• Ogłoszenia
 •  
  Aktualności fabularne
  Obecna pora roku: Wiosna 164r.

  Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

  01.07.2024 - pojawiła się spowiedź nowego eventu Chapter II: Rauken. Więcej informacji można znaleźć w ogłoszeniach.
  14.06.2024 - zostaje zamordowany kuzyn syna Nishi no Tsume. Więcej informacji w aktualnościach fabularnych.
  02.06.2024 - ex-Tsuchikage, Sabataya Shuten trafia do Bingo w związku z jej akcjami w Mieście Portowym Aki. Więcej informacji w aktualnościach fabularnych.
  30.04.2024 - nowe wydarzenie "wioskowe" w Tako no Kuni. Więcej szczegółów w aktualnościach fabularnych.
  Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
  Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
  Administracja
  Pingwinek Chaosu
  Główny Administrator
  Norka
  Główna Mistrzyni Fabularna
  Hefajstos
  Główny Moderator Kuźni
  Tora
  Główny Moderator Technik

  W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
  Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
   

Ryū Teikoku - informacje o kraju

Jeżeli ktoś chce się o coś czepiać Smoczego Imperium, to jedynie o ich rozwój na arenie militarnej. Obecnie nie istnieją organizacje zdolne podbić ten kraj, jednak z pojawieniem się shinobi ze Starego Kontynentu może się to w przyszłości zmienić. Bogaty kraj, który niezbyt przychylnie patrzy na pojawienie się shinobi na “ich terenach”. Ryū Teikoku jest największym znanym państwem, położonym w zachodniej części Nowego Kontynentu. W tej krainie dominują przeważnie doliny oraz zielone lasy, które wraz z niezliczoną ilością przepływających przez krainę rzek, czynią miejsce wyjątkowo magicznym dla podróżników. Jego bogactwo znacznie przekracza pozostałe, czego można na pierwszy rzut oka nie widzieć z racji. że większa jego część jest inwestowana w militaria. Głównym źródłem całego ich dochodu są kopalnie znajdujące się pod stolicą, pełne drogocennych kryształów, jakie są następnie odsprzedawane Królestwu Kupców.
Awatar użytkownika
Pingwinek Chaosu
Administrator
Posty: 837
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:02
Karta Postaci:
Osiągnięcia:

Ryū Teikoku - informacje o kraju

Aby prowadzić w tym kraju wątki, gracz/MG musi wcześniej zgłosić się do GMF o otrzymanie od niego pozwolenia na taki wątek.
Ryū Teikoku | Smocze Imperiumりゅう ていこく
Stolica Jōki
Daimyō Kurokishi
Wioska ninja -
Jeżeli ktoś chce się o coś czepiać Smoczego Imperium, to jedynie o ich rozwój na arenie militarnej. Obecnie nie istnieją organizacje zdolne podbić ten kraj, jednak z pojawieniem się shinobi ze Starego Kontynentu może się to w przyszłości zmienić. Bogaty kraj, który niezbyt przychylnie patrzy na pojawienie się shinobi na “ich terenach”. Ci mogą od armii imperium, jak i samych mieszkańców, spodziewać się mniej przychylnych spojrzeń.
Położenie geograficzne oraz klimat
Ryū Teikoku jest największym znanym państwem, położonym w zachodniej części Nowego Kontynentu. Graniczy jedynie z 4 państwami znajdującym się na jego wschodzie, do których należą Kiji no Kuni, Shitchi no Kuni, Kazan no Kuni oraz Kujaku no Kuni. W tej krainie dominują przeważnie doliny oraz zielone lasy, które wraz z niezliczoną ilością przepływających przez krainę rzek, czynią miejsce wyjątkowo magicznym dla podróżników. W dodatku, całym rokiem jest tam ciepło. Nawet w zimę, kiedy w większości kraju pada śnieg, dzięki inwencji technologicznej Smoczego Imperium, w każdej wsi rozstawione są Kikō - urządzenia, podnoszące temperaturę powietrza w okolicznych terenach. Jak jednak działają, jest czymś o czym bardzo niewiele osób wie. W całej krainie nie ma jednak terenów gorszy i lepszych. Wszystkie są takie same, a jedyne miejsce bardziej rozwinięte to stolica w której znajduje się centrum badawcze odpowiadające za rozwój technologii opartej na kryształach chakry.
Fauna i flora
Roślinność w Smoczym Imperium jest definitywnie jedną z bogatszych. Ciężko znaleźć tereny, które pozbawione są zielonej roślinności. Ta jest praktycznie na każdym kroku, a z racji na wielką ilość zbiorników wodnych rozrzuconą po całej krainie, nie mają one również problemów z rozrastaniem się. Dominują tam bardziej drzewa liściaste niż iglaste, których to prawie nigdzie nie można znaleźć. Nawet kiedy władze Smoczego Imperium wycinają drzewa dla własnych potrzebne, od razu po tym zasadzają kolejne i przyspieszają ich rozwój przy pomocy swojej technologii. Jedyny minus flory w Smoczym Imperium jest taki, że nie ma tam typowo egzotycznej roślinności, z tego powodu nie jest ona aż tak unikatowa mimo samej jej ilości.
Ze względu na ilość zbiorników wodnych jak i lasów, zwierzęta mają tam raj do życia. Lisy, wilki, jelenie, dziki, niedźwiedzie, małpy czy pumy. Większość zwierząt można tam znaleźć, z wyjątkiem tych preferujących chłodniejsze klimaty. Rzadkie są też na nie polowania, tak długo jak nie zbliżają się zbyt blisko do wiosek oraz dróg.
Gospodarka
Smocze Imperium jest jednym z dwóch państw tak naprawdę władających Nowym Kontynentem. Jego bogactwo znacznie przekracza pozostałe, czego można na pierwszy rzut oka nie widzieć z racji że większa jego część jest inwestowana w militaria. Głównym źródłem całego ich dochodu są kopalnie znajdujące się pod stolicą, pełne drogocennych kryształów jakie są następnie odsprzedawane Królestwu Kupców. 20% wszelkich dochodów idzie na mieszkańców, z czego pozostałe 80% idzie na rozwój technologii opartej na kryształach chakry - przeważnie skupiają się na opracowywaniu broni - oraz samego wojska. Te ma garnizony w każdej wsi, i nawet na te najmniejsze przypada co najmniej 20 wojaków. Są oni również sposobem, w jaki sam kraj zarabia. Wiele krajów Nowego Kontynentu, mieszkających blisko Smoczego Imperium, wynajmuje od niego wojsko aby pilnowali ich kraju w większej lub mniejszej części jak typowych najemników - z tym, że ich lojalność leży wobec własnego kraju i Kurokishiego.
Kryształy chakry nie są jednak wykorzystywane tylko do rozwinięcia wojska Imperium. Również, wykonywane są z nich przedmioty i narzędzia usprawniające życie codzinne, jak i transport. Przykładem takich jest choćby pociąg napędzany chakrą, który kursuje między Królestwem Kupieckim a Smoczym Imperium, oraz latające statki przyspieszające podróże w każdy możliwy sposób. Technologie za tymi rzeczami są jednak ściśle kryte, na tyle że skopiowanie osiągnięć Imperium wymagałoby zakradnięcie się do ich placówki badawczej. Co nie jest proste.
Wojsko
Czyli to, z czego słynne jest całe Smocze Imperium. Nacja, stawiająca na jak największą siłę militarną, wyróżnia się znacznie od pozostałych krajów. Tak jak na Starym Kontynencie, siły samurajskie budziły wrażenie, tak armią imperium jest setki lat do przodu. W głównej mierze, zawdzięczają to swoim zbroją.
Każdy element zbroi, nawet ten niepozorny, jest wytrzymały jak stal, a przez kryształ chakry znajdujący się nad mostkiem, wzmacniają one szybkość oraz siłę wojowników odzianych w tą zbroję zwaną zwyczajnie Yoroi. Nie jest to jednak wielkie wzmocnienie, przez co niewytrenowany wojownik w nią odziany przeważnie dorównuje sile zwykłego chuunina. Zbroję tą posiada każdy szeregowy żołnierz, a Ci wyżej postawieni potrafią posiadać jej silniejsze modele mają dodatkowe umiejętności jakie dawniej dało się spotkać tylko u shinobich.
Sama struktura wojska jest wyjątkowo prosta. Najniższym członkiem jest szeregowiec. Posiada on własną zbroją, zapas kryształów chakry aby ta się nie wyczerpała, oraz broń - przeważnie jest to wytrzymała, stalowa szabla. Nad szeregowcami, znajdują się adepci. Są oni zdolni do prowadzenia grup szeregowców i zawsze kiedy oddziały imperium wybierają się poza kraj, wymagany jest chociaż jeden adept. Podobnie, w każdej wsi musi stacjonować chociaż 1 adept. Nie różnią się oni znacznie siłą od szeregowców, a doświadczeniem. Nad adeptami znaleźć można kapitanów. Z racji wielkości armii imperium, odpowiadają oni za kontrolę konkretnych regionów królestwa. Jest 16 kapitanów odpowiedzialnych za tereny Smoczego Imperium, oraz 6 odpowiadająca za tereny zagraniczne. Oni posiadają już lepsze wyposażenie od szeregowców i adeptów, w postaci broni napędzanych chakrą mających specyficzne właściwości. Ich siła przeważnie jest równa doświadczonym jouninom, oraz są oni ostatnim szczeblem uznawanym za normalny. Wyżej znajdują się guru, którzy zwani są Mokushiroku no Kishu (Jeźdźcy Apokalipsy). Każdy ich członek jest porównywalny z shinobim mającym tytuł S-Rank. Jest ich 10 w Imperium, ich zbroje jak i bronie są personalizowane pod ich potrzeby, i jedyną osobą która może im czegoś zakazać jest Generał Kurokishi - przywódca całego wojska, placówki badawczej oraz całego Smoczego Imperium. To on tam pełni rolę Daimyo, jednak nie przyjmuje tego tytułu i każe aby inni się do niego zwracali per Generale. Niewiele jest o nim wiadomo, poza tym, że jego własna siła jest wystarczająca aby zmieść większość Nowego Kontynentu.
Jōki - stolica oraz architektura
Stolica leży w samym centrum Smoczego Imperium, i dumnie pokazuje całemu światu swój rozwój. Nie ma praktycznie godziny, o której nie można zobaczyć latających po niebie, imperialnych statków. Miasto jest przede wszystkim ogromne, i mieści w sobie 200 tys. mieszkańców. Większa część z nich to górnicy, szeregowi lub badacze. Ciężko znaleźć tam kogoś, kto nie ma pracy - a jeżeli taki ktoś istnieje, to jest to tylko kwestia czasu nim zostanie pojmany za porzucenie swojej roli. W stolicy bowiem, każdy ma jasno przypisaną pracę jaką musi wykonywać. Jeżeli jej nie wykonuje, nie ma on prawa w niej mieszkać i wyrzucany jest poza mury stolicy. Mieszkańcy tam mają również różne godziny pracy, przez co ulice Jōki są zawsze pełne - nawet w nocy. Większość również porusza się po nich z uśmiechami na twarzy, z racji że są one wręcz wpisane w umysły mieszkańców. “Pranie mózgu” to dobre określenie dla ich podejścia. Jedynie niektórzy byli w stanie go uniknąć, jednak Ci mało kiedy się buntują i to pokazują. Nikt nie chce podpaść wojsku. W stolicy można również znaleźć najróżniejszego rodzaju budynki oraz instytucje. Karczmy, restauracje, puby, burdele, bary, parki rozrywki, zoo, placy zabaw… wszystko co jest potrzebne, aby życie tam zdawało się majestatyczne. Znajduje się wśród nich również Pałac Generalski, w którym to przesiaduje Kurokishi i do którego mało kto ma wstęp, nawet służba. Poza nim, ważniejszymi ośrodkami jest Główna Siedziba Wojska Imperialnego, Centrum Badawcze Chakry oraz Rada Imperialna. Każdy z nich jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania państwa, i najmniej istotnym jest sama rada, co może być kontrastem do wielu innych państw.
Polityka - wewnętrzna i międzynarodowa
Całym krajem zarządza Generał Kurokishi, mający pod sobą Jeźdźców Apokalipsy, Głównego Badacza Imperium, Radę Imperialną oraz kapitanów wojskowych. To on, wraz z sugestiami od rady która zajmuje się właśnie doradzaniem generałowi, decyduje o losach imperium. Wojsko dba natomiast o to, aby wszelkie ustalone prawa były przestrzegane, co z racji posiadania garnizonu w każdej wsi jest proste. Ludzie uczeni są poświęcenia na rzecz imperium, oraz pracowania aby uczynić je jeszcze silniejszym. Wszyscy mężczyźni oraz kobiety, którzy ukończą 16 lat, wysyłani są do stolicy Imperium gdzie przechodzą test decydujący o ich przyszłości. Zależnie od wyników testu, jego uczestniczy przydzielani są do jednej z czterech grup na jakie podzielony jest kraj. Wojownicy, Badacze, Robotnicy oraz Puści. Ci pierwsi, mają obowiązek dołączyć do wojska imperialnego. Badacze, podobnie, muszą dołączyć do placówki badawczej. Robotnicy natomiast wysyłani są do kopalni, gdzie mają wydobywać klejnoty oraz kryształ chakry napędzające całe Imperium. Wszystkie 3 grupy są honorowo traktowane i doceniane. Jedynie 4, Puści, jest gorzej traktowana. Są to osoby, u których nie znaleziono predyspozycji do żadnej z pozostałych grup. Są oni odsyłani do swoich domów, gdzie sami muszą podjąć się jakiejś pracy. Najczęściej, zostają oni farmerami lub kupcami. Niewielka część próbuje oddać się bandyctwu, jednak szybko są eliminowani przez wojsko.

Co się tyczy natomiast polityki zagranicznej, to Imperium również na tej arenie dominuje. Tak jak intencjami Kurokishiego nie jest przejęcie władzy nad pozostałymi państwami, tak mało który Daimyo jest w stanie mu się sprzeciwić jeżeli o coś poprosi. Na szczęście, zawsze związane są z tym jakieś korzyści dla innego kraju, przez co Smocze Imperium nie jest znienawidzone na Nowym Kontynencie mimo swego skupienia na militariach. Najlepszą relację definitywnie utrzymuje z Królestwem Kupieckim, o czym świadczy sam pociąg łączący te dwa mocarstwa. Liderzy obu krain traktują siebie jak równy z równym, i współpracują na wszelakich porach, tak długo jak dany interes przyniesie korzyści dla obu stron.
Kultura - wierzenia, święta, kuchnia
Jedyna wiara istniejąca w Smoczym Imperium, to wiara w Kurokishiego, zwanego Czarnym Rycerzem. Jest to figura, która istnieje już w historii państwa od setek lat. To on był człowiekiem, jaki odkrył kryształy chakry i zaczął tworzyć produkty na nich bazujące 300 lat temu. Uznawany jest przez mieszkańców nawet za Boga, który jest odpowiedzialny za rozwój technologii w Smoczym Imperium, od której te jest uzależnione. Bóg Technologii i Zniszczenia, Kurokishi. Tak niektórzy go zwą. Fakt, że przesiaduje już na tronie generała i włada krajem od 300 lat, tym bardziej utwierdza ich w tym przekonaniu. Wszelakie próby obalenia go, kończyły się krwawo i jednostronną masakrą w wykonaniu Czarnego Rycerza. Nie istnieje na Nowym Kontynencie osoba na tyle odważna, aby wyzwać go do pojedynku i być pewną wygranej.

1 lipca jest zwany jako Święto Smoka. Mówi się że to był dzień kiedy Kurokishi pojawił się w historii Imperium, i podobno tylko tego dnia zdejmuje on swoją maskę we własnych komnatach do których nikt nie ma wstępu. W całym kraju w ten dzień organizowane są przeróżne festyny, i jest zakaz zabijania. Nawet kiedy zjawi się jakiś przestępca, wojsko nie może go zabić tylko musi go pobić do nieprzytomności, i karę wymierzyć następnego dnia. Sam Kurokishi nigdy nie bierze w obchodach udziału.
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2023, 14:26 przez Pingwinek Chaosu, łącznie zmieniany 1 raz.
Zablokowany

Wróć do „Ryū Teikoku - Smocze Imperium”