• Ogłoszenia
 •  
  Aktualności fabularne
  Obecna pora roku: Wiosna 164r.

  Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

  14.06.2024 - zostaje zamordowany kuzyn syna Nishi no Tsume. Więcej informacji w aktualnościach fabularnych.
  02.06.2024 - ex-Tsuchikage, Sabataya Shuten trafia do Bingo w związku z jej akcjami w Mieście Portowym Aki. Więcej informacji w aktualnościach fabularnych.
  30.04.2024 - nowe wydarzenie "wioskowe" w Tako no Kuni. Więcej szczegółów w aktualnościach fabularnych.
  Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
  Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
  Administracja
  Pingwinek Chaosu
  Główny Administrator
  Norka
  Główna Mistrzyni Fabularna
  Hefajstos
  Główny Moderator Kuźni
  Tora
  Główny Moderator Technik

  W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
  Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
   

Biuro zleceń

Wioska ta znajduje się na południu Hana no Kuni i leży tuż przy brzegu, przez co ciężko o lepszy dostęp do morza. Świadczy o tym fakt, że wybudowano również jako część wioski ogromny port. Temperatura w wiosce przeważnie należy do tych lekko chłodniejszych, jednak zdarzają się dni kiedy można chodzić ulicami miasta z porzuconą koszulką. Raczej morska bryza obroni takiego jegomościa przez spoceniem się bez wysiłku, jednak dalej będzie on odczuwał ciepło. Budynki w wiosce są najróżniejsze i zależne od zamożności każdego mieszkańca. Większą część Hany stanowią ubogie domy, prawie że się rozlatujące i tylko cudem posiadające takie dogodności jak własna łazienka. Wbrew pozorom nie oznacza to, że mieszkają tam biedacy. Wielu mieszkańców decyduje się na zachowanie swoich pieniędzy na przyszłe wydatki związane z ich podróżami niż dom, w którym będą raz na miesiąc. Znajdą się jednak wyjątki oraz osoby na tyle bogate, aby postawić sobie domy 4 piętrowe, pełne bogatych zdobień i pierwszorzędnych mebli. Trzeba jednak wtedy pamiętać o ochronie dla takiego budynku, z racji na brak praw w Hanagakure.
Awatar użytkownika
Yasei Souh
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 13:51
Ranga: Chūnin
Ranga dodatkowa: Naczelny Clown
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Bank:

Re: Biuro zleceń

Post
Nie było co ukrywać. Orion to jego anioł/ptak(?) stróż, który uratował go z opresji, z których nigdy zapewne mógłby nie wyjść. Nie wiedział jak całe to spotkanie potoczyłoby się bez jej udziału i szczerze to nie chciał się zastanawiać. Musiał jej za to podziękować, ale to po tym jak już szczęśliwie uda mu się spierdzielić z bagna, w którym znalazł się poprzez życie ninja. Już sobie obiecał, że napewno ucieknie od tego stylu życia, gdy tylko mu się to uda - miał dość ryzykowania życia w imię czyjegoś niezaspokojonego apetytu seksualnego. Cała ta sytuacja z mafią dawała mu dużo do myślenia. Przede wszystkim fakt, że istniał ktoś o podobnych umiejętnościach udowadniał, że napewno takich ludzi jest dużo więcej - być może mógłby ich odnaleźć, aby zrozumieć więcej o sobie oraz Orion. Tak, nowa wędrówka i poszerzenie horyzontów, to coś czego potrzebował. Ucieczka z brudnej chałupy oraz smrodu w Hanagakure to kolejny poważny plus, którego nie mógł zignorować.
Wszystko to jednak zaraz. Na ten moment Souh był skupiony na innych rzeczach. Przede wszystkim odciął głowę Takeo i złapał pewne w swoją szponiastą łapę, żeby mu nie spierdzieliła. Po drugie spróbował na szybko odnaleźć cygara, ale ich nie znalazł, więc nie zamierzał ryzykować więcej niż już wyłożył. Po trzecie skoczył w stronę okna rozbijając je swoim mieczem i natychmiastowo wystrzelił w górę unikając lecących w jego stronę technik. Musiał przyznać, że wychodziło mu to doskonale - lot. Zupełnie jakby robił to od dziecka. I tak se latał jak Harry Potter na miotle zapewne przy pomocy Orion oraz odrobiny szczęścia, żeby poza zasięgiem mafiozów spierdzielić jak najdalej od Muho potrafił zanim skończy mu się całkowicie chakra.
Wylądował na tyle daleko od Muho, żeby nie martwić się pościgiem. Natychmiastowo usiadł anulując technikę, którą Orion tak łaskawie się z nim podzieliła. Czuł, że ptaszyca jest mocno zmęczona i nie chciał forsować jej zbyt mocno. Zresztą musiał załatać jakkolwiek swoje rany przed dalszą drogą, a zbroja średnio w tym pomagała. Zanim sam padł ze zmęczenia obwinął się bandażem, gdzie tylko było trzeba, a następnie znalazł sensowne krzaki na uboczu, gdzie stracił przytomność.
Obudził się niezbyt wypoczęty, ale przede wszystkim żywy, a to liczyło się najbardziej. "Dziękuję Orion, jesteś niesamowita." uśmiechnął się do niej wewnętrznie, a następnie stęknął głośno wstając z podłoża. Cały był zziebnięty, obolały, a do tego rany ledwie zasklepił. Nie mógł ruszać się zbyt mocno, ale sił starczyło mu na dalszą drogę. Podniósł z gleby głowę mafiozy, a następnie sprawdzając czy nie czeka go niebezpieczeństwo ruszył do Hanagakure.
- Jak mniej gadasz, to jakoś bardziej cię lubię. - stwierdził jeszcze z ironią w głosie do głowy Takeo i zaśmiał się ze swojego żartu.
Przed wejściem do wioski szajbusów założył znowu swój ochraniacz na swoje standardowe miejsce, żeby nie było wątpliwości, co do jego tożsamości. Oczywiście zidentyfikował się jeśli było potrzeba, a także przedstawił swojego kolegę strażnikom, żeby również mogli zrozumieć intencje mężczyzny - nie że w Hanie trzymanie czyjejś obciętej głowy jest czymś nienormalnym. W każdym razie, gdy przekroczył próg wioski poczuł się jakby bezpieczniej, a w głowie wpadła nowa myśl Czas na fajkę zwycięstwa. wziął więc ze swojej kieszeni ostatniego papierosa jaki mu został i dumnie go palił w drodze do biura zleceń, gdzie zapewne miał odebrać nagrodę.
- Dobry. Yasei Souh melduje się z tym całym Takeo. - przedstawił się osobie, która zajmowała się zleceniami, a odciętą głowę postawił na jego biurku.
Chakra14 175
Techniki
► Pokaż Spoiler
Subete Tewatashi | All handed styleすべて手渡し
KlasyfikacjaBukijutsu, Styl Walki
Wymagania---
Styl walki, który polega na walce toporem. Może być to zarówno topór jedno- jak i dwuręczny. Cała istota oraz prostota tego stylu wynika z użycia całości broni oraz ataków zawsze w punkt, w odpowiednim momencie. Może nie jest najbardziej efektowny, ale w zamian jest ultra efektywny. Nie ma tutaj miejsca na męczenie się ponad miarę. Każdy adept tego stylu walki wie, że zbędne ruchy tylko narażają na szybsze padnięcie w walce. Dlatego styl walki ten polega na w miarę sprawnym blokowaniu przeciwnika przy użyciu całości broni, a następnie wybrania momentu do najlepszej kontry. Użytkownicy tego stylu często kończą pojedynek jednym albo dwoma silnymi uderzeniami, które wykorzystują przewagę toporów w zadawaniu silnych ciosów, które są niezwykle ciężkie do zablokowania siłowo - często lepiej ich unikać niż chociażby próbować zablokować. Do tego adepci tej sztuki używają w walce całej broni. Nie liczy się tutaj samo ostrze, a dosłownie wszystko. Bok może służyć za świetny obuch, a trzonkiem można doskonale złamać komuś rękę. Walki jeden na jednego są faktycznie priorytetem tego stylu walki, ale nie można mu odmówić doskonałej kontroli tłumu w walce grupowej, gdzie wykorzystując przewagę wagi oraz zasięgu topora można zrobić potężne spustoszenie, jeżeli przeciwnicy są nieuważni. Odcięcie komuś głowy, czy innej kończyny przy tym stylu walki zdaje się równie proste jak połamanie zapałki. Ważne jest również to, że styl ten polega na sprawnym używaniu topora w jednej oraz w obu rękach.

Posiadając rangę B w Subete Tewatashi oraz Refleks na poziomie 7 użytkownicy tego stylu są w stanie wykonywać w miarę sprawne uniki, co sprawia, że stają się większym zagrożeniem w walce.
Posiadając rangę S w Subete Tewatashi oraz Siłę na poziomie 8 można bez problemu walczyć toporem dwuręcznym w taki sam sposób, jakby był on jednoręczny.
Posiadając Oburęczność styl z walki jedną bronią może też służyć do walki dwoma brońmi, udostępniając pełnię swoich możliwości dla dwóch toporów, które są traktowane jako jednoręczne. Dotyczy to także toporów dwuręcznych przy randze S stylu i Sile 8.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu ataki użytkownika traktowane są jak gdyby posiadał Siłę o 1 poziom wyższy. Ten bonus nie łączy się z innymi podobnymi bonusami do statystyk wynikającymi z innych stylów walki.
Atuty
► Pokaż Spoiler
TolerancjaAtut nabyty
Postać w wyniku różnych doświadczeń zyskała zwiększoną odporność na różne warunki pogodowe i ich zmienność. Dzięki temu lepiej znosi mrozy czy upały, nawet jeśli nie są one naturalne dla jego miejsca urodzenia. Atut tolerancji daje lepsze efekty wraz z wyższym atrybutem Wytrzymałości, pozwalając na wyższych poziomach (8+) negować nawet negatywne skutki bardziej wymagających warunków atmosferycznych, jak np. burze piaskowe, nienaturalnych źródła temperatur jak ogniska czy lodowce, a w przypadku naprawdę Wytrzymałych postaci - nawet słabsze techniki wpływające na temperaturę mogą nie odnosić skutków na postaci, co jest w pełni zależne od MG.
SurvivalAtut nabyty
Postać posiada wiedzę niezbędną do przetrwania w dziczy. Wie, gdzie szukać schronienia, jakie rośliny są jadalne czy choćby jak rozpalić ogień.
Współpracująca kontrola chakryAtut nabyty
Często zdarza się tak, że shinobi muszą podtrzymywać wiele technik w tym samym czasie. Nie jest to rzecz najprostsza, szczególnie kiedy techniki te skupiają się na jednej rzeczy np. na broni czy na oczach. Posiadacze tego atutu jednak tak często używali multum technik jakie trzeba było podtrzymywać, że w są w stanie to robić praktycznie bez skupiania się na nich. Wymaga to całkiem wysokiej Kontroli Chakry oraz długich treningów, jednak później nie muszą się przejmować ciągłym skupieniem na np. technice Hien.
KatonAtut nabyty
Atut ten oznacza osobę posiadającą ogrom wiedzy i umiejętności w jednej konkretnej dziedzinie. Sprawia to, że ma on dostęp do technik, do których normalny użytkownik tej konkretnej dziedziny nie miałby dostępu. Często również jest w stanie użyć dobrze sobie znanych technik w zupełnie nowy sposób.
ToboeAtut nabyty
Atut ten oznacza osobę posiadającą ogrom wiedzy i umiejętności w jednej konkretnej dziedzinie. Sprawia to, że ma on dostęp do technik, do których normalny użytkownik tej konkretnej dziedziny nie miałby dostępu. Często również jest w stanie użyć dobrze sobie znanych technik w zupełnie nowy sposób.
Ostatnio zmieniony 05 cze 2024, 22:49 przez Yasei Souh, łącznie zmieniany 1 raz.
Prowadzone WątkiRetsu
Sloty4/5
Persona non GrataS - Fumei Mesai
Supertitions and WitchcraftB - Katsuse Hatsuri
Enter the DragonC - Yuki Azuma
The Bandit HuntC - Hattori i Miko
Awatar użytkownika
Norka
Posty: 1068
Rejestracja: 29 lip 2022, 0:50
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: hanialke
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: Biuro zleceń

GraczeYasei Souh
Tury27
Najważniejsze w tym wszystkim było to, że Souh wyszedł z całego tego bagna względnie cały – może i był trochę pokiereszowany, ale mimo wszystko wciąż żywy i to było w tym wszystkim najważniejsze. Jednocześnie, Yasei zaczął mieć pewne przemyślenia na temat tego, co powinien dalej zrobić – jak chociażby wynieść się z Hany. Pytanie czy tak po prostu mógł oddać swoją opaskę i nigdy do wioski nie wrócić? Może przyjąć jakąś cholernie ciężką misję, której nigdy nie wykona, przez co wioska uzna za martwego? To pewnie było jakieś wyjście, za byle geninem pewnie nie wyślą „łowców” żeby go znaleźli.
Jakby nie patrzeć, Twoje przeżycie jest też w moim interesie – odparła ptaszyca, która wciąż wydawała się zmęczona pomimo odrobiny odpoczynku, który mieli. – Będziemy musieli popracować nad naszą synergią – dodała zaraz potem. Z jednej strony, oczywiście, Yasei czuł jakby to wydawało się być wręcz naturalne dla niego, jednakże z drugiej, czuł jakby był prowadzony przez Orion, a ta jedynie korzystała z jego pokładów chakry. Musiał być lepszy sposób na używanie tych zdolności.
Dotarł do wioski bez większych problemów i nie napotykając, tym razem, żadnych problemów. Nie za bardo ktokolwiek go zatrzymywał czy wypytywał o powód przybycia do Hany. Raczej nikt się takimi rzeczami w tej zapyziałej wiosce nie przejmował. Nikt też nie przejmował się głową, którą niósł. Nie on pierwszy, nie on ostatni.
Po chwili czekania w kolejce, przyszła pora podejść do okienka, za którym siedział jakiś przygrubawy facet po czterdziestce ze świńskimi oczkami. Jak ten położył mu głowę Takeo na blacie, spojrzał na nią, przymrużając oczy, by potem czegoś poszukać w stercie niedbale rozrzuconych na biurku papierów.
Czekaj tutaj – powiedział urzędnik, by na chwilę zniknąć za drzwiami. Wrócił po jakiś dziesięciu minutach chuj wie czego robienia. – Do końca korytarza i w lewo. Hangaki chce z tobą porozmawiać – mruknął facet. Te imię było bez wątpienia znane Yaseiowi… ciężko było nie wiedzieć, kim była druga najważniejsza osoba w całej wiosce.
Krzesło Osądu. Asystent Hanakage, który jakimś cudem trzymał ten pierdolnik w całości, gdy Yomei kurwił się po świecie. I jednego Yasei był pewien. Za żadne skarby NIE CHCIAŁ być nieposłuszny wobec jego osoby.
Gdyby poszedł tymże korytarzem, mógłby zobaczyć uchylone drzwi do gabinetu, który wyglądał całkiem przyzwoicie jak na Hanę. Na krześle, z nogami na biurku zaś? Siedział on we własnej osobie.
Zapraszam. – Jedno słowo. Tylko jedno słowo padło z ust Hangakiego, który spoglądał na Yaseia w taki sposób, jakby go oceniał i przeszywał na wylot, aż ciarki mogły przejść po plecach. Jak tylko zaś przekroczył próg gabinetu? Ten chwycił sakiewkę, która leżała na biurku i cisnął ją w jego stronę… z pełną siłą, bo leciała zajebiście szybko i miała nastawiony azymut prosto na twarz Souha.
Dodatkowe informacje
14 175 chakry

Rany przestały krwawić, jednakże jesteś cały obolały i wciąż masz problem z poruszaniem. Bardziej gwałtowne ruchy mogą doprowadzić do ponownych otworzenia się ran.
Obrazek
Prowadzone wątki
Przygody 4/4
贖罪道 | Droga do odkupienia - Maji Seitaro
心を慰めるために | Ku pokrzepieniu serc - Yokomine Yozora, Mitsukyevu Uiriamu, Takatsukasa Jugemu
活動中の諜報員 | Agentki w akcji! - Hoshino Aiya, Hoshino Haruka, Hoshino Megum
約束を守る | Dotrzymać obietnicy - Hokori Kensei
Misje 5/4
Ranga B
Ranga A
Inne
Event S - Soon™
Awatar użytkownika
Yasei Souh
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 13:51
Ranga: Chūnin
Ranga dodatkowa: Naczelny Clown
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Bank:

Re: Biuro zleceń

Post
Czerwonowłosy był człowiekiem z natury spokojnym, chociaż po alkoholu potrafiłu mu solidnie odjebać, to jednak trunków z procentami często nie pijał, więc i nie było obaw o nic gorszego. Zresztą nawet po skrzynce kuflowych mocnych zapewne byłby dużo normalniejszy niż przeciętny shinobi z Hany. Sytuacje, w których nie pamiętał, co działo się poprzedniego dnia, albo odjebał coś tak złego, że musiał się ukrywać raczej się nie zdarzały - szczególnie w ostatnim czasie. Dlatego obecna misja była problemem. Przyjął ją nawet nie wiedział kiedy, nie wiedział dlaczego, a nawet nie wiedział, czy to prawda - chociaż po reakcji tego urzędnika mógł się domyślać, że w jakimś stopniu jednak jest. Następna informacja jednak spowodowały, że po jego plecach przeszły ciarki, a dłonie zacisnęły się w pięści z niespotykaną siłą. "Chuj mi w dupę, jak zwykle." westchnął do Orion przerażony tym rozwojem wydarzeń. Przecież dopiero, co planował niepostrzeżenie ewakuować się z wioski, albo nawet upozorować swoją śmierć. A teraz co? Miał spotkać się z drugim krzesłem kwiatów. Co w tej sprawie było tak niesamowitego, że zastępca Yomeia musiał się nim zainteresować? Dlaczego to zawsze przydażało się jemu?

Souh, zapewne słusznie, założył że Orion wiedziała kim Hakuku jest, bo przecież widziała świat jego oczami nawet gdy nie był tego świadom. Dobrze wiedziała, że nawet w swojej pełnej formie Souh nie byłby w stanie przeżyć ataku ze strony tego potwora. A co dopiero teraz? Przecież był obity jak skurczysyn, a bandaże i tak ledwie go trzymały w kupie. Nie miał jednak wyjścia, skoro został wezwany, to nie mógł nagle uciec, bo tak się składało, że Hangaki miał obsesję na punkcie respektowania go.
Dzikus ruszył więc do pokoju, o którym mu powiedziano. Papierosów już nie miał, więc nawet nie mógł walczyć ze stresem, który powodował palpitacje serca. Z daleka widział uchylone drzwi, przez które następnie wszedł do gabinetu. Oczy miał szeroko otwarte starając się widzieć jak najwięcej. W lewej ręce trzymał głowę Takeo, a w prawej swój zdobiony topór.
Nie spodziewał się, że nagle zostanie zaatakowany w tak pogmatwany sposób. Czasu na reakcję było niewiele, a jego ciało zdecydowanie nie nadawało się do nagłych uników. Wykorzystując tyle swojej szybkości ile mógł puścił głowę Takeo, żeby ta opadła na ziemię w tym samym czasie ostrze topora skierował bokiem do swojej twarzy chcąc ją zasłonić tępą stroną niczym tarczą. Do tego dołączył również lewą rękę trzymając topór blisko czubka ostrza, a prawą starał się trzymać rękojeść jak najmocniej potrafił. Nie miał wątpliwości, że Hangaki właśnie go sprawdzał, choć Souh nie potrafił zrozumieć w jakim celu. "Czemu ci ludzie są tacy niezrównoważeni?!" krzyknął Souh wewnętrznie do siebie i Orion. Miał już po dziurki w nosie ciągłych ataków na swoje życie.
Chakra14 175
Techniki
► Pokaż Spoiler
Subete Tewatashi | All handed styleすべて手渡し
KlasyfikacjaBukijutsu, Styl Walki
Wymagania---
Styl walki, który polega na walce toporem. Może być to zarówno topór jedno- jak i dwuręczny. Cała istota oraz prostota tego stylu wynika z użycia całości broni oraz ataków zawsze w punkt, w odpowiednim momencie. Może nie jest najbardziej efektowny, ale w zamian jest ultra efektywny. Nie ma tutaj miejsca na męczenie się ponad miarę. Każdy adept tego stylu walki wie, że zbędne ruchy tylko narażają na szybsze padnięcie w walce. Dlatego styl walki ten polega na w miarę sprawnym blokowaniu przeciwnika przy użyciu całości broni, a następnie wybrania momentu do najlepszej kontry. Użytkownicy tego stylu często kończą pojedynek jednym albo dwoma silnymi uderzeniami, które wykorzystują przewagę toporów w zadawaniu silnych ciosów, które są niezwykle ciężkie do zablokowania siłowo - często lepiej ich unikać niż chociażby próbować zablokować. Do tego adepci tej sztuki używają w walce całej broni. Nie liczy się tutaj samo ostrze, a dosłownie wszystko. Bok może służyć za świetny obuch, a trzonkiem można doskonale złamać komuś rękę. Walki jeden na jednego są faktycznie priorytetem tego stylu walki, ale nie można mu odmówić doskonałej kontroli tłumu w walce grupowej, gdzie wykorzystując przewagę wagi oraz zasięgu topora można zrobić potężne spustoszenie, jeżeli przeciwnicy są nieuważni. Odcięcie komuś głowy, czy innej kończyny przy tym stylu walki zdaje się równie proste jak połamanie zapałki. Ważne jest również to, że styl ten polega na sprawnym używaniu topora w jednej oraz w obu rękach.

Posiadając rangę B w Subete Tewatashi oraz Refleks na poziomie 7 użytkownicy tego stylu są w stanie wykonywać w miarę sprawne uniki, co sprawia, że stają się większym zagrożeniem w walce.
Posiadając rangę S w Subete Tewatashi oraz Siłę na poziomie 8 można bez problemu walczyć toporem dwuręcznym w taki sam sposób, jakby był on jednoręczny.
Posiadając Oburęczność styl z walki jedną bronią może też służyć do walki dwoma brońmi, udostępniając pełnię swoich możliwości dla dwóch toporów, które są traktowane jako jednoręczne. Dotyczy to także toporów dwuręcznych przy randze S stylu i Sile 8.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu ataki użytkownika traktowane są jak gdyby posiadał Siłę o 1 poziom wyższy. Ten bonus nie łączy się z innymi podobnymi bonusami do statystyk wynikającymi z innych stylów walki.
Atuty
► Pokaż Spoiler
TolerancjaAtut nabyty
Postać w wyniku różnych doświadczeń zyskała zwiększoną odporność na różne warunki pogodowe i ich zmienność. Dzięki temu lepiej znosi mrozy czy upały, nawet jeśli nie są one naturalne dla jego miejsca urodzenia. Atut tolerancji daje lepsze efekty wraz z wyższym atrybutem Wytrzymałości, pozwalając na wyższych poziomach (8+) negować nawet negatywne skutki bardziej wymagających warunków atmosferycznych, jak np. burze piaskowe, nienaturalnych źródła temperatur jak ogniska czy lodowce, a w przypadku naprawdę Wytrzymałych postaci - nawet słabsze techniki wpływające na temperaturę mogą nie odnosić skutków na postaci, co jest w pełni zależne od MG.
SurvivalAtut nabyty
Postać posiada wiedzę niezbędną do przetrwania w dziczy. Wie, gdzie szukać schronienia, jakie rośliny są jadalne czy choćby jak rozpalić ogień.
Współpracująca kontrola chakryAtut nabyty
Często zdarza się tak, że shinobi muszą podtrzymywać wiele technik w tym samym czasie. Nie jest to rzecz najprostsza, szczególnie kiedy techniki te skupiają się na jednej rzeczy np. na broni czy na oczach. Posiadacze tego atutu jednak tak często używali multum technik jakie trzeba było podtrzymywać, że w są w stanie to robić praktycznie bez skupiania się na nich. Wymaga to całkiem wysokiej Kontroli Chakry oraz długich treningów, jednak później nie muszą się przejmować ciągłym skupieniem na np. technice Hien.
KatonAtut nabyty
Atut ten oznacza osobę posiadającą ogrom wiedzy i umiejętności w jednej konkretnej dziedzinie. Sprawia to, że ma on dostęp do technik, do których normalny użytkownik tej konkretnej dziedziny nie miałby dostępu. Często również jest w stanie użyć dobrze sobie znanych technik w zupełnie nowy sposób.
ToboeAtut nabyty
Atut ten oznacza osobę posiadającą ogrom wiedzy i umiejętności w jednej konkretnej dziedzinie. Sprawia to, że ma on dostęp do technik, do których normalny użytkownik tej konkretnej dziedziny nie miałby dostępu. Często również jest w stanie użyć dobrze sobie znanych technik w zupełnie nowy sposób.
Prowadzone WątkiRetsu
Sloty4/5
Persona non GrataS - Fumei Mesai
Supertitions and WitchcraftB - Katsuse Hatsuri
Enter the DragonC - Yuki Azuma
The Bandit HuntC - Hattori i Miko
Awatar użytkownika
Norka
Posty: 1068
Rejestracja: 29 lip 2022, 0:50
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: hanialke
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: Biuro zleceń

GraczeYasei Souh
Tury28
Yasei tylko chciał wykonać zadanie, dostać hajs i mieć już wszystko gdzieś… i jak najszybciej się z tej wioski ewakuować. Jednakże najwidoczniej los jak zwykle stwierdził, że chuj mu w dupę, bo z jakiegoś niezrozumiałego dla Souha powodu, został wezwany na dywanik przez samego zastępcę Hanakage, co… było przerażające, bez wątpienia. Nawet Orion, która miała dostęp do jego wspomnień i myśli, była mocno zaniepokojona o co chodziło, jednak wciąż była chyba… nieco bardziej pozytywnie nastawiona.
Nie panikuj. Wykonałeś zadanie, które zostało Ci zlecone, nie powinien więc robić problemów? – odparła ptaszyca, która starała się podnieść swojego towarzysza na duchu, ale sama jakoś bardzo nie wierzyła w te słowa. Hana była pełna szaleńców, która mogła się przyczepić do ciebie o byle gówno.
Chcąc nie chcąc, musiał się tam stawić, jeśli wolał nie robić sobie większych problemów niż potencjalnie właśnie miał, zwłaszcza wiedząc kim Hangaki był. Jego obecna sytuacja była mocno nieciekawa, biorąc pod uwagę stan, w którym się znajdował. Nawet gdyby nie miał żadnych ran, to… pewnie by nie miał najmniejszych szans, żeby się mu przeciwstawić i przeżyć potnecjalną potyczkę z nim. Nie bez powodu jest Krzesłem nr 2 w tej wiosce.
Bycie zaatakowanym sakiewką z pieniędzmi zdecydowanie nie było czymś, czego się Souh spowiedział. Był jednak pewny, że gdyby nią dostał w twarz, to na pewno dostałby rozległych uszkodzeń czaszki. Nie mając zbyt wiele czasu na reakcję i ciała pozwalającego na gwałtowne ruchy, pokrył wiarę w swoim toporze, który był swoistą persofikinacją Orion… która po raz kolejny uratowała mu tyłek. Sakiewka odbiła się od ostrza, nawet go nie uszkadzając, by wylądować niedaleko jego stóp. Hangaki zagwizdał.
Nieźle, jak na genina... choć w tej wiosce to nie wyznacznik czegokolwiek – odparł z uśmiechem zastępca Yomeia, by zaraz potem chwycić kolejną sakiewkę. Ciało Souha automatycznie się spięło, jednak tym razem rzucił ją normalnie, tak że bez problemu Yasei mógł ją złapać w locie, bez obaw o potencjalne złamania w śródręczu. – Bonus za przyniesienie głowy. Doceniamy w Hanie dobrze wykonaną robotę i potencjalnie silne jednostki. Hanakage – sama będzie zachwycony, gdy mu powiem, że ujebałeś tego skurwysyna – odparł Hangaki, który wciąż siedział z nogami zarzuconymi na biurko. Splutł też palce na brzuchu, spoglądając na Souha. – Co powiesz na awans na Chūnina? – zapytał nagle Hangaki, a w jego ręce nagle pojawiła się kamizelka Hanagakure, którą położył na biurku.
To jak tam było z tymi planami wypierdalania z wioski?
Dodatkowe informacje
14 175 chakry

Rany przestały krwawić, jednakże jesteś cały obolały i wciąż masz problem z poruszaniem. Bardziej gwałtowne ruchy mogą doprowadzić do ponownych otworzenia się ran.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2024, 17:01 przez Norka, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek
Prowadzone wątki
Przygody 4/4
贖罪道 | Droga do odkupienia - Maji Seitaro
心を慰めるために | Ku pokrzepieniu serc - Yokomine Yozora, Mitsukyevu Uiriamu, Takatsukasa Jugemu
活動中の諜報員 | Agentki w akcji! - Hoshino Aiya, Hoshino Haruka, Hoshino Megum
約束を守る | Dotrzymać obietnicy - Hokori Kensei
Misje 5/4
Ranga B
Ranga A
Inne
Event S - Soon™
Awatar użytkownika
Yasei Souh
Posty: 208
Rejestracja: 14 maja 2021, 13:51
Ranga: Chūnin
Ranga dodatkowa: Naczelny Clown
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Bank:

Re: Biuro zleceń

Post
Szybkie zasłonięcie się Orion w ramach reakcji na działania Hankuku się udało, więc udało mu się uratować twarz, albo nawet głowę, przed kompletnym zmiażdżeniem. Miał wrażenie, że skiewka nie była jednak rzucona z pełną siłą, bo co prawda poczuł opór na toporze, ale nie wzruszyło nim to bardziej, więc strzelał, że osoba o takiej pozycji po prostu się z nim bawiła, żeby go sprawdzić. Niezależnie od powodu otrzymał jednak pochwałę, której niespecjalnie potrzebował od tego faceta. Tak, zdecydowanie Souh wolałby znajdować się gdzieś indziej, gdzieś daleko od Hany, żeby mieć już święty spokój od shinobi, a przede wszystkim od przygód, które kończą się bardzo bliskim otarciem o śmierć. A poza tym biorąc pod uwagę, że nawet ex-Kage potrafili być geninami w Hanie, to sam nie wiedział jak miałby porównać swój poziom.
Farsa szła jednak dalej, a nieprzyjemne uczucie wciąż nie opuszczało podbrzusza. Kolejna sakiewka poszła w ruch, ale tym razem, ku jego zaskoczeniu, w normalnym tempie. Złapał ją więc. Czy pieniądze te były okupione przelaną krwią? Jak najbardziej. Tak samo jak zapewne większość pieniędzy zarobionych na planecie, więc nie zamierzał się specjalnie przejmować tym, za co one były nagrodą. Niezależnie od sytuacji przecież mu się przydadzą.
- Nie wiem, co w nim takiego specjalnego... - rozpoczął Souh chowając pieniądze do sakiewki, a przy okazji wyjmując swoją postać "rzezimieszka z Hany", które zwykł na siebie wkładać, gdy obcował z ludźmi sobie nieznanymi. Przy okazji schylił się po sakiewkę spod nóg i podniósł też głowę Takeo - ...ale nic mi do tego. Dupny był z niego wojownik, a i mafioza bardzo średni. - podsumował zanim kolejna akcja kompletnie zbiła go z tropu. Hankuku wyciągnął w stronę czerwonowłosego kamizelkę, a wraz z nią tytuł chunina. Serce zatrzymało mu się na sekundę, bo zdał sobie sprawę z tego jak wiele planów właśnie zostało mu pokrzyżowanych. Wewnętrzny głosik kazał mu znaleźć wymówkę i odmówić, ale nie był absolutnie w stanie znaleźć żadnej wymówki, która byłaby na tyle dobra, żeby Hangaki nie odebrał tego jako zniewagi. "No żesz w mordę jebana mać! Wyruchajcie mnie w dupę i nazwijcie pedałem, jeśli los sobie ze mnie nie drwi!' krzyknął wewnętrznie, ale fasadę postarał się zachować niezmienioną. Dalej ten głupi uśmieszek gościa, co lubi popisywać się przemocą, piciem oraz pieniędzmi.
- Cóż, skoro drugie krzesło Kwiatów wysuwa taką propozycję, to chyba nie powinienem odmawiać. - uśmiechnął się jeszcze bardziej łobuzersko i zbliżył się, żeby wymienić głowę Takeo na kamizelkę Chunina. "Coś wymyślimy Orion. Nie chcę się przekonać jak ten typ reaguje na odmowę, skoro poprzedni próbował mnie zabić." przeprosił swoją towarzyszkę.
Chakra14 175
Techniki
► Pokaż Spoiler
Subete Tewatashi | All handed styleすべて手渡し
KlasyfikacjaBukijutsu, Styl Walki
Wymagania---
Styl walki, który polega na walce toporem. Może być to zarówno topór jedno- jak i dwuręczny. Cała istota oraz prostota tego stylu wynika z użycia całości broni oraz ataków zawsze w punkt, w odpowiednim momencie. Może nie jest najbardziej efektowny, ale w zamian jest ultra efektywny. Nie ma tutaj miejsca na męczenie się ponad miarę. Każdy adept tego stylu walki wie, że zbędne ruchy tylko narażają na szybsze padnięcie w walce. Dlatego styl walki ten polega na w miarę sprawnym blokowaniu przeciwnika przy użyciu całości broni, a następnie wybrania momentu do najlepszej kontry. Użytkownicy tego stylu często kończą pojedynek jednym albo dwoma silnymi uderzeniami, które wykorzystują przewagę toporów w zadawaniu silnych ciosów, które są niezwykle ciężkie do zablokowania siłowo - często lepiej ich unikać niż chociażby próbować zablokować. Do tego adepci tej sztuki używają w walce całej broni. Nie liczy się tutaj samo ostrze, a dosłownie wszystko. Bok może służyć za świetny obuch, a trzonkiem można doskonale złamać komuś rękę. Walki jeden na jednego są faktycznie priorytetem tego stylu walki, ale nie można mu odmówić doskonałej kontroli tłumu w walce grupowej, gdzie wykorzystując przewagę wagi oraz zasięgu topora można zrobić potężne spustoszenie, jeżeli przeciwnicy są nieuważni. Odcięcie komuś głowy, czy innej kończyny przy tym stylu walki zdaje się równie proste jak połamanie zapałki. Ważne jest również to, że styl ten polega na sprawnym używaniu topora w jednej oraz w obu rękach.

Posiadając rangę B w Subete Tewatashi oraz Refleks na poziomie 7 użytkownicy tego stylu są w stanie wykonywać w miarę sprawne uniki, co sprawia, że stają się większym zagrożeniem w walce.
Posiadając rangę S w Subete Tewatashi oraz Siłę na poziomie 8 można bez problemu walczyć toporem dwuręcznym w taki sam sposób, jakby był on jednoręczny.
Posiadając Oburęczność styl z walki jedną bronią może też służyć do walki dwoma brońmi, udostępniając pełnię swoich możliwości dla dwóch toporów, które są traktowane jako jednoręczne. Dotyczy to także toporów dwuręcznych przy randze S stylu i Sile 8.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu ataki użytkownika traktowane są jak gdyby posiadał Siłę o 1 poziom wyższy. Ten bonus nie łączy się z innymi podobnymi bonusami do statystyk wynikającymi z innych stylów walki.
Atuty
► Pokaż Spoiler
TolerancjaAtut nabyty
Postać w wyniku różnych doświadczeń zyskała zwiększoną odporność na różne warunki pogodowe i ich zmienność. Dzięki temu lepiej znosi mrozy czy upały, nawet jeśli nie są one naturalne dla jego miejsca urodzenia. Atut tolerancji daje lepsze efekty wraz z wyższym atrybutem Wytrzymałości, pozwalając na wyższych poziomach (8+) negować nawet negatywne skutki bardziej wymagających warunków atmosferycznych, jak np. burze piaskowe, nienaturalnych źródła temperatur jak ogniska czy lodowce, a w przypadku naprawdę Wytrzymałych postaci - nawet słabsze techniki wpływające na temperaturę mogą nie odnosić skutków na postaci, co jest w pełni zależne od MG.
SurvivalAtut nabyty
Postać posiada wiedzę niezbędną do przetrwania w dziczy. Wie, gdzie szukać schronienia, jakie rośliny są jadalne czy choćby jak rozpalić ogień.
Współpracująca kontrola chakryAtut nabyty
Często zdarza się tak, że shinobi muszą podtrzymywać wiele technik w tym samym czasie. Nie jest to rzecz najprostsza, szczególnie kiedy techniki te skupiają się na jednej rzeczy np. na broni czy na oczach. Posiadacze tego atutu jednak tak często używali multum technik jakie trzeba było podtrzymywać, że w są w stanie to robić praktycznie bez skupiania się na nich. Wymaga to całkiem wysokiej Kontroli Chakry oraz długich treningów, jednak później nie muszą się przejmować ciągłym skupieniem na np. technice Hien.
KatonAtut nabyty
Atut ten oznacza osobę posiadającą ogrom wiedzy i umiejętności w jednej konkretnej dziedzinie. Sprawia to, że ma on dostęp do technik, do których normalny użytkownik tej konkretnej dziedziny nie miałby dostępu. Często również jest w stanie użyć dobrze sobie znanych technik w zupełnie nowy sposób.
ToboeAtut nabyty
Atut ten oznacza osobę posiadającą ogrom wiedzy i umiejętności w jednej konkretnej dziedzinie. Sprawia to, że ma on dostęp do technik, do których normalny użytkownik tej konkretnej dziedziny nie miałby dostępu. Często również jest w stanie użyć dobrze sobie znanych technik w zupełnie nowy sposób.
Prowadzone WątkiRetsu
Sloty4/5
Persona non GrataS - Fumei Mesai
Supertitions and WitchcraftB - Katsuse Hatsuri
Enter the DragonC - Yuki Azuma
The Bandit HuntC - Hattori i Miko
Awatar użytkownika
Norka
Posty: 1068
Rejestracja: 29 lip 2022, 0:50
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: hanialke
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: Biuro zleceń

GraczeYasei Souh
Tury29/29
Pochwała, którą Souh otrzymał nie była czymś, czego w żadnym stopniu potrzebował. Jednakże koniec końców – lepiej dostać pochwałę niż potencjalnie być zruganym co wiązałoby się zgonem na miejscu. Nie zmieniało to jednak faktu, że Yasei najchętniej nie miałby nic wspólnego z tym miejscem i jak tylko odbierze nagrodę i odda Hangakiemu głowę Takeo, to się stąd zwija i tyle go widzieli, mając dość życia jako ninja, prawda?
Żaden pieniądz nie śmierdział – a chociaż w takiej wiosce jak Hana, dla której nie istniało coś takiego jak niemoralne zadania. Przyjmowała praktycznie wszystko z góry na dół, nie zadając zbędnych pytań, co jak i dlaczego. Dodatkowy grosz zawsze był miły w cenie i nie zamierzał na takowy kręcić nosem.
Jest wiele sposobów, na udowodnienie wykonania misji. Głowa jest szczególnie mile widziana, bo będzie można nabić ją na pal ku przestrodze mafijnym szczurom, że z Haną się nie zadziera – odparł Hangaki, widocznie przekonany swoimi słowami. Na kolejne słowa Souha? Ten lekko prychnął, unosząc brew do góry i jednocześnie lustrując Souha od głowy do samych stóp. – Całkiem nieźle cię porobił, jak na „dupnego” wojownika – odparł Hangaki, bez ukrywania sarkazmu. Ten najwidoczniej swoje wiedział i był świadom, że to co właśnie Yasei próbował mu wcisnąć swoistą bajeczkę, że zabicie Takeo przyszło mu z łatwością. Bez Orion byłby w kompletnej dupie.
To co dalej się stało – nie było czymś czego się spodziewał. Jeszcze pięć minut temu Souh planował ewakuację z wioski im dalej, tym lepiej… a właśnie dostał propozycję awansu, który sprawiał że jeszcze bardziej będzie związany z Ukrytym Kwiatem niż wcześniej. Orion wydawała się być w równie wielkim szoku, co jej towarzysz.
Nie powinieneś – odparł Hangaki z nutą zadowolenia. Cały czas ten pewny uśmieszek nie schodził mu z twarzy. Souh mógł jedynie domyślać się, co chodziło mu po głowie. – Możesz iść – powiedział Kwiat Osądu, by następnie gestem dłoni mu zmykać.
Zawsze możemy się podjąć jakiejś misji i nigdy z niej nie wrócić? Może uznają Cię za martwego? – zaproponowała Orion. Pytanie tylko, czy zniknięciem Chūnina nie będą się równie przejmować, co byle Genina, których zwłoki czasami się walały w rowach wioski.
Wynagrodzenie
Yasei Souh, 66PD (bonus za wydarzenie wioskowe), 100 PT, 4 500 Ryō + awans na Chūnina a także w pełni odblokowany klan Yasei. Zgłoś obydwie rzeczy w odpowiedni temacie.
Norka (Uzumaki Chiyo), 66PB, 12PD, 100PT, 2 000 Ryō

Nie musisz pisać z/t
Ostatnio zmieniony 12 cze 2024, 0:04 przez Norka, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Prowadzone wątki
Przygody 4/4
贖罪道 | Droga do odkupienia - Maji Seitaro
心を慰めるために | Ku pokrzepieniu serc - Yokomine Yozora, Mitsukyevu Uiriamu, Takatsukasa Jugemu
活動中の諜報員 | Agentki w akcji! - Hoshino Aiya, Hoshino Haruka, Hoshino Megum
約束を守る | Dotrzymać obietnicy - Hokori Kensei
Misje 5/4
Ranga B
Ranga A
Inne
Event S - Soon™
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hanagakure no Sato”