• Ogłoszenia
  •  
    Aktualności fabularne
    Obecna pora roku: Wiosna 164r.

    Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

    30.01.2024 - rozpoczęcie wydarzenia wioskowego w Sakuragakure. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
    29.01.2024 - oficjalne zakończenie eventu Arc II: Pierwsza Konfrontacja. Podsumowanie można znaleźć w aktualnościach fabularnych.
    Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
    Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
    Administracja
    Pingwinek Chaosu
    Główny Administrator
    Norka
    Główna Mistrzyni Fabularna
    Hefajstos
    Główny Moderator Kuźni
    Tora
    Główny Moderator Technik

    W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
    Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
     

Bukijutsu

Moderator: Moderatorzy technik

Awatar użytkownika
Pingwinek Chaosu
Administrator
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:02
Karta Postaci:
Osiągnięcia:

Bukijutsu

Bukijutsu | Weapon Techniques武器術
Podobnie jak Taijutsu dziedzina ta odpowiada za walkę. Tym razem jednak z wykorzystaniem różnego rodzaju broni. Dziedzina ta jest zbiorem stylów walk z różnorodnymi broniami. Jako dziedzina nie jest ona rozwijana sama w sobie. Rozwijane są natomiast style w nim zawarte w sposób analogiczny do rozwoju dziedzin. Brak posiadanego stylu walki nie oznacza braku możliwości walki. Po prostu taka postać radzi sobie jak osoba dopiero zaczynająca swoją przygodę z walką przy pomocy broni.
Dodatkowe informacje
  • Ranga stylu walki oznacza misję, jaką należy wykonać by go opanować. Jeśli styl nie posiada rangi, można go rozwijać bez potrzeby pójścia na misję. Wciąż należy spełnić ewentualne wymagania potrzebne do jego opanowania.
  • Przy tworzeniu ozwojowanego stylu walki należy mieć inny styl walki rozwinięty minimum do tej rangi, jaka będzie ranga misji po ten zwój. Oznacza to, że jeśli styl walki wymaga pójścia na misję B, należy posiadać inny styl walki (obojętnie czy Bukijutsu czy Taijutsu) na randze B.
  • Biorąc specjalizację, bierze się ją na wszystkie style Bukijutsu, nie na pojedyncze style walki.
  • Nie ma czegoś takiego jak Sennin Bukijutsu czy Sennin konkretnego stylu walki. Poszczególne style walki dotyczą zamysłu i sposobu walki, więc "coś nowego" co jest wyznacznikiem Sennina nie ma tu zastosowania. Podobnie do całej grupy stylów, jakim jest Bukijutsu - są one zbyt różnorodne, a te bardziej wyjątkowe - ozwojowane.
Mechanika broni zasięgowej i miotanej
Na faktyczny zasięg mają wpływ różne czynniki, z czego najważniejszym jest opis stylu walki. To właśnie on dyktuje czy postać specjalizuje się raczej w celnych, dalekich strzałach, czy woli raczej atakować częściej, ale na mniejszy dystans. Dlatego gracz powinien jako punkt wyjściowy mieć zawsze średni zasięg, który jest wpisany do konkretnej broni. Innym z czynników, mogących mieć wpływ na efektywność walki dystansowej, są choćby statystyki postaci. Taka siła może np. wpłynąć na to, jak mocno faktycznie kunai wbije się w cel. MG powinien więc brać zawsze pod uwagę głównie opis stylu walki, a także zaistniałą sytuację, by określić zasięg i celność pocisków.
Tworzenie stylu wzmacnianego chakrą
Zapewne wiele osób kojarzy sposób, w jaki samurajowie walczyli w Naruto. Wykorzystywanie chakry by wzmocnić swoją broń i walczyć np. na dystans przy pomocy katany jest możliwe także na forum, a sami gracze mogą tworzyć swoje unikalne style, nadając swojemu stylowi walki dodatkowych cech, jak choćby ataki zasięgowe czy specyficzne cechy żywiołowe. By to zrobić trzeba spełnić dwa wymagania: jeden ze styli Bukijutsu musi być rozwinięty na rangę S, z kolei poziom Kontroli Chakry musi być na poziomie 8 lub wyższym.

By mieć bonusy ze Specjalizacji w stylu walki wspieranym chakrą, należy wybrać Specjalizację w Bukijutsu Wspieranym Chakrą. Sama Specjalizacja w Bukijutsu nie przyzna w tych stylach bonusów.
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2023, 14:14 przez Tora, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Pingwinek Chaosu
Administrator
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:02
Karta Postaci:
Osiągnięcia:

Style walki bronią

Bajutsu | Horsemanship馬術
KlasyfikacjaBajutsu, Styl Walki
WymaganiaPosiadanie wierzchowca
Styl walki polegający zwyczajnie na jeździectwu. Nie posiada on za bardzo konkretnego sposobu walki, gdyż zwyczajnie wspiera on te style walki już istniejące. Ktoś strzelając z łuku w myśl zasady - więcej, szybciej, ale mniej celnie - wykona to dokładnie, tylko no... korzystając z wierzchowca. Podobnie w kwestii walki np. włócznią. Jedyna różnica jest taka, że jeśli jakiś styl polega konkretnie na akrobacji, to te może wykonać tylko na wierzchowcu.

Posiadając rangę B w Bajutsu możliwe jest dosiadanie bardziej orientalnych zwierząt, tak długo, póki są one Dużego rozmiaru. Mogą to być np. duże jaszczury, orły itp. Ciężko też by zwierzęta zrzuciły postać podczas "rodeo".
Posiadając rangę A w Bajutsu możliwe staje się dosiadanie Wielkich zwierząt i korzystanie w pełni z dobroci innych stylów walki. Dodatkowo style walki wymagające czasu i precyzji, jak np. dalekozasięgowe, precyzyjne strzały z kuszy mogą być bez problemu wykorzystywane podczas jazdy.
Posiadając rangę S w Bajutsu oraz Refleks 7 nie ma problemów z wykonywaniem bardziej skomplikowanych akrobacji z wierzchowcu. Stanie w siodle, zmiana wierzchowca w trakcie galopu czy np. jazda bokiem - wszystko to staje się możliwe.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu możliwe staje się wykorzystanie wierzchowca w walce do czynnego i skutecznego zadawania obrażeń z jego wykorzystaniem oraz rośnie jego posłuszeństwo. Stylu walki można od teraz użyć również przy wykorzystaniu różnego rodzaju pojazdów od deskorolek po bardziej nowoczesne automobile. Dodatkowo bonusy nie wymagają już dłużej rang oraz statystyk by móc z nich korzystać.

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=馬術]Bajutsu | Horsemanship[/title]
[pic]https://i.imgur.com/qzuyERg.png[/pic]
[row title=Klasyfikacja]Bajutsu, Styl Walki[/row]
[row title=Wymagania]Posiadanie wierzchowca[/row]
[description]Styl walki polegający zwyczajnie na jeździectwu. Nie posiada on za bardzo konkretnego sposobu walki, gdyż zwyczajnie wspiera on te style walki już istniejące. Ktoś strzelając z łuku w myśl zasady - więcej, szybciej, ale mniej celnie - wykona to dokładnie, tylko no... korzystając z wierzchowca. Podobnie w kwestii walki np. włócznią. Jedyna różnica jest taka, że jeśli jakiś styl polega konkretnie na akrobacji, to te może wykonać tylko na wierzchowcu.

[b]Posiadając rangę B w Bajutsu[/b] możliwe jest dosiadanie bardziej orientalnych zwierząt, tak długo, póki są one Dużego rozmiaru. Mogą to być np. duże jaszczury, orły itp. Ciężko też by zwierzęta zrzuciły postać podczas "rodeo".
[b]Posiadając rangę A w Bajutsu[/b] możliwe staje się dosiadanie Wielkich zwierząt i korzystanie w pełni z dobroci innych stylów walki. Dodatkowo style walki wymagające czasu i precyzji, jak np. dalekozasięgowe, precyzyjne strzały z kuszy mogą być bez problemu wykorzystywane podczas jazdy.
[b]Posiadając rangę S w Bajutsu oraz Refleks 7[/b] nie ma problemów z wykonywaniem bardziej skomplikowanych akrobacji z wierzchowcu. Stanie w siodle, zmiana wierzchowca w trakcie galopu czy np. jazda bokiem - wszystko to staje się możliwe.
[b]Posiadając Specjalizację w Bukijutsu[/b] możliwe staje się wykorzystanie wierzchowca w walce do czynnego i skutecznego zadawania obrażeń z jego wykorzystaniem oraz rośnie jego posłuszeństwo. Stylu walki można od teraz użyć również przy wykorzystaniu różnego rodzaju pojazdów od deskorolek po bardziej nowoczesne automobile. Dodatkowo bonusy nie wymagają już dłużej rang oraz statystyk  by móc z nich korzystać.[/description]

Chēnkēji | Chain Cageチェーンケージ
KlasyfikacjaKusarijutsu, Styl Walki
Wymagania---
Sposób walki przeznaczony głównie do użytku z Kusarigamą, opracowany aby móc bardziej efektywnie złapać i uwięzić swoje ofiary. Wymyślony został przez Jashinistę, który musiał składać ofiary rytualne, a łapanie ich żywych nie było najprostsze. Ze względu na charakter Kusarigamy, jest ona świetnym narzędziem do związania kogoś oraz uniemożliwienia mu poruszania się dzięki ciężarkowi na końcu łańcucha. I właśnie na tym skupia się ten styl walki. Drugą charakterystyczną jego cechą jest używanie broni do upuszczania krwi ofiary nawet płytkimi cięciami. Wynika to z potrzeb ugrupowania lubiącego smakować krew swoich ofiar.

Styl walki opracowany jest głównie do pochwycenia przeciwnika, rozbrojenia go lub zadania powierzchownych ran ciętych tak, aby zebrać krew przeciwnika. Oplatanie pojedynczych kończyn lub broni przy pomocy łańcucha z ciężarkiem jest głównym sposobem walki tym stylem, a pobocznym są częste rzuty sierpem w celu zdobycia krwi wroga. Nie jest on jednak do tego ograniczony. Użytkownik potrafi wykorzystywać wszystkie zalety broni jaką jest Kusarigama, więc potrafi również bez problemu przywalić komuś z ciężarka. Wprawa w tym stylu pozwala nawet na odbijanie broni rzuconych, takich jak shurikeny czy kunai.

Posiadając rangę B w Chēnkēji użytkownik jest w stanie odbijać lecące w jego stronę bronie i pociski przy pomocy łańcucha.
Posiadając rangę A w Chēnkēji użytkownik ma wystarczające doświadczenie w oplataniu kończyn, by znacznie ciężej było się wyrwać z sideł łańcucha, jeżeli jest ktoś słabszy od użytkownika stylu.
Posiadając rangę S w Chēnkēji oraz Refleks 8 użytkownik staje się mistrzem pochwycania ludzi przy pomocy łańcucha z ciężarkiem i umie wykorzystywać do tego całe swoje otoczenie. Potrafi rzucić nim w taki sposób, aby odbił się od pobliskiej powierzchni i oplótł przeciwnika.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu styl staje się jeszcze bardziej niebezpieczny i nacelowany na unieruchomienie ofiary. Dzięki temu oprawca podświadomie wie gdzie celować by przeciąć istotne dla poruszania się ścięgna czy mięśnie a oplątujący kończynę łańcych zaciska się z taką precyzją by bez większego trudu łamać kości w unieruchomionej kończynie u co słabszych (6 i mniej wytrzymałości) jednostek.

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=チェーンケージ]Chēnkēji | Chain Cage[/title]
[pic]https://i.imgur.com/qhdxtNI.jpg[/pic]
[row title=Klasyfikacja]Kusarijutsu, Styl Walki[/row]
[row title=Wymagania]---[/row]
[description]Sposób walki przeznaczony głównie do użytku z Kusarigamą, opracowany aby móc bardziej efektywnie złapać i uwięzić swoje ofiary. Wymyślony został przez Jashinistę, który musiał składać ofiary rytualne, a łapanie ich żywych nie było najprostsze. Ze względu na charakter Kusarigamy, jest ona świetnym narzędziem do związania kogoś oraz uniemożliwienia mu poruszania się dzięki ciężarkowi na końcu łańcucha. I właśnie na tym skupia się ten styl walki. Drugą charakterystyczną jego cechą jest używanie broni do upuszczania krwi ofiary nawet płytkimi cięciami. Wynika to z potrzeb ugrupowania lubiącego smakować krew swoich ofiar.

Styl walki opracowany jest głównie do pochwycenia przeciwnika, rozbrojenia go lub zadania powierzchownych ran ciętych tak, aby zebrać krew przeciwnika. Oplatanie pojedynczych kończyn lub broni przy pomocy łańcucha z ciężarkiem jest głównym sposobem walki tym stylem, a pobocznym są częste rzuty sierpem w celu zdobycia krwi wroga. Nie jest on jednak do tego ograniczony. Użytkownik potrafi wykorzystywać wszystkie zalety broni jaką jest Kusarigama, więc potrafi również bez problemu przywalić komuś z ciężarka. Wprawa w tym stylu pozwala nawet na odbijanie broni rzuconych, takich jak shurikeny czy kunai.

[b]Posiadając rangę B w Chēnkēji[/b] użytkownik jest w stanie odbijać lecące w jego stronę bronie i pociski przy pomocy łańcucha.
[b]Posiadając rangę A w Chēnkēji[/b] użytkownik ma wystarczające doświadczenie w oplataniu kończyn, by znacznie ciężej było się wyrwać z sideł łańcucha, jeżeli jest ktoś słabszy od użytkownika stylu.
[b]Posiadając rangę S w Chēnkēji oraz Refleks 8[/b] użytkownik staje się mistrzem pochwycania ludzi przy pomocy łańcucha z ciężarkiem i umie wykorzystywać do tego całe swoje otoczenie. Potrafi rzucić nim w taki sposób, aby odbił się od pobliskiej powierzchni i oplótł przeciwnika.
[b]Posiadając Specjalizację w Bukijutsu[/b] styl staje się jeszcze bardziej niebezpieczny i nacelowany na unieruchomienie ofiary. Dzięki temu oprawca podświadomie wie gdzie celować by przeciąć istotne dla poruszania się ścięgna czy mięśnie a oplątujący kończynę łańcych zaciska się z taką precyzją by bez większego trudu łamać kości w unieruchomionej kończynie u co słabszych (6 i mniej wytrzymałości) jednostek.[/description]

Ekudō | Way of Oar櫂道
KlasyfikacjaEkujutsu, Styl Walki
Wymagania---
Nietypowy styl walki pochodzący z Kaeru no Kuni. W Kraju, gdzie gondole są głównym środkiem transportu, to właśnie wiosło, które najczęściej jest w rękach stało się bronią, wykorzystywaną do ochrony przed niebezpieczeństwami czyhającymi w Kraju Żab. Styl ten w ofensywie skupia się na szerokich, okrężnych ruchach, wykorzystującymi element obrotowy oraz krótkimi, efektywnymi pchnięciami. W defensywie, z racji, że samo wiosło nie jest na ogół najbardziej wytrzymałe wykorzystuje się je głównie do przekierowywania ataków i zbijanie ich na boki w taki sposób by ominęły użytkownika Ekudō bądź ułatwiły mu unik. Wykorzystuje się też zdolności wiosła by przysłowiowo sypnąć piachem bądź chlusnąć wodą w oczy przeciwnika, by zyskać przewagę. Cechą charakterystyczną jest też to, że bardzo ciężko wybić osoby wprawne w Drodze Wiosła z równowagi, ale w końcu... gondole nie są najstabilniejszą powierzchnią.

Posiadając rangę B w Ekudō zbicia są na tyle efektowne, że praktycznie likwidowana jest szansa, by zranione zostały dłonie, trzymające wiosło. Oczywiście, jeśli zbicie się nie uda bądź unik nadal można odnieść rany.
Posiadając rangę A w Ekudō oraz Refleks 8 wytrącenie użytkownika z równowagi jest horrendalnie trudne bez całkowitego pozbawienia go punktu podparcia. Jeśli będzie posiadać jakikolwiek kontakt z podłożem bądź ścianą, jest niemalże pewne, że odzyska on równowagę.
Posiadając rangę S w Ekudō użytkownik posiada pełnię kontroli nad wiosłem. Jest w stanie bez problemu zmienić w locie miejsce trafienia, a także obrócić je tak, by zaatakować np. płaską bądź ostrą częścią wiosła, w pełni kontrolując rodzaj obrażeń, jakie są zadawane.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu wojownicy wiosła stają się niemal nieprzewracalni. Tam gdzie trzęsienie ziemi wali budynki a fale gigantycznego sztormu przewracają statki, oni radzą sobie nie tylko dobrze w walce i utrzymaniu równowagi ale są w stanie wykorzystać niestabilny grunt na swoją korzyść, zyskując dodatkową przewagę na niestabilnym podłożu. Dodatkowo w przypadku wyczynów akrobatycznych ich Refleks jest liczony jak o 1 poziom wyższy. Dodatkowy bonus do statystyki nie łączy się z innymi podobnymi bonusami ze stylów walki.
Średni zwój---
Średni zwój---

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=櫂道]Ekudō | Way of Oar[/title]
[pic rank=B zwoj=3]https://i.imgur.com/tpi9LTa.png[/pic]
[row title=Klasyfikacja]Ekujutsu, Styl Walki[/row]
[row title=Wymagania]---[/row]
[description]Nietypowy styl walki pochodzący z Kaeru no Kuni. W Kraju, gdzie gondole są głównym środkiem transportu, to właśnie wiosło, które najczęściej jest w rękach stało się bronią, wykorzystywaną do ochrony przed niebezpieczeństwami czyhającymi w Kraju Żab. Styl ten w ofensywie skupia się na szerokich, okrężnych ruchach, wykorzystującymi element obrotowy oraz krótkimi, efektywnymi pchnięciami. W defensywie, z racji, że samo wiosło nie jest na ogół najbardziej wytrzymałe wykorzystuje się je głównie do przekierowywania ataków i zbijanie ich na boki w taki sposób by ominęły użytkownika Ekudō bądź ułatwiły mu unik. Wykorzystuje się też zdolności wiosła by przysłowiowo sypnąć piachem bądź chlusnąć wodą w oczy przeciwnika, by zyskać przewagę. Cechą charakterystyczną jest też to, że bardzo ciężko wybić osoby wprawne w Drodze Wiosła z równowagi, ale w końcu... gondole nie są najstabilniejszą powierzchnią.

[b]Posiadając rangę B w Ekudō[/b] zbicia są na tyle efektowne, że praktycznie likwidowana jest szansa, by zranione zostały dłonie, trzymające wiosło. Oczywiście, jeśli zbicie się nie uda bądź unik nadal można odnieść rany.
[b]Posiadając rangę A w Ekudō oraz Refleks 8[/b] wytrącenie użytkownika z równowagi jest horrendalnie trudne bez całkowitego pozbawienia go punktu podparcia. Jeśli będzie posiadać jakikolwiek kontakt z podłożem bądź ścianą, jest niemalże pewne, że odzyska on równowagę.
[b]Posiadając rangę S w Ekudō[/b] użytkownik posiada pełnię kontroli nad wiosłem. Jest w stanie bez problemu zmienić w locie miejsce trafienia, a także obrócić je tak, by zaatakować np. płaską bądź ostrą częścią wiosła, w pełni kontrolując rodzaj obrażeń, jakie są zadawane.
[b]Posiadając Specjalizację w Bukijutsu[/b] wojownicy wiosła stają się niemal nieprzewracalni. Tam gdzie trzęsienie ziemi wali budynki a fale gigantycznego sztormu przewracają statki, oni radzą sobie nie tylko dobrze w walce i utrzymaniu równowagi ale są w stanie wykorzystać niestabilny grunt na swoją korzyść, zyskując dodatkową przewagę na niestabilnym podłożu. Dodatkowo w przypadku wyczynów akrobatycznych ich Refleks jest liczony jak o 1 poziom wyższy. Dodatkowy bonus do statystyki nie łączy się z innymi podobnymi bonusami ze stylów walki.[/description]

Hōhei | Artillery砲兵
KlasyfikacjaBukijutsu, Styl walki
Wymagania---
Styl walki oparty na broni artyleryjskiej. Przy jego pomocy, użytkownicy mają wiedzę z obsługi i celowania sporych rozmiarów wyposażeniem, takimi jak katapulty, balisty czy trebusze. Ze względu na długi czas przeładowania tego typu mechanizmów, styl ten skupia się głównie na celności i zasięgu, kosztem szybkostrzelności, choć odpowiedni sprzęt bądź wykorzystana amunicja może próbować to nadrobić.

Posiadając Hōhei na poziomie C użytkownik znacznie szybciej celuje daną bronią oblężniczą.
Posiadając Hōhei na poziomie B wiedza użytkownika o sprzęcie jest na tyle duża, że prędkość przeładowania jest znacznie większa. Dodatkowo jest on w stanie przewidzieć jak obecne warunki atmosferyczne wpłyną na tor lotu pocisku (bądź pocisków).
Posiadając Hōhei na poziomie S znajomość sprzętu i aerodynamiki jest tak wielka, że użytkownik nie ma problemu z precyzyjnym celowaniem, wychodzącym nawet poza zwyczajowy zasięg danych broni. Wykorzystując odpowiednie ustawienie, timing oraz warunki atmosferyczne, jego pociski zawsze trafiają tam, gdzie sobie tego zażyczy, o ile nie pojawi się jakaś nieprzewidziana zmienna.
Posiadając Siłę na poziomie 9 użytkownik może samodzielnie być traktowany jako "broń oblężnicza". Z jego Siłą może on samodzielnie wyrzucać głazy, bez potrzeby odpowiedniego sprzętu ku temu i jednocześnie korzystać ze wszystkich bonusów tegoż stylu.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu użytkownik stylu potrafi samodzielnie obsłużyć broń oblężniczą nawet jeśli ta wymaga większej liczby osób do poprawnego funkcjonowania. Jego ogromna wiedza o broni oblężniczej pozwala mu też na samodzielne złożenie takowej pod warunkiem, że dysponuje odpowiednimi surowcami na miejscu, zakonserwować ją oraz naprawić. Dodatkowo zrozumienie broni pozwala mu używać nietypowych pocisków w miejscu standardowych jak ludzkie głowy wystrzeliwane z katapulty czy włócznie z balisty.
Średni zwójAsato Ankō
Średni zwój---

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=砲兵]Hōhei | Artillery[/title]
[pic rank=A zwoj=2]https://i.imgur.com/BK2z0uk.png[/pic]
[row title=Klasyfikacja]Bukijutsu, Styl walki[/row]
[row title=Wymagania]---[/row]
[description]Styl walki oparty na broni artyleryjskiej. Przy jego pomocy, użytkownicy mają wiedzę z obsługi i celowania sporych rozmiarów wyposażeniem, takimi jak katapulty, balisty czy trebusze. Ze względu na długi czas przeładowania tego typu mechanizmów, styl ten skupia się głównie na celności i zasięgu, kosztem szybkostrzelności, choć odpowiedni sprzęt bądź wykorzystana amunicja może próbować to nadrobić.

[b]Posiadając Hōhei na poziomie C[/b] użytkownik znacznie szybciej celuje daną bronią oblężniczą.
[b]Posiadając Hōhei na poziomie B[/b] wiedza użytkownika o sprzęcie jest na tyle duża, że prędkość przeładowania jest znacznie większa. Dodatkowo jest on w stanie przewidzieć jak obecne warunki atmosferyczne wpłyną na tor lotu pocisku (bądź pocisków).
[b]Posiadając Hōhei na poziomie S[/b] znajomość sprzętu i aerodynamiki jest tak wielka, że użytkownik nie ma problemu z precyzyjnym celowaniem, wychodzącym nawet poza zwyczajowy zasięg danych broni. Wykorzystując odpowiednie ustawienie, timing oraz warunki atmosferyczne, jego pociski zawsze trafiają tam, gdzie sobie tego zażyczy, o ile nie pojawi się jakaś nieprzewidziana zmienna.
[b]Posiadając Siłę na poziomie 9[/b] użytkownik może samodzielnie być traktowany jako "broń oblężnicza". Z jego Siłą może on samodzielnie wyrzucać głazy, bez potrzeby odpowiedniego sprzętu ku temu i jednocześnie korzystać ze wszystkich bonusów tegoż stylu.
[b]Posiadając Specjalizację w Bukijutsu[/b] użytkownik stylu potrafi samodzielnie obsłużyć broń oblężniczą nawet jeśli ta wymaga większej liczby osób do poprawnego funkcjonowania. Jego ogromna wiedza o broni oblężniczej pozwala mu też na samodzielne złożenie takowej pod warunkiem, że dysponuje odpowiednimi surowcami na miejscu, zakonserwować ją oraz naprawić. Dodatkowo zrozumienie broni pozwala mu używać nietypowych pocisków w miejscu standardowych jak ludzkie głowy wystrzeliwane z katapulty czy włócznie z balisty.[/description]

Iaidō | A Way Of Drawing Out Sword居合道
KlasyfikacjaKenjutsu, Styl walki
Wymagania---
Odnosi się do specyficznego stylu kenjutsu, który polega na płynnych, kontrolowanych ruchach wyciągania miecza z pochwy, uderzania lub cięcia przeciwnika oraz też usuwania krwi z ostrza, a następnie umieszczania go z powrotem w pochwie. Liniowy ruch i siła zastosowana do wyciągnięcia broni skutkuje cięciami, które są szybsze i silniejsze niż te wykonane mieczem już wyciągniętym. Powoduje to, że znający ten styl definitywnie mocniej atakuje z zaskoczenia. Skupia się on przede wszystkim na refleksie, niżeli typowej sile czy szybkości ciosów. Można go używać przy krótkich ostrzach (katana, wakizashi itd.). Pochwa miecza musi znajdować się przy pasie aby móc korzystać z stylu.

Szybkość, z jaką te techniki mogą być wykonywane - w szczególności początkowe uderzenie - jest taka, że ​​gdy jest wykonywana przez wprawnego użytkownika, może uniemożliwić wrogiemu ninja tworzenie pieczęci dłoni (a tym samym ninjutsu), wykorzystując małe luki w obronie przeciwnika, które te ruchy tworzą. To sprawia, że ​​są bardzo skuteczne przeciwko większości shinobi, a także w przypadku samoobrony. Nie jest skuteczny podczas wykonywania kombinacji oraz w totalnej ofensywie, gdyż ten styl opiera się przede wszystkim na odparciu ataku wroga oraz jego obezwładnieniu (czy to poprzez odpowiednia kontrę w ciało lub wybicie broni o ile to możliwe) podczas wyciągnięcia broni. Podczas dłuższych pojedynków, szermierz korzystający z tego stylu walki często odkłada miecz do pochwy by zyskać możliwość na ponowne potężne uderzenie.

Posiadając range B w Iaidō możemy dobyć miecza z pochwy i wykonać początkowy atak podczas szybkiego i dynamicznego ruch np. bieg bądź wyskok.
Posiadając range A w Iaidō możemy dobyć ostrza i wykonać atak bez utraty siły z niemal każdej pozycji, nawet tych mniej wygodnych, tak długo jak jest to fizycznie możliwe do wykonania.
Posiadając range S w Iaidō schowanie broni po wykonanym ataku jest znacznie szybsze i płynniejsze, dzięki czemu łatwiej o powrócenie do początkowej pozycji, pozwalającą na ponowne dobycie ostrza wraz z wykonaniem ataku.
Posiadając Siłę na poziomie 8 do stylu walki wykorzystać można również większe ostrza posiadające pochwę, jak np. No-dachi.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu użytkownik dobywając miecza, wykonuje cięcie z taką szybkością, że w rzeczywistości - są to trzy cięcia. Tak są też traktowane dla różnych technik - jako trzy oddzielne ataki mieczem, a nie jeden.

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=居合道]Iaidō | A Way Of Drawing Out Sword[/title]
[pic]https://i.imgur.com/cqQpv3i.png[/pic]
[row title=Klasyfikacja]Kenjutsu, Styl walki[/row]
[row title=Wymagania]---[/row]
[description]Odnosi się do specyficznego stylu kenjutsu, który polega na płynnych, kontrolowanych ruchach wyciągania miecza z pochwy, uderzania lub cięcia przeciwnika oraz też usuwania krwi z ostrza, a następnie umieszczania go z powrotem w pochwie. Liniowy ruch i siła zastosowana do wyciągnięcia broni skutkuje cięciami, które są szybsze i silniejsze niż te wykonane mieczem już wyciągniętym. Powoduje to, że znający ten styl definitywnie mocniej atakuje z zaskoczenia. Skupia się on przede wszystkim na refleksie, niżeli typowej sile czy szybkości ciosów. Można go używać przy krótkich ostrzach (katana, wakizashi itd.). Pochwa miecza musi znajdować się przy pasie aby móc korzystać z stylu.

Szybkość, z jaką te techniki mogą być wykonywane - w szczególności początkowe uderzenie - jest taka, że ​​gdy jest wykonywana przez wprawnego użytkownika, może uniemożliwić wrogiemu ninja tworzenie pieczęci dłoni (a tym samym ninjutsu), wykorzystując małe luki w obronie przeciwnika, które te ruchy tworzą. To sprawia, że ​​są bardzo skuteczne przeciwko większości shinobi, a także w przypadku samoobrony. Nie jest skuteczny podczas wykonywania kombinacji oraz w totalnej ofensywie, gdyż ten styl opiera się przede wszystkim na odparciu ataku wroga oraz jego obezwładnieniu (czy to poprzez odpowiednia kontrę w ciało lub wybicie broni o ile to możliwe) podczas wyciągnięcia broni. Podczas dłuższych pojedynków, szermierz korzystający z tego stylu walki często odkłada miecz do pochwy by zyskać możliwość na ponowne potężne uderzenie.

[b]Posiadając range B w  Iaidō[/b] możemy dobyć miecza z pochwy i wykonać początkowy atak podczas szybkiego i dynamicznego ruch np. bieg bądź wyskok.
[b]Posiadając range A w  Iaidō[/b] możemy dobyć ostrza i wykonać atak bez utraty siły z niemal każdej pozycji, nawet tych mniej wygodnych, tak długo jak jest to fizycznie możliwe do wykonania.
[b]Posiadając range S w  Iaidō[/b] schowanie broni po wykonanym ataku jest znacznie szybsze i płynniejsze, dzięki czemu łatwiej o powrócenie do początkowej pozycji, pozwalającą na ponowne dobycie ostrza wraz z wykonaniem ataku.
[b]Posiadając Siłę na poziomie 8 [/b] do stylu walki wykorzystać można również większe ostrza posiadające pochwę, jak np. No-dachi.
[b]Posiadając Specjalizację w Bukijutsu[/b] użytkownik dobywając miecza, wykonuje cięcie z taką szybkością, że w rzeczywistości - są to trzy cięcia. Tak są też traktowane dla różnych technik - jako trzy oddzielne ataki mieczem, a nie jeden.[/description]

Inju no Mai | Dance of Ribbon印綬の舞
KlasyfikacjaKusarijutsu, Styl Walki
Wymagania---
Styl walki wykorzystując wstęgę i walkę na dystans. Tym samym jego obroną jest zwyczajnie kontrola dystansu. A ofensywa? Ofensywa nie skupia się na zadawaniu obrażeń. Styl ten specjalizuje się głównie w obwiązywaniu przeciwników wstęgą i wybijaniu go z równowagi i przeszkadzaniu w jego walce. Wszelkie unieruchamianie czy wytrącanie broni - to jest to, w czym ten styl się specjalizuje.

Specjalne: Każda ranga stylu pozwala sprawnie posługiwać się coraz to dłuższą wstęgą - poczynając od 10 metrowej na randze D i o 5 metrów za każdą kolejną rangę, do 30 metrów na randze S.

Posiadając rangę B w Inju no Mai owijanie kończyn staje się dużo prostsze a wyswobodzenie ich trudniejsze, użytkownik stylu nie ma większego problemu by manewrować wstęgą tak, by zawinąć na jej końcu pętle samymi ruchami nadgarstka
Posiadając rangę A w Inju no Mai i Siłę większą od przeciwnika użytkownik stylu jest w stanie nie tylko wyrywać przeciwnikowi broń z rąk, ale również rzucać nim za pomocą swoich wstęg zupełnie jak by były przedłużeniem jego rąk.
Posiadając rangę S w Inju no Mai możliwe jest korzystanie z wstęgi dwa razy dłuższej niż normalnie pod warunkiem że używana jest za pomocą obu rąk. Rośnie też znacząco umiejętność korzystania z dwóch wstąg na raz, sprawiając że niezależnie od naszej percpecji jesteśmy w stanie bez problemowo zapanować nad dwiema wstęgami robiącymi różne rzeczy.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu możemy przymocować do naszych wstęg kunaie lub inne krótkie ostrza czy lekkie obuchy w celu czynnego zadawania obrażeń wstęgami. Na dodatek nasza kontrola nad nimi rośnie i możemy wykonywać ruchy za ich pomocą które zdają się przeczyć prawom fizyki jak wykręcenie lecącej na wprost wstęgi tak, by w połowie drogi skierowała się do góry. Możliwe staje się wykorzystanie do tego stylu łańcucha, bandaża czy innych broni działających na podobnej zasadzie.
Średni zwój---
Średni zwój---
Średni zwój---

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=印綬の舞]Inju no Mai | Dance of Ribbon[/title]
[pic rank=C zwoj=3]https://i.imgur.com/VWZXrbV.png[/pic]
[row title=Klasyfikacja]Kusarijutsu, Styl Walki[/row]
[row title=Wymagania]---[/row]
[description]Styl walki wykorzystując wstęgę i walkę na dystans. Tym samym jego obroną jest zwyczajnie kontrola dystansu. A ofensywa? Ofensywa nie skupia się na zadawaniu obrażeń. Styl ten specjalizuje się głównie w obwiązywaniu przeciwników wstęgą i wybijaniu go z równowagi i przeszkadzaniu w jego walce. Wszelkie unieruchamianie czy wytrącanie broni - to jest to, w czym ten styl się specjalizuje. 

[b]Specjalne:[/b] Każda ranga stylu pozwala sprawnie posługiwać się coraz to dłuższą wstęgą - poczynając od 10 metrowej na randze D i o 5 metrów za każdą kolejną rangę, do 30 metrów na randze S.

[b]Posiadając rangę B w Inju no Mai[/b] owijanie kończyn staje się dużo prostsze a wyswobodzenie ich trudniejsze, użytkownik stylu nie ma większego problemu by manewrować wstęgą tak, by zawinąć na jej końcu pętle samymi ruchami nadgarstka
[b]Posiadając rangę A w Inju no Mai i Siłę większą od przeciwnika[/b] użytkownik stylu jest w stanie nie tylko wyrywać przeciwnikowi broń z rąk, ale również rzucać nim za pomocą swoich wstęg zupełnie jak by były przedłużeniem jego rąk.
[b]Posiadając rangę S w Inju no Mai[/b] możliwe jest korzystanie z wstęgi dwa razy dłuższej niż normalnie pod warunkiem że używana jest za pomocą obu rąk. Rośnie też znacząco umiejętność korzystania z dwóch wstąg na raz, sprawiając że niezależnie od naszej percpecji jesteśmy w stanie bez problemowo zapanować nad dwiema wstęgami robiącymi różne rzeczy.
[b]Posiadając Specjalizację w Bukijutsu[/b] możemy przymocować do naszych wstęg kunaie lub inne krótkie ostrza czy lekkie obuchy w celu czynnego zadawania obrażeń wstęgami. Na dodatek nasza kontrola nad nimi rośnie i możemy wykonywać ruchy za ich pomocą które zdają się przeczyć prawom fizyki jak wykręcenie lecącej na wprost wstęgi tak, by w połowie drogi skierowała się do góry. Możliwe staje się wykorzystanie do tego stylu łańcucha, bandaża czy innych broni działających na podobnej zasadzie.[/description]

Iryūgiri | Shifting Flow Slash移流斬り
KlasyfikacjaKenjutsu, Styl Walki
Wymagania---
Pochodzący ze Starego Kontynentu styl walki pojedynczym mieczem, stawiający na widowiskowość. Kosztem siły zadawanych ciosów, w Iryūgiri najważniejsze jest przede wszystkim zrobienie wyjątkowego pokazu, który zwróci uwagę osób postronnych oraz na długo zapadnie w ich pamięć. Gracja, z jaką porusza się szermierz przywodzi na myśl bardziej tancerza czy akrobatę, którego występ hipnotyzuje tym samym uniemożliwiając oderwanie od niego wzroku, aniżeli shinobi w trakcie bezlitosnej walki na śmierć i życie. Ruchy są pełne finezji i nie ograniczają się wyłącznie do wymachiwania ostrzem - z racji, że Iryūgiri w ogóle nie dba o siłę cięcia, główną mocą napędową tego stylu jest przede wszystkim szybkość oraz refleks, co umożliwia wzbogacenie własnych ruchów nie tylko o obroty wokół przeciwnika, ale i własnej osi, nie tracąc tym samym na efektywności w walce. To właśnie na tej płynności ruchów szermierza opiera się cała specyfika Iryūgiri.

Ponieważ broń tak naprawdę jest w ciągłym ruchu, cięcia (choć nie zawsze celne i trafiające w kluczowe miejsca w ciele) są niezwykle trudne do zatrzymania czy skontrowania. Na dobrą sprawę, przeciwnikowi trudno jest określić, który ruch został wykonany dla efektu, a który dla faktycznego zadania obrażeń (przez co te są często są trudne do przewidzenia). Specyficzny sposób poruszania się użytkownika ułatwia mu unikanie ciosów, jakie zostają w niego wymierzone, zachowując efektowność i nie wybijając się z rytmu.

Posiadając rangę B w Iryūgiri w przypadku wykonywania ataków, te zdają się być nieznacznie szybsze, niż mogłaby wskazywać na to posiadana szybkość użytkownika
Posiadając rangę A w Iryūgiri oraz Refleks 7 uderzenia jeszcze bardziej zyskują na precyzji co sprawia, że znacznie łatwiej jest za pomocą cięcia ominąć zablokowanie ciosu, lub nawet skorygować tor lotu broni, w przypadku uników przeciwnika
Posiadając rangę S w Iryūgiri użytkownik posiada pełną kontrolę zarówno nad swoim mieczem oraz ciałem. Swobodnie porusza się nie tylko po ziemi ale i w trakcie wyskoków - będąc w powietrzu może obracać się oraz zmieniać tor lotu broni, bez obawy o to, że ciosy stracą na swojej efektywności. Ponadto, broń może być trzymana w jednej dłoni.
Posiadając rangę S w Iryūgiri oraz atut Oburęczność można swobodnie przerzucać broń z jednej ręki do drugiej.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu pomimo, że styl walki skupia się na obrotach, uderzenia w żaden sposób nie tracą na sile czy celności, umożliwiając tym samym próbę zastosowania go do rozbrojenia przeciwnika. Dodatkowo, efekt szybkości ruchów zostaje spotęgowany, dzięki użytkownik zyskuje +1 do Szybkości. Bonus ten nie łączy się z innymi podobnymi bonusami do statystyk wynikającymi z innych stylów walki.

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=移流斬り] Iryūgiri | Shifting Flow Slash[/title]
[pic rank]https://i.imgur.com/31zpDGB.gif[/pic]
[row title=Klasyfikacja]Kenjutsu, Styl Walki[/row]
[row title=Wymagania]---[/row]
[description]Pochodzący ze Starego Kontynentu styl walki pojedynczym mieczem, stawiający na widowiskowość. Kosztem siły zadawanych ciosów, w Iryūgiri najważniejsze jest przede wszystkim zrobienie wyjątkowego pokazu, który zwróci uwagę osób postronnych oraz na długo zapadnie w ich pamięć. Gracja, z jaką porusza się szermierz przywodzi na myśl bardziej tancerza czy akrobatę, którego występ hipnotyzuje tym samym uniemożliwiając oderwanie od niego wzroku, aniżeli shinobi w trakcie bezlitosnej walki na śmierć i życie. Ruchy są pełne finezji i nie ograniczają się wyłącznie do wymachiwania ostrzem - z racji, że Iryūgiri w ogóle nie dba o siłę cięcia, główną mocą napędową tego stylu jest przede wszystkim szybkość oraz refleks, co umożliwia wzbogacenie własnych ruchów nie tylko o obroty wokół przeciwnika, ale i własnej osi, nie tracąc tym samym na efektywności w walce. To właśnie na tej płynności ruchów szermierza opiera się cała specyfika Iryūgiri.

Ponieważ broń tak naprawdę jest w ciągłym ruchu, cięcia (choć nie zawsze celne i trafiające w kluczowe miejsca w ciele) są niezwykle trudne do zatrzymania czy skontrowania. Na dobrą sprawę, przeciwnikowi trudno jest określić, który ruch został wykonany dla efektu, a który dla faktycznego zadania obrażeń (przez co te są często są trudne do przewidzenia). Specyficzny sposób poruszania się użytkownika ułatwia mu unikanie ciosów, jakie zostają w niego wymierzone, zachowując efektowność i nie wybijając się z rytmu. 

[b]Posiadając rangę B w Iryūgiri[/b] w przypadku wykonywania ataków, te zdają się być nieznacznie szybsze, niż mogłaby wskazywać na to posiadana szybkość użytkownika
[b]Posiadając rangę A w Iryūgiri oraz Refleks 7[/b] uderzenia jeszcze bardziej zyskują na precyzji co sprawia, że znacznie łatwiej jest za pomocą cięcia ominąć zablokowanie ciosu, lub nawet skorygować tor lotu broni, w przypadku uników przeciwnika
[b]Posiadając rangę S w Iryūgiri[/b] użytkownik posiada pełną kontrolę zarówno nad swoim mieczem oraz ciałem. Swobodnie porusza się nie tylko po ziemi ale i w trakcie wyskoków - będąc w powietrzu może obracać się oraz zmieniać tor lotu broni, bez obawy o to, że ciosy stracą na swojej efektywności. Ponadto, broń może być trzymana w jednej dłoni.
[b]Posiadając rangę S w Iryūgiri oraz atut Oburęczność[/b] można swobodnie przerzucać broń z jednej ręki do drugiej. 
[b]Posiadając Specjalizację w Bukijutsu[/b] pomimo, że styl walki skupia się na obrotach, uderzenia w żaden sposób nie tracą na sile czy celności, umożliwiając tym samym próbę zastosowania go do rozbrojenia przeciwnika. Dodatkowo, efekt szybkości ruchów zostaje spotęgowany, dzięki użytkownik zyskuje +1 do Szybkości. Bonus ten nie łączy się z innymi podobnymi bonusami do statystyk wynikającymi z innych stylów walki.[/description]

Ittō-Ryū | One-sword Style一刀流
KlasyfikacjaKenjutsu, Styl walki
Wymagania---
Styl walki pojedynczym mieczem z wykorzystaniem jednej ręki. Pozwala on na skuteczne korzystanie z broni bez strat w wydajności wynikających z trzymania broni jedną ręką. Ruchy wolną ręką pomagają nadać ciosom odpowiedniej siły i zachować balans, dzięki czemu może ona zostać wykorzystana do składania pieczęci, bądź też używania innej broni.

Posiadając rangę D w Ittō-Ryū Szermierz jest w stanie korzystać jedynie z krótszych ostrzy.
Posiadając rangę C w Ittō-Ryū użytkownik nie ma problemów z użyciem ostrza dowolnej długości, na które pozwala mu jego siła.
Posiadając rangę B w Ittō-Ryū oraz atut Jednoręczne Składanie Pieczęci szermierz nie ma problemu z jednoczesnym wyprowadzaniem ataków oraz składaniem pieczęci.
Posiadając rangę A w Ittō-Ryū oraz Oburęczność szermierz nie ma problemu z jednoczesnym wyprowadzaniem ataków oraz wykonywaniem skomplikowanych operacji drugą ręką, jak np. rzucanie kunai czy gromadzenie chakry do techniki pokroju Rasengan.
Posiadając rangę S w Ittō-Ryū wojownik operuje bronią tak mocno i precyzyjnie, że wykorzystuje 100% swoich możliwości i nie da się odczuć różnicy, między korzystaniem z broni jedną, bądź dwoma rękami.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu bonusy wynikające z poziomów stylu oraz dodatkowych atutów zostają pominięte zupełnie jak gdyby postać je posiadała. Dodatkowo postać może wykorzystać drugą rękę do posługiwania się innym stylem walki z pełną skutecznością i bez żadnych strat na jakości tamtego stylu niezależnie od percpecji użytkownika tak długo, jak byłoby to możliwe, a w przypadku, gdyby był to styl Taijutsu - także tak, jakby posiadał w nim Specjalizację.

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=一刀流]Ittō-Ryū | One-sword Style[/title]
[pic]https://i.imgur.com/PfTVKR7.png[/pic]
[row title=Klasyfikacja]Kenjutsu, Styl walki[/row]
[row title=Wymagania]---[/row]
[description]Styl walki pojedynczym mieczem z wykorzystaniem jednej ręki. Pozwala on na skuteczne korzystanie z broni bez strat w wydajności wynikających z trzymania broni jedną ręką. Ruchy wolną ręką pomagają nadać ciosom odpowiedniej siły i zachować balans, dzięki czemu może ona zostać wykorzystana do składania pieczęci, bądź też używania innej broni.

[b]Posiadając rangę D w Ittō-Ryū[/b] Szermierz jest w stanie korzystać jedynie z krótszych ostrzy.
[b]Posiadając rangę C w Ittō-Ryū[/b] użytkownik nie ma problemów z użyciem ostrza dowolnej długości, na które pozwala mu jego siła.
[b]Posiadając rangę B w Ittō-Ryū oraz atut Jednoręczne Składanie Pieczęci[/b] szermierz nie ma problemu z jednoczesnym wyprowadzaniem ataków oraz składaniem pieczęci.
[b]Posiadając rangę A w Ittō-Ryū oraz Oburęczność[/b] szermierz nie ma problemu z jednoczesnym wyprowadzaniem ataków oraz wykonywaniem skomplikowanych operacji drugą ręką, jak np. rzucanie kunai czy gromadzenie chakry do techniki pokroju Rasengan.
[b]Posiadając rangę S w Ittō-Ryū[/b] wojownik operuje bronią tak mocno i precyzyjnie, że wykorzystuje 100% swoich możliwości i nie da się odczuć różnicy, między korzystaniem z broni jedną, bądź dwoma rękami.
[b]Posiadając Specjalizację w Bukijutsu[/b] bonusy wynikające z poziomów stylu oraz dodatkowych atutów zostają pominięte zupełnie jak gdyby postać je posiadała. Dodatkowo postać może wykorzystać drugą rękę do posługiwania się innym stylem walki z pełną skutecznością i bez żadnych strat na jakości tamtego stylu niezależnie od percpecji użytkownika tak długo, jak byłoby to możliwe, a w przypadku, gdyby był to styl Taijutsu - także tak, jakby posiadał w nim Specjalizację.[/description]

Jū Hohei | Heavy Infantry重歩兵
KlasyfikacjaYoroijutsu, Styl Walki
WymaganiaPosiadanie zbroi
Specyficzny styl walki, który nie faworyzuje żadnej formy ofensywy czy defensywy. Jego zadaniem jest wspieranie innych styli, gdy użytkownik korzysta z pancerzy. Czyli redukuje ewentualne niedogodności, jakie mogłyby się pojawić podczas korzystania z dodatkowych środków ochrony.

Posiadając Jū Hohei na randze B użytkownik zna swój pancerz na tyle dobrze, że wie, jak się nastawić, by jakiekolwiek zagrożenie trafiło na zbroję i to w miejscach najbardziej na nie odpowiednie. Dodatkowo korzystanie z takich środków ochrony mniej go męczy.
Posiadając Jū Hohei na randze A użytkownik tak dobrze zna swój pancerz, że nie odczuwa efektów ubocznych, które normalnie by się pojawiły podczas jego korzystania. Nie tylko nie męczy się bardziej, ale też pancerz nie ogranicza ruchów postaci, tak długo, póki możliwe jest odpowiednie wykorzystanie pancerza, nie spowalnia. Użytkownik też jest w stanie wykorzystać masę pancerza by wesprzeć ataki wykorzystywanego stylu walki, by zwiększyć siłę np. cięcia.
Posiadając Jū Hohei na randze S jeśli użytkownik swobodnie udźwignie swój pancerz, może w nim próbować wykonywać nawet akrobacje, tak długo, jeśli normalnie byłby w stanie je wykorzystać. Pancerz zdaje się być drugą skórą dla użytkownika, który jest w stanie bez problemu ją zrzucić nawet w odpowiednim momencie bądź wykorzystać konkretny model zbroi na swoją korzyść, np. łapiąc w płaty zbroi wrogą broń tym samym ją unieruchamiając.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu pancerz noszony przez naszą postać, tak długo jak jest do niej dostosowany budową, nie generuje zmęczenia dla użytkującego oraz dzięki doświadczeniu w noszeniu pancerzy zdaje się ważyć tyle ile zwykłe ubranie. Dodatkowo ciosy zadane na taki pancerz, dzięki odpowiedniemu pozycjonowaniu, traktowane są jakby zostały zadane z Siłą o jeden poziom niższą. Ten bonus nie łączy się z innymi podobnymi bonusami do statystyk wynikającymi z innych stylów walki.

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=重歩兵]Jū Hohei | Heavy Infantry[/title]
[pic]https://i.imgur.com/ISSdCNP.png[/pic]
[row title=Klasyfikacja]Yoroijutsu, Styl Walki[/row]
[row title=Wymagania]Posiadanie zbroi[/row]
[description]Specyficzny styl walki, który nie faworyzuje żadnej formy ofensywy czy defensywy. Jego zadaniem jest wspieranie innych styli, gdy użytkownik korzysta z pancerzy. Czyli redukuje ewentualne niedogodności, jakie mogłyby się pojawić podczas korzystania z dodatkowych środków ochrony.

[b]Posiadając Jū Hohei na randze B[/b] użytkownik zna swój pancerz na tyle dobrze, że wie, jak się nastawić, by jakiekolwiek zagrożenie trafiło na zbroję i to w miejscach najbardziej na nie odpowiednie. Dodatkowo korzystanie z takich środków ochrony mniej go męczy.
[b]Posiadając Jū Hohei na randze A[/b] użytkownik tak dobrze zna swój pancerz, że nie odczuwa efektów ubocznych, które normalnie by się pojawiły podczas jego korzystania. Nie tylko nie męczy się bardziej, ale też pancerz nie ogranicza ruchów postaci, tak długo, póki możliwe jest odpowiednie wykorzystanie pancerza, nie spowalnia. Użytkownik też jest w stanie wykorzystać masę pancerza by wesprzeć ataki wykorzystywanego stylu walki, by zwiększyć siłę np. cięcia.
[b]Posiadając Jū Hohei na randze S[/b] jeśli użytkownik swobodnie udźwignie swój pancerz, może w nim próbować wykonywać nawet akrobacje, tak długo, jeśli normalnie byłby w stanie je wykorzystać. Pancerz zdaje się być drugą skórą dla użytkownika, który jest w stanie bez problemu ją zrzucić nawet w odpowiednim momencie bądź wykorzystać konkretny model zbroi na swoją korzyść, np. łapiąc w płaty zbroi wrogą broń tym samym ją unieruchamiając.
[b]Posiadając Specjalizację w Bukijutsu[/b] pancerz noszony przez naszą postać, tak długo jak jest do niej dostosowany budową, nie generuje zmęczenia dla użytkującego oraz dzięki doświadczeniu w noszeniu pancerzy zdaje się ważyć tyle ile zwykłe ubranie. Dodatkowo ciosy zadane na taki pancerz, dzięki odpowiedniemu pozycjonowaniu, traktowane są jakby zostały zadane z Siłą o jeden poziom niższą. Ten bonus nie łączy się z innymi podobnymi bonusami do statystyk wynikającymi z innych stylów walki.[/description]

Kawanonagare | River flow川の流れ
KlasyfikacjaBukijutsu, Styl walki
Wymagania---
Styl walki korzystający z różnorakiej broni drzewcowej, takiej jak kij Bo czy też Naginata. Styl ten polega na utrzymywaniu szermierzy oraz innych wojowników walczących w zwarciu poza zasięgiem, nie pozwolenie im na zbliżenie się i walkę na ich warunkach. Odległość zachowuje się dzięki płynnym ruchom, unikom polegającym na odskokach oraz wykorzystaniu samej broni. Kawanonagare polega przede wszystkim na refleksie, użytkownicy tego stylu inspirują się płynącą rzeką, która nie wymaga siły czy też prędkości aby dotrzeć do celu - wystarczy jedynie poddać się prądowi. Opływać, unikać wszelkich zagrożeń dzięki wykorzystaniu terenu, posiadanej broni, własnej zręczności, znajomości swego ciała i obserwacji ruchów wroga, wyczekując odpowiedniego momentu do ataku. Duże znaczenie w tym wszystkim kryje się w wykorzystaniu broni nie tylko do atakowania, ale również i przemieszczania się.

Posiadając rangę A w Kawanonagare użytkownik jest na tyle zaznajomiony z swą bronią drzewcową, iż doskonale zna jej limity, środek ciężkości, wytrzymałość drzewca jak i własne ciało. Dzięki temu podczas przemieszczania się z pomocą swej broni refleks użytkownika traktowany jest jako nieznacznie większy.
Posiadając rangę S w Kawanonagare użytkownik jest w stanie wykonywać uniki i akrobacje z użyciem włócznie niezależnie od jej rozmiarów tak długo jak ma ku temu możliwości (zarówno fizyczne, jak i przestrzenne). Wiadomo, że w ciasnym korytarzu to się nie uda, jednak skorzystanie ze znacznie dłuższej włóczni na pustym placu? Żaden problem. Na posługiwanie się w akrobatyczny sposób drzewcem nie wpływają również wszelakie modyfikacje nietypowe dla tego rodzaju oręża.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu użytkownik stał się prawdziwym mistrzem w użytkowaniu swojego stylu i kontrolowaniu biegu walki dzięki swoim zgrabnym unikom oraz akrobacjom. Dzięki temu im dłużej trwa walka z użytkownikiem tego stylu tym bardziej przeciwnik daje się porwać w nurt i tempo narzucone przez przeciwnika, z każdą chwilą nieubłaganie tracąc inicjatywe. Tym samym każde 2 tury walki z użytkownikiem tego stylu obniżają przeciwnikowi Szybkość lub Refleks o 1 poziom do minimum 5 podczas korzystania z jego własnego stylu walki. Przerwanie wymiany ciosów na pełen post, resetuje licznik. Ten bonus nie łączy się z innymi podobnymi bonusami do statystyk wynikającymi z innych stylów walki.

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=川の流れ]Kawanonagare | River flow[/title]
[pic]https://i.imgur.com/CDOCXJ8.png[/pic]
[row title=Klasyfikacja]Bukijutsu, Styl walki[/row]
[row title=Wymagania]---[/row]
[description]Styl walki korzystający z różnorakiej broni drzewcowej, takiej jak kij Bo czy też Naginata. Styl ten polega na utrzymywaniu szermierzy oraz innych wojowników walczących w zwarciu poza zasięgiem, nie pozwolenie im na zbliżenie się i walkę na ich warunkach. Odległość zachowuje się dzięki płynnym ruchom, unikom polegającym na odskokach oraz wykorzystaniu samej broni. Kawanonagare polega przede wszystkim na refleksie, użytkownicy tego stylu inspirują się płynącą rzeką, która nie wymaga siły czy też prędkości aby dotrzeć do celu - wystarczy jedynie poddać się prądowi. Opływać, unikać wszelkich zagrożeń dzięki wykorzystaniu terenu, posiadanej broni, własnej zręczności, znajomości swego ciała i obserwacji ruchów wroga, wyczekując odpowiedniego momentu do ataku. Duże znaczenie w tym wszystkim kryje się w wykorzystaniu broni nie tylko do atakowania, ale również i przemieszczania się.

[b]Posiadając rangę A w Kawanonagare[/b] użytkownik jest na tyle zaznajomiony z swą bronią drzewcową, iż doskonale zna jej limity, środek ciężkości, wytrzymałość drzewca jak i własne ciało. Dzięki temu podczas przemieszczania się z pomocą swej broni refleks użytkownika traktowany jest jako nieznacznie większy.
[b]Posiadając rangę S w Kawanonagare[/b] użytkownik jest w stanie wykonywać uniki i akrobacje z użyciem włócznie niezależnie od jej rozmiarów tak długo jak ma ku temu możliwości (zarówno fizyczne, jak i przestrzenne). Wiadomo, że w ciasnym korytarzu to się nie uda, jednak skorzystanie ze znacznie dłuższej włóczni na pustym placu? Żaden problem. Na posługiwanie się w akrobatyczny sposób drzewcem nie wpływają również wszelakie modyfikacje nietypowe dla tego rodzaju oręża.
[b]Posiadając Specjalizację w Bukijutsu[/b] użytkownik stał się prawdziwym mistrzem w użytkowaniu swojego stylu i kontrolowaniu biegu walki dzięki swoim zgrabnym unikom oraz akrobacjom. Dzięki temu im dłużej trwa walka z użytkownikiem tego stylu tym bardziej przeciwnik daje się porwać w nurt i tempo narzucone przez przeciwnika, z każdą chwilą nieubłaganie tracąc inicjatywe. Tym samym każde 2 tury walki z użytkownikiem tego stylu obniżają przeciwnikowi Szybkość lub Refleks o 1 poziom do minimum 5 podczas korzystania z jego własnego stylu walki. Przerwanie wymiany ciosów na pełen post, resetuje licznik. Ten bonus nie łączy się z innymi podobnymi bonusami do statystyk wynikającymi z innych stylów walki.[/description]

Kendō | Way of the Sword剣道
KlasyfikacjaKenjutsu, Styl walki
Wymagania---
Jeden z podstawowych styli walki za pomocą katany. Styl ten znany jest w wielu miejscach na świecie, szczególnie jednak pielęgnowany jest w krajach, w których ciągle silna jest kultura Samurajów, gdyż to właśnie wśród korzeni ich historii swój początek ma Kendō. Jako styl walki, Kendō polega na wykorzystaniu katany bądź podobnego katanie ostrza. Podstawa stylu opiera się na horyzontalnych i wertykalnych cięciach oraz okazjonalnych pchnięciach, głównie wykorzystuje się chwyt dwuręczny dla zwiększonej siły ciosów i pewnego chwytu, niektóre ciosy wykorzystują jednak chwyt jednoręczny. W Kendō ważnym jest siła ramion, bystrość umysłu, praca dolnej partii ciała, obserwacja ruchów przeciwnika oraz stałe reagowanie na wszelkie zmienne, gotowość do kontry jak i utrzymywanie swych przeciwników na odległość ostrza.

Posiadając rangę C w Kendō oraz Siłę na poziomie 7 szermierz jest w stanie korzystać z stylu trzymając broń jedną ręką, sprawia to jednak, iż siła ciosów spada.
Posiadając rangę B w Kendō użytkownik nie ma problemów z użyciem ostrza o długości innej niż katana. Broń jednak nie może być większa od No-Dachi i krótsza od Wakizashi.
Posiadając rangę A w Kendō oraz Refleks i Szybkość na 7 Poziomie szermierz dzięki obserwacji pola bitwy i wielozadaniowości swego stylu, nieznacznie szybciej reaguje na ruchy innych uczestników potyczki.
Posiadając rangę S w Kendō oraz Refleks na 8 poziomie wojownik potrafi zablokować nadlatującą strzałę/bełt/pocisk o ile wie skąd zagrozenie nadlatuje.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu dzięki swojemu doświadczeniu oraz znajomości podstawowego stylu, ranga Kendō jest traktowana jaka o jeden większa przy starciu z innymi stylami bukijutsu.

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=剣道]Kendō | Way of the Sword[/title]
[pic]https://i.imgur.com/gVTFMBL.png[/pic]
[row title=Klasyfikacja]Kenjutsu, Styl walki[/row]
[row title=Wymagania]---[/row]
[description]Jeden z podstawowych styli walki za pomocą katany. Styl ten znany jest w wielu miejscach na świecie, szczególnie jednak pielęgnowany jest w krajach, w których ciągle silna jest kultura Samurajów, gdyż to właśnie wśród korzeni ich historii swój początek ma Kendō. Jako styl walki, Kendō polega na wykorzystaniu katany bądź podobnego katanie ostrza. Podstawa stylu opiera się na horyzontalnych i wertykalnych cięciach oraz okazjonalnych pchnięciach, głównie wykorzystuje się chwyt dwuręczny dla zwiększonej siły ciosów i pewnego chwytu, niektóre ciosy wykorzystują jednak chwyt jednoręczny. W Kendō ważnym jest siła ramion, bystrość umysłu, praca dolnej partii ciała, obserwacja ruchów przeciwnika oraz stałe reagowanie na wszelkie zmienne, gotowość do kontry jak i utrzymywanie swych przeciwników na odległość ostrza.

[b]Posiadając rangę C w Kendō oraz Siłę na poziomie 7[/b] szermierz jest w stanie korzystać z stylu trzymając broń jedną ręką, sprawia to jednak, iż siła ciosów spada.
[b]Posiadając rangę B w Kendō[/b] użytkownik nie ma problemów z użyciem ostrza o długości innej niż katana. Broń jednak nie może być większa od No-Dachi i krótsza od Wakizashi.
[b]Posiadając rangę A w Kendō oraz Refleks i Szybkość na 7 Poziomie[/b] szermierz dzięki obserwacji pola bitwy i wielozadaniowości swego stylu,   nieznacznie szybciej reaguje na ruchy innych uczestników potyczki.
[b]Posiadając rangę S w Kendō oraz Refleks na 8 poziomie [/b] wojownik potrafi zablokować nadlatującą strzałę/bełt/pocisk o ile wie skąd zagrozenie nadlatuje.
[b]Posiadając Specjalizację w Bukijutsu[/b] dzięki swojemu doświadczeniu oraz znajomości podstawowego stylu, ranga Kendō jest traktowana jaka o jeden większa przy starciu z innymi stylami bukijutsu.[/description]

Kimyōnaryū | Styleless奇妙な流
KlasyfikacjaKenjutsu, Styl Walki
WymaganiaBrak innego stylu walki Kenjutsu
DodatkowePosiadając ów styl walki, nie można opanować obok niego innych stylów Kenjutsu
Styl, którego nie ma. Nieuznawany, ale istniejący. Jack-of-all-trades. Sposób walki bez narzucanych z góry wytycznych, bez wyuczonych pozycji czy konkretnych ciosów. Każda osoba praktykująca go jest w stanie zaadaptować go pod siebie, zaś dwie osoby posługujące się nim nigdy nie zawalczą tak samo. Brak ukierunkowania sprawia, że uderzenia wykonane w tym stylu są słabsze i mniej efektywne niż wykonane przez osoby innych szkół. W zamian za to styl ten jest w stanie zapożyczyć od innych technikę i poszczególne ciosy, przez co możliwe jest ich imitowanie. Każdy wojownik szyje go własnymi nićmi porzucając ogólnie pojętą skuteczność na rzecz uniwersalności i szerszej gamy możliwości.

Posiadając rangę S Kimyōnaryū możliwe staje się zapożyczanie efektów oferowanych przez inne style walki. By zaadaptować takowe do swojego, należy mieć styczność ze stylem "pożyczanym" - czy to mogąc go obserwować przez dłuższy czas, walcząc przeciw osobie posługującej się nim lub znajdując nauczyciela.
Specjalna zasada #1: styl ten zmienia się wraz z walczącym i po pewnym czasie niewykluczone, by przerodził się w zupełnie nowy sposób walki odznaczający się unikalnością. Możliwe jest wtedy opracowanie na jego podstawie nowej szkoły walki. Kimyōnaryū zamienia się wtedy w rzeczony styl. Jego ranga wynosi tyle, ile wynosiłoby podzielenie obecnej rangi Kimyōnaryū na dwa (zaokrąglając wynik w dół). Nie można po tym ponownie rozwijać Kimyōnaryū. Wszelakie nauczone sztuki zapożyczone z innych stylów przepadają, o ile nowy styl walki nie twierdzi inaczej.
Specjalna zasada #2: inną możliwością jest nauczenie się już istniejącego stylu walki na miejsce Kimyōnaryū. Ze względu na jego uniwersalność, opanowanie na jego miejsce innego stylu jest prostsze. Jak we wcześniejszym wypadku, po zastąpieniu Kimyōnaryū nowym stylem, jego poziom jest równy poziomowi Kimyōnaryū podzielonemu na dwa i zaokrąglonemu w dół. Nie można po tym ponownie rozwijać Kimyōnaryū. Wszelakie nauczone ataki zapożyczone z innych stylów przepadają, o ile nowy styl walki nie twierdzi inaczej.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu ranga stylu, który wyewoluował z Kimyonaryu nie jest dłużej dzielona na dwa a wynosi dokładnie tyle ile ranga stylu pierwotnego.
Średni zwójOrganizacja Burēdo
Średni zwójSabataya Shuten
Średni zwój---
Średni zwój---
Średni zwój---

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=奇妙な流]Kimyōnaryū | Styleless[/title]
[pic zwoj=5 rank=A]https://i.imgur.com/Th2HIkn.gif[/pic]
[row title=Klasyfikacja]Kenjutsu, Styl Walki[/row]
[row title=Wymagania]Brak innego stylu walki Kenjutsu[/row]
[row title=Dodatkowe]Posiadając ów styl walki, nie można opanować obok niego innych stylów Kenjutsu[/row]
[description]Styl, którego nie ma. Nieuznawany, ale istniejący. Jack-of-all-trades. Sposób walki bez narzucanych z góry wytycznych, bez wyuczonych pozycji czy konkretnych ciosów. Każda osoba praktykująca go jest w stanie zaadaptować go pod siebie, zaś dwie osoby posługujące się nim nigdy nie zawalczą tak samo. Brak ukierunkowania sprawia, że uderzenia wykonane w tym stylu są słabsze i mniej efektywne niż wykonane przez osoby innych szkół. W zamian za to styl ten jest w stanie zapożyczyć od innych technikę i poszczególne ciosy, przez co możliwe jest ich imitowanie. Każdy wojownik szyje go własnymi nićmi porzucając ogólnie pojętą skuteczność na rzecz uniwersalności i szerszej gamy możliwości.

[b]Posiadając rangę S Kimyōnaryū[/b] możliwe staje się zapożyczanie efektów oferowanych przez inne style walki. By zaadaptować takowe do swojego, należy mieć styczność ze stylem "pożyczanym" - czy to mogąc go obserwować przez dłuższy czas, walcząc przeciw osobie posługującej się nim lub znajdując nauczyciela. 
[b]Specjalna zasada #1:[/b] styl ten zmienia się wraz z walczącym i po pewnym czasie niewykluczone, by przerodził się w zupełnie nowy sposób walki odznaczający się unikalnością. Możliwe jest wtedy opracowanie na jego podstawie nowej szkoły walki. Kimyōnaryū zamienia się wtedy w rzeczony styl. Jego ranga wynosi tyle, ile wynosiłoby podzielenie obecnej rangi Kimyōnaryū na dwa (zaokrąglając wynik w dół). Nie można po tym ponownie rozwijać Kimyōnaryū. Wszelakie nauczone sztuki zapożyczone z innych stylów przepadają, o ile nowy styl walki nie twierdzi inaczej.
[b]Specjalna zasada #2:[/b] inną możliwością jest nauczenie się już istniejącego stylu walki na miejsce Kimyōnaryū. Ze względu na jego uniwersalność, opanowanie na jego miejsce innego stylu jest prostsze. Jak we wcześniejszym wypadku, po zastąpieniu Kimyōnaryū nowym stylem, jego poziom jest równy poziomowi Kimyōnaryū podzielonemu na dwa i zaokrąglonemu w dół. Nie można po tym ponownie rozwijać Kimyōnaryū. Wszelakie nauczone ataki zapożyczone z innych stylów przepadają, o ile nowy styl walki nie twierdzi inaczej.
[b]Posiadając Specjalizację w Bukijutsu[/b] ranga stylu, który wyewoluował z Kimyonaryu nie jest dłużej dzielona na dwa a wynosi dokładnie tyle ile ranga stylu pierwotnego.[/description]

Kojiki no Omo no Odori | The dance of the beggar lord乞食の主の踊り
KlasyfikacjaBukijutsu, Styl walki
Wymagania---
Styl walki stworzony został na początku z myślą o tych, których nie stać na zakup broni. Chociaż dla wielu z nich otwartą drogą wciąż pozostawało Taijutsu tak ci, którzy byli zbyt słabi by poradzić sobie w bezpośrednim starciu, a jednocześnie zbyt biedni by zakupić broń, stworzyli właśnie ten styl. W odróżnieniu od typowych szkół, nie uczy on władania mieczem i nauki finezyjnych ataków nim. Nie szkoli też w miotaniu shurikenami z niebywałą precyzją. Zamiast tego naucza czegoś bardzo prostego, a zarazem cennego - wszystko jest twoją bronią. Miecz, kij od szczotki, pusta butelka czy cegłówka. Styl ten pozwala wykorzystać każde element otoczenia jako niekonwencjonalną broń do walki w zwarciu lub na dystans w myśl zasady złap i zabij, nim zabiją ciebie.

Chociaż początkowo styl ten został stworzony przez biednych dla biednych, tak wielu mało utalentowanych adeptów szkół walk również się na niego przerzuciło. Jesteś kiepski w walce mieczem? Nic straconego, nadrobisz atakując przeciwnika z pomocą włóczni, gdy ten się tego nie spodziewa. Styl ten nie uczy żadnych specjalnych technik, nie wzmacnia żadnych podstaw ani zachowań podczas walki. Jedynym co daje ten styl jest sam fakt posiadania umiejętności użycia rozmaitego oręża.

Z tego powodu walka na miecze z użytkownikiem Kenjutsu, najpewniej skończy się porażką dla użytkownika tego stylu. Bo nie chodzi w nim o to, by być lepszym szermierzem, a o to by być cwańszym szczurem. Tym samym styl ten w kontekście walki z użytkownikiem stylu skupiającego się na tej samej broni, której aktualnie używamy, traktujemy jak o 2 rangi niższy. Czyli jeśli walczymy krótkim kijem od szczotki w sposób przypominający szermierkę, a mamy styl na poziomie S, w starciu z szermierzem nasz styl traktowany jest tak, jakby miał poziom B. W przypadku walki z jakimkolwiek innym stylem walki, traktowany jest jak o rangę słabszy (czyli np. zamiast jako S, jako A).

Posiadając rangę B w Kojiki no Omo no Odori możemy wykorzystywać ten styl w korzystaniu z broni dystansowych.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu styl ten traktowany jest na równi w starciu z każdym innym stylem.
Duży Zwój---
Duży Zwój---
Duży Zwój---

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=乞食の主の踊り]Kojiki no Omo no Odori | The dance of the beggar lord[/title]
[pic zwoj=5 rank=A]https://i.imgur.com/nEZYxFn.png[/pic]
[row title=Klasyfikacja]Bukijutsu, Styl walki[/row]
[row title=Wymagania]---[/row]
[description]Styl walki stworzony został na początku z myślą o tych, których nie stać na zakup broni. Chociaż dla wielu z nich otwartą drogą wciąż pozostawało Taijutsu tak ci, którzy byli zbyt słabi by poradzić sobie w bezpośrednim starciu, a jednocześnie zbyt biedni by zakupić broń, stworzyli właśnie ten styl. W odróżnieniu od typowych szkół, nie uczy on władania mieczem i nauki finezyjnych ataków nim. Nie szkoli też w miotaniu shurikenami z niebywałą precyzją. Zamiast tego naucza czegoś bardzo prostego, a zarazem cennego - wszystko jest twoją bronią. Miecz, kij od szczotki, pusta butelka czy cegłówka. Styl ten pozwala wykorzystać każde element otoczenia jako niekonwencjonalną broń do walki w zwarciu lub na dystans w myśl zasady złap i zabij, nim zabiją ciebie.

Chociaż początkowo styl ten został stworzony przez biednych dla biednych, tak wielu mało utalentowanych adeptów szkół walk również się na niego przerzuciło. Jesteś kiepski w walce mieczem? Nic straconego, nadrobisz atakując przeciwnika z pomocą włóczni, gdy ten się tego nie spodziewa. Styl ten nie uczy żadnych specjalnych technik, nie wzmacnia żadnych podstaw ani zachowań podczas walki. Jedynym co daje ten styl jest sam fakt posiadania umiejętności użycia rozmaitego oręża.

Z tego powodu walka na miecze z użytkownikiem Kenjutsu, najpewniej skończy się porażką dla użytkownika tego stylu. Bo nie chodzi w nim o to, by być lepszym szermierzem, a o to by być cwańszym szczurem. Tym samym styl ten w kontekście walki z użytkownikiem stylu skupiającego się na tej samej broni, której aktualnie używamy, traktujemy jak o 2 rangi niższy. Czyli jeśli walczymy krótkim kijem od szczotki w sposób przypominający szermierkę, a mamy styl na poziomie S, w starciu z szermierzem nasz styl traktowany jest tak, jakby miał poziom B. W przypadku walki z jakimkolwiek innym stylem walki, traktowany jest jak o rangę słabszy (czyli np. zamiast jako S, jako A).

[b]Posiadając rangę B w Kojiki no Omo no Odori[/b] możemy wykorzystywać ten styl w korzystaniu z broni dystansowych.
[b]Posiadając Specjalizację w Bukijutsu[/b] styl ten traktowany jest na równi w starciu z każdym innym stylem.[/description]

Nagurujutsu | The Art of Beating殴る術
KlasyfikacjaBukijutsu, Styl walki
Wymagania---
Styl walki przy użyciu kanabō, pałki, kija, deski z gwoździem, sztachety wyrwanej z płotu i tym podobne. Historycznie, Nagurujutsu swoimi korzeniami sięga sztuki władania właśnie kanabō, jednak z czasem sztuka została zdegradowana do prostego acz skutecznego mordobicia. Dzisiaj z bronią tego typu utożsamia się podrzędnych rabusiów i bandytów, którzy jednak nie są specjalistami w posługiwaniu się nawet tak prostą bronią. Mimo, że nie uświadczymy nigdzie dojo szkolącego w tej dziedzinie, to czas spędzony na ćwiczeniu szybkich i silnych uderzeń procentuje bardzo dużą skutecznością w prawdziwym starciu. W praktyce, różnicę miedzy wyszkolonym wojownikiem, a amatorem można dostrzec gołym okiem. Mimo, że Nagurujutsu nie ma bogatego wachlarza ciosów, to cała tajemnica polega na odpowiednim angażowaniu całego ciała w każde kolejne uderzenie, aby wydobyć z nich maksymalną moc. Wraz z polepszaniem swoich umiejętności, adept - najczęściej samouk, uczy się atakować nie tylko wysokość torsu i głowy, ale również bioder, ud czy łydek przeciwnika. Dzięki temu staje się on bardziej nieprzewidywalny, a styl wbrew pozornej prostocie nabiera głębi. Ostatecznie, mistrz w dziedzinie Nagurujutsu jest w stanie zadawać dynamiczne i potężne uderzenia z praktycznie każdej pozycji na dowolny sektor ciała przeciwnika. Potrafi również zaadaptować swój styl walki do oponenta, modyfikując rodzaj swoich uderzeń w taki sposób, aby wykorzystać dostrzeżone słabości wroga. Domyślnie styl angażuje obie ręce, lecz dla wprawnego wojownika nie jest problemem dzierżenie broni tego stylu w jednej ręce, nie tracąc przy tym na skuteczności lub szybkości. Użytkownik potrafi dopasować się do wolniejszych, lecz wytrzymalszych przeciwników. Może zmodyfikować swój styl walki do wykonywania bardziej obszernych zamachów, które niosą ze sobą większą siłę uderzenia. Użytkownik potrafi również dopasować się do szybszych i zwinniejszych, lecz mniej wytrzymałych przeciwników. Może zmodyfikować swój styl walki do wykonywania krótszych i mniej sygnalizowanych uderzeń, skracając czas pomiędzy kolejnymi uderzeniami i tym samym zwiększając szybkość natarcia.

Posiadając Specjalizację w Bukijutsu jesteśmy w stanie jeszcze bardziej wyodrębnić dwie ścieżki tego stylu walki. Możemy zadawać bardziej finezyjne i szybkie ciosy za pomocą jednej ręki sprawiające że przeciwnik ma trudności z rozpoznaniem naszego ataku - co skutkuje niemożliwością przewidzenia stylu przez Dōjutsu czy inne zdolności. Możemy jednak zamiast tego zadawać wolniejsze ale potężne dwuręczne uderzenia które gwarantują złamanie kości przy czystym uderzeniu w kogoś kogo Wytrzymałość jest niższa od 7

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=殴る術 ]Nagurujutsu | The Art of Beating[/title]
[pic]https://i.imgur.com/aMTafIE.png[/pic]
[row title=Klasyfikacja]Bukijutsu, Styl walki[/row]
[row title=Wymagania]---[/row]
[description]Styl walki przy użyciu kanabō, pałki, kija, deski z gwoździem, sztachety wyrwanej z płotu i tym podobne. Historycznie, Nagurujutsu swoimi korzeniami sięga sztuki władania właśnie kanabō, jednak z czasem sztuka została zdegradowana do prostego acz skutecznego mordobicia. Dzisiaj z bronią tego typu utożsamia się podrzędnych rabusiów i bandytów, którzy jednak nie są specjalistami w posługiwaniu się nawet tak prostą bronią. Mimo, że nie uświadczymy nigdzie dojo szkolącego w tej dziedzinie, to czas spędzony na ćwiczeniu szybkich i silnych uderzeń procentuje bardzo dużą skutecznością w prawdziwym starciu. W praktyce, różnicę miedzy wyszkolonym wojownikiem, a amatorem można dostrzec gołym okiem. Mimo, że Nagurujutsu nie ma bogatego wachlarza ciosów, to cała tajemnica polega na odpowiednim angażowaniu całego ciała w każde kolejne uderzenie, aby wydobyć z nich maksymalną moc. Wraz z polepszaniem swoich umiejętności, adept - najczęściej samouk, uczy się atakować nie tylko wysokość torsu i głowy, ale również bioder, ud czy łydek przeciwnika. Dzięki temu staje się on bardziej nieprzewidywalny, a styl wbrew pozornej prostocie nabiera głębi. Ostatecznie, mistrz w dziedzinie Nagurujutsu jest w stanie zadawać dynamiczne i potężne uderzenia z praktycznie każdej pozycji na dowolny sektor ciała przeciwnika. Potrafi również zaadaptować swój styl walki do oponenta, modyfikując rodzaj swoich uderzeń w taki sposób, aby wykorzystać dostrzeżone słabości wroga. Domyślnie styl angażuje obie ręce, lecz dla wprawnego wojownika nie jest problemem dzierżenie broni tego stylu w jednej ręce, nie tracąc przy tym na skuteczności lub szybkości. Użytkownik potrafi dopasować się do wolniejszych, lecz wytrzymalszych przeciwników. Może zmodyfikować swój styl walki do wykonywania bardziej obszernych zamachów, które niosą ze sobą większą siłę uderzenia. Użytkownik potrafi również dopasować się do szybszych i zwinniejszych, lecz mniej wytrzymałych przeciwników. Może zmodyfikować swój styl walki do wykonywania krótszych i mniej sygnalizowanych uderzeń, skracając czas pomiędzy kolejnymi uderzeniami i tym samym zwiększając szybkość natarcia.

[b]Posiadając Specjalizację w Bukijutsu[/b] jesteśmy w stanie jeszcze bardziej wyodrębnić dwie ścieżki tego stylu walki. Możemy zadawać bardziej finezyjne i szybkie ciosy za pomocą jednej ręki sprawiające że przeciwnik ma trudności z rozpoznaniem naszego ataku - co skutkuje niemożliwością przewidzenia stylu przez Dōjutsu czy inne zdolności. Możemy jednak zamiast tego zadawać wolniejsze ale potężne dwuręczne uderzenia które gwarantują złamanie kości przy czystym uderzeniu w kogoś kogo Wytrzymałość jest niższa od 7[/description]

Ninpō: Bukijutsu | Ninja Art: Weapon Techniques忍法・武器術
KlasyfikacjaShurikenjutsu, Kenjutsu, Styl walki
Wymagania---
Każdy shinobi posiada podstawowe wykształcenie w zakresie korzystania z najbardziej klasycznych broni shinobi, takich jak kunai, shurikeny czy miecze. Dzięki temu jest w stanie miotać bronią na przeciętny dystans w sposób niezbyt wyróżniający się, z przeciętną szybkością, czy też walczyć mieczem czy kunai w zwarciu bez większych problemów i na pewno z jakimś doświadczeniem większym niż typowy amator. Ot, zwykłe wyszkolenie w najbardziej typowych broniach shinobi. Problemem jest starcie z kimś, kto specjalizuje się w konkretnym typie ekwipunku. Wówczas styl ten traktuje się jakby posiadał o jedną rangę niżej.

Styl ten dotyczy tylko shurikenów (zwykłych i dużych), kunai czy walki mieczem.

Posiadając Specjalizacje w Bukijutsu styl nie jest dłużej traktowany jak by był o rangę niższy od styli specjalizując się w konkretnych typach ekwipunku.

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=忍法・武器術]Ninpō: Bukijutsu | Ninja Art: Weapon Techniques[/title]
[pic]https://i.imgur.com/aH37sTO.png[/pic]
[row title=Klasyfikacja]Shurikenjutsu, Kenjutsu, Styl walki[/row]
[row title=Wymagania]---[/row]
[description]Każdy shinobi posiada podstawowe wykształcenie w zakresie korzystania z najbardziej klasycznych broni shinobi, takich jak kunai, shurikeny czy miecze. Dzięki temu jest w stanie miotać bronią na przeciętny dystans w sposób niezbyt wyróżniający się, z przeciętną szybkością, czy też walczyć mieczem czy kunai w zwarciu bez większych problemów i na pewno z jakimś doświadczeniem większym niż typowy amator. Ot, zwykłe wyszkolenie w najbardziej typowych broniach shinobi. Problemem jest starcie z kimś, kto specjalizuje się w konkretnym typie ekwipunku. Wówczas styl ten traktuje się jakby posiadał o jedną rangę niżej.

[b]Styl ten dotyczy tylko shurikenów (zwykłych i dużych), kunai czy walki mieczem.[/b]

[b]Posiadając Specjalizacje w Bukijutsu[/b] styl nie jest dłużej traktowany jak by był o rangę niższy od styli specjalizując się w konkretnych typach ekwipunku.[/description]

Ninpō: Jū no buki | Ninja Art: Gun weapon Techniques忍法・銃の武器
KlasyfikacjaBukijutsu, Styl walki
Niektórzy shinobi specjalizują się w walce przy pomocy wyposażenia w postaci wszelkiego rodzaju wyrzutni, małych bądź dużych, kojarzonych zwykle z prostszymi mechanizmami chowanymi w marionetkach w tym wypadku zaadaptowanych do normalnego użytkowania. Wyrzutnie zazwyczaj skupiają się na walce krótki bądź średni dystans (zależnie od wyrzutni, możliwe jest stworzenie dalekodystansowej) przy wykorzystywaniu standardowej lub zmodyfikowanej amunicji takiej jak senbony, kunaie, shurikeny czy bomby. Taki ninja jest również w stanie wykorzystywać i utrzymywać w dobrym stanie wyrzutnie stworzone przez siebie bądź innych majsterkowiczów. Skomplikowanie i potencjał wykorzystywanej/stworzonej broni zależy od przedmiotu stworzonego przy pomocy dziedziny Shokunin-waza.

Posiadając rangę D w Jū no Buki użytkownik jest w stanie walczyć przy pomocy jednej małej broni. (np: automatyczna wyrzutnia senbon)
Posiadając rangę C w Jū no Buki użytkownik jest w stanie walczyć przy pomocy jednej średniej broni. (np: karabin na kunaie, kusze)
Posiadając rangę B w Jū no Buki użytkownik jest w stanie walczyć przy pomocy jednej dużej broni.
Posiadając atut Jednoręczne Składanie Pieczęci użytkownik nie ma problemu z jednoczesnym celowaniem oraz wykonywaniem skomplikowanych operacji drugą ręką, jak np składanie pieczęci czy dodatkowe rzucanie kunai.
Posiadając rangę S w Jū no Buki oraz Oburęczność użytkownik jest w stanie wykorzystywać dwie małe bądź średnie bronie jednocześnie, zachowując przy tym pełną sprawność.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu ogromna wiedza użytkownika z zakresu wyrzutni pocisków sprawia, że jest w stanie posiadając odpowiednie surowce - zakonserwować oraz naprawić posiadaną przez siebie broń. Pod warunkiem posiadania odpowiednich materiałów użytkownik tego stylu jest również w stanie złożyć sobie prowizoryczną broń, która w zależności od poświęconego czasu utrzymać się może od jednego użycia, aż po cały wątek.

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=忍法・銃の武器]Ninpō: Jū no buki | Ninja Art: Gun weapon Techniques[/title]
[pic]https://imgur.com/sif6dch.png[/pic]
[row title=Klasyfikacja]Bukijutsu, Styl walki[/row]
[description]
Niektórzy shinobi specjalizują się w walce przy pomocy wyposażenia w postaci wszelkiego rodzaju wyrzutni, małych bądź dużych, kojarzonych zwykle z prostszymi mechanizmami chowanymi w marionetkach w tym wypadku zaadaptowanych do normalnego użytkowania. Wyrzutnie zazwyczaj skupiają się na walce krótki bądź średni dystans (zależnie od wyrzutni, możliwe jest stworzenie dalekodystansowej) przy wykorzystywaniu standardowej lub zmodyfikowanej amunicji takiej jak senbony, kunaie, shurikeny czy bomby. Taki ninja jest również w stanie wykorzystywać i utrzymywać w dobrym stanie wyrzutnie stworzone przez siebie bądź innych majsterkowiczów. Skomplikowanie i potencjał wykorzystywanej/stworzonej broni zależy od przedmiotu stworzonego przy pomocy dziedziny Shokunin-waza.

[b]Posiadając rangę D w Jū no Buki[/b] użytkownik jest w stanie walczyć przy pomocy jednej małej broni. (np: automatyczna wyrzutnia senbon)
[b]Posiadając rangę C w Jū no Buki[/b] użytkownik jest w stanie walczyć przy pomocy jednej średniej broni. (np: karabin na kunaie, kusze)
[b]Posiadając rangę B w Jū no Buki[/b] użytkownik jest w stanie walczyć przy pomocy jednej dużej broni.
[b]Posiadając atut Jednoręczne Składanie Pieczęci[/b] użytkownik nie ma problemu z jednoczesnym celowaniem oraz wykonywaniem skomplikowanych operacji drugą ręką, jak np składanie pieczęci czy dodatkowe rzucanie kunai.
[b]Posiadając rangę S w Jū no Buki oraz Oburęczność[/b] użytkownik jest w stanie wykorzystywać dwie małe bądź średnie bronie jednocześnie, zachowując przy tym pełną sprawność.
[b]Posiadając Specjalizację w Bukijutsu[/b] ogromna wiedza użytkownika z zakresu wyrzutni pocisków sprawia, że jest w stanie posiadając odpowiednie surowce - zakonserwować oraz naprawić posiadaną przez siebie broń.  Pod warunkiem posiadania odpowiednich materiałów użytkownik tego stylu jest również w stanie złożyć sobie prowizoryczną broń, która w zależności od poświęconego czasu utrzymać się może od jednego użycia, aż po cały wątek.[/description]

Niten'ichi-ryū | Two heavens as one二天一流­
KlasyfikacjaKenjutsu, Styl walki
WymaganiaOburęczność, Refleks 6
Strategia walki opracowana na bazie doskonałej sztuki walki jednym mieczem, rozwinięta o wykorzystanie w walce drugiego miecza. Zazwyczaj skupia się na wykorzystaniu dwóch bliźniaczych mieczy, wyważonych tak samo, lub jednego dłuższego, a drugiego krótszego jak na przykład duet Daishō, czyli katana i wakizashi. Prawdziwi mistrzowie tej sztuki walki są w stanie nawet bezbłędnie operować mieczem o dwóch ostrzach.

Cechy stylu:
  • Styl opiera się na walce dwoma mieczami, zwykle bardzo się od siebie nieróżniącymi pod względem budowy i wykonania.
  • Styl nie ma preferencji w kwestii wykonywanych rodzajów ataków, mogą to być zarówno pchnięcia jak i cięcia.
  • Nie ma preferencji w kwestii przewagi siły czy szybkości w trakcie walki, a na refleksie, by zgrabnie łączyć ataki w serie lub kombinacje. Użytkownik tego stylu wykona więcej ataków, utrudniając bądź wymuszając na swoim oponencie wzmożoną obronę.
  • Walka dwoma mieczami przy pomocy tego stylu może polegać zarówno na wykonywaniu ataków naprzemiennie obiema rękoma lub obiema na raz, zwiększając przy tym siłę ataku dzięki wykorzystaniu obu rąk.
  • W trakcie walki jedną bronią użytkownik nie osiąga pełni swojego potencjału i zdolności. Nie oznacza to natomiast, że nie potrafi walczyć jednym mieczem. Nie jest w tym jednak mistrzem. W takim wypadku ten styl walki jest traktowany jak by był o 2 rangi niższy.
Posiadając rangę C w Niten'ichi-ryū użytkownik posiada możliwość walki mieczem podwójnym, czyli takim, który ma dwa ostrza, po jednym na każdym końcu.
Posiadająć rangę B w Niten'ichi-ryū użytkownik może walczyć dwoma ostrzami tej samej długości
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu grad ataków oraz potężne ataki dwiema broniami są już na tyle silne że sprawiają iż osoba próbująca blokować tego typu ataki, traktowana jest jak gdyby posiadała styl walki niższy o jedną rangę niż ten aktualnie posiadany.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu oraz Siłę o maksymalnie 2 poziomy niższą od przeciwnika ataki stają się na tyle ciężkie w blokowaniu że osoba nie posiadająca jakiegoś stylu walki nie jest w stanie ich blokować i wszystkie próby bloku są automatycznie przełamywane.

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=二天一流­]Niten'ichi-ryū | Two heavens as one[/title]
[pic]https://imgur.com/wJdSIBQ.png[/pic]
[row title=Klasyfikacja]Kenjutsu, Styl walki[/row]
[row title=Wymagania]Oburęczność, Refleks 6[/row][description]
Strategia walki opracowana na bazie doskonałej sztuki walki jednym mieczem, rozwinięta o wykorzystanie w walce drugiego miecza. Zazwyczaj skupia się na wykorzystaniu dwóch bliźniaczych mieczy, wyważonych tak samo, lub jednego dłuższego, a drugiego krótszego jak na przykład duet Daishō, czyli katana i wakizashi. Prawdziwi mistrzowie tej sztuki walki są w stanie nawet bezbłędnie operować mieczem o dwóch ostrzach. 

[b]Cechy stylu:[/b]
[list][*]Styl opiera się na walce dwoma mieczami, zwykle bardzo się od siebie nieróżniącymi pod względem budowy i wykonania.
[*]Styl nie ma preferencji w kwestii wykonywanych rodzajów ataków, mogą to być zarówno pchnięcia jak i cięcia.
[*]Nie ma preferencji w kwestii przewagi siły czy szybkości w trakcie walki, a na refleksie, by zgrabnie łączyć ataki w serie lub kombinacje. Użytkownik tego stylu wykona więcej ataków, utrudniając bądź wymuszając na swoim oponencie wzmożoną obronę.
[*]Walka dwoma mieczami przy pomocy tego stylu może polegać zarówno na wykonywaniu ataków naprzemiennie obiema rękoma lub obiema na raz, zwiększając przy tym siłę ataku dzięki wykorzystaniu obu rąk.
[*]W trakcie walki jedną bronią użytkownik nie osiąga pełni swojego potencjału i zdolności. Nie oznacza to natomiast, że nie potrafi walczyć jednym mieczem. Nie jest w tym jednak mistrzem. W takim wypadku ten styl walki jest traktowany jak by był o 2 rangi niższy.[/list]

[b]Posiadając rangę C w Niten'ichi-ryū[/b] użytkownik posiada możliwość walki mieczem podwójnym, czyli takim, który ma dwa ostrza, po jednym na każdym końcu.
[b]Posiadająć rangę B w Niten'ichi-ryū[/b] użytkownik może walczyć dwoma ostrzami tej samej długości 
[b]Posiadając Specjalizację w Bukijutsu[/b] grad ataków oraz potężne ataki dwiema broniami są już na tyle silne że sprawiają iż osoba próbująca blokować tego typu ataki, traktowana jest jak gdyby posiadała styl walki niższy o jedną rangę niż ten aktualnie posiadany.
[b]Posiadając Specjalizację w Bukijutsu oraz Siłę o maksymalnie 2 poziomy niższą od przeciwnika[/b] ataki stają się na tyle ciężkie w blokowaniu że osoba nie posiadająca jakiegoś stylu walki nie jest w stanie ich blokować i wszystkie próby bloku są automatycznie przełamywane.[/description]

Saiyunryū | Broken Cloud Style砕雲流
KlasyfikacjaKenjutsu, Styl walki
WymaganiaWytrzymałość 6 i Refleks 6
Wielu widzi miecz jako narzędzie do wyprowadzania śmiertelnych pchnięć i zabójczych uderzeń. Nawet sama nazwa, implikująca zdolność do "łamania chmur", czegoś z definicji niełamliwego, mogłoby sugerować, że Saiyunryū jest kolejną szkołą skupionej na zadawaniu obrażeń, utylizując "jedyne, słuszne i szybkie podejście". Prawda jest jednak zupełnie inna - Saiyunryū nie dba o ofensywę. Nie swoją w każdym razie. Po co trudzić się z próbą wyprowadzenia kontry, kiedy można poczekać kilka minut, aż przeciwnik sam nie będzie w stanie ustawić dobrze miecza do bloku? Poprzez utylizowanie własnej Wytrzymałości - zarówno tej odpowiadającej za długość czasu, w trakcie którego można bez problemu działać z pełną siłą, jak i zdolność do przyjęcia na siebie jednego czy dwóch pchnięć, styl też sprawdza się nie tylko przeciw osobom stawiającym jedynie na prędkość, ale również przeciw tym wojownikom, jacy nie są w stanie utrzymać miecza przez więcej niż kilka minut.

Saiyunryū skupia się na bardzo specyficznej pracy klingi, jaka została wypracowana do tylko jednego celu - trzymania gardy. Gardy, której, w czystej teorii przynajmniej, nie da się przełamać. Pełni ona dwie zasadnicze role. Pozornie niewiele znaczące przechylenie sztychu czy przesunięcie ostrza o kilka milimetrów jest w stanie wyrównać szanse w obronie przed szybszymi przeciwnikami. Co więcej, wykorzystywanie oszczędnych bloków i zbić pozwala na większą oszczędność własnej energii w stosunku do przeciwnika. Na sam koniec zaś można wspomnieć również o specyficznej pracy ostrza, jaka sprawia, że garda użytkownika Saiyunryū jest na tyle ciężka do przebicia, że utrudnia ona zadanie pełnych obrażeń nawet pomimo przebicia się przez nią. Tracą one na swej sile i skuteczności na tyle, że nawet po dosięgnięciu użytkownika stylu, są one mniej odczuwalne - czy to przez redukcję głębokości rany, czy skierowanie jej w bok, gdzie zada mniejsze szkody.

Posiadając rangę B w Saiyunryū używanie stylu walki, poprzez wyrobioną technikę, męczy mniej niż zazwyczaj.
Posiadając rangę S w Saiyunryū oraz Refleks 7, możliwe staje się nadążenie za każdym przeciwnikiem w kwestii trzymanej obrony tak długo, jak nie używa on wspomagań zwiększających Szybkość. Szybkość czy Refleks wpływają na efektywność tej obrony.
Posiadając rangę S w Saiyunryū oraz Wytrzymałość 10, korzystanie z ów stylu walki osoby nie męczy. Dalej jednak może odczuwać sfatygowanie chociażby z powodu toczonej batalii.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu postać jest traktowana jak gdyby posiadała Atut Instynkt Niebezpieczeństwa. W przypadku posiadaniu już tego atutu, użytkownik stylu może zignorować wymagania dotyczące konkretnych poziomów cech fizycznych.

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=砕雲流]Saiyunryū | Broken Cloud Style[/title]
[pic rank=ranga techniki]https://imgur.com/O8rDqof.png[/pic]
[row title=Klasyfikacja]Kenjutsu, Styl walki[/row]
[row title=Wymagania]Wytrzymałość 6 i Refleks 6[/row]
[description]Wielu widzi miecz jako narzędzie do wyprowadzania śmiertelnych pchnięć i zabójczych uderzeń. Nawet sama nazwa, implikująca zdolność do "łamania chmur", czegoś z definicji niełamliwego, mogłoby sugerować, że Saiyunryū jest kolejną szkołą skupionej na zadawaniu obrażeń, utylizując "jedyne, słuszne i szybkie podejście". Prawda jest jednak zupełnie inna - Saiyunryū nie dba o ofensywę. Nie swoją w każdym razie. Po co trudzić się z próbą wyprowadzenia kontry, kiedy można poczekać kilka minut, aż przeciwnik sam nie będzie w stanie ustawić dobrze miecza do bloku? Poprzez utylizowanie własnej Wytrzymałości - zarówno tej odpowiadającej za długość czasu, w trakcie którego można bez problemu działać z pełną siłą, jak i zdolność do przyjęcia na siebie jednego czy dwóch pchnięć, styl też sprawdza się nie tylko przeciw osobom stawiającym jedynie na prędkość, ale również przeciw tym wojownikom, jacy nie są w stanie utrzymać miecza przez więcej niż kilka minut.

Saiyunryū skupia się na bardzo specyficznej pracy klingi, jaka została wypracowana do tylko jednego celu - trzymania gardy. Gardy, której, w czystej teorii przynajmniej, nie da się przełamać. Pełni ona dwie zasadnicze role. Pozornie niewiele znaczące przechylenie sztychu czy przesunięcie ostrza o kilka milimetrów jest w stanie wyrównać szanse w obronie przed szybszymi przeciwnikami. Co więcej, wykorzystywanie oszczędnych bloków i zbić pozwala na większą oszczędność własnej energii w stosunku do przeciwnika. Na sam koniec zaś można wspomnieć również o specyficznej pracy ostrza, jaka sprawia, że garda użytkownika Saiyunryū jest na tyle ciężka do przebicia, że utrudnia ona zadanie pełnych obrażeń nawet pomimo przebicia się przez nią. Tracą one na swej sile i skuteczności na tyle, że nawet po dosięgnięciu użytkownika stylu, są one mniej odczuwalne -  czy to przez redukcję głębokości rany, czy skierowanie jej w bok, gdzie zada mniejsze szkody.

[b]Posiadając rangę B w Saiyunryū[/b] używanie stylu walki, poprzez wyrobioną technikę, męczy mniej niż zazwyczaj.
[b]Posiadając rangę S w Saiyunryū oraz Refleks 7[/b], możliwe staje się nadążenie za każdym przeciwnikiem w kwestii trzymanej obrony tak długo, jak nie używa on wspomagań zwiększających Szybkość. Szybkość czy Refleks wpływają na efektywność tej obrony.
[b]Posiadając rangę S w Saiyunryū oraz Wytrzymałość 10[/b], korzystanie z ów stylu walki osoby nie męczy. Dalej jednak może odczuwać sfatygowanie chociażby z powodu toczonej batalii.
[b]Posiadając Specjalizację w Bukijutsu[/b] postać jest traktowana jak gdyby posiadała Atut Instynkt Niebezpieczeństwa. W przypadku posiadaniu już tego atutu, użytkownik stylu może zignorować wymagania dotyczące konkretnych poziomów cech fizycznych.[/description]

Sen no Kagami | Thousand mirrors千の鏡
KlasyfikacjaKenjutsu, Styl Walki
WymaganiaInstynkt niebezpieczeństwa, Siła 7, Refleks 7
Dość nietypowy styl walki mieczem, nastawiony w głównej mierze na oddanie inicjatywy przeciwnikowi, wyczekaniu na jego atak, a następnie wykorzystaniu potężnej mocy uderzenia w celu zbicia nadciągającego uderzenia i wykorzystaniu powstałej w ten sposób luki w obronie. Właściwa postawa zakłada używanie broni trzymając ją obiema dłońmi, aby wykorzystać maksymalny potencjał pojedynczego ataku - wiąże się to więc z koniecznością używania katany lub innych mieczy o dłuższym ostrzu. Dodatkowo, ze względu na swoją specyfikę, styl ten jest szczególnie skuteczny zwłaszcza przeciwko wrogom skupiającym się na szybkości uderzeń, przez co użytkownikowi zdecydowanie łatwiej przeprowadzić udaną kontrę ze względu na słabość takich cięć i pchnięć. Oczywiście należy przy tym pamiętać, że użytkownik sam musi być wystarczająco szybki, aby wyprowadzić ciało do poprawnej postawy.

Ten rodzaj walki, aby używać pełni jego możliwości, wymaga od szermierza nie tylko szóstego zmysłu w zakresie wyczuwania wroga, ale zarówno sporego refleksu, który pozwoli na przewidzenie nadchodzącego ataku, jak i ogromnej siły własnego ciała, która w połączeniu z pędem ma zapewnić skuteczne odbicie natarcia. Dzięki temu ataki i bezpośrednie trafienia wyprowadzane tym stylem są znacznie mocniejsze.

Posiadając rangę B w Sen no Kagami oraz Siłę równą lub większą od przeciwnika użytkownik jest w stanie zbić atak w wybranym przez siebie kierunku, potencjalnie odsłaniając wroga na atak kończący. Przy Sile równej lub większej o 3 poziomy od przeciwnika, użytkownik jest go w stanie całkowicie rozbroić poprzez wytrącenie broni z rąk.
Posiadając rangę A w Sen no Kagami oraz Refleks na poziomie 9 szermierz jest w stanie odbić zmierzające w jego stronę fizyczne ataki dystansowe, takie jak chociażby strzały.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu oraz Refleks na poziomie 10 ruchy defensywne są niemalże całkowicie niemożliwe do rozczytania. Wróg praktycznie nie jest w stanie przewidzieć kiedy wojownik zdecyduje się na unik, a kiedy na blok i zabójczą kontrę. Wymagania dotyczące rozczytania tego stylu walki przez Dōjutsu itp. są zwiększone o 1 poziom.

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=千の鏡]Sen no Kagami | Thousand mirrors[/title]
[pic rank=]https://i.imgur.com/cdyxXGs.gif[/pic]
[row title=Klasyfikacja]Kenjutsu, Styl Walki[/row]
[row title=Wymagania]Instynkt niebezpieczeństwa, Siła 7, Refleks 7[/row]
[description]Dość nietypowy styl walki mieczem, nastawiony w głównej mierze na oddanie inicjatywy przeciwnikowi, wyczekaniu na jego atak, a następnie wykorzystaniu potężnej mocy uderzenia w celu zbicia nadciągającego uderzenia i wykorzystaniu powstałej w ten sposób luki w obronie. Właściwa postawa zakłada używanie broni trzymając ją obiema dłońmi, aby wykorzystać maksymalny potencjał pojedynczego ataku - wiąże się to więc z koniecznością używania katany lub innych mieczy o dłuższym ostrzu. Dodatkowo, ze względu na swoją specyfikę, styl ten jest szczególnie skuteczny zwłaszcza przeciwko wrogom skupiającym się na szybkości uderzeń, przez co użytkownikowi zdecydowanie łatwiej przeprowadzić udaną kontrę ze względu na słabość takich cięć i pchnięć. Oczywiście należy przy tym pamiętać, że użytkownik sam musi być wystarczająco szybki, aby wyprowadzić ciało do poprawnej postawy.

Ten rodzaj walki, aby używać pełni jego możliwości, wymaga od szermierza nie tylko szóstego zmysłu w zakresie wyczuwania wroga, ale zarówno sporego refleksu, który pozwoli na przewidzenie nadchodzącego ataku, jak i ogromnej siły własnego ciała, która w połączeniu z pędem ma zapewnić skuteczne odbicie natarcia. Dzięki temu ataki i bezpośrednie trafienia wyprowadzane tym stylem są znacznie mocniejsze.

[b]Posiadając rangę B w Sen no Kagami oraz Siłę równą lub większą od przeciwnika[/b] użytkownik jest w stanie zbić atak w wybranym przez siebie kierunku, potencjalnie odsłaniając wroga na atak kończący. [b]Przy Sile równej lub większej o 3 poziomy od przeciwnika[/b], użytkownik jest go w stanie całkowicie rozbroić poprzez wytrącenie broni z rąk.
[b]Posiadając rangę A w Sen no Kagami oraz Refleks na poziomie 9[/b] szermierz jest w stanie odbić zmierzające w jego stronę fizyczne ataki dystansowe, takie jak chociażby strzały.
[b]Posiadając Specjalizację w Bukijutsu oraz Refleks na poziomie 10[/b] ruchy defensywne są niemalże całkowicie niemożliwe do rozczytania. Wróg praktycznie nie jest w stanie przewidzieć kiedy wojownik zdecyduje się na unik, a kiedy na blok i zabójczą kontrę. Wymagania dotyczące rozczytania tego stylu walki przez Dōjutsu itp. są zwiększone o 1 poziom. [/description]

Sen Yumi no Kamae | War Bow Stance戦弓の構え
KlasyfikacjaKyūjutsu, Styl walki
Nie każdy łucznik skupia się na szybkości i ilości wypuszczonych strzał. Są również tacy, którzy skupiają się bardziej na celnym strzale wykonanym z dużej odległości lub trafieniu w konkretny punkt na ciele oponenta. Użytkownicy tego stylu skupiają się głównie na wykorzystywaniu łuków o dużych zasięgach, między innymi długich lub specjalnych, bojowych, które jeszcze lepiej przekładają włożoną siłę w moc wystrzelonej strzały.

Cechy stylu:
  • Styl przywiązuje większą wagę do trafiania w konkretny punkt, niż szybkostrzelności.
  • Tym co odróżnia go od styli preferowanych przez łuczników "szybkich" i tych, którzy nie preferują konkretnej metody wystrzału, jest wykorzystanie naciągu cięciwy do granic możliwości, dlatego szybkostrzelność tego rodzaju łucznika nie może konkurować ze stylem szybkim.
  • Siła i szybkość wystrzelonego pocisku góruje nad stylami szybkostrzelnymi ze względu na wykorzystanie możliwości naciągnięcia cięciwy do granic możliwości. Drugim powodem jest różnica w rodzaju wykorzystywanego łuku.
  • Wykonywanie celnego ostrzału na większym zasięgu niż standardowy maksymalny dla danego łuku, również należy do domeny tego stylu.
Ranga B w Sen Yumi no Kamae pozwala na strzelanie w biegu bez utraty sprawności.
Ranga A w Sen Yumi no Kamae postać dysponuje na tyle wyczulonym zmysłem że nigdy nie naciągnie łuku zbyt mocno i nie uszkodzi cięciwy.
Ranga S w Sen Yumi no Kamae oraz 10 refleksu pozwala na osiągnięcie pełnej sprawności w strzelaniu podczas skomplikowanych ruchów, bądź akrobacji, jak choćby w locie, bez wpływu na jakość celności.
Posiadająć Specjalizację w Bukijutsu wprawa użytkownika w strzelaniu z takich łuków sprawia iż niezależnie od warunków atmosferycznych, zasięg strzały zostaje podwojony.

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=戦弓の構え]Sen Yumi no Kamae | War Bow Stance[/title]
[pic]https://imgur.com/2BJluCU.png[/pic]
[row title=Klasyfikacja]Kyūjutsu, Styl walki[/row]
[description]Nie każdy łucznik skupia się na szybkości i ilości wypuszczonych strzał. Są również tacy, którzy skupiają się bardziej na celnym strzale wykonanym z dużej odległości lub trafieniu w konkretny punkt na ciele oponenta. Użytkownicy tego stylu skupiają się głównie na wykorzystywaniu łuków o dużych zasięgach, między innymi długich lub specjalnych, bojowych, które jeszcze lepiej przekładają włożoną siłę w moc wystrzelonej strzały.

[b]Cechy stylu:[/b]
[list][*]Styl przywiązuje większą wagę do trafiania w konkretny punkt, niż szybkostrzelności.
[*]Tym co odróżnia go od styli preferowanych przez łuczników "szybkich" i tych, którzy nie preferują konkretnej metody wystrzału, jest wykorzystanie naciągu cięciwy do granic możliwości, dlatego szybkostrzelność tego rodzaju łucznika nie może konkurować ze stylem szybkim.
[*]Siła i szybkość wystrzelonego pocisku góruje nad stylami szybkostrzelnymi ze względu na wykorzystanie możliwości naciągnięcia cięciwy do granic możliwości. Drugim powodem jest różnica w rodzaju wykorzystywanego łuku.
[*]Wykonywanie celnego ostrzału na większym zasięgu niż standardowy maksymalny dla danego łuku, również należy do domeny tego stylu.
[/list]

[b]Ranga B w Sen Yumi no Kamae[/b] pozwala na strzelanie w biegu bez utraty sprawności.
[b]Ranga A w Sen Yumi no Kamae[/b] postać dysponuje na tyle wyczulonym zmysłem że nigdy nie naciągnie łuku zbyt mocno i nie uszkodzi cięciwy.
[b]Ranga S w Sen Yumi no Kamae oraz 10 refleksu[/b] pozwala na osiągnięcie pełnej sprawności w strzelaniu podczas skomplikowanych ruchów, bądź akrobacji, jak choćby w locie, bez wpływu na jakość celności. 
[b]Posiadająć Specjalizację w Bukijutsu[/b] wprawa użytkownika w strzelaniu z takich łuków sprawia iż niezależnie od warunków atmosferycznych, zasięg strzały zostaje podwojony.[/description]

Sokudo No Ko | Velocity Arc速度の弧
KlasyfikacjaKyūjutsu, Styl walki
Wymagania---
Styl walki oparty o Łuki, który przede wszystkim stawia na szybkostrzelność użytkownika oraz refleks. Wraz z nabytym treningiem przez lata - postać jest w stanie wypuszczać dużą ilość strzał w krótkich odstępach czasu.

Skupia się na częstym wystrzeliwaniu pocisków zasypujących wroga bez względu na jego pancerz - z nadzieją, że też może go trafi w odsłonięte części ciała. Nie jest to wypuszczanie strzał z pełną koncentracją na największe odległości niczym snajper w armii, a sprawa wydobycia oponenta zza ukrycia oraz podziurawienia go w miarę możliwości tam, gdzie się da. Nie oznacza to jednak, że nie potrafi wypuszczać pojedynczych strzał z dokładnością, a kwestia pojedynkowania się na nieco mniejszym dystansie niż zasięg większości łuków (dla pełnej skuteczności oraz używania potencjału częstego strzelania).

Posiadając rangę C w Sokudo no Ko użytkownik z niezwykłą wprawą i szybkością jest w stanie nałożyć strzałę na łuk niezależnie od tego czy znajdują się one w kołczanie, przy pasie, w dłoni czy są wbite w ziemię.
Posiadając rangę S w Sokudo no Ko oraz Szybkość równą bądź większą od przeciwnego łucznika użytkownik jest w stanie wystrzelić strzały nawet trzy razy szybciej od niego, tak długo, jak styl przeciwnika nie skupia się na szybkostrzelności.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu użytkownik bez problemu jest w stanie posłać za jednym naciągnięciem łuku do czterech strzał jednocześnie bez straty siły naciągu. Ponowne przygotowanie się do strzału jest traktowane tak, jak gdyby postać posiadała Refleks i Szybkość o 2 poziomy wyższe.

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=速度の弧]Sokudo No Ko | Velocity Arc[/title]
[pic]https://i.imgur.com/cvWaPmZ.png[/pic]
[row title=Klasyfikacja]Kyūjutsu, Styl walki[/row]
[row title=Wymagania]---[/row]
[description]Styl walki oparty o Łuki, który przede wszystkim stawia na szybkostrzelność użytkownika oraz refleks. Wraz z nabytym treningiem przez lata - postać jest w stanie wypuszczać dużą ilość strzał w krótkich odstępach czasu.

Skupia się na częstym wystrzeliwaniu pocisków zasypujących wroga bez względu na jego pancerz - z nadzieją, że też może go trafi w odsłonięte części ciała. Nie jest to wypuszczanie strzał z pełną koncentracją na największe odległości niczym snajper w armii, a sprawa wydobycia oponenta zza ukrycia oraz podziurawienia go w miarę możliwości tam, gdzie się da. Nie oznacza to jednak, że nie potrafi wypuszczać pojedynczych strzał z dokładnością, a kwestia pojedynkowania się na nieco mniejszym dystansie niż zasięg większości łuków (dla pełnej skuteczności oraz używania potencjału częstego strzelania).

[b]Posiadając rangę C w Sokudo no Ko[/b] użytkownik z niezwykłą wprawą i szybkością jest w stanie nałożyć strzałę na łuk niezależnie od tego czy znajdują się one w kołczanie, przy pasie, w dłoni czy są wbite w ziemię.
[b]Posiadając rangę S w Sokudo no Ko oraz Szybkość równą bądź większą od przeciwnego łucznika[/b] użytkownik jest w stanie wystrzelić strzały nawet trzy razy szybciej od niego, tak długo, jak styl przeciwnika nie skupia się na szybkostrzelności.
[b]Posiadając Specjalizację w Bukijutsu[/b] użytkownik bez problemu jest w stanie posłać za jednym naciągnięciem łuku do czterech strzał jednocześnie bez straty siły naciągu. Ponowne przygotowanie się do strzału jest traktowane tak, jak gdyby postać posiadała Refleks i Szybkość o 2 poziomy wyższe.[/description]

Suiryoku no Geijutsu | The Art Of Thrusts推力の芸術
KlasyfikacjaKenjutsu, styl walki
Wymagania---
Styl walki, oparty na wykorzystaniu broni ostrej, a konkretniej na jak najefektowniejszym użyciu jej sztychu do zadawania jak najcelniejszych i najszybszych pchnięć, mające na celu błyskawicznie unieszkodliwić przeciwnika, zanim ten zdąży przeprowadzić kontratak. Bardzo dobrze sprawdza się w ofensywie, lecz zupełnie się nie nadaje do obrony. Styl ten opiera się przede wszystkim na szybkości i precyzji.

Posiadając rangę B w Suiryoku no Geijutsu oraz Szybkość i Refleks na poziomie 6 władający tym stylem walki potrafi wykonywać bardzo precyzyjne i szybkie cięcia, których zablokowanie jest bardzo trudne.
Posiadając rangę A w Suiryoku no Geijutsu oraz Refleks na poziomie 8 użytkownik jest w stanie częściowo przewidzieć ruchy przeciwnika, w taki sposób, by przeprowadzać swoje ataki w miejsca, gdzie będzie je jeszcze trudniej zablokować.
Posiadając rangę S w Suiryoku no Geijutsu oraz Szybkość i Refleks na poziomie 8 osoba posługująca się tym stylem bez większego trudu dostrzega słabe punkty przeciwnika i jest w stanie wyprowadzać znacznie skuteczniejsze pchnięcia.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu nie obowiązują nas wymogi dotyczące rangi stylu czy poziomu cech fizycznych by czerpać korzyści z wynikających z nich bonusów. Dodatkowo użytkownik nie musi wykorzystywać broni ostrej do użytkowania stylu.

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=推力の芸術]Suiryoku no Geijutsu | The Art Of Thrusts[/title]
[pic rank=]https://i.imgur.com/jiWS9Ix.png[/pic]
[row title=Klasyfikacja]Kenjutsu, styl walki [/row]
[row title=Wymagania]---[/row]
[description]Styl walki, oparty na wykorzystaniu broni ostrej, a konkretniej na jak najefektowniejszym użyciu jej sztychu do zadawania jak najcelniejszych i najszybszych pchnięć, mające na celu błyskawicznie unieszkodliwić przeciwnika, zanim ten zdąży przeprowadzić kontratak. Bardzo dobrze sprawdza się w ofensywie, lecz zupełnie się nie nadaje do obrony. Styl ten opiera się przede wszystkim na szybkości i precyzji.

[b]Posiadając rangę B w Suiryoku no Geijutsu oraz Szybkość i Refleks na poziomie 6[/b] władający tym stylem walki potrafi wykonywać bardzo precyzyjne i szybkie cięcia, których zablokowanie jest bardzo trudne.
[b]Posiadając rangę A w Suiryoku no Geijutsu oraz Refleks na poziomie 8[/b] użytkownik jest w stanie częściowo przewidzieć ruchy przeciwnika, w taki sposób, by przeprowadzać swoje ataki w miejsca, gdzie będzie je jeszcze trudniej zablokować.
[b]Posiadając rangę S w Suiryoku no Geijutsu oraz Szybkość i Refleks na poziomie 8[/b] osoba posługująca się tym stylem bez większego trudu dostrzega słabe punkty przeciwnika i jest w stanie wyprowadzać znacznie skuteczniejsze pchnięcia.
[b]Posiadając Specjalizację w Bukijutsu[/b] nie obowiązują nas wymogi dotyczące rangi stylu czy poziomu cech fizycznych by czerpać korzyści z wynikających z nich bonusów. Dodatkowo użytkownik nie musi wykorzystywać broni ostrej do użytkowania stylu.[/description]

Subete Tewatashi | All handed styleすべて手渡し
KlasyfikacjaBukijutsu, Styl Walki
Wymagania---
Styl walki, który polega na walce toporem. Może być to zarówno topór jedno- jak i dwuręczny. Cała istota oraz prostota tego stylu wynika z użycia całości broni oraz ataków zawsze w punkt, w odpowiednim momencie. Może nie jest najbardziej efektowny, ale w zamian jest ultra efektywny. Nie ma tutaj miejsca na męczenie się ponad miarę. Każdy adept tego stylu walki wie, że zbędne ruchy tylko narażają na szybsze padnięcie w walce. Dlatego styl walki ten polega na w miarę sprawnym blokowaniu przeciwnika przy użyciu całości broni, a następnie wybrania momentu do najlepszej kontry. Użytkownicy tego stylu często kończą pojedynek jednym albo dwoma silnymi uderzeniami, które wykorzystują przewagę toporów w zadawaniu silnych ciosów, które są niezwykle ciężkie do zablokowania siłowo - często lepiej ich unikać niż chociażby próbować zablokować. Do tego adepci tej sztuki używają w walce całej broni. Nie liczy się tutaj samo ostrze, a dosłownie wszystko. Bok może służyć za świetny obuch, a trzonkiem można doskonale złamać komuś rękę. Walki jeden na jednego są faktycznie priorytetem tego stylu walki, ale nie można mu odmówić doskonałej kontroli tłumu w walce grupowej, gdzie wykorzystując przewagę wagi oraz zasięgu topora można zrobić potężne spustoszenie, jeżeli przeciwnicy są nieuważni. Odcięcie komuś głowy, czy innej kończyny przy tym stylu walki zdaje się równie proste jak połamanie zapałki. Ważne jest również to, że styl ten polega na sprawnym używaniu topora w jednej oraz w obu rękach.

Posiadając rangę B w Subete Tewatashi oraz Refleks na poziomie 7 użytkownicy tego stylu są w stanie wykonywać w miarę sprawne uniki, co sprawia, że stają się większym zagrożeniem w walce.
Posiadając rangę S w Subete Tewatashi oraz Siłę na poziomie 8 można bez problemu walczyć toporem dwuręcznym w taki sam sposób, jakby był on jednoręczny.
Posiadając Oburęczność styl z walki jedną bronią może też służyć do walki dwoma brońmi, udostępniając pełnię swoich możliwości dla dwóch toporów, które są traktowane jako jednoręczne. Dotyczy to także toporów dwuręcznych przy randze S stylu i Sile 8.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu ataki użytkownika traktowane są jak gdyby posiadał Siłę o 1 poziom wyższy. Ten bonus nie łączy się z innymi podobnymi bonusami do statystyk wynikającymi z innych stylów walki.

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=すべて手渡し]Subete Tewatashi | All handed style[/title]
[pic]https://i.imgur.com/8YIrgLZ.png[/pic]
[row title=Klasyfikacja]Bukijutsu, Styl Walki[/row]
[row title=Wymagania]---[/row]
[description]Styl walki, który polega na walce toporem. Może być to zarówno topór jedno- jak i dwuręczny. Cała istota oraz prostota tego stylu wynika z użycia całości broni oraz ataków zawsze w punkt, w odpowiednim momencie. Może nie jest najbardziej efektowny, ale w zamian jest ultra efektywny. Nie ma tutaj miejsca na męczenie się ponad miarę. Każdy adept tego stylu walki wie, że zbędne ruchy tylko narażają na szybsze padnięcie w walce. Dlatego styl walki ten polega na w miarę sprawnym blokowaniu przeciwnika przy użyciu całości broni, a następnie wybrania momentu do najlepszej kontry. Użytkownicy tego stylu często kończą pojedynek jednym albo dwoma silnymi uderzeniami, które wykorzystują przewagę toporów w zadawaniu silnych ciosów, które są niezwykle ciężkie do zablokowania siłowo - często lepiej ich unikać niż chociażby próbować zablokować. Do tego adepci tej sztuki używają w walce całej broni. Nie liczy się tutaj samo ostrze, a dosłownie wszystko. Bok może służyć za świetny obuch, a trzonkiem można doskonale złamać komuś rękę. Walki jeden na jednego są faktycznie priorytetem tego stylu walki, ale nie można mu odmówić doskonałej kontroli tłumu w walce grupowej, gdzie wykorzystując przewagę wagi oraz zasięgu topora można zrobić potężne spustoszenie, jeżeli przeciwnicy są nieuważni. Odcięcie komuś głowy, czy innej kończyny przy tym stylu walki zdaje się równie proste jak połamanie zapałki. Ważne jest również to, że styl ten polega na sprawnym używaniu topora w jednej oraz w obu rękach.

[b]Posiadając rangę B w Subete Tewatashi oraz Refleks na poziomie 7[/b] użytkownicy tego stylu są w stanie wykonywać w miarę sprawne uniki, co sprawia, że stają się większym zagrożeniem w walce.
[b]Posiadając rangę S w Subete Tewatashi oraz Siłę na poziomie 8[/b] można bez problemu walczyć toporem dwuręcznym w taki sam sposób, jakby był on jednoręczny.
[b]Posiadając Oburęczność[/b] styl z walki jedną bronią może też służyć do walki dwoma brońmi, udostępniając pełnię swoich możliwości dla dwóch toporów, które są traktowane jako jednoręczne. Dotyczy to także toporów dwuręcznych przy randze S stylu i Sile 8.
[b]Posiadając Specjalizację w Bukijutsu[/b] ataki użytkownika traktowane są jak gdyby posiadał Siłę o 1 poziom wyższy. Ten bonus nie łączy się z innymi podobnymi bonusami do statystyk wynikającymi z innych stylów walki.[/description]

Sukurōru no shikata | The way of Scrollスクロールの仕方
KlasyfikacjaBukijutsu, Fūinjutsu, Styl walki
WymaganiaZnajomość Fuin no Jutsu
Pieczętowanie samo w sobie może być sztuką trudną, jednak niemal każdy może się tego nauczyć. Odpowiednie wykorzystanie samych zwojów w ogniu walki? Taka sztuka wymaga już sporego doświadczenia. Odpowiednie żonglowanie posiadanymi przy sobie zwojami, szybkie ich zwijanie i rozwijanie. Odpieczętowanie odpowiedniego w danym momencie ekwipunku tak, by skontrować działania wroga bądź też zaskoczenie go zapieczętowanymi rzeczami. By dokonywać tego wszystkiego, unikając przy tym wrogich ataków i mając baczenie na całe pole potyczki, trzeba posiadać odpowiednie umiejętności. A te nie przychodzą znikąd. Aby skutecznie wykorzystywać zwoje i zapieczętowany w nich ekwipunek potrzebne jest doświadczenie z samą dziedziną Fūinjutsu, znajomość posiadanego oręża, narzędzi i ukrytych pułapek, które wykorzystujemy. Jednak zdobycie tych wszystkich umiejętności i wiedzy pozwala na dużo skuteczniejszy "taniec" ze zwojami, szybsze dostosowanie się do warunków pojedynku, co z kolei pozwala na znaczną elastyczność podczas samej walki czy szybką wymianę wykorzystywanego arsenału. Niestety, styl sam w sobie, choć może zaskoczyć innych wojowników, nie pomaga w wyspecjalizowaniu się w jednej konkretnej sztuce walki, skupionej na konkretnej broni.

Posiadając rangę B w Sukurōru no shikata oraz Refleks 6 użytkownik jest w stanie "żonglować" zwojami, dowolnie je zmieniając bez ryzyka, że te mu wypadną bądź wybierze inny w ferworze walki.
Posiadając rangę A w Sukurōru no shikata użytkownik jest w stanie kontrolować kolejność odpieczętowywanych przedmiotów, pozwalając wykonać bardziej precyzyjną ofensywę.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu postać jest w stanie ponownie zapieczętować broń którą dopiero co wystrzelił bez dotykania jej, jeżeli od jej odpieczętowania nie minęło więcej jak 3 tury a odpieczętowana broń jest widoczna dla użytkownika stylu. Koszt takiej operacji jest taki sam jak przy standardowym użyciu Fuin no Jutsu.

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=スクロールの仕方 ]Sukurōru no shikata | The way of Scroll[/title]
[pic]https://i.imgur.com/Bu5umZP.png[/pic]
[row title=Klasyfikacja]Bukijutsu, Fūinjutsu, Styl walki[/row]
[row title=Wymagania]Znajomość Fuin no Jutsu[/row]
[description]Pieczętowanie samo w sobie może być sztuką trudną, jednak niemal każdy może się tego nauczyć. Odpowiednie wykorzystanie samych zwojów w ogniu walki? Taka sztuka wymaga już sporego doświadczenia. Odpowiednie żonglowanie posiadanymi przy sobie zwojami, szybkie ich zwijanie i rozwijanie. Odpieczętowanie odpowiedniego w danym momencie ekwipunku tak, by skontrować działania wroga bądź też zaskoczenie go zapieczętowanymi rzeczami. By dokonywać tego wszystkiego, unikając przy tym wrogich ataków i mając baczenie na całe pole potyczki, trzeba posiadać odpowiednie umiejętności. A te nie przychodzą znikąd. Aby skutecznie wykorzystywać zwoje i zapieczętowany w nich ekwipunek potrzebne jest doświadczenie z samą dziedziną Fūinjutsu, znajomość posiadanego oręża, narzędzi i ukrytych pułapek, które wykorzystujemy. Jednak zdobycie tych wszystkich umiejętności i wiedzy pozwala na dużo skuteczniejszy "taniec" ze zwojami, szybsze dostosowanie się do warunków pojedynku, co z kolei pozwala na znaczną elastyczność podczas samej walki czy szybką wymianę wykorzystywanego arsenału. Niestety, styl sam w sobie, choć może zaskoczyć innych wojowników, nie pomaga w wyspecjalizowaniu się w jednej konkretnej sztuce walki, skupionej na konkretnej broni.

[b]Posiadając rangę B w Sukurōru no shikata oraz Refleks 6[/b] użytkownik jest w stanie "żonglować" zwojami, dowolnie je zmieniając bez ryzyka, że te mu wypadną bądź wybierze inny w ferworze walki.
[b]Posiadając rangę A w Sukurōru no shikata[/b] użytkownik jest w stanie kontrolować kolejność odpieczętowywanych przedmiotów, pozwalając wykonać bardziej precyzyjną ofensywę.
[b]Posiadając Specjalizację w Bukijutsu[/b] postać jest w stanie ponownie zapieczętować broń którą dopiero co wystrzelił bez dotykania jej, jeżeli od jej odpieczętowania nie minęło więcej jak 3 tury a odpieczętowana broń jest widoczna dla użytkownika stylu. Koszt takiej operacji jest taki sam jak przy standardowym użyciu Fuin no Jutsu. [/description]

Tanken-Ryū | Short Sword Style短剣流
KlasyfikacjaKenjutsu, Styl Walki
Wymagania---
Styl walki korzystający z krótkich ostrzy, takich jak Tantō lub Wakizashi. Charakterystyczną cechą jest wykonywanie szybkich cięć lub pchnięć o niewielkiej sile. Styl wykorzystuje szybkość oraz refleks użytkownika, by w walce w zwarciu zapewnić sobie przewagę, dzięki licznym i celnym ciosom oraz unikom nie pozwalającym na otrzymanie obrażeń. Rany zadawane podczas korzystania z takiej metody walki zazwyczaj są lekkie, jednak po otrzymaniu ich odpowiedniej ilości przeciwnik szybko może zostać zneutralizowany, dzięki ich skumulowanemu efektowi. Styl ten najlepiej sprawdza się podczas walki w pomieszczeniach lub miejscach, gdzie ograniczona jest ilość przestrzeni dookoła.

Posiadając Refleks na poziomie 7 lub wyższym użytkownik jest w stanie wykonywać niewielkie zejścia lub wygięcia ciała jako uniki, jednak w praktyce prawie się nie przemieszczając, przez co lepiej wykorzystuje niewielkie przestrzenie.
Posiadając rangę A Tanken-Ryū użytkownik ma odpowiednie doświadczenie i obycie z krótkim orężem, by łatwiej zadawać ciosy o zwiększonej szansie na trafienie w punkty krytyczne. Może również walczyć dwoma krótkimi ostrzami na raz. Sprawność takiej walki jest oczywiście lepsza, jeśli posiadamy Oburęczność.
Posiadając rangę S Tanken-Ryū użytkownik przy wykonywaniu cięć jest w stanie przyłożyć ostrze do ciała i "przedłużyć" cięcie, sprawiając, że rana będzie zwyczajnie większa i bardziej krwawić, aniżeli gdyby wykonane było zwykłe cięcie.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu szybkość wykonywania ataków jest traktowana jak gdyby użytkownik posiadał szybkość o 1 poziom wyżej. Ten bonus nie łączy się z innymi podobnymi bonusami do statystyk wynikającymi z innych stylów walki.

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=短剣流]Tanken-Ryū | Short Sword Style[/title]
[pic]https://media.discordapp.net/attachments/326788490568269826/854704497342283847/jakieskenprywatne.png[/pic]
[row title=Klasyfikacja]Kenjutsu, Styl Walki[/row]
[row title=Wymagania]---[/row]
[description]Styl walki korzystający z krótkich ostrzy (długość do 60 cm), takich jak Tantō lub Wakizashi. Charakterystyczną cechą jest wykonywanie szybkich cięć lub pchnięć o niewielkiej sile. Styl wykorzystuje szybkość oraz refleks użytkownika, by w walce w zwarciu zapewnić sobie przewagę, dzięki licznym i celnym ciosom oraz unikom nie pozwalającym na otrzymanie obrażeń. Rany zadawane podczas korzystania z takiej metody walki zazwyczaj są lekkie, jednak po otrzymaniu ich odpowiedniej ilości przeciwnik szybko może zostać zneutralizowany, dzięki ich skumulowanemu efektowi. Styl ten najlepiej sprawdza się podczas walki w pomieszczeniach lub miejscach, gdzie ograniczona jest ilość przestrzeni dookoła.

[b]Posiadając Refleks na poziomie 7 lub wyższym[/b] użytkownik jest w stanie wykonywać niewielkie zejścia lub wygięcia ciała jako uniki, jednak w praktyce prawie się nie przemieszczając, przez co lepiej wykorzystuje niewielkie przestrzenie. 
[b]Posiadając rangę A Tanken-Ryū[/b] użytkownik ma odpowiednie doświadczenie i obycie z krótkim orężem, by łatwiej zadawać ciosy o zwiększonej szansie na trafienie w punkty krytyczne. Może również walczyć dwoma krótkimi ostrzami na raz. Sprawność takiej walki jest oczywiście lepsza, jeśli posiadamy biegłość Oburęczności.
[b]Posiadając rangę S Tanken-Ryū[/b] użytkownik przy wykonywaniu cięć jest w stanie przyłożyć ostrze do ciała i "przedłużyć" cięcie, sprawiając, że rana będzie zwyczajnie większa i bardziej krwawić, aniżeli gdyby wykonane było zwykłe cięcie.
[b]Posiadając Specjalizację w Bukijutsu[/b] szybkość wykonywania ataków jest traktowana jak gdyby użytkownik posiadał szybkość o 1 poziom wyżej. Ten bonus nie łączy się z innymi podobnymi bonusami do statystyk wynikającymi z innych stylów walki.[/description]

Tate to Ken | Shield and Sword盾と剣
KlasyfikacjaKenjutsu, Styl Walki
Wymagania---
Styl walki polegający na walce zarówno przy pomocy miecza, jak i tarczy jednocześnie. Jest to styl, który jest bardziej statyczny, użytkownik jego rzadko kiedy wykonuje wielkie uniki, co najwyżej krótkie zejścia, połączone z blokami i zbijaniem tarczą, gdy miecz służy głównie do ofensywy w postaci cięć i pchnięć. Choć zdarzają się osoby, które korzystają z ostrza także do zbijania ataków jest to jednak definitywnie rzadsza. Choć użytkownicy Tate to Ken mogą przeprowadzić szarżę, zazwyczaj w walce stawiają na stabilne, solidne kroki - zyskując grunt nad przeciwnikiem bądź stabilnie się wycofując.

Posiadając rangę B w Tate to Ken użytkownik jest w stanie do ofensywy wykorzystać także i tarczę wykonując nią pchnięcia czy uderzania jej kantem.
Posiadając rangę A w Tate to Ken użytkownik posiada niebywałą synchronizację między swoimi dwoma rękoma, mogąc synchronizować ruchy jednocześnie tak dobrze, że próba złamania wrogiego oręża o tarczę i miecz jest możliwa do wykonania.
Posiadając rangę A w Tate to Ken oraz Oburęczność synchronizacja jest idealna, niemalże jak oglądanie idealnie naoliwionej maszyny. Użytkownik bez problemu może też zmienić ręce trzymające broń i tarczę i w żaden sposób nie odbije się to na jego efektywności.
Posiadając rangę S w Tate to Ken użytkownik zna swoją tarczę na tyle dobrze, że jest w stanie się nią zasłaniać o wiele bardziej efektywniej, a co ważniejsze - ataki można wykonywać zza tarczy, zaskakując tym samym przeciwnika. Ruchy mieczem są na tyle skromne i dopracowane, że tarcza ogranicza widoczność na drugą rękę, co ułatwia wyprowadzenie skutecznej ofensywy.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu styl ten można łączyć z dowolną bronią jednoręczną, jak np. toporem, obuchem, itp. Dodatkowo specjalista w tym stylu traktowany jest jak gdyby posiadał Oburęczność oraz może połączyć ten styl walki z innym stylem.

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=盾と剣]Tate to Ken | Shield and Sword[/title]
[pic]https://i.imgur.com/Gj9VeqC.png[/pic]
[row title=Klasyfikacja]Kenjutsu, Styl Walki[/row]
[row title=Wymagania]---[/row]
[description]Styl walki polegający na walce zarówno przy pomocy miecza, jak i tarczy jednocześnie. Jest to styl, który jest bardziej statyczny, użytkownik jego rzadko kiedy wykonuje wielkie uniki, co najwyżej krótkie zejścia, połączone z blokami i zbijaniem tarczą, gdy miecz służy głównie do ofensywy w postaci cięć i pchnięć. Choć zdarzają się osoby, które korzystają z ostrza także do zbijania ataków jest to jednak definitywnie rzadsza. Choć użytkownicy Tate to Ken mogą przeprowadzić szarżę, zazwyczaj w walce stawiają na stabilne, solidne kroki - zyskując grunt nad przeciwnikiem bądź stabilnie się wycofując.

[b]Posiadając rangę B w Tate to Ken[/b] użytkownik jest w stanie do ofensywy wykorzystać także i tarczę wykonując nią pchnięcia czy uderzania jej kantem.
[b]Posiadając rangę A w Tate to Ken[/b] użytkownik posiada niebywałą synchronizację między swoimi dwoma rękoma, mogąc synchronizować ruchy jednocześnie tak dobrze, że próba złamania wrogiego oręża o tarczę i miecz jest możliwa do wykonania.
[b]Posiadając rangę A w Tate to Ken oraz Oburęczność[/b] synchronizacja jest idealna, niemalże jak oglądanie idealnie naoliwionej maszyny. Użytkownik bez problemu może też zmienić ręce trzymające broń i tarczę i w żaden sposób nie odbije się to na jego efektywności.
[b]Posiadając rangę S w Tate to Ken[/b] użytkownik zna swoją tarczę na tyle dobrze, że jest w stanie się nią zasłaniać o wiele bardziej efektywniej, a co ważniejsze - ataki można wykonywać zza tarczy, zaskakując tym samym przeciwnika. Ruchy mieczem są na tyle skromne i dopracowane, że tarcza ogranicza widoczność na drugą rękę, co ułatwia wyprowadzenie skutecznej ofensywy.
[b]Posiadając Specjalizację w Bukijutsu[/b] styl ten można łączyć z dowolną bronią jednoręczną, jak np. toporem, obuchem, itp. Dodatkowo specjalista w tym stylu traktowany jest jak gdyby posiadał Oburęczność oraz może połączyć ten styl walki z innym stylem.[/description]

Ten no Kōun | Heaven's Luck天の幸運
KlasyfikacjaBukijutsu, Kenjutsu, Styl walki
Wymagania---
Styl walki który jest imitacją stylu pijanego mistrza, stworzonym dedykowanie pod walkę mieczem z małą domieszką innych broni. Generalnie osoba posługująca się tym stylem walczy w sposób który przypomina osobę pijaną, okropnego pechowca, szczęściarza lub po prostu błazna. Ruchy chociaż płynne i bardzo zwinne wydają się pozbawione ładu i harmonii. Osoba w oczach doświadczonego wojownika wygląda jak ktoś kto kompletnie nie potrafi walczyć, a wręcz wygłupia się. Mimo tego styl ten posiada twarde podstawy z których wychodzą różnego rodzaju techniki cięć, pchnięć czy nawet wyrzutów broni. Chociaż w stylu tym nie brakuje bloków czy silnych uderzeń jego główną domeną są uniki i finezja ataku. Użytkownicy stylu nie myślą i nie zastanawiają się nad tym jaki będzie ich kolejny ruch, zwyczajnie kompletnie oddając się fali pojedynku. Tym samym styl ten jest zdecydowanie słabszy defensywnie niż wiele innych stylów, nadal oferując przeciętną ofensywę. Siła tego stylu tkwi bowiem w jego nieprzewidywalności i wolności jaką oferuje. Tym samym osoby dobre w przewidywaniu ruchów stylów walki, mają problemy z poprawnym zrozumieniem i interpretacją następnego ruchu użytkownika niebiańskiego szczęścia.

Posiadając Ten no kōun na randze B możliwe staje się używanie miecza w tym stylu walki jako broni miotanej, zachowując pełną skuteczność
Posiadając Ten no kōun na randze A możliwe staje się przeplatanie używania miecza z różnego rodzaju broniami dla zwiększenia elementu zaskoczenia. Tak długo jednak jak miecz gra "Pierwsze skrzypce" nie zmniejsza to skuteczności tego stylu walki. W przeciwnym razie jest on traktowany jak gdyby był 3 rangi niższy.
Posiadając Ten no kōun na randze S oraz Refleks na poziomie 8 przestaje być możliwe przewidywanie ruchów użytkownika tego stylu.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu jesteśmy w stanie wykorzystać naszą wiedzę na temat walki by wciągnąć przeciwnika w nasze "Tempo", przejmując całkowicie inicjatywę nad walką i sprawiając że wszystkie jego style walki traktowane są jak gdyby były o poziom niższe niż w rzeczywistości.

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=天の幸運]Ten no Kōun | Heaven's luck[/title]
[pic rank=]https://imgur.com/wwFV4sm.png[/pic]
[row title=Klasyfikacja]Bukijutsu, Kenjutsu, Styl walki[/row]
[row title=Wymagania]---[/row]
[description]Styl walki który jest imitacją stylu pijanego mistrza, stworzonym dedykowanie pod walkę mieczem z małą domieszką innych broni. Generalnie osoba posługująca się tym stylem walczy w sposób który przypomina osobę pijaną, okropnego pechowca, szczęściarza lub po prostu błazna. Ruchy chociaż płynne i bardzo zwinne wydają się pozbawione ładu i harmonii. Osoba w oczach doświadczonego wojownika wygląda jak ktoś kto kompletnie nie potrafi walczyć, a wręcz wygłupia się. Mimo tego styl ten posiada twarde podstawy z których wychodzą różnego rodzaju techniki cięć, pchnięć czy nawet wyrzutów broni. Chociaż w stylu tym nie brakuje bloków czy silnych uderzeń jego główną domeną są uniki i finezja ataku. Użytkownicy stylu nie myślą i nie zastanawiają się nad tym jaki będzie ich kolejny ruch, zwyczajnie kompletnie oddając się fali pojedynku. Tym samym styl ten jest zdecydowanie słabszy defensywnie niż wiele innych stylów, nadal oferując przeciętną ofensywę. Siła tego stylu tkwi bowiem w jego nieprzewidywalności i wolności jaką oferuje. Tym samym osoby dobre w przewidywaniu ruchów stylów walki, mają problemy z poprawnym zrozumieniem i interpretacją następnego ruchu użytkownika niebiańskiego szczęścia.

[b]Posiadając Ten no kōun na randze B[/b] możliwe staje się używanie miecza w tym stylu walki jako broni miotanej, zachowując pełną skuteczność 
[b]Posiadając Ten no kōun na randze A[/b] możliwe staje się przeplatanie używania miecza z różnego rodzaju broniami dla zwiększenia elementu zaskoczenia. Tak długo jednak jak miecz gra "Pierwsze skrzypce" nie zmniejsza to skuteczności tego stylu walki. W przeciwnym razie jest on traktowany jak gdyby był 3 rangi niższy.
[b]Posiadając Ten no kōun na randze S oraz Refleks na poziomie 8[/b] przestaje być możliwe przewidywanie ruchów użytkownika tego stylu.
[b]Posiadając Specjalizację w Bukijutsu[/b] jesteśmy w stanie wykorzystać naszą wiedzę na temat walki by wciągnąć przeciwnika w nasze "Tempo", przejmując całkowicie inicjatywę nad walką i sprawiając że wszystkie jego style walki traktowane są jak gdyby były o poziom niższe niż w rzeczywistości.[/description]

Tenjō no Yari | Spear of Heaven and Earth天壌の槍
KlasyfikacjaBukijutsu, Styl Walki
Wymagania---
Styl polegający na walce bronią drzewcową i w dużej mierze opiera się na wykorzystaniu potencjalnej siły przeciwnika przeciwko niemu samemu. Uderzenia więc, chociaż niezbyt potężne ze strony władającego orężem, są wykonywane w sposób, w jaki korzystają z przewagi fizycznej oponenta. Jedno czy dwa uderzenia wytrącające przeciwnika z rytmu walki często wystarczają, by wyprowadzić brutalną kontrę w odsłonięte miejsca. Często celem stają się obszary, gdzie przechodzą nerwy - a chyba każdy wie, jak nieprzyjemne jest uderzenie łokciem pod złym kątem - czy w tkanki miękkie. Pewnym nierozłącznym elementem są uniki, jednak kładziony jest dużo mniejszy nacisk niż w innych stylach tego typu. Osoba władającego orężem raczej charakteryzuje się dość ograniczoną, acz skuteczną pracą nóg i tułowia, niż skakaniem jak małpa wokół przeciwnika tracąc niepotrzebnie energię.

Posiadając rangę B w Tenjō no Yari użytkownik stylu ma wystarczająco wyćwiczoną technikę pchnięć i uderzeń, że te znacznie mniej go męczą. Łatwiejsze stają się również wszelakie uniki wykorzystujące drzewiec broni bądź ostrze.
Posiadając rangę S w Tenjō no Yari wielkość używanej broni drzewcowej nie ma znaczenia tak długo, jak jej waga nie przewyższa możliwości użytkownika, a sama długość przystosowana jest do pola walki i ukształtowania terenów. Walka dwudziestometrowym, stalowym kijem w środku ciasnego korytarza nie będzie więc jakkolwiek bardziej skuteczna niż normalnie, ale obsługa o metr dłuższego niż normalnie drewnianego kija na pustym placu już tak. Na posługiwanie się bronią nie wpływają również wszelakie modyfikacje nietypowe dla tego rodzaju oręża.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu walcząc z kimś o podobnej Szybkości, akcje użytkownika Tenjō no Yari traktowane są jako nieznacznie szybsze. Dodatkowo trafienia przeciwnika powodują paraliż porównywalny do trafienia Denki no Te na randze B.

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=天壌の槍]Tenjō no Yari | Spear of Heaven and Earth[/title]
[pic rank=ranga techniki]https://i.imgur.com/Kwl3whK.gif[/pic]
[row title=Klasyfikacja]Bukijutsu, Styl Walki[/row]
[row title=Wymagania]---[/row]
[description]Styl walki wywodzący się z terenów Kraju Ognia, wieki temu używany jedynie przez nielicznych mnichów tamtejszych świątyń. Z czasem zyskał on sobie większą rzeszę zwolenników, aż w końcu znalazł się w rękach osób spoza kast religijnych. Chociaż nie jest to wiodący styl walki broniami drzewcowymi, użytkowników tego można znaleźć dosłownie wszędzie. Wszyscy zaś jednogłośnie stwierdzą, że jeżeli nie opanowali go od przedstawiciela religijnego, to od kogoś, kto takowego niegdyś na swej drodze napotkał. Styl ten nie jest bowiem żadnym tabu i większym problemem jest znalezienie kogoś, kto nim włada, niż samo przekonanie kogoś, by go przekazał dalej - co jednak zależne jest też od charakteru potencjalnego mistrza. Powód niezbyt pilnego strzeżenia tajemnic tego stylu jest dość prozaiczny - w zamierzchłych czasach uczony był przede wszystkim dla samoobrony duchownych, a jak ci wspólnie raczą stwierdzać: do tej prawo winien mieć każdy. Mimo ofensywnego jego wykorzystania, pogląd ten dalej obecny jest w umysłach wielu jego posiadaczy.

Styl ten w dużej mierze opiera się na wykorzystaniu potencjalnej siły przeciwnika przeciwko niemu samemu. Uderzenia więc, chociaż niezbyt potężne ze strony władającego orężem, są wykonywane w sposób, w jaki korzystają z przewagi fizycznej oponenta. Jedno czy dwa uderzenia wytrącające przeciwnika z rytmu walki często wystarczają, by wyprowadzić brutalną kontrę w odsłonięte miejsca. Często celem stają się obszary, gdzie przechodzą nerwy - a chyba każdy wie, jak nieprzyjemne jest uderzenie łokciem pod złym kątem - czy w tkanki miękkie. Pewnym nierozłącznym elementem są uniki, jednak kładziony jest dużo mniejszy nacisk niż w innych stylach tego typu. Osoba władającego orężem raczej charakteryzuje się dość ograniczoną, acz skuteczną pracą nóg i tułowia, niż skakaniem jak małpa wokół przeciwnika tracąc niepotrzebnie energię.  

[b]Posiadając rangę B w Tenjō no Yari[/b] użytkownik stylu ma wystarczająco wyćwiczoną technikę pchnięć i uderzeń, że te znacznie mniej go męczą. Łatwiejsze stają się również wszelakie uniki wykorzystujące drzewiec broni bądź ostrze.
[b]Posiadając rangę S w Tenjō no Yari [/b] wielkość używanej broni drzewcowej nie ma znaczenia tak długo, jak jej waga nie przewyższa możliwości użytkownika, a sama długość przystosowana jest do pola walki i ukształtowania terenów. Walka dwudziestometrowym, stalowym kijem w środku ciasnego korytarza nie będzie więc jakkolwiek bardziej skuteczna niż normalnie, ale obsługa o metr dłuższego niż normalnie drewnianego kija na pustym placu już tak. Na posługiwanie się bronią nie wpływają również wszelakie modyfikacje nietypowe dla tego rodzaju oręża.
[b]Posiadając Specjalizację w Bukijutsu[/b] walcząc z kimś o podobnej Szybkości, akcje użytkownika Tenjō no Yari traktowane są jako nieznacznie szybsze. Dodatkowo trafienia przeciwnika powodują paraliż porównywalny do trafienia Denki no Te na randze B.[/description]

Tsubasa Suchīru | Winged Steel 翼スチール
KlasyfikacjaShurikenjutsu, Styl Walki
Wymagania---
Kłamstwem byłoby stwierdzenie, jakoby styl ten należał do wyjątkowo wyrafinowanych czy wyjęty prosto spod ręki mistrzów sztuk walki, jednak we wprawionych dłoniach staje się nieocenionym narzędziem. Potrzeba matką wynalazków, a w tym wypadku sposobu miotania bronią na żyłkach, rozprawiając się z problemem jakim z pewnością jest zużycie wszelakiej dostępnej broni miotanej. Przynajmniej częściowo! Opiera się jednak przede wszystkim na używaniu wszelkich ostrzy, noży czy shurikenów z dowiązaną doń żyłką. Cała sztuka skupia się głównie w jej manipulacji, co pozwala nie tylko na zachwianie równowagą przeciwnika, co na odzyskanie broni przyciągając w większości przypadków broń z powrotem do siebie. Wraz z rozwojem dziedziny zwiększa się więc nie tylko zasięg i celność broni, ale również zdolność wykorzystania żyłki w bardziej zmyślny sposób np. do poruszania się, będąc zawieszonym w powietrzu. Style skupione na walce głównie przy pomocy samych żyłek przewyższają w tej kwestii Tsubasa Suchīru, które korzysta z konkretnych rozwiązań.

Posiadając rangę C Tsubasa Suchīru ruch żyłkami, wraz z wykorzystaniem elementów otoczenia, pozwala na dokładniejszą manipulację bronią w trakcie lotu.
Posiadając rangę B Tsubasa Suchīru możliwe staje się, posiadając odpowiednio dużą ilość żyłki, na tworzenie prostych pułapek poprzez odpowiednie rozmieszczenie własnego oręża.
Posiadając rangę A w Tsubasa Suchīru możliwe jest wykorzystanie linek do przemieszczania się. Można je wyrzucić tak, by obwiązały się wokół np. gałęzi drzewa i niczym człowiek-pająk z komiksów przemieszczać się z jednej części świata na drugą. Potrafi też prostym gestem odwiązać i wrócić do siebie daną linkę.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu zdolność manipulacji linkami jest tak zaawansowana, że widząc, jak ktoś chce przeciąć takową, użytkownik tego stylu może wprawić ją w ruch, przez co trudniej ją trafić i przeciąć, a nawet gdy zostanie przerwana, to sprawnym gestem jest w stanie wymusić, by się ze sobą splątały i zachowały ciągłość.

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=翼スチール]Tsubasa Suchīru | Winged Steel [/title]
[pic]https://i.imgur.com/FIFhMYS.png[/pic]
[row title=Klasyfikacja]Shurikenjutsu, Styl Walki[/row]
[row title=Wymagania]---[/row]
[description]Kłamstwem byłoby stwierdzenie, jakoby styl ten należał do wyjątkowo wyrafinowanych czy wyjęty prosto spod ręki mistrzów sztuk walki, jednak we wprawionych dłoniach staje się nieocenionym narzędziem. Potrzeba matką wynalazków, a w tym wypadku sposobu miotania bronią na żyłkach, rozprawiając się z problemem jakim z pewnością jest zużycie wszelakiej dostępnej broni miotanej. Przynajmniej częściowo! Opiera się jednak przede wszystkim na używaniu wszelkich ostrzy, noży czy shurikenów z dowiązaną doń żyłką. Cała sztuka skupia się głównie w jej manipulacji, co pozwala nie tylko na zachwianie równowagą przeciwnika, co na odzyskanie broni przyciągając w większości przypadków broń z powrotem do siebie. Wraz z rozwojem dziedziny zwiększa się więc nie tylko zasięg i celność broni, ale również zdolność wykorzystania żyłki w bardziej zmyślny sposób np. do poruszania się, będąc zawieszonym w powietrzu. Style skupione na walce głównie przy pomocy samych żyłek przewyższają w tej kwestii Tsubasa Suchīru, które korzysta z konkretnych rozwiązań.

[b]Posiadając rangę C Tsubasa Suchīru[/b] ruch żyłkami, wraz z wykorzystaniem elementów otoczenia, pozwala na dokładniejszą manipulację bronią w trakcie lotu.
[b]Posiadając rangę B Tsubasa Suchīru[/b] możliwe staje się, posiadając odpowiednio dużą ilość żyłki, na tworzenie prostych pułapek poprzez odpowiednie rozmieszczenie własnego oręża.
[b]Posiadając rangę A w Tsubasa Suchīru[/b] możliwe jest wykorzystanie linek do przemieszczania się. Można je wyrzucić tak, by obwiązały się wokół np. gałęzi drzewa i niczym człowiek-pająk z komiksów przemieszczać się z jednej części świata na drugą. Potrafi też prostym gestem odwiązać i wrócić do siebie daną linkę.
[b]Posiadając Specjalizację w Bukijutsu[/b] zdolność manipulacji linkami jest tak zaawansowana, że widząc, jak ktoś chce przeciąć takową, użytkownik tego stylu może wprawić ją w ruch, przez co trudniej ją trafić i przeciąć, a nawet gdy zostanie przerwana, to sprawnym gestem jest w stanie wymusić, by się ze sobą splątały i zachowały ciągłość.[/description]

Tsuinmūn | Twin moonツインムーン
KlasyfikacjaBUKIJUTSU, STYL WALKI
WymaganiaOBURĘCZNOŚĆ, REFLEKS 6
Niezwykle brutalny i bezlitosny styl wykorzystujący do walki dwa bliźniacze sierpy. Skupiony w głównej mierze na ofensywie ma na celu zadanie jak największej ilości ran ciętych szybkimi i trudnymi do odczytania kombinacjami ciosów obrotowych. W ich skład niezwykle często wchodzą takie manewry jak akrobatyczne przejścia, śruby, a nawet salta mylące percepcję oponenta.

Posiadając rangę C w Tsuinmūn oraz Refleks 7 dzięki zdobytemu doświadczeniu, ponadprzeciętnej szybkości i refleksowi użytkownik nie traci skupienia, a więc i na skuteczności zadawanych ciosów podczas wszelkiego rodzaju ewolucji, nawet w powietrzu.
Posiadając rangę A w Tsuinmūn możliwa staje się żonglerka ostrzami pozwalająca złożyć w międzyczasie przed ponownym pochwyceniem broni. Taki manewr occenia MG i to on finalnie decyduje ile czasu mamy na składanie pieczęci.
Posiadając rangę S w Tsuinmūn oraz Szybkość 10 kombinacje stają się kompletnie nieprzewidywalne dla każdego kto nie posiada Refleksu 9 bądź zdolności poprawiających percepcję np. Sharingan, Tsūjitegan itp.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu wszystkie wymagania dotyczące stylu walki oraz bonusów z niego wynikających nie obowiązują użytkownika. Dodatkowo styl ten połączony z stylem Taijutsu do walki nogami, sprawia że styl Taijutsu traktowany jest jakby użytkownik również posiadał Specjalizację.

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=ツインムーン]Tsuinmūn | Twin moon[/title]
[pic rank=ranga techniki]https://i.imgur.com/Qn2UlXP.png[/pic]
[row title=Klasyfikacja]BUKIJUTSU, STYL WALKI[/row]
[row title=Wymagania]OBURĘCZNOŚĆ, REFLEKS 6[/row]
[description]
Niezwykle brutalny i bezlitosny styl wykorzystujący do walki dwa bliźniacze sierpy. Skupiony w głównej mierze na ofensywie ma na celu zadanie jak największej ilości ran ciętych szybkimi i trudnymi do odczytania kombinacjami ciosów obrotowych. W ich skład niezwykle często wchodzą takie manewry jak akrobatyczne przejścia, śruby, a nawet salta mylące percepcję oponenta. 

[b]Posiadając rangę C w Tsuinmūn oraz Refleks 7[/b] dzięki zdobytemu doświadczeniu, ponadprzeciętnej szybkości i refleksowi użytkownik nie traci skupienia, a więc i na skuteczności zadawanych ciosów podczas wszelkiego rodzaju ewolucji, nawet w powietrzu.
[b]Posiadając rangę A w Tsuinmūn[/b] możliwa staje się żonglerka ostrzami pozwalająca złożyć w międzyczasie przed ponownym pochwyceniem broni. Taki manewr occenia MG i to on finalnie decyduje ile czasu mamy na składanie pieczęci.
[b]Posiadając rangę S w Tsuinmūn oraz Szybkość 10[/b] kombinacje stają się kompletnie nieprzewidywalne dla każdego kto nie posiada Refleksu 9 bądź zdolności poprawiających percepcję np. Sharingan, Tsūjitegan itp.
[b]Posiadając Specjalizację w Bukijutsu[/b] wszystkie wymagania dotyczące stylu walki oraz bonusów z niego wynikających nie obowiązują użytkownika. Dodatkowo styl ten połączony z stylem Taijutsu do walki nogami, sprawia że styl Taijutsu traktowany jest jakby użytkownik również posiadał Specjalizację.

Undō no keimusho | Prison of Movement運動の刑務所
KlasyfikacjaKusarijutsu, Styl Walki
Wymagania---
Sposób walki wykorzystujący liny bądź łańcuchy, wyspecjalizowany w zatrzymywaniu ataków, krępowaniu ruchów i pochwyceniu przeciwników. Styl specjalizuje się w jak najszybszym, skutecznym i bezkrwawym zakończeniu walki oraz ewentualnym wykorzystaniem łańcucha do obrony przed atakami. Jasne, da się kogoś łańcuchem czy liną uderzyć, zadać przy tym zwykle obuchowe obrażenia, ciężko aby oberwanie żeliwem poruszającym się z dużą prędkością nie zabolało, jednak nie jest to w żaden sposób aspekt na jakim użytkownicy stylu się skupiają. Wprawa w tym stylu pozwala na odbijanie broni rzucanych. Jak i lepsze wykorzystywanie terenu w celu przemieszczania się bądź minimalizacja wykonywanych ruchów w celu unieszkodliwienie przeciwnika. Skuteczne wykorzystanie Undō no Keimusho nie polega na sile a na technice i wiedzy użytkownika, czy to pod kątem wiązów, fizyki czy też anatomii ludzkiego ciała oraz Tefleksowi, dzięki któremu odpowiednio manewruje się długim narzędziem.

Posiadając rangę C w Undō no keimusho użytkownik jest w stanie odbijać lecące w jego stronę bronie i pociski przy pomocy łańcucha/liny.
Posiadająć rangę A w Undō no keimusho owijanie łańcucha czy linii jest na tyle precyzyjne że znacząco ułatwia rozbrajanie przeciwnika.
Posiadając rangę S w Undō no keimusho użytkownik staje się mistrzem w krępowaniu ruchów, potrafi niezwykle skutecznie pochwycić istoty znacznie większe i silniejsze od ludzkich standardów jak np. przyzwane bestie.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu potrafimy spętać przeciwnika na tyle precyzyjnie, że ma problem z pełnym wykorzystaniem swojej Siły. Z tego względu, podczas próby wyrwania się czy swojej broni ze spętania wykonanego przez użytkownika tego stylu walki, Siła naszej ofiary jest traktowana jak o 2 poziomy niższa. Bonus ten nie łączy się z innymi podobnymi bonusami ze stylów walki.

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=運動の刑務所 ] Undō no keimusho | Prison of Movement[/title]
[pic]https://i.imgur.com/KBbsq4r.png[/pic]
[row title=Klasyfikacja]Kusarijutsu, Styl Walki[/row]
[row title=Wymagania]---[/row]
[description]Sposób walki wykorzystujący liny bądź łańcuchy, wyspecjalizowany w zatrzymywaniu ataków, krępowaniu ruchów i pochwyceniu przeciwników. Styl specjalizuje się w jak najszybszym, skutecznym i bezkrwawym zakończeniu walki oraz ewentualnym wykorzystaniem łańcucha do obrony przed atakami. Jasne, da się kogoś łańcuchem czy liną uderzyć, zadać przy tym zwykle obuchowe obrażenia, ciężko aby oberwanie żeliwem poruszającym się z dużą prędkością nie zabolało, jednak nie jest to w żaden sposób aspekt na jakim użytkownicy stylu się skupiają. Wprawa w tym stylu pozwala na odbijanie broni rzucanych. Jak i lepsze wykorzystywanie terenu w celu przemieszczania się bądź minimalizacja wykonywanych ruchów w celu unieszkodliwienie przeciwnika. Skuteczne wykorzystanie Undō no Keimusho nie polega na sile a na technice i wiedzy użytkownika, czy to pod kątem wiązów, fizyki czy też anatomii ludzkiego ciała oraz Tefleksowi, dzięki któremu odpowiednio manewruje się długim narzędziem.

[b]Posiadając rangę C w Undō no keimusho[/b] użytkownik jest w stanie odbijać lecące w jego stronę bronie i pociski przy pomocy łańcucha/liny.
[b]Posiadająć rangę A w Undō no keimusho[/b] owijanie łańcucha czy linii jest na tyle precyzyjne że znacząco ułatwia rozbrajanie przeciwnika. 
[b]Posiadając rangę S w Undō no keimusho[/b] użytkownik staje się mistrzem w krępowaniu ruchów, potrafi niezwykle skutecznie pochwycić  istoty znacznie większe i silniejsze od ludzkich standardów jak np. przyzwane bestie.
[b]Posiadając Specjalizację w Bukijutsu[/b] potrafimy spętać przeciwnika na tyle precyzyjnie, że ma problem z pełnym wykorzystaniem swojej Siły. Z tego względu, podczas próby wyrwania się czy swojej broni ze spętania wykonanego przez użytkownika tego stylu walki, Siła naszej ofiary jest traktowana jak o 2 poziomy niższa. Bonus ten nie łączy się z innymi podobnymi bonusami ze stylów walki.[/description]

Unjūryū | Cloud Eagle Style雲鷲流
KlasyfikacjaKusarijutsu, Styl Walki
Wymagania---
Gdy ktoś myśli o łańcuchach jako faktycznej broni, najczęściej kojarzy ją z unieruchamianiem celu. Jednak są osoby, które doszły do wniosku, że uderzenie z dużą prędkością grubym, żeliwnym ogniwem to świetny sposób walki i na wybicie komuś zębów. Głównym zadaniem tego stylu jest więc jak najszybsze zamachnięcie się bronią, nadanie jej pędu i połamanie kości przeciwnikowi. Prócz Refleksu, utylizuje on w ogromnym stopniu Szybkość postaci, starając się za jej pomocą nadrobić braki w Sile bądź jeszcze bardziej w ten sposób ją "podkreślić". Z tego też względu sam styl walki wygląda, jak wygląda - ciągłe trzymanie broni w ruchu, rzadziej wstrzymując go czy pozwalając, by opadł na ziemię. Tak długo, jak ma za sobą jakąkolwiek siłę kinetyczną, tak długo jest zabójczą bronią w rękach ninja, zadając klasyczne dla siebie obrażenia obuchowe. Nie ma ograniczeń co do tego, iloma łańcuchami na raz można walczyć za pomocą tego stylu tak długo, jak użytkownik jest w stanie fizycznie je kontrolować i posiada odpowiedni do tego Refleks.

Posiadając rangę B w Unjūryū, dużo łatwiej jest utrzymać łańcuch bądź łańcuchy w ciągłym ruchu bez względu na jego długość tak długo, jak mieści się on w granicach rozsądku. Co więcej, jeśli ten z jakiś powodów zahaczy o coś, zostanie pochwycony lub obwiąże się wokół czegoś, dużo łatwiej wykorzystać impet broni, by obiekt taki od razu pociągnąć w wybranym przez siebie kierunku nawet wtedy, kiedy posiadana przez nas Siła jest za mała, by w normalnych warunkach się to udało. Efekt może jednak nie być powalający i zależy od konkretnej sytuacji oraz ekspertyzy MG.
Posiadając rangę A w Unjūryū oraz Refleks 8, władza nad łańcuchami jest na tyle precyzyjna, że nie ma problemu z takim jego pokierowaniem czy korektą, by ten nie trafił konkretnego miejsca, obiektów czy towarzyszy. Podobnie też nie ma problemu, by uderzyć nim w kilka osób na raz nawet, jeśli ich rozstawienie zdaje się do tego mało komfortowe.
Posiadając rangę S w Unjūryū, atut Chirurgiczna Precyzja lub Słabe Punkty, oraz Refleks 9, nawet jeśli za uderzeniami wcale nie stoi więcej Siły, wprawa w kontroli łańcucha bądź łańcuchów sprawia, że obrażenia są głębsze oraz bardziej precyzyjne. Uderzenie ogniwem łatwiej obije narządy wewnętrzne czy złamie kość dzięki technice, z jaką jest władany. Obrażenia takie są również bardziej doskwierające, będąc źródłem większego bólu, niż miałoby to normalnie miejsce.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu, styl walki może być też wykorzystywany z równą precyzją do wiązania przeciwników łańcuchem, nie odstając specjalnie od innych stylów walki, jakie specjalizują się właśnie w podobnym wykorzystaniu broni. Co więcej, jeśli użytkownik zna inne style korzystające z łańcuchów i ma je rozwinięte na minimum poziom B, może korzystać z bonusów Specjalizacji, jakie dają nawet wtedy, kiedy nie korzysta się bezpośrednio z danego stylu.

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=雲鷲流 ]Unjūryū | Cloud Eagle Style[/title]
[pic]https://imgur.com/QBi67xG.png[/pic]
[row title=Klasyfikacja]Kusarijutsu, Styl Walki[/row]
[row title=Wymagania]---[/row]
[description] Gdy ktoś myśli o łańcuchach jako faktycznej broni, najczęściej kojarzy ją z unieruchamianiem celu. Jednak są osoby, które doszły do wniosku, że uderzenie z dużą prędkością grubym, żeliwnym ogniwem to świetny sposób walki i na wybicie komuś zębów. Głównym zadaniem tego stylu jest więc jak najszybsze zamachnięcie się bronią, nadanie jej pędu i połamanie kości przeciwnikowi. Prócz Refleksu, utylizuje on w ogromnym stopniu Szybkość postaci, starając się za jej pomocą nadrobić braki w Sile bądź jeszcze bardziej w ten sposób ją "podkreślić". Z tego też względu sam styl walki wygląda, jak wygląda - ciągłe trzymanie broni w ruchu, rzadziej wstrzymując go czy pozwalając, by opadł na ziemię. Tak długo, jak ma za sobą jakąkolwiek siłę kinetyczną, tak długo jest zabójczą bronią w rękach ninja, zadając klasyczne dla siebie obrażenia obuchowe. Nie ma ograniczeń co do tego, iloma łańcuchami na raz można walczyć za pomocą tego stylu tak długo, jak użytkownik jest w stanie fizycznie je kontrolować i posiada odpowiedni do tego Refleks. 

[b]Posiadając rangę B w Unjūryū,[/b] dużo łatwiej jest utrzymać łańcuch bądź łańcuchy w ciągłym ruchu bez względu na jego długość tak długo, jak mieści się on w granicach rozsądku. Co więcej, jeśli ten z jakiś powodów zahaczy o coś, zostanie pochwycony lub obwiąże się wokół czegoś, dużo łatwiej wykorzystać impet broni, by obiekt taki od razu pociągnąć w wybranym przez siebie kierunku nawet wtedy, kiedy posiadana przez nas Siła jest za mała, by w normalnych warunkach się to udało. Efekt może jednak nie być powalający i zależy od konkretnej sytuacji oraz ekspertyzy MG. 
[b]Posiadając rangę A w Unjūryū oraz Refleks 8,[/b] władza nad łańcuchami jest na tyle precyzyjna, że nie ma problemu z takim jego pokierowaniem czy korektą, by ten nie trafił konkretnego miejsca, obiektów czy towarzyszy. Podobnie też nie ma problemu, by uderzyć nim w kilka osób na raz nawet, jeśli ich rozstawienie zdaje się do tego mało komfortowe. 
[b]Posiadając rangę S w Unjūryū, atut Chirurgiczna Precyzja lub Słabe Punkty, oraz Refleks 9,[/b] nawet jeśli za uderzeniami wcale nie stoi więcej Siły, wprawa w kontroli łańcucha bądź łańcuchów sprawia, że obrażenia są głębsze oraz bardziej precyzyjne. Uderzenie ogniwem łatwiej obije narządy wewnętrzne czy złamie kość dzięki technice, z jaką jest władany. Obrażenia takie są również bardziej doskwierające, będąc źródłem większego bólu, niż miałoby to normalnie miejsce. 
[b]Posiadając Specjalizację w Bukijutsu[/b], styl walki może być też wykorzystywany z równą precyzją do wiązania przeciwników łańcuchem, nie odstając specjalnie od innych stylów walki, jakie specjalizują się właśnie w podobnym wykorzystaniu broni. Co więcej, jeśli użytkownik zna inne style korzystające z łańcuchów i ma je rozwinięte na minimum poziom B, może korzystać z bonusów Specjalizacji, jakie dają nawet wtedy, kiedy nie korzysta się bezpośrednio z danego stylu.[/description]

Yomigaere | Risingsヨミガエレ
KlasyfikacjaBukijutsu, Styl Walki
WymaganiaRefleks 7
Niektórzy stawiają w walce na efektywność, inni zaś - efektowność. Przynajmniej takie pierwsze wrażenie można odnieść widząc użycie stylu w akcji. Można śmiało rzec, że pod względem egzekucji, jest dość rzucający się w oczy. Wszystko to przez dwa istotne elementy, jakie tenże łączy. Yomigaere jest stylem, jaki skupia się na używaniu broni drzewcowej głównie jedną ręką. Możliwe jest użycie czasami drugiej, czy rzecz jasna przekładanie jej z dłoni do dłoni, jednak drzewcem operuje w większości przypadków jedna ręka, drugą zostawiając wolną lub do wykonania pojedynczych ruchów celem lepszego spozycjonowania broni. Pozwala to chociażby na składanie pieczęci czy chwycenie innego oręża. Drugim istotnym elementem jest to, jak ów ręka bronią operuje. Ruch tejże w dużej mierze przypomina triki wykonywane przez perkusistów pałeczkami czy nawet zabawę ołówkiem - w ruch wprawiana jest poprzez pracę palców, nadgarstka oraz ramienia, jakie kręcą, obracają i okręcają stosunkowo ciężką do tego broń pomiędzy sobą, wyglądając bardziej jak uliczny pokaz sztuczek niż faktyczny styl walki. Co bardziej wprawieni korzystają również z dolnych kończyn, wybijając części broni w wybranym kierunku dla lepszych efektów. Broń taka znajduje się przeważnie w ciągłym ruchu. Pęd, jaki dzięki temu zachowuje, znakomicie w rękach wytrawnych użytkowników stylu zastępuje siłę, jaka wiąże się z używaniem obu rąk. Dodatkowo rozprasza i utrudnia stwierdzenie, który wymach orężem służy jedynie do jego utrzymania w ruchu, a który jest faktycznym atakiem. Styl ten, przez swoją naturę, wymaga trochę więcej miejsca do poprawnego użycia. Zdecydowanie traci w ciasnych pomieszczeniach.

Ze względu na sposób użycia broni, dominują w niej cięcia - zarówno te mniejsze jak i głębsze, co jest zależne już od rodzaju broni, jej budowy i fizycznych właściwości. Ponieważ jednak broń musi zostać wpierw wprawiona w ruch, przez pierwsze kilka chwil prób jej użycia ciosy traktowane są jakby zostały wykonane z Siłą o 2 mniejszą. Po tym jednak oręż jest cięższy do zatrzymania przez postronnych niż dyktowałaby to logika.

Posiadając Yomigaere na randze B osoba jest wystarczająco wprawiona, by kontrola własnego oręża nie stanowiła wielu tajemnic. Z łatwością przychodzi jej nagła zmiana kierunku, w jakim ta się porusza. Dzięki temu łatwiej też jest zareagować na nagłą zmianę kierunku lotu broni przeciwnika. Ułatwia to również, o ile Refleks osoby na to pozwala, z większą łatwością zbić nadlatującą broń miotaną oraz dystansową. Podobnie ma się z nagłym zatrzymaniem broni, chociażby łapiąc drzewiec całą dłonią bądź np. zapierając o coś jeden z jej końców. Szansa na przypadkowe uderzenie się własną bronią przy poprawnym jej użytkowaniu spada praktycznie do zera.
Posiadając Yomigaere na randze B oraz Refleks 8 broń jest manipulowana z taką finezją, że chociaż jest ona w głównej mierze obracana i ciągle w ruchu, próba zatrzymania jej, uderzenia czy zablokowania nie jest wcale łatwiejsza, niż gdyby ta była dzierżona solidnie oburącz przez obie dłonie użytkownika stylu. Mało klasyczny sposób walki bronią w żaden sposób nie stanowi przez to jego słabości. Trudność z blokowania wynika jednak z tego, jak broń jest manipulowana, a nie z Siłą, z jaką jest obsługiwana. Jeśli ktoś zdąży zablokować taki cios nim broń odpowiednio się rozpędzi, atak będzie odpowiednio osłabiony.
Posiadając Yomigaere na randze S użytkownik jest tak wprawiony w boju, że poprzez używanie oszczędnych, mało zamaszystych ruchów, jest w stanie operować orężem w ciasnych pomieszczeniach bardziej efektywnie, niż normalnie. Dalej jednak wypada trochę gorzej niż style, które specjalizują się w walce w podobnych warunkach.
Posiadając Yomigaere na randze S oraz Refleks 10 możliwa staje się walka dwoma broniami drzewcowymi na raz za pomocą ów stylu.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu wprawianie broni w ruch jest tak naturalne dla użytkownika stylu, że nie tylko od razu jest w stanie wprawić oręż na najwyższe obroty niemal od razu, ale również w przypadku machania bronią jej szybkość jest liczona jak o 1 poziom wyższa. Dodatkowy bonus do statystyki nie łączy się z innymi podobnymi bonusami ze stylów walki.

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=ヨミガエレ]Yomigaere | Risings[/title]
[pic rank=ranga techniki]https://imgur.com/bS8QS70.png[/pic]
[row title=Klasyfikacja]Bukijutsu, Styl Walki[/row]
[row title=Wymagania]Refleks 7[/row]
[description]Niektórzy stawiają w walce na efektywność, inni zaś - efektowność. Przynajmniej takie pierwsze wrażenie można odnieść widząc użycie stylu w akcji. Można śmiało rzec, że pod względem egzekucji, jest dość rzucający się w oczy. Wszystko to przez dwa istotne elementy, jakie tenże łączy. Yomigaere jest stylem, jaki skupia się na używaniu broni drzewcowej głównie jedną ręką. Możliwe jest użycie czasami drugiej, czy rzecz jasna przekładanie jej z dłoni do dłoni, jednak drzewcem operuje w większości przypadków jedna ręka, drugą zostawiając wolną lub do wykonania pojedynczych ruchów celem lepszego spozycjonowania broni. Pozwala to chociażby na składanie pieczęci czy chwycenie innego oręża. Drugim istotnym elementem jest to, jak ów ręka bronią operuje. Ruch tejże w dużej mierze przypomina triki wykonywane przez perkusistów pałeczkami czy nawet zabawę ołówkiem - w ruch wprawiana jest poprzez pracę palców, nadgarstka oraz ramienia, jakie kręcą, obracają i okręcają stosunkowo ciężką do tego broń pomiędzy sobą, wyglądając bardziej jak uliczny pokaz sztuczek niż faktyczny styl walki. Co bardziej wprawieni korzystają również z dolnych kończyn, wybijając części broni w wybranym kierunku dla lepszych efektów. Broń taka znajduje się przeważnie w ciągłym ruchu. Pęd, jaki dzięki temu zachowuje, znakomicie w rękach wytrawnych użytkowników stylu zastępuje siłę, jaka wiąże się z używaniem obu rąk. Dodatkowo rozprasza i utrudnia stwierdzenie, który wymach orężem służy jedynie do jego utrzymania w ruchu, a który jest faktycznym atakiem. Styl ten, przez swoją naturę, wymaga trochę więcej miejsca do poprawnego użycia. Zdecydowanie traci w ciasnych pomieszczeniach.

Ze względu na sposób użycia broni, dominują w niej cięcia - zarówno te mniejsze jak i głębsze, co jest zależne już od rodzaju broni, jej budowy i fizycznych właściwości. Ponieważ jednak broń musi zostać wpierw wprawiona w ruch, przez pierwsze kilka chwil prób jej użycia ciosy traktowane są jakby zostały wykonane z Siłą o 2 mniejszą. Po tym jednak oręż jest cięższy do zatrzymania przez postronnych niż dyktowałaby to logika. 

[b]Posiadając Yomigaere na randze B[/b] osoba jest wystarczająco wprawiona, by kontrola własnego oręża nie stanowiła wielu tajemnic. Z łatwością przychodzi jej nagła zmiana kierunku, w jakim ta się porusza. Dzięki temu łatwiej też jest zareagować na nagłą zmianę kierunku lotu broni przeciwnika. Ułatwia to również, o ile Refleks osoby na to pozwala, z większą łatwością zbić nadlatującą broń miotaną oraz dystansową. Podobnie ma się z nagłym zatrzymaniem broni, chociażby łapiąc drzewiec całą dłonią bądź np. zapierając o coś jeden z jej końców. Szansa na przypadkowe uderzenie się własną bronią przy poprawnym jej użytkowaniu spada praktycznie do zera. 
[b]Posiadając Yomigaere na randze B oraz Refleks 8[/b] broń jest manipulowana z taką finezją, że chociaż jest ona w głównej mierze obracana i ciągle w ruchu, próba zatrzymania jej, uderzenia czy zablokowania nie jest wcale łatwiejsza, niż gdyby ta była dzierżona solidnie oburącz przez obie dłonie użytkownika stylu. Mało klasyczny sposób walki bronią w żaden sposób nie stanowi przez to jego słabości. Trudność z blokowania wynika jednak z tego, jak broń jest manipulowana, a nie z Siłą, z jaką jest obsługiwana. Jeśli ktoś zdąży zablokować taki cios nim broń odpowiednio się rozpędzi, atak będzie odpowiednio osłabiony.
[b]Posiadając Yomigaere na randze S[/b] użytkownik jest tak wprawiony w boju, że poprzez używanie oszczędnych, mało zamaszystych ruchów, jest w stanie operować orężem w ciasnych pomieszczeniach bardziej efektywnie, niż normalnie. Dalej jednak wypada trochę gorzej niż style, które specjalizują się w walce w podobnych warunkach. 
[b]Posiadając Yomigaere na randze S oraz Refleks 10[/b] możliwa staje się walka dwoma broniami drzewcowymi na raz za pomocą ów stylu. 
[b]Posiadając Specjalizację w Bukijutsu[/b] wprawianie broni w ruch jest tak naturalne dla użytkownika stylu, że nie tylko od razu jest w stanie wprawić oręż na najwyższe obroty niemal od razu, ale również w przypadku machania bronią jej szybkość jest liczona jak o 1 poziom wyższa. Dodatkowy bonus do statystyki nie łączy się z innymi podobnymi bonusami ze stylów walki. [/description]
Ostatnio zmieniony 07 sty 2024, 22:41 przez Tora, łącznie zmieniany 61 razy.
Awatar użytkownika
Pingwinek Chaosu
Administrator
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:02
Karta Postaci:
Osiągnięcia:

Style walki wspomagane chakrą

Hidora | Hydraヒドラ
KlasyfikacjaBukijutsu wspierane chakrą, Kenjutsu
WymaganiaInny styl Bukijutsu S, Kontrola Chakry 10, Jikagan
Nie każda Mirai jest casterem. Niektóre, są walczącymi bardziej na froncie kapłankami. Nic więc dziwnego że powstał styl walki który wykorzystywał ich nadzwyczajne zdolności w połączeniu z chociażby, ostrzami. Styl ten korzystając z chakry wykorzystuje do perfekcji naturalne zdolności Jikagana, łącząc je z umiejętności posługiwania się ostrzami w celu stworzenia stylu idealnego dla każdej kapłanki Mirai. Styl ten kondensuje główną zdolność kapłanek - Mae, w celu zminimalizowania kosztów i efektu, celem skutecznego wykorzystania w boju bezpośrednim. Jednym słowem za każdym razem kiedy jakaś akcja kapłance nie wyjdzie czy to w ataku czy w obronie, czas zostaje cofnięty do momentu poprzedzające porażkę i natychmiast zastąpiony kontratakiem ze strony kapłanki. Styl walki ten opiera się więc w głównej mierze na kontratakach mieczem po nieudanym ataku lub obronie, skupiając się głównie na pchnięciach oraz parowaniu ataków przeciwnika. Chociaż uniki oraz cięcia również są elementem tego stylu walki to odgrywają one mniej kluczową rolę. Czas w tym stylu walki cofany jest idealnie o tyle, ile kapłanka potrzebuje by skorygować swój błąd ale nie na tyle dużo, by przerwać przepływ walki. W przypadku nadużywania tego stylu, tak jak w przypadku Mae, MG jest zobligowany do kontaktu z MFem celem ustalenia potencjalnej kary dla kapłanki Mirai.

Posiadając Hidore na randze D Mirai są w stanie naprawić jeden błąd na turę, cofając czas do momentu w którym nie wykonały poprawnej obrony czy ataku by poprawić swój błąd. Wciąż pozostaje to lekko obciążające dla ich ciała i długa walka w ten sposób nie jest zalecana. Wykorzystywanie tego stylu to koszt Standardowy B na turę
Posiadając Hidore na randze C Możliwe staje się wykorzystanie tego stylu walki do walki dystansowej, zamieniając miecz na krótsze ostrza i wykorzystując je nie w walce bezpośredniej a do rzucania. Wykorzystywanie tego stylu to koszt Standardowy B na turę
Posiadając Hidore na randze B Używanie stylu walki staje się dużo bezpieczniejsze dla użytkownika. Ten właściwie nie męczy się wykorzystując Mae w ten sposób a i korekcja własnych akcji w czasie walki jest już możliwa nawet kilka razy. Wykorzystywanie tego stylu to koszt Standardowy B na turę
Posiadając Hidore na randze A Połączenie Mae i szermierki jest już niemalże idealne. Postać nie tylko nie męczy się używając Mae w ten sposób i traktując je jako integralną część stylu walki, ale również zdaje się nie być ograniczona ilością użyć w czasie tury, mogąc swobodnie korygować wszystkie swoje akcje, tak długo jak pozwala jej na to czas. Wykorzystywanie tego stylu to koszt Standardowy B na turę
Posiadając Hidore na randze S Obciążenie wywoływane przez styl walki jest już na tyle małe że nawet kilka tur wymieniana się ciosami, nie powoduje żadnego dyskomfortu wynikającego z używania Mae.
Posiadając Specjalizację w Jikaganie oraz Refleks 10 Całkowicie zniwelowany zostaje lag czy dezorientacja jakie mogą powstać u kapłanki przez cofnięcie czasu i przeszłych wydarzeń a tym samym zmianę rzeczywistości, pozwalając kapłance na automatyczne, wręcz machinalne dostosowanie nowych akcji pod pamięć z przeszłości.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu wspieranym chakrą oraz Szybkość 10 Postać jest w stanie stworzyć klona kosztem standardowym B za każdym razem gdy cofa czas. Klony te niemal jak Oboro bunshiny nie bardzo mogą ingerować w świat rzeczywisty, jednakże niczym nie różnią się od oryginału i nawet Dojutsu nie są w stanie ich odróżnić. W momencie w którym klonów będzie 10, jeden z nich zawsze będzie traktowany tak jak by był wyższo tierowym bunshinem zdolnym do fizycznej ingerencji i faktycznego zranienia przeciwnika. Klony utrzymuje się poprzez opłacenie Kosztu standardowego D na turę (Minimum 3 chakry). Za utrzymanie klonów płaci użytkownik, a te posiadają wytrzymałość jak Kage Bunshin no Jutsu (Ninjutsu B).

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=ヒドラ]Hidora | Hydra[/title]
[pic]https://i.imgur.com/cFOCIwB.png[/pic]
[row title=Klasyfikacja]Bukijutsu wspierane chakrą, Kenjutsu[/row]
[row title=Wymagania]Inny styl Bukijutsu S, Kontrola Chakry 10, Jikagan[/row]
[description]Nie każda Mirai jest casterem. Niektóre, są walczącymi bardziej na froncie kapłankami. Nic więc dziwnego że powstał styl walki który wykorzystywał ich nadzwyczajne zdolności w połączeniu z chociażby, ostrzami. Styl ten korzystając z chakry wykorzystuje do perfekcji naturalne zdolności Jikagana, łącząc je z umiejętności posługiwania się ostrzami w celu stworzenia stylu idealnego dla każdej kapłanki Mirai. Styl ten kondensuje główną zdolność kapłanek - Mae, w celu zminimalizowania kosztów i efektu, celem skutecznego wykorzystania w boju bezpośrednim. Jednym słowem za każdym razem kiedy jakaś akcja kapłance nie wyjdzie czy to w ataku czy w obronie, czas zostaje cofnięty do momentu poprzedzające porażkę i natychmiast zastąpiony kontratakiem ze strony kapłanki. Styl walki ten opiera się więc w głównej mierze na kontratakach mieczem po nieudanym ataku lub obronie, skupiając się głównie na pchnięciach oraz parowaniu ataków przeciwnika. Chociaż uniki oraz cięcia również są elementem tego stylu walki to odgrywają one mniej kluczową rolę. Czas w tym stylu walki cofany jest idealnie o tyle, ile kapłanka potrzebuje by skorygować swój błąd ale nie na tyle dużo, by przerwać przepływ walki. W przypadku nadużywania tego stylu, tak jak w przypadku Mae, MG jest zobligowany do kontaktu z MFem celem ustalenia potencjalnej kary dla kapłanki Mirai.

[b]Posiadając Hidore na randze D[/b] Mirai są w stanie naprawić jeden błąd na turę, cofając czas do momentu w którym nie wykonały poprawnej obrony czy ataku by poprawić swój błąd. Wciąż pozostaje to lekko obciążające dla ich ciała i długa walka w ten sposób nie jest zalecana. Wykorzystywanie tego stylu to koszt Standardowy B na turę
[b]Posiadając Hidore na randze C[/b] Możliwe staje się wykorzystanie tego stylu walki do walki dystansowej, zamieniając miecz na krótsze ostrza i wykorzystując je nie w walce bezpośredniej a do rzucania. Wykorzystywanie tego stylu to koszt Standardowy B na turę
[b]Posiadając Hidore na randze B[/b] Używanie stylu walki staje się dużo bezpieczniejsze dla użytkownika. Ten właściwie nie męczy się wykorzystując Mae w ten sposób a i korekcja własnych akcji w czasie walki jest już możliwa nawet kilka razy. Wykorzystywanie tego stylu to koszt Standardowy B na turę
[b]Posiadając Hidore na randze A[/b] Połączenie Mae i szermierki jest już niemalże idealne. Postać nie tylko nie męczy się używając Mae w ten sposób i traktując je jako integralną część stylu walki, ale również zdaje się nie być ograniczona ilością użyć w czasie tury, mogąc swobodnie korygować wszystkie swoje akcje, tak długo jak pozwala jej na to czas. Wykorzystywanie tego stylu to koszt Standardowy B na turę
[b]Posiadając Hidore na randze S[/b] Obciążenie wywoływane przez styl walki jest już na tyle małe że nawet kilka tur wymieniana się ciosami, nie powoduje żadnego dyskomfortu wynikającego z używania Mae.
[b]Posiadając Specjalizację w Jikaganie oraz Refleks 10[/b] Całkowicie zniwelowany zostaje lag czy dezorientacja jakie mogą powstać u kapłanki przez cofnięcie czasu i przeszłych wydarzeń a tym samym zmianę rzeczywistości, pozwalając kapłance na automatyczne, wręcz machinalne dostosowanie nowych akcji pod pamięć z przeszłości.
[b]Posiadając Specjalizację w Bukijutsu wspieranym chakrą oraz Szybkość 10[/b] Postać jest w stanie stworzyć klona kosztem standardowym B za każdym razem gdy cofa czas. Klony te niemal jak Oboro bunshiny nie bardzo mogą ingerować w świat rzeczywisty, jednakże niczym nie różnią się od oryginału i nawet Dojutsu nie są w stanie ich odróżnić. W momencie w którym klonów będzie 10, jeden z nich zawsze będzie traktowany tak jak by był wyższo tierowym bunshinem zdolnym do fizycznej ingerencji i faktycznego zranienia przeciwnika. Klony utrzymuje się poprzez opłacenie Kosztu standardowego D na turę (Minimum 3 chakry). Za utrzymanie klonów płaci użytkownik, a te posiadają wytrzymałość jak Kage Bunshin no Jutsu (Ninjutsu B).[/description]

Sora ken no nagare | Flow of emptying sword空剣の流れ
KlasyfikacjaBUKIJUTSU WSPIERANE CHAKRĄ, KENJUTSU
WymaganiaInny styl Bukijutsu S, Kontrola Chakry 8, Atut Absorpcji Chakry
Kiedy absorbujesz chakrę, jednym z twoich problemów jest to by kogoś potrzymać czy posmyrać. A jak walczysz mieczem? No przewalone. Tym samym sposobem, powstał styl walki wspierający osoby które absorbują chakrę! Pozwalając przenieść to na broń i drastycznie wzmocnić - chociaż niesie to za sobą pewne wady. W typowej absorpcji chakry chodzi o to by odebrać chakrę komuś i przekazać ją sobie. Natomiast Sora ken no nagare skupia się na pierwszej części "Odbieraniu chakry", niemal całkowicie porzucając element przejmowania jej. Ataki za pomocą tego stylu walki skupiają się więc na ilości i szybkości niż na sile per se. Tak samo styl ten pozbawiony jest w większej mierze technik defensywnych, mając jedynie kilka po jednej formie na unik i kontratak, całkowicie wykluczając opcję parowania ataków. Dominujące w stylu są pchnięcia jak nadrzędna forma ataku. Używanie stylu kosztuje użytkownika koszt Połowiczny B na turę.

Posiadając Sora ken no nagare na randze D Przenosimy zdolność do odbierania komuś chakry na własny miecz, sprawiając że głęboka rana zadana tą bronią odbiera przeciwnikowi 1,5% maksymalnej chakry. Ilość odebranej chakry spada proporcjonalnie do siły zranienia gdzie lekkie skaleczenia odbierają zaledwie 0,5% maksymalnej chakry celu. Ulotniona w ten sposób chakra nie jest odzyskiwana przez użytkownika techniki.
Posiadając Sora ken no nagare na randze C Przenosimy zdolność do odbierania komuś chakry na własny miecz, sprawiając że głęboka rana zadana tą bronią odbiera przeciwnikowi 2,5% maksymalnej chakry. Ilość odebranej chakry spada proporcjonalnie do siły zranienia gdzie lekkie skaleczenia odbierają zaledwie 1% maksymalnej chakry celu. Ulotniona w ten sposób chakra nie jest odzyskiwana przez użytkownika techniki.
Posiadając Sora ken no nagare na randze B Przenosimy zdolność do odbierania komuś chakry na własny miecz, sprawiając że głęboka rana zadana tą bronią odbiera przeciwnikowi 5% maksymalnej chakry. Ilość odebranej chakry spada proporcjonalnie do siły zranienia gdzie lekkie skaleczenia odbierają zaledwie 1,5% maksymalnej chakry celu. Ulotniona w ten sposób chakra nie jest odzyskiwana przez użytkownika techniki.
Posiadając Sora ken no nagare na randze A Przenosimy zdolność do odbierania komuś chakry na własny miecz, sprawiając że głęboka rana zadana tą bronią odbiera przeciwnikowi 7,5% maksymalnej chakry. Ilość odebranej chakry spada proporcjonalnie do siły zranienia gdzie lekkie skaleczenia odbierają zaledwie 2% maksymalnej chakry celu. Ulotniona w ten sposób chakra nie jest odzyskiwana przez użytkownika techniki.
Posiadając Sora ken no nagare na randze S Przenosimy zdolność do odbierania komuś chakry na własny miecz, sprawiając że głęboka rana zadana tą bronią odbiera przeciwnikowi 10% maksymalnej chakry. Ilość odebranej chakry spada proporcjonalnie do siły zranienia gdzie lekkie skaleczenia odbierają zaledwie 2,5% maksymalnej chakry celu. Ulotniona w ten sposób chakra nie jest odzyskiwana przez użytkownika techniki.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu wspieranym chakrą Ulatniana z przeciwnika Chakra jest absorbowana przez użytkownika tego stylu walki w ilości równej 33% ulotnionej w każdym ciosie chakry.

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=空剣の流れ]Sora ken no nagare | Flow of emptying sword[/title]
[pic]https://i.imgur.com/GyVGKrU.png[/pic]
[row title=Klasyfikacja]BUKIJUTSU WSPIERANE CHAKRĄ, KENJUTSU[/row]
[row title=Wymagania]Inny styl Bukijutsu S, Kontrola Chakry 8, Atut Absorpcji Chakry[/row]
[description]Kiedy absorbujesz chakrę, jednym z twoich problemów jest to by kogoś potrzymać czy posmyrać. A jak walczysz mieczem? No przewalone. Tym samym sposobem, powstał styl walki wspierający osoby które absorbują chakrę! Pozwalając przenieść to na broń i drastycznie wzmocnić - chociaż niesie to za sobą pewne wady. W typowej absorpcji chakry chodzi o to by odebrać chakrę komuś i przekazać ją sobie. Natomiast Sora ken no nagare skupia się na pierwszej części "Odbieraniu chakry", niemal całkowicie porzucając element przejmowania jej. Ataki za pomocą tego stylu walki skupiają się więc na ilości i szybkości niż na sile per se. Tak samo styl ten pozbawiony jest w większej mierze technik defensywnych, mając jedynie kilka po jednej formie na unik i kontratak, całkowicie wykluczając opcję parowania ataków. Dominujące w stylu są pchnięcia jak nadrzędna forma ataku. Używanie stylu kosztuje użytkownika koszt Połowiczny B na turę.

[b]Posiadając Sora ken no nagare na randze D[/b] Przenosimy zdolność do odbierania komuś chakry na własny miecz, sprawiając że głęboka rana zadana tą bronią odbiera przeciwnikowi 1,5% maksymalnej chakry. Ilość odebranej chakry spada proporcjonalnie do siły zranienia gdzie lekkie skaleczenia odbierają zaledwie 0,5% maksymalnej chakry celu. Ulotniona w ten sposób chakra nie jest odzyskiwana przez użytkownika techniki.
[b]Posiadając Sora ken no nagare na randze C[/b] Przenosimy zdolność do odbierania komuś chakry na własny miecz, sprawiając że głęboka rana zadana tą bronią odbiera przeciwnikowi 2,5% maksymalnej chakry. Ilość odebranej chakry spada proporcjonalnie do siły zranienia gdzie lekkie skaleczenia odbierają zaledwie 1% maksymalnej chakry celu. Ulotniona w ten sposób chakra nie jest odzyskiwana przez użytkownika techniki.
[b]Posiadając Sora ken no nagare na randze B[/b] Przenosimy zdolność do odbierania komuś chakry na własny miecz, sprawiając że głęboka rana zadana tą bronią odbiera przeciwnikowi 5% maksymalnej chakry. Ilość odebranej chakry spada proporcjonalnie do siły zranienia gdzie lekkie skaleczenia odbierają zaledwie 1,5% maksymalnej chakry celu. Ulotniona w ten sposób chakra nie jest odzyskiwana przez użytkownika techniki.
[b]Posiadając Sora ken no nagare na randze A[/b] Przenosimy zdolność do odbierania komuś chakry na własny miecz, sprawiając że głęboka rana zadana tą bronią odbiera przeciwnikowi 7,5% maksymalnej chakry. Ilość odebranej chakry spada proporcjonalnie do siły zranienia gdzie lekkie skaleczenia odbierają zaledwie 2% maksymalnej chakry celu. Ulotniona w ten sposób chakra nie jest odzyskiwana przez użytkownika techniki.
[b]Posiadając Sora ken no nagare na randze S[/b] Przenosimy zdolność do odbierania komuś chakry na własny miecz, sprawiając że głęboka rana zadana tą bronią odbiera przeciwnikowi 10% maksymalnej chakry. Ilość odebranej chakry spada proporcjonalnie do siły zranienia gdzie lekkie skaleczenia odbierają zaledwie 2,5% maksymalnej chakry celu. Ulotniona w ten sposób chakra nie jest odzyskiwana przez użytkownika techniki.
[b]Posiadając Specjalizację w Bukijutsu wspieranym chakrą[/b] Ulatniana z przeciwnika Chakra jest absorbowana przez użytkownika tego stylu walki w ilości równej 33% ulotnionej w każdym ciosie chakry.[/description]

Tada Shinde Kudasai | Just dieただ死んでください。
KlasyfikacjaBukijutsu, Styl walki
WymaganiaBroń dwuręczna do walki w zwarciu, Kontrola Chakry 8, inny styl walki Bukijutsu rangi S
Do użytkowania stylu potrzeba dwuręcznej broni do walki w zwarciu. Styl walki opiera się na czystej sile ataku. Porzucona jest finezja i taktyka na rzecz prostego i barbarzyńskiego machania bronią. Styl ten opiera się na pojedynczych i nieskomplikowanych atakach nasyconych chakrą. W każdym razie by skutecznie wykorzystać styl walki należy przelać swoją chakrę do użytkowanej właśnie broni. Im więcej chakry przelejemy w broń, tym "cięższe" będzie nasze następne uderzenie w przeliczeniu 10 chakry na 1 kilogram. Tym samym ładując w broń 1000 chakry nasze następne uderzenie jest o 100 kilogramów cięższe, co zdecydowanie utrudnia wykonanie bloku a i celne trafienie zadaje zdecydowanie poważniejsze uszkodzenia, biorąc pod uwagę fakt, że waga odczuwalna przez użytkownika, nijak się nie zmienia. Wzmocnienie działa tylko na jeden atak i po nim chakra znika.

Posiadając Tada Shinde Kudasai na randze A zaraz po uderzeniu, cała nagromadzona w broni chakra zostaje uwolniona. Jeśli uderzenie w coś trafiło, dochodzi do małej eksplozji nakierowanej na przeciwnika. Natomiast jeśli nie, wystrzelona zostaje tnąca fala w postaci półksiężyca, która przebywa jeszcze 20 metrów, raniąc wszystko co znajduje się na jej drodze. Siła tego ataku zależy od naszego KC. Tym samym jeśli użytkownik posiada 10 KC i włożył w broń 1 000 chakry to wybuch/tnąca fala osiągnie siłę porównywalną do techniki z podwójnym kosztem S.
Posiadając Tada Shinde Kudasai na randze S broń naładować można chakrę inną niż ta "zwykła". Może to być chakra żywiołowa lub np. zerodowana chakra cieni. Takie zabiegi powodują, że atak następujący po uderzeniu bronią staje się dwukrotnie słabszy niż zwykle, zyskuje jednak specjalne cechy zależne od użytego rodzaju chakry. Przykładowo broń naładowana katonem, mogłaby dodatkowo podpalać cel.
Posiadając Siłę na poziomie 9 jesteśmy w stanie używać tego stylu walki jedną ręką - wciąż rzecz jasna korzystając z broni dwuręcznej.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu Wspieranym Chakrą można zdecydować, by po uderzeniu bronią nie rozładowywać jej dodatkowym atakiem. Jeśli się na to zdecydujemy broń traci 250 chakry weń włożoną na turę, co pozwala nam na tańsze i dłuższe machanie ciężką bronią, korzystając dłużej z efektu jej dociążenia. Mało tego, jesteśmy w stanie zaabsorbować z powrotem 50% chakry pozostałą w broni, jeśli zdecydujemy się ją rozładować bez używania dodatkowego ataku.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu Wspieranym Chakrą oraz atut Absorpcji Chakry jesteśmy w stanie zaabsorbować z powrotem 75% chakry pozostałej w broni.
Średni zwójOrganizacja Burēdo
Średni zwój---
Średni zwój---

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=ただ死んでください。]Tada Shinde Kudasai | Just die[/title]
[pic rank=B zwoj=2]https://i.imgur.com/MjFLmw7.png[/pic]
[row title=Klasyfikacja]Bukijutsu, Styl walki[/row]
[row title=Wymagania]Broń dwuręczna do walki w zwarciu, Kontrola Chakry 8, inny styl walki Bukijutsu rangi S[/row]
[description]Do użytkowania stylu potrzeba dwuręcznej broni do walki w zwarciu. Styl walki opiera się na czystej sile ataku. Porzucona jest finezja i taktyka na rzecz prostego i barbarzyńskiego machania bronią. Styl ten opiera się na pojedynczych i nieskomplikowanych atakach nasyconych chakrą. W każdym razie by skutecznie wykorzystać styl walki należy przelać swoją chakrę do użytkowanej właśnie broni. Im więcej chakry przelejemy w broń, tym "cięższe" będzie nasze następne uderzenie w przeliczeniu 10 chakry na 1 kilogram. Tym samym ładując w broń 1000 chakry nasze następne uderzenie jest o 100 kilogramów cięższe, co zdecydowanie utrudnia wykonanie bloku a i celne trafienie zadaje zdecydowanie poważniejsze uszkodzenia, biorąc pod uwagę fakt, że waga odczuwalna przez użytkownika, nijak się nie zmienia. Wzmocnienie działa tylko na jeden atak i po nim chakra znika.

[b]Posiadając Tada Shinde Kudasai na randze A[/b] zaraz po uderzeniu, cała nagromadzona w broni chakra zostaje uwolniona. Jeśli uderzenie w coś trafiło, dochodzi do małej eksplozji nakierowanej na przeciwnika. Natomiast jeśli nie, wystrzelona zostaje tnąca fala w postaci półksiężyca, która przebywa jeszcze 20 metrów, raniąc wszystko co znajduje się na jej drodze. Siła tego ataku zależy od naszego KC. Tym samym jeśli użytkownik posiada 10 KC i włożył w broń 1 000 chakry to wybuch/tnąca fala osiągnie siłę porównywalną do techniki z podwójnym kosztem S.
[b]Posiadając Tada Shinde Kudasai na randze S[/b] broń naładować można chakrę inną niż ta "zwykła". Może to być chakra żywiołowa lub np. zerodowana chakra cieni. Takie zabiegi powodują, że atak następujący po uderzeniu bronią staje się dwukrotnie słabszy niż zwykle, zyskuje jednak specjalne cechy zależne od użytego rodzaju chakry. Przykładowo broń naładowana katonem, mogłaby dodatkowo podpalać cel.
[b]Posiadając Siłę na poziomie 9[/b] jesteśmy w stanie używać tego stylu walki jedną ręką - wciąż rzecz jasna korzystając z broni dwuręcznej.
[b]Posiadając Specjalizację w Bukijutsu Wspieranym Chakrą[/b] można zdecydować, by po uderzeniu bronią nie rozładowywać jej dodatkowym atakiem. Jeśli się na to zdecydujemy broń traci 250 chakry weń włożoną na turę, co pozwala nam na tańsze i dłuższe machanie ciężką bronią, korzystając dłużej z efektu jej dociążenia. Mało tego, jesteśmy w stanie zaabsorbować z powrotem 50% chakry pozostałą w broni, jeśli zdecydujemy się ją rozładować bez używania dodatkowego ataku.
[b]Posiadając Specjalizację w Bukijutsu Wspieranym Chakrą oraz atut Absorpcji Chakry[/b] jesteśmy w stanie zaabsorbować z powrotem 75% chakry pozostałej w broni.[/description]

Tobiken | Jumping Sword跳び剣
KlasyfikacjaBukijutsu, Styl walki
WymaganiaNinjutsu S, Kontrola Chakry 8, inny styl walki Bukijutsu rangi S
Styl walki jednoręcznym ostrzem opierający się na manipulacji czasoprzestrzenią możliwą jedynie dla najpotężniejszych mistrzów tej dziedziny. Celem tego stylu jest osiągnięcie dwóch rzeczy. Jedną z nich, jest omijanie wrogich defensyw jakie to mogłyby napotkać nasze ostrze. Drugą, ważniejszą, jest atakowanie przeciwnika z jak najmniej komfortowych dla niego pozycji kompletnie niespodziewanie, tak aby ten miał jak najmniej czasu na obronę. Tego wszystkiego użytkownik stylu dokonuje poprzez przeniesienie ataku jaki wykonuje w czasoprzestrzeni, tak aby ten znalazł się z tej strony przeciwnika, z jakiej to ten najmniej spodziewa się ataku - tym samym wyrządzając jak największe szkody. Z racji na ten aspekt, mistrzowie tego stylu uczą kolejne pokolenia jak najszybciej atakować, aby wykorzystać moment zaskoczenia jaki użycie stylu potrafi sprawić. Z racji również, na względne bezpieczeństwo jego używania, nie skupia się on na unikach ani obronie. To ostatnie jest dokonywane zwyczajnie przez dobry, kontrujący atak. Nikt nie chce walczyć przeciwko użytkownikom tego stylu z racji na to, jak jedynym sposobem na przeżycie jego natarcia jest niesamowita defensywa, nieśmiertelność lub oczy dookoła głowy.

Posiadając Tobiken na randze B użytkownik płacąc koszt Standardowy A, jest w stanie przenieść swoje cięcie w czasoprzestrzeni o 5 metrów. To dalej jednak ma ten sam kąt uderzenie i skierowane jest w tą samą stronę, to nie możemy w ten sposób wbić komuś ostrza w plecy kiedy znajdujemy się przed nim. Wizualnie, ostrze podczas cięcia wnika w purpurowy portal jaki to również otwiera się w miejscu, w które to ma być ono przeniesione. Takiego cięcia nie można pojawić w np. ścianie czy wnętrzu czyjegoś ciała. W momencie kiedy cięcie zostanie dokonane, portal szybko znika. Samo wnikanie w portal nie spowalnia w jakikolwiek sposób całego procesu, a fakt że ten pojawia się dosłownie na moment przed samym cięciem, czyni zareagowanie na taki atak niesamowicie ciężkim.
Posiadając Tobiken na randze A oraz atut Oburęczność możemy tego stylu używać bez problemu władając dwoma jednoręcznymi ostrzami nie tracąc na jego efektywności ani tempie ataków. Ataki można przenosić w tym samym momencie, jednak koszt jest wtedy odpowiednio większy.
Posiadając Tobiken na randze S użytkownik Tobiken może również zmieniać kąt oraz stronę cięcia. Tym samym, frontalne cięcie może nagle pojawić się za plecami niespodziewającymi się przeciwnika i poważnie go zranić.
Posiadając Specjalizację w Bukijutsu Wspieranym Chakrą użytkownik jest w stanie podążyć za tak przeniesionym cięciem opłacając koszt Standardowy S, zamiast Standardowego A. Nie pojawia się wtedy wyrwa, a zwyczajnie on sam teleportuje się razem z ostrzem w wybranej przez niego pozycji do kontynuacji swojego ataku.
Wielki zwójUchiha Hikari
Wielki zwój---

Kod: Zaznacz cały

[title kanji=跳び剣]Tobiken | Jumping Sword[/title]
[pic rank=S zwoj=2]https://i.imgur.com/17dYilJ.png[/pic]
[row title=Klasyfikacja]Bukijutsu, Styl walki[/row]
[row title=Wymagania]Ninjutsu S, Kontrola Chakry 8, inny styl walki Bukijutsu rangi S[/row]
[description]Styl walki jednoręcznym ostrzem opierający się na manipulacji czasoprzestrzenią możliwą jedynie dla najpotężniejszych mistrzów tej dziedziny. Celem tego stylu jest osiągnięcie dwóch rzeczy. Jedną z nich, jest omijanie wrogich defensyw jakie to mogłyby napotkać nasze ostrze. Drugą, ważniejszą, jest atakowanie przeciwnika z jak najmniej komfortowych dla niego pozycji kompletnie niespodziewanie, tak aby ten miał jak najmniej czasu na obronę. Tego wszystkiego użytkownik stylu dokonuje poprzez przeniesienie ataku jaki wykonuje w czasoprzestrzeni, tak aby ten znalazł się z tej strony przeciwnika, z jakiej to ten najmniej spodziewa się ataku - tym samym wyrządzając jak największe szkody. Z racji na ten aspekt, mistrzowie tego stylu uczą kolejne pokolenia jak najszybciej atakować, aby wykorzystać moment zaskoczenia jaki użycie stylu potrafi sprawić. Z racji również, na względne bezpieczeństwo jego używania, nie skupia się on na unikach ani obronie. To ostatnie jest dokonywane zwyczajnie przez dobry, kontrujący atak. Nikt nie chce walczyć przeciwko użytkownikom tego stylu z racji na to, jak jedynym sposobem na przeżycie jego natarcia jest niesamowita defensywa, nieśmiertelność lub oczy dookoła głowy.

[b]Posiadając Tobiken na randze B[/b] użytkownik płacąc koszt Standardowy A, jest w stanie przenieść swoje cięcie w czasoprzestrzeni o 5 metrów. To dalej jednak ma ten sam kąt uderzenie i skierowane jest w tą samą stronę, to nie możemy w ten sposób wbić komuś ostrza w plecy kiedy znajdujemy się przed nim. Wizualnie, ostrze podczas cięcia wnika w purpurowy portal jaki to również otwiera się w miejscu, w które to ma być ono przeniesione. Takiego cięcia nie można pojawić w np. ścianie czy wnętrzu czyjegoś ciała. W momencie kiedy cięcie zostanie dokonane, portal szybko znika. Samo wnikanie w portal nie spowalnia w jakikolwiek sposób całego procesu, a fakt że ten pojawia się dosłownie na moment przed samym cięciem, czyni zareagowanie na taki atak niesamowicie ciężkim.
[b]Posiadając Tobiken na randze A oraz atut Oburęczność[/b] możemy tego stylu używać bez problemu władając dwoma jednoręcznymi ostrzami nie tracąc na jego efektywności ani tempie ataków. Ataki można przenosić w tym samym momencie, jednak koszt jest wtedy odpowiednio większy.
[b]Posiadając Tobiken na randze S[/b] użytkownik Tobiken może również zmieniać kąt oraz stronę cięcia. Tym samym, frontalne cięcie może nagle pojawić się za plecami niespodziewającymi się przeciwnika i poważnie go zranić. 
[b]Posiadając Specjalizację w Bukijutsu Wspieranym Chakrą[/b] użytkownik jest w stanie podążyć za tak przeniesionym cięciem opłacając koszt Standardowy S, zamiast Standardowego A. Nie pojawia się wtedy wyrwa, a zwyczajnie on sam teleportuje się razem z ostrzem w wybranej przez niego pozycji do kontynuacji swojego ataku.[/description]
[row=Wielki zwój][url=https://sakuranohana.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=281]Uchiha Hikari[/url][/row]
[row=Wielki  zwój]---[/row]
Ostatnio zmieniony 23 lut 2024, 16:12 przez Jelonek, łącznie zmieniany 8 razy.
Zablokowany

Wróć do „Dziedziny”