• Ogłoszenia
 •  
  Aktualności fabularne
  Obecna pora roku: Wiosna 164r.

  Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

  14.06.2024 - zostaje zamordowany kuzyn syna Nishi no Tsume. Więcej informacji w aktualnościach fabularnych.
  02.06.2024 - ex-Tsuchikage, Sabataya Shuten trafia do Bingo w związku z jej akcjami w Mieście Portowym Aki. Więcej informacji w aktualnościach fabularnych.
  30.04.2024 - nowe wydarzenie "wioskowe" w Tako no Kuni. Więcej szczegółów w aktualnościach fabularnych.
  Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
  Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
  Administracja
  Pingwinek Chaosu
  Główny Administrator
  Norka
  Główna Mistrzyni Fabularna
  Hefajstos
  Główny Moderator Kuźni
  Tora
  Główny Moderator Technik

  W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
  Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
   

Dzielnica Rzemieślników

Wioska Ukryta w Deszczu stanowi jedyną "dużą" wioskę ninja pozostałą na Starym Kontynencie. Inne albo zostały zniszczone bądź rozwiązane, albo zmniejszyły swoją działalność nie chcąc rzucać się w oczy. Ame no Kuni zostało jedynym miejscem, gdzie shinobi są mile widziani. I słusznie, bowiem obecność wioski ninja pozwala trzymać na dystans przestępców i rzezimieszków, dość szybko się z nimi rozprawiając. Wioska jednak zamiast podejścia militarnego, szerzy bardziej prorodzinne wartości. Obecny Amekage stara się wykreować wioskę jako miejsce przyjazne rodzinom, wystarczająco bezpieczne do prowadzenia spokojnego życia, na jakie zasługuje każdy człowiek.

Shodaime Amekage: Kise Ogumo
Awatar użytkownika
Shinohara Tsuru
Posty: 164
Rejestracja: 04 lut 2023, 12:50
Ranga: Chūnin
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: Dzielnica Rzemieślników

Odpowiedź chłopca zupełnie nie zniechęciła Tsuru, która nadal spoglądała na niego z pobłażliwością. Był uprzejmy i pomocny, czym zrobił na niej pozytywne wrażenie. Jeśli nie chciał nazywać jej siostrą to nie miała prawa tego wymagać i jednocześnie ten aspekt był jej akurat obojętny. Gdy zaś okazało się, że i tak nie będzie towarzyszył im w podróży to nie miała już dalszych oczekiwań od tej znajomości.
- Tata musi bardzo ci ufać, to spora odpowiedzialność - pochwaliła Kentę i jednocześnie trochę mu współczuła. Chłopiec był jeszcze w takim wieku, że potrzebował kontaktu z rodzicami, a nie zobaczy się z ojcem przez kilka tygodni. Z drugiej strony był jednym z tych szczęśliwców, którzy po wojnie jeszcze go mieli. - Chcesz zostać kowalem, tak jak on?

Gdy nadjechał rzeczony kowal, twarz Tsuru na powrót przybrała maskę profesjonalnego chłodu. Skinęła mężczyźnie i zgodnie z poleceniem zaczęła układać zwoje w wozie, cały czas angażując jego syna do pomocy. Niech się młody przyzwyczaja do pracy.
- Mogę nocować nawet bez namiotu - odpowiedziała blondynka zgodnie z prawdą, tak z resztą byłoby bezpieczniej. Nie była idealną osobą do obozowania w dziczy, ale jako ta odpowiedzialna za ich bezpieczeństwo spodziewała się wielu nieprzespanych nocy w najbliższej przyszłości. - Myśli pan, że uda nam się wyjechać z Kraju Deszczu przed zmierzchem? - Tsuru zapieczętowała kilka kompletów ubrań na zmianę, ale jeśli już miała spać pod gołym niebem (z lub bez namiotu) to liczyła na lepszą pogodę.
Chakra9 950pch
Ostatnio zmieniony 08 cze 2024, 21:16 przez Shinohara Tsuru, łącznie zmieniany 1 raz.
Zasięg sensora bez pieczęci: 6m
Zasięg z pieczęcią: 250m + 50pch na turę

Ubiór:
► Pokaż Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
Kakarotto
Posty: 1253
Rejestracja: 01 lip 2021, 23:58
Discord: Midoro#5831
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: Dzielnica Rzemieślników

Monopol na pieczęci (Wydarzenie wioskowe)Mistrz Gry
Posty13/...
Wraz z każdą kolejną płytą jaka znajdowała się w zwoju, Tsuru szło coraz lepiej. Po pewnym czasie zaczęła robić to już całkiem sprawnie i niemal automatycznie. Skończyła nawet nie wiedziała zbytnio kiedy, oraz ile czasu jej to zajęło. Jej szefa jednak jeszcze nie było, więc chyba się wyrobiła. Miała więc chwilę, by porozmawiać z synem kowala jaki bez wątpienia obserwował ją od jakiegoś czasu. Na wspomnienie, że to on będzie pilnował warsztatu oraz odpowiedzialności z jaką to się wiąże jedynie kiwnął energicznie głową zgadzając się z kunoichi. Stojąc już w drzwiach zapytany o swoją przyszłość ponownie kiwnął głową.
- Tak jest. Będę najlepszym kowalem w całym Ame no Kuni. - odparł pewny siebie wpatrując się teoretycznie w ulicę, lecz zdawał się patrzeć dalej niż zakręt.
Hotaru z wozem podjechał pod swój warsztat i polecił swojej pracownicy co i jak. Zapakować towar na tyły. Yamanaka zamierzała wykorzystać do tego Kentę, lecz nim sam kowal zniknął jej z oczy zdążyła odpowiedzieć na pytania mężczyzny oraz zapytać go o samą podróż. Ten zastanowił się chwilę patrząc w niebo jakby chciał zobaczyć gdzie jest słońce.
- Wątpię. Do zmierzchu pewnie dojedziemy do granicy z Ishi no Kuni. - odparł jej po czym udał się w głąb domu. Shinohara miała swoje zadanie i wraz z synem właściciela kuźni zaczęli pakować zwoje na tyły. Praca nie była ciężka, lecz monotonna i trzeba było się sporo nachodzić. Nim jednak Kaizuki wrócił, większość z nim była już na tyle. Zleceniodawca nieco je poprawił i przypiął pasami do podłogi tak, że te nawet drgnęły. Do tego dołożył kilka swoich toreb, z których jedna z nich zapewne była namiotem. Po wszystkim zamknął klapę i usiadł z przodu na ławie łapiąc się za lejce czekając, aż Tsuru usiądzie koło niego. Pomachał synowi który stał w drzwiach warsztatu, po czym ruszyli.
- Dziś na noc zatrzymamy się jeszcze w karczmie przed granicą. Dalej jednak nie znam żadnych, więc raczej będziemy nocować na dworze. Masz jakieś obiekcje albo plan obozowania? - zapytał dziewczyny gdy jechali jeszcze ulicami wioski ninja. Bez dwóch zdań mieli nieco czasu by przedyskutować to i owo. Jutro bowiem przekroczą granice kraju i prawdziwa praca dziewczyny się zacznie.
Możesz opisać jaki masz plan na noclegi pod gołym niebem oraz ogólnie na podróż pod względem ochrony.
Ostatnio zmieniony 11 cze 2024, 0:12 przez Kakarotto, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Shinohara Tsuru
Posty: 164
Rejestracja: 04 lut 2023, 12:50
Ranga: Chūnin
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: Dzielnica Rzemieślników

Wszystko zostało spakowane na drogę, ojciec pożegnał się z synem, Tsuru zajęła miejsce na siedzisku z przodu wozu. Gdy przejeżdżali przez wioskę w kierunku jednej z jej bram, dziewczyna obserwowała mijane rezydencje oraz sklepy, czując dziwny ucisk w sercu. Jak zawsze w przypadku tak długich misji istniała szansa, że nie uda jej się wrócić do domu, a z wiekiem Tsuru stawała się coraz bardziej sentymentalna. Samotne misje były szczególnie ryzykowne, ale wioska potrzebowała środków... a poczucie bezpieczeństwa było złudne. Kiedyś myślała, że gdy stanie się silniejsza to łatwiej jej będzie obronić nie tylko innych, ale i siebie. Teraz widziała, że ten cel cały czas się od niej oddalał, a każdy kolejny krok wydawał się trudniejszy. Życie było ciągłą walką i nawet pokonanie Zero tego nie zmieni, zaraz na jego miejscu pojawi się nowy wróg.

- Mam lekki sen i będę od czasu do czasu patrolować okolicę, ale po kilku takich nocach będę potrzebowała dłuższego odpoczynku. - Tsuru była kunoichi, ale kunoichi to nadal człowiek z krwi i kości, a skoro Hotaru wynajął tylko ją to nieco spowolni ich podróż. Wystarczyło mieć pecha i taka wyprawa mogła się skończyć ich śmiercią, szczególnie w czasach, gdy wielu ocalałych shinobi porzuciło wioski i poszło w swoją stronę. - Gdy opuścimy Kraj Deszczu będzie pan chodził wcześniej spać, a ja złapię kilka dodatkowych godzin snu z rana. Jeśli wykryję czyjąś obecność i będzie miał pan taką możliwość to proszę brać konia i uciekać, jeśli przeżyję to bez problemu później pana odnajdę. - Czy dramatyzowała? Może trochę, ale w kontakcie z cywilami lepiej było trochę postraszyć, bo w przypadku większej ilości przeciwników jednorazowa walka i ochrona mogła okazać się zgubna w skutkach.

Zawsze mogło się tak zdażyć, że po drodze nie stanie się nic i ich jedynym wyzwaniem będzie zdobywanie pożywienia. Tsuru potrafiła zmusić zwierzęta, by same do niej przyszły, więc to nie będzie żadnym problemem. Co jakiś czas zamierzała skanować okolicę sensorem i to samo uczyniłaby w karczmie, by upewnić się, że nie było w niej żadnych potężniejszych skupisk... potem jednak zamierzała się dobrze wyspać, bo prawdziwa praca zacznie się poza Krajem Deszczu. W przypadku gdyby coś podejrzanego ją jednak obudziło, lub gdyby musiała szybko odeprzeć ewentualny atak to jej pierwszym ruchem byłoby użycie Yamanaka Sakki, które powinno zadziałać na wszystkich w okolicy i dać jej chwilę na rozeznanie się w sytuacji i ostrzeżenie Hotaru. Jak większość ludzi Tsuru nie lubiła być budzona w środku nocy.
Chakra9 950pch
AtutyYamanaka Kanchi, Ulepszony zmysł: wzrok, Przyspieszone Składanie Pieczęci
► Pokaż Spoiler
Yamanaka KanchiAtut wrodzony
Każdy Yamanaka rodzi się z tzw. "zmysłem sensorycznym". Jest to wrodzona umiejętność, która pozwala wykrywać chakrę, od złudzenia przypominająca zdolności sensoryczne. Aby wykryć źródło chakry, postać musi skoncentrować się oraz złożyć pieczęć. Im bardziej intensywne skupienie, tym dłuższy zasięg oraz dokładność wykrywalnej chakry.
Wielkie kumulacje chakry takie jak Bijūdama lub Bijū Yamanaka jest w stanie wykryć bez problemu z około pół kilometra, nawet nie składając pieczęci oraz niezależnie od poziomu KC.
Od rangi 6 możliwe jest wykrywanie jutsu. Łatwiej jest wykryć techniki ofensywne np. kula ognia, z kolei bardzo trudno techniki subtelne, na przykład Fuinjutsu. Jeżeli obserwujemy czyjś układ chakry, od tego poziomu wykryjemy gdy miesza on ją do jakiegoś jutsu.
Wykrywanie chakry ze złożoną pieczęcią kosztuje połowę techniki B. Możliwe jest zapamiętanie chakry, jednak potrzebny jest do tego dłuższy kontakt z taką osobą (około 3 dni). Wyjątkiem jest charakterystyczna chakra osoby np. Jinchūriki. Zdolność ta nie jest jednak idealna. Ma problemy z działaniem w tłumach, utrudniając precyzyjne określenie chakry konkretnych osób. Łatwiej wykryć jednak osoby zapamiętane i te z nietypową chakrą.
Ranga KCZasięg bez pieczęciZasięg z pieczęcią
106250
Ulepszony zmysłAtut nabyty
Wzrok - wzmocnienie tego zmysłu zapewnia postaci lepszy wzrok, pozwalając patrzeć dalej i dostrzegać szczegóły tam, gdzie nikt inny by się ich nie dopatrzył. Postać też lepiej widzi przez dym czy inne warunki, które utrudniają wizję.
Przyśpieszone składanie pieczęciAtut nabyty
Pieczęci w swoim zamyśle mają tylko uprościć korzystanie z chakry i jej koncentrowanie. Oznacza to, że odpowiednio utalentowane osoby są w stanie zmniejszyć ilość pieczęci potrzebnych do użycia jutsu. Osoby z tym atutem są w stanie zredukować ilość potrzebnych pieczęci do wykonania jutsu o 33%. Jeśli postać ponadto posiada specjalizacją bądź sennina w danej dziedzinie może zredukować ilość pieczęci do 50%. Ilość pieczęci po ich redukcji jest zaokrąglana w górę. Nie ma możliwości całkowitego pominięcia pieczęci. Działa to analogicznie także w przypadku technik, które nie posiadają pieczęci, ale czas kumulacji chakry jest równy złożeniu x pieczęci. W tym przypadku atut ten redukuje czas kumulacji chakry.
TechnikiYamanaka Sakki (jeśli użyje to ze wzmocnieniem za dodatkowy koszt A.
► Pokaż Spoiler
Yamanaka Sakki | Yamanaka Killing Intent山中殺気
KlasyfikacjaShintenshin no Jutsu, Ninjutsu, Kinjutsu
Pieczęciebrak, skupienie trwa tyle co złożenie 7 pieczęci
Kosztstandardowy na turę
Zasięg20m
WymaganiaSpecjalizacja w Shintenshin no Jutsu
Specjaliści od kontroli umysłów opanowali własną technikę na bazie Sakki. Wysyłamy impuls w kierunku ofiary, który ma wzbudzić w niej niepokój i sprawić, że stanie się bardziej podatna na działanie Sakki. W zależności od siły techniki, możemy za jej pomocą wymusić na ofierze konkretne, lecz proste działanie - np kazać jej rzucić broń, oddać lub podnieść coś etc (do oceny mg). To jutsu nie łączy się z biegłością Bestialskie Sakki ani innymi buffami do Sakki. Ten minus techniki można zanegować, zdobywając odpowiednią biegłość.
Ranga Shintenshin no JutsuPodniesienie siły Sakki
S2
Dalej obowiązuje tabelka techniki Sakki, porównująca Siłę Woli użytkownika oraz ofiary:
Różnica SW celu do SW użytkownika + wzmocnienia Yamanaka SakkiEfekt
Większa bądź równa 0Cel odporny na technikę
-1 lub -2Cel czuje niepokój
-3 lub -4Cel czuje strach
-5Cel jest przerażony
-6 i dalejCel jest sparaliżowany ze strachu
Posiadając rangę S w Shintenshin no Jutsu skracamy czas skupienia do równowartości 4 pieczęci.

Posiadając Kontrolę Chakry na poziomie 9 możemy zapłacić koszt standardowy A na turę, by za jej pomocą zmaterializować za użytkownikiem "wizję". Może być to demoniczna postać, czysta aura, cokolwiek. Dodaje to dodatkowej presji w postaci +1 przy przeliczaniu różnic na korzyść użytkownika tej techniki.

Nie ma możliwości całkowicie uodpornić się na efekt Yamanaka Sakki (o ile SW ofiary nie jest wyższa), lecz nadal trudno wymusić na osobie z SW 10 działanie sprzeczne z jej wolą.
Zasięg sensora bez pieczęci: 6m
Zasięg z pieczęcią: 250m + 50pch na turę

Ubiór:
► Pokaż Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
Kakarotto
Posty: 1253
Rejestracja: 01 lip 2021, 23:58
Discord: Midoro#5831
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: Dzielnica Rzemieślników

Monopol na pieczęci (Wydarzenie wioskowe)Mistrz Gry
Posty15/...
Po załadowaniu towaru na dwukółkę nie pozostało im nic innego jak wyruszyć w drogę. Ta była długa i przez prawie cały miesiąc będą razem podróżować. Jadąc przez miasto dziewczynę nachodziły nostalgiczne, nieco smutne myśli. Faktycznie, w jej zawodzie nie było nigdy potwierdzenia czy wróci żywa z misji. Było to tak zwane ryzyko zawodowe. Skoro jednak była kunoichi od jakiegoś czasu i nadal z tego nie zrezygnowała, to oznaczało, że chyba jest świadoma ryzyka i je akceptuje. Tak czy inaczej, całe popołudnie dnia dzisiejszego spędzą w trasie ku granicy Ishi no Kuni. Mieli sporo czasu by porozmawiać o różnych rzeczach, o ile Tsuru oraz Hotaru chcieli, lecz tematem jaki na pewno musieli poruszyć była kwestia bezpieczeństwa. Shinohara była odpowiedzialna zarówno za nich jak i za towar, za to miała płacone, i dlatego też to ona miała ostateczne zdanie w tej kwestii. Przedstawiła swój plan mężczyźnie, i wychodziło na to, że będą pełnili warty na zmianę każdej nocy. Przynajmniej te, które będą spędzali poza karczmami.
- Rozumiem. – odparł jej jedynie patrząc na drogę.
- Zatrzymamy się w karczmie przed granicą a następnie chyba dopiero w Tanima no Kuni. – dodał po chwili planując ich dalszą podróż. Tak też mieli to już obgadane. Sama podróż ciągnęła się raczej spokojnie. Tsuru siedząc z przodu mogła podziwiać krajobrazy Ame no Kuni, gdzyż przejechali niemal całą jego długość. Gdy słońce zaczęło się chylić przed nimi ku horyzontowi dojrzeli też owy zajazd w jakim mieli się zatrzymać. Dziewczyna zadbała o bezpieczeństwo skanując okolice pod względem niebezpieczeństw, lecz poza nimi oraz dwoma innymi nocującymi tu wozami nie było nikogo. Żadna osoba w karczmie poza nią nie była też ninja, a przynajmniej nie posiadała pokładów większych, niż przeciętny cywil. Tej nocy jeszcze mogła się wyspać w łóżku bo jutro opuszczają granice kraju.
...
Ostatnio zmieniony 11 cze 2024, 23:00 przez Kakarotto, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Amegakure no Sato”