• Ogłoszenia
 •  

  Kadra forum


  W przypadku pytań i niejasności, powyższe osoby z chęcią udzielą wszelakich odpowiedzi. Ze względu na fakt, że część administracji nie przebywa zalogowanymi przez cały czas na swoich kontach administratorskich, warto w profilu każdego z nich zapoznać się z zakładką "Połączone profile". Wsparcia można poszukiwać również wśród reszty kadry, bądź szukając odpowiedzi na MChacie/Discordzie. Warto jednak pamiętać, że to kadra forum posiada najbardziej dokładne informacje.

  Obecny rok: Jesień 162 rok


  Aktualności fabularnePrzedstawienie świataHistoria i chronologiaReputacja i BingoMapa świataInformacje o wioskachNiniejsze tematy stanowią podsumowanie aktualnej sytuacji fabularnej. Przedstawiają nie tylko realia, w jakich miejsce ma rozgrywka, ale również daje wgląd w przeszłe wydarzenia i sytuację w wybranych krajach, dzięki czemu łatwiej wdrożyć się w grę. Tematy te z czasem będą aktualizowane o nowe informacje, zmieniając się wraz z poczynaniami postaci.

  Kącik nowego gracza


  SamouczekRozwój i koszta chakryAtrybutyAtutyWzór Karty PostaciTransfer Kart PostaciSpecjalnie dla osób, które dopiero grę rozpoczynają, zebraliśmy wszystkie najważniejsze linki w jednym miejscu. Tak jak szybki dostęp do tematu rozwoju i atrybutów zapewne przyda się osobom na każdym etapie rozgrywki, tak samouczek zbiera wszystkie kluczowe informacje, porządkując je i oferując wszelakie objaśnienia zarówno dla osób zaznajomionym z realiami, jak i bardziej świeżym graczom.

  Nowości i ogłoszenia  ADMINISTRACJA PRZYPOMINA o konieczności dostosowania nazwy konta do istniejących zapisów w regulaminie. Login konta = nazwisko i imię postaci. Administracja zastrzega sobie prawo do zmienienia nicków graczy wedle obowiązującego wzoru od 8.07.2021 bez wcześniejszego informowania pojedynczo właścicieli kont.

  [2022/09/08] Wydarzenie w Baibai ewoluowało! Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z jego nową, znacznie zmienioną wersją z wyjątkowymi nagrodami - Chapter I-B: Pod Rzekami Cieni. Zachęcamy też przy okazji do zapoznania się z nowym wydarzeniem wioskowym, o jakim informacje znajdziecie w temacie Aktualności fabularnych!
   

Przenoszenie KP

Dział przeznaczony na nowe karty postaci. To tutaj każdy, kto chciałby stworzyć swoją własną postać, zobligowany jest umieścić temat z karta takowej, by osoby odpowiedzialne za ich akceptację mogli takową przejrzeć i zaakceptować.

Moderator: Moderatorzy Kart Postaci

Awatar użytkownika
Pingwinek Chaosu
Administrator
Posty: 664
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:02
Karta Postaci:

Przenoszenie KP

#1

Przenoszenie KP z innego forum
Każdy gracz może przenieść do nas swoją postać z innego forum. Nie musi być to ta sama postać, można zrobić całkiem nową, zachowując to, co uzyskało się na innym forum Naruto. Trzeba jednak udowodnić, że faktycznie jest to nasza postać (najczęściej wysyłając PW na określone konto na innym forum). Jak wiadomo systemy wyglądają różnie na różnych forach Naruto, temu może się zdarzyć, że nie mamy przygotowanych przeliczników. Wtedy wystarczy to zgłosić, a administracja przeanalizuje całość, by taki przelicznik opracować. Poniżej lista ogólnych zasad oraz już opracowane zasady transferów z innych for.
Zasady ogólne
 1. O przeniesienie KP należy zgłosić się w tym dziale, podając link do KP u nas na forum i na forum, z którego się przenosimy.
 2. Maksymalnie z transferu można uzyskać 350 PD.
 3. Ilość PT jest równa dwukrotność PD uzyskanego z transferu.
 4. Nie przenosimy żadnych PB. Zasługi na innym forum, są zasługami na innym forum.
 5. Wspomagania nie są przenoszone. Podobnie w przypadku Jutsu Wspomagających.
 6. W przypadku posiadania przez postać technik ozwojowanych, przenosimy samą technikę i jej znajomość, jednak nie zwój.
 7. Maksymalnie możemy z transferu przenieść 15 000 Ryō.
 8. Przenosimy cały ekwipunek, z wyjątkiem unikatów. Ponadto, jeżeli ilość przenoszonego ekwipunku będzie zbyt wielka lub jego ilość będzie burzyć balans na forum, moderator może nakazać część przedmiotów usunąć.
 9. Dodatkowo otrzymujemy wszystko to, co na forum otrzymałby normalny gracz (czyli początkowe punkty na atrybuty itp.)
 10. Tworząc nową postać, z postaci pośmiertnej, przenosimy jedynie PD no i oczywiście wyliczone z tego PT
 11. Próba transferu cudzej KP jest karana banem.
Powyższe zasady należy uwzględnić dla każdego transferu. Oznacza to, że najważniejszym przelicznikiem dla statystyk postaci jest po prostu PD.
Tworzenie transferu
Transfer KP wymaga utworzenia aż dwóch tematów:
 1. Tworzymy KP, gdzie uzupełniamy wszystkie rubryki poza technikami, zgodnie z Wzorem Karty Postaci w odpowiednim dziale
 2. Tworzymy temat transferowy w odpowiednim dziale, w którym należy zawrzeć kilka postów:
  • Podajemy linki do danych związanych z transferem. Są to informacje, na podstawie których postać zostanie dopasowana do odpowiedniego progu siły, a więc zostanie jej przydzielona odpowiednia ilość PD. W tym miejscu też uwzględniamy początkowe statystyki, dziedziny i finanse, a następnie je wydajemy wedle własnego uznania. Należy wówczas zastosować wytyczne takie jak w tym temacie, tj. każdy wydatek w oddzielnej linii, a nie uproszczone Siła 5 -> Siła 8, itp.
  • W kolejnym poście wypisujemy też swoje techniki - w formie nazw lub pełnych opisów. Jest bowiem możliwość realnego kreowania technik kanonicznych tak, jak to Wy je widzicie - o ile nie zostały już opracowane. Jednakże, biorąc pod uwagę, że nie każdy to lubi, umie lub się na tym zna, to istnieje możliwość podania samych nazw. Wtedy odpowiednie, uprawnione do tego osoby, zrobią to za Was. Jeżeli jednak nie planujecie przenosić żadnych technik, bo te istniejące na forum Wam wystarczają - można tego postu nie pisać.
  • W następnym poście umieszczamy wszelkie wspomagania, jakie posiadała postać. W przypadku, gdy wymagają one opisania (jak np. Senjutsu), należy je odpowiednio opisać.
  • I w ostatnim poście umieszczamy pomniejsze rzeczy, które również wymagają sprawdzenia i zajmują dużo miejsca. Dobrym przykładem są tutaj na przykład lalki kuglarzy.
Następnie zarówno KP, jak i Transfer są sprawdzane przez uprawnione do tego osoby - te pierwsze przez Moderatorów Kart Postaci, te drugie przez Moderatorów Technik i Moderatorów Kuźni.
Progi transferu
Zależnie od przesłanych materiałów, postać może zostać przypisana do poszczególnych poziomów sił. Na ich podstawie otrzyma ona swoje PD startowe na SnH:
Poziom siły postaciPD na start
Poziom E0 PD
Poziom D20 PD
Poziom C40 PD
Poziom B80 PD
Poziom A150 PD
Poziom S250 PD
Poziom S+350 PD
Poniżej przedstawiane są wymagania na poszczególne progi. Obowiązkiem gracza jest dostarczyć wszystkie niezbędne linki, na podstawie których możemy sprawdzić czy postać spełnia wymagania na poszczególne poziomy:
Poziom siły postaciWymagania
Poziom D
 1. Wykonanie fabularne (napisane posty) min. 3 misji/przygody/wątku rangi min. D
Poziom C
 1. Wykonanie fabularne (napisane posty) min. 3 misji/przygody/wątku rangi min. C
Poziom B
 1. Wykonanie fabularne (napisane posty) min. 3 misji/przygody/wątku rangi min. B lub zdobycie ograniczonego ilościowo bonusu (np. zwój z techniką, unikat, itp.)
Poziom A
 1. Wykonanie fabularne (napisane posty) min. 3 misji/przygody/wątku rangi min. A lub zdobycie min. 3 ograniczonych ilościowo bonusów(np. zwój z techniką, unikat, itp.). Elementy te można łączyć np. 2 misje A oraz jeden ograniczony ilościowo bonus
Poziom S
 1. Wykonanie fabularne (napisane posty) min. misji/przygody/wątku rangi S
 2. Zdobycie min. 3 ograniczonych ilościowo bonusów (np. zwój z techniką, unikat, itp.)
 3. Postać posiada wspomaganie
Poziom S+
 1. Wykonanie fabularne (napisane posty) min. 3 misji/przygody/wątku rangi S
 2. Zdobycie min. 5 ograniczonych ilościowo bonusów (np. zwój z techniką, unikat, itp.)
 3. Postać posiada min. 3 wspomagania
W przypadku, jeśli forum, z którego wykonujemy transfer, nie posiada czegoś takiego jak np. wspomaganie, można wówczas chęć zdobycia wyższego poziomu dodatkowo argumentować, przedstawiając np. dodatkowe linki do wątków czy wydarzeń, w których nasza postać brała udział. Taka argumentacja może (ale nie musi) nas przekonać, by umożliwić takiej osobie rozpoczynanie gry z wyższego progu startowego.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2022, 17:59 przez Jelonek, łącznie zmieniany 4 razy.
Zablokowany

Wróć do „Nowe Karty Postaci”