• Ogłoszenia
 •  
  Aktualności fabularne
  Obecna pora roku: Zima, p. 164r.

  Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

  30.01.2024 - rozpoczęcie wydarzenia wioskowego w Sakuragakure. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
  29.01.2024 - oficjalne zakończenie eventu Arc II: Pierwsza Konfrontacja. Podsumowanie można znaleźć w aktualnościach fabularnych.
  Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
  Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
  Administracja
  Pingwinek Chaosu
  Główny Administrator
  Norka
  Główna Mistrzyni Fabularna
  Hefajstos
  Główny Moderator Kuźni
  Tora
  Główny Moderator Technik

  W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
  Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
   

Wielki Sad Południowy

Nadmorski kraj, graniczący od północy z morzem, Krajem Wybrzeża i Krajem Chmur. Na wschodzie graniczy z Krajem Kwitnącej Wiśni, a na południowym wschodzie z Krajem Bananów. Jest to niski, nizinny kraj, pełen sadów i drzew owocowych, z których zdecydowanie najpopularniejszym są oczywiście jabłka. Ringo no Kuni może pochwalić się swoistą niezależnością i statusem quo wśród sąsiednich nacji właśnie z powodu swojej gospodarki. Bo ta nie istnieje. Kraj Jabłek wierzy w dobroć i wsparcie. Mieszkańcy są zbyt biedni, ale jak ktoś sam niewiele ma, z większą chęcią się dzieli. Jest to nastawienie, które przeszło po każdym szczeblu społecznym w Ringo no Kuni. Można do każdego podejść, poprosić o jedzenie i nocleg. I się zgodzą. Taki to dobry kraj.
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2676
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Wielki Sad Południowy

Wielki Sad Południowy
Oficjalnie nazwany sadem, w praktyce jest lasem jabłoni ulokowanym nad morzem na południu Kraju Jabłek. Stanowi on swoistą, naturalną granicę między Krajem Jabłek, a Krajem Lisów, choć w rzeczywistości biegnie ona gdzieś pomiędzy. W praktyce oznacza to, że można tu spotkać zarówno spokojnych, życzliwych ludzi z Ringo no Kuni, jak i hardych wojowników Ōkami z Kitsune no Kuni. Zdaje się jednak, że las ten jest dobrem wspólnym, gdyż nawet wspomniani wojownicy odwiedzają ten Sad by skosztować pysznych jabłek i się zrelaksować, a nie po to, by walczyć. W samym Sadzie można znaleźć także kilka pomniejszych osad po obu stronach granicy, a także niewielki potok, który jest chyba bardziej precyzyjną granicą między dwoma nacjami, choć nikt specjalnie słupów granicznych tu nie stawiał.
Awatar użytkownika
Hyūga Tsubaki
Posty: 363
Rejestracja: 03 mar 2022, 3:55
Ranga: Chūnin
Ranga dodatkowa: Iryōnin | Stażystka w Fūinjutsu Kenkyū Sentā
Discord: hanialke
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Wielki Sad Południowy

Tsubaki zgodnie z rozkazem z wioski wyruszyła w kierunku lokalizacji, która była na mapie. Miała mimo wszystko nadzieję, że trochę odpoczynku w nocy, jak i śniadanie wpłyną na zmęczenie spowodowane użytkowaniem Byakugana, aczkolwiek też zamierzała się trochę w tej kwestii oszczędzać – a chociaż przez kawałek podróży, jak ruszyła z miasteczka. Wciąż obserwowała oczywiście wszystko, wsłuchując się również w otoczenie. Utrzymywała tempo na tyle szybkie, by pozwalało jej one na sprawne zmniejszanie dystansu, jednakże nie przesadzając, tak by móc utrzymać stałe tempo przez dłuższy czas. To nie był mimo wszystko sprint w chwili obecnej, a bieg wytrzymałościowy. Gdyby po drodze napotkała się na lokalną ludność, skinęłaby im głową czy uśmiechnęła na przywitanie, nie zatrzymując się jednak, ruszając dalej, w kierunku który to obrała.
Nie zmieniało to jednak faktu, że mimo wszystko ta misja została jej przydzielona właśnie ze względu na umiejętności klanowe, jakie Kamelia posiadała, więc tak mniej więcej w połowie drogi ponownie odpaliła oczy, w wizji dalekosiężnej, tak by widzieć dokładnie, co było na drodze przed nią, skupiając się na poszukiwaniu ludzi, a dokładnie – shinobi, czyli szukała osób, które wykazywały się ponadprzeciętną ilością chakry. Symbole czy jakiekolwiek inne znaki wskazujące na przynależność do Sakury również były mile widziane, jednakże to nie było to czymś, co Kamelia brała za gwarant. Skoro ich misja była tajna, mogli działać pod przykrywką i opaski mogliby nie mieć. Kontrolowała też zmęczenie swojego ciała i gdyby potrzebowała chwili przerwy na oddech, to oczywiście by sobie takową zrobiła.
Im bliżej granicy też było, tym jeszcze bardziej wytężała swój wzrok – oczywiście w trakcie drogi nie patrzyła tylko w jeden punkt przed sobą, rozglądając się również po bokach, mając nadzieję, że dostrzeże cokolwiek, co mogło być pomocne na wykonanie misji. Starała się zachować też przy tym stosowną ostrożność, bo tak jak o Kitsune no Kuni nie wiedziała zbyt wiele, tak jego mieszkańcy wcale nie musieli być aż tak przyjaźnie nastawieni do obcych jak ludzie z Ringo, więc lepiej mieć się na baczności, choć oczywiście Tsubaki nie atakowała nikogo jako pierwsza. Może jeśli kogoś tu napotka, to będzie w stanie zdobyć jakieś informacje? Choć ciężko pytać o ludzi, których wyglądu się nie znało...
SpecjalizacjaIryō Ninjutsu - Jūken - Fūinjutsu - Ninjutsu
SenninIryō Ninjutsu - Jūken - Ninjutsu - Fūinjutsu
Chakra 14 830 - 10 (Byakugan] = 14 820
Rzeczy
► Pokaż Spoiler | Atuty
Przyśpieszone składanie pieczęciAtut nabyty
Pieczęci w swoim zamyśle mają tylko uprościć korzystanie z chakry i jej koncentrowanie. Oznacza to, że odpowiednio utalentowane osoby są w stanie zmniejszyć ilość pieczęci potrzebnych do użycia jutsu. Osoby z tym atutem są w stanie zredukować ilość potrzebnych pieczęci do wykonania jutsu o 33%. Jeśli postać ponadto posiada specjalizacją bądź sennina w danej dziedzinie może zredukować ilość pieczęci do 50%. Ilość pieczęci po ich redukcji jest zaokrąglana w górę. Nie ma możliwości całkowitego pominięcia pieczęci. Działa to analogicznie także w przypadku technik, które nie posiadają pieczęci, ale czas kumulacji chakry jest równy złożeniu x pieczęci. W tym przypadku atut ten redukuje czas kumulacji chakry.
Ulepszony zmysł: SłuchAtut nabyty
Atut wielokrotnego wyboru. Oznacza to, że postać ma bardziej wyczulony wybrany zmysł. Atut ten ściśle współpracuje z Refleksem, znacząco zwiększając jego możliwości. Jeżeli atrybut ten umożliwia np. dostrzeżenie szczegółu z dwudziestu metrów - posiadacze tego atutu ze zmysłem wzroku ten sam szczegół dostrzegą z dwukrotnie większej odległości itd. Analogicznie, jeśli wzmocniony zmysł wykrywa coś z dystansu dwudziestu metrów - osoby z wyższą wartością atrybuty Refleks wykryją coś z dalszego dystansu. Wyróżnia się pięć zmysłów:
 1. Słuch - wzmocnienie tego zmysłu sprawia, że postać jest bardziej wyczulona na źródła dźwięków dookoła niej. Usłyszy jak trawa się ugina za nią czy oddech oddalonego nawet o dwadzieścia metrów przeciwnika, a podczas snu - może obudzić (jeśli użytkownik tego chce) go nawet najcichszy dźwięk, przez co bardzo ciężko ją zaskoczyć. Jeśli jednak przeciwnik np. ukrywa swój oddech i w miarę możliwości ogranicza wydawane dźwięki, wówczas dystans ten maleje, choć w pobliżu 5 metrów od użytkownika naprawdę trzeba się postarać.
Przyśpieszone składanie pieczęciAtut nabyty
Pieczęci w swoim zamyśle mają tylko uprościć korzystanie z chakry i jej koncentrowanie. Oznacza to, że odpowiednio utalentowane osoby są w stanie zmniejszyć ilość pieczęci potrzebnych do użycia jutsu. Osoby z tym atutem są w stanie zredukować ilość potrzebnych pieczęci do wykonania jutsu o 33%. Jeśli postać ponadto posiada specjalizacją bądź sennina w danej dziedzinie może zredukować ilość pieczęci do 50%. Ilość pieczęci po ich redukcji jest zaokrąglana w górę. Nie ma możliwości całkowitego pominięcia pieczęci. Działa to analogicznie także w przypadku technik, które nie posiadają pieczęci, ale czas kumulacji chakry jest równy złożeniu x pieczęci. W tym przypadku atut ten redukuje czas kumulacji chakry.
Współpracująca kontrola chakryAtut nabyty
Często zdarza się tak, że shinobi muszą podtrzymywać wiele technik w tym samym czasie. Nie jest to rzecz najprostsza, szczególnie kiedy techniki te skupiają się na jednej rzeczy np. na broni czy na oczach. Posiadacze tego atutu jednak tak często używali multum technik jakie trzeba było podtrzymywać, że w są w stanie to robić praktycznie bez skupiania się na nich. Wymaga to całkiem wysokiej Kontroli Chakry oraz długich treningów, jednak później nie muszą się przejmować ciągłym skupieniem na np. technice Hien.
Wymagany minimum poziom 7 w Kontroli Chakry aby zdobyć atut.
Jednoręczne składanie pieczęciAtut nabyty
Z różnych przyczyn shinobi może mieć zajętą rękę. Jednakże ninjutsu wymagają z reguły wykorzystania pieczęci. Postać z tym atutem jest w stanie pogodzić i jedno, i drugie mogąc składać pieczęci tylko i wyłącznie jedną ręką.
OburęcznośćAtut nabyty
Ninja jednak jest takim zawodem, gdzie możliwość korzystania z obu rąk jest niezbędna. Czy to wrodzony, czy nabyty, atut ta sprawia, że dane postaci równie sprawnie posługują się obiema rękoma.
► Pokaż Spoiler | Klanowe
Byakugan | All Seeing White Eye白眼
Jedno z „Trzech Wielkich Dōjutsu” należące do klanu pochodzącego z Konohagakure no Sato. Ich cechą charakterystyczną jest całkowita biel i powiększenie tęczówek oraz brak widocznych źrenic. Dopiero aktywacja nieco je uwidacznia, powoduje także zwiększony przepływ krwi do oczu, co zaś przekłada się na wybrzuszenie żył w pobliżu skroni.
Zasięg i koszta
Byakugan pozwala na widzenie przestrzenne w dal oraz sferyczne, co czyni z jego użytkownika dobrego szpiega czy też zwiadowcę, gdyż może skupić się na swoim celu i obserwować go z daleka oraz też odnajdować ukryte źródła chakry. W odróżnieniu od Tsūjitegana zasięg widzenia w dal jest większy, kosztem jednak zasięgu widzenia sferycznego. Wraz z rozwojem oczu zmniejszają się także koszty jego utrzymania.
Ranga Kontroli ChakryDodatkowe wymaganiaWidzenie w dal [m]Widzenie sferyczne 359° [m]Koszt utrzymania na turę
1-3Brak505350
4Jūken D50020250
5Jūken C1 00035150
6Jūken B2 00050100
7Jūken A4 0008050
8Jūken S5 00010020
9Sennin Jūkena, Szybkość 8, Refleks 86 00010015
10Sennin Jūkena, Specjalizacja w Jūken, Jedna ze statystyk Szybkość lub Refleks na poziomie 8, a druga na 97 50010010
Zdolności
 • Zdolność widzenia w dal oraz w 359° - z pomocą Byakugana członkowie tego klanu są w stanie obserwować i szybko przeszukiwać teren w dal na bardzo duże odległości. Ich wzrok jest w stanie przenikać przez ściany, skały, ziemię, drzewa, przedmioty, ubrania itd. Tylko niektóre bariery lub zdolności, jak mgła klanu Sabataya, są w stanie zablokować wizję Byakugana. Oprócz tego ich kolejną zdolnością jest wizja sferyczna, która pozwala im obserwować jednocześnie cały teren wokół siebie. Mają jednak martwy punkt o wartości 1 stopnia, który znajduje się z tyłu szyi, powyżej trzeciego kręgu piersiowego. Zdolności tych nie można używać jednocześnie, co oznacza, że użytkownik musi wybrać, w którym trybie aktualnie chce patrzeć. Może się jednak dowolnie między nimi przełączać.
 • "Prześwietlanie", widzenie chakry oraz punktów tenketsu i rozróżnianie klonów - aktywacja Byakugana, oprócz pokonywania przeszkód dla wzroku, pozwala jego użytkownikom na zajrzenie wgłąb czyjegoś ciała, dzięki czemu są w stanie sprawdzić czy dane organy funkcjonują. Oprócz tego są w stanie oszacować ilość chakry posiadanej przez obserwowaną osobę, a także jakimi żywiołami dysponuje. Widzą dokładny przepływ chakry przez ciało i jej układ, dzięki czemu są w stanie rozpoznać podszywające się osoby, które zmieniły swój wygląd. Mogą też stwierdzić, czy dana osoba jest bądź (w przypadku osoby martwej) była shinobi. Jest na tyle dokładny, że jest w stanie zauważyć zmiany jakie zaszły w ciele np. z powodu przeszczepu, a także wpływ Genjutsu oraz kształtowanie chakry. Ta zdolność pozwala im również odróżniać klony, z wyjątkiem tak zaawansowanych jak np. polegających na podziale cienia. Widzą również punkty tenketsu w ciele człowieka. Zdolność ta może być również wykorzystywana w całkowitych ciemnościach, gdyż źródła chakry są dla nich widoczne jako "niebieskie płomienie", jednak do poprawnego funkcjonowania (np. w środku jaskiń) dalej potrzebują choć małego źródła światła. Obraz widoczny z pomocą Byakugana standardowo jest widoczny w mniej nasyconych kolorach niż naturalnie, może być również zmieniony na odwrócony czarno-biały. Bomby błyskowe nie działają na użytkownika jeśli zobaczy ich wybuch zza przeszkody (przykładowo jeśli czymś zasłoni oczy lub ta wybuchnie za ścianą, ale w zasięgu wzroku sferycznego).
 • Posiadając Specjalizację w dziedzinie klanowej shinobi zyskuje zdolność wejrzenia w głąb umysłu przeciwnika pozwalając w małym stopniu na przewidywanie taktyki przeciwnika podczas walki. Jest w stanie przewidzieć ruchy przeciwnika, które styl walki jest o 2 rangi niższy niż dziedzina klanowa.
► Pokaż Spoiler | Techniki
Obrazek

B Y A K U G A N
Widzenie w dal [m]Widzenie sferyczne 359° [m]Koszt utrzymania na turę
7 50010010
► Pokaż Spoiler
- Mowa
#FF8080
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2676
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Wielki Sad Południowy

Gdzie jesteśどこにいるの
Tura14/?
RangaA
Pobudka, czy to po całej przespanej nocy, czy po nocy przerywanej wartami, zdecydowanie pozwoliła jej się zregenerować. Odzyskała swoje zapasy chakry, a i oczy były w porządnym stanie. Nie zrobiła w końcu im żadnej większej krzywdy - ot długo z nich korzystała i intensywnie, co pewnie jako medyk mogła porównać do długiego patrzenia w ogień ogniska. Potrzebowały chwili odpoczynku i gdy chakra przestała nieustannie je wzmacniać - te zaczęły się regenerować, a podczas snu to już w ogóle. Mogła wstać, zjeść śniadanie i pożegnać się z Aiko, po czym wyruszyła we własną podróż. Szybką, jednak nie paniczną. Minęła w przeciągu kilku godzin dwie inne osady, gdzie się jednak nie zatrzymywała, co najwyżej skinieniem głową witając się z okoliczną ludnością, która jej odpowiadała podobnym gestem i z uśmiechem na twarzy, czasami nawet ręką machając w jej kierunku. W pewnym momencie musiała też aktywować Byakugana, szukając już wcześniej jakichś śladów i informacji, jednak przez długi czas nie znalazła niczego.
W ostatniej mijanej wiosce znalazła kogoś, kto miał zapasy chakry nieznacznie większe od reszty... jednak był to wychudzony nastolatek, pomagający ojcu w naprawie dachu. Najwyraźniej jego wrodzone zapasy energii były większe od innych. W wiosce ninja pewnie by został przyjęty z otwartymi rękoma, zwłaszcza gdyby był młodszy. Wkrótce znalazła się na granicy Wielkiego Sadu Południowego i przypominało to bardzo barwny las. Złota jesień idealnie opisywała kolor liści oraz runa leśnego, a promienie słońca przebijające się przez korony drzew nadawały temu miejscu pewnego magicznego uroku. Nie znajdywała jednak śladów walk, zamiast tego znalazła jakiś domek w lesie. Zdawał się być postawiony własnymi rękoma, dość prosty i zdecydowanie nie profesjonalny. A wkrótce, niedaleko niego, znalazła kogoś, kto zapasy chakry miał zdecydowanie większe, choć nie porównywalne do białookiej. Tak mniej więcej połowę jej własnych zapasów. Był to jednak mężczyzna w sile wieku, może około czterdziestki, z okropną blizną zaczynającą się na prawej brwi i ciągnącej się przez twarz, szyję do klatki piersiowej. Nie posiadał też lewej nogi i chodził o kulach, w miejscu kikuta posiadając jedynie jakąś prostą, na pewno nie profesjonalną, protezę. W swojej wizji też dostrzegła strumień, nad którym się on znajdywał i z którego nabierał wody do wiadra.
Info od MG
Hyūga Tsubaki: 14 990 Chakry, na ten moment nie możesz wykupić Kōi - zwój dopiero otrzymałaś, dopiero jak podczas fabuły misji poświęcisz czas na jego studiowanie będziesz mogła wykupić/korzystać z tego jutsu.
Awatar użytkownika
Hyūga Tsubaki
Posty: 363
Rejestracja: 03 mar 2022, 3:55
Ranga: Chūnin
Ranga dodatkowa: Iryōnin | Stażystka w Fūinjutsu Kenkyū Sentā
Discord: hanialke
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Wielki Sad Południowy

Kwestia rozdzielenia zdecydowanie nie była łatwa, jednakże – co mus to mus. Trochę się martwiła, czy da sobie radę, bo mimo wszystko to brzmiało jak poważne zadanie, a ona nie była najbardziej doświadczoną kunoichi wioski, jednakże skoro Sakura postanowiła postąpić w taki sposób, oznaczało to, że najwidoczniej był ku temu odpowiedni powód i ufali jej na tyle, żeby tę misję jej przydzielić. Miała nadzieję, że wszystko pójdzie względnie nieproblematyzowanie i uniknie większych konfliktów. Koniec końców, była medykiem, a nie kimś szkolonym do zabijania i bezpośredniej walki – i tak jak oczywiście Jūken umożliwiał jej to i nie była zupełnie bezbronna, tak w mniemaniu Kamelii była to raczej samoobrona i kwestia przetrwania do czasu aż nadejdzie pomoc – bo mimo wszystko zwykle medyków nie wysyłało się na front – niż rzeczywiście wygrania walki. Może to wynikało z niewielkiej pewności siebie Tsubaki w tym zakresie, ale zdecydowanie wolałaby nie walczyć.
Gdyby chłopak chciał, to zapewne zostałby ninja nawet i w tym wieku – co jak co, ale Kamelia była tego najlepszym przykładem. Przez wiele lat żyła w czterech ścianach szpitala i dopiero jak jej zdrowie wróciło została ninja, którym była raptem od niecałych trzech lat. I tak jak ludziom się tutaj nie przelewało, tak żywot jako shinobi wcale nie był łatwy, mimo wszystko. Bycie wystawionym na ciągłe niebezpieczeństwo, narażanie własnego życia… Kwestia wyboru. Tsubaki postanowiła kroczyć ścieżką kunoichi z wielu powodów, mimo że od niej tego nie wymagano. Może właśnie dlatego – została skreślona jako osoba zdatna do bycia silnym ninja, więc chciała udowodnić, że się mylą?
W pewnym momencie dostrzegła człowieka, który miał więcej chakry niż przeciętny cywil, jednakże nie posądzała go o bycie shinobi, a zwłaszcza tymi, których szukała. Swoją drogą, oprócz za potencjalnymi ludźmi o większych zasobach chakry, rozglądałaby się też potencjalnie za ciałami, bo tak jak oczywiście lepiej by było, by ci ludzie byli cali i zdrowi, tak nie mogła wykluczyć, że ci byli martwi. Zaczęła się zastanawiać, jak podejść do tematu tego mężczyzny. Mimo wszystko, nie miała zbyt wiele informacji na temat ludzi, których szukała, więc… musiała do tego odpowiednio podejść. Skierowałaby więc się w kierunku domku, a gdy był; na tyle blisko, że dotarłaby do niego i bez pomocy Byakugana, zaprzestała jego używania. Przeszłaby również z biegu w chód, by podejść bliżej, wcześniej jednak składając pieczęcie do Kekkai: Tengai Hōjin, rozłączając jednak dłonie, aczkolwiek podtrzymując technikę. To był trochę dyskretniejszy sposób na bycie świadomą otoczenia, nawet jeśli nie tak idealny jak Byakugan.
Dzień dobry – przywitała się dziewczyna, spoglądając na mężczyznę i uśmiechając się grzecznie, a także by delikatnie się mu skłonić na przywitanie. Trzymała lekki dystans, taki co by nie naruszać sfery osobistej mężczyzny i jednocześnie pozwalający na ewentualną reakcję, gdyby ten próbował ją zaatakować. – Nazywam się Tsubaki, jestem chūninką Sakuragakure – przedstawiła się. Miała na widoku swoją kamizelkę, jak i opaskę, tak żeby nie było co do tego żadnych wątpliwości. – Bardzo przepraszam, że zawracam panu głowę. – Uśmiechnęła się lekko przepraszająco. – Mogłabym zadać parę pytań? Zgodnie z informacjami przekazanymi mi przez wioskę, ostatnimi czasy w tych rejonach zrobiło się wyjątkowo niebezpiecznie i moim zadaniem jest to zbadać. – To nie była do końca prawda, jednakże przecież nie wypali z tym, że szuka potencjalnych łowców, który nie wiadomo jak wyglądają, prawda? Musiała wpaść na jakieś inne rozwiązanie, które mimo wszystko przybliży ją do znalezienia zaginionych ninja Sakury. Gdyby mężczyzna się zgodził na rozmowę, to wtedy kontynuowałaby wypowiedź. – Zwróciło coś ostatnio pana uwagę? Może ktoś podejrzany się kręcił w okolicy? – zapytała, spoglądając na mężczyznę.
Tsubaki starała się pozostawać czujna, obserwując uważnie mężczyznę, jednocześnie wytężając przy tym swój słuch (Atut: Ulepszony Słuch). Nie używała w chwili obecnej Byakugana, więc teoretycznie mogła być zaskoczona jakimś atakiem, aczkolwiek miała nadzieję, że podtrzymywane Kekkai: Tengai Hōjin oraz jej Refleks wraz Szybkość pozwolą jej na odpowiednią reakcję. Gdyby cokolwiek wzbudziło jej podejrzenia, to od razu aktywowałaby swoje Dōjutsu w wizji sferycznej, jednocześnie gotowa do odskoczenia w dogodny sposób, tak żeby nabrać odległości od zagrożenia.
SpecjalizacjaIryō Ninjutsu - Jūken - Fūinjutsu - Ninjutsu
SenninIryō Ninjutsu - Jūken - Ninjutsu - Fūinjutsu
Chakra 14 990 - 10 (Byakugan] - 100 (Kekkai: Tengai Hōjin) = 14 880
Rzeczy
► Pokaż Spoiler | Atuty
Przyśpieszone składanie pieczęciAtut nabyty
Pieczęci w swoim zamyśle mają tylko uprościć korzystanie z chakry i jej koncentrowanie. Oznacza to, że odpowiednio utalentowane osoby są w stanie zmniejszyć ilość pieczęci potrzebnych do użycia jutsu. Osoby z tym atutem są w stanie zredukować ilość potrzebnych pieczęci do wykonania jutsu o 33%. Jeśli postać ponadto posiada specjalizacją bądź sennina w danej dziedzinie może zredukować ilość pieczęci do 50%. Ilość pieczęci po ich redukcji jest zaokrąglana w górę. Nie ma możliwości całkowitego pominięcia pieczęci. Działa to analogicznie także w przypadku technik, które nie posiadają pieczęci, ale czas kumulacji chakry jest równy złożeniu x pieczęci. W tym przypadku atut ten redukuje czas kumulacji chakry.
Ulepszony zmysł: SłuchAtut nabyty
Atut wielokrotnego wyboru. Oznacza to, że postać ma bardziej wyczulony wybrany zmysł. Atut ten ściśle współpracuje z Refleksem, znacząco zwiększając jego możliwości. Jeżeli atrybut ten umożliwia np. dostrzeżenie szczegółu z dwudziestu metrów - posiadacze tego atutu ze zmysłem wzroku ten sam szczegół dostrzegą z dwukrotnie większej odległości itd. Analogicznie, jeśli wzmocniony zmysł wykrywa coś z dystansu dwudziestu metrów - osoby z wyższą wartością atrybuty Refleks wykryją coś z dalszego dystansu. Wyróżnia się pięć zmysłów:
 1. Słuch - wzmocnienie tego zmysłu sprawia, że postać jest bardziej wyczulona na źródła dźwięków dookoła niej. Usłyszy jak trawa się ugina za nią czy oddech oddalonego nawet o dwadzieścia metrów przeciwnika, a podczas snu - może obudzić (jeśli użytkownik tego chce) go nawet najcichszy dźwięk, przez co bardzo ciężko ją zaskoczyć. Jeśli jednak przeciwnik np. ukrywa swój oddech i w miarę możliwości ogranicza wydawane dźwięki, wówczas dystans ten maleje, choć w pobliżu 5 metrów od użytkownika naprawdę trzeba się postarać.
Przyśpieszone składanie pieczęciAtut nabyty
Pieczęci w swoim zamyśle mają tylko uprościć korzystanie z chakry i jej koncentrowanie. Oznacza to, że odpowiednio utalentowane osoby są w stanie zmniejszyć ilość pieczęci potrzebnych do użycia jutsu. Osoby z tym atutem są w stanie zredukować ilość potrzebnych pieczęci do wykonania jutsu o 33%. Jeśli postać ponadto posiada specjalizacją bądź sennina w danej dziedzinie może zredukować ilość pieczęci do 50%. Ilość pieczęci po ich redukcji jest zaokrąglana w górę. Nie ma możliwości całkowitego pominięcia pieczęci. Działa to analogicznie także w przypadku technik, które nie posiadają pieczęci, ale czas kumulacji chakry jest równy złożeniu x pieczęci. W tym przypadku atut ten redukuje czas kumulacji chakry.
Współpracująca kontrola chakryAtut nabyty
Często zdarza się tak, że shinobi muszą podtrzymywać wiele technik w tym samym czasie. Nie jest to rzecz najprostsza, szczególnie kiedy techniki te skupiają się na jednej rzeczy np. na broni czy na oczach. Posiadacze tego atutu jednak tak często używali multum technik jakie trzeba było podtrzymywać, że w są w stanie to robić praktycznie bez skupiania się na nich. Wymaga to całkiem wysokiej Kontroli Chakry oraz długich treningów, jednak później nie muszą się przejmować ciągłym skupieniem na np. technice Hien.
Wymagany minimum poziom 7 w Kontroli Chakry aby zdobyć atut.
Jednoręczne składanie pieczęciAtut nabyty
Z różnych przyczyn shinobi może mieć zajętą rękę. Jednakże ninjutsu wymagają z reguły wykorzystania pieczęci. Postać z tym atutem jest w stanie pogodzić i jedno, i drugie mogąc składać pieczęci tylko i wyłącznie jedną ręką.
OburęcznośćAtut nabyty
Ninja jednak jest takim zawodem, gdzie możliwość korzystania z obu rąk jest niezbędna. Czy to wrodzony, czy nabyty, atut ta sprawia, że dane postaci równie sprawnie posługują się obiema rękoma.
► Pokaż Spoiler | Klanowe
Byakugan | All Seeing White Eye白眼
Jedno z „Trzech Wielkich Dōjutsu” należące do klanu pochodzącego z Konohagakure no Sato. Ich cechą charakterystyczną jest całkowita biel i powiększenie tęczówek oraz brak widocznych źrenic. Dopiero aktywacja nieco je uwidacznia, powoduje także zwiększony przepływ krwi do oczu, co zaś przekłada się na wybrzuszenie żył w pobliżu skroni.
Zasięg i koszta
Byakugan pozwala na widzenie przestrzenne w dal oraz sferyczne, co czyni z jego użytkownika dobrego szpiega czy też zwiadowcę, gdyż może skupić się na swoim celu i obserwować go z daleka oraz też odnajdować ukryte źródła chakry. W odróżnieniu od Tsūjitegana zasięg widzenia w dal jest większy, kosztem jednak zasięgu widzenia sferycznego. Wraz z rozwojem oczu zmniejszają się także koszty jego utrzymania.
Ranga Kontroli ChakryDodatkowe wymaganiaWidzenie w dal [m]Widzenie sferyczne 359° [m]Koszt utrzymania na turę
1-3Brak505350
4Jūken D50020250
5Jūken C1 00035150
6Jūken B2 00050100
7Jūken A4 0008050
8Jūken S5 00010020
9Sennin Jūkena, Szybkość 8, Refleks 86 00010015
10Sennin Jūkena, Specjalizacja w Jūken, Jedna ze statystyk Szybkość lub Refleks na poziomie 8, a druga na 97 50010010
Zdolności
 • Zdolność widzenia w dal oraz w 359° - z pomocą Byakugana członkowie tego klanu są w stanie obserwować i szybko przeszukiwać teren w dal na bardzo duże odległości. Ich wzrok jest w stanie przenikać przez ściany, skały, ziemię, drzewa, przedmioty, ubrania itd. Tylko niektóre bariery lub zdolności, jak mgła klanu Sabataya, są w stanie zablokować wizję Byakugana. Oprócz tego ich kolejną zdolnością jest wizja sferyczna, która pozwala im obserwować jednocześnie cały teren wokół siebie. Mają jednak martwy punkt o wartości 1 stopnia, który znajduje się z tyłu szyi, powyżej trzeciego kręgu piersiowego. Zdolności tych nie można używać jednocześnie, co oznacza, że użytkownik musi wybrać, w którym trybie aktualnie chce patrzeć. Może się jednak dowolnie między nimi przełączać.
 • "Prześwietlanie", widzenie chakry oraz punktów tenketsu i rozróżnianie klonów - aktywacja Byakugana, oprócz pokonywania przeszkód dla wzroku, pozwala jego użytkownikom na zajrzenie wgłąb czyjegoś ciała, dzięki czemu są w stanie sprawdzić czy dane organy funkcjonują. Oprócz tego są w stanie oszacować ilość chakry posiadanej przez obserwowaną osobę, a także jakimi żywiołami dysponuje. Widzą dokładny przepływ chakry przez ciało i jej układ, dzięki czemu są w stanie rozpoznać podszywające się osoby, które zmieniły swój wygląd. Mogą też stwierdzić, czy dana osoba jest bądź (w przypadku osoby martwej) była shinobi. Jest na tyle dokładny, że jest w stanie zauważyć zmiany jakie zaszły w ciele np. z powodu przeszczepu, a także wpływ Genjutsu oraz kształtowanie chakry. Ta zdolność pozwala im również odróżniać klony, z wyjątkiem tak zaawansowanych jak np. polegających na podziale cienia. Widzą również punkty tenketsu w ciele człowieka. Zdolność ta może być również wykorzystywana w całkowitych ciemnościach, gdyż źródła chakry są dla nich widoczne jako "niebieskie płomienie", jednak do poprawnego funkcjonowania (np. w środku jaskiń) dalej potrzebują choć małego źródła światła. Obraz widoczny z pomocą Byakugana standardowo jest widoczny w mniej nasyconych kolorach niż naturalnie, może być również zmieniony na odwrócony czarno-biały. Bomby błyskowe nie działają na użytkownika jeśli zobaczy ich wybuch zza przeszkody (przykładowo jeśli czymś zasłoni oczy lub ta wybuchnie za ścianą, ale w zasięgu wzroku sferycznego).
 • Posiadając Specjalizację w dziedzinie klanowej shinobi zyskuje zdolność wejrzenia w głąb umysłu przeciwnika pozwalając w małym stopniu na przewidywanie taktyki przeciwnika podczas walki. Jest w stanie przewidzieć ruchy przeciwnika, które styl walki jest o 2 rangi niższy niż dziedzina klanowa.
► Pokaż Spoiler | Techniki
Kekkai: Tengai Hōjin | Barrier: Canopy Method Formation結界・天蓋法陣­
KlasyfikacjaNinjutsu, Technika bariery
PieczęcieTygrys → Pies → Dzik → Małpa → Ptak → Złączone dłonie
KosztStandardowy na turę
Zasięg20m
Wymagania---
Technika tworząca powiększającą się bańkę, która wykrywa wszystkie obiekty i ruchy tego, co znajduje się wewnątrz niej. W sam raz do skanowania ciemnych jaskiń czy poszukiwań niewidzialnego celu. Po złożeniu pieczęci i koncentracji chakry możemy w tempie 1 zasięgu na turę zwiększyć obszar poszukiwań o kolejny zasięg tejże techniki (czyli w drugiej turze 40m, w trzeciej 60 itd.). Wymaga to jednak trzymania nieustannie złączonych dłoni. Po ich rozdzieleniu można dalej technikę utrzymywać, jednak zasięg bańki nie ulegnie już dalszym zmianom. Podczas korzystania z tej techniki niemożliwe jest korzystanie z technik. Jedynym wyjątkiem są te o randze E, które nie wymagają składania pieczęci.
Obrazek

B Y A K U G A N
Widzenie w dal [m]Widzenie sferyczne 359° [m]Koszt utrzymania na turę
7 50010010
► Pokaż Spoiler
- Mowa
#FF8080
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2676
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Wielki Sad Południowy

Gdzie jesteśどこにいるの
Tura15/?
RangaA
Rozstania nie są łatwe, jednak Tsubaki była Kunoichi. Chcąc nie chcąc - dostała rozkaz i należało go wykonać, co też zrobiła. Czas podróży upływał jej na lekkich przemyśleniach i postanowieniach, jednak nic, co zaraz zburzyłoby jej nastawienie. Nawet dostrzeżenie chłopaka sprawiło, że trochę o nim pomyślała, jednak ponownie - czy to, że przejawiał predyspozycje w zakresie ilości chakry znaczyło, że musiał kroczyć ścieżką ninja? Choć zdecydowanie nie miał wiele, nie wyglądał na kogoś cierpiącego, nawet z satysfakcją i lekkim uśmiechem pomagając ojcu w pracy.
Oczywiście, szukając też śladów walki - takowych nie dostrzegła. Co najwyżej dostrzegła jakieś zadrapane drzewo, choć prędzej obstawiała, że to jakiś dziki kotowaty postanowił sobie zaostrzyć na nim swoje pazury. Na razie jedynym "widocznym" punktem był mężczyzna i posiłkując się Byakuganem - bo jednak musiała, podeszła na tyle blisko, że już mogła go dezaktywować i przejść na inną technikę. Przezorny zawsze ubezpieczony, jak to się mówi. Ruszyła więc dalej, a mężczyzna odwrócił wzrok trochę wcześniej. Spodziewał się jej tutaj? Usłyszał ją? A może sam też posiadał jakieś zdolności, którymi się nie chwalił? Nie zmieniało to jednak faktu, że sama dziewczyna postanowiła kulturalnie podejść, a nie się zakraść, co też mogło grać jakieś skrzypce w jej otoczeniu. Widziała (zresztą już wcześniej, dzięki swojemu Kekkei Genkai), że mężczyzna siedział na jakiejś kłodzie, skąd mógł się pochylić i nabrać wody do wiadra. Spoglądał na nią uważnie, może nawet z lekkim grymasem, choć lekko skinął głową, gdy ta się skłoniła. Jego wzrok jednak nawet na moment nie uciekł z jej ciała. Prychnął lekko, jakby rozbawiony i zagwizdał... dość wysoko, głośno i wręcz trochę irytująco dla jej wyczulonego słuchu.
-Trzeba przyznać, kulturalna to jesteś. Choć patrząc po twoich oczach, nic dziwnego. Słyszałem, że twój klan lubi kulturę nawet po upadku waszej ojczyzny. - skwitował, choć jego głos był raczej zmęczony niż przepełniony jadem. -Jakaś grupa kilka dni temu tutaj się znajdowała i mnie męczyła też o jakieś informacje. Chuja wiem, choć nie chcieli uwierzyć. Tak to jest, starym sunijczykom się nie ufa. - prychnął pogardliwie i faktycznie - można było dostrzec, że miał lekko ciemniejszy kolor skóry, choć też - nie był to najciemniejszy człowiek, jakiego miałaby pewnie okazję spotkać, zważywszy że dawni mieszkańcy Kaminari no Kuni oraz Kumogakure no Sato się także rozpierzchli po świecie. -Jedyne co wiem, to, że tutejsi mnie lubią i gdy po dwóch dniach mi uwierzyli ruszyli dalej na... wschód. Chyba. - mówił, wcześniej skinąwszy głową bardziej na południe, a następnie, myśląc nad jego "męczybułami" - w stronę wschodu i nawet przymykając jedno oko, gdy myślał - drugim bowiem wciąż obserwował dziewczynę. -Coś jeszcze, czy też planujesz mi życie utrudniać? - burknął, sięgając po kulę i podnosząc się ociężale, biorąc do jednej ręki wiadro i przenosząc je do ręki z kulą, a następnie w drugą rękę chwytając drugie wiadro. -Mam swoje rzeczy do zrobienia.
Wyczulony słuch Tsubaki pozwolił jej natomiast dosłyszeć jakieś poruszenie od południowej strony i jakby jakieś... wycie, skowyt? Mężczyzna jednak się nie ruszał, uważnie patrząc na dziewczynę, jakby oczekując od niej pozwolenia, na udanie się w swoją stronę.
Info od MG
Hyūga Tsubaki: 14 880 Chakry, na ten moment nie możesz wykupić Kōi - zwój dopiero otrzymałaś, dopiero jak podczas fabuły misji poświęcisz czas na jego studiowanie będziesz mogła wykupić/korzystać z tego jutsu.
Awatar użytkownika
Hyūga Tsubaki
Posty: 363
Rejestracja: 03 mar 2022, 3:55
Ranga: Chūnin
Ranga dodatkowa: Iryōnin | Stażystka w Fūinjutsu Kenkyū Sentā
Discord: hanialke
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Wielki Sad Południowy

Fakt, że nigdzie nie było widać śladów walki mógł mieć dwojakie oblicze – albo pozytywne, bo to mogło oznaczać, że shinobi których szukała wciąż żyli i mieli się względnie dobrze… ale był też aspekt tego, że przez brak jakichkolwiek śladów ciężko było ich w ogóle znaleźć. Pozostawało więc mieć jej nadzieję, że mężczyzna, którego zobaczyła w oddali będzie posiadał jakiekolwiek informacje, które pozwolą jej na wykonanie zleconej jej nagle misji. To że mężczyzna zwrócił się w kierunku Tsu wcześniej jakoś bardzo jej nie zdziwił. Nie starała się poruszać cicho, nie zdziwiłaby się gdyby miał sensora – mimo wszystko dwójka ludzi z jej bliskiego otoczenia (w postaci Hikariego i Aiko) takowe zdolności posiadali, co sprawiało że mogła zostać przez mężczyznę wykryta. Plus sytuacji był jednak taki, że nie wydawał się do niej wrogo nastawiony i nie zamierzał atakować, co znacząco wiele ułatwiało. Ciężko było nazwać tego człowieka cywilem z tymi pokładami chakry, jakie posiadał, jednak… wciąż, potencjalna potyczka nie byłaby Kamelii na rękę i tak długo, jak było możliwe jej uniknąć, zamierzała to zrobić.
Reakcja na ukłon i ogólną kulturę ze strony Tsubaki zapewne przez wiele członków jej klanu zostałaby uznana za niegrzeczną, aczkolwiek sama Hyūga nie zamierzała zwracać na to większej uwagi, próbując nawet zignorować tę chwilową irytacją spowodowaną wyczulonym słuchem. Słowa mężczyzny utwierdziły ją w przekonaniu, że ten tutaj nie był zwykłym cywilem – po oczach był w stanie rozpoznać, do jakiego klanu należała. Komentarz zaś o ojczyźnie, trochę wewnętrznie ją rozbawił, nawet jeśli tego po sobie nie okazała. Tsubaki było naprawdę bardzo daleko do nazywania Konohy czy Kraju Ognia domem. Jej życie ograniczało się wtedy do codziennej walki o wstanie z łóżka, nie miała więc większego przywiązania do tamtych terenów. Uśmiechnęła się grzecznie w kierunku mężczyzny.
Myślę, że łatwiej podejmować z ludźmi dialog, jeśli traktuje się ich z odpowiednim szacunkiem – przyznała zupełnie szczerze. Czy gdyby podeszła tutaj do niego z pretensjami i domagając się odpowiedzi, to czy byłby skłonny jej pomóc czy odpowiedzieć na pytania? Szczerze w to wątpiła. Bycie więc kulturalną i grzeczną, tak jak leżało w naturze Tsubaki, było też swoistym narzędziem, by osiągnąć cel, z jakim tu przybyła. Na informacje, że ten był sunijczykiem? Nie zareagowała w żaden specjalny sposób. Nie skrzywiła się, nie było po niej widać żadnych negatywnych emocji. Kamelii było bardzo daleko do oceniania zwykłych shinobi, którzy wykonywali tylko rozkazy, a dezercja była zapewne pewną śmiercią. Jeśli miałaby do kogokolwiek czuć nienawiść, to do osób, które te wojnę wywołały, a nie do szeregowych ninja. – Jest pan w stanie opisać, jak ta grupa wyglądała? O jakie informacje pytali? – zapytała. Jeśli to były osoby, których szukała, to jakaś informacja o ich aparycji będzie na pewno bardzo pomocna. Chociaż będzie wiedzieć, za kim się rozglądać, prawda? Słysząc, że udali się na wschód, przytaknęła głową. – Mieszkańcy Ringo no Kuni są wyjątkowo gościnni, przekonałam się o tym na własnej skórze. – Czy to było w jakikolwiek sposób związane z tematem jej misji? Nie. Ot, zwykła anegdotka do komentarza na to, że „tutejsi” mężczyznę lubili. – Nie, dziękuję. To wszystko – odparłaby, nie zamierzając w żaden sposób mężczyźnie utrudniać życia i się skłonić lekko w jego kierunku.
Oczywiście cały czas w trakcie rozmowy obserwowała go pilnie – mimo wszystko, nawet jeśli sobie rozmawiali, to w pamięci miała, że był shinobi, a chociaż w przeszłości, dlatego przezorny zawsze ubezpieczony, starając się być gotową w każdej chwili do odskoczenia w bok, jakby miał ją zaatakować. Gdy zaś do jej uszu dotarł skowyt i poruszanie się… od razu zwróciła się w tamtym kierunku, aktywując przy tym Byakugana w wizji sferycznej, zaprzestając też używania techniki, bo nie ma co mieć dwóch rzeczy robiących mniej więcej to samo. Starałaby się zlokalizować źródło dźwięku, by jednocześnie zwrócić się do mężczyzny:
Słyszał to pan? – zapytała, jakby chcąc mu pokazać, że te nagłe odpalenie Byakugana nie było żadnym wrogim krokiem, a po prostu, że coś zwróciło jej uwagę. Tsubaki pilnowała się, żeby martwy punkt jej oczu nie był w jednym zbyt długo, a przede wszystkim – żeby nigdy nie mieć na nim ani mężczyzny, ani by ten nie znalazł się w kierunku, z którego dochodziły skowyty.
SpecjalizacjaIryō Ninjutsu - Jūken - Fūinjutsu - Ninjutsu
SenninIryō Ninjutsu - Jūken - Ninjutsu - Fūinjutsu
Chakra 14 880 - 100? (Kekkai: Tengai Hōjin, nie wiem czy policzysz mi za tę turę, bo pod koniec dezaktywowałam) - 10 (Byakugan) = 14 770
Rzeczy
► Pokaż Spoiler | Atuty
Przyśpieszone składanie pieczęciAtut nabyty
Pieczęci w swoim zamyśle mają tylko uprościć korzystanie z chakry i jej koncentrowanie. Oznacza to, że odpowiednio utalentowane osoby są w stanie zmniejszyć ilość pieczęci potrzebnych do użycia jutsu. Osoby z tym atutem są w stanie zredukować ilość potrzebnych pieczęci do wykonania jutsu o 33%. Jeśli postać ponadto posiada specjalizacją bądź sennina w danej dziedzinie może zredukować ilość pieczęci do 50%. Ilość pieczęci po ich redukcji jest zaokrąglana w górę. Nie ma możliwości całkowitego pominięcia pieczęci. Działa to analogicznie także w przypadku technik, które nie posiadają pieczęci, ale czas kumulacji chakry jest równy złożeniu x pieczęci. W tym przypadku atut ten redukuje czas kumulacji chakry.
Ulepszony zmysł: SłuchAtut nabyty
Atut wielokrotnego wyboru. Oznacza to, że postać ma bardziej wyczulony wybrany zmysł. Atut ten ściśle współpracuje z Refleksem, znacząco zwiększając jego możliwości. Jeżeli atrybut ten umożliwia np. dostrzeżenie szczegółu z dwudziestu metrów - posiadacze tego atutu ze zmysłem wzroku ten sam szczegół dostrzegą z dwukrotnie większej odległości itd. Analogicznie, jeśli wzmocniony zmysł wykrywa coś z dystansu dwudziestu metrów - osoby z wyższą wartością atrybuty Refleks wykryją coś z dalszego dystansu. Wyróżnia się pięć zmysłów:
 1. Słuch - wzmocnienie tego zmysłu sprawia, że postać jest bardziej wyczulona na źródła dźwięków dookoła niej. Usłyszy jak trawa się ugina za nią czy oddech oddalonego nawet o dwadzieścia metrów przeciwnika, a podczas snu - może obudzić (jeśli użytkownik tego chce) go nawet najcichszy dźwięk, przez co bardzo ciężko ją zaskoczyć. Jeśli jednak przeciwnik np. ukrywa swój oddech i w miarę możliwości ogranicza wydawane dźwięki, wówczas dystans ten maleje, choć w pobliżu 5 metrów od użytkownika naprawdę trzeba się postarać.
Przyśpieszone składanie pieczęciAtut nabyty
Pieczęci w swoim zamyśle mają tylko uprościć korzystanie z chakry i jej koncentrowanie. Oznacza to, że odpowiednio utalentowane osoby są w stanie zmniejszyć ilość pieczęci potrzebnych do użycia jutsu. Osoby z tym atutem są w stanie zredukować ilość potrzebnych pieczęci do wykonania jutsu o 33%. Jeśli postać ponadto posiada specjalizacją bądź sennina w danej dziedzinie może zredukować ilość pieczęci do 50%. Ilość pieczęci po ich redukcji jest zaokrąglana w górę. Nie ma możliwości całkowitego pominięcia pieczęci. Działa to analogicznie także w przypadku technik, które nie posiadają pieczęci, ale czas kumulacji chakry jest równy złożeniu x pieczęci. W tym przypadku atut ten redukuje czas kumulacji chakry.
Współpracująca kontrola chakryAtut nabyty
Często zdarza się tak, że shinobi muszą podtrzymywać wiele technik w tym samym czasie. Nie jest to rzecz najprostsza, szczególnie kiedy techniki te skupiają się na jednej rzeczy np. na broni czy na oczach. Posiadacze tego atutu jednak tak często używali multum technik jakie trzeba było podtrzymywać, że w są w stanie to robić praktycznie bez skupiania się na nich. Wymaga to całkiem wysokiej Kontroli Chakry oraz długich treningów, jednak później nie muszą się przejmować ciągłym skupieniem na np. technice Hien.
Wymagany minimum poziom 7 w Kontroli Chakry aby zdobyć atut.
Jednoręczne składanie pieczęciAtut nabyty
Z różnych przyczyn shinobi może mieć zajętą rękę. Jednakże ninjutsu wymagają z reguły wykorzystania pieczęci. Postać z tym atutem jest w stanie pogodzić i jedno, i drugie mogąc składać pieczęci tylko i wyłącznie jedną ręką.
OburęcznośćAtut nabyty
Ninja jednak jest takim zawodem, gdzie możliwość korzystania z obu rąk jest niezbędna. Czy to wrodzony, czy nabyty, atut ta sprawia, że dane postaci równie sprawnie posługują się obiema rękoma.
► Pokaż Spoiler | Klanowe
Byakugan | All Seeing White Eye白眼
Jedno z „Trzech Wielkich Dōjutsu” należące do klanu pochodzącego z Konohagakure no Sato. Ich cechą charakterystyczną jest całkowita biel i powiększenie tęczówek oraz brak widocznych źrenic. Dopiero aktywacja nieco je uwidacznia, powoduje także zwiększony przepływ krwi do oczu, co zaś przekłada się na wybrzuszenie żył w pobliżu skroni.
Zasięg i koszta
Byakugan pozwala na widzenie przestrzenne w dal oraz sferyczne, co czyni z jego użytkownika dobrego szpiega czy też zwiadowcę, gdyż może skupić się na swoim celu i obserwować go z daleka oraz też odnajdować ukryte źródła chakry. W odróżnieniu od Tsūjitegana zasięg widzenia w dal jest większy, kosztem jednak zasięgu widzenia sferycznego. Wraz z rozwojem oczu zmniejszają się także koszty jego utrzymania.
Ranga Kontroli ChakryDodatkowe wymaganiaWidzenie w dal [m]Widzenie sferyczne 359° [m]Koszt utrzymania na turę
1-3Brak505350
4Jūken D50020250
5Jūken C1 00035150
6Jūken B2 00050100
7Jūken A4 0008050
8Jūken S5 00010020
9Sennin Jūkena, Szybkość 8, Refleks 86 00010015
10Sennin Jūkena, Specjalizacja w Jūken, Jedna ze statystyk Szybkość lub Refleks na poziomie 8, a druga na 97 50010010
Zdolności
 • Zdolność widzenia w dal oraz w 359° - z pomocą Byakugana członkowie tego klanu są w stanie obserwować i szybko przeszukiwać teren w dal na bardzo duże odległości. Ich wzrok jest w stanie przenikać przez ściany, skały, ziemię, drzewa, przedmioty, ubrania itd. Tylko niektóre bariery lub zdolności, jak mgła klanu Sabataya, są w stanie zablokować wizję Byakugana. Oprócz tego ich kolejną zdolnością jest wizja sferyczna, która pozwala im obserwować jednocześnie cały teren wokół siebie. Mają jednak martwy punkt o wartości 1 stopnia, który znajduje się z tyłu szyi, powyżej trzeciego kręgu piersiowego. Zdolności tych nie można używać jednocześnie, co oznacza, że użytkownik musi wybrać, w którym trybie aktualnie chce patrzeć. Może się jednak dowolnie między nimi przełączać.
 • "Prześwietlanie", widzenie chakry oraz punktów tenketsu i rozróżnianie klonów - aktywacja Byakugana, oprócz pokonywania przeszkód dla wzroku, pozwala jego użytkownikom na zajrzenie wgłąb czyjegoś ciała, dzięki czemu są w stanie sprawdzić czy dane organy funkcjonują. Oprócz tego są w stanie oszacować ilość chakry posiadanej przez obserwowaną osobę, a także jakimi żywiołami dysponuje. Widzą dokładny przepływ chakry przez ciało i jej układ, dzięki czemu są w stanie rozpoznać podszywające się osoby, które zmieniły swój wygląd. Mogą też stwierdzić, czy dana osoba jest bądź (w przypadku osoby martwej) była shinobi. Jest na tyle dokładny, że jest w stanie zauważyć zmiany jakie zaszły w ciele np. z powodu przeszczepu, a także wpływ Genjutsu oraz kształtowanie chakry. Ta zdolność pozwala im również odróżniać klony, z wyjątkiem tak zaawansowanych jak np. polegających na podziale cienia. Widzą również punkty tenketsu w ciele człowieka. Zdolność ta może być również wykorzystywana w całkowitych ciemnościach, gdyż źródła chakry są dla nich widoczne jako "niebieskie płomienie", jednak do poprawnego funkcjonowania (np. w środku jaskiń) dalej potrzebują choć małego źródła światła. Obraz widoczny z pomocą Byakugana standardowo jest widoczny w mniej nasyconych kolorach niż naturalnie, może być również zmieniony na odwrócony czarno-biały. Bomby błyskowe nie działają na użytkownika jeśli zobaczy ich wybuch zza przeszkody (przykładowo jeśli czymś zasłoni oczy lub ta wybuchnie za ścianą, ale w zasięgu wzroku sferycznego).
 • Posiadając Specjalizację w dziedzinie klanowej shinobi zyskuje zdolność wejrzenia w głąb umysłu przeciwnika pozwalając w małym stopniu na przewidywanie taktyki przeciwnika podczas walki. Jest w stanie przewidzieć ruchy przeciwnika, które styl walki jest o 2 rangi niższy niż dziedzina klanowa.
► Pokaż Spoiler | Techniki
Kekkai: Tengai Hōjin | Barrier: Canopy Method Formation結界・天蓋法陣­
KlasyfikacjaNinjutsu, Technika bariery
PieczęcieTygrys → Pies → Dzik → Małpa → Ptak → Złączone dłonie
KosztStandardowy na turę
Zasięg20m
Wymagania---
Technika tworząca powiększającą się bańkę, która wykrywa wszystkie obiekty i ruchy tego, co znajduje się wewnątrz niej. W sam raz do skanowania ciemnych jaskiń czy poszukiwań niewidzialnego celu. Po złożeniu pieczęci i koncentracji chakry możemy w tempie 1 zasięgu na turę zwiększyć obszar poszukiwań o kolejny zasięg tejże techniki (czyli w drugiej turze 40m, w trzeciej 60 itd.). Wymaga to jednak trzymania nieustannie złączonych dłoni. Po ich rozdzieleniu można dalej technikę utrzymywać, jednak zasięg bańki nie ulegnie już dalszym zmianom. Podczas korzystania z tej techniki niemożliwe jest korzystanie z technik. Jedynym wyjątkiem są te o randze E, które nie wymagają składania pieczęci.
Ostatnio zmieniony 13 lut 2024, 3:05 przez Hyūga Tsubaki, łącznie zmieniany 4 razy.
Obrazek

B Y A K U G A N
Widzenie w dal [m]Widzenie sferyczne 359° [m]Koszt utrzymania na turę
7 50010010
► Pokaż Spoiler
- Mowa
#FF8080
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2676
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Wielki Sad Południowy

Gdzie jesteśどこにいるの
Tura16/?
RangaA
Mężczyzna wzruszył ramionami na komentarz Tsubaki. Zdawało się, że sama kwestia kultury niezbyt go interesowała, a wcześniejsze jego działania także za bardzo jej nie zdziwiły. Świat był dziwną mieszaniną ludzi wszelkiej maści i ten tutaj - miał swoje miejsce. W jaki sposób ją zlokalizował nie wiedziała, ale też jej to nie interesowało, gdyż na ten temat zdążyła wyrobić swoją teorię. Przybrała też maskę, którą tak umiejętnie nosiła na co dzień, nie pozwalając po sobie poznać emocji, jakie w niej się mogły pojawić podczas ich rozmowy... jak choćby rozbawienie dotyczące jej ojczyzny. Ale czy było się czymś dziwić? Nie była typowym członkiem swojego klanu, co sama doskonale wiedziała. Dopytując się jednak dalej... mężczyzna westchnął.
-Czterech ich było, zamaskowani i w płaszczach. Chyba jakieś ANBU. Pytali o to, o co ty pytasz. Czy kogoś widziałem. Jakiegoś mężczyznę, pewnie z Bingo czy innego ścierwa, z którego się teraz korzysta. - mówił to, akurat zbierając się do wstania, choć na moment się zatrzymał. -Nie mówię o mieszkańcach Ringo no Kuni. - skwitował, po czym faktycznie wstał i zabrał swoje wiadra, jak było to wspomniane już wcześniej.
Przez cały ten czas nie wykonywał on w stosunku do Hyūgi żadnych negatywnych czy podejrzanych działań, przyglądając jej się także uważnie. Tak naprawdę to jej działanie sprawiło, że mężczyzna upuścił jedno wiadro, a jedną ręką zaczął składać pieczęci, a także gromadzić chakrę. Przerwał jednak ten proces, gdy się odezwała, choć drugie wiadro także upadło z głuchym łoskotem, a on sam był wyraźnie gotowy, mimo swojego stanu, do walki. Nawet nie drgnął na jej pytanie, ale ona za to była w stanie dostrzec watahę jakichś pięciu wilków. Tylko ich zasoby chakry były... nienaturalnie duże. Większe od zwykłych zwierząt, jeden nawet przebijający to, co inwalida tu obecny posiadał, a jednocześnie było w niej coś... innego. Ciężko określić co. Może była tam nutka jakiejś specyficznej energii? Nie, to nie to, chyba że tak delikatne, że nie była w stanie swoim wzrokiem tego dostrzec. Istniała więc szansa, że ta "inność" związana była z czymś jeszcze innym, może z tym, że nigdy nie analizowała dokładnie chakry zwierząt? Wiedziała jednak jedno. Zbliżały się one do nich dość szybko i wkrótce pewnie będą w zasięgu ich wzroku, w tym niezbyt gęstym lesie, nawet i bez jej Kekkei Genkai.
Info od MG
Hyūga Tsubaki: 14 770 Chakry, na ten moment nie możesz wykupić Kōi - zwój dopiero otrzymałaś, dopiero jak podczas fabuły misji poświęcisz czas na jego studiowanie będziesz mogła wykupić/korzystać z tego jutsu.
Awatar użytkownika
Hyūga Tsubaki
Posty: 363
Rejestracja: 03 mar 2022, 3:55
Ranga: Chūnin
Ranga dodatkowa: Iryōnin | Stażystka w Fūinjutsu Kenkyū Sentā
Discord: hanialke
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Wielki Sad Południowy

Z jednej strony nie była typowym członkiem klanu, a z drugiej zachowywała się często tak bardzo jak oni, wręcz można powiedzieć, że czasami bywała aż do bólu stereotypową Hyūgą, nie zawsze mówiąc to co miała rzeczywiście na myśli, kryjąc swoje uczucia przed zewnętrznym światem. Mężczyzna tutaj przed nią był zupełnie obcą jednostką, której najpewniej już nigdy wcześniej w swoim życiu nie spotka, więc to jakie uczucia żywiła względem Konohy i Kraju Ognia nie były czymś ważnym, a nie w kontekście zadania, które Kamelia miała, więc zachowała swoje rozbawienie dla siebie, skupiając się na przydzielonej jej misji.
To co usłyszała… potwierdzało wcześniejsze domysły Tsubaki, że osoby których szukała były najpewniej Łowcami. Maski i fakt, że najpewniej polowali na kogoś z Bingo były wystarczającymi dowodami, by wynieść takie wnioski. Jednocześnie, fakt że nazwał tych ludzi „jakimś ANBU”, skłaniało Tsu do myślenia, że mężczyzna rzeczywiście nie kłamał, skoro używał nazw, które w dzisiejszym świecie już nie istniały. Nie żeby zamierzała go poprawiać w tej kwestii czy coś, nie będzie przecież zdradzać szczegółów działania swojej wioski komuś spoza niej. Dlatego przytaknęła głową w ramach podziękowania… a potem się lekko zdziwiła, gdy mężczyzna powiedział, że nie chodziło o mieszkańców Ringo no Kuni. Nie trzeba było być jakoś wybitnie inteligentnym, kogo w takim razie miał na myśli. Uśmiechnęła się jedynie delikatnie na ten komentarz, nie komentując go jakoś bardziej. Czy chciałaby się dowiedzieć czegoś więcej o mieszkańcach Kitsune no Kuni? Zdecydowanie, jednakże mężczyzna wydawał się być zmęczony ich rozmową, a nie chciała testować jego cierpliwości, więc stwierdziła, że nie będzie tematu drążyła. Trochę żałowała, że nie dopytała Kimitsu o jakiejś szczegóły w kwestii Kraju Lisów, może by coś wiedział...
Te zmartwienia musiały zejść jednak na bok, bo chyba pojawiło się potencjalne niebezpieczeństwo. W pierwszej chwili, widząc że mężczyzna składa pieczęcie spięła trochę mięśnie gotowa do odskoczenia, ale całe szczęście zadane pytanie wystarczyło, żeby „wyjaśnić” sytuację, że wcale nie zamierzała go atakować. Pomimo tego, facet wciąż wydawał się być gotowy do walki. Oby nie z nią, bo to nie był plan Kamelii.
Wataha wilków, pięć sztuk… mają znacznie więcej chakry niż typowe osobniki. Może zwierzęta paktowe? – podzieliła się informacjami, które w chwili obecnej miała na temat tego co widziała, zerkając kątem oka na mężczyznę. – Jest pan stąd, spotykał się pan z podobnymi sytuacjami wcześniej? – zapytała. Mimo wszystko mężczyzna, który żył na tych terenach zapewne będzie miał większą wiedzę niż ona, która pojawiła się w Kitsune po raz pierwszy w życiu...
Widząc wilki ze sporymi pokładami chakry sprawiło, że dosyć naturalne dla Tsubaki było pomyślenie, że te w jakiś sposób były podobne do Kimitsu. Ta dziwna nuta energii trochę ją niepokoiła i nie była pewna, czy rzeczywiście ją widziała, czy tylko to były swoiste omamy, więc starałaby się trochę bardziej skupić na tej energii, może uda się coś więcej wywnioskować? Jednocześnie Tsubaki przybrała pozycję do walki, stawiając prawą stopę nieco z przodu, tak by być gotową na potencjalną potyczkę, jednakże nie atakowała jako pierwsza, to nie było w jej stylu. Obserwowałaby uważnie wilki w momencie, w którym te by wyszły z lasu i ich działania. Czy zamierzały ją zaatakować, a może nie? Spoglądałaby również w stronę inwalidy, jak on reagował na tę sytuację. Jeśli domysły Tsubaki były prawdziwe i to rzeczywiście były zwierzęta paktowe… to istniała szansa, że też potrafiły mówić jak Kimitsu, prawda?
Dzień dobry – powiedziałaby w kierunku zwierząt, by również skinąć głową w ich kierunku. Dialog był zawsze pierwszą rzeczą, do jakiej Kamelia się uciekała, walka nie była czymś, co było jej inicjalną myślą. – W czymś pomóc? – zapytałaby. No chyba, że inwalida miał coś do powiedzenia w tej kwestii… albo wilki nie wydawały się skłonne do rozmowy.
Miała nadzieję, że uważna obserwacja i wybitny Refleks pozwolą na odpowiednią szybką reakcję w przypadku agresji ze strony wilków w postaci zrobienia uniku poprzez odskoczenie lekko w bok, ale nie nabierając dużego dystansu. Tak, żeby zaraz po odskoczeniu uderzyć otwartą dłonią w wilka, korzystając przy tym na razie tylko z czystego Jūkenu, bez żadnych technik, nie korzystając też przy tym z pełnej siły. Powody były dwa – po pierwsze, chciała najpierw zobaczyć, jak jej klanowy styl walki działał na układ chakry tych zwierząt. Drugi, to że Tsubaki w chwili obecnej nie chciała zabijać, a co najwyżej sprawić, by te nie były zdolne do dalszej potyczki. Obserwowała uważnie otoczenie przy pomocy sferycznego Byakugana, pamiętając o martwym punkcie i ne pozwalając by ten znajdował się zbyt długo w jednym miejscu, dynamicznie się poruszając próbując unikać ataków wilków i w tym samym momencie wyprowadzać kontry czy to przy pomocy dłoni czy stóp, w zależności od tego co wydawało się w chwili obecnej wygodniejsze i bardziej na miejscu.
SpecjalizacjaIryō Ninjutsu - Jūken - Fūinjutsu - Ninjutsu
SenninIryō Ninjutsu - Jūken - Ninjutsu - Fūinjutsu
Chakra 14 770 - 10 (Byakugan) - 5 (Juken)= 14 755
Rzeczy
► Pokaż Spoiler | Atuty
Przyśpieszone składanie pieczęciAtut nabyty
Pieczęci w swoim zamyśle mają tylko uprościć korzystanie z chakry i jej koncentrowanie. Oznacza to, że odpowiednio utalentowane osoby są w stanie zmniejszyć ilość pieczęci potrzebnych do użycia jutsu. Osoby z tym atutem są w stanie zredukować ilość potrzebnych pieczęci do wykonania jutsu o 33%. Jeśli postać ponadto posiada specjalizacją bądź sennina w danej dziedzinie może zredukować ilość pieczęci do 50%. Ilość pieczęci po ich redukcji jest zaokrąglana w górę. Nie ma możliwości całkowitego pominięcia pieczęci. Działa to analogicznie także w przypadku technik, które nie posiadają pieczęci, ale czas kumulacji chakry jest równy złożeniu x pieczęci. W tym przypadku atut ten redukuje czas kumulacji chakry.
Ulepszony zmysł: SłuchAtut nabyty
Atut wielokrotnego wyboru. Oznacza to, że postać ma bardziej wyczulony wybrany zmysł. Atut ten ściśle współpracuje z Refleksem, znacząco zwiększając jego możliwości. Jeżeli atrybut ten umożliwia np. dostrzeżenie szczegółu z dwudziestu metrów - posiadacze tego atutu ze zmysłem wzroku ten sam szczegół dostrzegą z dwukrotnie większej odległości itd. Analogicznie, jeśli wzmocniony zmysł wykrywa coś z dystansu dwudziestu metrów - osoby z wyższą wartością atrybuty Refleks wykryją coś z dalszego dystansu. Wyróżnia się pięć zmysłów:
 1. Słuch - wzmocnienie tego zmysłu sprawia, że postać jest bardziej wyczulona na źródła dźwięków dookoła niej. Usłyszy jak trawa się ugina za nią czy oddech oddalonego nawet o dwadzieścia metrów przeciwnika, a podczas snu - może obudzić (jeśli użytkownik tego chce) go nawet najcichszy dźwięk, przez co bardzo ciężko ją zaskoczyć. Jeśli jednak przeciwnik np. ukrywa swój oddech i w miarę możliwości ogranicza wydawane dźwięki, wówczas dystans ten maleje, choć w pobliżu 5 metrów od użytkownika naprawdę trzeba się postarać.
Przyśpieszone składanie pieczęciAtut nabyty
Pieczęci w swoim zamyśle mają tylko uprościć korzystanie z chakry i jej koncentrowanie. Oznacza to, że odpowiednio utalentowane osoby są w stanie zmniejszyć ilość pieczęci potrzebnych do użycia jutsu. Osoby z tym atutem są w stanie zredukować ilość potrzebnych pieczęci do wykonania jutsu o 33%. Jeśli postać ponadto posiada specjalizacją bądź sennina w danej dziedzinie może zredukować ilość pieczęci do 50%. Ilość pieczęci po ich redukcji jest zaokrąglana w górę. Nie ma możliwości całkowitego pominięcia pieczęci. Działa to analogicznie także w przypadku technik, które nie posiadają pieczęci, ale czas kumulacji chakry jest równy złożeniu x pieczęci. W tym przypadku atut ten redukuje czas kumulacji chakry.
Współpracująca kontrola chakryAtut nabyty
Często zdarza się tak, że shinobi muszą podtrzymywać wiele technik w tym samym czasie. Nie jest to rzecz najprostsza, szczególnie kiedy techniki te skupiają się na jednej rzeczy np. na broni czy na oczach. Posiadacze tego atutu jednak tak często używali multum technik jakie trzeba było podtrzymywać, że w są w stanie to robić praktycznie bez skupiania się na nich. Wymaga to całkiem wysokiej Kontroli Chakry oraz długich treningów, jednak później nie muszą się przejmować ciągłym skupieniem na np. technice Hien.
Wymagany minimum poziom 7 w Kontroli Chakry aby zdobyć atut.
Jednoręczne składanie pieczęciAtut nabyty
Z różnych przyczyn shinobi może mieć zajętą rękę. Jednakże ninjutsu wymagają z reguły wykorzystania pieczęci. Postać z tym atutem jest w stanie pogodzić i jedno, i drugie mogąc składać pieczęci tylko i wyłącznie jedną ręką.
OburęcznośćAtut nabyty
Ninja jednak jest takim zawodem, gdzie możliwość korzystania z obu rąk jest niezbędna. Czy to wrodzony, czy nabyty, atut ta sprawia, że dane postaci równie sprawnie posługują się obiema rękoma.
► Pokaż Spoiler | Klanowe
Byakugan | All Seeing White Eye白眼
Jedno z „Trzech Wielkich Dōjutsu” należące do klanu pochodzącego z Konohagakure no Sato. Ich cechą charakterystyczną jest całkowita biel i powiększenie tęczówek oraz brak widocznych źrenic. Dopiero aktywacja nieco je uwidacznia, powoduje także zwiększony przepływ krwi do oczu, co zaś przekłada się na wybrzuszenie żył w pobliżu skroni.
Zasięg i koszta
Byakugan pozwala na widzenie przestrzenne w dal oraz sferyczne, co czyni z jego użytkownika dobrego szpiega czy też zwiadowcę, gdyż może skupić się na swoim celu i obserwować go z daleka oraz też odnajdować ukryte źródła chakry. W odróżnieniu od Tsūjitegana zasięg widzenia w dal jest większy, kosztem jednak zasięgu widzenia sferycznego. Wraz z rozwojem oczu zmniejszają się także koszty jego utrzymania.
Ranga Kontroli ChakryDodatkowe wymaganiaWidzenie w dal [m]Widzenie sferyczne 359° [m]Koszt utrzymania na turę
1-3Brak505350
4Jūken D50020250
5Jūken C1 00035150
6Jūken B2 00050100
7Jūken A4 0008050
8Jūken S5 00010020
9Sennin Jūkena, Szybkość 8, Refleks 86 00010015
10Sennin Jūkena, Specjalizacja w Jūken, Jedna ze statystyk Szybkość lub Refleks na poziomie 8, a druga na 97 50010010
Zdolności
 • Zdolność widzenia w dal oraz w 359° - z pomocą Byakugana członkowie tego klanu są w stanie obserwować i szybko przeszukiwać teren w dal na bardzo duże odległości. Ich wzrok jest w stanie przenikać przez ściany, skały, ziemię, drzewa, przedmioty, ubrania itd. Tylko niektóre bariery lub zdolności, jak mgła klanu Sabataya, są w stanie zablokować wizję Byakugana. Oprócz tego ich kolejną zdolnością jest wizja sferyczna, która pozwala im obserwować jednocześnie cały teren wokół siebie. Mają jednak martwy punkt o wartości 1 stopnia, który znajduje się z tyłu szyi, powyżej trzeciego kręgu piersiowego. Zdolności tych nie można używać jednocześnie, co oznacza, że użytkownik musi wybrać, w którym trybie aktualnie chce patrzeć. Może się jednak dowolnie między nimi przełączać.
 • "Prześwietlanie", widzenie chakry oraz punktów tenketsu i rozróżnianie klonów - aktywacja Byakugana, oprócz pokonywania przeszkód dla wzroku, pozwala jego użytkownikom na zajrzenie wgłąb czyjegoś ciała, dzięki czemu są w stanie sprawdzić czy dane organy funkcjonują. Oprócz tego są w stanie oszacować ilość chakry posiadanej przez obserwowaną osobę, a także jakimi żywiołami dysponuje. Widzą dokładny przepływ chakry przez ciało i jej układ, dzięki czemu są w stanie rozpoznać podszywające się osoby, które zmieniły swój wygląd. Mogą też stwierdzić, czy dana osoba jest bądź (w przypadku osoby martwej) była shinobi. Jest na tyle dokładny, że jest w stanie zauważyć zmiany jakie zaszły w ciele np. z powodu przeszczepu, a także wpływ Genjutsu oraz kształtowanie chakry. Ta zdolność pozwala im również odróżniać klony, z wyjątkiem tak zaawansowanych jak np. polegających na podziale cienia. Widzą również punkty tenketsu w ciele człowieka. Zdolność ta może być również wykorzystywana w całkowitych ciemnościach, gdyż źródła chakry są dla nich widoczne jako "niebieskie płomienie", jednak do poprawnego funkcjonowania (np. w środku jaskiń) dalej potrzebują choć małego źródła światła. Obraz widoczny z pomocą Byakugana standardowo jest widoczny w mniej nasyconych kolorach niż naturalnie, może być również zmieniony na odwrócony czarno-biały. Bomby błyskowe nie działają na użytkownika jeśli zobaczy ich wybuch zza przeszkody (przykładowo jeśli czymś zasłoni oczy lub ta wybuchnie za ścianą, ale w zasięgu wzroku sferycznego).
 • Posiadając Specjalizację w dziedzinie klanowej shinobi zyskuje zdolność wejrzenia w głąb umysłu przeciwnika pozwalając w małym stopniu na przewidywanie taktyki przeciwnika podczas walki. Jest w stanie przewidzieć ruchy przeciwnika, które styl walki jest o 2 rangi niższy niż dziedzina klanowa.
Jūken | Gentle Fist柔拳
KlasyfikacjaTaijutsu, Jūken, Styl Walki
KosztPodwójny D za turę korzystania ze stylu (minimum 5 chakry)
Styl ten, w odróżnieniu od zwykłego Taijutsu, nie opiera się na sile ciosów. Zamiast tego wykorzystuje ich precyzję, szybkość i własny refleks. Siła zastąpiona jest tutaj wykorzystaniem chakry, dzięki czemu również mogą zadawać potężne ciosy. Oprócz tego, styl ten wykorzystuje Byakugana, aby z jego pomocą zadawać ciosy w punkty tenketsu przeciwnika - są w stanie je zamykać, a także otwierać, co powoduje problemy z przepływem chakry, a w konsekwencji utratę kontroli nad energią oraz ciałem u trafionego wroga. Im więcej punktów zostanie zamkniętych, tym większe szkody mogą wyrządzić, a po zamknięciu wszystkich kończy się to śmiercią u celu. Dzięki wykorzystaniu chakry ciosy są też w stanie uszkadzać organy.

Posiadając rangę B Jūken ninja jest w stanie walczyć z pomocą nóg tak dobrze, jak za pomocą dłoni, te ciosy również mogą być wzmacniane chakrą. Jest w stanie wykonywać ataki pozorujące, które mają ominąć obronę przeciwnika, aby trafić w odpowiednie tenketsu.
Posiadając rangę A Jūken shinobi potrafi bardzo sprawnie odbijać nadchodzące ataki - w tym również te z pomocą broni, wyprowadzając przeciwnika z równowagi, a także nadlatujące przedmioty oraz niektóre jutsu i wyprowadzić odpowiednią kontrę.
Posiadając rangę S Jūken shinobi staje się jeszcze trudniejszy do trafienia, jego ciosy nasycone chakrą są na tyle potężne, że jedno uderzenie potrafi odepchnąć przeciwnika. Trafienie nawet w okolice organów potrafi spowodować ich obrażenia opłakane w skutkach. Ninja potrafi także wyprowadzić ataki penetrujące, które nawet jeśli nie uszkodzą zbroi, to atak i tak uderzy w osłonięte ciało, ale nie zablokuje tenketsu. W przypadku odzienia, które nie jest bezpośrednio zbroją to czy tenketsu zostało zablokowane ocenia MG.
Wymagania
 • D - brak wymagań
 • C - Szybkość 5, Refleks 5
 • B - Szybkość 6, Refleks 6
 • A - Szybkość 7, Refleks 7
 • S - Dowolne z powyższych na 8
Efekt
Ludzkie ciało posiada 361 Punktów Tenketsu. Wpływ zablokowanych Tenketsu jest zależy od ich ilości i prezentuje się następującą:
Ilość zablokowanych TenketsuEfekt
10%Kumulowanie chakry na techniki trwa dłużej i kosztuje dwa razy więcej niż standardowo, przeciwnik odczuwa zmęczenie.
20%Zablokowana możliwość wykonywania technik, chyba, że ofiara posiada KC>7 lub CS, SM, bądź Bijū, Ciało przeciwnika jest bardzo zmęczone, ma problem z bardziej wymagającymi ruchami.
50%Zablokowana możliwość wykonywania technik, każdy ruch sprawia ogromny problem.
100%Śmierć
Ilość zablokowanych punktów w trakcie walki jest zależna od oceny MG bądź Sędziego.
► Pokaż Spoiler | Techniki
Obrazek

B Y A K U G A N
Widzenie w dal [m]Widzenie sferyczne 359° [m]Koszt utrzymania na turę
7 50010010
► Pokaż Spoiler
- Mowa
#FF8080
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2676
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Wielki Sad Południowy

Gdzie jesteśどこにいるの
Tura17/?
RangaA
Rozmowa zdawała się zmierzać ku końcowi, utwierdzając Tsubaki w kilku rzeczach, które zdążyła już z rozmowy wyciągnąć. Najpewniej spotkał on członków Łowców. I faktycznie nie wyglądało na to, by był on na bieżąco z newsami ze świata shinobi. Na swój sposób jedyną ciekawą rzeczą, która być może przekonałaby białooką do dłuższej rozmowy z mężczyzną, była jego rzekoma znajomość z mieszkańcami Kitsune no Kuni. Nie na tyle jednak by porzucić misję, która miała być no... dość istotna. Nie ma co tu ukrywać. Sposób w jaki ją dostała był dość specyficzny i niejako wymuszał pewną opinię o zleconym zadaniu.
Wszystko to jednak musiało zejść na dalszy plan. Mężczyzna zareagował na działania Tsubaki, a choć jego ręka nadal pozostała w ostatniej złożonej pieczęci, nie zdawał się reagować bardziej niźli to, co sama Hyūga by wykonała. Ta zachowała ostrożność, ale wciąż - podzieliła się z nim informacjami. Nawet bez swojego Kekkei Genkai mogła jednak dostrzec, jak ten się zdaje lekko rozluźniać, choć wciąż - pozostawał czujny. Odezwał się jednak.
-Powiedzmy. Będzie dla Ciebie lepiej, jak udasz się w twoją stronę. Tutejsi nic mi nie zrobią, choć nie wiem, czy będą tak przyjaźni dla Ciebie. - skwitował dość obojętnym tonem, niejako sugerując, że być może te wilki były tymi "tutejszymi".
Jednak dziewczyna w tym czasie nie próżnowała. Jak się jednak przygotowywała, mogła dostrzec, że mężczyzna praktycznie... skończył przygotowania do jakiejś techniki. Jeśli tylko zrobiłaby krok, zapewne mogła liczyć na aktywację jego jutsu. Póki jednak ona nic nie robiła - on też nic nie robił. Dżentelmen chciałoby się rzec. Starałaby się skupić trochę na chakrze tych wilków dodatkowo. Coś tam nie grało i im dłużej patrzyła, tym utwierdziła się w jednym przekonaniu - to była normalna chakra. To co nie grało natomiast, to to, że sam ich układ chakry był... dziwny. Może nie znała się na tym, jak takowy powinien wyglądać w przypadku wilków, jednak miała wrażenie, że sama chakra wpływała na kształt tejże formy. Zupełnie jak jakaś... dziwna mutacja? Przemiana? Transformacja? Chyba to byłoby najbliższe i prawdopodobnie, gdyby nie szczegółowe widzenie chakry Byakugana nie zauważyłaby w tym nic dziwnego.
Wilki wkrótce wybiegły w swoistej formacji klinu. Na przodzie był ten ze sporymi zapasami chakry. Wszystkie miały ciemną sierść, choć ten z przodu zdawał się mieć miejscami ją szarawą. Przez prawe oko przechodziła mu blizna, ale zdaje się, że warknięciem nakazał całej grupie zwolnić i uważnie się przyglądać, choć zdawało się, że swoją uwagę skupili głównie na Kamelii. Warknął w pewnym momencie, a jeden z młodszych wilków odbiegł w bok, zdając się, że chciał po łuku obejść duet, choć co ciekawe - inwalida zdawał się je ignorować. Co zaś z tym, który odszedł na bok? Zdawał się ostrożnie podchodzić do tyłu od mężczyzny, uważnie niuchając nosem, gdy przywódca watahy podszedł zaczął trochę kierować się po łuku. Drzewa mogły normalnemu człowiekowi zasłonić na moment jego obecność, jednak nie stanowiły przeszkody dla Byakugana, by dostrzec, jak ciało tego wilka zaczyna się zmieniać i wkrótce jego układ chakry był normalnym ludzkim układem chakry... w ludzkim ciele. Mężczyzna, który wyszedł zza drzewa miał wilcze uszy na głowie i szare włosy, choć odziany był w czarny strój i płaszcz. Powoli kroczył, odwzajemniając jednak skinięcie głowy.
-Możemy zacząć od przedstawienia się i powiedzenie nam, co robisz w naszym lesie. Mnie wabią Ashi. - powiedział, lekko przekręcając obie ręce w łokciach, sprawiając, że lekkie "strzyknięcie" rozległo się po lesie, przebijając się przez delikatny szum wiatru i wody w strumieniu. -Możesz też powiedzieć, czemu nasz znajomy jest przygotowany do walki z tobą i jego wiadra są rozlane. - jego głos przez całą wypowiedź był lekko szarpany, jakby chciał dudnić, jak przy niskim brzmieniu, a jednocześnie miał w sobie co jakiś czas wysoką nutę.
Odkaszlnął, wyraźnie nie lubiąc tego, co miało tu miejsce, a nawet się zatrzymał, dalej nie idąc. Zupełnie tak, jakby nie chciał, by jego transformacja była widoczna gołym okiem dla człowieka.
-Jak mówiłem, najlepiej będzie, jak sobie pójdziesz. - powtórzył inwalida.
NPCAshi
Info od MG
Hyūga Tsubaki: 14 760 Chakry, na ten moment nie możesz wykupić Kōi - zwój dopiero otrzymałaś, dopiero jak podczas fabuły misji poświęcisz czas na jego studiowanie będziesz mogła wykupić/korzystać z tego jutsu.
Awatar użytkownika
Hyūga Tsubaki
Posty: 363
Rejestracja: 03 mar 2022, 3:55
Ranga: Chūnin
Ranga dodatkowa: Iryōnin | Stażystka w Fūinjutsu Kenkyū Sentā
Discord: hanialke
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Wielki Sad Południowy

Ostatnią rzeczą, jaką miała w planach Tsubaki to walka, więc fakt, że mężczyzna trochę się rozluźnił również było dla samej Kamelii nieco uspokajające. Zapewne skorzystałaby z rady inwalidy i rzeczywiście się stąd zebrała, gdyby nie nagłe potencjalne zagrożenie, które się pojawiło. Nie była obeznana z tutejszymi terenami, więc zachowywała czujność. Pojawienie się zaś wilków było zarówno intrygujące, jak i niepokojące przez ten… nietypowy układ chakry. Byakugan zdecydowanie dawał jej jakąś wizję na to i mogła mniej – więcej się domyślać, czym to było, jednakże zdecydowanie nie była to rzecz powszechna wśród shinobi, a chociaż nie coś, o czym słyszała… Jak wróci do Sakury zdecydowanie spędzi trochę czasu na studiowaniu Kitsune no Kuni. I ogólnie innych krajów Nowego Kontynentu, bo mimo wszystko, posiadanie wiedzy na temat krajów, w których potencjalnie może mieć zleconą jakąś misję było jak najbardziej na miejscu.
Kamelia nie atakowała, ale obserwowała uważnie poczynania wilków. Sam fakt, że inwalida również nie wyglądał na skłonnego do walki nieco ją… pocieszał? Może to byli ci znajomi, o których wspomniał… lokalni mieszkańcy Kitsune no Kuni? Jeśli było to tak, jak podejrzewała, to wiki mogły być problemem dla Tsubaki… choć miała nadzieję, że dzięki dialogowi uda się potencjalnego sporu uniknąć. Koniec końców, jej specjalnością była medycyna i leczenie ludzi, a nie robienie im krzywdy.
Nie mogła ukryć lekkiego zdziwienia, gdy jeden z wilków przybrał… bardziej ludzką formę? Jego układ chakry również wrócił do normalności, czegoś, do czego zdążyła przywyknąć i doskonale znać. Zarówno jako medyk, ale także jako przedstawicielka klanu Hyūga. Mimo wszystko, układ chakry zdawał się nie mieć przed przedstawicielami jej rodziny żadnych tajemnic.
Tsubaki zmieniła pozycję na mniej bojową, aczkolwiek nie wyłączała Byakugana, chcąc mieć mimo wszystko jakieś zabezpieczenie i poczucie kontroli nad sytuacją, pamiętając o martwym punkcie, a także wspomagając się słuchem.
Tsubaki. Dōzo u yoroshiku onegaishimasu – przedstawiła się również, skłaniając się nieco głębiej tym razem w kierunku mężczyzny, ale też i tych wilków, które były w zasięgu normalnego wzroku – czyli przed nią. Nie zamierzała zdradzać, że potrafiła widzieć sferycznie, chodź kaleka mógł posiadać tę wiedzę. Kolejne pytanie… lekko problematyczne, jednakże fakt, że Ashi podejmował dialog oznaczało, że była szansa na bezkonfliktowe rozwiązanie sprawy. – Ashi – san. Zapewniam, że nie mam w zamiarach walki – ani z wami, ani z waszym znajomym – odparła spokojnie, posyłając mężczyźnie grzeczny uśmiech. – Jestem chūninką Sakuragakure i wykonuję zadanie, które zostało zlecone mojej wiosce. Rozmawialiśmy, gdy usłyszałam skowyt i wycie, co wzbudziło moją uwagę. Jestem po raz pierwszy w tych rejonach, więc nie jestem w pełni zaznajomiona. – Uśmiechnęła się przepraszająco. – Domyślam się, że moja nagła reakcja mogła wzbudzić w panu podejrzenia, co doprowadziło też do rozlania wody, za co bardzo przepraszam. Nie chciałam nikogo niepokoić. – W tym momencie ukłoniła się, chcąc pokazać, że rzeczywiście miała to na myśli. Po chwili się wyprostowała. – Z chęcią napełnię ponownie wiadra zanim ruszę w dalszą podróż, mimo wszystko to że są rozlane to moja wina – zaproponowała. Domyślała się, że dla kaleki to nie było najłatwiejsze zadanie, a może takim drobnym gestem uda się jej zyskać sympatię tutejszych mieszkańców, pokazując, że nie miała żadnych złych intencji? Gdyby propozycja Kamelii została przyjęta, to wzięłaby te wiadra i zapytałaby gdzie znajdzie źródło wody – no chyba, że widziała gdzieś studnię, to tylko się upewniła, że woda z niej jest rzeczywiście zdatna do picia, bo studnia studni nierówna. Oczywiście, zamierzała te wiadra napełnić, a także zwrócić właścicielowi.
Gdyby nikt nie miał nic przeciwko temu, żeby Tsubaki się oddaliła w swoją stronę – niezależnie od tego czy jej propozycja napełnienia wiader została przyjęta czy też nie, to grzecznie by się pożegnała, kłaniając się w kierunku zebranych ludzi i wilków, by następnie ruszyć na wschód, tam gdzie podobno ruszyli zamaskowani ninja, choć czasowo nie zmieniała wizji na dalekosiężnej, zostając w sferycznej… głównie po to, żeby upewnić się, że nie była przez wilki śledzona… No i może zauważy jakieś ślady gdzieś po bokach, gdzie przy pomocy wizji dalekosiężnej mogłaby mieć z tym problemy?
Tak jak Tsubaki miała nadzieję na dosyć pokojowe rozwiązanie sprawy, tak mimo wszystko pewna doza uwagi i baczności była wskazana. Dlatego też cały czas obserwowała otoczenie wokół niej, czy któryś z wilków przypadkiem nie rusza do ataku – oczywiście nie reagowała na jakieś powolne podejścia, co najwyżej w takim wypadku byłaby bardziej uważna. Chodziło o jasny znak agresji w jej stronę. Miała nadzieję, że dzięki Białemu Oku oraz wybitnemu Refleksowi oraz wspomagając się swoim słuchem, będzie w stanie odpowiednio szybko zareagować, by uniknąć ataku czy to poprzez odskoczenie w najbardziej dogodną stronę, tak by na nic ani nikogo nie wpaść. Jednocześnie, korzystając z czystego Jūkenu próbowałaby wyprowadzić w dogodnym momencie uderzenia otwartą dłonią, nie korzystając przy tym z pełnej siły, z myślą że chciała agresora spacyfikować, a nie zabić. Gdyby jednak uderzenie nogą byłoby bardziej wygodne czy skuteczne w danym momencie, to oczywiście by takie wyprowadziła. Planowała walczyć dynamicznie, sprawnie unikać ataków czy to poprzez lekkie nabranie dystansu czy odchylenie się, wyprowadzając przy tym kontry.
SpecjalizacjaIryō Ninjutsu - Jūken - Fūinjutsu - Ninjutsu
SenninIryō Ninjutsu - Jūken - Ninjutsu - Fūinjutsu
Chakra 14 760 - 10 (Byakugan) - 5 (Juken)= 14 745
Rzeczy
► Pokaż Spoiler | Atuty
Przyśpieszone składanie pieczęciAtut nabyty
Pieczęci w swoim zamyśle mają tylko uprościć korzystanie z chakry i jej koncentrowanie. Oznacza to, że odpowiednio utalentowane osoby są w stanie zmniejszyć ilość pieczęci potrzebnych do użycia jutsu. Osoby z tym atutem są w stanie zredukować ilość potrzebnych pieczęci do wykonania jutsu o 33%. Jeśli postać ponadto posiada specjalizacją bądź sennina w danej dziedzinie może zredukować ilość pieczęci do 50%. Ilość pieczęci po ich redukcji jest zaokrąglana w górę. Nie ma możliwości całkowitego pominięcia pieczęci. Działa to analogicznie także w przypadku technik, które nie posiadają pieczęci, ale czas kumulacji chakry jest równy złożeniu x pieczęci. W tym przypadku atut ten redukuje czas kumulacji chakry.
Ulepszony zmysł: SłuchAtut nabyty
Atut wielokrotnego wyboru. Oznacza to, że postać ma bardziej wyczulony wybrany zmysł. Atut ten ściśle współpracuje z Refleksem, znacząco zwiększając jego możliwości. Jeżeli atrybut ten umożliwia np. dostrzeżenie szczegółu z dwudziestu metrów - posiadacze tego atutu ze zmysłem wzroku ten sam szczegół dostrzegą z dwukrotnie większej odległości itd. Analogicznie, jeśli wzmocniony zmysł wykrywa coś z dystansu dwudziestu metrów - osoby z wyższą wartością atrybuty Refleks wykryją coś z dalszego dystansu. Wyróżnia się pięć zmysłów:
 1. Słuch - wzmocnienie tego zmysłu sprawia, że postać jest bardziej wyczulona na źródła dźwięków dookoła niej. Usłyszy jak trawa się ugina za nią czy oddech oddalonego nawet o dwadzieścia metrów przeciwnika, a podczas snu - może obudzić (jeśli użytkownik tego chce) go nawet najcichszy dźwięk, przez co bardzo ciężko ją zaskoczyć. Jeśli jednak przeciwnik np. ukrywa swój oddech i w miarę możliwości ogranicza wydawane dźwięki, wówczas dystans ten maleje, choć w pobliżu 5 metrów od użytkownika naprawdę trzeba się postarać.
Przyśpieszone składanie pieczęciAtut nabyty
Pieczęci w swoim zamyśle mają tylko uprościć korzystanie z chakry i jej koncentrowanie. Oznacza to, że odpowiednio utalentowane osoby są w stanie zmniejszyć ilość pieczęci potrzebnych do użycia jutsu. Osoby z tym atutem są w stanie zredukować ilość potrzebnych pieczęci do wykonania jutsu o 33%. Jeśli postać ponadto posiada specjalizacją bądź sennina w danej dziedzinie może zredukować ilość pieczęci do 50%. Ilość pieczęci po ich redukcji jest zaokrąglana w górę. Nie ma możliwości całkowitego pominięcia pieczęci. Działa to analogicznie także w przypadku technik, które nie posiadają pieczęci, ale czas kumulacji chakry jest równy złożeniu x pieczęci. W tym przypadku atut ten redukuje czas kumulacji chakry.
Współpracująca kontrola chakryAtut nabyty
Często zdarza się tak, że shinobi muszą podtrzymywać wiele technik w tym samym czasie. Nie jest to rzecz najprostsza, szczególnie kiedy techniki te skupiają się na jednej rzeczy np. na broni czy na oczach. Posiadacze tego atutu jednak tak często używali multum technik jakie trzeba było podtrzymywać, że w są w stanie to robić praktycznie bez skupiania się na nich. Wymaga to całkiem wysokiej Kontroli Chakry oraz długich treningów, jednak później nie muszą się przejmować ciągłym skupieniem na np. technice Hien.
Wymagany minimum poziom 7 w Kontroli Chakry aby zdobyć atut.
Jednoręczne składanie pieczęciAtut nabyty
Z różnych przyczyn shinobi może mieć zajętą rękę. Jednakże ninjutsu wymagają z reguły wykorzystania pieczęci. Postać z tym atutem jest w stanie pogodzić i jedno, i drugie mogąc składać pieczęci tylko i wyłącznie jedną ręką.
OburęcznośćAtut nabyty
Ninja jednak jest takim zawodem, gdzie możliwość korzystania z obu rąk jest niezbędna. Czy to wrodzony, czy nabyty, atut ta sprawia, że dane postaci równie sprawnie posługują się obiema rękoma.
► Pokaż Spoiler | Klanowe
Byakugan | All Seeing White Eye白眼
Jedno z „Trzech Wielkich Dōjutsu” należące do klanu pochodzącego z Konohagakure no Sato. Ich cechą charakterystyczną jest całkowita biel i powiększenie tęczówek oraz brak widocznych źrenic. Dopiero aktywacja nieco je uwidacznia, powoduje także zwiększony przepływ krwi do oczu, co zaś przekłada się na wybrzuszenie żył w pobliżu skroni.
Zasięg i koszta
Byakugan pozwala na widzenie przestrzenne w dal oraz sferyczne, co czyni z jego użytkownika dobrego szpiega czy też zwiadowcę, gdyż może skupić się na swoim celu i obserwować go z daleka oraz też odnajdować ukryte źródła chakry. W odróżnieniu od Tsūjitegana zasięg widzenia w dal jest większy, kosztem jednak zasięgu widzenia sferycznego. Wraz z rozwojem oczu zmniejszają się także koszty jego utrzymania.
Ranga Kontroli ChakryDodatkowe wymaganiaWidzenie w dal [m]Widzenie sferyczne 359° [m]Koszt utrzymania na turę
1-3Brak505350
4Jūken D50020250
5Jūken C1 00035150
6Jūken B2 00050100
7Jūken A4 0008050
8Jūken S5 00010020
9Sennin Jūkena, Szybkość 8, Refleks 86 00010015
10Sennin Jūkena, Specjalizacja w Jūken, Jedna ze statystyk Szybkość lub Refleks na poziomie 8, a druga na 97 50010010
Zdolności
 • Zdolność widzenia w dal oraz w 359° - z pomocą Byakugana członkowie tego klanu są w stanie obserwować i szybko przeszukiwać teren w dal na bardzo duże odległości. Ich wzrok jest w stanie przenikać przez ściany, skały, ziemię, drzewa, przedmioty, ubrania itd. Tylko niektóre bariery lub zdolności, jak mgła klanu Sabataya, są w stanie zablokować wizję Byakugana. Oprócz tego ich kolejną zdolnością jest wizja sferyczna, która pozwala im obserwować jednocześnie cały teren wokół siebie. Mają jednak martwy punkt o wartości 1 stopnia, który znajduje się z tyłu szyi, powyżej trzeciego kręgu piersiowego. Zdolności tych nie można używać jednocześnie, co oznacza, że użytkownik musi wybrać, w którym trybie aktualnie chce patrzeć. Może się jednak dowolnie między nimi przełączać.
 • "Prześwietlanie", widzenie chakry oraz punktów tenketsu i rozróżnianie klonów - aktywacja Byakugana, oprócz pokonywania przeszkód dla wzroku, pozwala jego użytkownikom na zajrzenie wgłąb czyjegoś ciała, dzięki czemu są w stanie sprawdzić czy dane organy funkcjonują. Oprócz tego są w stanie oszacować ilość chakry posiadanej przez obserwowaną osobę, a także jakimi żywiołami dysponuje. Widzą dokładny przepływ chakry przez ciało i jej układ, dzięki czemu są w stanie rozpoznać podszywające się osoby, które zmieniły swój wygląd. Mogą też stwierdzić, czy dana osoba jest bądź (w przypadku osoby martwej) była shinobi. Jest na tyle dokładny, że jest w stanie zauważyć zmiany jakie zaszły w ciele np. z powodu przeszczepu, a także wpływ Genjutsu oraz kształtowanie chakry. Ta zdolność pozwala im również odróżniać klony, z wyjątkiem tak zaawansowanych jak np. polegających na podziale cienia. Widzą również punkty tenketsu w ciele człowieka. Zdolność ta może być również wykorzystywana w całkowitych ciemnościach, gdyż źródła chakry są dla nich widoczne jako "niebieskie płomienie", jednak do poprawnego funkcjonowania (np. w środku jaskiń) dalej potrzebują choć małego źródła światła. Obraz widoczny z pomocą Byakugana standardowo jest widoczny w mniej nasyconych kolorach niż naturalnie, może być również zmieniony na odwrócony czarno-biały. Bomby błyskowe nie działają na użytkownika jeśli zobaczy ich wybuch zza przeszkody (przykładowo jeśli czymś zasłoni oczy lub ta wybuchnie za ścianą, ale w zasięgu wzroku sferycznego).
 • Posiadając Specjalizację w dziedzinie klanowej shinobi zyskuje zdolność wejrzenia w głąb umysłu przeciwnika pozwalając w małym stopniu na przewidywanie taktyki przeciwnika podczas walki. Jest w stanie przewidzieć ruchy przeciwnika, które styl walki jest o 2 rangi niższy niż dziedzina klanowa.
Jūken | Gentle Fist柔拳
KlasyfikacjaTaijutsu, Jūken, Styl Walki
KosztPodwójny D za turę korzystania ze stylu (minimum 5 chakry)
Styl ten, w odróżnieniu od zwykłego Taijutsu, nie opiera się na sile ciosów. Zamiast tego wykorzystuje ich precyzję, szybkość i własny refleks. Siła zastąpiona jest tutaj wykorzystaniem chakry, dzięki czemu również mogą zadawać potężne ciosy. Oprócz tego, styl ten wykorzystuje Byakugana, aby z jego pomocą zadawać ciosy w punkty tenketsu przeciwnika - są w stanie je zamykać, a także otwierać, co powoduje problemy z przepływem chakry, a w konsekwencji utratę kontroli nad energią oraz ciałem u trafionego wroga. Im więcej punktów zostanie zamkniętych, tym większe szkody mogą wyrządzić, a po zamknięciu wszystkich kończy się to śmiercią u celu. Dzięki wykorzystaniu chakry ciosy są też w stanie uszkadzać organy.

Posiadając rangę B Jūken ninja jest w stanie walczyć z pomocą nóg tak dobrze, jak za pomocą dłoni, te ciosy również mogą być wzmacniane chakrą. Jest w stanie wykonywać ataki pozorujące, które mają ominąć obronę przeciwnika, aby trafić w odpowiednie tenketsu.
Posiadając rangę A Jūken shinobi potrafi bardzo sprawnie odbijać nadchodzące ataki - w tym również te z pomocą broni, wyprowadzając przeciwnika z równowagi, a także nadlatujące przedmioty oraz niektóre jutsu i wyprowadzić odpowiednią kontrę.
Posiadając rangę S Jūken shinobi staje się jeszcze trudniejszy do trafienia, jego ciosy nasycone chakrą są na tyle potężne, że jedno uderzenie potrafi odepchnąć przeciwnika. Trafienie nawet w okolice organów potrafi spowodować ich obrażenia opłakane w skutkach. Ninja potrafi także wyprowadzić ataki penetrujące, które nawet jeśli nie uszkodzą zbroi, to atak i tak uderzy w osłonięte ciało, ale nie zablokuje tenketsu. W przypadku odzienia, które nie jest bezpośrednio zbroją to czy tenketsu zostało zablokowane ocenia MG.
Wymagania
 • D - brak wymagań
 • C - Szybkość 5, Refleks 5
 • B - Szybkość 6, Refleks 6
 • A - Szybkość 7, Refleks 7
 • S - Dowolne z powyższych na 8
Efekt
Ludzkie ciało posiada 361 Punktów Tenketsu. Wpływ zablokowanych Tenketsu jest zależy od ich ilości i prezentuje się następującą:
Ilość zablokowanych TenketsuEfekt
10%Kumulowanie chakry na techniki trwa dłużej i kosztuje dwa razy więcej niż standardowo, przeciwnik odczuwa zmęczenie.
20%Zablokowana możliwość wykonywania technik, chyba, że ofiara posiada KC>7 lub CS, SM, bądź Bijū, Ciało przeciwnika jest bardzo zmęczone, ma problem z bardziej wymagającymi ruchami.
50%Zablokowana możliwość wykonywania technik, każdy ruch sprawia ogromny problem.
100%Śmierć
Ilość zablokowanych punktów w trakcie walki jest zależna od oceny MG bądź Sędziego.
► Pokaż Spoiler | Techniki
Ostatnio zmieniony 28 lut 2024, 1:38 przez Hyūga Tsubaki, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek

B Y A K U G A N
Widzenie w dal [m]Widzenie sferyczne 359° [m]Koszt utrzymania na turę
7 50010010
► Pokaż Spoiler
- Mowa
#FF8080
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2676
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Wielki Sad Południowy

Gdzie jesteśどこにいるの
Tura18/?
RangaA
Ashi uważnie przyglądał się dziewczynie, gdy ta się przedstawiła. Początkowo mężczyzna bezemocjonalnie słuchał jej słów, może nawet lekko się rozluźniając, co dzięki swoim oczom widziała, jednak na "Sakuragakure" mogła dostrzec, jak jego uszy lekko się nastroszyły, a dłonie zacisnęły na ramionach, gdy ręce miał skrzyżowane. Nawet mogłaby przysiąść, że dzięki swojemu wyczulonemu słuchu dosłyszała lekkie warczenie, jakie wydobył z siebie na dźwięk wioski, jednak nie przerwał jej. Pozwolił jej dokończył, choć nie rozluźnił się ponownie, nawet gdy ta skłoniła się z przeprosinami. Mogła też wtedy dostrzec wilka, który powoli się skradał do inwalidy, choć ten nieumiejętnie próbował dość szybko się skryć za drzewem. Z całego grona - miał najmniejsze zapasy chakry.
-Ty i twoi ludzie zrobili już dość. My pomożemy Sumio. - warknął, a w jego głosie było wręcz prymitywne, zwierzęce warczenie, jakby gniew, który nieskutecznie próbował stłumić.
Gwizdnął też, a wilk, który starał się zakraść podszedł powoli do inwalidy, który jednak wciąż pozostawał w gotowości, choć na pewno bardziej rozluźniony od Ashiego i w zęby złapał jedno i drugie wiadro, zaciągając je do strumyka, by następnie chwycić tylko jedno i je napełnić, a następnie drugie. Drugi z wilków, z najmniejszą ilością chakry zaś przeskoczył, by pomóc swojemu drugiemu w napełnieniu wiadra i podejściu do inwalidy. Obydwa jednak nieustannie pilnowały dziewczyny.
-Więc zabieraj się stąd. I byśmy więcej nie widzieli Ciebie i twoich pobratymców na naszych ziemiach. - warknął, gdy nagle pociągnął lekko nosem, a jeden z wilków z większą ilością chakry wydał z siebie niskie, gardłowe warknięcie. -Co to ma znaczyć? - zapytał, rozkładając ręce, jakby szykując się do walki.
Sama jednak Tsubaki dostrzegła zaś dzięki swojej wizji sferycznej dostrzegła zapasy chakry, większe od przeciętnych. Tak jakoś dwu, może trzykrotnie. Tylko w formie zwierzaka. Szopa wielkości psa, który gdzieś sobie tuptał w ich stronę, ale którego nie widziała wcześniej. Problem zaś był taki, że dwa "młode wilki" odstawiły ostrożnie wiadra na ziemię, a dwa starsze zaczęły się powoli, po dwóch łukach zbliżać w stronę dziewczyny i też nowego osobnika, który jednak wciąż był dość... daleko. Zdaje się jednak, że go wyczuły i spowodowało to dość... niefortunną sytuację, jeśli chodzi o etap rozmów. Zdaje się, że brakowało dosłownie chwili, momentu, by rozpoczęła się walka, której mimo wszystko Tsubaki próbowała uniknąć.
NPCAshi
Info od MG
Hyūga Tsubaki: 14 750 Chakry, na ten moment nie możesz wykupić Kōi - zwój dopiero otrzymałaś, dopiero jak podczas fabuły misji poświęcisz czas na jego studiowanie będziesz mogła wykupić/korzystać z tego jutsu.
Ostatnio zmieniony 03 mar 2024, 21:16 przez Tora, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ringo no Kuni - Kraj Jabłek”