• Ogłoszenia
  •  
    Aktualności fabularne
    Obecna pora roku: Wiosna 164r.

    Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

    30.01.2024 - rozpoczęcie wydarzenia wioskowego w Sakuragakure. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
    29.01.2024 - oficjalne zakończenie eventu Arc II: Pierwsza Konfrontacja. Podsumowanie można znaleźć w aktualnościach fabularnych.
    Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
    Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
    Administracja
    Pingwinek Chaosu
    Główny Administrator
    Norka
    Główna Mistrzyni Fabularna
    Hefajstos
    Główny Moderator Kuźni
    Tora
    Główny Moderator Technik

    W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
    Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
     

Granica Kraju Żab z Królestwem Kupców

Kraj ulokowany w ścisłym północno-zachodnim rogu Nowego Kontynentu. Odgrodzony praktycznie w połowie morzem graniczy tylko z czterema krajami: Kinu no Kuni na wschodzie, Shōnin Ōkoku na południowym-wschodzie oraz Kyōkoku no Kuni i Tokage no Kuni na południu. Teren w większości niski, nizinny i zalewowy, w większości pokryty bagnem. Choć w większości przypadków to Daimyō posiada większość władzy, Kraj Żab jest wyjątkiem. Mówi się, że organem rządzącym w Kaeru no Kuni jest Triumwirat składający się z Lorda Feudalnego, Wielkiego Gondoliera oraz Żabiego Króla, jednak sam Daimyō pełni funkcję w większości reprezentatywną, a głos zabiera tylko w sytuacjach, gdy pozostała dwójka nie może się dogadać. Z tego też względu faktyczną figurą sprawującą władzę jest Haigondoranin, przywódca i najsilniejszy z Gondolierów. Jest to też osoba publicznie znana, podobnie jak Lord Feudalny.
Awatar użytkownika
Chinoike Rai
Posty: 187
Rejestracja: 09 lut 2022, 15:14
Ranga: Cywil
Ranga dodatkowa: Rai
Discord: vR4Y#1635
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: Granica Kraju Żab z Królestwem Kupców

Wcześniej Raita był tylko człowiekiem od brudnej roboty, zajmującym się tym, aby raporty z misji były zawsze odrobione na najwyższą notę. Był też pracoholikiem, który zajmował większość swojego czasu po prostu robieniem misji czy po prostu podróżą i robieniem misji. Nie lubił przeważnie przebywać w wiosce, gdy panował tam dziadek i inni jedzący ten sam chleb co on. A z drugiej strony, kiedy nie było już owej wioski, coś chciało powiedzieć wewnątrz jego serca, że chciałby tam wrócić. Nieuniknione jednak się stało i teraz w miejscu, gdzie tętniło wcześniej życie, teraz były zgliszcza i tablica na której widniało jego nazwisko. Był teraz kawałkiem historii, która nie wiadomo jak została zapamiętana przez innych. Ba, jak on ją zapamiętał. Chłopak jedynie westchnął na samą myśl o tym, aby zaraz spojrzeć ponownie na Fubuki-san.
Teraz to on się lekko uśmiechnął, prawie że lisim uśmiechem. Widział zainteresowanie na stronie dziewczyny, dlatego jedynie pomyślał jeszcze chwilę nad odpowiedzią. Nigdy nie myślał, że będzie kiedyś zajmował się filozofią, a raczej... czym ona jest i jak ogółem ją traktować. Dopiero podróże w jakiś sposób zaczęły go uświadamiać o tym i finalnie... Powracał do korzeni. Do tego od czego wszystko się zaczęło. Od Mędrca i jego czynów. Tego, co puścił na świat, sprawiając, że wszyscy obecnie - nawet możliwe, że Fubuki-san - mogli dostąpić zaszczytu poczucia energii czakry. I dalej... czym miało być kredo shinobi. Dlatego westchnął na jej słowa, pokręcił głową na boki, by zaraz uśmiechnąć się zdawkowo.
Fubuki-san. Owszem, filozofia to sposób myślenia. Ale Ninshu było, albo może nawet jest, czymś więcej. Mowa tutaj nie tylko o samej doktrynie, ale samej... esencji czym miało być choćby Ninjutsu. – Powiedział jej, aby zaraz zademonstrować jak jego ciało zacznie barwić się na ciemnoczerwoną, krwistą wręcz barwę z jaśniejszymi, pulsującymi ścieżkami. Wykonał przedtem jednak parę technik, aby zaraz siedząc przed nią w tej formie, mogła zauważyć, że faktycznie było to coś widowiskowego. Wewnątrz czuł gromadzące się ciepło jego żywiołu, które faktycznie po chwili strawiło czerwień i zastąpiło gorącem pomarańczy, która spowiła jego całą postać niczym bardzo dobrze widoczna aura. Rai jednak był bardzo spokojny. Fubuki mogła także zauważyć, że nic wokół nie płonęło, nie zmieniało swojej barwy. Ot, ten sam chłopak, który przed nią siedział, pokazał swoją siłę. Po dłuższym czasie jednak to wszystko zaczęło gasnąć. Chinoike zmrużył oczy i zaraz znowu się odezwał. – Ninshu i Ninjutsu to dar przekazany przez Mędrca Sześciu Ścieżek dla mnie, dla ciebie i innych, którzy potrafią kontrolować czakrę. Miała być narzędziem pokoju, a wychodzi na to, że jest... wykorzystywana do czegoś innego. Czakra miała łączyć ludzi, aby osiągnąć coś więcej niż zło. Jednak... nawet Ninshu nie może być idealne, gdyż i ono zostało skażone złem przez ludzi, którzy wykorzystywali ją do złych rzeczy choćby... Właśnie zniszczenia. – Powiedział co wiedział, dzięki czemu znowu bardziej posmutniał, choć nie było to widoczne dla Fubuki. Przypomniał sobie zresztą, że sam wykorzystywał czakrę do szerzenia zła, a może raczej w złym celu. Teraz był zagubionym we świecie człowiekiem. Bez domu, bez celu. Jedynym celem już tak naprawdę błahym było podróżowanie. – ...Więc ten twój Żabi Mędrzec to co najwyżej byłby na pierdnięcie prawdziwego Mędrca. – Zaraz wrócił do rzeczywistości, uśmiechając się do niej z lekka i pozwolił na to, aby przetrawiła do końca to co widziała. Zresztą, mieli dużo czasu na poznanie się jeszcze bardziej.
"Tego Exodusu"? "Czy wszyscy wy tak wyglądacie"? Nie rozumiał do końca co miała na myśli. Czy wyglądał jakoś inaczej, może gdzieś miał na twarzy coś co zdradzało, że może nie wyglądał na kogoś "z tamtego świata". No cóż, ponownie wzruszył ramionami. – Um... Co cię dziwi? Że nie jestem uzbrojony? Nie mam przy sobie żadnej broni ani nic? Huh... Wiesz, to bardzo zabawna sprawa. Bo shurikenów czy kunaiów nie używałem od bardzo dawna, gdyż... wszystko robię czakrą. Jak większość shinobi ze... znacznie większym doświadczeniem niż początkujący. – Podrapał się po szyi jakby myśląc nad tym "co tak naprawdę wiedzą ci wszyscy ludzie o czakrze i shinobi". Bo w sumie nie wiedział o tym. Może są tutaj bardzo świeżym widokiem. Możliwe. - Praktycznie mógłbym Ci tutaj postawić dom z kamienia, gdzie mogłabyś zamieszkać, ale... mój ostatni tutaj postawiony zatopił się po paru dniach w bagniskach... Więc może, no... Jak będziemy na bardziej stabilnym podłożu... Chociaż wątpię w to wszystko. Dlatego nie zademonstruję. – Odpowiedział spokojnie. Zaraz też trochę się zrelaksował by...
...Poczuć chłód w głosie Fubuki. Zaniepokoiło go to. – Myślisz, że tylko na Starym Kontynencie są problemy? O ile mi się zdaję to macie na tym świecie dwa wielkie mocarstwa prawie równe temu co my mieliśmy u nas. Nigdy nie wiesz kiedy któremuś z nich odbije i zacznie mieć chęci większej ekspansji. Zawsze, kiedy istnieje dwóch potężnych graczy, może dojść do wyboru "albo z nami, albo przeciw nam". Taki jest świat. Tylko, że my, shinobi, jesteśmy do niego przyzwyczajeni. A wy nadal nie poznaliście tego, co potrafiłyby zrobić ogoniaste bestie! – Dodał już trochę ostrzej, chociaż to wszystko było pod emocjami. Po chwili zbastował, poczekał aż ta też się uspokoi. – Przepraszam... Po prostu wiem, że po tym co się wydarzyło nie mam gdzie pójść. Więc się błąkam. Jak szkodnik, którego nikt nie chce, bo jest "shinobi". – Wytłumaczył, chociaż nie wiedział jak to przyjmie.
► Pokaż Spoiler | Chakra Release
Chakura Kaihō | Chakra Releaseチャクラ解放
KlasyfikacjaNinjutsu, Kontrola Czakry
PieczęciePies → Małpa → Dzik → Małpa
KosztPotrójny na turę (minimum 9 chakry)
ZasięgWłasny
Wymagania---
Technika ta polega na gwałtownym uwolnieniu chakry z ciała w celu zademonstrowania swojej siły. W zależności od siły ninja i jego zdolności kontrolowania chakry, efekt ten jest bardziej widowiskowy. Chakra może przybierać różne barwy, a nawet doprowadzić do chwilowej zmiany koloru włosów i oczu. U ninja, którzy posiadają rozwiniętą chakrę żywiołów, technika ta często wizualizuje powiązany z nimi żywioł.

Posiadając rangę B w Ninjutsu można pominąć połowę pieczęci.
Posiadając rangę S w Ninjutsu można pominąć wszystkie pieczęci.
Posiadając Specjalizację w Ninjutsu technikę można wykonać standardowym kosztem, płacąc minimalnie 3 chakry na turę.
Ostatnio zmieniony 22 mar 2022, 14:07 przez Chinoike Rai, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2698
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Granica Kraju Żab z Królestwem Kupców

Miejsce zwane domem

(家と呼ばれる場所)


Chinoike Raita
Podróż, rozmowa i wymiana opinii. Dziewczyna, po tym jak wyjaśniła "dominację" Żabiego Króla nad Mędrcem zdawała się nawet nie przejmować kontrą wyprowadzoną przez Raia. Ba! Słuchała go i obserwowała z zaciekawieniem, być może chcąc poznać coś nowego.
-Czyli to Ninshu pozwoliło Ci stać się żarówką? - skomentowała rozbawiona, po czym mimo wszystko trochę spoważniała -To brzmi bardziej na religię. Której nie wyznaję i nie wciskaj mnie w nią na siłę. - dodała poważnie. -Możesz szanować swojego Mędrca, jednak fakt pozostanie faktem. Jest martwy, a jego dziedzictwo, z tego co mówisz, zostało wypaczone. Gdy my nadal podążamy śladami Żabiego Króla, który wciąż nas ochrania. Wyższość obiektywnie jest jasna. - dodała już bez jakiejś wielkiej pychy, a raczej z dość neutralnym tonem, jakby analizowała całość z boku. Po chwili jednak na jej twarzy wykwitł lekki uśmiech i rozbawionym tonem dodała -Podobno zwłoki czasami wypuszczają gazy, o takich pierdnięciach mówisz? - dodała rozbawiona, po czym ponownie wykonała kilka wymachów wiosłem. -Żabi Król dał nam nasz dom. Nasze zdolności. Nie żaden filozof wyniesiony do stanowiska boga. - dodała już spokojnie. -Nagare-sama pewnie by mnie skarciła... - mruknęła jakby sama do siebie, po czym dodała -Przepraszam. Nie powinniśmy porównywać naszych wierzeń. Podobno bardziej prymitywni wykorzystują je do rozpętywania wojen, a na tym nikomu nie zależy. - dodała skinąwszy głową. Te ostatnie słowa brzmiały też szczerze.

Dalsza wypowiedź w kwestii bycia shinobim sprawiła, że dziewczyna znowu spoglądała z zaciekawieniem na chłopaka. Sama po chwili wydawała się lekko zakłopotana, gdyż odwróciła wzrok i poprawiła włosy.
-Ehm... nie wiem. - przyznała. -Chyba spodziewałam się jakiegoś bardziej charakterystycznego wyglądu? - dodała po chwili nadal spoglądając gdzieś na bok. Po chwili chwyciła pewniej wiosło i wykonała bardzo kolisty ruch. Łódź natomiast niemalże obróciła się w miejscu, zaraz za jednym drzewem i ruszyła dalej. W kierunku, wskazywanym przez przedmiot trzymany w dłoni Ishidy. Zachichotała cicho -Nasze tereny nie są przyjazne klasycznym budowlą. Jak dopłyniemy, to zobaczysz, że większość opiera się na palach. Ale nawet to nie jest idealnym rozwiązaniem. - rzuciła dość smutno, wskazując po chwili dłonią za burtę. Początkowo wyglądało to jakby były to po prostu zwalone kłody, jednak przepływając trochę bliżej Chinoike mógł dostrzec, że w rzeczywistości były to pale, które zdążyły zgnić i spruchnąć. Jednak kilka gwożdzi i desek zostało, prawdopodobnie wskazując jakiś stary pomost. -Czyli możesz tworzyć co tylko chcesz z tej chakry? - zapytała po chwili, wyraźnie podekscytowana. -Niesamowite! - dodała. -Może mógłbyś jednak czegoś mnie nauczyć. - dodała trochę rozbawiona tą myślą.

Wkrótce jednak sam temat stał się dość... poważny. Napięcie i atmosferę dało się kroić nawet łyżką. Tak gęsta przez moment się stała.
-Myślisz, że tutaj jest święty spokój? - skontrowała -Nie. Ale stanęliśmy w punkcie, co wszystko zaczyna się układać. Oby więc ninja nie zakłócili tego świata. - warknęła wręcz na komentarz, że zawsze jest wybór. -Nie wiem jak inni, ale nas ochroni Żabi Król. Nie mamy się czego bać. - dodała jeszcze, całkowicie pewna swoich słów. -Nie wiem czym są te Ogoniaste Bestie, ale wy też nie wiecie jaki to świat. Nie myśl, że jest taki sam jak wasz. - dodała wyraźnie podirytowana. Uderzyła końcówką wiosła w pokład, a głuche łupnięcie rozległo się po bagnach. Westchnęła, słysząc przeprosiny Raia. -Przepraszam też. Nie powinnam być uprzedzona. - przyznała szczerze. -Mimo wszystko, jesteś w naszym kraju. Nie myśl, że go znasz tylko dlatego, że żyłeś już kiedyś w jakimś innym, to ten jest taki sam. Bo nie jest. - skomentowała tylko słowami, które być może mogły trochę osłabić siłę jej przeprosin.

Awatar użytkownika
Chinoike Rai
Posty: 187
Rejestracja: 09 lut 2022, 15:14
Ranga: Cywil
Ranga dodatkowa: Rai
Discord: vR4Y#1635
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: Granica Kraju Żab z Królestwem Kupców

Rozmowy religijno-filozoficzne szły zawsze według ludowej mądrości: "Religia jest jak dupa - każdy ma swoją", czy coś w ten deseń. Rai też nie był przeważnie religijną osobą, a raczej kimś, kto do rzeczy podchodził praktycznie. Ostatnio obudziło się w nim po prostu chęć zdobycia większego zrozumienia tego wszystkiego co miało miejsce na świecie. Bo jeśli istniały Bijuu i owe stworzenia robiły wszystkiemu na przekór to czym jest faktycznie czakra. Czy czakra jest tylko czymś, co może zostać wykorzystywane, czy może czymś co może także i tworzyć. Nowe życie? Osiągnąć nieśmiertelność. Gdzie leży granica tego, co można zrobić z tą energią życiową, której tak wiele osób czasem nie umie się posługiwać. To była jedna z rzeczy, które kiedykolwiek Rai chciałby się dowiedzieć. A może... Może pewnego dnia dowie się nawet jak przywoływać ludzi, którzy już dawno umarli. Coś w rodzaju seansu spirytualistycznego. I dowie się może od potencjalnie jednego z uczniów Mędrca czym dawniej znaczyło bycie shinobi lub wyznawcą Ninshuu. Kto wie. Na moment mówienia wzruszył ramionami do Fubuki. No offense. Z głupszych powodów ludzie prowokowali wojny i ostatecznie najczęściej cierpieli Ci, którzy jej nie chcieli. Dlatego chyba Rai odszedł ze Starego Kontynentu, by... być może zapomnieć o tym wszystkim. Zacząć z jakąś czystą kartą, a może i... któregoś dnia natknąć się na kogoś z Kamienia, kto powie mu co wydarzyło się ostatecznie w wiosce. A jeśli zrobił coś złego to cóż... Nie wie co wtedy zrobi.

Jesteśmy normalnymi ludźmi, których zawodem jest bycie ostrzem na zlecenie innych ludzi. Aż tak to Cię dziwi lub interesuje? Po prostu... Takie jest nasze życie. Nie wiem w sumie co jest moim następnym krokiem w życiu oprócz faktu, że podróżuje. A zawsze lubiłem być poza wioską... Lubiłem też czasem do niej po prostu wrócić. Dowiedzieć się co się działo... Hmm... Sam już nie wiem na ten moment. – Powiedział na spokojnie, starając się zresztą nie prowokować jej na tyle, aby się na niego jeszcze bardziej gniewała. A mimo to... ich obecna relacja była dość dualistyczna. Albo ze sobą rozmawiali dobrze, albo zaraz naciskali sobie nawzajem na odcisk. Ale o dziwo... nawet tutaj Rai zachował spokój. Dopiero za moment miał odpowiedzieć, gdy dziewczyna dała upust swoich emocji.

Ogoniaste Bestie to stworzenia stworzone z czakry, które ostatecznie zrzuciły zagładę na nasze wioski. Hachibi, prawie najpotężniejszy z nich, doszczętnie zniszczył Dźwięk. Kyuubi szalał w Sunie, a reszta... Nie wiadomo co z nimi się stało. Ci, którym udało się w jakiś sposób ujarzmić Bestię, mogli zostać ich Jinchuuriki. Ale nie wiem w jaki sposób jest to możliwe na ten moment. Dlatego jeśli chcesz mówić coś o bezpieczeństwie to w porządku. Ale nie życzę wam mieć z nimi jakiekolwiek styczności. Wtedy i Żabi Mędrzec może okazać się tym, który samotnie nie da sobie rady. – Odpowiedział bardzo spokojnie, aby zaraz wstać i w sumie przyjrzeć się terenowi wokół. Zaplótł dłonie wokół klatki piersiowej i jedynie oparł podbródek o własne ciało.

Nie wiem co już znam, a co nie znam. Nawet nie mam domu. – Dodał.
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2698
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Granica Kraju Żab z Królestwem Kupców

Miejsce zwane domem

(家と呼ばれる場所)


Chinoike Raita
Część przemyśleń i dyskusji może lepiej zostawić dla siebie. Zwłaszcza, że jak było widać, nie każdy potrafił dyskutować bądź dobrze znosić niepochlebne swoim myślom opinie. Czy to był powód czasami ich sprzeczek? Możliwe. Fubuki zdawała się bezgranicznie wierzyć w Żabiego Króla i było to jej prawo. Tak samo jak prawem Raia było bezgraniczne wierzenie w Mędrca Sześciu Ścieżek. Czy był to powód, by mieli się sprzeczać? Nie. Temat można było więc chyba uznać za zamknięty, nawet jeżeli pozostawiał on swoisty niesmak - czy to przez obrazę ważnej w ich hierarchii osoby, czy też przez to, że nikt nikogo nie przekonał. Mimo wszystko ileż można siedzieć na jednym temacie.

Ishida była zainteresowany ninja i tego nie kryła. Przynajmniej pozwalało to duetowi nawiązać jakąś rozmowę i ją kontynuować. Dziewczyna powoli przestała być zakłopotana i wróciła swoim wzrokiem na białowłosego.
-Cóż... jest to coś nowego. - przyznała szczerze. -Czy jest coś złego w chęci poznania nieznanego? - skomentowała dość neutralnie, z lekkim uśmiechem na twarzy. Po chwili jednak spochmurniała. -Smutne to chyba życie. Być ostrzem w rękach innej osoby. - rzuciła, po czym dodała -Naszym głównym celem jest pomoc ludności. W transporcie, codziennych problemach. Bycie ostrzem... nie ujmuje wam jako istotom ludzkim? - zapytała smutno. I chyba nie miała tutaj nic złego na myśli. Jakby faktycznie, ten los shinobi ją smucił. Spojrzała w bok i na jej twarzy wymalował się delikatny uśmiech. -Może lubiłeś wędrować, bo wtedy byłeś sobą, a nie bronią? I wracać, bo miałeś dom, do którego chciałeś wracać? - zapytała, uśmiechając się na tę myśl.

Wkrótce jednak temat wrócił na temat ogoniastych bestii. Fubuki nie komentowała, nie napuszała się dumą czy nie wyśmiewała. Zwyczajnie... skinęła głową.
-Dziękuję za informację. Brzmią naprawdę strasznie. - przyznała, choć brzmiało to jakby zdawała, czy też może raczej przyjmowała, raport. -Poinformuję o tym w miarę możliwości Nagare-sama. - dodała jeszcze, wręcz stając na baczność. Wzrokiem przyglądała się chłopakowi, który zdawał się mieć więcej swoich problemów. Westchnęła i podeszła do niego, kładąc swoją rękę na jego barku. -Dom jest tam, gdzie go będziesz chciał. To nie określone miejsce. Gdy nie wiesz, co znasz, zacznij od tego co znasz. Nawet, jeśli oznacza to zacząć od nowa. Wiesz, że jesteś ze mną na gondoli. W Kraju Żab. A wkrótce dostrzeżesz też i stolicę. To chyba dobre miejsce by zacząć się upewniać w swoich znajomościach rzeczy, co? - zapytała, chcąc chyba pocieszyć lekko chłopaka.

Awatar użytkownika
Chinoike Rai
Posty: 187
Rejestracja: 09 lut 2022, 15:14
Ranga: Cywil
Ranga dodatkowa: Rai
Discord: vR4Y#1635
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: Granica Kraju Żab z Królestwem Kupców

Bycie ostrzem w rękach kogoś innego... Co to w ogóle znaczyło w szerszym znaczeniu? Czy oddawało się życie za kogoś? Czy może było się gotowym do tego, aby poświęcić życie za tym co było warte podążać... Rai miał dość prostą odpowiedź na jej wszelkie obawy. Zamierzał się nimi podzielić. – Może mam inną perspektywę życia. Zaczynałem w rodzie, który jedyne co znał to ból i cierpienie związane z jednym błędem. Zrzuceni w jedno miejsce w którym musieliśmy się ukrywać czuliśmy za złe światu, że tak było. Potem znowu zaczęły dziać się "złe rzeczy", aż ostatecznie jestem na etapie, gdzie będąc jeszcze w wiosce byłem tresowany do tego, aby któregoś dnia zająć miejsce, które miał powierzyć mi ktoś. Robiłem więcej, aby osiągnąć ten cel aniżeli żyć swoim życiem. Kiedy zrzuciłem jeden balast, pojawił się kolejny. A kiedy robiłem tak co rusz, zawsze coś stało mi na drodze. Dopiero teraz jakoś znowu... nie czuję tego balastu. Ale będąc do niego przyzwyczajonym jako jego posiadanie... nie wiem jak sobie z nim poradzić. A do wioski wróciłem, bo... poznałem kogoś, kto pozwalał mi wierzyć w to, że wioska stanie się ciut lepsza od tego co było wcześniej. – Wspomniał jedynie, ale nie wiedział czy chciał wymieniać z imienia... Po prostu to zignorował, aby następnie zacząć słuchać dalej co miała mu do powiedzenia. Faktycznie - więcej słuchaj niż mówił.

Nie wiem co spotkam w waszej stolicy. Nie wiem też jak ludzie zaczną na mnie reagować. Ba, co sobie pomyśli władza, kiedy nagle zostanę oskarżony o... byle gówno, którego nie zrobiłem celowo. – W jego głowie pojawił się flashback do tego co wydarzyło się kiedyś w Kraju Niebios i gdzie Rai został uznany za tego winnego, kiedy faktycznie nie był tym, który powinien odpowiadać. Był niewinny, a nadal zawieszono na nim psy. Ostatecznie był to kolejny powód, który sprawiał, że jego więzi z wioską stawały się coraz bardziej... lżejsze. Węzły puszczały, aż ostatecznie fakt, że mógł szukać swojego brata na własną rękę sprawiało, że... Chciało się po prostu to zrobić. I ostatecznie zrobił. A po roku? Wrócił. Z cichym westchnięciem spojrzał na Fubuki. – To co na mnie czeka w stolicy? – Od tego dobrze byłoby zacząć.
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2698
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Granica Kraju Żab z Królestwem Kupców

Miejsce zwane domem | Chinoike Raita家と呼ばれる場所
Gdy opowiadał swoją historię, historię swojej rodziny, Fubuki mu nie przerywała. Jeśli potrzebował potrzebę by się wygadać, to mu pozwoliła. Choć gdyby na nią spojrzał, ta wydawałaby się skonfundowana. Zupełnie jakby nie wiedziała co na to poradzić.
-Ehm... nie mogę powiedzieć, że rozumiem, bo nie byłam w takiej sytuacji. - przyznała po chwili ciszy. -Jednak brzmi to naprawdę smutno i współczuję Ci, twojej rodzinie i światu, który tak się ukształtował. Stary Kontynent brzmi jak straszne miejsce. Chyba, że to z pracą shinobi idzie takie... traktowanie. - dodała niepewnie. Chyba chciała mu pomóc, ale sama za bardzo nie wiedziała jak. Po chwili odeszła, by znowu wykonać kilka ruchów wiosłem. Na pokładzie dało się poczuć lekkie szarpnięcie, gdy łódź lekko przyśpieszyła. -Nauczyłeś się żyć z balastem. Jednak czasami sam balans nas ogranicza tylko po to, by po jego zrzuceniu cieszyć się większą wolnością. Docenić ją. Nie zrzucaj na swoje barki balastu, którego możesz już nie potrzebować. - dodała jeszcze, uśmiechając się w stronę chłopaka.

Po chwili jednak nastąpiło pewne... smutne wspomnienie. Dziewczyna zdawała się niezbyt wiedzieć o czym konkretnie on opowiadał, jednak czuła się w obowiązku odpowiedzieć.
-Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania. Jeśli nieświadomie popełnisz przestępstwo, wciąż je popełniłeś. Jeśli przypadkowo popełnisz przestępstwo, wciąż je popełniłeś. - mówiła neutralnie. Może wręcz trochę bardziej dosadnie. -Jednak wątpię, by ktoś chciał tu cię wrabiać w przestępstwa. A jeśli będę w pobliżu, to póki wędrujemy razem to powstrzymam cię przed czymkolwiek głupim. - dodała pocieszająco. Po chwili jednak się zamyśliła. -Hmm... z tego co wiem stolicę budowano na wzory innych państw. Tak, by się zgadzała z ich wyobrażeniem. Na pewno jest więc inna od typowej zabudowy. - przyznała, wszystko mówiąc powoli, prawdopodobnie zastanawiajac się nadal nad najlepszą odpowiedzią, jaką może udzielić jej obecnemu towarzyszowi. -Zależy co będziesz chciał. Nagare-sama organizuje turniej, specjalnie poprosiłam o wolne by móc uczestniczyć. - dodała jeszcze, uśmiechając się szeroko.

Ciężko też powiedzieć ile faktycznie czasu minęła. Dobra rozmowa sprawia, że czas szybciej leci. A pod gęstym zagęszczeniem bagien ciężko poprawnie określić godzinę na podstawie położenia słońca. Faktem jednak jest to, że Ishida musiała raz odpalać nowe kadzidełka. Wkrótce jednak w oddali dało się dostrzec jakieś zabudowy, a po pewnym czasie i zakręcie - osadę. Dość specyficzną, gdyż zdawała się znajdować na jednej... opcjonalnie kilku, ale blisko ze sobą złączonych, tratwach.
-To Hebikawa. Jutro wypływam stąd do stolicy. - powiedziała Fubuki. -Tak jak mówiłam, ogarnij sobie nocleg i wyżywienie. - dodała jeszcze, powoli przybijając do jednego z wystających "doków". Jakiś mężczyzna, może trzydziestokilkoletni podszedł do wioślarki z uśmiechem. Ubrany był dość biednie, bo w jakieś proste, materiałowe odzienie, jednak poza po prostu dość niską jakością, były one całe. Bez żadnych śladów szycia, poprawek czy zdarć. Z tego co słyszał, rozmawiali o jakichś formalnościach związanych z przybiciem łodzi.
KontynuacjaWioska Hebikawa
Awatar użytkownika
Maji Hitoshi
Posty: 217
Rejestracja: 02 maja 2021, 16:24
Ranga: Tokubetsu Jōnin
Ranga dodatkowa: ex-Kapitan ANBU
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Bank:

Re: Granica Kraju Żab z Królestwem Kupców

Hitoshi był już jakiś czas w podróży, towarzysząc Rin oraz dzieciakom. Lisica zgodziła się, by Maji odprowadził grupę do ich miejsca zamieszkania. Właściwie nie wiedział, gdzie się dokładnie kierują, jednak to mu aż tak nie przeszkadzało. Gorzej było z młodymi liskami, które mogły się dość szybko męczyć pieszą wędrówką. Może Hitoshi dałby radę znaleźć wóz, który by ułatwił im podróż. Musieli tylko znaleźć taki, którego trasa by odpowiadała Rin. Taki środek transportu byłby chyba dość odpowiedni, patrząc ile kobieta przeszła kilka dni temu. W każdym razie mieli względnie dużo postojów, by sobie chwilę odsapnąć i coś zjeść. Wstąpili nawet parę razy do przydrożnych barów, dzięki czemu mogli coś zjeść lub wziąć trochę żywności na dalszą drogę. A gdy się zatrzymywali gdzieś w mniej zabudowanych odstępach, to mogli sobie usiąść na pieńku czy kamieniu i chwilę pooddychać lub nawet się zdrzemnąć. Hitoshi wykorzystywał właśnie takie przerwy do dalszego treningu. W tym świecie było to potrzebne, by poradzić sobie z przeciwnościami losu. Maji już miewał okazję na ćwiczenie swoich umiejętności w trasie, jednak teraz nie miał ręki. To znacznie komplikowało sprawę. Sam brak kończyny nie był bolesny, ale wymagał od Jonina o wiele lepszego skupiania swojej chakry - nie mógł w końcu konwencjonalnie składać pieczęci. Był jednak zdolnym samoukiem i dość szybko opanował wykorzystywanie tylko lewej ręki do takich czynności. W międzyczasie jednak wziął się za naukę nowego jutsu, jakim jest Katon Chakura Modo. Pokrycie się warstwą ognistej chakry, która dodatkowo wzmacniała posiadacza. Jednak to nie będzie łatwe zadanie, bo będzie musiał sam jakoś wykombinować jak do tego dojść. Na szczęście, Hitoshi miał już pewien koncept. Znał technikę Hi no Te - pokrywała ona jego dłoń warstwą ognia. Skoro skupienie odpowiedniej ilości Katonu w jednej łapie było proste, to co, gdyby udało mu się skupić ją na powierzchni całego ciała? Może nie od razu, ale chociaż tak stopniowo? Właśnie tak Maji trenował przez te postoje. Znajdował dość bezpieczne miejsce, by nie spalić wszystkiego w okolicy i próbował coraz bardziej zwiększać powierzchnię tworzącą ogień. Małymi kroczkami. Na początku to była tylko dłoń. Jednak za każdym razem próbował zwiększyć ilość zużywanej chakry, by tworzyć ogień pokrywający coraz większe powierzchnie jego ciała. Najpierw samo przedramię, zanim spróbuje dalej.
SpecjalizacjaKaton
SenninKaton, Jiton
Chakra13000--?(Katon Chakura Modo)=?
Info
► Pokaż Spoiler | Używane Jutsu
Katon Chakura Mōdo | Fire Release Chakra Mode雷遁チャクラモード
KlasyfikacjaKaton, Transformacja Natury
Pieczęcie---
KosztPołowiczny na turę
ZasięgNa siebie
Wymagania---
DodatkoweTechnika jest traktowana jako Wspomaganie
Po skupieniu, shinobi zaczyna wydalać ze swojego organizmu chakrę Katonu. W wyniku tego, całe ciało użytkownika zostaje pokryte grubą warstwą ognia. Ten płaszcz nie stanowi zagrożenia dla niego samego, ani dla trzymanego lub noszonego przez niego ekwipunku, zamiast tego stanowiąc defensywę i wzmacniając ataki ninja. Tak długo, jak użytkownik ma aktywną technikę, ta chroni go przed niedogodnymi warunkami pogodowymi - o wiele lepiej znosi wszelkie upały i mrozy. Ponadto, warstwa ognia skutecznie niweluje ataki wymierzone w posiadacza. Bezpośredni atak wręcz grozi poważnymi poparzeniami skóry, próba użycia broni spala ją lub rozgrzewa - w zależności od materiału. Większość technik do Rangi B włącznie zostaje unicestwiona przez płomienie, nim zdoła zadać jakiekolwiek obrażenia posiadacza. Te wyższego poziomu jednak wciąż mogą stanowić zagrożenie dla shinobi. Wyjątkami są techniki Wiatru, które są naturalnie kontrowane przez Katon - te tylko podsycają płomienie, sprawiając że nawet techniki A nie są w stanie zranić posiadacza. Zupełnym przeciwieństwem są techniki Suitonu, które z łatwością mogą zgasić tą powłokę, ponieważ już te najprostsze rangi C mogą ją nieco stłumić. Zaś co do ofensywy, każdy cios pięścią, nogą lub atak trzymaną bronią do walki wręcz jest pokryty warstwą ognia, a to już stanowi poważne zagrożenie dla osób nieposiadających odpowiedniej osłony. Kontakt z kimkolwiek grozi poważnymi poparzeniami lub zaprószeniem ognia - czy to celu ataków czy samego otoczenia.
Mimo siły ognia, odpowiednio wytrzymałe postacie są w stanie znieść ból spowodowany przez technikę (wymagana Wytrzymałość 7). Sprawia to, że są w stanie znieść temperaturę i poparzenia podczas ataków użytkownika Jutsu oraz przy próbie przebicia się przez ognisty płaszcz.

Jako dodatkowy efekt, technika generuje spore ilości energii w ciele użytkownika, sprawiając, że jego ciało nabiera lepszej kondycji. Podczas trwania tego trybu, shinobi otrzymuje bonus +3 do Wytrzymałości i +3 do Refleksu.

Posiadając Specjalizację w Katonie technika podczas trwania użytkownik otrzymuje również +2 do swojej Siły.

Posiadając Sennina Katonu użytkownik może podczas trwania techniki decydować i zmieniać które części ciała są pokryte ognistym płaszczem. Umożliwia to bezpieczne wchodzenie w interakcję z otoczeniem, gdy chcemy podnieść jakiś przedmiot bez palenia go lub chcemy dotknąć naszego towarzysza, by go np. uleczyć.
► Pokaż Spoiler | Używane Style Walki
► Pokaż Spoiler | Używane Atuty
NinjaAtut nabyty
Podstawową zdolnością dla shinobi jest umiejętność cichego poruszania się, a wraz z nią niesamowicie często w parze idzie umiejętność kamuflażu. Posiadacz tego atutu zwyczajnie jest lepiej w stanie się ukryć przed innymi oraz przemieszczać się niemalże bez wydawania jakiegokolwiek dźwięku. Czy to lepiej przykucnie za jakąś zasłoną, czy po prostu bardziej efektywnie będzie poruszał się w cieniu, nie ma to znaczenia. Zwyczajnie, wie jak się ukrywać zarówno podczas poruszania się jak i podczas czekania w miejscu. Tylko osoby o naprawdę wyczulonym zmysłu słuchu byłyby w stanie wyłapać osobę z tym atutem, z racji na to że kiedy chce, to praktycznie każda jego akcja jest bezszelestna - w granicach rozsądku. Dzięki temu idealnie nadaje się do zadań wymagających ciszy i dyskrecji.
Przyśpieszone składanie pieczęciAtut nabyty
Pieczęci w swoim zamyśle mają tylko uprościć korzystanie z chakry i jej koncentrowanie. Oznacza to, że odpowiednio utalentowane osoby są w stanie zmniejszyć ilość pieczęci potrzebnych do użycia jutsu. Osoby z tym atutem są w stanie zredukować ilość potrzebnych pieczęci do wykonania jutsu o 33%. Jeśli postać ponadto posiada specjalizacją bądź sennina w danej dziedzinie może zredukować ilość pieczęci do 50%. Ilość pieczęci po ich redukcji jest zaokrąglana w górę. Nie ma możliwości całkowitego pominięcia pieczęci. Działa to analogicznie także w przypadku technik, które nie posiadają pieczęci, ale czas kumulacji chakry jest równy złożeniu x pieczęci. W tym przypadku atut ten redukuje czas kumulacji chakry.
Jednoręczne składanie pieczęciAtut nabyty
Z różnych przyczyn shinobi może mieć zajętą rękę. Jednakże ninjutsu wymagają z reguły wykorzystania pieczęci. Postać z tym atutem jest w stanie pogodzić i jedno, i drugie mogąc składać pieczęci tylko i wyłącznie jedną ręką.
OburęcznośćAtut nabyty
Ninja jednak jest takim zawodem, gdzie możliwość korzystania z obu rąk jest niezbędna. Czy to wrodzony, czy nabyty, atut ta sprawia, że dane postaci równie sprawnie posługują się obiema rękoma.
Odcięta prawa rękaWada
W wyniku walki, postać straciła prawą rękę na wysokości łokcia. Odpowiednimi zdolnościami czy procedurami medycznymi, postać jest w stanie pozbyć się tej wady i przyszyć sobie rękę. Jeżeli nie posiada atutu Oburęczność, to czynności wykonywane drugą ręką są mniej efektywny. Ciosy są słabsze, a składanie pieczęci wolniejsze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Uchiha Hikari
Posty: 644
Rejestracja: 24 paź 2021, 21:22
Ranga: Chūnin
Ranga dodatkowa: Heitai Hantā Ryodan
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Granica Kraju Żab z Królestwem Kupców

Bruce Lee Karate Miszcz
WątekTrening
UczestnikMaji Hitoshi
Tura1/?
Podróż przebiegała im... znośnie. Dało radę nawet znaleźć względnie pasujący wóz, najpewniej przez to jak to święto w Kaeru no Kuni się kończyło, a podróżnicy wracali w swoje bardziej rodzinne rejony. Parę postojów, gdzie to z chęcią dzieciaki oraz Rin coś zjadły i... no generalnie nic specjalnie ciekawego się tam nie działo. Jedynie tyle co z dwa razy był w stanie dojrzeć lisie formy dzieciaków ponownie, ale ani razu nie widział tej formy Rin. A może w ogóle nie była ona lisem? Właściwie to nie wiedział. Leczyli ją jak zwykłego człowieka, więc może?

To były już jednak kwestie jakie to jedynie rozmowa z kobietą załatwi. Na ten moment jednak? Trenował. Ot, siła była potrzebna w tym świecie, tym bardziej jeżeli chciał być w stanie sprawy załatwiać pokojowo. Kiedy nie jest się wystarczająco silnym, rzadko sprawy idą po naszej myśli. I plan treningowy? Ogniste wspomaganie. Jak do niego usiąść? On sam nie był pewien. Miał lekką teorię, a raczej wstęp do tego wszystkiego. Hi no Te. Zasada działania stosunkowo prosta. Pokrycie dłoni ogniem, jaki to nie parzył samego użytkownika. Zwiększenie obszaru? Nie było aż takie trudne i bez problemu pokrył całe przedramię, choć bardziej "czuł" to ciepło. Ogień wymagał od niego lepszej kontroli, jeżeli to sam nie chciał się uszkodzić. Parę minut takiej kontroli jednak i ta zdawała się na tyle stabilna, że mógł pokryć większą część swojego ciała ogniem. Tułów, nogi, jedną rękę, szyję... właściwie jedynie przy głowie pojawił się jakiś większy problem. Mimo wszystko miał tam dużo bardziej czułe punkty, chociażby oczy, jakie z ogniem pewnie zbyt bardzo się nie lubiły. Nie mniej, udało mu się też i to. Było mu gorąco, a także długo tej formy by nie podtrzymał... ale był to dobry pierwszy krok. Tylko no właśnie. Pierwszy krok. Był spowity ogniem i... tyle właściwie. Nic więcej. A to nie było dla niego wystarczające, czyż nie?

Odejmij sobie 500 chakry.
Lista NPC
Obrazek
Awatar użytkownika
Maji Hitoshi
Posty: 217
Rejestracja: 02 maja 2021, 16:24
Ranga: Tokubetsu Jōnin
Ranga dodatkowa: ex-Kapitan ANBU
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Bank:

Re: Granica Kraju Żab z Królestwem Kupców

Hitoshi niezbyt kwestionował fakt, czy Rin jest lisem czy jednak nie. Jakby, to nie miało dużo znaczenia. Dała mu jednak możliwość podpisania się pod paktem, więc zgadywał, że nie była pierwszą lepszą osobą, która się tam podpisała. W końcu... To by znaczyło, że Hitoshi również mógłby mieć możliwość rozdawania podpisów, ale takowej nie miał. Może na razie, kto wie. Dokładna wiedza, jak działa hierarchia w pakcie i co właściwie mogą zwykłe osoby podpisane na nim, była dla niego dość sporą niewiadomą. Może się zapyta innym razem, teraz głównym celem było dotarcie na miejsce. I tu wracamy do kwestii postojów i treningów Majiego. Powiększanie powierzchni ognia było dość proste. Hitoshi widząc postęp postanowił zwiększać powierzchnię. Ręka, tors, nogi... Prawie całe ciało, jednak gdy ogień miał pokryć jego głowę, poczuł że coś jest nie tak i natychmiastowo przerwał technikę. Hi no Te pozwalało bezboleśnie pokryć dłonie ogniem. Ale gdy zaczął pokrywać ogniem inne części ciała, czuł ciepło dość mocno. To chyba nie powinno tak działać. W końcu chciał się pokryć warstwą ognia, a nie podpalić. Tamtego dnia uznał jednak, że to dość odpowiedni postęp i dał sobie spokój. Musiał odpowiednio przemyśleć. jak ugryźć ten głupi temat. Plus, ten trening nie był głównym celem podróży. Miał w końcu odprowadzić Rin i dzieciaki. Postanowił się zastanowić, co robił nie tak i poczekać do następnego postoju. W międzyczasie zdążyli się przejść, zdrzemnąć i coś zjeść. Gdy nastał wieczór i musieli sobie pospać, Hitoshi postanowił "pełnić wartę" by mieć odpowiedni czas na trening. Hitoshi zapalił sobie światło w postaci ognistej kuli i wziął się za dokładną lekturę zwoju, próbując znaleźć jakiś sensowny sposób na trening. Ta analiza sprawiła, że coś do niego dotarło. Wcześniej pokrył swoją dłoń ogniem i próbował zwiększać jego powierzchnię. Więc technicznie zaczątkiem techniki była wciąż ręka, która była chroniona przez negatywnymi skutkami. A Katon Chakura Modo nie polegał na tym, że "pokrywasz swoją rękę, a potem całe ciało". Celem było jednak wytworzenie powłoki na całym ciele, poprzez wydalanie chakry ognia z każdego punktu ciała. Hitoshi może nie powinien próbować najpierw stworzyć ogień w jednym, względnie małym punkcie i potem próbować zwiększyć powierzchnię ognia. Technika miała produkować duże ilości energii we wnętrzu organizmu, więc Hitoshi postanowił nie skupiać się wyłącznie na powierzchni. Układ chakry przecież sięgał w głąb każdego ciała. Postanowił więc zmienić strategię. Maji skupił chakrę w najgłębiej położonych tenketsu i stopniowo przesuwał ją coraz bliżej powierzchni ciała. Wydawało mu się, że to miało nieco większy sens, jeśli chce pokryć całe ciało grubą warstwą ognia.
SpecjalizacjaKaton
SenninKaton, Jiton
Chakra12500-20(Taiyō no Sōzō)-?(Katon Chakura Modo)=?
Info
► Pokaż Spoiler | Używane Jutsu
Katon Chakura Mōdo | Fire Release Chakra Mode雷遁チャクラモード
KlasyfikacjaKaton, Transformacja Natury
Pieczęcie---
KosztPołowiczny na turę
ZasięgNa siebie
Wymagania---
DodatkoweTechnika jest traktowana jako Wspomaganie
Po skupieniu, shinobi zaczyna wydalać ze swojego organizmu chakrę Katonu. W wyniku tego, całe ciało użytkownika zostaje pokryte grubą warstwą ognia. Ten płaszcz nie stanowi zagrożenia dla niego samego, ani dla trzymanego lub noszonego przez niego ekwipunku, zamiast tego stanowiąc defensywę i wzmacniając ataki ninja. Tak długo, jak użytkownik ma aktywną technikę, ta chroni go przed niedogodnymi warunkami pogodowymi - o wiele lepiej znosi wszelkie upały i mrozy. Ponadto, warstwa ognia skutecznie niweluje ataki wymierzone w posiadacza. Bezpośredni atak wręcz grozi poważnymi poparzeniami skóry, próba użycia broni spala ją lub rozgrzewa - w zależności od materiału. Większość technik do Rangi B włącznie zostaje unicestwiona przez płomienie, nim zdoła zadać jakiekolwiek obrażenia posiadacza. Te wyższego poziomu jednak wciąż mogą stanowić zagrożenie dla shinobi. Wyjątkami są techniki Wiatru, które są naturalnie kontrowane przez Katon - te tylko podsycają płomienie, sprawiając że nawet techniki A nie są w stanie zranić posiadacza. Zupełnym przeciwieństwem są techniki Suitonu, które z łatwością mogą zgasić tą powłokę, ponieważ już te najprostsze rangi C mogą ją nieco stłumić. Zaś co do ofensywy, każdy cios pięścią, nogą lub atak trzymaną bronią do walki wręcz jest pokryty warstwą ognia, a to już stanowi poważne zagrożenie dla osób nieposiadających odpowiedniej osłony. Kontakt z kimkolwiek grozi poważnymi poparzeniami lub zaprószeniem ognia - czy to celu ataków czy samego otoczenia.
Mimo siły ognia, odpowiednio wytrzymałe postacie są w stanie znieść ból spowodowany przez technikę (wymagana Wytrzymałość 7). Sprawia to, że są w stanie znieść temperaturę i poparzenia podczas ataków użytkownika Jutsu oraz przy próbie przebicia się przez ognisty płaszcz.

Jako dodatkowy efekt, technika generuje spore ilości energii w ciele użytkownika, sprawiając, że jego ciało nabiera lepszej kondycji. Podczas trwania tego trybu, shinobi otrzymuje bonus +3 do Wytrzymałości i +3 do Refleksu.

Posiadając Specjalizację w Katonie technika podczas trwania użytkownik otrzymuje również +2 do swojej Siły.

Posiadając Sennina Katonu użytkownik może podczas trwania techniki decydować i zmieniać które części ciała są pokryte ognistym płaszczem. Umożliwia to bezpieczne wchodzenie w interakcję z otoczeniem, gdy chcemy podnieść jakiś przedmiot bez palenia go lub chcemy dotknąć naszego towarzysza, by go np. uleczyć.
Taiyō no Sōzō | Sun creation太陽の創造
KlasyfikacjaKaton, Transformacja Naruty
PieczęcieTygrys → Wąż → Małpa → Tygrys
KosztStandardowy na turę
ZasięgZasięg światła do 5 metrów
Wymagania---
Po złożeniu ostatniej pieczęci ninja tworzy między swoimi dłońmi ognistą kulę wielkości zwyczajnej piłki. Jest trzymana nad ręką, skąd stanowi źródło światła działając jak pochodnia. Bije od niej oczywiście gorąc, a dotknięcie jej może poskutkować poparzeniami jak w przypadku zwykłego ognia. Kulę można ugasić technikami Suitonu rangi C.

Posiadając rangę B w Katonie można pominąć dwie pierwsze pieczęci.
Posiadając rangę A w Katonie technikę można wykonać bez składania pieczęci, lecz czas mieszania czakry wynosi tyle, co ich złożenie.
Posiadając Senina w Katonie nie musimy dłużej trzymać kuli nad ręką lecz posłać ją do 5 metrów od nas w dowolnym kierunku.
► Pokaż Spoiler | Używane Style Walki
► Pokaż Spoiler | Używane Atuty
NinjaAtut nabyty
Podstawową zdolnością dla shinobi jest umiejętność cichego poruszania się, a wraz z nią niesamowicie często w parze idzie umiejętność kamuflażu. Posiadacz tego atutu zwyczajnie jest lepiej w stanie się ukryć przed innymi oraz przemieszczać się niemalże bez wydawania jakiegokolwiek dźwięku. Czy to lepiej przykucnie za jakąś zasłoną, czy po prostu bardziej efektywnie będzie poruszał się w cieniu, nie ma to znaczenia. Zwyczajnie, wie jak się ukrywać zarówno podczas poruszania się jak i podczas czekania w miejscu. Tylko osoby o naprawdę wyczulonym zmysłu słuchu byłyby w stanie wyłapać osobę z tym atutem, z racji na to że kiedy chce, to praktycznie każda jego akcja jest bezszelestna - w granicach rozsądku. Dzięki temu idealnie nadaje się do zadań wymagających ciszy i dyskrecji.
Przyśpieszone składanie pieczęciAtut nabyty
Pieczęci w swoim zamyśle mają tylko uprościć korzystanie z chakry i jej koncentrowanie. Oznacza to, że odpowiednio utalentowane osoby są w stanie zmniejszyć ilość pieczęci potrzebnych do użycia jutsu. Osoby z tym atutem są w stanie zredukować ilość potrzebnych pieczęci do wykonania jutsu o 33%. Jeśli postać ponadto posiada specjalizacją bądź sennina w danej dziedzinie może zredukować ilość pieczęci do 50%. Ilość pieczęci po ich redukcji jest zaokrąglana w górę. Nie ma możliwości całkowitego pominięcia pieczęci. Działa to analogicznie także w przypadku technik, które nie posiadają pieczęci, ale czas kumulacji chakry jest równy złożeniu x pieczęci. W tym przypadku atut ten redukuje czas kumulacji chakry.
Jednoręczne składanie pieczęciAtut nabyty
Z różnych przyczyn shinobi może mieć zajętą rękę. Jednakże ninjutsu wymagają z reguły wykorzystania pieczęci. Postać z tym atutem jest w stanie pogodzić i jedno, i drugie mogąc składać pieczęci tylko i wyłącznie jedną ręką.
OburęcznośćAtut nabyty
Ninja jednak jest takim zawodem, gdzie możliwość korzystania z obu rąk jest niezbędna. Czy to wrodzony, czy nabyty, atut ta sprawia, że dane postaci równie sprawnie posługują się obiema rękoma.
Odcięta prawa rękaWada
W wyniku walki, postać straciła prawą rękę na wysokości łokcia. Odpowiednimi zdolnościami czy procedurami medycznymi, postać jest w stanie pozbyć się tej wady i przyszyć sobie rękę. Jeżeli nie posiada atutu Oburęczność, to czynności wykonywane drugą ręką są mniej efektywny. Ciosy są słabsze, a składanie pieczęci wolniejsze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Uchiha Hikari
Posty: 644
Rejestracja: 24 paź 2021, 21:22
Ranga: Chūnin
Ranga dodatkowa: Heitai Hantā Ryodan
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Granica Kraju Żab z Królestwem Kupców

Bruce Lee Karate Miszcz
WątekTrening
UczestnikMaji Hitoshi
Tura2/?
Kolejny dzień treningu, tym razem ze zmienionym jednak podejściem. Fakt, że wtedy odczuwał ciepło był dla niego na tyle niepokojący, aby to zmienić niejako metodą pokrywania swojego ciała ogniem. Czy ta nowa miała większy sens? Tego... nie był pewien. Pierwsze co zauważył, to że było to trudniejsze. Jakby nie spojrzeć, nie robił tego stopniowo, a całe ciało na raz. Nie mogło to być proste i wymagało dużej kontroli. Raz jednak już pokrył prawie całe swoje ciało płomieniami, to i teraz mu się to udało. Dalej jednak odczuwał ciepło tej powłoki. Mniejsze jednak, niż poprzednim razem. Może to była kwestia po prostu... wprawy? Mógł założyć, że to było powodem, analizując to jak aktualnie się czuł. Plus nowej metody jednak? Mimo trudniejszego uruchomienia, choć właściwie wcale nie wolniejszego niż stopniowe rozprzestrzenianie aury, udało mu się również pokryć głowę! Umiejscowienie tenketsu było na tyle wygodne, że pozwalało mu łatwiej ominąć te najczulsze punkty przez silnymi płomieniami. Tylko dalej był jeden minus w tym wszystkim. Był otoczony płomieniami... ale to tyle. Wiedział że jak czegoś dotknie? No to będzie spora szansa że podpali i nawet mocno poparzy. Nie takie było jednak sedno tej powłoki, prawda? Inaczej nie byłaby tak znakomitą techniką. Tylko, jak chciał przejść do powłoki jaka to nie była samą warstwą ognia? To już sam Maji musiał odkryć.

Odejmij sobie 500 chakry.
Lista NPC
Obrazek
Awatar użytkownika
Maji Hitoshi
Posty: 217
Rejestracja: 02 maja 2021, 16:24
Ranga: Tokubetsu Jōnin
Ranga dodatkowa: ex-Kapitan ANBU
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Bank:

Re: Granica Kraju Żab z Królestwem Kupców

No dobrze. Jakoś to szło. Jak krew z nosa, ale szło. Przynajmniej był postęp, bo teraz udało mu się pokryć całe ciało bez obawy, że się poparzy jak ostatni dzban. Bo byłoby wtedy niefajnie. Niestety, to wciąż nie była łatwa sztuka i trochę zajęło to Hitoszowi, zanim mu się udało. A coś takiego nie powinno mu zajmować tylko skupienia, jak siedzenie na kiblu podczas zatwardzenia. Jednak Maji znał już dość technik, by wiedzieć, że będzie potrzebował trochę praktyki i będzie mógł śmigać z jutsu bez problemu. Na razie będzie potrzebował dalszego odpoczynku. Dlatego po ćwiczeniach trzeba było się przespać i ruszać dalej w drogę z Rin i dzieciakami. I tak sobie Hitoshi postanowił sobie powtarzać aktywację ognistej powłoki podczas postojów. Jeśli będzie potrafił to robić dość sprawnie to będzie mógł próbować robić to dalej. Jaki więc był następny krok? Skoro umie tworzyć ogień z użyciem tenketsu na zewnątrz, będzie próbować wytworzyć Katonową chakrę wewnątrz siebie. Skoro ta chakra miała go wzmocnić i doprowadzić do wzmocnienia jego organizmu, to też tam powinien zebrać energię. Dlatego po tym, jak już opanował tamten pierwszy krok, to skupił się na kontroli i uwalnianiu ognistej chakry w swoim wnętrzu.
SpecjalizacjaKaton
SenninKaton, Jiton
Chakra
12000-???
Info
► Pokaż Spoiler | Używane Jutsu
Katon Chakura Mōdo | Fire Release Chakra Mode雷遁チャクラモード
KlasyfikacjaKaton, Transformacja Natury
Pieczęcie---
KosztPołowiczny na turę
ZasięgNa siebie
Wymagania---
DodatkoweTechnika jest traktowana jako Wspomaganie
Po skupieniu, shinobi zaczyna wydalać ze swojego organizmu chakrę Katonu. W wyniku tego, całe ciało użytkownika zostaje pokryte grubą warstwą ognia. Ten płaszcz nie stanowi zagrożenia dla niego samego, ani dla trzymanego lub noszonego przez niego ekwipunku, zamiast tego stanowiąc defensywę i wzmacniając ataki ninja. Tak długo, jak użytkownik ma aktywną technikę, ta chroni go przed niedogodnymi warunkami pogodowymi - o wiele lepiej znosi wszelkie upały i mrozy. Ponadto, warstwa ognia skutecznie niweluje ataki wymierzone w posiadacza. Bezpośredni atak wręcz grozi poważnymi poparzeniami skóry, próba użycia broni spala ją lub rozgrzewa - w zależności od materiału. Większość technik do Rangi B włącznie zostaje unicestwiona przez płomienie, nim zdoła zadać jakiekolwiek obrażenia posiadacza. Te wyższego poziomu jednak wciąż mogą stanowić zagrożenie dla shinobi. Wyjątkami są techniki Wiatru, które są naturalnie kontrowane przez Katon - te tylko podsycają płomienie, sprawiając że nawet techniki A nie są w stanie zranić posiadacza. Zupełnym przeciwieństwem są techniki Suitonu, które z łatwością mogą zgasić tą powłokę, ponieważ już te najprostsze rangi C mogą ją nieco stłumić. Zaś co do ofensywy, każdy cios pięścią, nogą lub atak trzymaną bronią do walki wręcz jest pokryty warstwą ognia, a to już stanowi poważne zagrożenie dla osób nieposiadających odpowiedniej osłony. Kontakt z kimkolwiek grozi poważnymi poparzeniami lub zaprószeniem ognia - czy to celu ataków czy samego otoczenia.
Mimo siły ognia, odpowiednio wytrzymałe postacie są w stanie znieść ból spowodowany przez technikę (wymagana Wytrzymałość 7). Sprawia to, że są w stanie znieść temperaturę i poparzenia podczas ataków użytkownika Jutsu oraz przy próbie przebicia się przez ognisty płaszcz.

Jako dodatkowy efekt, technika generuje spore ilości energii w ciele użytkownika, sprawiając, że jego ciało nabiera lepszej kondycji. Podczas trwania tego trybu, shinobi otrzymuje bonus +3 do Wytrzymałości i +3 do Refleksu.

Posiadając Specjalizację w Katonie technika podczas trwania użytkownik otrzymuje również +2 do swojej Siły.

Posiadając Sennina Katonu użytkownik może podczas trwania techniki decydować i zmieniać które części ciała są pokryte ognistym płaszczem. Umożliwia to bezpieczne wchodzenie w interakcję z otoczeniem, gdy chcemy podnieść jakiś przedmiot bez palenia go lub chcemy dotknąć naszego towarzysza, by go np. uleczyć.
► Pokaż Spoiler | Używane Style Walki
► Pokaż Spoiler | Używane Atuty
NinjaAtut nabyty
Podstawową zdolnością dla shinobi jest umiejętność cichego poruszania się, a wraz z nią niesamowicie często w parze idzie umiejętność kamuflażu. Posiadacz tego atutu zwyczajnie jest lepiej w stanie się ukryć przed innymi oraz przemieszczać się niemalże bez wydawania jakiegokolwiek dźwięku. Czy to lepiej przykucnie za jakąś zasłoną, czy po prostu bardziej efektywnie będzie poruszał się w cieniu, nie ma to znaczenia. Zwyczajnie, wie jak się ukrywać zarówno podczas poruszania się jak i podczas czekania w miejscu. Tylko osoby o naprawdę wyczulonym zmysłu słuchu byłyby w stanie wyłapać osobę z tym atutem, z racji na to że kiedy chce, to praktycznie każda jego akcja jest bezszelestna - w granicach rozsądku. Dzięki temu idealnie nadaje się do zadań wymagających ciszy i dyskrecji.
Przyśpieszone składanie pieczęciAtut nabyty
Pieczęci w swoim zamyśle mają tylko uprościć korzystanie z chakry i jej koncentrowanie. Oznacza to, że odpowiednio utalentowane osoby są w stanie zmniejszyć ilość pieczęci potrzebnych do użycia jutsu. Osoby z tym atutem są w stanie zredukować ilość potrzebnych pieczęci do wykonania jutsu o 33%. Jeśli postać ponadto posiada specjalizacją bądź sennina w danej dziedzinie może zredukować ilość pieczęci do 50%. Ilość pieczęci po ich redukcji jest zaokrąglana w górę. Nie ma możliwości całkowitego pominięcia pieczęci. Działa to analogicznie także w przypadku technik, które nie posiadają pieczęci, ale czas kumulacji chakry jest równy złożeniu x pieczęci. W tym przypadku atut ten redukuje czas kumulacji chakry.
Jednoręczne składanie pieczęciAtut nabyty
Z różnych przyczyn shinobi może mieć zajętą rękę. Jednakże ninjutsu wymagają z reguły wykorzystania pieczęci. Postać z tym atutem jest w stanie pogodzić i jedno, i drugie mogąc składać pieczęci tylko i wyłącznie jedną ręką.
OburęcznośćAtut nabyty
Ninja jednak jest takim zawodem, gdzie możliwość korzystania z obu rąk jest niezbędna. Czy to wrodzony, czy nabyty, atut ta sprawia, że dane postaci równie sprawnie posługują się obiema rękoma.
Odcięta prawa rękaWada
W wyniku walki, postać straciła prawą rękę na wysokości łokcia. Odpowiednimi zdolnościami czy procedurami medycznymi, postać jest w stanie pozbyć się tej wady i przyszyć sobie rękę. Jeżeli nie posiada atutu Oburęczność, to czynności wykonywane drugą ręką są mniej efektywny. Ciosy są słabsze, a składanie pieczęci wolniejsze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Uchiha Hikari
Posty: 644
Rejestracja: 24 paź 2021, 21:22
Ranga: Chūnin
Ranga dodatkowa: Heitai Hantā Ryodan
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Granica Kraju Żab z Królestwem Kupców

Bruce Lee Karate Miszcz
WątekTrening
UczestnikMaji Hitoshi
Tura3/?
Trenował w zaparte. Rzecz jasna, nie było to coś co w jeden dzień w pełni wytrenuje, to też Hitoshi przeszedł do jak najlepszego opanowania aktualnego etapu spowijania się płomieniem, zamiast prób zrobienia kroku dalej. Ile ludzi, tyle podejść do treningów rzecz jasna - i to nie tak że jedno było jakoś znacznie lepsze, a drugie znacznie gorsze. Na przestrzeni dni więc trenował w zaparte aby jak najszybciej uruchamiać aurę wokół siebie, aż w końcu... udało mu się. Praktycznie natychmiastowo był w stanie spowić się płomieniem jaki to w żaden sposób go nie wzmacniał. Zresztą, raptem 2-3 dni zajęło mu wytrenowanie tego do stopnia jaki chciał. Jakby nie patrzeć, na ogniu znał on się jak mało kto. Następny etap jednak był definitywnie trudniejszy i był on głównym aspektem tej techniki. Uwalnianie ognistej chakry wewnątrz. Paradoksalnie, zwykłe uwalnianie tej chakry były dość proste. Czuł wewnątrz siebie gorąc wręcz na przestrzeni całego ciała - ale ponownie, była to rzecz do jakiej szło się przyzwyczaić i już częściowo przez poprzedni trening to zrobił. Wytworzył to też Katonową chakrę wewnątrz siebie tylko... nie wzmacniało to jeszcze jego ciała. Może odrobinę? Ciężko mu było powiedzieć. Nie były to jednak takie efekty jakich to by pragnął. Chłopak czuł trochę jakby chakra wewnątrz niego błądziła bez celu. Może jakoś trzeba było ten cel jej nadać?
Lista NPC
Obrazek
Awatar użytkownika
Maji Hitoshi
Posty: 217
Rejestracja: 02 maja 2021, 16:24
Ranga: Tokubetsu Jōnin
Ranga dodatkowa: ex-Kapitan ANBU
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Bank:

Re: Granica Kraju Żab z Królestwem Kupców

Wytrwałość i systematyczność to chyba najważniejsze rzeczy w takim treningu. Na szczęście Hitoshi miał oba w dość dużej ilości. Dlatego też się nie spieszył z nauką, robiąc niezbędne ćwiczenia wieczorami. W międzyczasie posuwali się stopniowo do przodu, w nieznanym Majiemu kierunku. W sumie dobre pytanie - gdzie go Rin prowadziła? Nie żeby rozważał zmycie się po cichu, ale zastanawiał się przez ile krain będzie go ciągnęła, aż trafią do punktu docelowego. I w sumie warto było sobie pomyśleć, co Hitoshi zrobi potem. Mógłby w sumie ponownie ruszyć w trasę, ale prędzej czy później będzie musiał się zawinąć do Sakuragakure. Pewnie tam znajdą mu jakieś zajęcie. Jeśli nawet Jonin myślał, że to nie była do końca wioska dla niego, to wciąż był członkiem. Może teraz zaczną wysyłać mu listy, że ma misję do wykonania. Mniejsza o to, na takie rozważania przyjdzie jeszcze czas. Hitoshi miał tutaj technikę do opanowania. Dlatego, gdy podczas następnego treningu zauważył, że potrafi z łatwością wytwarzać ognistą powłokę, która jeszcze nie spełniała swojego celu, miał powód, by zrobić sobie przerwę i wymyśleć kolejny krok treningu. Wyłączył więc obecną powłokę i siadł sobie na kamieniu. Chwila odpoczynku i pora na ciąg dalszy. Hitoshi szybko ogarnął, w czym był problem - chakra którą gromadził w swoim wnętrzu go nie wzmacniała. Może i umiał zebrać dość ognistej chakry w środku, ale gdy ona sobie po prostu siedzi i lata po nim to raczej nic nie robi. Dlatego powinien wybrać jakiś konkretny punkt, w którym będzie ją skupiał. Hmmm... Skoro technicznie ten cały tryb miał wzmocnić jego ciało. Więc w czym powinien koncentrować chakrę? W mięśniach. A przynajmniej tak brzmiał najbardziej sensowny tok myślenia. Dlatego Hitoshi spróbował właśnie tego. Ot, kolejny krok. Skoro już mu się udało gromadzić chakrę w swoim wnętrzu, to pewnie próba zgromadzenia jej w konkretnych miejscach powinna przynieść oczekiwane skutki.
SpecjalizacjaKaton
SenninKaton, Jiton
Chakra
12000-???
Info
► Pokaż Spoiler | Używane Jutsu
Katon Chakura Mōdo | Fire Release Chakra Mode雷遁チャクラモード
KlasyfikacjaKaton, Transformacja Natury
Pieczęcie---
KosztPołowiczny na turę
ZasięgNa siebie
Wymagania---
DodatkoweTechnika jest traktowana jako Wspomaganie
Po skupieniu, shinobi zaczyna wydalać ze swojego organizmu chakrę Katonu. W wyniku tego, całe ciało użytkownika zostaje pokryte grubą warstwą ognia. Ten płaszcz nie stanowi zagrożenia dla niego samego, ani dla trzymanego lub noszonego przez niego ekwipunku, zamiast tego stanowiąc defensywę i wzmacniając ataki ninja. Tak długo, jak użytkownik ma aktywną technikę, ta chroni go przed niedogodnymi warunkami pogodowymi - o wiele lepiej znosi wszelkie upały i mrozy. Ponadto, warstwa ognia skutecznie niweluje ataki wymierzone w posiadacza. Bezpośredni atak wręcz grozi poważnymi poparzeniami skóry, próba użycia broni spala ją lub rozgrzewa - w zależności od materiału. Większość technik do Rangi B włącznie zostaje unicestwiona przez płomienie, nim zdoła zadać jakiekolwiek obrażenia posiadacza. Te wyższego poziomu jednak wciąż mogą stanowić zagrożenie dla shinobi. Wyjątkami są techniki Wiatru, które są naturalnie kontrowane przez Katon - te tylko podsycają płomienie, sprawiając że nawet techniki A nie są w stanie zranić posiadacza. Zupełnym przeciwieństwem są techniki Suitonu, które z łatwością mogą zgasić tą powłokę, ponieważ już te najprostsze rangi C mogą ją nieco stłumić. Zaś co do ofensywy, każdy cios pięścią, nogą lub atak trzymaną bronią do walki wręcz jest pokryty warstwą ognia, a to już stanowi poważne zagrożenie dla osób nieposiadających odpowiedniej osłony. Kontakt z kimkolwiek grozi poważnymi poparzeniami lub zaprószeniem ognia - czy to celu ataków czy samego otoczenia.
Mimo siły ognia, odpowiednio wytrzymałe postacie są w stanie znieść ból spowodowany przez technikę (wymagana Wytrzymałość 7). Sprawia to, że są w stanie znieść temperaturę i poparzenia podczas ataków użytkownika Jutsu oraz przy próbie przebicia się przez ognisty płaszcz.

Jako dodatkowy efekt, technika generuje spore ilości energii w ciele użytkownika, sprawiając, że jego ciało nabiera lepszej kondycji. Podczas trwania tego trybu, shinobi otrzymuje bonus +3 do Wytrzymałości i +3 do Refleksu.

Posiadając Specjalizację w Katonie technika podczas trwania użytkownik otrzymuje również +2 do swojej Siły.

Posiadając Sennina Katonu użytkownik może podczas trwania techniki decydować i zmieniać które części ciała są pokryte ognistym płaszczem. Umożliwia to bezpieczne wchodzenie w interakcję z otoczeniem, gdy chcemy podnieść jakiś przedmiot bez palenia go lub chcemy dotknąć naszego towarzysza, by go np. uleczyć.
► Pokaż Spoiler | Używane Style Walki
► Pokaż Spoiler | Używane Atuty
NinjaAtut nabyty
Podstawową zdolnością dla shinobi jest umiejętność cichego poruszania się, a wraz z nią niesamowicie często w parze idzie umiejętność kamuflażu. Posiadacz tego atutu zwyczajnie jest lepiej w stanie się ukryć przed innymi oraz przemieszczać się niemalże bez wydawania jakiegokolwiek dźwięku. Czy to lepiej przykucnie za jakąś zasłoną, czy po prostu bardziej efektywnie będzie poruszał się w cieniu, nie ma to znaczenia. Zwyczajnie, wie jak się ukrywać zarówno podczas poruszania się jak i podczas czekania w miejscu. Tylko osoby o naprawdę wyczulonym zmysłu słuchu byłyby w stanie wyłapać osobę z tym atutem, z racji na to że kiedy chce, to praktycznie każda jego akcja jest bezszelestna - w granicach rozsądku. Dzięki temu idealnie nadaje się do zadań wymagających ciszy i dyskrecji.
Przyśpieszone składanie pieczęciAtut nabyty
Pieczęci w swoim zamyśle mają tylko uprościć korzystanie z chakry i jej koncentrowanie. Oznacza to, że odpowiednio utalentowane osoby są w stanie zmniejszyć ilość pieczęci potrzebnych do użycia jutsu. Osoby z tym atutem są w stanie zredukować ilość potrzebnych pieczęci do wykonania jutsu o 33%. Jeśli postać ponadto posiada specjalizacją bądź sennina w danej dziedzinie może zredukować ilość pieczęci do 50%. Ilość pieczęci po ich redukcji jest zaokrąglana w górę. Nie ma możliwości całkowitego pominięcia pieczęci. Działa to analogicznie także w przypadku technik, które nie posiadają pieczęci, ale czas kumulacji chakry jest równy złożeniu x pieczęci. W tym przypadku atut ten redukuje czas kumulacji chakry.
Jednoręczne składanie pieczęciAtut nabyty
Z różnych przyczyn shinobi może mieć zajętą rękę. Jednakże ninjutsu wymagają z reguły wykorzystania pieczęci. Postać z tym atutem jest w stanie pogodzić i jedno, i drugie mogąc składać pieczęci tylko i wyłącznie jedną ręką.
OburęcznośćAtut nabyty
Ninja jednak jest takim zawodem, gdzie możliwość korzystania z obu rąk jest niezbędna. Czy to wrodzony, czy nabyty, atut ta sprawia, że dane postaci równie sprawnie posługują się obiema rękoma.
Odcięta prawa rękaWada
W wyniku walki, postać straciła prawą rękę na wysokości łokcia. Odpowiednimi zdolnościami czy procedurami medycznymi, postać jest w stanie pozbyć się tej wady i przyszyć sobie rękę. Jeżeli nie posiada atutu Oburęczność, to czynności wykonywane drugą ręką są mniej efektywny. Ciosy są słabsze, a składanie pieczęci wolniejsze.
Obrazek
Awatar użytkownika
Uchiha Hikari
Posty: 644
Rejestracja: 24 paź 2021, 21:22
Ranga: Chūnin
Ranga dodatkowa: Heitai Hantā Ryodan
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Granica Kraju Żab z Królestwem Kupców

Bruce Lee Karate Miszcz
WątekTrening
UczestnikMaji Hitoshi
Tura4/4
Wśród dylematów kiedy to następna misja dla niego będzie i kiedy to zwołają go z powrotem do wioski, był ten trening. Nie, żeby były to specjalnie jakieś dylematy. W każdym razie widząc problem, chłopak postanowił rozwiązać go w dość prosty, ale jednocześnie sensowny sposób. Skupiając tą całą chakrę jaka to nie miała celu w swoich mięśniach. Może nie wszystkich, bo wedle plotek serce to też mięsień i to po prostu zabija ludzi, tak w zdecydowanej większości. Z początku mógł poczuć większy gorąc w ciele, znacznie większy niż poprzednio. Mimo wszystko teraz chakra ognia zamiast biegać wolnymi ścieżkami, była wpychana w mięśnie. Był to proces bolesny, ale jednocześnie, Hitoshi faktycznie mógł zauważyć zmianę. Jakby jego mięśnie zostały rozgrzane i były w stanie po prostu więcej osiągnąć? Dalej był to ciut bolesny proces, ale cel był osiągnięty. Jedyny co tak naprawdę zostało to wprawa w jutsu jakie to właśnie opanował.

Technika opanowana - Katon Chakura Mōdo!
Info
Proszę pamiętać by zgłosić opanowanie techniczki. Also, nie będę w stanie panu poprowadzić next wątku z Rin z racji na brak mocy przerobowych. Jakby pan chciał, to ewentualnie mogę dać innemu MG parę info o NPC jeżeli ten będzie chętny, a jak nie no to leć pan gdzie chcesz. I no, musi pan dać posta z [z/t].
Lista NPC
Obrazek
Awatar użytkownika
Maji Hitoshi
Posty: 217
Rejestracja: 02 maja 2021, 16:24
Ranga: Tokubetsu Jōnin
Ranga dodatkowa: ex-Kapitan ANBU
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Bank:

Re: Granica Kraju Żab z Królestwem Kupców

Informacja dla potomnych: Misja dzieje się przed eventem w Kusagakure
Kupa czasu spędzona na ćwiczeniach i trenowaniu techniki w końcu przyniosła oczekiwane skutki. Hitoshiemu w końcu udało się po raz pierwszy poprawnie zastosować ten cały Katon Chakra Mode. Maji dosłownie stał w słupie ognia, który go nie parzył i czuł jak energia i moc go rozpiera. Dla przetestowania, swoją lewą - a wtedy jedyną - ręką, przywalił w jeden z przewalonych pniaków. Pękł dość łatwo, co raczej by nie miało miejsca, gdyby Jonin przywalił gołą łapą. Bądź co bądź nie miał aż tak dużej krzepy. Jednak Hitoshi wciąż był otoczony warstwą ognia i po chwili zobaczył, że płomienie spalają otoczenie (tj trawę i wcześniej wspomniany kawał drewna) i zaraz może dojść do pożaru. A co jak co, ale Maji nie zamierzał zostawać eko terrorystą. Z lekką panią wyłączył tryb chakry i za pomocą Shoka no Jutsu ugasił ogień, zanim doszło do katastrofy. W tym całym skupieniu się na treningu tej techniki zapomniał, że to był ogień. Może następnym razem powinien się lepiej pilnować... Przetarł pot z czoła i wrócił do Rin i dzieciaków (których imion wciąż nie znał for some reason, you can come up with them). Podróżowali już parę dni, ale Hitoshi wciąż nie wiedział jak daleko się znajdują od celu. - Rin. - Zwrócił się do kobiety, sprawdzając swoje wyposażenie. - Gdzie się właściwie kierujemy?
Podróż trwała jeszcze jakiś czas. Jaki? Nie było to aż tak ważne. Z grubsza jednak nowi znajomi Hitoshiego zostali odprowadzeni do domu w Sugoiyamie (a.k.a. Krainie Lisów), skąd Maji dowiedział się o incydencie w Kusagakure. Tak że ten... Poleciał tam.

[z/t]
SpecjalizacjaKaton
SenninKaton, Jiton
Chakra
12000-Ileś tam chakry, robię tą scenkę for fun
Info
► Pokaż Spoiler | Używane Jutsu
Katon Chakura Mōdo | Fire Release Chakra Mode雷遁チャクラモード
KlasyfikacjaKaton, Transformacja Natury
Pieczęcie---
KosztPołowiczny na turę
ZasięgNa siebie
Wymagania---
DodatkoweTechnika jest traktowana jako Wspomaganie
Po skupieniu, shinobi zaczyna wydalać ze swojego organizmu chakrę Katonu. W wyniku tego, całe ciało użytkownika zostaje pokryte grubą warstwą ognia. Ten płaszcz nie stanowi zagrożenia dla niego samego, ani dla trzymanego lub noszonego przez niego ekwipunku, zamiast tego stanowiąc defensywę i wzmacniając ataki ninja. Tak długo, jak użytkownik ma aktywną technikę, ta chroni go przed niedogodnymi warunkami pogodowymi - o wiele lepiej znosi wszelkie upały i mrozy. Ponadto, warstwa ognia skutecznie niweluje ataki wymierzone w posiadacza. Bezpośredni atak wręcz grozi poważnymi poparzeniami skóry, próba użycia broni spala ją lub rozgrzewa - w zależności od materiału. Większość technik do Rangi B włącznie zostaje unicestwiona przez płomienie, nim zdoła zadać jakiekolwiek obrażenia posiadacza. Te wyższego poziomu jednak wciąż mogą stanowić zagrożenie dla shinobi. Wyjątkami są techniki Wiatru, które są naturalnie kontrowane przez Katon - te tylko podsycają płomienie, sprawiając że nawet techniki A nie są w stanie zranić posiadacza. Zupełnym przeciwieństwem są techniki Suitonu, które z łatwością mogą zgasić tą powłokę, ponieważ już te najprostsze rangi C mogą ją nieco stłumić. Zaś co do ofensywy, każdy cios pięścią, nogą lub atak trzymaną bronią do walki wręcz jest pokryty warstwą ognia, a to już stanowi poważne zagrożenie dla osób nieposiadających odpowiedniej osłony. Kontakt z kimkolwiek grozi poważnymi poparzeniami lub zaprószeniem ognia - czy to celu ataków czy samego otoczenia.
Mimo siły ognia, odpowiednio wytrzymałe postacie są w stanie znieść ból spowodowany przez technikę (wymagana Wytrzymałość 7). Sprawia to, że są w stanie znieść temperaturę i poparzenia podczas ataków użytkownika Jutsu oraz przy próbie przebicia się przez ognisty płaszcz.

Jako dodatkowy efekt, technika generuje spore ilości energii w ciele użytkownika, sprawiając, że jego ciało nabiera lepszej kondycji. Podczas trwania tego trybu, shinobi otrzymuje bonus +3 do Wytrzymałości i +3 do Refleksu.

Posiadając Specjalizację w Katonie technika podczas trwania użytkownik otrzymuje również +2 do swojej Siły.

Posiadając Sennina Katonu użytkownik może podczas trwania techniki decydować i zmieniać które części ciała są pokryte ognistym płaszczem. Umożliwia to bezpieczne wchodzenie w interakcję z otoczeniem, gdy chcemy podnieść jakiś przedmiot bez palenia go lub chcemy dotknąć naszego towarzysza, by go np. uleczyć.
Katon: Shōka no Jutsu | Fire Release: Extinguishing Technique火遁・消火の壁
KlasyfikacjaKaton, Transformacja Natury
PieczęcieSzczur → Tygrys → Baran → Małpa → Dzik → Wąż → Wół → Szczur → Smok → Wąż → Szczur → Wąż → Zając
KosztZależny od Rangi
Zasięg30 metrów
WymaganiaKontrola Chakry 7, Specjalizacja w Katon
Stare powiedzenie mówi: "Ogień zwalczaj ogniem". Gdyby ten idiom mógł stać się techniką, to stałby się właśnie tą. Shinobi specjalizujący się w Uwolnieniu Ognia są w stanie używać swoich umiejętności do wygaszania naturalnego ognia lub nawet całych technik. Powodzenie jednak zależy od jego zdolności Kontroli Chakry i kosztu jaki w to włoży.
Koszt techniki jest zależny od rodzaju ognia, który użytkownik próbuje wygasić. W przypadku naturalnego ognia, koszt jest zależny od rozmiarów pożaru - dla porównania wygaszenie małego ogniska to koszt techniki D, zagajnika to Koszt Rangi A, a pożar lasu to Koszt Rangi S, a w przypadkach dużych połaci terenu nawet wielokrotny. W przypadku wrogich technik, musimy zapłacić koszt techniki, którą próbujemy ugasić. Możemy ugasić tylko te jutsu, których ranga jest równa lub niższa randze dziedziny Katonu użytkownika. Ostateczna decyzja należy do prowadzącego Mistrza Gry.

Różnica KC Użytkownia a CeluEfekt
-4Porażka: Gdy użytkownik próbuje wygasić technikę, ta rozpala się na nowo.
-3Częściowa Porażka: Mimo prób, użytkownik nie jest w stanie ugasić całego ognia, jest w stanie wygasić tylko około 1/4 techniki.
-2Częściowy Sukces: Użytkownik jest w stanie wygasić tylko część techniki. Podczas swojej tury może wygasić zaledwie 1/2 ognia.
-1Sukces: Użytkownik po czasie jest w stanie ugasić całą technikę.
0Pełen Sukces: Użytkownik wygasza technikę w mgnieniu oka, zanim ta zdąży się rozpalić na dobre.

Uwaga: Niezależnie od naszej kontroli chakry, nie jesteśmy w stanie ugasić bardziej zaawansowanych odmian ognia, jak np. czarne płomienie z techniki Amaterasu.
► Pokaż Spoiler | Używane Style Walki
► Pokaż Spoiler | Używane Atuty
NinjaAtut nabyty
Podstawową zdolnością dla shinobi jest umiejętność cichego poruszania się, a wraz z nią niesamowicie często w parze idzie umiejętność kamuflażu. Posiadacz tego atutu zwyczajnie jest lepiej w stanie się ukryć przed innymi oraz przemieszczać się niemalże bez wydawania jakiegokolwiek dźwięku. Czy to lepiej przykucnie za jakąś zasłoną, czy po prostu bardziej efektywnie będzie poruszał się w cieniu, nie ma to znaczenia. Zwyczajnie, wie jak się ukrywać zarówno podczas poruszania się jak i podczas czekania w miejscu. Tylko osoby o naprawdę wyczulonym zmysłu słuchu byłyby w stanie wyłapać osobę z tym atutem, z racji na to że kiedy chce, to praktycznie każda jego akcja jest bezszelestna - w granicach rozsądku. Dzięki temu idealnie nadaje się do zadań wymagających ciszy i dyskrecji.
Przyśpieszone składanie pieczęciAtut nabyty
Pieczęci w swoim zamyśle mają tylko uprościć korzystanie z chakry i jej koncentrowanie. Oznacza to, że odpowiednio utalentowane osoby są w stanie zmniejszyć ilość pieczęci potrzebnych do użycia jutsu. Osoby z tym atutem są w stanie zredukować ilość potrzebnych pieczęci do wykonania jutsu o 33%. Jeśli postać ponadto posiada specjalizacją bądź sennina w danej dziedzinie może zredukować ilość pieczęci do 50%. Ilość pieczęci po ich redukcji jest zaokrąglana w górę. Nie ma możliwości całkowitego pominięcia pieczęci. Działa to analogicznie także w przypadku technik, które nie posiadają pieczęci, ale czas kumulacji chakry jest równy złożeniu x pieczęci. W tym przypadku atut ten redukuje czas kumulacji chakry.
Jednoręczne składanie pieczęciAtut nabyty
Z różnych przyczyn shinobi może mieć zajętą rękę. Jednakże ninjutsu wymagają z reguły wykorzystania pieczęci. Postać z tym atutem jest w stanie pogodzić i jedno, i drugie mogąc składać pieczęci tylko i wyłącznie jedną ręką.
OburęcznośćAtut nabyty
Ninja jednak jest takim zawodem, gdzie możliwość korzystania z obu rąk jest niezbędna. Czy to wrodzony, czy nabyty, atut ta sprawia, że dane postaci równie sprawnie posługują się obiema rękoma.
Odcięta prawa rękaWada
W wyniku walki, postać straciła prawą rękę na wysokości łokcia. Odpowiednimi zdolnościami czy procedurami medycznymi, postać jest w stanie pozbyć się tej wady i przyszyć sobie rękę. Jeżeli nie posiada atutu Oburęczność, to czynności wykonywane drugą ręką są mniej efektywny. Ciosy są słabsze, a składanie pieczęci wolniejsze.
Ostatnio zmieniony 01 lut 2024, 23:35 przez Maji Hitoshi, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaeru no Kuni - Kraj Żab”