• Ogłoszenia
 •  
  Aktualności fabularne
  Obecna pora roku: Zima, p. 164r.

  Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

  30.01.2024 - rozpoczęcie wydarzenia wioskowego w Sakuragakure. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
  29.01.2024 - oficjalne zakończenie eventu Arc II: Pierwsza Konfrontacja. Podsumowanie można znaleźć w aktualnościach fabularnych.
  Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
  Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
  Administracja
  Pingwinek Chaosu
  Główny Administrator
  Norka
  Główna Mistrzyni Fabularna
  Hefajstos
  Główny Moderator Kuźni
  Tora
  Główny Moderator Technik

  W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
  Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
   

Sōryūin Reon

Moderator: Moderatorzy Kart Postaci

Awatar użytkownika
Sōryūin Reon
Posty: 33
Rejestracja: 25 sty 2024, 14:22
Discord: Amphare#3038
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:
Osiągnięcia:

Sōryūin Reon

Sōryūin Reon
奏流院 冷音
Zadowolona, uśmiechnięta i pełna pozytywnej energii - te i jeszcze kilka innych określeń można śmiało wykreślić z opisu charakteru dziewczyny. Jeśli ktoś wierzy, że warunki życia oraz samo miejsce urodzenia wpływa na człowieka, mógłby śmiało stwierdzić, że w przypadku Reon, coś w tej kwestii musiało pójść mocno nie tak. Przemierzając ulice dowolnego miejsca prezentuje się jako jednostka raczej nieufna, patrząca podejrzliwie na wyrazy dobrej woli innych, a jednocześnie próbującą wykrzesać z siebie w tej kwestii nieco więcej optymizmu. Uczona od małego wręcz nienawiści do osób "nie z jej ojczyzny", ta jest całkiem rozdarta pomiędzy wpajanymi jej wartościami, a wartościami, jakie wydają jej się bardziej słuszne. Cierpienia innych niekoniecznie ją ruszają, podobnie jak śmierć bez względu na to, jaka by ona nie była. Nie ma to jednak żadnego związku z jakąkolwiek stalową wolą dziewczyny, jaka w tej kwestii niewiele różni się od zwykłego, szarego obywatela, a dość małą delikatnością, z jakiej słynie ojczyzna Sōryūin. Dla niej, gdzieś w podświadomości, bliżej wszelakiemu okrucieństwu do rozrywki. Rozrywki rozumianej prędzej przez bogatych, pozostawiając ją mocno znieczuloną po wszystkich tych publicznych egzekucjach, jakie obecna władza raczyła wykonać w okolicach jej miejsca zamieszkania. Gdyby jeszcze do tego dołożyć mało optymistyczny los Reon jak i jej rodziny, jak na 25 lat życia bliżej jej do wypalonego człowieka, jaki nie bardzo wie, gdzie jest i co robi. Człowieka, jaki ma gdzieś z tyłu głowy plan, pomysł i ideę, którą by podążył, ale gdzieś w tym wszystkim nie ma tej iskierki zapalczywości i oddania wizji, jaka z resztą zdaje się czczym marzeniem godnym bohaterów, wyzwolicieli, mścicieli i mężów narodu, aniżeli przypadkowej niewiasty, jaka to dała radę przedostać się przez granicę tylko przez ogromny łut szczęścia i pomoc innych.
Wyjątkową niechęcią, odrazą, a nawet krztą strachu darzy wszelakich przedstawicieli religijnych. Wielki Kapłan, Jashiniści czy wyznawcy Amaterasu - dla niej to jedno i to samo. Tak samo skorumpowana kasta społeczna, wykorzystująca imię swego boga do okropnych, niegodziwych celów. Tak jak jednak szczerze nienawidzi kapłanów i duchownych, nie jest przeciwniczką wiary sama w sobie. Ba! Głęboko wierzy w Brahnę, ognistego giganta jaki to powiązany jest ściśle z Oni no Kuni. Boga, jaki to, wedle niej, każdym wywołanym trzęsieniem daje znak swoim przeżartym złem przedstawicielom, że źle robią i któregoś razu w końcu pogrzebie ich wraz z Aminepes pod morzem lawy. Z racji, że Meiton nie są czymś, co naturalnie występuje na terenach Kraju Demonów tak jak Katon czy Yōton, jest przekonana wręcz, że niebieski płomień stanowi nagrodę od samego Brahny za jej niezłomną wiarę w niego samego, podważając w sercu każdą decyzję Wielkiego Kapłana i jego świty duchownych, o samej Gwardii nie wspominając.

Na dobrą sprawę, to czym jest cokolwiek, czym można by się wyróżnić z tłumu w momencie, kiedy w tłumie dość normalne jest posiadanie kolorowych włosów, nietypowych oczu czy kilku par rąk? Pewnie nie. Patrząc na Reon pod kątem przeciętnego mieszkańca któegokolwiek z kontynentów, ta jest do bólu zwyczajna. Czarne, duże oczy umieszczone są na niewielkiej twarzy obleczonej jasną skórą. Normalny nos, normalne usta... Wszystko normalne. Jedynie niegdyś czarne jak noc włosy przestały być ciemne, kiedy to ze stresu związanego z ucieczką i podróżą kilka pasm, w szególności te okalające twarz, stały się niemalże białe i nawet dość długi czas spędzony w bardziej spokojnych rejonach nie naprawiły tego drobnego problemu. Problemu, do jakiego przywykła tak samo, jak do fryzury, jaka i tak w tych stronach nie ma jak budzić większych pytań przez kogokolwiek. Wiecznie wyglądająca na zmęczoną i oderwaną od tego, co się dzieje pomimo tego, że sama jest jak najbardziej czujna i obecna. Czasami nawet za bardzo! Jeśli spojrzeć na nią z pewnego dystansu, zalicza się raczej do tych kobiet, jakie nie straciłyby na założeniu butów na obcasie, podczas gdy ta sama prezentuje całkiem zdrowo wyglądającą sylwetkę. To zaś sama uważa za sukces, bowiem ciężko byłoby jej się opisać w podobny sposób tuż po przedostaniu się do Uma no Kun.
Ubiera się w to, co akurat nawinie jej się pod rękę. Nie mniej, nie miewa w zwyczaju zakładać strojów krzykliwych, pstrokatych czy jakkolwiek przyciągających uwagę. Tej ostatecznie szczególnie nie chce, a i sama nie czuje by były one czymś, co chce nosi. Ostatecznie kończy się więc na stonowanych kolorach, bieli i czerni, tudzież granatach. Czasami gdzieniegdzie znaleźć można bardziej żywszy kolor jako wykończenie stroju, jednak niewiele poza tym. Zimą z kolei wyjątkowo lubi wskoczyć w swetry z wełny alpak. Tak jak te, które ze sobą zabrała już dawno są na nią za małe, tak zawsze stara się mieć dwa czy trzy w swojej garderobie. Uwielbia ubrania z tejże nie tylko przez fakturę, która jest jej znana od dziecka, ale też przez jedne z niewielu miłych wspomnień, jakie wiąże z alpakami jak i ich odzieniem.
Nazwisko i imięSōryūin Reon [奏流院 冷音]
Przynależność---
PseudonimyPingu
PłećKobieta
Tytuły---
Wiek25
Wzrost165cm
Waga72kg
Rangi
---
Wspomagania
---
Wykonane wątki (oficjalne/wszystkie)
D
1 | 1
C
0
B
0
A
0
S
0
Odbyte walki
Zwycięstwa:
---
Remisy:
---
Porażki:
---
Siła:
Poz. 4
Szybkość:
Poz. 5
Wytrzymałość:
Poz. 4
Refleks:
Poz. 5
Siła Woli:
Poz. 5
Kontrola Chakry:
Poz. 9
Ilość Chakry:
6 000E: 0 | D: 5 | C: 30 | B: 150 | A: 375 | S: 1 000
Posiadane Dziedziny
Meiton
A
Fūton
C
Sokudo No Ko
C
MeitonSpecjalizacja
Ninja przejawia naturalny talent w jednej konkretnej dziedzinie ninpō czy stylu walki. Objawia się to różnego rodzaju "drygiem" do technik tej konkretnej dziedziny bądź stylu walki. W konkretnych stylach i technikach znajduje się opis, w jaki sposób specjalizacja na nie wpływa. Jest to atut obrazujący predyspozycję naszej postaci w konkretnym kierunku.
Uwaga! Nie ma czegoś takiego jak specjalizacja w konkretnych stylach walki. Zamiast tego istnieje specjalizacja dla Taijutsu, Bukijutsu, Taijutsu Wspieranego Chakrą oraz Bukijutsu Wspieranego Chakrą. Postaci ze specjalizacją w jednej z tych "dziedzin" są traktowane tak, jakby posiadały specjalizację do każdego stylu walki, który się w nim zawiera. Oznacza to, że posiadając np. Specjalizację w Taijutsu, postać zyskuje bonusy ze Specjalizacji do każdego stylu Taijutsu nie wspieranego chakrą, jak np. Itamiken, Karate Shōtōkan czy Migatte no Gokui. Analogicznie w innych "dziedzinach" stylów walki. Wyjątkiem są specjalne Style Walki, które posiadają techniki, jak np. Hachimon czy Kujaku Myōhō.

Posiadając Specjalizację w Meitonie użytkownik absorbując chakrę poprzez usta może zaabsorbować trzykrotny koszt techniki dla danej rangi posiadanego Meitonu, a przez romb - dwukrotność.
SensorAtut wrodzony
Wrodzona zdolność do wyczuwania chakry. Aby wykrywać chakrę, postać musi się w tej kwestii skoncentrować i złożyć pieczęć. Dłuższa koncentracja lub próba robieniu wielu rzeczy naraz może skończyć się potężnym bólem głowy i krwawieniem z nosa. Im dłużej się skupia i koncentruje, tym większy zasięg i dokładność wykrywanej chakry.
Na zasięg wpływa również poziom Kontroli Chakry użytkownika. Jest możliwe wykrywanie bez pieczęci, jednak jest to ciężka sztuka i wymaga posiadania KC rozwiniętego minimum na poziom 7. Zasięgi wtedy nie są również takie imponujące. Wielkie kumulacje chakry, takie jak Bijūdama lub Bijū, jesteśmy w stanie wykryć bez problemu z około kilometra nawet bez składania pieczęci i niezależnie od naszego poziomu KC.
Od 6 rangi w KC możliwe jest wykrywanie jutsu. Łatwiej jest wykrywać techniki ofensywne, jak np. kula ognia, a bardzo trudno techniki bardziej subtelne np. Fūinjutsu. Jeżeli obserwujemy czyjś układ chakry, od tego poziomu wykryjemy też, gdy miesza on ją do jakiegoś jutsu.
Dodatkowo wykrywanie chakry ze złożoną pieczęcią nas kosztuje. Jest to koszt o wysokości połowy techniki B. Możliwe jest zapamiętanie chakry, jednak potrzebny jest do tego dłuższy kontakt z taką osobą. Przyjmujemy że 3 dni spędzone w towarzystwie tej osoby wystarczą na zapamiętanie. Wyjątkiem jest charakterystyczna chakra osoby np. Jinchūriki. Zdolność ta nie jest jednak idealna. Ma problemy z działaniem w tłumach, utrudniając precyzyjne określenie chakry konkretnych osób. Łatwiej wykryć jednak osoby zapamiętane i te z nietypową chakrą.
Dodatkowo osoby wyjątkowo utalentowane w tym zakresie posiadają możliwość rozróżnienia żywiołów chakry, jakimi dana osoba włada, jak bardzo na wykrywaniu musi się koncentrować, jak łatwo rozpoznać chakrę w tłumie czy wykryć sensora, kiedy on nas wykryje. Wymaga to jednak bardzo dużo treningu i uwagi (misja/fabuła po Biegłości związane ze zdolnościami sensorycznymi).
Ranga KCZasięg bez pieczęciZasięg z pieczęcią
1--
2-5
3-10
4-20
5-40
6-60
72120
85200
98350
1012500
Ulepszony zmysł - WzrokAtut nabyty
Atut wielokrotnego wyboru. Oznacza to, że postać ma bardziej wyczulony wybrany zmysł. Atut ten ściśle współpracuje z Refleksem, znacząco zwiększając jego możliwości. Jeżeli atrybut ten umożliwia np. dostrzeżenie szczegółu z dwudziestu metrów - posiadacze tego atutu ze zmysłem wzroku ten sam szczegół dostrzegą z dwukrotnie większej odległości itd. Analogicznie, jeśli wzmocniony zmysł wykrywa coś z dystansu dwudziestu metrów - osoby z wyższą wartością atrybuty Refleks wykryją coś z dalszego dystansu. Wyróżnia się pięć zmysłów:
 1. Wzrok - wzmocnienie tego zmysłu zapewnia postaci lepszy wzrok, pozwalając patrzeć dalej i dostrzegać szczegóły tam, gdzie nikt inny by się ich nie dopatrzył. Postać też lepiej widzi przez dym czy inne warunki, które utrudniają wizję.
- Łuk prosty
- Strzała x20
- Nóż
Meiton
 • B - Meiton: Bureijingu Sōrubīto | Dark Release: Blazing Soul Beat
 • B - Meiton: Jajimento | Dark Release: Judgment
Fūton
 • E - Doraiyā | Dryer
 • E - Habuyō | Leaf Dance
 • E - Kaze Hitokuchi | Breeze Bite
 • D - Hatsukaze | First Wind
 • C - Fūton: Fūrasendama | Wind Release: Spiralling Wind Ball
 • C - Fūton: Ressenpū | Wind Release: Violent Whirlwind
Ninjutsu
 • E - Bunshin no Jutsu | Clone Technique
 • E - Henge no Jutsu | Transformation Technique
 • E - Kawarimi no Jutsu | Body Replacement Technique
 • E - Ki Nobori no Shugyō | Tree Climbing Practice
 • E - Nawanuke no Jutsu | Rope Escape Technique
 • E - Sakki | Killing Intent
 • E - Suimen Hokō no Gyō | Water Surface Walking Practice
Genjutsu
 • E - Genjutsu Kai | Genjutsu Dissipation
3.07
Ostatnio zmieniony 18 lut 2024, 19:07 przez Sōryūin Reon, łącznie zmieniany 16 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Cerberus
Posty: 224
Rejestracja: 28 kwie 2021, 14:53
Discord: lamozaur
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: Sōryūin Reon

Obrazek
► Pokaż Spoiler | Status
 • Charakterystyka: OK
 • Atrybuty i dziedziny: OK - 4/5/4/5/5/7 || MEITON - C / SOKUDO NO KO - C
 • Atuty i wady: OK
  ► Pokaż Spoiler | Atuty/Specjalizacja
  Specjalizacja:
  • MEITON
  Atuty:
  • SENSOR
 • Ekwipunek: OK
 • Techniki: OK
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wolni Strzelcy”