• Ogłoszenia
 •  
  Aktualności fabularne
  Obecna pora roku: Jesień 163r.

  Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

  30.10.2023 - zakończenie wydarzenia wioskowego w Amegakure a także rozpoczęcie nowego w Hanagakure. Więcej informacji w aktualnościach fabularnych.
  27.08.2023 - relacje pomiędzy Banana no Kuni a Sakuragakure uległy poprawie. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
  Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
  Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
  Administracja
  Pingwinek Chaosu
  Główny Administrator
  Norka
  Główna Mistrzyni Fabularna
  Hefajstos
  Główny Moderator Kuźni
  Tora
  Główny Moderator Technik

  W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
  Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
   

Ulice Hanagakury

Wioska ta znajduje się na południu Hana no Kuni i leży tuż przy brzegu, przez co ciężko o lepszy dostęp do morza. Świadczy o tym fakt, że wybudowano również jako część wioski ogromny port. Temperatura w wiosce przeważnie należy do tych lekko chłodniejszych, jednak zdarzają się dni kiedy można chodzić ulicami miasta z porzuconą koszulką. Raczej morska bryza obroni takiego jegomościa przez spoceniem się bez wysiłku, jednak dalej będzie on odczuwał ciepło. Budynki w wiosce są najróżniejsze i zależne od zamożności każdego mieszkańca. Większą część Hany stanowią ubogie domy, prawie że się rozlatujące i tylko cudem posiadające takie dogodności jak własna łazienka. Wbrew pozorom nie oznacza to, że mieszkają tam biedacy. Wielu mieszkańców decyduje się na zachowanie swoich pieniędzy na przyszłe wydatki związane z ich podróżami niż dom, w którym będą raz na miesiąc. Znajdą się jednak wyjątki oraz osoby na tyle bogate, aby postawić sobie domy 4 piętrowe, pełne bogatych zdobień i pierwszorzędnych mebli. Trzeba jednak wtedy pamiętać o ochronie dla takiego budynku, z racji na brak praw w Hanagakure.
Awatar użytkownika
Uchiha Shuto
Posty: 22
Rejestracja: 31 paź 2023, 19:35
Discord: @khazisab
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Ulice Hanagakury

Być może faktycznie byłem przewrażliwiony, Ciągłe rozglądanie się wzbudziło by podejrzenia chyba wszystkich dookoła, gdyby to działo się za dnia. Chyba za bardzo wziąłem wszystko do siebie i faktycznie musiałem trochę ochłonąć. Poza tym postanowiłem zignorować temat mojej śmierci. Nie znałem tego mężczyzny, więc nie mogłem określić na ile Jego słowa mogły być prawdziwe. Nie chciałem drążyć tematu. W tym świecie rządzą silni, a mi się wydawało, że w tej hierarchii pomiędzy nami dwoma, to on jest górą i chociaż bardzo mnie to bolało, wolałem nie ryzykować ewentualną utratą swojego życia.
- Pasuje - odpowiedziałem krótko - Gdzie się spotkamy po robocie?
W mojej głowie już powoli tworzył się plan, ale nie odbiegałem za bardzo w przyszłość. Zazwyczaj to co sobie człowiek zaplanuje, później i tak nie wychodzi przez różne komplikacje, więc lepiej było nie odbiegać tak bardzo w przyszłość. Chciałem się jednak zabezpieczyć dodatkowo zakrywając swoją twarz, aby nikt mnie nie rozpoznał. Skąd jednak mogłem dostać teraz jakiś kawałek materiału?
Awatar użytkownika
Cerberus
Posty: 183
Rejestracja: 28 kwie 2021, 14:53
Discord: lamozaur
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: Ulice Hanagakury

MG
Wydarzenie wioskowe - D4 /?
Całe szczęście, bądź też nie, jedyną osobą w okolicy wydawał się właśnie zleceniodawca. Co też podejrzane rozglądanie się nie zostało zaobserwowane przez nikogo innego. Czy mężczyzna mógłby zabić tak jak o tym wspomniał? Być może. Jednak nic nie wskazywało na to, że chciał to zrobić w tej chwili, więc, chyba kolejny szczęśliwy znak. Zawsze co prawda można było to sprawdzić, tylko mógł to nie być najrozważniejszy z ruchów.
Jak tylko chłopak przystał na przedstawione w warunki mogli dogadać szczegóły.
- Mała kawiarenka na rogu, dwie ulice dalej, jak wrócisz się w kierunku, z którego przyszedłeś. Ciężko przeoczyć, jedyne takie lokum w tamtej okolicy. Gdzie się spotkamy? O to nie musisz się przejmować. Znajdę Cię po robocie. Do zobaczenia. - Przedstawił resztę informacji i po chwili żar papierosa znikł z zasięgu wzroku, zapewne wraz z mężczyzną. Co do samego lokalu, to teraz mógł nawet kojarzyć ów miejscówlę.
Co do dodatkowego zasłonięcia twarzy, z tym mógłby być problem, gdyby być wybrednym. Młodzik mógł przykładowo cofnąć się do domu, gdzie zapewne znalazłby coś czym mógłby zasłonić twarz. Mógł też rozejrzeć się po okolicznych zaułkach gdzie prędzej czy później znalazłby bardziej lub mniej nadający materiał. O tej porze było ciężko znaleźć coś innego, jeśli nie chciało bawić się we włamy.
Awatar użytkownika
Uchiha Shuto
Posty: 22
Rejestracja: 31 paź 2023, 19:35
Discord: @khazisab
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Ulice Hanagakury

Demolowanie lokalu nie powinno zająć dużo czasu, gorzej mogło być z ewentualnymi strażnikami oraz świadkami. Musiałem zrobić to tak, aby nikt mnie nie zauważył, abym nie doświadczył późniejszych konsekwencji tego czynu. Na pozór proste zadanie, ale wcale takie nie musiało być. Mężczyzna wskazał mi drogę i powiedział, że mnie odszuka po skończonej robocie. Czy tak będzie? Nie wiem... musiałem mu zaufać, nie miałem innego wyjścia. Po tych słowach rozpłynął się w powietrzu, jakbym cały ten czas gadał z duchem, a ja zostałem sam na pustej ulicy rozmyślający nad całą akcją.
W pobliżu nie znalazłem żadnego kawałka materiału, więc odpuściłem. Nie chciałem tracić na to czasu, tym bardziej, że miałem inny pomysł na to. Moje kroki poniosły mnie we wcześniej wskazane miejsce przez nieznajomego, gdzie postanowiłem z odległości dokonać odpowiednich oględzin, tak, aby nie było to podejrzane. Musiałem zaobserwować gdzie znajdowały się drzwi, okna, czy w pobliżu kręcili się jacyś ludzie, ale także ile dróg osaczało lokal, gdzie mniej więcej prowadziły oraz czy nie widzę jakichś ewentualnych komplikacji już na samym starcie. Nie chciałem zaczynać bez odpowiedniego przygotowania się.
Awatar użytkownika
Cerberus
Posty: 183
Rejestracja: 28 kwie 2021, 14:53
Discord: lamozaur
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: Ulice Hanagakury

MG
Wydarzenie wioskowe - D5 /?
Szybka kalkulacja zysków i strat, sprawiła, że poszukiwania czegoś, czym można było zasłonić twarz, zostały porzucone. Teraz najważniejsze było dostanie się i sprawdzenie lokalu, które było celem zadania. Odnalezienie czegoś takiego jak lokal, który wiedziało się gdzie się znajduje. Nie zajęło wiele czasu i już po chwili Shuto mógł zaobserwować małe lokum, usytułowane na samym rogu ulicy. Okna czegoś, co wyglądało na swoistą kawiarnię wychodziły na obie strony ulicy. Chociaż z lewej strony były one przysłonięte zasłonami, tak witryna od frontu, okalająca jedyne drzwi wejściowe, pozwalała dojrzeć kilka stolików z krzesłami, wewnątrz lokalu. W kawiarni paliła się jedna lampa na głównej ladzie z tyłu lokalu, żółtawe światło było na tyle słabe, że nawet jeśli miało oświetlać przestrzeń, tak rzucało więcej cieni niż światła.
Ulice były w miarę puste, co jakiś czas można było dostrzec przedostającą się na drugą stronę ulicy osobę, która ewidentnie nie chciała pozostawać na widoku zbyt długo, a reszta osób jeśli już się przewijały przez ulice, raczej nie zwracały uwagi na młodego Uchihe.
Awatar użytkownika
Uchiha Shuto
Posty: 22
Rejestracja: 31 paź 2023, 19:35
Discord: @khazisab
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Ulice Hanagakury

Stałem przed lokalem przypominającym kawiarnie i rozglądałem się jak wygląda okolica w tym miejscu. Jedne drzwi wejściowe oraz okna rozmieszczone po dwóch stronach ulic. Plusem było to, że ulice były w tym momencie raczej puste, więc nie powinno być ewentualnych świadków zdarzenia. Rozmieszczenie okien również działało na korzyść, ponieważ zawsze można było wyjść przez nie z drugiej strony, gdyby się coś działo. Na razie nie widziałem, żadnych przeszkód stojących mi na drodze, ale zastanawiała mnie lampa w środku budynku. Mogła ona sygnalizować, że ktoś w środku się znajduje co mogło nieco utrudnić moje zadanie. Czyżby właściciel? Nie wiedziałem. Czasami lepiej jest poczekać i zweryfikować swoje wątpliwości, ale widziałem więcej plusów w zabraniu się od razu do roboty niż minusów, wobec tego postanowiłem od razu przejść do rzeczy.
Skryty w cieniu poszukiwałem odpowiedniej okazji, a gdy taka się nadarzyła, gdy ulice były puste, ściągnąłem swoją koszulkę i zawiązałem ją na głowie w taki sposób, aby zasłaniała moje włosy oraz twarz od nosa w dół, jednocześnie dając mi lukę na oczy, aby nie ograniczało mi to wzroku. Podkradłem się do drzwi wejściowych i próbowałem je delikatnie otworzyć używając do tego siły ramion, chcąc sprawdzić, czy w taki sposób uda mi się zakraść do środka. Przy okazji sprawdzałem co jakiś czas czy nikt mnie nie widzi, aby mieć pewność, że nikt nie pokrzyżuje moich planów.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2023, 17:48 przez Uchiha Shuto, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Okami
Posty: 190
Rejestracja: 05 paź 2021, 14:12
Ranga: Genin
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Bank:

Re: Ulice Hanagakury

Płonący dom Misja rangi C
GraczKiyohime Ryutaro
Tura5/?
Ryutaro powrócił na ulicę Hany, to właśnie tutaj będzie odbywała się dalszą część jego misji.
Tym razem zadanie było trudniejsze gdyż trzeba było wykazać się cierpliwością, oraz ostrożnością, w końcu chodziło o podpaleniu jednej z kryjówek gangsterów, a wszystko wykonać w określonym czasie, kiedy to nikogo nie będzie w domu.
Oczywiście ruszył od razu po zebraniu niezbędnych informacji o swojej misji, zgodnie z opisem klucze do małego domku znajdował się pod wycieraczką, tam też znalazły się niezbędne rzeczy do podpalenia ów kryjówki, mógł zaczynać obserwacje, by oszacować kiedy będzie odpowiedni moment do realizacji swojego zadania, w razie czego też musiał być gotowy na ewentualne starcie, także musiał zobaczyć z kim ma do czynienia.
Także tak oto zaczęła się pierwsza faza w jego misji obserwacja, oczywiście wejście teraz byłoby niezbyt mądre, bowiem w tym czasie było ich tam pełno widać mieli jakieś spotkanie w związku z ostatnimi wydarzeniami, które to zaistniały na terenie Hany, więc ich czujność była zwiększona.
Awatar użytkownika
Cerberus
Posty: 183
Rejestracja: 28 kwie 2021, 14:53
Discord: lamozaur
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: Ulice Hanagakury

MG
Wydarzenie wioskowe - D6 /?
Szybka obserwacja budynku, na pewno pozwoliła na lepsze zorientowanie się w sytuacji, jeśli chodziło o sam lokal jak i jego okolice. Późna pora i ogólne klimaty Hanagakure sprawiły, że ludzi na ulicy dużo nie było, to też okazji do podkradnięcia się pod same drzwi kawiarni, nie było problemem. Jednak zanim się stało, był czas na szybkie stworzenie z własnej garderoby - prowizorycznego zasłonięcia twarzy. Czy było to potrzebne? No na pewno pozwalało na zachowanie trochę większej anonimowości szczególnie, że w lokalu była zapalona lampa. Słabe światło nie pokazywało by ktoś był obecnie w środku, puste ulice niemalże zachęcały do zbliżenia się do drzwi i sprawdzenia czy te nie pozostały otwarte.
Otóż nie.
Nawet mocniejsze szarpnięcie wskazywało na to, że od tak zamek nie podda się intruzowi, chociaż przy dokładniejszych oględzinach, można było zauważyć, że jest on dość 'wymęczony' i może jak proste szarpanie nim, nie sprawi, że ustąpi. Tak, jednak była szansa, na obejście czy też zniszczenie tego zabezpieczenia. Obecnie też ulice były całkiem puste i ciche, może jedynie przemierzający przez nie co jakiś czas podmuch wiatru, wyrywał w powietrze jakieś śmieci, powodując ledwo słyszalny szelest i szum. Stojąc tak blisko drzwi, ninja mógł usłyszeć ciche bicie zegara i... w sumie tyle.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hanagakure no Sato”