• Ogłoszenia

Aktualności fabularne

Pierwsze miejsce, do którego należy się udać po wszelakie informacje dotyczące fabuły. Pieczę nad nim sprawuje Główny Mistrz Fabularny, dbając o aktualność znajdujących się tutaj opisów oraz informacji. Tematy w tym dziale służą do przybliżenia obrazu świata oraz wydarzeń, mających na niego wpływ.

Moderator: Mistrzowie fabularni

Awatar użytkownika
Pingwinek Chaosu
Administrator
Posty: 684
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:02
Karta Postaci:

Aktualności fabularne

Na misjach, przygodach i innego rodzaju wątkach, różne rzeczy lubią się zdarzyć. Ktoś może spalić karczmę, zniszczyć całą wioskę ninja, a gdzieś może zostać wybrany nowy Kage. Są to rzeczy, które mniej lub bardziej, przyniosą konsekwencję dla fabuły pojedynczych osób, a nawet całego forum.

Ten temat jest miejscem, w którym należy zapisywać tego rodzaju informacje z racji, że ciężko podążać za wydarzeniami na całym świecie. Na twojej misji gracz zniszczył jakąś karczmę? Należy o tym tutaj napisać. Ktoś ocalił całą wioskę? Również. Został wybrany nowy Kage? Tak samo. Celem tego tematu jest ułatwienie graczom wpływania na świat, podążania za aktualnymi wydarzeniami oraz wyciągania z nich konsekwencji.

Nie ma konkretnego wzoru wpisywania takich aktualności, jednak każdy wpis musi zawierać dwie podstawowe informacje. Kiedy to się wydarzyło (rok + pora roku) oraz dla kogo jest ta informacja dostępna (dla całego świata, kraju, konkretnej wioski, może samego Kage?). Wpisy są kontrolowane przez GMF i jeżeli jest w nich jakaś niezgodność, należy ją do niego zgłosić, aby rozpatrzył sprawę.

Kod: Zaznacz cały

[align=center][size=125][b]Rok 161, Jesień[/b][/size]
[i]Informacja dla X/Y/Z[/i][/align]


Treść ogłoszenia/wpisu.
Awatar użytkownika
Kakarotto
Posty: 928
Rejestracja: 01 lip 2021, 23:58
Discord: Midoro#5831
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: Aktualności fabularne

Rok 161, Jesień
Informacja dla Nōjō no Kuni i okolic.

Daimyō kraju Farm rozsyła ogłoszenia o poborze do wojska po całym swoim kraju oraz jego najbliższych okolicach takich jak Hana no Kuni, Sake no Kuni, Chichi no Kuni, Kinoko no Kuni czy Natsu no Kuni. Plakaty mają następującą treść:

Zaciąg Ochotników
do Armii Krajowej

DAIMYŌ NŌJŌ NO KUNI
WZYWA WAS DO BRONI!


1. Do służby ochotniczej może przystąpić każda osoba, która ukończyła 17 lat bez względu na płeć.
2. Do zgłaszających się ochotników stosuje się prawo cywilne oraz wojskowe ustalone 3 dekretem Terady Masahiro.
3. Każdy żołnierz powołany do czynnej służby po wstępnych szkoleniach otrzyma pełne wyposażenie oraz będzie mu przyznawany podwójny żołd wynoszący 50 Ryo za dobę.
4. Możliwość wcześniejszego zakończenia służby (po co najmniej 5 latach w jednostce) oraz otrzymywania wsparcia finansowego po odejściu na emeryturę wojskową.
5. Oferujemy rozwój umiejętności bojowych oraz logistycznych do współpracy na arenie międzynarodowej.
6. Przyjmujemy obcokrajowców pragnących zamieszkać na terenie państwa po wcześniejszej kontroli granicznej.

Zgłoś się już dziś i wesprzyj braci oraz siostry w walce o lepsze jutro!
Zainteresowanych prosimy zgłaszać się do Terady Mitsuo.
Awatar użytkownika
Jelonek
Posty: 496
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:38
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:

Re: Aktualności fabularne

Najnowsze wieści ze świataZima, 161/162 rok
EventStain
Ostatnimi czasy, w Sakura no Kuni, zaczęło dochodzić dochodzić do tajemniczych zaginięć. Dzięki wstępnemu dochodzeniu ze strony Ukrytej Wioski, władze odkryły, że są to celowe porwania. Nieliczni świadkowie jakim udało się ujść z życiem donoszą, że stoi za tym szalony naukowiec Stain, nazywający się Doktorem. Okazało się też, że porywa on ludzi o specjalnych zdolnościach z silnych klanów posiadających własne Kekkei Genkai. Z tego powodu istnieją mocne podejrzenia iż jest on kolekcjonerem genów.

Wiedza ta jest głównie przeznaczona dla władz Sakury. Sakurakage jednak podzieliła się posiadanymi informacjami z Amekage, z nadzieją na współpracę w rozwiązaniu problemu jaki może wyrządzić szkodę im wszystkim. Nawet początkujący shinobi wioski mogli jednak usłyszeć jakieś plotki na ten temat wśród wyższych stopniem ninja. Pozostałe kraje miały jedynie pojedyncze przypadki, i jeszcze nie były w stanie ustalić kto za tym stoi.


Aby dowiedzieć się, jak dołączyć do wydarzenia, pisać do Kakarotto. Misje w tej tematyce może prowadzić każdy, po ustaleniu z nim detali.
EventU progu wojny
Były też miejsca, gdzie stawką było coś więcej od członków klanów mających Kekkei Genkai. Były miejsca, gdzie mimo tego jak Stary Kontynent był świeżo po wojnie, i mimo tego jak wielki zamęt to wprowadziło - dalej chciały walczyć. Południowa wyspa, była tego dobrym przykładem.

Uciemiężone jednostki społeczne Kraju Demonów bardzo często szukają ratunku poprzez nielegalne opuszczenie granicy kraju. Zazwyczaj, represje z tym związane odstraszają większość jednostek, a "kara" spadająca na rodzinę zbiega jest w stanie ukoić gniew władcy oraz odstraszyć innych chętnych od sięgania po tą formę buntu przeciwko świętym rządom swego władcy. Taka sytuacja nie każdemu jednak pasuje.

Umiejscowiona w Uma no Kuni organizacja "Agitatorów Wolności" dotychczas pomagała uciekinierom, a nawet za cichym przyzwoleniem cara swojego kraju, przeprowadzała delikatne partyzanckie akcje zbrojne na terenie Oni no kuni. Do niedawna wszystko toczyło się "pod stołem", a oba państwa zachowywały pozory pokoju. Sytuacja zaczęła się jednak dynamicznie rozwijać wraz ze zmianą przywódcy Agitatorów Wolności. Nowy lider święcie wierząc w zwycięstwo swojego kraju w potencjalnej wojnie, chce do niej doprowadzić, by na zawsze obalić skazę na mapach świata jaką było dla niego Oni no Kuni. Coraz śmielsze działania Agitatorów nie podobają się żadnej ze stron, w obu krajach można wyczuć rosnące niepokoje i gęstniejącą politykę międzynarodową. Wojna wisi w powietrzu.

Przypadkiem czy nie, każda ze stron szukała pomocników spoza wyspy. Zewnętrznych ninja, gotowych za stosowną opłatą pomóc w rozwiązaniu sporu na zawsze. Sakuragakure, Amegakure oraz Hanagakure również otrzymały prośby o pomoc, podobnie jak Wolni Shinobi. W Hanie rzecz jasna, najgłośniej mówiło się o wsparciu Oni no Kuni, a w Sakurze o wsparciu Agitatorów Wolności. Ame jak zawsze, było neutralne w tych kwestiach, a nawet zniechęcało do ingerencji w tak odległe batalie.

Oni no Kuni pragnęło, aby Ci wyplenili Agitatorów oraz sprowadzili zbiegłych z kraju cywili.

Uma no Kuni, nie chcąc doprowadzić do wojny i zachować władzę nad Agitatorami, po kryjomu szukało shinobi zdolnych podciąć im skrzydła, jednak bez całkowitego zniszczenia organizacji. Eliminacja lidera, w najgorszym wypadku, była zalecana.

Sami Agitatorzy natomiast szukali shinobi chętnych do pomocy w ich sprawie. Do ratowania ludzi z Oni no Kuni, oraz takich co pomogliby w działaniach za granicą, mających na celu ostateczny wybuch wojny.


Event w pełni prowadzony przez Hefajstosa. W przypadku chęci wzięcia w nim udziału, zwyczajnie się z nim skontaktujcie, a on wam powie co i jak.
EventTurniej
Świat był przepełniony ciekawymi wydarzeniami w każdym jego zakątku, zmuszając ludzi do wyborów co preferowali. Niefortunnie, pojawił się kolejny ciekawy wybór dla wojowników z zakątków całego świata.

Po "Exodusie Shinobi" kraje Nowego Kontynentu w różny sposób podchodziły do ninja, a Kraj Żab był jednym z tych, które nie patrzyły na nich tak przychylnym okiem jak inni. Mimo wszystko wysłali oni ogłoszenie w świat. Do wszystkich wiosek oraz przydrożnych karczm, a nawet punktów bingo na świecie. Wszędzie, gdzie tylko była populacja, tam też informacja ta się pojawiła.

Pod patronatem Daimyō Numachi Sōgena oraz Haigondoranin Nagare Ryoko organizowany jest turniej, na który zapraszani są wojownicy z całego świata. Zamiast jednak tabeli turniejowej, spodziewanej przez wielu, walki miały być punktowane z publicznie dostępną statystką. Każdy zawodnik będzie też mógł zgłosić jakieś swoje preferencje czy zapotrzebowania, jak chociażby odpowiedni sprzęt. Same walki mogą rozgrywać się nawet przez kilka tygodni! Cel jest prosty - zacieśnianie więzów między krajami oraz wytypowanie najsilniejszego wojownika na Nowym Kontynencie!


Event w pełni prowadzony przez Torę. W przypadku chęci wzięcia w nim udziału, zwyczajnie się z nim skontaktujcie, a on wam powie co i jak.
Pomniejsze wydarzenia
Sabaku no Kuni, nie było przyjemnym krajem. Każdy to wiedział co choć trochę o nim słyszał lub miał niezwykłą przyjemność przez ten kraj podróżować. Generalnie, ludzie nie mieli żadnych zamiarów go zadamawiać. Z nieznanych jednak powodów, potężne bestie żyjące na zachodzie kraju zwane Vijami, zaczęły niebezpiecznie zbliżać się do granicy z Hana no Kuni. Mieszkańcy tamtych rejonów, proszą o jak najszybsze wsparcie, od kogokolwiek kto jest w stanie.

Tanima no Kuni, zdaje się być kolejnym miejscem, jakie to w ostatnim czasie nie może spokojnie funkcjonować. Plotki, jakie dotarły do sąsiadujących krajów głoszą, że tamtejszy Daimyō zmarł dość niedawno, a dwójka jego dzieci nie jest w stanie dojść do porozumienia kto ma zostać nowym władcą. Wybrany przez ojca syn, czy pierworodna starsza siostra? Nikt nie wiedział co z tego wyjdzie, jednak wedle plotek, spór ten zdążył już podzielić stolicę.

Te wydarzenia, nie były jednak tak istotne. Było znacznie ważniejsze wydarzenie, wpływające na losy co najmniej kilku państw. Gorszejący alkohol w Sake no Kuni. Każdy go ubóstwiał, jednak ostatnimi czasami? Ten stawał się coraz to gorszy, a producenci przysięgali, że nic w procesie nie zmieniali. O co chodziło? Nie wiadomo, jednak koneserzy byli zdegustowani tym faktem i chcieli poznać prawdę! Dlaczego alkohol w Sake no Kuni zaczął tracić na jakości?

W wieściach ze świata nie można było jednak pominąć odległego od lądu Fuyu no Kuni, kraju gdzie surowa zima była normalna. W tym roku jednak, jej siła była wręcz nienaturalna. Ludzie potrafili w sekundę zamarznąć na śmierć, a nawet mieszkańcy tych rejonów - eksperci w przeżyciu w niskich temperaturach - mieli problemy. Sugerowane więc było omijanie tego kraju w najbliższym czasie, dopóki ktoś nie rozwiąże anomalii lub minie ona sama. Gracze na terenach tego kraju muszą zgłosić się do MF’a, aby ocenił ich stan.


Pomniejsze wydarzenia to zwyczajnie wydarzenia prowadzone przez MG z narzuconą bardzo ogólną osią fabularną. Jeżeli któreś was zaciekawiło? Złapcie jakiegoś MG chętnego do poprowadzenia tego, a nich on zgłosi się do Mistrzów Fabularnych. Branie udziału w takich wydarzeniach czyni zyskanie reputacji na świecie łatwiejszym oraz można zyskać benefity od krajów związanych z wydarzeniem.

W przypadku wszelakich wątpliwości, pisać do GMF - Jelonka.
Awatar użytkownika
Jelonek
Posty: 496
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:38
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:

Re: Aktualności fabularne

Najnowsze wieści ze świataLato, 162 rok

Pomniejsze wydarzenia - konkluzje
Dostępność informacjiCały świat
Vije, bestie żyjące w Sabaku no Kuni, jakie to niebezpiecznie zbliżały się do granicy z Hana no Kuni zostały wyeksterminowane. Mieszkańcy tamtejszych rejonów mówią o zakapturzonej postaci, jakiej to wystawały jedynie różowe kosmyki włosów spod kaptura. Nieznany im bohater bez żadnych słów zjawił się idealnie w momencie kiedy to bestie dotarł do pierwszych zamieszkałych wiosek i bez najmniejszych problemów je powycinał przywracając względne bezpieczeństwo przy wschodniej granicy Hana no Kuni.

Spór w Tanima no Kuni o jakim również było głośno, wreszcie dobiegł końca. Jego zwyciężcą okazał się młodszy syn poprzedniego Daimyō jaki to został przez niego wybrany jako następca. Starsza siostra mająca poparcie ludu nagle zniknęła i od miesiąca nikt nie mógł znaleźć po niej jakiegokolwiek śladu. W dziwnym sposób zakończony konflikt dalej pozostawiał niesmak w ustach mieszkańców Tanima no Kuni, jednak nikt nie kwestionował prawowitego władcy - tym bardziej, że nie było żadnych dowodów na to że maczał w tym palce. Podział zniknął więc ze stolicy i nikt już otwarcie nie kwestionował, że to Usushi Mamoru należy się tytuł Daimyō Tanima no Kuni.

Gorszejący alkohol w Sake no Kuni. Sprawa najwyższej wagi, do jakiej to zostali zatrudnieni najbardziej doświadczeni detektywi. I tak jak miesiące dochodzeń nic nie wykazały, tak w końcu pojedynczy shinobi odkrył prawdę. Nie zaszły żadne zmiany w procesie, a był to zwyczajny sabotaż ze strony tak zwanego Kultu Trzeźwości, założonego w Hikari no Kuni. Zgraja łysych mnichów nienawidziła na tyle alkoholu, że pragnęli aby ten zniknął z całego świata - i Sake no Kuni było ich pierwszym celem. Udając nowych pracowników rozprowadzali niesamowicie ciężki do wykrycia gaz, jakiego jedynym efektem było wyniszczanie smaku alkoholu bez żadnych skutków ubocznych. Na szczęście, dzięki staraniom jednego pijaczyny, udało się ich wypędzić z fabryk dzięki czemu alkohol zaczął wracać do swojej dawnej świetności. Ludzie jednak wiedzieli, że to nie będzie ostatni raz kiedy usłyszą o Kulcie Trzeźwości.

Surowa zima Fuyu no Kuni. Problem poważany, jakim to niestety bardzo niewiele osób się zainteresowało - być może ze względu na to jak daleko od kontynentu znajdował się kraj. Nie udało się znaleźć rozwiązania problemu, a już co najmniej 1/3 populacji kraju zamarzła na śmierć. Ostatnimi dniami jednak siła fenomenu zaczęła spadać, być może ze względu na bardziej letnią porę roku. Mieszkańcy żyją w nadziei, że fenomen ten nie wróci w kolejną zimę. Inaczej, będzie trzeba opuścić kraj jaki to stanie się nie do zamieszkania.

Pomniejsze wydarzenia - nowe
Dostępność informacjiCały świat
Ostatnio w wielu miejscach na świecie zaczynały pojawiać się ogłoszenia związane z pracą. Nichibotsu no Kuni poszukiwało bowiem osób, które zdecydują się pomóc w dalszej rozbudowie ich stolicy, Seidaitō, wynosząc ją po raz enty w swojej historii o kolejny poziom. Ochotnikom gwarantują wikt, wynagrodzenie oraz zapisanie się w pamięci jako budowniczy jednego z wielu poziomów Wielkiej Wieży. Oferta przykuwała uwagę, niewiele bowiem osób mogło w normalnych warunkach znaleźć się na tak wysokich poziomach stolicy Kraju Zachodzącego Słońca.

Granica Kaeru no Kuni oraz Kinu no Kuni była miejscem, gdzie najczęstsze przypadki konfliktów to te ludzi z naturą. W tym przypadku spora ilość wody rozlała się na mniej podmokłe tereny i jak Kraj Żab zdawał radzić sobie z tym problemem, tak Kinu no Kuni potrzebowało drobnej pomocy w naprawie szkód spowodowanych powodzią. Niektóre budynki wymagały remontu, a pola uprawne - ponownego zasiewu. W zamian za pomoc oferowali oczywiście wysokiej jakości jedwab, od którego to zresztą kraj wziął swoją nazwę.

Największym jednak problemem, przed jakim stanął świat w ostatnim czasie, jest epidemia zachrypniętego gardła w Ocha no Kuni. Herbata niby powinna pomóc, jednak z powodu tegoż problemu tamtejsze idolki nie mogą występować! Rzesze turystów, którzy wybrali się tutaj na ich koncerty pozostaną niezadowoleni, jeśli nie zobaczą swoich ulubionych artystów na scenie, a z zachrypniętym gardłem na pewno nie będą występować! Menadżer jednego z zespołów zapłaci komukolwiek, kto tylko wyleczy jego podopieczne, by mogły na żywo słuchać miłości swoich fanów, a ich fani - ich głosów.

Pomniejsze wydarzenia to zwyczajnie wydarzenia prowadzone przez MG z narzuconą bardzo ogólną osią fabularną. Jeżeli któreś was zaciekawiło? Złapcie jakiegoś MG chętnego do poprowadzenia tego, a nich on zgłosi się do Mistrzów Fabularnych. Branie udziału w takich wydarzeniach czyni zyskanie reputacji na świecie łatwiejszym oraz można zyskać benefity od krajów związanych z wydarzeniem.

Wydarzenia wioskowe - Amegakure
Dostępność informacjiTylko Amegakure
W ostatnich dniach na terenach Amegakure no Satō doszło do potężnego wybuchu w jednej z fabryk papieru klanu Kami. Tak jak ofiar śmiertelnych nie było wiele, tak liczni świadkowie eksplozji szybko roznieśli o niej informacje po całej wiosce. W wyniku tego, ludność Amegakure zaczęła się obawiać o swoje bezpieczeństwo - w końcu skoro budynek należący do jednego z najważniejszych klanów tej wioski uległ eksplozji, to kto wie jak sama wioska była bezpieczna? W związku z tym zdarzeniem, sam Amekage Kise Ogumo ogłosił że w najbliższym czasie shinobi skupią się na bezpieczeństwu wioski. Przejrzeniu każdych jej zakamarków, co by to wyłapać osoby jakie dokonały takiego sabotażu i jakie wedle jego słów zwą się "Trupimi Klaunami", a także wzmocnić bezpieczeństwo wszystkich placówek. Również z tym ogłoszeniem, ninja Ame szukający kolejnej misji mogli dojrzeć spory nacisk na parę konkretnych rodzajów misji...

Rodzaje misji, jakie podlegają pod bonusowe wynagrodzenie:
  • Wsparcie dla fabryki papieru klanu Kami - uprzątnięcie gruzów, wyciągnięcie dokumentów jakie się ostały, pomóc w odbudowie itp (misje rangi D)
  • Przeszukiwania wioski w celu odkrycia zdrajców/sabotażystów/grup przestępczych chcących zasiać zamęt w Ame (misje rangi C-A)
  • Patrole wokół ważniejszych placówek np. Szpital w Amegakure, Siedziba Kage (misje C-B)
  • Poszukiwania informacji na temat "Trupich Klaunów" (misje C-B)

Wydarzenia wioskowe to zwyczajnie wydarzenia związane bezpośrednio z wioską, z racji na które pewien rodzaj misji we wiosce staje się bardziej popularny i pożądany. Misje te mogą mieć różny poziom, od misji D aż po S i każdy może je prowadzić. Za wykonywanie misji związanych z tym wydarzeniem, graczom jak i prowadzącym przysługuje dodatkowa 1/3 PD (lub PB w przypadku MG) przy otrzymywaniu wynagrodzenia za daną rangę misji. Zwyczajnie MG danej misji przy dawaniu wynagrodzenia dolicza tą 1/3 i nie wymaga to konsultacji z MFami. Wydarzenia te są rotacyjne i trwają 2 miesiące, podczas których to gracz może rozpocząć misję w danym temacie. W razie wszelakich pytań, pisać do MFów.
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2022, 22:13 przez Jelonek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hefajstos
Posty: 987
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:11
Karta Postaci:

Re: Aktualności fabularne

Najnowsze wieści ze świataLato, 162 rok

Pomniejsze wydarzenia - konkluzje
Dostępność informacjiCały świat
Starcia w północnej części południowej wyspy dobiegły końca. Organizacja nacechowana wywrotowo "Agitatorzy wolności" została zepchnięta do podziemia a ich działania skutecznie ograniczone przez nalot nieznanych sprawców na ich główną siedzibę. Mówi się o wielu martwych czy pojmanych działaczach organizacji. Napięta sytuacja pomiędzy dwoma mocarstwami została zażegnana i w tamtej części kontynentu znów zapanowała iluzja spokoju, poprzecinana jedynie delikatnymi utarczkami w sferze politycznej pomiędzy Krajem Demonów a Krajem Koni. Tym samym prośba o pomoc skierowana do ninja niezrzeszonych z krajami została wycofana przez wszystkie trzy strony konfliktu.
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2022, 23:04 przez Tora, łącznie zmieniany 1 raz.
Prowadzone Wątki:
Senka - Se jest, od roku, gdzieś tam
Shogo - Ale nie odpisuje, pewnie nie odpisze, już nigdy...
Event - bo mi kazali, ten w Baibai, po Jeleniu jego psia mać
Mikan - znowu po Jeleniu, się z Daimyo szlaja
Ichigo - Bo się jej rządzić zachciało
YuYuYu - Jest ich trzech i pewnie coś odpierdolą
Więcej grzechów nie pamiętam.
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 1641
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Aktualności fabularne

Najnowsze wieści ze świataLato, 162 rok
Pomniejsze wydarzenia - konkluzje
Dostępność informacjiCały świat
Turniej w Kaeru no Kuni został przeniesiony!

Wieść ta może nie obeszła się takim echem, jak wieści z Baibai. Te bowiem obiegły cały świat, a prośby o pomoc dotarły także i do Hikigaeru. Nagare Ryouko, słysząc potrzeby sąsiedniej nacji, zdecydowała się udostępnić porty stolicy dla statków z Shōnin Ōkoku oraz przenieść turniej do momentu, gdy Królestwo Kupieckie nie będzie borykało się z tak wieloma problemami. Wielu uczestników zdecydowało się pomóc, korzystając z oferty transportu bezpośrednio ze stolicy Kraju Żab na północne wybrzeża Shōnin Ōkoku, skąd udali się do Baibai, by wesprzeć tamtejszych mieszkańców. Kaeru no Kuni zapewniło także miesięczne zakwaterowanie tym, którzy przybyli na turniej i zdecydowali się poczekać, na jego rozpoczęcie. Choć ruch ten nie zdobył pełnego poparcia uczestników, tak wsparcie Kitsuneōjo, która przybyła jako gość i widz turnieju, podkreśliło wagę sytuacji i uspokoiło co bardziej poddenerwowanych uczestników. Kraj Żab wysłał też część Gondolierów, jako wsparcie dla Królestwa Kupieckiego.
Awatar użytkownika
Norka
Posty: 127
Rejestracja: 29 lip 2022, 0:50
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: Aktualności fabularne

Wydarzenie wioskowe - Amegakure
Dostępność informacjiTylko Amegakure
Papiernia klanu Kami odbudowana!

Po ataku „Trupich Klaunów” i eksplozji przez nich spowodowanych, papiernia była w stanie niezdatnym do użytku. Dzięki kilkumiesięcznej pracy wielu shinobi, a także cywilnych mieszkańców wioski, udało się ją odbudować. Miało miejsce ponowne jej otwarcie i teraz pracuje już na pełnych obrotach, dostarczając wiosce jakże potrzebnego surowca.
Niestety, grupa „Trupich Klaunów” wciąż nie została w pełni rozwiązana, Kise Ogumo zapewnia jednak, że sytuacja jest pod ścisłą kontrolą i kwestią czasu jest, nim ci zostaną w pełni zlikwidowani i postawieni przed wymiarem sprawiedliwości. Mieszkańcy są również proszeni o ciągłą czujność i zgłaszanie wszelkich podejrzeń odpowiednim organom.


Koniec wydarzenia wioskowego - Amegakure*

Konsekwencje fabularne:**

  • Przedstawiciele "Trupich Klaunów" wciąż są na wolności;
* trwające jeszcze misje w wydarzeniu wioskowym mogą być normalnie kontynuowane i zakończone z dodatkowym wynagrodzeniem (Bonusowa 1/3 PD [PB w przypadku MG] za daną rangę misji).
** Konsekwencje fabularne wynikają bezpośrednio z akcji graczy, podjętych w trakcie wydarzenia wioskowego. Te w przyszłości mogą mieć wpływ na fabułę w regionie.

Awatar użytkownika
Norka
Posty: 127
Rejestracja: 29 lip 2022, 0:50
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: Aktualności fabularne

Wydarzenie wioskowe - Hanagakure
Dostępność informacjiTylko Hanagakure
Powrót Hanakage do wioski po kilkumiesięcznej nieobecności nie został niezauważony przez jej mieszkańców. Władca, szukając rozrywki na czas pobytu w Hanie, postanowił zorganizować igrzyska. Tuż za murami Hanagakure powstała w zaledwie kilka dni arena, która będzie miejscem rozgrywek śmiałków i zupełnie nie przymuszonych ku temu ochotników. Podobnież, wygrani w trakcie walk mogą cieszyć się dodatkowymi przywilejami, w przeciwieństwie do przegranych, których życie ma zostać spisane na łaskę - bądź jej brak - Hanakage.

Duże zainteresowanie wzbudziły również transporty dzikich zwierząt spoza granic kraju - głównie lwów, aczkolwiek można było się dopatrzeć także innych wielkich kotów czy też byków, które również mają posłużyć do krwawych widowisk, wszystko ku uciesze Hanakage, obserwującego wszystko z najwyższego punktu areny, otoczonego przez stado kobiet, usługujące mu na zawołanie.

Igrzyska doprowadziły także do rozwinięcia się mniejszych czy też większych biznesów z nimi związanymi - kwitnie hazard i zakłady, po arenach chodzą sprzedawcy ze swoimi towarami, ale także jest to okazja dla wszelkiego rodzaju rzezimieszków, którzy będą próbowali się dorobić kosztem innych...

Przykładowe rodzaje misji, jakie podlegają pod bonusowe wynagrodzenie:

  • Przygotowywanie areny do walk, naprawa jej po potyczkach, zajmowanie się zwierzętami, sprzedawanie towarów na trybunach, przyjmowanie zakładów (misje D)
  • Walki z dzikimi zwierzętami, misje powiązane z hazardem (np. ściągnie długów od wierzycieli, pozbywanie się konkurencji itp.), ochrona VIPów na trybunach (misje C-B)
  • Sprowadzanie "ochotników" do walk na arenie - osoby, które się w jakiś sposób naraziły władzy, zbiegów, czy nawet niewinnych osób, które zostały wrobione, byle tylko zarobić (misje B - S)
  • Walki na arenie z innymi ochotnikami (misje D - S)*

Przypisane do rodzaju misji poziomy trudności są jedynie proponowanymi, nie zaś ściśle określonymi, istnieje więc możliwość np. poprowadzenia walki ze zwierzętami na poziomie S, jeśli zostanie zachowane przy tym odpowiednie wyzwanie.

* Walki na arenie od rangi B wiążą się z ryzykiem. O losie przegranego będzie decydował Hanakage (prowadzony przez Główną Mistrzynię Fabularną) - czy darować mu życie, czy też nie. W zależności od poziomu walki, szanse na "kciuka w dół" wyglądają następująco: 10% - B, 15% - A, 25% - S. W tym celu będzie dokonywany rzut kością k100. W przypadku dobrych jakościowo postów i ogólnie "quality" walki, GMF zastrzega sobie prawo do darowania życia danemu uczestnikowi, niezależnie od wyniku na kości.


Specjalna lokalizacja wydarzenia - Koloseum. To właśnie tutaj będą się odbywać misje związane bezpośrednio z walkami czy obsługą Igrzysk, jednakże nie wszystkie zadania muszą być tam prowadzone (jak np. szukanie "ochotników" do udziału w walkach). W razie potrzeby, MG może stworzyć w forum potrzebny do przeprowadzenia misji temat, bez konsultacji z MF.

Wydarzenia wioskowe to zwyczajnie wydarzenia związane bezpośrednio z wioską, z racji na które pewien rodzaj misji we wiosce staje się bardziej popularny i pożądany. Misje te mogą mieć różny poziom, od misji D aż po S i każdy może je prowadzić. Za wykonywanie misji związanych z tym wydarzeniem, graczom jak i prowadzącym przysługuje dodatkowa 1/3 PD (lub PB w przypadku MG) przy otrzymywaniu wynagrodzenia za daną rangę misji. Zwyczajnie MG danej misji przy dawaniu wynagrodzenia dolicza tą 1/3 i nie wymaga to konsultacji z MFami. Wydarzenia te są rotacyjne i trwają 2 miesiące, podczas których to gracz może rozpocząć misję w danym temacie. W razie wszelakich pytań, pisać do MFów.
Ostatnio zmieniony 17 sty 2023, 23:43 przez Norka, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje o świecie”