• Ogłoszenia
 •  
  Aktualności fabularne
  Obecna pora roku: Jesień 163r.

  Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

  30.10.2023 - zakończenie wydarzenia wioskowego w Amegakure a także rozpoczęcie nowego w Hanagakure. Więcej informacji w aktualnościach fabularnych.
  27.08.2023 - relacje pomiędzy Banana no Kuni a Sakuragakure uległy poprawie. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
  Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
  Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
  Administracja
  Pingwinek Chaosu
  Główny Administrator
  Norka
  Główna Mistrzyni Fabularna
  Hefajstos
  Główny Moderator Kuźni
  Tora
  Główny Moderator Technik

  W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
  Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
   

Aktualności fabularne

Pierwsze miejsce, do którego należy się udać po wszelakie informacje dotyczące fabuły. Pieczę nad nim sprawuje Główny Mistrz Fabularny, dbając o aktualność znajdujących się tutaj opisów oraz informacji. Tematy w tym dziale służą do przybliżenia obrazu świata oraz wydarzeń, mających na niego wpływ.

Moderator: Mistrzowie fabularni

Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2495
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Aktualności fabularne

Aktualizacja fabularna - Amegakure
Dostępność informacjiStary Kontynent, Sakuragakure, Hanagakure
Świat shinobi trwał obecnie w swoistej stazie, gdzie choć wydarzenia sprawiały, że zarówno Stary jak i Nowy Kontynent się rozwijał i dostosowywał do nieustannie zmieniających się sytuacji, tak dla ninja w głównym, a nawet i pomniejszych wioskach, za wiele się nie zmieniało. Misja za misją, dzień za dniem. Jednak informacja, że pozycja lidera klanu Sabataya uległa zmianie, a wraz z tym cały klan wyruszył w podróż do stolicy Mizu no Kuni - Nagareyama, opuszczając bezpieczne mury Amegakure no Sato.

Powód tej nagłej zmiany nie jest za bardzo znany. Z tego co ludzie mówią, Sabataya Koizumi i kilku innych członków klanu pozostało w Ukrytym Deszczu, zapewne dalej wspierając ideały Amekage, jednak większość udała się na swoje rodzinne ziemie za Sabatayą Makoto. Kobieta dla wielu zdawała się pojawić znikąd, jednak starszyzna rodu ją poparła, a sam Cień Deszczu zgodził się na ten zabieg. Niektórzy uważają, że uważał, iż rodzinne więzi nie powinny zależeć od miejsca zamieszkania i powinien pozwolić członkom swojej rodziny ninja za siebie decydować. Inni, mniej przychylni, że został przekupiony. Prawda jest trochę jak tyłek, każdy ma swój. Faktem jednak pozostało to, że większość klanu Sabataya przeniosła się do Nagareyamy razem z nową kobietą u steru.


Aktualizacja spowodowana jest wydarzeniami i działaniem graczy w danym regionie i by takowa uległa zmianie, muszą zostać fabularnie podjęte ku temu odpowiednie kroki.
Awatar użytkownika
Norka
Posty: 662
Rejestracja: 29 lip 2022, 0:50
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: Aktualności fabularne

Wydarzenie "wioskowe" - Kaeru no Kuni
Dostępność informacjiCały Nowy Kontynent
Turniej organizowany w Kaeru no Kuni odbił się echem po całym Nowym Kontynencie, jednocześnie ciesząc się dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców, jak i osób spoza kraju, które specjalnie go odwiedziło chcąc spróbować swoich sił w walkach na arenach. Była to okazja dla wielu wystawców i kupców, by zarobić na turystach, a także - głównie shinobi, którzy przybyli ze Starego Kontynentu - możliwość poznania zupełnie nowego zakątka Nowego Świata i utwierdzeniu się w przekonaniu, że ten kryje przed nim jeszcze wiele tajemnic...

Wszystko co dobre jednak się kończy. Turniej został oficjalnie zamknięty przez Gondolierów. Nie mogło się obyć bez hucznych fajerwerków sprowadzanych z samych Hanabi no Kuni i hucznej biesiady. Zostało również zapowiedziane, że w przyszłości na pewno pojawią się kolejne edycje turnieju. Gdy w końcu śmiałkowie, kupcy i turyści opuścili w większości Kraj Żab, areny, które zostały wybudowane specjalnie na te okazję zaczęły być przerabiane, tak by dalej mogły służyć krajowi w nowym zakresie.


Koniec wydarzenia "wioskowego" – Kaeru no Kuni*
Konsekwencje fabularne:**
 • Rozpowszechnienie się wiedzy o shinobi oraz ich potencjalnych umiejętnościach
* trwające jeszcze misje w wydarzeniu wioskowym mogą być normalnie kontynuowane i zakończone z dodatkowym wynagrodzeniem (Bonusowa 1/3 PD [PB w przypadku MG] za daną rangę misji).
** Konsekwencje fabularne wynikają bezpośrednio z akcji graczy, podjętych w trakcie wydarzenia wioskowego. Te w przyszłości mogą mieć wpływ na fabułę w regionie.
Obrazek
Prowadzone wątki
Przygody 2/2
冒険の物語 | Ballada o pewnej przygodzie - Yokomine Yozora, Mitsukyevu Uiriamu, Takatsukasa Jugemu
新しい遍路 | Nowa Pielgrzymka - Hiroki
Misje 4/4
Ranga C
Ranga B
Ranga A
Inne 2/2
Event
Awatar użytkownika
Norka
Posty: 662
Rejestracja: 29 lip 2022, 0:50
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: Aktualności fabularne

Aktualizacja fabularna - Banana no Kuni
Dostępność informacjiNowy Kontynent - Północ
Pomimo że do pełnej odbudowy Panteonu zostało jeszcze dużo pracy, ostatnio została oddana do użytku publicznego niewielka kaplica, której zadaniem jest umożliwienie mieszkańcom stolicy oddawania czci swoim bóstwom. W trakcie jej otwarcia był obecny sam Yeremya - sama, który nie pojawiał się publicznie od czasu zamachu w trosce o swoje bezpieczeństwo. W trakcie swojej przemowy podziękował swoim wiernym za zrozumienie, a także wyznał, że wtedy, w trakcie zamachu został uratowany przez ninja z Sakuragakure, dlatego ci są bardziej mile widziany w Banana no Kuni, jednakże wciąż przestrzegał i nakazywał nieufność względem ninja z innych nacji. Jak tylko Yeremya pojawia się gdzieś publicznie, zauważono, że zawsze towarzyszą mu dwie osoby w postaci gwardzistów. Ktoś doniósł, że widział w jego okolicy postać ze zwierzęcą maską na twarzy, jednakże ta informacja nie ma żadnego potwierdzenia...

Konsekwencje fabularne:
 • Shinobi Sakury mają możliwość swobodnego przemieszania się przez granice Banana no Kuni, tak długo jak wymaga tego od nich ich misja i mają oficjalne zlecenie od wioski.
 • Kwestia poruszania się ninja z innych wiosek pozostała jednak niezmienna i wciąż podlega surowym kontrolom oraz konfiskacie sprzętu przy próbie przekroczenia granicy.

Aktualizacja spowodowana jest wydarzeniami i działaniem graczy w danym regionie i by takowa uległa zmianie, muszą zostać fabularnie podjęte ku temu odpowiednie kroki.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2023, 20:14 przez Norka, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Prowadzone wątki
Przygody 2/2
冒険の物語 | Ballada o pewnej przygodzie - Yokomine Yozora, Mitsukyevu Uiriamu, Takatsukasa Jugemu
新しい遍路 | Nowa Pielgrzymka - Hiroki
Misje 4/4
Ranga C
Ranga B
Ranga A
Inne 2/2
Event
Awatar użytkownika
Norka
Posty: 662
Rejestracja: 29 lip 2022, 0:50
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: Aktualności fabularne

Wydarzenia wioskowe - Amegakure
Dostępność informacjiAmegakure i Ame no Kuni
Wraz z nadejściem jesieni do Amegakure dotarły niepokojące wieści z Taki no Kuni - przez kraj przeszła potężna armia, która zmiotła tamtejsze Takigakure z powierzchni ziemi, powodując przy tym setki jak nie tysiące rannych. Plotki donoszą, że najeźdźca się na Taki nie zatrzymał i ruszył dalej - w kierunku sąsiada Kraju Deszczu - Kusa no Kuni. Zarówno Amekage, jak i Daimyō Ame no Kuni z obawą przed potencjalnym niebezpieczeństwem, wspólnie zdecydowali o potrzebnie mobilizacji. Ze względu na to, atmosfera w Ame jest dosyć napięta i panują duże niepokoje, zwłaszcza, że zeszłoroczny problem Trupich Klaunówi nie został rozwiązany i mieszkańcy boją się, że ci wykorzystają panującą sytuację dla swoich korzyści. Ze względu na to, zostały zwiększone kontrole nowych osób przybywających do wioski, a także przekraczających granicę z Kusą.

Shinobim Ukrytego Deszczu zaczęły być zlecane misje, mające na celu przygotowanie na potencjalne niebezpieczeństwo, by w razie potrzeby byli w stanie bronić swojego domu. Co silniejsi ninjai zaczęli być wysyłani na granicę z Kusą w ramach patroli, pilnując porządku i wewnętrznego bezpieczeństwa Kraju Deszczu. Oprócz tego zaczęły być tworzone barykady utrudniające dostęp do wioski. Shinobi pozostający w Amegakure w dużej mierze skupiają się również na eliminacji kolejnych komórek Trupich Klaunów, nie chcąc pozwolić, by ci wprowadzili jeszcze większe niepokoje społeczne.

Misje w wydarzeniu wioskowym dostępne są jedynie dla członków Amegakure. Jeżeli ktoś uważa że obecność jego postaci na tym wydarzeniu miałaby faktycznie sens, to w wyjątkowych przypadkach może dostać pozwolenie na udział. Trzeba jednak wtedy napisać bezpośrednio do MFa o pozwolenie.

Rodzaje misji, jakie podlegają pod bonusowe wynagrodzenie:
 • Budowanie barykad wokół wioski, pomaganie mieszkańcom w przygotowaniach (Misje D)
 • Praca przy produkcji broni, medykamentów itp. (Misje D-C)
 • Patrole w okolicach wioski (Misje C-B)
 • Patrole na granicy Ame no Kuni i Kusa no Kuni (Misje A - S)
 • Misje mające na celu eliminację Trupich Klaunów jak ich tropienie, niszczenie kryjówek itp. (Misje C-S)

Przypisane do rodzaju misji poziomy trudności są jedynie proponowanymi, nie zaś ściśle określonymi, istnieje więc możliwość np. poprowadzenia patrolu okolicach wioski na poziomie S.

Wydarzenia wioskowe to zwyczajnie wydarzenia związane bezpośrednio z wioską, z racji na które pewien rodzaj misji we wiosce staje się bardziej popularny i pożądany. Misje te mogą mieć różny poziom, od misji D aż po S i każdy może je prowadzić. Za wykonywanie misji związanych z tym wydarzeniem, graczom jak i prowadzącym przysługuje dodatkowa 1/3 PD (lub PB w przypadku MG) przy otrzymywaniu wynagrodzenia za daną rangę misji. Zwyczajnie MG danej misji przy dawaniu wynagrodzenia dolicza tą 1/3 i nie wymaga to konsultacji z MFami. Wydarzenia te są rotacyjne i trwają 2 miesiące, podczas których to gracz może rozpocząć misję w danym temacie. W razie wszelakich pytań, pisać do MFów.
Ostatnio zmieniony 02 paź 2023, 11:56 przez Jelonek, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Prowadzone wątki
Przygody 2/2
冒険の物語 | Ballada o pewnej przygodzie - Yokomine Yozora, Mitsukyevu Uiriamu, Takatsukasa Jugemu
新しい遍路 | Nowa Pielgrzymka - Hiroki
Misje 4/4
Ranga C
Ranga B
Ranga A
Inne 2/2
Event
Awatar użytkownika
Norka
Posty: 662
Rejestracja: 29 lip 2022, 0:50
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: Aktualności fabularne

Wydarzenie wioskowe - Amegakure
Dostępność informacjiAmegakure i Ame no Kuni
Mobilizacja wywołana upadkiem Takigakure oraz krokami najeźdźcy w stronę Kusa no Kuni dobiegała końca. Tak jak losy Kusy nie były jeszcze w pełni znane, tak Amekage wraz z Daimyō Ame no Kuni zrobili już wszystko co mogli aby jak najlepiej zabezpieczyć swoje tereny. Znane w całym kraju Trupie Klauny tak jak nie zostały kompletnie wyeliminowane, tak wedle informacji ogłoszonych przez samego Kage, wroga organizacja została zniszczona w 90% i wygoniona z kraju. Tak jak nie było to całkowite ich unicestwienie, tak definitywnie pozwoliło mieszkańcom Ame się lekko zrelaksować. Tak jak zwiększone kontrole osób przybywających do wioski i przekraczających granicę będą trwały jeszcze jakiś czas, tak mieszkańcy mogli odetchnąć i skupić w pełni swój wzrok na wydarzeniach w Kusa no Kuni - jakie to zadecydują o ich dalszym losie. A jeżeli atak dotrze też do Ame? Będą oni gotowi.

Koniec wydarzenia wioskowego – Amegakure*
Konsekwencje fabularne:**
 • brak
* trwające jeszcze misje w wydarzeniu wioskowym mogą być normalnie kontynuowane i zakończone z dodatkowym wynagrodzeniem (Bonusowa 1/3 PD [PB w przypadku MG] za daną rangę misji).
** Konsekwencje fabularne wynikają bezpośrednio z akcji graczy, podjętych w trakcie wydarzenia wioskowego. Te w przyszłości mogą mieć wpływ na fabułę w regionie.
Obrazek
Prowadzone wątki
Przygody 2/2
冒険の物語 | Ballada o pewnej przygodzie - Yokomine Yozora, Mitsukyevu Uiriamu, Takatsukasa Jugemu
新しい遍路 | Nowa Pielgrzymka - Hiroki
Misje 4/4
Ranga C
Ranga B
Ranga A
Inne 2/2
Event
Awatar użytkownika
Norka
Posty: 662
Rejestracja: 29 lip 2022, 0:50
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: Aktualności fabularne

Wydarzenia wioskowe - Hanagakure
Dostępność informacjiHanagakure i Hana no Kuni
Tak jak na Starym Kontynencie zadział się kryzys, wioski shinobi były niszczone i bronione, a ludzie obawiali się o swoją przyszłość - tak problemy te nie dotyczyły Nowego Kontynentu. A przynajmniej, większości jego mieszkańców, w tym wiecznie chaotycznych członków Hanagakure. Nie trzymali się oni za rączek z innymi wioskami, a dobro świata było jedną z rzeczy najdalszych ich planom. Może ktoś tam do pomocy poszedł, ale znaczna większość wioski? Świetnie bawiła się na swoich terenach. A zabawa ta, miała stać się jeszcze lepsza, z racji na niespodziewaną sytuację w jaką to pewnie wielu członków Hany nie mogło uwierzyć.

Członkini haremu Hanakage została porwana przez syna szefa mafii Nishi no Tsume, stacjonującej, a także w sporej części władającej stolicą Hana no Kuni. Reakcje na te wieści były bardzo różne. Wiele osób zaczęło się śmiać, sugerując że ta po prosto od ich szefa uciekła i zakochała się w tamtym chłopaku. Nie były to osoby najbardziej kochające życie, a kiedy były w dodatku zbyt głośne - to więcej się o nich już nie słyszało. Cała reszta? No, śmiała się wewnątrz serduszek. W połączeniu z tym wydarzeniem, dało się też odczuć jak wspomniana mafia zaczęła się panoszyć, próbując zapanować nad coraz większa ilością terenów w Hana no Kuni, nieuprzejmie zbliżając się do samego Hanagakure.

Rozwiązanie było więc tylko jedno. Dać im nauczkę, w hanijskim stylu. Sam Hanakage wyszedł na podium, zasiadając na własnym tronie i kazał shinobim Hany dać nauczkę mafiom. Nauczyć ich co się dzieje, kiedy to pozwalają sobie na zbyt wiele i próbują narzucić ograniczenia na Hanagakure, a także kiedy biorą to co ich. Upokorzyć, mordować, gwałcić i czego tylko im się zapragnie - to kazał swoim shinobi, a także osobom chętnym do pomocy w tym przedsięwzięciu robić. Tak długo jak cierpiało Nishi no Tsume, tak długo władca był zadowolony.


Misje w wydarzeniu wioskowym dostępne są jedynie dla członków Hanagakure i Wolnych Strzelców. Jeżeli ktoś uważa że obecność jego postaci na tym wydarzeniu miałaby faktycznie sens, to w wyjątkowych przypadkach może dostać pozwolenie na udział. Trzeba jednak wtedy napisać bezpośrednio do MFa o pozwolenie.

Rodzaje misji, jakie podlegają pod bonusowe wynagrodzenie:
 • Prześladowanie członków mafii lub ich ulubieńców w Hanagakure (Misje D-C)
 • Ataki na transporty dóbr do mafii w Hanie (C - A)
 • Dawanie nauczki mafiozom starającym się zdobyć wpływy w Hana no Kuni (C - S)
 • Bezpośrednie ataki na mafię w stolicy (A - S)
Przypisane do rodzaju misji poziomy trudności są jedynie proponowanymi, nie zaś ściśle określonymi, istnieje więc możliwość np. ataków na transporty do mafii na poziomie S.

Wydarzenia wioskowe to zwyczajnie wydarzenia związane bezpośrednio z wioską, z racji na które pewien rodzaj misji we wiosce staje się bardziej popularny i pożądany. Misje te mogą mieć różny poziom, od misji D aż po S i każdy może je prowadzić. Za wykonywanie misji związanych z tym wydarzeniem, graczom jak i prowadzącym przysługuje dodatkowa 1/3 PD (lub PB w przypadku MG) przy otrzymywaniu wynagrodzenia za daną rangę misji. Zwyczajnie MG danej misji przy dawaniu wynagrodzenia dolicza tą 1/3 i nie wymaga to konsultacji z MFami. Wydarzenia te są rotacyjne i trwają 2 miesiące, podczas których to gracz może rozpocząć misję w danym temacie. W razie wszelakich pytań, pisać do MFów.
Obrazek
Prowadzone wątki
Przygody 2/2
冒険の物語 | Ballada o pewnej przygodzie - Yokomine Yozora, Mitsukyevu Uiriamu, Takatsukasa Jugemu
新しい遍路 | Nowa Pielgrzymka - Hiroki
Misje 4/4
Ranga C
Ranga B
Ranga A
Inne 2/2
Event
ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje o świecie”