• Ogłoszenia
 •  
  Aktualności fabularne
  Obecna pora roku: Jesień 163r.

  Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

  30.10.2023 - zakończenie wydarzenia wioskowego w Amegakure a także rozpoczęcie nowego w Hanagakure. Więcej informacji w aktualnościach fabularnych.
  27.08.2023 - relacje pomiędzy Banana no Kuni a Sakuragakure uległy poprawie. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
  Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
  Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
  Administracja
  Pingwinek Chaosu
  Główny Administrator
  Norka
  Główna Mistrzyni Fabularna
  Hefajstos
  Główny Moderator Kuźni
  Tora
  Główny Moderator Technik

  W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
  Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
   

Unikaty Kanoniczne i Eventowe

Kompendium wiedzy poświęcone przede wszystkim mechanice rozgrywki oraz rozwojowi. Tematy tutaj się znajdujące opisują nie tylko proces rozwoju postaci, ale również spis dziedzin, informacje o klanach oraz wszelakie tematy mające na celu pomóc w wykreowaniu postaci.
Awatar użytkownika
Pingwinek Chaosu
Administrator
Posty: 807
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:02
Karta Postaci:
Osiągnięcia:

Unikaty Kanoniczne i Eventowe

Unikaty kanoniczne i eventowe
Unikaty kanoniczne
Unikaty znane z mangi i anime istnieją także na forum. Jak jednak dokładnie działają jest tajemnicą, którą należy odkryć samodzielnie. Za zgodą administracji gracz może udać się po misję bądź fabułę, która nadzorowana będzie przez Głównego Moderatora Fabularnego. Dopiero, gdy uzna on, że misja spełniła wymogi postać otrzymuje swój unikat, a wraz z nim informację, w jaki sposób on funkcjonuje.
Unikaty eventowe
Unikaty jakie nie występowały w mandze oraz anime, powstałe przez Mistrzów Fabularnych na rzecz eventów. Zdobywane są one jedynie podczas trwania eventu i MG prowadzący dany wątek nagradza je według uznania za zgodą Głównego Moderatora Fabularnego. Dopiero gdy uzna on, że postać zasłużyła na dany unikat przydziela go, a wraz z nim informację w jaki sposób on funkcjonuje.
Poniżej znajduje się lista unikatów zarówno kanonicznych jak i eventowych, które znajdują się na forum.
Awatar użytkownika
Pingwinek Chaosu
Administrator
Posty: 807
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:02
Karta Postaci:
Osiągnięcia:

Unikaty Kanoniczne

Raijin no Ken | Sword of the Thunder God雷神の剣
Legenda
Broń ta wedle podań należała niegdyś do osoby blisko spokrewnionej z samym Bogiem Shinobi. Niewiele wiadomo o tym, jak faktycznie działała ani kto nim władał, jednak wiele osób rozmyśla, że nazwa w tym wypadku zdradza bardzo wiele. Mówi się, że miecz ten potrafi kontrolować burzę, generować potężne wyładowania elektryczne. Niektórzy nawet uważają, że jako bliski krewny Boga Shinobi, sam oryginalny posiadacz tego oręża był wręcz Bogiem Piorunów.
Posiadacz?
Zdolności
Nieznane, zostaną one przedstawione dopiero, gdy jakiś gracz zdobędzie tę broń na fabule

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=雷神の剣]Raijin no Ken | Sword of the Thunder God[/title]
[pic]https://cdn.discordapp.com/attachments/717132273366859876/839111266818588724/raijin.png[/pic]
[row title=Legenda][/row]
[description]Broń ta wedle podań należała niegdyś do osoby blisko spokrewnionej z samym Bogiem Shinobi. Niewiele wiadomo o tym, jak faktycznie działała ani kto nim władał, jednak wiele osób rozmyśla, że nazwa w tym wypadku zdradza bardzo wiele. Mówi się, że miecz ten potrafi kontrolować burzę, generować potężne wyładowania elektryczne. Niektórzy nawet uważają, że jako bliski krewny Boga Shinobi, sam oryginalny posiadacz tego oręża był wręcz Bogiem Piorunów.[/description]
[row title=Posiadacz]?[/row]
[row title=Zdolności][/row]
[description]Nieznane, zostaną one przedstawione dopiero, gdy jakiś gracz zdobędzie tę broń na fabule[/description]

Kusanagi no Tsurugi | Sword of Kusanagi草薙の剣
Legenda
Wedle niektórych legend, był to jeden z trzech cesarskich artefaktów pradawnego imperium, które wyrosło tuż po śmierci Mędrca Sześciu Ścieżek. Mówi się, że miecz ten jest niezniszczalny i posiada niesłychanie wielką siłę przebicie, mogąc zranić nawet najtwardsze istoty. Podobno przed ponad trzysta laty został on wykorzystany do zabójstwa jednego z Pięciu Kage, jednak co się z nim dalej stało, historia zdaje się milczeć.
Posiadacz?
Zdolności
Nieznane, zostaną one przedstawione dopiero, gdy jakiś gracz zdobędzie tę broń na fabule

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=草薙の剣]Kusanagi no Tsurugi | Sword of Kusanagi[/title]
[pic]https://cdn.discordapp.com/attachments/717132273366859876/839114797014319174/kusanagi.png[/pic]
[row title=Legenda][/row]
[description]Wedle niektórych legend, był to jeden z trzech cesarskich artefaktów pradawnego imperium, które wyrosło tuż po śmierci Mędrca Sześciu Ścieżek. Mówi się, że miecz ten jest niezniszczalny i posiada niesłychanie wielką siłę przebicie, mogąc zranić nawet najtwardsze istoty. Podobno przed ponad trzysta laty został on wykorzystany do zabójstwa jednego z Pięciu Kage, jednak co się z nim dalej stało, historia zdaje się milczeć.[/description]
[row title=Posiadacz]?[/row]
[row title=Zdolności][/row]
[description]Nieznane, zostaną one przedstawione dopiero, gdy jakiś gracz zdobędzie tę broń na fabule[/description]

Kokutō | Black Blade黒刀
Legenda
Czarny jak noc miecz owiany jest jedną, szczególnie fascynującą legendą. Podobno było to ostrze zdolne zranić nawet nieśmiertelnych. Dalej jednak legenda zdaje się rozdzielać, sugerując różne efekty działań. Niektórzy mówią, że samo ostrze nie byłoby może aż tak wyjątkowe, gdyby nie trucizna, którą jest pokryte i która jest zdolna zabić nawet bogów. Inna zaś wersja mówi, że jakakolwiek rana zadana tym ostrzem rani nie tylko ciało, ale i duszę, przez co jest w stanie "zabić" nieśmiertelnych. Jeszcze inna sugeruje, że zadane ostrzem rany nigdy się nie leczą, przez co nawet nieśmiertelni muszą mieć się na baczności. Jak jednak jest naprawdę... nie wiadomo.
Zdolności
Ostrze wykonane ze specjalnego stopu metali faktycznie zyskało specyficzną barwę, dzięki któremu zyskało sobie wcześniejszą chwałę. Jednak stop ten, choć zaginął na przestrzeni wieków, posiada o wiele więcej cech, dających swojemu użytkownikowi dodatkowe asy w rękawie:
 • Stop ten jest wyjątkowo wytrzymały, by złamać ostrze potrzeba Siły na minimum 12 poziomie.
 • Ostrze posiada również swego rodzaju higroskopijność. I choć nie wchłania ona cieczy do samej siebie, a obrażenia nim zadane nie powodują wysychania skóry, tak wszelakie stosowanie trucizn czy specyfików na ostrzu jest zdecydowanie bardziej efektywne, gdyż te trzymają się znacznie lepiej i dłużej na nim.
 • Zdecydowanie jednak najpotężniejszą zdolnością tego ostrza jest to, że rozprasza ono w swojej okolicy chakrę. Nie znaczy to, że jest w stanie skontrować Bijūdamę choć zdecydowanie zakłóci trochę przepływ chakry w miejscu styku, doprowadzając zapewne tym samym do eksplozji. Sprawia to, że ostrze jest wyjątkowo odporne na uszkodzenia związane z chakrą, ale jednocześnie jest w stanie przebijać się przez różne techniki, jak bariery, tarcze czy wzmocnienia. Jest w stanie np. bez problemu przebić się przez Domu czy Raiton Chakura Mōdo, które normalnie dawałyby swego rodzaju odporność na ataki fizyczne. Szczegóły efektywności w przypadku innych technik ocenia MG nadzorujący wątek.

  Kod: Zaznacz cały

  ][title kanji=黒刀]Kokutō | Black Blade[/title]
  [pic rank=B]https://cdn.discordapp.com/attachments/717132273366859876/839117594664632360/kokuto.png[/pic]
  [row title=Legenda][/row]
  [description]Czarny jak noc miecz owiany jest jedną, szczególnie fascynującą legendą. Podobno było to ostrze zdolne zranić nawet nieśmiertelnych. Dalej jednak legenda zdaje się rozdzielać, sugerując różne efekty działań. Niektórzy mówią, że samo ostrze nie byłoby może aż tak wyjątkowe, gdyby nie trucizna, którą jest pokryte i która jest zdolna zabić nawet bogów. Inna zaś wersja mówi, że jakakolwiek rana zadana tym ostrzem rani nie tylko ciało, ale i duszę, przez co jest w stanie "zabić" nieśmiertelnych. Jeszcze inna sugeruje, że zadane ostrzem rany nigdy się nie leczą, przez co nawet nieśmiertelni muszą mieć się na baczności. Jak jednak jest naprawdę... nie wiadomo.[/description]
  [row title=Zdolności][/row]
  [description]Ostrze wykonane ze specjalnego stopu metali faktycznie zyskało specyficzną barwę, dzięki któremu zyskało sobie wcześniejszą chwałę. Jednak stop ten, choć zaginął na przestrzeni wieków, posiada o wiele więcej cech, dających swojemu użytkownikowi dodatkowe asy w rękawie:
  [list][*]Stop ten jest wyjątkowo wytrzymały, by złamać ostrze potrzeba Siły na minimum 12 poziomie.
  [*]Ostrze posiada również swego rodzaju higroskopijność. I choć nie wchłania ona cieczy do samej siebie, a obrażenia nim zadane nie powodują wysychania skóry, tak wszelakie stosowanie trucizn czy specyfików na ostrzu jest zdecydowanie bardziej efektywne, gdyż te trzymają się znacznie lepiej i dłużej na nim.
  [*]Zdecydowanie jednak najpotężniejszą zdolnością tego ostrza jest to, że rozprasza ono w swojej okolicy chakrę. Nie znaczy to, że jest w stanie skontrować Bijūdamę choć zdecydowanie zakłóci trochę przepływ chakry w miejscu styku, doprowadzając zapewne tym samym do eksplozji. Sprawia to, że ostrze jest wyjątkowo odporne na uszkodzenia związane z chakrą, ale jednocześnie jest w stanie przebijać się przez różne techniki, jak bariery, tarcze czy wzmocnienia. Jest w stanie np. bez problemu przebić się przez Domu czy Raiton Chakura Mōdo, które normalnie dawałyby swego rodzaju odporność na ataki fizyczne. Szczegóły efektywności w przypadku innych technik ocenia MG nadzorujący wątek.[list][/description]
  
  Kurosawa | Black Swamp黒澤
  Legenda
  Legendarne ostrze, które na przestrzeni wieków lądowało w rękach najbardziej znanych samurajów swoich czasów. Jednym z jej właścicieli był znany samuraj Mifune, który na łożu śmierci przekazał ostrze swemu następcy. Niemal każdy z Samurajskich Rodów uważa tę unikalną katanę za symbol władzy i mocy, toteż chętnie ogłaszają, iż prawnie ostrze należy do nich, bo ponoć któryś z ich przodków władał kiedyś ów orężem. Obecnie ostrze zaginęło co sprawiło, że wielu samurajów, licząc na sławę i chwałę, wyruszyło w podróż aby odnaleźć artefakt i dowieść swej potęgi. Większość z tych poszukujących chwały wojaków zmarło bądź zaginęło bez śladu, przez co pojawiły się plotki mówiące, że legendarne ostrze zostało przeklęte. Mówią one, jakoby ostrze te posiadało własną wolę, będące spuścizną zarówno jej twórcy jak i poprzednich właścicieli. Ponoć z każdym kolejnym dzierżącym je wojownikiem broń zyskuje zarówno na mocy jak i pragnieniu krwi. Z wszystkich jej właścicieli jedynie Mifune znany jest z tego, iż zaznał spokojnej śmierci - wszyscy inni ponoć zginęli zatracając się w boju. Ponoć jedynie osoby godne, tak jak właśnie wspomniany legendarny samuraj, są w stanie faktycznie dzierżyć ów ostrze, podczas gdy niegodni są władani przez wolę tejże katany.
  Zdolności
  Nieznane, zostaną one przedstawione dopiero, gdy jakiś gracz zdobędzie tę broń na fabule

  Kod: Zaznacz cały

  [title kanji=黒澤]Kurosawa | Black Swamp[/title]
  [pic]https://i.imgur.com/xK9KeGM.png[/pic]
  [row title=Legenda][/row]
  [description]Legendarne ostrze, które na przestrzeni wieków lądowało w rękach najbardziej znanych samurajów swoich czasów. Jednym z jej właścicieli był znany samuraj Mifune, który na łożu śmierci przekazał ostrze swemu następcy. Niemal każdy z Samurajskich Rodów uważa tę unikalną katanę za symbol władzy i mocy, toteż chętnie ogłaszają, iż prawnie ostrze należy do nich, bo ponoć któryś z ich przodków władał kiedyś ów orężem. Obecnie ostrze zaginęło co sprawiło, że wielu samurajów, licząc na sławę i chwałę, wyruszyło w podróż aby odnaleźć artefakt i dowieść swej potęgi. Większość z tych poszukujących chwały wojaków zmarło bądź zaginęło bez śladu, przez co pojawiły się plotki mówiące, że legendarne ostrze zostało przeklęte. Mówią one, jakoby ostrze te posiadało własną wolę, będące spuścizną zarówno jej twórcy jak i poprzednich właścicieli. Ponoć z każdym kolejnym dzierżącym je wojownikiem broń zyskuje zarówno na mocy jak i pragnieniu krwi. Z wszystkich jej właścicieli jedynie Mifune znany jest z tego, iż zaznał spokojnej śmierci - wszyscy inni ponoć zginęli zatracając się w boju. Ponoć jedynie osoby godne, tak jak właśnie wspomniany legendarny samuraj, są w stanie faktycznie dzierżyć ów ostrze, podczas gdy niegodni są władani przez wolę tejże katany.[/description]
  [row title=Zdolności][/row]
  [description]Nieznane, zostaną one przedstawione dopiero, gdy jakiś gracz zdobędzie tę broń na fabule[/description]

  Shinigami no Men | Shinigami Mask死神の面
  Legenda
  Maska samego Boga Śmierci budzi wiele emocji. Na ogół niezbyt pozytywnych. Wiele osób obawia się śmierci czy własnego końca, jednak niektórzy mówią, że ta maska jest w stanie zawrócić zaginione dusze z powrotem do świata żywych, odegnać śmierć, a niektórzy nawet wierzą, że osoba, która ją posiądzie zostanie następnym Bogiem Śmierci.
  PosiadaczMirai Akane
  Zdolności
  Zdolności tej maski od samych jej początków ogarnięte są legendami i nie istnieje jeszcze osoba zdolna je faktycznie potwierdzić. Wynika to z pewnego rodzaju klątwy, jaka jest nakładana na użytkownika tej maski. W momencie jej założenia dowiaduje się on wszystkiego o jej zdolnościach, jednak jednocześnie - nie może nikomu ich wyjawić i o nich rozmawiać. Próba przekazania ich zapisem czy na głos kończy się pojawieniem się Shinigamiego, jaki to pożera duszę takiej osoby efektywnie ją zabijając. W przypadku odczytywania myśli użytkownika maski, wszystko zależy od użytkownika. Jeżeli jest on chętny do udzielenia w ten sposób informacji, Shinigami również się pojawia. Jeżeli jednak informacje te zostały wykradnięte wbrew jego woli, wtedy nie ulega taka osoba "karze". O tym warunku również jest świadoma każda osoba, jaka założyła chociaż raz maskę. Umiejętności jakie maska oferuje, również są niezbyt przyjemne:
  • Posiadając założoną maskę, jesteśmy w stanie uwolnić konkretne dusze z Brzucha Shinigamiego - wymiaru śmierci w jakim to skończyły wszystkie osoby "pożarte" przez Shinigamiego czy to w wyniku techniki mającej taki koszt, czy innej sytuacji. Wymaga to jednak rozcięcia sobie brzucha i ofiarowania swojej duszy Shinigamiemu. Nie ma ograniczonej ilości osób jakie możemy w ten sposób wyciągnąć, jednak musimy znać ich imiona. W zamian, my lądujemy w Brzuchu Shinigamiego. Tak uwolnione dusze mogą być następnie przywrócone do życia.
  • Jesteśmy w stanie ingerować łatwiej w świat zmarłych. Posiadając maskę jesteśmy w stanie wykonywać techniki związane ze światem zmarłych bez potrzeby dodatkowych warunków czy przedmiotów np. tkanki martwej osoby jaką chcemy "przyzwać". W celu upewniania się jakie warunki są pomijane dla jakiej techniki, warto skontaktować się z dowolnym Mistrzem Fabularnym. Również jesteśmy w stanie tworzyć własne techniki WT rangi od D do S bezpośrednio związane ze światem zmarłych, bez potrzeby rozwijania do tego jakiejś dziedziny. Zwyczajnie jako ich klasyfikację wpisujemy wtedy "Shinigami no Men".
  • Raz na miesiąc jesteśmy w stanie przyzwać duszę dowolnej zmarłej osoby jakiej znamy pełne imię i nazwisko. Tak przyzwaną duszę możemy w dowolnym momencie odwołać, jednak maksymalnie może ona przebywać 24 godziny w "świecie żywych". Duszy takiej możemy nadać fizyczną formę, czy to taką jak miała dawniej, czy to np. kota. Wystarczy do tego sama nasza intencja. Dusza ta nie może używać jednak żadnych technik, a jej atrybuty fizyczne zmniejszone są do 5, niezależnie od tego jakie były za życia. Z tak przywołaną osobą możemy najzwyczajniej w świecie porozmawiać lub zadać jej jakieś pytania, jednak nie musi ona nam odpowiadać.
  • Główną przeklętą zdolnością, przez którą to maska jest tak niebezpieczna, jest możliwość "zniknięcia" z rzeczywistego wymiaru. Każdy doświadcza jej przy pierwszym założeniu maski - przy późniejszych, wystarczy przekazanie założonej masce intencji myślami. Najłatwiej myśleć o tej zdolności jak o zostaniu duchem. Posiadacz maski w sekundę znika z oczu wszystkich, nie pozostawiając za sobą żadnego śladu - ani zapachu, ani dźwięku, ani nawet chakry przez co sensorzy lub użytkownicy dōjutsu również nie są w stanie go wykryć. Nie możemy również takiej osoby trafić, ani ona nas, z racji że ta staje się niematerialna. Jesteśmy w stanie też przechodzić wtedy przez wszelakie bariery chakry w realnym świecie. Jedynie osoba widząca dusze zmarłych jest w stanie dojrzeć tak ukrytego posiadacza maski.

   To koniec jednak plusów tej zdolności, która obarczona jest również licznymi minusami. Użytkownik znikając tak z rzeczywistego wymiaru, trafia do tak zwanego Międzyświata - alternatywnego wymiaru będącego idealną kopią rzeczywistego w odcieniach szarości. Wszystko co dzieje się w świecie realnym, dzieje się również w Międzyświecie. Niestety, wymiar ten jest pełny duszy pożartych przez Shinigamiego - bezkształtnych, cienistych istot pełnych nienawiści jakie to nękają posiadacza podczas jego przebywania w tym świecie. Wytykają my wszystkie błędy życiowe, szeptają okropne słowa, nakłaniają do samobójstwa, krzyczą mu prosto w twarz, wgryzają się w jego ciało spowalniając chód posiadacza w tym świecie... nie ma limitów ich zagrań. Nie mogą wyrządzić jednak fizycznej szkody, jedynie psychiczną. Wyjście z wymiaru jest błyskawiczne, jednak aby ponownie do niego wrócić potrzebujemy minimum minuty przerwy. Maksymalnie może poruszać się w tym wymiarze przez 10 minut, nim potrzebna jest godzinna przerwa dla bezpieczeństwa własnej psychiki. Porzucając to bezpieczeństwo, jesteśmy w stanie poruszać się w tym wymiarze ile tylko chcemy jednak ma to swoje minusy. Przebywanie ponad 10 minut w tym świecie, sprawia że Shinigami zaczyna widzieć nasze wtargnięcie do tego wymiaru. Z każdą kolejną minutą przebywania w tym wymiarze, zwiększa się szansa nosiciela maski na bycie pożartym przez Shinigamiego i trafienie do jego brzucha, co oznacza śmierć i wieczne katorgi. Po takim pożarciu, maska upada w miejscu na świecie rzeczywistym tam, gdzie postać została zjedzona.

  Kod: Zaznacz cały

  [title kanji=死神の面]Shinigami no Men | Shinigami Mask[/title]
  [pic rank=S]https://cdn.discordapp.com/attachments/717132273366859876/839120179753517056/shinigami.png[/pic]
  [row title=Legenda][/row]
  [description]Maska samego Boga Śmierci budzi wiele emocji. Na ogół niezbyt pozytywnych. Wiele osób obawia się śmierci czy własnego końca, jednak niektórzy mówią, że ta maska jest w stanie zawrócić zaginione dusze z powrotem do świata żywych, odegnać śmierć, a niektórzy nawet wierzą, że osoba, która ją posiądzie zostanie następnym Bogiem Śmierci.[/description]
  [row title=Posiadacz][url=https://sakuranohana.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=92]Mirai Akane[/url][/row]
  [row title=Zdolności][/row]
  [description]Zdolności tej maski od samych jej początków ogarnięte są legendami i nie istnieje jeszcze osoba zdolna je faktycznie potwierdzić. Wynika to z pewnego rodzaju klątwy, jaka jest nakładana na użytkownika tej maski. W momencie jej założenia dowiaduje się on wszystkiego o jej zdolnościach, jednak jednocześnie - nie może nikomu ich wyjawić i o nich rozmawiać. Próba przekazania ich zapisem czy na głos kończy się pojawieniem się Shinigamiego, jaki to pożera duszę takiej osoby efektywnie ją zabijając. W przypadku odczytywania myśli użytkownika maski, wszystko zależy od użytkownika. Jeżeli jest on chętny do udzielenia w ten sposób informacji, Shinigami również się pojawia. Jeżeli jednak informacje te zostały wykradnięte wbrew jego woli, wtedy nie ulega taka osoba "karze". O tym warunku również jest świadoma każda osoba, jaka założyła chociaż raz maskę. Umiejętności jakie maska oferuje, również są niezbyt przyjemne:
  [list][*]Posiadając założoną maskę, jesteśmy w stanie uwolnić konkretne dusze z Brzucha Shinigamiego - wymiaru śmierci w jakim to skończyły wszystkie osoby "pożarte" przez Shinigamiego czy to w wyniku techniki mającej taki koszt, czy innej sytuacji. Wymaga to jednak rozcięcia sobie brzucha i ofiarowania swojej duszy Shinigamiemu. Nie ma ograniczonej ilości osób jakie możemy w ten sposób wyciągnąć, jednak musimy znać ich imiona. W zamian, my lądujemy w Brzuchu Shinigamiego. Tak uwolnione dusze mogą być następnie przywrócone do życia.
  [*]Jesteśmy w stanie ingerować łatwiej w świat zmarłych. Posiadając maskę jesteśmy w stanie wykonywać techniki związane ze światem zmarłych bez potrzeby dodatkowych warunków czy przedmiotów np. tkanki martwej osoby jaką chcemy "przyzwać". W celu upewniania się jakie warunki są pomijane dla jakiej techniki, warto skontaktować się z dowolnym Mistrzem Fabularnym. Również jesteśmy w stanie tworzyć własne techniki WT rangi od D do S bezpośrednio związane ze światem zmarłych, bez potrzeby rozwijania do tego jakiejś dziedziny. Zwyczajnie jako ich klasyfikację wpisujemy wtedy "Shinigami no Men".
  [*]Raz na miesiąc jesteśmy w stanie przyzwać duszę dowolnej zmarłej osoby jakiej znamy pełne imię i nazwisko. Tak przyzwaną duszę możemy w dowolnym momencie odwołać, jednak maksymalnie może ona przebywać 24 godziny w "świecie żywych". Duszy takiej możemy nadać fizyczną formę, czy to taką jak miała dawniej, czy to np. kota. Wystarczy do tego sama nasza intencja. Dusza ta nie może używać jednak żadnych technik, a jej atrybuty fizyczne zmniejszone są do 5, niezależnie od tego jakie były za życia. Z tak przywołaną osobą możemy najzwyczajniej w świecie porozmawiać lub zadać jej jakieś pytania, jednak nie musi ona nam odpowiadać.
  [*]Główną przeklętą zdolnością, przez którą to maska jest tak niebezpieczna, jest możliwość "zniknięcia" z rzeczywistego wymiaru. Każdy doświadcza jej przy pierwszym założeniu maski - przy późniejszych, wystarczy przekazanie założonej masce intencji myślami. Najłatwiej myśleć o tej zdolności jak o zostaniu duchem. Posiadacz maski w sekundę znika z oczu wszystkich, nie pozostawiając za sobą żadnego śladu - ani zapachu, ani dźwięku, ani nawet chakry przez co sensorzy lub użytkownicy dōjutsu również nie są w stanie go wykryć. Nie możemy również takiej osoby trafić, ani ona nas, z racji że ta staje się niematerialna. Jesteśmy w stanie też przechodzić wtedy przez wszelakie bariery chakry w realnym świecie. Jedynie osoba widząca dusze zmarłych jest w stanie dojrzeć tak ukrytego posiadacza maski. 
  
  To koniec jednak plusów tej zdolności, która obarczona jest również licznymi minusami. Użytkownik znikając tak z rzeczywistego wymiaru, trafia do tak zwanego Międzyświata - alternatywnego wymiaru będącego idealną kopią rzeczywistego w odcieniach szarości. Wszystko co dzieje się w świecie realnym, dzieje się również w Międzyświecie. Niestety, wymiar ten jest pełny duszy pożartych przez Shinigamiego - bezkształtnych, cienistych istot pełnych nienawiści jakie to nękają posiadacza podczas jego przebywania w tym świecie. Wytykają my wszystkie błędy życiowe, szeptają okropne słowa, nakłaniają do samobójstwa, krzyczą mu prosto w twarz, wgryzają się w jego ciało spowalniając chód posiadacza w tym świecie... nie ma limitów ich zagrań. Nie mogą wyrządzić jednak fizycznej szkody, jedynie psychiczną. Wyjście z wymiaru jest błyskawiczne, jednak aby ponownie do niego wrócić potrzebujemy minimum minuty przerwy. Maksymalnie może poruszać się w tym wymiarze przez 10 minut, nim potrzebna jest godzinna przerwa dla bezpieczeństwa własnej psychiki. Porzucając to bezpieczeństwo, jesteśmy w stanie poruszać się w tym wymiarze ile tylko chcemy jednak ma to swoje minusy. Przebywanie ponad 10 minut w tym świecie, sprawia że Shinigami zaczyna widzieć nasze wtargnięcie do tego wymiaru. Z każdą kolejną minutą przebywania w tym wymiarze, zwiększa się szansa nosiciela maski na bycie pożartym przez Shinigamiego i trafienie do jego brzucha, co oznacza śmierć i wieczne katorgi. Po takim pożarciu, maska upada w miejscu na świecie rzeczywistym tam, gdzie postać została zjedzona.[/list][/description]

  Gunbai | Army Arrangement軍配
  Legenda
  Istnieje pogłoska, że jest to broń mogąca wybić człowieka do poziomu samego Mędrca Sześciu Ścieżek. Mówi się, że zwiększa on znacząco zdolności jego użytkownika, jest w stanie ochronić go przed najpotężniejszymi atakami, a także zadać ogromne obrażenia. Niestety, na przestrzeni wieków dokładny opis tego oręża się zatarł. Niektórzy uważają, że to miecz, inni, że to tarcza, jeszcze inni traktują to jako zbroję. Co osoba to inna historia.
  Posiadacz?
  Zdolności
  Nieznane, zostaną one przedstawione dopiero, gdy jakiś gracz zdobędzie tę broń na fabule

  Kod: Zaznacz cały

  [title kanji=軍配]Gunbai | Army Arrangement[/title]
  [pic]https://cdn.discordapp.com/attachments/717132273366859876/839121878223814726/gunbai.png[/pic]
  [row title=Legenda][/row]
  [description]Istnieje pogłoska, że jest to broń mogąca wybić człowieka do poziomu samego Mędrca Sześciu Ścieżek. Mówi się, że zwiększa on znacząco zdolności jego użytkownika, jest w stanie ochronić go przed najpotężniejszymi atakami, a także zadać ogromne obrażenia. Niestety, na przestrzeni wieków dokładny opis tego oręża się zatarł. Niektórzy uważają, że to miecz, inni, że to tarcza, jeszcze inni traktują to jako zbroję. Co osoba to inna historia.[/description]
  [row title=Posiadacz]?[/row]
  [row title=Zdolności][/row]
  [description]Nieznane, zostaną one przedstawione dopiero, gdy jakiś gracz zdobędzie tę broń na fabule[/description]

  Makigai Sheru Mēsu | Conch Shell Mace巻き貝 シェル メース
  Legenda
  W świecie ninja wielu nie zdziwią zwierzęta wyszkolone przez shinobi, potrafiące samodzielnie korzystać z ninjutsu. Ba, niektóre nawet potrafią mówić! Jednak ta legenda jest... specyficzna. Żywa muszla zdolna do walki jak równy z równym? Niektórzy twierdzą, że istota ta, czy to zwykła muszla, czy to małż, swego czasu starła się z przeciwnikami, którzy mogli zagrozić pokojowi na świecie. Inny zaś mówią, że by móc się przemieszczać opanowała rzadką sztukę faktycznej zmiany kształtu, znacznie przewyższającą zwykłe Henge no Jutsu.
  Stack/SlotZawsze zajmuje pełen zwój, niezależnie od jego wielkości
  Zdolności
  Jaka by prawda nie była, muszla ta była wykorzystywana do walki przez shinobi od stuleci. Tak jak nawet jej posiadacze nie są w stanie powiedzieć czy jest ona prawdziwym zwierzęciem czy legenda kłamie, tak są w stanie wykorzystywać do walki jej unikatowe właściwości:
  • Niezwykle twarda skorupa, jaką są w stanie zniszczyć jedynie najpotężniejsze techniki, jak np. Bijūdama lub uderzenie o Sile 14.
  • Zdolność zmiany małża w formę potrafiącą latać. Shinobi za standardowy koszt B chakry jest w stanie zmienić podstawową formę małża w latająca, a następnie dowolnie sterować torem jego lotu. Prędkość małża wynosi 8 i dopóki coś nie zatrzyma jego lotu, wzrasta ona do 9 po 3 turach latania. Małż jest również w stanie udźwignąć 90 kg, toteż użytkownik może na nim latać. Kontrolować w ten sposób małża może jedynie jego aktualny lub dawny posiadacz z racji, że odrzuca on chakrę innych osób. Aby zostać zaakceptowanym do grona posiadaczy, trzeba trzymać małża we własnych dłoniach przez 3 tury.
  • Małż musi być zapieczętowany w zwoju tak długo jak nie jest wykorzystywany w walce. Jeżeli "zwierze" wykryje, że jest na wolności i nie trwa w najbliższym otoczeniu walka, to po 4 turach spokoju samo ją zaczyna - atakując wszystkich w pobliżu swoją powietrzną formą, osiągając w niej prędkość 10. Aby go wtedy zapieczętować, wymagane jest najpierw jego unieruchomienie - czy to przez proste złapanie, czy potężne uderzenie jakie ogłuszy zwierzę.

  Kod: Zaznacz cały

  [title kanji=巻き貝 シェル メース]Makigai Sheru Mēsu | Conch Shell Mace[/title]
  [pic]https://cdn.discordapp.com/attachments/717132273366859876/839126381011009600/malz.png[/pic]
  [row title=Legenda][/row]
  [description]W świecie ninja wielu nie zdziwią zwierzęta wyszkolone przez shinobi, potrafiące samodzielnie korzystać z ninjutsu. Ba, niektóre nawet potrafią mówić! Jednak ta legenda jest... specyficzna. Żywa muszla zdolna do walki jak równy z równym? Niektórzy twierdzą, że istota ta, czy to zwykła muszla, czy to małż, swego czasu starła się z przeciwnikami, którzy mogli zagrozić pokojowi na świecie. Inny zaś mówią, że by móc się przemieszczać opanowała rzadką sztukę faktycznej zmiany kształtu, znacznie przewyższającą zwykłe Henge no Jutsu.[/description]
  [row title=Posiadacz][url=https://sakuranohana.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=62]Sabataya Shuten[/url][/row]
  [row title=Stack/Slot]Zawsze zajmuje pełen zwój, niezależnie od jego wielkości[/row]
  [row title=Zdolności][/row]
  [description]Jaka by prawda nie była, muszla ta była wykorzystywana do walki przez shinobi od stuleci. Tak jak nawet jej posiadacze nie są w stanie powiedzieć czy jest ona prawdziwym zwierzęciem czy legenda kłamie, tak są w stanie wykorzystywać do walki jej unikatowe właściwości:[list][*]Niezwykle twarda skorupa, jaką są w stanie zniszczyć jedynie najpotężniejsze techniki, jak np. Bijūdama lub uderzenie o Sile 14.
  [*]Zdolność zmiany małża w formę potrafiącą latać. Shinobi za standardowy koszt B chakry jest w stanie zmienić podstawową formę małża w latająca, a następnie dowolnie sterować torem jego lotu. Prędkość małża wynosi 8 i dopóki coś nie zatrzyma jego lotu, wzrasta ona do 9 po 3 turach latania. Małż jest również w stanie udźwignąć 90 kg, toteż użytkownik może na nim latać. Kontrolować w ten sposób małża może jedynie jego aktualny lub dawny posiadacz z racji, że odrzuca on chakrę innych osób. Aby zostać zaakceptowanym do grona posiadaczy, trzeba trzymać małża we własnych dłoniach przez 3 tury.
  [*]Małż musi być zapieczętowany w zwoju tak długo jak nie jest wykorzystywany w walce. Jeżeli "zwierze" wykryje, że jest na wolności i nie trwa w najbliższym otoczeniu walka, to po 4 turach spokoju samo ją zaczyna - atakując wszystkich w pobliżu swoją powietrzną formą, osiągając w niej prędkość 10. Aby go wtedy zapieczętować, wymagane jest najpierw jego unieruchomienie - czy to przez proste złapanie, czy potężne uderzenie jakie ogłuszy zwierzę.[/list][/description]

  Hiramekarei | Great Twin Bladesヒラメカレイ
  Legenda
  Jedno z Siedmiu Ostrzy legendarnych Siedmiu Mistrzów Miecza Mgły. Samo Kirigakure pilnie strzegło swoich sekretów, a Siódemka tym bardziej nie zdradzała swoich tajemnic. Po upadku Ukrytej Mgły zaś jakiekolwiek informacje o tym ostrzu zdawały się zniknąć na zawsze. To, co zostało w pogłoskach to legendy mówiące, że ostrze to jest w stanie wzmocnić kontrolę nad samą chakrą. Niektórzy mówią, że miecz ten jest w stanie z największej ofermy zrobić ninję na poziomie Kage.
  Posiadacz?
  Zdolności
  Jedno z najbardziej nietypowych ostrzy wśród Siedmiu Ostrzy Mistrzów Miecz Mgły znane ze swoich niezwykłych zdolności manipulowania czystą chakrą. Hiramekarei jest szeroki, płaskim ostrzem z dwoma zakrzywionymi do góry wgłębieniami u podstawy tworzącymi specyficzny jelec. Przyjmuje się porównywać kształt ostrza do flądry. Jego nietypową cechą są dwie rękojeście przyczepione do podstawy. Posiada on sporą ilość specjalnych właściwości:
  • Jest wytworzony z niesamowicie wytrzymałego materiału. Żadne techniki czy ciosy jakich Siła jest mniejsza niż 13 nie są w stanie mu zagrozić.
  • Jest w stanie przechowywać chakrę. Maksymalna jego pojemność to 10 000 chakry. Każda osoba kładąc ręke na broni jest w stanie przelać mu swoją chakrę, tak długo jak taka jest jej intencja. Tak przekazana chakra normalnie się regeneruje, bez żadnych szkód dla tego kto ją przekazał. Tak przechowaną chakrę można następnie wydać na pozostałe zdolności ostrza, jakich koszta są liczone jakby miało się KC równe 9.
  • Najbardziej podstawowym sposobem wykorzystania przechowywanej chakry jest pokrycie ostrze cienką warstwą chakry, wzmacniając jej podstawowe właściwości jak wytrzymałość i ostrość niczym samurajska technika Hien. Posiada on jednak dodatkową specjalną właściwość, jaką jest zaburzenie układu chakry przy trafieniu bezpośrednio w ciało innej osoby. Zaburzenie układ nie jest wielkie, jednak automatyczne wyłącza on w ten sposób wszystkie techniki użytkownika wymagające kosztu turowego. Podczas takiego przelewania chakry, jesteśmy również w stanie rozłączyć ostrze na dwa, bliżniacze miecze. Koszt takiego pokrycia wynosi Standardowy B na turę.
  • Drugim, bardziej chakrożerną metodą użycia ostrza jest uwolnienie chakry jaka to się w nim znajduje i uformowanie z niej dowolnego kształtu wokół całego ostrza. Może to być np. gigantyczny młot, tarcza czy ogromny miecz. Zależnie od kształtu, potrafi ona zmieniać swoje właściwości np. miecz w ten sposób stworzony będzie niezwykle ostry niczym otoczony Fuutonem, a tarcza będzie tak wytrzymała jest ściany Dotonowe. Koszt takiej manipulacji to standardowy koszt A za 1 metr szcześcienny na turę. Również, właściwość z zaburzeniem układu opisana wyżej działa w tej formie. Zdolności można używać jedynie, kiedy ostrze nie jest podzielone na 2 części.
  • Trzecią, często najsilniejszą metodą wykorzystywania ostrza, jest projekcja chakry w nim zamkniętej w postaci fal energii. Można jej używać w tym samym czasie, co wyżej opisanych zdolności. Są 3 forme jakie taka projekcja może przyjąć.

   Pierwszą z nich, są igły. Podwójnym kosztem S jesteśmy w stanie posłać 10 metrowych igieł z chakry w przeciwnika oddalonego maksymalnie o 20 metrów. Nie mają one ogromnej siły przebicia i nie przejdą nawet przez stal. Posiadają one jednak specjalną właściwość, gdzie po wbiciu się igieł w ciało przeciwnika, zaburzają u niego przepływ chakry uniemożliwiając wykonywanie technik. Zaburzenie trwa tak długo, jak wbitych jest minimum 5 igieł w ciało przeciwnika. Igły te rozpływają się jednak po 1 turze od momentu trafienia.

   Drugą z nich, jest strumień energii. Użytkownik ostrza zbiera energię w postaci kuli na czubku samego Hiramekarei. Następnie posyła on dużej strumień energii, bazowo mający destrukcyjną siłę porównywalną do technik A. Technika tak wygląda jak Kamehameha z popularnego komiksu na Starym Kontynencie. Wielkość strumienia oraz jego siła zależna jest od ilości chakry włożonej w niego. Standardowym kosztem S jesteśmy w stanie wytworzyć strumień o średnicy 0.5 metra i sile przebicia porównywalnej do techniki A, natomiast pięciokrotnym kosztem S wytwarzamy strumień o średnicy 2.5 metra oraz sile przebicia wykraczającej za techniki S. Niezależnie od ilości włożone chakry, strumień ten przebywa maksymalnie 30 metrów.

   Ostatnia forma jest bardzo podobna do drugiej, z drobną różnicą. Wykonując zamach, zebrana w Hiramekarei energia uwalniana jest w postaci cienkiej fali mającej kształt półksiężyca. Siła takiej fali jest tak samo zależna jak siła strumienia, jednak różni się ona kształtem. Standardowym kosztem S jesteśmy w stanie wytworzyć falę o szerokości 3 metrów i sile porówynwalnej do techniki A. Pięciokrotnym kosztem S, wytwarzamy falę o szerokości 15 metrów i sile przekraczającej techniki S. Minusem jest jedynie dystans jaki fala przebywa przed rozproszeniem, wynoszący maksymalnie 20 metrów.

  Kod: Zaznacz cały

  [title kanji=ヒラメカレイ]Hiramekarei | Great Twin Blades[/title]
  [pic rank=S]https://cdn.discordapp.com/attachments/717132273366859876/839128974080213042/hiramekarei.png[/pic]
  [row title=Legenda][/row]
  [description]Jedno z Siedmiu Ostrzy legendarnych Siedmiu Mistrzów Miecza Mgły. Samo Kirigakure pilnie strzegło swoich sekretów, a Siódemka tym bardziej nie zdradzała swoich tajemnic. Po upadku Ukrytej Mgły zaś jakiekolwiek informacje o tym ostrzu zdawały się zniknąć na zawsze. To, co zostało w pogłoskach to legendy mówiące, że ostrze to jest w stanie wzmocnić kontrolę nad samą chakrą. Niektórzy mówią, że miecz ten jest w stanie z największej ofermy zrobić ninję na poziomie Kage.[/description]
  [row title=Posiadacz]?[/row]
  [row title=Zdolności][/row]
  [description]Jedno z najbardziej nietypowych ostrzy wśród Siedmiu Ostrzy Mistrzów Miecz Mgły znane ze swoich niezwykłych zdolności manipulowania czystą chakrą. Hiramekarei jest szeroki, płaskim ostrzem z dwoma zakrzywionymi do góry wgłębieniami u podstawy tworzącymi specyficzny jelec. Przyjmuje się porównywać kształt ostrza do flądry. Jego nietypową cechą są dwie rękojeście przyczepione do podstawy. Posiada on sporą ilość specjalnych właściwości:
  [list]
  [*]Jest wytworzony z niesamowicie wytrzymałego materiału. Żadne techniki czy ciosy jakich Siła jest mniejsza niż 13 nie są w stanie mu zagrozić.
  [*]Jest w stanie przechowywać chakrę. Maksymalna jego pojemność to 10 000 chakry. Każda osoba kładąc ręke na broni jest w stanie przelać mu swoją chakrę, tak długo jak taka jest jej intencja. Tak przekazana chakra normalnie się regeneruje, bez żadnych szkód dla tego kto ją przekazał. Tak przechowaną chakrę można następnie wydać na pozostałe zdolności ostrza, jakich koszta są liczone jakby miało się KC równe 9.
  [*]Najbardziej podstawowym sposobem wykorzystania przechowywanej chakry jest pokrycie ostrze cienką warstwą chakry, wzmacniając jej podstawowe właściwości jak wytrzymałość i ostrość niczym samurajska technika Hien. Posiada on jednak dodatkową specjalną właściwość, jaką jest zaburzenie układu chakry przy trafieniu bezpośrednio w ciało innej osoby. Zaburzenie układ nie jest wielkie, jednak automatyczne wyłącza on w ten sposób wszystkie techniki użytkownika wymagające kosztu turowego. Podczas takiego przelewania chakry, jesteśmy również w stanie rozłączyć ostrze na dwa, bliżniacze miecze. Koszt takiego pokrycia wynosi Standardowy B na turę. 
  [*]Drugim, bardziej chakrożerną metodą użycia ostrza jest uwolnienie chakry jaka to się w nim znajduje i uformowanie z niej dowolnego kształtu wokół całego ostrza. Może to być np. gigantyczny młot, tarcza czy ogromny miecz. Zależnie od kształtu, potrafi ona zmieniać swoje właściwości np. miecz w ten sposób stworzony będzie niezwykle ostry niczym otoczony Fuutonem, a tarcza będzie tak wytrzymała jest ściany Dotonowe. Koszt takiej manipulacji to standardowy koszt A za 1 metr szcześcienny na turę. Również, właściwość z zaburzeniem układu opisana wyżej działa w tej formie. Zdolności można używać jedynie, kiedy ostrze nie jest podzielone na 2 części.
  [*]Trzecią, często najsilniejszą metodą wykorzystywania ostrza, jest projekcja chakry w nim zamkniętej w postaci fal energii. Można jej używać w tym samym czasie, co wyżej opisanych zdolności. Są 3 forme jakie taka projekcja może przyjąć.
  
  Pierwszą z nich, są igły. Podwójnym kosztem S jesteśmy w stanie posłać 10 metrowych igieł z chakry w przeciwnika oddalonego maksymalnie o 20 metrów. Nie mają one ogromnej siły przebicia i nie przejdą nawet przez stal. Posiadają one jednak specjalną właściwość, gdzie po wbiciu się igieł w ciało przeciwnika, zaburzają u niego przepływ chakry uniemożliwiając wykonywanie technik. Zaburzenie trwa tak długo, jak wbitych jest minimum 5 igieł w ciało przeciwnika. Igły te rozpływają się jednak po 1 turze od momentu trafienia. 
  
  Drugą z nich, jest strumień energii. Użytkownik ostrza zbiera energię w postaci kuli na czubku samego Hiramekarei. Następnie posyła on dużej strumień energii, bazowo mający destrukcyjną siłę porównywalną do technik A. Technika tak wygląda jak Kamehameha z popularnego komiksu na Starym Kontynencie. Wielkość strumienia oraz jego siła zależna jest od ilości chakry włożonej w niego. Standardowym kosztem S jesteśmy w stanie wytworzyć strumień o średnicy 0.5 metra i sile przebicia porównywalnej do techniki A, natomiast pięciokrotnym kosztem S wytwarzamy strumień o średnicy 2.5 metra oraz sile przebicia wykraczającej za techniki S. Niezależnie od ilości włożone chakry, strumień ten przebywa maksymalnie 30 metrów.
  
  Ostatnia forma jest bardzo podobna do drugiej, z drobną różnicą. Wykonując zamach, zebrana w Hiramekarei energia uwalniana jest w postaci cienkiej fali mającej kształt półksiężyca. Siła takiej fali jest tak samo zależna jak siła strumienia, jednak różni się ona kształtem. Standardowym kosztem S jesteśmy w stanie wytworzyć falę o szerokości 3 metrów i sile porówynwalnej do techniki A. Pięciokrotnym kosztem S, wytwarzamy falę o szerokości 15 metrów i sile przekraczającej techniki S. Minusem jest jedynie dystans jaki fala przebywa przed rozproszeniem, wynoszący maksymalnie 20 metrów.[/list][/description]

  Kabutowari | Helmet Splitter兜割
  Legenda
  Jedno z Siedmiu Ostrzy legendarnych Siedmiu Mistrzów Miecza Mgły. Samo Kirigakure pilnie strzegło swoich sekretów, a Siódemka tym bardziej nie zdradzała swoich tajemnic. Po upadku Ukrytej Mgły zaś jakiekolwiek informacje o tym ostrzu zdawały się zniknąć na zawsze. Jedynie plotki pozostały. Mówi się, że mistrzowie Kenjutsu z Kiri władający tą bronią zadawali cięcia tak potężne, że jakakolwiek defensywa zdawała się na nic. Jakiekolwiek próby zablokowania ataku kończyły się tylko obrażeniami, jakie osoba broniąca się otrzymywała. Niepowstrzymana ofensywa.
  Posiadacz?
  Zdolności
  Nieznane, zostaną one przedstawione dopiero, gdy jakiś gracz zdobędzie tę broń na fabule

  Kod: Zaznacz cały

  [title kanji=兜割]Kabutowari | Helmet Splitter[/title]
  [pic]https://cdn.discordapp.com/attachments/717132273366859876/839132110009794611/kabutowari.png[/pic]
  [row title=Legenda][/row]
  [description]Jedno z Siedmiu Ostrzy legendarnych Siedmiu Mistrzów Miecza Mgły. Samo Kirigakure pilnie strzegło swoich sekretów, a Siódemka tym bardziej nie zdradzała swoich tajemnic. Po upadku Ukrytej Mgły zaś jakiekolwiek informacje o tym ostrzu zdawały się zniknąć na zawsze. Jedynie plotki pozostały. Mówi się, że mistrzowie Kenjutsu z Kiri władający tą bronią zadawali cięcia tak potężne, że jakakolwiek defensywa zdawała się na nic. Jakiekolwiek próby zablokowania ataku kończyły się tylko obrażeniami, jakie osoba broniąca się otrzymywała. Niepowstrzymana ofensywa.[/description]
  [row title=Posiadacz]?[/row]
  [row title=Zdolności][/row]
  [description]Nieznane, zostaną one przedstawione dopiero, gdy jakiś gracz zdobędzie tę broń na fabule[/description]

  Kiba | Fangs
  Legenda
  Jedno z Siedmiu Ostrzy legendarnych Siedmiu Mistrzów Miecza Mgły. Samo Kirigakure pilnie strzegło swoich sekretów, a Siódemka tym bardziej nie zdradzała swoich tajemnic. Po upadku Ukrytej Mgły zaś jakiekolwiek informacje o tym ostrzu zdawały się zniknąć na zawsze. To, co czasami można usłyszeć przy barowych plotkach o "starych dobrych czasach" to to, że ostrze to podobno było najostrzejszym, jakie powstało w całej historii Mizu no Kuni, jednocześnie zachowując swego rodzaju elegancję i błyskawiczną wręcz szybkość.
  Posiadacz?
  Zdolności
  Nieznane, zostaną one przedstawione dopiero, gdy jakiś gracz zdobędzie tę broń na fabule

  Kod: Zaznacz cały

  [title kanji=牙]Kiba | Fangs[/title]
  [pic]https://cdn.discordapp.com/attachments/717132273366859876/839131158926327828/kiba.png[/pic]
  [row title=Legenda][/row]
  [description]Jedno z Siedmiu Ostrzy legendarnych Siedmiu Mistrzów Miecza Mgły. Samo Kirigakure pilnie strzegło swoich sekretów, a Siódemka tym bardziej nie zdradzała swoich tajemnic. Po upadku Ukrytej Mgły zaś jakiekolwiek informacje o tym ostrzu zdawały się zniknąć na zawsze. To, co czasami można usłyszeć przy barowych plotkach o "starych dobrych czasach" to to, że ostrze to podobno było najostrzejszym, jakie powstało w całej historii Mizu no Kuni, jednocześnie zachowując swego rodzaju elegancję i błyskawiczną wręcz szybkość.[/description]
  [row title=Posiadacz]?[/row]
  [row title=Zdolności][/row]
  [description]Nieznane, zostaną one przedstawione dopiero, gdy jakiś gracz zdobędzie tę broń na fabule[/description]

  Kubikiribōchō | Executioner's Blade首斬り包丁
  Legenda
  Jedno z Siedmiu Ostrzy legendarnych Siedmiu Mistrzów Miecza Mgły. Samo Kirigakure pilnie strzegło swoich sekretów, a Siódemka tym bardziej nie zdradzała swoich tajemnic. Po upadku Ukrytej Mgły zaś jakiekolwiek informacje o tym ostrzu zdawały się zniknąć na zawsze. Jedyne co się mówiło o tym Ostrzu Kata to to, że niezależnie od ilości śmierci, jaką to ostrze sprowadziło, nadal pozostawało w niesłychanie dobrym stanie. Niektórzy mówili, że ostrze miało swoisty "charakter", co okazywało poprzez delektowanie się krwią nań pozostawioną... w końcu kto normalny zostawia swój miecz zbroczony krwią?
  Posiadacz?
  Zdolności
  Nieznane, zostaną one przedstawione dopiero, gdy jakiś gracz zdobędzie tę broń na fabule

  Kod: Zaznacz cały

  [title kanji=首斬り包丁]Kubikiribōchō | Executioner's Blade[/title]
  [pic]https://cdn.discordapp.com/attachments/717132273366859876/839133780874362940/kukiribocho.png[/pic]
  [row title=Legenda][/row]
  [description]Jedno z Siedmiu Ostrzy legendarnych Siedmiu Mistrzów Miecza Mgły. Samo Kirigakure pilnie strzegło swoich sekretów, a Siódemka tym bardziej nie zdradzała swoich tajemnic. Po upadku Ukrytej Mgły zaś jakiekolwiek informacje o tym ostrzu zdawały się zniknąć na zawsze. Jedyne co się mówiło o tym Ostrzu Kata to to, że niezależnie od ilości śmierci, jaką to ostrze sprowadziło, nadal pozostawało w niesłychanie dobrym stanie. Niektórzy mówili, że ostrze miało swoisty "charakter", co okazywało poprzez delektowanie się krwią nań pozostawioną... w końcu kto normalny zostawia swój miecz zbroczony krwią?[/description]
  [row title=Posiadacz]?[/row]
  [row title=Zdolności][/row]
  [description]Nieznane, zostaną one przedstawione dopiero, gdy jakiś gracz zdobędzie tę broń na fabule[/description]

  Nuibari | Sewing Needle縫い針
  Legenda
  Jedno z Siedmiu Ostrzy legendarnych Siedmiu Mistrzów Miecza Mgły. Samo Kirigakure pilnie strzegło swoich sekretów, a Siódemka tym bardziej nie zdradzała swoich tajemnic. Po upadku Ukrytej Mgły zaś jakiekolwiek informacje o tym ostrzu zdawały się zniknąć na zawsze. Historie, jakie o tym ostrzu pozostały, wspominają jedynie delikatność i precyzję. Z dużym naciskiem na to ostatnie. Niektórzy mówią, że ci, co władali Nuibari byli osobami bardzo skoncentrowanymi i delikatnymi w działaniu. Jak krawiec delikatnie wyszywający wzór na sukni.
  Posiadacz?
  Zdolności
  Nieznane, zostaną one przedstawione dopiero, gdy jakiś gracz zdobędzie tę broń na fabule

  Kod: Zaznacz cały

  [title kanji=縫い針]Nuibari | Sewing Needle[/title]
  [pic]https://cdn.discordapp.com/attachments/717132273366859876/839135657451716668/nuibari.png[/pic]
  [row title=Legenda][/row]
  [description]Jedno z Siedmiu Ostrzy legendarnych Siedmiu Mistrzów Miecza Mgły. Samo Kirigakure pilnie strzegło swoich sekretów, a Siódemka tym bardziej nie zdradzała swoich tajemnic. Po upadku Ukrytej Mgły zaś jakiekolwiek informacje o tym ostrzu zdawały się zniknąć na zawsze. Historie, jakie o tym ostrzu pozostały, wspominają jedynie delikatność i precyzję. Z dużym naciskiem na to ostatnie. Niektórzy mówią, że ci, co władali Nuibari byli osobami bardzo skoncentrowanymi i delikatnymi w działaniu. Jak krawiec delikatnie wyszywający wzór na sukni.[/description]
  [row title=Posiadacz]?[/row]
  [row title=Zdolności][/row]
  [description]Nieznane, zostaną one przedstawione dopiero, gdy jakiś gracz zdobędzie tę broń na fabule[/description]

  Samehada | Shark skin鮫肌
  Legenda
  Jedno z Siedmiu Ostrzy legendarnych Siedmiu Mistrzów Miecza Mgły. Samo Kirigakure pilnie strzegło swoich sekretów, a Siódemka tym bardziej nie zdradzała swoich tajemnic. Po upadku Ukrytej Mgły zaś jakiekolwiek informacje o tym ostrzu zdawały się zniknąć na zawsze. Pogłoski mówią, że Samehada jest bronią posiadającą samoświadomość i zdolną do odrzucenia osoby, która chcę ją dzierżyć jeżeli coś się jej w niej nie spodoba. Mawia się również, że ma zdolność pochłaniania chakry.
  Posiadacz?
  Zdolności
  Samehada pokryta jest ostrymi łuskami na całej swojej powierzchni, przez co zadawane przez co nie tylko zadaje obrażenia cięte, ale także bez problemu jest w stanie zedrzeć z zaatakowanej osoby skórę, jeżeli odpowiednio się zahaczą o nią. Jednakże ma ona znacznie więcej zalet, aniżeli tylko jej specyficzny wygląd:

  • Ostrze miecza cechuje się bardzo dużą wytrzymałością, dzięki czemu idealnie nadaje się do parowania wszelkich ataków. By ją uszkodzić należy użyć ciosu o Sile 15.
  • Rękojeść miecza jest na ogół sztywna, jednakże ma umiejętność stawania się giętką, dzięki czemu może być używana również niczym cep bojowy, czy kompletnej zmiany kształtu np. w półokrąg.
  • Jeżeli Samehada uzna osobę próbującą ją dzierżyć za niegodną, wtedy ze swojej rękojeści wysuwa ostre igły, uniemożliwiające trzymanie broni bez przebijania sobie rąk. Ta jednocześnie bardzo przywiązuje się do swojego właściciela i jeżeli ten umrze jest w stanie nawet opłakiwać jego śmierć i przez czas żałoby nie uzna nikogo za godnego następcę (trzy miesiące realne, pół rok w przypadku gracza z biegłością "Przyjaciel Samehady") . By żałoba normalnie przebiegała Samehada nie może być zamknięta w zwoju czy w innych wymiarach.
  • Samehada i jej właściciel stanową symbiotyczny związek. Ta w trakcie bycia używaną pobiera od osoby ją dzierżącej chakrę w ilości 1% od maksymalnej chakry na turę. Jednakże swoje pokłady w większości pobiera poprzez zadawanie obrażeń. Będąc w kontakcie fizycznym z przeciwnikiem, pochłania z jego zasobów 5% maksymalnej chakry przy pojedynczym uderzeniu. Im więcej chakry skumuluje, tym większa się staje i zaczyna zadawać potężniejsze obrażenia:

   0 -1000 chakry - obrażenia B, bez problemu zedrze skórę z człowieka do mięśni.
   1001 - 3000 chakry - obrażenia A, powstają rany sięgające do samych kości.
   3001+ - obrażenia S. uderzenie Samehadą osoby o wytrzymałości mniejszej niż 7 może spowodować nawet złamanie człowieka w pół.

   Trzeba nadmienić, że jest bardzo łakoma na chakrę istot powiązanych z wodą takich jak Hachibi, Sanbi, małże itp. i z takowych chakrę pobiera w ilości 20% maksymalnych pokładów od pojedynczego uderzenia.
  • Samehada ma możliwość przeniesienia zaobserwowanej chakry na dzierżącą ją osobę. Dzieje się to automatycznie w momencie, w którym jej posiadacz ma mniej aniżeli 10% swojej maksymalnej chakry. Wtedy Samehada regeneruje 50% maksymalnej chakry właściciela - ilość odnowionej chakry nie może przekroczyć ilości skumulowanej przez nią zasobów. Jeśli po "transferze" ilość zgromadzonej chakry spadnie na niższy próg, to wtedy spadają również zadawane przez nią obrażenia.
  • Jest również świetną bronią przeciwko jinchūriki - dzięki swoim zdolnościom pochłaniania chakry jest w stanie nawet "cofnąć" hosta do wcześniejszych etapów. W walce z hostem, najpierw pochłania chakrę biju 4 razy szybciej niż normalnie, co powoduje, że pięć uderzeń zmusza jinchūriki - jeśli ten nie będzie mieć odpowiednio dużo czasu do regeneracji (zależne od MG) - do zmiany transformacji na niższą formę.
  • Posiadając biegłość Przyjaciel Samehady* istnieje możliwość fuzji z mieczem. Wtedy użytkownik zamienia się w pół człowieka - pół rekina. Wyrastają mu płetwy oraz błoniaste ręce, które znacznie ułatwiają poruszanie się w wodzie - w trakcie pływania będzie znacznie szybszy aniżeli osoba z tą samą prędkością.

   Właściciel przejmuje również część zdolności Samehady - potrafi absorbować chakrę osób, które wchodzą z nim w bezpośredni kontak czy też wpływać na jinchūriki na takich samych zasadach.

   W tej formie ninja potrafi również śledzić chakrę na tych samych zasadach co atut sensora jednakże bez konieczności składania pieczęci. Jednocześnie dla technik sensorycznych użytkownik jest niewykrywalny.

   * możliwa do zdobycia po zgodzie administracji i spełnieniu wymogów biegłości

  Przyjaciel SamehadyBiegłość
  Ninja wie, w jaki sposób zadowolić swoje ostrze, przez co ich więź stała się znacznie większa. Po śmierci swojego właściciela ta będzie opłakiwać go pół roku, nim uzna kogoś za godnego następcę. Biegłość ta również umożliwia fuzję z mieczem. By ją zdobyć należy rozegrać 5 wątków fabularnych, w których Samehada będzie zadowolona (tj. pochłonie co najmniej 1001 chakry). Osoby posiadające geny Hoshigaki w momencie złapania Samehady w dłoń, natychmiast otrzymują biegłość z racji na ich zbliżoną do niej samej naturę.

  Kod: Zaznacz cały

  [title kanji=鮫肌]Samehada | Shark skin[/title]
  [pic rank=S]https://i.imgur.com/xLDvSxv.png[/pic]
  [row title=Legenda][/row]
  [description]Jedno z Siedmiu Ostrzy legendarnych Siedmiu Mistrzów Miecza Mgły. Samo Kirigakure pilnie strzegło swoich sekretów, a Siódemka tym bardziej nie zdradzała swoich tajemnic. Po upadku Ukrytej Mgły zaś jakiekolwiek informacje o tym ostrzu zdawały się zniknąć na zawsze. Pogłoski mówią, że Samehada jest bronią posiadającą samoświadomość i zdolną do odrzucenia osoby, która chcę ją dzierżyć jeżeli coś się jej w niej nie spodoba. Mawia się również, że ma zdolność pochłaniania chakry. [/description]
  [row title=Posiadacz]?[/row]
  [row title=Zdolności][/row]
  [description] Samehada pokryta jest ostrymi łuskami na całej swojej powierzchni, przez co zadawane przez co nie tylko zadaje obrażenia cięte, ale także bez problemu jest w stanie zedrzeć z zaatakowanej osoby skórę, jeżeli odpowiednio się zahaczą o nią. Jednakże ma ona znacznie więcej zalet, aniżeli tylko jej specyficzny wygląd:
  
  
  [list] [*] Ostrze miecza cechuje się bardzo dużą wytrzymałością, dzięki czemu idealnie nadaje się do parowania wszelkich ataków. By ją uszkodzić należy użyć ciosu o Sile 15. 
  [*] Rękojeść miecza jest na ogół sztywna, jednakże ma umiejętność stawania się giętką, dzięki czemu może być używana również niczym cep bojowy, czy kompletnej zmiany kształtu np. w półokrąg. 
  [*] Jeżeli Samehada uzna osobę próbującą ją dzierżyć za niegodną, wtedy ze swojej rękojeści wysuwa ostre igły, uniemożliwiające trzymanie broni bez przebijania sobie rąk. Ta jednocześnie bardzo przywiązuje się do swojego właściciela i jeżeli ten umrze jest w stanie nawet opłakiwać jego śmierć i przez czas żałoby nie uzna nikogo za godnego następcę (trzy miesiące realne, pół rok w przypadku gracza z biegłością "Przyjaciel Samehady") . By żałoba normalnie przebiegała Samehada nie może być zamknięta w zwoju czy w innych wymiarach. 
  [*] Samehada i jej właściciel stanową symbiotyczny związek. Ta w trakcie bycia używaną pobiera od osoby ją dzierżącej chakrę w ilości 1% od maksymalnej chakry na turę. Jednakże swoje pokłady w większości pobiera poprzez zadawanie obrażeń. Będąc w kontakcie fizycznym z przeciwnikiem, pochłania z jego zasobów 5% maksymalnej chakry przy pojedynczym uderzeniu. Im więcej chakry skumuluje, tym większa się staje i zaczyna zadawać potężniejsze obrażenia:
  
  0 -1000 chakry - obrażenia B, bez problemu zedrze skórę z człowieka do mięśni.
  1001 - 3000 chakry - obrażenia A, powstają rany sięgające do samych kości.
  3001+ - obrażenia S. uderzenie Samehadą osoby o wytrzymałości mniejszej niż 7 może spowodować nawet złamanie człowieka w pół. 
  
  Trzeba nadmienić, że jest bardzo łakoma na chakrę istot powiązanych z wodą takich jak Hachibi, Sanbi, małże itp. i z takowych chakrę pobiera w ilości 20% maksymalnych pokładów od pojedynczego uderzenia. 
  
  [*] Samehada ma możliwość przeniesienia zaobserwowanej chakry na dzierżącą ją osobę. Dzieje się to automatycznie w momencie, w którym jej posiadacz ma mniej aniżeli 10% swojej maksymalnej chakry. Wtedy Samehada regeneruje 50% maksymalnej chakry właściciela - ilość odnowionej chakry nie może przekroczyć ilości skumulowanej przez nią zasobów. Jeśli po "transferze" ilość zgromadzonej chakry spadnie na niższy próg, to wtedy spadają również zadawane przez nią obrażenia.
  
  [*] Jest również świetną bronią przeciwko jinchūriki - dzięki swoim zdolnościom pochłaniania chakry jest w stanie nawet "cofnąć" hosta do wcześniejszych etapów. W walce z hostem, najpierw pochłania chakrę biju 4 razy szybciej niż normalnie, co powoduje, że pięć uderzeń zmusza jinchūriki - jeśli ten nie będzie mieć odpowiednio dużo czasu do regeneracji (zależne od MG) - do zmiany transformacji na niższą formę.
  
  [*] [b]Posiadając biegłość Przyjaciel Samehady*[/b] istnieje możliwość fuzji z mieczem. Wtedy użytkownik zamienia się w pół człowieka - pół rekina. Wyrastają mu płetwy oraz błoniaste ręce, które znacznie ułatwiają poruszanie się w wodzie - w trakcie pływania będzie znacznie szybszy aniżeli osoba z tą samą prędkością. 
  
  Właściciel przejmuje również część zdolności Samehady - potrafi absorbować chakrę osób, które wchodzą z nim w bezpośredni kontak czy też wpływać na jinchūriki na takich samych zasadach. 
  
  W tej formie ninja potrafi również śledzić chakrę na tych samych zasadach co atut sensora jednakże bez konieczności składania pieczęci. Jednocześnie dla technik sensorycznych użytkownik jest niewykrywalny. 
  
  [i]* możliwa do zdobycia po zgodzie administracji i spełnieniu wymogów biegłości[/i] [/description]
  
  
  
  [bieglosc name=Przyjaciel Samehady]Ninja wie, w jaki sposób zadowolić swoje ostrze, przez co ich więź stała się znacznie większa. Po śmierci swojego właściciela ta będzie opłakiwać go pół roku, nim uzna kogoś za godnego następcę. Biegłość ta również umożliwia fuzję z mieczem. By ją zdobyć należy rozegrać 5 wątków fabularnych, w których Samehada będzie zadowolona (tj. pochłonie co najmniej 1001 chakry). Osoby posiadające geny Hoshigaki w momencie złapania Samehady w dłoń, natychmiast otrzymują biegłość z racji na ich zbliżoną do niej samej naturę.[/bieglosc]

  Shibuki | Splash飛沫
  Legenda
  Jedno z Siedmiu Ostrzy legendarnych Siedmiu Mistrzów Miecza Mgły. Samo Kirigakure pilnie strzegło swoich sekretów, a Siódemka tym bardziej nie zdradzała swoich tajemnic. Po upadku Ukrytej Mgły zaś jakiekolwiek informacje o tym ostrzu zdawały się zniknąć na zawsze. Ze wszystkich pogłosek jakie pozostały po tych siedmiu orężach, to o Shibukim mówi się, że osoby nim władające wręcz kochały destrukcję. Nie śmierć czy cierpienie. Zniszczenie. Wiadomo, ono mogło się wiązać z jednym i z drugim, jednak to właśnie zniszczenie stanowiło ślad tego, gdzie udawał się władający Shibuki ninja.
  Posiadacz?
  Zdolności
  Nieznane, zostaną one przedstawione dopiero, gdy jakiś gracz zdobędzie tę broń na fabule

  Kod: Zaznacz cały

  [title kanji=飛沫]Shibuki | Splash[/title]
  [pic]https://cdn.discordapp.com/attachments/717132273366859876/839138316149456966/shibuki.png[/pic]
  [row title=Legenda][/row]
  [description]Jedno z Siedmiu Ostrzy legendarnych Siedmiu Mistrzów Miecza Mgły. Samo Kirigakure pilnie strzegło swoich sekretów, a Siódemka tym bardziej nie zdradzała swoich tajemnic. Po upadku Ukrytej Mgły zaś jakiekolwiek informacje o tym ostrzu zdawały się zniknąć na zawsze. Ze wszystkich pogłosek jakie pozostały po tych siedmiu orężach, to o Shibukim mówi się, że osoby nim władające wręcz kochały destrukcję. Nie śmierć czy cierpienie. Zniszczenie. Wiadomo, ono mogło się wiązać z jednym i z drugim, jednak to właśnie zniszczenie stanowiło ślad tego, gdzie udawał się władający Shibuki ninja.[/description]
  [row title=Posiadacz]?[/row]
  [row title=Zdolności][/row]
  [description]Nieznane, zostaną one przedstawione dopiero, gdy jakiś gracz zdobędzie tę broń na fabule[/description]

  Bashōsen | Banana Palm Fan芭蕉扇
  Legenda
  Istnieje legenda mówiąca, że Mędrzec Sześciu Ścieżek pozostawił po sobie pięć potężnych przedmiotów, niekiedy nazywanych Najświętszymi Skarbami Sześciu Ścieżek bądź Cennymi Narzędziami Mędrca Sześciu Ścieżek. Czy faktycznie tak było, czy może ktoś po prostu próbował się wywyższyć nad innymi ciężko powiedzieć. Nie da się jednak ukryć, że reszta historii mówiących o Bashōsen przedstawia go jako przedmiot, który pozwala ominąć limity ludzkich możliwości i zbliżyć się do poziomu tej legendarnej postaci, która podobno zostawiła go po sobie.
  Posiadacz?
  Zdolności
  Niewielu ludzi jest w stanie władać wszystkimi pięcioma żywiołami. Jeszcze mniej - uzyskać w nich mistrzostwo. Jednak posiadacze Bashōsen zyskują tę zdolność wraz z dzierżeniem tego tajemniczego wachlarza. Sam w sobie także posiada kilka specyficznych cech:
  • Sam wachlarz nie jest zbyt wytrzymały - można go zniszczyć uderzeniem o Sile 7. Jednak naturalnie wchłania on energię natury i się regeneruje po miesiącu fabularnym.
  • Jeśli postać posiada Specjalizację w jakimś żywiole podstawowym, to może korzystać z technik tego żywiołu bez potrzeby składania pieczęci czy koncentracji chakry. Takie techniki też kosztują połowę swojego kosztu (Standardowy zmienia się na Połowiczny, Podwójny na Standardowy itd.). Należy jednak wykonać ruch wachlarzem, który to generuje efekt techniki.
  • Postać podczas korzystania z wachlarza zyskuje także dostęp do następujących technik
   • Katon: Gōkakyū no Jutsu,
   • Daikamaitachi no Jutsu,
   • Fūton: Daitoppa,
   • Raiton: Denki no Te,
   • Raiton: Jibashi,
   • Doton: Doryūheki,
   • Suiton: Hatō.
   Każdą z tych technik jest też w stanie wykonać na dowolnym poziomie - od rangi D aż po S, nawet jeśli nie posiada danego żywiołu lub nie jest on odpowiednio rozwinięty. Nie musi też składać pieczęci i wystarczy wykonać tylko zamach wachlarzem. Chakrę jednak płaci normalnie, zgodnie z opisami technik.

  Kod: Zaznacz cały

  [title kanji=芭蕉扇]Bashōsen | Banana Palm Fan[/title]
  [pic rank=S]https://cdn.discordapp.com/attachments/717132273366859876/839146509831634974/bashosen.png[/pic]
  [row title=Legenda][/row]
  [description]Istnieje legenda mówiąca, że Mędrzec Sześciu Ścieżek pozostawił po sobie pięć potężnych przedmiotów, niekiedy nazywanych Najświętszymi Skarbami Sześciu Ścieżek bądź Cennymi Narzędziami Mędrca Sześciu Ścieżek. Czy faktycznie tak było, czy może ktoś po prostu próbował się wywyższyć nad innymi ciężko powiedzieć. Nie da się jednak ukryć, że reszta historii mówiących o Bashōsen przedstawia go jako przedmiot, który pozwala ominąć limity ludzkich możliwości i zbliżyć się do poziomu tej legendarnej postaci, która podobno zostawiła go po sobie.[/description]
  [row title=Posiadacz]?[/row]
  [row title=Zdolności][/row]
  [description]Niewielu ludzi jest w stanie władać wszystkimi pięcioma żywiołami. Jeszcze mniej - uzyskać w nich mistrzostwo. Jednak posiadacze Bashōsen zyskują tę zdolność wraz z dzierżeniem tego tajemniczego wachlarza. Sam w sobie także posiada kilka specyficznych cech:
  [list][*]Sam wachlarz nie jest zbyt wytrzymały - można go zniszczyć uderzeniem o Sile 7. Jednak naturalnie wchłania on energię natury i się regeneruje po miesiącu fabularnym.
  [*]Jeśli postać posiada Specjalizację w jakimś żywiole podstawowym, to może korzystać z technik tego żywiołu bez potrzeby składania pieczęci czy koncentracji chakry. Takie techniki też kosztują połowę swojego kosztu (Standardowy zmienia się na Połowiczny, Podwójny na Standardowy itd.). Należy jednak wykonać ruch wachlarzem, który to generuje efekt techniki.
  [*]Postać podczas korzystania z wachlarza zyskuje także dostęp do następujących technik
  [list][*]Katon: Gōkakyū no Jutsu,
  [*]Daikamaitachi no Jutsu,
  [*]Fūton: Daitoppa,
  [*]Raiton: Denki no Te,
  [*]Raiton: Jibashi,
  [*]Doton: Doryūheki,
  [*]Suiton: Hatō.[/list]
  Każdą z tych technik jest też w stanie wykonać na dowolnym poziomie - od rangi D aż po S, nawet jeśli nie posiada danego żywiołu lub nie jest on odpowiednio rozwinięty. Nie musi też składać pieczęci i wystarczy wykonać tylko zamach wachlarzem. Chakrę jednak płaci normalnie, zgodnie z opisami technik.[/list][/description]

  Benihisago | Crimson Gourd紅葫蘆
  Legenda
  Istnieje legenda mówiąca, że Mędrzec Sześciu Ścieżek pozostawił po sobie pięć potężnych przedmiotów, niekiedy nazywanych Najświętszymi Skarbami Sześciu Ścieżek bądź Cennymi Narzędziami Mędrca Sześciu Ścieżek. Czy faktycznie tak było, czy może ktoś po prostu próbował się wywyższyć nad innymi ciężko powiedzieć. Mówi się jednak, że przedmiot ten, tak samo jak dobre sake, jest w stanie zdradzić nam tajemnice innych osób, sprawiając, że się przed nami otwierają.
  Posiadacz?
  Zdolności
  Nieznane, zostaną one przedstawione dopiero, gdy jakiś gracz zdobędzie tę broń na fabule

  Kod: Zaznacz cały

  [title kanji=紅葫蘆]Benihisago | Crimson Gourd[/title]
  [pic]https://cdn.discordapp.com/attachments/717132273366859876/839147349296021504/benihisago.png[/pic]
  [row title=Legenda][/row]
  [description]Istnieje legenda mówiąca, że Mędrzec Sześciu Ścieżek pozostawił po sobie pięć potężnych przedmiotów, niekiedy nazywanych Najświętszymi Skarbami Sześciu Ścieżek bądź Cennymi Narzędziami Mędrca Sześciu Ścieżek. Czy faktycznie tak było, czy może ktoś po prostu próbował się wywyższyć nad innymi ciężko powiedzieć. Mówi się jednak, że przedmiot ten, tak samo jak dobre sake, jest w stanie zdradzić nam tajemnice innych osób, sprawiając, że się przed nami otwierają.[/description]
  [row title=Posiadacz]?[/row]
  [row title=Zdolności][/row]
  [description]Nieznane, zostaną one przedstawione dopiero, gdy jakiś gracz zdobędzie tę broń na fabule[/description]

  Kōkinjō | Golden Canopy Rope幌金縄
  Legenda
  Istnieje legenda mówiąca, że Mędrzec Sześciu Ścieżek pozostawił po sobie pięć potężnych przedmiotów, niekiedy nazywanych Najświętszymi Skarbami Sześciu Ścieżek bądź Cennymi Narzędziami Mędrca Sześciu Ścieżek. Czy faktycznie tak było, czy może ktoś po prostu próbował się wywyższyć nad innymi ciężko powiedzieć. Kōkinjō jest takim przedmiotem, przynajmniej według plotek, które jest w stanie "pociągnąć za język" każdego, kto miał z nim styczność, sprawiając, że osoby, które znalazły się pod wpływem tego przedmiotu zdradzały swoje najskrytsze tajemnice.
  Posiadacz?
  Zdolności
  Nieznane, zostaną one przedstawione dopiero, gdy jakiś gracz zdobędzie tę broń na fabule

  Kod: Zaznacz cały

  [title kanji=幌金縄]Kōkinjō | Golden Canopy Rope[/title]
  [pic]https://cdn.discordapp.com/attachments/717132273366859876/839163560428306442/kokinjo.png[/pic]
  [row title=Legenda][/row]
  [description]Istnieje legenda mówiąca, że Mędrzec Sześciu Ścieżek pozostawił po sobie pięć potężnych przedmiotów, niekiedy nazywanych Najświętszymi Skarbami Sześciu Ścieżek bądź Cennymi Narzędziami Mędrca Sześciu Ścieżek. Czy faktycznie tak było, czy może ktoś po prostu próbował się wywyższyć nad innymi ciężko powiedzieć. Kōkinjō jest takim przedmiotem, przynajmniej według plotek, które jest w stanie "pociągnąć za język" każdego, kto miał z nim styczność, sprawiając, że osoby, które znalazły się pod wpływem tego przedmiotu zdradzały swoje najskrytsze tajemnice.[/description]
  [row title=Posiadacz]?[/row]
  [row title=Zdolności][/row]
  [description]Nieznane, zostaną one przedstawione dopiero, gdy jakiś gracz zdobędzie tę broń na fabule[/description]

  Shichiseiken | Seven Star Sword七星剣
  Legenda
  Istnieje legenda mówiąca, że Mędrzec Sześciu Ścieżek pozostawił po sobie pięć potężnych przedmiotów, niekiedy nazywanych Najświętszymi Skarbami Sześciu Ścieżek bądź Cennymi Narzędziami Mędrca Sześciu Ścieżek. Czy faktycznie tak było, czy może ktoś po prostu próbował się wywyższyć nad innymi ciężko powiedzieć. Sugerując się nazwom i niektórym legendom, mówi się, że ostrze to nie było w stanie zaatakować ciała, a samą duszę, wydzierając z niej to, co najlepsze, ostatecznie zostawiając człowieka bez centralnego punktu jego jestestwa.
  Posiadacz?
  Zdolności
  Nieznane, zostaną one przedstawione dopiero, gdy jakiś gracz zdobędzie tę broń na fabule

  Kod: Zaznacz cały

  [title kanji=七星剣]Shichiseiken | Seven Star Sword[/title]
  [pic]https://cdn.discordapp.com/attachments/717132273366859876/839164782015676456/shichiseiken.png[/pic]
  [row title=Legenda][/row]
  [description]Istnieje legenda mówiąca, że Mędrzec Sześciu Ścieżek pozostawił po sobie pięć potężnych przedmiotów, niekiedy nazywanych Najświętszymi Skarbami Sześciu Ścieżek bądź Cennymi Narzędziami Mędrca Sześciu Ścieżek. Czy faktycznie tak było, czy może ktoś po prostu próbował się wywyższyć nad innymi ciężko powiedzieć. Sugerując się nazwom i niektórym legendom, mówi się, że ostrze to nie było w stanie zaatakować ciała, a samą duszę, wydzierając z niej to, co najlepsze, ostatecznie zostawiając człowieka bez centralnego punktu jego jestestwa.[/description]
  [row title=Posiadacz]?[/row]
  [row title=Zdolności][/row]
  [description]Nieznane, zostaną one przedstawione dopiero, gdy jakiś gracz zdobędzie tę broń na fabule[/description]

  Kohaku no Jōhei | Amber Purifying Pot琥珀の浄瓶
  Legenda
  Istnieje legenda mówiąca, że Mędrzec Sześciu Ścieżek pozostawił po sobie pięć potężnych przedmiotów, niekiedy nazywanych Najświętszymi Skarbami Sześciu Ścieżek bądź Cennymi Narzędziami Mędrca Sześciu Ścieżek. Czy faktycznie tak było, czy może ktoś po prostu próbował się wywyższyć nad innymi ciężko powiedzieć. Mówi się natomiast, że przedmiot ten był w stanie doprowadzić do końca wszelakim sporom tylko za sprawą dialogu. Zniechęcał oponentów do wdawania się w niepotrzebne kłótnię i dzięki temu przyczyniał się do szerzenia Ninshū.
  Posiadacz?
  Zdolności
  Nieznane, zostaną one przedstawione dopiero, gdy jakiś gracz zdobędzie tę broń na fabule

  Kod: Zaznacz cały

  [title kanji=琥珀の浄瓶]Kohaku no Jōhei | Amber Purifying Pot[/title]
  [pic]https://cdn.discordapp.com/attachments/717132273366859876/839190700909396098/kohaku.png[/pic]
  [row title=Legenda][/row]
  [description]Istnieje legenda mówiąca, że Mędrzec Sześciu Ścieżek pozostawił po sobie pięć potężnych przedmiotów, niekiedy nazywanych Najświętszymi Skarbami Sześciu Ścieżek bądź Cennymi Narzędziami Mędrca Sześciu Ścieżek. Czy faktycznie tak było, czy może ktoś po prostu próbował się wywyższyć nad innymi ciężko powiedzieć. Mówi się natomiast, że przedmiot ten był w stanie doprowadzić do końca wszelakim sporom tylko za sprawą dialogu. Zniechęcał oponentów do wdawania się w niepotrzebne kłótnię i dzięki temu przyczyniał się do szerzenia Ninshū.[/description]
  [row title=Posiadacz]?[/row]
  [row title=Zdolności][/row]
  [description]Nieznane, zostaną one przedstawione dopiero, gdy jakiś gracz zdobędzie tę broń na fabule[/description]
  Ostatnio zmieniony 21 wrz 2023, 23:48 przez Norka, łącznie zmieniany 9 razy.
  Awatar użytkownika
  Pingwinek Chaosu
  Administrator
  Posty: 807
  Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:02
  Karta Postaci:
  Osiągnięcia:

  Re: Unikaty Eventowe

  Arc I: Świątynie Nowego Świata
  Jashin Naginata | Evil God's Naginata邪神薙刀
  Legenda
  Broń odnaleziona w najtrudniejszej Świątyni Nowego Świata. Jej historia jest znana bardzo wąskiemu gronu wśród kultu Jashina lub osób się nim interesujących. Podobno kiedyś była sztyletem, jednak na wskutek niewyjaśnionych jej zdolności, stała się naginatą. Broń powstała na wskutek rytuału sprzed ponad 200 lat, podczas to którego setka Jashinistów popełniła masowe samobójstwo przy pomocy sztyletu, a następnie wbiła go w piedestał w celu przywołania do broni potęgi Jashina. Czy im to się powiodło? Tego nie wie nikt z racji, że broń zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach.
  Stack/Slot1/2
  Zdolności
  Nikt dokładnie nie wie jakie jest jej działanie. Podobno pijąc krew wroga wzmacniała ona użytkownika, jednak moc naginaty przepadła i teraz pozostała już tylko nieznaną relikwią kultu Jashinistów. Czy kiedyś jej moc powróci, tego nie wie nikt.

  Ostrze naginaty się nie tępi, jednak broń normalnie można złamać.

  Specjalne: może zostać wykorzystana do wytworzenia Kamy.

  Kod: Zaznacz cały

  [title kanji=邪神薙刀]Jashin Naginata | Evil God's Naginata[/title]
  [pic]https://i.imgur.com/PZSwJRo.png[/pic]
  [row title=Legenda][/row]
  [description]Broń odnaleziona w najtrudniejszej Świątyni Nowego Świata. Jej historia jest znana bardzo wąskiemu gronu wśród kultu Jashina, lub osób się nim interesujących. Podobno kiedyś była sztyletem, jednak na wskutek niewyjaśnionych jej zdolności, stała się naginatą. Broń powstała na wskutek rytuału sprzed ponad 200 lat, podczas to którego 100 Jashinistów popełniła masowe samobójstwo przy pomocy sztyletu, a następnie wbiła go w piedestał, w celu przywołania do broni potęgi Jashina. Czy im to się powiodło? Tego nie wie nikt, z racji że broń zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach.[/description]
  [row title=Posiadacz][url=https://sakuranohana.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=65]Kirihito Mitsuhashi[/url][/row]
  [row title=Stack/Slot]1/2[/row]
  [row title=Zdolności][/row]
  [description]Nikt dokładnie nie wie jakie jest jej działanie. Podobno pijąc krew wroga wzmacniała ona użytkownika, jednak moc naginaty przepadła i teraz pozostała już tylko nieznaną relikwią kultu Jashinistów. Czy kiedyś jej moc powróci, tego nie wie nikt.
  
  Ostrze naginaty się nie tępi, jednak broń normalnie można złamać.
  
  [b]Specjalne:[/b] może zostać wykorzystana do wytworzenia [i]Kamy[/i].[/description]
  Arc I-B: Pod Rzekami Cieni
  Kubēra no Ippa | Kubera's Armletクベーラの一派
  Legenda
  Gdy Kubera przemierzał ziemie Królestwa Kupców, to właśnie ten naramiennik przytrzymywał jego chustę, chroniąc jego boskie oblicze przed wiatrem i piaskiem. Gdy udawał się w sen, przekazał on tę część ekwipunku pierwszemu Daimyō, jako zwieńczenie jego nauki kupieckiego fachu. Przez pokolenia napierśnik ten leżał spokojnie w królewskim skarbu, a jego historia była powoli zapominana, zostając przez wielu zapamiętanym jako najlepszy przykład idealnego, perfekcyjnie zahartowanego, złotego pancerza.
  PosiadaczFumei Mesai
  Stack/Slot6/1
  Zdolności
  Złoty ornament, noszony na prawym, bądź lewym barku, choć pozornie wykonany jest z metalu, posiada w sobie kilka wyjątkowych cech:
  • Wygląda na wykonany ze złota, jednak jego twardość jest znacznie większa. Wytrzyma nawet uderzenie o Sile 10.
  • Nigdy się nie zabrudzi - zawsze będzie idealnie czysty i wypolerowany, nieważne jak wiele piachu czy brudu spróbuje na nim osiąść.
  • Gdy użytkownik nosi naramiennik, to techniki Jitonu, które wpływają na metale szlachetne (głównie złoto oraz srebro) są traktowane tak, jakby posiadały Specjalizację. Dodatkowo, może on opanować techniki kontroli metali szlachetnych, które wymagają posiadania Specjalizacji w Jitonie.
  • Tak długo, jak naramiennik znajduje się na barku użytkownika - może on wykorzystać złoty pył zamiast żelaznego do technik, które mają to konkretne wymaganie. W takim wypadku - traktowane są one tak, jakby posiadały Specjalizację.
  • Użytkownik może rozwinąć Jiton tak, jakby to była jego pierwsza dziedzina. Jeśli jednak to zrobi, może wykupić jedynie techniki, które wykorzystują złoty pył, żadnych innych. By wykupić inne, musi rozwinąć dziedzinę normalnie - albo od razu udzielając pełnych kosztów, albo wpierw płacąc za rozwój z unikatu, a potem opłacając różnicę kosztów. Jeśli straci kiedykolwiek ten przedmiot - nie ma też dostępu do rozwiniętej dzięki niemu dziedziny.
   • By móc opanować Sennina należy rozwinąć dziedzinę normalnie.
  • Jeżeli ktoś nie ma możliwości rozwoju Jitonu, bo nie ma tego Kekkei Genkai bądź przeszczepu, przedmiot ten umożliwia jego rozwój tak, jakby była to pierwsza dziedzina, jednak tylko z zakresu kontroli metali szlachetnych, jak opisano powyżej. Techniki te jednak nie zyskują bonusów z związanych z Specjalizacją i nie może opanować tych, które takowej wymagają. Jeśli straci kiedykolwiek ten przedmiot - nie ma też dostępu do rozwiniętej dzięki niemu dziedziny.
   • By móc opanować Sennina należy rozwinąć dziedzinę normalnie, a więc i uzyskać do niej normalny dostęp.

  Kod: Zaznacz cały

  [title kanji=クベーラの一派]Kubēra no Ippa | Kubera's Armlet[/title]
  [pic]https://i.imgur.com/lXItdzo.png[/pic]
  [row]Legenda[/row]
  [description]Gdy Kubera przemierzał ziemie Królestwa Kupców, to właśnie ten naramiennik przytrzymywał jego chustę, chroniąc jego boskie oblicze przed wiatrem i piaskiem. Gdy udawał się w sen, przekazał on tę część ekwipunku pierwszemu Daimyō, jako zwieńczenie jego nauki kupieckiego fachu. Przez pokolenia napierśnik ten leżał spokojnie w królewskim skarbu, a jego historia była powoli zapominana, zostając przez wielu zapamiętanym jako najlepszy przykład idealnego, perfekcyjnie zahartowanego, złotego pancerza.[/description]
  [row title=Posiadacz][url=https://sakuranohana.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=76]Fumei Mesai[/url][/row]
  [row title=Stack/Slot]6/1[/row]
  [row]Zdolności[/row]
  [description]Złoty ornament, noszony na prawym, bądź lewym barku, choć pozornie wykonany jest z metalu, posiada w sobie kilka wyjątkowych cech:
  [list][*]Wygląda na wykonany ze złota, jednak jego twardość jest znacznie większa. Wytrzyma nawet uderzenie o Sile 10.
  [*]Nigdy się nie zabrudzi - zawsze będzie idealnie czysty i wypolerowany, nieważne jak wiele piachu czy brudu spróbuje na nim osiąść.
  [*]Gdy użytkownik nosi naramiennik, to techniki Jitonu, które wpływają na metale szlachetne (głównie złoto oraz srebro) są traktowane tak, jakby posiadały Specjalizację. Dodatkowo, może on opanować techniki kontroli metali szlachetnych, które wymagają posiadania Specjalizacji w Jitonie.
  [*]Tak długo, jak naramiennik znajduje się na barku użytkownika - może on wykorzystać złoty pył zamiast żelaznego do technik, które mają to konkretne wymaganie. W takim wypadku - traktowane są one tak, jakby posiadały Specjalizację.
  [*]Użytkownik może rozwinąć Jiton tak, jakby to była jego pierwsza dziedzina. Jeśli jednak to zrobi, może wykupić jedynie techniki, które wykorzystują złoty pył, żadnych innych. By wykupić inne, musi rozwinąć dziedzinę normalnie - albo od razu udzielając pełnych kosztów, albo wpierw płacąc za rozwój z unikatu, a potem opłacając różnicę kosztów. Jeśli straci kiedykolwiek ten przedmiot - nie ma też dostępu do rozwiniętej dzięki niemu dziedziny.
  [list][*]By móc opanować Sennina należy rozwinąć dziedzinę normalnie.[/list]
  [*]Jeżeli ktoś nie ma możliwości rozwoju Jitonu, bo nie ma tego Kekkei Genkai bądź przeszczepu, przedmiot ten umożliwia jego rozwój tak, jakby była to pierwsza dziedzina, jednak tylko z zakresu kontroli metali szlachetnych, jak opisano powyżej. Techniki te jednak nie zyskują bonusów z związanych z Specjalizacją i nie może opanować tych, które takowej wymagają. Jeśli straci kiedykolwiek ten przedmiot - nie ma też dostępu do rozwiniętej dzięki niemu dziedziny.
  [list][*]By móc opanować Sennina należy rozwinąć dziedzinę normalnie, a więc i uzyskać do niej normalny dostęp.[/list][/list][/description]
  Ostatnio zmieniony 10 wrz 2023, 21:13 przez Tora, łącznie zmieniany 5 razy.
  Awatar użytkownika
  Pingwinek Chaosu
  Administrator
  Posty: 807
  Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:02
  Karta Postaci:
  Osiągnięcia:

  Unikaty Fabularne

  "Fune" | "The Ship"
  Legenda
  Jeden z artefaktów należących do pierwszego inkwizytora, legendarnego założyciela świętej inkwizycji w Izumi no kuni. Środek transportu którym to przemierzał lądy i morza Izumi no kuni. Legendy nie są spójne co do tego jak konkretnie ów środek lokomocji wyglądał ale zapamiętano go jako "Łódź". Jednoosobowy, szybki i zwrotny. Pozwalał pierwszemu inkwizytorowi przemierzać kraj wzdłuż i wszerz, unikając Lewiatanów. Otrzymał go w darze od Daimyo Shijima no Kuni. Po śmierci pierwszego inkwizytora unikat ten zaginął.
  Posiadacz?
  Zdolności
  Nieznane, zostaną one przedstawione dopiero, gdy jakiś gracz zdobędzie tę broń na fabule

  Kod: Zaznacz cały

  [title kanji=船]"Fune" | "The Ship"[/title]
  [pic rank=A]https://i.imgur.com/Yq2G0mZ.png[/pic]
  [row title=Legenda][/row]
  [description]Jeden z artefaktów należących do pierwszego inkwizytora, legendarnego założyciela świętej inkwizycji w Izumi no kuni. Środek transportu którym to przemierzał lądy i morza Izumi no kuni. Legendy nie są spójne co do tego jak konkretnie ów środek lokomocji wyglądał ale zapamiętano go jako "Łódź". Jednoosobowy, szybki i zwrotny. Pozwalał pierwszemu inkwizytorowi przemierzać kraj wzdłuż i wszerz, unikając Lewiatanów. Otrzymał go w darze od Daimyo Shijima no Kuni. Po śmierci pierwszego inkwizytora unikat ten zaginął.[/description]
  [row title=Posiadacz]?[/row]
  [row title=Zdolności][/row]
  [description]Nieznane, zostaną one przedstawione dopiero, gdy jakiś gracz zdobędzie tę broń na fabule[/description]

  Kibō no honō | Flame of hope希望の炎
  Legenda
  Jeden z artefaktów należących do pierwszego inkwizytora, legendarnego założyciela świętej inkwizycji w Izumi no kuni. Ogień nadziei wedle legend jest nigdy nie gasnącym ogniem zamkniętym w żeliwnej latarni. Ogień który rozświetlał mroki Atlantydy gdy pierwszy inkwizytor przemierzał ją kładąc pokłosiem zamieszkujące ją Lewiatany. Płomień ten jest symbolem samego Izumi no kuni i nigdy nie gaśnie tak, jak wola i nadzieje mieszkańców kraju. I gdy zostanie odnaleziony, będzie to symbol początku końca Lewiatanów. Sama latarnia została wykuta w Oni no Kuni dla tamtejszych kapłanek Mirai i to właśnie ode podarowały ją pierwszemu inkwizytorowi. Mówi się zaś że po jego śmierci, wróciła do domu.
  Posiadacz?
  Zdolności
  Nieznane, zostaną one przedstawione dopiero, gdy jakiś gracz zdobędzie tę broń na fabule

  Kod: Zaznacz cały

  [title kanji=希望の炎]Kibō no honō | Flame of hope[/title]
  [pic rank=B]https://imgur.com/WXyBw4a.png[/pic]
  [row title=Legenda][/row]
  [description]Jeden z artefaktów należących do pierwszego inkwizytora, legendarnego założyciela świętej inkwizycji w Izumi no kuni. Ogień nadziei wedle legend jest nigdy nie gasnącym ogniem zamkniętym w żeliwnej latarni. Ogień który rozświetlał mroki Atlantydy gdy pierwszy inkwizytor przemierzał ją kładąc pokłosiem zamieszkujące ją Lewiatany. Płomień ten jest symbolem samego Izumi no kuni i nigdy nie gaśnie tak, jak wola i nadzieje mieszkańców kraju. I gdy zostanie odnaleziony, będzie to symbol początku końca Lewiatanów. Sama latarnia została wykuta w Oni no Kuni dla tamtejszych kapłanek Mirai i to właśnie ode podarowały ją pierwszemu inkwizytorowi. Mówi się zaś że po jego śmierci, wróciła do domu.[/description]
  [row title=Posiadacz]?[/row]
  [row title=Zdolności][/row]
  [description]Nieznane, zostaną one przedstawione dopiero, gdy jakiś gracz zdobędzie tę broń na fabule[/description]

  Riguressā | Regressorリグレッサー
  Legenda
  Jeden z artefaktów należących do pierwszego inkwizytora, legendarnego założyciela świętej inkwizycji w Izumi no kuni. Garłacz który zawsze towarzyszył inkwizytorowi, choć nikt nigdy nie widział jak ten go używa. Legendy jednak głoszą że ci którzy widzieli - zwyczajnie nie dożywali by o tym opowiedzieć. Kilka razy ludzie słyszeli dźwięk pocisku wystrzeliwanego z broni, gdy jednak przychodzili na miejsce, nikogo nie było. Pozostawał jedynie dym po wystrzale i czasami inkwizytor, naprzeciw którego nie było żadnego przeciwnika. Po śmierci pierwszego inkwizytora, broń ta została ukradziona przez złodzieja z Uma no kuni. Obecnie według wielu źródeł znajduje się w skarbcu samego Cara.
  Posiadacz?
  Zdolności
  Nieznane, zostaną one przedstawione dopiero, gdy jakiś gracz zdobędzie tę broń na fabule

  Kod: Zaznacz cały

  [title kanji=リグレッサー]Riguressā | Regressor[/title]
  [pic rank=S]https://imgur.com/pMXdSk0.png[/pic]
  [row title=Legenda][/row]
  [description]Jeden z artefaktów należących do pierwszego inkwizytora, legendarnego założyciela świętej inkwizycji w Izumi no kuni. Garłacz który zawsze towarzyszył inkwizytorowi, choć nikt nigdy nie widział jak ten go używa. Legendy jednak głoszą że ci którzy widzieli - zwyczajnie nie dożywali by o tym opowiedzieć. Kilka razy ludzie słyszeli dźwięk pocisku wystrzeliwanego z broni, gdy jednak przychodzili na miejsce, nikogo nie było. Pozostawał jedynie dym po wystrzale i czasami inkwizytor, naprzeciw którego nie było żadnego przeciwnika. Po śmierci pierwszego inkwizytora, broń ta została ukradziona przez złodzieja z Uma no kuni. Obecnie według wielu źródeł znajduje się w skarbcu samego Cara.[/description]
  [row title=Posiadacz]?[/row]
  [row title=Zdolności][/row]
  [description]Nieznane, zostaną one przedstawione dopiero, gdy jakiś gracz zdobędzie tę broń na fabule[/description]

  Tamashī o tatsu Ōgama | Soul severing scythe魂を断つ大鎌
  Legenda
  Jeden z artefaktów należących do pierwszego inkwizytora, legendarnego założyciela świętej inkwizycji w Izumi no kuni. Kosa wykonana z kości powalonych leviatanów. Według legend posiadała moc zabijania tego, co nie zabijalne. Cięcia tego co nie przecinalne. Niszczenia tego, co nie zniszczalne.
  Posiadacz?
  Zdolności
  Kosa długości 2 metrów z ostrzem długości 66cm. W najszerszym miejscu ostrze kosy ma 24cm. Rękojeść broni jest wykonana z kości monstrualnego Leviatana wraz z fioletowymi koralowymi zdobieniami. Natomiast samo ostrze wykonane jest z przeprocesowanego zęba jednego z Leviatanów. Broń posiada nieocenioną wartość ze względu na rzadkie materiały oraz sam kunszt wykonania, jednak prócz tego posiada jeszcze szereg specjalnych właściwości:
  • Broń jest niezwykle wytrzymała. Potrzeba siły 16 by móc ją próbować zniszczyć, lub technik o porównywalnej mocy.
  • Broń zawiera pakt ze swoim użytkownikiem poprzez spożycie jego krwi. Dopiero wtedy można korzystać z właściwości broni i dopóki użytkownik paktu żyje, nikt inny z broni nie skorzysta. Kosa nie może odmówić zawarcia paktu.
  • Każda trafiona ostrzem osoba zaczyna mieć halucynacje chwilę po trafieniu, które nasilają się wraz z większą ilością trafień. Postać zaczyna widzieć i słyszeć rzeczy których nie ma, powoli popada w obłęd aż przy bardzo dużej ilości ran jeśli dalej żyje - zwyczajnie staje się niczym warzywo a jej umysł gaśnie. Efekt ten zanika po kilku godzinach odpoczynku.
  • Kosa posiada wolę i potrafi mówić. Rezyduje w niej dusza "Il'Hyeho" jednej z przeszłych Hoshigaki które poległy w Izumi no kuni.
  • Kosztem standardowym S można zmienić kosę w człowieka i vice versa, w ludzkiej postaci kosa posiada postać dziewczyny z klanu Hoshigaki. Posiada ona Siłę na 10, Wytrzymałość na 10 i pozostałe statystyki na 7. Ma specjalizacje w Suitonie oraz klanowej dziedzinie Hoshigaki i jest w stanie używać dowolnie chakry swojego użytkownika do rzucania technik tych dwóch dziedzin - zarówno ogólnodostępnych jak i ozwojowanych Suitonu. Nie może jednak używać technik wspomagających. W przypadku "Zabicia", postać po prostu zamienia się z powrotem w kosę a zdolności tej nie można użyć ponownie przez następne 6 miesięcy realnych. Kosa pod postacią człowieka nie może się oddalić od użytkownika na dalej niż 50 metrów i jest to też maksymalny dystans użycia tej zdolności. Postać kontrolowana jest przez MG.
  • Kosy można użyć do stworzenia Kamy albo "Il'Hyeho", albo pierwszego inkwizytora.

  Kod: Zaznacz cały

  [title kanji=魂を断つ大鎌]Tamashī o tatsu Ōgama | Soul severing scythe[/title]
  [pic rank=S]https://imgur.com/rwyAycy.png[/pic]
  [row title=Legenda][/row]
  [description]Jeden z artefaktów należących do pierwszego inkwizytora, legendarnego założyciela świętej inkwizycji w Izumi no kuni. Kosa wykonana z kości powalonych leviatanów. Według legend posiadała moc zabijania tego, co nie zabijalne. Cięcia tego co nie przecinalne. Niszczenia tego, co nie zniszczalne.[/description]
  [row title=Posiadacz]?[/row]
  [row title=Zdolności][/row]
  [description]Kosa długości 2 metrów z ostrzem długości 66cm. W najszerszym miejscu ostrze kosy ma 24cm. Rękojeść broni jest wykonana z kości monstrualnego Leviatana wraz z fioletowymi koralowymi zdobieniami. Natomiast samo ostrze wykonane jest z przeprocesowanego zęba jednego z Leviatanów. Broń posiada nieocenioną wartość ze względu na rzadkie materiały oraz sam kunszt wykonania, jednak prócz tego posiada jeszcze szereg specjalnych właściwości:
  [list][*]Broń jest niezwykle wytrzymała. Potrzeba siły 16 by móc ją próbować zniszczyć, lub technik o porównywalnej mocy.
  [*]Broń zawiera pakt ze swoim użytkownikiem poprzez spożycie jego krwi. Dopiero wtedy można korzystać z właściwości broni i dopóki użytkownik paktu żyje, nikt inny z broni nie skorzysta. Kosa nie może odmówić zawarcia paktu.
  [*]Każda trafiona ostrzem osoba zaczyna mieć halucynacje chwilę po trafieniu, które nasilają się wraz z większą ilością trafień. Postać zaczyna widzieć i słyszeć rzeczy których nie ma, powoli popada w obłęd aż przy bardzo dużej ilości ran jeśli dalej żyje - zwyczajnie staje się niczym warzywo a jej umysł gaśnie. Efekt ten zanika po kilku godzinach odpoczynku. 
  [*]Kosa posiada wolę i potrafi mówić. Rezyduje w niej dusza "Il'Hyeho" jednej z przeszłych Hoshigaki które poległy w Izumi no kuni.
  [*]Kosztem standardowym S można zmienić kosę w człowieka i vice versa, w ludzkiej postaci kosa posiada postać [url=https://i.imgur.com/fsrfLKB.png]dziewczyny[/url] z klanu Hoshigaki. Posiada ona Siłę na 10, Wytrzymałość na 10 i pozostałe statystyki na 7. Ma specjalizacje w Suitonie oraz klanowej dziedzinie Hoshigaki i jest w stanie używać dowolnie chakry swojego użytkownika do rzucania technik tych dwóch dziedzin - zarówno ogólnodostępnych jak i ozwojowanych Suitonu. Nie może jednak używać technik wspomagających. W przypadku "Zabicia", postać po prostu zamienia się z powrotem w kosę a zdolności tej nie można użyć ponownie przez następne 6 miesięcy realnych. Kosa pod postacią człowieka nie może się oddalić od użytkownika na dalej niż 50 metrów i jest to też maksymalny dystans użycia tej zdolności. Postać kontrolowana jest przez MG.
  [*]Kosy można użyć do stworzenia Kamy albo "Il'Hyeho", albo pierwszego inkwizytora.
  [/list][/description]

  Umi no me | The eye of the ocean海の目
  Legenda
  Jeden z artefaktów należących do pierwszego inkwizytora, legendarnego założyciela świętej inkwizycji w Izumi no kuni. Według legend sprawiał że pierwszy inkwizytor był prawdziwym mistrzem kontroli wody. Pierścień ten podarowany mu przez staruchy z Umi no kuni, został im zwrócony po śmierci pierwszego inkwizytora.
  Posiadacz?
  Zdolności
  Srebrny pierścień z oczkiem wykonanym z błękitnej perły. Niestety jak to pierścienie mają w zwyczaju nie zmieści się na każdy palec, więc jeśli ktoś nie miał budowy ciała podobnej do pierwszego inkwizytora, należało będzie dostosować szerokość pierścienia do palca nowego użytkownika. By zrobić to bez zniszczenia pierścienia, potrzeba osoby z Shokunin-wazą na randze B lub wyższej. Pierścień założony na palec obdarza użytkownika szeregiem zdolności:
  • Potrzeba siły przynajmniej na poziomie 13, lub najsilniejszych technik, by próbować zniszczyć ten unikat.
  • Pierścień zapewnia dostęp do Suitonu oraz obdarza użytkownika specjalizacją w tej dziedzinie.
  • Pierścień blokuje możliwość poznawania i rozwijania nowych żywiołów, ponad te które postać już posiada w momencie założenia pierścienia.
  • Raz założonego pierścienia nie da się zdjąć, chyba że użytkownik umrze lub odetnie sobie palec.
  • Zdjęcie pierścienia poprzez odcięcie sobie palca, nakłada na ranę klątwę uniemożliwiającą przyszycie lub w inny sposób odzyskanie utraconego palca. Wyrośnięte "Nowe palce" gniją, tak by ilość palcy użytkownika zawsze była o 1 mniejsza od tego jaki miał w momencie założenia pierścienia.
  • Klątwę może zdjąć kapłanka Mirai z dziedziną klanową na S lub osoba posiadająca specjalizację w Ninjutsu/Iryo Ninjutsu i daną dziedzinę na randze S.
  • Dodatkowo pierścień pozwala siłą zmienić techniki na takie będące czystym Suitonem. W momencie rzucania takiej techniki jej koszt zostaje podwojony, ona sama zamienia się w Suiton i zostaje ona traktowana jak technika Suitonu skalując się z tą dziedziną. Nie każda jednak technika jest kompatybilna z tą właściwością. Przykładem mając Doton na C i Suiton na S, używając techniki Doton: Doryuheki, możemy użyć jej na randze S i tak jakbyśmy mieli w Dotonie specjalizację, zastępując zwyczajnie wymogi Dotonu -> Suitonem i podwajając koszt techniki. Taka ściana będzie jednak ścianą zrobioną z wody, a nie z ziemi i najpewniej rozpadnie się zaraz po użyciu techniki.

  Kod: Zaznacz cały

  [title kanji=海の目]Umi no me | The eye of the ocean[/title]
  [pic rank=A]https://imgur.com/jTUcCVO.png[/pic]
  [row title=Legenda][/row]
  [description]Jeden z artefaktów należących do pierwszego inkwizytora, legendarnego założyciela świętej inkwizycji w Izumi no kuni. Według legend sprawiał że pierwszy inkwizytor był prawdziwym mistrzem kontroli wody. Pierścień ten podarowany mu przez staruchy z Umi no kuni, został im zwrócony po śmierci pierwszego inkwizytora.[/description]
  [row title=Posiadacz]?[/row]
  [row title=Zdolności][/row]
  [description]Srebrny pierścień z oczkiem wykonanym z błękitnej perły. Niestety jak to pierścienie mają w zwyczaju nie zmieści się na każdy palec, więc jeśli ktoś nie miał budowy ciała podobnej do pierwszego inkwizytora, należało będzie dostosować szerokość pierścienia do palca nowego użytkownika. By zrobić to bez zniszczenia pierścienia, potrzeba osoby z Shokunin-wazą na randze B lub wyższej. Pierścień założony na palec obdarza użytkownika szeregiem zdolności:
  [list]
  [*]Potrzeba siły przynajmniej na poziomie 13, lub najsilniejszych technik, by próbować zniszczyć ten unikat.
  [*]Pierścień zapewnia dostęp do Suitonu oraz obdarza użytkownika specjalizacją w tej dziedzinie. 
  [*]Pierścień blokuje możliwość poznawania i rozwijania nowych żywiołów, ponad te które postać już posiada w momencie założenia pierścienia.
  [*]Raz założonego pierścienia nie da się zdjąć, chyba że użytkownik umrze lub odetnie sobie palec. 
  [*]Zdjęcie pierścienia poprzez odcięcie sobie palca, nakłada na ranę klątwę uniemożliwiającą przyszycie lub w inny sposób odzyskanie utraconego palca. Wyrośnięte "Nowe palce" gniją, tak by ilość palcy użytkownika zawsze była o 1 mniejsza od tego jaki miał w momencie założenia pierścienia.
  [*]Klątwę może zdjąć kapłanka Mirai z dziedziną klanową na S lub osoba posiadająca specjalizację w Ninjutsu/Iryo Ninjutsu i daną dziedzinę na randze S.
  [*]Dodatkowo pierścień pozwala siłą zmienić techniki na takie będące czystym Suitonem. W momencie rzucania takiej techniki jej koszt zostaje podwojony, ona sama zamienia się w Suiton i zostaje ona traktowana jak technika Suitonu skalując się z tą dziedziną. Nie każda jednak technika jest kompatybilna z tą właściwością. Przykładem mając Doton na C i Suiton na S, używając techniki Doton: Doryuheki, możemy użyć jej na randze S i tak jakbyśmy mieli w Dotonie specjalizację, zastępując zwyczajnie wymogi Dotonu -> Suitonem i podwajając koszt techniki. Taka ściana będzie jednak ścianą zrobioną z wody, a nie z ziemi i najpewniej rozpadnie się zaraz po użyciu techniki.[/description]

  Umi no megami no nekkuresu | Sea Goddess Necklace海の女神のネックレス
  Legenda
  Jeden z artefaktów należących do pierwszego inkwizytora, legendarnego założyciela świętej inkwizycji w Izumi no kuni. Według legend pozwalał mu on na oddychanie pod wodą, oraz zapewniał odporność na ataki leviatanów. Amulet ten pochodzi z Mizumi no kuni i to tam został zabrany przez emisariuszy po śmierci inkwizytora.
  Posiadacz?
  Zdolności
  Nieznane, zostaną one przedstawione dopiero, gdy jakiś gracz zdobędzie tę broń na fabule

  Kod: Zaznacz cały

  [title kanji=海の女神のネックレス]Umi no megami no nekkuresu | Sea Goddess Necklace[/title]
  [pic rank=B]https://imgur.com/tLP5W7z.png[/pic]
  [row title=Legenda][/row]
  [description]Jeden z artefaktów należących do pierwszego inkwizytora, legendarnego założyciela świętej inkwizycji w Izumi no kuni. Według legend pozwalał mu on na oddychanie pod wodą, oraz zapewniał odporność na ataki leviatanów. Amulet ten pochodzi z Mizumi no kuni i to tam został zabrany przez emisariuszy po śmierci inkwizytora. [/description]
  [row title=Posiadacz]?[/row]
  [row title=Zdolności][/row]
  [description]Nieznane, zostaną one przedstawione dopiero, gdy jakiś gracz zdobędzie tę broń na fabule[/description]
  Ostatnio zmieniony 03 lis 2023, 21:52 przez Tora, łącznie zmieniany 5 razy.
  ODPOWIEDZ

  Wróć do „Encyklopedia”