• Ogłoszenia
 •  
  Aktualności fabularne
  Obecna pora roku: Zima, p. 164r.

  Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

  30.01.2024 - rozpoczęcie wydarzenia wioskowego w Sakuragakure. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
  29.01.2024 - oficjalne zakończenie eventu Arc II: Pierwsza Konfrontacja. Podsumowanie można znaleźć w aktualnościach fabularnych.
  Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
  Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
  Administracja
  Pingwinek Chaosu
  Główny Administrator
  Norka
  Główna Mistrzyni Fabularna
  Hefajstos
  Główny Moderator Kuźni
  Tora
  Główny Moderator Technik

  W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
  Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
   

Aktualności fabularne

Pierwsze miejsce, do którego należy się udać po wszelakie informacje dotyczące fabuły. Pieczę nad nim sprawuje Główny Mistrz Fabularny, dbając o aktualność znajdujących się tutaj opisów oraz informacji. Tematy w tym dziale służą do przybliżenia obrazu świata oraz wydarzeń, mających na niego wpływ.

Moderator: Mistrzowie fabularni

Awatar użytkownika
Pingwinek Chaosu
Administrator
Posty: 822
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:02
Karta Postaci:
Osiągnięcia:

Aktualności fabularne

Na misjach, przygodach i innego rodzaju wątkach, różne rzeczy lubią się zdarzyć. Ktoś może spalić karczmę, zniszczyć całą wioskę ninja, a gdzieś może zostać wybrany nowy Kage. Są to rzeczy, które mniej lub bardziej, przyniosą konsekwencję dla fabuły pojedynczych osób, a nawet całego forum.

Ten temat jest miejscem, w którym należy zapisywać tego rodzaju informacje z racji, że ciężko podążać za wydarzeniami na całym świecie. Na twojej misji gracz zniszczył jakąś karczmę? Należy o tym tutaj napisać. Ktoś ocalił całą wioskę? Również. Został wybrany nowy Kage? Tak samo. Celem tego tematu jest ułatwienie graczom wpływania na świat, podążania za aktualnymi wydarzeniami oraz wyciągania z nich konsekwencji.

Nie ma konkretnego wzoru wpisywania takich aktualności, jednak każdy wpis musi zawierać dwie podstawowe informacje. Kiedy to się wydarzyło (rok + pora roku) oraz dla kogo jest ta informacja dostępna (dla całego świata, kraju, konkretnej wioski, może samego Kage?). Wpisy są kontrolowane przez GMF i jeżeli jest w nich jakaś niezgodność, należy ją do niego zgłosić, aby rozpatrzył sprawę.

Kod: Zaznacz cały

[align=center][size=125][b]Rok 161, Jesień[/b][/size]
[i]Informacja dla X/Y/Z[/i][/align]


Treść ogłoszenia/wpisu.
Awatar użytkownika
Kakarotto
Posty: 1182
Rejestracja: 01 lip 2021, 23:58
Discord: Midoro#5831
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: Aktualności fabularne

Rok 161, Jesień
Informacja dla Nōjō no Kuni i okolic.

Daimyō kraju Farm rozsyła ogłoszenia o poborze do wojska po całym swoim kraju oraz jego najbliższych okolicach takich jak Hana no Kuni, Sake no Kuni, Chichi no Kuni, Kinoko no Kuni czy Natsu no Kuni. Plakaty mają następującą treść:

Zaciąg Ochotników
do Armii Krajowej

DAIMYŌ NŌJŌ NO KUNI
WZYWA WAS DO BRONI!


1. Do służby ochotniczej może przystąpić każda osoba, która ukończyła 17 lat bez względu na płeć.
2. Do zgłaszających się ochotników stosuje się prawo cywilne oraz wojskowe ustalone 3 dekretem Terady Masahiro.
3. Każdy żołnierz powołany do czynnej służby po wstępnych szkoleniach otrzyma pełne wyposażenie oraz będzie mu przyznawany podwójny żołd wynoszący 50 Ryo za dobę.
4. Możliwość wcześniejszego zakończenia służby (po co najmniej 5 latach w jednostce) oraz otrzymywania wsparcia finansowego po odejściu na emeryturę wojskową.
5. Oferujemy rozwój umiejętności bojowych oraz logistycznych do współpracy na arenie międzynarodowej.
6. Przyjmujemy obcokrajowców pragnących zamieszkać na terenie państwa po wcześniejszej kontroli granicznej.

Zgłoś się już dziś i wesprzyj braci oraz siostry w walce o lepsze jutro!
Zainteresowanych prosimy zgłaszać się do Terady Mitsuo.
Awatar użytkownika
Jelonek
Posty: 1078
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:38
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:

Re: Aktualności fabularne

Najnowsze wieści ze świataZima, 161/162 rok
EventStain
Ostatnimi czasy, w Sakura no Kuni, zaczęło dochodzić dochodzić do tajemniczych zaginięć. Dzięki wstępnemu dochodzeniu ze strony Ukrytej Wioski, władze odkryły, że są to celowe porwania. Nieliczni świadkowie jakim udało się ujść z życiem donoszą, że stoi za tym szalony naukowiec Stain, nazywający się Doktorem. Okazało się też, że porywa on ludzi o specjalnych zdolnościach z silnych klanów posiadających własne Kekkei Genkai. Z tego powodu istnieją mocne podejrzenia iż jest on kolekcjonerem genów.

Wiedza ta jest głównie przeznaczona dla władz Sakury. Sakurakage jednak podzieliła się posiadanymi informacjami z Amekage, z nadzieją na współpracę w rozwiązaniu problemu jaki może wyrządzić szkodę im wszystkim. Nawet początkujący shinobi wioski mogli jednak usłyszeć jakieś plotki na ten temat wśród wyższych stopniem ninja. Pozostałe kraje miały jedynie pojedyncze przypadki, i jeszcze nie były w stanie ustalić kto za tym stoi.


Aby dowiedzieć się, jak dołączyć do wydarzenia, pisać do Kakarotto. Misje w tej tematyce może prowadzić każdy, po ustaleniu z nim detali.
EventU progu wojny
Były też miejsca, gdzie stawką było coś więcej od członków klanów mających Kekkei Genkai. Były miejsca, gdzie mimo tego jak Stary Kontynent był świeżo po wojnie, i mimo tego jak wielki zamęt to wprowadziło - dalej chciały walczyć. Południowa wyspa, była tego dobrym przykładem.

Uciemiężone jednostki społeczne Kraju Demonów bardzo często szukają ratunku poprzez nielegalne opuszczenie granicy kraju. Zazwyczaj, represje z tym związane odstraszają większość jednostek, a "kara" spadająca na rodzinę zbiega jest w stanie ukoić gniew władcy oraz odstraszyć innych chętnych od sięgania po tą formę buntu przeciwko świętym rządom swego władcy. Taka sytuacja nie każdemu jednak pasuje.

Umiejscowiona w Uma no Kuni organizacja "Agitatorów Wolności" dotychczas pomagała uciekinierom, a nawet za cichym przyzwoleniem cara swojego kraju, przeprowadzała delikatne partyzanckie akcje zbrojne na terenie Oni no kuni. Do niedawna wszystko toczyło się "pod stołem", a oba państwa zachowywały pozory pokoju. Sytuacja zaczęła się jednak dynamicznie rozwijać wraz ze zmianą przywódcy Agitatorów Wolności. Nowy lider święcie wierząc w zwycięstwo swojego kraju w potencjalnej wojnie, chce do niej doprowadzić, by na zawsze obalić skazę na mapach świata jaką było dla niego Oni no Kuni. Coraz śmielsze działania Agitatorów nie podobają się żadnej ze stron, w obu krajach można wyczuć rosnące niepokoje i gęstniejącą politykę międzynarodową. Wojna wisi w powietrzu.

Przypadkiem czy nie, każda ze stron szukała pomocników spoza wyspy. Zewnętrznych ninja, gotowych za stosowną opłatą pomóc w rozwiązaniu sporu na zawsze. Sakuragakure, Amegakure oraz Hanagakure również otrzymały prośby o pomoc, podobnie jak Wolni Shinobi. W Hanie rzecz jasna, najgłośniej mówiło się o wsparciu Oni no Kuni, a w Sakurze o wsparciu Agitatorów Wolności. Ame jak zawsze, było neutralne w tych kwestiach, a nawet zniechęcało do ingerencji w tak odległe batalie.

Oni no Kuni pragnęło, aby Ci wyplenili Agitatorów oraz sprowadzili zbiegłych z kraju cywili.

Uma no Kuni, nie chcąc doprowadzić do wojny i zachować władzę nad Agitatorami, po kryjomu szukało shinobi zdolnych podciąć im skrzydła, jednak bez całkowitego zniszczenia organizacji. Eliminacja lidera, w najgorszym wypadku, była zalecana.

Sami Agitatorzy natomiast szukali shinobi chętnych do pomocy w ich sprawie. Do ratowania ludzi z Oni no Kuni, oraz takich co pomogliby w działaniach za granicą, mających na celu ostateczny wybuch wojny.


Event w pełni prowadzony przez Hefajstosa. W przypadku chęci wzięcia w nim udziału, zwyczajnie się z nim skontaktujcie, a on wam powie co i jak.
EventTurniej
Świat był przepełniony ciekawymi wydarzeniami w każdym jego zakątku, zmuszając ludzi do wyborów co preferowali. Niefortunnie, pojawił się kolejny ciekawy wybór dla wojowników z zakątków całego świata.

Po "Exodusie Shinobi" kraje Nowego Kontynentu w różny sposób podchodziły do ninja, a Kraj Żab był jednym z tych, które nie patrzyły na nich tak przychylnym okiem jak inni. Mimo wszystko wysłali oni ogłoszenie w świat. Do wszystkich wiosek oraz przydrożnych karczm, a nawet punktów bingo na świecie. Wszędzie, gdzie tylko była populacja, tam też informacja ta się pojawiła.

Pod patronatem Daimyō Numachi Sōgena oraz Haigondoranin Nagare Ryoko organizowany jest turniej, na który zapraszani są wojownicy z całego świata. Zamiast jednak tabeli turniejowej, spodziewanej przez wielu, walki miały być punktowane z publicznie dostępną statystką. Każdy zawodnik będzie też mógł zgłosić jakieś swoje preferencje czy zapotrzebowania, jak chociażby odpowiedni sprzęt. Same walki mogą rozgrywać się nawet przez kilka tygodni! Cel jest prosty - zacieśnianie więzów między krajami oraz wytypowanie najsilniejszego wojownika na Nowym Kontynencie!


Event w pełni prowadzony przez Torę. W przypadku chęci wzięcia w nim udziału, zwyczajnie się z nim skontaktujcie, a on wam powie co i jak.
Pomniejsze wydarzenia
Sabaku no Kuni, nie było przyjemnym krajem. Każdy to wiedział co choć trochę o nim słyszał lub miał niezwykłą przyjemność przez ten kraj podróżować. Generalnie, ludzie nie mieli żadnych zamiarów go zadamawiać. Z nieznanych jednak powodów, potężne bestie żyjące na zachodzie kraju zwane Vijami, zaczęły niebezpiecznie zbliżać się do granicy z Hana no Kuni. Mieszkańcy tamtych rejonów, proszą o jak najszybsze wsparcie, od kogokolwiek kto jest w stanie.

Tanima no Kuni, zdaje się być kolejnym miejscem, jakie to w ostatnim czasie nie może spokojnie funkcjonować. Plotki, jakie dotarły do sąsiadujących krajów głoszą, że tamtejszy Daimyō zmarł dość niedawno, a dwójka jego dzieci nie jest w stanie dojść do porozumienia kto ma zostać nowym władcą. Wybrany przez ojca syn, czy pierworodna starsza siostra? Nikt nie wiedział co z tego wyjdzie, jednak wedle plotek, spór ten zdążył już podzielić stolicę.

Te wydarzenia, nie były jednak tak istotne. Było znacznie ważniejsze wydarzenie, wpływające na losy co najmniej kilku państw. Gorszejący alkohol w Sake no Kuni. Każdy go ubóstwiał, jednak ostatnimi czasami? Ten stawał się coraz to gorszy, a producenci przysięgali, że nic w procesie nie zmieniali. O co chodziło? Nie wiadomo, jednak koneserzy byli zdegustowani tym faktem i chcieli poznać prawdę! Dlaczego alkohol w Sake no Kuni zaczął tracić na jakości?

W wieściach ze świata nie można było jednak pominąć odległego od lądu Fuyu no Kuni, kraju gdzie surowa zima była normalna. W tym roku jednak, jej siła była wręcz nienaturalna. Ludzie potrafili w sekundę zamarznąć na śmierć, a nawet mieszkańcy tych rejonów - eksperci w przeżyciu w niskich temperaturach - mieli problemy. Sugerowane więc było omijanie tego kraju w najbliższym czasie, dopóki ktoś nie rozwiąże anomalii lub minie ona sama. Gracze na terenach tego kraju muszą zgłosić się do MF’a, aby ocenił ich stan.


Pomniejsze wydarzenia to zwyczajnie wydarzenia prowadzone przez MG z narzuconą bardzo ogólną osią fabularną. Jeżeli któreś was zaciekawiło? Złapcie jakiegoś MG chętnego do poprowadzenia tego, a nich on zgłosi się do Mistrzów Fabularnych. Branie udziału w takich wydarzeniach czyni zyskanie reputacji na świecie łatwiejszym oraz można zyskać benefity od krajów związanych z wydarzeniem.

W przypadku wszelakich wątpliwości, pisać do GMF - Jelonka.
Wcielenie Jelenia
Moderator Fabularny | Moderator Techniczny | Miły człek jakiego można pytać o rzeczy i pomoc | Hidden Admin
Prowadzone wątki 6/4 [aktywne wątki]
 • Za tym co odległe - Kamaboko Gonpachiro, Sabataya Shuten & Mirai Akane
 • Tam gdzie bogowie poprowadzą... - Kaguya Kaede
 • Bliźniacze zabawy - Kasane Mitsuki & Kasane Kirara
 • Ranny ptaszek - Uzumaki Chiyo & Fuuka
 • Gorycz zemsty - Inuzuka Nana
 • The Inquisitor's Journey - Ichijou Michiru
Awatar użytkownika
Jelonek
Posty: 1078
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:38
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:

Re: Aktualności fabularne

Najnowsze wieści ze świataLato, 162 rok

Pomniejsze wydarzenia - konkluzje
Dostępność informacjiCały świat
Vije, bestie żyjące w Sabaku no Kuni, jakie to niebezpiecznie zbliżały się do granicy z Hana no Kuni zostały wyeksterminowane. Mieszkańcy tamtejszych rejonów mówią o zakapturzonej postaci, jakiej to wystawały jedynie różowe kosmyki włosów spod kaptura. Nieznany im bohater bez żadnych słów zjawił się idealnie w momencie kiedy to bestie dotarł do pierwszych zamieszkałych wiosek i bez najmniejszych problemów je powycinał przywracając względne bezpieczeństwo przy wschodniej granicy Hana no Kuni.

Spór w Tanima no Kuni o jakim również było głośno, wreszcie dobiegł końca. Jego zwyciężcą okazał się młodszy syn poprzedniego Daimyō jaki to został przez niego wybrany jako następca. Starsza siostra mająca poparcie ludu nagle zniknęła i od miesiąca nikt nie mógł znaleźć po niej jakiegokolwiek śladu. W dziwnym sposób zakończony konflikt dalej pozostawiał niesmak w ustach mieszkańców Tanima no Kuni, jednak nikt nie kwestionował prawowitego władcy - tym bardziej, że nie było żadnych dowodów na to że maczał w tym palce. Podział zniknął więc ze stolicy i nikt już otwarcie nie kwestionował, że to Usushi Mamoru należy się tytuł Daimyō Tanima no Kuni.

Gorszejący alkohol w Sake no Kuni. Sprawa najwyższej wagi, do jakiej to zostali zatrudnieni najbardziej doświadczeni detektywi. I tak jak miesiące dochodzeń nic nie wykazały, tak w końcu pojedynczy shinobi odkrył prawdę. Nie zaszły żadne zmiany w procesie, a był to zwyczajny sabotaż ze strony tak zwanego Kultu Trzeźwości, założonego w Hikari no Kuni. Zgraja łysych mnichów nienawidziła na tyle alkoholu, że pragnęli aby ten zniknął z całego świata - i Sake no Kuni było ich pierwszym celem. Udając nowych pracowników rozprowadzali niesamowicie ciężki do wykrycia gaz, jakiego jedynym efektem było wyniszczanie smaku alkoholu bez żadnych skutków ubocznych. Na szczęście, dzięki staraniom jednego pijaczyny, udało się ich wypędzić z fabryk dzięki czemu alkohol zaczął wracać do swojej dawnej świetności. Ludzie jednak wiedzieli, że to nie będzie ostatni raz kiedy usłyszą o Kulcie Trzeźwości.

Surowa zima Fuyu no Kuni. Problem poważany, jakim to niestety bardzo niewiele osób się zainteresowało - być może ze względu na to jak daleko od kontynentu znajdował się kraj. Nie udało się znaleźć rozwiązania problemu, a już co najmniej 1/3 populacji kraju zamarzła na śmierć. Ostatnimi dniami jednak siła fenomenu zaczęła spadać, być może ze względu na bardziej letnią porę roku. Mieszkańcy żyją w nadziei, że fenomen ten nie wróci w kolejną zimę. Inaczej, będzie trzeba opuścić kraj jaki to stanie się nie do zamieszkania.

Pomniejsze wydarzenia - nowe
Dostępność informacjiCały świat
Ostatnio w wielu miejscach na świecie zaczynały pojawiać się ogłoszenia związane z pracą. Nichibotsu no Kuni poszukiwało bowiem osób, które zdecydują się pomóc w dalszej rozbudowie ich stolicy, Seidaitō, wynosząc ją po raz enty w swojej historii o kolejny poziom. Ochotnikom gwarantują wikt, wynagrodzenie oraz zapisanie się w pamięci jako budowniczy jednego z wielu poziomów Wielkiej Wieży. Oferta przykuwała uwagę, niewiele bowiem osób mogło w normalnych warunkach znaleźć się na tak wysokich poziomach stolicy Kraju Zachodzącego Słońca.

Granica Kaeru no Kuni oraz Kinu no Kuni była miejscem, gdzie najczęstsze przypadki konfliktów to te ludzi z naturą. W tym przypadku spora ilość wody rozlała się na mniej podmokłe tereny i jak Kraj Żab zdawał radzić sobie z tym problemem, tak Kinu no Kuni potrzebowało drobnej pomocy w naprawie szkód spowodowanych powodzią. Niektóre budynki wymagały remontu, a pola uprawne - ponownego zasiewu. W zamian za pomoc oferowali oczywiście wysokiej jakości jedwab, od którego to zresztą kraj wziął swoją nazwę.

Największym jednak problemem, przed jakim stanął świat w ostatnim czasie, jest epidemia zachrypniętego gardła w Ocha no Kuni. Herbata niby powinna pomóc, jednak z powodu tegoż problemu tamtejsze idolki nie mogą występować! Rzesze turystów, którzy wybrali się tutaj na ich koncerty pozostaną niezadowoleni, jeśli nie zobaczą swoich ulubionych artystów na scenie, a z zachrypniętym gardłem na pewno nie będą występować! Menadżer jednego z zespołów zapłaci komukolwiek, kto tylko wyleczy jego podopieczne, by mogły na żywo słuchać miłości swoich fanów, a ich fani - ich głosów.

Pomniejsze wydarzenia to zwyczajnie wydarzenia prowadzone przez MG z narzuconą bardzo ogólną osią fabularną. Jeżeli któreś was zaciekawiło? Złapcie jakiegoś MG chętnego do poprowadzenia tego, a nich on zgłosi się do Mistrzów Fabularnych. Branie udziału w takich wydarzeniach czyni zyskanie reputacji na świecie łatwiejszym oraz można zyskać benefity od krajów związanych z wydarzeniem.

Wydarzenia wioskowe - Amegakure
Dostępność informacjiTylko Amegakure
W ostatnich dniach na terenach Amegakure no Satō doszło do potężnego wybuchu w jednej z fabryk papieru klanu Kami. Tak jak ofiar śmiertelnych nie było wiele, tak liczni świadkowie eksplozji szybko roznieśli o niej informacje po całej wiosce. W wyniku tego, ludność Amegakure zaczęła się obawiać o swoje bezpieczeństwo - w końcu skoro budynek należący do jednego z najważniejszych klanów tej wioski uległ eksplozji, to kto wie jak sama wioska była bezpieczna? W związku z tym zdarzeniem, sam Amekage Kise Ogumo ogłosił że w najbliższym czasie shinobi skupią się na bezpieczeństwu wioski. Przejrzeniu każdych jej zakamarków, co by to wyłapać osoby jakie dokonały takiego sabotażu i jakie wedle jego słów zwą się "Trupimi Klaunami", a także wzmocnić bezpieczeństwo wszystkich placówek. Również z tym ogłoszeniem, ninja Ame szukający kolejnej misji mogli dojrzeć spory nacisk na parę konkretnych rodzajów misji...

Rodzaje misji, jakie podlegają pod bonusowe wynagrodzenie:
 • Wsparcie dla fabryki papieru klanu Kami - uprzątnięcie gruzów, wyciągnięcie dokumentów jakie się ostały, pomóc w odbudowie itp (misje rangi D)
 • Przeszukiwania wioski w celu odkrycia zdrajców/sabotażystów/grup przestępczych chcących zasiać zamęt w Ame (misje rangi C-A)
 • Patrole wokół ważniejszych placówek np. Szpital w Amegakure, Siedziba Kage (misje C-B)
 • Poszukiwania informacji na temat "Trupich Klaunów" (misje C-B)

Wydarzenia wioskowe to zwyczajnie wydarzenia związane bezpośrednio z wioską, z racji na które pewien rodzaj misji we wiosce staje się bardziej popularny i pożądany. Misje te mogą mieć różny poziom, od misji D aż po S i każdy może je prowadzić. Za wykonywanie misji związanych z tym wydarzeniem, graczom jak i prowadzącym przysługuje dodatkowa 1/3 PD (lub PB w przypadku MG) przy otrzymywaniu wynagrodzenia za daną rangę misji. Zwyczajnie MG danej misji przy dawaniu wynagrodzenia dolicza tą 1/3 i nie wymaga to konsultacji z MFami. Wydarzenia te są rotacyjne i trwają 2 miesiące, podczas których to gracz może rozpocząć misję w danym temacie. W razie wszelakich pytań, pisać do MFów.
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2022, 22:13 przez Jelonek, łącznie zmieniany 1 raz.
Wcielenie Jelenia
Moderator Fabularny | Moderator Techniczny | Miły człek jakiego można pytać o rzeczy i pomoc | Hidden Admin
Prowadzone wątki 6/4 [aktywne wątki]
 • Za tym co odległe - Kamaboko Gonpachiro, Sabataya Shuten & Mirai Akane
 • Tam gdzie bogowie poprowadzą... - Kaguya Kaede
 • Bliźniacze zabawy - Kasane Mitsuki & Kasane Kirara
 • Ranny ptaszek - Uzumaki Chiyo & Fuuka
 • Gorycz zemsty - Inuzuka Nana
 • The Inquisitor's Journey - Ichijou Michiru
Awatar użytkownika
Hefajstos
Posty: 1942
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:11
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: Aktualności fabularne

Najnowsze wieści ze świataLato, 162 rok

Pomniejsze wydarzenia - konkluzje
Dostępność informacjiCały świat
Starcia w północnej części południowej wyspy dobiegły końca. Organizacja nacechowana wywrotowo "Agitatorzy wolności" została zepchnięta do podziemia a ich działania skutecznie ograniczone przez nalot nieznanych sprawców na ich główną siedzibę. Mówi się o wielu martwych czy pojmanych działaczach organizacji. Napięta sytuacja pomiędzy dwoma mocarstwami została zażegnana i w tamtej części kontynentu znów zapanowała iluzja spokoju, poprzecinana jedynie delikatnymi utarczkami w sferze politycznej pomiędzy Krajem Demonów a Krajem Koni. Tym samym prośba o pomoc skierowana do ninja niezrzeszonych z krajami została wycofana przez wszystkie trzy strony konfliktu.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2022, 23:04 przez Tora, łącznie zmieniany 1 raz.
Prowadzone Wątki:
Senka - Se jest, od roku, gdzieś tam
Shogo - Ale nie odpisuje, pewnie nie odpisze, już nigdy...
Mikan - znowu po Jeleniu, się z Daimyo szlaja
Ichigo - Bo się jej rządzić zachciało
YuYuYu - Jest ich trzech i pewnie coś odpierdolą
Jo X Hom - Czy będzie segz? Czy będą z tego dzieci? Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi...
Midoro - Flying thunder criminal scam
Hikari - Rendez-vous with Yuri (And Bulldog)
Więcej grzechów nie pamiętam.
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2654
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Aktualności fabularne

Najnowsze wieści ze świataLato, 162 rok
Pomniejsze wydarzenia - konkluzje
Dostępność informacjiCały świat
Turniej w Kaeru no Kuni został przeniesiony!

Wieść ta może nie obeszła się takim echem, jak wieści z Baibai. Te bowiem obiegły cały świat, a prośby o pomoc dotarły także i do Hikigaeru. Nagare Ryouko, słysząc potrzeby sąsiedniej nacji, zdecydowała się udostępnić porty stolicy dla statków z Shōnin Ōkoku oraz przenieść turniej do momentu, gdy Królestwo Kupieckie nie będzie borykało się z tak wieloma problemami. Wielu uczestników zdecydowało się pomóc, korzystając z oferty transportu bezpośrednio ze stolicy Kraju Żab na północne wybrzeża Shōnin Ōkoku, skąd udali się do Baibai, by wesprzeć tamtejszych mieszkańców. Kaeru no Kuni zapewniło także miesięczne zakwaterowanie tym, którzy przybyli na turniej i zdecydowali się poczekać, na jego rozpoczęcie. Choć ruch ten nie zdobył pełnego poparcia uczestników, tak wsparcie Kitsuneōjo, która przybyła jako gość i widz turnieju, podkreśliło wagę sytuacji i uspokoiło co bardziej poddenerwowanych uczestników. Kraj Żab wysłał też część Gondolierów, jako wsparcie dla Królestwa Kupieckiego.
Awatar użytkownika
Norka
Posty: 865
Rejestracja: 29 lip 2022, 0:50
Ranga dodatkowa: Daimyo
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: Aktualności fabularne

Wydarzenie wioskowe - Amegakure
Dostępność informacjiTylko Amegakure
Papiernia klanu Kami odbudowana!

Po ataku „Trupich Klaunów” i eksplozji przez nich spowodowanych, papiernia była w stanie niezdatnym do użytku. Dzięki kilkumiesięcznej pracy wielu shinobi, a także cywilnych mieszkańców wioski, udało się ją odbudować. Miało miejsce ponowne jej otwarcie i teraz pracuje już na pełnych obrotach, dostarczając wiosce jakże potrzebnego surowca.
Niestety, grupa „Trupich Klaunów” wciąż nie została w pełni rozwiązana, Kise Ogumo zapewnia jednak, że sytuacja jest pod ścisłą kontrolą i kwestią czasu jest, nim ci zostaną w pełni zlikwidowani i postawieni przed wymiarem sprawiedliwości. Mieszkańcy są również proszeni o ciągłą czujność i zgłaszanie wszelkich podejrzeń odpowiednim organom.


Koniec wydarzenia wioskowego - Amegakure*

Konsekwencje fabularne:**

 • Przedstawiciele "Trupich Klaunów" wciąż są na wolności;
* trwające jeszcze misje w wydarzeniu wioskowym mogą być normalnie kontynuowane i zakończone z dodatkowym wynagrodzeniem (Bonusowa 1/3 PD [PB w przypadku MG] za daną rangę misji).
** Konsekwencje fabularne wynikają bezpośrednio z akcji graczy, podjętych w trakcie wydarzenia wioskowego. Te w przyszłości mogą mieć wpływ na fabułę w regionie.

Obrazek
Prowadzone wątki
Przygody 2/2
贖罪道 | Droga do odkupienia - Maji Seitaro
心を慰めるために | Ku pokrzepieniu serc - Yokomine Yozora, Mitsukyevu Uiriamu, Takatsukasa Jugemu
Misje 4/2
Ranga C
Ranga B
Ranga A
Inne 2/2
Awatar użytkownika
Norka
Posty: 865
Rejestracja: 29 lip 2022, 0:50
Ranga dodatkowa: Daimyo
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: Aktualności fabularne

Wydarzenie wioskowe - Hanagakure
Dostępność informacjiTylko Hanagakure
Powrót Hanakage do wioski po kilkumiesięcznej nieobecności nie został niezauważony przez jej mieszkańców. Władca, szukając rozrywki na czas pobytu w Hanie, postanowił zorganizować igrzyska. Tuż za murami Hanagakure powstała w zaledwie kilka dni arena, która będzie miejscem rozgrywek śmiałków i zupełnie nie przymuszonych ku temu ochotników. Podobnież, wygrani w trakcie walk mogą cieszyć się dodatkowymi przywilejami, w przeciwieństwie do przegranych, których życie ma zostać spisane na łaskę - bądź jej brak - Hanakage.

Duże zainteresowanie wzbudziły również transporty dzikich zwierząt spoza granic kraju - głównie lwów, aczkolwiek można było się dopatrzeć także innych wielkich kotów czy też byków, które również mają posłużyć do krwawych widowisk, wszystko ku uciesze Hanakage, obserwującego wszystko z najwyższego punktu areny, otoczonego przez stado kobiet, usługujące mu na zawołanie.

Igrzyska doprowadziły także do rozwinięcia się mniejszych czy też większych biznesów z nimi związanymi - kwitnie hazard i zakłady, po arenach chodzą sprzedawcy ze swoimi towarami, ale także jest to okazja dla wszelkiego rodzaju rzezimieszków, którzy będą próbowali się dorobić kosztem innych...

Przykładowe rodzaje misji, jakie podlegają pod bonusowe wynagrodzenie:

 • Przygotowywanie areny do walk, naprawa jej po potyczkach, zajmowanie się zwierzętami, sprzedawanie towarów na trybunach, przyjmowanie zakładów (misje D)
 • Walki z dzikimi zwierzętami, misje powiązane z hazardem (np. ściągnie długów od wierzycieli, pozbywanie się konkurencji itp.), ochrona VIPów na trybunach (misje C-B)
 • Sprowadzanie "ochotników" do walk na arenie - osoby, które się w jakiś sposób naraziły władzy, zbiegów, czy nawet niewinnych osób, które zostały wrobione, byle tylko zarobić (misje B - S)
 • Walki na arenie z innymi ochotnikami (misje D - S)*

Przypisane do rodzaju misji poziomy trudności są jedynie proponowanymi, nie zaś ściśle określonymi, istnieje więc możliwość np. poprowadzenia walki ze zwierzętami na poziomie S, jeśli zostanie zachowane przy tym odpowiednie wyzwanie.

* Walki na arenie od rangi B wiążą się z ryzykiem. O losie przegranego będzie decydował Hanakage (prowadzony przez Główną Mistrzynię Fabularną) - czy darować mu życie, czy też nie. W zależności od poziomu walki, szanse na "kciuka w dół" wyglądają następująco: 10% - B, 15% - A, 25% - S. W tym celu będzie dokonywany rzut kością k100. W przypadku dobrych jakościowo postów i ogólnie "quality" walki, GMF zastrzega sobie prawo do darowania życia danemu uczestnikowi, niezależnie od wyniku na kości.


Specjalna lokalizacja wydarzenia - Koloseum. To właśnie tutaj będą się odbywać misje związane bezpośrednio z walkami czy obsługą Igrzysk, jednakże nie wszystkie zadania muszą być tam prowadzone (jak np. szukanie "ochotników" do udziału w walkach). W razie potrzeby, MG może stworzyć w forum potrzebny do przeprowadzenia misji temat, bez konsultacji z MF.

Wydarzenia wioskowe to zwyczajnie wydarzenia związane bezpośrednio z wioską, z racji na które pewien rodzaj misji we wiosce staje się bardziej popularny i pożądany. Misje te mogą mieć różny poziom, od misji D aż po S i każdy może je prowadzić. Za wykonywanie misji związanych z tym wydarzeniem, graczom jak i prowadzącym przysługuje dodatkowa 1/3 PD (lub PB w przypadku MG) przy otrzymywaniu wynagrodzenia za daną rangę misji. Zwyczajnie MG danej misji przy dawaniu wynagrodzenia dolicza tą 1/3 i nie wymaga to konsultacji z MFami. Wydarzenia te są rotacyjne i trwają 2 miesiące, podczas których to gracz może rozpocząć misję w danym temacie. W razie wszelakich pytań, pisać do MFów.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2023, 23:43 przez Norka, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Prowadzone wątki
Przygody 2/2
贖罪道 | Droga do odkupienia - Maji Seitaro
心を慰めるために | Ku pokrzepieniu serc - Yokomine Yozora, Mitsukyevu Uiriamu, Takatsukasa Jugemu
Misje 4/2
Ranga C
Ranga B
Ranga A
Inne 2/2
Awatar użytkownika
Norka
Posty: 865
Rejestracja: 29 lip 2022, 0:50
Ranga dodatkowa: Daimyo
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: Aktualności fabularne

Wydarzenia ze świata
Pomniejsze wydarzenia - konkluzje
Dostępność informacjiSakuragakure i okolice
Gdy tylko pojawienie się Staina zostało odkryte a liczne porwania zostały ze sobą powiązane i przypisane Doktorowi, władze Sakury postanowiły działać. Wysłały liczne grupy zwiadowcze jakie miały odnaleźć oraz zinfiltrować główną siedzibę szaleńca. Wiele ninja zostało wysłanych w celach poszukiwawczych. Jedna grupa powróciła z cennymi informacjami na temat sporego zagrożenia dla Sakury jak i okolicznych krajów. Późniejsze zespoły zwiadowcze doniosły, że siedziba jaką odkryli została całkowicie porzucona a wszystkie dowody starannie zatarte. Od tamtej pory Stain zniknął, a porwania ustały. Nie został on pojmany, ani żaden z jego ludzi.

Konsekwencje fabularne: Stain nadal pozostaje na wolności. Główne zagrożenie jednak póki co minęło, a sam doktor pozostaje w ukryciu.
Gracze chętni na fabułę powiązaną ze Stainem są proszeni o skontaktowanie się z Kakarotto.
Obrazek
Prowadzone wątki
Przygody 2/2
贖罪道 | Droga do odkupienia - Maji Seitaro
心を慰めるために | Ku pokrzepieniu serc - Yokomine Yozora, Mitsukyevu Uiriamu, Takatsukasa Jugemu
Misje 4/2
Ranga C
Ranga B
Ranga A
Inne 2/2
Awatar użytkownika
Norka
Posty: 865
Rejestracja: 29 lip 2022, 0:50
Ranga dodatkowa: Daimyo
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: Aktualności fabularne

Wydarzenie wioskowe - Hanagakure
Dostępność informacjiTylko Hanagakure
Wszystko co dobre, kiedyś się kończy – w tym także i wybitne Igrzyska, które zostały zorganizowane na cześć Hanakage. W ich trakcie zostały rozegrane mniej lub bardziej widowiskowe walki, część z nich zapewne zapadnie w pamięci mieszkańców wioski na dłużej, niektóre popadły w zapomnienie niemalże po ich zakończeniu...

Wraz z mijającym czasem, coraz mniej dobrowolnych ochotników pojawiało się na arenie, przez co walki stawały się coraz rzadsze, a sam władca stawiał się na nich z mniejszą częstotliwością. Gdy już się zjawiał, to zwykle nie miał on nawet grama łaski dla przegranych osób, które kończyły martwe.

Ze względu na spadek zainteresowania, zaprzestano również sprowadzać dzikie zwierzęta spoza granic kraju.

Koloseum co prawda nie zostało zburzone, wciąż góruje nad wioską, jednakże nikt już nie zajmuje się jego konserwacją czy naprawą – chociażby prowizoryczną, przez co samowolne walki ludzi doprowadzają do kolejnych to uszkodzeń, które w pewnym momencie mogą skutkować zawaleniem. Jednocześnie, nikt też nie pilnuje wcześniejszej strefy zamkniętej, więc nie ma problemu dostania się do klatek, w której były przetrzymywane zwierzęta czy gladiatorzy. Ze względu na to, Koloseum stało się kolejnym miejscem w wiosce, w którym można spotkać ludzi spod ciemnej gwiazdy.


Koniec wydarzenia wioskowego – Hanagakure.*

Konsekwencje fabularne:**
 • Koloseum staje się siedliskiem bandytów, są urządzane na nim wciąż nielegalne walki.
 • Ze względu na brak konserwacji obiektu, ten może ulec zawaleniu w trakcie trwającego w nim wątku.
 • Wątki z MG prowadzone w tej lokacji muszą mieć rangę minimum B.
* trwające jeszcze misje w wydarzeniu wioskowym mogą być normalnie kontynuowane i zakończone z dodatkowym wynagrodzeniem (Bonusowa 1/3 PD [PB w przypadku MG] za daną rangę misji).
** Konsekwencje fabularne wynikają bezpośrednio z akcji graczy, podjętych w trakcie wydarzenia wioskowego. Te w przyszłości mogą mieć wpływ na fabułę w regionie.

Obrazek
Prowadzone wątki
Przygody 2/2
贖罪道 | Droga do odkupienia - Maji Seitaro
心を慰めるために | Ku pokrzepieniu serc - Yokomine Yozora, Mitsukyevu Uiriamu, Takatsukasa Jugemu
Misje 4/2
Ranga C
Ranga B
Ranga A
Inne 2/2
Awatar użytkownika
Norka
Posty: 865
Rejestracja: 29 lip 2022, 0:50
Ranga dodatkowa: Daimyo
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: Aktualności fabularne

Wydarzenie wioskowe - Sakuragakure
Dostępność informacjiTylko Sakuragakure
Do Sakuragakure zawitała wiosna, a wraz z nią zaczęły kwitnąć sakury, które pięknie ozdobiły praktycznie całą wioskę. Chcąc korzystać ze słońca i ciepła, ludzie postanowili wyjść z domów czy to rodzinami, czy w grupce znajomych, by siadać pod wiśniami, urządzając pikniki i obserwując jak różowe płatki kwiatów są porywane wraz z ciepłym wiatrem.

To jednak nie wszystko, co przyniosły ze sobą kwitnące wiśnie. W ramach celebracji, po raz pierwszy zostaje zorganizowany Sakura Matsuri. Główne wydarzenie będzie miało miejsce na terenach Wiśniowego Sadu, gdzie znajduje się najwięcej Sakur. Jednakże w innych częściach wioski również można napotkać pomniejsze atrakcje. W trakcie trwania festiwalu zaplanowano wiele atrakcji takie jak przedstawienia artystyczne, budki z jedzeniem, pokaz fajerwerków w ostatni dzień festiwalu, a także widowisko Yozakura - czyli oglądanie kwitnących wiśni nocą, które zostaną specjalnie podświetlone, tworząc w ten sposób piękne iluminacje.

Sakura Matsuri jest ogromnym przedwzięwzięciem, do którego potrzeba wiele rąk do pracy by mógł zaistnieć - zaczynając od obsługi stoisk, przez opiekę medyczną, po pilnowanie porządku i bezpieczeństwa ludzi biorących w nim udziału, tak by żadne demony nikomu nie zagrażały i nie popsuły tej radosnej celebracji. Każda chętna para rąk do pracy się przyda i na pewno każdy chętny znajdzie coś dla siebie.

Przykładowe rodzaje misji, jakie podlegają pod bonusowe wynagrodzenie:

 • Obsługa festiwalu: praca na stoiskach, sprzątanie sadu, występowanie na scenie z pokazami artystycznymi, atrakcje dla dzieci, bycie przewodnikiem, obsługa punktów informacyjnych; (misje D);
 • Zaplecze medyczne: pomaganie poszkodowanym w trakcie festiwalu (misje D-B)
 • Dbanie o porządek i bezpieczeństwo w trakcie festiwalu: patrole, pilnowanie ważnych osobistości, szpiegowanie podejrzanych jednostek (misje C - S)
 • Ochrona dóbr czy osób zmierzających do Sakuragakure na festiwal (misje C-S)

Przypisane do rodzaju misji poziomy trudności są jedynie proponowanymi, nie zaś ściśle określonymi, istnieje więc możliwość np. misji w ramach bycia przewodnikiem po festiwalu na poziomie B, jeśli zostanie zachowane przy tym odpowiednie wyzwanie.

Proponowane lokacje, w których mogą odbywać się misje związane z wydarzeniem, gdzie MG prowadzący wątek musi pamiętać, że w Wiśniowym Sadzie będą miały miejsce główne atrakcje jak Yozakura czy pokaz fajerwerków:
Gdyby nastała taka konieczność, MG może stworzyć potrzebny do przeprowadzenia misji temat bez konsultacji z MF, choć prosimy, by te były jak najbardziej uniwersalne i możliwe do wykorzystania w przyszłości.

Wydarzenia wioskowe to zwyczajnie wydarzenia związane bezpośrednio z wioską, z racji na które pewien rodzaj misji we wiosce staje się bardziej popularny i pożądany. Misje te mogą mieć różny poziom, od misji D aż po S i każdy może je prowadzić. Za wykonywanie misji związanych z tym wydarzeniem, graczom jak i prowadzącym przysługuje dodatkowa 1/3 PD (lub PB w przypadku MG) przy otrzymywaniu wynagrodzenia za daną rangę misji. Zwyczajnie MG danej misji przy dawaniu wynagrodzenia dolicza tą 1/3 i nie wymaga to konsultacji z MFami. Wydarzenia te są rotacyjne i trwają 2 miesiące, podczas których to gracz może rozpocząć misję w danym temacie. W razie wszelakich pytań, pisać do MFów.
Obrazek
Prowadzone wątki
Przygody 2/2
贖罪道 | Droga do odkupienia - Maji Seitaro
心を慰めるために | Ku pokrzepieniu serc - Yokomine Yozora, Mitsukyevu Uiriamu, Takatsukasa Jugemu
Misje 4/2
Ranga C
Ranga B
Ranga A
Inne 2/2
Awatar użytkownika
Norka
Posty: 865
Rejestracja: 29 lip 2022, 0:50
Ranga dodatkowa: Daimyo
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: Aktualności fabularne

Aktualizacja fabularna - Banana no Kuni
Dostępność informacjiTenohira, Banana no Kuni i okolice
W trakcie jesiennego święta równonocy jesiennej i zbioru plonów, doszło do zamachu terrorystycznego na Yeremyę - sama, Głównego Kapłana Panteonu, a także syna obecnego Lorda Feudalnego. W jego wyniku doszło do zniszczenia Panteonu, po którym to zostały same gruzy, a także śmierci kilkudziesięciu cywilów oraz straży. Sam zamach na Yeremyę - sama był jednak nieskuteczny, dzięki odpowiedniej reakcji straży, której to udało się Kapłana ze świątyni bezpiecznie wyprowadzić. Ze względu na potencjalne zagrożenie, Yeremya - sama obecnie nie pokazuje się w miejscach publicznych. Zamachowiec zaś zginął na miejscu.

Przewiduje się, że odbudowanie Panteonu może zająć nawet kilka lat w zależności od hojności darczyńców, którzy postanowią dołożyć swoją cegiełkę do jego ponownej budowy.

Ze względu na zaistniałą sytuację, w kraju panują dosyć negatywne i podejrzliwe nastroje. Lord Feudalny znacząco ograniczył możliwość poruszania się przez osoby zewnątrz po Banana no Kuni, a zwłaszcza shinobi, którzy często są proszeni o zdanie wszelkiego rodzaju broni przy próbie przekroczenia granic kraju, jeśli nie mają oficjalnego glejtu i pozwolenia na przejazd. Kraj również przestał zlecać jakiekolwiek misje ninja z Sakuragakure, pomimo wcześniejszej, względnej współpracy.


Aktualizacja spowodowana jest wydarzeniami i działaniem graczy w danym regionie i by takowa uległa zmianie, muszą zostać fabularnie podjęte ku temu odpowiednie kroki.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2023, 20:03 przez Norka, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Prowadzone wątki
Przygody 2/2
贖罪道 | Droga do odkupienia - Maji Seitaro
心を慰めるために | Ku pokrzepieniu serc - Yokomine Yozora, Mitsukyevu Uiriamu, Takatsukasa Jugemu
Misje 4/2
Ranga C
Ranga B
Ranga A
Inne 2/2
Awatar użytkownika
Norka
Posty: 865
Rejestracja: 29 lip 2022, 0:50
Ranga dodatkowa: Daimyo
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: Aktualności fabularne

Wydarzenie wioskowe - Sakuragakure
Dostępność informacjiTylko Sakuragakure
Sakura Matsuri cieszyło się ogromnym powodzeniem nie tylko wśród mieszkańców wioski, ale także i ludzi spoza niej, chcąc zobaczyć te niezwykłe wydarzenie. Niestety, wszystko co piękne kiedyś musi się skończyć - okres kwitnięcia wiśni bowiem jest krótki i bardzo szybko przemija. Na zamknięcie matsuri został urządzony pokaz sztucznych ogni, które wieloma barwami ozdobiły nocne niebo, ciesząc przy tym oczy zarówno mieszkańców jak i przyjezdnych. Szczęśliwe, ninja wioski wywiązali się ze swoich obowiązków, zapewniając bezpieczeństwo osobom biorącym udział w festiwalu i nie pozwalając, by demony zniszczyły tak ważne wydarzenie.

Sakurakage, dziękując wszystkim za udział w festiwalu, zapewniła również, że ze względu na duże zainteresowanie tegoroczną edycją Sakura Matsuri, zostanie on ponownie zorganizowany w przyszłym roku.


Koniec wydarzenia wioskowego – Sakuragakure*
* trwające jeszcze misje w wydarzeniu wioskowym mogą być normalnie kontynuowane i zakończone z dodatkowym wynagrodzeniem (Bonusowa 1/3 PD [PB w przypadku MG] za daną rangę misji).
Obrazek
Prowadzone wątki
Przygody 2/2
贖罪道 | Droga do odkupienia - Maji Seitaro
心を慰めるために | Ku pokrzepieniu serc - Yokomine Yozora, Mitsukyevu Uiriamu, Takatsukasa Jugemu
Misje 4/2
Ranga C
Ranga B
Ranga A
Inne 2/2
Awatar użytkownika
Norka
Posty: 865
Rejestracja: 29 lip 2022, 0:50
Ranga dodatkowa: Daimyo
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: Aktualności fabularne

Wydarzenie "wioskowe" - Kaeru no Kuni
Dostępność informacjiWszyscy
Kaeru no Kuni miało gościć wojowników z całego kontynentu, zarówno Starego jak i Nowego na wielkim turnieju organizowanym przez tamtejszy Triumwirat, głównie Wielką Gondolier. Niestety, problemy w Królestwie Kupieckim wpłynęły także i na ten północny kraj Nowego Kontynentu, sprawiając, że turniej został odwołany, gdy wielu potencjalnych uczestników ruszyło pomóc Shōnin Ōkoku w walce z Cieniami.

Teraz jednak, gdy Baibai zaczęło się odbudowywać, a niebezpieczeństwo zostało zażegnane, turniej ponownie pojawia się na ustach kupców, wędrowców oraz wojowników, którzy zmierzają na arenę przygotowaną w Hikigaeru by pokazać swoje zdolności. I choć na samej arenie zmierzą się użytkownicy wszelkiego rodzaju chakry czy mistrzowie różnych stylów walki, tak sam turniej to nie tylko walki. Kraj Żab bowiem zorganizował zawody z dodatkowymi atrakcjami je otaczającymi, sprawiając, że wydarzenie to będzie jednym z najgłośniejszych na Nowym Kontynencie.

Tak jednak ogromne przedsięwzięcie, choć organizowane i zarządzane przez tamtejszych gondolierów, jest dość duże, by wymagało od nich wystawienia ostrożnie ręki po pomoc w kierunku sąsiadów. Możliwe jest znalezienie pracy jako pomoc medyczna, fizyczna czy nawet ochronna, a wolontariusze zdają się być tam nawet mile widziani.

Przykładowe rodzaje misji, jakie podlegają pod bonusowe wynagrodzenie:

 • Walki na arenie (misje D-S)
 • Obsługa turnieju: praca na stoiskach, sprzątanie ulic, areny, występowanie na placach z pokazami artystycznymi, pokazy zdolności, sprzedawanie przekąsek na arenie (misje D);
 • Zaplecze medyczne: pomaganie poszkodowanym w trakcie zawodów i na terenie areny i ją otaczających (misje D-B)
 • Wsparcie gondolierów w obsłudze turnieju: patrole, pilnowanie ważnych osobistości, szpiegowanie podejrzanych jednostek (misje C - S)
 • Ochrona dóbr czy osób zmierzających do Hikigaeru na zawody (misje C-S)
 • Dostarczanie materiałów i zwierząt na arenę (misje C-S)

Przypisane do rodzaju misji poziomy trudności są jedynie proponowanymi, nie zaś ściśle określonymi, istnieje więc możliwość np. misji w ramach bycia przewodnikiem po festiwalu na poziomie B, jeśli zostanie zachowane przy tym odpowiednie wyzwanie.

Wydarzenia wioskowe to zwyczajnie wydarzenia związane bezpośrednio z wioską, z racji na które pewien rodzaj misji we wiosce staje się bardziej popularny i pożądany. Misje te mogą mieć różny poziom, od misji D aż po S i każdy może je prowadzić. Za wykonywanie misji związanych z tym wydarzeniem, graczom jak i prowadzącym przysługuje dodatkowa 1/3 PD (lub PB w przypadku MG) przy otrzymywaniu wynagrodzenia za daną rangę misji. Zaokrągla się zgodnie z zasadami matematyki. Zwyczajnie MG danej misji przy dawaniu wynagrodzenia dolicza tą 1/3 i nie wymaga to konsultacji z MFami. Wydarzenia te są rotacyjne i trwają 2 miesiące, podczas których to gracz może rozpocząć misję w danym temacie. W razie wszelakich pytań, pisać do MFów.
Obrazek
Prowadzone wątki
Przygody 2/2
贖罪道 | Droga do odkupienia - Maji Seitaro
心を慰めるために | Ku pokrzepieniu serc - Yokomine Yozora, Mitsukyevu Uiriamu, Takatsukasa Jugemu
Misje 4/2
Ranga C
Ranga B
Ranga A
Inne 2/2
Awatar użytkownika
Jelonek
Posty: 1078
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:38
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:

Re: Aktualności fabularne

Event globalny - Chapter I-B: Pod Rzekami Cieni - konkluzja
Dostępność informacjiStary i Nowy Kontynent
Królestwo Kupców znajdowało się w ciężkim stanie od ponad roku. Śmierć Daimyo, bestie jakie w nocy atakowały mieszkańców i walka między kupcami na wyższych stołkach o wpływy. Wtedy? Świat milczał na ich problemy. Nikt nie zjawił się, aby ich wspomóc. I kiedy zdawało się, że gorzej nie będzie, na stolicę tego potężnego królestwa wylała się fala Cieni - bezkształtnych bestii jakie rozmnażały się przez pożeranie i zarażanie ludzi. Kupcy nie mieli już wątpliwości, że sami sobie nie poradzą, to też rozesłali wieści po całym świecie. Szukali wsparcia. I tym razem? Świat im odpowiedział. Najemnicy oraz shinobi z całego świata udali się wesprzeć Królestwo Kupców. Czy to chcieli zostać bohaterem i uratować królestwo, czy zatrzymać pochód armii jaka to mogłaby w przyszłości zaatakować ich dom, czy to zwyczajnie chcąc na tym zarobić... powody ich były różne. Jedni pomagali bardziej, inni mniej... ale wraz z ich wsparciem udało się uratować jakich tylko mieszkańców się dało, zniszczyć armię Cieni, a także pokonać ich przywódcę. Ba! Nawet okazało się, że Daimyo uznana przez wszystkich za martwą, Sorashi Yukari, dalej żyła i ponownie objęła władzę w królestwie.

Teraz? Baibai stało zniszczone. Zmęczone. Zagłodzone. Miasto poważnie ucierpiało i przewidywane jest, że nawet 50% jego populacji zostało wybite podczas tej bitwy. Nie mniej, byli oni Królestwem Kupców. Jedną z dwóch potęg Nowego Kontynentu, a co ważniejsze - miastem kochanym przez jego kupców. Ci natychmiast rzucili się w wir pracy, aby przywrócić je do dawnej świetności. Jego odbudowa trwała i pewnym było, że zajmie to lata nim wrócą do tego co było wcześniej. Na ten moment jednak? Kryzys w Baibai został zażegnany, a wszyscy którzy pomogli Królestwu w tej walce zapamiętani przez nie jako bohaterzy i byli w nim mile widziani.


Jest to konkluzja globalnego eventu. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim za udział i do zobaczenia na następnym!
Wcielenie Jelenia
Moderator Fabularny | Moderator Techniczny | Miły człek jakiego można pytać o rzeczy i pomoc | Hidden Admin
Prowadzone wątki 6/4 [aktywne wątki]
 • Za tym co odległe - Kamaboko Gonpachiro, Sabataya Shuten & Mirai Akane
 • Tam gdzie bogowie poprowadzą... - Kaguya Kaede
 • Bliźniacze zabawy - Kasane Mitsuki & Kasane Kirara
 • Ranny ptaszek - Uzumaki Chiyo & Fuuka
 • Gorycz zemsty - Inuzuka Nana
 • The Inquisitor's Journey - Ichijou Michiru
ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje o świecie”