• Ogłoszenia
  •  
    Aktualności fabularne
    Obecna pora roku: Wiosna 164r.

    Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

    30.01.2024 - rozpoczęcie wydarzenia wioskowego w Sakuragakure. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
    29.01.2024 - oficjalne zakończenie eventu Arc II: Pierwsza Konfrontacja. Podsumowanie można znaleźć w aktualnościach fabularnych.
    Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
    Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
    Administracja
    Pingwinek Chaosu
    Główny Administrator
    Norka
    Główna Mistrzyni Fabularna
    Hefajstos
    Główny Moderator Kuźni
    Tora
    Główny Moderator Technik

    W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
    Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
     

Szlak Hana - Muho

Kwiecisty kraj, który jest dość sporym kontrastem co do faktycznej sytuacji tam. Najłatwiej nazwać Hana no Kuni krajem rebeliantów, złodziei, bandytów, piratów i tego pokroju osób. Może z tego powodu, tak łatwo było założyć tam Hanagakure mimo braku zgody Daimyō. Hana no Kuni leży w południowej części Nowego Kontynentu i nie należy do miejsc, przez które ludzie często się przemieszczają. Dominują wyżyny wraz z terenami bardziej górzystymi - jedynie na południu da się znaleźć miejsca bardziej równinne. Nawet fani tego typu terenów jednak nie mogą nazwać kraju wartym zwiedzania - szczególnie, kiedy weźmie się pod uwagę jego temperaturę. Ciężko tam o ciepłe lato. W większej części kraju nawet wtedy trzeba nosić ze sobą jakiś ocieplany płaszcz czy kurtkę. Zimy potrafią być na tyle srogie, że podróżnicy górscy potrafią zamarznąć na śmierć, jeżeli nie znajdą dobrego schronienia przed śnieżycą. Niestety, roślinność na terenach Hana no Kuni jest bardzo niewielka. A raczej, znaleźć można tonę martwych drzew, krzewów i kwiatów. Flora przedstawia tam wręcz nieustanną walkę. Rośliny starające się wyrosnąć i upiększyć krainę, szybko umierają przez ów klimat.
Awatar użytkownika
Sukebe Zotto
Posty: 162
Rejestracja: 18 sty 2022, 20:04
Ranga: Tokubetsu Jōnin
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Bank:

Re: Szlak Hana - Muho

Chłopak dalej gadał tak samo. Strasznie skromny z niego człowiek. Trochę nudziła mnie jego poprawna postawa, ale tym samym był wstanie zadziwić mnie swoim uporem i wyraźną konsekwencją. -No cóż, być może przyjdzie ci jeszcze popracować nad wszechstronnością swej postawy.zakończyłem naszą rozmowę, gdy zorientowałem się, że ktoś się do nas zbliża. Zauważyłem też, że Yoake również zwrócił na to uwagę.
-To że podchodzisz do nas tak nieostrożnie, musi oznaczać, że jesteś pewny siebie, zdesperowany bądź głupi albo masz na prawdę dużo pieniędzy i możesz nam zapłacić. Odpowiedziałem od razu tajemniczemu przybyszowi. Złożyłem pieczęć, by przeskanować okolicę w poszukiwaniu czakry i zmierzyć siłę dziwnego osobnika.
-Zdejmij kaptur i pokaż ręce. Żadnych niespodzianek!-krzyknąłem do mężczyzny. Byłem przekonany o naszej przewadze, lecz i taka pewność była zgubna. Gdy tylko zebrałem wystarczającą ilość informacji z otoczenia pozwoliłem dalej mówić domniemanemu zleceniodawcy.
-Mów w takim razie, kim de facto jesteś Yokoshi Sai i do czego jesteśmy tobie potrzebni.
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Okami
Posty: 207
Rejestracja: 05 paź 2021, 14:12
Ranga: Muryō no ninja
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Bank:

Re: Szlak Hana - Muho

Misja B30/?
UczestnicyAkaruidesu Yoake,Sukebe Zotto
Sai szybko ściąga kaptur i pokazuje ręce nie chciał robić żadnych problemów to by tylko skomplikowało sprawę, a tego bardzo nie chciał...
No nic przedstawiłem się teraz powiem coś o sobie, obecnie głównie zajmuje się przenoszeniem zwojów, także tych klanów między wioskami, mnie nazywają kameleonem znam tylko jutsu przemiany i umiem idealnie porobić każdy głos, dlatego biorę na siebie tę pracę, jedyne co to muszę znajdować wsparcie, gdyż moje umiejętności bojowe są zerowe a nie mówię co by się stało gdy ktoś niepowołany taki zwój przechwyci, więc chyba wyjaśniłem wszystko
Teraz czekał na ewentualne pytania by wiedzieć czy iść dalej i czy załatwił dla siebie gwarancje bezpiecznej drogi, mógł też zdradzić wszelkie szczegóły podróży, nie miał żadnych tajemnic a po walce widział że świetnie nadają się do ochrony tak ważnej rzeczy jakimi są zwoje, misja mogła być ciekawa i warta tego by ją śmiało przyjąć. Bo za bardzo nie chciało mu się szukać shinobi w tym kraju łatwiej szukać pijaka niż dobrego shinobi, a potrzebował dobrej obrony a nie głupawego osiłka.
Awatar użytkownika
Sukebe Zotto
Posty: 162
Rejestracja: 18 sty 2022, 20:04
Ranga: Tokubetsu Jōnin
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Bank:

Re: Szlak Hana - Muho

-Aha..-westchnąłem słysząc wyjaśnienia mężczyzny. -Prawdę mówiąc, jeśli faktycznie tylko tyle potrafisz to kiepski z ciebie shinobi. Dobrze, że przynajmniej masz pieniądze to możesz nam zapłacić. Powiedz nam w takim razie co transportujemy i gdzie, może pójdzie to nam całkiem szybko, nim ktokolwiek nas zdąży namierzyć.Mówiąc to odwróciłem się do Yoake i uśmiechnąłem lekko, wiedząc, że ten wie o moich umiejętnościach. -Moją specjalizacją są techniki czasoprzestrzenne. Więc jeśli potrzebujesz coś przenieść, to trafiłeś na właściwą osobę.zakończyłem odpowiedź, próbując pociągnąć język zleceniodawcy najmocniej jak tylko mogłem. Towar, który przenosił mógł być na tyle cenny, byśmy sami mogli go jemu odebrać, skoro on i tak nie miał z nami najmniejszych szans.
- No i stawka, ile nam oferujesz?dopytałem o nagrodę.
-Co o tym sądzisz Akuraidesu?
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Akaruidesu Yoake
Posty: 27
Rejestracja: 06 cze 2021, 18:16
Ranga: Muryō no ninja
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Bank:

Re: Szlak Hana - Muho

Yoake nie poparł słownie Zotto i krytyki dla być może przyszłego zleceniodawcy i jego sztuki ninja, jednakże w duchu jak najbardziej to wspierał. Chociaż jakby się zastanowić, to jednak nie. Była pewna różnica między shinobi z definicji, a tym, w co wykreowali się faktycznie. Odeszli od technik cichych zabójstw, a przeszli do spektakularnych walk na dużych obszarach. Yokoshi Sai mógł być z tych starych szkół, gdzie ludzie byli duchami i załatwiali kluczowe cele w bataliach, zamiast stanowić pokaz superbohaterów, a teraz raczej superzłoczyńców, biorąc pod uwagę to, jak widzą ich ci, którzy chakry nie używali.
- Sądzę, że osłanianie kogoś, kto może zniknąć brzmi jak pułapka. Ale możemy zaryzykować, bo ciężko będzie nas złapać nawet, gdy się na nią natkniemy. - Zotto pod względem umiejętności został obdarzony przez blondyna bardzo wysokim szacunkiem. - Dodatkowo przyznał się od razu do tych możliwości. Co jest albo bardzo głupie, albo jest podstępem, albo też znakiem dobrej woli. - Kontynuował analizę, która tak na prawdę pozostawała wiele do życzenia. - W zależności od stawki i przenoszonego towaru, mogę się podjąć. Jeśli nie chcesz wyjawić, co przenosisz, lepiej szukaj od razu kogoś innego. Nie będę nadstawiał karku dla czegoś, o czym nie mam pojęcia. Specjalizuję się w Raitonie i szermierce, skoro już coś wyjawiliście o sobie. - Ciekawe, na ile atrakcyjna będzie ta oferta od nieznajomego, a także jak bardzo będzie niebezpieczna. Mogą mieć tylko nadzieję, że się dowiedzą już za moment.
Awatar użytkownika
Okami
Posty: 207
Rejestracja: 05 paź 2021, 14:12
Ranga: Muryō no ninja
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Bank:

Re: Szlak Hana - Muho

Misja B33/?
UczestnicyAkaruidesu Yoake,Sukebe Zotto
Rozmowy z shinobi przyniosły dobry rezultat i szły pokojowo, to troszkę ułatwi poszukiwania i nie będzie musiał chodzić i szukać shinobi, co też było dla niego nie zbyt bezpieczne, no i tracił prz okazji na czasie co było bardzo ważne.
Ja właśnie shinobi nie jestem bardziej traktuje to jak umiejętność i sposób na życie, teraz nawet to lubię a w waszym kraju jeszcze ciężko z organizacją więc szukam shinobi na własną rękę. Płacę tyle co za standardową misję rangi B, a jak się polubimy i wszystko pójdzie ok dodaje zwój gratis, co mam pokazywać przenoszę zwój z technikami tutaj są nawet o randze A, jak chcecie mogę pokazać tylko nie wiem co na to odbiorcy
Spogląda na nich przedstawiając całą swoją ofertę, zawsze płacił uczciwie nawet jeżeli umiał zaraz być kim innym, nie chciał psuć swojej reputacji albowiem z czego by zarabiał szczególnie teraz gdy na świecie jeszcze panuje chaos...
Awatar użytkownika
Sukebe Zotto
Posty: 162
Rejestracja: 18 sty 2022, 20:04
Ranga: Tokubetsu Jōnin
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Bank:

Re: Szlak Hana - Muho

Mężczyzna robił wrażenie niezłego cwaniaka. Nie budził zbytnio zaufania, lecz też nie wzbudzał zanadto poczucia zagrożenia. Czułem, że będę mógł utrzymać sytuację pod kontrolą w czasie trwania naszej misji. -Już się tam tak nie stresuj. Chętnie wezmę to zlecenie. Mój nowy przypoczny chyba też się skusi. Właśnie chcieliśmy zaczynać współpracę.
-Prawda?-zapytałem się Yoake, zwracając się do niego.
- Tylko właśnie, cały czas nie mówisz o tym, dokąd mamy się wybierać, a to chyba dość ważne. Od tego zależy długość i trudności całego przedsięwzięcia. Więc nam to natychmiast objaśnij. Bo jak na razie to takie kręcenie z tego wychodzi. Pamiętaj, jak składasz poważne propozycje, to warunki pracy należy określić w pierwszej kolejności, aby nie było nieporozumień, a szukasz sobie silnej ochrony. Przycisnąłem jeszcze trochę gościa, bo mi się nie spodobało, że cały czas ukrywał jakieś szczegóły naszego zadania.
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Akaruidesu Yoake
Posty: 27
Rejestracja: 06 cze 2021, 18:16
Ranga: Muryō no ninja
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Bank:

Re: Szlak Hana - Muho

Zleceniodawca ciągle coś kręcił i jakby nie patrzeć, Yoake coraz bardziej podejrzewał, że mogą czekać ich jakieś spore nieprzyjemności podczas tej podróży. Nie miał zamiaru jednak z niej rezygnować i uznawał, że to dość dobry sprawdzian jego możliwości. Może nie tak dobry jak ten sparing, który przed chwilą stoczył z Zotto, ale jednak dużo miał jeszcze przed sobą. W dodatku mógł zwiedzić nowe okolice, tylko no właśnie - jakie? Nie wiedzieli nic na temat celu swojej podróży.
- Dawaj szczegóły i możemy zaczynać. Jeśli coś pójdzie nie tak, upewnię się, żebyś był martwy razem ze mną.
Awatar użytkownika
Okami
Posty: 207
Rejestracja: 05 paź 2021, 14:12
Ranga: Muryō no ninja
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Bank:

Re: Szlak Hana - Muho

Misja B36/?
UczestnicyAkaruidesu Yoake,Sukebe Zotto
W sumie podróżnik nie był zdziwiony brakiem zaufania do siebie, ale taka praca i nic z tym nie mógł zrobić a i tak zbytnio nie szukał przyjaciół czy też wielkiego zaufania, szukał tylko ochrony do swojego zadania na niczym innym mu nie zależy.
Cóż przedstawię swoje warunki skoro się zgadzacie mogę powiedzieć coś więcej. To wygląda tak że musimy dostać się do północnych granic kraju i tam odpowiednia osoba go odbiera, oczywiście istnieje ryzyko napadu i zyskania zwoju a że wasz kraj nie ma ułożonych struktur to jest przez to miejscem niebezpiecznym
Teraz popatrzył na młodszego kolegę z nieco nieco niezadowolona miną, mimo wszystko nie lubił takich odżywek, brak zaufania to jedno lecz grożenie śmiercią to już całkiem inna sprawa i będzie musiał zastanowić się nad dodatkiem ekstra...
Młody człowieku moja śmierć nic by dla was dobrego nie wróżyła, a no i pamiętajcie że za dobrą współpracę daje coś ekstra, jakby co wyruszamy jutro o szóstej i spotkajmy się koło baru jakieś pytania
Spogląda na nich w nadziei że nie padnie jakiś głupi tekst...
Awatar użytkownika
Sukebe Zotto
Posty: 162
Rejestracja: 18 sty 2022, 20:04
Ranga: Tokubetsu Jōnin
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Bank:

Re: Szlak Hana - Muho

-No Yoake, pojechałeś trochę, ale cóż... z drugiej strony Yoake też ma racje, jak sam mówisz, ten kraj jest niebezpieczny, a słabi są tutaj na łasce silnych, tak to już wygląda. Z resztą, tak też było i wcześniej, żyję już długo i nie jedno widziałem.
Chłopak mówił prawdę, lecz jego słowa były zupełnie niepotrzebne. -Nie ma co napinać bardziej atmosfery, fakty są takie, że potrzebujesz nas, bo jesteśmy silniejsi od ciebie. Pogódź się z tym. Przyjmujemy zlecenie i stawimy się o szóstej, przy barze, ale też niezbyt blisko, lepiej nie prowokować idiotów, którzy lubią się tam zbierać. Lepiej na przeciw. Nie mamy zamiaru zabijać ludzi jak popadnie, więc się nie martw, o swoje życie o ile ty sam nie masz wobec nas nieczystych intencji. Zakończyłem rozmowę z naszym zleceniodawcą, nie chciałem by się przestraszył. Nie ma co było zmniejszać szans na zarobienie jakichś pieniędzy. Zwróciłem się do Yoake, gdy interesowny mężczyzna sobie poszedł. -Nie ma sensu grozić bez potrzeby ludziom. Zwłaszcza, gdy znasz swoją siłę. Z tego co wyczułem, zabiłbyś tego gościa w mgnieniu oka. Jest dość pewny siebie, ale co z tego... Spotkajmy się jutro o szóstej na przeciwko baru, gdzie byliśmy - Powiedziałem się i wróciłem do domu, gdzie poszedłem się wyspać przed jutrem.
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Akaruidesu Yoake
Posty: 27
Rejestracja: 06 cze 2021, 18:16
Ranga: Muryō no ninja
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Bank:

Re: Szlak Hana - Muho

Prawda jest taka, że w Hana no Kuni niebezpieczeństwo czaiło się na każdym rogu i nic dziwnego, że nawet podróżny specjalizujący się w niewidzialności, a więc unikaniu zagrożenia, potrzebował eskorty. Problem mógł się pojawić wtedy, gdy eskorta sama stawała się zagrożeniem, tak jak teraz, gdy Yoake zadeklarował, że w zasadzie to jest skory to pogrążenia zleceniodawcy razem ze sobą, jeśli ten ich zdradzi. Radykalne kroki, ale pasujące do świata, a szczególności kraju, w którym żyją.
- To nie jest groźba. Po prostu radzę nas nie wystawiać. - Uśmiechnął się, co nadało nieco złowieszczy wyraz jego twarzy. Nie był człowiekiem, który dawał sobie w kaszę dmuchać. Znał swoje umiejętności i wiedział, że jeśli przyjdzie co do czego, może zrobić dość sporo próbując sprowadzić drugiego człowieka ze sobą w krainę martwych. - Jeśli jednak twoje zachowanie będzie bez zarzutów, a najlepiej mniej podejrzane od tego teraz, to możesz już teraz czuć się bezpieczny i wyobrazić sobie, jakbyś był na granicy. - Fakt faktem podejrzane nieco było zachowanie, skradanie się i oglądanie walki, ale jeszcze jakoś można to usprawiedliwić przez fakt, że szukał ochroniarzy, który są sprawni w swoim fachu. - Zatem jutro wyruszamy.

Następnego dnia Yoake się przygotował czym prędzej i ruszył na miejsce spotkania. Unikał cywili, chociaż o tej porze było ich mało na uliczkach. Postarał się być wcześniej i obserwując ze względu na podejrzliwość otoczenie. Czekał więc i rozglądał się za zleceniodawcą, by dostrzec czy być może dogaduje się z kimś innym, co byłoby podejrzane.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2022, 23:03 przez Akaruidesu Yoake, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Okami
Posty: 207
Rejestracja: 05 paź 2021, 14:12
Ranga: Muryō no ninja
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Bank:

Re: Szlak Hana - Muho

Misja B39/?
UczestnicyAkaruidesu Yoake,Sukebe Zotto
No cóż bywa taki kraj, musiał znać swoją sytuację i dostosować się do miejsca w jakim musiał przebywać to było niezbędne w jego pracy, w sumie podziwiał shinobi za ich różne umiejętności a w tym kraju są na wagę złota oj jest tu do roboty sporo, samo życie tu nie dawało powodów do nudzenia się jak ktoś lubi takie wyzwania to kraj idealny w sumie dobry do wykazania się...
Cóż dziękuję panowie za pogawędkę, ja was jak najbardziej traktuje poważnie i rozumiem wasze podejście, każdy z nas ma swoją pracę, no nic do jutra i życzę udanej nocy

Pożegnał się z klasą i ruszył w swoją stronę musiał się przespać i to dobrze gdyż czekała go podróż, a co na niej się wydarzy tego nikt nie wie, lecz z ochroną był bardziej pewny że wypełni swoje zadanie i każdy będzie zadowolony na tym tylko mi zależało
Z/t
Ostatnio zmieniony 21 maja 2022, 23:24 przez Okami, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hiroki
Posty: 85
Rejestracja: 02 cze 2021, 11:32
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Bank:

Re: Szlak Hana - Muho

Cała szopka wewnątrz karczmy szybko się zakończyła, a co za tym szło Hiroki mógł poniekąd odetchnąć z lekką ulgą. Morana powoli dokończyła swoją zupę, a Biały demon mógł w tym czasie odłożyć butelkę alkoholu na bok, bowiem został on zabroniony na zbliżającej się wyprawie. Chwilę później wyszli z budynku i ruszyli w bliżej mu nie znanym kierunku.
Chłopak nie miał problemu by nadążyć za Moraną, mimo dosyć szybkiego marszu. Zdawała się być stanowcza, do tego ciągle gadała o potędze Boga w którego wierzyła. Hiroki udał się w tę podróż w celu lepszego zrozumienia, czym jest wiara oraz jak ją 'uprawiać'. Jak sprawić, by ten 'bóg' uczynił nas nieśmiertelnymi? Czy rzeczywiście wystarczyło zabijać w jego imieniu, a osoby które wyrżną najwięcej ludzi będą poddani temu cudownemu zabiegowi? Medycy - którym niewątpliwie był również Hiroki, co prawda w bardziej bojowej formie, raczej mieli ratować życie innym, a nie je odbierać, cóż za paradoks. Chłopak na słowa kobiety odnośnie mordowaniu na komendę, jedynie przytaknął. Cóż więcej miał powiedzieć, przecież jemu i tak nie przeszkadzała taka kolej rzeczy. Mordował już kiedyś, kiedyś też pewnie powtórzy tę niewybaczalną zbrodnię.
- Morana-Sama, jeśli mogę... - przerwał na moment, nie chcąc jej ponownie zdenerwować, chciał się czegoś dowiedzieć, więc próbował zachować wszelkie możliwe środki ostrożności w rozmowie z nią. - Mordujesz wszystkich niewiernych Jashinowi? Czy są ludzie których oszczędzasz? - pragnął dowiedzieć się o niej czegoś więcej. Czy mordowała wszystkich? Czy może mordowała głównie bandytów i zbirów? On chciał poznać jej motywy. - Swoją drogą, jakiś jest cel naszej wędrówki? Gdzie zmierzamy? - zapytał unosząc brew, a następnie nieco przyśpieszył kroku, by zrównać się z dziewczyną. Cały czas zachowywał czujność, co jakiś czas rozglądająć się i nasłuchując okolicy. Uważał też na kobietę, by nie dać się kolejny raz zaskoczyć jakąś dziwną reakcją.
Obrazek
Awatar użytkownika
Norka
Posty: 905
Rejestracja: 29 lip 2022, 0:50
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: hanialke
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: Szlak Hana - Muho

Nowa pielgrzymka新しい遍路
GraczeHiroki
Tury6
Przed Hirokim było wiele pytań, na które jednak w chwili obecnej nie znał odpowiedzi – miał jednak nadzieję, że podróż z Moraną, która była wyznawczynią Jashina sprawi, że pojmie niektóre sprawy nieco inaczej, nauczy się kim dokładnie był Jashin i wiara w niego – bo ta w jego przypadku wciąż była dosyć krucha i wiele niepewności było z nich związanych. Zupełnie inne wrażenie sprawiała jego złotogłowa towarzyszka, która z dumą na ustach wypowiadała jego imię, a także nosiła na piersi jego symbol… w przeciwieństwie do Hirokiego, który jakoś za bardzo z tym się nie obnosił.
Czy poświęciłam kogoś Jashinowi w karczmie, pomimo że najpewniej nie są Jego wyznawcami? – zapytała spokojnym, może nawet nieco monotonnym tonem głosu. – Powiedz, Hiroki – kun, wolisz… złożyć w ofierze Jashinowi stu ludzi, będący zwykłym, nic nie znaczącym plebsem, czy może jednego człowieka, który ma jednak znacznie większą wartość… bo jest, powiedzmy, Daimyo? – zapytała, nie odpowiadając w pełni na pytanie Hirokiego, a raczej zmuszając go do myślenia i filozoficznych wywodów. Nie wyglądała, jakby bardzo czekała na tą odpowiedź, po prostu idąc dalej, pozwalając chłopakowi na spokojnie się nad tym zastanowić, jeśli miał taką wolę. – Tam, gdzie Jashin nas zaprowadzi – odpowiedziała jedynie na jego pytanie w bardzo ogólnikowy sposób. Jeżeli zaś chodziło o same rozglądanie się – niczego nie zaobserwował. Jak na standardy Hany i tego kraju było dosyć spokojnie. Nigdzie nie było słychać krzyków mordowania, nic z tych rzeczy. Morana zaś? Trzymała tempo, idąc wciąż przed siebie, wzdłuż szlaku. Hiroki nie mógł oprzeć się wrażeniu, że złotowłosa w jakiś sposób go sprawdzała, a każde słowo, które wypowiadał - miało ogromną wagę.
Obrazek
Prowadzone wątki
Przygody 2/2
贖罪道 | Droga do odkupienia - Maji Seitaro
心を慰めるために | Ku pokrzepieniu serc - Yokomine Yozora, Mitsukyevu Uiriamu, Takatsukasa Jugemu
Misje 5/3
Ranga C
Ranga B
Ranga A
Inne 2/2
Awatar użytkownika
Hiroki
Posty: 85
Rejestracja: 02 cze 2021, 11:32
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Bank:

Re: Szlak Hana - Muho

Dziweczyna z którą przyszło mu podróżować była dziwna, ale czego mógł się spodziewać po fanatycznym wyznawcy boga, który upodobał sobie ofiary z ludzi... Pewnie niczego więcej niż to, czego teraz doświadczał. Chłopak pokiwał głową, miało to co prawda sens, z drugiej jednak strony, czy dla Jashina nie liczyła się liczba ofiar? Przecież im mniej niewiernych na świecie tym lepiej. Po za tym, skala procederu pozwala niewierzącym uwierzyć, prawda? Trochę bił się z myślami, by ostatecznie przyznać kobiecie rację. Każde życie ma jakąś nienamacalną wartość, a nawet setka prostych istnień, nie jest równa jednemu ważnemu władcy ziemskiemu.
- Myślę, że Jashin nie pogardził by zarówno jedną jak i drugą ofiarą, w końcu pozbywasz... pozbywamy się w ten sposób niewiernych naszemu panu. - poprawił się. Co prawda nie miał przy sobie wisiora, emblemu, tatuażu, czy ogromnego powozu ze znakiem Jashina, ale wciąż był wyznawcą tego pokręconego kultu. - Morana-sama, powiedz. Czy spotkałaś kiedyś kogoś, kto doświadczył łaski wielkiego Jashina zdobywając tym samym ten ogromny dar jakim jest nieśmiertelność? - wycedził po dobrych kilkunastu minutach marszu. W końcu mógł zapytać u samego źródła, był jednak gotowy by wykonać jakiś unik, manewr, który pozwoliłby mu uratować własne życie, jeśli to pytanie miałoby ją urazić. Zastanawiał się, czy ta legenda jest choć odrobinę prawdziwa!
Obrazek
Awatar użytkownika
Norka
Posty: 905
Rejestracja: 29 lip 2022, 0:50
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: hanialke
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Osiągnięcia:

Re: Szlak Hana - Muho

Nowa pielgrzymka新しい遍路
GraczeHiroki
Tury7
Czy Morana była dziwna? Być może tak było. Nie zmieniało to jednak faktu, że sam się zaoferował, że chcą z nią w podróż ruszyć i ją o to poprosić, teraz więc musiał się mierzyć z konsekwencjami swoich decyzji. I w trakcie ich spaceru tam, gdzie Jashin ich zaprowadzi, zaczęła się filozoficzna rozmowa… jakie ofiary woli Jashin? Ich ilość, czy te może jakość? Dotychczas Hiroki był przekonany, że nie miało znaczenia, czy zabijał zwykłego wieśniaka, czy kogoś z większą renomą. I oczywiście, każde życie miało jakąś wartość. Jednakże tylko głupcy uważali, że każe życie było tak samo wartościowe.
Po co marnować czas na jakiś plebs, gdy możesz ofiarować naszemu Panu stu ludzi o znacznie ważniejszych pozycjach? – zadała kolejne pytanie, choć nim Hiroki zdążył odpowiedzieć, ta kontynuowała swoją wypowiedź, zapewne wbijając mężczyźnie kolejne „gwoździe”. – Jeśli za cel postawisz sobie kogoś ważnego, a ta osoba postanowi przyjąć Wielkiego Jashina do serca… to czy to wtedy nie jest dla naszego Pana lepsze, aniżeli gdyby nawrócił się jakiś nic nieznaczący w tym świecie robak? – Morana zerknęła w jego stronę przez ramię, cały czas będąc pół kroku przed Hirokim. W bursztynowych oczach mógł zobaczyć błysk, a kącik ust lekko się uniósł. – Spotkałam – powiedziała. I żaden atak nie nadchodził. Nie musiał więc odskakiwać w żaden sposób. Co najwyżej zatrzymać nagle po tym jak kobieta postanowiła przerwać marsz. Odwróciła się powoli w jego stronę. – Hiroki – kun… czy Twoja wiara byłaby silniejsza, gdybyś zobaczył dar naszego Pana na własne oczy? – zapytała, przeszywając go wzrokiem niemal na wylot.
Obrazek
Prowadzone wątki
Przygody 2/2
贖罪道 | Droga do odkupienia - Maji Seitaro
心を慰めるために | Ku pokrzepieniu serc - Yokomine Yozora, Mitsukyevu Uiriamu, Takatsukasa Jugemu
Misje 5/3
Ranga C
Ranga B
Ranga A
Inne 2/2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hana no Kuni - Kraj Kwiatów”