• Ogłoszenia
  •  
    Aktualności fabularne
    Obecna pora roku: Wiosna 164r.

    Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

    30.01.2024 - rozpoczęcie wydarzenia wioskowego w Sakuragakure. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
    29.01.2024 - oficjalne zakończenie eventu Arc II: Pierwsza Konfrontacja. Podsumowanie można znaleźć w aktualnościach fabularnych.
    Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
    Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
    Administracja
    Pingwinek Chaosu
    Główny Administrator
    Norka
    Główna Mistrzyni Fabularna
    Hefajstos
    Główny Moderator Kuźni
    Tora
    Główny Moderator Technik

    W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
    Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
     

[Odrzucone] Ninpõ: Bukijutsu - rozwinięcie stylu

Moderatorzy: Mistrzowie fabularni, Moderatorzy kuźni, Moderatorzy technik, Moderatorzy Kart Postaci

Awatar użytkownika
Uchiha Uzui
Posty: 281
Rejestracja: 16 sty 2022, 19:44
Ranga: Cywil
Discord: Uchiha Uzui#7702
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

[Odrzucone] Ninpõ: Bukijutsu - rozwinięcie stylu

Witam. Jakoże wszedłem w posiadanie owego stylu i uważam, że jest zaniedbany i niedoprecyzowany~ wrzucam swoją propkę.

Nowy opis:
► Pokaż Spoiler
Ninpō: Bukijutsu | Ninja Art: Weapon Techniques忍法・武器術
KlasyfikacjaShurikenjutsu, Kenjutsu, Styl walki
Wymagania---
Każdy shinobi posiada podstawowe wykształcenie w zakresie korzystania z najbardziej klasycznych broni shinobi, takich jak kunai, shurikeny czy miecze. Dzięki temu jest w stanie miotać bronią na przeciętny dystans w sposób niezbyt wyróżniający się, z przeciętną szybkością, czy też walczyć mieczem czy kunai w zwarciu bez większych problemów i na pewno z jakimś doświadczeniem większym niż typowy amator. Ot, zwykłe wyszkolenie w najbardziej typowych broniach shinobi.

Posiadając rangę D w Ninpõ: Bukijutsu: Jesteśmy w stanie walczyć w zwarciu i oddać celny rzut ręką wiodącą 1 sztuką małego kunai'a lub małym shuriken'em, na tym poziomie istnieje ciągle szansa na niepowodzenie w zależności od sytuacji, warunków itp. w jakich znajduje się użytkownik.
Posiadając rangę C w Ninpõ: Bukijutsu oraz Refleks na poz. 6: Umiejętność walki w zwarciu przy pomocy małego kunai wzrasta pozwalając na bezpieczne parowanie ataków broni podobnego kalibru, także tych miotanych. Rzucenie 2 sztukami małej broni miotanej ręką wiodącą staje się równie celne i skuteczne, co w przypadku rzutu 1.
Posiadając rangę B w Ninpõ: Bukijutsu; Nabywamy niezbędną wiedzę do korzystania z krótkich oraz średniej długości mieczy, a także większych broni miotanych np. tanto/wakizashi/katana/duży kunai/duży shuriken/fuuma shuriken. Ilość możliwych do wyrzucenia małych broni miotanych ręką wiodącą wzrasta do 3 sztuk.
Posiadając rangę A w Ninpõ: Bukijutsu oraz Refleks na poz. 7: Zdobyte doświadczenie i ponadprzeciętne postrzeganie otoczenia pozwala nam na podkręcanie małych, dużych i fuuma shurikenów. Ilość możliwych do wyrzucenia małych broni miotanych ręką wiodącą wzrasta do 4 sztuk.
Posiadając rangę S w Ninpõ: Bukijutsu oraz Refleks na poz. 8 lub zdolności poprawiające percepcję: Celność użytkownika jest niezawodna, rzuty wykonywane nawet podczas skomplikowanych ewolucji trafią swój w cel, o ile nie zostaną one zakłócone czynnikami trzecimi. Z pomocą wykorzystania 2 sztuk małych broni miotanych możliwym staje się nagła zmiana trajektorii lotu kunai, czy shuriken'ów nawet o 90 stopni.
Posiadając specjalizację w Ninpõ Bukijutsu: Potrafimy korzystać w podstawowy sposób z wielkich mieczy tj. Zanbato.
Posiadając Sennin w Ninpõ Bukijutsu: Jesteśmy w stanie posyłać np. podrzucone bronie za pomocą kopnięcia równie celnie co przy rzucie ręką.

Uwaga: W przypadku ścierania się z użytkownikami konkretnych, wyspecjalizowanych styli dziedzina traktowana jest jak o rangę niższą!


Stary opis:
► Pokaż Spoiler
Ninpō: Bukijutsu | Ninja Art: Weapon Techniques忍法・武器術
KlasyfikacjaShurikenjutsu, Kenjutsu, Styl walki
Wymagania---
Każdy shinobi posiada podstawowe wykształcenie w zakresie korzystania z najbardziej klasycznych broni shinobi, takich jak kunai, shurikeny czy miecze. Dzięki temu jest w stanie miotać bronią na przeciętny dystans w sposób niezbyt wyróżniający się, z przeciętną szybkością, czy też walczyć mieczem czy kunai w zwarciu bez większych problemów i na pewno z jakimś doświadczeniem większym niż typowy amator. Ot, zwykłe wyszkolenie w najbardziej typowych broniach shinobi. Problemem jest starcie z kimś, kto specjalizuje się w konkretnym typie ekwipunku. Wówczas styl ten traktuje się jakby posiadał o jedną rangę niżej.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2023, 17:32 przez Tora, łącznie zmieniany 7 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pomarańcz
Posty: 231
Rejestracja: 02 lut 2022, 14:11
Ranga dodatkowa: Mod KP/Transferów, mod Kuźni.
Discord: Pumpkin#1104
Karta Postaci:

Re: Ninpõ: Bukijutsu - rozwinięcie stylu

Nie należę do osób odpowiedzialnych za balans technik/stylów/dziedzin, wiec moją odpowiedź traktuj jako czystą opinię innego gracza:

1. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to ...sennin? To styl walki w ogóle mogą mieć senina? Z wszystkich stylów buki i tai tylko dwa(chyab stare) mają coś takiego z tego co widzę, więc może to tylko jakieś niedopatrzenie? Jak to z tym dokładnie jest drodzy techniczni? Jeśli style faktycznie mają senina to warto będzie w przyszłości opisać go do innych stylów.

2. Samo rozpisanie stylu - jestem jak najbardziej na tak, to chyba obecnie jedyny styl bez żadnych rozwinięć. Ale... nie wiem czy dokładnie take opisy/bonusy są satysfakcjonujące. Osobiście unikała bym tam dokładnych opisów zasięgu w metrach. Zbyt kłopotliwa mechanika, jeśli styl w swoich podstawach tego nie ma, a nie wiem czy jako forum chcemy się bawić w taką matematykę. Sama zdolność do podkręcania, odbijania kunai/shurikenów jest za to fajna i to właśnie na tym aspekcie stylu zamiast na metrach bym się skupiła.
Awatar użytkownika
Katagiri Kayo
Posty: 250
Rejestracja: 12 gru 2021, 17:11
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: Ninpõ: Bukijutsu - rozwinięcie stylu

Moim zdaniem styl ogólny niemalże do wszystkiego powinien pozostać — stylem ogólnym, do wszystkiego i nie powinien oferować "wyrównania" w walce ze specjalistami innych styli. - bo są, no właśnie, specjalistami i zdecydowali się ograniczyć swoje możliwości by skupić się na czymś.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2022, 14:23 przez Katagiri Kayo, łącznie zmieniany 1 raz.
► Pokaż Spoiler | Sens Bushido odnajduje w śmierci
Prowadzone misje 7/4
Misja CPatrol - Kurosawa Shin'ichi
Awatar użytkownika
Fawkes
Posty: 406
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:29
Ranga dodatkowa: Moderator Kuźni | Mistrz Gry
Discord: poprostujakub
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: Ninpõ: Bukijutsu - rozwinięcie stylu

Czy zaniedbany? Na pewno.
Czy niedoprecyzowany? Jeszcze jak!
Z samego opisu wynika, że ten styl ma być do wszystkiego - do shurikenów, kunaiów i katan. Ma być by działał, a nie działał dobrze. Więc ja się zgodzę z Tario. Styl Walki działa na więcej broni niż inne style Bukijutsu (mamy style pod miecze, które pozwalają walczyć mieczami, style pod topory i walczenie toporami, no i style pod łuki do walczenia łukami). Tutaj, mamy jednocześnie walkę wręcz i walkę na dystans (bo kunaiem i shurikenem też możesz rzucić). Dlatego właśnie, styl jest zawsze traktowany jak poziom niżej - bo możesz zrobić więcej, ale nieco gorzej.
Nie podoba mi się też zasięg rzutu. Przy wyrzutniach jak kusze lub luki ma sens, bo nie polega to na sile użytkownika tylko na sile mechanizmu. Tutaj, zasięg lotu zależy od siły użytkownika, wiatru, deszczu, grawitacji... No fizyka no. Więc nawet gdybyśmy chcieli robić zasięgi w zależności od statów, to imo powinna skalować się z siłą. Ale wolałbym by ich nie było.
Tyle ode mnie.

Obrazek

Prowadzenie misjiRangi Dowolne
  1. Find Your Own Way - Przygoda Rangi A dla Kurogane Hao.
  2. Lekarzu lecz się sam! - Misja Rangi D dla Orochi Sairai.
Awatar użytkownika
Uchiha Uzui
Posty: 281
Rejestracja: 16 sty 2022, 19:44
Ranga: Cywil
Discord: Uchiha Uzui#7702
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: Ninpõ: Bukijutsu - rozwinięcie stylu

1. Walka jak równy z równym: Rozumiem, skoro zdanie większości jest takie, a nie inne to postaram się to zamienić na coś innego lub po prostu usunę.
Podkręcanie/Zasięg rzutu: Użyłem tej metryki dla zobrazowania mniej więcej jak można podkręcić bronie. Nie ma problemu, mogę to poprawić. Co do zasięgów, również mogę pozbyć się konkretnych liczb, ale czy adm./modzi przewidują w przyszłości jakąś mechanikę do tego? Imo przydałoby się znać limity, a nie zdawać tylko na ocenę MG.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2022, 17:04 przez Uchiha Uzui, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampiro
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2022, 15:39
Discord: Vampiro#7869
Karta Postaci:

Re: Ninpõ: Bukijutsu - rozwinięcie stylu

Greetings, travelers:
  • Pierwotnie ten styl miał dotyczyć podstawowego wyposażenia ninja, które wchodzi w skład nauki wszystkich studentów w Akademii Shinobi. Tutaj raczej z mej perspektywy ograniczamy to do shurikenów, kunaiów czy prostych mieczy. Czemu ten styl jest słabszy o jedną rangę w porównaniu do specjalistycznych/dedykowanych? Właśnie dlatego, że jest ogólny i nie skupia się na jednym rodzaju broni, więc technicznie nie da ci eksperyzy w jakiejkolwiek broni. To podstawa. Po prostu. Dlatego też ta specjalizacja jest do wywalenia.;
  • Osobiście w przypadku styli walki nie jestem skory zostawiać jakichkolwiek wartości odnośnie zasięgów czy ilości wyrzucanych przedmiotów. Powodem jest to, że sam styl nie odpowiada za rzucanie przedmiotami, a także atrybuty oraz... sytuacja w której się znajdziemy. Techniki chakrowe są bardziej sztywne w swym działaniu, a style już nie. Takie założenie było od początku, toteż tym samym nie mamy konkretnych technik pod zwykłe style walki i są te style rozpatrywane po prostu jako dziedziny. Mają one ci dawać zgodnie z opisem wprawę bez narzuconych ściśle ram. Chcesz zaatakować w pewien sposób to atakujesz. Tutaj ocena MG jest bardziej kluczowa (odniesieniu do tego, co podałem wyżej). Z tego powodu jestem przeciwny takim opisom. Osobiście na ten moment nie sądzę, aby były tutaj jakieś zmiany wprowadzane.;
  • No a co z rozszerzeniem opisów co do poziomów dziedziny? Tak, jak najbardziej można to rozbudować już bez tej matmy. Sama trajektoria lotu itp. w słowach są mile widziane w tej chwili.;
  • Sennin może istnieć do styli, aczkolwiek nie każdy miał taki zaproponowany z tego co wiem. Póki co nie uzupełniamy tego dla nich z powodu innych rozpatrywanych kwestii, lecz w razie możliwości można składać propozycje jeżeli ktoś chce to zmienić.;
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2022, 17:50 przez Vampiro, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Uchiha Uzui
Posty: 281
Rejestracja: 16 sty 2022, 19:44
Ranga: Cywil
Discord: Uchiha Uzui#7702
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: Ninpõ: Bukijutsu - rozwinięcie stylu

Propka poprawiona zgodnie z zaleceniami.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hefajstos
Posty: 1959
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:11
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: Ninpõ: Bukijutsu - rozwinięcie stylu

Wywal entery pomiędzy bounsami z levelów. Poza tym ode mnie akcept raczej.

Co do przyszłościowego spojrzenia na zasięgi: Nie zmienimy raczej swojego podejścia. Ocena MG jest tutaj kluczowa
Prowadzone Wątki:
Senka - Se jest, od roku, gdzieś tam
Shogo - Ale nie odpisuje, pewnie nie odpisze, już nigdy...
Mikan - znowu po Jeleniu, się z Daimyo szlaja
Ichigo - Bo się jej rządzić zachciało
YuYuYu - Jest ich trzech i pewnie coś odpierdolą
Jo X Hom - Czy będzie segz? Czy będą z tego dzieci? Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi...
Midoro - Flying thunder criminal scam
Hikari - Rendez-vous with Yuri (And Bulldog)
Więcej grzechów nie pamiętam.
Awatar użytkownika
Vampiro
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2022, 15:39
Discord: Vampiro#7869
Karta Postaci:

Re: Ninpõ: Bukijutsu - rozwinięcie stylu

Oddziel bonusy od opisu techniki oraz tą uwagę na samym dole od bonusów jednym wierszem.

Poza tym już to wygląda lepiej. Ode mnie akcept.
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2698
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Ninpõ: Bukijutsu - rozwinięcie stylu

Bonus B - od kiedy tanto, wakizashi czy katana to większa broń miotana?
Bonus S - czym są zdolności poprawiające percepcję? Imo warto to doprecyzować, bo nie wiem czy to np. sharingan, biegłość, czy np. lokalizator nie pomoże.
Specjalizacja - osobiście, jako twórcy tego stylu to się nie podoba, gdyż odbiega od tego, czym miał być ten styl. Jednak wcześniejszy pomysł, by Specjalizacja wyrównywała ten styl z innymi mi jak najbardziej pasował. W porównaniu do innych dziedzin, gdzie specjalizacja może w każdym jutsu dodać różne efekty, specjalizacja w Stylach Walki daje naprawdę ich niewiele. W tym przypadku byłby to faktycznie mocna Specka, ale imo na poziomie Dotonu, Ninjutsu etc. I osobiście wolałbym pójść w tę stronę, aniżeli w dodawaniu kolejnej rzeczy do tego stylu i to imo tak odmiennego od oryginalnego zamysłu, czyli walki podstawowym wyposażeniem shinobi, jakim były kunai, shurikeny czy proste miecze, a nie jakieś większe cuda na kiju.

Poza tym nie mam uwag
Awatar użytkownika
Hefajstos
Posty: 1959
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:11
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: Ninpõ: Bukijutsu - rozwinięcie stylu

Jak już wspominali poprzednicy, poprzednia specka jest za mocno i też jestem na nie.
Prowadzone Wątki:
Senka - Se jest, od roku, gdzieś tam
Shogo - Ale nie odpisuje, pewnie nie odpisze, już nigdy...
Mikan - znowu po Jeleniu, się z Daimyo szlaja
Ichigo - Bo się jej rządzić zachciało
YuYuYu - Jest ich trzech i pewnie coś odpierdolą
Jo X Hom - Czy będzie segz? Czy będą z tego dzieci? Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi...
Midoro - Flying thunder criminal scam
Hikari - Rendez-vous with Yuri (And Bulldog)
Więcej grzechów nie pamiętam.
Awatar użytkownika
Nara Shizu
Posty: 508
Rejestracja: 28 cze 2021, 12:57
Ranga: Muryō no ninja
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Bank:

Re: Ninpõ: Bukijutsu - rozwinięcie stylu

To jako że w sumie nikt nie zabrania, to też się wypowiem, że imo poprzednia specka była nawet spoko. Why?

Bo większość specek jest aktualnie bezwartościowa. Szczerze, wystarczy spojrzeć na Specki do Nin, Fuin, Iryo, Żywiołów czy Klanówek. Dają w pizdu rzeczy do wielu technik, czyniąc kogoś kto ma speckę znacznie silniejszym od normalnego użytkownika danej dziedziny. Są na tyle istotne, że faktycznie ważne jest odpowiednie wybranie jej dla swojej postaci.

I potem pojawia się takie Tai lub Bukijutsu. Dające... co. Walkę jeszcze większym mieczem w kontekście tego stylu? Naprawdę? Takie gówna mają być na speckach? Myślę, że w którymś momencie źle zawędrowało to wymyślanie specek do tych stylów walki. Specka do Stylu Walki powinna prawie że równać się Specce do reszty dziedzin - choć równa nigdy jej nie będzie. Jedyny, dosłownie jedyny powód dla którego ludzie mieliby brać speckę w tym momencie do Tai lub Buki... to atut co ogranicza rozwój. Tylko i wyłącznie, a i to jest dla nich bolesne - gdzie nie powinno być.

Imo więc, poprzednia opcja z tym że tymi trzema rzeczami walczy się na równi dobrze z pozostałymi stylami i nie ma tego "-1" była git. Pozostałe style i tak mają swoje specyficzne niuanse, przez co ten dalej może być w gorszej pozycji mimo tej "równości". I poczynając od tego stylu, dobrze byłoby poogarniać specki w reszcie - co choć proste nie jest, bo próbowałem, to no wypada to zrobić jak ktoś ma pomysły.
Obrazek
Wcielenie Jelenia
Prowadzone wątki 5/4 [aktywne wątki]
  • Za tym co odległe - Kamaboko Gonpachiro, Sabataya Shuten & Mirai Akane
  • Tam gdzie bogowie poprowadzą... - Kaguya Kaede
  • Bliźniacze zabawy - Kasane Mitsuki & Kasane Kirara
  • Ranny ptaszek - Uzumaki Chiyo & Fuuka
  • Gorycz zemsty - Inuzuka Nana
Awatar użytkownika
Uchiha Uzui
Posty: 281
Rejestracja: 16 sty 2022, 19:44
Ranga: Cywil
Discord: Uchiha Uzui#7702
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: Ninpõ: Bukijutsu - rozwinięcie stylu

Tora pisze: 05 paź 2022, 9:50 Bonus B - od kiedy tanto, wakizashi czy katana to większa broń miotana?
Nie wiem, czy źle przeczytałeś, czy może zdanie jest źle sformułowane ale mi się wydaje, że wszystko jest git?
Tora pisze: 05 paź 2022, 9:50 Bonus S - czym są zdolności poprawiające percepcję? Imo warto to doprecyzować, bo nie wiem czy to np. sharingan, biegłość, czy np. lokalizator nie pomoże.


Dokładnie, sharinga/tsujtegan/atut zmysłu wzroku itp. Dopiszę to.
Tora pisze: 05 paź 2022, 9:50Specjalizacja - osobiście, jako twórcy tego stylu to się nie podoba, gdyż odbiega od tego, czym miał być ten styl. Jednak wcześniejszy pomysł, by Specjalizacja wyrównywała ten styl z innymi mi jak najbardziej pasował. W porównaniu do innych dziedzin, gdzie specjalizacja może w każdym jutsu dodać różne efekty, specjalizacja w Stylach Walki daje naprawdę ich niewiele. W tym przypadku byłby to faktycznie mocna Specka, ale imo na poziomie Dotonu, Ninjutsu etc. I osobiście wolałbym pójść w tę stronę, aniżeli w dodawaniu kolejnej rzeczy do tego stylu i to imo tak odmiennego od oryginalnego zamysłu, czyli walki podstawowym wyposażeniem shinobi, jakim były kunai, shurikeny czy proste miecze, a nie jakieś większe cuda na kiju.
Tym samym pomyślunkiem kierowałem się opisując specjalizacje, ale większość była na nie, więc zrezygnowałem.

Może zrobić głosowanie, co by to rozwikłać? Ale na ten moment są tylko 3 głosy na tak przy 7 wypowiedziach.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2698
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Ninpõ: Bukijutsu - rozwinięcie stylu

krótkich oraz średniej długości mieczy, a także większych broni miotanych np. tanto/wakizashi/katana/duży kunai/duży shuriken/fuuma shuriken.
O ten fragment mi chodzi, brzmi to tak, że np. większe bronie miotane to tanto/wakizashi etc.

Dodatkowe zdolności poprawiające percepcję - to doprecyzuj plox

Specjalizacja - cóż, demokracja, demokracją, od technik jestem tu ja i widzę, że mam wsparcie drugiego administratora kappa Z ciekawości sprawdźmy więc, co daje nam Specjalizacja w Ninjutsu:
  • 1x Obniżenie kosztów techniki
  • 1x Dodatkowy feature (wraz z Senninem)
  • 10x Wzmocnienie techniki
  • 12x Redukcja pieczęci/Redukcja czasu koncentracji chakry
  • 2x Nowy tryb techniki (co chyba powinno być Senninem, więc dopiszę do ewentualnej edycji w technicznych rzeczach)
  • 1x Wzmocnienie techniki i redukcja pieczęci
  • 1x Modyfikacja techniki w trakcie
  • 1x Ukrywanie użytkownika
  • 2x Większa dowolność w korzystaniu z klonów, redukcja jednej ze słabości techniki (niekoniecznie klonującej)
  • 1x Możliwość wielokrotnego użycia tej samej techniki
  • 1x Zwiększenie zasięgu
  • 1x Zmniejszenie wymogów do użycia techniki
Warto zaznaczyć, że lista ta, wraz z dodawaniem nowych technik będzie rozbudowywana, a nie wliczam jeszcze WT prywatnych.

A co nam daje zaproponowana przez innych Specka w tym stylu?
  • 1x Możliwość korzystania także z dużych mieczy, choć i tak gorzej od ekspertów
Czy tylko mi się wydaje, że balans wziął i się wywalił z rowerka, że aż mnie to boli? Pamiętajmy, że ten styl ma ten minus tylko i wyłącznie w przypadku starć z innymi stylami specjalizującymi się w konkretnym działaniu. Jeżeli takiego stylu nie ma, jest wciąż traktowany normalnie. Ba! Wybór specjalizacji powinien być ciężkim wyborem i na wiele rzeczy wpływać, a nie "Dobra, style walki out". Czy będzie to silna Specjalizacja? Tak. Czy będzie psuła balans? Nie, bo przy reszcie styli także popracujemy nad tym, by były one valid.

I nie chodzi tu tylko o osoby z naturalnym ograniczeniem. Także normalne osoby, które chcą grać, praktycznie szerokim łukiem omijają specjalizacje w Stylach Walki, bo się nie opłacają. I tylko osoby z tym atutem je biorą (acz i tak nie zawsze), by móc się dalej rozwijać. To bardzo słabe, a w ten sposób będzie większa różnorodność do działania.

Więc na moje taka specjalizacja, jaka była tu początkowo zaproponowana, jest jak najbardziej okej, widzę, że Jeleń się z tym zgadza, więc proszę śmiało ją dodać, z racji, że jest to jednak pod moją jurysdykcją.
Awatar użytkownika
Hefajstos
Posty: 1959
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:11
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: Ninpõ: Bukijutsu - rozwinięcie stylu

To nie lepiej stworzyć specjalizacje która będzie "Mocna" ale jednocześnie nie sprawi że ma się 2-3 style zamiast jednego, na takim samym poziomie jak mistrzowie w konkretnym rodzaju broni?

Czaje cel jaki sobie postawiliście ze specjalizacją, co nie zmienia faktu że specjalizacja robiąca z jednego stylu, styl dobry w kilku rzeczach na takim samym poziomie co te skonkretyzowane na jednej rzeczy, zwyczajnie nie jest dobry. Na pewno da się wymyślić coś lepszego i mniej unhealthly, czy naprawdę taka droga na skróty która na dodatek co zakomunikowało wiele osób - jest niezdrowa, to najlepsza co można zrobić w tej sytuacji?

I żeby nie było że tylko wymagam by ktoś myślał za mnie, macie propkę:

Specjalizacja: Ninja to mistrzowie wielu sztuk, nie tylko w kwestii walki za pomocą broni ale muszę też świetnie radzić sobie przy użyciu jutsu. Tak uniwersalne podejście do pojedynkowania sprawiło że byli lepiej przystosowani od innych do robienia wielu rzeczy jednocześnie. Dzięki temu tak długo jak korzystali z broni do korzystania z której zostali stworzeni, są w stanie tak nią manewrować by ta nie przeszkadzała im w składaniu pieczęci. Ninja specjalizujący się w tym stylu walki jest w stanie składać pieczęci podczas wykonywania ataków za pomocą swoich broni, poprzez szybkie jej podrzucanie czy przekładanie między palcami. Takie składanie pieczęci jest jednak dużo wolniejsze sprawiając że czas składania pieczęci jest o 3 pieczęci niższy niż robienie tego z pustymi rękoma.

Specjalizacja + Naturalne ograniczenie: Jako że są ninja specjalizujący się w naprawdę wąskiej grupie rzeczy, próbują wyciągnąć jak najwięcej się da, tam gdzie nie da się wyciągnąć wiele. Normalni ninja specjalizujący się w tym stylu poświęcają długie godziny na trenowanie składania pieczęci przy jednoczesnym machaniu łejponem, co jednak z tymi kilkoma osobami, które nie muszą przejmować się pieczęciami aż tak, bądź wcale? Oni całą swoją uwagę przekierowują gdzieś indziej, a ich percepcja staje się na tyle wysoka, że są w stanie bez żadnego problemu walczyć z kilkoma przeciwnikami naraz. Tym samym walka z trzema przeciwnikami traktowana jest tak samo jak walka z jednym przeciwnikiem pod względem ilości uwagi i spostrzegawczości jaką muszą poświęcić na taki pojedynek. Oczywiście, pod warunkiem że są w swojej "Strefie komfortu" jeśli chodzi o weapon of choice.

^ Może za słabe, nie wiem, na pewno lepsze niż "A walić, będą mistrzami we wszystkim, elo". Just... please, try harder to find something better.
Prowadzone Wątki:
Senka - Se jest, od roku, gdzieś tam
Shogo - Ale nie odpisuje, pewnie nie odpisze, już nigdy...
Mikan - znowu po Jeleniu, się z Daimyo szlaja
Ichigo - Bo się jej rządzić zachciało
YuYuYu - Jest ich trzech i pewnie coś odpierdolą
Jo X Hom - Czy będzie segz? Czy będą z tego dzieci? Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi...
Midoro - Flying thunder criminal scam
Hikari - Rendez-vous with Yuri (And Bulldog)
Więcej grzechów nie pamiętam.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”