• Ogłoszenia
  •  
    Aktualności fabularne
    Obecna pora roku: Wiosna 164r.

    Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

    30.01.2024 - rozpoczęcie wydarzenia wioskowego w Sakuragakure. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
    29.01.2024 - oficjalne zakończenie eventu Arc II: Pierwsza Konfrontacja. Podsumowanie można znaleźć w aktualnościach fabularnych.
    Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
    Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
    Administracja
    Pingwinek Chaosu
    Główny Administrator
    Norka
    Główna Mistrzyni Fabularna
    Hefajstos
    Główny Moderator Kuźni
    Tora
    Główny Moderator Technik

    W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
    Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
     

[Wprowadzone] Kanoniczne techniki Kaguya, których wcześniej nie chciało mi się zrobić

Moderatorzy: Mistrzowie fabularni, Moderatorzy kuźni, Moderatorzy technik, Moderatorzy Kart Postaci

Awatar użytkownika
Kaguya Kaede
Posty: 709
Rejestracja: 02 cze 2021, 22:23
Ranga: Muryō no ninja
Discord: hanialke
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:
Osiągnięcia:

[Wprowadzone] Kanoniczne techniki Kaguya, których wcześniej nie chciało mi się zrobić

Tak więc, tworząc Kaguye robiłam techniki na zasadzie "to co mi potrzebne na teraz", przez co w arsenale nie ma jeszcze dwóch kanonicznych technik. Miałam poczekać ze wrzucaniem do czasu zamknięcia Hyūgasów, ale w sumie to po co mają się kurzyć u mnie w notatniku :kannasip:

► Pokaż Spoiler | Hone no yoroi
Hone no yoroi | Bone Armor骨の鎧
KlasyfikacjaShikotsumayaku
Pieczęcie---
KosztPołowiczny S na turę
ZasięgNa siebie
DodatkoweTechnika traktowana jest jako wspomaganie
Użytkownik tworzy pod skórą kościaną zbroję, która chroni wszystkie organy a w tym także i naczynia krwionośne. Jedynie najsilniejsze techniki penetracyjne są w stanie się przez tę obronę przebić, aczkolwiek i tak nie zadadzą pełnych obrażeń. Słabością tego jutsu jest jednak skóra, która nie posiada żadnego wzmocnienia i normalnie można ją uszkodzić - jednakże nie będzie powodować to krwawienia. W trakcie trwania techniki, Kaguya odczuwa ból słabiej aniżeli normalnie, przez co rany zadane na skórze są zdecydowanie mniej dotkliwe - odbija się to jednak na użytkowniku po zakończeniu działania jutsu, gdy wraca standardowy próg bólu.

Kościana zbroja w żaden sposób nie ogranicza ruchów ninja - może normalnie składać pieczęci do technik czy też poruszać się ze standardową dla siebie Szybkością. Ze względu na to, że kończyny są pokryte dodatkową warstwą kostną uderzenia przybierają na sile.

Użytkownik w trakcie trwania techniki dostaje +4 do wytrzymałości oraz +2 do siły.

Posiadając Specjalizację w Shikotsumayaku, technika podczas trwania dodaje dodatkowo +1 do wytrzymałości oraz +1 do siły.
Posiadając Sennina w Shikotsumayaku, na niewielkiej powierzchni (np. klatka piersiowa, ręka, udo) można stworzyć pancerz również na skórze, dzięki czemu jest chroniona przed obrażeniami.
Wielki zwój---
Wielki zwój---
Wartości są tutaj stricte wzięte z Domu, które jest dosyć podobne w działaniu. I ja wiem, że tam Raiton może się przebić, ale jak ktoś we mnie rzuci notką wybuchową i ta wybuchnie mi w twarz, albo zostanę potraktowana katonem to poparzenia piękne będą, więc myślę że dobry deal.

► Pokaż Spoiler
Sawarabi no Mai | Dance of the Seedling Fern早蕨の舞
KlasyfikacjaShikotsumayaku, Kinjutsu
PieczęcieBrak, kumulacja czakry wynosi tyle co złożenie 10 pieczęci
KosztPodwójny S za aktywację, Standardowy B na turę za podtrzymanie
ZasięgPromień 40 metrów
WymaganiaSennin Shikotsumayaku, Wytrzymałość 7
Użytkownik w promieniu 40 metrów od siebie tworzy kościany las, który jest na tyle gęsty, że przechodzenie pomiędzy kościami przez ludzi czy zwierzęta większe niż Malutkie jest niemożliwe. Ostro zakończone szpikulce - które nie mają problemu z przebiciem człowieka czy nawet stali - wyrastają z ziemi stopniowo, jednakże na tyle szybko, że uniknięcie bycia nadzianym jest znacząco utrudnione. Szansa na sukces jest zależna od odległości, której się jest od centrum lasu, czyli Kaguyi:
  • do 5 metrów - wymaga Szybkości minimum 9, by mieć możliwość wydostania się poza zasięg techniki
  • 5 - 15 metrów - wymaga Szybkości minimum 8, by mieć możliwość wydostania się poza zasięg techniki
  • 15 - 35 metrów - wymaga Szybkości minimum 7, by mieć możliwość wydostania się poza zasięg techniki
  • 35 - 40 metrów - wymaga Szybkości minimum 6, by mieć możliwość wydostania się poza zasięg techniki
Powyższe wartości nie są stałe i zależą również od takich czynników jak Refleks przeciwnika, zmęczenie organizmu czy posiadane rany. Ostateczna decyzja zależy więc od MG.

Jednocześnie, użytkownik łączy swoje ciało od pasa w dół z kośćmi i mogąc swobodnie pomiędzy nimi się poruszać w standardowej dla siebie Szybkości. Kaguya zawsze będzie stanowiła centrum lasu, więc, jeśli ta się przemieści o 20 metrów do przodu, to las wraz z nią, jednakże dzieje się to stopniowo - 10 metrów na turę.

Jako że Kaguya tworzy z lasem swoistą symbiozę, ma możliwość wykonywania technik klanowych przy pomocy dowolnego szpikulca wyrastającego z ziemi.

Jutsu może być użyte maksymalnie przez tyle tur, ile wynosi aktualna Wytrzymałość użytkownika. Technika jest też na tyle obciążająca dla organizmu, że musi minąć 5 tur, by móc ponownie jej użyć.

Posiadając Specjalizację w Shikotsumayaku, czas trwania techniki wydłuża się o 1 turę.
Posiadając Atut Regeneracja Zdrowia, użytkownik jest w stanie ponownie użyć jutsu po 3 turach.
Wielki zwój---
Wielki zwój---
Wielki zwój---
Ogólnie zanim ktoś stwierdzi "za wysokie te wymogi do szybkości", to podam hasło: Shunshin no Jutsu.

Jeśli ktoś ma Sranka (a skoro Kaguya używa tej techniki, to najpewniej koło tego poziomu jest) i nie ma Ninjutsu na B, to trochę przypau (sorki, samurajowie i naturalnie ograniczeni bez Ninjutsu). I hej, Kurogane na S tworzą tak twardą stal, że trzeba Siły 9 żeby ją uszkodzić, więc ta szybkość 9 w przypadku pierwszych 5 metrów nie jest aż taką przesadą.
Ostatnio zmieniony 04 paź 2022, 16:00 przez Tora, łącznie zmieniany 13 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Hefajstos
Posty: 1959
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:11
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: Kanoniczne techniki Kaguya, których wcześniej nie chciało mi się zrobić

1. ZBROJA UUUU

Wywal pieczęci(W sensie kumulacje). Ozwojowana, dwa zwoje.

2. Tańczące nasionko

W sumie sie mnie podoba sie, wywal tylko zwój dla głowy klanu i ja będę z tym ok. Niech zwoje będę do zdobycia, wszystkie. Nie widzę powodu by klan posiadał zwój do tej konkretnej techniki.
Prowadzone Wątki:
Senka - Se jest, od roku, gdzieś tam
Shogo - Ale nie odpisuje, pewnie nie odpisze, już nigdy...
Mikan - znowu po Jeleniu, się z Daimyo szlaja
Ichigo - Bo się jej rządzić zachciało
YuYuYu - Jest ich trzech i pewnie coś odpierdolą
Jo X Hom - Czy będzie segz? Czy będą z tego dzieci? Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi...
Midoro - Flying thunder criminal scam
Hikari - Rendez-vous with Yuri (And Bulldog)
Więcej grzechów nie pamiętam.
Awatar użytkownika
Vampiro
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2022, 15:39
Discord: Vampiro#7869
Karta Postaci:

Re: Kanoniczne techniki Kaguya, których wcześniej nie chciało mi się zrobić

Techniczki spoko:

- no ta kumulacja faktycznie niepotrzebna na zbroi;
- SAWARABI NO MA nie powinno mieć blokowanego zwoju dla klanu mym zdaniem (czy tam głowy)
Awatar użytkownika
Kurosawa Shin'ichi
Posty: 140
Rejestracja: 02 lip 2021, 19:32
Ranga: Samurai
Ranga dodatkowa: Żołnierka Nōjō no Kuni
Discord: Pumpkin#1104
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Bank:

Re: Kanoniczne techniki Kaguya, których wcześniej nie chciało mi się zrobić

Porównanie technik-zbroi będacych wspomaganiami.

Kaguya: +4 do wytrzymałości +2 do siły. Specka daje +1 do wytrzymałości +1 do siły. Razem: 6 punktów/8 z specką. +Utility: Najbardziej "niewidzialna" zbroja. +Daje efekt zbroi przed technikami i atakami. +Brak słabości żywiołowych.


Raiton: +3 do szybkości +3 do refleksu. Specjalizacją +2 do siły. Razem: 6 punktów/8 z specką: Utility: Kontra na przewidywanie ruchów, np. Sharingana. Daje efekt zbroi przed technikami i atakami.
Ninjutsu: 4 punkty między 3 atrybuty: Siłę, Szybkość i Refleks. Maksymalnie 3 punkty w statystykę. Specka +2 punkty. Razem: 4 punkty/6 z specką. Utility: Największa dowolność w rozdawaniu, co pomoże dopasować technikę do większej ilości buildów, brak słabości żyłwiołowych(Systemu papier kamień norzyce żywiołów)., możliwość porownego rozdania bonusów co turę. -Nie daje efektu zbroi przed technikami i atakami.
Doton: Częściowe: Siła +1, Wytrzymałość +2. Całe ciało: +2 do Siły i +4 do Wytrzymałości. +1 do Siły i +1 do wytrzymałości od specki. Razem:(Całe ciało) 6 punktów/8 z specką. Utility: Możliwość częściowego użycia, słabość na Raiton możliwa do zlikwidowania uziemieniem. Daje efekt zbroi przed technikami i atakami. -Słabość Raiton
Futon: +3 do refleksu, +2 do szybkości i +1 do siły, ze Specjalizacją dodatkowe +2 do szybkości. Razem: 6 punktów/8 z specką. +Utility: jak skakanie po powietrzu, ofensywna forma Zbroi po dodatkowej misji. Daje efekt zbroi przed technikami i atakami. -Słabość Katon.

Rzucam tym abyście mieli i tu to porównanie.
Ostatnio zmieniony 01 paź 2022, 14:04 przez Kurosawa Shin'ichi, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Kaguya Kaede
Posty: 709
Rejestracja: 02 cze 2021, 22:23
Ranga: Muryō no ninja
Discord: hanialke
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Kanoniczne techniki Kaguya, których wcześniej nie chciało mi się zrobić

@Don @Vampiro - fix'd
Obrazek
Awatar użytkownika
Hefajstos
Posty: 1959
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:11
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: Kanoniczne techniki Kaguya, których wcześniej nie chciało mi się zrobić

Akcept, przenoszę, zamykam.
Prowadzone Wątki:
Senka - Se jest, od roku, gdzieś tam
Shogo - Ale nie odpisuje, pewnie nie odpisze, już nigdy...
Mikan - znowu po Jeleniu, się z Daimyo szlaja
Ichigo - Bo się jej rządzić zachciało
YuYuYu - Jest ich trzech i pewnie coś odpierdolą
Jo X Hom - Czy będzie segz? Czy będą z tego dzieci? Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi...
Midoro - Flying thunder criminal scam
Hikari - Rendez-vous with Yuri (And Bulldog)
Więcej grzechów nie pamiętam.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”