• Ogłoszenia
 •  
  Aktualności fabularne
  Obecna pora roku: Wiosna 164r.

  Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

  01.07.2024 - pojawiła się spowiedź nowego eventu Chapter II: Rauken. Więcej informacji można znaleźć w ogłoszeniach.
  14.06.2024 - zostaje zamordowany kuzyn syna Nishi no Tsume. Więcej informacji w aktualnościach fabularnych.
  02.06.2024 - ex-Tsuchikage, Sabataya Shuten trafia do Bingo w związku z jej akcjami w Mieście Portowym Aki. Więcej informacji w aktualnościach fabularnych.
  30.04.2024 - nowe wydarzenie "wioskowe" w Tako no Kuni. Więcej szczegółów w aktualnościach fabularnych.
  Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
  Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
  Administracja
  Pingwinek Chaosu
  Główny Administrator
  Norka
  Główna Mistrzyni Fabularna
  Hefajstos
  Główny Moderator Kuźni
  Tora
  Główny Moderator Technik

  W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
  Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
   

Regulamin forum

Dział skupiający się na zebraniu najważniejszych regulaminów obowiązujących na forum. Te, które bezpośrednio dotyczą funkcjonowania poszczególnych działów, należy szukać w ów działach. Tyczy się to chociażby kuźni do działu poświęconego tworzeniu własnych technik.
Awatar użytkownika
Pingwinek Chaosu
Administrator
Posty: 837
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:02
Karta Postaci:
Osiągnięcia:

Regulamin forum

Regulamin forum
Osoby odpowiedzialne za forum
Administracja forum to nie tylko osoby z granatowym nickiem. Są to również wszelacy Moderatorzy pilnujący porządku w odpowiednich działach forum, jak również wybrane przez nich do pomocy osoby czy Mistrzowie Gry - osoby, które z własnej inicjatywy podjęły się prowadzenia wątków innym graczom. Lista najważniejszych osób znajdujących się na najwyższych szczeblach hierarchii znajduje się w tym temacie, będąc uzupełnianym i aktualizowanym w przypadku zmian kadrowych.
Postanowienia ogólne
 1. Forum oparte jest na mandze i anime Naruto autorstwa Masashi Kishimoto. Część wydarzeń została jednak zaadaptowana do poprawnego działania forum, zmieniając je lub rozbudowując wedle zamysłu administracji.
 2. Prawo do gry na forum posiada każdy, kto zapoznał się z niniejszym regulaminem.
 3. Administracja zastrzega sobie prawo do zmiany i rozbudowy regulaminu, jeśli uzna to za stosowne. Zmiany takie, gdy nastąpią, będą zakomunikowane wszystkim użytkownikom w wybrany przez administracje sposób.
 4. Zabrania się reklamowania innych forów w miejscach do tego nieprzeznaczonych.
 5. Językiem „urzędowym” na forum jest polski.
 6. Wszelkie treści rasistowskie, nazistowskie, czy godzące w czyjąś godność są zabronione w każdej formie, a administracja ma prawo wyciągać wobec takowego zachowania konsekwencje. To samo tyczy się celowego obrażania innych użytkowników forum.
 7. Administracja ma prawo zwrócić uwagę i domagać się zmiany zamieszczonych przez użytkownika treści, jeśli nie są zgodne z ogólnymi zasadami rozumu i godności człowieka lub swą formą psują strukturę forum np. w formie za dużych obrazków rozciągających stronę.
 8. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczane przez użytkowników forum.
Konto
 1. Login konta = nazwisko oraz imię postaci. Zarówno nazwisko, jak i imię są imionami, które postać posiada legalnie w papierach. To, że porzuciła dane imię i nazwisko nie jest powodem do posiadania innego loginu konta. Jedyny wyjątek, to gdy postać nie zna swoich legalnych danych, np. amnezja bądź porzucenie jako dziecko. Ze względu na umieszczenie akcji fabuły w świecie opartym o japońskojęzyczny utwór, uprasza się, w miarę możliwości i dla zachowania klimatu oraz przejrzystości, o zachowanie wspomnianej kolejności. Nie ma wymogu trzymania się jednak konwencji używania tylko i wyłącznie imion japońskobrzmiących, zwłaszcza tworząc postacie z Nowego Kontynentu. Jedyny wymóg w ich kwestii to by imiona nadawane postaciom nie były obraźliwe.
 2. Na jednym koncie można posiadać maksymalnie jedną postać.
  1. Wyjątkiem są sytuacje, które ze względów fabularnych zostaną zaakceptowane przez Moderatorów Kart Postaci oraz Głównego Mistrza Fabularnego. Takim przykładem może być np. Sakon i Ukon.
  2. Na forum istnieje możliwość rezerwacji wizerunków. Zalecamy zapoznać się z tematem.
 3. Konto powinno posiadać avatar przedstawiający postać gracza. Jego wymiary to 175x300px. Podpis/sygnatura jest opcjonalna.
  1. Uprasza się, by avatary były wykonane w stylu manga/anime.
  2. Zakazuje się używania postaci z mangi i anime Naruto jako wygląd własnej postaci na forum.
 4. Po upłynięciu miesiąca realnego administracja ma prawo przenieść niedokończoną kartę do archiwum czy nawet usunąć konto w przypadku braku na nim jakiejkolwiek aktywności.
 5. Jeżeli gracz nie jest aktywny w tematach fabularnych przez miesiąc od swojego ostatniego posta w tychże, administracja ma prawo przenieść jego kartę postaci do archiwum.
  1. W przypadku zgłoszenia nieobecności jednak dalszym aktywnym przebywaniu na forum administracja ma prawo nie uznać zgłoszonej nieobecności oraz wyciągnąć konsekwencję w przypadku chęci wykorzystania zgłoszonej nieobecności w innym niż przewidzianym celu.
 6. Na forum istnieje możliwość zgłoszenia nieobecności. Jeżeli gracz ma pewność, że nie będzie w stanie uczestniczyć w rozgrywce przez dłuższy czas, ma prawo to zakomunikować. Prócz posta zgłaszającego, należy umieścić odpowiednią adnotację w podpisie. Pozwoli to uniknąć przypadkowego przeniesienia karty postaci do archiwum.
 7. Każdy gracz ma prawo do więcej niż jednej postaci, każdej posiadanej na oddzielnym koncie, zwanych w dalszej części regulaminu multikontami.
  1. Obecnej jeden gracz może mieć maksymalnie 2 dodatkowe konta. Limit ten może zostać zwiększony, przy użyciu Punktów Bonusowych, więcej informacji tutaj. Nie ma górnego limitu tak uzyskanych kont.
  2. Każde konto należy powiązać ze swoim głównym kontem w zakładce Twoje Konto.
  3. W przypadku prób tajenia faktu posiadania multikonta administracja ma prawo do wystosowania konsekwencji.
  4. Nasze własne MK nie mogą się spotkać wcale, nieważne co.
Rozgrywka
 1. Pieczę nad rozgrywką trzyma Główny Mistrz Fabularny wraz z wybranymi przez niego pomocnikami.
 2. Gra toczy się w wyznaczonych do tego działach fabularnych, stanowiących poszczególne lokacje.
 3. Gra opiera się na wymianie wiadomości tzw. postów pomiędzy graczami/MG, gdzie MG ocenia starania postaci i określa ich postęp.
 4. Post taki powinien zawierać minimum 5 pełnych linijek tekstu lub 800 znaków, będących odpowiednikiem ów pięciu linijek.
 5. Przejście postaci z jednego tematu fabularnego do innego powinno być zaznaczone na końcu ostatniego posta. Najczęściej robi się to, dodając skróty takie jak z/t (z tematu)
 6. Posty takie powinny być w języku zrozumiałym dla uczestników. Nie są zabronione wstawki z innych języków, jeżeli gracz uzna je za pasujące w danym miejscu.
 7. Co dzieje się na fabule, zostaje na fabule. Tak samo mają się relacje graczy poza grą. Przenoszenie relacji z jednego medium na drugie jest zabronione. Nieodgrywanie własnej postaci może zostać ukarane przez administrację bądź osoby do tego uprawnione np. Głównego Mistrza Fabularnego.
 8. Postać może zginąć - czy to przez podjęte złe decyzje, czy z powodu działań podjętych przez inne postacie.
Walki/Misje/Zdarzenia
 1. Pieczę nad walkami, misjami i zdarzeniami/eventami sprawuje Główny Mistrz Fabularny.
 2. Regulamin misji znajduje się w tym temacie.
 3. Temat szerzej opisujący eventy znajduje się w tym temacie.
 4. Na forum nie ma jasno określonego regulaminu walk. Istnieje jednak kilka wytycznych:
  1. Hide - ukryte akcje są zakazane. Wszystkie czyny postaci powinny zawierać się w poście. Wykorzystywanie wiedzy gracza na temat elementów, o których postać nie powinna mieć żadnej wiedzy, będzie karane przez Mistrzów Gry.
  2. Czas trwania czynności - w pełni zależny od Mistrza Gry prowadzącego starcie. On uznaje, ile trwają poszczególne czynności i kiedy "urwie" akcję.
  3. Walka - Mistrz Gry przedstawia swoje zasady, co by gracze mieli świadomość, na jakich warunkach rozgrywa się walka. Jedyną rzeczą wspólną jest kolejność postów, którą określa MG.
  4. Wynagrodzenie za walkę - ustalane tylko według opinii MG. Wynagrodzenie to jednak jest niewielkie, nieporównywalne do wynagrodzeń z misji/fabuły.
Kuźnia oraz dział technik
 1. Pieczę nad Kuźnią trzyma Główny Moderator Kuźni oraz wybrani przez niego pomocnicy.
 2. Regulamin Kuźni znajduje się w tym temacie.
 3. Pieczę nad działem Własne Techniki sprawuje Główny Moderator Technik oraz wybrani przez niego pomocnicy.
 4. Regulamin Własnych Technik znajduje się tutaj.
MChat
 1. Pieczę nad chatem sprawuje Główny Moderator Chatu oraz wybrani przez niego pomocnicy.
 2. Wszelkie treści rasistowskie, nazistowskie, czy godzące w czyjąś godność są zabronione w każdej formie, a administracja ma prawo wyciągać wobec takowego zachowania konsekwencje. To samo tyczy się celowego obrażania innych użytkowników forum.
 3. Wszelakie zachowanie toksyczne, gwałcące regulamin forum czy podważające istnienie rozumu i godności danej osoby karane będzie przez osoby trzymające pieczę nad chatem.
 4. Najlżejszą karę stanowi ostrzeżenie słowne. Jeżeli jednak osoby zajmujące się trzymaniem porządku na chacie uznają je za niewystarczające, mogą nałożyć na konto dodatkowe restrykcje.
System kar: bany i ostrzeżenia
 1. Na forum nie obowiązuje jeden, konkretnie rozpisany system kar i ostrzeżeń - ostatecznie i tak nie obejmie on zapewne wszystkich możliwych wykroczeń, a w części z nich przewidziane kary mogą przy opornych przypadkach być niewystarczające.
 2. Wykroczenia mniejszej wagi, niepsujące rozgrywki w sposób znaczny i wynikające przeważnie ze zwykłego zapominalstwa, najczęściej karane są jedynie słownym ostrzeżeniem. Jeżeli pomimo upomnienia osoba stara się "na siłę" kontynuować swoje postępowanie, możliwe jest wyciągnięcie innych środków.
 3. W przypadku wykroczeń większej wagi wpływające na jakość atmosfery panującej na forum administracja ma prawo posunąć się do nadania ograniczeń na konto - w większości na czas określony, rzadziej na stałe - lub całkowicie zablokować konto osoby niechcącej dostosować się do panujących na forum wytycznych.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2024, 13:06 przez Tora, łącznie zmieniany 5 razy.
Zablokowany

Wróć do „Regulaminy”