• Ogłoszenia
 •  
  Aktualności fabularne
  Obecna pora roku: Jesień 163r.

  Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

  30.10.2023 - zakończenie wydarzenia wioskowego w Amegakure a także rozpoczęcie nowego w Hanagakure. Więcej informacji w aktualnościach fabularnych.
  27.08.2023 - relacje pomiędzy Banana no Kuni a Sakuragakure uległy poprawie. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
  Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
  Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
  Administracja
  Pingwinek Chaosu
  Główny Administrator
  Norka
  Główna Mistrzyni Fabularna
  Hefajstos
  Główny Moderator Kuźni
  Tora
  Główny Moderator Technik

  W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
  Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
   

Trzy Stawy

Nowym miejscem pełniącą rolę głównego miasta przejęło skryte w leśnej kniei Takigakure, do które dostęp dla przyjezdnych jest utrudniony. Przeważa architektura drewniana, korzystająca zarówno z dobrodziejstw otaczających drzew, jak i zasobów bambusa. Budynki proste, stawiane z taktyczną myślą o wtopienie ich w scenerię, niż swym wyglądem wybijać je na piedestał, burząc przy tym cały zamysł architektoniczny Ukrytej Wioski. Wodospad jednak co raz śmielej zaczyna chwytać za beton przy swoich konstrukcjach, celem postawienia trwalszej niż do tej pory infrastruktury. Na ten moment takowych budynków jest bardzo niewiele, jednak istnieje aż nazbyt duża szansa na to, że w przyszłości ulegnie to zmianie.

Takikage: Ino Mira
Awatar użytkownika
Fuuka
Posty: 50
Rejestracja: 27 sie 2023, 16:45
Ranga: Muryō no ninja
Discord: virgovern
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Bank:

Re: Trzy Stawy

Desant Fuuki zakończył się powodzeniem - almost. Zacznijmy od tego, że Asa nie zgadzała się z jej planem i odmówiła sprawdzenia słabych punktów leśnych golemów. Słucham? Czy ona myślała, że Fuuka może sprawdzać te słabe punkty w nieskończoność? Jashinistka spojrzała na smoczycę z lekkim oburzeniem, ale skoro i tak nie miała nic do powiedzenia (ponieważ ruch jej ciała kompletnie kontrolowała Asa), to zrobiły to po smoczemu. Asahiran również zaryczała i posłała masę ognia w wróżkę. I to zdecydowanie zaimponowało Fuuce, która wiwatowała i kibicowała dzielnie Asahiran. Skrzydła wróżki zostały spalone, a Fuuka mogła użyć pierścienia i rzucić się na wróżkę.
Tylko co mówił jej pierścień? No, że wróżka zdecydowanie była dziwnym tworem. Serce lub rdzeń (albo cokolwiek to było) przeciwniczki ciągle przemieszczało się po jej ciele. Czyli co należało zrobić? Zaatakować całe ciało na raz. Ten plan dodatkowo nabrał sensu, kiedy Fuuka zobaczyła jak Lin odcina głowę wróżce... a ta za chwile odrasta, jakby cała wróżka była roślinką. Ojej. Nie ładnie tak, to są pobite gary! Na szczęście Fu wiedziała, że na chwasty najlepsze jest wypalanie wraz z korzeniami.
- LIN! UWAGA! - Darcie się w stronę smoczej koleżanki było najlepsze, co mogła zrobić. W sumie nie wiedziała, czy ją będzie ją dobrze słychać - zatyczki robiły swoje. Chciała jednak ostrzec smoczycę... i potencjalnie nawiązać współpracę. - ROBIĘ! GAZ! DAWAJ! ISKRE!
Nie miała innego wyboru niż poinformowanie przy okazji wróżki o swoich planach. Ale bardziej zależało jej na tym, aby Lin zrozumiała jej plan, zachowała odpowiedni dystans no i: współpracowała. Smoczyca już wcześniej widziała, jak technika łatwopalnego gazu działa, więc... może skuma o co chodzi? Jeśli nie, to przynajmniej Fuuka ją ostrzegła przed własnym atakiem.
Tak też, w czasie gdy krzyczała do Lin - skończyła z atakowaniem kusaragimą (w sumie technicznie nie wiem, czy ja ją przyczepiam gdzieś do pasa czy jak to działa, ale wcześniej "odkładanie" działało soooo) i skupiła się na składaniu pieczęci do Katon: Kasumi Enbu no Jutsu, posyłając dym prosto w wróżkę. Od początku również unikała pnączy, obserwując zarówno je jak i przeciwniczkę. Planowała uchylać się przed nimi lub odskakiwać na boki, schodząc im z trajektorii i unikając. Nie chciała jednak zwiększać dystansu, a nawet spróbowała się zbliżyć o te metr czy pół do istoty. Ostatecznie mogła nawet przyjąć atak na siebie - ważne aby pnącze nie trafiło w tors czy główkę z szyją. Ważne, aby udało jej się zachować odległość między nią i wróżką i wyrzucić z siebie gaz!
A gdy wróżka została już zagazowana? Liczyła szczerze na Lin i ponownie chwyciła za Kusarigamę, aby łańcuchem spróbować chwycić za nogę/ramię wróżki i uniemożliwość jej wyjście z swojej techniki. Zatrzymać ją. Jak nie, to chociaż jakoś przeszkodzić aby Lin mogła faktycznie zdetonować wybuch zanim przeciwniczka gdziekolwiek ucieknie. Sama Fuuka starała się trzymać na granicy łatwopalnego gazu, aby nim nie oberwać - albo w razie konieczności, oberwać nim jak najmniej. Była jednak mentalnie gotowa na przyjęcie części wybuchu na siebie, jeśli to było konieczne do zablokowania ruchów wróżki - gdy Lin użyła swojej techniki, odwróciła głowę, skuliła się i uniosła ramię, starając się w ten sposób uchronić głowę przed siłą wybuchu.

Gorzej, jeśli Lin nie chciała współpracować albo jej współpraca nic nie dała. Wtedy rzuciła kusaragimę na ziemię (jeśli ta była pomyślnie obleczona wokół wróżki gdzieś i faktycznie wróżce przeszkadzała - jak nie, to ją cofnie i schowa yyy za pas? Za pas chyba to chowa Fuuka) i zaczęła składać pieczęci do Katon: Gōkakyū no Jutsu o sile D. Znacznie bardziej ryzykowny plan ale... no jeśli nikt inny nie zdetonuje gazu, to będzie musiała sama to zrobić! No i nie użyje techniki, jeśli w gazie znalazła się Lin lub jeśli wróżka uciekła z gazu. Po co detonować gaz, który nic nie da?

SpecjalizacjaBUKIJUTSU
Chakra 950 - 150 (Katon: Kasumi Enbu no Jutsu) - 75 (Katon: Gōkakyū no Jutsu) = 725
Techniczki
► Pokaż Spoiler | Katon: Kasumi Enbu no Jutsu
Katon: Kasumi Enbu no Jutsu | Fire Release: Mist Blaze Dance Technique火遁・霞炎舞の術­
KlasyfikacjaKaton, Transformacja Natury
PieczęcieWąż → Baran → Małpa → Tygrys
KosztStandardowy
Zasięg15m
Wymagania---
Technika Uwolnienia Ognia, która nie tworzy ognia. Zamiast tego produkuje ona łatwopalny, wybuchowy gaz o lekko szarawym zabarwieniu. Przyjmuje się, że standardowym kosztem można zapełnić obszar o objętości 40m3 (5m średnicy, 2m wysokości) tymże gazem. Gaz po kontakcie choćby z iskrą wybucha, mogąc doprowadzić do poważnych poparzeń osób, które się wewnątrz niego znalazły.

Posiadając rangę B w Katon standardowym kosztem jesteśmy w stanie zapełnić obszar o objętości 60m3.
Posiadając rangę A w Katon standardowym kosztem jesteśmy w stanie zapełnić obszar o objętości 80m3.
Posiadając rangę S w Katon standardowym kosztem jesteśmy w stanie zapełnić obszar o objętości 100m3.
Posiadając Specjalizację w Katonie ilość wydmuchiwanego gazu jest dwukrotnie większa (2 razy większa objętość).
► Pokaż Spoiler | Katon: Gōkakyū no Jutsu
Katon: Gōkakyū no Jutsu | Fire Release: Great Fireball Technique火遁・豪火球の術
KlasyfikacjaKaton, Transformacja Natury
PieczęcieWąż → Baran → Małpa → Dzik → Koń → Tygrys
KosztRóżny na turę
ZasięgBazowo 5 metrów
Wymagania---
DodatkoweTechnika kosztuje 10PT
Sztandarowa wręcz technika Uwolnienia Ognia na przestrzeni lat była dopracowywana, ostatecznie tworząc jedną z najbardziej uniwersalnych technik w dziejach. Tym samym powstała jedna technika, umożliwiająca ogromny zakres działań, zależnie od włożonej chakry i sprawności użytkownika w technikach Katonu. Tym samym, pomimo klasyfikacji techniki jako C, jest ona uniwersalna i może być dostosowana zarówno do rangi D, jak i do rangi S.
 • D: koszt równy standardowemu kosztowi rangi D. Zasięg bazowy tj. 5 metrów. Technika tworzy statyczną kulę ognia niemalże tuż przed użytkownikiem o średnicy 5 metrów. Tak długo, póki użytkownik utrzymuje pieczęć, wydmuchuje płomienie i płaci koszt na turę, ogień będzie się przed nim znajdował.
 • C: koszt równy standardowemu kosztowi rangi C. Zasięg zwiększony o 10 metrów. Technika nie ma dłużej możliwości utrzymania w miejscu przed użytkownikiem, jednak tym razem idzie jako swoista fala płomieni o średnicy 2 metrów.
 • B: koszt równy standardowemu kosztowi rangi B. Zasięg zwiększony o 5 metrów. Podmuch ognia posiada średnicę zwiększoną o 50 centymetrów. Zdolny jest poważnie poparzyć drugą osobę oraz podpalić drzewa. Wymagania: Katon B;
 • A: koszt równy standardowemu kosztowi rangi A. Zasięg zwiększony o 5 metrów. Po złożeniu pieczęci należy koncentrować chakrę przez czas równy złożeniu dwóch pieczęci. Czas ten może być zredukowany przez odpowiednie atuty, wówczas czas składania pieczęci i koncentracji liczony jest jako wspólny. Kształt przypomina bardzo wyraźną, ognistą kulę i posiada średnicę równą 3 metrom. Pocisk ten potrafi już zabić co słabsze poprzez dotkliwe poparzenia, a nawet zwęglenia. Ściany czy drzewa nie stanowią dla techniki problemu podpalając je z łatwością. Wymagania: Katon A;
 • S: koszt równy standardowemu kosztowi rangi S. Zasięg zwiększony o 15 metrów. Po złożeniu pieczęci należy koncentrować chakrę przez czas równy złożeniu dziewięciu pieczęci. Czas ten może być zredukowany przez odpowiednie atuty, wówczas czas składania pieczęci i koncentracji liczony jest jako wspólny. Kula ognia posiada średnicę 3 metrów. Jest w stanie zwęglić żywą osobę, a jej temperatura może wywołać poparzenia nawet u osób, które pozornie uniknęły jutsu, jednak wciąż znajdowały się w jej pobliżu. Przebija się przez ściany z łatwością, przy okazji często wytapiając sobie wejście. Wymagania: Katon S;
Posiadając Sennina Katonu temperatura kuli ognia gwałtownie się zwiększa, mogąc na randze S zostawić za sobą ślad stopionej ziemi, tworząc tym samym lawę.
Posiadając Specjalizację w Katonie możliwe jest pominięcie pieczęci. Dodatkowy czas koncentracji wymagany przy wyższych rangach pozostaje bez zmian.
Potka na wytrzymałość5/5
Staty po flaszce: Siła 6, Szybkość 7, Refleks 7, Wytrzymałość 9, Siła Woli 5, KC 5
AtutyRegeneracja zdrowia, Ninja
► Pokaż Spoiler | Regeneracja zdrowia
REGENERACJA ZDROWIAAtut wrodzony
Postać posiada bardzo rozwinięte zdolności regeneracyjne. Drobne rany są w stanie zaleczyć się nawet w trakcie walki, a te poważniejsze leczą się o wiele lepiej. Postać też wolniej się wykrwawia i posiada nieznacznie mniejszą szansę, że otrzymane obrażenia przełożą się na stałe uszkodzenia ciała.
► Pokaż Spoiler | Ninja
NINJAAtut nabyty
Podstawową zdolnością dla shinobi jest umiejętność cichego poruszania się, a wraz z nią niesamowicie często w parze idzie umiejętność kamuflażu. Posiadacz tego atutu zwyczajnie jest lepiej w stanie się ukryć przed innymi oraz przemieszczać się niemalże bez wydawania jakiegokolwiek dźwięku. Czy to lepiej przykucnie za jakąś zasłoną, czy po prostu bardziej efektywnie będzie poruszał się w cieniu, nie ma to znaczenia. Zwyczajnie, wie jak się ukrywać zarówno podczas poruszania się jak i podczas czekania w miejscu. Tylko osoby o naprawdę wyczulonym zmysłu słuchu byłyby w stanie wyłapać osobę z tym atutem, z racji na to że kiedy chce, to praktycznie każda jego akcja jest bezszelestna - w granicach rozsądku. Dzięki temu idealnie nadaje się do zadań wymagających ciszy i dyskrecji.
Styl walkiChēnkēji - A + Specka
► Pokaż Spoiler
Chēnkēji | Chain Cageチェーンケージ
KlasyfikacjaKusarijutsu, Styl Walki
Wymagania---
Sposób walki przeznaczony głównie do użytku z Kusarigamą, opracowany aby móc bardziej efektywnie złapać i uwięzić swoje ofiary. Wymyślony został przez Jashinistę, który musiał składać ofiary rytualne, a łapanie ich żywych nie było najprostsze. Ze względu na charakter Kusarigamy, jest ona świetnym narzędziem do związania kogoś oraz uniemożliwienia mu poruszania się dzięki ciężarkowi na końcu łańcucha. I właśnie na tym skupia się ten styl walki. Drugą charakterystyczną jego cechą jest używanie broni do upuszczania krwi ofiary nawet płytkimi cięciami. Wynika to z potrzeb ugrupowania lubiącego smakować krew swoich ofiar.

Styl walki opracowany jest głównie do pochwycenia przeciwnika, rozbrojenia go lub zadania powierzchownych ran ciętych tak, aby zebrać krew przeciwnika. Oplatanie pojedynczych kończyn lub broni przy pomocy łańcucha z ciężarkiem jest głównym sposobem walki tym stylem, a pobocznym są częste rzuty sierpem w celu zdobycia krwi wroga. Nie jest on jednak do tego ograniczony. Użytkownik potrafi wykorzystywać wszystkie zalety broni jaką jest Kusarigama, więc potrafi również bez problemu przywalić komuś z ciężarka. Wprawa w tym stylu pozwala nawet na odbijanie broni rzuconych, takich jak shurikeny czy kunai.

Posiadając rangę B w Chēnkēji użytkownik jest w stanie odbijać lecące w jego stronę bronie i pociski przy pomocy łańcucha.
Posiadając rangę A w Chēnkēji użytkownik ma wystarczające doświadczenie w oplataniu kończyn, by znacznie ciężej było się wyrwać z sideł łańcucha, jeżeli jest ktoś słabszy od użytkownika stylu.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu styl staje się jeszcze bardziej niebezpieczny i nacelowany na unieruchomienie ofiary. Dzięki temu oprawca podświadomie wie gdzie celować by przeciąć istotne dla poruszania się ścięgna czy mięśnie a oplątujący kończynę łańcych zaciska się z taką precyzją by bez większego trudu łamać kości w unieruchomionej kończynie u co słabszych (6 i mniej wytrzymałości) jednostek.
Obrazek
memosz frajer kliknął niżej
Oto link do fajnej muzyczki

Awatar użytkownika
Hoshino Aiya
Posty: 40
Rejestracja: 06 cze 2023, 3:05
Ranga dodatkowa: Idol
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Bank:

Re: Trzy Stawy

To co tu się działo nie było normalne. Odbiegało bardzo daleko od codzienności do jakiej Aiya przywykła. Wojna i zbrojne ataki były czymś o czym tylko słyszała wśród rozmów dorosłych. Zwierzęta na co dzień nie rozmawiały i nie komunikowały się z nikim. Nie chodziła po jakichś zapyziałych podziemiach rozwiązując jakieś zagadki. Nie spotykała pustych kobiet jakie domagały się atencji i swoją mocą potrafiły tylko krzywdzić. Najbardziej od normy jednak odbiegał płacz jej siostry. Coś takiego nigdy nie powinno mieć miejsca a jednak się stało. Ruby padła na kolana przy Megumi i przytuliła ją mocno. Była tu przy niej. Robiła co umiała i co zawsze się sprawdzało. Niczego w końcu poza sobą samymi nie potrzebowały. Liczyła bardzo mocno, że zadziała. Haruka również do nich podeszła. Zamiast dołączyć do uspokajania Aquy, ta stanęła między tajemniczą kobietą a nimi. Zaczęła do niej mówić to, co zapewne wszystkim z nim chodziło po głowie. Jak na najstarszą z nich przystało. Wpatrywała się w jej plecy jednocześnie dalej trzymając Megucchi pełna podziwu i przerażenia. Wredna baba była niebezpieczna, i z pewnością jej się te słowa nie spodobają. Mimo to, najmłodsza z Hoshino w pełni popierała słowa siostry i się pod nimi podpisywała. Jak zawsze.
Harucci powiedziała co miała powiedzieć. Stało się. Aiya z lekko obróconą głową wpatrywała się w to wszystko. Przełknęła głośniej ślinę wyczekując tego co nastąpi. One wykonały już ruch. Teraz niczym w partii shogi była kolej kobiety. Nie żeby Aiya kiedykolwiek w nie grała. Jak się domyślała, nie była z tego zadowolona. Mimo to dalej chwaliła się znajomością ich babci. Jej słowa jednak nie miały żadnego znaczenia. One ją pamiętały tylko ze zdjęć w albumach. Mogła im kłamać w żywe oczy lub też mówić najszczerszą prawdę, lecz Aiya nie zamierzała tego słuchać. Tylko sama Ai mogła powiedzieć czy była by dumna z Haruki czy też nie. Ale to nie było możliwe. Nie było jej już na tym świecie. Wtedy też dostrzegła pana Królika, który jakby się ocknął. On zaczął znikać. Tak po prostu zamieniał się w małe świecące płatki. Czyżby ta kobieta coś mu zrobiła? Nie, to było coś innego. Ta energia zaczęła lecieć w ich stronę i mijając Aiyę, wlatywała w Megucchi. Dziewczyna odsunęła się nieco trzymając nadal siostrę za ramiona przyglądając się temu zjawisku.
- Megumi... co się dzieje? - zapytała cicho i niepewnie spoglądając to na nią, to obracając się do kobiety i pana Królika. Ona była zaskoczona. Takie przynajmniej sprawiała wrażenie. Nowy rodzinny pupil natomiast, uśmiechał się? Więc to co się działo nie było niczym złym? Ale przecież on znikał. Aiya była bardzo skołowana tym co tu się działo. Nie rozumiała absolutnie nic co się działo. Klęczała więc tak dalej przy Megucchi i przyglądała się wszystkiemu.
Chakra:
4 950
► Pokaż Spoiler | Techniki
► Pokaż Spoiler | Atuty
KokoroganSpecjalizacja
Ninja przejawia naturalny talent w jednej konkretnej dziedzinie ninpō czy stylu walki. Objawia się to różnego rodzaju "drygiem" do technik tej konkretnej dziedziny bądź stylu walki. W konkretnych stylach i technikach znajduje się opis, w jaki sposób specjalizacja na nie wpływa. Jest to atut obrazujący predyspozycję naszej postaci w konkretnym kierunku.
Uwaga! Nie ma czegoś takiego jak specjalizacja w konkretnych stylach walki. Zamiast tego istnieje specjalizacja dla Taijutsu, Bukijutsu, Taijutsu Wspieranego Chakrą oraz Bukijutsu Wspieranego Chakrą. Postaci ze specjalizacją w jednej z tych "dziedzin" są traktowane tak, jakby posiadały specjalizację do każdego stylu walki, który się w nim zawiera. Oznacza to, że posiadając np. Specjalizację w Taijutsu, postać zyskuje bonusy ze Specjalizacji do każdego stylu Taijutsu nie wspieranego chakrą, jak np. Itamiken, Karate Shōtōkan czy Migatte no Gokui. Analogicznie w innych "dziedzinach" stylów walki. Wyjątkiem są specjalne Style Walki, które posiadają techniki, jak np. Hachimon czy Kujaku Myōhō.
Absorpcja chakryAtut wrodzony
Postać jest w stanie pochłaniać chakrę z innych istot żywych, wysysając z nich energię. Na jedną turę jest w stanie wyssać maksymalnie 2.5% maksymalnej chakry użytkownika przy nieustannym kontakcie bezpośrednim z drugą osobą. Absorbowana chakra uzupełnia następnie brakujące zasoby osoby, która wysysa chakrę. W przypadku posiadania maksymalnej ilości chakry, ta zaabsorbowana jest po prostu tracona.
Atut pozwala wchłonąć także chakrę natury, acz osoby, nie umiejące z niej korzystać mogą zostać zamienione w kamień, jeśli wcześniej nie korzystały z Senjutsu (zgodnie z zasadami opisanymi w temacie).
Ulepszony zmysł (Dotyk)Atut nabyty
Atut wielokrotnego wyboru. Oznacza to, że postać ma bardziej wyczulony wybrany zmysł. Atut ten ściśle współpracuje z Refleksem, znacząco zwiększając jego możliwości. Jeżeli atrybut ten umożliwia np. dostrzeżenie szczegółu z dwudziestu metrów - posiadacze tego atutu ze zmysłem wzroku ten sam szczegół dostrzegą z dwukrotnie większej odległości itd. Analogicznie, jeśli wzmocniony zmysł wykrywa coś z dystansu dwudziestu metrów - osoby z wyższą wartością atrybuty Refleks wykryją coś z dalszego dystansu. Wyróżnia się pięć zmysłów:
 1. Dotyk - wzmocnienie tego zmysłu sprawia, że użytkownik jest w stanie wykryć najdrobniejsze zmiany w fakturze zarówno przedmiotów, jak i osób. Ba! Nawet nie musi dotykać ich bezpośrednio dłonią - jakakolwiek część ciała jest w stanie to wykryć, także najdrobniejszy impuls. W trakcie walki, pozwala także odczuć, jak ataki wypływają na ciało i elementy pancerza przeciwnika, przez co dłuższa, analityczna walka, może takiej osobie dostarczyć cennych informacji o słabych punktach, a receptory na skórze wykryją nawet najdrobniejszą zmianę temperatury - także tę nienaturalną, wywołaną np. jakimś jutsu.
ShibariAtut nabyty
Niejednokrotnie zlecenia jako shinobi wymagają jakiegoś porwania osoby czy jej unieruchomienia. Tutaj z pomocą przychodzą różnego rodzaju więzy. Posiadacz tego atutu jest w stanie tak dobrze zawiązać węzły przy pomocy np. metalowej linki czy faktycznej liny, że osoba porwana nie jest w stanie zbyt mocno drgnąć, a popularna technika E Ninjutsu do wychodzenia z więzów tutaj nie pomoże. Nie tak łatwo uciec od tej osoby.
► Pokaż Spoiler | EQ
Krótkofalówka
Koszt800 Ryō
Stack/Slot8/1
Przyczepiana przy szyi krótkofalówka. Pozwalaja na komunikację w obie strony. Zasięg krótkofalówki na otwartej przestrzeni wynosi 3 kilometry. Jednakże, jeśli znajdujemy się w lesie bądź na naszej drodze znajduje sie wiele przeszkód, skuteczny zasięg może spaść do kilometra. W wysoko rozwiniętych technologicznie miastach, zasięg sięga nawet do 10km.
Obrazek
Sisters Love
Awatar użytkownika
Lin
Posty: 59
Rejestracja: 04 sie 2023, 0:41
Ranga: Genin
Discord: Midoro#5831
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Bank:

Re: Trzy Stawy

Warto było się zatrzymać na chwilę w tym całym chaosie by złapać oddech i przygotować się do skoku na wroga. Lin była smokiem. Drapieżnikiem. Miała to zapisane w krwi. Dodatkowo Hana dała jej wystarczająco brutalności by być nim w pełni. Łuski poryły niemal całe jej ciało a mikstura zaczęła się przyjemnie rozchodzić po ciele. Było to fenomenalne uczucie. Była silna jak jeszcze nigdy wcześniej. Smocza łuska oraz jej zwykłe ciało skryte pod nią dawało jej wytrzymałość. Skrzydła dawały niezbędną szybkość i prędkość działania. Raiton wspomagał jej mózg zapewniając ochronę przed kakofonią wróżki i w miarę trzeźwość umysłu. Otwarta Brama sprawiała, że mogłą zrobić dużo więcej niż wcześniej. Była gotowa. Gdy tylko karakan oberwał imponującym ogniem jej kuzynki, gdy tylko jej skrzydła się spaliły jak kartka papieru, gdy tylko gruchnęła o ziemię a Fuuka ją oplątała swoim łańcuchem, Lin dostrzegła potrzebne otwarcie. Wystrzeliła z miejsca najszybciej jak potrafiła dodając sobie pędu i impetu potężnym machnięciem skrzydeł. Dopadła małą gnidę w ułamku sekundy. Zacisnęła mocniej dłonie na katanie i czuła jak jej mięśnie wykrzesują z siebie dużo więcej mocy niż wcześniej. Jednym płynnym ruchem ścięła bestię. Katana zatopiła się w jej szyi i przeszła przez nią jakby jej tam wcale nie było. Ostrość metalu i nowa brutalna siła Lin nie miały sobie teraz równych. Łeb upadł koło niej i potoczył się kawałek dalej.
Można było by się wyprostować, schować miecz i przypisać sobie większość zasług za zabicie wroga w pięknym stylu. Taki chuj. To małe gówno wcale nie było wróżką czy też nawet człowiekiem. Było jakąś jebaną rośliną i z odrąbanej głowy zaczęła się formować z gałęzi nowa. Przejebana sytuacja. Co gorsza, w jej stronę poleciało pnącze jakie pędziło jak pojebane. Mimo iż Lin pewnie miała wymaganą szybkość, tak czas reakcji był fatalny. Wzięła ją z zaskoczenia. Nim jednak podjęła próbę odskoku, zmiany trajektorii pnącza czy też zminimalizowaniu obrażeń przez zasłonięcie się skrzydłami, przed jej oczami pojawiła się jakaś bariera, od której odbiło się pnącze. Nie trzeba było wiele by połączyć ten fakt z dziwnym pulsowaniem na nadgarstku. Do tego fetyszytka darła do niej mordę. Póki jednak udało jej się przełknąć dumę, trzeba było działać.
Lin odskoczyła w tył by nie znaleźć się w chmurze dymu. Jednocześnie zaczęła kumulować chakrę do Ryu no Hoko. Jednocześnie podniosła by rękę z bransoletką tak, by mieć ją mniej więcej na jednym poziomie co wróżka by na nią zerknąć, a jednocześnie mieć wgląd na ruchy małej kurwy. Interesowały ją te kamyczki dokładnie. Było ich kilka, lecz czy się dalej błyszczały? Wygasły? Zaczęły się świecić? Ta mała informacja dała by jej wiedzę, czy musi na przykład zasilać to cacko chakrą, czy też aktywuje się samo w obliczu niebezpieczeństwa. A jeśli tak, jaki jebany kretyn to zgubił w lesie. Co za przegryw. Tak czy inaczej, budując sobie trochę dystans w tył, była gotowa do ewentualnych odskoków w bok wspomaganych skrzydłami jeśli jakieś pnącza wyleciały by z chmury gazu. Gdy wróżka tylko by się w pełni w niej znalazła, Lin posłała by silną wiązkę prądu by zdetonować technikę Jashinistki. Celowała by tam, gdzie ostatnio stał ich przeciwnik, by mimo ognia jej Raiton nadal ją dosięgnął. Będąc gotowa na ewentualne uniki w momencie wybuchu i tak by wykonała najszybszy jaki była w stanie odskok w bok by zmienić swoją pozycję, a następnie gdy tylko ogień by zamienił się w dym, wystrzeliła by przed siebie by wykonać kolejne cięcie w wróżkę. Głowa jej nie zabiła? Teraz celowała by w tors tak, by odrąbać całą górę ramion wraz z rękoma wykorzystując siłę, pęd i technikę. Jeśli nie trafiła by przez tym i nie ścięła jej naraz, momentalnie by machnęła skrzydłami by się zatrzymać, wykonać pół piruet i poprawić cięcie. Pozbawiona ponownie głowy jak i rąk nie powinna być aż takim zagrożeniem i smoczyca zamierzała odrąbywać kawałek po kawałku aż nie potnie jej na małe kawałki na opał. Gdyby jakimś cudem ta szmata nadal była w stanie się bronić tymi problematycznymi patykami, Lin była gotowa odskoczyć w bok by po chwili kontynuować natarcie. No chyba, że było by ich zbyt wiele, to wtedy by uciekła w powietrze ponownie rycząc Ryu no Hoko w pnącza bądź roślinę. W zależności również co wcześniej ustaliła by z błyskotką, była gotowa przelać do nich trochę chakry by bariera ponownie się pojawiła, lub miała nadzieję, że pojawi się sama jeśli jej energia nie była wymagana. Nie polegała jednak w pełni na nieznanym świecidełku. Wpierw jej własna moc i siła, a bransoletka w ostateczności. Oczywiście ciągle utrzymywała by Ka Fuke by zachować bystrość umysłu.
Chakra:
5 500 - 50(Ka Fuka) - 800(Kibo no Yoroi) = 4 650 (poprzednia tura wg moich obliczeń, której mi nie policzyłaś)
4 650 - 50(Ka Fuka) - 800(Kibo no Yoroi) - 400(Ryū no Hōkō) - (500(Bransoletka) - 400(Ryū no Hōkō)) = 3 400

Hachimon: 13/15
Ka Fuka: 2/10
Potka +2S = 1/3

Staty:
Siła: 8 + 2 = 10
Wytrzymałość: 7
Szybkość: 8 (9 lot | 7 nogi)
Refleks: 7
SW: 7
KC: 6
► Pokaż Spoiler | Techniki
Kibo no Yoroi | Scale Armor規模の鎧
KlasyfikacjaRyūgū
PieczęcieZając → Smok → Tygrys → Szczur → Wąż → Koń
KosztRóżny na turę
ZasięgNa siebie
Wymagania---
DodatkoweTechnika kosztuje 15 PT
Gady mogą pochwalić się nie tylko zdolnością lotu, ale również walorami defensywnymi, jakie zawdzięczają przede wszystkim posiadanym łuskom. Te są złożone nie tylko z kreatyny, ale równie z dużej zawartości chakry, jakie wybijają je ponad to, co można znaleźć u zwykłych gekonów czy węży. Wraz z większą biegłością w dziedzinie klanowej, możliwe staje się pokrycie ciała bardziej wytrzymałą szatą:
 • Ranga D: połowiczny koszt rangi D na turę za kończynę lub podwójny za całe ciało. Kruche łuski, jakie można śmiało zarysować nożem.
 • Ranga C: połowiczny koszt rangi C na turę za kończynę lub podwójny za całe ciało. Łuski, jakie można przebić czy złamać mieczem z uderzeniem o Sile minimum 6.
 • Ranga B: połowiczny koszt rangi B na turę za kończynę lub podwójny za całe ciało. Twarde łuski, zdolne wytrzymać techniki B czy uderzenia o Sile mniejszej niż 7.
 • Ranga A: połowiczny koszt rangi A na turę za kończynę lub podwójny za całe ciało. Bardzo twarde łuski, jakie są w stanie przyjąć na siebie techniki A bądź uderzenia o Sile mniejszej niż 8. Wymagania: Ryūgū A
 • Ranga S: połowiczny koszt rangi S na turę za kończynę lub podwójny za całe ciało. Technicznie najtwardsze łuski, jakie osoba może wytworzyć na własnym ciele. Zbroja taka jest w stanie przyjąć na siebie techniki S i aby ją przebić, jest wymagany cios o Sile minimum 9.Wymagania: Ryūgū S
Ich kolor nie jest taki sam dla każdego przedstawiciela taki sam. Mogą one być na wpół przezroczyste, mienić się kolorami czy nawet przybrać barwę karnacji skóry, nie wyróżniając się bardziej, niż to konieczne. Łuski takie posiadają dodatkowe właściwości, jakie w dużej mierze zależą od władanego żywiołu. Manifestują się one jedynie wtedy, gdy dziedzina żywiołowa rozwinięta jest co najmniej na rangę B:
 • Katon: łuski pokrywa warstwa ognia, jaka jest nieszkodliwa dla użytkownika, ale parzy i zadaje dodatkowe obrażenia osobom mającym z nią kontakt fizyczny. W przypadku osób bijących w nie gołymi pięściami, można spodziewać się poparzeń, zaś przy broni zwiększa się szansa na jej uszkodzenie.
 • Suiton: łuski pokrywa warstwa wody, jaka jest nieszkodliwa dla użytkownika, ale porusza się ona z dużą szybkością na powierzchni i zadaje dodatkowe obrażenia osobom mającym z nią kontakt fizyczny. W przypadku osób bijących w nie gołymi pięściami, można spodziewać się dodatkowych zadarć, zadrapań i niewielkich nacięć, zaś przy broni zwiększa się szansa na jej uszkodzenie.
 • Fūton: łuski pokrywa warstwa powietrza, jaka jest nieszkodliwa dla użytkownika, ale porusza się ona z dużą szybkością na powierzchni i zadaje dodatkowe obrażenia osobom mającym z nią kontakt fizyczny. W przypadku osób bijących w nie gołymi pięściami, można spodziewać się dodatkowych nacięć i zdartej skóry, zaś przy broni zwiększa się szansa na jej uszkodzenie.
 • Raiton: łuski pokrywa warstwa elektryczności, jaka jest nieszkodliwa dla użytkownika, ale skacze po obszarze całej zbroi i zadaje dodatkowe obrażenia osobom mającym z nią kontakt fizyczny. W przypadku osób bijących w nie gołymi pięściami, można spodziewać się dodatkowych poparzeń oraz odrętwieć kończyn, zaś przy broni zwiększa się szansa na jej uszkodzenie.
 • Doton: łuski pokrywa kamienna warstwa, jaka jest nieszkodliwa dla użytkownika, ale przyprawia zbroję o chropowatą powierzchnię usianą ostrymi zakończeniami i zadaje dodatkowe obrażenia osobom mającym z nią kontakt fizyczny. W przypadku osób bijących w nie gołymi pięściami, można spodziewać się obdarć, skaleczeń czy rozcięć skóry, zaś przy broni zwiększa się szansa na jej uszkodzenie.
Rzecz jasna na działanie ów efektów narażone są osoby nie tylko uderzające w łuski w celach ofensywnych, ale również będące uderzane nawet, jeśli opis któregokolwiek z efektów może sugerować inaczej. Co więcej, łuski pokrywają całe ciało - łącznie z wszelakimi dodatkowymi kończynami, jakie byłyby wynikiem użycia innych technik np. skrzydła.

Posiadając Sennina Ryūgū, efekty wynikające z posiadanego żywiołu odczuwalne są również wtedy, gdy przeciwnik nie ma z nimi bezpośredniego kontaktu, jednak jego odległość od nich nie jest większa niż 30 centymetrów.
Posiadając Specjalizację w Ryūgū, możliwe jest pominięcie pieczęci. Zamiast tego należy kumulować chakrę tyle czasu, ile zajęłoby ich złożenie.
Ryū no Hōkō | Dragon's Roar竜の咆哮
KlasyfikacjaRyūgū, Transformacja Natury
PieczęcieCzas kumulacji chakry jak przy 4 pieczęciach
KosztRóżny
ZasięgBazowo 12 metrów
WymaganiaDziedzina żywiołowa na randze C
DodatkoweTechnika kosztuje 10 PT
Sztuka kumulowania chakry żywiołów pod postacią fali wysłanej tuż przed sobą nie jest czymś obcym dla nikogo, kto nawet zaczyna przygodę z użytkowaniem chakry, nawet nie mając konieczności, by posiadać gadzie geny. Kiyohime proces ten przychodzi jednak znacznie łatwiej sprawiając, że stworzony podmuch są w stanie wykonać nieco szybciej i na większy zasięg, zachowując całą swoją siłę. W zależności od opanowanego żywiołu, "ryk" rzecz jasna przybiera różne formy:
 • Katon: technika przyjmuje formę ciągłego podmuchu ognia wydmuchiwanego przez usta. Na randze D ogień ten miałby problem nawet z podpaleniem przedmiotów, na randze B jest w stanie dokonać poważnych poparzeń, a jego najsilniejsza forma na randze S potrafi nawet topić skały!
 • Suiton: technika przyjmuje formę ciągłego strumienia wody wypluwanego przez usta. Na randze D głównie potrafi popychać przeciwników, podczas gdy ranga B jest w stanie zadać dodatkowo poważniejsze rany obuchowe, a S - zmiażdżyć ciśnieniem kończynę czy dwie.
 • Fūton: technika przyjmuje formę ciągłego podmuchu skompresowanego powietrza wydmuchiwanego przez usta. Na randze D głównie potrafi popychać przeciwników, podczas gdy ranga B jest w stanie zadać dodatkowo głębsze rany cięte, a S - odciąć pędem powietrza kończynę czy dwie.
 • Raiton: technika przyjmuje formę ciągłego "gradu" wyładowań elektrycznych wystrzeliwanego z ust. Na randze D jest w stanie wywołać nieprzyjemne, acz niegroźne kopnięcie, na randze B porazić mięśnie i utrudnić poruszanie nimi, zaś na wyższych rangach doprowadzić nawet do całego paraliżu.
 • Doton: technika przyjmuje formę ciągłego "strumienia" żwiru wystrzeliwanego z ust. Na randze D są to najczęściej niewielkie drobiny zdolne do bardzo powierzchownych otarć. Na randze B można liczyć już na większe ziarna lecącego z z szybkością zdolną pozdzierać skórę, podczas gdy na randze S: zedrzeć z przeciętnych ludzi mięśnie aż do gołych kości.
Oznacza to, że technika w wykonaniu dwóch różnych przedstawicieli klanu, może, chociaż nie musi, przybrać różne formy w zależności od posiadanych predyspozycji - które w tym wypadku odnoszą się przede wszystkim do opanowanego żywiołu. Co więcej, podczas użycia techniki można usłyszeć charakterystyczny "ryk", jaki towarzyszy ofensywnej części. Zostaje jeszcze kwestia samej siły, jaka zależy od umiejętności użytkownika i włożonej w nią energii:
 • Ranga D: koszt równy standardowemu kosztowi D, jaki zamienia się w koszt na turę w przypadku chęci podtrzymania strumienia. Zasięg równy 12 metrom. Strumień posiada średnicę 1 metra. Zdolny jest popchnąć przeciwnika czy złamać/zniszczyć gałązki drzew;
 • Ranga C: koszt równy standardowemu kosztowi C, jaki zamienia się w koszt na turę w przypadku chęci podtrzymania strumienia. Zasięg równy 18 metrom. Strumień posiada średnicę zwiększoną o 50 centymetrów [150cm]. Jest on zdolny przewrócić człowieka czy złamać grubsze gałęzie;
 • Ranga B: koszt równy standardowemu kosztowi B, jaki zamienia się w koszt na turę w przypadku chęci podtrzymania strumienia. Zasięg równy 24 metrom. Podmuch posiada średnicę zwiększoną o 50 [200cm] centymetrów. Zdolny jest złamać kości zwykłym ludziom, doprowadzić do poważnych obrażeń czy obić drugiego człowieka, jak też złamać/zniszczyć drzewa o cienkim pniu. Czas kumulacji chakry wzrasta o 1 dodatkową pieczęć. Wymagania: Ryūgū B
 • Ranga A: koszt równy standardowemu kosztowi A, jaki zamienia się w koszt na turę w przypadku chęci podtrzymania strumienia. Zasięg równy 30 metrom. Podmuch posiada średnicę zwiększoną o 50 [250cm] centymetrów. Strumień taki potrafi już zabić co słabsze osoby gruchocząc im kości lub spalając skórę i tkanki bądź dotkliwie zranić bardziej wytrzymałych. Ściany czy drzewa nie stanowią dla techniki problemu burząc bądź niszcząc je z łatwością w inny sposób. Czas kumulacji chakry jest o 2 pieczęcie dłuższy względem podstawowego jego czasu. Wymagania: Ryūgū A
 • Ranga S: koszt równy standardowemu kosztowi S, jaki zamienia się w koszt na turę w przypadku chęci podtrzymania strumienia. Zasięg równy 36 metrom. Podmuch posiada średnicę zwiększoną o 50 [300cm] centymetrów. Osoby słabsze zdolny jest zmiażdżyć samym ciśnieniem, spalić ogromną temperaturą bądź doprowadzić do stanu krytycznego oraz śmierci w inne przewidziane metody przewidziane przez użyty żywioł. Stanowi nie mniejsze zagrożenie dla bardziej zaprawionych w boju, mając wystarczająco siły, by nie tylko pogruchotać kości, ale też zmiażdżyć organy wewnętrzne. Zdemolowanie całych budynków za pomocą tego poziomu tejże techniki nie sprawia problemu. Czas kumulacji chakry zostaje zwiększony o dodatkowe 6 pieczęci względem podstawowego jego czasu. Wymagania: Ryūgū S
Posiadając Sennina w Ryūgū, możliwe jest skumulowanie całego strumienia w konkretnym miejscu pod postacią kuli złożonej z danego elementu, wyplutej przez użytkownika techniki. Kulę można zatrzymać w każdym dowolnym momencie wzdłuż przebytej trasy sprawiając, że osoby będące w jej środku otrzymają dotkliwsze obrażenia w zamian za zmniejszenie szerokości jego "ogona" o 75%. Po tym kuli nie da się przesunąć. Utrzymuje się tyle czasu, ile utrzymywałby się standardowy strumień. Wizualnie można przyrównać efekt do kuli ognia tworzonej na niższych rangach przy Katon: Gōkakyū no Jutsu.
Posiadając Specjalizację w Ryūgū, czas kumulacji chakry spada o połowę na każdej z rang.
Ka Fuka | Overload過負荷
KlasyfikacjaRaiton, Transformacja Natury, Anty-genjutsu, Kinjutsu
PieczęcieWąż → Wół → Ptak
KosztStandardowy (minimum 3) na turę
ZasięgDotyk
Wymagania---
Technika Raitonu, która jest dość prosta w zamyśle - przyśpiesza przepływ elektryczności w ciele, co wiąże się także z ich zewnętrzną emanacją. Poza jednak efektem wizualnym (co oczywiście ma swoje plusy i minusy) technika ma inne zastosowanie. Im dłużej trwa, tym lepiej pracuje mózg użytkownika, pomagając niekiedy rozwiązać sudoku, zauważyć wskazówkę, którą wcześniej się pominęło czy dostrzec nieprawidłowości w świecie, a tym samym wykryć, że padło się ofiarą Genjutsu. Technikę można utrzymywać maksymalnie przez ilość tur równą połowie wytrzymałości postaci zaokrąglanej w dół. Następnie zaś wymagany jest porządny odpoczynek, jak np. sen. Dłuższe utrzymywanie techniki wiąże się z uszkodzeniami mózgu i możliwym zgonem.

Posiadając rangę A w Raiton użytkownik może znacznie łatwiej zorientować się, że padł ofiarą iluzji.
Posiadając rangę S w Raiton maksymalny czas bezpiecznego trwania w technice zaokrągla się w górę, nie w dół.
Posiadając Specjalizację w Raitonie maksymalny czas trwania techniki jest równy poziomowi Wytrzymałości.
Ryū no Tsubasa | Dragon's Wings竜の翼
KlasyfikacjaRyūgū
PieczęcieWół → Wąż → Smok → Baran → Ptak
KosztPodwójny + Standardowy C na turę za pokrycie żywiołem
ZasięgNa siebie
Wymagania---
Czym byłby smok bez zdolności lotu? Jako jedna z najczęściej wykorzystywanych transformacji, zyskała sobie miano zupełnie oddzielnej techniki. Poprzez skumulowanie energii i złożenie pieczęci, możliwe jest wyrośnięcie na plecach pary smoczych skrzydeł. Są one pokryte łuskami i posiadają wytrzymałość taką, jak użytkownik techniki. W swej domyślnej formie są one stosunkowo niewielkie - ich rozpiętość jest niewiele dłuższa od długości ramienia, pozwalając na lot, jakiego prędkość jest nieznacznie szybsza od Szybkości ich posiadacza. Po 5 turach nieprzerwanego lotu w linii prostej, możliwe jest jednak rozpędzenie się na tyle, że Szybkość lotu traktowana jest tak, jakby osoba posiadała ów statystykę o poziom wyższą, niż w rzeczywistości. Ponieważ nie jest to lot w żaden sposób stymulowany chakrą, a opierający się na wykorzystaniu posiadanej pary kończyn, to atrybuty fizyczne odpowiadają za jego jakość. Możliwy jest lot niosąc cięższe obiekty bądź innych ludzi tak długo, jak Siła takiej osoby pozwala na w miarę swobodne przemieszczanie się z podobnym obciążeniem. Koszt ponoszony jest tylko za stworzenie oraz schowanie skrzydeł. Te pełnią swoja funkcję tak długo, dopóki ich użytkownik ma dość siły i energii do ich utylizacji. Uszkodzone bądź odcięte bolą i mogą krwawić, jednak ponowne użycie techniki do ich odtworzenia bądź schowania niweluje ów problem.

Posiadając dziedzinę żywiołową na randze C, skrzydła zyskują dodatkowe właściwości:
 • Katon: skrzydła pokryte są warstwą ognia, niegroźną dla samego użytkownika techniki. Nie wpływa to na ich twardość, jednak techniki oparte na powietrzu rangi D nie są w stanie ich zranić, a te rangi C są w stanie uszkodzić je w mniejszym stopniu.
 • Suiton: skrzydła zdają się być częściowo stworzone z wody. Nie wpływa to na ich twardość, jednak techniki oparte na ogniu rangi D nie są w stanie ich zranić, a te rangi C są w stanie uszkodzić je w mniejszym stopniu.
 • Fūton: skrzydła zdają się być częściowo stworzone z wirującego powietrza. Nie wpływa to na ich twardość, jednak techniki oparte na błyskawicach rangi D nie są w stanie ich zranić, a te rangi C są w stanie uszkodzić je w mniejszym stopniu.
 • Raiton: skrzydła zdają się być częściowo stworzone z wyładowań elektrycznych. Nie wpływa to na ich twardość, jednak techniki oparte na ziemi rangi D nie są w stanie ich zranić, a te rangi C są w stanie uszkodzić je w mniejszym stopniu.
 • Doton: skrzydła wyrastają ciemniejsze, o bardziej chropowatej fakturze. Nie wpływa to na ich twardość, jednak techniki oparte na wodzie rangi D nie są w stanie ich zranić, a te rangi C są w stanie uszkodzić je w mniejszym stopniu.
Posiadając Ryūgū na randze B, płacąc podwójny koszt rangi B możliwe jest stworzenie dużo większych skrzydeł, będących w stanie w całości zasłonić osobę je posiadającą jak i otoczyć do trzech osób ściśniętych tuż przed nią. Skrzydła te posiadają również nieco większą wytrzymałość, będąc w stanie drastycznie zmniejszyć obrażenia technik C od odpowiednich żywiołów, oraz osłabić te rangi B. Ich ogólna wytrzymałość dalej zależy od Wytrzymałości użytkownika. Koszt pokrycia ich danym żywiołem wynosi wówczas Standardowy B na turę.
Posiadając Ryūgū na randze S, możliwe jest pominięcie pieczęci. Zamiast tego należy kumulować chakrę tyle czasu, ile zajęłoby ich złożenie.
Posiadając Specjalizację w Ryūgū, szybkość lotu osoby traktowana jest jak o 1 większa niż wynika to z posiadanej Szybkości.
► Pokaż Spoiler | Hachimon
1. Kaimon | Gate of Opening開門
BonusUsuwa zmęczenie, +1 do Siły i Szybkości
Negatywne skutkiZmęczenie
WymaganiaOtwarty styl walki Hachimon, Wytrzymałość 5
Brama Otwarcia umiejscowiona jest w lewej półkuli mózgu. Dzięki otwarciu tej bramy zdejmujemy ograniczenia z naszego ciała, co przekłada się na naszą szybkość i siłę ciosów.
► Pokaż Spoiler | Style Walki oba B
Kendō | Way of the Sword剣道
KlasyfikacjaKenjutsu, Styl walki
Wymagania---
Jeden z podstawowych styli walki za pomocą katany. Styl ten znany jest w wielu miejscach na świecie, szczególnie jednak pielęgnowany jest w krajach, w których ciągle silna jest kultura Samurajów, gdyż to właśnie wśród korzeni ich historii swój początek ma Kendō. Jako styl walki, Kendō polega na wykorzystaniu katany bądź podobnego katanie ostrza. Podstawa stylu opiera się na horyzontalnych i wertykalnych cięciach oraz okazjonalnych pchnięciach, głównie wykorzystuje się chwyt dwuręczny dla zwiększonej siły ciosów i pewnego chwytu, niektóre ciosy wykorzystują jednak chwyt jednoręczny. W Kendō ważnym jest siła ramion, bystrość umysłu, praca dolnej partii ciała, obserwacja ruchów przeciwnika oraz stałe reagowanie na wszelkie zmienne, gotowość do kontry jak i utrzymywanie swych przeciwników na odległość ostrza.

Posiadając rangę C w Kendō oraz Siłę na poziomie 7 szermierz jest w stanie korzystać z stylu trzymając broń jedną ręką, sprawia to jednak, iż siła ciosów spada.
Posiadając rangę B w Kendō użytkownik nie ma problemów z użyciem ostrza o długości innej niż katana. Broń jednak nie może być większa od No-Dachi i krótsza od Wakizashi.
Posiadając rangę A w Kendō oraz Refleks i Szybkość na 7 Poziomie szermierz dzięki obserwacji pola bitwy i wielozadaniowości swego stylu, nieznacznie szybciej reaguje na ruchy innych uczestników potyczki.
Posiadając rangę S w Kendō oraz Refleks na 8 poziomie wojownik potrafi zablokować nadlatującą strzałę/bełt/pocisk o ile wie skąd zagrozenie nadlatuje.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu dzięki swojemu doświadczeniu oraz znajomości podstawowego stylu, ranga Kendō jest traktowana jaka o jeden większa przy starciu z innymi stylami bukijutsu.
Itamiken | The Fist of Pain痛みの拳
KlasyfikacjaTaijutsu, Styl Walki
Wymagania---
Sposób walki wręcz opracowany tylko i wyłącznie dla jednego celu: pokonywaniu przeciwników, sprawiając im zarówno podczas bitwy, jak i po niej, jak największy ból. Użytkownik tego stylu nie przejmuje się czymś takim jak honorowe zagrania, dbanie o własne dobro czy bycie "moralnie" poprawnym. Nie jest on też skupiony na bezpośrednim zabiciu przeciwnika, a unieszkodliwieniu go. Odebraniu mu broni, połamaniu rąk, wydłubaniu oczu, pobiciu do nieprzytomności... mówi się, że szybkie zabicie kogoś jest skazą dla tego stylu, z racji że krótko cierpiał. Z powodu tego podejścia, w większej ilości przypadków, walki z użytkownikami Itamiken są długie, a dla ofiar ciągną się w nieskończoność i potrafią być mentalnie męczące.

Styl ten opiera się na zadaniu przeciwnikowi jak największego bólu i sprawienie, by trwał on jak najdłużej. Bardzo często bazuje on na potężnych kopnięciach i uderzeniach pięścią. Z tego powodu potrzebna jest do niego siła oraz wytrzymałość. Siła zdolna łamać kości przeciwników bez problemów oraz wytrzymałość, aby móc je łamać przez jak najdłuższy czas. Dodatkowo potrzebna jest do tego precyzja, z racji że bolesne uderzenie jednak jej wymaga. Użytkownik tego stylu porzuca w większym stopniu uniki, na rzecz ciągłego ataku oraz wywarcia presji na swoim przeciwniku. Pokazania, że nie musi się bronić, i że mogą przetrwać wszystko, co rzuci się w ich stronę. Jest to kolejny powód, dla którego bardzo ważna jest dla nich wytrzymałość.

Posiadając rangę B Itamiken nabieramy większą wiedzę o tym, w jakich miejscach ciosy są faktycznie bolesne. Łatwiej jest nam wtedy je trafić, znając do nich jak najlepszą trasę.
Posiadając rangę A Itamiken użytkownik ma wystarczające doświadczenie, aby zwykłe ciosy jakie wykonuje sprawiały większy ból. Nawet kiedy ktoś uderzy w to samo miejsce z taką samą siłą, cios użytkownika Itamiken zaboli znacznie bardziej przez specyficzność tego stylu. Nie oznacza to jednak, że zadane obrażenia są większe. Zwyczajnie bardziej je "czuć".
Posiadając rangę S Itamiken oraz Wytrzymałość 9 użytkownik stylu zapomina wręcz o czymś takim jak ból oraz ograniczenia własnego ciała podczas używania stylu. Skupiony jest na tym, by zadać jeszcze większe obrażenia, nieważne jakim kosztem. Porozrywane mięśnie w ręce, czy nawet poważnie złamana kość? Dalej będzie w stanie wyprowadzić uderzenie jakby nic a nic go nie bolało. To jakie konsekwencje ta akcja przyniesie, jest jednak kompletnie inną kwestią.
Posiadając Specjalizację w Taijutsu podczas wyprowadzania ataków rękoma czy nogami Siła postaci jest liczona jak o 1 poziom wyższa niż normalnie. Bonus ten nie jest uwzględniany przy innych akcjach niż czysty atak, więc nie wlicza się przy podnoszeniu obiektów czy ludzi, przy siłowaniu się itp. Nie łączy się z podobnymi bonusami z innych stylów walki.
► Pokaż Spoiler | Atuty
Ryūgū | RaitonSpecjalizacja
Ninja przejawia naturalny talent w jednej konkretnej dziedzinie ninpō czy stylu walki. Objawia się to różnego rodzaju "drygiem" do technik tej konkretnej dziedziny bądź stylu walki. W konkretnych stylach i technikach znajduje się opis, w jaki sposób specjalizacja na nie wpływa. Jest to atut obrazujący predyspozycję naszej postaci w konkretnym kierunku.
Uwaga! Nie ma czegoś takiego jak specjalizacja w konkretnych stylach walki. Zamiast tego istnieje specjalizacja dla Taijutsu, Bukijutsu, Taijutsu Wspieranego Chakrą oraz Bukijutsu Wspieranego Chakrą. Postaci ze specjalizacją w jednej z tych "dziedzin" są traktowane tak, jakby posiadały specjalizację do każdego stylu walki, który się w nim zawiera. Oznacza to, że posiadając np. Specjalizację w Taijutsu, postać zyskuje bonusy ze Specjalizacji do każdego stylu Taijutsu nie wspieranego chakrą, jak np. Itamiken, Karate Shōtōkan czy Migatte no Gokui. Analogicznie w innych "dziedzinach" stylów walki. Wyjątkiem są specjalne Style Walki, które posiadają techniki, jak np. Hachimon czy Kujaku Myōhō.
Instynkt niebezpieczeństwaAtut wrodzony
Postać posiada swoisty szósty zmysł. Dzięki temu jest w stanie wyczuć niebezpieczeństwo, zanim normalnie byłaby w stanie je dostrzec inna osoba. Czy to mina, na którą właśnie miała nadepnąć, czy czający się za rogiem nieprzyjaciele - postać może się zorientować, że coś jest nie tak zanim zostanie zaatakowana albo poddana działaniu pułapki. Nie oznacza to jednak, że postać jest w stanie wszystko przewidzieć. Mamy jednak szansę lepszego wyczucia zagrożenia zanim ono nastąpi, kupując w ten sposób czas na podjęcie wcześniejszej akcji (szczególnie w przypadku wydarzenia przynoszącego rychłą śmierć).
TolerancjaAtut nabyty
Postać w wyniku różnych doświadczeń zyskała zwiększoną odporność na różne warunki pogodowe i ich zmienność. Dzięki temu lepiej znosi mrozy czy upały, nawet jeśli nie są one naturalne dla jego miejsca urodzenia. Atut tolerancji daje lepsze efekty wraz z wyższym atrybutem Wytrzymałości, pozwalając na wyższych poziomach (8+) negować nawet negatywne skutki bardziej wymagających warunków atmosferycznych, jak np. burze piaskowe, nienaturalnych źródła temperatur jak ogniska czy lodowce, a w przypadku naprawdę Wytrzymałych postaci - nawet słabsze techniki wpływające na temperaturę mogą nie odnosić skutków na postaci, co jest w pełni zależne od MG.
► Pokaż Spoiler | EQ
Katana
Koszt1000 Ryō
Stack/Slot2/1
Broń o jednosiecznej, zakrzywionej głowni powyżej 60 cm zakończonej ściętym sztychem. Tradycyjnie broń ta zawsze posiada tsubę, do tego najczęściej bogato zdobioną, okrągłą. Tsuka jest wykonana z wydrążonego drewna lub miedzi i pokryta oplotem z jedwabiu lub skóry rekina. Na końcu tsuki znajduje się kashira, do której często przyczepia się różnego rodzaju ozdoby.
Obrazek
Awatar użytkownika
Haganetsuka Josei
Posty: 84
Rejestracja: 20 cze 2023, 13:30
Ranga: Genin
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: Trzy Stawy

Ubrankoklik
Ból był bolesny, jednak... no nie mógł nic z nim zrobić. I tak było to nic w porównaniu do ciszy, jak i momentu kiedy Ni-chan go zostawiła. Nie był to ból jaki rozwalał serce na drobne kawałeczki jakie następnie trzeba było zbierać. Przynajmniej, nie w tym momencie. Kiedy to ból był świeży kwiatuszek definitywnie inaczej by świeżał. Nie mniej... no musiał dać z siebie wszystko! Całe 200%! I ani procenta mniej, jeżeli chciał aby Ayaka-taichou była z niego dumna. Nie wiedział dlaczego tego tak bardzo chciał, ale... no chciał tego. Fajnie było być użytecznym. Tak przyjemnie w serduszku się robiło. Zupełnie jak w momencie, kiedy to Ni-chan się pojawiła! Była trochę inna, ale... to dalej definitywnie była ona! I tak oooo capnęła tego złego drzewca! Tak jak to zrobiła Ayaka, a Jo-chan nie był w stanie się powstrzymać i zaśmiał się. Radośnie, ze łzami w oczach. Jego kicia wróciła! Najchętniej to by podleciał ją przytulić, ale wiedział że to nie było dobre zagranie.
- Ni-chan, tęskniłam! - krzyknął do kotka radośnie i czuł jak jego serduszku jest mocno ściskane. Tak przyjemnie, jak i nieprzyjemnie. Rozejrzał się, nim paluszkiem wskazał pozostałego drzewca. - Dajesz go, Ni-chan!
Stwierdził radośnie, chcąc aby to kotka łapką odrąbała głowę ewidentnie mniejszego przeciwnika niż tego co przed chwilą powaliła. Ewentualnie, odgryzła jak to nie wyjdzie. Przez ile jeszcze z nim będzie? Nie wiedział. Był pewien jednak że tym razem jak zniknie, to nie będzie to zdrada. Mógł jedynie ją napędzać tą nową chakrą, to na jak długo z nim zostanie było wielkim znakiem zapytania. Nie mniej, skoro tutaj była, to musieli pokazać jakim super duetem byli!

A gdyby udało się zniszczyć kolejnego drewniaka? To chciałby kicią troche pomóc swojej drużynie. Ustawiłby się tak, aby to mieć dobry widok z góry na całe działania z wróżką. Nie chciał im przeszkadzać w atakach, to też plan? Zbliżenie się lekkie Ni-chan i łapką miażdżenie pnączy jakie to miałyby zaatakować jego koleżanki. Starałby się tak to robić aby nie przeszkadzać drużynie w jej działaniach, ani nie blokować im trasy. Czasem jedynie, jeżeli była okazja i wróżka przykładowo jakiegoś ataku unikała - to Ni-chan miałaby ją tak capnąć w plecki by z powrotem ją wbić w atak. Mimo wszystko kicia byłą ciut zbyt wielka na jakieś większe pomaganie w tym momencie, a Jo był ciut zbyt zmęczony do pojawienia się tam samemu.
Rzeczy
Chakra (Zwykła | Meiton | Senjutsu) : 925 | 125 | 3000 - 50 | 0 | 50 (Futon: Hane no Mai) - 0 | 0 | 250 (Meiton: Souru Bīto, podtrzymywane z Chakry Natury) = 875 | 0 | 2 425
► Pokaż Spoiler | Techniki
Meiton: Souru Bīto | Dark Release: Soul Beat冥遁・ソウルビート
KlasyfikacjaMeiton, Transformacja Natury
PieczęciePtak → Wół → Koń → Ptak → Szczur → Tygrys → Pies → Tygrys → Wąż → Wół
KosztStandardowy za stworzenie, Połowiczny za utrzymanie na turę
Zasięg30 metrów
WymaganiaChakra Meitonu, Kontrola Chakry 7
Jedna z najsilniejszych technik Meitonu. Użytkownik tworzy z nagromadzonej mrocznej chakry wielki twór z błękitnych płomieni. Najczęściej przybiera on kształt smoka, chociaż nie jest on z góry narzucony i może wyglądać zupełnie inaczej. Potwór ma rozmiar Wielki i jest w stanie poruszać się do 30 metrów od użytkownika. Przy trafieniu błękitne płomienie powodują ogromne zniszczenia i podpalają wszystko co zawiera chociażby odrobinę chakry do strawienia. Niestety technika posiada sporą wadę a mianowicie jej kontrola wymaga dużej uwagi. Posiadając Refleks na poziomie 8, shinobi jest w stanie oprócz kontrolowania bestii zając się również inną czynnością, jak chociażby użyciem kolejnej techniki. Pełna możliwość walki w tym stanie jest jednak czymś, co osiągnąć mogą dopiero osoby o Refleksie 10. Dodatkowo można kontrolować tylko jeden taki twór.

Koszt stworzenia i utrzymania jest płacony chakrą Meitonu.

Posiadają Specjalizację w Meiton: Wymagania dotyczące refleksu spadają o 1 poziom.
Posiadają Sennina Meitonu: Wielkość tworu rośnie do Olbrzymiego.
Fūton: Hane no Mai | Wind Release: Feather Dance風遁・羽の舞­­
KlasyfikacjaFūton, Transformacja Natury
PieczęcieKrólik → Wąż
KosztStandardowy na turę
ZasięgNa siebie
Wymagania---
Po skupieniu wokół siebie chakry Fūtonu, shinobi zaczyna otaczać wir powietrza unoszący ninja. Sposób ten pozwala latać, chociaż może nie w dosłownym tego słowa znaczeniu. Bliżej temu do bycia niesionym przez skupiony wokół nas wiatr, który popycha człowieka w pożądanym kierunku. Szybkość poruszania się jest równa Kontroli Chakry postaci (7 poziom Kontroli Chakry jest równoznaczny więc 7 poziomowi Szybkości latania). Nie ma ograniczeń co do możliwej wysokości, na jaką można się wznieść i jest ona podyktowana warunkami panującymi na poszczególnych wysokościach niż sztucznie narzucone przez samą technikę. Lot za jej pomocą ciężko nazwać jednak "precyzyjnym". Będąc dosłownie popychanym przez wiatr, skrętność jest dość ograniczona i przy maksymalnych prędkościach bardzo ciężko manewrować, narażając się na wlecenie w przeszkodę.

Posiadając rangę A w Fūtonie użytkownik kontroluje wiatr na tyle dobrze, że lot można już nazwać precyzyjnym i w pełni kontrolowanym.
Posiadając rangę S w Fūtonie koszt techniki spada do Połowicznego na turę.
Posiadając Specjalizację w Fūtonie prędkość lotu jest porównywalna do Kontroli Chakry użytkownika zwiększonej o jeden, mogąc wyjść nawet ponad poziom 10.
► Pokaż Spoiler | Bazowa mechanika wciągania chakry
Absorpcja Chakry - Czy to za pomocą większego rombu, czy za pomocą własnych ust - członkowie Kurai są w stanie absorbować chakrę z technik. Maksymalna ranga techniki, z jakiej członek klanu jest w stanie absorbować chakrę jest równa randze jego dziedziny klanowej (by móc absorbować chakrę z techniki rangi A musi mieć rozwinięty Meiton minimum na A itd.). Samo pobieranie chakry przez romb wymaga jego kontaktu z techniką, gdy wchłanianie poprzez usta działa w promieniu 10 metrów od użytkownika i jest w stanie wchłonąć dwa razy więcej chakry. Minusem jednak jest to, że podczas wchłaniania przez usta Kurai musi pozostać nieruchomo przez całą jedną turę, narażając się tym samym na ataki fizyczne. By móc pobrać chakrę z technik, musi ona "działać". Oznacza to, że np. gdy technika polega na stworzeniu ściany, to po jej utworzeniu nie pobierze się ze ściany chakry. Podobnie w przypadku pożaru wywołanego kulą ognia. Można natomiast pobrać chakrę podczas tworzenia ściany czy samej kuli ognia. Nie jesteśmy również w stanie wyssać chakry z pieczęci stworzonych za pomocą np. Fūinjutsu. Należy pamiętać, że sama absorpcja chakry nie chroni nas przed negatywnym efektem wchłaniania bardziej szkodliwych rodzajów chakry, jak np. chakra Senjutsu. Poniższa tabela przedstawia jak wiele chakry jest w stanie wchłonąć użytkownik Meitonu. Rozpiska ta dotyczy wchłaniania z rombu, dla wchłaniania ustami ilość chakry należy zwiększyć dwukrotnie.
Kontrola Chakry użytkownika Meitonu12345678910
Ilość maksymalnej wchłanianej chakry na turę0005010025050075010001500
► Pokaż Spoiler | Atuty
Sennin MeitonuAtut nabyty
Atut ten oznacza osobę posiadającą ogrom wiedzy i umiejętności w jednej konkretnej dziedzinie. Sprawia to, że ma on dostęp do technik, do których normalny użytkownik tej konkretnej dziedziny nie miałby dostępu. Często również jest w stanie użyć dobrze sobie znanych technik w zupełnie nowy sposób.
By wykupić ten atut należy posiadać rangę S w danej dziedzinie.
Zwiększona odpornośćAtut wrodzony
Organizm postaci jest wyjątkowy. O wiele lepiej znosi działanie wszelkiego rodzaju trucizn, środków halucynogennych. Nie oznacza to, że jest ona odporna na ich negatywne działanie. Zwyczajnie znosi to lepiej niż przeciętna osoba. I co ciekawe, taka osoba może korzystać ze specyfików nie przejmując się zbytnio efektami ubocznymi, czerpiąc pełne zyski z tego typu środków i prawie żadnych efektów ubocznych. Oczywiście, wciąż może przedawkować i mieć z tego tytułu efekty uboczne, jednak występują one rzadziej niż u przeciętnej osoby.

Dodatkowo, nie ma szans, by taka postać zachorowała w sposób naturalny, choć wciąż umrze ze starości. Dodatkowo, celowe wprowadzenie przez kogoś choroby, np. wirusa do ciała, wciąż taką postać zarazi, jednak jej organizm będzie sobie radził z tą chorobą lepiej niż przeciętnie.

Innym plusem jest lepsza odporność postaci na przeciążenia organizmu, co przekłada się na to, że może działać nieznacznie dłużej w kryzysowych sytuacjach - ot, lepiej wytrzyma dłuższą i cięższą pracę fizyczną bez np. ryzyka przepukliny, wątroba tak szybko nie ulegnie alkoholowi, a przeciążenia chakry są dla niej mniej uciążliwe. Wciąż istnieją i mogą się pojawić, jednak w słabszej formie niż u przeciętnej osoby.
Obrazek
Awatar użytkownika
Shinohara Tsuru
Posty: 106
Rejestracja: 04 lut 2023, 12:50
Ranga: Genin
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Bank:

Re: Trzy Stawy

Napotykając taką niechęć ze strony Sairaia, Tsuru uznała że to on był odpowiedzialny za przerwanie połączenia i choć chciała je ponowić to w tej chwili co innego ją zajmowalo. Odpowiedź Meiry oraz wspomnienia drugiej z dziewczyn nie rozwiązywały zagadki, lecz coś tu jednak było nie tak. Rigitsu sprawiał wrażenie, jakby przygotowywał się do użycia techniki, a to przecież pies. Pozostało odczekać, aż Kise wyleczy Momo i ta odzyska przytomność. Kontynuowała Saiko Denshin jeszcze przez chwilę, a potem, dla zachowania dyskrecji połączyła się z obiema kobietami telepatycznie.
- Wydaje mi się, jakby ktoś mieszał przy jej wspomnieniach... nie mogę sprawdzić, co się stało zanim straciła przytomność, ale to rzeczywiście kunoichi Taki. - Rosły podejrzenia względem Meiry, ale na co czekała? Jeśli zależało jej na przewadze zaskoczenia to już ją straciła. - Pies wygląda jakby potrafił kontrolować własną chakrę i na coś czekał, to chyba nie jest zwykły zwierzak.
- I była sama? Gdzie dokładnie ją znalazłaś? - Te słowa Tsuru skierowała już do Meiry, bo we wspomnieniach Mono wyraźnie widziała, że była ona częścią drużyny. Co się stało z pozostałymi i dlaczego zostali rozdzieleni? Być może nie dowiedzą się niczego więcej póki Mono nie odzyska przytomności i sama im nie powie, ale do tego czasu blondynka była gotowa złapać zarówno Meirę jak i Rigitsu Shinranshin no Jutsu. Poza tym czekała na dalsze instrukcje od Saiyori, która była znacznie bardziej doświadczona i przewodziła ich drużynie.

potka +10% pch przez 4 posty, 3/4
Dodatkowewalczę o nagrodę eventową i pokój w Ame
SpecjalizacjaShintenshin no Jutsu, Ninjutsu
DziedzinyShintenshin no Jutsu A, Ninjutsu A
Chakra4 840pch - 250 (Saiko Denshin na rannej) + 600pch (za potkę 3/4) - 20 (Shindenshin na Kise i Yui) = 5 170pch - 500 (Shinranshin no Jutsu za Meirę i psa jeśli dadzą jej powód tego użyć) = 4 670pch
AtrybutySi: 3 | Sz: 6 | Wy: 7 | Re: 7 | SW: 7 | KC: 8
AtutyNaturalne Ograniczenie, Yamanaka Kanchi, Ulepszony zmysł - Wzrok
► Pokaż Spoiler
Yamanaka KanchiAtut wrodzony
Każdy Yamanaka rodzi się z tzw. "zmysłem sensorycznym". Jest to wrodzona umiejętność, która pozwala wykrywać chakrę, od złudzenia przypominająca zdolności sensoryczne. Aby wykryć źródło chakry, postać musi skoncentrować się oraz złożyć pieczęć. Im bardziej intensywne skupienie, tym dłuższy zasięg oraz dokładność wykrywalnej chakry.
Wielkie kumulacje chakry takie jak Bijūdama lub Bijū Yamanaka jest w stanie wykryć bez problemu z około pół kilometra, nawet nie składając pieczęci oraz niezależnie od poziomu KC.
Od rangi 6 możliwe jest wykrywanie jutsu. Łatwiej jest wykryć techniki ofensywne np. kula ognia, z kolei bardzo trudno techniki subtelne, na przykład Fuinjutsu. Jeżeli obserwujemy czyjś układ chakry, od tego poziomu wykryjemy gdy miesza on ją do jakiegoś jutsu.
Wykrywanie chakry ze złożoną pieczęcią kosztuje połowę techniki B. Możliwe jest zapamiętanie chakry, jednak potrzebny jest do tego dłuższy kontakt z taką osobą (około 3 dni). Wyjątkiem jest charakterystyczna chakra osoby np. Jinchūriki. Zdolność ta nie jest jednak idealna. Ma problemy z działaniem w tłumach, utrudniając precyzyjne określenie chakry konkretnych osób. Łatwiej wykryć jednak osoby zapamiętane i te z nietypową chakrą.
Ranga KCZasięg bez pieczęciZasięg z pieczęcią
82.5100
Ulepszony zmysłAtut nabyty
Wzrok - wzmocnienie tego zmysłu zapewnia postaci lepszy wzrok, pozwalając patrzeć dalej i dostrzegać szczegóły tam, gdzie nikt inny by się ich nie dopatrzył. Postać też lepiej widzi przez dym czy inne warunki, które utrudniają wizję.
EkwipunekUbiór + ochraniacz Ame jako opaska na włosy, 3x notka wybuchowa, 2x kunai, 1x Tantō, Potion +10% chakry przez 4 posty, potion 50% kosztu pch na trzy kolejne techniki
► Pokaż Spoiler
Saiko Denshin | Psycho Mind Transmission催戸伝心­
KlasyfikacjaShitenshin no Jutsu, Przepływ Chakry
Pieczęcie---
KosztStandardowy na turę
ZasięgDotykowy
WymaganiaOsłabiona lub unieruchomiona ofiara
Technika, która wejść w głąb umysłu ofiary i swobodnie przeglądać informacje, jakie zostały tam zapisane. Przed oczami użytkownika pojawia się zwój, na którym zapisane są wydarzenia, w jakich ofiara brała udział oraz informacje jakie zdobyła, nawet jeżeli ona sama ich nie pamiętała. Nie ma określonego limitu czasowego, do którego można przeglądać wiadomości; im dalej w przeszłość, tym więcej czasu oraz energii technika zabiera.

Dodatkowym utrudnieniem dla korzystania z tej techniki mogą być nałożone przez ofiarę blokady umysłu; zdjęcie ich jest możliwe, choć czasochłonne. To, jak bardzo poziom Siły Woli przeciwnika utrudnia korzystanie z techniki zależne jest od MG.

Za pomocą specjalnego urządzenia, można zabrać w podświadomość ofiary osoby trzecie.
Shindenshin no Jutsu | Mind Body Transmission Technique心伝身の術
KlasyfikacjaShintenshin no Jutsu, Przepływ Chakry
PieczęcieBaran
KosztStandardowy za każdą osobę
ZasięgZależny od rangi Shintenshin no Jutsu
Ranga Shintenshin no JutsuZasięg bez pieczęciZasięg z pieczęcią
A500 m1000 m
Wymagania---
Technika telepatii, która umożliwia wysłanie dowolnej osobie wiadomości a także odsłuchanie jej odpowiedzi. Wiadomość może dodatkowo zostać "wzmocniona" poprzez obrazy oraz emocje.

Istnieje możliwość udostępnienia zdolności innemu shinobi za pomocą dotyku; samemu kontrolując, z kim łączność zostanie nawiązana.

Istnieje specjalne urządzenie, które pozwala na połączenie się z masową liczbą osób a także na bardzo duże odległości. Należy jednak pamiętać, że zarówno połączenie się z większą liczbą osób, jak i na ogromne odległości jest obciążające dla organizmu Yamanaki - zwiększa ciśnienie krwi, wywołuje osłabienie, w najgorszych przypadkach omdlenie.

Posiadając Rangę A w Shintenshin no Jutsu można połączyć się maksymalnie z piątką osób.
Shinranshin no Jutsu | Mind Body Disturbance Technique心乱身の術­
KlasyfikacjaShintenshin no Jutsu, Przepływ Chakry
PieczęcieWąż → Szczur → Tygrys → Baran → Małpa → Specyficzna
KosztStandardowy za osobę na turę
Zasięg20 metrów
Wymagania---
Technika umożliwiająca przejęcie kontroli nad przeciwnikiem, bez opuszczania konieczności opuszczenia własnego ciała - tak długo, jak utrzymana jest charakterystyczna pieczęć celownika. Kontrola obejmuje tylko i wyłącznie ruchy fizyczne i nie wpływa na mowę lub myśli przeciwnika.
Technika wymaga skupienia; każde zdekoncentrowanie może zaburzyć jej działanie oraz sprawić, że przeciwnik uwolni się. Dodatkowo niemożliwe jest wówczas przemieszczanie się i korzystanie z żadnych innych technik. Wyjątkiem jest tylko utrzymywanie tych już aktywnych. Maksymalnie można kontrolować dwie osoby jednocześnie.
Ranga Shintenshin no JutsuSiła techniki
A6
Powodzenie techniki w dużej mierze zależy od różnicy poziomów pomiędzy siłą techniki, a Siłą Woli przeciwnika:
Różnica pomiędzy siłą techniki, a Siłą Woli przeciwnikaEfekt
SW silniejsze o 2 lub więcejNiepowodzenie
SW silniejsze o 1Duże trudności w utrzymaniu techniki; migrena u użytkownika
SW równe sile technikiTrudność w utrzymaniu techniki; ból głowy u użytkownika
SW słabsze o 1Lekkie trudności w utrzymaniu techniki
SW słabsze o 2 lub więcejPowodzenie; niewielka szansa na wyrzucenie z umysłu przeciwnika
Negatywne efekty łączą się zależnie od ilości kontrolowanych osób. Im więcej osób spowodowałoby ból głowy - tym bardziej jest on dokuczliwy, a tym samym - może doprowadzić do deaktywacji techniki poprzez dekoncentrację.

Posiadając Rangę A w Shintenshin no Jutsu liczba osób nad którymi można przejąć zwiększa się o dwoje; Można pominąć trzy pierwsze pieczęcie poza specyficzną.
Posiadając Specjalizację w Shintenshin no Jutsu liczba osób nad którymi można przejąć zwiększa się o dwoje.[/descripti]
Ostatnio zmieniony 20 lis 2023, 15:49 przez Shinohara Tsuru, łącznie zmieniany 1 raz.
Zasięg sensora bez pieczęci: 2.5m
Zasięg z pieczęcią: 100m + 125pch na turę

Ubiór:
► Pokaż Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
Sukebe Seira
Posty: 70
Rejestracja: 07 lip 2023, 0:19
Ranga: Genin
Ranga dodatkowa: Iryōnin
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Bank:

Re: Trzy Stawy

Choć wspólnymi siłami udało się pokonać golemy to Seira czuła, że działanie specyfiku od Kise niedługo dobiegnie końca. Na polu walki zostałą wróżka i jej największy twór, jednak oni mieli po swojej stronie również kotka Jo-chan, który ostatnim razem miał najbardziej decydujący wpływ na walkę. Jeśli o nią chodziło to spodziewała się, że tym razem będzie podobnie. By nie czuć się jak piątek koło u wozu zbyt mocno, pojawiła się pomiędzy entem, a dziewczynką z zamiarem osłaniania jej przed ewentualnymi atakami. Nadal miała skalpel z chakry na lewej dłoni i obracała kijkiem nie pozwalając wróżkowemu tworowi zbytnio się do niej zbliżyć. Co jakiś czas spoglądała również w stronę Sayu, gotowa osłaniać również ją, lecz nie stawała na drodze lawy. Poza tym trzymała kciuki za Fuukę oraz Lin, które wspólnymi siłami mogły pokonać sprawczynię całego zamieszania... byle tylko nie zrobiły jej zbyt dużej krzywdy. W końcu cała ta sytuacja to mogło być tylko jedno wielkie nieporozumienie, prawda?

Potka +1W, 5 tura
Dodatkowewalczę o nagrodę eventową i pokój na świecie
MechanikaBrak specjalizacji i sennina
Chakra5 080pch - 150 (Chakura no Mesu na lewej dłoni) = 4 930pch
AtrybutySi: 6 | Sz: 5 | Wy: 6 (+1) | Re: 7 | SW: 7 | KC: 7
AtutyChirurgiczna Precyzja, Absorpcja Chakry, Treser
► Pokaż Spoiler
Chirurgiczna precyzjaAtut wrodzony
Postać posiada niebywałą precyzję, potrafiąc dokładnie wykonać najbardziej szczegółowe gesty i niuanse, a w sytuacjach bitewnych - wycelować w zaplanowane przez siebie miejsce znacznie lepiej niż ktoś, kto tego atutu nie posiada. Oczywiście - wciąż główne skrzypce gra tam styl walki. Ponadto postać posiada niebywały talent do operacji chirurgicznych. Nie oznacza to, że jest w stanie zostać najlepszym lekarzem na świecie, jeśli nie poświęci temu dość czasu, jednak operacje i przeszczepy w jej wykonaniu zdają się wychodzić o wiele lepiej niż w przypadku innych osób. Ogólnie więc, atut ten wpływa na szeroko pojętą precyzję i dokładność w działaniach postaci, wynosząc je do znacznie większego poziomu niż inne osoby.
Absorpcja chakryAtut wrodzony
Postać jest w stanie pochłaniać chakrę z innych istot żywych, wysysając z nich energię. Na jedną turę jest w stanie wyssać maksymalnie 2.5% maksymalnej chakry użytkownika przy nieustannym kontakcie bezpośrednim z drugą osobą. Absorbowana chakra uzupełnia następnie brakujące zasoby osoby, która wysysa chakrę. W przypadku posiadania maksymalnej ilości chakry, ta zaabsorbowana jest po prostu tracona.
Atut pozwala wchłonąć także chakrę natury, acz osoby, nie umiejące z niej korzystać mogą zostać zamienione w kamień, jeśli wcześniej nie korzystały z Senjutsu (zgodnie z zasadami opisanymi w temacie).
TreserAtut nabyty
Postać ma w sobie to coś, co pozwala jej dogadywać się ze zwierzętami, wydawać im polecenia i sprawiać, że te zwyczajnie mogą jej towarzyszyć na różnego rodzaju wyprawach czy misjach. W przypadku osób, które bazowo posiadają tego typu zdolność (jak np. członkowie klanu Inuzuka), ilość zwierząt na misji wzrasta o jeden. W przypadku zaś innych postaci, te zyskują możliwość posiadania własnego zwierzęcego towarzysza, który może im pomagać w działaniach.
Atut ten nie dotyczy zwierząt paktowych.
DziedzinaIryō ninjutsu B
Styl WalkiYomigaere B
► Pokaż Spoiler
Yomigaere | Risingsヨミガエレ
KlasyfikacjaBukijutsu, Styl Walki
WymaganiaRefleks 7
Niektórzy stawiają w walce na efektywność, inni zaś - efektowność. Przynajmniej takie pierwsze wrażenie można odnieść widząc użycie stylu w akcji. Można śmiało rzec, że pod względem egzekucji, jest dość rzucający się w oczy. Wszystko to przez dwa istotne elementy, jakie tenże łączy. Yomigaere jest stylem, jaki skupia się na używaniu broni drzewcowej głównie jedną ręką. Możliwe jest użycie czasami drugiej, czy rzecz jasna przekładanie jej z dłoni do dłoni, jednak drzewcem operuje w większości przypadków jedna ręka, drugą zostawiając wolną lub do wykonania pojedynczych ruchów celem lepszego spozycjonowania broni. Pozwala to chociażby na składanie pieczęci czy chwycenie innego oręża. Drugim istotnym elementem jest to, jak ów ręka bronią operuje. Ruch tejże w dużej mierze przypomina triki wykonywane przez perkusistów pałeczkami czy nawet zabawę ołówkiem - w ruch wprawiana jest poprzez pracę palców, nadgarstka oraz ramienia, jakie kręcą, obracają i okręcają stosunkowo ciężką do tego broń pomiędzy sobą, wyglądając bardziej jak uliczny pokaz sztuczek niż faktyczny styl walki. Co bardziej wprawieni korzystają również z dolnych kończyn, wybijając części broni w wybranym kierunku dla lepszych efektów. Broń taka znajduje się przeważnie w ciągłym ruchu. Pęd, jaki dzięki temu zachowuje, znakomicie w rękach wytrawnych użytkowników stylu zastępuje siłę, jaka wiąże się z używaniem obu rąk. Dodatkowo rozprasza i utrudnia stwierdzenie, który wymach orężem służy jedynie do jego utrzymania w ruchu, a który jest faktycznym atakiem. Styl ten, przez swoją naturę, wymaga trochę więcej miejsca do poprawnego użycia. Zdecydowanie traci w ciasnych pomieszczeniach.

Ze względu na sposób użycia broni, dominują w niej cięcia - zarówno te mniejsze jak i głębsze, co jest zależne już od rodzaju broni, jej budowy i fizycznych właściwości. Ponieważ jednak broń musi zostać wpierw wprawiona w ruch, przez pierwsze kilka chwil prób jej użycia ciosy traktowane są jakby zostały wykonane z Siłą o 2 mniejszą. Po tym jednak oręż jest cięższy do zatrzymania przez postronnych niż dyktowałaby to logika.

Posiadając Yomigaere na randze B osoba jest wystarczająco wprawiona, by kontrola własnego oręża nie stanowiła wielu tajemnic. Z łatwością przychodzi jej nagła zmiana kierunku, w jakim ta się porusza. Dzięki temu łatwiej też jest zareagować na nagłą zmianę kierunku lotu broni przeciwnika. Ułatwia to również, o ile Refleks osoby na to pozwala, z większą łatwością zbić nadlatującą broń miotaną oraz dystansową. Podobnie ma się z nagłym zatrzymaniem broni, chociażby łapiąc drzewiec całą dłonią bądź np. zapierając o coś jeden z jej końców. Szansa na przypadkowe uderzenie się własną bronią przy poprawnym jej użytkowaniu spada praktycznie do zera.
EkwipunekUbiór + ochraniacz Hany przewiązany w pasie, rozkładane bō, potion +2Si, potion +2W
► Pokaż Spoiler
Chakura no Mesu | Chakra Scalpelチャクラのメス
KlasyfikacjaIryō Ninjutsu, Kontrola Chakry
PieczęcieTygrys → Koń → Królik → Szczur → Pies
KosztPołowiczny na turę od ręki
ZasięgNa siebie
WymaganiaKontrola Chakry 7
Ta technika medyczna formuje czakrę w mały, ostry nóż. Może on być następnie wykorzystany do bardzo dokładnych cięć, niezbędnych przy operacjach i rozwarstwieniach anatomicznych. W przeciwieństwie do zwykłych skalpeli, Skalpel Czakry może rzeczywiście zrobić cięcie na ciele, ograniczając ryzyko zakażenia do niemal zera.
Skalpel Czakry może być również użyty ofensywnie, choć wymaga to dużej precyzji, aby technika była skuteczna. Ze względu na ten wymóg, użycie tej techniki ofensywnie jest bardzo nietypowe. W aktywnej walce nawet największy medyczny ninja nie będzie w stanie trafić dokładnie dla efektu śmiertelnych cięć, ale nadal może skutecznie przecinać tkanki mięśniowe i ścięgna, co spowoduje, że cel będzie unieruchomiony.
Nadeshiko 撫子
► Pokaż Spoiler
Gatunekkoń
Rozmiarduży
Ośmioletnia klacz przystosowana do jazdy pod siodłem oraz do ciągnięcia zaprzęgu. To łagodne i ugodowe stworzenie reaguje na komendy Seiry, a gdy zostaną rozdzielone spróbuje wrócić do miejsca gdzie ostatnio się widziały i kontynuować drogę do jej domu w Hanagakure no Sato. Możliwa jest defensywna oraz dystansowa walka z jej grzbietu, ale trudno będzie skłonić zwierzę do szarży... to nie jest wierzchowiec typowo wojenny. Da się dosiąść każdemu, kogo się nie boi, ale jeśli zostanie rozdzielona z Seirą to zignoruje rozkazy jeźdźca i zacznie jej szukać. Jeśli akurat nikt jej nie dosiada, a zaczyna się robić gorąco to sama ucieka i po jakimś czasie wraca po swoją panią. Głośni ludzie oraz tacy, którzy są wrogo nastawieni do Seiry wzbudzają jej nieufność... jako zwierze jest wyczulona na ludzkie emocje. Z powodzeniem uniesie na grzbiecie dwie dorosłe osoby i skróci podróż.
Awatar użytkownika
Orochi Sairai
Posty: 100
Rejestracja: 16 kwie 2022, 0:31
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:

Re: Trzy Stawy

Ciśnienie lekko skoczyło, gdy Tsuru, która to pojawiła się nagle i niespodziewanie w jego głowie po chwili zerwała kontakt. Czy to jakiś żart? Próba irytacji? Wchodziła mu bardzo głęboko w prywatność, gdyż zielonowłosy nie miał pojęcia jak dokładnie działa ta technika, a to oznaczało, że w jego głowie mogła równie dobrze przeglądać mu wspomnienia. I to... mu się nie podobało. Irytacja więc została, choć spokojnym oddechem próbował zapanować nad swoimi emocjami, które tak nie przystawały ninja, jakim to został dzięki Amegakure i na przekór własnej rodzinie.
Nie oznaczało to jednak, że planował ślepo się ich słuchać, a być może bycie niemalże "najsłabszym z miotu" sprawiło, że nie ufał za bardzo swojemu otoczeniu. Planował jednak pozostać uważny tak długo, jak tylko było to dla niego możliwe. Wędrowali przez las i jedynie skinął głową, nie planując komentować ślepego podążania za taką filozofią. Czy jeśli Kise-sama powie, by Mieko skoczyła w ogień, ta by to zrobiła? Czy jeśli powie, że czarne jest białe, to najwyraźniej ma rację? Cóż, Saiyori mogła oczywiście mieć pełną wiedzę o środkach, jakie udostępniała Takigakure i tutejszym medykom i członkom Iryō-tai i miałoby to sens. Nie znaczyło to, że nie wierzył w jej wiedzę. Jedynie to, że nie podobał mu się sposób tworzenia zdań przez członkinię klanu Hōzuki. Jednak tego - też nie komentował. Dopiero jej słowa sprawiły, że trochę sięgnął do swojej pamięci.
-Melisa lubi nasłonecznione i wilgotne miejsca, może przy jednym z tych trzech stawów. Dziurawiec zaś lubi łąki, więc tereny przy stawach mogą być dobrym miejscem dla tych dwóch. Rumianek jest trochę bardziej luźnym wyborem, jak dobrze pamiętam, choć dobrze by miejsce to nie było zanieczyszczone. Sprawdziłbym więc okolice najbliższego stawu. - powiedział niby stwierdzenie, choć ton nie wskazywał jakby był taki pewny - ot szukał potwierdzenia. -Przepraszam na moment. - powiedział, podchodząc bliżej bylicy i zrywając jej trochę, po czym dodał -Może pomóc na jelita, a jeden z pacjentów zjadł trujące grzyby. - wyjaśnił, tłumacząc po co trochę ich zebrał, po czym ruszył dalej za nią, aż ta nie zadała mu pytania, nad którym chwilkę się zastanowił, milknąc na dłuższą chwilkę, szukając odpowiedzi i odpowiednich słów. -Postęp sprawia, że w przyszłości można do niego zastosować etykę. Etyka zaś rzuca kajdany uniemożliwiając czasami zrobić niezbędnych poświęceń dla większego dobra. - nawet, jeśli to dobro było tylko i wyłącznie z jednoosobowej, egoistycznej perspektywy. -Dla mnie to pytanie jest więc raczej na zasadzie - czy chcę być wiatrakiem, który działa tak, jak ktoś mu wskaże, czy wiatrem, który je napędza. Wolę być wiatrem. - powiedział pewnym tonem - tak różnym od tego, gdy gadał o roślinkach. -Wybrałbym postęp, bez względu na koszty. Etyką mogą się kierować Ci, którzy wykorzystają efekty tego postępu. - zakończył, idąc dalej za kobietą i rozglądając się za ziołami, choć jej też nie spuszczał z oczu w miarę możliwości - tak... dla pewności.
Gdyby Tsuru ponownie się z nim połączyła, z tym samym pytaniem to z taką samą irytacją by jej jednak odpowiedział to co ostatnio - jak wyglądał gość, przypominając sobie wszystkie szczegóły i niuanse, możliwe, że nieświadomie (bo bladoskóry tego nie wie) wysyłając wspomnienia zarówno tego, jak wyglądał jego cień na jego namiocie, oraz jak wyglądał za namiotem Miry. Ale tak to szedł dalej, szukał ziół i liczył, że Mieko nie postanowi go zaatakować.
Chakra5 650
Użyte techniki
► Pokaż Spoiler
Użyte przedmioty
► Pokaż Spoiler
Awatar użytkownika
Hoshino Megumi
Posty: 39
Rejestracja: 06 cze 2023, 3:05
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Bank:

Re: Trzy Stawy

Podeszła do niej AIya i ją przytuliła. Wsparcie siostry to zdecydowanie to czego było jej teraz potrzeba, ale nie podziękowała, ani nie odwzajemniła gestu. Zwyczajnie nie miała siły, zamiast tego po prostu pasożytując na siostrze i czepiąc z jej miłości. Haruka również nie pozostawała bierna, aczkolwiek swoją miłość okazała w zupełnie inny sposób. Sposób który pozwolił Megu pozostać w pozycji w której się znajdowała jeszcze przez chwilę. Słysząc jej słowa jednak... poczuła ulgę, wdzięczność ale też lodowaty dreszcz który przeszył jej serce. Podejrzewała jak może się to skończyć i miała ogromną nadzieję że tak nie będzie. Nie chciała na to patrzeć i na szczęście nie musiała. Skulona i nie zmuszona do tego by ponownie wyjść na scenę. Słysząc odpowiedź Towy, Megu jednak odzyskała promyczek nadziei. Uznając że słowa starszej siostry - jak zwykle - nie były błędem. Wtedy jednak usłyszała słowa Pana Królika. I to nie były dobre słowa. Zmroziło ją, a gdy poczuła ciepło w sercu, poderwała głowę by spojrzeć na pana królika. Który się rozpadał.-Aaa-Jęknęła i podeszła na kolanach do królika, próbując wyłapać jego fragmenty. Te jednak topiły się na jej skórze. Chociaż się bała, próbowała złapać królika i przycisnąć go do siebie.-Nie znikaj. Nie znikaj. Nie tak miało być. Przestań.-Pomyślała bo słowa nie chciały jej przejść przez gardło. To miało pomóc? Jeśli tak, to Megu nie chciała pomocy. Chciała pana Królika. Chciała Satoru. Chciała swoje siostry. Psy Satoru. Ruike. Chciała wszystko. Nic nie chciała tracić. To było niesprawiedliwe. Nie tak powinno być. Spojrzała z niezrozumieniem na Aiye. Skąd miała wiedzieć co się dzieje? Wiedziała jednak, że nie podobało jej się to. Nie podobało jej się to ani trochę. Wszyscy ją wspierali. Aiya, Haruka, Pan królik. Była otoczona miłością. Tylko brała, ale nie potrafiła sama nic od siebie dać. Świat byłby lepszy bez niej. Pewnie nic z tego by się nie wydarzyło, gdyby jej nie było. Ale skoro tyle dostawała, to nie miała prawda się poddawać. Nie mogła zniknąć. Bo ci wszyscy którzy tyle jej dali - cierpieli by tak jak ona cierpiała teraz. Musiała wziąć się w garść. Dla nich wszystkich. Ale nie umiała. Czasami same chęci nie wystarczyły. Zwłaszcza kiedy było się kiepskim w tym, co się robiło. A Megu była kiepska we wszystkim. Może poza szyciem ubranek.
Awatar użytkownika
Yōgan Sayu
Posty: 118
Rejestracja: 11 lis 2021, 19:18
Ranga: Muryō no ninja
Discord: meei#6947
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:

Re: Trzy Stawy

Działy się rzeczy, dużo rzeczy na raz. A w samym centrum chaosu była Yōganka, która pomimo zmęczenia spowodowanego walkami oraz dużą utratą chakry czuła się jak ryba w wodzie. Czuła, że żyje. Ból? Jeden z wielu, nie pierwszy, nie ostatni - generalnie na ten moment nie poświęcała zbytnio uwagi. Rozległymi poparzeniami, utratą brwi (i godności) będzie martwiła się późniejsza Sayu. Teraźniejsza Sayu ma inne priorytety, a pierwszym z nich jest spuszczenie bardzo solidnego wpierdolu wróżce, która postanowiła manipulować ją swoim wyciem.
Pierwszy z entów został powalony; z nieukrywanym podziwem, niczym w spowolnionym tempie obserwowała, jak pięść Senju dosłownie rozpierdala łeb drzewa, a ten pada nieprzytomny na ziemię. Z jej ust, absolutnie niespecjalnie wyrwało się coś w stylu "Yahoooo!", pełne radości. To nie był jednak czas na ekscytację, bo poza tym jednym przeciwnikiem miały jeszcze kilka dup do skopania.
Totalnie kusiło ją, żeby zagazować wróżkę dokładnie tak, jak robiła to z wcześniejszymi przeciwnikami. Z racji, że nie chciała wpadać w paradę Fuuce i Smoczycom, które całkiem nieźle radziły sobie z drącą ryj wróżką, postanowiła skupić swoje siły na kolejnym encie. Za pomocą techniki Yōton: Sekkaigyō no Jutsu zamierzała unieruchomić go w dosyć podobny sposób, co tego poprzedniego; po trafieniu go w nogi oraz ręce, błyskawicznie schłodziła mieszankę, tak by uniemożliwić mu poruszanie się. Dostrzegła kątem oka, że Nibi rusza do ataku, toteż nie zamierzała włazić mu pod łapy. Nuhuhu, to by się źle skończyło, a fajnie byłoby mieć jakieś fragmenty ciała, które nie są poparzeniem.
- Dawaj, Nibi, WPIERDOL MU! - kibicowała kotkowi. Trochę mierzwiło ją, że nie miała okazji przetestować swojej nowej zabawki; niemal przebierała w nogami, bo energia aż ją rozpierała. Niestety, wskoczenie wprost pod łapy Nibiego to byłaby głupota. Totalna. A głupia absolutnie nie była.
Była gotowa do odskoczenia, gdyby Wróżka postanowiła ponownie wysłać coś w jej stronę, albo Ent byłby nieco mądrzejszy niż poprzedni. Dodatkowo, broniłaby się kataną, starając się sparować uderzenia i przyjąć je na klingę.
SpecjalizacjaYōton
Chakra2 015 - 2x300 (Yōton: Sekkaigyō no Jutsu) = 1 415
Aktywny styl walkiTANKEN-RYŪ B | Kendō C
► Pokaż Spoiler
Tanken-Ryū | Short Sword Style短剣流
KlasyfikacjaKenjutsu, Styl Walki
Wymagania---
Styl walki korzystający z krótkich ostrzy (długość do 60 cm), takich jak Tantō lub Wakizashi. Charakterystyczną cechą jest wykonywanie szybkich cięć lub pchnięć o niewielkiej sile. Styl wykorzystuje szybkość oraz refleks użytkownika, by w walce w zwarciu zapewnić sobie przewagę, dzięki licznym i celnym ciosom oraz unikom nie pozwalającym na otrzymanie obrażeń. Rany zadawane podczas korzystania z takiej metody walki zazwyczaj są lekkie, jednak po otrzymaniu ich odpowiedniej ilości przeciwnik szybko może zostać zneutralizowany, dzięki ich skumulowanemu efektowi. Styl ten najlepiej sprawdza się podczas walki w pomieszczeniach lub miejscach, gdzie ograniczona jest ilość przestrzeni dookoła.

Posiadając Refleks na poziomie 7 lub wyższym użytkownik jest w stanie wykonywać niewielkie zejścia lub wygięcia ciała jako uniki, jednak w praktyce prawie się nie przemieszczając, przez co lepiej wykorzystuje niewielkie przestrzenie.
Posiadając rangę A Tanken-Ryū użytkownik ma odpowiednie doświadczenie i obycie z krótkim orężem, by łatwiej zadawać ciosy o zwiększonej szansie na trafienie w punkty krytyczne. Może również walczyć dwoma krótkimi ostrzami na raz. Sprawność takiej walki jest oczywiście lepsza, jeśli posiadamy biegłość Oburęczności.
Posiadając rangę S Tanken-Ryū użytkownik przy wykonywaniu cięć jest w stanie przyłożyć ostrze do ciała i "przedłużyć" cięcie, sprawiając, że rana będzie zwyczajnie większa i bardziej krwawić, aniżeli gdyby wykonane było zwykłe cięcie.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu szybkość wykonywania ataków jest traktowana jak gdyby użytkownik posiadał szybkość o 1 poziom wyżej. Ten bonus nie łączy się z innymi podobnymi bonusami do statystyk wynikającymi z innych stylów walki.
Kendō | Way of the Sword剣道
KlasyfikacjaKenjutsu, Styl walki
Wymagania---
Jeden z podstawowych styli walki za pomocą katany. Styl ten znany jest w wielu miejscach na świecie, szczególnie jednak pielęgnowany jest w krajach, w których ciągle silna jest kultura Samurajów, gdyż to właśnie wśród korzeni ich historii swój początek ma Kendō. Jako styl walki, Kendō polega na wykorzystaniu katany bądź podobnego katanie ostrza. Podstawa stylu opiera się na horyzontalnych i wertykalnych cięciach oraz okazjonalnych pchnięciach, głównie wykorzystuje się chwyt dwuręczny dla zwiększonej siły ciosów i pewnego chwytu, niektóre ciosy wykorzystują jednak chwyt jednoręczny. W Kendō ważnym jest siła ramion, bystrość umysłu, praca dolnej partii ciała, obserwacja ruchów przeciwnika oraz stałe reagowanie na wszelkie zmienne, gotowość do kontry jak i utrzymywanie swych przeciwników na odległość ostrza.

Posiadając rangę C w Kendō oraz Siłę na poziomie 7 szermierz jest w stanie korzystać z stylu trzymając broń jedną ręką, sprawia to jednak, iż siła ciosów spada.
Posiadając rangę B w Kendō użytkownik nie ma problemów z użyciem ostrza o długości innej niż katana. Broń jednak nie może być większa od No-Dachi i krótsza od Wakizashi.
Posiadając rangę A w Kendō oraz Refleks i Szybkość na 7 Poziomie szermierz dzięki obserwacji pola bitwy i wielozadaniowości swego stylu, nieznacznie szybciej reaguje na ruchy innych uczestników potyczki.
Posiadając rangę S w Kendō oraz Refleks na 8 poziomie wojownik potrafi zablokować nadlatującą strzałę/bełt/pocisk o ile wie skąd zagrozenie nadlatuje.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu dzięki swojemu doświadczeniu oraz znajomości podstawowego stylu, ranga Kendō jest traktowana jaka o jeden większa przy starciu z innymi stylami bukijutsu.
Techniczki
► Pokaż Spoiler
Yōton: Sekkaigyō no Jutsu | Lava Release: Quicklime Congealing Technique熔遁・石灰凝の術
KlasyfikacjaYōton, Transformacja Natury
PieczęcieZając → Byk → Pies → Wąż
KosztRóżny od rangi
Zasięg25 metrów
Wymagania---
DodatkoweTechnika kosztuje 10pt
Ninja wypluwa duże ilości wapna wymieszanego z ciemnym popiołem. Po trafieniu w cel, ten zostaje oblepiony stworzonym materiałem, co mocno spowalnia jego ruchy. W przypadku trafienia w twarz, może nawet tymczasowo oślepić nasz cel. Na wyższych rangach dziedziny klanowej możemy sprawić, że mieszanka twardnieje na tyle, by uwięzić w niej przeciwnika. Wybitni mistrzowie potrafią nawet sprawić, by technika miała właściwości żrące. Ilość wapna zależy od ilości chakry włożonej w technikę oraz rangi klanowej.
 • D: za koszt standardowy D można wytworzyć 1m3 substancji;
 • C: za koszt standardowy C można wytworzyć 3m3 substancji. Po złożeniu pieczęci należy koncentrować chakrę przez czas równy złożeniu jednej pieczęci. Czas ten może być zredukowany przez odpowiednie atuty, wówczas czas składania pieczęci i koncentracji liczony jest jako wspólny;
 • B: za koszt standardowy B można wytworzyć 5m3 substancji. Po złożeniu pieczęci należy koncentrować chakrę przez czas równy złożeniu dwóch pieczęci. Czas ten może być zredukowany przez odpowiednie atuty, wówczas czas składania pieczęci i koncentracji liczony jest jako wspólny. Wymagania: Yōton B;
 • A: za koszt standardowy A można wytworzyć 7m3 substancji. Po złożeniu pieczęci należy koncentrować chakrę przez czas równy złożeniu czterech pieczęci. Czas ten może być zredukowany przez odpowiednie atuty, wówczas czas składania pieczęci i koncentracji liczony jest jako wspólny. Wymagania: Yōton A;
 • S: za koszt standardowy S można wytworzyć 10m3 substancji. Po złożeniu pieczęci należy koncentrować chakrę przez czas równy złożeniu jedenastu pieczęci. Czas ten może być zredukowany przez odpowiednie atuty, wówczas czas składania pieczęci i koncentracji liczony jest jako wspólny. Wymagania: Yōton S;
Posiadając Sennina Yōtonu i utrzymując pieczęć Węża, wapno twardnieje uniemożliwiając uwolnienie się.
Posiadając Specjalizację w Yōtonie i utrzymując pieczęć Węża, wapno twardnieje uniemożliwiając uwolnienie się.
Atuty
► Pokaż Spoiler
SurvivalAtut nabyty
Postać posiada wiedzę niezbędną do przetrwania w dziczy. Wie, gdzie szukać schronienia, jakie rośliny są jadalne czy choćby jak rozpalić ogień.
Ubiór
Ubranie + okulary. Zabrane z trupa haori.
"Co prawda trochę się ubrudziło od ziemi, ale nie odbierało mu uroku. W większości było ono czarne, jednakże czerwoną nicią ręcznie były wyszyte klonowe liście na całej powierzchni narzuty, w całkiem równych odstępach. Jak sama wierzchnia warstwa haori była raczej bawełniana, tak czerwona podszewka była bez wątpienia jedwabiem. Te posiadało również i haori himo, również w czerwonym kolorze o bardzo ładnym, "iglastym" splocie"
Kolor głos#b30000
Obrazek
Think Twice? I Don't Even Think Once
słowa
myśli
głos
Awatar użytkownika
Hoshino Haruka
Posty: 55
Rejestracja: 06 cze 2023, 3:04
Ranga: Muryō no ninja
Ranga dodatkowa: Idolka
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: Trzy Stawy

Aktualny strój★ Ubranko ★
Jak zareaguje nieznajoma na to wszystko? Nie miała najmniejszego pojęcia. To nie tak że jakoś specjalnie myślała nad tymi wszystkimi słowami, starała się jakoś ją przekonać czy nawet zmanipulować. Zwyczajnie, szczere emocje z niej się wylały. Nie mogła pozwolić na to, co ta przedwieczna wyprawiała. Nie mogła przymknąć oczu i po prostu tańczyć, śpiewać dalej, jakby nigdy nic. Były granice. Nie były jakimiś zimnymi shinobi którzy śmierć ludzi zjadali na śniadanie. Były idolkami z celem, ambicjami i pragnieniami. Żadnym z nich nie było usłuchiwanie takich tyrańskich rządów nieznajomej jaką spotkały zaledwie paręnaście minut temu. To też, Haruka spodziewała się wszystkiego. Najbardziej spodziewana była śmierć, choć nadzieję miała że przemówi jej do rozsądku. Ostatecznie, ich "pani" ruszyła się. Podeszła do niej, a Haruczka stała nieugięcie choć gdzieś w głębi duszy czuła, jakby jej kolana miały się lada moment ugiąć pod ciężarem osobowości przed nią.
- Hoshino Haruka. - odpowiedziała nie unikając wzroku kobiety przed nią. Spotykając się z nim. Nie uciekając. Ucieczka teraz uczyniłaby wszystko co do tej pory powiedziała zbędnym. Ugięcie się przed nią zaprzeczyłoby wszystkiemu za czym stała całym serduszkiem, to też starała się jak najbardziej zabić swoje zmartwienia i strach. Potem? Potem będzie potrzebowała długiej i gorącej kąpieli w onsenie, a także momentu na wypłakanie się w kącie - tak aby nikt nie widział jak to zawsze robiła w momentach słabości.

Potem? Nie wiedziała właściwie co potem zaczęło się dziać. Królik jakiego nie znała zaczął... znikać? Haruka nie rozumiała tego co się przed nią działo jeżeli miała być szczera. Zerknęła jedynie na Megu zmartwiona, podobnie jak to zresztą zrobiła Aiya. Nie pytała jednak o nic. Widziała jak ciut młodsza siostra się zachowała, jak zbliżyła się do królika i starała się go pochwycić. To było niebezpieczne. Definitywnie. Gdyby kobieta przed nimi zrobiła coś Megu, zamachnęłaby się czy cokolwiek - natychmiast zasłoniłaby siostrę własnym ciałem przymykając oczy. Nie rozumiała co teraz się dzieje, ale jako jedyna nie spotkała wcześniej tego królika. Kim on był? Co się działo? Nie miała pojęcia to też... nie interweniowała zbyt bardzo, jedynie jakby Megu miało się coś złego stać. Lub Aiyi, ale to było raczej wątpliwe na ten moment. I gdyby... no... było dość pokojowo, a boginii nie planowała zamachnąć się na jej siostrę? To schyliłaby się co by to podnieść wachlarz jaki ta upuściła. Otrzepałaby go lekko, złożyła i zwróciła w stronę kobiety. Był jej, mimo wszystko. Z czego no... tym razem, nie miała pojęcia czego się spodziewać. Niby widziała emocje u kobiety co było plusem, ale... nic więcej. Nie miała pojęcia co dalej.
Rzeczy
Chakra: 4 780 - 75 (Kokorogan, drugi etap) = 4 705

Główna Emocje: Miłość / Pożądanie
Dostępne emocje: Główne + Pozytywne
► Pokaż Spoiler | Techniki
Okura Reta Kanjō | Gifted Feeling贈られた感情
KlasyfikacjaKokorogan
PieczęcieZając → Szczur → Małpa → Zając → Szczur → Zając → Tygrys
KosztDwukrotny
ZasięgDotykowy
WymaganiaAktywny Kokorogan
Dlaczego ludzie tak bardzo lubią sztukę? Ponieważ lubią chłonąć emocje. Technika ta pozwala na całkiem prostą sztuczkę, mianowicie poprzez przelanie chakry na inną osobę jesteśmy w stanie przekazać mu obecnie odczuwane emocje. Skala i siła tych emocji nie jest jakaś wielka i ktoś komu został przekazany np. smutek wywołany śmiercią jakiejś osoby poczuje się maksymalnie jak po przeczytanie naprawdę smutnej książki. W przypadku, kiedy emocje użytkownika techniki są bardzo niewielkie, takie przekazanie ich może nie wywołać żadnego efektu. Płacąc koszt Dwukrotny na turę możemy podtrzymywać tak lekko przekazaną emocję. W innym wypadku, jest to jednorazowe przekazanie, a emocja ta może lada moment zniknąć.

Osoby z SW 6 i powyżej są jednak chronione przed tym efektem, chyba że nie opierają się takiemu zabiegowi.

Posiadając rangę S w Kokoroganie przekazywane uczucia nie są dłużej tłumione. Dotykana osoba odczuje uczucia użytkownika z taką samą siłą jak sam użytkownik, nawet jeśli te są bardzo wyraziste i mocne. Dalej jednak osoby z SW 6 i powyżej są na ten efekt odporne.
Posiadając Sennina w Kokoroganie możliwe staje się przelanie chakry na przedmiot, przekazując uczucia poprzez kontakt z przedmiotem. Maksymalnie można w ten sposób na raz "wzmocnić" 10 przedmiotów. Chakra na przedmiocie utrzymuje się przez 12 godzin.
Posiadając Specjalizację w Kokoroganie pieczęci nie są dłużej potrzebne, użytkownik nadal musi kumulować chakrę przez tyle czasu ile zajęłoby mu złożenie pieczęci.
Kyōkan | Empathy共感
KlasyfikacjaKokorogan
PieczęcieZając → Tygrys → Małpa → Zając → Dzik → Małpa
KosztStandardowy
Zasięg---
WymaganiaAktywny Kokorogan
Jedna z podstawowych technik znanych każdemu użytkownikowi Kokorogana przydatna nie tylko w prawdziwym życiu ale również na scenie! Mianowicie z drobną pomocą chakry użytkownicy serduszkowych oczu są w stanie wyciągnąć z siebie emocje, których aktualnie nie odczuwają. Potrzebujesz płakać na zawołanie? Done. Naturalny śmiech? Done. A może chciałbyś się zarumienić? Consider it - done. Technika ta pozwala po prostu na odtworzenie w samym sobie uczuć których się aktualnie nie czuje, celem wywołania konkretnej reakcji jak wspomniane łzy czy śmiech u samego użytkownika techniki.

Posiadając rangę C w Kokoroganie możemy pominąć 3 pieczęci.
Posiadając rangę B w Kokoroganie nie potrzeba już dłużej pieczęci składać pieczęci, ale czas kumulacji zostaje ten sam.
Posiadając rangę A w Kokoroganie czas kumulacji chakry jest zmniejszony o połowę.
Posiadając rangę S w Kokoroganie nie potrzeba już dłużej pieczęci składać pieczęci ani poświęcać czasu na kumulację chakry.
Kyūpiddo No Ya | Cupid's Arrowキューピッドの矢
KlasyfikacjaKokorogan
PieczęciePies → Zając → Baran → Dzik → Małpa → Tygrys → Małpa
KosztDwukrotny
Zasięg10 metrów
WymaganiaAktywny Kokorogan
Jutsu to pozwala wystrzelić pocisk naładowany wybraną przez użytkownika emocją. Osoba, która oberwie pociskiem otrzymuje zawarte w nim uczucia i zaczyna odczuwać je jak własne. Siła odczuwanych uczuć zależna jest od tego jak silna jest wola ofiary. Normalnie, ofiara czuje silnie uczucie, którym została trafiona i może ono wpłynąć na jej decyzje czy poczynania. Sam pocisk porusza się z Szybkością równą 5, co sprawia, że jest on raczej dość łatwy do uniknięcia jeśli będzie się go próbowało użyć z dalekiego dystansu. Pocisk ten jest wielkości większej monety, przypomina on gwiazdkę - białą lub czarną w zależności od tego czy wykorzystana została dobra, czy zła emocja. Za pociskiem ciągnie się "Ogon" jak przy komecie, w tym samym kolorze co sama gwiazdka, jest to jednak efekt czysto wizualny. Trafiona osoba odczuwa jedynie delikatny przebłysk uczucia jeśli jej SW jest większe niż 6. W przypadku w którym jej SW jest niższe od 4, ofiara odczuwa uczucie, którym została tak obdarowana i postępuje zgodnie z nim, ma ono ogromny wpływ na jej dalsze akcje. Osoby z SW powyżej poziomu 8 są natomiast całkowicie odporne. Użytkownik nigdy nie wpłynie w ten sposób na osobę z SW na poziomie 10, nawet jeżeli jego bonusy wynikające z dziedziny czy wspomagania by na to pozwalały.

Posiadając rangę B w Kokoroganie można pominąć 3 pieczęci.
Posiadając rangę A w Kokoroganie można pominąć wszystkie pieczęci, choć należy wciąż kumulować chakrę przez czas porównywalny do złożenia 4 pieczęci.
Posiadając rangę Sennin'a w Kokoroganie poziom SW przeciwnika potrzebny do skontrowania techniki jest zależy od SW użytkownika. Osoby z SW mniejszym od użytkownika o 2 stopnie odczują delikatny przebłysk uczucia, a te z SW mniejszym o 4 stopnie odczują je już bardzo mocno i ma ono ogromny wpływ na ich decyzję. Dalej jednak nigdy nie wpłynie na osobę z SW na poziomie 10.
Posiadając Styl walki Łukiem możliwe staje się wykorzystanie tej techniki poprzez wystrzelenie strzały której grot zmienia się w naładowaną uczuciem gwiazdkę. Tym samym zasięg, szybkość oraz precyzja techniki zależą od umiejętności strzeleckich użytkownika oraz samej wykorzystanej broni. Taka strzała nie zadaje jednak już normalnych, fizycznych obrażeń, tylko przekazuje uczucie.
► Pokaż Spoiler | Kokorogan
Kokorogan | Eyes of the Heart心眼
Kekkei Genkai klanu Hoshino jest jedną z mniej znanych zdolności na świecie, a sam nietypowy wygląd oczu członków klanu przez wielu uważany jest zwyczajnie za jakąś bardzo specyficzną mutację genetyczną. Tak jak nie należy ono do najbardziej znanych zdolności na świecie, tak przez wtajemniczonych często uważane jest za jedną z najpotężniejszych zdolności jakie trafiły w ręce ludzkie.

Promienista gwiazda Kokorogana tak jak swoim kształtem nie różni się specjalnie nawet pomiędzy członkami klanu, tak istnieją dwie jej wersje. Pierwsza, najlepsza i przez wszystkich lubiana wersja gwiazdy jest niesamowicie jasna, o wręcz białej kolorystyce. Reprezentuje ona pozytywne emocje pod jakie podciągane są również te neutralne. Druga wersja natomiast? Jest tą jakiej to członkowie klanu przeważnie się boją. Kompletne przeciwieństwo wyżej wspomnianej gwiazdy, ta jest czarna, emanująca wręcz negatywną, mroczną energią. Ta odpowiada za negatywne emocje. Zależnie od tego na jakich emocjach aktualnie skupia się użytkownik Kokorogana, taką barwę przybiera gwiazda w jego oku. W przypadku kiedy nie skupia się on na żadnej konkretnej emocji, barwa zależna jest od aktualnych dominujących emocji użytkownika.

Kokorogan posiada parę stopni rozwoju, jednak wizualnie nie różnią się one praktycznie niczym. Zawsze objawia się on jako promienista gwiazda w oku, choć im wyższy stopień rozwoju tym jaśniejsza i większa zdaje się być. W przypadku czarnej gwiazdy, zamiast jasności, ta staje się coraz ciemniejsza.

Naturalne oczy członków klanu Hoshino również mają w sobie gwiazdę, jakiej kolor jest zależny od akutalnie odczuwanych emocji. W momencie kiedy aktywują swoje Kekkei Genkai - ta zaczyna się jednak świecić, lub zmienia kolor zależnie od tego na jakiej emocji się skupiamy. Przeważnie objawia się ona w obu oczach, jednak są od tego wyjątki i niektórzy członkowie przebudzili Kokorogana tylko w jednym oku. Nie wpływa to jednak wcale na jego efektywność.
Zdobywanie i rozwijanie Kokorogana
Kokorogana nie trzeba zdobywać. Każdy członek klanu ma go bazowo odblokowanego, z racji urodzenia się z nim aktywnym. Wtedy też ustalane są Główne Emocje użytkownika Kokorogana, jakie często stanowią jego swoiste przeznaczenie. Szybko jednak usypiają z racji na utratę chakry i przy kolejnym przebudzeniu oko już nie jest aktywne. Muszą się nauczyć sami je uruchamiać i wyłączać. Potem pozostaje tylko kwestia opanowania go, lepiej bądź gorzej.

Sam rozwój go jednak nie jest już aż tak prosty. Przyjmuje się, że są cztery etapy rozwoju Kokorogana. Pierwszy jest bazowy jaki otrzymujemy tuż po urodzeniu. Dziecko emanuje wokół emocją jaka to jest jego Główną Emocją przez co szybko też usypia, z racji na utratę chakry temu towarzyszącą. Na tym etapie jesteśmy w stanie manipulować jedynie naszą Główną Emocją, żadnymi innymi.

Drugi etap odblokowuje dla nas zdolność do manipulacji wszystkimi uczuciami z jednej gamy - negatywnymi albo pozytywnymi. To którą gamę odblokujemy jest niezależne od posiadanych przez nas Głównych Emocji. Aby odblokować etap drugi, postać musi rozwinąć dziedzinę na poziom B i odczuć szeroką gamę silnych emocji danego rodzaju na fabule pod okiem MG. Wtedy ten, zależnie od emocji odczutych przez postać, decyduje jakie emocje odblokowaliśmy - pozytywne czy negatywne.

Trzeci etap odblokowuje się po rozwinięciu dziedziny na poziom S i odczuciu silnej gamy emocjonalnej z przeciwnego spektrum, niż dotychczas opanowane (pozytywne lub negatywne) na fabule pod okiem MG. Na tym etapie postać jest w stanie władać już dowolnymi uczuciami, choć dalej najsilniej będzie władać swoimi Głównymi Emocjami.

Czwartym etapem jest już dedykowane wspomaganie - Gugenka Kokorogan. Więcej o nim informacji znajdziemy w odpowiednim temacie. Samo jego odblokowanie wymaga opanowania etapu trzeciego i wątku rangi S pod okiem MG, nad którym to przebudzi się jego rozwinięty Kokorogan. Tak jak nie ma jednej zasady na jakiej zasadzie się to dzieje, przeważnie wymaga to niesamowicie wysokiego odczuwania swojej Głównej Emocji aby Kokorogan ewoluował.
Koszt utrzymania
Koszt utrzymywania jest płacony zależnie od etapu jaki odblokowaliśmy oraz aktualnego poziomu dziedziny.
Ranga dziedzinyPierwszy etapDrugi etapTrzeci etap
Poziom E100200350
Poziom D90175250
Poziom C75125150
Poziom B5075100
Poziom A254050
Poziom S101520
Jeżeli ktoś posiada tylko jedno oko płaci tylko połowę tego kosztu.

Koszta te obowiązują również podczas używania innych technik Kokorogana.
Zdolności Kokorogana
 • Główna Emocja - tak jak na późniejszym etapie rozwoju Dōjutsu możliwe jest manipulowanie najróżniejszymi emocjami, tak członkowie klanu od urodzenia mają wybraną przez los Główną Emocję. To nad nią jaką pierwszą są w stanie zapanować i to ona zawsze jest tym najsilniejszym uczuciem nad jakim członek klanu ma władze, nawet kiedy to później odblokuje pozostałe emocje. W praktyce, gracz wybiera ją w momencie stworzenia karty postaci. Taka Główna Emocja podczas testów SW przeciwko innym osobom ma +1 do swojego przelicznika lub jest zwyczajnie łatwiejsza do przekazania/odebrania jeżeli nie ma testu SW w technice. W przypadku osób, które Kokorogan zdobędą poprzez przeszczep czy w inny sposób - w momencie zdobycia oczu decydują o Głównej Emocji. Posiadając Specjalizację w Kokorogan członek klanu zamiast jednej Głównej Emocji, posiada dwie.
 • Manipulacja emocjami - niezależnie od aktualnego etapu rozwoju Kokorogana już od samego początku możemy mniej lub bardziej manipulować w jakimś stopniu emocjami innych, a także własnymi. Metody tej manipulacji są natomiast różne. Mogą to być aury pokrywające większe tereny jakie promują u innych np. uczucie nienawiści, a mogą to być lasery miłości jakie efekty sprawiają dopiero po trafieniu. Jakiej formy by jednak nie miały, techniki Kokorogana nie zadają obrażeń fizycznych. Zawsze tyczą się one wpłynięcia na konkretne uczucia. Manipulacja emocjami odbywa się w ramach odpowiednik technik.
 • Widzenie emocji innych osób - emocje te widziane są jako aura wokół innej postaci, a sama kolorystyka aury jasno mówi jaką emocje ten ktoś aktualnie odczuwa i użytkownicy Kokorogana mogą bez problemu rozpoznać tą emocję. Na podstawie gęstości czy intensywności aury natomiast, są w stanie ocenić jak silne jest uczucie aktualnie przez taką osobę odczuwane. Zdarzają się przypadki rzecz jasna, kiedy ktoś odczuwa parę emocji naraz. Wtedy aura ma wymieszany kolor, ale użytkownik Kokorogana jest w stanie rozpoznać te emocje i ocenić która jest mniej, a która bardziej intensywna. Im wyższy poziom dziedziny, tym bardziej dokładnie jest w stanie je rozdzielić, nie mając z tym żadnego problemu kiedy ma Kokorogan rangi S.
► Pokaż Spoiler | Używane atuty
TropicielAtut nabyty
Postać wie jak wyszukiwać i zacierać ślady. Czy będzie to podczas polowania w lesie czy na zbiegłego ninję, nie ma to znaczenia.
► Pokaż Spoiler | Styl walki
Kawanonagare | River flow川の流れ
KlasyfikacjaBukijutsu, Styl walki
Wymagania---
Styl walki korzystający z różnorakiej broni drzewcowej, takiej jak kij Bo czy też Naginata. Styl ten polega na utrzymywaniu szermierzy oraz innych wojowników walczących w zwarciu poza zasięgiem, nie pozwolenie im na zbliżenie się i walkę na ich warunkach. Odległość zachowuje się dzięki płynnym ruchom, unikom polegającym na odskokach oraz wykorzystaniu samej broni. Kawanonagare polega przede wszystkim na refleksie, użytkownicy tego stylu inspirują się płynącą rzeką, która nie wymaga siły czy też prędkości aby dotrzeć do celu - wystarczy jedynie poddać się prądowi. Opływać, unikać wszelkich zagrożeń dzięki wykorzystaniu terenu, posiadanej broni, własnej zręczności, znajomości swego ciała i obserwacji ruchów wroga, wyczekując odpowiedniego momentu do ataku. Duże znaczenie w tym wszystkim kryje się w wykorzystaniu broni nie tylko do atakowania, ale również i przemieszczania się.

Posiadając rangę A w Kawanonagare użytkownik jest na tyle zaznajomiony z swą bronią drzewcową, iż doskonale zna jej limity, środek ciężkości, wytrzymałość drzewca jak i własne ciało. Dzięki temu podczas przemieszczania się z pomocą swej broni refleks użytkownika traktowany jest jako nieznacznie większy.
Posiadając rangę S w Kawanonagare użytkownik jest w stanie wykonywać uniki i akrobacje z użyciem włócznie niezależnie od jej rozmiarów tak długo jak ma ku temu możliwości (zarówno fizyczne, jak i przestrzenne). Wiadomo, że w ciasnym korytarzu to się nie uda, jednak skorzystanie ze znacznie dłuższej włóczni na pustym placu? Żaden problem. Na posługiwanie się w akrobatyczny sposób drzewcem nie wpływają również wszelakie modyfikacje nietypowe dla tego rodzaju oręża.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu użytkownik stał się prawdziwym mistrzem w użytkowaniu swojego stylu i kontrolowaniu biegu walki dzięki swoim zgrabnym unikom oraz akrobacjom. Dzięki temu im dłużej trwa walka z użytkownikiem tego stylu tym bardziej przeciwnik daje się porwać w nurt i tempo narzucone przez przeciwnika, z każdą chwilą nieubłaganie tracąc inicjatywe. Tym samym każde 2 tury walki z użytkownikiem tego stylu obniżają przeciwnikowi Szybkość lub Refleks o 1 poziom do minimum 5 podczas korzystania z jego własnego stylu walki. Przerwanie wymiany ciosów na pełen post, resetuje licznik. Ten bonus nie łączy się z innymi podobnymi bonusami do statystyk wynikającymi z innych stylów walki.
[/spoiller]
Obrazek
Voice#BF00BF
Awatar użytkownika
Asahiran
Posty: 66
Rejestracja: 15 mar 2023, 22:22
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Bank:

Re: Trzy Stawy

Na twarzy Asahiran pojawił się pewien specyficzny uśmieszek, który wręcz emanował pewnością siebie i swoistym zadowoleniem, kiedy to Neghessa zareagowała na jej oświadczenie. Ha! To był czas pokazać, że istoty niższe powinny wrócić tam gdzie ich miejsce. Pełzając na ziemi! Smoczyca uniosła dłoń w powietrze, nad którą zaczął formować się feniks. Poczuła jak jej energia wręcz topnieje, będąc przelewana w ognisty twór. Zacisnęła zęby, skupiając się na swoim zadaniu. Przejmować się będzie później, teraz trzeba było uziemić brokatową krzykaczkę i to ona stała się celem ognistego ptaka. Z pewnym podziwem i może nawet nutką strachu Asa mogła śledzić jego lot i znacznie większą siłę niż zakładała. Jednak to nie był czas na spoczywaniu na laurach. Zanurkowała w pewnym dystansie za tworem i przyszykowała się do desantowania Fuu-chan. Już w tamtej chwili czuła, że przesadziła. Czyli... wszystko zgodnie z planem, prawda? Zgromadziła swoją wolę na tym, by bezpiecznie odstawić swoją towarzyszkę. Nawet jeśli w ostatnich momentach jej lot był widocznie zachwiany. W momencie wypuszczenia 'przesyłki', mogła odetchnąć, będąc zadowoloną, że się udało... a później... no później już mało rzeczy się liczyło. Obraz jej się rozmazywał, zanikając co chwila.
Uderzyła skrzydłami, by nabrać wysokości i lekko wyhamować...
Tylko, że uderzenie w ziemię przyszło znacznie szybciej niż się spodziewała, albo tak podejrzewała, czując pod sobą stabilną i twardą Matkę Naturę. Jak daleko jeszcze tak uleciała? Nie miała pojęcia. Podciągnęła ręce pod swoje ciało, by spróbować się nieporadnie podnieść chociaż trochę. Całe ciało było nieziemsko ciężkie, a głowa chyba najbardziej. Więc niczym nieporadne dziecko, podparła się na łokciach i czole, próbując przejść do klęczków. Skrzydłami nie przejmowała się w ogóle, nawet nie próbując ich złożyć. Odkaszlnęła garścią trawy i ziemi.
- Zwykle mi się to nie zdarza... - Jęknęła niezadowolona, nie bardzo wiedząc czy jest w ogóle w stanie przejąć się bólem, który szturchał cały czas jej ciało. Musiała się przez chwilę skupić się na swoich myślach, by przypomnieć sobie, że nie jest tutaj sama. Nie wiadomo czy to ton Neghessy, czy też jej konkretne słowa, sprawiły że coś szarpnęło całym ciałem smoczycy. Drżące dłonie zacisnęły się na naszyjniku.
- Obiecałaś... - Wyrzuciła jedynie z siebie, niczym małe dziecko, które uświadomiło sobie, że pomimo wcześniejszych zapewnień i obietnic, dorośli nie zamierzają trzymać się danego słowa. Miały w końcu znaleźć jej te ciało, prawda? Miała jej dać znać gdy będzie na granicy energii, by obie strony były świadome sytuacji i jakoś znalazły odpowiednie rozwiązanie, prawda?
W tej chwili Asa potrzebowała, by jej myśli biegły jak szalone, a jedyne co mogła robić to, trzymać się tej jednej myśli, która utrzymywała jej świadomość. - Co będzie... z Tobą? - Zacisnęła zęby, mając niejako świadomość do czego dąży Wieczna. Mimowolnie jej oczy zaszły łzami, poczuła dziwny ból w sercu... co było dziwne... nieoczekiwane... może nie obce... ale nie sądziła, by ta chwilowa relacja będzie w stanie uderzyć ją mocniej, niż ostatnie lądowanie...
Nawet jeśli nie chciała tego wszystkiego, nawet jeśli chciało jej się krzyczeć, podnieść się i udowodnić Wiecznej, że to nie jest koniec... to cząstka niej wiedziała, że nie ma innego wyjścia. Próbowała podnieść się... przynajmniej na tyle, by usiąść na własnych nogach, zawsze trzymając jedną ręką wisior. Opatuliła się jeszcze skrzydłami by ostatecznie złapać go oburącz i zaciskając zęby tak mocno jak powieki, dźgnąć się kłem w środek klatki piersiowej. Czy starczy jej siły? Czy też może magiczna moc kryształu zrobi swoje i da radę przebić się przez własne ciało? Nie wiedziała... liczyła, że nie będzie musiała rzucać się na kryształ, by coś osiągnąć...
- Nie myśl, że Tobie odpuszczę, Neghessy. - Rzuciła jeszcze przed samym uderzeniem... Co miało to znaczyć? Chyba sama nie wiedziała....
RewardEventowy!
Chakra315
SpecjalizacjaRyūgū / Katon
AtutyTolerancja, Ninja
► Pokaż Spoiler | Atuty
TolerancjaAtut nabyty
Postać w wyniku różnych doświadczeń zyskała zwiększoną odporność na różne warunki pogodowe i ich zmienność. Dzięki temu lepiej znosi mrozy czy upały, nawet jeśli nie są one naturalne dla jego miejsca urodzenia. Atut tolerancji daje lepsze efekty wraz z wyższym atrybutem Wytrzymałości, pozwalając na wyższych poziomach (8+) negować nawet negatywne skutki bardziej wymagających warunków atmosferycznych, jak np. burze piaskowe, nienaturalnych źródła temperatur jak ogniska czy lodowce, a w przypadku naprawdę Wytrzymałych postaci - nawet słabsze techniki wpływające na temperaturę mogą nie odnosić skutków na postaci, co jest w pełni zależne od MG.
NinjaAtut nabyty
Podstawową zdolnością dla shinobi jest umiejętność cichego poruszania się, a wraz z nią niesamowicie często w parze idzie umiejętność kamuflażu. Posiadacz tego atutu zwyczajnie jest lepiej w stanie się ukryć przed innymi oraz przemieszczać się niemalże bez wydawania jakiegokolwiek dźwięku. Czy to lepiej przykucnie za jakąś zasłoną, czy po prostu bardziej efektywnie będzie poruszał się w cieniu, nie ma to znaczenia. Zwyczajnie, wie jak się ukrywać zarówno podczas poruszania się jak i podczas czekania w miejscu. Tylko osoby o naprawdę wyczulonym zmysłu słuchu byłyby w stanie wyłapać osobę z tym atutem, z racji na to że kiedy chce, to praktycznie każda jego akcja jest bezszelestna - w granicach rozsądku. Dzięki temu idealnie nadaje się do zadań wymagających ciszy i dyskrecji.
Techniki
► Pokaż Spoiler | Techniki
► Pokaż Spoiler | Jun'nō
Jun'nō | Adaptation順応
KlasyfikacjaRYŪGŪ, TRANSFORMACJA NATURY, TECHNIKA TRANSFORMACJI
PieczęcieWąż → Wół → Dzik → Smok → Tygrys → Pies
KosztStandardowy
ZasięgNa siebie
Technika pozwalająca na ukrycie smoczych cech. Ogon, rogi czy łuski, zostają wchłonięte w ciało potomka smoka, a gadzie tęczówki czy szpiczaste uszy ponownie wyglądają na ludzkie. Sam proces wchłonięcia trwa około 2 sekundy. Dzięki temu użytkownik może spokojnie przebywać i podróżować wśród ludzi bez ryzyka rozpoznania. Jako, że smocze cechy dosłownie są wchłaniane w ciało, to nie pojawiają się pod wpływem zwykłych obrażeń czy dekoncentracji użytkownika.
Cofnięcie tej techniki zależne jest od woli użytkownika i jest to również proces, który zajmuje tyle samo czasu co wchłonięcie. Samoistne cofnięcie techniki następuje również w momencie zaśnięcia czy śmierci smoka.

Posiadając rangę B w Ryūgū, ilość pieczęci zmniejsza się do 3
Posiadając Sennina w Ryūgū, można błyskawicznie pozbyć się smoczych cech, bez całego procesu wchłaniania. Przykładowo, smok może "zrzucić" ogon, który po chwili rozpada się, w zależności od posiadanego żywiołu, nie będąc w stanie wywołać żadnych obrażeń podczas tego procesu:
 • Katon: zrzucone cechy rozpalają się do czerwoności po czym zamieniają się w popiół.
 • Suiton: zrzucone cechy zamieniają się w gęstą płynną substancję po czym rozpływają się.
 • Fūton: zrzucone cechy po prostu rozwiewają się na wietrze.
 • Raiton: zrzucone cechy zaczynają rozpadać się pod wpływem wyładowań elektrycznych.
 • Doton: zrzucone cechy twardnieją po czym rozsypują się.
Posiadając Specjalizację w Ryūgū, możliwe jest pominięcie pieczęci. Czas mieszania chakry trwa jednak tyle, ile trwałoby faktyczne ich złożenie.
► Pokaż Spoiler | Ryū no Tsubasa
Ryū no Tsubasa | Dragon's Wings竜の翼
KlasyfikacjaRyūgū
PieczęcieWół → Wąż → Smok → Baran → Ptak
KosztPodwójny + Standardowy C na turę za pokrycie żywiołem
ZasięgNa siebie
Wymagania---
Czym byłby smok bez zdolności lotu? Jako jedna z najczęściej wykorzystywanych transformacji, zyskała sobie miano zupełnie oddzielnej techniki. Poprzez skumulowanie energii i złożenie pieczęci, możliwe jest wyrośnięcie na plecach pary smoczych skrzydeł. Są one pokryte łuskami i posiadają wytrzymałość taką, jak użytkownik techniki. W swej domyślnej formie są one stosunkowo niewielkie - ich rozpiętość jest niewiele dłuższa od długości ramienia, pozwalając na lot, jakiego prędkość jest nieznacznie szybsza od Szybkości ich posiadacza. Po 5 turach nieprzerwanego lotu w linii prostej, możliwe jest jednak rozpędzenie się na tyle, że Szybkość lotu traktowana jest tak, jakby osoba posiadała ów statystykę o poziom wyższą, niż w rzeczywistości. Ponieważ nie jest to lot w żaden sposób stymulowany chakrą, a opierający się na wykorzystaniu posiadanej pary kończyn, to atrybuty fizyczne odpowiadają za jego jakość. Możliwy jest lot niosąc cięższe obiekty bądź innych ludzi tak długo, jak Siła takiej osoby pozwala na w miarę swobodne przemieszczanie się z podobnym obciążeniem. Koszt ponoszony jest tylko za stworzenie oraz schowanie skrzydeł. Te pełnią swoja funkcję tak długo, dopóki ich użytkownik ma dość siły i energii do ich utylizacji. Uszkodzone bądź odcięte bolą i mogą krwawić, jednak ponowne użycie techniki do ich odtworzenia bądź schowania niweluje ów problem.

Posiadając dziedzinę żywiołową na randze C, skrzydła zyskują dodatkowe właściwości:
 • Katon: skrzydła pokryte są warstwą ognia, niegroźną dla samego użytkownika techniki. Nie wpływa to na ich twardość, jednak techniki oparte na powietrzu rangi D nie są w stanie ich zranić, a te rangi C są w stanie uszkodzić je w mniejszym stopniu.
 • Suiton: skrzydła zdają się być częściowo stworzone z wody. Nie wpływa to na ich twardość, jednak techniki oparte na ogniu rangi D nie są w stanie ich zranić, a te rangi C są w stanie uszkodzić je w mniejszym stopniu.
 • Fūton: skrzydła zdają się być częściowo stworzone z wirującego powietrza. Nie wpływa to na ich twardość, jednak techniki oparte na błyskawicach rangi D nie są w stanie ich zranić, a te rangi C są w stanie uszkodzić je w mniejszym stopniu.
 • Raiton: skrzydła zdają się być częściowo stworzone z wyładowań elektrycznych. Nie wpływa to na ich twardość, jednak techniki oparte na ziemi rangi D nie są w stanie ich zranić, a te rangi C są w stanie uszkodzić je w mniejszym stopniu.
 • Doton: skrzydła wyrastają ciemniejsze, o bardziej chropowatej fakturze. Nie wpływa to na ich twardość, jednak techniki oparte na wodzie rangi D nie są w stanie ich zranić, a te rangi C są w stanie uszkodzić je w mniejszym stopniu.
Posiadając Ryūgū na randze B, płacąc podwójny koszt rangi B możliwe jest stworzenie dużo większych skrzydeł, będących w stanie w całości zasłonić osobę je posiadającą jak i otoczyć do trzech osób ściśniętych tuż przed nią. Skrzydła te posiadają również nieco większą wytrzymałość, będąc w stanie drastycznie zmniejszyć obrażenia technik C od odpowiednich żywiołów, oraz osłabić te rangi B. Ich ogólna wytrzymałość dalej zależy od Wytrzymałości użytkownika. Koszt pokrycia ich danym żywiołem wynosi wówczas Standardowy B na turę.
Posiadając Ryūgū na randze S, możliwe jest pominięcie pieczęci. Zamiast tego należy kumulować chakrę tyle czasu, ile zajęłoby ich złożenie.
Posiadając Specjalizację w Ryūgū, szybkość lotu osoby traktowana jest jak o 1 większa niż wynika to z posiadanej Szybkości.
► Pokaż Spoiler | Ryū no Hōkō
Ryū no Hōkō | Dragon's Roar竜の咆哮
KlasyfikacjaRyūgū, Transformacja Natury
PieczęcieCzas kumulacji chakry jak przy 4 pieczęciach
KosztRóżny
ZasięgBazowo 12 metrów
WymaganiaDziedzina żywiołowa na randze C
DodatkoweTechnika kosztuje 10 PT
Sztuka kumulowania chakry żywiołów pod postacią fali wysłanej tuż przed sobą nie jest czymś obcym dla nikogo, kto nawet zaczyna przygodę z użytkowaniem chakry, nawet nie mając konieczności, by posiadać gadzie geny. Kiyohime proces ten przychodzi jednak znacznie łatwiej sprawiając, że stworzony podmuch są w stanie wykonać nieco szybciej i na większy zasięg, zachowując całą swoją siłę. W zależności od opanowanego żywiołu, "ryk" rzecz jasna przybiera różne formy:
 • Katon: technika przyjmuje formę ciągłego podmuchu ognia wydmuchiwanego przez usta. Na randze D ogień ten miałby problem nawet z podpaleniem przedmiotów, na randze B jest w stanie dokonać poważnych poparzeń, a jego najsilniejsza forma na randze S potrafi nawet topić skały!
 • Suiton: technika przyjmuje formę ciągłego strumienia wody wypluwanego przez usta. Na randze D głównie potrafi popychać przeciwników, podczas gdy ranga B jest w stanie zadać dodatkowo poważniejsze rany obuchowe, a S - zmiażdżyć ciśnieniem kończynę czy dwie.
 • Fūton: technika przyjmuje formę ciągłego podmuchu skompresowanego powietrza wydmuchiwanego przez usta. Na randze D głównie potrafi popychać przeciwników, podczas gdy ranga B jest w stanie zadać dodatkowo głębsze rany cięte, a S - odciąć pędem powietrza kończynę czy dwie.
 • Raiton: technika przyjmuje formę ciągłego "gradu" wyładowań elektrycznych wystrzeliwanego z ust. Na randze D jest w stanie wywołać nieprzyjemne, acz niegroźne kopnięcie, na randze B porazić mięśnie i utrudnić poruszanie nimi, zaś na wyższych rangach doprowadzić nawet do całego paraliżu.
 • Doton: technika przyjmuje formę ciągłego "strumienia" żwiru wystrzeliwanego z ust. Na randze D są to najczęściej niewielkie drobiny zdolne do bardzo powierzchownych otarć. Na randze B można liczyć już na większe ziarna lecącego z z szybkością zdolną pozdzierać skórę, podczas gdy na randze S: zedrzeć z przeciętnych ludzi mięśnie aż do gołych kości.
Oznacza to, że technika w wykonaniu dwóch różnych przedstawicieli klanu, może, chociaż nie musi, przybrać różne formy w zależności od posiadanych predyspozycji - które w tym wypadku odnoszą się przede wszystkim do opanowanego żywiołu. Co więcej, podczas użycia techniki można usłyszeć charakterystyczny "ryk", jaki towarzyszy ofensywnej części. Zostaje jeszcze kwestia samej siły, jaka zależy od umiejętności użytkownika i włożonej w nią energii:
 • Ranga D: koszt równy standardowemu kosztowi D, jaki zamienia się w koszt na turę w przypadku chęci podtrzymania strumienia. Zasięg równy 12 metrom. Strumień posiada średnicę 1 metra. Zdolny jest popchnąć przeciwnika czy złamać/zniszczyć gałązki drzew;
 • Ranga C: koszt równy standardowemu kosztowi C, jaki zamienia się w koszt na turę w przypadku chęci podtrzymania strumienia. Zasięg równy 18 metrom. Strumień posiada średnicę zwiększoną o 50 centymetrów [150cm]. Jest on zdolny przewrócić człowieka czy złamać grubsze gałęzie;
 • Ranga B: koszt równy standardowemu kosztowi B, jaki zamienia się w koszt na turę w przypadku chęci podtrzymania strumienia. Zasięg równy 24 metrom. Podmuch posiada średnicę zwiększoną o 50 [200cm] centymetrów. Zdolny jest złamać kości zwykłym ludziom, doprowadzić do poważnych obrażeń czy obić drugiego człowieka, jak też złamać/zniszczyć drzewa o cienkim pniu. Czas kumulacji chakry wzrasta o 1 dodatkową pieczęć. Wymagania: Ryūgū B
 • Ranga A: koszt równy standardowemu kosztowi A, jaki zamienia się w koszt na turę w przypadku chęci podtrzymania strumienia. Zasięg równy 30 metrom. Podmuch posiada średnicę zwiększoną o 50 [250cm] centymetrów. Strumień taki potrafi już zabić co słabsze osoby gruchocząc im kości lub spalając skórę i tkanki bądź dotkliwie zranić bardziej wytrzymałych. Ściany czy drzewa nie stanowią dla techniki problemu burząc bądź niszcząc je z łatwością w inny sposób. Czas kumulacji chakry jest o 2 pieczęcie dłuższy względem podstawowego jego czasu. Wymagania: Ryūgū A
 • Ranga S: koszt równy standardowemu kosztowi S, jaki zamienia się w koszt na turę w przypadku chęci podtrzymania strumienia. Zasięg równy 36 metrom. Podmuch posiada średnicę zwiększoną o 50 [300cm] centymetrów. Osoby słabsze zdolny jest zmiażdżyć samym ciśnieniem, spalić ogromną temperaturą bądź doprowadzić do stanu krytycznego oraz śmierci w inne przewidziane metody przewidziane przez użyty żywioł. Stanowi nie mniejsze zagrożenie dla bardziej zaprawionych w boju, mając wystarczająco siły, by nie tylko pogruchotać kości, ale też zmiażdżyć organy wewnętrzne. Zdemolowanie całych budynków za pomocą tego poziomu tejże techniki nie sprawia problemu. Czas kumulacji chakry zostaje zwiększony o dodatkowe 6 pieczęci względem podstawowego jego czasu. Wymagania: Ryūgū S
Posiadając Sennina w Ryūgū, możliwe jest skumulowanie całego strumienia w konkretnym miejscu pod postacią kuli złożonej z danego elementu, wyplutej przez użytkownika techniki. Kulę można zatrzymać w każdym dowolnym momencie wzdłuż przebytej trasy sprawiając, że osoby będące w jej środku otrzymają dotkliwsze obrażenia w zamian za zmniejszenie szerokości jego "ogona" o 75%. Po tym kuli nie da się przesunąć. Utrzymuje się tyle czasu, ile utrzymywałby się standardowy strumień. Wizualnie można przyrównać efekt do kuli ognia tworzonej na niższych rangach przy Katon: Gōkakyū no Jutsu.
Posiadając Specjalizację w Ryūgū, czas kumulacji chakry spada o połowę na każdej z rang.
► Pokaż Spoiler | Katon: Karyū Endan
Katon: Karyū Endan | Fire Release: Fire Dragon Flame Bullet火遁・火龍炎弾­
KlasyfikacjaKaton, Transformacja Natury
PieczęcieBaran → Koń → Wąż → Smok → Szczur → Wół → Tygrys
KosztDwukrotny na turę od jednego Smoka
Zasięg20 metrów
Wymagania---
Użytkownik wypluwa z ust płomienie, które następnie kształtują się w formę prawdziwego smoka. Jesteśmy w stanie kontrolować każdego z nich, używając ich do walki z dużą ilością przeciwników, ale też do walki z jednym przeciwnikiem, doprowadzając do sytuacji, w której unikanie ataków jest znacznie trudniejsze. Oparzenia powodowane przez tą technikę są dotkliwe.

Posiadając rangę A w Katon możemy kontrolować maksymalnie 2 smoki.
Posiadając rangę S w Katon możemy kontrolować maksymalnie 3 smoki.
Posiadając Specjalizację w Katonie temperatura smoków rośnie gwałtownie, powodując dotkliwe poparzenia.
► Pokaż Spoiler | Utaiza
Utaiza | Fiery God Of The Skyうたいざ
KlasyfikacjaKaton, Transformacja natury, Transformacja kształtu
PieczęciePtak → Koń → Smok → Tygrys → Koń → Ptak → Smok → Baran → Koń → Połowiczny Ptak
KosztPodwójny za stworzenie
Standardowy za kontrolę na turę (za 1 twór)
Zasięg30 m
Wymagania---
Po złożeniu serii pieczęci, użytkownik kumuluje w otwartej dłoni chakrę żywiołu ognia, która z początkowej fazy niewielkiego płomienia przeradza się w ognistego ptaka, powszechnie nazywanego feniksem. Twór ten ma około 3 metrów wysokości w grzbiecie, 8 metrów długości i 5 m rozpiętości skrzydeł. Dopóki podtrzymywana jest ostatnia pieczęć, kontrola techniki jest w pełni zależna od naszej woli. Należy jednak wiedzieć gdzie się on znajduje lub w jaki teren będzie wysyłany. Alternatywnie - wystarczy sam kontakt wzrokowy do sterowania feniksem. Prędkość ognistego ptaka można porównać do Szybkości i Refleksu na poziomie 7.

Po wejściu w kontakt z czymkolwiek następuje wybuch płomieni o promieniu 5 m. Oberwanie grozi zagrażającymi życiu poparzeniami, ocenianymi przez MG na podstawie zasięgu, sytuacji itp.

Posiadając rangę S w Katon zasięg kontroli techniki rośnie do 90m.
Posiadając Specjalizację w Katon możemy stworzyć oraz kontrolować 2 feniksy jednocześnie.
Posiadając Sennina w Katon zmieniając ostatnią pieczęć na Tygrysa, możemy zdetonować twór w dowolnym momencie.
Awatar użytkownika
Norka
Posty: 662
Rejestracja: 29 lip 2022, 0:50
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: Trzy Stawy

Arc II: Pierwsza KonfrontacjaWidmo zniszczeń
Tura23
Grupa wsparcia:Kise Sayori [NPC], Yui [NPC], Orochi Sairai, Sabaku no Kumari, Shinohara Tsuru
Sairai miał wiele wątpliwości co do tego w jaki sposób się zachowywała Mieko, która najwidoczniej ślepo słuchała się Saiyori – postanowił jednak zachować swoje uwagi dla siebie, nie zamierzając mówić ich na głos. Raczej nie było to mile widziane. To na jaki temat zabrał głos, to pytanie, które zostało przez Hōzuki zadane. Ta ze spokojem wymalowanym na twarzy słuchała co miał ten do powiedzenia, a gdy skończył, przytaknęła głową i nawet się lekko uśmiechnęła.
Bardzo dobrze – pochwaliła go kobieta. – Tak też się składa, że prowadzę nas w tamtym kierunku – dodała zaraz potem i w sumie chyba na to wskazywało? Sairai mógł zobaczyć jak drzewa powoli teren zaczyna być coraz rzadziej porośnięty drzewami, co mogło świadczyć o tym, że zbliżali się do stawu właśnie. – Śmiało – odparła jedynie na jego prośbę o zatrzymanie się, gdy ten chciał zebrać bylicę. Zaraz potem padło kolejne pytanie… i Mieko wydawała się być bardziej zaciekawiona odpowiedzią ze strony Orochiego, aniżeli wtedy, gdy zapytała go gdzie potrzebne im zioła mogły rosnąć. I z każdym słowem wypowiadanym przez Sairaia, wydawała się być… nieco bardziej zainteresowana tym co mówił. – Postęp w medycynie jest możliwy tylko wtedy, gdy sięgamy po metody, które wydają się być nieetyczne, ale dzięki nim jesteśmy w stanie zrozumieć dane procesy lepiej. Czy pierwsi lekarze znaliby ludzką anatomię, gdyby nie podjęli się wcześniej rozkrojenia zwłok? – rzuciła dosyć retorycznym pytaniem… I wydawało się, że w tej kwestii Sairai i Mieko się ze sobą zgadzali. – Jesteś w Iryō – tai, prawda? W której dywizji? – zapytała nagle Hōzuki. Jednocześnie dotarli do jednego stawu, który znajdował się na ogromnej polanie, gęsto porośniętej, trawa sięgała Sairaiowi niemalże do samych kolan. I była niestety mokra ze względu na deszcz, przez co chodzenie po niej zdecydowanie mogła pomoczyć mu spodnie. No i dorobił się zadyszki przez ten spacer. Słabości jego ciała zaczęły się odzywać, a jeszcze przecież trzeba było zebrać te nieszczęsne zioła i jeszcze wrócić do obozu...
Tsuru zaczęła nabierać coraz większych podejrzeń względem Meiry, o której żadnych informacji nie znalazła we wspomnieniach Momo – na dodatek te też wydawały się być w swoisty sposób zapieczętowane, że nie wiedziała, co się stało dalej. To wzbudziło czujność Shinohary, którą zamierzała się podzielić z Saiyori i klonem Yui. Odpowiedziała jej Kise, niemal od razu.
To by tłumaczyło tę igłę w jej mózgu… nie wyciągnę jej jednak tutaj, nie w tych warunkach – powiedziała Kise, której klon wciąż leczył dziewczynę, a chociaż tak to wyglądało, sama Tsuru nie miała żadnych umiejętności w tym zakresie. Momo jednak wciąż była nieprzytomna i jedynie pojękiwała.
Jakieś dwa kilometry stąd, w lesie… I nie była sama. Przecież mówiłam, że znalazłam jej oddział, ale oprócz niej wszyscy byli martwi. Chciałam spróbować ratować chociaż ją – odrzekła Meira, brzmiąc jednak na widocznie zirytowaną...
Bycie czujną, zarówno przez Tsuru jak i samego klona Yui, zdecydowanie się popłaciło, bowiem nagle Shinohara mogła poczuć jak „pies” nagle wypuszcza z siebie chakrę. Gdyby nie Yui, która chwyciła Tsuru i dosłownie teleportowała się z nią metr dalej. Gdyby nie pomoc Uchihy, to zostałaby przebita na wylot lodowymi kolcami… co też mogło dziwić, biorąc pod uwagę fakt, że tej techniki NA PEWNO użył pies, bowiem Meira nie kumulowała chakry.
To był ten moment, w którym Tsuru postanowiła użyć jednej z klanowych technik. Dosłownie w tym samym momencie pochwyciła psa a także i Meirę – tę drugą jednak jedynie na ułamek sekundy szybko zostało przerwane i się wyrwała z techniki Shinohary, odskakując do tyłu. Pies był jednak unieruchomiony i to właśnie w jego stronę poleciała Yui, by szybko i bez większego zastanowienia ściąć mu głowę. I jak w pierwszej chwili wydawało się, że to zadziałało, to po chwili mogły zobaczyć, że zamiast psa była była lodowa figura, a sam Rigitsu wycofał się do swojej pani.
No to chyba nie będzie dało się po dobroci – mruknęła niezadowolona Meira. Tsuru mogła poczuć jak ta kumuluje chakrę, by zaraz potem wypluć w jej stronę strumień wody. Miałaby zdecydowanie problem z jego uniknięciem, gdyby nie to, że klon Yui dosłownie w niego wskoczył, przyjmując uderzenie na siebie, by też puffnąć.
Zmuszanie medyka do walki to naprawdę okropna rzecz, Meira – chan – odparła Saiyori.
Tsuru mogła zobaczyć, jak prawe oko Kise się zmienia… białko stało się czerwone, tęczówka zaś czarna z poprzeczną źrenicą. Zaraz potem Saiyori wyciągnęła szybkim ruchem ze swojej pochwy katanę, która również nie wyglądała tak, jak większość tego typu mieczy – nie miała bowiem ostrza na całej długości, a jedynie dosłownie na czubku, który również się pokrył czerwoną cieczą, czymkolwiek ona była. Potem zaś Saiyori wybiła się w kierunku ich przeciwników. Była ponadprzeciętnie szybka, bez wątpienia. Mimo że Meira posłała w jej stronę dwa wodne gejzery, to uniknęła ich bez większego problemu, by dostać się do ich przeciwniczki, którą dźgnęła końcówką swojego miecza, który jednak przez nią przeszedł, a ciało Meiry wydawało się być niczym z wody. Rigitsu najpewniej próbował wykorzystać efekt zaskoczenia i jakby próbował lodem pokryć nogi Kise, ta jednak szybko odskoczyła w bok, wykazując się sporym refleksem. Nie zmieniało to jednak faktu, że walczyła sama na dwóch. Seira znajdowała się obecnie jakieś ponad 5 metrów od przeciwników.
Grupa szturmowa:Senju Ayaka [NPC], Fuuka, Yōgan Sayu, Lin, Sukebe Seira, Haganetsuka Josei, Asahiran

Asahiran zdecydowanie mogła być z siebie dumna, jeżeli chodziło o atak, który wykonały wraz z Neghessy. Umożliwiła reszcie drużyny działanie poprzez zrzucenie wróżki z nieba, przy okazji ją jeszcze widocznie parząc. Kosztowało ją to zdecydowanie sporo chakry i teraz ledwo co trzymała się na nogach, na granicy świadomości i mogła jedynie dziękować sobie z przeszłości, że wypiła ten specyfik zwiększający Wytrzymałość, bo chyba tylko to ją zakotwiczało ze rzeczywistością… choć nie do końca. Miała wrażenie, że obecność Wiecznej z tyłu głowy również nie pozwalała jej na utratę przytomności. Mimo wszystko, czuła swoiste zadowolenie, nawet jeśli nie była w stanie zbyt wiele zrobić dalej, aczkolwiek jakoś to będzie prawda? Reszta drużyny była jeszcze na nogach, a jej boskość po prostu sobie odpocznie, poplotkuje sobie z Neghessy, a chociaż tak myślała… do czasu, aż ta się nie odezwała. Słowa Wiecznej mogły zdecydowanie być zaskoczeniem. Asa miała prawo do czucia się nawet przez nią zdradzoną.
Wybacz, Asahiran. Nie mogę pozwolić, byś tu zginęła – odparła smoczyca, widocznie brzmiąc przepraszająco, z nutką smutku w głosie. Wszystkie plany, które Asa miała w głowie, po prostu zniknęły w ułamek sekundy. Nie znajdą jej ciała i nie będą razem przemierzać świata. – Ty będziesz mną, Asahiran. Będziesz kontynuować moją wolę i pokażesz światu, że muszą się ze smokami liczyć. – Neghessy mówiła dosyć spokojnym, wręcz kojącym głosem? Jakby właśnie matka, próbowała pocieszyć swoje dziecko po tym, jak straciło ukochane zwierzątko, a jednocześnie sama sprawiała wrażenie, jakby miała zaraz się również rozpłakać. – Dziękuję Asahiran. To były najlepsze momenty mojego istnienia. Nigdy się nie spodziewałam, że będę mogła poznać własnych potomków kilka wieków później. – Wieczna wydawała się jakby uśmiechnąć, chociaż taką barwę miał jej głos.
Nie było łatwo. Asa z ledwością podniosła się do klęczek. Całe jej ciało drżało – choć nie była pewna czy z tego ogromnego zmęczenia, czy może z bezsilności, którą właśnie czuła. Cząstka jej chciała szukać rozwiązania tego problemu, trzymać się nadziei, że wcale nie oznaczało to pożegnania z Wieczną. Jednakże racjonalne myślenie podpowiadało smoczycy, że to było jedyne wyjście. Skrzydła jakimi się opatuliła dały jej poczucie, jakby właśnie była tulona przez samą Neghessy… a potem po prostu wbiła kryształ w własną pierś. Nie było ciężko. Ten jakby sam to zrobił. Przez sekundę zaparło jej dech w piersiach, tak jak wtedy, gdy Wieczna sprawdzała ich „kompatybilność”.
Widać, że jesteś moją potomkinią Asahiran – odparła Wieczna, aczkolwiek każde jej słowo wydawało się coraz bardziej oddalone, by w końcu po prostu zniknąć.
Asahiran nie czuła już więcej jej obecności. Była sama… i jak przez chwilę miała wrażenie, że nic się nie zmieniło, tak zaraz potem kryształ pękł na tysiące kawałeczków, a ona sama zaczęła widzieć rzeczy… Przed oczami Asy zaczęło przelatywać życie. Jednakże nie było to jej życie, a te które prowadziła sama Wieczna. W jednym wspomnieniu wpatrywała się w olbrzymie jezioro, dzięki czemu Asa mogła zobaczyć jak ta wyglądała – ogromna, biała smoczyca mająca jednak gdzieniegdzie czerwone łuski. Widziała, że Wieczna żyła gdzieś w górach. Widziała śmiałków, próbujących atakować jej leże, a jednak ich pokonywała cały czas, nie pozwalając im na zakłócanie jej spokoju – nigdy jednak nie zaatakowała sama z siebie. W pewnym momencie w lesie dojrzała rannego mężczyznę. By go nie przestraszyć swoją smoczą istotą, przybrała tą, która Asie była bardziej bliska – w połowie ludzką. Neghessy zaopiekowała się mężczyzną, lecząc jego rany, które zostały mu zadane przez dzikie zwierzęta. Była świadkinią jak pomiędzy nią, a Taeyangiem rozwija się uczucie. Odczuwała wszystko to, co czuła wtedy Wieczna – także i ból, przez który Neghessy przechodziła gdy urodziła ich pierwsze, a także kolejną szóstkę dzieci, które wychowali wspólnie w górach. Taeyang się starzał, jak to człowiek, zaś ona pozostawała wiecznie młoda. Gdy ten umarł ze starości – Negehessy postanowiła wrócić do swojej smoczej formy, bowiem ich dzieci już były dawno dorosłe i postanowiły ruszyć w świat.
Kolejnym wspomnieniem, które najbardziej się wybiło, to był moment, w którym Neghessy została zapieczętowana w krysztale – cała armia fanatyków ruszyła, by Wieczną zniewolić. Unieruchomili chakrowymi łańcuchami, a potem zapieczętowali w krysztale, który nie tak dawno wbiła sobie w pierś. Ostatnim wspomnieniem jakie się pojawiło to decyzja Wiecznej o poświęceniu się. Ta wcale nie była bliska kresu swoich sił – wciąż miała sporo energii, która pozwoliłaby jej nawet przeczekać na odnalezienie ciała, gdyby Asahiran przeżyła walkę z Wróżką. Postanowiła jednak oddać swojej potomkini własną duszę i energię, by ta mogła dalej walczyć i być jej wolą.
W tym momencie, Asahiran poczuła jak ogromny ból przechodzi przez jej ciało. Do tego stopnia, że chciała krzyczeć, aczkolwiek żaden dźwięk nie wydobył się z jej ust. Bezwładnie upadła na ziemię. Miała wrażenie, że zaczął ją rozpalać jakiś wewnętrzny ogień. Te uczucie było w pierwszej chwili nie do wytrzymania, jednak im dłużej to trwało, tym bardziej było znośne, aż w końcu… ten ogień stał się częścią jej. Nie… ten ogień był nią. Nagle poczuła również, że zniknęło zmęczenie, a także miała wrażenie, że jakaś nowa energia przepływała przez jej ciało. Choć to nie było w tym wszystkim najdziwniejsze, a fakt, że gdy podniosła się i spojrzała na swoje ręce… to wcale nie były one rękoma, a wielkimi smoczymi łapami.
Fuuka mogła nie być zadowolona z tego, że Asahiran jej nie posłuchała tak jak sobie tego życzyła, ale musiała rzeźbić z tego, co było, bo co innego jej pozostało? To co zobaczyła przy pomocy swojego pierścienia zdecydowanie utwierdzało ją w przekonaniu, że Wróżka była pojebana, co zostało też potwierdzone przez Lin która ścięła jej głowę. W większości przypadków zapewne by to skończyło się ich triumfem, jednak na Wróżce nie robiło to większego wrażenia, bo sobie ten głupi łeb odbudowała jak gdyby nigdy nic – wnioski więc wysuwały się same. Trzeba było zniszczyć ją w całości. Najbardziej bogobojna członkini drużyny postanowiła się wydrzeć, dzieląc się przy tym swoim planem – smoczyca to usłyszała, bo były stosunkowo blisko, więc było to możliwe pomimo zatyczek. Wróżka jednocześnie wydawała się rozumieć ludzką mowę. Wystrzeliła ze swoich pleców bluszcze, które wbiły się w ziemię kilka metrów dalej i po prostu… została przez nie przyciągnięta. To jednak nie zastopowało Fu i Lin w działaniu. Przy pomocy iskry od smoczycy, łatwopalny dym po prostu buchnął. Obydwie znalazły się poza jego zasięgiem. Tak samo jak wróżka – tyle że ryk od Lin miał większy zasięg niż sam dym, więc ten już był w stanie ją trafić w prawą rękę, gdy ta odskakiwała w bok. Urwało nawet tę rękę, ale co z tego, skoro i tak sobie ją odrosła. Ku ich zdziwieniu jednak? Wróżka nie tworzyła żadnych nowych bluszczy – nie leciały one w ich stronę, ani nikogo innego. Na dodatek przestała śpiewać, miała lekko spuszczoną głowę w dół. Przez zatyczki w uszach nie słyszały żeby coś mówiła, ale widziały, że ta poruszała ustami. Zaś sprawdzenie samej bransolety? Lin nie była w stanie przesłać w nią chakry, choćby chciała... miała bowiem wrażenie, jakby ta była w jakiś sposób "zapełniona"? Fuuka jednocześnie cały czas widziała, jak organ - czy cokolwiek to było - porusza się po ciele wróżki.
Sayu zdecydowanie z dużymi sukcesami wspierała swoją drużynę – to nie był pierwszy raz, gdzie dzięki Yotonowi przytrzymała jakiegoś ich przeciwnika dzisiejszego dnia. Skoro też wychodziło, zamierzała się tego trzymać dlatego wystrzeliła lawę w nogi kolejnego enta, który próbował co prawda odskoczyć, ale jedną kończynę udało się pokryć tak czy inaczej. No i powiedzmy sobie szczerze. Ten i tak nie był zbyt wiele zdziałać, bowiem łapa Nib(y)iego bardzo szybko pozbawiła go głowy, przez co skończył tak samo jak poprzedni. Nie było już żadnego enta, została więc na chwilę obecną Wróżka! Josei mógł być też szczęśliwy, ponieważ… Ni – chan nadal się utrzymywała, pomimo że nie posiadał żadnej chakry mroku. Ciekawa sprawa, trzeba przyznać!
Seira chciała się do czegoś przydać – jak bronienie czy to Jo – chan, czy Sayu przed ewentualnymi atakami ze strony pnączy i robienie za swoistą dywersję, jak to zrobiła ostatnio dla Ayaki i co się całkiem nieźle sprawdziło. Tylko kwestia polegała na tym, że… no w sumie to nic takiego się nie działo. Żadne badyle nie leciały w kierunku jej towarzyszy, przez co mogła się może poczuć nieco bezużyteczna. Nie miała też powodu więc, by używać jakichkolwiek technik.
Mogła poczuć swoiste zrezygnowanie, bowiem inni członkowie drużyny robili znacznie więcej niż ona… mimo wszystko, wymachując kijkiem zbyt wiele nie będzie w stanie zdziałać. Sukebe wzięła kilka głębszych wdechów, korzystając z odrobiny przerwy, którą teraz miała. By zebrać myśli i zastanowić się nad tym, co dalej zrobić. Seira wpadła w coś w stan medytacji, swoistego skupienia. I było to bardzo dziwne uczucie. Bowiem nagle poczuła ten sam stan, który czuła w momencie, w którym abserbowała chakrę z innych ludzi. Jednak przecież nikogo nie dotykała, więc dlaczego tak się czuła? Miała wrażenie, że energia przechodziła dosłownie przez powierzchnię całego jej ciała…
Nie było jednak zbytnio czasu na próżnowanie. Pozbyli się się już wszystkich entów, więc została sama Wróżka, która na dodatek wydawała się coś… robić. I Ayaka nie zamierzała jej na to pozwolić. Cała drużyna mogła zobaczyć, jak ta z ogromną prędkością podbiegła do Wróżki zapewne zamierzając ją uderzyć. I nawet to zrobić. Z taką siłą, że wbiła się jej w klatkę piersiową na wylot, by ją wyjąć i odskoczyć. Oczywiście, że dziura się zasklepiła, bo jakże by inaczej. Wróżka wydawała się również w żaden sposób nie zwracać na to uwagi, dalej mamrocząc coś pod nosem w swoistym transie. Senju odskoczyła w tył, nabierając dystansu i złożyła parę pieczęci, by powiedzieć tak głośno, że wszyscy usłyszeli.
Słuchajcie, znam tę technikę. Sama z niej korzystam. Ona może poruszać swoim sercem wewnątrz organizmu i jednym sposobem na jej zniszczenie serca. Wysadzamy ją w powietrze… Asa, nie wiem co się z Tobą stało, ale mam nadzieję, że jesteś cały czas sobą. Nie mam nic, co by mogło ją zabić, ale ona nie ma niczego, co zabije mnie. Więc będę waszą dywersją, postaram się ją przetrzymywać, a wy działajcie – rozkazała im Ayaka, by następnie ponownie złożyć parę pieczęci i dosłownie pod nogami Wróżki wytworzyć gałęzie, które złapały tę istotę za kostki… nawet nie wydawała się próbować tego unikać.
Grupa zwiadowcza:Inuzuka Satoru [NPC], Hoshino Aiya, Hoshino Haruka, Hoshino Megumi
To co się działo przed oczami idolek zdecydowanie nie było czymś, czego się mogły spodziewać w momencie, w którym AGENCJA ich tutaj wysłała. Miały wspierać lokalną ludność swoim śpiewem, dodawać im otuchy… to wszystko zdecydowanie przekraczało ich rozumienie. Świat shinobi zdecydowanie był im obcy i musiały się wiele nauczyć, jeżeli pragnęły zdobyć stąd fanów. Zapewne gdyby ktoś im jeszcze wczoraj powiedział, że przyjdzie im się spotkać z takimi, a nie innymi wydarzeniami, ciężko byłoby im w nie uwierzyć. Mimo wszystko się działy – właśnie mierzyły się z bytem, który wydawał się im być równym samym bogom, który potrafił tak po prostu zgnieść człowieka niczym robak. I jak jej potęga była wielka, tak Haruka zebrała się w sobie, by powiedzieć to, co na ten temat myślała. Toa może i miała ogromną siłę, ale co z tego, skoro sama w sobie była pusta i nie potrafiła nawet czerpać jakichkolwiek emocji z tej przemocy, którą zastosowała wobec jej nowo poznanych przyjaciół?
Hoshino Haruka. Wola Ai w Tobie jest wielka… jesteś do niej naprawdę bardzo podobna – powiedziała jedynie kobieta, tuż przed tym, jak Pan Królik zaczął się rozpadać na małe kawałeczki.
Żadna z nich nie wiedziała, co się działo – najstarsza z sióstr nie miała pojęcia, kim w ogóle Pan Królik był, mogła jedynie próbować zrozumieć, bazując po reakcji Megumi, że to co się działo mocno ją dotykało. Aiya chciała zrozumieć o co w tym wszystkim chodziło, ale… skąd Megu miała to wiedzieć? Mogła jedynie patrzeć jak Pan Królik rozpada się na kawałeczki, które wchłaniały się w nią, gdy próbowała je złapać. Te jednak się w nią wchłaniały, stając się cząstką Aquy.
Przepraszam Megumi, ale… inaczej się nie da. W ten sposób zrozumiecie Toę – sama i będziecie mogły pomóc waszym przyjaciołom. Niech moje szczęście Cię nigdy nie opuści – powiedział Pan Królik, uśmiechając się w kierunku Megu, była przekonana, ze to zrobił. Nie mogąc jednak tego do siebie przyjąć i się z tym pogodzić, próbowała go po prostu złapać i przytulić. Przez ułamek sekundy czuła jego ciepłe ciałko w swoich objęciach… by te jednak zaraz potem się rozpadło na dobre na setki małych płateczków, które otoczyły Megumi i zaczęły w nią wnikać.
Nie, Usagi, nie… nie możesz mnie zostawić. Nie mam nikogo oprócz Ciebie! – krzyknęła nagle Toa, upadając na kolana.
I jak przez cały czas unosiła się parę centymetrów nad ziemią, tak teraz rzeczywiście jej dotykała. Po jej twarzy zaczęły spływać łzy, a Haruka zaś? Mogła dojrzeć, jak z każdą chwilą aura Toy zaczęła wypełniać się emocjami. Tymi negatywnymi, ale nie było w bogini tych paskudnych uczuć, co w mężczyźnie, z którym walczyła. Nie były one złe… a po prostu smutne, nawet jeśli w pełni ich nie rozumiała i nie była w stanie dokładnie określić czym one były. Toa nawet nie zwróciła uwagi na wachlarz, który Haruka postanowiła w jej kierunku wyciągnąć. Po prostu tak klęczała na ziemi, z ręką na piersi… i płakała; Aiya zaś przyglądając się temu wszystkiemu i nie będąc pewną co ze sobą zrobić, mogła zobaczyć, że Ruika się poruszyła. Minimalnie, ale dostrzegła jak ruszyła dosyć niemrawo palcami prawej dłoni, a także jak twarz Aburame wykrzywia się w bólu.
Deadline23.11 20:00
MapkaTsuru
NPCToa
NPCWróżka
NPCNeghessy zwana Wieczną
NPCGłos w głowie Fuuki
NPCPan Królik
Dodatkowe informacje
Wszyscy: Ogólnie to pada, taki kapuśniak trochę.

Patologia Szturmowa: Wszyscy widzicie, że Asa zamieniła się w smoka.

Odległości:

Ayaka, Lin, Fuuka - ok. 8 metrów od wróżki
Asa - ok. 12 metrów od wróżki
Seira, Josei - ok. 15 metrów od wróżki
Sayu - ok. 20 metrów od wróżki

Tsuru: Mapka mówi Ci dzień dobry
Regulamin eventu i ostrzeżenia
► Pokaż Spoiler | Regulamin pisania postów
 1. Gracze mają 48h na posta od posta MF. W każdym poście będzie ten deadline wyszczególniony nad listą NPC oraz ewentualną mapą czy innymi informacjami. Analogicznie MF prowadzący wątek ma 48h na odpowiedź od minięcia deadline'u.
  • Dopuszcza się przedłużenie terminu o 24h zarówno przez gracza, jak i przez MF. Gracze muszą to zgłosić oficjalnie swojemu MF, najlepiej w prywatnej wiadomości, jasno prosząc o przedłużenie terminu i podając przyczyny. MF musi zaś zgłosić to GMF (w przypadku GMF musi to zgłosić reszcie MF). Przedłużenie terminu przysługuje jedynie w sytuacjach wyjątkowych, a nie "bo się nie wyrobiłem". W przypadku przedłużenia terminu przez MF, powinien on poinformować o tym swoich graczy.
  • W bardzo rzadkich przypadkach, jak np. święta, czas ten może zostać przedłużony nawet dłużej. Każda taka sytuacja jest jednak rozpatrywana indywidualnie przez grono MFów.
 2. W przypadku braku posta gracza przed postem MF, gracz taki otrzymuje ostrzeżenie. Ostrzeżenia mogą wpłynąć na wynagrodzenie - jego wysokość lub inne, dodatkowe nagrody, których gracz może przy dużej ilości ostów nie otrzymać. Ilość ostrzeżeń się nie resetuje, a ich ilość jest jedynie informacją dla MF prowadzącego wątek. Gracz, który nie odpisze, musi się także liczyć z tym, że jego postać może być przez ten czas kontrolowana przez MF, co oznacza, że jej działania niekoniecznie mogą być zgodne z naszym zamysłem. W przypadku, gdy MF przekroczy termin 48h od deadline - on otrzymuje ostrzeżenie. Uznaje się, że zarówno w przypadku graczy jak i MFów, 3 osty nie wpływają w żaden sposób na wysokość wynagrodzenia.
 3. Gdy odejmuje chakrę, to należy w nawiasie napisać, za co np. 1000 - 5 (Ki Nobori no Shugyō) = 995.
 4. Techniki, unikaty czy atuty, których używa gracz powinny być wrzucone w spoiler. Dotyczy to też ewentualnie przedmiotów, których opis może w jakiś sposób wpłynąć na wynik akcji. Wrzucanie opisu np. kunaia jest zbyteczne. Brak takowych w spoilerze może zostać uznane przez MF jakby dana rzecz nie została użyta.
► Pokaż Spoiler | Ilość ostrzeżeń
Stan postaci
Hoshino Aiya: 4 950 chakry
Hoshino Megumi, 10 300 chakry
Hoshino Haruka 4 705 chakry, Kokorogan Drugi Etap 14/x.
Yogan Sayu, 1 415 prawa część twarzy boli i zaczęła puchnąć, duże zmęczenie ubytkiem chakry. Nie masz brwi. Poparzone przedramiona, cały tułów oraz uda. Tułów nieco podleczony, ale wciąż jest mocno czerwony i boli. Jesteś w stanie się ruszać, ale ruchy są ograniczone. Prawa piszczel przebita punktowo w czterech miejscach do samej kości. Podleczone i już nie krwawi. Trochę boli i irytuje, ale jesteś w stanie względnie normalnie się poruszać.
Sabaku no Kumari, 4 339, lekko obolały tyłek i obtarte uda. Boli cię głowa. Przebita z boku na wylot naginatą, najpewniej uszkodzone narządy wewnętrzne, obficie krwawisz. No ogólnie jest źle. Jesteś nieprzytomna. Nie piszesz w tej turze.
Shinohara Tsuru, 4 670 chakry, lekki ból głowy, 3/4 potka na chakrę, ból głowy.
Fuuka, 725 chakry, lewa noga do samego biodra pokryta ranami, które zostały podleczone i nie krwawią. Rozbita głowa z tyłu, już nie krwawi. Poparzony również prawy bok. Lekko draśnięte prawe ramie, piecze i delikatnie boli, ale nie przeszkadza jakoś bardzo. Czujesz zmęczenie, ale jesteś w stanie je zignorować Potka na Wytrzymkę 5/5 Pierścień Jashina aktywny.
Asahiran, 315 chakry || 5000 chakry Neghessy. Nówka sztuka nie śmigana. Jesteś smokiem [Rozmiar: Duży] 1/x Potka na wytrzymke 2/5
Lin, 3 400‬ chakry, obolały cały tułów, najbardziej boli w okolicy żeber choć do wytrzymania. Stopy zostały zaleczone, jednakże wciąż trochę bolą, aczkolwiek do wytrzymania. Możliwość poruszania się na stopach, zarówno chodzenie jak i bieganie. -1 do szybkości przy poruszaniu się na nogach. Bolą cię uszy i kręci ci się w głowie. Potka na Siłę 2/3 門 14/15 Ka Fuka 2/10
Sukebe Seira, 5 380 chakry, lekko spuchnięty lewy policzek. Czujesz pieczenie w dłoniach. Lewy bark nastawiony, ale nadal boli i poruszanie tą ręką jest trudniejsze i mniej efektywne. -1 do Refleksu przy korzystaniu z tej ręki. Dużo lekkich rozcięć na rękach i twarzy, pieczą, delikatnie bolą i krwawią, ale do przeżycia. Potka na wytrzymke 5/5
Haganetsuka Josei, 875 chakry zwykłej, 0 chakry Meitonu, 2 425 chakry natury, lekko obtarte kolanka. Lewe przedramię bardzo mocno poparzone. Zostało nieco podleczone i boli ciut mniej. Tak o 1/4 mniej. Wypalone uszy, które też bolą. Duże zmęczenie.
Odblokowane żywioły: Katon, Suiton
Orochi Sairai, 5 650 chakry, jest ci zimno i masz zadyszkę.
Ayaka: Wróciła do akcji, ma czerwoną skórę
Yui: Odzyskała przytomność
Ruika: Nieprzytomna
Satoru: Nieprzytomny
Dodatkowe informacje
Małe przypomnienie: jeżeli używacie jakiś atutów, technik czy nietypowych przedmiotów (tj. jakieś specyfiki, unikaty czy rzeczy stworzone w kuźni, nie potrzebuję np. opisu kunaia), wrzucajcie to w spoiler. Jeśli coś się w spoilerze nie znajdzie to uznaję, że postać tego nie użyła. Używane techniki w poście podkreślajcie / pogrubiajcie, tak bym wiedziała w jakim momencie zostały one wykorzystane. Odejmując chakrę w nawiasie należy napisać za co np. 1000 - 5 (Ki Nobori no Shugyō) = 995. Sami liczycie sobie chakrę i w razie błędów was poprawię, ale jeżeli nie będzie żadnego kosztu czy wspomnienia o używanej przez was technice w tych kosztach, to również uznaję ją za nieużytą. Jeżeli nie wiecie ile was wyniesie technika to napiszcie chociaż np. "- ? (przeładowanie póki nie zadziała)".
► Pokaż Spoiler | Punktacja grupy szturmowej
Fuuka - 3 (2 trupy do dzienniczka)
Yōgan Sayu - 4,5
Lin - 3
Haganetsuka Josei - 5
Asahiran - 2,5
Ostatnio zmieniony 21 lis 2023, 1:37 przez Norka, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Prowadzone wątki
Przygody 2/2
冒険の物語 | Ballada o pewnej przygodzie - Yokomine Yozora, Mitsukyevu Uiriamu, Takatsukasa Jugemu
新しい遍路 | Nowa Pielgrzymka - Hiroki
Misje 4/4
Ranga C
Ranga B
Ranga A
Inne 2/2
Event
Awatar użytkownika
Lin
Posty: 59
Rejestracja: 04 sie 2023, 0:41
Ranga: Genin
Discord: Midoro#5831
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Bank:

Re: Trzy Stawy

Wróżka mimo bycia tak małą istotą była tak niesamowicie wkurwiająca, że to się w pale nie mieściło smoczycy. Mimo iż oberwała wcześniej kurewsko wielkim feniksem posłanym przez kuzynkę, mimo iż Jashinistka ją przytrzymała a ona odrąbała jej łeb, mimo iż oberwała jej Raitonem i wybuchem ognia, dalej se stała jak gdyby nigdy nic. Na dodatek złego, Lin czuła jak zbliża się do limitu swoich możliwości. Energia jej się powoli kończyła, Brama była u kresu, więc i mikstura zwiększająca siłę również. Tak to wszystko wyliczyła, że albo ją zabiją teraz, albo będzie musiała się wycofać z tego kurwidołka. Skoro nie byli w stanie się z nią uporać teraz, gdy byli jeszcze raczej w lepszej kondycji, nie będzie szans, że ją załatwią gdy z tych sił opadną. A widmo zmęczenia czaiło się już za smoczycą. Trzeba było to zrobić tu i teraz.
Ayaka krzyknęła do nich co trzeba zrobić, i przede wszystkim, czemu mała kurew nie umierała. Jej serce się przemieszczało w jej ciele. To by tłumaczyło czemu odrąbanie łba nie pomogło. Była to jednak cenna informacja. Ostatni element puzzla, jakiego Lin układała w głowie. Nosił on tytuł „Śmierć Wróżki”.
- Ayaka trzymaj ją! Fuuka, gdzie celować! - krzyknęła z całych sił do towarzyszy, gdyż to właśnie dzięki nim była w stanie ją wykończyć. Jak bardzo jej się to nie podobało, takie były realia. Sama mogła ją rąbać do usranej śmierci i tego serca nie znaleźć. Mogła wtedy zostać przebita na wylot bo nie rozwikłała jeszcze zagadki bransolety. Mogła jednak wykorzystać innych. Senju skoro mogła ją przytrzymać i zrobić Lin spokojne podejście, niech to zrobi. Fuuka wcześniej znalazła słabe punkty kopuły, to może i tutaj też by zobaczyła. Może sam Jashin ześle jej gdzie bić kurwę by ją zabić. Nie na tym opierała się ich religia przypadkiem?
Smoczyca ponownie wystrzeliła z całą mocą jaka jej jeszcze pozostała, ciągle utrzymując Ka Fukę dla trzęźwości umysłu oraz Kibo no Yoroi. Zamierzała w szmatę posłać najpierw silne wyładowanie elektryczne. Ryknąć Ryu no Hoko tak jak jeszcze nigdy. Celowała w tułów, sam jego środek. Chciała ją zwyczajnie przepołowić na pół nim do niej podleci na pełnej kurwie. Po co? Proste. Podzieli część jaką ma atakować na dwie mniejsze. Jeśli Jashinistka faktycznie umiała oszacować gdzie jest organ wróżki, wystarczyło by, że krzyknęła którą część ma ciąć. Dół, czy górę. Wtedy skupiła by całą siłę swoich mięśni i ostrość katany na tym co by jej wskazała. Cięła na coraz mniejsze kawałki by wyrąbać jej źródło życia. Jeśli Fu by jej pomagała lub mówiła jak się kierować, cięła by za każdym razem na coraz to mniejsze połówki. Nie cofnęła by się tym razem. Była wytrzymała, a gdyby tego było mało, była pokryta smoczą łuską i miała tą tajemniczą barierę. Jeśli pojawiły by się pnącza, liczyła, że Ayaka je powstrzyma jak się zarzekała, lecz w ostateczności i nieufności ścięła by je kataną i dalej próbowała się dociąć do serca wróżki. Istniała też szansa, że Raiton by jej nie przepołowił, wtedy poprawiła by kataną i kontynuowała swój plan natarcia. Gdyby Fu nie byłą by w stanie jej powiedzieć gdzie ma ciąć, z całej siły wykopała by górną połowę centralnie prosto w powietrze i zajęła się dołem tak czy siak. Cięła by tak długo, jak długo czuła by, że Hatchimon i mikstura działają. W momencie w którym musiała by się skończyły, a bramę by musiała zamknąć, wybiła by się mocno w powietrze by się oddalić. Zrobiła co mogła.
- Asahiran! Spal to gówno! - ryknęła by do swojej kuzynki jaka znów ją zaskoczyła przeistaczając się w pełni w smoka. Skoro nim faktycznie była, to musiała mieć wystarczająco siły by wróżkę, lub to co z niej zostało, spopielić. Nikt nie miał jak jej wysadzić, lecz jeśli ją wypalą do gołej gleby, serce i tak zostanie zniszczone. By kupić kuzynce trochę czasu, odlatując ponownie ryknęła by Ryu no Hoko już normalnym, by uniemożliwić lub spowolnić regenerację wróżki lub jej działania. Obrony nie planowała. Ewentualna samoaktywacja bransolety i jej naturalny smoczy pancerz musiały wystarczyć. Tonąc pod naporem ataków i tak nie powinna za dużo zrobić, a ona nie miała czasu już na pierdolenie się w uniki. Teraz albo nigdy, bo patrząc po drużynie, nikt nie miał już raczej sił się dalej bić. W najgorszym wypadku Ayaka sama ją dokończy tak jak robiła to z golemami i entami.
Chakra:
3 400 - 50(Ka Fuka) - 800(Kibo no Yoroi) - 750(Ryū no Hōkō B+/A-) - (400(Ryū no Hōkō B)) = 1 800

Hachimon: 15/15
Ka Fuka: 4/10
Potka +2S = 3/3

Staty:
Siła: 8 + 2 = 10
Wytrzymałość: 7
Szybkość: 8 (9 lot | 7 nogi)
Refleks: 7
SW: 7
KC: 6
► Pokaż Spoiler | Techniki
Kibo no Yoroi | Scale Armor規模の鎧
KlasyfikacjaRyūgū
PieczęcieZając → Smok → Tygrys → Szczur → Wąż → Koń
KosztRóżny na turę
ZasięgNa siebie
Wymagania---
DodatkoweTechnika kosztuje 15 PT
Gady mogą pochwalić się nie tylko zdolnością lotu, ale również walorami defensywnymi, jakie zawdzięczają przede wszystkim posiadanym łuskom. Te są złożone nie tylko z kreatyny, ale równie z dużej zawartości chakry, jakie wybijają je ponad to, co można znaleźć u zwykłych gekonów czy węży. Wraz z większą biegłością w dziedzinie klanowej, możliwe staje się pokrycie ciała bardziej wytrzymałą szatą:
 • Ranga D: połowiczny koszt rangi D na turę za kończynę lub podwójny za całe ciało. Kruche łuski, jakie można śmiało zarysować nożem.
 • Ranga C: połowiczny koszt rangi C na turę za kończynę lub podwójny za całe ciało. Łuski, jakie można przebić czy złamać mieczem z uderzeniem o Sile minimum 6.
 • Ranga B: połowiczny koszt rangi B na turę za kończynę lub podwójny za całe ciało. Twarde łuski, zdolne wytrzymać techniki B czy uderzenia o Sile mniejszej niż 7.
 • Ranga A: połowiczny koszt rangi A na turę za kończynę lub podwójny za całe ciało. Bardzo twarde łuski, jakie są w stanie przyjąć na siebie techniki A bądź uderzenia o Sile mniejszej niż 8. Wymagania: Ryūgū A
 • Ranga S: połowiczny koszt rangi S na turę za kończynę lub podwójny za całe ciało. Technicznie najtwardsze łuski, jakie osoba może wytworzyć na własnym ciele. Zbroja taka jest w stanie przyjąć na siebie techniki S i aby ją przebić, jest wymagany cios o Sile minimum 9.Wymagania: Ryūgū S
Ich kolor nie jest taki sam dla każdego przedstawiciela taki sam. Mogą one być na wpół przezroczyste, mienić się kolorami czy nawet przybrać barwę karnacji skóry, nie wyróżniając się bardziej, niż to konieczne. Łuski takie posiadają dodatkowe właściwości, jakie w dużej mierze zależą od władanego żywiołu. Manifestują się one jedynie wtedy, gdy dziedzina żywiołowa rozwinięta jest co najmniej na rangę B:
 • Katon: łuski pokrywa warstwa ognia, jaka jest nieszkodliwa dla użytkownika, ale parzy i zadaje dodatkowe obrażenia osobom mającym z nią kontakt fizyczny. W przypadku osób bijących w nie gołymi pięściami, można spodziewać się poparzeń, zaś przy broni zwiększa się szansa na jej uszkodzenie.
 • Suiton: łuski pokrywa warstwa wody, jaka jest nieszkodliwa dla użytkownika, ale porusza się ona z dużą szybkością na powierzchni i zadaje dodatkowe obrażenia osobom mającym z nią kontakt fizyczny. W przypadku osób bijących w nie gołymi pięściami, można spodziewać się dodatkowych zadarć, zadrapań i niewielkich nacięć, zaś przy broni zwiększa się szansa na jej uszkodzenie.
 • Fūton: łuski pokrywa warstwa powietrza, jaka jest nieszkodliwa dla użytkownika, ale porusza się ona z dużą szybkością na powierzchni i zadaje dodatkowe obrażenia osobom mającym z nią kontakt fizyczny. W przypadku osób bijących w nie gołymi pięściami, można spodziewać się dodatkowych nacięć i zdartej skóry, zaś przy broni zwiększa się szansa na jej uszkodzenie.
 • Raiton: łuski pokrywa warstwa elektryczności, jaka jest nieszkodliwa dla użytkownika, ale skacze po obszarze całej zbroi i zadaje dodatkowe obrażenia osobom mającym z nią kontakt fizyczny. W przypadku osób bijących w nie gołymi pięściami, można spodziewać się dodatkowych poparzeń oraz odrętwieć kończyn, zaś przy broni zwiększa się szansa na jej uszkodzenie.
 • Doton: łuski pokrywa kamienna warstwa, jaka jest nieszkodliwa dla użytkownika, ale przyprawia zbroję o chropowatą powierzchnię usianą ostrymi zakończeniami i zadaje dodatkowe obrażenia osobom mającym z nią kontakt fizyczny. W przypadku osób bijących w nie gołymi pięściami, można spodziewać się obdarć, skaleczeń czy rozcięć skóry, zaś przy broni zwiększa się szansa na jej uszkodzenie.
Rzecz jasna na działanie ów efektów narażone są osoby nie tylko uderzające w łuski w celach ofensywnych, ale również będące uderzane nawet, jeśli opis któregokolwiek z efektów może sugerować inaczej. Co więcej, łuski pokrywają całe ciało - łącznie z wszelakimi dodatkowymi kończynami, jakie byłyby wynikiem użycia innych technik np. skrzydła.

Posiadając Sennina Ryūgū, efekty wynikające z posiadanego żywiołu odczuwalne są również wtedy, gdy przeciwnik nie ma z nimi bezpośredniego kontaktu, jednak jego odległość od nich nie jest większa niż 30 centymetrów.
Posiadając Specjalizację w Ryūgū, możliwe jest pominięcie pieczęci. Zamiast tego należy kumulować chakrę tyle czasu, ile zajęłoby ich złożenie.
Ryū no Hōkō | Dragon's Roar竜の咆哮
KlasyfikacjaRyūgū, Transformacja Natury
PieczęcieCzas kumulacji chakry jak przy 4 pieczęciach
KosztRóżny
ZasięgBazowo 12 metrów
WymaganiaDziedzina żywiołowa na randze C
DodatkoweTechnika kosztuje 10 PT
Sztuka kumulowania chakry żywiołów pod postacią fali wysłanej tuż przed sobą nie jest czymś obcym dla nikogo, kto nawet zaczyna przygodę z użytkowaniem chakry, nawet nie mając konieczności, by posiadać gadzie geny. Kiyohime proces ten przychodzi jednak znacznie łatwiej sprawiając, że stworzony podmuch są w stanie wykonać nieco szybciej i na większy zasięg, zachowując całą swoją siłę. W zależności od opanowanego żywiołu, "ryk" rzecz jasna przybiera różne formy:
 • Katon: technika przyjmuje formę ciągłego podmuchu ognia wydmuchiwanego przez usta. Na randze D ogień ten miałby problem nawet z podpaleniem przedmiotów, na randze B jest w stanie dokonać poważnych poparzeń, a jego najsilniejsza forma na randze S potrafi nawet topić skały!
 • Suiton: technika przyjmuje formę ciągłego strumienia wody wypluwanego przez usta. Na randze D głównie potrafi popychać przeciwników, podczas gdy ranga B jest w stanie zadać dodatkowo poważniejsze rany obuchowe, a S - zmiażdżyć ciśnieniem kończynę czy dwie.
 • Fūton: technika przyjmuje formę ciągłego podmuchu skompresowanego powietrza wydmuchiwanego przez usta. Na randze D głównie potrafi popychać przeciwników, podczas gdy ranga B jest w stanie zadać dodatkowo głębsze rany cięte, a S - odciąć pędem powietrza kończynę czy dwie.
 • Raiton: technika przyjmuje formę ciągłego "gradu" wyładowań elektrycznych wystrzeliwanego z ust. Na randze D jest w stanie wywołać nieprzyjemne, acz niegroźne kopnięcie, na randze B porazić mięśnie i utrudnić poruszanie nimi, zaś na wyższych rangach doprowadzić nawet do całego paraliżu.
 • Doton: technika przyjmuje formę ciągłego "strumienia" żwiru wystrzeliwanego z ust. Na randze D są to najczęściej niewielkie drobiny zdolne do bardzo powierzchownych otarć. Na randze B można liczyć już na większe ziarna lecącego z z szybkością zdolną pozdzierać skórę, podczas gdy na randze S: zedrzeć z przeciętnych ludzi mięśnie aż do gołych kości.
Oznacza to, że technika w wykonaniu dwóch różnych przedstawicieli klanu, może, chociaż nie musi, przybrać różne formy w zależności od posiadanych predyspozycji - które w tym wypadku odnoszą się przede wszystkim do opanowanego żywiołu. Co więcej, podczas użycia techniki można usłyszeć charakterystyczny "ryk", jaki towarzyszy ofensywnej części. Zostaje jeszcze kwestia samej siły, jaka zależy od umiejętności użytkownika i włożonej w nią energii:
 • Ranga D: koszt równy standardowemu kosztowi D, jaki zamienia się w koszt na turę w przypadku chęci podtrzymania strumienia. Zasięg równy 12 metrom. Strumień posiada średnicę 1 metra. Zdolny jest popchnąć przeciwnika czy złamać/zniszczyć gałązki drzew;
 • Ranga C: koszt równy standardowemu kosztowi C, jaki zamienia się w koszt na turę w przypadku chęci podtrzymania strumienia. Zasięg równy 18 metrom. Strumień posiada średnicę zwiększoną o 50 centymetrów [150cm]. Jest on zdolny przewrócić człowieka czy złamać grubsze gałęzie;
 • Ranga B: koszt równy standardowemu kosztowi B, jaki zamienia się w koszt na turę w przypadku chęci podtrzymania strumienia. Zasięg równy 24 metrom. Podmuch posiada średnicę zwiększoną o 50 [200cm] centymetrów. Zdolny jest złamać kości zwykłym ludziom, doprowadzić do poważnych obrażeń czy obić drugiego człowieka, jak też złamać/zniszczyć drzewa o cienkim pniu. Czas kumulacji chakry wzrasta o 1 dodatkową pieczęć. Wymagania: Ryūgū B
 • Ranga A: koszt równy standardowemu kosztowi A, jaki zamienia się w koszt na turę w przypadku chęci podtrzymania strumienia. Zasięg równy 30 metrom. Podmuch posiada średnicę zwiększoną o 50 [250cm] centymetrów. Strumień taki potrafi już zabić co słabsze osoby gruchocząc im kości lub spalając skórę i tkanki bądź dotkliwie zranić bardziej wytrzymałych. Ściany czy drzewa nie stanowią dla techniki problemu burząc bądź niszcząc je z łatwością w inny sposób. Czas kumulacji chakry jest o 2 pieczęcie dłuższy względem podstawowego jego czasu. Wymagania: Ryūgū A
 • Ranga S: koszt równy standardowemu kosztowi S, jaki zamienia się w koszt na turę w przypadku chęci podtrzymania strumienia. Zasięg równy 36 metrom. Podmuch posiada średnicę zwiększoną o 50 [300cm] centymetrów. Osoby słabsze zdolny jest zmiażdżyć samym ciśnieniem, spalić ogromną temperaturą bądź doprowadzić do stanu krytycznego oraz śmierci w inne przewidziane metody przewidziane przez użyty żywioł. Stanowi nie mniejsze zagrożenie dla bardziej zaprawionych w boju, mając wystarczająco siły, by nie tylko pogruchotać kości, ale też zmiażdżyć organy wewnętrzne. Zdemolowanie całych budynków za pomocą tego poziomu tejże techniki nie sprawia problemu. Czas kumulacji chakry zostaje zwiększony o dodatkowe 6 pieczęci względem podstawowego jego czasu. Wymagania: Ryūgū S
Posiadając Sennina w Ryūgū, możliwe jest skumulowanie całego strumienia w konkretnym miejscu pod postacią kuli złożonej z danego elementu, wyplutej przez użytkownika techniki. Kulę można zatrzymać w każdym dowolnym momencie wzdłuż przebytej trasy sprawiając, że osoby będące w jej środku otrzymają dotkliwsze obrażenia w zamian za zmniejszenie szerokości jego "ogona" o 75%. Po tym kuli nie da się przesunąć. Utrzymuje się tyle czasu, ile utrzymywałby się standardowy strumień. Wizualnie można przyrównać efekt do kuli ognia tworzonej na niższych rangach przy Katon: Gōkakyū no Jutsu.
Posiadając Specjalizację w Ryūgū, czas kumulacji chakry spada o połowę na każdej z rang.
Ka Fuka | Overload過負荷
KlasyfikacjaRaiton, Transformacja Natury, Anty-genjutsu, Kinjutsu
PieczęcieWąż → Wół → Ptak
KosztStandardowy (minimum 3) na turę
ZasięgDotyk
Wymagania---
Technika Raitonu, która jest dość prosta w zamyśle - przyśpiesza przepływ elektryczności w ciele, co wiąże się także z ich zewnętrzną emanacją. Poza jednak efektem wizualnym (co oczywiście ma swoje plusy i minusy) technika ma inne zastosowanie. Im dłużej trwa, tym lepiej pracuje mózg użytkownika, pomagając niekiedy rozwiązać sudoku, zauważyć wskazówkę, którą wcześniej się pominęło czy dostrzec nieprawidłowości w świecie, a tym samym wykryć, że padło się ofiarą Genjutsu. Technikę można utrzymywać maksymalnie przez ilość tur równą połowie wytrzymałości postaci zaokrąglanej w dół. Następnie zaś wymagany jest porządny odpoczynek, jak np. sen. Dłuższe utrzymywanie techniki wiąże się z uszkodzeniami mózgu i możliwym zgonem.

Posiadając rangę A w Raiton użytkownik może znacznie łatwiej zorientować się, że padł ofiarą iluzji.
Posiadając rangę S w Raiton maksymalny czas bezpiecznego trwania w technice zaokrągla się w górę, nie w dół.
Posiadając Specjalizację w Raitonie maksymalny czas trwania techniki jest równy poziomowi Wytrzymałości.
Ryū no Tsubasa | Dragon's Wings竜の翼
KlasyfikacjaRyūgū
PieczęcieWół → Wąż → Smok → Baran → Ptak
KosztPodwójny + Standardowy C na turę za pokrycie żywiołem
ZasięgNa siebie
Wymagania---
Czym byłby smok bez zdolności lotu? Jako jedna z najczęściej wykorzystywanych transformacji, zyskała sobie miano zupełnie oddzielnej techniki. Poprzez skumulowanie energii i złożenie pieczęci, możliwe jest wyrośnięcie na plecach pary smoczych skrzydeł. Są one pokryte łuskami i posiadają wytrzymałość taką, jak użytkownik techniki. W swej domyślnej formie są one stosunkowo niewielkie - ich rozpiętość jest niewiele dłuższa od długości ramienia, pozwalając na lot, jakiego prędkość jest nieznacznie szybsza od Szybkości ich posiadacza. Po 5 turach nieprzerwanego lotu w linii prostej, możliwe jest jednak rozpędzenie się na tyle, że Szybkość lotu traktowana jest tak, jakby osoba posiadała ów statystykę o poziom wyższą, niż w rzeczywistości. Ponieważ nie jest to lot w żaden sposób stymulowany chakrą, a opierający się na wykorzystaniu posiadanej pary kończyn, to atrybuty fizyczne odpowiadają za jego jakość. Możliwy jest lot niosąc cięższe obiekty bądź innych ludzi tak długo, jak Siła takiej osoby pozwala na w miarę swobodne przemieszczanie się z podobnym obciążeniem. Koszt ponoszony jest tylko za stworzenie oraz schowanie skrzydeł. Te pełnią swoja funkcję tak długo, dopóki ich użytkownik ma dość siły i energii do ich utylizacji. Uszkodzone bądź odcięte bolą i mogą krwawić, jednak ponowne użycie techniki do ich odtworzenia bądź schowania niweluje ów problem.

Posiadając dziedzinę żywiołową na randze C, skrzydła zyskują dodatkowe właściwości:
 • Katon: skrzydła pokryte są warstwą ognia, niegroźną dla samego użytkownika techniki. Nie wpływa to na ich twardość, jednak techniki oparte na powietrzu rangi D nie są w stanie ich zranić, a te rangi C są w stanie uszkodzić je w mniejszym stopniu.
 • Suiton: skrzydła zdają się być częściowo stworzone z wody. Nie wpływa to na ich twardość, jednak techniki oparte na ogniu rangi D nie są w stanie ich zranić, a te rangi C są w stanie uszkodzić je w mniejszym stopniu.
 • Fūton: skrzydła zdają się być częściowo stworzone z wirującego powietrza. Nie wpływa to na ich twardość, jednak techniki oparte na błyskawicach rangi D nie są w stanie ich zranić, a te rangi C są w stanie uszkodzić je w mniejszym stopniu.
 • Raiton: skrzydła zdają się być częściowo stworzone z wyładowań elektrycznych. Nie wpływa to na ich twardość, jednak techniki oparte na ziemi rangi D nie są w stanie ich zranić, a te rangi C są w stanie uszkodzić je w mniejszym stopniu.
 • Doton: skrzydła wyrastają ciemniejsze, o bardziej chropowatej fakturze. Nie wpływa to na ich twardość, jednak techniki oparte na wodzie rangi D nie są w stanie ich zranić, a te rangi C są w stanie uszkodzić je w mniejszym stopniu.
Posiadając Ryūgū na randze B, płacąc podwójny koszt rangi B możliwe jest stworzenie dużo większych skrzydeł, będących w stanie w całości zasłonić osobę je posiadającą jak i otoczyć do trzech osób ściśniętych tuż przed nią. Skrzydła te posiadają również nieco większą wytrzymałość, będąc w stanie drastycznie zmniejszyć obrażenia technik C od odpowiednich żywiołów, oraz osłabić te rangi B. Ich ogólna wytrzymałość dalej zależy od Wytrzymałości użytkownika. Koszt pokrycia ich danym żywiołem wynosi wówczas Standardowy B na turę.
Posiadając Ryūgū na randze S, możliwe jest pominięcie pieczęci. Zamiast tego należy kumulować chakrę tyle czasu, ile zajęłoby ich złożenie.
Posiadając Specjalizację w Ryūgū, szybkość lotu osoby traktowana jest jak o 1 większa niż wynika to z posiadanej Szybkości.
► Pokaż Spoiler | Hachimon
1. Kaimon | Gate of Opening開門
BonusUsuwa zmęczenie, +1 do Siły i Szybkości
Negatywne skutkiZmęczenie
WymaganiaOtwarty styl walki Hachimon, Wytrzymałość 5
Brama Otwarcia umiejscowiona jest w lewej półkuli mózgu. Dzięki otwarciu tej bramy zdejmujemy ograniczenia z naszego ciała, co przekłada się na naszą szybkość i siłę ciosów.
► Pokaż Spoiler | Style Walki oba B
Kendō | Way of the Sword剣道
KlasyfikacjaKenjutsu, Styl walki
Wymagania---
Jeden z podstawowych styli walki za pomocą katany. Styl ten znany jest w wielu miejscach na świecie, szczególnie jednak pielęgnowany jest w krajach, w których ciągle silna jest kultura Samurajów, gdyż to właśnie wśród korzeni ich historii swój początek ma Kendō. Jako styl walki, Kendō polega na wykorzystaniu katany bądź podobnego katanie ostrza. Podstawa stylu opiera się na horyzontalnych i wertykalnych cięciach oraz okazjonalnych pchnięciach, głównie wykorzystuje się chwyt dwuręczny dla zwiększonej siły ciosów i pewnego chwytu, niektóre ciosy wykorzystują jednak chwyt jednoręczny. W Kendō ważnym jest siła ramion, bystrość umysłu, praca dolnej partii ciała, obserwacja ruchów przeciwnika oraz stałe reagowanie na wszelkie zmienne, gotowość do kontry jak i utrzymywanie swych przeciwników na odległość ostrza.

Posiadając rangę C w Kendō oraz Siłę na poziomie 7 szermierz jest w stanie korzystać z stylu trzymając broń jedną ręką, sprawia to jednak, iż siła ciosów spada.
Posiadając rangę B w Kendō użytkownik nie ma problemów z użyciem ostrza o długości innej niż katana. Broń jednak nie może być większa od No-Dachi i krótsza od Wakizashi.
Posiadając rangę A w Kendō oraz Refleks i Szybkość na 7 Poziomie szermierz dzięki obserwacji pola bitwy i wielozadaniowości swego stylu, nieznacznie szybciej reaguje na ruchy innych uczestników potyczki.
Posiadając rangę S w Kendō oraz Refleks na 8 poziomie wojownik potrafi zablokować nadlatującą strzałę/bełt/pocisk o ile wie skąd zagrozenie nadlatuje.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu dzięki swojemu doświadczeniu oraz znajomości podstawowego stylu, ranga Kendō jest traktowana jaka o jeden większa przy starciu z innymi stylami bukijutsu.
Itamiken | The Fist of Pain痛みの拳
KlasyfikacjaTaijutsu, Styl Walki
Wymagania---
Sposób walki wręcz opracowany tylko i wyłącznie dla jednego celu: pokonywaniu przeciwników, sprawiając im zarówno podczas bitwy, jak i po niej, jak największy ból. Użytkownik tego stylu nie przejmuje się czymś takim jak honorowe zagrania, dbanie o własne dobro czy bycie "moralnie" poprawnym. Nie jest on też skupiony na bezpośrednim zabiciu przeciwnika, a unieszkodliwieniu go. Odebraniu mu broni, połamaniu rąk, wydłubaniu oczu, pobiciu do nieprzytomności... mówi się, że szybkie zabicie kogoś jest skazą dla tego stylu, z racji że krótko cierpiał. Z powodu tego podejścia, w większej ilości przypadków, walki z użytkownikami Itamiken są długie, a dla ofiar ciągną się w nieskończoność i potrafią być mentalnie męczące.

Styl ten opiera się na zadaniu przeciwnikowi jak największego bólu i sprawienie, by trwał on jak najdłużej. Bardzo często bazuje on na potężnych kopnięciach i uderzeniach pięścią. Z tego powodu potrzebna jest do niego siła oraz wytrzymałość. Siła zdolna łamać kości przeciwników bez problemów oraz wytrzymałość, aby móc je łamać przez jak najdłuższy czas. Dodatkowo potrzebna jest do tego precyzja, z racji że bolesne uderzenie jednak jej wymaga. Użytkownik tego stylu porzuca w większym stopniu uniki, na rzecz ciągłego ataku oraz wywarcia presji na swoim przeciwniku. Pokazania, że nie musi się bronić, i że mogą przetrwać wszystko, co rzuci się w ich stronę. Jest to kolejny powód, dla którego bardzo ważna jest dla nich wytrzymałość.

Posiadając rangę B Itamiken nabieramy większą wiedzę o tym, w jakich miejscach ciosy są faktycznie bolesne. Łatwiej jest nam wtedy je trafić, znając do nich jak najlepszą trasę.
Posiadając rangę A Itamiken użytkownik ma wystarczające doświadczenie, aby zwykłe ciosy jakie wykonuje sprawiały większy ból. Nawet kiedy ktoś uderzy w to samo miejsce z taką samą siłą, cios użytkownika Itamiken zaboli znacznie bardziej przez specyficzność tego stylu. Nie oznacza to jednak, że zadane obrażenia są większe. Zwyczajnie bardziej je "czuć".
Posiadając rangę S Itamiken oraz Wytrzymałość 9 użytkownik stylu zapomina wręcz o czymś takim jak ból oraz ograniczenia własnego ciała podczas używania stylu. Skupiony jest na tym, by zadać jeszcze większe obrażenia, nieważne jakim kosztem. Porozrywane mięśnie w ręce, czy nawet poważnie złamana kość? Dalej będzie w stanie wyprowadzić uderzenie jakby nic a nic go nie bolało. To jakie konsekwencje ta akcja przyniesie, jest jednak kompletnie inną kwestią.
Posiadając Specjalizację w Taijutsu podczas wyprowadzania ataków rękoma czy nogami Siła postaci jest liczona jak o 1 poziom wyższa niż normalnie. Bonus ten nie jest uwzględniany przy innych akcjach niż czysty atak, więc nie wlicza się przy podnoszeniu obiektów czy ludzi, przy siłowaniu się itp. Nie łączy się z podobnymi bonusami z innych stylów walki.
► Pokaż Spoiler | Atuty
Ryūgū | RaitonSpecjalizacja
Ninja przejawia naturalny talent w jednej konkretnej dziedzinie ninpō czy stylu walki. Objawia się to różnego rodzaju "drygiem" do technik tej konkretnej dziedziny bądź stylu walki. W konkretnych stylach i technikach znajduje się opis, w jaki sposób specjalizacja na nie wpływa. Jest to atut obrazujący predyspozycję naszej postaci w konkretnym kierunku.
Uwaga! Nie ma czegoś takiego jak specjalizacja w konkretnych stylach walki. Zamiast tego istnieje specjalizacja dla Taijutsu, Bukijutsu, Taijutsu Wspieranego Chakrą oraz Bukijutsu Wspieranego Chakrą. Postaci ze specjalizacją w jednej z tych "dziedzin" są traktowane tak, jakby posiadały specjalizację do każdego stylu walki, który się w nim zawiera. Oznacza to, że posiadając np. Specjalizację w Taijutsu, postać zyskuje bonusy ze Specjalizacji do każdego stylu Taijutsu nie wspieranego chakrą, jak np. Itamiken, Karate Shōtōkan czy Migatte no Gokui. Analogicznie w innych "dziedzinach" stylów walki. Wyjątkiem są specjalne Style Walki, które posiadają techniki, jak np. Hachimon czy Kujaku Myōhō.
Instynkt niebezpieczeństwaAtut wrodzony
Postać posiada swoisty szósty zmysł. Dzięki temu jest w stanie wyczuć niebezpieczeństwo, zanim normalnie byłaby w stanie je dostrzec inna osoba. Czy to mina, na którą właśnie miała nadepnąć, czy czający się za rogiem nieprzyjaciele - postać może się zorientować, że coś jest nie tak zanim zostanie zaatakowana albo poddana działaniu pułapki. Nie oznacza to jednak, że postać jest w stanie wszystko przewidzieć. Mamy jednak szansę lepszego wyczucia zagrożenia zanim ono nastąpi, kupując w ten sposób czas na podjęcie wcześniejszej akcji (szczególnie w przypadku wydarzenia przynoszącego rychłą śmierć).
TolerancjaAtut nabyty
Postać w wyniku różnych doświadczeń zyskała zwiększoną odporność na różne warunki pogodowe i ich zmienność. Dzięki temu lepiej znosi mrozy czy upały, nawet jeśli nie są one naturalne dla jego miejsca urodzenia. Atut tolerancji daje lepsze efekty wraz z wyższym atrybutem Wytrzymałości, pozwalając na wyższych poziomach (8+) negować nawet negatywne skutki bardziej wymagających warunków atmosferycznych, jak np. burze piaskowe, nienaturalnych źródła temperatur jak ogniska czy lodowce, a w przypadku naprawdę Wytrzymałych postaci - nawet słabsze techniki wpływające na temperaturę mogą nie odnosić skutków na postaci, co jest w pełni zależne od MG.
► Pokaż Spoiler | EQ
Katana
Koszt1000 Ryō
Stack/Slot2/1
Broń o jednosiecznej, zakrzywionej głowni powyżej 60 cm zakończonej ściętym sztychem. Tradycyjnie broń ta zawsze posiada tsubę, do tego najczęściej bogato zdobioną, okrągłą. Tsuka jest wykonana z wydrążonego drewna lub miedzi i pokryta oplotem z jedwabiu lub skóry rekina. Na końcu tsuki znajduje się kashira, do której często przyczepia się różnego rodzaju ozdoby.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hoshino Aiya
Posty: 40
Rejestracja: 06 cze 2023, 3:05
Ranga dodatkowa: Idol
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Bank:

Re: Trzy Stawy

To co się tutaj działo dalece odbiegało od tego co Aiya chciała w życiu robić. Nie miało to prawie nic wspólnego z wizją idolkowania jaką sobie wyobrażała. Koncert koncertem, lecz został on zrujnowany, a dalszy występ był niejako pogwałceniem ich idei. Owszem, robiły to by siać miłość i uwielbienie, oraz powiększać swoją rzeszę fanów, lecz tutejsza odbiorczyni była pusta. I nie ważne ile tej miłości w nią wlewały, ta pustka nie zaczęła się nawet napełniać. Później nie było lepiej. Najmłodsza z Hoshino próbowała pocieszyć swoją siostrę, lecz to też nie miało znaczenia, gdyż po chwili jej pan Królik zaczął się rozpadać. Bez namysłu dziewczyna chciała wyjaśnień, lecz skąd Aqua mogła je mieć? Wiedziała tyle co ona i widziała to w jej oczach. Zostawiła ją i ruszyła do kicaka. Aiya nie została porzucona. Nie było jej smutno ani nie była zazdrosna. Rozumiała czemu Megumi to zrobiła. Nie zabraniała jej tego. Tylko jej gwiazdki były czarne jak bezgwiezdna noc.
Ruby została w tyle. Nikt nie zwracał na nią uwagi. Główne skrzypce grał teraz zając i zepsuta kobieta. Nie przeszkadzało jej to. I tak byłą tylko wsparciem. Teraz zupełnie nie potrzebnym. W końcu obok stała Haruka, najsilniejsza i najidealniejsza z nich. W dodatku miała ten potężny wachlarz pustej baby. Więc Aiya sobie poszła. Wpierw powoli zebrała się z kolan coraz bardziej kierując się w stronę zejścia ze sceny od boku. Cały czas patrzyła na samolubną i egoistyczną kobietę czy przypadkiem jednak na nią nie spojrzy, lecz w obliczu tego jakie show robił królik, wątpiła by spojrzała na kogoś tak nieistotnego jak ona. Gdy była by już poza ich polem zainteresować, wyprostowała by się i ruszyła wzdłuż drzewa jakie by obiegła. Spojrzała smutno na pieska jaki był przygnieciony. On... faktycznie nie żył. Kucnęła by przy Ruice i przyjrzała się jej uważniej. Ruszała się. Żyła. Dotknęła by ją parę razy palcem w policzek by spróbować ją ocucić, a jeśli to by nie zadziałało, lekko by ja szturchnęła jakby ją budziła ze snu. Jeśli by się ocknęła, przyłożyła by palec do ust dając jej znać, że ma być cicho. Jej twarz była neutralna. Nie przejawiała żadnych emocji. Mimo to, wskazała jej palcem na grupę wsparcia znikających zająców, oraz leżącego dalej Satoru i jego dwa pieski. Wskazała by na końcu na tego przygniecionego. No a potem, usiadła by sobie na tyłku i opierając bródkę o kolana jakie owinęła rękoma, patrzyła by co się dalej dzieje.
Chakra:
4 950
► Pokaż Spoiler | Techniki
► Pokaż Spoiler | Atuty
KokoroganSpecjalizacja
Ninja przejawia naturalny talent w jednej konkretnej dziedzinie ninpō czy stylu walki. Objawia się to różnego rodzaju "drygiem" do technik tej konkretnej dziedziny bądź stylu walki. W konkretnych stylach i technikach znajduje się opis, w jaki sposób specjalizacja na nie wpływa. Jest to atut obrazujący predyspozycję naszej postaci w konkretnym kierunku.
Uwaga! Nie ma czegoś takiego jak specjalizacja w konkretnych stylach walki. Zamiast tego istnieje specjalizacja dla Taijutsu, Bukijutsu, Taijutsu Wspieranego Chakrą oraz Bukijutsu Wspieranego Chakrą. Postaci ze specjalizacją w jednej z tych "dziedzin" są traktowane tak, jakby posiadały specjalizację do każdego stylu walki, który się w nim zawiera. Oznacza to, że posiadając np. Specjalizację w Taijutsu, postać zyskuje bonusy ze Specjalizacji do każdego stylu Taijutsu nie wspieranego chakrą, jak np. Itamiken, Karate Shōtōkan czy Migatte no Gokui. Analogicznie w innych "dziedzinach" stylów walki. Wyjątkiem są specjalne Style Walki, które posiadają techniki, jak np. Hachimon czy Kujaku Myōhō.
Absorpcja chakryAtut wrodzony
Postać jest w stanie pochłaniać chakrę z innych istot żywych, wysysając z nich energię. Na jedną turę jest w stanie wyssać maksymalnie 2.5% maksymalnej chakry użytkownika przy nieustannym kontakcie bezpośrednim z drugą osobą. Absorbowana chakra uzupełnia następnie brakujące zasoby osoby, która wysysa chakrę. W przypadku posiadania maksymalnej ilości chakry, ta zaabsorbowana jest po prostu tracona.
Atut pozwala wchłonąć także chakrę natury, acz osoby, nie umiejące z niej korzystać mogą zostać zamienione w kamień, jeśli wcześniej nie korzystały z Senjutsu (zgodnie z zasadami opisanymi w temacie).
Ulepszony zmysł (Dotyk)Atut nabyty
Atut wielokrotnego wyboru. Oznacza to, że postać ma bardziej wyczulony wybrany zmysł. Atut ten ściśle współpracuje z Refleksem, znacząco zwiększając jego możliwości. Jeżeli atrybut ten umożliwia np. dostrzeżenie szczegółu z dwudziestu metrów - posiadacze tego atutu ze zmysłem wzroku ten sam szczegół dostrzegą z dwukrotnie większej odległości itd. Analogicznie, jeśli wzmocniony zmysł wykrywa coś z dystansu dwudziestu metrów - osoby z wyższą wartością atrybuty Refleks wykryją coś z dalszego dystansu. Wyróżnia się pięć zmysłów:
 1. Dotyk - wzmocnienie tego zmysłu sprawia, że użytkownik jest w stanie wykryć najdrobniejsze zmiany w fakturze zarówno przedmiotów, jak i osób. Ba! Nawet nie musi dotykać ich bezpośrednio dłonią - jakakolwiek część ciała jest w stanie to wykryć, także najdrobniejszy impuls. W trakcie walki, pozwala także odczuć, jak ataki wypływają na ciało i elementy pancerza przeciwnika, przez co dłuższa, analityczna walka, może takiej osobie dostarczyć cennych informacji o słabych punktach, a receptory na skórze wykryją nawet najdrobniejszą zmianę temperatury - także tę nienaturalną, wywołaną np. jakimś jutsu.
ShibariAtut nabyty
Niejednokrotnie zlecenia jako shinobi wymagają jakiegoś porwania osoby czy jej unieruchomienia. Tutaj z pomocą przychodzą różnego rodzaju więzy. Posiadacz tego atutu jest w stanie tak dobrze zawiązać węzły przy pomocy np. metalowej linki czy faktycznej liny, że osoba porwana nie jest w stanie zbyt mocno drgnąć, a popularna technika E Ninjutsu do wychodzenia z więzów tutaj nie pomoże. Nie tak łatwo uciec od tej osoby.
► Pokaż Spoiler | EQ
Krótkofalówka
Koszt800 Ryō
Stack/Slot8/1
Przyczepiana przy szyi krótkofalówka. Pozwalaja na komunikację w obie strony. Zasięg krótkofalówki na otwartej przestrzeni wynosi 3 kilometry. Jednakże, jeśli znajdujemy się w lesie bądź na naszej drodze znajduje sie wiele przeszkód, skuteczny zasięg może spaść do kilometra. W wysoko rozwiniętych technologicznie miastach, zasięg sięga nawet do 10km.
Obrazek
Sisters Love
Awatar użytkownika
Yōgan Sayu
Posty: 118
Rejestracja: 11 lis 2021, 19:18
Ranga: Muryō no ninja
Discord: meei#6947
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:

Re: Trzy Stawy

W niemym zachwycie obserwowała, jak z Asahiran dzieje się coś, czego kompletnie się nie spodziewała. Niepozorna, całkiem sympatyczna dziewczyna przekształcała się w prawdziwego, najprawdziwszego smoka - takie, o których młoda Yōganka słyszała tylko w bajkach i była przekonana, że ich istnienie to mit czy legenda. Nieświadomie uchyliła wargi, nie bardzo wiedząc, co powinna w tej sytuacji zrobić. To znaczy, wiedziała że muszą walczyć z wróżką, która z jakiegoś powodu chciała ich uwalić, jednak jej uwaga zdecydowanie skupiła się na smoku. No kurwa, nikt jej nie uwierzy, że widziała smoka. I jeszcze na nim latała! To znaczy, na jego pocket wersji, ale to już jest kwestia, którą można pominąć.
Dopiero głos Ayaki sprawił, że otrząsnęła się z zachwytu; potrząsnęła głową w obie strony i tak na wszelki wypadek uderzyła się otwartą dłonią w skroń. Skup się mózgu, skup. Technika, która pozwala na swobodne przemieszczanie organów wewnątrz ciała? Brzmiało epicko i bardzo przydatnie. Przy tym jednak wydawało jej się mega obrzydliwe; nie była w stanie powstrzymać wzdrygnięcia całym ciałem i wydania z siebie dźwięku, który sugerowałby, że zbiera jej się na wymioty. Uh, szkoda że nie znała takiej techniki. Mogłaby przemieścić sobie żołądek niżej, just for fun. Może nie zaciągałoby ją aż tak na wymioty. Odnotowała, żeby zagadać o to później Ayakę; chyba, że ta będzie skupiona na zachwycie nad Joseiem. Na samą myśl, aż coś w niej zagotowało. Zaczęła składać pieczęcie. Jedna po drugiej, napędzana złością, była niczym prawdziwy wulkan, który lada moment eksploduje, zalewając wszystko dookoła. Nigdy nie wiesz, kiedy wulkan wybuchnie. Wzięła głęboki wdech.
- Yōton: Shakugaryūgan no Jutsu! - wyrzuciła z siebie, wypluwając pierwszą kulę z magmy, którą posłała w stronę wróżki. Nie zastanawiając się zbyt długo, ruszyła biegiem w stronę wróżki, starając się zajść ją nieco od prawej strony. Starała się utrzymywać bezpieczny dystans około 20 metrów. Po złożeniu pieczęci, posłała koleją magmową kulę, starając się celować w ciało, a konkretnie klatkę piersiową. Wiedziała, że lada moment osiągnie swój limit. Starała się uważać na sojuszników, którzy mogli być bliżej wroga.
Gdyby Wróżka nie próżnowała, Yōgan była gotowa odskoczyć za pomocą przeładowania Ki Nobori no Shugyo, w międzyczasie dobywając klingi miecza, by to na nią przyjąć uderzenie, lub na przykład zamachnąć się, gdyby ponownie pojawiły się bluszcze czy inne wijące badyle.
SpecjalizacjaYōton
Chakra1 415 - 2x300 (YŌTON: SHAKUGARYŪGAN NO JUTSU) = 815
Aktywny styl walkiTANKEN-RYŪ B | Kendō C
► Pokaż Spoiler
Tanken-Ryū | Short Sword Style短剣流
KlasyfikacjaKenjutsu, Styl Walki
Wymagania---
Styl walki korzystający z krótkich ostrzy (długość do 60 cm), takich jak Tantō lub Wakizashi. Charakterystyczną cechą jest wykonywanie szybkich cięć lub pchnięć o niewielkiej sile. Styl wykorzystuje szybkość oraz refleks użytkownika, by w walce w zwarciu zapewnić sobie przewagę, dzięki licznym i celnym ciosom oraz unikom nie pozwalającym na otrzymanie obrażeń. Rany zadawane podczas korzystania z takiej metody walki zazwyczaj są lekkie, jednak po otrzymaniu ich odpowiedniej ilości przeciwnik szybko może zostać zneutralizowany, dzięki ich skumulowanemu efektowi. Styl ten najlepiej sprawdza się podczas walki w pomieszczeniach lub miejscach, gdzie ograniczona jest ilość przestrzeni dookoła.

Posiadając Refleks na poziomie 7 lub wyższym użytkownik jest w stanie wykonywać niewielkie zejścia lub wygięcia ciała jako uniki, jednak w praktyce prawie się nie przemieszczając, przez co lepiej wykorzystuje niewielkie przestrzenie.
Posiadając rangę A Tanken-Ryū użytkownik ma odpowiednie doświadczenie i obycie z krótkim orężem, by łatwiej zadawać ciosy o zwiększonej szansie na trafienie w punkty krytyczne. Może również walczyć dwoma krótkimi ostrzami na raz. Sprawność takiej walki jest oczywiście lepsza, jeśli posiadamy biegłość Oburęczności.
Posiadając rangę S Tanken-Ryū użytkownik przy wykonywaniu cięć jest w stanie przyłożyć ostrze do ciała i "przedłużyć" cięcie, sprawiając, że rana będzie zwyczajnie większa i bardziej krwawić, aniżeli gdyby wykonane było zwykłe cięcie.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu szybkość wykonywania ataków jest traktowana jak gdyby użytkownik posiadał szybkość o 1 poziom wyżej. Ten bonus nie łączy się z innymi podobnymi bonusami do statystyk wynikającymi z innych stylów walki.
Kendō | Way of the Sword剣道
KlasyfikacjaKenjutsu, Styl walki
Wymagania---
Jeden z podstawowych styli walki za pomocą katany. Styl ten znany jest w wielu miejscach na świecie, szczególnie jednak pielęgnowany jest w krajach, w których ciągle silna jest kultura Samurajów, gdyż to właśnie wśród korzeni ich historii swój początek ma Kendō. Jako styl walki, Kendō polega na wykorzystaniu katany bądź podobnego katanie ostrza. Podstawa stylu opiera się na horyzontalnych i wertykalnych cięciach oraz okazjonalnych pchnięciach, głównie wykorzystuje się chwyt dwuręczny dla zwiększonej siły ciosów i pewnego chwytu, niektóre ciosy wykorzystują jednak chwyt jednoręczny. W Kendō ważnym jest siła ramion, bystrość umysłu, praca dolnej partii ciała, obserwacja ruchów przeciwnika oraz stałe reagowanie na wszelkie zmienne, gotowość do kontry jak i utrzymywanie swych przeciwników na odległość ostrza.

Posiadając rangę C w Kendō oraz Siłę na poziomie 7 szermierz jest w stanie korzystać z stylu trzymając broń jedną ręką, sprawia to jednak, iż siła ciosów spada.
Posiadając rangę B w Kendō użytkownik nie ma problemów z użyciem ostrza o długości innej niż katana. Broń jednak nie może być większa od No-Dachi i krótsza od Wakizashi.
Posiadając rangę A w Kendō oraz Refleks i Szybkość na 7 Poziomie szermierz dzięki obserwacji pola bitwy i wielozadaniowości swego stylu, nieznacznie szybciej reaguje na ruchy innych uczestników potyczki.
Posiadając rangę S w Kendō oraz Refleks na 8 poziomie wojownik potrafi zablokować nadlatującą strzałę/bełt/pocisk o ile wie skąd zagrozenie nadlatuje.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu dzięki swojemu doświadczeniu oraz znajomości podstawowego stylu, ranga Kendō jest traktowana jaka o jeden większa przy starciu z innymi stylami bukijutsu.
Techniczki
► Pokaż Spoiler
Yōton: Shakugaryūgan no Jutsu | Lava Release: Scorching Stream Rock Technique熔遁・灼河流岩の術
KlasyfikacjaYōton, Transformacja Natury
PieczęciePies → Wąż → Świnia → Tygrys → Królik → Koń
KosztZależny od rangi
Zasięg20m
Wymagania---
Po złożeniu pieczęci ninja wypluwa z ust kulę z magmy. Wielkością przybliżone one są do korpusu człowieka, a dodając do nich ich temperaturę powstaje technika mogąca przepalić zbroję czy nawet uśmiercić mniej wytrzymałych pechowców, którzy wejdą z nimi w bezpośredni kontakt. Ze względu na ich szybkość są niezwykle ciężkie do uniknięcia.

Posiadając rangę B w Yōtonie za koszy standardowy B można wystrzelić 1 pocisk.
Posiadając rangę A w Yōtonie za koszy standardowy A można wystrzelić 3 pociski.
Posiadając rangę S w Yōtonie można wystrzelić więcej kul płacąc odpowiednio większy koszt danej rangi. (Np. dla 6 kul będzie to Podwójny A)
Posiadając Specjalizacje w Yōtonie zasięg zostaje zwiększony do 30m.
Atuty
► Pokaż Spoiler
SurvivalAtut nabyty
Postać posiada wiedzę niezbędną do przetrwania w dziczy. Wie, gdzie szukać schronienia, jakie rośliny są jadalne czy choćby jak rozpalić ogień.
Ubiór
Ubranie + okulary. Zabrane z trupa haori.
"Co prawda trochę się ubrudziło od ziemi, ale nie odbierało mu uroku. W większości było ono czarne, jednakże czerwoną nicią ręcznie były wyszyte klonowe liście na całej powierzchni narzuty, w całkiem równych odstępach. Jak sama wierzchnia warstwa haori była raczej bawełniana, tak czerwona podszewka była bez wątpienia jedwabiem. Te posiadało również i haori himo, również w czerwonym kolorze o bardzo ładnym, "iglastym" splocie"
Kolor głos#b30000
Ostatnio zmieniony 24 lis 2023, 15:23 przez Yōgan Sayu, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Think Twice? I Don't Even Think Once
słowa
myśli
głos
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stolica - Takigakure no Sato”