• Ogłoszenia
  •  
    Aktualności fabularne
    Obecna pora roku: Wiosna 164r.

    Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

    30.01.2024 - rozpoczęcie wydarzenia wioskowego w Sakuragakure. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
    29.01.2024 - oficjalne zakończenie eventu Arc II: Pierwsza Konfrontacja. Podsumowanie można znaleźć w aktualnościach fabularnych.
    Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
    Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
    Administracja
    Pingwinek Chaosu
    Główny Administrator
    Norka
    Główna Mistrzyni Fabularna
    Hefajstos
    Główny Moderator Kuźni
    Tora
    Główny Moderator Technik

    W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
    Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
     

[Wprowadzone] Przedmiot kanoniczny dla użytkowników Saiko Denshin

Moderatorzy: Mistrzowie fabularni, Moderatorzy kuźni, Moderatorzy technik, Moderatorzy Kart Postaci

Awatar użytkownika
Yamanaka Aiko
Posty: 476
Rejestracja: 27 kwie 2021, 4:55
Ranga: Tokubetsu Jōnin
Ranga dodatkowa: Iryōnin
Discord: meei#6947
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:

[Wprowadzone] Przedmiot kanoniczny dla użytkowników Saiko Denshin

Hello, it's me. Again.
Podrzucam opisany przedmiot kanoniczny, który może przydać się osobom korzystającym z Saiko Denshin. Koszt oraz stacki zostawiam wolne, ponieważ nie bardzo wiem, jakie wartości byłyby odpowiednie.
► Pokaż Spoiler
Mind Reading Amplification Machine
Koszt---
Stack/slot1/300
Stacjonarne urządzenie służące do wzmocnienia zdolności przeglądania informacji, jakie zostały zapisane w umyśle ofiary. Ofiara, która zostaje w nim umieszczona zostaje unieruchomiona (powyżej poziomu 8 siły istnieje możliwość wyrwania się). Urządzenie umożliwia użytkownikom Saiko Denshin, zabrać w podświadomość ofiary dodatkowe osoby (maksymalnie trzy), ponadto znacznie ułatwia przebicie blokad umysłu, jakie ofiara na siebie nałożyła (do oceny przez MG). Ze względu na jego nieporęczność, z urządzenia można skorzystać wyłącznie w przeznaczonych do tego miejscach.
Wiedza na temat sposobu zbudowania maszyny jest skomplikowana, przez co nie każdy kowal jest w stanie ją stworzyć. Zdobycie tej wiedzy wymaga wątku z MG. Szacuje się, że koszt materiałów to około 50 000 ryō.
Lokalizacja maszynySiedziba Sakurakage
Lokalizacja maszynySiedziba Amekage

Kod: Zaznacz cały

[title]Mind Reading Amplification Machine[/title]
[pic]https://i.imgur.com/zAf7lAK.png[/pic]
[row title=Koszt]---[/row]
[row title=Stack/slot]---[/row]
[description]
Stacjonarne urządzenie służące do wzmocnienia zdolności przeglądania informacji, jakie zostały zapisane w umyśle ofiary. Ofiara, która zostaje w nim umieszczona zostaje unieruchomiona (powyżej poziomu 8 siły istnieje możliwość wyrwania się). Urządzenie umożliwia użytkownikom Saiko Denshin, zabrać w podświadomość ofiary dodatkowe osoby (maksymalnie trzy), ponadto znacznie ułatwia przebicie blokad umysłu, jakie ofiara na siebie nałożyła (do oceny przez MG). Ze względu na jego nieporęczność, z urządzenia można skorzystać wyłącznie w przeznaczonych do tego miejscach.
Wiedza na temat sposobu zbudowania maszyny jest skomplikowana, przez co nie każdy kowal jest w stanie ją stworzyć. Zdobycie tej wiedzy wymaga wątku z MG. Szacuje się, że koszt materiałów to około 50 000 ryō.[/description]
[row title=Lokalizacja maszyny]Siedziba Sakurakage[/row]
[row title=Lokalizacja maszyny]Siedziba Amekage[/row]
Nie bardzo wiem jak rozwiązać kwestię kupowania tego sprzętu - wydaje mi się zbyt skomplikowany, by mógł być dostępny od ręki w sklepie, a jednak fajnie byłoby, żeby istniała możliwość, żeby ów przedmiot zdobyć.
Na pewno każda z Wiosek powinna dostać po jednym do użytku - według mnie, ofc.

Buziaki pepelove
Ostatnio zmieniony 14 lut 2023, 11:05 przez Hefajstos, łącznie zmieniany 5 razy.
Obrazek
w tobie jest dość miłości, by ogrzać cały świat
i dość gniewu, by cały świat zniszczyć
aria of the soul

telepatia | słowa #9c6cb5
myśli
głos
Zasięg sensora bez pieczęci | z pieczęcią24 metry | 1000 metrów
► Pokaż Spoiler
Inna odsłona Jajko
Was it a good choice, tho? - Fabuła D | Senju Rie
► Pokaż Spoiler
ja: Don przy sprawdzaniu mojej karty postaci czytał na głos na voice historię i prawie płakał ze śmiechu.
Ja też płakałam, ale bardziej z zażenowania

Hefajstos: Przepraszam. Moje są równie słabe, też się możesz pośmiać.
Znaczy nie słabe.
Przepraszam.
Śmieszne


Obrazek
According to Eiji, I'm officially Norka's balls
Awatar użytkownika
Vampiro
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2022, 15:39
Discord: Vampiro#7869
Karta Postaci:

Re: Przedmiot kanoniczny dla użytkowników Saiko Denshin

Kwestię kosztów zostawię kuźniowym (o ile to w ogóle rozważą).

To raczej przedmiot stacjonarny do wioski/innej aglomeracji ninja i nie będzie dostępny w sklepie. Szansa zdobycia? Wybudowania raczej przy odpowiedniej wiedzy.

Technicznie nikt tego na plecy nie weźmie z lokacji na fabule/misji, a mógłby co najwyżej w częściach gdzieś wozić wózkiem but... to chyba nie tak ma działać?
Awatar użytkownika
Hefajstos
Posty: 1959
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:11
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: Przedmiot kanoniczny dla użytkowników Saiko Denshin

Nie sądzę żeby to się dało zapieczętować standardowymi zwojami. Może tą techniką co pozwala łączyć zwoje by pieczętować większe rzeczy, ale normalnie raczej nie da rady bo za duże bydle to. Więc dałbym "---" i tyle.

Co do kosztu dałbym również "---" i w sposobie pozyskania dodałbym że potrzeba specjalnego wątku z MG gdzie się to w ogóle buduje. Lub w przypadku bycia tym który łoży kasę a nie macha młotem to i tak cała fabuła na znalezienie sobie ludzi którzy to zbudują, zdobycie planów takiej maszyny... tak po prostu sobie tego nikt nie kupi. I dodałbym że standardowo postawienie takiej maszyny to koszt +/- 50.000 Ryo.

Czy to jest potrzebne kage czy nie, to już musi Norka określić.
Prowadzone Wątki:
Senka - Se jest, od roku, gdzieś tam
Shogo - Ale nie odpisuje, pewnie nie odpisze, już nigdy...
Mikan - znowu po Jeleniu, się z Daimyo szlaja
Ichigo - Bo się jej rządzić zachciało
YuYuYu - Jest ich trzech i pewnie coś odpierdolą
Jo X Hom - Czy będzie segz? Czy będą z tego dzieci? Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi...
Midoro - Flying thunder criminal scam
Hikari - Rendez-vous with Yuri (And Bulldog)
Więcej grzechów nie pamiętam.
Awatar użytkownika
Norka
Posty: 905
Rejestracja: 29 lip 2022, 0:50
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: hanialke
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: Przedmiot kanoniczny dla użytkowników Saiko Denshin

Imo, każda wioska może mieć po jednej sztuce (a chociaż Ame i Sakura, biorąc pod uwagę obecność Yamanak w nich), jednakże zdecydowanie nie jest to przedmiot, do którego każdy człowiek może mieć dostęp i imo - za pozwoleniem Kage ew. jakiegoś wysoko postawionego radnego, po wytłumaczeniu do czego jest to nam w ogóle potrzebne.
Obrazek
Prowadzone wątki
Przygody 2/2
贖罪道 | Droga do odkupienia - Maji Seitaro
心を慰めるために | Ku pokrzepieniu serc - Yokomine Yozora, Mitsukyevu Uiriamu, Takatsukasa Jugemu
Misje 5/3
Ranga C
Ranga B
Ranga A
Inne 2/2
Awatar użytkownika
Yamanaka Aiko
Posty: 476
Rejestracja: 27 kwie 2021, 4:55
Ranga: Tokubetsu Jōnin
Ranga dodatkowa: Iryōnin
Discord: meei#6947
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:

Re: Przedmiot kanoniczny dla użytkowników Saiko Denshin

Okejo, opis poprawiony, można checknąć. Jedynie z czym mam problem, to znalezienie polskiego i japońskiego tłumaczenia nazwy. "Maszyna wzmacniajaca czytanie w myślach" jakoś wydaje mi się bardzo pokraczne claun
Ostatnio zmieniony 28 sty 2023, 19:05 przez Yamanaka Aiko, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
w tobie jest dość miłości, by ogrzać cały świat
i dość gniewu, by cały świat zniszczyć
aria of the soul

telepatia | słowa #9c6cb5
myśli
głos
Zasięg sensora bez pieczęci | z pieczęcią24 metry | 1000 metrów
► Pokaż Spoiler
Inna odsłona Jajko
Was it a good choice, tho? - Fabuła D | Senju Rie
► Pokaż Spoiler
ja: Don przy sprawdzaniu mojej karty postaci czytał na głos na voice historię i prawie płakał ze śmiechu.
Ja też płakałam, ale bardziej z zażenowania

Hefajstos: Przepraszam. Moje są równie słabe, też się możesz pośmiać.
Znaczy nie słabe.
Przepraszam.
Śmieszne


Obrazek
According to Eiji, I'm officially Norka's balls
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2698
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Przedmiot kanoniczny dla użytkowników Saiko Denshin

Imo itemik pasujący w sam raz do "Przedmioty o ograniczonej dostępności". Co do stacków - zgadzam się z Donem, że nie powinien zwykły "zwój" go przechować, jednak można imo określić ile ma slotów. Właśnie dla tej techniki łączącej zwoje. Wielki zwój ma 100 slotów, więc może 1/300? 1/500? Wtedy wymagałby odpowiednio 3 Wielkich zwojów i ozwojowanej techniki Fuinjutsu.

Poza tym chyba nie mam nic więcej do dodania?
Awatar użytkownika
Yamanaka Aiko
Posty: 476
Rejestracja: 27 kwie 2021, 4:55
Ranga: Tokubetsu Jōnin
Ranga dodatkowa: Iryōnin
Discord: meei#6947
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:

Re: Przedmiot kanoniczny dla użytkowników Saiko Denshin

Stacki uzupełnioned
Obrazek
w tobie jest dość miłości, by ogrzać cały świat
i dość gniewu, by cały świat zniszczyć
aria of the soul

telepatia | słowa #9c6cb5
myśli
głos
Zasięg sensora bez pieczęci | z pieczęcią24 metry | 1000 metrów
► Pokaż Spoiler
Inna odsłona Jajko
Was it a good choice, tho? - Fabuła D | Senju Rie
► Pokaż Spoiler
ja: Don przy sprawdzaniu mojej karty postaci czytał na głos na voice historię i prawie płakał ze śmiechu.
Ja też płakałam, ale bardziej z zażenowania

Hefajstos: Przepraszam. Moje są równie słabe, też się możesz pośmiać.
Znaczy nie słabe.
Przepraszam.
Śmieszne


Obrazek
According to Eiji, I'm officially Norka's balls
Awatar użytkownika
Hefajstos
Posty: 1959
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:11
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: Przedmiot kanoniczny dla użytkowników Saiko Denshin

Tak, zmieniłem stacki na bardziej sensowne i przerzuciłem. Zamykam temat nara.
Prowadzone Wątki:
Senka - Se jest, od roku, gdzieś tam
Shogo - Ale nie odpisuje, pewnie nie odpisze, już nigdy...
Mikan - znowu po Jeleniu, się z Daimyo szlaja
Ichigo - Bo się jej rządzić zachciało
YuYuYu - Jest ich trzech i pewnie coś odpierdolą
Jo X Hom - Czy będzie segz? Czy będą z tego dzieci? Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi...
Midoro - Flying thunder criminal scam
Hikari - Rendez-vous with Yuri (And Bulldog)
Więcej grzechów nie pamiętam.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”