• Ogłoszenia
 •  
  Aktualności fabularne
  Obecna pora roku: Wiosna 164r.

  Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

  14.06.2024 - zostaje zamordowany kuzyn syna Nishi no Tsume. Więcej informacji w aktualnościach fabularnych.
  02.06.2024 - ex-Tsuchikage, Sabataya Shuten trafia do Bingo w związku z jej akcjami w Mieście Portowym Aki. Więcej informacji w aktualnościach fabularnych.
  30.04.2024 - nowe wydarzenie "wioskowe" w Tako no Kuni. Więcej szczegółów w aktualnościach fabularnych.
  Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
  Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
  Administracja
  Pingwinek Chaosu
  Główny Administrator
  Norka
  Główna Mistrzyni Fabularna
  Hefajstos
  Główny Moderator Kuźni
  Tora
  Główny Moderator Technik

  W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
  Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
   

Recepcja

Budynek, w którym znajduje się siedziba Iryō-tai, organizacji przewodzonej przez Kise Sayori, zdecydowanie na pierwszy rzut oka nie wygląda zachęcająco. Zbudowany przy pomocy materiału zwanego betonem, o szaroburych barwach. Nie zmienia to jednak faktu, że ten pełni bardzo ważną funkcję w wiosce, mianowicie opracowywanie coraz to nowszych technik i sposobów leczenia, tak by skuteczniej pomagać rannym shinobim. Jak teoretycznie, jest to skrzydło głównego szpitala w Amegakure, tak w praktyce jest ono na tyle duże, że mogłoby stanowić samodzielny budynek. Jest jednak on połączony bezpośrednio ze szpitalem, tak że pracownicy mogą swobodnie się pomiędzy siedzibą Iryō-tai a placówką medyczną poruszać, bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Tego typu rozwiązanie usprawnia proces przenoszenia pacjentów pomiędzy ośrodkami, bez narażania ich na potencjalne powikłania spowodowane pogodą panującą w Ame. W kilkupiętrowym budynku znajdują się zarówno pomieszczenia biurowe, gdzie przyjmuje się petentów - jak chociażby aspirujących adeptów sztuki medycznej - jak i laboratoria czy nawet sale operacyjne bądź zabiegowe. Teren zarówno w samej siedzibie, jak i na jej okolicach jest patrolowany przez Jōninów czy nawet Fukei, sprawiając, że zaraz po siedzibie Amekage, jest to jedno z najbezpieczniejszych miejsc w całej wiosce.
Awatar użytkownika
Shinohara Tsuru
Posty: 173
Rejestracja: 04 lut 2023, 12:50
Ranga: Chūnin
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: Recepcja

Gdy tylko Tsuru wróciła do Ame z Kraju Żab, pomimo długiej i wyczerpującej podróży, jaką miała za sobą, została rzucona w wir pracy. Wiosce groziła wojna i wszystkie ręce były potrzebne, a adrenalina sprawiała, że nie odczuwało się zmęczenia. Ta nerwowa krzątanina była dziewczynie znana... z tą różnicą, że gdy podobna atmosfera zapadła w Liściu, naiwnie wierzyła, że to nie mogło się przytrafić akurat im. Nie za jej czasów, to miał być problem dla innego pokolenia. Teraz już wiedziała, jak szybko świat mógł wywrócić się do góry nogami.

Wraz z nowym zagrożeniem z północy wzrosła również ranga misji. Dla Tsuru miała być to pierwsza misja rangi B, choć w teorii to tylko zwykły patrol i to w dodatku w pobliżu wioski. Bez problemu odnalazła budynek Iryo-Tai, w którym przebywała medyczka Yoko... musiała przyznać, że wszyscy (bo aż dwoje) znani jej medycy w Ame odznaczali się dość... specyficznym wyglądem. Może to jakaś rodzina tego chudego, którego poznała jakiś czas temu przy tablicy z ogłoszeniami?

- Dzień dobry - przywitała się podchodząc do lady. Od razu rozpoznała Yoko, zdjęcie bardzo dobrze odzwierciedlało rzeczywistość. Obok niej stał starszy mężczyzna, pewnie jej przełożony i jemu również skinęła głową. - Yoko-san? Nazywam się Tsuru. Ufam, że również dostałaś korespondencję z biura Amekage-sama. - W tym momencie podniosła własny zwój z opisem misji, który była gotowa jej przekazać, jeśli odpowiedziało jej puste spojrzenie. - Poczekam tu na ciebie.

Dziewczyna musiała pewnie podomykać niektóre sprawy, nim opuści stanowisko pracy, lecz zagubiony genin nie mógł czekać w nieskończoność. Blondynka niezbyt się tym przejmowała, w końcu sama była geninem... a genin to przecież nie jest małe dziecko, potrafi o siebie zadbać. W najgorszym wypadku, który wydawał się najmniej prawdopodobnym został on przechwycony przez obcych ninja. Ale... tak blisko wioski? Pewnie poślizgnął się na wszechobecnym w Kraju Deszczu błocie i czekał gdzieś na ratunek ze skręconą kostką. Oby.
Zasięg sensora bez pieczęci: 6m
Zasięg z pieczęcią: 250m + 50pch na turę

Ubiór:
► Pokaż Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
Pomarańcz
Posty: 231
Rejestracja: 02 lut 2022, 14:11
Ranga dodatkowa: Mod KP/Transferów, mod Kuźni.
Discord: Pumpkin#1104
Karta Postaci:

Re: Recepcja

WątekDeszczowy patrol
UczestnikShinohara Tsuru
Tura3/?

Tsuru nie miała problemu w dotarciu na miejsce czy odnalezieniu swej chwilowej towarzyszki, gdy znalazła się przy ladzie i przywitała się, spotkała się z szybą odpowiedzią, wpierw szybkie "Dzień dobry" z strony mężczyzny a następnie znacznie krótsze "Dobry" dziewczyny z którą miało przyjść blondynie pracować. Gdy Tsuru zaczęła swe tłumaczenie, Yoko zatrzymała na niej swój wzroku, skupiając się na genince.
-Ehhh, Jasne, dostałam wiadomość Tsuru-chan, szybko dokończę ten dokument i wyruszymy.

Rzuciła, powoli, leniwie a w jej głosie z łatwością można było wyczuć pewną niechęć.

Shinohara nie musiała czekać długo, kilka minut po rozmowie przy recepcji, Yoko podniosła się z swego siedziska, pokręciła szyją tworząc przy tym nieprzyjemny, strzelający głos po czym złapała za torbę schowaną za recepcją i ruszyła w kierunku blondyny, gdy natomiast znalazła się przy niej, zaczęła mówić.
- To ten.... Yoko, praktykantka z medycyny polowej Iryō-tai. Moim głównym zadaniem będzie zadbanie o zdrowie twoje i tego nieszczęśnika co zaginął... Specjalizujesz się w czymś konkretnym?


NPCYoko
Awatar użytkownika
Shinohara Tsuru
Posty: 173
Rejestracja: 04 lut 2023, 12:50
Ranga: Chūnin
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: Recepcja

Nieformalny zwrot jakiego Yoko użyła pod jej adresem trochę zmierzwił Tsuru, która przez chwilę rozważyła poprawienie jej. Nie widząc jednak w postawie medyczki żadnych złych intencji, postanowiła odpuścić, by nie burzyć atmosfery. Czekając zaś na nią, rozejrzała się dokładniej po wystroju wnętrza. Było czysto, bezpłciowo nawet... nie wyobrażała sobie przesiadywać całego dnia w takim miejscu. Nic dziwnego, że Yoko nie miała chęci pracy, choć blondynka była przekonana, że spacer dobrze jej zrobi.

- Jak się tu pracuje? - Zapytała, gdy już opuściły budynek i znalazły się poza zasięgiem słuchu jej współpracownika. Poprowadziła medyczkę do najbliższej bramy, bo skoro rolą Tsuru było odnalezienie genina to czyniło ją w jej własnej opinii nieformalną liderką. To było coś, przewodzić na misji rangi B. Powoli pięła się na szczyt. Teraz tylko tego nie spieprzyć.
- Mhm. Klanowe techniki i ninjutsu. Jeśli natkniemy się na wrogich shinobi i uda mi się ich unieruchomić to nie rób im krzywdy tylko ich zwiąż. Masz czym? - Tsuru wiedziała, że istniały techniki pieczętujące, które działały w ten sposób... jeśli Yoko nimi nie dysponowała to wstąpią po drodze do sklepu i zakupią linę. Poza tym, choć będzie polegać w dużej mierze na swoim zdolnościom sensorycznym to nie miały one takiego zasięgu, by używać ich non stop bez konkretnego powodu. Pierw udadzą się w kierunku, w którym szedł genin na swoją misję, a potem będą szukać na coraz większym terenie. Może na miejscu natkną się na jakieś ślady?
Zasięg sensora bez pieczęci: 6m
Zasięg z pieczęcią: 250m + 50pch na turę

Ubiór:
► Pokaż Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
Pomarańcz
Posty: 231
Rejestracja: 02 lut 2022, 14:11
Ranga dodatkowa: Mod KP/Transferów, mod Kuźni.
Discord: Pumpkin#1104
Karta Postaci:

Re: Recepcja

WątekDeszczowy patrol
UczestnikShinohara Tsuru
Tura5/?

- Ehh? Nudno, zazwyczaj ale bywają i lepsze dni.
Rzuciła dziewczyna bez większego entuzjazmu odpowiadając na pierwsze pytanie Shinohary, następnie zaś grzecznie, bez wtrącania się wysłuchała informacji o umiejętnościach naszej bohaterki.
- Ta, jasne, mam linę, nie za dużo jednak, powinno starczyć na jedną, może dwie osoby? W razie czego mam jeszcze bandaże, mogą posłużyć do związania kogoś, choć nie będą tak efektywne jak lina.

Odpowiedziała po chwili na drugie pytanie, dając tym Tsuru samym nieco więcej informacji. Nic ich w recepcji nie zatrzymywało, jeśli geninka chciała, mogły wyruszać w stronę wyjścia z wioski do któej trasa dziś nie wyróżniała się jakoś szczególnie, poza transportowanym wagonami drewnem jakie wywożono poza wioskę, materiały budowlane do fortyfikacji? Zapewne.
- ...To ten, ciulata sytuacja, eh? Myślisz, że Shi dotrze do Ame?

NPCYoko
Awatar użytkownika
Shinohara Tsuru
Posty: 173
Rejestracja: 04 lut 2023, 12:50
Ranga: Chūnin
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: Recepcja

Blondynka spojrzała na medyczkę z ukosa zaciekawiona jak ktoś z takim podejściem do życia zdołał zostać kunoichi. W przeciwieństwie do niej, spokojna i praktyczna Tsuru wydawała się wręcz wojownicza, choć kto wie, może pod koniec misji i jej udzieli melancholia Yoko? Właściwie to jak się nad tym zastanowiła to jej postawa kogoś jej przypominała...
- Nie masz czasem na nazwisko Nara? - Dość niefortunne pytanie, które mogło zostać przez medyczkę źle odebrane, jeśli pochodziła z Konohy, choć ton blondyny wskazywał tylko na umiarkowaną ciekawość.
- Powinno wystarczyć. - W miarę jak wymagania wykonywanych przez nią misji wzrastały, Tsuru zaczęła dostrzegać braki w swoich umiejętnościach. Techniki jej klanu były przydatne, ale ich użycie wymagało sojuszników... jeśli zostałaby sama na polu bitwy, jej szanse przeżycia zmalałyby drastycznie. Nie najlepsza perspektywa w obliczu nadciągającej wojny.
- Pewnie tak, zniszczyli wszystkie pozostałe wioski - odpowiedziała szczerze, choć nie chciała by jej wypowiedź wybrzmiała aż tak pesymistycznie. Przyjżała się uważniej Yoko ciekawa, jak ta informacja na nią wpłynie. Nie było chyba lepszego motywatora od strachu. - Muszą zostać pokonani... jeśli uciekniemy to ściągniemy problem na ludność Nowego Kontynentu.
Zasięg sensora bez pieczęci: 6m
Zasięg z pieczęcią: 250m + 50pch na turę

Ubiór:
► Pokaż Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
Pomarańcz
Posty: 231
Rejestracja: 02 lut 2022, 14:11
Ranga dodatkowa: Mod KP/Transferów, mod Kuźni.
Discord: Pumpkin#1104
Karta Postaci:

Re: Recepcja

WątekDeszczowy patrol
UczestnikShinohara Tsuru
Tura7/?
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2023, 17:25 przez Pomarańcz, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Siedziba Iryō-tai”