• Ogłoszenia
 •  
  Aktualności fabularne
  Obecna pora roku: Jesień 163r.

  Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

  28.08.2023 - Nowe wydarzenie wioskowe w Amegakure: Niepokojące wieści z Taki no Kuni docierają do Ukrytego Deszczu. Te zaniepokojone potencjalnym bezpieczeństwem wioski i Kraju Deszczu, zaczyna przygotowywać się na wojnę. Więcej informacji w aktualnościach fabularnych.
  27.08.2023 - relacje pomiędzy Banana no Kuni a Sakuragakure uległy poprawie. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
  22.08.2023 - zakończyło się wydarzenie w Kaeru no Kuni. Więcej informacji w aktualizacjach fabularnych
  03.08.2023 - została wrzucona zapowiedź eventu, Arc II: Pierwsza Konfrontacja. Więcej informacji w ogłoszeniach
  Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
  Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
  Administracja
  Pingwinek Chaosu
  Główny Administrator
  Norka
  Główna Mistrzyni Fabularna
  Hefajstos
  Główny Moderator Kuźni
  Tora
  Główny Moderator Technik

  W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
  Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
   

Nauczanie innych

Kompendium wiedzy poświęcone przede wszystkim mechanice rozgrywki oraz rozwojowi. Tematy tutaj się znajdujące opisują nie tylko proces rozwoju postaci, ale również spis dziedzin, informacje o klanach oraz wszelakie tematy mające na celu pomóc w wykreowaniu postaci.
Awatar użytkownika
Pingwinek Chaosu
Administrator
Posty: 781
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:02
Karta Postaci:
Osiągnięcia:

Nauczanie innych

Nauczanie innych
Na forum każdy może zostać nauczycielem - czy to gracz, czy NPC prowadzony przez MG, nawet jeśli nie posiada specjalnych atutów. Nie jest to jednak coś, co każdemu wychodzi, dlatego posiadanie odpowiednich atutów zdecydowanie pomoże. Domyślnie każdy może nauczać innych swoich dziedzin do poziomu o 3 niższego niż sam posiada. Oznacza to, że nauczyciel z Suitonem na poziomie S, może maksymalnie innych nauczyć Suitonu do rangi C. Ponadto może on nauczać innych posiadanych przez siebie atrybutów do poziomu o 4 niższe niż sam posiada. Więc nauczyciel o Sile 10 bez atutów może nauczyć innych Siły do poziomu 6.

Posiadanie nauczyciela ma oczywiście swoje bonusy, a jest to tańsza nauka dziedzin, technik oraz atrybutów. Uczeń, dzięki podpowiedziom bardziej doświadczonej osoby ponosi tańsze koszta, opanowując nowy poziom dziedziny, atrybutu bądź ucząc się nowej techniki, zgodnie z poniższymi tabelami:


Ranga dziedziny, którą opanowuje uczeńZniżka PD
D1
C1
B1
A3
S3

Ranga techniki, którą opanowuje uczeńZniżka PT
D1
C1
B1
A3
S3

Poziom atrybutu, którą opanowuje uczeńZniżka PD
11
21
31
41
51
62
72
83
94
104

Nauka atutów pod okiem nauczycielaZniżka PD
Atut nabyty25% kosztu danego atutu. Wynik zaokrąglany w górę

Posiadając atut Nauczyciel oraz Senpai możliwe jest nauczanie innych graczy wspomagań, które nie są technikami. W tym celu nauczyciel musi mieć opanowane odpowiednie wspomaganie oraz spełnić ewentualne dodatkowe wymogi, by móc go nauczyć. W zamian uczeń zyskuje różne bonusy, zależnie od wspomagania. Poniżej przedstawiona jest lista wspomagań, które taki nauczyciel może pomóc opanować swoim uczniom. Taki nauczyciel musi być graczem, nie NPC.
WspomaganieDodatkowe wymogi nauczycielaBonus dla ucznia
Seikatsu Kugutsu---Redukcja wymaganej rangi dziedziny klanowej do A
Fushi TenseiPrzygotowane wcześniej ciało do przejęciaRedukcja rangi wymaganego wątku do B
KuchiyoseBycie podpisanym na pakcie, ale nie bycie powiernikiemRedukcja rangi wymaganego wątku o jeden poziom
KuchiyoseBycie powiernikiemBrak wymaganego wątku
Gozu TennōSpecjalizacja oraz ranga S w Fūinjutsu oraz Iryō NinjutsuBrak wymaganego wątku poza wątkiem wszczepienia, gdzie nauczyciel przekazuje Nue uczniowi
Juin---Redukcja rangi wątku aktywacji pieczęci do B
Senjutsu---Redukcja rangi wymaganego wątku do A
Hachimon---Redukcja rangi wymaganych wątków o 1 stopień
Kuroi KaminariSpecjalizacja oraz Sennin FūinjutsuBrak wymogu wątku
Kuroi KaminariSennin FūinjutsuRedukcja rangi wymaganego wątku do A
BijūOpanowany odpowiedni stopień przemianyRedukcja wymaganego wątku opanowania przemiany o jeden poziom
Senzoku no Sai---Redukcja rangi wymaganego wątku do A
Ikiryō no TatariIkiryō no Tatari na poziomie A lub wyższymMożliwość wszczepienie Ikiryō no Tatari na poziomie B bez potrzeby wątku jego wszczepienia. Walka z Cieniem wciąż się odbywa
Nauka dziedziny HidenSennin lub Specjalizacja w danym HidenRedukcja rangi wymaganego wątku o jeden stopień. W przypadku wątku D wystarczy krótka fabuła

By takie zniżki i bonusy przysługiwały, niezbędne jest oczywiście fabularne rozegranie treningu, a następnie zgłoszenie go w tym temacie. Po akceptacji takiego treningu przez MF, można wykupić daną dziedzinę, technikę bądź atrybut po tańszym koszcie lub wpisać opanowane wspomaganie. Za tak przeprowadzony wątek zarówno uczeń, jak i nauczyciel mogą także zgłosić się po punkty bonusowe za fabułę.
Ostatnio zmieniony 27 lip 2023, 23:22 przez Tora, łącznie zmieniany 2 razy.
Zablokowany

Wróć do „Encyklopedia”