poziom 7 w Kontroli Chakry aby zdobyć atut.
Sennin SuitonAtut nabyty
Atut ten oznacza osobę posiadającą ogrom wiedzy i umiejętności w jednej konkretnej dziedzinie. Sprawia to, że ma on dostęp do technik, do których normalny użytkownik tej konkretnej dziedziny nie miałby dostępu. Często również jest w stanie użyć dobrze sobie znanych technik w zupełnie nowy sposób.
Sennin MokutonAtut nabyty
Atut ten oznacza osobę posiadającą ogrom wiedzy i umiejętności w jednej konkretnej dziedzinie. Sprawia to, że ma on dostęp do technik, do których normalny użytkownik tej konkretnej dziedziny nie miałby dostępu. Często również jest w stanie użyć dobrze sobie znanych technik w zupełnie nowy sposób.
Sennin DotonAtut nabyty
Atut ten oznacza osobę posiadającą ogrom wiedzy i umiejętności w jednej konkretnej dziedzinie. Sprawia to, że ma on dostęp do technik, do których normalny użytkownik tej konkretnej dziedziny nie miałby dostępu. Często również jest w stanie użyć dobrze sobie znanych technik w zupełnie nowy sposób.
SurvivalAtut nabyty
Postać posiada wiedzę niezbędną do przetrwania w dziczy. Wie, gdzie szukać schronienia, jakie rośliny są jadalne czy choćby jak rozpalić ogień.
TolerancjaAtut nabyty
Postać w wyniku różnych doświadczeń zyskała zwiększoną odporność na różne warunki pogodowe i ich zmienność. Dzięki temu lepiej znosi mrozy czy upały, nawet jeśli nie są one naturalne dla jego miejsca urodzenia. Atut tolerancji daje lepsze efekty wraz z wyższym atrybutem Wytrzymałości, pozwalając na wyższych poziomach (8+) negować nawet negatywne skutki bardziej wymagających warunków atmosferycznych, jak np. burze piaskowe, nienaturalnych źródła temperatur jak ogniska czy lodowce, a w przypadku naprawdę Wytrzymałych postaci - nawet słabsze techniki wpływające na temperaturę mogą nie odnosić skutków na postaci, co jest w pełni zależne od MG.
Łamacz SzyfrówBiegłość
Postać w związku z jej zaawansowanymi umiejętnościami z dziedziny Fūinjutsu oraz poprzez wiedzę, jaką to zdobyła podczas swoich przygód, posiada nadzwyczajną łatwość w analizie pieczęci. Zyskuje ona dodatkowo 5 punktów analizy na turę. Tak więc, jeżeli postać posiada rangę S w Fūinjutsu, to zamiast bazowych 10 punktów, posiada ich 15. Jeżeli jakiekolwiek techniki bazują na tej wartości, to jest ona brana pod uwagę dopiero po doliczeniu bonusowych 5 punktów.
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Awatar użytkownika
Shin'ya Yuki
Posty: 555
Rejestracja: 26 mar 2023, 23:39
Ranga: Muryō no ninja
Ranga dodatkowa: Junior Katoniarz
Discord: athrevin
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: Północne Pustynie

Skarby przeszłości - Misja A
18/x
Zapewne było by mniej wiadomo o Korzeniu, gdyby wcześniej wspomniana pani kapitan, nie rozgadywała swoich planów dotyczących zamordowania swojego przełożonego, losowym osobą spoza jej kraju. I kurcze, gdyby jeszcze kierowała te słowa do rzeczywiście pożądanych jednostek, ale nie... Po co. Lepiej było kłapać jęzorem na lewo i prawo, gadając wszystko co przyszło do głowy, przy osobach których nigdy wcześniej nie widziała. To pamiętne spotkanie, mogło być nawet początkiem końca jej pewnej ery. Bo dlaczego tak swobodne rozpowiadanie morderczych planów, miało by owocować czymkolwiek przydatnym? Cała konspiracja była na marne a plany można było wyrzucić do kosza razem z reputacją, która zapewne została zszargana w oczach pewnych osób, do końca jej życia... albo do końca pamięci tych osób. Jedno z tych.
Co do zaś zdolności Fuuinjutsu... Tak, to była całkiem ciekawa zagadka, dlaczego Akinori nie wiedziała o istnieniu jakiejkolwiek techniki, zdolnej do łatwego łamania pieczęci. Oczywiście, taka zdolność nie brzmiała jak coś specjalnie ciężkiego do wyobrażenia, więc mogła o niej teoretyzować. Ale nadal, nie wiedziała czy takie coś rzeczywiście istniało... pomimo tego, że z pieczęci zrozumiała, że tego by potrzebowała...
Wracając do tematu związanego bardziej z tym, co działo się w dosłownie zasranych ruinach. Po przeanalizowaniu starożytnej pieczęci, Akinori wybrała jednej z dwóch, jeszcze bardziej starożytnych sposobów na rozwalanie pieczęci. Nie, starożytnych to złe słow... prymitywnych. Bo jak inaczej można by ocenić, zwyczajne pieprznięcie pięścią naładowaną do granic możliwości chakrą, jak nie prymitywnym podejściem? Z drugiej strony, czy miała tak naprawdę lepszy wybór? Jej fizyczna siła nie należała do jakoś specjalnie wygórowanych, nie miała odpowiedniej techniki do zdejmowania... więc dupa no, zostawało tylko i wyłącznie chakrowe unga-bunga, które z oczywistych przyczyn zaraz po zastosowaniu, musiało obudzić Vija. Dziewczyna się jednak na to mentalnie przygotowała, co było dla niej ogromnym plusem. Nie zaskoczy się dzięki temu.
No, ale już nie przedłużajmy. Akinori nazbierała w cholere chakry w pięści, nałożyła dodatkowo ochronę i wyprowadziła cios, który nie dość że rozpieprzył całą posadzkę pod nią, posyłając kamienny gruz na wiele metrów we wszystkie strony, tak jeszcze wywołał huk, który bez problemu obudził śpiącą bestię. Podziemna organiczna ciuchcia ruszyła ze stacji i tylko nieznany dla dziewczyny odcinek czasu, dzielił ją od spotkania z tomkiem lokomotywą. A co do efektu jej ciosu, zobaczyła pod ziemią coś, co przypominało... jakby klepsydrę? Ale zamiast szklanego naczynia z piachem w środku, były dwie lśniące zielonkawym światłem kule, oplecione złotym zdobieniem - To jest to czego szukamy. Bierz i uciekaj, nic tu po nas. - powiedziała Ma'havre, kiedy w międzyczasie całe cielsko Vija znikło już w tunelu.
Jeżeli nie jest powiedziane inaczej, Yuki jest w postaci szmacianej lalki.
Awatar użytkownika
Senju Akinori
Posty: 103
Rejestracja: 05 paź 2023, 21:25
Ranga: Muryō no ninja
Ranga dodatkowa: ex-Kapitan ANBU
Ranga dodatkowa: Maślany Golem
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Bank:

Re: Północne Pustynie

Tajemna, mistyczna organizacja, jaką był Korzeń istniał w pełnej konspracji, a wiadomości o jego istnieniu rozprzestrzeniły się po Konosze absolutnie bez wpływu Akinori. Skąd Eijiro o nim wiedział? Skąd losowe osoby o nim gadały? Tego absolutnie nie wiedziała, ale skoro okazało się, że wszyscy już wiedzą, to równie dobrze mogła zagrać w otwarte karty. Ale koniec już o polityce i górnolotnych planach, bo te absolutnie nie miały teraz znaczenia, gdy wiadomo jak karty historii się potoczyły (spoiler: Nie potoczyły się ani po myśli Akinori, ani tym bardziej Seitaro.).
Nasza domorosła mistrzyni Fuuinjutsu, która potrafiła pieczętować bijuu, choć nigdy żadnego nie widziała na dobrą sprawę, nie potrafiła wpaść na coś tak prozaicznego jak technika zdolna do łamania fuuinów. Choć na świecie istniały tysiące narzędzi do otwierania zamków, to z jakiegoś powodu istniała tylko jedna technika do otwierania technik pieczętujących? "I smell shite." chciałoby się powiedzieć na zaistniałą sytuację. Mimo wszystko musiała kontynuować ze swoją misją i użyć sposobu, którego uniknąć by zdecydowanie wolała. Najzwyczajniej w świecie jebła luja ogłuszcza wprost w posadzkę, która rozwaliła się w drobny mak, przy okazji robiąc dokładnie to, co przewidziała Akinori - przebudzają Vija.
Wiedząc, że stwory te potrzebują kawałka drogi, żeby zakręcić miała chwilę czasu. Nie wiedziała ile dokładnie tego czasu było, ale musiała działać zanim potwór tu zawróci. Nie miała za bardzo sił, ani chęci na kolejną walkę ze stworzeniem, bo absolutnie nie miało to żadnego celu. Wesoła ciuchcia mogła być tu w każdej chwili. Senju nie myślała długo i czym prędzej chwyciła przedmiot, choć ten zdecydowanie nie wyglądał jak minerał fiutta. Nasza droga kobietka nie zamierzała brać żadnych szans na niepowodzenie tego przedsięwzięcia. Czym prędzej użyła techniki do zmniejszania masy, żeby móc latać i poleciała wprost w górę, gdzie z kolei użyła znanej do tej pory Iwagakure no Jutsu, żeby czym prędzej przebić się przez warstwę skały i piachu. Plan był prosty - dotrzeć jak najszybciej na powierzchnię, a stamtąd wznieść się w powietrze poza zasięg tych cholernych zanęt na Lewiatany.
Chakra 5750 - 100 (Kaijūdentō no Jutsu) - 300 (Keijugan) - 100 (Iwagakure no Jutsu) = 5250
Techniki
► Pokaż Spoiler
Doton: Keijūgan no Jutsu | Earth Release: Light-Weight Rock Technique土遁・軽重岩の術
KlasyfikacjaDoton, Transformacja natury
PieczęcieWąż
KosztRóżny
Koszt jest zależny głównie od wielkości obiektu, jakiego masą będziemy manipulować oraz jak bardzo chcemy na nią wpłynąć. Rozmiar tych obiektów można przyrównać do tych, jakie posiadają zwierzęta w paktach:
 • Obiekty malutkie i małe - koszt rangi C
 • Obiekty średnie i spore - koszt rangi B
 • Obiekty duże i wielkie - koszt rangi A
 • Obiekty olbrzymie - koszt rangi S
 • Obiekty monstrualne - dwukrotny koszt rangi S. By zmienić masę istotom monstrualnym należy posiadać Sennina Dotonu
 • Obiekty rozmiaru molocha - czterokrotny koszt rangi S. By zmieniać masę molochom należy posiadać Sennina Dotonu i Specjalizację w Doton
Koszt ten jest powielany przez to, jak bardzo chcemy wpłynąć na masę danego obiektu. Jeżeli pomniejszamy masę dwukrotnie, płacimy koszt bazowy. Jeżeli powielamy trzykrotnie - podwójny koszt bazowy, jeśli czterokrotnie potrójny koszt bazowy itd.

W przypadku, gdy koszt bazowy od razu był "dwukrotny" lub "czterokrotny" to przy potrojeniu wagi (podwójny koszt bazowy), ostateczny koszt techniki to koszt czterokrotny i ośmiokrotny, itd.

Koszt utrzymania techniki wynosi połowę kosztu zużytego na technikę na turę. Jedynym wyjątkiem jest utrzymanie latania, opisane poniżej.
ZasięgDotykowy
Wymagania---
Jedna z dwóch technik manipulująca samą grawitacją celu. Za jej pomocą możemy zmniejszyć masę obiektu. Maksymalnie możemy zmienić masę dziesięciokrotnie. Po użyciu tej techniki postać odczuwa efekty grawitacji, jednak nie mają one przełożenia na jej stan fizyczny (zmniejszając komuś masę 5 krotnie nie sprawi, że jego ciało będzie mniej wytrzymałe).

Sama zmiana wagi wpływa jednak na możliwości poruszania się postaci. Im mniejsza waga tym łatwiej się przemieszczać. Jak bardzo jednak to wpływa na konkretne osoby określa MG.

Posiadając rangę A w Doton maksymalnie możemy zmienić masę dwudziestopięciokrotnie.
Posiadając rangę S w Doton maksymalnie możemy zmienić masę pięćdziesięciokrotnie.
Posiadając Sennina Dotonu przy czterokrotnej zmianie masy (potrójny koszt bazowy) możemy umożliwić sobie bądź innym latanie. Koszt utrzymania latania jest równy bazowemu kosztu rozmiaru danej istoty na turę, płacony przez daną istotę. Prędkość takiego lotu jest porównywalna do Kontroli Chakry latającej osoby pomniejszonej o 3 (przy KC 10 jest to więc Szybkość 7).
Posiadając Specjalizację w Doton oraz rangę S w Doton maksymalnie możemy zmienić masę stukrotnie.
Kaijūdentō no Jutsu | Flashlight Technique懐中電灯の術­
KlasyfikacjaNinjutsu, Kontrola Chakry
PieczęcieSzczur → Małpa → Smok → Ptak → Baran → Ptak
KosztStandardowy na turę
Zasięg5 metrów
WymaganiaMitsutama no Jutsu
Rozwinięcie Mitsutama no Jutsu w stronę bardziej bojową. W porównaniu do swojej poprzedniczki, nie tworzymy tutaj lewitującej kuli oświetlającej wszystko wokół. Zamiast tego skupiamy zwiększoną ilość chakry jaka wytwarza światło na opuszku dowolnego palca. Jest ono również skierowane w konkretną stronę i rozprowadza się w formie stożka przez 5 metrów o podeście mającym średnicę 2 metrów. Jesteśmy w stanie używać techniki na palcach obu dłoni kosztem Podwójnym na turę.

Samo światło z racji na większą ilość chakry w nie włożone, jest silniejsze od tego generowanego przez Mitsutama no Jutsu i jego zadaniem jest oślepienie przeciwników jakie wpadną w jego zasięg. To jak mocne jest to oślepienie zależy od wielu czynników. Od tego jak blisko znajdują się centrum latarki, od tego czy wpatrują się w nią przez jedną turę czy przez więcej, a także od naturalnego oświetlenia w pomieszczeniu. Im bliżej centrum światła, tym mocniejsze jest to oślepienie. Przyjmuje się, że będąc bezpośrednio przed opuszkiem palca z jakiego generowane jest światło, oberwanie z niego nawet przez krótką chwilę oślepia całkowicie na pół tury. Osoby na jego krańcu natomiast, odwracając wzrok natychmiast odzyskują normalną wizję.

Posiadając rangę S w Ninjutsu zasięg zwiększony jest do 10 metrów, a “podest” stożka ma wtedy średnicę 4 metrów.
Posiadając Sennina Ninjutsu zamiast podtrzymywania latarki, jesteśmy w stanie wytworzyć szybki, skierowany błysk o większej silne niż technika naturalnie ma, jaki oślepia wszystkich w zasięgu na 1 turę jeżeli Ci patrzą bezpośrednio na użytkownika. Wymaga to jednak kosztu Podwójnego. Zasięg jest identyczny jak przy normalnym użyciu techniki.
Posiadając Specializację w Ninjutsu można pominąć składanie pieczęci kumulując chakrę przez tyle czasu, ile zajęłoby rzeczywiste ich złożenie.
Doton: Iwagakure no Jutsu | Earth Release: Hiding in Rock Technique土遁・岩隠れの術­
KlasyfikacjaDoton, Transformacja Natury
PieczęcieWąż → Smok → Zając → Koń → Pies → Małpa → Wąż
KosztStandardowy ukrycie
Połowiczny na turę (już po ukryciu)
ZasięgNa siebie
WymaganiaZnajomość Doton: Dochū Eigyo no Jutsu
Technika umożliwiająca przemieszczanie się nie tylko w ziemi, ale i w skałach. Prędkość przemieszczania się jest dowolna, acz nie ma problemów z prędkością porównywalną do biegu.

Posiadając rangę S w Doton przy dezaktywacji techniki jesteśmy w stanie, płacąc standardowy koszt techniki C, zamaskować się chakrą, upodabniając nasz wygląd do terenu, z którego właśnie wyszliśmy. Nie jest to niewidzialność, tylko bardzo dobry komuflaż. Znika on po jednej turze.
Posiadając Specjalizację w Doton i Sennina w Doton można próbować przejść także przez metalowe obiekty. Wymaga to jednak uiszczenia dodatkowej opłaty jak za technikę rangi A, a tempo przemieszczania jest bardzo wolne.
Jednoręczne składanie pieczęciAtut nabyty
Z różnych przyczyn shinobi może mieć zajętą rękę. Jednakże ninjutsu wymagają z reguły wykorzystania pieczęci. Postać z tym atutem jest w stanie pogodzić i jedno, i drugie mogąc składać pieczęci tylko i wyłącznie jedną ręką.
Współpracująca kontrola chakryAtut nabyty
Często zdarza się tak, że shinobi muszą podtrzymywać wiele technik w tym samym czasie. Nie jest to rzecz najprostsza, szczególnie kiedy techniki te skupiają się na jednej rzeczy np. na broni czy na oczach. Posiadacze tego atutu jednak tak często używali multum technik jakie trzeba było podtrzymywać, że w są w stanie to robić praktycznie bez skupiania się na nich. Wymaga to całkiem wysokiej Kontroli Chakry oraz długich treningów, jednak później nie muszą się przejmować ciągłym skupieniem na np. technice Hien.

Wymagany minimum poziom 7 w Kontroli Chakry aby zdobyć atut.
Sennin SuitonAtut nabyty
Atut ten oznacza osobę posiadającą ogrom wiedzy i umiejętności w jednej konkretnej dziedzinie. Sprawia to, że ma on dostęp do technik, do których normalny użytkownik tej konkretnej dziedziny nie miałby dostępu. Często również jest w stanie użyć dobrze sobie znanych technik w zupełnie nowy sposób.
Sennin MokutonAtut nabyty
Atut ten oznacza osobę posiadającą ogrom wiedzy i umiejętności w jednej konkretnej dziedzinie. Sprawia to, że ma on dostęp do technik, do których normalny użytkownik tej konkretnej dziedziny nie miałby dostępu. Często również jest w stanie użyć dobrze sobie znanych technik w zupełnie nowy sposób.
Sennin DotonAtut nabyty
Atut ten oznacza osobę posiadającą ogrom wiedzy i umiejętności w jednej konkretnej dziedzinie. Sprawia to, że ma on dostęp do technik, do których normalny użytkownik tej konkretnej dziedziny nie miałby dostępu. Często również jest w stanie użyć dobrze sobie znanych technik w zupełnie nowy sposób.
SurvivalAtut nabyty
Postać posiada wiedzę niezbędną do przetrwania w dziczy. Wie, gdzie szukać schronienia, jakie rośliny są jadalne czy choćby jak rozpalić ogień.
TolerancjaAtut nabyty
Postać w wyniku różnych doświadczeń zyskała zwiększoną odporność na różne warunki pogodowe i ich zmienność. Dzięki temu lepiej znosi mrozy czy upały, nawet jeśli nie są one naturalne dla jego miejsca urodzenia. Atut tolerancji daje lepsze efekty wraz z wyższym atrybutem Wytrzymałości, pozwalając na wyższych poziomach (8+) negować nawet negatywne skutki bardziej wymagających warunków atmosferycznych, jak np. burze piaskowe, nienaturalnych źródła temperatur jak ogniska czy lodowce, a w przypadku naprawdę Wytrzymałych postaci - nawet słabsze techniki wpływające na temperaturę mogą nie odnosić skutków na postaci, co jest w pełni zależne od MG.
Łamacz SzyfrówBiegłość
Postać w związku z jej zaawansowanymi umiejętnościami z dziedziny Fūinjutsu oraz poprzez wiedzę, jaką to zdobyła podczas swoich przygód, posiada nadzwyczajną łatwość w analizie pieczęci. Zyskuje ona dodatkowo 5 punktów analizy na turę. Tak więc, jeżeli postać posiada rangę S w Fūinjutsu, to zamiast bazowych 10 punktów, posiada ich 15. Jeżeli jakiekolwiek techniki bazują na tej wartości, to jest ona brana pod uwagę dopiero po doliczeniu bonusowych 5 punktów.
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Awatar użytkownika
Shin'ya Yuki
Posty: 555
Rejestracja: 26 mar 2023, 23:39
Ranga: Muryō no ninja
Ranga dodatkowa: Junior Katoniarz
Discord: athrevin
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: Północne Pustynie

Skarby przeszłości - Misja A
19/x
W sumie, jakby się nad tym zastanowić, to po jaką cholerę ktoś to pieczętował, jeżeli sposobem rozwalenia pieczęci jest jej rozwalenie? Jakby, nawet sam kamień był wystarczająco wytrzymały, żeby wytrzymać przeciętne uderzenia. Właściwie jedynym powodem dla którego musiało by być to zapieczętowane jakąś techniką, to ochrona przed użytkownikami technik Dotonu... Ale czy wtedy ten ktoś nie miałby jak przypierniczyć? Ech, cholera w sumie wie jak to było te tysiące lat temu. Ważne było że się udało, i Akinori mogła zrobić to, co chciała robić. A co chciała?
Najpierw przeanalizowała ruch potwora, fakt był taki, że znikł i słyszała że coś się zbliżało a zarazem oddalało. Oznaczało to że nawracał i pojawi się znów w pomieszczeniu, wylatując z jednego z wielu wydrążonych tuneli. A te tunele, to też były ciekawą rzeczą. No bo jak człowiek sobie zwyczajnie kopał w ziemi, to nawet niewielka dziura się odrazu zapadała. A te potwory? Były w stanie kopać szerokie na wiele metrów dziury, długie na setki, jak nie tysiące metrów... i to się nie zawalało. Jak? Cholera wie. A Akinori mogła wytłumaczyć to magią lub fizyką czarnej dziury, bo jakiekolwiek informacje o konstrukcjach z piasku, mówiły jej jasno że to powinno przysłowiowo "jebnąć".
Oczywiście nad tym się nie zastanawiała pewnie w tym momencie, bo miała ważniejsze rzeczy do roboty. Na przykład, złapanie dziwnego artefaktu, który został zapieczętowany z nieznanej jej przyczyny w okrutnie losowym miejscu, oraz wzlecenie wysoko w powietrze, poprzez zmniejszenie swojej wagi. Czy się udał ten manewr? Ależ owszem, jeszcze jak. Tak samo jak i udało wtopienie się w sufit i ucieczka na powierzchnię. Dlaczego miało by się nie udać, Vije nie potrafiły przecież lata. Prawda? OTÓŻ NIE TYM RAZEM. Nagle rozwinął skrzydła i poszybował za dziewczyną... nie no, żartuje. Oczywiście nic się takiego nie wydarzyło. Dziewczyna chwilę później była bezpieczna. Zagrożenie ominięte raz jeszcze, pieczęć rozwalona... - Wracaj. Nie mamy wiele czasu. - no i... chyba tyle pozostało Akinori, wrócić.

//Opisz podróż powrotną aż do miejsca w którym była Ma'havre pierwszy raz spotkana. Uwzględnij ewentualne noclegi lub ich brak oraz posiłki i tym podobne rzeczy.

Jeżeli nie jest powiedziane inaczej, Yuki jest w postaci szmacianej lalki.
Awatar użytkownika
Senju Akinori
Posty: 103
Rejestracja: 05 paź 2023, 21:25
Ranga: Muryō no ninja
Ranga dodatkowa: ex-Kapitan ANBU
Ranga dodatkowa: Maślany Golem
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Bank:

Re: Północne Pustynie

Akinori postanowiła postawić na starą dobrą taktykę walki z wielkimi przeciwnikami, o których nie miało się żadnych realnych informacji - czyli spieprzać czym prędzej, jak najdalej od pola walki. Po co walczyć, skoro walka nie pomagała w osiągnięciu celu? Poza tym czuła, że zużyła już naprawdę dużo swojej chakry i nie powinna ryzykować kolejnym starciem nie mając żadnych gwarancji na wygraną. Zresztą nawet gdyby zabiła to stworzenie, to zapewne nie miałaby siły, żeby stąd wyjść bez ryzykowania utraty przytomności, lub życia.
W każdym razie uniosła się w powietrze bardzo szybko i w miarę szybko również przebiła się przez warstwę piasku, żeby dalej móc lecieć przed siebie, a może za siebie? Prawda była taka, że cała ta wyprawa wyczerpała ją skrajnie i nie zamierzała nawet zwlekać z dalszym lotem. Po prostu poleciała w stronę, w którą znajdowała się krypta, gdzie poraz pierwszy spotkała się z maślanym golemem. Przez większość dystansu zamierzała poruszać się przy pomocy lotu, żeby nie ryzykować kolenym randomowym pojawieniem się gigantycznych glizd.
Wyglądało to dokładnie w ten sposób, że Senju nakładała na siebie technikę mającą hamować odwodnienie (Susuru Izumi), a także sama oczywiście piła wodę wytworzoną przy pomocy techniki Suiton: Hatō, bo na pustyni najważniejsze przecież było jak najlepsze nawodnienie. Gdy widziała w dole jakąś oazę, to zlatywała do niej, żeby pozbierać jakieś zapasy jedzenia i lecieć dalej. Tym bardziej, że mogła przecież jeść sobie w locie i nie tracić czasu na dodatkową przerwę. Oczywiście nie mogła też unosić się wiecznie, więc gdy czuła, że chakra spada jej do 30% wartości, to robiła sobie przerwę rozbijając mały obóz, czy to przy pomocy Mokutonu, żeby mieć zadaszenie, czy kryjąc się pod krzakami w oazach. Tak samo, gdy chodziło o nocleg, to spała w domku z mokutonu, bądź przy małych punktach z wodą oraz roślinami. Gdyby jedzenia nie było, to mogła spróbować sama je pobudzić do życia (wychodować) przy pomocy Mokutonu z ziaren pozostałych z owoców już zdobytych i opędzlowanych ze smakiem, choć wlała nie musieć tego robić.
- To jak to działa? Wygląda na dziwną klepsydrę. - skwitowała pewnej nocy przyglądając się zdobyczy, za którą ryzykowała życiem. Czy faktycznie był to minerał fiutta? Czy w jej ręku znajdowało się tyle energii, że ja pierdolę? Nie wiedziała, ale miała nadzieję na jakieś informacje od golema, gdy już uda jej się dotrzeć znowu na miejsce pierwszego spotkania.
Chakra 10000 (było odpoczywane, ale dajmy że ostatni dystans użył trochę chakry)
Techniki
► Pokaż Spoiler
Doton: Keijūgan no Jutsu | Earth Release: Light-Weight Rock Technique土遁・軽重岩の術
KlasyfikacjaDoton, Transformacja natury
PieczęcieWąż
KosztRóżny
Koszt jest zależny głównie od wielkości obiektu, jakiego masą będziemy manipulować oraz jak bardzo chcemy na nią wpłynąć. Rozmiar tych obiektów można przyrównać do tych, jakie posiadają zwierzęta w paktach:
 • Obiekty malutkie i małe - koszt rangi C
 • Obiekty średnie i spore - koszt rangi B
 • Obiekty duże i wielkie - koszt rangi A
 • Obiekty olbrzymie - koszt rangi S
 • Obiekty monstrualne - dwukrotny koszt rangi S. By zmienić masę istotom monstrualnym należy posiadać Sennina Dotonu
 • Obiekty rozmiaru molocha - czterokrotny koszt rangi S. By zmieniać masę molochom należy posiadać Sennina Dotonu i Specjalizację w Doton
Koszt ten jest powielany przez to, jak bardzo chcemy wpłynąć na masę danego obiektu. Jeżeli pomniejszamy masę dwukrotnie, płacimy koszt bazowy. Jeżeli powielamy trzykrotnie - podwójny koszt bazowy, jeśli czterokrotnie potrójny koszt bazowy itd.

W przypadku, gdy koszt bazowy od razu był "dwukrotny" lub "czterokrotny" to przy potrojeniu wagi (podwójny koszt bazowy), ostateczny koszt techniki to koszt czterokrotny i ośmiokrotny, itd.

Koszt utrzymania techniki wynosi połowę kosztu zużytego na technikę na turę. Jedynym wyjątkiem jest utrzymanie latania, opisane poniżej.
ZasięgDotykowy
Wymagania---
Jedna z dwóch technik manipulująca samą grawitacją celu. Za jej pomocą możemy zmniejszyć masę obiektu. Maksymalnie możemy zmienić masę dziesięciokrotnie. Po użyciu tej techniki postać odczuwa efekty grawitacji, jednak nie mają one przełożenia na jej stan fizyczny (zmniejszając komuś masę 5 krotnie nie sprawi, że jego ciało będzie mniej wytrzymałe).

Sama zmiana wagi wpływa jednak na możliwości poruszania się postaci. Im mniejsza waga tym łatwiej się przemieszczać. Jak bardzo jednak to wpływa na konkretne osoby określa MG.

Posiadając rangę A w Doton maksymalnie możemy zmienić masę dwudziestopięciokrotnie.
Posiadając rangę S w Doton maksymalnie możemy zmienić masę pięćdziesięciokrotnie.
Posiadając Sennina Dotonu przy czterokrotnej zmianie masy (potrójny koszt bazowy) możemy umożliwić sobie bądź innym latanie. Koszt utrzymania latania jest równy bazowemu kosztu rozmiaru danej istoty na turę, płacony przez daną istotę. Prędkość takiego lotu jest porównywalna do Kontroli Chakry latającej osoby pomniejszonej o 3 (przy KC 10 jest to więc Szybkość 7).
Posiadając Specjalizację w Doton oraz rangę S w Doton maksymalnie możemy zmienić masę stukrotnie.
Suiton: Hatō | Water Release: Surging Sea水遁・波濤
KlasyfikacjaSuiton, Transformacja Natury
PieczęcieSzczur → Wąż → Pies
KosztRóżny na turę
ZasięgBazowo 10 metrów
Wymagania---
DodatkoweTechnika kosztuje 10PT
Sztuki ninja z czasem ewouluują, zostają dopracowane i udoskonalane, a podobne bądź takie same techniki - łączone w jedną, lepszą i bardziej uniwersalną. Nie inaczej stało się z technikami Uwolnienia Wody, które przez lata wyzbyły się części jutsu na rzecz innych, łączących w sobie cechy wspólne, tak jak np. sztandarowe "plucie wodą", jakie to zostało zamknięte w tej technice. Podstawa jest taka sama: po wymieszaniu w żołądku chakry Suitonu zostaje ona zamieniona w wodę, którą można wystrzelić z ust w dwóch formach. Jedną z nich jest wodna kula, druga zaś - ciągły strumień. Ich wielkość i zasięg zależny jest jednak od ilości włożonej chakry. Pomimo sklasyfikowania jej jako techniki rangi C, można jej użyć jako D, tak samo jak i techniki o sile jutsu S.
 • D: koszt równy standardowemu kosztowi rangi D. Zasięg bazowy tj. 10 metrów. Kula/strumień posiada średnicę 10 centymetrów. Zdolna popchnąć przeciwnika czy złamać gałązki drzew;
 • C: koszt równy standardowemu kosztowi rangi C. Po złożeniu pieczęci należy koncentrować chakrę przez czas równy złożeniu dwóch pieczęci. Czas ten może być zredukowany przez odpowiednie atuty, wówczas czas składania pieczęci i koncentracji liczony jest jako wspólny. Zasięg zwiększony o 5 metrów. Kula/strumień posiada średnicę zwiększoną o 10 centymetrów. Zdolna przewrócić człowieka czy złamać grubsze gałęzie;
 • B: koszt równy standardowemu kosztowi rangi B. Po złożeniu pieczęci należy koncentrować chakrę przez czas równy złożeniu trzech pieczęci. Czas ten może być zredukowany przez odpowiednie atuty, wówczas czas składania pieczęci i koncentracji liczony jest jako wspólny. Zasięg zwiększony o 5 metrów. Kula/strumień posiada średnicę zwiększoną o 10 centymetrów. Zdolna złamać kości zwykłym ludziom czy obić drugiego shinobi, jak też złamać drzewa o cienkim pniu. Wymagania: Suiton B;
 • A: koszt równy standardowemu kosztowi rangi A. Po złożeniu pieczęci należy koncentrować chakrę przez czas równy złożeniu pięciu pieczęci. Czas ten może być zredukowany przez odpowiednie atuty, wówczas czas składania pieczęci i koncentracji liczony jest jako wspólny. Zasięg zwiększony o 5 metrów. Kula/strumień posiada średnicę zwiększoną o 10 centymetrów. Kula taka potrafi już zabić co słabsze osoby bądź dotkliwie zranić bardziej wytrzymałych. Ściany czy drzewa nie stanowią dla techniki problemu wchodząc w nie jak w masło. Wymagania: Suiton A;
 • S: koszt równy standardowemu kosztowi rangi S. Po złożeniu pieczęci należy koncentrować chakrę przez czas równy złożeniu dwunastu pieczęci. Czas ten może być zredukowany przez odpowiednie atuty, wówczas czas składania pieczęci i koncentracji liczony jest jako wspólny. Zasięg zwiększony o 5 metrów. Kula/strumień posiada średnicę zwiększoną o 10 centymetrów. Osoby słabsze zdolna jest przebić na wylot. Stanowi nie mniejsze zagrożenie dla bardziej zaprawionych w boju, mając wystarczająco siły by nie tylko pogruchotać kości, ale też zmiażdżyć organy wewnętrzne. Zdemolowanie całych budynków za jej pomocą nie sprawia problemu. Wymagania: Suiton S;
Zasięgu i średnica na poszczególnych poziomach się kumulują.

Posiadając Specjalizację w Suitonie możliwe jest pominięcie pieczęci. Czas koncentracji wymagany przy wyższych rangach pozostaje bez zmian.
Posiadając Sennina Suitonu możliwe jest wykonanie tej techniki z dłoni, zamiast z ust.
Susuru Izumi | Sip of Spring泉啜る
KlasyfikacjaSuiton, Transformacja Natury
Pieczęcie---
KosztStandardowy na turę (minimum 3)
ZasięgNa siebie
WymaganiaSuiton D
Ninja jest w stanie w niewielkim stopniu nawodnić cały organizm. Poprzez ostrożne kumulowanie chakry wody w ciele, możliwe jest jego odpowiednie nawilżeniem. W ciężkich warunkach pozbawionych wody pitnej pozwala na dłuższe wytrwanie bez zasobów tejże. Jeżeli zwykły człowiek jest w stanie wytrwać bez wody około pięć dni, osoba pomagająca sobie tą techniką da radę przeżyć dziesięć. Wszelakie negatywne skutki odwodnienia są widoczne później, jednak ta sama nie jest w stanie całkowicie ich zniwelować. Im gorsze warunki, z jakimi zmaga się dana osoba, tym technika traci na wydajności. Utrzymując z kimś kontakt fizyczny możliwe jest użycie techniki na ów osobie bądź nawet przedmiocie. Niemożliwe jest jednak wykorzystywanie jej do nawadniania jednocześnie siebie i drugiej osoby/obiektu. Płacąc potrójny koszt na turę ninja jest w stanie nawodnić się się na znacznie dłuższy czas. Technika staje się tak samo skuteczna podczas ekstremalnych warunkach pogodowych, jak w przypadku tych łagodniejszych. Nie chroni jednak całkowicie przed skutkami ubocznymi odwodnienia.
Eiyō Kyōka | Nutrients Enrichment栄養強化
KlasyfikacjaMokuton, Technika Transformacji
PieczęcieSzczur → Ptak → Zając → Wąż
KosztStandardowy od owocu/warzywa (minimum 3 chakry)
ZasięgDotykowy
WymaganiaMokuton D
Prosta technika, która pozwala członkowi klanu Senju poprawić jakość warzywa bądź owocu, którego dotknie po złożeniu odpowiednich pieczęci. Po użyciu tej techniki - dany owoc/warzywo będzie w swoim najlepszym możliwym stanie - będzie posiadało najwięcej składników odżywczych, a jego smak będzie bardziej wyrazisty. Technika ta wpływa jedynie na naturalne owoce i warzywa, bez możliwości przywrócenia efektu jakimś roślinom o bardzo specyficznym działaniu.

Posiadając Mokuton na randze C możliwa jest pominięcie pieczęci, acz czas kontroli chakry trwa tyle, ile zajęłoby ich złożenie.
Posiadając Mokuton na randze B możliwa jest dokładniejsza kontrola jakości owocu bądź warzywa, co sprawia, że wprawny użytkownik Uwolnienia Drewna może dopasować swoje składniki smakowo do przygotowywanego dania.
Posiadając Mokuton na randze S możliwe jest przedłużenie trwałości danego owocu bądź warzywa do jednego kwartału. W tym czasie się on nie zepsuje, a jego składniki odżywcze przez cały czas będą na najwyższym możliwym poziomie, zaś smak - taki jaki użytkownik tej techniki sobie zażyczy.
Yasai to Kudamono no Kanri | Vegetable and Fruit Control野菜と果物の管理
KlasyfikacjaMokuton, Technika Transformacji
PieczęcieZając → Wół → Wąż
KosztStandardowy od owocu/warzywa
ZasięgDotykowy
WymaganiaMokuton D
Prosta technika, która pozwala członkom klanu Senju sprawdzić to, czego nie widać gołym okiem - czy dana roślina jest zdrowa i nie ma zanieczyszczeń i w jakim jest stanie. Dzięki temu wiedzą, które owoce zostały nadgryzione przez robaki, a które warzywa zaczęły się psuć w środku.

Posiadając Mokuton na randze C możliwa jest pominięcie pieczęci, acz czas kontroli chakry trwa tyle, ile zajęłoby ich złożenie.
Posiadając Mokuton na randze A możliwa jest weryfikacja stanu także całych roślin, co pozwala zweryfikować, czy np. dane drzewo choruje czy dane zioło jest już dojrzałe.
Posiadając Sennina Mokutonu oraz Kontrolę Chakry na poziomie 8 użytkownik Mokutonu korzysta z tej techniki podświadomie, zawsze wiedząc jakie warzywa i owoce są zdrowe, a jakie nie.
Shūkaku | Harvest収穫
KlasyfikacjaMokuton, Transformacja Natury
PieczęciePtak → Koń → Baran
KosztStandardowy (minimum 3 chakry)
ZasięgDotykowy
Wymagania---
Użytkownik gromadzi chakre, by przesłać ją do rośliny przyśpieszając jej wzrost aż do momentu dojrzałości zbiorów. Dzięki temu jest w stanie pozyskać prowiant na misjach bez konieczności transportowania go.

Posiadająć range C w Mokuton kosztem Standardowym Rangi C jest w stanie stworzyć niewielką roślinę (do wielkości krzaka). Użytkownik może w ten sposób stworzyć rośliny, które zna i widział.
Posiadająć range B w Mokuton kosztem Standardowym Rangi B jest w stanie stworzyć drzewo. Użytkownik może w ten sposób stworzyć rośliny, które zna i widział.
Posiadająć Specjalizację w Mokutonie możemy przyśpieszyć/stworzyć więcej owoców płacąc wielokrotny koszt techniki.
Kaijūdentō no Jutsu | Flashlight Technique懐中電灯の術­
KlasyfikacjaNinjutsu, Kontrola Chakry
PieczęcieSzczur → Małpa → Smok → Ptak → Baran → Ptak
KosztStandardowy na turę
Zasięg5 metrów
WymaganiaMitsutama no Jutsu
Rozwinięcie Mitsutama no Jutsu w stronę bardziej bojową. W porównaniu do swojej poprzedniczki, nie tworzymy tutaj lewitującej kuli oświetlającej wszystko wokół. Zamiast tego skupiamy zwiększoną ilość chakry jaka wytwarza światło na opuszku dowolnego palca. Jest ono również skierowane w konkretną stronę i rozprowadza się w formie stożka przez 5 metrów o podeście mającym średnicę 2 metrów. Jesteśmy w stanie używać techniki na palcach obu dłoni kosztem Podwójnym na turę.

Samo światło z racji na większą ilość chakry w nie włożone, jest silniejsze od tego generowanego przez Mitsutama no Jutsu i jego zadaniem jest oślepienie przeciwników jakie wpadną w jego zasięg. To jak mocne jest to oślepienie zależy od wielu czynników. Od tego jak blisko znajdują się centrum latarki, od tego czy wpatrują się w nią przez jedną turę czy przez więcej, a także od naturalnego oświetlenia w pomieszczeniu. Im bliżej centrum światła, tym mocniejsze jest to oślepienie. Przyjmuje się, że będąc bezpośrednio przed opuszkiem palca z jakiego generowane jest światło, oberwanie z niego nawet przez krótką chwilę oślepia całkowicie na pół tury. Osoby na jego krańcu natomiast, odwracając wzrok natychmiast odzyskują normalną wizję.

Posiadając rangę S w Ninjutsu zasięg zwiększony jest do 10 metrów, a “podest” stożka ma wtedy średnicę 4 metrów.
Posiadając Sennina Ninjutsu zamiast podtrzymywania latarki, jesteśmy w stanie wytworzyć szybki, skierowany błysk o większej silne niż technika naturalnie ma, jaki oślepia wszystkich w zasięgu na 1 turę jeżeli Ci patrzą bezpośrednio na użytkownika. Wymaga to jednak kosztu Podwójnego. Zasięg jest identyczny jak przy normalnym użyciu techniki.
Posiadając Specializację w Ninjutsu można pominąć składanie pieczęci kumulując chakrę przez tyle czasu, ile zajęłoby rzeczywiste ich złożenie.
Jednoręczne składanie pieczęciAtut nabyty
Z różnych przyczyn shinobi może mieć zajętą rękę. Jednakże ninjutsu wymagają z reguły wykorzystania pieczęci. Postać z tym atutem jest w stanie pogodzić i jedno, i drugie mogąc składać pieczęci tylko i wyłącznie jedną ręką.
Współpracująca kontrola chakryAtut nabyty
Często zdarza się tak, że shinobi muszą podtrzymywać wiele technik w tym samym czasie. Nie jest to rzecz najprostsza, szczególnie kiedy techniki te skupiają się na jednej rzeczy np. na broni czy na oczach. Posiadacze tego atutu jednak tak często używali multum technik jakie trzeba było podtrzymywać, że w są w stanie to robić praktycznie bez skupiania się na nich. Wymaga to całkiem wysokiej Kontroli Chakry oraz długich treningów, jednak później nie muszą się przejmować ciągłym skupieniem na np. technice Hien.

Wymagany minimum poziom 7 w Kontroli Chakry aby zdobyć atut.
Sennin SuitonAtut nabyty
Atut ten oznacza osobę posiadającą ogrom wiedzy i umiejętności w jednej konkretnej dziedzinie. Sprawia to, że ma on dostęp do technik, do których normalny użytkownik tej konkretnej dziedziny nie miałby dostępu. Często również jest w stanie użyć dobrze sobie znanych technik w zupełnie nowy sposób.
Sennin MokutonAtut nabyty
Atut ten oznacza osobę posiadającą ogrom wiedzy i umiejętności w jednej konkretnej dziedzinie. Sprawia to, że ma on dostęp do technik, do których normalny użytkownik tej konkretnej dziedziny nie miałby dostępu. Często również jest w stanie użyć dobrze sobie znanych technik w zupełnie nowy sposób.
Sennin DotonAtut nabyty
Atut ten oznacza osobę posiadającą ogrom wiedzy i umiejętności w jednej konkretnej dziedzinie. Sprawia to, że ma on dostęp do technik, do których normalny użytkownik tej konkretnej dziedziny nie miałby dostępu. Często również jest w stanie użyć dobrze sobie znanych technik w zupełnie nowy sposób.
SurvivalAtut nabyty
Postać posiada wiedzę niezbędną do przetrwania w dziczy. Wie, gdzie szukać schronienia, jakie rośliny są jadalne czy choćby jak rozpalić ogień.
TolerancjaAtut nabyty
Postać w wyniku różnych doświadczeń zyskała zwiększoną odporność na różne warunki pogodowe i ich zmienność. Dzięki temu lepiej znosi mrozy czy upały, nawet jeśli nie są one naturalne dla jego miejsca urodzenia. Atut tolerancji daje lepsze efekty wraz z wyższym atrybutem Wytrzymałości, pozwalając na wyższych poziomach (8+) negować nawet negatywne skutki bardziej wymagających warunków atmosferycznych, jak np. burze piaskowe, nienaturalnych źródła temperatur jak ogniska czy lodowce, a w przypadku naprawdę Wytrzymałych postaci - nawet słabsze techniki wpływające na temperaturę mogą nie odnosić skutków na postaci, co jest w pełni zależne od MG.
Łamacz SzyfrówBiegłość
Postać w związku z jej zaawansowanymi umiejętnościami z dziedziny Fūinjutsu oraz poprzez wiedzę, jaką to zdobyła podczas swoich przygód, posiada nadzwyczajną łatwość w analizie pieczęci. Zyskuje ona dodatkowo 5 punktów analizy na turę. Tak więc, jeżeli postać posiada rangę S w Fūinjutsu, to zamiast bazowych 10 punktów, posiada ich 15. Jeżeli jakiekolwiek techniki bazują na tej wartości, to jest ona brana pod uwagę dopiero po doliczeniu bonusowych 5 punktów.
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Awatar użytkownika
Shin'ya Yuki
Posty: 555
Rejestracja: 26 mar 2023, 23:39
Ranga: Muryō no ninja
Ranga dodatkowa: Junior Katoniarz
Discord: athrevin
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: Północne Pustynie

Skarby przeszłości - Misja A
20/x
Podróż przez wilgotniejszą część pustyni minęła szybko, pod osłoną nocy. Czy dziewczyna była zmęczona? Oczywiście że tak, ale dopóki miała co jeść i pić, to była w stanie dalej kontynuować swoją powietrzną wędrówkę. Poruszanie się za pomocą techniki latania, choć wyczerpujące dla układu chakry, pozwalało o wiele szybciej przebywać ogromne dystanse, nie męcząc swojego ciała wiecznym grzęźnięciem w piachu, który powodował że każde trzy kroki miały efektywną moc jednego, lub w porywach szczęścia dwóch kroków. Gdy od ostatniej oazy minęło już wiele godzin, dopadło ją zmęczenie tak silne, że musiała odbyć jakiś nocleg. Zbudowała więc sobie kolejny dom, który nie dość że był dla niej schronieniem, to może w przyszłości będzie ratunkiem dla jakiegoś podróżnego, który akurat tędy by przechodził. A co ważniejsze, będzie poważną zagadką dla tej osoby, bo po co tak właściwie miałby stać sobie jeden, samotny dom pośrodku kompletnie niczego?
W tym też miejscu, odbyła się krótka wymiana zdań między zaciekawioną Akinori i jej głosem w głowie - Nie działa, to właśnie jest problem tego przedmiotu. Idioci którzy wpadli w posiadanie dwóch kamieni gelel, nie wiedzieli jak mogli by wykorzystać ich moc. Zalali je więc w mętnym zielonym szkle, okuli złotem i zrobili z tego bezużyteczną błyskotkę, służącą za obiekt kultu. - słowa te mogły też być poparte dziwnym uczuciem energii, jakie emanowało z wnętrza kul i było wyczuwalne nawet pomimo jej braku zdolności sensorycznych.

Nagle się ocknęła. Nie... nie była w drodze powrotnej. Właściwie to nie była nawet poza granicami pomieszczenia z piedestałem. Czyżby wszystko się jej przyśniło, kiedy na chwilę odleciała z powodu wycieńczenia, jakie wystąpiło przez zmęczenie i biedną dietę od ostatnich kilku dni? A może to wszystko przez pustynne słońce, które momentalnie zamieniło się w podziemny, charakterystyczny dla jaskiń mróz. - Słuchasz mnie? Odpowiedz coś! - wybudziły ją słowa Ma'havre, wybrzmiewające głośno w jej głowie, głośniej niż zawsze i w dodatku akompaniowane ogromnym bólem w szyi, który dotarł do niej dopiero po chwili - "Woda z prądem w zgodnym rytmie płynie. Ogień powietrze w płomieniach unosi. Ziemia stabilnie moc przekazaną utrzyma. Tylko harmonia sił pieczęć otworzy." Chciałaś wiedzieć co tutaj pisze, to się dowiedziałaś. Masz jakiś pomysł? - zapytała się z pretensją w głosie, kiedy dziewczyna wreszcie jej cokolwiek odpowiedziała. Wspomnienia powoli wracały, cała analiza spełzła przecież na niczym... To nie była standardowa pieczęć, tylko coś kompletnie innego, niemożliwego do zniszczenia zwykłym ciosem, czy techniką. - Nigdy tego nie rozumiałam. Jeżeli chcieli chcieli żeby było coś zamknięte, to dlaczego zostawiali w miejscu pieczęci "zagadki", pozwalające ją złamać? - skomentowała jeszcze, kiedy Akinori wracała do siebie, wpatrując się w okrąg o średnicy 4 metrów na którym było wiele nic nie mówiących jej szlaczków, idących od każdego z pięciu mniejszych, dziesięciocentymetrowych okręgów, rozłożonych równo obwodzie tego większego.

wygląd znaków na piedestale
Ostatnio zmieniony 14 lip 2024, 21:02 przez Shin'ya Yuki, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeżeli nie jest powiedziane inaczej, Yuki jest w postaci szmacianej lalki.
Awatar użytkownika
Senju Akinori
Posty: 103
Rejestracja: 05 paź 2023, 21:25
Ranga: Muryō no ninja
Ranga dodatkowa: ex-Kapitan ANBU
Ranga dodatkowa: Maślany Golem
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Bank:

Re: Północne Pustynie

- Huh? Co jest kurwa? - skwitowała Akinori czując jak zatracona świadomość do niej wraca. Była gotowa przysiąć, że ta część podróży była już za nią. Że rozwaliła pieczęć i odlatywała w siną dal chcąc jak najszybciej uciekać z tej pierdolonej pustyni. A jednak wciąż była tutaj, a Ma'havre nie dawała o sobie zapomnieć wykrzykując do niej jakieś średnio zrozumiałe zdania z zagadką. Nie dość, że utrata świadomości ją skołowała, to do tego słyszała jakieś bzdury nie mające za grosz sensu.
- Nie wiem. Jak dla mnie brzmi jak stek bzdur. - wzruszyła ramionami, jednocześnie w myślach przyznając Ma'havre rację, co do powodu istnienia dziwnej zagadki. Jeśli nie chcesz czegoś wydobywać, to raczej nie dajesz tam zagadki. Chyba, że jednak ktoś chciał wyciągać zawartość tego schowka. W przypływie testu postanowiła najpierw spróbować przelać chakrę do znaku, który przypominał jej fale. A jeśli zwykła chakra nie odpowiadała, to zamierzała spróbować chakrą Suitonu,
Chakra 8100 - 100 (latarka) = 8000
Techniki
► Pokaż Spoiler
Kaijūdentō no Jutsu | Flashlight Technique懐中電灯の術­
KlasyfikacjaNinjutsu, Kontrola Chakry
PieczęcieSzczur → Małpa → Smok → Ptak → Baran → Ptak
KosztStandardowy na turę
Zasięg5 metrów
WymaganiaMitsutama no Jutsu
Rozwinięcie Mitsutama no Jutsu w stronę bardziej bojową. W porównaniu do swojej poprzedniczki, nie tworzymy tutaj lewitującej kuli oświetlającej wszystko wokół. Zamiast tego skupiamy zwiększoną ilość chakry jaka wytwarza światło na opuszku dowolnego palca. Jest ono również skierowane w konkretną stronę i rozprowadza się w formie stożka przez 5 metrów o podeście mającym średnicę 2 metrów. Jesteśmy w stanie używać techniki na palcach obu dłoni kosztem Podwójnym na turę.

Samo światło z racji na większą ilość chakry w nie włożone, jest silniejsze od tego generowanego przez Mitsutama no Jutsu i jego zadaniem jest oślepienie przeciwników jakie wpadną w jego zasięg. To jak mocne jest to oślepienie zależy od wielu czynników. Od tego jak blisko znajdują się centrum latarki, od tego czy wpatrują się w nią przez jedną turę czy przez więcej, a także od naturalnego oświetlenia w pomieszczeniu. Im bliżej centrum światła, tym mocniejsze jest to oślepienie. Przyjmuje się, że będąc bezpośrednio przed opuszkiem palca z jakiego generowane jest światło, oberwanie z niego nawet przez krótką chwilę oślepia całkowicie na pół tury. Osoby na jego krańcu natomiast, odwracając wzrok natychmiast odzyskują normalną wizję.

Posiadając rangę S w Ninjutsu zasięg zwiększony jest do 10 metrów, a “podest” stożka ma wtedy średnicę 4 metrów.
Posiadając Sennina Ninjutsu zamiast podtrzymywania latarki, jesteśmy w stanie wytworzyć szybki, skierowany błysk o większej silne niż technika naturalnie ma, jaki oślepia wszystkich w zasięgu na 1 turę jeżeli Ci patrzą bezpośrednio na użytkownika. Wymaga to jednak kosztu Podwójnego. Zasięg jest identyczny jak przy normalnym użyciu techniki.
Posiadając Specializację w Ninjutsu można pominąć składanie pieczęci kumulując chakrę przez tyle czasu, ile zajęłoby rzeczywiste ich złożenie.
Jednoręczne składanie pieczęciAtut nabyty
Z różnych przyczyn shinobi może mieć zajętą rękę. Jednakże ninjutsu wymagają z reguły wykorzystania pieczęci. Postać z tym atutem jest w stanie pogodzić i jedno, i drugie mogąc składać pieczęci tylko i wyłącznie jedną ręką.
Współpracująca kontrola chakryAtut nabyty
Często zdarza się tak, że shinobi muszą podtrzymywać wiele technik w tym samym czasie. Nie jest to rzecz najprostsza, szczególnie kiedy techniki te skupiają się na jednej rzeczy np. na broni czy na oczach. Posiadacze tego atutu jednak tak często używali multum technik jakie trzeba było podtrzymywać, że w są w stanie to robić praktycznie bez skupiania się na nich. Wymaga to całkiem wysokiej Kontroli Chakry oraz długich treningów, jednak później nie muszą się przejmować ciągłym skupieniem na np. technice Hien.

Wymagany minimum poziom 7 w Kontroli Chakry aby zdobyć atut.
Sennin SuitonAtut nabyty
Atut ten oznacza osobę posiadającą ogrom wiedzy i umiejętności w jednej konkretnej dziedzinie. Sprawia to, że ma on dostęp do technik, do których normalny użytkownik tej konkretnej dziedziny nie miałby dostępu. Często również jest w stanie użyć dobrze sobie znanych technik w zupełnie nowy sposób.
Sennin MokutonAtut nabyty
Atut ten oznacza osobę posiadającą ogrom wiedzy i umiejętności w jednej konkretnej dziedzinie. Sprawia to, że ma on dostęp do technik, do których normalny użytkownik tej konkretnej dziedziny nie miałby dostępu. Często również jest w stanie użyć dobrze sobie znanych technik w zupełnie nowy sposób.
Sennin DotonAtut nabyty
Atut ten oznacza osobę posiadającą ogrom wiedzy i umiejętności w jednej konkretnej dziedzinie. Sprawia to, że ma on dostęp do technik, do których normalny użytkownik tej konkretnej dziedziny nie miałby dostępu. Często również jest w stanie użyć dobrze sobie znanych technik w zupełnie nowy sposób.
SurvivalAtut nabyty
Postać posiada wiedzę niezbędną do przetrwania w dziczy. Wie, gdzie szukać schronienia, jakie rośliny są jadalne czy choćby jak rozpalić ogień.
TolerancjaAtut nabyty
Postać w wyniku różnych doświadczeń zyskała zwiększoną odporność na różne warunki pogodowe i ich zmienność. Dzięki temu lepiej znosi mrozy czy upały, nawet jeśli nie są one naturalne dla jego miejsca urodzenia. Atut tolerancji daje lepsze efekty wraz z wyższym atrybutem Wytrzymałości, pozwalając na wyższych poziomach (8+) negować nawet negatywne skutki bardziej wymagających warunków atmosferycznych, jak np. burze piaskowe, nienaturalnych źródła temperatur jak ogniska czy lodowce, a w przypadku naprawdę Wytrzymałych postaci - nawet słabsze techniki wpływające na temperaturę mogą nie odnosić skutków na postaci, co jest w pełni zależne od MG.
Łamacz SzyfrówBiegłość
Postać w związku z jej zaawansowanymi umiejętnościami z dziedziny Fūinjutsu oraz poprzez wiedzę, jaką to zdobyła podczas swoich przygód, posiada nadzwyczajną łatwość w analizie pieczęci. Zyskuje ona dodatkowo 5 punktów analizy na turę. Tak więc, jeżeli postać posiada rangę S w Fūinjutsu, to zamiast bazowych 10 punktów, posiada ich 15. Jeżeli jakiekolwiek techniki bazują na tej wartości, to jest ona brana pod uwagę dopiero po doliczeniu bonusowych 5 punktów.
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sabaku no Kuni - Kraj Pustyń”