• Ogłoszenia
  •  
    Aktualności fabularne
    Obecna pora roku: Wiosna 164r.

    Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

    30.01.2024 - rozpoczęcie wydarzenia wioskowego w Sakuragakure. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
    29.01.2024 - oficjalne zakończenie eventu Arc II: Pierwsza Konfrontacja. Podsumowanie można znaleźć w aktualnościach fabularnych.
    Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
    Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
    Administracja
    Pingwinek Chaosu
    Główny Administrator
    Norka
    Główna Mistrzyni Fabularna
    Hefajstos
    Główny Moderator Kuźni
    Tora
    Główny Moderator Technik

    W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
    Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
     

Ame no Kuni - informacje o kraju

Niewielka kraina położona w samym środku Starego Kontynentu, granicząca z aż trzema Wielkimi Nacjami. Sąsiedztwo z Krajem Wiatru oraz Ognia, wraz z ukształtowaniem terenu sprawia, że duża część deszczowych chmur gnana jest przez Ame no Kuni, a następnie wstrzymywana przez większe pasma górskie Hi no Kuni. Częste opady i pogoda "pod psem" nie jest więc niczym szczególnym, sprzyjając wraz z wysokimi temperaturami i gliną niesioną rzekami z Kawa no Kuni, uprawom ryżu. Stanowi nie tylko jedyne miejsce na Starym Kontynencie, gdzie ninja są mile widziani - mieści w sobie jedyną pozostałą osadę, Wioskę Ukrytą w Deszczu, jaka to zaczęła rosnąć w siłę po zakończeniu walk, zachęcając swoimi pacyfistycznym, prorodzinnym podejściem. Ponadto ze wszystkich krajów, jedynie Tetsu no Kuni - dom samurajów - zdaje się być bezpieczniejszym miejscem od tej niewielkiej krainy.
Awatar użytkownika
Pingwinek Chaosu
Administrator
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:02
Karta Postaci:
Osiągnięcia:

Ame no Kuni - informacje o kraju

Ame no Kuni | Kraj Deszczu雨の国
StolicaKoga
Daimyō???
Wioska ninjaAmegakure no Sato
Jedno z niewielu miejsc, gdzie shinobi są milej widziani, a nawet ubóstwiani. Ze względu na Amegakure no Sato, kraj jest bardzo bezpiecznym miejscem i ilość bandytów, jaką można tam napotkać, nie jest przytłaczająca. Aktualnie w rankingu krajów Starego Kontynentu, jest on na 2. miejscu w kwestii bezpiecznego i wygodnego życia. Daleko mu jednak do Tetsu no Kuni z racji, że Ame leży w centrum wszystkich poniszczonych krain. Mieszkańcy nie mogą być nigdy pewni, jak długo ich sielankowe życie pełne wylizywania swoich ran będzie mogło trwać.
Położenie geograficzne
Kraj Deszczu zajmuje centralne tereny Starego Kontynentu. Niewielka kraina znajduje się idealnie pomiędzy Krajem Ziemi, Wiatru oraz Ognia. Sąsiedztwo z Krajem Wiatru oraz Ognia, wraz z ukształtowaniem terenu sprawia, że duża część deszczowych chmur gnana jest przez Ame no Kuni, a następnie wstrzymywana przez większe pasma górskie Hi no Kuni. Częste opady i pogoda "pod psem" nie jest więc niczym szczególnym, sprzyjając wraz z wysokimi temperaturami i gliną niesioną rzekami z Kawa no Kuni, uprawom ryżu. Tereny południowe oraz częściowo zachodnie są naturalnie cieplejsze od innych, a teren tam - wzgórzysty, bogaty w niewielkie wzniesienia. Podobnie prezentuje się granica od strony Hi no Kuni, usiana już nieco większymi pasmami górskimi. Zaczynają się tam również pierwsze bagniska, ciągnące się aż na tereny Kraju Traw. Centrum kraju prezentuje się bardziej równinie, goszcząc na swych ziemiach dwie trzy rzeki. W niedalekiej okolicy stolicy znaleźć można również niewielki kanion wyżłobiony wieki temu przez jedną z nich, żłobiąc głęboką na kilka setek metrów szramę w krainie ciągnącą się przez kolejne dziesiątki kilometrów ku północnemu zachodowi.
Fauna i Flora
Wilgotny i ciepły klimat sprzyja rozwojowi grzybów różnej maści. Od typowych, pasożytniczych gatunków, po borowiki, kurki i kanie. Nie brak też grzybów nietypowych, występujących głównie w tym rejonie świata. Bez trudu natknąć się na paprocie, skrzydłokwiaty, bluszcze i kolorowe mchy. Północne bagniska porastają dywany białych i czerwonych lilii w towarzystwie trzcin i szuwary. Wiosną i latem prawdziwą zmorą stają się komary, nawiedzające dodatkowo północne tereny Kraju Rzek. Istną plagę stanowią różnego rodzaju ślimaki lubujące się w liściach wielu rodzajów kwiatów porastających Ame zarówno dziko, jak i w przydomowych ogrodach części mieszkańców. Czaple i bociany często w tym okresie przylatują z terenów Tori no Kuni na ucztę, odlatując do cieplejszego Kraju Ptaków po kilku tygodniach żerowania. Tymczasowe gniazda tych drugich dość łatwo dostrzec przez cały rok na wysokich drzewach czy słupach. Lasy zamieszkują wilki, jelenie, sarny, daniele czy łanie. Nietrudno natknąć się na zające i dziki, spotykane też na mniej zalesionych łąkach, a nawet w okolicach ludzkich domostw.
Gospodarka
Skupiona w większości na produkcji ryżu, jest jednym z jego głównym eksporterów. Dużo mniejszy nacisk kładzie się na górnictwo. Kopalnie srebra, żelaza czy miedzy dostarczają tyle materiałów, że starcza ich głównie dla samego Kraju Deszczu. Największe dochody przynosi z kolei przemysł. Rzemieślnicy w mniejszych miastach i wsiach z chęcią użyczą swoich usług, podczas gdy większe aglomeracje czy stolica szczycą się fabrykami w swojej okolicy, których wyposażenie pozwala na szybsze przetwarzanie posiadanych materiałów oraz dokonywanie odlewów większych elementów, niż pozwala na to ograniczona powierzchnia warsztatowa. Często są z resztą tak widziane - jako bardzo duże warsztaty z lepszym wyposażeniem, pozwalającym twórcom na dużo więcej, niż zazwyczaj. Wielkie, stalowe ramy czy wykonanie wzmocnień dla wysokiej wieży nie jest w Ame problemem, a dochód pokrywa koszty importu materiałów.
Koga - stolica oraz architektura
Ame otoczone przez trzy Wielkie Nacje oraz pomniejsze krainy, zdaje się czerpać z każdego miejsca. Przechadzając się więc Kogą, można dostrzec zarówno kamienne budynki wzbogacone o drewniane szkielety, chociaż w wykonaniu bardziej industrialne na modłę okolicznego Kusa no Kuni. Malowane ściany przywodzące na myśl Asakure zostały zaadoptowane jako lepsza alternatywa niż białe ściany, jakie pod wpływem częstych opadów zmieniłyby barwę na wszelakie odcienie szarości. Znajdując się w idealnym miejscu pod względem handlu, stolica Ame postawiła na przemysł, przetwarzając dobra przepływające przez bezpieczne tereny Kraju Deszczu. Wysokie budynki często oplatane są wszelakimi instalacjami pod postacią metalowych rur, a kominy fabryk wznoszących się w oddaleniu od miasta wypuszczają co jakiś czas kłęby czarnego dymu niesionego z wiatrem. Przez przygnębiającą pogodę, sama Koga jednak wiele traci, przybierając dość posępny obraz w głowach przejezdnych, i nieco naprawiając go dzięki dość otwartej i przyjaznej ludności patrzącej z nadzieją ku Amegakure no Sato. Pałac Daimyo znajduje się za miastem, po przeciwnej stronie niż fabryki. Sporych rozmiarów posiadłość nie jest aż tak rzucająca się w oczy, jak w Uwajimie, czy odznaczając się przepychem jak ten w Yanabe. Wybudowany "ze smakiem", chociaż nie pozbawiony jednej czy dwóch fontann, jak i skromnych murów. Głównie z kamienia i drewna, jednak zawierająca metalowe wzmocnienia i zdobienia.

Drewniane budownictwo przeważa również w pozostałej części kraju, często będąc pozbawiona stalowych rur czy instalacji, zwłaszcza w małych wioskach i na wsiach. Swym wyglądem przypominają raczej proste chaty dwu- i czterospadowe, jakie można bez problemu napotkać w Kraju Ognia. Przeważa ona zwłaszcza przy zachodniej granicy i południu, podczas gdy na zachodzie i północy przeważa dalej wykorzystanie kamienia czy, w okolicach Kusa no Kuni, betonu. Styl budowania ów trzech regionów miesza się w Ame, nie pozostawiając kraju jednolitym.
Polityka - wewnętrzna i międzynarodowa
Za czasów istnienia Największych Wiosek Ninja, Ame prezentowało się jako środek niczego. Zapomniana kraina, w której zbiegli shinobi postanawiali szukać schronienia w tamtejszym Amegakure cieszącym się wątpliwą renomą. Podczas wojen, znajdując się w centrum kontynentu, niejedna wieś i wioska została zniszczona. Niejedno miasto pozostawało w ruinach, a nawet sama Koga wymaga częściowo odbudowy i renowacji. Po wojnie zaś kraj zaczął wstawać z kolan, a nowa władza w Amegakure nie tylko sprawiła, że Kraj Deszczu zaczął cieszyć się bezpieczeństwem, ale również dostał okazję, by rozkwitnąć niczym kwiaty na wiosnę. Daimyō robi, co może by kraj trzymał się jak najlepiej, korzystając z pomocy zaufanych doradców.

Jak jednak długo Ame będzie mogło "złapać oddech" po burzliwych miesiącach? Tego nikt nie wie. Tak, jak wszyscy patrzą "na ręce" Kaze no Kuni po ostatnim wypuszczeniu ze swoich terenów shinobi żądnych władzy, tak podejrzliwy wzrok spoczywa na Deszczu. Wszystko za sprawą istniejącej tam Ukrytej Wioski, stanowiącej w gruncie rzeczy ostatni, faktyczny bastion znienawidzonych przez wielu ninja. Ciężka atmosfera dalej nie opadła, a wszyscy zdają się czekać, aż ktoś w końcu wykona pierwszy ruch. Do czego? Tego zapewne nie wie nikt.
Kultura - wierzenia, święta, kuchnia
Kultura nie różni się wiele od tego, co ma do zaoferowania reszta kontynentu. Znajdując się pomiędzy jednymi z największych państw, siłą rzeczy czerpie z nich zwyczaje czy wierzenia, przynajmniej częściowo. Tak więc obecny jest kult Amaterasu, ku której wznoszone są modły o urodzajne plony. Dużo mniej osób zwraca się ku Susanoo na rzecz zarówno Raijina i Suijina - kolejno boga gromów czczonego głównie w Kaminari i niektórych rejonach Kraju Ziemi, oraz boga wody i mórz. Chociaż Ame nie posiada linii brzegowej, woda pod postacią deszczu odgrywa ostatecznie dużą rolę w krajobrazie. Na początku wiosny ci bardziej bogobojni mieszkańcy składają mu ofiary z pierwszych kwiatów, jakie pojawiły się w tym roku, prosząc o spokojny rok bez ulew i powodzi.

Kuchnia Ame jest stosunkowo łagodna. Niektórzy mogliby nawet rzec - nijaka. Tutejsza ludność nigdy szczególnie nie przekonała się do przypraw, przez to te w tutejszych potrawach zwyczajnie nie istnieją. Jakie danie wyjdzie - takie będzie. Unika się również warzyw i owoców o nazbyt ostrym czy słodkim smaku, które ranią podniebienia społeczeństwa nieprzyzwyczajonych do bardziej konkretnych smaków. Sporadyczne wykorzystywana jest jedynie sól, jednak w niezwykle małych, praktycznie niezauważalnych ilościach. Tę stosuje się jedynie do konserwowania jedzenia.
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2023, 13:49 przez Pingwinek Chaosu, łącznie zmieniany 3 razy.
Zablokowany

Wróć do „Ame no Kuni - Kraj Deszczu”