• Ogłoszenia
 •  
  Aktualności fabularne
  Obecna pora roku: Wiosna 164r.

  Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

  01.07.2024 - pojawiła się spowiedź nowego eventu Chapter II: Rauken. Więcej informacji można znaleźć w ogłoszeniach.
  14.06.2024 - zostaje zamordowany kuzyn syna Nishi no Tsume. Więcej informacji w aktualnościach fabularnych.
  02.06.2024 - ex-Tsuchikage, Sabataya Shuten trafia do Bingo w związku z jej akcjami w Mieście Portowym Aki. Więcej informacji w aktualnościach fabularnych.
  30.04.2024 - nowe wydarzenie "wioskowe" w Tako no Kuni. Więcej szczegółów w aktualnościach fabularnych.
  Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
  Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
  Administracja
  Pingwinek Chaosu
  Główny Administrator
  Norka
  Główna Mistrzyni Fabularna
  Hefajstos
  Główny Moderator Kuźni
  Tora
  Główny Moderator Technik

  W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
  Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
   

Aktualności fabularne

Pierwsze miejsce, do którego należy się udać po wszelakie informacje dotyczące fabuły. Pieczę nad nim sprawuje Główny Mistrz Fabularny, dbając o aktualność znajdujących się tutaj opisów oraz informacji. Tematy w tym dziale służą do przybliżenia obrazu świata oraz wydarzeń, mających na niego wpływ.

Moderator: Mistrzowie fabularni

Awatar użytkownika
Tora
Posty: 3024
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Aktualności fabularne

Aktualizacja fabularna - Amegakure
Dostępność informacjiStary Kontynent, Sakuragakure, Hanagakure
Świat shinobi trwał obecnie w swoistej stazie, gdzie choć wydarzenia sprawiały, że zarówno Stary jak i Nowy Kontynent się rozwijał i dostosowywał do nieustannie zmieniających się sytuacji, tak dla ninja w głównym, a nawet i pomniejszych wioskach, za wiele się nie zmieniało. Misja za misją, dzień za dniem. Jednak informacja, że pozycja lidera klanu Sabataya uległa zmianie, a wraz z tym cały klan wyruszył w podróż do stolicy Mizu no Kuni - Nagareyama, opuszczając bezpieczne mury Amegakure no Sato.

Powód tej nagłej zmiany nie jest za bardzo znany. Z tego co ludzie mówią, Sabataya Koizumi i kilku innych członków klanu pozostało w Ukrytym Deszczu, zapewne dalej wspierając ideały Amekage, jednak większość udała się na swoje rodzinne ziemie za Sabatayą Makoto. Kobieta dla wielu zdawała się pojawić znikąd, jednak starszyzna rodu ją poparła, a sam Cień Deszczu zgodził się na ten zabieg. Niektórzy uważają, że uważał, iż rodzinne więzi nie powinny zależeć od miejsca zamieszkania i powinien pozwolić członkom swojej rodziny ninja za siebie decydować. Inni, mniej przychylni, że został przekupiony. Prawda jest trochę jak tyłek, każdy ma swój. Faktem jednak pozostało to, że większość klanu Sabataya przeniosła się do Nagareyamy razem z nową kobietą u steru.


Aktualizacja spowodowana jest wydarzeniami i działaniem graczy w danym regionie i by takowa uległa zmianie, muszą zostać fabularnie podjęte ku temu odpowiednie kroki.
Awatar użytkownika
Norka
Posty: 1145
Rejestracja: 29 lip 2022, 0:50
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: hanialke
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: Aktualności fabularne

Wydarzenie "wioskowe" - Kaeru no Kuni
Dostępność informacjiCały Nowy Kontynent
Turniej organizowany w Kaeru no Kuni odbił się echem po całym Nowym Kontynencie, jednocześnie ciesząc się dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców, jak i osób spoza kraju, które specjalnie go odwiedziło chcąc spróbować swoich sił w walkach na arenach. Była to okazja dla wielu wystawców i kupców, by zarobić na turystach, a także - głównie shinobi, którzy przybyli ze Starego Kontynentu - możliwość poznania zupełnie nowego zakątka Nowego Świata i utwierdzeniu się w przekonaniu, że ten kryje przed nim jeszcze wiele tajemnic...

Wszystko co dobre jednak się kończy. Turniej został oficjalnie zamknięty przez Gondolierów. Nie mogło się obyć bez hucznych fajerwerków sprowadzanych z samych Hanabi no Kuni i hucznej biesiady. Zostało również zapowiedziane, że w przyszłości na pewno pojawią się kolejne edycje turnieju. Gdy w końcu śmiałkowie, kupcy i turyści opuścili w większości Kraj Żab, areny, które zostały wybudowane specjalnie na te okazję zaczęły być przerabiane, tak by dalej mogły służyć krajowi w nowym zakresie.


Koniec wydarzenia "wioskowego" – Kaeru no Kuni*
Konsekwencje fabularne:**
 • Rozpowszechnienie się wiedzy o shinobi oraz ich potencjalnych umiejętnościach
* trwające jeszcze misje w wydarzeniu wioskowym mogą być normalnie kontynuowane i zakończone z dodatkowym wynagrodzeniem (Bonusowa 1/3 PD [PB w przypadku MG] za daną rangę misji).
** Konsekwencje fabularne wynikają bezpośrednio z akcji graczy, podjętych w trakcie wydarzenia wioskowego. Te w przyszłości mogą mieć wpływ na fabułę w regionie.
Obrazek
Prowadzone wątki
Przygody 4/4
贖罪道 | Droga do odkupienia - Maji Seitaro
心を慰めるために | Ku pokrzepieniu serc - Yokomine Yozora, Mitsukyevu Uiriamu, Takatsukasa Jugemu
活動中の諜報員 | Agentki w akcji! - Hoshino Aiya, Hoshino Haruka, Hoshino Megumi
約束を守る | Dotrzymać obietnicy - Hokori Kensei
Misje 4/4
Ranga B
Ranga A
Inne
Event S - Soon™
Awatar użytkownika
Norka
Posty: 1145
Rejestracja: 29 lip 2022, 0:50
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: hanialke
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: Aktualności fabularne

Aktualizacja fabularna - Banana no Kuni
Dostępność informacjiNowy Kontynent - Północ
Pomimo że do pełnej odbudowy Panteonu zostało jeszcze dużo pracy, ostatnio została oddana do użytku publicznego niewielka kaplica, której zadaniem jest umożliwienie mieszkańcom stolicy oddawania czci swoim bóstwom. W trakcie jej otwarcia był obecny sam Yeremya - sama, który nie pojawiał się publicznie od czasu zamachu w trosce o swoje bezpieczeństwo. W trakcie swojej przemowy podziękował swoim wiernym za zrozumienie, a także wyznał, że wtedy, w trakcie zamachu został uratowany przez ninja z Sakuragakure, dlatego ci są bardziej mile widziany w Banana no Kuni, jednakże wciąż przestrzegał i nakazywał nieufność względem ninja z innych nacji. Jak tylko Yeremya pojawia się gdzieś publicznie, zauważono, że zawsze towarzyszą mu dwie osoby w postaci gwardzistów. Ktoś doniósł, że widział w jego okolicy postać ze zwierzęcą maską na twarzy, jednakże ta informacja nie ma żadnego potwierdzenia...

Konsekwencje fabularne:
 • Shinobi Sakury mają możliwość swobodnego przemieszania się przez granice Banana no Kuni, tak długo jak wymaga tego od nich ich misja i mają oficjalne zlecenie od wioski.
 • Kwestia poruszania się ninja z innych wiosek pozostała jednak niezmienna i wciąż podlega surowym kontrolom oraz konfiskacie sprzętu przy próbie przekroczenia granicy.

Aktualizacja spowodowana jest wydarzeniami i działaniem graczy w danym regionie i by takowa uległa zmianie, muszą zostać fabularnie podjęte ku temu odpowiednie kroki.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2023, 20:14 przez Norka, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Prowadzone wątki
Przygody 4/4
贖罪道 | Droga do odkupienia - Maji Seitaro
心を慰めるために | Ku pokrzepieniu serc - Yokomine Yozora, Mitsukyevu Uiriamu, Takatsukasa Jugemu
活動中の諜報員 | Agentki w akcji! - Hoshino Aiya, Hoshino Haruka, Hoshino Megumi
約束を守る | Dotrzymać obietnicy - Hokori Kensei
Misje 4/4
Ranga B
Ranga A
Inne
Event S - Soon™
Awatar użytkownika
Norka
Posty: 1145
Rejestracja: 29 lip 2022, 0:50
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: hanialke
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: Aktualności fabularne

Wydarzenia wioskowe - Amegakure
Dostępność informacjiAmegakure i Ame no Kuni
Wraz z nadejściem jesieni do Amegakure dotarły niepokojące wieści z Taki no Kuni - przez kraj przeszła potężna armia, która zmiotła tamtejsze Takigakure z powierzchni ziemi, powodując przy tym setki jak nie tysiące rannych. Plotki donoszą, że najeźdźca się na Taki nie zatrzymał i ruszył dalej - w kierunku sąsiada Kraju Deszczu - Kusa no Kuni. Zarówno Amekage, jak i Daimyō Ame no Kuni z obawą przed potencjalnym niebezpieczeństwem, wspólnie zdecydowali o potrzebnie mobilizacji. Ze względu na to, atmosfera w Ame jest dosyć napięta i panują duże niepokoje, zwłaszcza, że zeszłoroczny problem Trupich Klaunówi nie został rozwiązany i mieszkańcy boją się, że ci wykorzystają panującą sytuację dla swoich korzyści. Ze względu na to, zostały zwiększone kontrole nowych osób przybywających do wioski, a także przekraczających granicę z Kusą.

Shinobim Ukrytego Deszczu zaczęły być zlecane misje, mające na celu przygotowanie na potencjalne niebezpieczeństwo, by w razie potrzeby byli w stanie bronić swojego domu. Co silniejsi ninjai zaczęli być wysyłani na granicę z Kusą w ramach patroli, pilnując porządku i wewnętrznego bezpieczeństwa Kraju Deszczu. Oprócz tego zaczęły być tworzone barykady utrudniające dostęp do wioski. Shinobi pozostający w Amegakure w dużej mierze skupiają się również na eliminacji kolejnych komórek Trupich Klaunów, nie chcąc pozwolić, by ci wprowadzili jeszcze większe niepokoje społeczne.

Misje w wydarzeniu wioskowym dostępne są jedynie dla członków Amegakure. Jeżeli ktoś uważa że obecność jego postaci na tym wydarzeniu miałaby faktycznie sens, to w wyjątkowych przypadkach może dostać pozwolenie na udział. Trzeba jednak wtedy napisać bezpośrednio do MFa o pozwolenie.

Rodzaje misji, jakie podlegają pod bonusowe wynagrodzenie:
 • Budowanie barykad wokół wioski, pomaganie mieszkańcom w przygotowaniach (Misje D)
 • Praca przy produkcji broni, medykamentów itp. (Misje D-C)
 • Patrole w okolicach wioski (Misje C-B)
 • Patrole na granicy Ame no Kuni i Kusa no Kuni (Misje A - S)
 • Misje mające na celu eliminację Trupich Klaunów jak ich tropienie, niszczenie kryjówek itp. (Misje C-S)

Przypisane do rodzaju misji poziomy trudności są jedynie proponowanymi, nie zaś ściśle określonymi, istnieje więc możliwość np. poprowadzenia patrolu okolicach wioski na poziomie S.

Wydarzenia wioskowe to zwyczajnie wydarzenia związane bezpośrednio z wioską, z racji na które pewien rodzaj misji we wiosce staje się bardziej popularny i pożądany. Misje te mogą mieć różny poziom, od misji D aż po S i każdy może je prowadzić. Za wykonywanie misji związanych z tym wydarzeniem, graczom jak i prowadzącym przysługuje dodatkowa 1/3 PD (lub PB w przypadku MG) przy otrzymywaniu wynagrodzenia za daną rangę misji. Zwyczajnie MG danej misji przy dawaniu wynagrodzenia dolicza tą 1/3 i nie wymaga to konsultacji z MFami. Wydarzenia te są rotacyjne i trwają 2 miesiące, podczas których to gracz może rozpocząć misję w danym temacie. W razie wszelakich pytań, pisać do MFów.
Ostatnio zmieniony 02 paź 2023, 11:56 przez Jelonek, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Prowadzone wątki
Przygody 4/4
贖罪道 | Droga do odkupienia - Maji Seitaro
心を慰めるために | Ku pokrzepieniu serc - Yokomine Yozora, Mitsukyevu Uiriamu, Takatsukasa Jugemu
活動中の諜報員 | Agentki w akcji! - Hoshino Aiya, Hoshino Haruka, Hoshino Megumi
約束を守る | Dotrzymać obietnicy - Hokori Kensei
Misje 4/4
Ranga B
Ranga A
Inne
Event S - Soon™
Awatar użytkownika
Norka
Posty: 1145
Rejestracja: 29 lip 2022, 0:50
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: hanialke
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: Aktualności fabularne

Wydarzenie wioskowe - Amegakure
Dostępność informacjiAmegakure i Ame no Kuni
Mobilizacja wywołana upadkiem Takigakure oraz krokami najeźdźcy w stronę Kusa no Kuni dobiegała końca. Tak jak losy Kusy nie były jeszcze w pełni znane, tak Amekage wraz z Daimyō Ame no Kuni zrobili już wszystko co mogli aby jak najlepiej zabezpieczyć swoje tereny. Znane w całym kraju Trupie Klauny tak jak nie zostały kompletnie wyeliminowane, tak wedle informacji ogłoszonych przez samego Kage, wroga organizacja została zniszczona w 90% i wygoniona z kraju. Tak jak nie było to całkowite ich unicestwienie, tak definitywnie pozwoliło mieszkańcom Ame się lekko zrelaksować. Tak jak zwiększone kontrole osób przybywających do wioski i przekraczających granicę będą trwały jeszcze jakiś czas, tak mieszkańcy mogli odetchnąć i skupić w pełni swój wzrok na wydarzeniach w Kusa no Kuni - jakie to zadecydują o ich dalszym losie. A jeżeli atak dotrze też do Ame? Będą oni gotowi.

Koniec wydarzenia wioskowego – Amegakure*
Konsekwencje fabularne:**
 • brak
* trwające jeszcze misje w wydarzeniu wioskowym mogą być normalnie kontynuowane i zakończone z dodatkowym wynagrodzeniem (Bonusowa 1/3 PD [PB w przypadku MG] za daną rangę misji).
** Konsekwencje fabularne wynikają bezpośrednio z akcji graczy, podjętych w trakcie wydarzenia wioskowego. Te w przyszłości mogą mieć wpływ na fabułę w regionie.
Obrazek
Prowadzone wątki
Przygody 4/4
贖罪道 | Droga do odkupienia - Maji Seitaro
心を慰めるために | Ku pokrzepieniu serc - Yokomine Yozora, Mitsukyevu Uiriamu, Takatsukasa Jugemu
活動中の諜報員 | Agentki w akcji! - Hoshino Aiya, Hoshino Haruka, Hoshino Megumi
約束を守る | Dotrzymać obietnicy - Hokori Kensei
Misje 4/4
Ranga B
Ranga A
Inne
Event S - Soon™
Awatar użytkownika
Norka
Posty: 1145
Rejestracja: 29 lip 2022, 0:50
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: hanialke
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: Aktualności fabularne

Wydarzenia wioskowe - Hanagakure
Dostępność informacjiHanagakure i Hana no Kuni
Tak jak na Starym Kontynencie zadział się kryzys, wioski shinobi były niszczone i bronione, a ludzie obawiali się o swoją przyszłość - tak problemy te nie dotyczyły Nowego Kontynentu. A przynajmniej, większości jego mieszkańców, w tym wiecznie chaotycznych członków Hanagakure. Nie trzymali się oni za rączek z innymi wioskami, a dobro świata było jedną z rzeczy najdalszych ich planom. Może ktoś tam do pomocy poszedł, ale znaczna większość wioski? Świetnie bawiła się na swoich terenach. A zabawa ta, miała stać się jeszcze lepsza, z racji na niespodziewaną sytuację w jaką to pewnie wielu członków Hany nie mogło uwierzyć.

Członkini haremu Hanakage została porwana przez syna szefa mafii Nishi no Tsume, stacjonującej, a także w sporej części władającej stolicą Hana no Kuni. Reakcje na te wieści były bardzo różne. Wiele osób zaczęło się śmiać, sugerując że ta po prosto od ich szefa uciekła i zakochała się w tamtym chłopaku. Nie były to osoby najbardziej kochające życie, a kiedy były w dodatku zbyt głośne - to więcej się o nich już nie słyszało. Cała reszta? No, śmiała się wewnątrz serduszek. W połączeniu z tym wydarzeniem, dało się też odczuć jak wspomniana mafia zaczęła się panoszyć, próbując zapanować nad coraz większa ilością terenów w Hana no Kuni, nieuprzejmie zbliżając się do samego Hanagakure.

Rozwiązanie było więc tylko jedno. Dać im nauczkę, w hanijskim stylu. Sam Hanakage wyszedł na podium, zasiadając na własnym tronie i kazał shinobim Hany dać nauczkę mafiom. Nauczyć ich co się dzieje, kiedy to pozwalają sobie na zbyt wiele i próbują narzucić ograniczenia na Hanagakure, a także kiedy biorą to co ich. Upokorzyć, mordować, gwałcić i czego tylko im się zapragnie - to kazał swoim shinobi, a także osobom chętnym do pomocy w tym przedsięwzięciu robić. Tak długo jak cierpiało Nishi no Tsume, tak długo władca był zadowolony.


Misje w wydarzeniu wioskowym dostępne są jedynie dla członków Hanagakure i Wolnych Strzelców. Jeżeli ktoś uważa że obecność jego postaci na tym wydarzeniu miałaby faktycznie sens, to w wyjątkowych przypadkach może dostać pozwolenie na udział. Trzeba jednak wtedy napisać bezpośrednio do MFa o pozwolenie.

Rodzaje misji, jakie podlegają pod bonusowe wynagrodzenie:
 • Prześladowanie członków mafii lub ich ulubieńców w Hanagakure (Misje D-C)
 • Ataki na transporty dóbr do mafii w Hanie (C - A)
 • Dawanie nauczki mafiozom starającym się zdobyć wpływy w Hana no Kuni (C - S)
 • Bezpośrednie ataki na mafię w stolicy (A - S)
Przypisane do rodzaju misji poziomy trudności są jedynie proponowanymi, nie zaś ściśle określonymi, istnieje więc możliwość np. ataków na transporty do mafii na poziomie S.

Wydarzenia wioskowe to zwyczajnie wydarzenia związane bezpośrednio z wioską, z racji na które pewien rodzaj misji we wiosce staje się bardziej popularny i pożądany. Misje te mogą mieć różny poziom, od misji D aż po S i każdy może je prowadzić. Za wykonywanie misji związanych z tym wydarzeniem, graczom jak i prowadzącym przysługuje dodatkowa 1/3 PD (lub PB w przypadku MG) przy otrzymywaniu wynagrodzenia za daną rangę misji. Zwyczajnie MG danej misji przy dawaniu wynagrodzenia dolicza tą 1/3 i nie wymaga to konsultacji z MFami. Wydarzenia te są rotacyjne i trwają 2 miesiące, podczas których to gracz może rozpocząć misję w danym temacie. W razie wszelakich pytań, pisać do MFów.
Obrazek
Prowadzone wątki
Przygody 4/4
贖罪道 | Droga do odkupienia - Maji Seitaro
心を慰めるために | Ku pokrzepieniu serc - Yokomine Yozora, Mitsukyevu Uiriamu, Takatsukasa Jugemu
活動中の諜報員 | Agentki w akcji! - Hoshino Aiya, Hoshino Haruka, Hoshino Megumi
約束を守る | Dotrzymać obietnicy - Hokori Kensei
Misje 4/4
Ranga B
Ranga A
Inne
Event S - Soon™
Awatar użytkownika
Norka
Posty: 1145
Rejestracja: 29 lip 2022, 0:50
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: hanialke
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: Aktualności fabularne

Wydarzenie wioskowe - Hanagakure
Dostępność informacjiHanagakure i Hana no Kuni
Porwanie kobiety Hanakage doprowadziło do dużego konfliktu między Hanagakure a mafią, które zaczęły przeprowadzać swoistą vendettę przeciwko sobie. Wiele transportów Nishi no Tsume zostało przez ninja Hany napadniętych i zniszczonych, niejeden jednak zbyt pewien siebie genin zginął z rąk mafiosów próbując przy tym zdobyć sławę i uznanie samego Yomeia. Wszystkie akcje, niezależnie od strony, były brutalne, pełne krwi i zdecydowanie nie zostawiały po sobie żadnych jeńców. Może właśnie przez to Hanagakure nie udało się dotrzeć do głównych osób odpowiedzialnych za kierowanie mafią i dobrać im się do tyłków? Kto wie.

Nie zmienia to jednak faktu, że konflikt nie został zażegnany. Wręcz przeciwnie, zaognił się w momencie, w którym do wioski dotarły wieści, że domniemanie "porwana" członkini haremu i syn szefa mafii się zaręczyli i mają się niedługo pobrać. Tak jak nikt nie ma odwagi tego potwierdzić czy na głos powtarzać, tak swoistą tajemnicą poliszynela jest, że ze złości na swoich shinobi, Yomei przechadzając się ulicami wioski zmiażdżył głowę przypadkowo napotkanej genince, która nie zeszła mu z drogi wystarczająco szybko.

Hanakage zapowiedział jedno: że zrobi ze wszystkimi porządek. Zarówno z mafią, jak i własnymi shinobi, którzy nie byli wystarczająco silni, by uporać się z problemem, który wioska miała.


Koniec wydarzenia wioskowego – Hanagakure*
Konsekwencje fabularne:**
 • Zaognienie konfliktu na poziomie Hanagakure - Nishi no Tsume, powodujące regularne najazdy zarówno na wioskę jak i stolicę Hana no Kuni.
 • Wszystkie misje prowadzone okolicach Muho dla shinobi Hany muszą być minimum rangi B ze względu na poziom zagrożenia.
 • Akuma Yomei stacjonuje w chwili obecnej w wiosce.
* trwające jeszcze misje w wydarzeniu wioskowym mogą być normalnie kontynuowane i zakończone z dodatkowym wynagrodzeniem (Bonusowa 1/3 PD [PB w przypadku MG] za daną rangę misji).
** Konsekwencje fabularne wynikają bezpośrednio z akcji graczy, podjętych w trakcie wydarzenia wioskowego. Te w przyszłości mogą mieć wpływ na fabułę w regionie.
Obrazek
Prowadzone wątki
Przygody 4/4
贖罪道 | Droga do odkupienia - Maji Seitaro
心を慰めるために | Ku pokrzepieniu serc - Yokomine Yozora, Mitsukyevu Uiriamu, Takatsukasa Jugemu
活動中の諜報員 | Agentki w akcji! - Hoshino Aiya, Hoshino Haruka, Hoshino Megumi
約束を守る | Dotrzymać obietnicy - Hokori Kensei
Misje 4/4
Ranga B
Ranga A
Inne
Event S - Soon™
Awatar użytkownika
Norka
Posty: 1145
Rejestracja: 29 lip 2022, 0:50
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: hanialke
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: Aktualności fabularne

Podsumowanie eventuArc II: Ostatnia Konfrontacja
Dostępność informacjiCały Stary Kontynent + Sakuragakure i Hanagakure
Shi umarł, a jego siedziba została doszczętnie zniszczona. Taka wieść rozniosła się echem po świecie a większość owacji za zażegnanie kryzysu zyskał "sojusz" Ame i Sakury. Krążą też szepty o udziale Hany, chociaż pojawiają się głosy jakoby jej ninja więcej na przeszkadzali niż pomogli. Kusa została porządnie uszkodzona oraz pozbawiona jednostek zdolnych do zarządzania wioską. Tymczasowym zwierzchnikiem Kusy został więc Amekage, wysyłając odpowiednich ludzi do zarządzania oraz odbudowania wioski ukrytej w trawie. Chociaż pojawiają się nieliczne głosy niepokoju o rosnących wpływach Ame w Kusie, większość przez sukcesy sojuszu w obaleniu członka Go, postanawia tą kwestię przemilczeć.

Takigakure nie upadło - a chociaż tak mówią niedobitki tej wioski, która obecnie leży w ruinie i jest pod przywództwem Doumy Hinomaru, który przejął rolę tymczasowego Takikage po tragicznej śmierci z rąk wyznawców Shi Miry. Amegakure wysłało do Ukrytego Wodospadu swoją pomoc w odbudowie, a także ludzi i tak jak została ona przyjęta i Taki jest otwarte na ewentualną współpracę, tak Hinomaru mocno podkreśla, że jego wioska - w porównaniu do Kusy - pod zwierzchnictwem Ame nie jest. Na ile to prawda, a na ile próba kreacji wizerunku? Na chwilę obecną nie jest to wiadome.

Starym Kontynentem poruszyła również informacja, że niejaki Maji Seitaro - dotychczas uznawany za martwego - ma się całkiem dobrze i ukrywał się pod pseudonimem Fumei Mesai. Tak jak wiele ludzi uważało to za swoistą bzdurę bez potwierdzeń, tak niedługo po zakończeniu zabaw bohaterów w Amegakure, pojawił się w Bingo nowy wpis, potwierdzający te plotki. Uzumaki Yuri i Kise Ogumo podobno pod wspólną banderą zlecili przyprowadzenie bądź zabicie byłego ex-Kazekage. Czy znajdzie się ktokolwiek na tyle szalony by tego dokonać? Sakurakage podobno już wysłała za nim oddziały Łowców...
Obrazek
Prowadzone wątki
Przygody 4/4
贖罪道 | Droga do odkupienia - Maji Seitaro
心を慰めるために | Ku pokrzepieniu serc - Yokomine Yozora, Mitsukyevu Uiriamu, Takatsukasa Jugemu
活動中の諜報員 | Agentki w akcji! - Hoshino Aiya, Hoshino Haruka, Hoshino Megumi
約束を守る | Dotrzymać obietnicy - Hokori Kensei
Misje 4/4
Ranga B
Ranga A
Inne
Event S - Soon™
Awatar użytkownika
Jelonek
Posty: 1269
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:38
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:

Re: Aktualności fabularne

Wydarzenia wioskowe - Sakuragakure
Dostępność informacjiSakuragakure i Banana no Kuni
Z kryzysem na Starym Kontynencie zażegnanym, wiele shinobi wróciło do swojego codziennego szarego życia pełnego mniej lub bardziej istotnych misji. Hanagakure przechodziło niewielki kryzys z racji złości Kage na shinobi wioski, Amegakure miał momenty wytchnienia po zatrzymaniu Shi, a Sakuragakure... ono napotkało się z innym wyzwaniem, kompletnie niedotyczącym pozostałych wiosek. Niezwykle istotnym jeżeli dalej chcieli posiadać renomę tej dobrej wioski, chcącej mieć przyjazne relacje z sąsiadami.

Miesiące temu shinobi Sakury jako jedyni dostali pozwolenie na przemieszczanie się przez granice Banana no Kuni bez obawy o konfiskatę sprzętu oraz kary ze strony służb granicznych Banana no Kuni. Daleko było jednak do faktycznie pozytywnych relacji, zarówno z Daimyo jak i prostym ludem tam żyjącym. Teraz władcy postanowili jednak w tej kwestii zadziałać coś więcej, z nadzieją że z przyjaznej relacji wynikną same pozytywy. W wyniku rozmów między Sakurakage i Daimyō Banana no Kuni, do wioski napłynęła masa misji związanych typowo z Krajem Bananów jakie miały to ocieplić stosunki mieszkańców kraju do shinobi tej wioski, a także pokazać samemu Daimyō, że można było na nich faktycznie polegać. Uzumaki Yuri natomiast? Ciepło zachęcała swoich shinobi do podejmowania się tego rodzaju misji, upominając tylko aby działali ostrożnie, gdyż błędy mogły wywołać międzynarodowy skandal.


Misje w wydarzeniu wioskowym dostępne są jedynie dla członków Sakuragakure. Jeżeli ktoś uważa, że obecność jego postaci na tym wydarzeniu miałaby faktycznie sens, to w wyjątkowych przypadkach może dostać pozwolenie na udział. Trzeba jednak wtedy napisać bezpośrednio do MFa o pozwolenie.

Rodzaje misji, jakie podlegają pod bonusowe wynagrodzenie:
 • Wsparcie mieszkańców Banana no Kuni w prostych zadaniach jak np. prace rolne, budowa domów i tym podobne (Misje D - C)
 • Pomoc w nauce ludności o sztukach shinobi, jak się przed nimi ukrywać, co potrafią robić i tym podobne (Misje D - B)
 • Ochrona transportów na terenie Banana no Kuni przed bandytami czy nielegalnie przebywającymi tam shinobi (Misje C - A)
 • Pomoc w pilnowaniu granicy przed nieproszonymi shinobi i nauka żołnierzy Banana no Kuni jak ich wykrywać (Misje B - S)
 • Polowania na groźnych shinobi nielegalnie znajdujących się na terenach Banana no Kuni (Misje A - S)
Przypisane do rodzaju misji poziomy trudności są jedynie proponowanymi, nie zaś ściśle określonymi, istnieje więc możliwość np. ochrony transportów na terenie Banana no Kuni na poziomie misji S.

Wydarzenia wioskowe to zwyczajnie wydarzenia związane bezpośrednio z wioską, z racji na które pewien rodzaj misji we wiosce staje się bardziej popularny i pożądany. Misje te mogą mieć różny poziom, od misji D aż po S i każdy może je prowadzić. Za wykonywanie misji związanych z tym wydarzeniem, graczom jak i prowadzącym przysługuje dodatkowa 1/3 PD (lub PB w przypadku MG) przy otrzymywaniu wynagrodzenia za daną rangę misji. Zwyczajnie MG danej misji przy dawaniu wynagrodzenia dolicza tą 1/3 i nie wymaga to konsultacji z MFami. Wydarzenia te są rotacyjne i trwają 2 miesiące, podczas których to gracz może rozpocząć misję w danym temacie. W razie wszelakich pytań, pisać do MFów.
Wcielenie Jelenia
Moderator Fabularny | Moderator Techniczny | Miły człek jakiego można pytać o rzeczy i pomoc | Hidden Admin
Prowadzone przygody 4/4
 • Oszukać przeznaczenie - Kamaboko Gonpachiro, Sabataya Shuten & Mirai Akane
 • Tam gdzie bogowie poprowadzą... - Kaguya Kaede
 • The Inquisitor's Journey - Ichijou Michiru
 • Love is War - Akuma Shogo & Nara Yoshika
Prowadzone pojedyncze wątki 4/2
 • Mąż w domu & Żona w polu - Uzumaki Chiyo & Fuuka
 • Fish of the Northern Sea - Anko & Anko
 • Na granicy - Senju Rie
 • Rainy Day - Inuzuka Nana
Awatar użytkownika
Norka
Posty: 1145
Rejestracja: 29 lip 2022, 0:50
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: hanialke
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: Aktualności fabularne

Wydarzenie wioskowe - Sakuragakure
Dostępność informacjiSakura no Kuni i Banana no Kuni
Wraz z otworzeniem się granic Banana no Kuni dla ninja Sakury pojawiła się szansa na dalsze poprawnie relacji pomiędzy wioską a Krajem Bananów. Ukryta Wiśnia postanowiła wysłać swoich ninja w celu odbudowania straconej reputacji. I tak jak specjalnie nic złego się w tamtym czasie nie stało, tak wpływ shinobi Sakury nie był na tyle znaczący, żeby zdanie czy to Daimyo, czy też samych mieszkańców uległo jakiejkolwiek większej poprawie.

Sakurakage, pomimo braku znaczącego sukcesu, zapowiedziała, że w najbliższej przyszłości Sakura wciąż zamierza próbować nawiązać dialog z Banana no Kuni by k dalej współpracę i doprowadzić w przyszłości do polepszenia i umocnienia relacji.


Koniec wydarzenia wioskowego – Sakuragakure*
Konsekwencje fabularne:**
 • Relacje z Banana no Kuni pozostają niezmienne.
* trwające jeszcze misje w wydarzeniu wioskowym mogą być normalnie kontynuowane i zakończone z dodatkowym wynagrodzeniem (Bonusowa 1/3 PD [PB w przypadku MG] za daną rangę misji).
** Konsekwencje fabularne wynikają bezpośrednio z akcji graczy, podjętych w trakcie wydarzenia wioskowego. Te w przyszłości mogą mieć wpływ na fabułę w regionie.
Obrazek
Prowadzone wątki
Przygody 4/4
贖罪道 | Droga do odkupienia - Maji Seitaro
心を慰めるために | Ku pokrzepieniu serc - Yokomine Yozora, Mitsukyevu Uiriamu, Takatsukasa Jugemu
活動中の諜報員 | Agentki w akcji! - Hoshino Aiya, Hoshino Haruka, Hoshino Megumi
約束を守る | Dotrzymać obietnicy - Hokori Kensei
Misje 4/4
Ranga B
Ranga A
Inne
Event S - Soon™
Awatar użytkownika
Norka
Posty: 1145
Rejestracja: 29 lip 2022, 0:50
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: hanialke
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: Aktualności fabularne

Wydarzenia wioskowe - Tako no Kuni
Dostępność informacjiWszyscy
Wraz z pokonaniem Shi zdawało się, że Stary Kontynent mógł zaznać chwili spokoju. Nie oznaczało to jednak, że reszta świata stała w pokoju i w wielu miejscach można było dostrzec ogłoszenia, że Tako no Kuni poszukuje ludzi do pomocy w realizacji ich wielkiego projektu. Stworzenia wielkiej maszyny latającej. Zapraszają wszystkich - od majsterkowiczów, przez naukowców, po użytkowników chakry, by wspólnymi siłami osiągnąć to, co jedynie dostępne było swego czasu w Smoczym Imperium. Spore zasoby finansowe poświęcają na wynajem tych ludzi, a także na przeróżne materiały do budowy rzeczonego statku, co rodzi również pytania... skąd ich na to stać.

Oczywiście, praca ta nie mogła umknąć uwadze Ryū Teikoku, które do tej pory pozostaje jedynym krajem z odpowiednią technologią. W obawie przed ich działaniami Fūjin szuka także ochroniarzy, by zapewnili bezpieczeństwo temu wielkiemu projektowi.


Rodzaje misji, jakie podlegają pod bonusowe wynagrodzenie:
 • Wsparcie w transporcie i przenoszeniu materiałów (Misje D - C)
 • Ochrona transportów i ludzi, którzy mają pracować przy projekcie przed bandytami i naturalnymi zagrożeniami (Misje C - A)
 • Pomoc w testowaniu oraz opracowywaniu metod lotu (Misje B - S)
 • Sprawdzanie bezpieczeństwa warsztatów, zapobieganie sabotażom (Misje A - S)
Przypisane do rodzaju misji poziomy trudności są jedynie proponowanymi, nie zaś ściśle określonymi, istnieje więc możliwość np. ochrony transportów dóbr do warsztatów na poziomie misji S.

W przypadku chęci nawiązania do Ryū Teikoku prosimy MG o skontaktowanie z MFami.

Wydarzenia wioskowe to zwyczajnie wydarzenia związane bezpośrednio z wioską, z racji na które pewien rodzaj misji we wiosce staje się bardziej popularny i pożądany. Misje te mogą mieć różny poziom, od misji D aż po S i każdy może je prowadzić. Za wykonywanie misji związanych z tym wydarzeniem, graczom jak i prowadzącym przysługuje dodatkowa 1/3 PD (lub PB w przypadku MG) przy otrzymywaniu wynagrodzenia za daną rangę misji. Zwyczajnie MG danej misji przy dawaniu wynagrodzenia dolicza tą 1/3 i nie wymaga to konsultacji z MFami. Wydarzenia te są rotacyjne i trwają 3 miesiące, podczas których to gracz może rozpocząć misję w danym temacie. W razie wszelakich pytań, pisać do MFów.

Jeśli wątek okaże się słabo powiązany z fabułą wydarzenia wioskowego - dodatkowe wynagrodzenie może zostać zabrane MG, a on sam może zostać dodatkowo ukarany, np. zakazem prowadzenia wyższych rangom wątków.
Obrazek
Prowadzone wątki
Przygody 4/4
贖罪道 | Droga do odkupienia - Maji Seitaro
心を慰めるために | Ku pokrzepieniu serc - Yokomine Yozora, Mitsukyevu Uiriamu, Takatsukasa Jugemu
活動中の諜報員 | Agentki w akcji! - Hoshino Aiya, Hoshino Haruka, Hoshino Megumi
約束を守る | Dotrzymać obietnicy - Hokori Kensei
Misje 4/4
Ranga B
Ranga A
Inne
Event S - Soon™
Awatar użytkownika
Jelonek
Posty: 1269
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:38
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:

Re: Aktualności fabularne

Aktualizacja fabularna - Tetsu no Kuni
Dostępność informacjiStary Kontynent i części Nowego Kontynentu
Gdzieniegdzie na świecie trwał spokój. W innych miejscach? Wręcz przeciwnie. Jednym z takim miejsc było miasto portowe Aki w Tetsu no Kuni, będące jednym z ważniejszych punktów dla samurajskiego kraju. Podczas egzekucji zbrodniarza ściganego przez długi czas doszło do ataku na nie, o jakim to wieść jak błyskawica rozeszła się po Starym Kontynencie. Częściowo przez to, że podobno w samą sytuację był zamieszany Daimyo Tetsu no Kuni Miyamoto Musashi, popularnie zwany w tamtejszych rejonach Shogunem. Tak jak jego zdolności nie był bardziej popularne tak wraz z tą wieścią rozeszły się plotki, jako to siła Shoguna była porównywalna, a nawet większa od aktualnej trójki Kage. Drugą kluczową informacją jaka sprawiła że informacja ta się tak szybko po świecie rozeszła był agresor i osoba odpowiedzialna za cały atak - Sabataya Shuten, była Tsuchikage Iwy jaka to wedle plotek miała na pieńku z samurajami od bardzo dawna. Tak jak same szczegóły konfliktu nie są zbyt znane z racji na małomówność samurajów, tak fakt jak z sukcesem udało jej się wykonać potężny cios w Tetsu no Kuni sprawiło że niektórzy przypomnieli sobie o jej egzystencji o jakiej nie słyszeli już lata, oraz jednocześnie zaczęli ponownie ewaluować jej siłę.

Aktualnie, sytuacja w Tetsu no Kuni jest dość napięta, a sami samurajowie również uważniej obserwując swoje granice oraz okoliczne kraje w poszukiwaniu wspólników ex-Tsuchikage. Panują tam raczej nieprzyjemne i bardziej zaostrzone nastroje mało przyjemne dla osób odwiedzających Tetsu no Kuni bez dobrych powodów, oraz bez dokładnego ich sprawdzenia. Poza tym, Sabataya Shuten trafiła również do Bingo wystawionego przez władze samurajskie, a sam Daimyo oferował za nią bardzo pokaźną sumę pieniężną jaka mogła wielu łowców głów zaciekawić.

► Pokaż Spoiler | Wpis do Bingo
Bingo Book // Sabataya Shuten
Informacje PodstawoweGodnośćSabataya Shuten
PrzydomkiSekigan no Akai Hana
Wiek22
WioskaEx-Iwagakure, Hanagakure
RangaEx-Tsuchikage, Geninka Znaki szczególne
- Mocno rude włosy
- Opaska na oko
- Karmazynowe oczy
Dane KryminalneKlas. Zagroż.S+
StatusAktywna
OrganizacjaNieznana
SojusznicyNieznani, ale posiada wielu
Ostatnia znana lokalizacjaMiasto Portowe Aki w Tetsu no Kuni Dokonane przestępstwa
- Liczne morderstwa samurajów
- Ogromnie zniszczenia w mieście w Tetsu no kuni
Dane Osobiste Data urodzeniaNieznana
Grupa KrwiNieznana
WzrostPrzeciętny
WagaPrzeciętna
Wykonane misjeD?C?B?A?S?
Nagroda ZlecającyDaimyo Tetsu no Kuni
Żywa50 000 ryo
Martwa35 000 ryo
UwagiBardzo silna w walce wręcz
Inne znane informacje
ŻywiołySuiton, Fuuton
KG/KT/DōjutsuTsūjitegan
DziedzinyNinjutsu
AtrybutyBestialsko silna i wytrzymała, reszta również na wysokim poziomie
Spec. ZdolnościHachimon, Kimera
Aktualizacja spowodowana jest wydarzeniami i działaniem graczy w danym regionie i by takowa uległa zmianie, muszą zostać fabularnie podjęte ku temu odpowiednie kroki.
Ostatnio zmieniony 02 cze 2024, 15:28 przez Jelonek, łącznie zmieniany 1 raz.
Wcielenie Jelenia
Moderator Fabularny | Moderator Techniczny | Miły człek jakiego można pytać o rzeczy i pomoc | Hidden Admin
Prowadzone przygody 4/4
 • Oszukać przeznaczenie - Kamaboko Gonpachiro, Sabataya Shuten & Mirai Akane
 • Tam gdzie bogowie poprowadzą... - Kaguya Kaede
 • The Inquisitor's Journey - Ichijou Michiru
 • Love is War - Akuma Shogo & Nara Yoshika
Prowadzone pojedyncze wątki 4/2
 • Mąż w domu & Żona w polu - Uzumaki Chiyo & Fuuka
 • Fish of the Northern Sea - Anko & Anko
 • Na granicy - Senju Rie
 • Rainy Day - Inuzuka Nana
Awatar użytkownika
Norka
Posty: 1145
Rejestracja: 29 lip 2022, 0:50
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: hanialke
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: Aktualności fabularne

Aktualizacja fabularna - Hana no Kuni
Dostępność informacjiHana no Kuni i kraje ościenne
W Mūho zawrzało, gdy po stolicy rozeszła się informacja, że Sano Takeo, lider jednej z gałęzi Nishi no Tsume, został zamordowany. Przez jakiś czas spekulowano, że winowajcą były wewnętrzne spory o władzę, jednakże te plotki zostały bardzo szybko zdemontowane, gdy głowa Takeo została nabita na pal w centralnej części Hanagakure, potwierdzając przypuszczenia, że było to częścią vendetty prowadzonej pomiędzy Akuma Yomeiem, a hanijską mafią.

Mówi się, że te wydarzenie wyjątkowo uderzyło w syna mafii Nishi no Tsume, bowiem Takeo był jego bliskim kuzynem i że ten nie zamierza tego tak pozostawić bez słowa, szykując swoistą obławę na tego, który mordu dokonał.

Hanakage zaś? Opuszczając ponownie wioskę, wyruszając ku przygodzie, wydawał się być w wyjątkowo dobrym humorze...

Aktualizacja spowodowana jest wydarzeniami i działaniem graczy w danym regionie i by takowa uległa zmianie, muszą zostać fabularnie podjęte ku temu odpowiednie kroki.
Obrazek
Prowadzone wątki
Przygody 4/4
贖罪道 | Droga do odkupienia - Maji Seitaro
心を慰めるために | Ku pokrzepieniu serc - Yokomine Yozora, Mitsukyevu Uiriamu, Takatsukasa Jugemu
活動中の諜報員 | Agentki w akcji! - Hoshino Aiya, Hoshino Haruka, Hoshino Megumi
約束を守る | Dotrzymać obietnicy - Hokori Kensei
Misje 4/4
Ranga B
Ranga A
Inne
Event S - Soon™
ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje o świecie”