• Ogłoszenia
  •  
    Aktualności fabularne
    Obecna pora roku: Wiosna 164r.

    Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

    30.01.2024 - rozpoczęcie wydarzenia wioskowego w Sakuragakure. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
    29.01.2024 - oficjalne zakończenie eventu Arc II: Pierwsza Konfrontacja. Podsumowanie można znaleźć w aktualnościach fabularnych.
    Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
    Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
    Administracja
    Pingwinek Chaosu
    Główny Administrator
    Norka
    Główna Mistrzyni Fabularna
    Hefajstos
    Główny Moderator Kuźni
    Tora
    Główny Moderator Technik

    W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
    Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
     

Banana no Kuni - informacje o kraju

Kraj graniczący z Tanima no Kuni, do którego prowadzi przełęcz, jaką większość ludzi dostała się na Nowy Kontynent. Z tego powodu, jest on krajem, który teraz łączy ze sobą dwa światy. Przestępczość nie jest w nim wielka, i ludzie generalnie starają się żyć tam dobre życie. Dopisuje im jednak bieda, a ich osady bardziej przypominają te średniowieczne. Odzienie zresztą też, złożone przeważnie z paru pasm skór. O dziwo, znajduje się w nim wielu użytkowników chakry. Banany są tam najpopularniejszym jedzeniem i nie ma praktycznie dań, które nie zawierają ich w jakiś sposób. Mówi się, że nie uświadczy się miejsca w Banana no Kuni, gdzie po rozejrzeniu się nie widać choćby jednego bananowca. Jest to dominująca roślina uprawna, ale także bardzo lubiana roślina ozdobna. Krajowe prawo pozwala także każdemu przechodniowi na zerwanie i zjedzenie banana z publicznych roślin. Przejazd przez Banana no Kuni jest znacząco utrudniony.
Awatar użytkownika
Pingwinek Chaosu
Administrator
Posty: 824
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:02
Karta Postaci:
Osiągnięcia:

Banana no Kuni - informacje o kraju

Banana no Kuni | Kraj Bananówバナナの国
StolicaTenohira
DaimyōKiiro Wataru
Wioska ninjaBrak
Kraj graniczący z Tanima no Kuni, do którego prowadzi przełęcz jaką większość ludzi dostała się na Nowy Kontynent. Z tego powodu, jest on krajem, który teraz łączy ze sobą dwa światy. Przestępczość nie jest w nim wielka, i ludzie generalnie starają się żyć tam dobre życie. Dopisuje im jednak bieda, a ich osady bardziej przypominają te średniowieczne. Odzienie zresztą też, złożone przeważnie z paru pasm skór. O dziwo, znajduje się w nim wielu użytkowników chakry. Banany są tam najpopularniejszym jedzeniem i nie ma praktycznie dań, które nie zawierają ich w jakiś sposób.
Położenie geograficzne
Sporych rozmiarów kraj znajdujący się w północnej części Nowego Kontynentu. Wielkościowo zdaje się dominować nawet nad każdą z Pięciu Wielkich Nacji, a dzięki przełęczy łączącej ten kraj z Krajem Dolin, stał się on swoistymi wrotami dla shinobi zmierząjących na Nowy Kontynent. Samo Tanima no Kuni zajmuje niemalże całą wschodnią granicę Kraju Bananów. Jest to jednocześnie najbardziej górzysta granica tego kraju. Szybko bowiem przechodzi on w tereny wyżynne oraz nizinne, które wręcz idealnie nadają się na uprawę i hodowlę warzyw i owoców. Kraj ten od północy graniczy z Yoru no Kuni, Sakura no Kuni oraz Ringo no Kuni, gdzie dwie pierwsze nacje posiadają zdecydowanie bardziej górzystą granicę niż Kraj Jabłek. Najbardziej nizinny teren znajduje się na zachodzie, przy granicy z Kitsune no Kuni. Przy południowo-zachodniej granicy z Nichibotsu no Kuni znajdują się nawet tereny depresyjne, stanowiący swoisty ewenement w tak centralnej części kontynentu. Południowa granica z Arashi no Kuni, Hanabi no Kuni oraz Omatsuri no Kuni jest usiana głównie wioskami, które w większości skupiają się na handlu z krajami na południu oraz z centralną częścią Banana no Kuni. Centralna, nizinna część jest też miejscem, gdzie znajduje się większość miast, a także sama stolica - Tenohira. Przez większość roku panuje tu ciepły klimat, a nawet zimą ciężko uświadczyć tutaj śniegu. Sprawia to, że kraj ten nadaje się wręcz idealnie jako raj dla wszelkiego typu roślin i hodowli, z czego tutejsi mieszkańcy chętnie korzystają.
Fauna i Flora
Mówi się, że nie uświadczy się miejsca w Banana no Kuni, gdzie po rozejrzeniu się nie widać choćby jednego bananowca. Jest to dominująca roślina uprawna, ale także bardzo lubiana roślina ozdobna. Krajowe prawo pozwala także każdemu przechodniowi na zerwanie i zjedzenie banana z publicznych roślin. Dzięki temu, choć kraj jest biedny, ciężko mówić, by tutejsi obywatele chodzili głodni. W kraju tym istnieje też bardzo wiele gatunków tegoż owocu, jakich nie sposób uświadczyć nigdzie indziej. Specyficzne zamiłowanie do tego gatunku roślin sprawiło, że wiele zwierząt wyemigrowało do bardziej przyjaznych sobie habitatów. Głównie więc da się tu znaleźć niewielkie ssaki, ptaki czy gryzonie. Rzadko występujące lasy są zaś schronieniem głównie dla zająców i lisów, choć podobno bliżej Tenohiry da się spotkać małe stadka dzików. Niektórzy mówią, że nawet widzieli jelenie czy watahy wilków, jednak w większości są oni wyśmiewani w karczmach za opowiadanie bajek. Tereny na wschodzie, będące bardziej górzyste i zarazem mniej przystosowane do upraw, są z kolei domem dla bardziej zróżnicowanej fauny. Niedźwiedzie, kozice, świstaki, sarny, lisy, dziki czy nawet pumy. Ludzie jednak są tu na tyle spokojni i skupieni na hodowli, że rzadko kiedy wchodzą z nimi w interakcję.
Gospodarka
Kraj, którego głównym dobrem eksportowym są banany. Choć wydaje się to być niewiele, ich ilość, a także różnorodność gatunkowa, niedostępna nigdzie indziej sprawia, że kraj się trzyma. Po prostu. Ludzie dzielnie trzymają się, starając żyć sobie z dnia na dzień. Bardzo popularna jest sztuka zwana Seimei (Życie), praktykowana praktycznie przez całe pospólstwo. Jest to nic innego, jak specyficzna forma Uwolnienia Yang (Yōton), którą tutejsi mieszkańcy wykorzystują by przyśpieszyć wzrost roślin i uodpornić je na choroby. Istnieje też dobrze rozwinięty przemysł metalowy, jednak głównie nastawiony jest on na produkcję narzędzi rolniczych i utrzymania niewielkich sił zbrojnych. Dzięki masywowi górskiemu na wschodzie, są w tym zakresie samowystarczalni, jednak ze względu na koncentrację na hodowlach, produkcja z górnictwa praktycznie cała zostaje wewnątrz granic Banana no Kuni.
Tenohira - stolica oraz architektura
Tenohira bywa czasami nazywana Miastem Tysiąca Drzew. Oczywiście takich, z których można zrywać banany. Praktycznie każda ulica posiada swoiste ozdobne bananowce, a budowle często są przykrywane rosnącymi nieopodal drzewami owocowymi. Mimo jednak bardzo zielonego wystroju, sama zabudowa jest kamienna. Co już samo w sobie jest wyjątkowo. Architektura Banana no Kuni skupiona jest głównie na drewnianych budowlach, a za dach robią najczęściej liście bananowca. Tylko kilka ważniejszych budynków w miastach bądź wsiach posiada kamienne ściany. A na ogół żadne. Co bogatsi posiadają kamienne fundamenty, jednak większość ścian nadal pozostaje drewniana. Z tego powodu większość osad jest bardzo niska. Tylko kilka miast posiada wyższe kamienne budowle, ale to stolica jest jedynym w pełni kamiennym miastem. Zabudowa jest na ogół bardzo gęsta, jednak przez małą ilość mieszkańców nie stanowi to problemu.

Większość ubrań i ozdób jest wykonana ze skór zwierząt hodowlanych, ale co zamożniejsi mieszkańcy mogą sobie pozwolić nawet na bardziej kolorowe materiały. Tutaj z kolei dominuje zieleń i żółć, którą preferuje nawet rodzina królewska. Architekci jednak do perfekcji opanowali sztukę ozdabiania budowli z wykorzystaniem różnych gatunków drewna oraz mieszania go z kamieniem, przez co dostatecznie bogaci, są w stanie mieszkać naprawdę elegancko. Sama Tenohira, poza posiadaniem jednej z najbardziej artystycznych zabudowań łączących te dwa materiały, posiada również szereg parków i alei pełnych drzew oraz klombów kwiatowych. Posiada także przygotowanych kilka punktów widokowych, by przechodnie mogli rozejrzeć się po jednym z "najwyższych" miast oraz obejrzeć otaczające miasta rozległe pola uprawne. Przy dobrej widoczności można nawet dostrzec odległy masyw górski na wschodzie.

Stolica jest z kolei zbudowana w kształt przypominający swoim wyglądem palmę, która im bliżej środka, tym "wyższa" była. Ot, budowle posiadały coraz więcej pięter, aż w samym środku znajduje się Pałac Królewski górujący nad okolicą. Stanowi też centrum obronne miasta, otoczone grubymi murami oraz pomieszczeniami, w których w ramach kryzysu mogą się schronić mieszkańcy. By jednak znaleźć się w jego wewnętrznej części trzeba uzyskać zgodę od odpowiednio wysoko postawionego urzędnika bądź samego Daimyō.
Polityka - wewnętrzna i międzynarodowa
Kraj Bananów posiada prosty system władzy. Najwyższym zwierzchnikiem wszelakich praw jest oczywiście Lord Feudalny. Posiada on swoje grono jedenastu doradców, z czego ośmiu zajmuje się sprawami rolnictwa we wszystkich stronach królestwa. Z pozostałej trójki, jedna osoba zajmuje się kwestiami militarnymi, druga handlowymi, a trzecia - górnictwem i produkcją. To tylko pokazuje, jak bardzo kraj ukierunkowany jest na rolnictwo. Następnie, każdy z ośmiu oficjeli posiada pod sobą od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu przedstawicieli mniejszych regionów, za które oni odpowiadają. Choć oficjalnie każdy posiada władzę absolutną nad osobami na niższym szczeblu społecznym, długoletnia kultura społeczna sprawiła, że znaleźć skorumpowanego urzędnika jest trudno. A jeśli taki się zdarzy i niezadowolenie społeczne trafi do Daimyō, wówczas może on zawisnąć na bananowcu.

Sam Lord Feudalny początkowo pozwolił shinobim na wejście do kraju i rozpierzchnięcie się po reszcie kontynentu, traktując to jako okazję otwarcia swojej nacji na handel ze Starym Kontynentem i wprowadzenie bananów do Tanima no Kuni i jeszcze dalej na wschód. Jednakże ze względu na niedawny zamach na Głównego Kapłana i zniszczenie Panteonu, wjazd do Banana no Kuni został znacząco ograniczony, a straż bardzo dokładnie sprawdza wszystkie osoby wjeżdżające do kraju, często konfiskując wszelkiego rodzaju broń. Jednocześnie współpraca z Sakuragakure została zerwana i ninja z Wioski Ukrytej w Kwitnących Wiśniach nie dostają już od Banana no Kuni żadnych zleceń. Shinobi też nie są mile widziani i często bez specjalnego glejtu czy też poręczenia mieszkańca kraju nie mają możliwości przekroczenia granicy.
Kultura - wierzenia, święta, kuchnia
Wiara w Banana no Kuni jest rzeczą bardzo specyficzną. Kraj nie posiada jednej, konkretnej religii, a nawet w sąsiednich wioskach można znaleźć dwa kompletnie różne wyznania. Jest jednak jedna cecha wspólna. Większość osób modli się o dobre uprawy. Wszelacy bogowie i boginie urodzaju i roślin posiadają zdecydowaną przewagę. Tylko w górskich rejonach spotyka się większe oddanie bóstwom rzemieślnictwa czy górnictwa. W Tenohirze zaś, w bliskim sąsiedztwie Pałacu Królewskiego, był kiedyś wybudowany Panteon, miejsce w którym można było się pomodlić do wybranego bóstwa. Ze względu na ostatnie wydarzenia, ten został zniszczony i jest dopiero w odbudowie.

Najważniejszymi świętami w Kraju Bananów są święta związane z porami roku, które na swój sposób wyznaczają cykl upraw i hodowli. Rozpoczęcie wiosny, lata, jesieni i zimy jest okazją do świętowania, jednak tylko w stolicy odbywa się faktycznie, huczny festyn z tej okazji, połączony z modlitwą w towarzystwie samego Lorda Feudalnego. W innych większych miastach również można znaleźć trochę więcej możliwości świętowania tejże okazji, jednak na wsiach i mniejszych osadach? Na ogół spotkania z rodziną i obrządek religijny starczy większości zwykłych obywateli.

W kraju stawiającym na banany nic dziwnego, że to właśnie one grają pierwsze skrzypce w posiłkach. Kuchnia Banana no Kuni znalazła ogrom zastosować dla tegoż owocu. Jako fragment sałatki, jako słodycz, do placków czy napojów. Praktycznie w każdym posiłku da się znaleźć coś z bananowca. Tak, z bananowca. Niektórzy bowiem znaleźli sposób na wykorzystanie liści tejże rośliny, by także ona wspomogła swoim smakiem potrawy. Ze względu na mnogość gatunków bananów, niespotykanych nigdzie indziej, można znaleźć bardzo zróżnicowane posiłki, jednak w większości wegetariańskie. Mięso, choć obecne na stołach zamożnych, w domach biedniejszych obywateli znajduje się na ogół od święta.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2023, 20:19 przez Norka, łącznie zmieniany 2 razy.
Zablokowany

Wróć do „Banana no Kuni - Kraj Bananów”