• Ogłoszenia
  •  
    Aktualności fabularne
    Obecna pora roku: Wiosna 164r.

    Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

    30.01.2024 - rozpoczęcie wydarzenia wioskowego w Sakuragakure. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
    29.01.2024 - oficjalne zakończenie eventu Arc II: Pierwsza Konfrontacja. Podsumowanie można znaleźć w aktualnościach fabularnych.
    Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
    Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
    Administracja
    Pingwinek Chaosu
    Główny Administrator
    Norka
    Główna Mistrzyni Fabularna
    Hefajstos
    Główny Moderator Kuźni
    Tora
    Główny Moderator Technik

    W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
    Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
     

[Wprowadzone] Ustalenie regulaminu próśb aby nie wylewało się szambo.

Moderatorzy: Mistrzowie fabularni, Moderatorzy kuźni, Moderatorzy technik, Moderatorzy Kart Postaci

Awatar użytkownika
Kurosawa Shin'ichi
Posty: 140
Rejestracja: 02 lip 2021, 19:32
Ranga: Rōnin
Ranga dodatkowa: Żołnierka Nōjō no Kuni
Discord: Pumpkin#1104
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Techniki:
Bank:

[Wprowadzone] Ustalenie regulaminu próśb aby nie wylewało się szambo.

W tym momencie oczywistym jest, iż wymaganym jest powstanie oficjalnego regulaminu i systematyki działu próśb, toteż proponuję aby taki powstał co by sytuacje jak dzisiejsza, gdzie w podziemnych ukrytych rozmowach okrągłego stołu nie powstawały, nagłe, szkodliwe i nieprzemyślane decyzje doprowadzające do sytuacji z dzisiaj i aby gracze wiedzieli na czym dokładnie stoją i nie byli zmuszeni do zgadywania.


Dla niewtajemniczonych, chodzi o sytuację bezprecedensową jaką jest usunięcie prośby ot tak w kilkuminutowej dyskusji bez nawet zapytania np. osób powiązanych jak by widziały rozwiązanie sytuacji.


Temat głęboko powiązany, list otwarty i temat od poruszenia również tego tematu:
► Pokaż Spoiler
Na kogo skarga: Kadra Administracyjna odpowiedzialna za dział próśb.
Powód skargi: Odebranie zgody.
Data wystąpienia incydentu: 20.09.2022
Dowody w formie linku, screena itp. Obrazek

Wyjaśnienie:

Składam oficjalną skargę na decyzję administracji podjętą tego dnia. Nie, skargą nie jest udzielenie zgody Raiowi - z tym nie mam żadnego problemu, niechaj chłopak próbuje i zdobywa, jeśli zdobędzie brawa dla niego. Moje oburzenie odnosi się do anulowania mojej prośby, co jest całkowitym precedensem i fakt, że Administracja podjęła se taką o decyzję na hop siup i hurra jest co najmniej niepokojący i podkładający w wątpliwość ich zdolność do podejmowania decyzji na rzecz dobra forum, mówiąc to tak by oszczędzić komukolwiek jakichkolwiek wulgaryzmów.

Doprawdy, rozwiązanie tej sprawy w ten właśnie sposób jest najgorszą możliwą opcją i nie wiem jak można było usiąść do rozmowy w kilka osób i podczas tej dyskusji podjąć akurat taką opcję. Na trzeźwo w dodatku! Tym bardziej, iż pojawiła się co najmniej jedna kontrpropozycja, która byłaby znacznie bardziej Fair dla wszystkich stron, których sprawa ta dotyczyła. Ale... po co być sprawiedliwym jak można wykazać się lenistwem czy krótkowzrocznością, ot "byle by sprawa była załatwiona", czy jakakolwiek inną wizję która wówczas przyświecała osobą odpowiedzialnym za podjęcie decyzji. Wybaczcie za dywagacje.

Administracja ma (w mej opinii)dwa słabe argumenty jakie podczas rozmowy padły na forumowym discordzie. Oto pierwszy z nich:

Obrazek

Zgadza się, może być jedno aktywne Nue, tak jak i jest po jednym aktywnym Bijuu. Czy to oznacza, że może być na raz na forum tylko jedna aktywna prośba o próbę zdobycia konkretnego Bijuu? Jeśli tak to... bardzo słaby motyw, który można załatwić na kilka sposobów lepiej. Ot zdecydować gdzie jest ten Bijuu(Co z tego co wiem jest ustalone?) i niech gracze chętni próbują, kto pierwszy ten lepszy. Jako pierwszy z przykładów, mym i zapewne wielu innych zdaniem była by to najlepsza możliwa opcja. Mimo wszystko to gra multiplayer, interakcje między graczami(Nie mówię tu o czystym PVP) powinny być jak najbardziej wskazane. Kilka rozwiązań ogarnięcia tego u Nue:

1. Ot wystarczy potraktować Nue jak takie bijuu i np. postawić gościa znającego sekret nałożenia Gozu Tennō w jakiejś konkretnej lokalizacji czy też kilku mędrców w kilku lokalizacjach i ten kto takiego mędrca znajdzie pierwszy i zdobędzie od niego pieczęć, ten no... ma te wspomaganie.

2. Jeśli nie chcemy tego procesu zrobić w powyższy, to jeszcze prostszy sposób: gracz z prośbą idzie na misje/fabułę gdzie informuje, ze w tym wątku chce znaleźć/spróbować znaleźć Gozu Tennō i no próbuje. Kto pierwszy taką misję zakończy powodzeniem, ten zdobywa Nue.

Obie wersje są proste, nieskomplikowane, jedna jest bardziej ułożona, druga jest bardziej chaotyczna. Ale wiecie co? Obie są bardziej Fair i Logiczne niż podjęta przez grono administracyjne decyzja. Żadna nie olewa nikogo ciepłym moczem(A tak się właśnie poczułam). Łał, czyli coś czego administracja nie powinna robić. Dodatkowy plus!

A teraz drugi argument:

Obrazek

Owszem, zgadza się patrząc na daty, miałam rok. Ale większość administracji forum wie, co się stało podczas eventu z moją postacią posiadającą zgodę. Jeśli nie to przypomnę:

Obrazek

Ot, postać miała raczej zajęty ten czas fabularnymi wadami(Które same w sobie są spoko i nie mam żadnych wontów do MG za fabułkę, bo ta jest gicik) Ale jak widać, raczej ciężko iść w takim stanie na jakiekolwiek misje, tym bardziej, że sama Kage nakłaniała ją do odpoczynku i zostania wiosce(Ponownie, zero problemów z prowadzoną fabułą). Ot, fabularnie nie było szansy aby Mikan podjeła się próby spróbowania w ogóle iść po Nue, tym bardziej, że nie gram OOC, co się chyba powinno cenić? I odkrywałam MIkan tak jak wedle charakteru i poprzednich działań logicznie by się zachowała. Mechaniczne, nie fabularne karanie mnie za "dobre"(To już indywidualna ocena) odgrywanie postaci to no bardzo nie uprzejmy ruch.

Jasne, nie jestem najbradziej aktywnie piszącą osobą na forum, jasne wątek z ciążą, ranami itp. mógł pójść szybciej gdybym odpisywała częściej i z biczem goniła też zapracowanego jelenia aby odpisywał jak najszybciej. Ale jak każdy wie raczej - mi nigdy na szybkim tempie gry nie zależało, ot zawsze żyłam w przeświadczeniu, ze jak ktos inny po tą samą prośbę się zgłosi, to cóż... wtedy będę musiała przyspieszyć by spróbować wyścig wygrać. Przez całą moją historię pbfów w życiu bym nie pomyślała, żę ludzie których znam od lat i którzy na pbfach zjadali zęby podjęli by najmniej fair i logiczną decyzję jaką jest anulowanie prośby komukolwiek, poza np. karą za łamanie regulaminu forum. Przez myśl mi taka idea nie przeszła

Już całkowicie poza tym akapitem pomijając, kwestie tego, że przez cały czas istnienia forum pomagam w jego funkcjonowaniu, jako mod kp/kuźni i pomagam też na drogach propozycji. I podziękowanie aktywnej osobie anulowaniem prośby to naprawdę chamski ruch. Choć byłby on równie okropny i niesprawiedliwy w przypadku gdyby chodziło o gracza, który się na takie sposoby nie udziela. Ot, sam czyn w swej podstawie jest okropny, nie tylko nie sprawiedliwy a wręcz..... powiedzmy grubowaty.

To tyle z mej strony.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2022, 9:21 przez Jelonek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Cerberus
Posty: 229
Rejestracja: 28 kwie 2021, 14:53
Discord: lamozaur
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: Ustalenie regulaminu próśb aby nie wylewało się szambo.

Osobiście widzę problem z zaproponowanymi tutaj rozwiązaniami. Szczególnie, że nie jestem fanem - wyścigu szczurów - ale może twoja odpowiedź da mi do myślenia.

Dlaczego jestem na NIE dla wyścigu szczurów:
  • Wątek wątkowi nierówny, może iść różnym tempem w zależności od aktywności gracza jak i MG.
  • To może doprowadzić do sytuacji kiedy powstaje tak duża przestrzeń czasowa między tymi wątkami, że ciężko będzie to jakoś sprawiedliwie zrównać i ocenić kto ostatecznie ma to zdobyć.
  • Zmarnowanie czasu poświęconego na zdobycie - X - osoby, która przegra w takim wyścigu.
W rozmowie na innym medium padło, żeby osoba A i osoba B trafiały do jednego wątku kiedy mają zdobyć rzecz, która jest ograniczona w ilości sztuk JEDNEJ.
Co w sytuacji kiedy:
Osoba A pisała wolniej dużo wolniej, ale w tym momencie ma szukany przedmiot już praktycznie w rękach (pójdźmy drastycznie - niech celem tego wątku było zjedzenie serca demona by zdobyć jego moce, albo po prostu potraktujmy to jako przysmak kulinarny - ostatni w tym milenium).
W tym momencie osoba B, której odpisy szły w bardziej dynamicznym tempie dogoniła osobę A i zostaje wrzucona do tematu (dziwnym sposobem) z innym MG gdzie juz zaczyna ją obowiazywac inna kolejka, bo teraz poza MG czeka też na osobę A. Jedyne co moze zrobic, to patrzec jak osoba A zjada owe serce i technicznie nie ma tu nic do gadania.

Co w takiej sytuacji?

Moja propozycja.
Dać limit czasowy i to dużo krótszy niż XX miesięcy. Niech po PRZYKŁADOWO 3 miesiącach prośba wygasa, jednak osoba która miała już wcześniej tą prośbę może ją przedłużyć - jest to ponownie rozpatrywane przez administrację pod kątem tego, czy gracz faktycznie poczynił jakiekolwiek kroki w kierunku zdobycia celu prośby. - To taki prosty szkic. By nie blokować rzeczy na zbyt długo.
Awatar użytkownika
Chinoike Rai
Posty: 191
Rejestracja: 09 lut 2022, 15:14
Ranga: Muryō no ninja
Ranga dodatkowa: Rai
Discord: vR4Y#1635
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: Ustalenie regulaminu próśb aby nie wylewało się szambo.

Na wstępie powiem, że popieram rozwiązanie, które dał Lav.

Z tym, że jest to też bardzo mocno konfliktowa opcja, ale chyba bardziej rozsądna. A dlaczego konfliktowa? Bo załóżmy, że którakolwiek z osób dajmy na to dostanie nagłą nieobeckę z powodu jakiegoś ważnego powodu, a nie dosłownie błahego, a ma już np. połowę skończonej według MG fabuły względem danego wspomagania. I co wtedy ma taka osoba zrobić, skoro nagle też stanie się pokrzywdzona? W obu przypadkach wtedy druga osoba dostaje więcej czasu i znowu powstaje wyścig szczurów, który jest jeszcze bardziej krzywdzący dla którejkolwiek stron.

Dodatkowo istnieje fakt, że przedłużenie dla pierwszej osoby czasu po jakimś czasie też może być niefair przez to dla kogoś innego. Więc ciężko jest znaleźć złoty środek w tym rozwiązaniu, gdzie po prostu wszyscy cierpią.

Wszyscy też dobrze wiemy, że na forum mogą powstać bańki czasowe, przez co jak wspomniał Lav, mogą powstać konflikty związane z czasem i dochodzimy do momentu, gdzie ludzie nadal mają problemy ze sobą i przez to może powstać zgrzyt.

Więc jeśli ktoś nie mógł zdobyć danego wspomagania, które jest tylko w liczbie jeden to niestety nie można winić innych, że będą czekać może rok, może półtorej a może i dlużej, bo ktoś może mieć ciągle jakiś problem ze zdobyciem go, gdyż wtedy osoby, które nawet mogą mieć zasługi na forum też mają z tym problem, bo komuś coś wypada fabularnie, a jednak bańki czasowe istnieją. Więc... Żeby dojść do ogólnego konsensusu to należałoby rozważyć Cerberusowe "Co w takiej sytuacji?" i dodatkowo szukać rozwiązania lub kontrrozwiązania wokół jego pomysłu.
Awatar użytkownika
Kaguya Kaede
Posty: 711
Rejestracja: 02 cze 2021, 22:23
Ranga: Genin
Discord: hanialke
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Ustalenie regulaminu próśb aby nie wylewało się szambo.

W kwestii jeszcze samego postu skargi Aff.

To co mi się nie spodobało, to w jaki sposób zostało to zakomunikowane. Zamiast napisać na PW do Aff, zanim poszedł oficjalny akcept dla Raia, z wytłumaczeniem "widzisz, wygląda to tak i tak, że minęło dużo czasu i sorki, ale chcemy mu dać szansę", to wyszło to całkiem przypadkiem w trakcie rozmowy na disco sakury i wyglądało to mniej więcej w ten sposób:
Arin: To Mikan nie idzie już po Nue?
Aff: Idzie, ale jeśli Rai zdobędzie pierwszy to bywa.
Don: Dziunia, ale wiesz, że to tak nie działa i Twoja prośba właśnie zrobiła brr?
Gdyby to zostało zakomunikowane w inny sposób, to może cała sprawa odbiłaby się mniejszą czkawką, ale to tylko moje domniemania.

Domyślam się, że administracja mogła wychodzić z przekonania, że to jest oczywiste, ale sytuacja, która wyniknęła, pokazuje, że nie i właśnie dlatego potrzebny jest regulamin próśb.

Ogólnie, problem z unikatami jest taki, że są jedyne - jeżeli chodzi o techniki, to nawet jeżeli wszystkie zwoje są zajęte, to zawsze można poprosić o jakąś fabułę z nauczycielem, który nas jej nauczy. Jest sposób na rozwiązanie problemu pt. "brak zwoju".

Jeśli chodzi zaś o rzeczy, które są jedne, jedyne... no to można robić swoisty wyścig i walkę w kisielu o pokemona, tylko wtedy... w sumie nagrodę dostaje gracz, który szybciej pisze, ma bardziej aktywnego MG, a każdy ma swoje tempo i zdecydowanie nie powinno się kogoś karać za to, że pisze np. post na trzy dni, a nie na dzień.

Ja bym zmodyfikowała propozycję Lamy na zasadzie: Masz 3 miesiące, by zacząć fabułę / misję w kierunku zdobycia danej rzeczy, jeśli tego nie zrobisz w terminie prośba przepada.

I wtedy, taki gracz co pisze nieco wolniej, ale zaczął już misję w kierunku tego unikatu, ma go zarezerwowanego do czasu zakończenia fabuły poświęconej zdobycia tej rzeczy. Bo ogólnie większość rzeczy to mimo wszystko misje rangi S, gdzie taka średnia to 40 postów na osobę i nawet gdyby każdy pisał posta raz na 48h (gracz i MG), to tych 3 miesięcy na tę misję mogłoby by braknąć, a trochę głupio byłoby anulować prośbę komuś, kto jest w połowie wykonywania misji na daną rzecz.

EDIT: Żeby jednak uniknąć sytuacji, że ktoś trzyma też prośbę zbyt długo, w takiej fabule na prośbę należałoby się trzymać właśnie zasady "72h od odpisu MG". Dwa ostrzeżenia, jeśli gracz nie odpisze w terminie bez wyraźnego powodu (wiadomo, że życie irl się zdarza i czasem może coś wypaść), za trzecim razem fabuła kończy się niepowodzeniem i prośba jest anulowana.
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2022, 15:58 przez Kaguya Kaede, łącznie zmieniany 8 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jelonek
Posty: 1145
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:38
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:

Re: Ustalenie regulaminu próśb aby nie wylewało się szambo.

Hello hello, przychodzę się wypowiedzieć o/

Tylko w ramach samego siebie, a nie znowu całej administracji, bo inni mogą tam trochę inaczej uważać czy dla nich ważniejsze są jakieś inne powody etc. Także tutaj będzie tylko mój powód dlaczego tak, a nie inaczej ;3

Co do postka Affci:

Kwestia numer jeden thou, co do tego "oficjalnego regulaminu i systematyki działu próśb". Można by coś takiego zrobić jeżeli chcecie. Nie mamy tam wiele do zawarcia na pewno, ale można. Aby każdy był pewien, że prośby to są swoiste "rezerwacje", bo wychodzi że nie każdy wie. I że takie prośby można utracić z powodów X i Y. Wrzuci się taki regulamin zwyczajnie w temat z prośbami i powinno być dobrze. Chociaż wydaje mi się że fakt, że prośbę można graczowi odebrać był znany praktycznie od początku, a przynajmniej nie przypominam sobie aby ktoś kiedykolwiek powiedział że nie można. Dajemy, to możemy i odebrać, jak uznamy to za stosowne.

Co do samych "podziemnych, ukrytych rozmów okrągłego stołu". No. Admini gdzieś muszą jakieś decyzje w sprawach ustalać, prawda? Nie była to też jakaś decyzja sekundowa, gdzie każdy rzucił z uśmiechem na twarzy, tak sobie "yay, pewnie, wyjebmy tą prośbę, hurraa!" i zaczęliśmy sobie bić brawa. Zwyczajnie, była to normalnie podjęta decyzja przez osoby... no... decyzyjne. Nie mamy tutaj pełnej demokracji, gdzie decyzje podejmujemy w zależności od głosowania na jakie odpowie większość graczy. Generalnie też dam tak bonusowo znać, że pisanie mimo wszystko jadem nie jest najbardziej przekonujące. A go widać w tamtej skardze przytoczonej. Just saying.

Co do samego powodu anulowania, to właściwie tak jak Lama powiedział, sam też nie jestem fanem wyścigów szczurów. Najzwyczajniej w świecie nie uważam, że jeżeli po coś złożyliśmy prośbę to powinniśmy teraz zapieprzać 20 postów dziennie, aby nikt nam jej nie zabrał. Uważam, że jeżeli już ktoś tą zgodę otrzymał to powinien móc chociaż pograć bardziej na spokojnie i ją zdobyć. Czy to na pierwszej swojej misji po prośbie, czy to na kolejnej.
Jedynie takie coś bym widział, jeżeli faktycznie dwie osoby są w tym samym wątku i kto się lepiej spisze na misji, ten otrzyma wynagrodzenie. Z czego dalej jest to kinda dickmove, no bo po co wtedy ta druga osoba się tak starała? Jedna kwestia to niepowodzenie w czymś, co możemy jeszcze zdobyć, trochę inna w czymś co już mamy zablokowane. Pewnie, komuś może to wszystko pasować, różne są gusta. Ja osobiście jednak nie jestem za promowaniem takiego stylu gry.

Też, co do tego że fabuła zablokowała Ci możliwość zdobycia prośby. Niejako tak. Wiadomo, jakby robiło się posty w szybszym tempie, to nawet ona nie do końca by zablokowała. Zresztą, dalej można zawsze poprosić o wplecenie tego Nue jakoś w wątek i pewnie coś dałoby się wykombinować mimo wszystko. Tylko według mnie, jako GMF jest tutaj jedna istotna kwestia. Fabuła jest ważniejsza. I osobiście, jeżeli fabuła przeszkadza mi w zdobyciu czegoś czego pragnę? Jeżeli oberwałem tak w twarz, że teraz będę się zbierał przez rok? To no, nie zdziwiłbym się, gdyby taka prośba faktycznie przepadła - zwyczajnie dlatego, że moja postać nie jest w stanie po nią pójść. To trochę tak jakby jako początkujący gracz poprosił o Hiraishina, ale nie był kompletnie w stanie udać się na misje u niego. Pewnie, mój przykład tutaj to skrajność, ale imo działa to na takie samej zasadzie. Już tak mamy wygodę pod względem, że kolejna misja jaką robimy nie musi być stricte po tą prośbę, a jej zakończenie niepowodzeniem nie anuluje nam prośby.

Także no dobra, nie wyszło. Tak, przekazanie informacji że ta prośba wylatuje nie było najlepsze, z tym się zgadzam i można było je lepiej załatwić bo wyszło chaotycznie, a oryginalnie nie miało tak wyjść. Ale jak Raiowi np. nie wyjdzie, to nic Cię nie blokuje przed ponownym złożeniem prośby.

Propka Cerbera i potem Norki:

Generalnie, no można.

Można dać np. "Po 6 miesiącach prośba wygasa, jeżeli gracz nie zaczął nic w jej kierunku poczynać. Również, w przypadku kiedy gracz ten nawet zaczął już wątek po daną prośbę, ale odpisuje w wolnym tempie i blokuje innym graczom zdobycie czegoś czego pragną, administracja może odebrać pozwolenie na taką prośbę. Oczywiście, prośbę można złożyć ponownie, a zależnie od sytuacji, administracja może ponownie dać pozwolenie lub nie."

Tylko też nawet istotne pytanie, czy jest sens w tym? W wielu przypadkach, prośby się ze sobą nie gryzą. A no, wiemy jakie u nas tempo jest rozgrywki. Nie wiem czy chcemy teraz żeby każdy zaraz musiał odnawiać swoją prośbę, na którą to nikt nawet nie jest chętny. Czy nie lepiej byłoby już coś w stylu.

"Prośby nie są stałe. Im dłużej gracz zwleka z działaniem w jej kierunku, tym większa szansa jest na jej utratę. Zagrożenie to występuje głównie w przypadku rzeczy ograniczonych ilościowo (ale nie tylko), jakie faktycznie "blokujemy" takim zachowaniem, a gdzie wiemy że są inni gracze chętni na to o co poprosiliśmy. Dotyczy się to np. Bijuu czy Unikatów. Zakłada się, że jednak w trakcie wątku po daną rzecz nie odbieramy tej prośby, chyba że jest on prowadzony w bardzo wolnym tempie."
Wcielenie Jelenia
Moderator Fabularny | Moderator Techniczny | Miły człek jakiego można pytać o rzeczy i pomoc | Hidden Admin
Prowadzone wątki 6/4 [aktywne wątki]
  • Za tym co odległe - Kamaboko Gonpachiro, Sabataya Shuten & Mirai Akane
  • Tam gdzie bogowie poprowadzą... - Kaguya Kaede
  • Bliźniacze zabawy - Kasane Mitsuki & Kasane Kirara
  • Ranny ptaszek - Uzumaki Chiyo & Fuuka
  • Gorycz zemsty - Inuzuka Nana
  • The Inquisitor's Journey - Ichijou Michiru
Awatar użytkownika
Katagiri Kayo
Posty: 250
Rejestracja: 12 gru 2021, 17:11
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:

Re: Ustalenie regulaminu próśb aby nie wylewało się szambo.

Jako że to temat z propozycjami to również się wypowiem i podrzucę swoją propozycję, która — zastrzegam — moim zdaniem rozwiązuje wszelakie problemy związane z prośbami.

Propozycja:
  • Jedna konkretna osoba powinna pilnować tych próśb
  • Notować, o co kto i kiedy prosił, jeśli udzielono mu zgody
  • Zgoda = Rezerwacja
  • Zgoda na wszystkie rodzaje zdobycznych rzeczy jest limitowana czasowo - 3/4 miesiące, by się po to udać. (6 miesięcy to naprawdę długo. 3 miesiące to wystarczająco dużo czasu, by zrobić coś w kierunku realizacji prośby)
    Jeśli do tego czasu gracz nie zaczął wątku ze swojej winy (czyli grał co innego, miał jakieś kary na postaci związane z misjami i tak dalej) to wtedy zgoda przepada, a przedmiot jest do wzięcia ponownie przez kogoś innego i powinien być tego świadomy.
  • Jeśli przed upływem terminu gracz sobie po to pójdzie, to nie ma żadnego problemu.
  • Z prośby można zrezygnować jeśli się chce, przed upływem czasu.
  • Limit jednocześnie złożonych próśb o rzeczy "limitowane i ograniczone ilościowo" - uważam, że nie powinno się rezerwować więcej niż jednej rzeczy w tym samym czasie. (to jest po prostu fair)
Jakie problemy to rozwiązuje?
  • Gracz wie, na czym stoi i wedle jakich reguł funkcjonują prośby
  • Gracz zdaje sobie sprawę, że nie powinien prosić o rzeczy "na zaś" tylko w chwili gdy może po daną rzecz pójść lub w okolicy tego czasu
  • Gracz nie może zablokować przedmiotu/wspomagacza/paktu na wieczność, bo jeśli nic nie robi w tym kierunku = nie zależy mu na tym, prosta sprawa.
  • Nie doprowadza do konfliktu interesów graczy, którzy chcą zdobyć to samo, zwłaszcza jeśli jeden przedmiot jest limitowany jako 1 egzemplarz.
  • Nie sprawia trudności mg ani nie gloryfikuje pvp pomiędzy graczami.
  • Nie ma wyścigu szczurów, że ktoś gra szybko lub wolno — poszedł na te misje/przygodę po tem przedmiot to i niech rok ją robi jeśli tak chce.
TL:DR gracze są traktowani równo, każdy wie, na czym stoi i czego się spodziewać oraz jak podchodzić do próśb.
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2022, 16:39 przez Katagiri Kayo, łącznie zmieniany 2 razy.
► Pokaż Spoiler | Sens Bushido odnajduje w śmierci
Prowadzone misje 7/4
Misja CPatrol - Kurosawa Shin'ichi
Awatar użytkownika
Pomarańcz
Posty: 231
Rejestracja: 02 lut 2022, 14:11
Ranga dodatkowa: Mod KP/Transferów, mod Kuźni.
Discord: Pumpkin#1104
Karta Postaci:

Re: Ustalenie regulaminu próśb aby nie wylewało się szambo.

Nie odpowiem na wszystko na raz bo jestem w trakcie ogarniania rzeczy na mieście, także Lamo poczekaj do późnego wieczora na swoją odpowiedź. W tym poście chce poruszyć jedną kwestię.

To, że dotychczas takiego regulaminu nie było to już błąd po stronie administracji i zespołu zakładającego forum.

Okazuje się, że w tym temacie nic pewnego nie było. Zapewne nie jestem jedyną osobą, która przez cały okres istnienia forum(a nawet przed jego powstaniem) odbierałam prośby jedynie jako pozyskanie szansy/próby na zdobycie. To że ktokolwiek patrzył na to jak na "zaklepywanie" było dla mnie szokiem a usłyszałam to pora raz pierwszy ever nawet nie od administracji a od Cerbera. I mam takie wielkie "why". Czemu miało by to tak zaborczo działać? To jak ktoś spróbuje się połasic na jakieś popularne Bijuu to już nikt inny nie może nawet poprosić/spróbować przez X czasu bo ktoś inny to "polizał"? Bo polizane zaklepane? Co to, podstawówka?

Zatrzymujac się przy regulaminie, jego brak oznacza, że:

1. Nie miałam pojęcia o tym jest jest to nawet "zaklepywanie" a nie normalna prośba o próbę zdobycia.

2. Nie wiedziałam czy i jeśli tak jaki mam limit czasowy, wierząc w toż że no w każdej chwili może ktoś też poprosić, ale wtedy normalnie po ludzku zadziała to jak wszędzie, że rywalizujemy i no "kto zdobędzie ten zdobędzie l."

3. W tym momencie Administracja każe kogoś w tym wypadku mnie, nie za regulamin, wedle istniejących zasad a z własnego widzimi mi się.

Brak klarowności to zwyczajnie niedopatrzenie kadry zarządzającej, która jeśli chce egzekwować jakąś zasadę to wpierw powinna ją oficjalnie stworzyć i ogłosić. Nie zdecydowac na jednym posiedzeniu i kilka minut później poinformować gracza o ich nowej super hiper ideii. Gdyby regulamin istniałz gdybym wiedziała w jaki słaby sposób to działa to ugadala bym się już dawno z Jelonkiem by jakoś wpłat wątek osoby z sekretem nue do fabuły o relacjach dyplomatycznych na arenie narodowej. Pewnie bym mu nawet marudziła, "hur dur post u mnie dawaj" bo już, już już! A nie w cywilizowany sposób czekała bo wiem, że chłopak ma i tak za dużo na głowie a to tylko hobby.

Podsumowując z mego punktu widzenia, wina za tą sytuację, brak klarowności w ich niepisanych zasadach pt. "domyśl się człowieku" leży po stronie administracji, która wpierw nie dopatrzyła tego a w momencie jak obudzili się z ręką w nocniku bo pierwsza taka sytuacja, to w jeden wieczór w swym ciasnym gronie decyzję podjęli, zasadę stworzyli (dalej nie zapisaną nigdzie) i zadowoleni, bo kto by się przejmował i najlepiej to o sprawie zapomnieć jak najszybciej... Zdecydowanie nie tak to powinno wyglądać.
Awatar użytkownika
Pomarańcz
Posty: 231
Rejestracja: 02 lut 2022, 14:11
Ranga dodatkowa: Mod KP/Transferów, mod Kuźni.
Discord: Pumpkin#1104
Karta Postaci:

Ustalenie czym w ogóle są prośby.

1. Cerberus.

Opisana sytuacja jest... no bardzo specyficzna i mała szansa aby akurat w taki sposób miała się odbyć, ale okej - niech będzie. Co wówczas miało by mieć miejsce? Ot, kto pierwszy dane coś zdobył ten to ma. Tyle. Bez większych filozofii.

Sztywne blokowanie jakiejś techniki/demona/wspomagania/itemku bo ktoś inny sobie to "zaklepał" na jakikolwiek czas jest w mej opinii strasznie słabe.

2. I tu przechodzę do głównego tematu, związanego z prośbą w tym poscie. Prócz regulaminu, brakuje kluczowej rzeczy, otóż nie ma na forum nigdzie informacji czym są prośby oraz tego jak działają.

Całe te nagle objawione "zaklepywanie" nie istnieje. Nie istnieje tak naprawdę nic. Chyba, że bawią się w Mortowe "To ja jestem regulaminem" i oczekiwane jest aby gracze czytali administracji w myślach. Więc do momentu nagłej decyzji administracji w ich niewidzialnym stole, moje podejście, że "No to normalne, że kilka osób może rywalizować o jedną rzecz w prośbie, prośba to tylko zgoda na próbę zdobycia" jak i opcja z "zaklepywaniem" były tak samo prawdziwe jak i nieprawdziwe wedle tego co mamy na forum. Ot to wszystko były domysły różnych osób a administracja miała najwyraźniej takie a nie inne domysły/niewypowiedziane nigdy wyobrażenia. Ważne jest aby faktycznie jako forum określić CZYM są prośby i jak działają w powstającym regulaminie.


Kwestia mej osóbki:


Związku z tym, jako osoba poszkodowana(Prośba odebrana, gdyż inny gracz zgłosił się po tą samą rzecz) przez administrację wedle nie istniejących w tym momencie zasad o których.... nie miałam jak wiedzieć, skoro nic na forum nie mówi jak prośby działają a jak kilkukrotnie przez ten rok pisałam/rozmawiałam z administracją i graczami, że spoko jeśli ktoś inny się po to zgłosi i ot po prostu będziemy rywalizować. To wówczas nikt nie wyprowadzał mnie z błędu. Głównie dlatego, że zapewne nikt nawet nie wiedział, że jest to "zaklepywanie" a nie "pozwolenie na próbę zdobycia"(Tu próba dedukcji), ba rozmawiałam o tym z Hefajstosem tego samego dnia i on sam nic przed decyzją nie powiedział nic, że prośba to "zaklepywanie". Nikt nigdy mi nie wspomniał, że w jakikolwiek sposób "blokuję" próbę zdobycia czegoś komukolwiek. Być może, tak sie domyślam, głównym powodem ma być ten czas jaki minął od złożenia i akceptacji prośby(Przypominam, że oficjalnie żaden time-limit nie istnieje na dzień dzisiejszy) oraz brak podjęcia próby zdobycia.

Podsumowanie samych wydarzeń u Mikan:

Jak wiadomo/nie wiadomo, poszła sobie na event S, tam dostała (sprawiedliwe) wady i... ciążę. Stuff happen okey?

Oto co Mikan robiła dalej.

1. Prócz wad osłabiającej jej zdolności(możliwość używania max technik C a i to niezalecane) - Spoko, konsekwencje czynów. Fabuła najsik.
2. Potem kilka mieszków poszło na rekonwalescencje, spotkanie z innym graczem(Gdzie był afk-blok, bo gracz chwilowo przestał pisać i temat po czasie opuścilłam bez postka) - Spoko bywa.
3. Fabułka z Kage gdzie Mikan nie mogła opuścić wioski.
4. Postępująca ciąża, która no... sprawia, że raczej fabularnie nikt nie poszedł by szukać niebezpieczeństwa w takim stanie.
5. Jak fabuła postąpiła, to Mikan ruszyła na misyjkę dyplomatyczną A - czyli takiej gdzie próba zdobycia Gozu Tennō może się pojawić. Czyt. Obecnie jestem na takiej misji, więc teoretycznie ta próba zdobycia jest i... trwa? Choć to już zależy od MG prowadzącego misję(Jeleń).

Dowód:
Obrazek

Więc no, było skupienie na fabule, która nie bardzo dawała miejsce by Nue ruszyć, taka opcja pojawiła się... teraz. No ale okej - oczywistym i nieukrywanym jest fakt, ze zarówno ja(w sumie głównie ja) jak i MG z tym całym wątkiem się nie spieszyliśmy, posty nie były częste ale przez cały ten czas byłam na forum aktywna i parneło to do przodu. Dlaczego się nie spieszyłam? Well, Im lazy. Ale również nie spieszyłam się, nie parłam na chama do przodu, nie grałam OOC i nie stałam z biczem nad Mg bo nie wiedziałam o potrzebie spieszenia się? Bo... no zerknijcie powyżej czy też na sam tytuł, czyli: Brak zasad/informacji/czegokolwiek nawet poza oficjalnymi rozmowami na forko do momentu nagłej decyzji administracji, która jest pierwszą taką sytuacją na forum? Gdybym wiedziała, że tak to działa, że to "zaklepanie" a nie "zgoda na próbę zdobycia" oraz, że w momencie jak ktos inny o to poprosi to stracę prośbę, bo... nigdzie nic o tym nie światczyło/mówiło?

Związku z tym wszystkim, czuję się bardzo nie fair potraktowana przez administrację i oczekuję zadośćuczynienia/refleksji nad tym wszystkim. Preferowanie w cofnięciu odebrania prośby a minimalnie w formie oficjalnego "Przepraszamy za zaistniała sytuację" od Administracji, która tak nagle podjęła taką a nie inną, nie popartą niczym na forum czy też bez ostrzeżenia surową "karę".

-Af.
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2022, 21:15 przez Pomarańcz, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2744
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Ustalenie regulaminu próśb aby nie wylewało się szambo.

Słowem wstępu:
Będę czytał posty po kolei, bo wcześniej nie miałem okazji zapoznać się z całym tematem. Możliwe więc, że część kwestii powiedział już jeden z moich przedmówców, a ze względu na dość rozległą ilość tekstu mogę nie być zwyczajnie w stanie zaktualizować i przeredagować całości, by jedna wiadomość odniosła się do np. trzech innych postów, które są gdzieś dalej. Jednak postaram się przechodzić punkt po punkcie to co widzę, więc mam nadzieję, że będzie to zrozumiałe.

I tak pierwsze co muszę zacząć to... nazwa tematu. Rozumiem, że całość pisana w emocjach, jednak obecnie to nawet nie zachęca by zajrzeć i przeczytać. Nic nie szkodziło napisać całość i zwyczajnie "przespać się z problemem", by następnego dnia na bardziej świeży umysł przysiąść i sprawdzić czy jad, o którym wspomina Jeleń za bardzo nie przesiąka czy to nazwy, czy to samej wiadomości.

I w sumie tak jak Jeleń - wypowiadam się tylko w swoim imieniu, nie całego grona administracyjnego.

Zaczynajmy więc.
Co do regulaminu i wyjaśnienia czym są prośby:
Jak najbardziej jestem za. Ta sytuacja jasno pokazała, że założenie, że wszyscy tak samo rozumiemy ten temat była błędna i na pewno się przyda, by nie było takich sytuacji więcej. Poniżej moja propozycja tego, jak ten temat powinien wyglądać po zmianach.
Prośby do Administracji
Opis tematu
Tutaj należy zgłaszać wszelkie prośby skierowane do administracji, które nie pasują do innych kategorii bądź tematów. Są to między innymi prośby o zwoje czy wspomagania. Ogólnie, jeśli chce się o coś prosić - to tu jest to miejsce. Warto też takie prośby argumentować, wskazując czemu np. mielibyśmy obniżyć wymagania, by coś zdobyć. Taką argumentacją mogą też być PB, które zarobiliśmy działając na rzecz forum. Jeśli jest się aktualnie na misji/fabule prośba obowiązuje dopiero od następnej misji/fabuły. W danej chwili można mieć tylko 1 aktywną prośbę.
Wzór prośby

Kod: Zaznacz cały

[b]O co prośba:[/b]
[b]Argumentacja:[/b]
Trochę o prośbach i zasadach, jakie w nich panują
  1. W danej chwili może być aktywna tylko jedna prośba.
  2. Prośba może dotyczyć czegokolwiek. Nie musi to być tylko zwój czy wspomaganie. Może to być np. prośba o zdobycie atutu, zdjęcie bana, redukcję wymagań do jakiejś rzeczy, czy też prośba o biegłość, nawet taką, która jeszcze nie istnieje, ale gracz ma na nią pomysł. Tak długo, póki dotyczy to forum i nie łamie regulaminu - możliwe jest złożenie o to prośby.
  3. Administracja może wymagać spełnienia dodatkowych wymagań by udzielić zgody na daną prośbę. Takim wymogiem może być np. wydatek PB.
    • Nie istnieje coś takiego jak cennik próśb. Zależnie od zaangażowania graczy w fabułę oraz pracę na rzecz forum ta sama prośba może (acz nie musi) mieć różne koszta.
    • Można natomiast śmiało założyć, że jeżeli na coś poszła już zgoda, to inny gracz może także ją złożyć i liczyć na rozpatrzenie, choć może otrzymać inne wymagania od wcześniejszego gracza. Punkt ten nie dotyczy rzeczy ograniczonych ilościowo.
  4. Zaakceptowana prośba na rzeczy limitowane, jak np. Bijū, Unikaty czy Zwoje jest traktowana jako rezerwacja tych przedmiotów.
    • Wyjątkiem jest sytuacja, gdzie kilku graczy zgadza się na posiadanie tej samej prośby o unikat i posiadanie swego rodzaju "wyścigu" po jego zdobycie. Każdy gracz musi jednak wyrazić na to zgodę.
    • Niektóre rzeczy, jak np. zwoje, mają alternatywną możliwość zdobycia. I tak jak np. gdy wszystkie zwoje są zajęte, gracz może poprosić o fabułę po samą technikę. Takie przypadki są szczegółowo opisane w odpowiednich miejscach.
  5. Administracja może anulować prośbę gracza, nawet po jej zaakceptowaniu. Może to nastąpić w wyniku długiego czasu nie przystępowania do wątku, mającego zrealizować prośbę bądź w wyniku złamania regulaminu jako rodzaj kary.
    • Przyjmuje się, że trzy miesiące braku podejścia do wykonania prośby uprawniają Administrację do anulowania prośby. Chodzi o sam czas rozpoczęcia wątku, a nie jego zakończenie.
    • W przypadku, gdy wątek się przedłuża z winy gracza, Administracja może zdecydować także o anulowaniu prośby w trakcie trwania wątku.
Kwestia bezprecedensowej sytuacji:
Takie sytuacje mogą i będą występować, gdy chociażby chcemy wprowadzić coś nowego. Zwróć uwagę, że w tym poście swoje prośby mają anulowane także i inni gracze. Punkt ten jednak rodzi u mnie jedno pytanie, na które chciałbym uzyskać odpowiedź:
1. Kogo z Administracji pytałaś o czas dyskusji dotyczący kwestii anulowania Twojej prośby?

Skarga:
Zacznijmy od pierwszego akapitu (wykluczając "wyjaśnienie"), to powielę swoje pytanie:
1. Kogo z Administracji pytałaś o czas dyskusji dotyczący kwestii anulowania Twojej prośby?
Mam niestety podejrzenie, że nikogo, co znaczy, że Twoje obawy dotyczące zdolności podejmowania decyzji przez grono administratorskie jest zwyczajnie w danej chwili zaślepione przez emocje, które Tobą targają.

Co do tego, że jest to najgorsze możliwe rozwiązanie - nie zgadzam się. W mojej opinii kontrpropozycja, tj. wyścig po nagrodę jest jeszcze bardziej nie fair i niesprawiedliwy, a na dodatek powoduje kilka problemów. Może nie takich, których nie da się rozwiązać, jednak są to kwestie, które w mojej opinii mogą wpłynąć chociażby na jakość fabuły danego gracza. Opiszę to wszystko dokładniej trochę niżej, bo wydaje mi się, że tak będzie lepiej, aniżeli miałoby zaginąć pośrodku jednego "podpunktu". Prosiłbym też byś opanowała niestety jad, który zajął prawie połowę tego akapitu i na pewno w żaden sposób mnie nie przekonał, a nawet trochę zniechęcił do czytania dalej. Ale cóż, to mój obowiązek, więc to robię.

Odpowiedź na pierwszy argument jest taka, że w mojej opinii i w momencie podejmowania tamtej decyzji uważałem, że tak - na rzecz ograniczoną ilościowo może być tylko jedna aktywna prośba, gdzie jedyny wyjątek jest taki, że kilku graczy się o na to zgodzi.

Posiadanie lokalizacji owszem jest jakimś rodzajem rozwiązania. Wciąż powoduje to swego rodzaju wyścig, co jak już Lav napisał w swoim pierwszym poście (jeśli dobrze kojarzę na moment pisania tego akapitu), tworzy inne problemy. Ja też opiszę je dokładniej później, w oddzielnym punkcie, so stay tuned.

W kwestii wyścigu, który jest tak naprawdę propozycją numer dwa - problemy są dokładnie takie same, jak opiszę trochę niżej. Po prostu... please read on.

Niestety, nie zgadzam się, że są one skomplikowane, gdyż rodzą w mojej opinii chociażby kilka błędów, a także mogą spowodować zwyczajne kłopoty czy odczucie niesprawiedliwości w stronach takiego "wyścigu". Bo obie są w mojej opinii wyścigiem - czy to w jednym wątku, czy w dwóch różnych. I choć współczuję odczucia, jakie Ci towarzyszyło, bo nie powinno takie być, tak ponownie muszę powtórzyć prośbę, by następnym razem, jak kierują Tobą emocjami napisać wiadomość, ale przespać się zanim ją wyślesz następnego dnia.

Okej, rozumiem, że fabularnie postać była zajęta wadami, a sama Kage nie chciała jej wypuszczać. Odgrywanie postaci jest jak najbardziej fajne i bardzo to szanuję. Jednak wątek rangi A nie musi polegać tylko na walce. A to mi daje moje drugie pytanie, na które chciałbym otrzymać odpowiedź:
2. Czy podczas roku fabuły zapytałaś na PW swojego MG, tj. Jelenia, czy może w inteligentny sposób wpleść wątek z Nue?
Obstawiam, że GMF byłby w stanie nawet jakąś książką podrzucić ten wątek ciężarnej Mikan, by np. się bardziej zainteresowała i poszła z tym do Fūinjutsu Kenkyū Sentā, wciąż w obrębie wioski i pod jurysdykcją Sakurakage? A to tylko na szybko wymyślony pomysł nie każący Twojej postaci wychodzić poza wioskę.

Każdy gra w swoim tempie i obstawiam, że gdyby Jeleń prowadził Ci wątek związany w jakiś sposób z Nue on sam by powiedział, że coś robisz w tym temacie i prośba nie zostałaby anulowana. Jest to jednak kwestia już Jelenia i on musiałby się tu bardziej wypowiedzieć.

No i ostatni akapit, to jedyne co mogę powiedzieć to tak naprawdę słowa przeprosin za to, że w sumie faktycznie nie było tego regulaminu i nic nie było klarownie wyjaśnione. Spowodowało to dwa różne zrozumienia, temu teraz naprawdę chcę to naprawić, by w przyszłości takie sytuacje się nie zdarzały i każdy wiedział na czym stoi.

Post Lavcia:
Tutaj nie mam za wiele do komentarza w sumie, gdyż porusza on kwestie już wcześniej także przeze mnie napominane, a mianowicie szereg problemów z wyścigiem szczurów, ale to też pozwolę sobie poruszyć dokładnie pod koniec posta.

Post Raia:
Tu w sumie też nie muszę się za bardzo rozpisywać, gdyż jest to trochę bardziej rozpisana kwestia problemów, jaką widzi inna osoba z zaproponowanymi przez Affcię rozwiązaniami.

Post Nori:
Zgadzam się z pierwszym akapitem. Sposób zakomunikowania był beznadziejny. Ale też nie mogę się zgodzić z cytatem jak to wyglądało. Bo jednak, beznadziejnie bo beznadziejnie, ale informacja poszła:
Obrazek
Później nastąpiło już to, co omawialiśmy, czyli zderzenie dwóch różnych podejść do tego, jak działają prośby i jak najbardziej jestem za tym, by taki regulamin przygotować. Jak zrobiłem to wyżej.

Od siebie dodam, że byłem jedną z osób, która napisała, że powinno się napisać do Affci by ją poinformować, ale padł argument, że była przy tworzeniu forum i powinna być świadoma. Czemu ja nie napisałem? Nie mam tu nic na swoją obronę, poza może bałaganiarstwem ostatnio w życiu prywatnym, które no niestety czasami sprawia, że niektóre rzeczy mi wypadają z głowy.

I bardzo ważna rzecz, którą Nori napisała - czemu mamy karać gracza, za granie swoim tempem? To kolejny problem właśnie z wyścigiem szczurów.

Ogólnie zgadzam się co do podejścia by "rozpocząć" wątek w przeciągu trzech miesięcy i pisać stabilnie. Gdzie nie trzymałbym się stricte zasady post na 72h, ale żeby to szło sprawnie. Są wyjazdy i inne takie, a każda sytuacja jest indywidualna. Póki druga osoba nie pisze prośby nie ma problemu tak naprawdę i czasami post na tydzień też jest okej tempem, jeżeli nikt inny tego nie chce. Gdy są inni zainteresowani można wtedy zacisnąć pasa i poganiać czy wprowadzać limity.

Post Jelenia:
Jak wspominałem - ja tak samo traktuję prośby. Jest to swoista rezerwacja, by nikt mi nie "podpierdzielił" 5 minut przed końcem wątku rzeczy. Z tego co kojarzę prośby na SNM to chyba działało to podobnie, ale nie dam sobie ręki uciąć, ale pamiętam, że chciałem iść po coś i było chyba, że nie mogę, bo ktoś już po to idzie. I z tego założenia ja wychodziłem.

Drugi akapit jest też tym, pod którym się podpisuję całym serduszkiem. Jako administracja i organ decyzyjny mamy prawo podejmować decyzje i nie musimy ich z nikim konsultować. I ponawiam swoje pytanie przy tej okazji, by na pewno nie umknęło.
1. Kogo z Administracji pytałaś o czas dyskusji dotyczący kwestii anulowania Twojej prośby?

Tak samo jak Jeleń i Lama - ja też nie jestem fanem wyścigów szczurów, ale jak już kilka razy wspominałem - opiszę to dokładnie na koniec.

I następny akapit, to jest to, co też pytałem wcześniej i powtórzę raz jeszcze, by przypadkiem nie zaginęło.
2. Czy podczas roku fabuły zapytałaś na PW swojego MG, tj. Jelenia, czy może w inteligentny sposób wpleść wątek z Nue?

No i tak, przekazanie nie wyszło.

Co do propki i propozycji Jelenia - przygotowałem jakiś rodzaj wstępnego szkicu regulaminu. Może się przyjmie i odpowie na te wszystkie wątpliwości czy propozycje z ostatnich trzech akapitów.

Post Kayo
Fajny rzeczowy post, choć przyznam, że trochę czasami mi brakuje argumentów, czemu coś tak, a czemu coś nie tak.

Co do kwestii wspomnianych - mamy miejsce, gdzie notujemy zgody i nawet więcej osób niż jedna jest, co pilnują (bo w sumie robi to administracja).

Reszta rzeczy została już wcześniej wspomniana chociażby w informacjach odnośnie próśb czy właśnie w naszkicowanym przeze mnie regulaminie próśb.

Drugi post Affci:
Tak jak już wspominałem i chyba większość się z tym zgadza - tak, taki regulamin się przyda. I nawet go naszkicowałem trochę wyżej ;) Ogólnie czemu ma to tak zaborczo działać? Też opiszę niżej, by nie powielać tak wiele razy argumentów, które padły już wcześniej, a które i tak podsumuję na samym dole.

I mam nadzieję, że moja propozycja regulaminu rozwiąże choć część problemów, z którymi się napotkałaś.

Ale widzę, że ponownie wychodzisz z argumentem, na który ja wpierw wychodzę z pytaniem:
1. Kogo z Administracji pytałaś o czas dyskusji dotyczący kwestii anulowania Twojej prośby?
Jednak to, co na swój sposób jest smutne i poprzednicy o tym nawet wspominali - "hur dur post u mnie dawaj" jest czymś, co imo nie będzie dobrze służyło fajnym wątkom, bo właśnie tworzy potrzebę wyścigu i pisania postów jak najszybciej.

I ostatni akapit, to niestety powielenie mojego pytania. Na które naprawdę chcę otrzymać odpowiedź.
1. Kogo z Administracji pytałaś o czas dyskusji dotyczący kwestii anulowania Twojej prośby?

Trzeci post Affci:
Rozwiązanie proste, ale też nie "fair" w stosunku do wszystkich, co opiszę później.

Blokowanie w mojej opinii jest wtedy lepszą opcją.

I tak, nie było regulaminu, nie było opisane, liczę, że mój szkic na początku to trochę poprawi.

Kolejny akapit z kolei rodzi u mnie trzecie pytanie:
3. Z kim z administracji dyskutowałaś na temat tego, co się stanie z prośbą gdy ktoś inny się po to zgłosi?
Ja osobiście nie kojarzę takiej rozmowy. Niestety, dalsza część chyba ponownie, jak zdarta płyta, rodzi we mnie pierwsze pytanie.
1. Kogo z Administracji pytałaś o czas dyskusji dotyczący kwestii anulowania Twojej prośby?

Podsumowanie wydarzeń u Mikan tak naprawdę przypomina moje drugie pytanie, które też powtórzę, coby nie uciekło.
2. Czy podczas roku fabuły zapytałaś na PW swojego MG, tj. Jelenia, czy może w inteligentny sposób wpleść wątek z Nue?
Jak już wcześniej wspominałem, w samej wiosce ten temat mógł zostać poruszony chociażby samymi badaniami i szukaniem informacji, a nie koniecznie wyruszeniem od razu na walkę z przestępcami. Odpowiednie zagadki logiczne i dylematy też mogą odpowiednio wysoko wyciągnąć poziom misji i IMO mogłaś to robić w wiosce. Ba! Gdyby Jeleń prowadził Ci wątek z Nue zapewne sam by napisał, żebyśmy nie anulowali prośby, bo coś robisz w tym zakresie (świadomie bądź nie). A tego nie zrobił. Ewentualnie on musi potwierdzić lub zaprzeczyć moim słowom.
TL:DR
Szkic regulaminu:
Prośby do Administracji
Opis tematu
Tutaj należy zgłaszać wszelkie prośby skierowane do administracji, które nie pasują do innych kategorii bądź tematów. Są to między innymi prośby o zwoje czy wspomagania. Ogólnie, jeśli chce się o coś prosić - to tu jest to miejsce. Warto też takie prośby argumentować, wskazując czemu np. mielibyśmy obniżyć wymagania, by coś zdobyć. Taką argumentacją mogą też być PB, które zarobiliśmy działając na rzecz forum. Jeśli jest się aktualnie na misji/fabule prośba obowiązuje dopiero od następnej misji/fabuły. W danej chwili można mieć tylko 1 aktywną prośbę.
Wzór prośby

Kod: Zaznacz cały

[b]O co prośba:[/b]
[b]Argumentacja:[/b]
Trochę o prośbach i zasadach, jakie w nich panują
  1. W danej chwili może być aktywna tylko jedna prośba.
  2. Prośba może dotyczyć czegokolwiek. Nie musi to być tylko zwój czy wspomaganie. Może to być np. prośba o zdobycie atutu, zdjęcie bana, redukcję wymagań do jakiejś rzeczy, czy też prośba o biegłość, nawet taką, która jeszcze nie istnieje, ale gracz ma na nią pomysł. Tak długo, póki dotyczy to forum i nie łamie regulaminu - możliwe jest złożenie o to prośby.
  3. Administracja może wymagać spełnienia dodatkowych wymagań by udzielić zgody na daną prośbę. Takim wymogiem może być np. wydatek PB.
    • Nie istnieje coś takiego jak cennik próśb. Zależnie od zaangażowania graczy w fabułę oraz pracę na rzecz forum ta sama prośba może (acz nie musi) mieć różne koszta.
    • Można natomiast śmiało założyć, że jeżeli na coś poszła już zgoda, to inny gracz może także ją złożyć i liczyć na rozpatrzenie, choć może otrzymać inne wymagania od wcześniejszego gracza. Punkt ten nie dotyczy rzeczy ograniczonych ilościowo.
  4. Zaakceptowana prośba na rzeczy limitowane, jak np. Bijū, Unikaty czy Zwoje jest traktowana jako rezerwacja tych przedmiotów.
    • Wyjątkiem jest sytuacja, gdzie kilku graczy zgadza się na posiadanie tej samej prośby o unikat i posiadanie swego rodzaju "wyścigu" po jego zdobycie. Każdy gracz musi jednak wyrazić na to zgodę.
    • Niektóre rzeczy, jak np. zwoje, mają alternatywną możliwość zdobycia. I tak jak np. gdy wszystkie zwoje są zajęte, gracz może poprosić o fabułę po samą technikę. Takie przypadki są szczegółowo opisane w odpowiednich miejscach.
  5. Administracja może anulować prośbę gracza, nawet po jej zaakceptowaniu. Może to nastąpić w wyniku długiego czasu nie przystępowania do wątku, mającego zrealizować prośbę bądź w wyniku złamania regulaminu jako rodzaj kary.
    • Przyjmuje się, że trzy miesiące braku podejścia do wykonania prośby uprawniają Administrację do anulowania prośby. Chodzi o sam czas rozpoczęcia wątku, a nie jego zakończenie.
    • W przypadku, gdy wątek się przedłuża z winy gracza, Administracja może zdecydować także o anulowaniu prośby w trakcie trwania wątku.
Pytania do Affci na które bardzo chcę otrzymać odpowiedź:
1. Kogo z Administracji pytałaś o czas dyskusji dotyczący kwestii anulowania Twojej prośby?
2. Czy podczas roku fabuły zapytałaś na PW swojego MG, tj. Jelenia, czy może w inteligentny sposób wpleść wątek z Nue?
3. Z kim z administracji dyskutowałaś na temat tego, co się stanie z prośbą gdy ktoś inny się po to zgłosi?

Kod: Zaznacz cały

[b]1. Kogo z Administracji pytałaś o czas dyskusji dotyczący kwestii anulowania Twojej prośby?[/b]

[b]2. Czy podczas roku fabuły zapytałaś na PW swojego MG, tj. Jelenia, czy może w inteligentny sposób wpleść wątek z Nue?[/b]

[b]3. Z kim z administracji dyskutowałaś na temat tego, co się stanie z prośbą gdy ktoś inny się po to zgłosi?[/b]
Jakie ja widzę problemy z wyścigiem szczurów
Ogólnie widzę dwa rozwiązania, które najgłośniej były wspominane:
1. Dwa wątki prowadzone równocześnie, kto pierwszy ten lepszy
2. Dwie postaci w jednym wątku, kto się lepiej spisał dostaje

Zacznę po kolei.
W pierwszym przypadku widzę kilka problemów:
  • Wygrywa osoba, która szybciej pisze lub ma MG, który szybciej pisze
  • Potencjalnie możemy ukarać gracza, który bardziej poświęca się fabule i dokładnemu zgłębieniu wątku, a nagrodzić tego, kto przeleci fabułę jak najszybciej byleby wygrać
  • Przegrany gracz ryzykuje fabułę i ewentualną śmierć swojej postaci na marno - tu jeszcze dodam, że jak kiedyś dyskutowałem z Jeleniem, to napomknął, że rzeczy ograniczone ilościowo mogą mieć nawet lekko trudniejszy poziom, ze względu na to, jak są unikalne - więc potencjalnie nawet trochę ciężej niż zwyczajnie
  • Nie uwzględnia sytuacji losowych, jak chociażby urlop czy chwila przerwy od forum, a wręcz za to każe. Wymusza wręcz odwalanie próśb jak najszybciej, byleby "ktoś nie zabrał".
  • Możliwa jest strata przedmiotu, nawet jak przysłowiowo już się go lizało i został ostatni post.
W drugim przypadku problemy widzę następujące:
  • Czasami problem jest z logicznym połączeniem wątków, czego idealnym przykładem jest właśnie sytuacja Mikan i Raia. Jedna postać znajduje się w Kraju Żab, który ma bardzo wyjebane na shinobi i ich problemy, a często także na inne nacje. Mikan z kolei ma niedługo rodzić syna głównego złola ninja. Zwyczajnie nie widzę logicznego powodu, by taki Rai w środku bagien dostał info, że coś się dzieje w jakimś kraju i nagle stwierdził, że kończy zwiedzanie, bo potwór XYZ się pojawił w kraju ABC, a Sakurakage stwierdza, że "spoko ciężarna kuzynko, idź to załatw".
  • Nagrodę, w mniej lub bardziej oficjalny sposób wypadałoby przekazać na misji. W żaden sposób nie blokuje to postaci gracza "przegranego" by w ramach "zemsty" czy "ochrony świata przed niekontrolowaną siłą" nie zaatakowała drugiej postaci, nie chcąc danego zwoju przejąć siłą, czy np. zabiegu nie przerwać. Zachęca wręcz do swoistego PvP, gdzie można próbować doszukać się OOC, ale nie zawsze będzie to możliwe.
  • Regulamin misji umożliwia, w przypadku wolnych odpisów, usunięcie gracza z misji. Bardzo słaby sposób na stracenie prośby.
Oczywiście nie są to problemy "nierozwiązywalne" i znalazłoby się jakieś rozwiązanie, jak np. "zamiana prośby na koniec misji, jeśli przegrał" - co aż mną skręca jak to piszę, bo misja mogła być nakierowana np. na jeden konkretny zwój czy przedmiot i nagle podmiana tego na koniec może doprowadzić do bezsensowności wątku. Można też uznać, że oczywiście, kupcy czy wędrowcy znaleźli się pośrodku bagna by akurat powiedzieć Raiowi, że coś się odwala w innym kraju i ten wiedziony przeczuciem porzuca obecne cele, byleby to sprawdzić, a Sakurakage wysyła z położnymi ciężarną by też to sprawdziła, bo ile może siedzieć oczekując na poród. Jednak te rozwiązania wydają mi się zwyczajnie słabe i nieciekawe fabularnie.
Awatar użytkownika
Jelonek
Posty: 1145
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:38
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:

Re: Ustalenie regulaminu próśb aby nie wylewało się szambo.

Związku z tym wszystkim, czuję się bardzo nie fair potraktowana przez administrację i oczekuję zadośćuczynienia/refleksji nad tym wszystkim. Preferowanie w cofnięciu odebrania prośby a minimalnie w formie oficjalnego "Przepraszamy za zaistniała sytuację" od Administracji, która tak nagle podjęła taką a nie inną, nie popartą niczym na forum czy też bez ostrzeżenia surową "karę".
Poproszono też, o oficjalny odzew całej administracji. No to po dyskusji, nasza odpowiedź jest bardzo prosta:

Nie.

Prośby są domeną administracji i właściwie od samego początku były. Nikt nie miał poza nimi głosów w niej kwestii odkąd forum ruszyło. Nie było regulaminu - gdzie nikt nawet nie wspominał że tego pragnie - to jest już WIP i stworzymy. Zostało wspomniane, że forma przekazania była chujowa, tak była. Zgadzamy się z tym i za to faktycznie przepraszamy, był to błąd po naszej stronie. Ale tylko za to. Nie masz co więcej oczekiwać, ponieważ dalej uważamy naszą decyzję za lepszą opcję od tych proponowanych - i już wyrażałem swoją opinię na ten temat i ja i Tora. Jeżeli coś jeszcze z tej propozycji tutaj jeszcze wyniknie nowego, wtedy może coś się zmieni. Tylko podkreślam "może", bo nie wiemy co z tego wyjdzie jeszcze. Nie będzie też przeprosin "za zaistniałą sytuację", kiedy reakcją na nią była ogromna ilość jadu - i to nawet w osoby postronne, co jest nieakceptowalne.
Wcielenie Jelenia
Moderator Fabularny | Moderator Techniczny | Miły człek jakiego można pytać o rzeczy i pomoc | Hidden Admin
Prowadzone wątki 6/4 [aktywne wątki]
  • Za tym co odległe - Kamaboko Gonpachiro, Sabataya Shuten & Mirai Akane
  • Tam gdzie bogowie poprowadzą... - Kaguya Kaede
  • Bliźniacze zabawy - Kasane Mitsuki & Kasane Kirara
  • Ranny ptaszek - Uzumaki Chiyo & Fuuka
  • Gorycz zemsty - Inuzuka Nana
  • The Inquisitor's Journey - Ichijou Michiru
Awatar użytkownika
Pomarańcz
Posty: 231
Rejestracja: 02 lut 2022, 14:11
Ranga dodatkowa: Mod KP/Transferów, mod Kuźni.
Discord: Pumpkin#1104
Karta Postaci:

Re: Ustalenie regulaminu próśb aby nie wylewało się szambo.

1. Kogo z Administracji pytałaś o czas dyskusji dotyczący kwestii anulowania Twojej prośby? Zważywszy na fakt, iż decyzja została podjęta w ok. półtora godziny od postu Rai'a, prosto idzie wywnioskować, iż nie była to długa dyskusja.

2. Czy podczas roku fabuły zapytałaś na PW swojego MG, tj. Jelenia, czy może w inteligentny sposób wpleść wątek z Nue? Z samym Jelonkiem przez ten czas o Nue rozmawiałam. Słowo klucz to jednak rozmawiałam, więc dowodów nie mam ani nie doprecyzuję jak dokładnie te rozmowy wyglądały. Więc no... proszę Jelenia o wypowiedź jak to wyglądało z jego strony.

3. Z kim z administracji dyskutowałaś na temat tego, co się stanie z prośbą gdy ktoś inny się po to zgłosi? Nie było rozmowy pod tytułem "Ej, prośby są prośbami czy zaklepywaniem?" Samo to nie było poruszane. W paru rozmowach ponownie głównie głosowych jednak poruszałam kwestię tego, że nie mam problemu z tym, że ktoś o to samo poprosi, bo no... będziemy konkurować i tyle. I wówczas nikt mnie z błędu wyprowadzić nie próbował. Kwestię tą na bank słyszał Don, być może ty Tora czy Jeleń IRP czy na Voice przez internety, może Pingwin na Voice ale pewności nie mam, a też nie każdy(w sumie nikt) zapamiętuje każdą rozmowę. Więc tu pozostaje mi ponownie zwrócić się do wymienoonych osób po opinię.


Za sugestią Tory, ponownie zgłaszam się o odpowiedź od grona Administracyjnego o odpowiedź na mój drugi post.


Krótki edit do nowego postu Jelenia.
Nie będzie też przeprosin "za zaistniałą sytuację", kiedy reakcją na nią była ogromna ilość jadu - i to nawet w osoby postronne, co jest nieakceptowalne.
Ciężko o brak jadu, kiedy kogoś potraktowano niesprawiedliwie, do tego bez oparcia na jakichkolwiek zasadach czy regulaminie, ostrzeżen czy oficjalnej wypowiedzi argumentującej decyzję. - no czegokolwiek co w tym temacie wałkuję. Gdzie jedynym jadem w osobę postronną było jedno słowo, wcale nie jakieś straszne. Gdzie jeśli moje wypowiedzi traktowane są jako jadowite, gdzie.. no były. Tak sama decyzja podjeta tak a nie inaczej, bezpodstawnie i bez ostrzeżeń też może być określona mianem toksycznej czy krzywdzącej.
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2744
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Ustalenie regulaminu próśb aby nie wylewało się szambo.

To pozwolę sobie szybko odpowiedzieć.
1. Niestety, mylisz się, a twoje założenia są błędne. Decyzja o anulowaniu prośby w przypadku, gdy ktoś inny zgłosi się po Nue zapadła 19 września, czyli dzień przed prośbą Raia. I uwierz mi, nie trwała pół minuty, jak często komentowałaś. Gdyby być technicznym trwała minimum 2h (bo akurat byłem w trasie i rozpoczęła się gdy prowadziłem auto), choć wiadomo, faktyczna wymiana wiadomości tak długo nie trwała, ale nie była ona robiona na szybko i bez przemyślenia, jak to prezentujesz. Ba, nawet jeśli trwałaby te 1.5h, co już sama zasugerowałaś, to sam ten czas świadczy o tym, że nie była to pochopna decyzja. Prosiłbym więc, że w przyszłości, gdy chcesz kogoś oskarżać o coś, wpierw się dowiedzieć jak to naprawdę wyglądało, a nie naginać (świadomie bądź nie) fakty pod swoją narrację. W tym momencie, wielokrotnie powtarzane przez ciebie słowa tracą naprawdę sens i jakąkolwiek podstawę i wydaje mi się, że za takie "fałszowanie" należą się przeprosiny. Jak nie nam, to potencjalnym czytelnikom, których mogłaś wprowadzić w błąd.
A tu dowód z jednej z wypowiedzi podczas tej dyskusji, gdy akurat omawialiśmy prośbę Kurosawy, wraz z datą.
Obrazek

2. No tu musi się w takim razie Jeleń wypowiedzieć.

3. Jeżeli było to podczas rozmowy głosowej, to wypowiedź "Nie mam nic przeciwko, jak ktoś poprosi o Nue" można zinterpretować jako "Nie mam nic przeciwko, że ktoś mi zabierze rezerwację". I jeśli ja coś tego typu słyszałem, to tak bym to zinterpretował i nie myślał o tym więcej. Osobiście nie kojarzę kwestii "rywalizacji", bo pewnie bym gdzieś wtrącił "ej, a to nie są rezerwacje?".
Dodatkowo, Don kazał mi przekazać:
Co do drugiego, możesz dodać bo mi się teraz pisać nie chce, że wchodziłem wcześniej na discorda nim daliśmy zgodę Raiowi i mówiłem Affci "Że widzę czarne chmury nad jej zdobyciem Nue" i jak zapytała o co chodzi to kazałem jej spojrzeć w prośby i jak spojrzała to stwierdziła że no ok ale to dopiero jak Rai zdobędzie, co potwierdziłem. Nie padło nigdy słowo o konkurowaniu i tego też jej nie potwierdzę mimo że jest pewna że to słowo padło. Ja to odebrałem jako "No odbierają mi bo Rai się zgłosił, spoko".
Jeśli chodzi o oficjalny odzew Administracji - jest on w poście Jelenia.

Kwestia toksyczności i jadu - jak już wspominałem w poście. Rozumiem, że jest to bardzo emocjonalna sytuacja. Ale zamiast pisać coś i wysyłać, co może zranić innych lub zniechęcić do czytania bądź zgodzenia się z tobą, lepiej wziąć kilka głębszych oddechów, pójść się przespać i z rana przeredagować raz jeszcze wiadomość, by nie była tak odbierana.
Awatar użytkownika
Uzumaki Mikan
Posty: 633
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:23
Ranga: Genin
Ranga dodatkowa: Iryōnin
Discord: Pumpkin#1104
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Kuźnia:
Bank:

Re: Ustalenie regulaminu próśb aby nie wylewało się szambo.

1.
W tym momencie, wielokrotnie powtarzane przez ciebie słowa tracą naprawdę sens i jakąkolwiek podstawę i wydaje mi się, że za takie "fałszowanie" należą się przeprosiny. Jak nie nam, to potencjalnym czytelnikom, których mogłaś wprowadzić w błąd.
Takowe przeprosiny się nie pojawią, tak jak i jakiekolwiek inne, skoro nie czujecie potrzeby aby przeprosić za brak "profesjonalizmu"(Może nie najlepsze słowo w sprawie forko prowadzonego w ramach hobby) w kwestii przejrzystości tego jak ten system działa i jaki przez to spotkał mnie los., tak i ja nie czuję potrzeby aby przepraszać za coś co uważam za winę administracji. Więc sprawę tą uznaję za zamkniętą.

2. Obrazek

Rozumiem, jedynie może być mi przykro, że skoro nawet prowadząca mi fabułkę osoba miała taki pogląd na sprawę(Do czego ma prawo) to w żaden sposób nie przekazała mi podczas żadnej z rozmów nie wspomniał no ale to już kwestia prywatna.

3. Kwestia samego proponowanego regulaminu: Nie mam nic przeciw a nwet jestem za. Pomoże to sprawić, iż nikt więcej nie znajdzie się w mojej sytuacji, gdzie w dalszym ciągu winę za cała sytuację widzę właśnie w braku klarownych zasad działania próśb i słabej komunikatywności w tej kwestii przez rok funkcjonowania forum. Dobrze, że już nikt w tak niesprawiedliwy sposób nie ucierpi. Szkoda tylko, że potrzebna była cała ta sytuacja aby to wyklarować.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2022, 22:51 przez Uzumaki Mikan, łącznie zmieniany 1 raz.

Obrazek
Av1Av2Av3
Awatar użytkownika
Jelonek
Posty: 1145
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:38
Ranga dodatkowa: Daimyo
Discord: Fuyue#3535
Karta Postaci:

Re: Ustalenie regulaminu próśb aby nie wylewało się szambo.

Parę editów ode mnie w kwestii regulaminu, mianowicie:
- dodanie, że jedna prośba jest na postać, aby było to jasne.
- upomnienie, że w przypadku gdy ktoś na "wyścig" się zgodzi to wątki typowo rushowane będą wpływały na to czy otrzymają swoją nagrodę
- dodanie, że można rezygnować ze swojej prośby kiedy się chce
- dodano, że nawet jak ktoś ma rezerwację, to gracz dalej może poprosić i wtedy zwyczajnie rozpatrujemy sytuację
- dodanie dopisku, że regulamin nie jest idealny (nigdy nie jest) i w razie kiedy coś poza niego wykracza, to ostateczną decyzję i tak podejmuje administracja


Prośby do Administracji
Opis tematu
Tutaj należy zgłaszać wszelkie prośby skierowane do administracji, które nie pasują do innych kategorii bądź tematów. Są to między innymi prośby o zwoje czy wspomagania. Ogólnie, jeśli chce się o coś prosić - to tu jest to miejsce. Warto też takie prośby argumentować, wskazując czemu np. mielibyśmy obniżyć wymagania, by coś zdobyć. Taką argumentacją mogą też być PB, które zarobiliśmy działając na rzecz forum. Jeśli jest się aktualnie na misji/fabule prośba obowiązuje dopiero od następnej misji/fabuły.
Wzór prośby

Kod: Zaznacz cały

[b]O co prośba:[/b]
[b]Argumentacja:[/b]
Trochę o prośbach i zasadach, jakie w nich panują
  1. W danej chwili może być aktywna tylko jedna prośba na daną postać. W przypadku kiedy ktoś posiada 2 lub więcej postaci, każda jest oddzielnie rozpatrywana - choć całokształt gracza może wpływać na decyzję.
  2. Prośba może dotyczyć czegokolwiek. Nie musi to być tylko zwój czy wspomaganie. Może to być np. prośba o zdobycie atutu, zdjęcie bana, redukcję wymagań do jakiejś rzeczy, czy też prośba o biegłość, nawet taką, która jeszcze nie istnieje, ale gracz ma na nią pomysł. Tak długo, póki dotyczy to forum i nie łamie regulaminu - możliwe jest złożenie o to prośby.
  3. Z prośby można zrezygnować jeśli się chce, przed upływem czasu.
  4. Administracja może wymagać spełnienia dodatkowych wymagań by udzielić zgody na daną prośbę. Takim wymogiem może być np. wydatek PB.
    • Nie istnieje coś takiego jak cennik próśb. Zależnie od zaangażowania graczy w fabułę oraz pracę na rzecz forum ta sama prośba może (acz nie musi) mieć różne koszta.
    • Można natomiast śmiało założyć, że jeżeli na coś poszła już zgoda, to inny gracz może także ją złożyć i liczyć na rozpatrzenie, choć może otrzymać inne wymagania od wcześniejszego gracza. Punkt ten nie dotyczy rzeczy ograniczonych ilościowo.
  5. Zaakceptowana prośba na rzeczy limitowane, jak np. Bijū, Unikaty czy Zwoje jest traktowana jako rezerwacja tych przedmiotów. Inny gracz nie może się po tą rzecz udać, dopóki aktualnie posiadający zgodę jej nie straci.
    • Wyjątkiem jest sytuacja, gdzie kilku graczy zgadza się na posiadanie tej samej prośby o unikat i posiadanie swego rodzaju "wyścigu" po jego zdobycie. Każdy gracz musi jednak wyrazić na to zgodę. Przypominamy również, że wątki pisane "na odwal się, byle zrobić" będą wpływać negatywnie na to czy otrzymamy nasz unikat z prośby czy nie.
    • Niektóre rzeczy, jak np. zwoje, mają alternatywną możliwość zdobycia. I tak jak np. gdy wszystkie zwoje są zajęte, gracz może poprosić o fabułę po samą technikę. Takie przypadki są szczegółowo opisane w odpowiednich miejscach.
  6. Administracja może anulować prośbę gracza, nawet po jej zaakceptowaniu. Może to nastąpić w wyniku długiego czasu nie przystępowania do wątku, mającego zrealizować prośbę, niepowodzenia misji bądź w wyniku złamania regulaminu jako rodzaj kary.
    • Przyjmuje się, że trzy miesiące braku podejścia do wykonania prośby uprawniają Administrację do anulowania prośby. Chodzi o sam czas rozpoczęcia wątku, a nie jego zakończenie.
    • W przypadku, gdy wątek się przedłuża z winy gracza, Administracja może zdecydować także o anulowaniu prośby w trakcie trwania wątku.
    • Niepowodzenie misji jest rzadkim przypadkiem utraty prośby - przyjmujemy, że dopóki nie pojawi się inna osoba po naszą zarezerwowaną unikatową rzecz, nawet misja ukończona niepowodzeniem nie anuluje prośby. W przypadku kiedy jednak pojawi się ktoś chętny, może to się jak najbardziej stać.
    • Z tego samego powodu, w przypadku kiedy prosimy o limitowaną rzecz jaką już inny gracz próbuje zdobyć - administracja zwyczajnie rozpatruje aktywność tego gracza, a następnie może odebrać tą zgodę i przyznać nowej osobie.
  7. Upomina się, że regulamin ten nie jest idealny i mogą trafiać się rzeczy poza tym co on obejmuje. Przypomina się jednak, że ostateczną decyzję co do próśb zawsze ma administracja. Postaramy się w takich przypadkach regulamin uzupełniać, jednak prosimy o zrozumienie.

Co do tam wcześniej wspomnianego punktu gdzie chciano mej odpowiedzi, czyli... 2. O rozmawianiu o Nue.

2. Szczerze? Jeżeli rozmawialiśmy, to strasznie mało bo nie jestem w stanie sobie nawet jednej rozmowy przypomnieć. Pamięć jednak jest jaka jest, to też nie mogę temu zaprzeczyć. Na pewno jednak nie było wspominane o wpleceniu wątku z Nue - zwyczajnie dlatego, że bez problemu bym to zrobił. Co do samego przekazania informacji o tym, cóż. Liczyłem, że nawet nikt nie będzie chciał po nie iść. "What if", gdzie niestety "if" się spełniło, a i specjalnie nie rozmawialiśmy w tym czasie by o tym wspomnieć.
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2022, 23:11 przez Jelonek, łącznie zmieniany 1 raz.
Wcielenie Jelenia
Moderator Fabularny | Moderator Techniczny | Miły człek jakiego można pytać o rzeczy i pomoc | Hidden Admin
Prowadzone wątki 6/4 [aktywne wątki]
  • Za tym co odległe - Kamaboko Gonpachiro, Sabataya Shuten & Mirai Akane
  • Tam gdzie bogowie poprowadzą... - Kaguya Kaede
  • Bliźniacze zabawy - Kasane Mitsuki & Kasane Kirara
  • Ranny ptaszek - Uzumaki Chiyo & Fuuka
  • Gorycz zemsty - Inuzuka Nana
  • The Inquisitor's Journey - Ichijou Michiru
Awatar użytkownika
Vampiro
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2022, 15:39
Discord: Vampiro#7869
Karta Postaci:

Re: Ustalenie regulaminu próśb aby nie wylewało się szambo.

Dla mnie spoko, Jelonku.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”