• Ogłoszenia
 •  
  Aktualności fabularne
  Obecna pora roku: Jesień 163r.

  Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

  30.10.2023 - zakończenie wydarzenia wioskowego w Amegakure a także rozpoczęcie nowego w Hanagakure. Więcej informacji w aktualnościach fabularnych.
  27.08.2023 - relacje pomiędzy Banana no Kuni a Sakuragakure uległy poprawie. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
  Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
  Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
  Administracja
  Pingwinek Chaosu
  Główny Administrator
  Norka
  Główna Mistrzyni Fabularna
  Hefajstos
  Główny Moderator Kuźni
  Tora
  Główny Moderator Technik

  W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
  Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
   

The Whisperer

Podczas gdy powyższy dział skupiony jest na tworzeniu technik, kuźnia została poświęcona tworzeniom przedmiotów. Wszelakie niestandardowe projekty, wyróżniające się oryginalnością, należy zgłosić w tym dziale. Miejsce to jest również domem dla trucizn i wszelakich specyfików. Każda z ów kategorii wymaga jednak odpowiednio rozwiniętych dziedzin rzemieślniczych. Wyceną i balansem takowych zajmuje się Główny Mistrz Kuźni, a wszelakie obiekty należy tworzyć zgodnie z zamieszczonym w tym dziale regulaminem.

Moderator: Moderatorzy kuźni

Awatar użytkownika
Hōseki Homura
Posty: 142
Rejestracja: 31 paź 2021, 11:42
Ranga: Genin
Discord: Amphare#3038
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:
Osiągnięcia:

The Whisperer

The Whisperer
Koszt300 ryō
Stacki12/1
Ciemnoniebieska ciecz we flakonie stanowi kolejny specyfik, zdolny wyciągnąć z człowieka wszystko, co w nim najlepsze. W tym wypadku sprowadza się on do wzmocnienia czyjegoś słuchu na czas 5 tur. Staje się bardziej wrażliwy, wychwytując dźwięk z dalszych odległości, jak i będąc w stanie lepiej zidentyfikować ciche dźwięki mające źródło niedaleko. Tak wzmocniony zmysł jest w stanie częściowo nadrobić braki w innych receptorach, wspomagając bądź częściowo zastępując dźwięk, dostarczając bardziej dokładnych informacji niż normalnie. Mikstura nie jest jednak w stanie doprowadzić słuchu do stanu, gdzie mógłby całkowicie zastąpić jakikolwiek zmysł. Należy również pamiętać, że taki słuch jest jednocześnie bardziej wrażliwy na uszkodzenia spowodowane bardzo głośnymi dźwiękami.

Sam specyfik wygląda na tyle intrygująco, że wygląda nieco inaczej ze względu na to, pod jakim kątem pada światło. Te najbardziej oświetlone obszary przyjmują jasnoniebieską barwę, po czym im dalej od nich, tym ciecz jest co raz to bardziej czarna. Utrzymuje naturalnie temperaturę niższą, niż ta otoczenia, przez co odkorkowanie buteleczki wiąże się z delikatną chmurką wydobywającą się ze środka. Koperek połączony z miętą oraz kurkumą, po przegotowaniu, ostudzeniu oraz wymieszaniu z sokiem jagodowym oraz chakrą posiada miętowy smak, zaś niska temperatura gwarantuje zimny strumień ściekający po przełyku.
Ostatnio zmieniony 10 lis 2023, 15:02 przez Hōseki Homura, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Fawkes
Posty: 383
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:29
Ranga dodatkowa: Moderator Kuźni | Mistrz Gry
Discord: poprostujakub
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: The Whisperer

Bążur madłmazel, daj 12/1 a nie na odwrót XD.

Dobrze, teraz mnie tu zastanawia. Czy technicznie osoba po zażyciu takiej potki jest traktowana jakby dostała Atut Wzmocniony Słuch? Czy to jest nawet bardziej wzmocnione? :thonk: Either way, myślę czy by tego nie podnieść na B, tak po prostu. Technicznie nie mamy jakiegoś punktu odniesienia, bo jeszcze żaden nie zwiększał zmysłu. A skoro jest to w stanie technicznie zastąpić słuch to pewnie B pasuje bardziej niż C, at least in my opinion. I wtedy zwiększyć cenę do 300.

Potka może zostać zrobiona tylko z pomocą Mistrza Alchemicznego. Also pozwalam na potkę prywatną w tej sytuacji.

Obrazek

Prowadzenie misjiRangi Dowolne
 1. Find Your Own Way - Przygoda Rangi A dla Kurogane Hao.
Awatar użytkownika
Hōseki Homura
Posty: 142
Rejestracja: 31 paź 2021, 11:42
Ranga: Genin
Discord: Amphare#3038
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: The Whisperer

Proszę, oto punkt odniesienia panie Jakubie - viewtopic.php?p=16171#p16171
Rangę zaraz podniosę, cenę też. Acz zastanawia mnie czy atut będzie potrzebny jeśli na innej podobnej potce nie potrzebuję. Ale to zerknij sobie o popatrz i guess, to jakoś to się ładnie uklei w legitną potkę @@ Bo jeśli chodzi o siłę... to idk? Znaczy fajnie jakby dawał czasowo atut ew wzmacniał go jak ktoś go ma i byłabym z tym ok, ale też dziwnie by było jakby dwie podobne potki miały strasznie różną siłę. A tbh nie wiem jakby taki opis przekłądałby się na opis siły tej, co rzuciłam, bom ziemniak jeśli chodzi o takie technikalia @@
Awatar użytkownika
Fawkes
Posty: 383
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:29
Ranga dodatkowa: Moderator Kuźni | Mistrz Gry
Discord: poprostujakub
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: The Whisperer

Okej I get it
Teraz jak mam punkt odniesienia, to możemy normalnie wrócić do 250 bo to dosłownie "to samo, ale inny zmysł". Tylko teraz nie wiem czy nie zbuffować czasu działania, bo ta postka trwa przez 5 tur, a na wzrok przez 8. No i jak o tym myślę, to wypadało by też wpisać to samo co tam, że im więcej się zażywa w ciągu 24h tym gorzej działa. Ale z drugiej strony wolałbym nie robić z tego nagle templatki, gdzie po prostu zmieniamy nazwę zmysłu i reszta pasuje. Dajm, nie wiem co z tym.
Co do tego co mówiłem o atucie to wynika z samego opisu
Mistrz AlchemicznyAtut wrodzony
Posiadanie tego atutu pozwala na tworzenie specyfików, które czasowo zwiększają atrybuty postaci, sprawiając że ta staje się np. szybsza bądź bardziej spostrzegawcza, a jej Uwolnienie Ognia także ulega wzmocnieniu. Atut ten umożliwia więc tworzenie specyfików, które dają jasno określony bonus do statystyk, jak np. +2 do Refleksu. Medykamenty wzmacniające atrybuty w sposób delikatniejszy, opisowy można jednak tworzyć także i bez tego atutu, jednak będą one definitywnie słabsze od tych wymienionych przed chwilą. Należy pamiętać, że atut ten nie usuwa pozostałych wymagań do opracowania takich specyfików i jest on zwyczajnie pierwszym etapem w podróży do tworzenia najpotężniejszych medykamentów.
Technicznie słuch to też element spostrzegawczości postaci więc no ma sens. Ale że masz atut to wiesz, dla ciebie to nie problem xD

Obrazek

Prowadzenie misjiRangi Dowolne
 1. Find Your Own Way - Przygoda Rangi A dla Kurogane Hao.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuźnia”