• Ogłoszenia
 •  

  Kadra forum


  W przypadku pytań i niejasności, powyższe osoby z chęcią udzielą wszelakich odpowiedzi. Ze względu na fakt, że część administracji nie przebywa zalogowanymi przez cały czas na swoich kontach administratorskich, warto w profilu każdego z nich zapoznać się z zakładką "Połączone profile". Wsparcia można poszukiwać również wśród reszty kadry, bądź szukając odpowiedzi na MChacie/Discordzie. Warto jednak pamiętać, że to kadra forum posiada najbardziej dokładne informacje.

  Obecny rok: Jesień 162 rok


  Aktualności fabularnePrzedstawienie świataHistoria i chronologiaReputacja i BingoMapa świataInformacje o wioskachNiniejsze tematy stanowią podsumowanie aktualnej sytuacji fabularnej. Przedstawiają nie tylko realia, w jakich miejsce ma rozgrywka, ale również daje wgląd w przeszłe wydarzenia i sytuację w wybranych krajach, dzięki czemu łatwiej wdrożyć się w grę. Tematy te z czasem będą aktualizowane o nowe informacje, zmieniając się wraz z poczynaniami postaci.

  Kącik nowego gracza


  SamouczekRozwój i koszta chakryAtrybutyAtutyWzór Karty PostaciTransfer Kart PostaciSpecjalnie dla osób, które dopiero grę rozpoczynają, zebraliśmy wszystkie najważniejsze linki w jednym miejscu. Tak jak szybki dostęp do tematu rozwoju i atrybutów zapewne przyda się osobom na każdym etapie rozgrywki, tak samouczek zbiera wszystkie kluczowe informacje, porządkując je i oferując wszelakie objaśnienia zarówno dla osób zaznajomionym z realiami, jak i bardziej świeżym graczom.

  Nowości i ogłoszenia  ADMINISTRACJA PRZYPOMINA o konieczności dostosowania nazwy konta do istniejących zapisów w regulaminie. Login konta = nazwisko i imię postaci. Administracja zastrzega sobie prawo do zmienienia nicków graczy wedle obowiązującego wzoru od 8.07.2021 bez wcześniejszego informowania pojedynczo właścicieli kont.

  [2022/09/08] Wydarzenie w Baibai ewoluowało! Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z jego nową, znacznie zmienioną wersją z wyjątkowymi nagrodami - Chapter I-B: Pod Rzekami Cieni. Zachęcamy też przy okazji do zapoznania się z nowym wydarzeniem wioskowym, o jakim informacje znajdziecie w temacie Aktualności fabularnych!
   

O trzech wielkich wioskach

Pierwsze miejsce, do którego należy się udać po wszelakie informacje dotyczące fabuły. Pieczę nad nim sprawuje Główny Mistrz Fabularny, dbając o aktualność znajdujących się tutaj opisów oraz informacji. Tematy w tym dziale służą do przybliżenia obrazu świata oraz wydarzeń, mających na niego wpływ.

Moderator: Mistrzowie fabularni

Awatar użytkownika
Pingwinek Chaosu
Administrator
Posty: 664
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:02
Karta Postaci:

O trzech wielkich wioskach

#1

Sakuragakure no Sato桜がくれ
Obrazek
Położenie oraz klimat wioski
Wioska położona jest na równinach w centrum Sakura no Kuni, pełnych zieleni oraz kwiatów wiśni dodających, jak całej reszcie kraju, nieziemskiego uroku. To wokół nich została zbudowana Sakuragakure i zadbano o to, aby jej styl był poważny oraz pasował do pięknych terenów. Nie mają przez to bezpośrednio dostępu do morza, jednak klimat tam jest bardzo stabilny i należy do tych cieplejszych. Zimy nie są srogie, wiosny lubią być gorące i z niewielkimi opadami deszczu, a kiedy nastaje lato, mieszkańcy muszą zadbać o to, aby nie paść z odwodnienia. Nie jest to jednak poziom gorąca na pustyni. W dodatku przez wioskę przechodzi sporej wielkości rzeka, to łatwo jest się ochłodzić w takie dni z racji na pozwolenie kąpania się w niej.
Charakter mieszkańców oraz atmosfera w wiosce
Na pierwszy rzut oka, wioska ta jest perfekcyjna. Ludzie w niej są życzliwi, ciepli, pomagają sobie nawzajem oraz często dbają bardziej o dobro sąsiada niż własne. Przeważnie tak jest. Najczęściej ubrani w kimona zwykli mieszkańcy faktycznie tacy są. Wielu z nich zajmuje się hodowlą różnego rodzaju roślin lub zwyczajnym handlem owocami, z racji na liczne sady na obrzeżach wioski. Niektórzy, bardziej “wojenni”, zajmują się manufakturą wszelkiego rodzaju broni - i to w dodatku wysokiej jakości. Najbardziej niepewną grupą są tak naprawdę shinobi, których szczytny cel potrafi przyćmić zdrowy rozsądek. Rzadko kiedy słyszy się o przestępczości jakiejś na ulicy, a kiedy ta już się zdarza? Lubią to być przypadki, gdy młody shinobi uznał mieszkańca za zagrażającego pokojowi na świecie. Oczywiście, tacy fanatycy są szybko karani i sytuacja jest uciszana, aby nie zaburzyła ona pokoju jaki panuje za dnia w wiosce. Ile jednak dzieje się złego pod przykrywką, to jest ciężko ocenić i nikt tak naprawdę nie wie - z wyjątkiem Hantā Ryodan, będących odpowiednikiem dawnego ANBU i podlegających bezpośrednio pod Kage.
Cele wioski oraz typy misji
 • Zaprowadzenie pokoju na świecie
 • Eliminacja osób zbyt żądnych władzy, zbyt potężnych i nieprzewidywalnych oraz wszystkiego, co pokazało że ma złe intencje wobec świata
 • Ochrona niewinnych ludzi, nawet kiedy oni sami nie chcą być chronieni
Misje przyjmowane przez wioskę najczęściej związane są z ochroną kogoś/czegoś, zdobywaniem lepszych relacji z pobliskimi mieszkańcami oraz polowaniem na “demony” - ludzi, którzy skupiają się na mordowaniu i ranieniu innych bez dobrego powodu, oddalając tym samym osiągnięcie pokoju.
Symbol wioskowy oraz mundur

Symbol Sakuragakure


Kamizelka Sakuragakure
Akademia shinobi
Działająca tak jak dawniej działały akademie. Skupiają się w niej bardziej na nauce swoich studentów, jak rozpoznawać osoby, których egzystencja ma potencjał wprowadzić zamęt na świecie. Praktykowana jest u nich wręcz religijna wiara w to, że walczą dla wyższego i bardziej wzniosłego celu, jednak nauczani są też, że cel nie zawsze uświęca środki.
Organizacje wioskowe pokrótce
 • Hantā Ryodan (Brygada Łowców) - oddział specjalny, będący odpowiednikiem dawnych ANBU. Są najbardziej skrytym oddziałem w wiosce i podlegają bezpośrednio pod Kage. Przeważnie ubrani są w kompletnie czarny strój, a na twarzy mają różnego rodzaju zwierzęce maski. Rzadko kiedy widuje się ich na ulicach.
 • Fūinjutsu Kenkyū Sentā (Centrum Badań Fūinjutsu) - centrum badań nad Fūinjutsu, otwarte przez Uzumaki Yuri oraz przez nią prowadzone. Wybrane własnoręcznie przez Kage jednostki w grupie starają się tam odkrywać coraz to głębsze granice Fūinjutsu, celem jak najbardziej efektywnego ich wykorzystania. Produkują oni również różnego rodzaju przenośne pieczęci, możliwe do użycia przez każdego, i sprzedają je wybranym klientom.
Znani członkowie
 • Uzumaki Yuri - Sakurakage, znana pod przydomkiem Tańca Pieczęci.
Relacje
 • Sakura no Kuni - przyjazne, pomagają Daimyō w utrzymaniu porządku w kraju.
 • Hanagakure no Sato - neutralne, bliższe nieprzyjaźni. Nie utrzymują ze sobą większego kontaktu, jednak w Hanie znajdują się demony, jakie shinobi Sakury chcą niszczyć.
 • Amegakure no Sato - neutralne, dają im żyć własnym życiem z racji na neutralność Ame. Czasem współpracują.
 • Ringo no Kuni - przyjazne, ludzie Ringo no Kuni zatrudniają shinobi Sakury z lekką niepewnością i ciekawością.
 • Kumo no Kuni - neutralne, kraj nie ma konkretnej opinii wobec wioski.
 • Banana no Kuni - neutralne, kraj przyzwyczajony do obecności shinobi.
 • Yama no Kuni - neutralne, kraj nie ma konkretnej opinii wobec wioski.
 • Królestwo Kupców - przyjazne, kupcy są zaciekawionymi pieczęciami shinobi, jakie wioska sprzedaje.
 • Smocze Imperium - neutralne, bliższe wrogim. Smocze Imperium uważa Sakurę za zagrożenie dla balansu na Nowym Kontynencie, jednak otwarcie nie wypowiada wojny.
Awatar użytkownika
Pingwinek Chaosu
Administrator
Posty: 664
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:02
Karta Postaci:

Amegakure

#2

Amegakure no Sato雨隠れの里
Obrazek
Położenie oraz klimat wioski
Wioska leży we wschodniej części Ame no Kuni, pośrodku ogromnego jeziora i jest dość niezwykłym okazem. Wioska jest mocno uprzemysłowiona i przez to jak skupia się na swoim własnym rozwoju od lat, wyróżnia się na tle wszystkich pozostałych. Cała wioska umiejscowiona jest na ogromnych kolumnach, które ją podtrzymują. Pełno w niej wysokich wież sięgających prawie do chmur, pełniących zarówno funkcje ozdobne jak i użytkowe. Klimat w jakim leży też sprawia, że rzadko kiedy świeci tam słońce. Przeważnie niebo jest okryte czarnymi chmurami i nigdy nie wiadomo kiedy może zacząć się jakaś ulewa. Z tego też powodu, ludzie porzucają tutaj budowanie drewnianych budynków i stawiają na bardziej pewne materiały. Unikatowa dla Ame jest również ilość rur jakie można dojrzeć na wierzchu miasta. Z racji na mieszkanie na jeziorze oraz częste opady, mieszkańcy wioski wykorzystują wodę do produkcji wszelkiego rodzaju energii oraz napędzania maszyn w manufakturach.
Charakter mieszkańców oraz atmosfera w wiosce
Kiedy mowa o spokojnych mieszkańcach Amegakure wyróżniają się dwie grupy ludzi. Jedni, którzy jeszcze przeżywają utratę bliskich po ostatniej wojnie lub upadek swych wiosek. Rzadko kiedy można spotkać ich pozytywnych, z uśmiechem na twarzy i bardzo pasują tym samym do deszczowej pogody w wiosce. Potrzebny jest dla nich czas oraz bliskość, aby mogli z powrotem ruszyć ze swoim życiem. Jest jednak również druga grupa, której rany nie są tak świeże - lub już sobie z nimi poradzili. Przeważnie są oni dalej spokojni, jednak czuć od nich ciepłość i życzliwość wioski. Znaczna większość mieszkańców wioski lubi kierunek, w jakim ta zmierza, dlatego też starają się być dobrzy dla reszty i “rodzinni”, nawet Ci co jeszcze cierpią. Nieznajomych traktują z lekkim dystansem, dopóki Ci nie udowodnią, że nie są zagrożeniem dla ich wioski oraz rodziny. Starają się też akceptować wszystkich, nie ważne jak bardzo nie pasowaliby do rubryk “normalności”. Podejmują się najróżniejszych prac, często związanych z manufakturą najróżniejszych przedmiotów na jakie tylko klimat pozwala. Klimat też zmusza ich do ciągłego chodzenia w płaszczach lub mugiwarach, z racji że nigdy nie wiadomo kiedy nagle zacznie padać.
Cele wioski oraz typy misji
 • Stworzenie w Ame raju dla shinobi
 • Promocja życia rodzinnego, gdzie shinobi nie będą popadać w depresję i nie będą poświęcać własnego życia na misjach
 • Ochrona wszystkich, którzy zamieszkują w Amegakure oraz rozwój wioski
Misje przyjmowane przez wioskę są bardzo różnorodne. Nie przyjmują oni tylko “dobrych misji”, takich jak ochrona kogoś czy eskorta. Również często podejmują się eliminowaniem bandytów oraz wszelakich zagrożeń na terenie Ame no Kuni, jak i skrytobójstwa, gdy ktoś zagraża wiosce - lub gdy zapłata za nią oferowana jest bardzo dobra. Nie boją się pobrudzić swoich rąk, jednak rzadko przyjmują misje, które stwarzają znaczne zagrożenie dla shinobi Ame.
Symbol wioskowy oraz mundur

Symbol Amegakure

Obrazek
Kamizelka Amegakure
Akademia shinobi
Działająca tak jak dawniej działały akademie. Naciskają tam jednak bardziej na naukę młodszego pokolenia, że rodzina oraz przyjaciele mają znaczenie, i że nie każda misja jest warta, aby poświęcali swoje życie. Uczą jednak też, że osoby które rodzinie zagrażają, muszą być traktowane z dystansem i w najgorszym wypadku wyeliminowane.
Organizacje wioskowe pokrótce
 • Fukei (Rodzice) - oddział specjalny, podejmujący się najbardziej niebezpiecznych zadań i tych, o których czasem lepiej aby publika się nie dowiedziała. Są oni “rodzicami”, chroniącymi wszystkich w Amegakure i ryzykują swoim życiem bardziej niż przeciętni shinobi, tylko by Ame miało lepiej. Podlegają bezpośrednio pod Kage. Nie mają żadnego stroju, a ich cechą rozpoznawczą ją chusta z namalowanym słowem “父兄” (Fukei) w różnych kolorach. Dość często można spotkać ich na ulicach, a ich tożsamości nie są tajne w samej wiosce.
 • Iryō-tai (Oddział Iryō) - organizacja specjalizująca się w Iryō Ninjutsu, której celem jest produkowanie jak największej ilości wyuczonych Iryōninów. Sama organizacja jest zbieraniną mistrzów w swym zawodzie, którzy często też poza nauczaniem, dyskutują o tym jak bardziej rozwinąć Iryō Ninjutsu, aby ratowało większą ilość żyć.
Znani członkowie
 • Kise Ogumo - Amekage, znany pod przydomkiem Siły Natury.
Relacje
 • Ame no Kuni - przyjazne, Amekage zna się z obecnym Daimyō od lat i współpracują razem w dbaniu o kraj.
 • Hanagakure no Sato - neutralne, starają się ze sobą nie mieszać. Czasem jednak sobie dopomogą, jeżeli nie szkodzi to interesom żadnej strony.
 • Sakuragakure no Sato - neutralne, również starają się nie nadepnąć im na piętę, jednak nie chcą się wplątywać w potencjalnych konflikt między Haną i Sakurą.
 • Tsuchi no Kuni - wrogie, Daimyō Tsuchi nie żywi ciepłych uczuć do ninja. Nie prowadzą jednak ze sobą aktywnej walki, zajmując się ważniejszymi dla siebie sprawami.
 • Kaze no Kuni - neutralne, Kraj Wiatru jest skupiony na odbudowywaniu się i czasem zatrudniają shinobi z Ame.
 • Hi no Kuni - neutralne, starają się siebie unikać i wzajemnie ignorować.
 • Kusa no Kuni - przyjazne, często proszą o pomoc z bandytami lub zbiegłymi ninja siejącymi zamęt.
 • Sora no Kuni - “ostrożne”, kraj stanowił zbyt duże skupisko agresywnych nukeninów, aby Amekage pozwolił sobie na pozytywne relacje. Każdy ma uważać, kiedy wybiera się do Sora no Kuni.
 • Tetsu no Kuni - lekko wrogie, samurajowie i shinobi mają dość napiętą relację, szczególnie po ostatniej wojnie gdzie sława shinobi upadła.
Awatar użytkownika
Pingwinek Chaosu
Administrator
Posty: 664
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:02
Karta Postaci:

Hanagakure

#3

Hanagakure no Sato花がくれ
Obrazek
Położenie oraz klimat wioski
Wioska ta znajduje się na południu Hana no Kuni i leży tuż przy brzegu, przez co ciężko o lepszy dostęp do morza. Świadczy o tym fakt, że wybudowano również jako część wioski ogromny port. Temperatura w wiosce przeważnie należy do tych lekko chłodniejszych, jednak zdarzają się dni kiedy można chodzić ulicami miasta z porzuconą koszulką. Raczej morska bryza obroni takiego jegomościa przez spoceniem się bez wysiłku, jednak dalej będzie on odczuwał ciepło. Budynki w wiosce są najróżniejsze i zależne od zamożności każdego mieszkańca. Większą część Hany stanowią ubogie domy, prawie że się rozlatujące i tylko cudem posiadające takie dogodności jak własna łazienka. Wbrew pozorom nie oznacza to, że mieszkają tam biedacy. Wielu mieszkańców decyduje się na zachowanie swoich pieniędzy na przyszłe wydatki związane z ich podróżami niż dom, w którym będą raz na miesiąc. Znajdą się jednak wyjątki oraz osoby na tyle bogate, aby postawić sobie domy 4 piętrowe, pełne bogatych zdobień i pierwszorzędnych mebli. Trzeba jednak wtedy pamiętać o ochronie dla takiego budynku, z racji na brak praw w Hanagakure.
Charakter mieszkańców oraz atmosfera w wiosce
Co można powiedzieć o ludziach, którzy nie przestrzegają praktycznie żadnego prawa, nie widzą problemu z okradaniem innych oraz mordowaniem, a także jedyne czego chcą od życia to przygoda? A no, wiele. Zbyt wiele. Hanagakure jest największą mieszanką charakterów jaką można znaleźć. Znajdziesz tam te miłe osoby, jednak lepiej przygotować się na zbieraninę samolubnych rozbójników, chcących żyć jak im się tylko podoba, ale jednocześnie posiadać dom, do jakiego mogliby wrócić po latach. W wiosce częste są jakieś napaście, morderstwa czy handel narkotykami niszczącymi człowieka. Nikt praktycznie nie strzeże tam prawa, a inni shinobi interweniują tylko kiedy uznają, że wypada. Lub kiedy szkody jakiegoś starcia zdenerwowałyby Yomei’a. Bo to jest jedna rzecz, jaką większość osób w Hanie łączy. Posłuszeństwo wobec Kage, z racji jego siły oraz… osobowości. Co może dziwić. Jeżeli coś by go rozzłościło, to prawdopodobnie nie powinno się tego robić. Taką zasadę wyznaje wielu ninja Hanagakure. Na co dzień jednak, życie w tej wiosce oznacza, mniej lub bardziej, ubogie życie w bezprawie. Poza shinobi jednak, mieszkają tutaj też zwykli ludzi. Zastępca Hanakage ogłosił ich jako osoby, jakich nie można atakować… tylko się mścić, jeżeli zajdą shinobi za skórę. W ten sposób są oni w stanie żyć w wiosce, gdzie słabsi zwyczajnie giną. Zajmują się oni najczęściej rybołówstwem oraz wszelkiego rodzaju handlem.
Cele wioski oraz typy misji
 • Narzucanie życia wolnego, pełnego przygód i prawa “kto silniejszy, ten rządzi”
 • Zaakceptowanie swojej własnej profesji jako płatnych morderców oraz zemsta na tych, co ich zdradzili
 • Odcięcie się od polityki i życie jak piraci
Wioska przyjmuje wszystkie misje, jakie dają pieniądze. Nie wybrzydzają oni ani trochę, tak długo jak jest zapłata. A jak jej nie ma? To również misję przyjmują, jeżeli tylko zdają się ciekawe i zapowiadają się na dobrą przygodę. Misja, która prawie na 99% przyniesie śmierć shinobi, jaki ją wykonuje? Wezmą z jeszcze większą chęcią, by podołać wyzwaniu.
Symbol wioskowy oraz mundur

Symbol Hanagakure


Kamizelka Hanagakure
Akademia shinobi
Nie istnieje tutaj coś takiego. Jeżeli ktoś chce zostać shinobi, to musi znaleźć innego shinobi, aby go nauczył wszystkiego co trzeba wiedzieć. Test na genina również jest dość prosty. Musisz być wystarczająco silny lub sprytny, aby pokonać jakiegoś innego genina, jaki zostaje wyznaczony przez Hanakage.
Organizacje wioskowe pokrótce
 • Shi no Hana (Kwiaty Śmierci) - organizacja, zrzeszająca najsilniejsze osoby w wiosce. Dołączenie do niej nie jest zależne od rangi shinobi tylko całkowicie od jego siły. Są zbiorowiskiem osób zdolnych w pojedynkę powalić całe armie. Organizacja utworzona po to, aby Hanagakure było jeszcze silniejsze. Jedynie Hanakage oraz jego asystent mają większe wpływy w wiosce, toteż Kwiaty Śmierci często decydują o kierunku, w jakim ta się rozwija, tak długo jak Ci wyżej im nie zabronią.
 • Burēdo (Ostrza) - organizacja dla osób zainteresowanych Bukijutsu. Jest ona zbieraniną najróżniejszych mistrzów broni, chętnych do przekazania swojej wiedzy dalej, jak i przetestowania efektywności swoich stylów wobec innych mistrzów. Jeżeli ktoś interesował się walką jakąś bronią, było to najlepsze miejsce, do jakiego mógł dołączyć aby się rozwijać. Nie ma ono bezpośredniego lidera i tak jak wszystko co w Hanie, należy do Hanakage.
Znani członkowie
 • Akuma Yomei - Hanakage, znany pod przydomkiem Róży Śmierci.
Relacje
 • Hana no Kuni - …Daimyō nie posiada na tyle wielkiej władzy nad krajem, toteż nie może nic zrobić przeciw wiosce.
 • Sakuragakure no Sato - neutralne, bliższe nieprzyjaźni. Nie utrzymują ze sobą większego kontaktu i mieszkańcy Hany nie przejmują się Sakurą, jednak czuć od niej wrogość w ich stronę.
 • Amegakure no Sato - neutralne, dają im żyć własnym życiem z racji na neutralność Ame. Czasem współpracują.
 • Sabaku no Kuni - neutralne, ciężko mieć relację z krajem bez konkretnej władzy.
 • Sake no Kuni - przyjazne, często shinobi Hany dbają o bezpieczeństwo kraju, a on w zamian zapewnia im dobry trunek.
 • Natsu no Kuni - neutralne, kraj nie ma konkretnej opinii wobec wioski.
 • Shiro no Kuni - stosunkowo przyjazne. I jedni, i drudzy lubią walkę, jednak chakra shinobi przeszkadza im w pełnej przyjaźni i współpracy.
 • Chichi no Kuni - przyjazne, shinobi czasem pomagają krajowi. Bo ojca swego, to szanować trzeba.
 • Królestwo Kupców - neutralne, Królestwo Kupców nie ufa w pełni tak nieprzewidywalnej wiosce, jaką jest Hanagakure. Nie mają jednak oni zakazu wstępu na ziemie kupców.
 • Smocze Imperium - neutralne, bliższe wrogim. Smocze Imperium uważa Hane za zagrożenie dla ludzi na Nowym Kontynencie, jednak otwarcie nie wypowiada jeszcze wojny.
Zablokowany

Wróć do „Informacje o świecie”