• Ogłoszenia
  •  
    Aktualności fabularne
    Obecna pora roku: Wiosna 164r.

    Poniżej znajdują się ostatnie wydarzenia oraz ważniejsze ogłoszenia. Są one często opatrzone datą dodania, przy czym najświeższe informacje umieszczone są na samym początku listy.

    30.01.2024 - rozpoczęcie wydarzenia wioskowego w Sakuragakure. Więcej informacji w najnowszych aktualnościach fabularnych.
    29.01.2024 - oficjalne zakończenie eventu Arc II: Pierwsza Konfrontacja. Podsumowanie można znaleźć w aktualnościach fabularnych.
    Kącik Nowego GraczaSamouczek Wzór Karty Postaci AtrybutyRozwój postaci i koszty chakry Atuty Klany i organizacje Informacje o świecie Handbook
    Powyższe tematy powinny zawierać wystarczająco informacji, by móc bez przeszkód napisać Kartę Postaci i rozpocząć grę. W przypadku dalszych niejasności, zapraszamy do kontaktu zarówno na chatboxie, przez wiadomości prywatne oraz przez nasz serwer Discord.
    Administracja
    Pingwinek Chaosu
    Główny Administrator
    Norka
    Główna Mistrzyni Fabularna
    Hefajstos
    Główny Moderator Kuźni
    Tora
    Główny Moderator Technik

    W przypadku jakichkolwiek pytań bądź uwag, powyższe osoby zajmują się wyszczególnionymi w ich tytułach zagadnieniami. Pomocą służy również cała kadra forum, wraz z moderatorami. Zapraszamy również do dołączenia do forumowego Discorda.
    Kadra Sakura no HanaDiscord Sakura no Hana
     

[Wprowadzone] Hyūga są upośledzeni...

Moderatorzy: Mistrzowie fabularni, Moderatorzy kuźni, Moderatorzy technik, Moderatorzy Kart Postaci

Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2749
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Hyūga są upośledzeni...

Co do mojej propozycji, z tego co pamiętam, klan Hyūga specjalizował się w KC. Powiązanie więc KC z ich oczami wydało mi się sensowną drogą i w tym wypadku usunięcie z wymagań do Jūken KC będzie też okej, bo by rozwijać Byaku będzie potrzeba KC, ale do samego stylu walki pozostanę de facto atrybuty fizyczne, co jest w mojej opinii dobre. Dodatkowo to, co sama Nori napisała - wymóg pójścia na misję S, by czuć się "wymaxowanym Hyūgą jest lekkim overkillem + obstawiam, że nawet jakbyśmy napisali gdzieś z pogrubieniem, że podczas wątku S na rozwój Byaku można iść po zwój/wspomaganie, to i tak zdarzą się MG i gracze, którzy tego nie ogarną.

Co do poziomów etc. to pewnie przełożę to na koniec, bo mam pewną dodatkową propozycję, ale zobaczymy jak to wyjdzie.

Ograniczenie rangi Byakugana do rangi Jūken brzmi nawet ok bym powiedział? Trochę się kłóci z moją propozycją, ale to za chwilę wyjaśnię.

Opisy przygotowane przez Norkę są okej, acz lekko nie podobają mi się dwa bonusy na raz ze specki. I obniżenie kosztów, i czytanie umysłu. Już prędzej zmieniłbym domyślny koszt Jūkena na podwójny D (minimum 5 chakry) i nie bawił się w to dalej. Na niższym KC będzie to równe lub prawie równe z C, a na wyższym - tańsze.

Co do propozycji Dona, to mi też opcja z Jūkenem z samymi statami fizycznymi i KC oddzielnym dla Byaku wydaje mi się lepsza.

Przeszczepieńcy mają Jūken w zestawie możliwy do rozwoju - I'm fine with that.

Co do podwójnych kosztów przy przeszczepie - byłbym raczej na nie. Uchiha coś takiego mają ze względu na ogrom zdolności i potencjału, jakie dają tamte oczka, gdzie Byakugan daje raczej dostęp do dziedzin i technik, a by je rozwinąć musi rozwijać staty, których być może wcześniej nie rozwijał. Dodatkowo ani Sabataye, ani Mirai nie mają takiego dopisku i nie widzę powodu, dla którego tutaj miałoby się to znajdować.

TLDR: Ogólnie większość obecnych ustaleń mi pasuje i nie mam nic przeciwko nim. Poniżej jeszcze szybka propka, którą w razie czego można olać, jeśli się nie spodoba.

Jak proponowałem uzależnienie Byakugana od KC to jak przyrównanie tego do obecnych rang jest jak najbardziej ok, tak myślałem raczej nad bardziej szczegółową rozpiską, np. w ten deseń:
Ranga Kontroli ChakryWymaganiaWidzenie w dal [m]Widzenie sferyczne 359° [m]Koszt utrzymania na turę
1-3Brak505350
4Jūken D50020250
5Jūken C1 00035150
6Jūken B2 00050100
7Jūken A4 0008050
8Jūken S5 00010020
9Sennin Jūkena, Szybkość 8, Refleks 86 00012010
10Sennin Jūkena, Specjalizacja w Jūken, Jedna ze statystyk Szybkość lub Refleks na poziomie 8, a druga na 97 5001505
Ot, coby nie zamykać się tylko w lekkim przedziale.
Awatar użytkownika
Hyūga Tsubaki
Posty: 372
Rejestracja: 03 mar 2022, 3:55
Ranga: Chūnin
Ranga dodatkowa: Iryōnin | Stażystka w Fūinjutsu Kenkyū Sentā
Discord: hanialke
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Hyūga są upośledzeni...

Ogólnie to mi pasuje ze zmianą kosztu Jukena na podwójny D i wywalenie obniżenia kosztów i zostawienie tylko tego o wglądaniu do umysłu przeciwnika, I'm fine with that.

Jeżeli zaś chodzi o tablekę - dla mnie super.

Obecnie Byakugan "zatrzymuje" się na progu widzenia 5000m w dal, więc ten dodatkowy sennin czy sennin + specka na ostatnim progu to fajny dodatek. Jak wszystkim będzie pasować, to można wprowadzić od razu :3

Jeśli zaś chodzi o podwójnie koszty dla Byaku - ogólnie to mam problem z tym, że jak już weźmiesz sobie ten przeszczep ogarniesz, to nagle możesz posługiwać się zarówno Byakuganem jak i Jukenem na tym samym poziomie co Hyuga, która trenuje to całe życie... co tak być nie powinno, więc idk. Chociażby ograniczenie, że np. w przypadku walki z Hyugą, Juken przeszczepowca jest liczony jako o rangę niższy.
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2022, 16:31 przez Hyūga Tsubaki, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

B Y A K U G A N
Widzenie w dal [m]Widzenie sferyczne 359° [m]Koszt utrzymania na turę
7 50010010
► Pokaż Spoiler
- Mowa
#FF8080
Awatar użytkownika
Vampiro
Posty: 184
Rejestracja: 05 sie 2022, 15:39
Discord: Vampiro#7869
Karta Postaci:

Re: Hyūga są upośledzeni...

Trzeba wziąć pod uwagę, że przeszczepy nie muszą być z góry słabsze od tych shinobi z naturalnie wrodzonym KG. Wszystko zależy od faktu jak wyjdzie ten przeszczep oraz czy dana osoba będzie go dalej rozwijać. Jeżeli byśmy zastosowali tego typu logikę do Hyugów to dlaczego miałoby tak nie być dla reszty dojutsu, a tym bardziej w ogóle wszystkich klanów? Przeszczepy mają być po prostu gorsze, nieważne jak zostały zrobione? Według mnie tego typu traktowanie źle odbije się na całokształcie forum. Niechętnie bym widział tego typu klauzule. Jak ktoś ma dobrze wykonany przeszczep to nie powinien ponosić tego typu ekstra kosztów czy minusów. Akurat klan Uchiha to jest klan mający najbardziej niejednoznaczne zdolności i są one definitywnie najbardziej zróżnicowane, a tym mają prawdopodobnie największy potencjał. Ten klan jest kiepski do porównywania ze względu na swoją złożoność oraz fakt jak operuje.

Co do reszty to tabelka Tory też jest w porządku. Opcja Dona z KC lub Tory mi nie wadzą. Jestem za obiema, więc daję wybór zainteresowanym.
Awatar użytkownika
Hyūga Tsubaki
Posty: 372
Rejestracja: 03 mar 2022, 3:55
Ranga: Chūnin
Ranga dodatkowa: Iryōnin | Stażystka w Fūinjutsu Kenkyū Sentā
Discord: hanialke
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Hyūga są upośledzeni...

Ograniczenie przeszczepowców to nawiązanie do tego, że w obecnej chwili Ci Jukenu się nauczyć sami nie mogą, chyba że znajdą Hyugę nauczyciela.

Jeżeli grono technicznych dojdzie do wniosku, że nie ma co ich ograniczać, to przełknę niczym gorzkie lekarstwo, skrzywię się trochę, ale przeżyję, nie chcę też jakoś specjalnie tego przedłużać.
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2022, 18:08 przez Hyūga Tsubaki, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

B Y A K U G A N
Widzenie w dal [m]Widzenie sferyczne 359° [m]Koszt utrzymania na turę
7 50010010
► Pokaż Spoiler
- Mowa
#FF8080
Awatar użytkownika
Hefajstos
Posty: 1999
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:11
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: Hyūga są upośledzeni...

Nah za dużo na tym KC 9 i 10. Ograniczyłbym im to do wydłużenia zasięgu widzenia w dal, opcjonalnie jak bardzo będzie was to bolało to dodał zmniejszenie kosztu do 10, ale najlepiej nie. Nic poza tym.

I nie, nie ma co ich ograniczać.
Prowadzone Wątki:
Senka - Se jest, od roku, gdzieś tam
Shogo - Ale nie odpisuje, pewnie nie odpisze, już nigdy...
Mikan - znowu po Jeleniu, się z Daimyo szlaja
Ichigo - Bo się jej rządzić zachciało
YuYuYu - Jest ich trzech i pewnie coś odpierdolą
Jo X Hom - Czy będzie segz? Czy będą z tego dzieci? Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi...
Midoro - Flying thunder criminal scam
Hikari - Rendez-vous with Yuri (And Bulldog)
Więcej grzechów nie pamiętam.
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2749
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Hyūga są upośledzeni...

A więc tak, przygotowałem opisy, po uwzględnieniu naszych zmian. Za sugestią Dona znerfiłem bonusy za wyższe poziomy KC. Rzućcie okiem czy wszystko się zgadza i niczego przypadkiem nie pominąłem, a jak jest okej, to będę przerzucał.
Ważne informacje
  1. Oficjalne nazwisko klanowe to Hyūga.
  2. Klan wywodzi się z Konohagakure no Sato, obecnie jest podzielony na dwie części.
  3. Obecnym liderem klanu w Same no Kuni jest Hyūga Eijiro, natomiast w Sakuragakure jest to Hyūga Hanari.
  4. Członków tego klanu charakteryzują białe oczy, których źrenice są praktycznie niewidoczne bez aktywnego Dōjutsu. Często zapuszczają też długie włosy.
  5. Kekkei Genkai tego klanu to Dōjutsu Byakugan.
  6. W oparciu o zdolności Byakugana wypracowali własny styl walki - Jūken. Jest to też nazwa ich dziedziny klanowej.
Zdolności
Jeden z najznamienitszych klanów Konohagakure posiada szereg zdolności, które pozwoliły im się wybić i utrzymać na tak dumnej pozycji:
  1. Byakugan - Dōjutsu, dzięki któremu klan ten jest łatwo rozpoznawalny. Białe oko pozwala na widzenie na bardzo duże odległości w dal przez przeszkody, a także na mniejsze wokół siebie. Ma w arsenale również szereg różnych umiejętności jak widzenie chakry, jej przepływu i żywiołów, punktów tenketsu, czy nawet organów w ciele człowieka. Pozwala także na odróżnianie klonów. Nie jest on jednak rozwijany jak normalna dziedzina, a jego ranga jest ściśle połączona z Kontrolą Chakry użytkownika oraz swoją wprawą w klanowym stylu walki - Jūken. Im bardziej jest on w tym wprawiony, tym na wyższym poziomie operuje on Białym Okiem. Progi rozwoju Byakugana prezentują się następująco:
    Ranga Kontroli ChakryDodatkowe wymaganiaWidzenie w dal [m]Widzenie sferyczne 359° [m]Koszt utrzymania na turę
    1-3Brak505350
    4Jūken D50020250
    5Jūken C1 00035150
    6Jūken B2 00050100
    7Jūken A4 0008050
    8Jūken S5 00010020
    9Sennin Jūkena, Szybkość 8, Refleks 86 00010015
    10Sennin Jūkena, Specjalizacja w Jūken, Jedna ze statystyk Szybkość lub Refleks na poziomie 8, a druga na 97 50010010
  2. Doskonała kontrola chakry - dzięki znajomości rozmieszczenia punktów tenketsu, a także odpowiedniej kontroli chakry są w stanie uwalniać chakrę z dowolnego miejsca na swoim ciele.
  3. Styl walki: Jūken - styl ten, w odróżnieniu od zwykłego Taijutsu, nie opiera się na sile ciosów. Zamiast tego wykorzystuje ich precyzję, szybkość i własny refleks. Siła zastąpiona jest tutaj wykorzystaniem chakry, dzięki czemu również mogą zadawać potężne ciosy. Oprócz tego, styl ten wykorzystuje Byakugana, aby z jego pomocą zadawać ciosy w punkty tenketsu przeciwnika - są w stanie je zamykać, a także otwierać, co powoduje problemy z przepływem chakry, a w konsekwencji utratę kontroli nad energią oraz ciałem u trafionego wroga. Im więcej punktów zostanie zamkniętych, tym większe szkody mogą wyrządzić, a po zamknięciu wszystkich kończy się to śmiercią u celu. Dzięki wykorzystaniu chakry ciosy są też w stanie uszkadzać organy. By móc rozwinięć ją na kolejną rangę należy spełnić wymagania co do atrybutów:
    • D - brak wymagań
    • C - Szybkość 5, Refleks 5
    • B - Szybkość 6, Refleks 6
    • A - Szybkość 7, Refleks 7
    • S - Dowolne z powyższych na 8
  4. Dwie drogi - Członkowie klanu Hyūga rozwijają swoje oczy wraz z ich zdolnościami Kontroli Chakry oraz walki stylem, który czerpie pełnymi garściami z wprawy w wykorzystaniu ich oczu. Oznacza to, że by opanować ich techniki należy mieć jedynie odpowiednio rozwinięty Jūken, gdyż ich oczy rozwijają się razem z nim i Kontrolą Chakry użytkownika.

Byakugan | All Seeing White Eye白眼
Jedno z „Trzech Wielkich Dōjutsu” należące do klanu pochodzącego z Konohagakure no Sato. Ich cechą charakterystyczną jest całkowita biel i powiększenie tęczówek oraz brak widocznych źrenic. Dopiero aktywacja nieco je uwidacznia, powoduje także zwiększony przepływ krwi do oczu, co zaś przekłada się na wybrzuszenie żył w pobliżu skroni.
Zasięg i koszta
Byakugan pozwala na widzenie przestrzenne w dal oraz sferyczne, co czyni z jego użytkownika dobrego szpiega czy też zwiadowcę, gdyż może skupić się na swoim celu i obserwować go z daleka oraz też odnajdować ukryte źródła chakry. W odróżnieniu od Tsūjitegana zasięg widzenia w dal jest większy, kosztem jednak zasięgu widzenia sferycznego. Wraz z rozwojem oczu zmniejszają się także koszty jego utrzymania.
Ranga Kontroli ChakryDodatkowe wymaganiaWidzenie w dal [m]Widzenie sferyczne 359° [m]Koszt utrzymania na turę
1-3Brak505350
4Jūken D50020250
5Jūken C1 00035150
6Jūken B2 00050100
7Jūken A4 0008050
8Jūken S5 00010020
9Sennin Jūkena, Szybkość 8, Refleks 86 00010015
10Sennin Jūkena, Specjalizacja w Jūken, Jedna ze statystyk Szybkość lub Refleks na poziomie 8, a druga na 97 50010010
Zdolności
  • Zdolność widzenia w dal oraz w 359° - z pomocą Byakugana członkowie tego klanu są w stanie obserwować i szybko przeszukiwać teren w dal na bardzo duże odległości. Ich wzrok jest w stanie przenikać przez ściany, skały, ziemię, drzewa, przedmioty, ubrania itd. Tylko niektóre bariery lub zdolności, jak mgła klanu Sabataya, są w stanie zablokować wizję Byakugana. Oprócz tego ich kolejną zdolnością jest wizja sferyczna, która pozwala im obserwować jednocześnie cały teren wokół siebie. Mają jednak martwy punkt o wartości 1 stopnia, który znajduje się z tyłu szyi, powyżej trzeciego kręgu piersiowego. Zdolności tych nie można używać jednocześnie, co oznacza, że użytkownik musi wybrać, w którym trybie aktualnie chce patrzeć. Może się jednak dowolnie między nimi przełączać.
  • "Prześwietlanie", widzenie chakry oraz punktów tenketsu i rozróżnianie klonów - aktywacja Byakugana, oprócz pokonywania przeszkód dla wzroku, pozwala jego użytkownikom na zajrzenie wgłąb czyjegoś ciała, dzięki czemu są w stanie sprawdzić czy dane organy funkcjonują. Oprócz tego są w stanie oszacować ilość chakry posiadanej przez obserwowaną osobę, a także jakimi żywiołami dysponuje. Widzą dokładny przepływ chakry przez ciało i jej układ, dzięki czemu są w stanie rozpoznać podszywające się osoby, które zmieniły swój wygląd. Mogą też stwierdzić, czy dana osoba jest bądź (w przypadku osoby martwej) była shinobi. Jest na tyle dokładny, że jest w stanie zauważyć zmiany jakie zaszły w ciele np. z powodu przeszczepu, a także wpływ Genjutsu oraz kształtowanie chakry. Ta zdolność pozwala im również odróżniać klony, z wyjątkiem tak zaawansowanych jak np. polegających na podziale cienia. Widzą również punkty tenketsu w ciele człowieka. Zdolność ta może być również wykorzystywana w całkowitych ciemnościach, gdyż źródła chakry są dla nich widoczne jako "niebieskie płomienie", jednak do poprawnego funkcjonowania (np. w środku jaskiń) dalej potrzebują choć małego źródła światła. Obraz widoczny z pomocą Byakugana standardowo jest widoczny w mniej nasyconych kolorach niż naturalnie, może być również zmieniony na odwrócony czarno-biały. Bomby błyskowe nie działają na użytkownika jeśli zobaczy ich wybuch zza przeszkody (przykładowo jeśli czymś zasłoni oczy lub ta wybuchnie za ścianą, ale w zasięgu wzroku sferycznego).
  • Posiadając Specjalizację w dziedzinie klanowej shinobi zyskuje zdolność wejrzenia w głąb umysłu przeciwnika pozwalając w małym stopniu na odczytanie jego uczuć i myśli, a także zyskuje pewną zdolność przewidywania dzięki dobrej analizie taktyki przeciwnika podczas walki, choć nie może to się równać ze zdolnością klanu Sabataya.
Sposób zdobycia
Zdolność budząca się sama z siebie u osób, które odziedziczyły ją w genach. Czasami mają w tym udział bardzo silne emocje, jednak opanowanie Byakugana wymaga niezwykle intensywnego treningu, dlatego rozwój dziedziny klanowej ponad rangę B wymaga fabuły rangi B, podczas której postać uczy się pod okiem nauczyciela jak poprawnie go wykorzystywać.

Przeszczepienie Byakugana nie powoduje, że jest on ciągle aktywny - użytkownik ma nad tym pełną kontrolę. Osoba po przeszczepie może też naturalnie opanować Jūken, będący zwyczajnie naturalnym zastosowaniem bojowym tychże oczu, bez potrzeby dodatkowego wątku czy fabuły.
Ewolucja
Byakugan jest zdolny przekształcić się w Tenseigan, choć obecnie nie jest wiadome jak można tego dokonać.

Jūken | Gentle Fist柔拳
KlasyfikacjaTaijutsu, Byakugan, Styl Walki
KosztPodwójny D za turę korzystania ze stylu (minimum 5 chakry)
Styl ten, w odróżnieniu od zwykłego Taijutsu, nie opiera się na sile ciosów. Zamiast tego wykorzystuje ich precyzję, szybkość i własny refleks. Siła zastąpiona jest tutaj wykorzystaniem chakry, dzięki czemu również mogą zadawać potężne ciosy. Oprócz tego, styl ten wykorzystuje Byakugana, aby z jego pomocą zadawać ciosy w punkty tenketsu przeciwnika - są w stanie je zamykać, a także otwierać, co powoduje problemy z przepływem chakry, a w konsekwencji utratę kontroli nad energią oraz ciałem u trafionego wroga. Im więcej punktów zostanie zamkniętych, tym większe szkody mogą wyrządzić, a po zamknięciu wszystkich kończy się to śmiercią u celu. Dzięki wykorzystaniu chakry ciosy są też w stanie uszkadzać organy.

Posiadając rangę B Jūken ninja jest w stanie walczyć z pomocą nóg tak dobrze, jak za pomocą dłoni, te ciosy również mogą być wzmacniane chakrą. Jest w stanie wykonywać ataki pozorujące, które mają ominąć obronę przeciwnika, aby trafić w odpowiednie tenketsu.
Posiadając rangę A Jūken shinobi potrafi bardzo sprawnie odbijać nadchodzące ataki - w tym również te z pomocą broni, wyprowadzając przeciwnika z równowagi, a także nadlatujące przedmioty oraz niektóre jutsu i wyprowadzić odpowiednią kontrę.
Posiadając rangę S Jūken shinobi staje się jeszcze trudniejszy do trafienia, jego ciosy nasycone chakrą są na tyle potężne, że jedno uderzenie potrafi odepchnąć przeciwnika. Trafienie nawet w okolice organów potrafi spowodować ich obrażenia opłakane w skutkach. Ninja potrafi także wyprowadzić ataki penetrujące, które nawet jeśli nie uszkodzą zbroi, to atak i tak uderzy w osłonięte ciało, ale nie zablokuje tenketsu. W przypadku odzienia, które nie jest bezpośrednio zbroją to czy tenketsu zostało zablokowane ocenia MG.
Wymagania
  • D - brak wymagań
  • C - Szybkość 5, Refleks 5
  • B - Szybkość 6, Refleks 6
  • A - Szybkość 7, Refleks 7
  • S - Dowolne z powyższych na 8
Efekt
Ludzkie ciało posiada 361 Punktów Tenketsu. Wpływ zablokowanych Tenketsu jest zależy od ich ilości i prezentuje się następującą:
Ilość zablokowanych TenketsuEfekt
10%Kumulowanie chakry na techniki trwa dłużej i kosztuje dwa razy więcej niż standardowo, przeciwnik odczuwa zmęczenie.
20%Zablokowana możliwość wykonywania technik, chyba, że ofiara posiada KC>7 lub CS, SM, bądź Bijū, Ciało przeciwnika jest bardzo zmęczone, ma problem z bardziej wymagającymi ruchami.
50%Zablokowana możliwość wykonywania technik, każdy ruch sprawia ogromny problem.
100%Śmierć
Ilość zablokowanych punktów w trakcie walki jest zależna od oceny MG bądź Sędziego.
Awatar użytkownika
Hyūga Tsubaki
Posty: 372
Rejestracja: 03 mar 2022, 3:55
Ranga: Chūnin
Ranga dodatkowa: Iryōnin | Stażystka w Fūinjutsu Kenkyū Sentā
Discord: hanialke
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Hyūga są upośledzeni...

Ogólnie wszystko wygląda dla mnie ok i można przerzucać o/
Obrazek

B Y A K U G A N
Widzenie w dal [m]Widzenie sferyczne 359° [m]Koszt utrzymania na turę
7 50010010
► Pokaż Spoiler
- Mowa
#FF8080
Awatar użytkownika
Hyūga Tsubaki
Posty: 372
Rejestracja: 03 mar 2022, 3:55
Ranga: Chūnin
Ranga dodatkowa: Iryōnin | Stażystka w Fūinjutsu Kenkyū Sentā
Discord: hanialke
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Hyūga są upośledzeni...

Kwestia podstaw to już tak naprawdę formalność, więc...

Rework techniczek!

Kilka rzeczy wspólnych, które zostały zmienione w większości technik:

Wywaliłam w większości technik wymagania, które brzmiały "Juken lub Byakugen Rangi X, Refeks X, Szybkość X, KC X", bo było to spowodowane podwójną drogą i starymi wymogami Jukena. Wychodzę z założenia, że jeśli ktoś ma Juken na B, to technikę B będzie w stanie wykonać, jeśli rzeczywiście nie powinna mieć jakiś wymagań specjalnych.

Parę technik niewiele się zmieniło, jedynie dostosowałam specjalizacje / senniny do nowego systemu.

Jednocześnie, jest też wspominka o tym "że MG decyduje ile Tenketsu zostało zablokowanych", ale nie tak naprawdę nigdzie nie ma pokazanej żadnej średniej, tak więc w technikach, które wspominają o blokowaniu Tenketsu, dałam ile zwykle to wynosi, ale zostawiając do decyzji MG, że może to być mniej / więcej w zależności od sytuacji.

A teraz let's go.

Techniki E i D... szczerze to są mi kompletnie obojętne. Ta technika rangi E wystarczy zmienić na Juken, zaś technikę rangi D... Szczerze to bym chyba wywaliła od ninjutsu, bo... to powinno działać na każde oczy, a nie tylko Hyuga I guess? Jeden zwój w Same no Kuni, bo dzbaneg to wymyślił, reszta do zdobycia normalnie dla wszystkich chętnych.

Techniki rangi C

Chakura Hari
► Pokaż Spoiler | Obecna wersja
Chakura Hari no Jutsu | Chakra Needle Techniqueチャクラ針の術
KlasyfikacjaByakugan
PieczęcieBrak, czas koncentracji chakry jest równy złożeniu 3 pieczęci
KosztStandardowy
Zasięg10 metrów
Wymagania Kontrola Chakry: 6, Ranga C w Byakugan lub Jūken
Technika pozwala na wystrzelenie chakrowego senbona ze swojego dowolnego punktu Tenketsu.

Posiadając rangę C w Byakugan lub Jūken można wystrzelić 3 senbony.
Posiadając rangę B w Byakugan lub Jūken można wystrzelić 6 senbonów.
Posiadając rangę A w Byakugan lub Jūken można wystrzelić 12 senbonów.
Posiadając rangę S w Byakugan lub Jūken można wystrzelić 20 senbonów.

Chcąc wystrzelić więcej senbonów niż przewiduje ranga można zapłacić wielokrotność kosztu standardowego, dzięki czemu np. na randze C płacąc koszt podwójny można wystrzelić 6 senbonów, potrójny - 9 itd.

Posiadając Specjalizację w Byakugan nie trzeba kumulować chakry, można wystrzelić igłę natychmiastowo.
Posiadając Sennina Byakugan Shinobi zyskuje możliwość trafienia bardzo małych istot (np. małych owadów).
► Pokaż Spoiler | Nowa wersja
Chakura Hari no Jutsu | Chakra Needle Techniqueチャクラ針の術
KlasyfikacjaByakugan
PieczęcieBrak, czas koncentracji chakry jest równy złożeniu 3 pieczęci
KosztStandardowy
Zasięg10 metrów
Technika pozwala na wystrzelenie chakrowego senbona ze swojego dowolnego punktu Tenketsu.

Posiadając rangę C w Jūken można wystrzelić 3 senbony.
Posiadając rangę B w Jūken można wystrzelić 6 senbonów.
Posiadając rangę A w Jūken można wystrzelić 12 senbonów.
Posiadając rangę S w Jūken można wystrzelić 20 senbonów.

Chcąc wystrzelić więcej senbonów niż przewiduje ranga można zapłacić wielokrotność kosztu standardowego, dzięki czemu np. na randze C płacąc koszt podwójny można wystrzelić 6 senbonów, potrójny - 9 itd.

Posiadając Specjalizację w Jūken i Kontrolę Chakry 6 nie trzeba kumulować chakry, można wystrzelić igłę natychmiastowo.
Posiadając Sennina Jūken Shinobi zyskuje możliwość trafienia bardzo małych istot (np. małych owadów).
Stara wersja techniki miała jedynie bonus za Speckę w Byaku. Chcąc dostosować to do nowego systemu, gdzie Byakugan jest zależny od KC, dałam wymóg KC 6 (Bykaugan "B").

Chakuraba
► Pokaż Spoiler | Obecna wersja
Chakuraba | Chakra Bladeチャクラ刃
KlasyfikacjaByakugan, Jūken
PieczęcieBrak, kumulacja chakry zajmuje tyle ile złożenie trzech pieczęci
KosztStandardowy na turę
ZasięgNa siebie
WymaganiaRefleks 6
Dłonie użytkownika zostają pokryte warstwą chakry, mającą właściwości tnące. Nie ma ona problemu z przecięciem skóry człowieka, jednakże zadane rany nie są bardzo głębokie i nie naruszą np. mięśni. Główną jej zaletą jest jednak możliwość rozcinania obiektów nasiąkniętych chakrą na tym samym bądź niższym poziomie aniżeli ranga użytkownika techniki w Byakugan lub Jūken (przy ocenie bierze się pod uwagę dziedzinę o wyższej randze). Jest to technika do wykonywania precyzyjnych cięć na stosunkowo niewielkich powierzchniach, więc np. użytkownik nie będzie w stanie przy pomocy tego jutsu przeciąć bariery z chakry.

Posiadając rangę S w Jūken lub Byakugan i Refleks 7 istnieje możliwość przecinania obiektów, które nadlatują w stronę użytkownika - te oczywiście muszą być trafione.
Posiadając Specjalizację w Byakugan nie ma potrzeby kumulowania chakry, technika jest wykonywana natychmiastowo.
Posiadając Specjalizację w Jūken wymogi do refleksu są obniżone o 1.
► Pokaż Spoiler | Nowa wersja
Chakuraba | Chakra Bladeチャクラ刃
KlasyfikacjaJūken
PieczęcieBrak, kumulacja chakry zajmuje tyle ile złożenie trzech pieczęci
KosztStandardowy na turę
ZasięgNa siebie
Dłonie użytkownika zostają pokryte warstwą chakry, mającą właściwości tnące. Nie ma ona problemu z przecięciem skóry człowieka, jednakże zadane rany nie są bardzo głębokie i nie naruszą np. mięśni. Główną jej zaletą jest jednak możliwość rozcinania obiektów nasiąkniętych chakrą na tym samym bądź niższym poziomie aniżeli ranga użytkownika techniki w Byakugan lub Jūken (przy ocenie bierze się pod uwagę dziedzinę o wyższej randze). Jest to technika do wykonywania precyzyjnych cięć na stosunkowo niewielkich powierzchniach, więc np. użytkownik nie będzie w stanie przy pomocy tego jutsu przeciąć bariery z chakry.

Posiadając rangę S w Jūken istnieje możliwość przecinania obiektów, które nadlatują w stronę użytkownika - te oczywiście muszą być trafione.
Posiadając Specjalizację w Jūken i Kontrolę Chakry 6 nie ma potrzeby kumulowania chakry, technika jest wykonywana natychmiastowo.
Ta technika miała w sumie podobną speckę do powyższej, więc po prostu tutaj to zamieniłam na to samo.

Hakke Kūshō
► Pokaż Spoiler | Obecna wersja
Hakke Kūshō | Eight Trigrams Vacuum Palm八卦空掌
KlasyfikacjaByakugan, Jūken
PieczęcieBrak, czas koncentracji chakry jest równy złożeniu 3 pieczęci
Kosztstandardowy
Zasięg10 metrów
WymaganiaKontrola Chakry: 6, ranga C w Byakugan lub Jūken
Technika polega na wyprowadzeniu specjalnego ciosu wyprostowaną dłonią ze zgiętymi palcami. Podczas ataku kumulujemy chakrę, która zostaje uwolniona przy uderzeniu. Uderzenie odrzuca przeciwnika na kilka metrów, atakując przy okazji jego punkty Tenketsu. Atak jest tym bardziej odczuwalny im bliżej jest przeciwnik - na 10m dla człowieka odczuwalny jest lekki podmuch.

Posiadając rangę B w Byakugan lub Jūken Technikę można wykonać w parze z drugim Hyuga. Oboje stają do siebie bokiem i wprowadzają cios bliższymi do siebie rękoma. Uderzenie jest dużo mocniejsze i uszkadza więcej punktów Tenketsu niż przy wykonaniu jej w pojedynkę.
Posiadając rangę A w Byakugan lub Jūken i płacąc koszt standardowy A atak staje się o wiele silniejszy i jest w stanie odrzucić przeciwnika z olbrzymią siłą, zasięg rośnie o 5m.
Posiadając specjalizację w Byakugan lub Jūken zasięg techniki rośnie o kolejne 5m.
► Pokaż Spoiler | Nowa wersja
Hakke Kūshō | Eight Trigrams Vacuum Palm八卦空掌
KlasyfikacjaJūken
PieczęcieBrak, czas koncentracji chakry jest równy złożeniu 3 pieczęci
Kosztstandardowy
Zasięg10 metrów
Technika polega na wyprowadzeniu specjalnego ciosu wyprostowaną dłonią ze zgiętymi palcami. Podczas ataku kumulujemy chakrę, która zostaje uwolniona przy uderzeniu. Fala uderzeniowa odrzuca przeciwnika na kilka metrów, atakując przy okazji jego punkty Tenketsu. Siła odrzucenia jest taka sama niezależnie od odległości od przeciwnika, jednakże im bliżej ten się znajduje, tym więcej Tenketsu zostanie zablokowanych.

Przyjmuje się, że przy bezpośrednim ataku, średnia ilość zablokowanych Tenketsu wynosi 32 i spada o 6 wraz wraz z każdymi 5 metrami odległości od przeciwnika, jednakże ostateczna decyzja zależy od MG.

Posiadając rangę B Jūken, technikę można wykonać w parze z drugim Hyūga. Oboje stają do siebie bokiem i wprowadzają cios bliższymi do siebie rękoma. Uderzenie jest dużo mocniejsze i uszkadza średnio o połowę więcej punktów Tenketsu niż przy wykonaniu jej w pojedynkę.
Posiadając rangę A Jūken atak staje się o wiele silniejszy i jest w stanie odrzucić przeciwnika z olbrzymią siłą, zasięg rośnie o 5m względem bazowego.
Posiadając rangę S Jūken, zasięg rośnie o kolejne 10m względem bazowego.
Posiadając Sennina Jūken ilość zablokowywanych Tenketsu nie spada wraz z odległością.
Ogólnie trochę bezsensowne jest, że na maksymalnym zasięgu techniki będzie "lekki podmuch", to tak jakby napisać, że w Suiton: Hatō, na maksymalnym zasięgu, ciśnienie wody spada niczym do tego, które mamy w kranie. Żeby jednak zachować "ducha" oryginalnej techniki, że im bliżej, tym skuteczniej - uzależnijmy od tego ilość zablokowywanych Tenketsu.

Wywaliłam, że należy koszt A, by zwiększyło zasięg, dodałam również kolejne zwiększenie zasięgu na S. Dlaczego? Mamy oto takie Mizu Kamikiri, gdzie zasięg wzrasta wraz z rangą dziedziny, ale koszty wykonania techniki nie:
► Pokaż Spoiler
Suiton: Mizu Kamikiri | Water Release: Rising Water Slicer水遁・水上切
KlasyfikacjaSuiton, Transformacja Natury
PieczęcieTygrys
KosztStandardowy
Zasięg10 metrów
Wymagania---
Po złożeniu pieczęci Tygrysa oraz uderzeniu stopą w ziemię, od shinobi rozchodzi się gejzer wody mknący prosto w kierunku celu. Technika szybka i robiąca wrażenie, albowiem ciśnienie wody jest w stanie skruszyć skałę. Tym bardziej niebezpieczna w otoczeniu, gdzie potencjalne zniszczenia mogą skrzywdzić przeciwnika rykoszetem. Jeżeli ninja ma takie życzenie, może rozdzielić "wodne ostrze" na dwie części. Każde z nich staje się wtedy proporcjonalnie słabsze, ale można je wystrzelić w różnych kierunkach, bądź tym samym, acz w różnej odległości od siebie zwiększając szansę na trafienie przeciwnika. W przypadku rozdzielenia promienia, każda połówka traktowana jest jak o rangę słabszą.

Posiadając rangę A Suitonu zasięg wzrasta o 5 metrów względem bazowego.
Posiadając rangę S Suitonu zasięg wzrasta o 10 metrów względem bazowego.
Hakke Sanjūni Shō
► Pokaż Spoiler | Obecna wersja
Hakke Sanjūni Shō | Eight Trigrams Thirty-Two Palms八卦三十二掌
KlasyfikacjaByakugan, Jūken
Pieczęcie---
Kosztpodwójny
Zasięg5 metrów
WymaganiaSzybkość: 6 Refleks: 5, ranga C w Byakugan lub Jūken
DodatkoweTechnika kosztuje 10PT
Technika rozpoczyna się przyjęciem odpowiedniej pozycji, po czym użytkownik bardzo szybko skraca dystans do ofiary i wyprowadza ciosy celując w punkty Tenketsu ofiary. Ataki wykonywane są w szybkich seriach.

Posiadając rangę C w Byakugan lub Jūken shinobi jest w stanie wykonać 32 uderzenia w seriach po 2, 2, 4, 8, 16 uderzeń.
Posiadając rangę B w Byakugan lub Jūken ilość uderzeń rośnie o kolejne 32, łącznie 64. Koszt wówczas rośnie do Podwójnego B.
Posiadając rangę A w Byakugan lub Jūken ilość uderzeń rośnie o kolejne 64, łącznie 128. Koszt wówczas rośnie do Podwójnego A.
► Pokaż Spoiler | Nowa wersja
Hakke Sanjūni Shō | Eight Trigrams Thirty-Two Palms八卦三十二掌
KlasyfikacjaJūken
PieczęcieBrak, czas koncentracji chakry jest równy złożeniu 3 pieczęci
KosztRóżny
ZasięgDotykowy
DodatkoweTechnika kosztuje 10PT
Flagowa ofensywna technika klanu Hyūga, jedna z pierwszych, której się początkujący shinobi uczy. Zaczyna się od przyjęcia odpowiedniej pozycji, by potem szybko skrócić dystans pomiędzy użytkownikiem a ofiarą i wyprowadzić serię ciosów, celujących w Tenketsu przeciwnika. Jeżeli dojdzie do pierwszego uderzenia, to ofiara jest przytłoczona ilością szybkich uderzeń i nie ma możliwości ich uniknięcia. Tak więc, by technika nie doszła do skutku, należy uniknąć inicjującego ciosu Hyūgi. Jednocześnie, im bardziej doświadczony ninja, tym więcej uderzeń jest w stanie wykonać, co wiąże się z większą ilością zablokowanych Tenketsu, a co za tym idzie - poważniejszymi skutkami. Warto pamiętać, że ta technika nie tylko blokuje Tenketsu, ale także zadaje obrażenia fizyczne przeciwnikowi.

D: koszt równy standardowemu kosztowi rangi D ninja wykonuje 16 uderzeń w seriach po 2, 2, 4, 8. Powodują niegroźne, aczkolwiek bolesne siniaki na ciele przeciwnika.
C: koszt równy standardowemu kosztowi rangi C, ilość uderzeń rośnie o 16, łącznie 32. Przeciwnik staje się mocno obolały i ma utrudnione poruszanie się.
B: koszt równy standardowemu kosztowi rangi B, ilość uderzeń rośnie o kolejne 32, łącznie 64. Na tym poziomie mogą zostać złamane kości. Wymagania: Jūken rangi B.
A: koszt równy standardowemu kosztowi rangi A, ilość uderzeń rośnie o kolejne 64, łącznie 128. Uderzenia stają się na tyle potężne, że są w stanie doprowadzić do wewnętrznych krwotoków. Wymagania: Jūken rangi A.
S: koszt równy standardowemu kosztowi rangi S, ilość uderzeń rośnie o kolejne 128, łącznie 256. Zadawane obrażenia są tak duże, że mogą powodować uszkodzenie narządów wewnętrznych przeciwnika. Wymagania: Jūken rangi S.

Przyjmuje się, że średnia ilość zablokowanych Tenketsu jest równa 80% (w zaokrągleniu w górę) wykonanych uderzeń, jednakże ostateczna decyzja należy do MG.

Posiadając Specjalizację w Jūken, uderzenia stają się jeszcze potężniejsze. Ilość zablokowanych Tenketsu się nie zmienia, aczkolwiek zadane obrażenia fizyczne są bardziej dotkliwe.
Posiadając Sennina w Jūken, jeżeli Hyūga nie trafi pierwszym uderzeniem, może wykonać specjalny ruch, który daje mu szansę na wykonanie sekwencji. Wiąże się to jednak z tym, że ilość ciosów spada o 6 na każdej randze, kumulując się z poprzednim progiem (na D wykona 10 uderzeń, na C 20 itd).
Ok, here it will get more fun.

Ogólnie to wiem, że by ta technika bez żadnej koncentracji chakry by nie przeszła, więc od razu dodałam.

Jednocześnie ujednoliciłam ją względem innych technik skalujących się, żeby była możliwość wykonania jej na każdej poziomie. Przeglądając też te inne techniki skalujące się, znaczna większość ma koszt Standardowy. Hyūga oprócz kosztu techniki musi też płacić za podtrzymywanie Byakugana i podwójny D za Jūken, więc i tak płaci więcej. Nie widzę potrzeby dowalania jeszcze podwójnego kosztu. Czas kumulacji chakry jest też moim zdaniem w porządku, biorąc pod uwagę fakt, że w to mimo wszystko technika bezpośrednia, a w takim Suiton: Hatō, też są tylko trzy pieczęcie i koszt standardowy, a to technika mająca bazowo zasięg 10 metrów, a tylko rośnie z rangą do 20m na Sce, więc... z suitonowcem jestem na straconej pozycji w takim momencie, jeśli jestem od niego wystarczająco daleko.

Dodałam również Specjalizację i Sennina. W Senninie się trochę inspirowałam Sen no Ichigeki, gdzie tego typu ruch istnieje.

Shōtei
► Pokaż Spoiler | Obecna wersja
Shōtei | Palm Bottom掌底
KlasyfikacjaHyuga, Kontrola Chakry
PieczęcieBrak, czas koncentracji chakry jest równy złożeniu 3 pieczęci
KosztRóżny
ZasięgDotykowy
WymaganiaAktywny byakugan
DodatkoweTechnika kosztuje 10 pt
Użytkownik z pomocą tej techniki wykonuje szybki, precyzyjny cios za pomocą nasady dłoni w tułów przeciwnika wysyłając przy tym sporą ilość chakry, atakując jeden z głównych punktów tenketsu. Atak potrafi zwalić z nóg co słabszych przeciwników. Niestety w przypadku chybienia możemy stracić dużą ilość chakry. W przypadku trafienia w inną część ciała obrażenia mogą się znacząco różnić w zależności jaka siła techniki zostanie użyta, od bolesnego zablokowania innego tenketsu do zniszczenia organu lub jako po prostu mocne uderzenie - decyzja zależy od MG.

Posiadając rangę C w Byakugan lub Juken: Koszt równy Dwukrotnemu kosztowi rangi C - atak powoduje osłabienie przeciwnika i poważniejsze obrażenia wewnętrzne.
Posiadając rangę B w Byakugan lub Juken: Koszt równy Dwukrotnemu kosztowi rangi B - atak jest w stanie ogłuszyć przeciwnika, wyłączając go z walki na 1 turę.
Posiadając rangę A w Byakugan lub Juken: Koszt równy Dwukrotnemu kosztowi rangi A - atak jest w stanie ogłuszyć przeciwnika, wyłączając go z walki na 3 tury, a także odrzucić go na parę metrów w tył powodując przy tym poważne obrażenia wewnętrzne.
Posiadając rangę S w Byakugan lub Juken: Koszt równy Dwukrotnemu kosztowi rangi S - tym razem cios wymierzany jest z pomocą dwóch palców - wskazującego i środkowego. Atak jest tak silny, że obezwładnia przeciwnika na cały dzień. Nawet osoby będące np. Jinchūriki nie są w stanie uchronić się przed negatywnymi skutkami trafienia.

Posiadając Sennina Byakugan lub Juken atak otrzymuje specjalną aurę, zwiększając jego zasięg o 10cm. Oznacza to, że cios może zostać zadany bez bezpośredniego kontaktu z przeciwnikiem.
Posiadając Specjalizację w Byakugan lub Juken można wykonać jutsu Standardowym kosztem zamiast Podwójnym.
► Pokaż Spoiler | Nowa wersja
Shōtei | Palm Bottom掌底
KlasyfikacjaJūken
PieczęcieBrak, czas koncentracji chakry jest równy złożeniu jednej pieczęci
KosztRóżny
ZasięgDotykowy
WymaganiaAktywny byakugan
DodatkoweTechnika kosztuje 10 pt
Użytkownik z pomocą tej techniki wykonuje szybki, precyzyjny cios za pomocą nasady dłoni w tułów przeciwnika wysyłając przy tym sporą ilość chakry, atakując jeden z głównych punktów Tenketsu. Atak potrafi zwalić z nóg co słabszych przeciwników. Niestety w przypadku chybienia możemy stracić dużą ilość chakry. W przypadku trafienia w inną część ciała obrażenia mogą się znacząco różnić w zależności jaka siła techniki zostanie użyta, od bolesnego zablokowania innego tenketsu do zniszczenia organu lub jako po prostu mocne uderzenie - decyzja zależy od MG. Pomimo bycia sklasyfikowaną jako technika rangi C, można jej użyć na każdym poziomie.

D: Koszt równy Dwukrotnemu kosztowi rangi D, uderzenie w główny punkt Tenketsu może spowodować u przeciwnika mdłości i na pewno bolesnego siniaka, który jednak nie zagraża bezpośrednio zdrowiu, na pewno jednak będzie sprawiać dyskomfort.
C: Koszt równy Dwukrotnemu kosztowi rangi C, atak powoduje osłabienie przeciwnika i duży ból znacząco utrudniający poruszanie. Uderzenie w główny punkt Tenketsu sprawia, że zaburzenie kumulowania chakry wygląda tak, jakby miał zablokowane 10% punktów Tenketsu na okres 2 tur.
B: Koszt równy Dwukrotnemu kosztowi rangi B, uderzenie jest na tyle silne, że może spowodować nawet krwiaki, które jednak niewyleczone odpowiednio szybko mogą mieć poważniejsze skutki. Jednocześnie, trafienie w główne tenketsu sprawia, że przepływ chakry jest utrudniony tak, jakby gracz miał zablokowane 10% Tenketsu na okres 4 tur. Wymagania: Jūken rangi B.
A: Koszt równy Dwukrotnemu kosztowi rangi A - atak jest tak potężny, że odrzuca przeciwnika na kilka metrów, mogąc prowadząc nawet do uszkodzeń narządów wewnętrznych. Jeśli Hyūga uderzy odpowiednio, zaburzenie kontroli wygląda tak, jakby było zablokowane 20% Tenketsu na okres 2 tur. Wymagania: Jūken rangi A.
S: Koszt równy Dwukrotnemu kosztowi rangi S, tym razem cios wymierzany jest z pomocą dwóch palców - wskazującego i środkowego. Atak jest tak silny, że może spowodować natychmiastową utratę przytomności w przypadku osób z średnią bądź niższą Wytrzymałością (5≤) i ogromne spustoszenie w narządach wewnętrznych, które niewyleczone odpowiednio szybko mogą doprowadzić nawet do śmierci. Kumulacja chakry praktycznie niemożliwa i traktowane jest jakby użytkownik miał zablokowane 20% Tenketsu na okres 4 tur. Wymagania: Jūken rangi S.

W przypadku nietrafienia w główny punkt Tenketsu na brzuchu, poziom zaburzenia kumulowania chakry jest zależne od MG.

Posiadając Sennina Jūken atak otrzymuje specjalną aurę, zwiększając jego zasięg o 10cm. Oznacza to, że cios może zostać zadany bez bezpośredniego kontaktu z przeciwnikiem.
Posiadając Specjalizację Jūken można wykonać jutsu Standardowym kosztem zamiast Podwójnym.
Postanowiłam zostawić tutaj podwójny koszt techniki, ze względu na to, że za zmniejszoną ilość pieczęci. Ogólnie wiem, że jedna to mało, ALE. Przede wszystkim, jeśli Hyuga nie trafi w te główne tenketsu, to wtedy druga część opisu o zaburzeniu kumulacji chakry jest zależna od MG i może tak naprawdę nie mieć miejsca, więc połowa działania techniki idzie do kosza. Jednocześnie, jeśli kogoś nie trafimy i ktoś uniknie naszego uniku, to nie dość, że tracimy chakrę, to wtedy znajdujemy się też w raczej nieciekawej pozycji (możemy z łatwością zostać uderzeni w plecy, kark, wbić nam kunaia), więc to jest technika o wysokim ryzyku użycia.

Techniki Rangi B

Hakkeshō Kaiten
► Pokaż Spoiler | Obecna wersja
Hakkeshō Kaiten | Eight Trigrams Palms Revolving Heaven八卦掌回天
KlasyfikacjaByakugan, Jūken
PieczęcieBrak, czas koncentracji chakry jest równy złożeniu 4 pieczęci
Kosztpodwójny za turę
Zasięgpromień do 3 metrów
WymaganiaSzybkość: 7, Kontrola Chakry: 6, Refleks: 5, ranga B w Byakugan lub Jūken
Użytkownik zaczyna kręcić się wokół swojej własnej osi, po czym wypuszcza chakrę ze swoich punktów Tenketsu. Jutsu pozwala na odbicie nadlatujących pocisków czy też technik. Użytkownik może regulować wielkość kopuły w trakcie wykonywania techniki. Technika wykonana w powietrzu ma kształt kuli.
► Pokaż Spoiler | Nowa wersja
Hakkeshō Kaiten | Eight Trigrams Palms Revolving Heaven八卦掌回天
KlasyfikacjaJūken, Kontrola Chakry
PieczęcieBrak, czas stworzenia kopuły zdolnej do odbijania wynosi tyle co złożenie 4 pieczęci
KosztPodwójny za aktywację, połowiczny za podtrzymanie
Zasięgpromień do 3 metrów
WymaganiaKontrola Chakry 6
Flagowa technika defensywna klanu Hyūga, która jednak wymaga od ninja odpowiedniej szybkości i refleksu połączonymi z dobrą kontrolą chakry, by uzyskać zamierzony efekt. Użytkownik zaczyna kręcić się wokół swojej własnej osi, wypuszczając jednocześnie chakrę ze swoich punktów Tenketsu, tworząc w ten sposób kopułę będącą idealną tarczą. Jutsu pozwala na odbicie nadlatujących pocisków czy też technik do rangi B. Użytkownik może regulować wielkość kopuły w trakcie wykonywania jutsu. Technika wykonana w powietrzu ma kształt kuli.

Posiadając Jūken A, promień techniki zwiększa się do 5 metrów.
Posiadając Specjalizację Jūken i Kontrolę Chakry 7, czas tworzenia kopuły jest skrócony o połowę.
Posiadając Sennina Jūken, można odbić techniki do rangi A.
Postanowiłam wrzucić tę KC na 6 w wymaganiach, bo jednak w tego typu technice powinna ona być powyżej średniej. Jest to poziom Byakugana "B", więc nic nadzwyczajnego, ale chciałam to zaznaczyć.

Ogólnie "kumulacja chakry" trochę mi tutaj nie pasowała jako czas wykonywania techniki. Bo jakby nie patrzeć, Hyuga nie kumuluje chakry. On ją wypuszcza ze wszystkich swoich tenketsu, przez które ta przepływa. Chcę też uniknąć sytuacji, że najpierw muszę skumulować chakrę, a dopiero potem zacząć się kręcić, bo w takiej sytuacji, zanim bym ten Kaiten stworzyła, to byłabym nafaszerowana kunaiami.

Ogólnie nie mam żadnego sensownego argumentu w kwestii tańszego podtrzymania, aniżeli "i tak płacę podwójne D za Juken, za Byakugana, dużo chakry w to idzie". Jeśli tego opcja nie przejdzie to może chociaż pojedynczy na turę przy tej samej ilości kumulacji pieczęci.

W poprzedniej wersji techniki jest napisane, że są blokowane techniki, bez wspomnienia żadnej rangi, więc... teoretycznie mogło się blokować techniką rangi B jutsu rangi S. Trochę przesada. Temu dałam że max. do B z rozwinięciem na Senninie. Specka w sumie self-explanatory.

Jūkenpō Ichigekishin
► Pokaż Spoiler | Obecna wersja
Jūkenpō Ichigekishin | Gentle Fist Art One Blow Body柔拳法一撃身
KlasyfikacjaByakugan
PieczęcieBrak, czas koncentracji chakry jest równy złożeniu 7 pieczęci
KosztStandardowy
ZasięgNa siebie
WymaganiaKontrola Chakry: 6, ranga B w Byakugan lub Jūken
Technika pozwala na wypuszczenie chakry ze wszystkich swoich punktów Tenketsu. Ma ona wiele zastosowań, pozwala na manewrowanie w powietrzu, odpychanie się od obiektów, odepchnięciu przeciwnika czy też uratowanie przed kryształowym więzieniem.
► Pokaż Spoiler | Nowa wersja
Jūkenpō Ichigekishin | Gentle Fist Art One Blow Body柔拳法一撃身
KlasyfikacjaJūken, Kontrola Chakry
PieczęcieBrak, czas koncentracji chakry jest równy złożeniu 3 pieczęci
KosztPodwójny
ZasięgNa siebie
WymaganiaKontrola Chakry 6
Głównym zastosowaniem tego jutsu jest defensywa, ma na celu ułatwienie nam uniku ataku przeciwnika. Wymaga nieprzeciętnej Kontroli Chakry, polega bowiem na wypuszczeniu chakry z odpowiednich punktów Tenketsu. Ma ona wiele zastosowań, pozwala na manewrowanie w powietrzu, odpychanie się od obiektów, odepchnięciu przeciwnika, wyrwania się z uwięzi czy też uratowanie przed kryształowym więzieniem.
Ogólnie 7 pieczęci za technikę, która ma mi pomóc w unikaniu to trochę... kappa. Zanim skumuluję te chakrę, to Hoseki zrobi ze mnie kryształową figurkę do ogródka. Tak więc wzięłam dałam podwójny koszt, zmniejszyłam ilość pieczęci i powinno być git. Nie bardzo mam pomysł na jakieś bonusy na wyższych rangach / specce, więc jeśli coś przyjdzie do głowy, to przyjmę.

Shugohakke Rokujūyon Shō
► Pokaż Spoiler | Obecna wersja
Shugohakke Rokujūyon Shō | Protection of the Eight Trigrams Sixty-Four Palms守護八卦六十四掌
KlasyfikacjaByakugan, Jūken
PieczęcieBrak, czas koncentracji chakry jest równy złożeniu 4 pieczęci
Kosztpodwójny za turę
Zasięgpromień 5 metrów
WymaganiaChakura Hari no Jutsu, Kontrola: Chakry 6, Refleks: 6, Szybkość: 7, ranga B w Byakugan lub Jūken
Technika pozwala na wypuszczenie ze swoich dłoni bardzo cienkich ostrzy chakry. Dzięki zwinności naszego ciała i naszej percepcji, jesteśmy w stanie sięgnąć każdego punku w koło naszego ciała. Technika jest na tyle precyzyjna, że pozwala celować nawet w bardzo małe cele. Szybkość ataku jest tak duża, że ręce w trakcie jej wykonywania pozostawiają powidoki.

Posiadając rangę S w Byakugan lub Jūken zasięg rośnie o 5m.
► Pokaż Spoiler | Nowa wersja
Shugohakke Rokujūyon Shō | Protection of the Eight Trigrams Sixty-Four Palms守護八卦六十四掌
KlasyfikacjaJūken, Kontrola Chakry
PieczęcieBrak, czas koncentracji chakry jest równy złożeniu 4 pieczęci
KosztPodwójny za aktywację, połowiczny za podtrzymanie.
Zasięgpromień 5 metrów
WymaganiaChakura Hari no Jutsu
Technika wymagająca zarówno sporej szybkości ze strony Hyūgi jak i dobrej Kontroli Chakry. Użytkownik zaczyna bardzo szybko poruszać rękoma, jednocześnie wypuszczając z dłoni igły z chakry, przypominające trochę senbony. W trakcie wykonywania tej techniki Hyūga jest w stanie dosięgnąć każdego punktu wokoło swojego ciała. Jednocześnie jest na tyle precyzyjna, że nie ma problemu z trafianiem naprawdę bardzo małych celów jak owady. Jednocześnie podejście do shinobi w trakcie wykonywania tej techniki jest utrudnione, bez ryzykowania bycia nafaszerowanym chakrowymi senbonami.

Posiadając rangę S w Jūken zasięg rośnie o 5m.
W sumie to głównie stylistyczna zmiana, bo poprzedni opis był w moim odczuciu nieco niejasny.

Jeżeli chodzi o koszta, to welp - te same argumenty co przy "Kaiten".


Nemui Tatchi Nemuri no sesshoku
► Pokaż Spoiler | Obecna werjsa
Nemui Tatchi | Sleeping Touch眠いタッチ
KlasyfikacjaHyŪga, Kontrola Chakry
PieczęcieBrak, czas koncentracji chakry jest równy złożeniu 4 pieczęci
KosztStandardowy
ZasięgDotykowy
WymaganiaRanga B w byakugan lub jūken, Genjutsu C, Kontrola chakry 7
Jedna z nietypowych technik klanu Hyūga, która polega na dotknięciu palcem czoła ofiary i wysłanie silnego impulsu chakry do punktu tenketsu znajdującego się w mózgu. Powoduje on, że dotknięty natychmiast zasypia, sen jednak jest tak samo silny jak normalny. Aby jutsu było skuteczne przeciwnik musi mieć Kontrolę Chakry mniejszą o 1 od użytkownika.

Wybudzenie zależy od otoczenia i tym podobnych czynników, co podlega ocenie MG.

Posiadając rangę A w Byakugan lub Juken możemy wykonać technikę bez konieczności kumulowania chakry.
Posiadając rangę S w Byakugan lub Juken sen staje się silniejszy niż normalny.
Posiadając Specjalizację oraz rangę S w Byakugan lub Juken sen staje się nienaturalnie silny i ciężko obudzić tak śpiącą osobę.
Posiadając Sennina Byakugan lub Juken ofiara po wybudzeniu czuje się bardzo skołowana, zupełnie jakby nagle została wyjęta z bardzo głębokiego snu i potrzebuje chwili na ogarnięcie sytuacji, która właśnie miała miejsce i co się z nią aktualnie dzieje.
► Pokaż Spoiler | Nowa werjsa
Nemuri no sesshoku | Sleeping Touch眠の接触
KlasyfikacjaJūken, Kontrola Chakry
PieczęcieBrak, czas koncentracji chakry jest równy złożeniu 4 pieczęci
KosztStandardowy
ZasięgDotykowy
WymaganiaGenjutsu C, Kontrola chakry 7
Jedna z nietypowych technik klanu Hyūga, która polega na dotknięciu palcem czoła ofiary i wysłanie silnego impulsu chakry do punktu tenketsu znajdującego się w mózgu. Powoduje on, że dotknięty natychmiast zasypia, sen jednak jest tak samo silny jak normalny. Aby jutsu było skuteczne przeciwnik musi mieć Kontrolę Chakry mniejszą o 1 od użytkownika.

Wybudzenie zależy od otoczenia i tym podobnych czynników, co podlega ocenie MG.

Posiadając rangę A w Jūken możemy wykonać technikę bez konieczności kumulowania chakry.
Posiadając rangę S w Jūken sen staje się silniejszy niż normalny.
Posiadając Specjalizację oraz rangę S w Jūken sen staje się nienaturalnie silny i ciężko obudzić tak śpiącą osobę.
Posiadając Sennina Jūken ofiara po wybudzeniu czuje się bardzo skołowana, zupełnie jakby nagle została wyjęta z bardzo głębokiego snu i potrzebuje chwili na ogarnięcie sytuacji, która właśnie miała miejsce i co się z nią aktualnie dzieje.
Przede wszystkim zmiana nazwy techniki na taką, która nie powoduje u Norki zawału serca.

W sumie to jestem... ok z tą techniką? Jedynie mnie ciekawi po co te Genjutsu w wymaganiach, bo teoretycznie, ten impuls z chakry do konkretnego tenketsu w mózgu powoduje ten stan? thinking

Techniki Rangi A

Hyūga Sōke no Juinjutsu
► Pokaż Spoiler | Obecna wersja
Hyūga Sōke no Juinjutsu | Hyūga Main Family's Cursed Seal Technique日向宗家の呪印術
KlasyfikacjaFūinjutsu
PieczęciePrzy nakładaniu: Szczur → Małpa → Ptak → Pies → Wół → Pies → Ptak → Smok → Tygrys → Wąż → Pies → Tygrys → Bawół → Małpa → Przyłożenie dłoni do głowy celu.
Aktywacja : Pieczęć konfrontacji
Kosztpodwójny za nałożenie, standardowy na turę aktywacji
Zasięg10 metrów
WymaganiaKontrola Chakry 7, Fuinjutsu B, ranga A w Byakugan lub Jūken
Technika pozwala na stworzenie pieczęci na głowie innej osoby. Użytkownik, który nałożył pieczęć jest w stanie ją aktywować znajdując się w odległości do 10 metrów od niej, po aktywacji pieczęć zaczyna niszczyć komórki mózgu ofiary, wywierając przy tym przerażający ból. W konsekwencji może dojść do niepełnosprawności, a także śmierci ofiary.
► Pokaż Spoiler | Nowa wersja wersja
Hyūga Sōke no Juinjutsu | Hyūga Main Family's Cursed Seal Technique日向宗家の呪印術
KlasyfikacjaFūinjutsu
PieczęciePrzy nakładaniu: Szczur → Małpa → Ptak → Pies → Wół → Pies → Ptak → Smok → Tygrys → Wąż → Pies → Tygrys → Bawół → Małpa → Przyłożenie dłoni do głowy celu.
Aktywacja : Pieczęć konfrontacji
Kosztpodwójny za nałożenie, standardowy na turę aktywacji
Zasięg10 metrów
WymaganiaKontrola Chakry 7
Technika pozwala na stworzenie pieczęci na głowie innej osoby. Użytkownik, który nałożył pieczęć jest w stanie ją aktywować znajdując się w odległości do 10 metrów od niej, po aktywacji pieczęć zaczyna niszczyć komórki mózgu ofiary, wywierając przy tym przerażający ból. W konsekwencji może dojść do niepełnosprawności, a także śmierci ofiary.
Ta technika imo może być po prostu w normalnym spisie Fuin, ot jedyne zwoje tej techniki są w siedzibach klanu Hyuga i jeśli ktoś chce go mieć, to niech go wykradnie, elo.

Techniki rangi S

Jūho Sōshiken
► Pokaż Spoiler | Obecna wersja
Jūho Sōshiken | Gentle Step Twin Lion Fists柔歩双獅拳
KlasyfikacjaByakugan, Jūken
PieczęcieBrak, czas koncentracji chakry jest równy złożeniu 10 pieczęci
KosztPodwójny na turę
ZasięgBezpośredni
WymaganiaKontrola chakry: 9, Sennin Byakugan lub Jūken
Technika, którą pochwalić się mogą jedynie najsilniejsi z klanu Hyuga, zwłaszcza przez wzgląd na jej zużycie chakry. Pozwala na na pokrycie dłoni powłoką z chakry, która przyjmuje wygląd głowy lwa na każdej z rąk. Jutsu to powoduje, że siła ciosów użytkownika drastycznie wzrasta, dzięki czemu jest w stanie przebijać się przez najpotężniejsze bariery, czy też inne bardzo wytrzymałe materiały. Technika ta jest w stanie przebijać się przez defensywę z wielką efektywnością, przelewając przezeń chakrę i uszkadzając bezpośrednio organy wewnętrzne. Równie wyśmienicie radzi sobie także z tworami z chakry bądź nią naładowanymi. Technika ta jest w stanie zablokować kilka tenketsu na raz, przebić się przez bariery A bez problemu, a techniki S są zakłócane przy starciu z tą techniką, ulegając osłabieniu, bądź miejscowemu rozproszeniu (decyzja MG).
► Pokaż Spoiler | Obecna wersja
Jūho Sōshiken | Gentle Step Twin Lion Fists柔歩双獅拳
KlasyfikacjaJūken
PieczęcieBrak, czas koncentracji chakry jest równy złożeniu 6 pieczęci
KosztPodwójny za aktywację, standardowy na turę B za podtrzymanie
ZasięgBezpośredni
WymaganiaKontrola chakry: 8, Sennin Jūken
Technika, którą pochwalić się mogą jedynie najsilniejsi z klanu Hyuga, zwłaszcza przez wzgląd na jej zużycie chakry. Pozwala na na pokrycie dłoni powłoką z chakry, która przyjmuje wygląd głowy lwa na każdej z rąk. Jutsu to powoduje, że siła ciosów użytkownika drastycznie wzrasta, dzięki czemu jest w stanie przebijać się przez najpotężniejsze bariery, czy też inne bardzo wytrzymałe materiały. Technika ta jest w stanie przebijać się przez defensywę z wielką efektywnością, przelewając przezeń chakrę i uszkadzając bezpośrednio organy wewnętrzne. Równie wyśmienicie radzi sobie także z tworami z chakry bądź nią naładowanymi. Technika ta jest w stanie zablokować kilka tenketsu na raz, przebić się przez bariery A bez problemu, a techniki S są zakłócane przy starciu z tą techniką, ulegając osłabieniu, bądź miejscowemu rozproszeniu (decyzja MG).

Posiadając Specjalizację Jūken, technika jest w stanie przebić się przez bariery rangi S.
Tak więc, zmniejszyłam wymogi KC z 9 do 8, żeby odpowiadał KC wymaganej do Byakugana bez dodatków na Senninie / Specce.

Ogólnie uważam, że 10 pieczęci przy technice bezpośredniej to zdecydowanie za dużo. Dla przykładu mamy takich Maji ze swoim Magnetycznym Raseganem i tam przy podwójnym koszcie jest 6 pieczęci:
► Pokaż Spoiler
Jiton: Rasengan | Magnet Release: Rasengan磁遁・螺旋丸
KlasyfikacjaJiton, Ninjutsu, Transformacja Kształtu, Transformacja Natury
PieczęcieBrak, czas trwania mieszania chakry zajmuje jednak tyle co złożenie 6 pieczęci
KosztDwukrotny
Zasięg---
WymaganiaRasengan, Kontrola Chakry 8 i 2 cieniste klony lub Kontrola Chakry 9 i 1 cienisty klon lub Kontrola Chakry 10
Żywiołowa wariacja na temat Rasengana. Poprzez połączenie normalnego Rasengana z chakrą Jitonu sprawiamy, że kulę pokrywają pieczęci przypominające zdobienie na ciele jednoogoniastej bestii. W momencie uderzenia kulą w cel, pieczęci przechodzą z kuli na ciało ofiary symbolizując przekazanie chakry magnetyzmu z rasengana na ofiarę i zaburzenie pracy neuronów w ciele. Prócz normalnych obrażeń Rasengana pojawia się więc tutaj paraliż o bardzo dużej sile, ale krótkim czasie działania.
Obydwie techniki mają wymogi KC na 8. Rasengan Jintonowy wymaga jeszcze cienistych klonów, u Hyuga jest Sennin, więc myślę, że jest dosyć sprawiedliwie.

W kwestii zaś samych kosztów - znowu pojawia się wcześniejszy argument, ale i nie tylko. Myślę, że to całkiem sprawiedliwa opcja. Mechanika tego typu już bowiem na forum istnieje:
► Pokaż Spoiler | Hyōgaki
Hyōgaki | Ice Age氷河期
KlasyfikacjaHyōton, Transformacja natury
PieczęcieKoń → Szczur → Małpa → Tygrys → Wół → Małpa → Szczur → Koń
KosztDwukrotny za użycie, standardowy B na turę za utrzymanie
ZasięgPromień 25 metrów
Wymagania---
Technika ta sprawia, że od użytkownika rozchodzi się fala chłodu i lodu. Wszystko pokrywa się lodem, a temperatura powietrza spada do poziomu -40 stopni Celsjusza, wyziębiając każdego, kto znajdzie się tam ubrany w nieodpowiedni sposób. Z każdą turą, gdy technika ta jest aktywna, promień techniki rośnie o 5 metrów. Temperatura jest na tyle niska, że dłuższe przebywanie na niej może doprowadzić do odmrożeń, zamrażania oczu czy krwi. Staje się to jeszcze bardziej widoczne po 5 turze działania techniki, gdzie temperatura spada jeszcze bardziej.

Od 5 tury, jeśli ktoś przebywa z dala od źródła ognia przez więcej niż 3 tury, to całkiem zamarza. Przez przebywanie przy źródle ognia, liczy się pełną turę przy ogniu. Technika nie działa na użytkownika. Po zakończeniu jutsu i nie wspieraniu go chakrą, potrzeba 3 tur, by wszystko wróciło do normy. Osoby które zamarzły, odmrażają się przez 3 tury od momentu, w którym powróciły normalne warunki atmosferyczne. To czy osoba przeżyje zamrożenie, zależne jest od poziomu jej wytrzymałości i przekłada się na to, że poziom atrybutu wytrzymałości jest równy ilości tur jaką można przeżyć będąc zamrożonym.

Mając Specjalizację w Hyōtonie można ukierunkować technikę skupiając ją w węższym punkcie i przekształcając w stożek o konkretnym kierunku i bazowym zasięgu 50 metrów.
Swoją drogą, technika rangi S, mocno chakrowa, gdzie w promieniu 25 metrów (i się co turę zwiększa) ludzie mogą zamarzać, 8 pieczęci przy podwójnym koszcie, tymczasem ja mam kumulację 10 pieczęci by stworzyć lwie łby, które same w sobie nic nie robią i jeszcze muszę być na tyle blisko, by kogoś trafić mkłcz
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2022, 5:47 przez Hyūga Tsubaki, łącznie zmieniany 4 razy.
Obrazek

B Y A K U G A N
Widzenie w dal [m]Widzenie sferyczne 359° [m]Koszt utrzymania na turę
7 50010010
► Pokaż Spoiler
- Mowa
#FF8080
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2749
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Hyūga są upośledzeni...

Ranga E:
Byakugan: Me no henkei - ok, zmieniłem

Ranga D:
Byakugan: Me no henkei - ok, zmieniłem i przeniosłem do Ninjutsu, acz kilka rzeczy pozmieniałem, ze względu na wcześniejszy build i nowe miejsce.

Ranga C:
Chakura Hari no Jutsu - imo ok, akcept, przenoszę
Chakuraba - tu kiedyś był wymóg do Refleksu, ale jak tak czytam, to chyba będzie okej jak jest. Usunę tylko "Ranga użytkownika w Byakugan lub Juken" i zostawię sam Juken ;)
Hakke Kūshō - tu nie podoba mi się ilość blokowanych tenketsu. Tak naprawdę, przy pomocy tej techniki C, na Senninie, jesteś w stanie wywołać podmuchy doprowadzające do śmierci bardzo szybko. Więc zredukowałbym liczbę blokowanych tenketsu i to tak... dość znacząco. Jak na blokowanie na dystans, to nie wiem czy 5 nie byłoby odpowiednie, a nie aż 30.
Hakke Sanjūni Shō - pierwsze co mi się nie podoba to "niemożność uniknięcia", jak się już raz dostało. Utrudniać, przeszkadzać, jest ciężej? Spoko. Ale uniemożliwienie? Nope. Opis Sennina jest dla mnie dziwny i prędzej bym uprościł na zasadzie, że jest traktowany jak o rangę niżej, czyli jak spudłuje poziomem C, to tak jakby wykonał D, jak poziomem B, to tak jakby poziomem C, a na D nie daje rady. Dodatkowo wprowadziliśmy zmiany do technik skalowalnych, jednak wydaje mi się, że tutaj nie trzeba dodawać dodatkowego, ze względu na zerowy zasięg techniki, ale to może lepiej niech inni techniczni się wypowiedzą.
Shōtei - rozumiem argumentację i się z nią zgadzam pod kątem kosztu. Ze względu jednak na to, że to one hit, powerful effect, wprowadziłbym tu zmiany, które wprowadziliśmy do technik skalowalnych, a więc czas koncentracji chakry by móc to zrobić i nie było instant poziom S. Co do progów, ja osobiście widziałbym normalne progi, tj. na D/C/B/A/S - 3/5/6/8/15 złożenia pieczęci.

Ranga B:
Hakkeshō Kaiten - Sennin do wyrzucenia. To nie jest nic nowego tylko "lepiej". Już prędzej na Specce Jukena i KC 7 bym to widział, aniżeli Senninie, acz też nie szalałby z dawaniem tych wszystkich bonusów z redukcją czasu chakry. Teoretycznie w bajce te koszta były dość spore, to nie wiem czy nie zostawiłby podwójny aktywacja i standardowy utrzymanie.
Jūkenpō Ichigekishin - tbh, nie wiem czy gdybyśmy nie podbili wymagań do KC 7 to nie byłbym fine z tym, by ta technika była z kosztem standardowym. Zobaczę jak inni techniczni się wypowiedzą.
Shugohakke Rokujūyon Shō - niby w opisie wymóg KC, a w wymaganiach brak. A bym dodał, np. poziom 6, co jest takim semi poziomem B. Ze względu na opis podbiłbym wymóg Refleksu i dał go oddzielnie jako 7. KWestia kosztów jak w Kaitenie.
Nemuri no sesshoku - to Genjutsu to pewnie przez to, że Genjutsu też może usypiać. Widząc bonusy, nie wiem czy zamiast poziomów Jukena, nie dałbym tam poziomów KC, które wydają mi się lepiej obrazować sposób przesyłania tego impulsu.

Ranga A:
Hyūga Sōke no Juinjutsu - dodałem do Fuinjutsu, jednak dodałem też jeden dodatkowy zwój. Klan się trochę rozpadł, był exodus, w tym wszystkim mógł gdzieś zostać wzięty. Wciąż, w porównaniu do innych... cięższych technik, ten ma mało dostępnych zwojów.

Ranga S:
Jūho Sōshiken - patrząc po opisie, na pewno bym nie redukował ilości pieczęci. 10 było git, do bonusu ze specki dałbym to KC 9, by było, że przez samą kontrolę też jest silniejsze.
Awatar użytkownika
Hyūga Tsubaki
Posty: 372
Rejestracja: 03 mar 2022, 3:55
Ranga: Chūnin
Ranga dodatkowa: Iryōnin | Stażystka w Fūinjutsu Kenkyū Sentā
Discord: hanialke
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Hyūga są upośledzeni...

Brak mojego komentarza przy jakiejś technice to znak, że jestem z tym ok :kannasip:

Ranga C

Hakke Kūshō - Ogólnie to sama nie wiedziałam ile dać tutaj tych tenketsu i blokowanie ich na odległość brzmi trochę OP, ngl.

Dla bardziej równego rachunku można przyjąć 30 tenketsu przy bezpośrednim ataku. I wtedy z każdym metrem dystansu, ilość blokowanych tenketsu spada o 5. Przy 6 metrach nie będzie już blokowane żadne tenketsu i będzie jedynie sama siła uderzeniowa. Wywaliłam w sumie też sennina i dodałam speckę.
► Pokaż Spoiler | Nowa wersja
Hakke Kūshō | Eight Trigrams Vacuum Palm八卦空掌
KlasyfikacjaJūken
PieczęcieBrak, czas koncentracji chakry jest równy złożeniu 3 pieczęci
Kosztstandardowy
Zasięg10 metrów
Technika polega na wyprowadzeniu specjalnego ciosu wyprostowaną dłonią ze zgiętymi palcami. Podczas ataku kumulujemy chakrę, która zostaje uwolniona przy uderzeniu. Fala uderzeniowa odrzuca przeciwnika na kilka metrów, atakując przy okazji jego punkty Tenketsu. Siła odrzucenia jest taka sama niezależnie od odległości od przeciwnika, jednakże im bliżej ten się znajduje, tym więcej Tenketsu zostanie zablokowanych.

Przyjmuje się, że przy bezpośrednim ataku, średnia ilość zablokowanych Tenketsu wynosi 30 i spada o 5 wraz wraz z każdymi metrem odległości od przeciwnika, jednakże ostateczna decyzja zależy od MG.

Posiadając rangę B Jūken, technikę można wykonać w parze z drugim Hyūga. Oboje stają do siebie bokiem i wprowadzają cios bliższymi do siebie rękoma. Uderzenie jest dużo mocniejsze i uszkadza średnio o połowę więcej punktów Tenketsu niż przy wykonaniu jej w pojedynkę.
Posiadając rangę A Jūken atak staje się o wiele silniejszy i jest w stanie odrzucić przeciwnika z olbrzymią siłą, zasięg rośnie o 5m względem bazowego.
Posiadając rangę S Jūken, zasięg rośnie o kolejne 10m względem bazowego.
Posiadając Specjalizację w Jūken, średnia ilość zablokowanych Tenketsu przy bezpośrednim ataku wynosi 35.
Hakke Sanjūni Shō, fixed

► Pokaż Spoiler | Nowa wersja
Hakke Sanjūni Shō | Eight Trigrams Thirty-Two Palms八卦三十二掌
KlasyfikacjaJūken
PieczęcieBrak, czas koncentracji chakry jest równy złożeniu 3 pieczęci
KosztRóżny
ZasięgDotykowy
DodatkoweTechnika kosztuje 10PT
Flagowa ofensywna technika klanu Hyūga, jedna z pierwszych, której się początkujący shinobi uczy. Zaczyna się od przyjęcia odpowiedniej pozycji, by potem szybko skrócić dystans pomiędzy użytkownikiem a ofiarą i wyprowadzić serię ciosów, celujących w Tenketsu przeciwnika. Jeżeli użytkownik trafi pierwszym ciosem, to ofiara jest przytłoczona dużą ilością szybkich uderzeń i wydostanie się spod nich jest znacząco utrudnione. Jednocześnie, im bardziej doświadczony ninja, tym więcej uderzeń jest w stanie wykonać, co wiąże się z większą ilością zablokowanych Tenketsu, a co za tym idzie - poważniejszymi skutkami. Warto pamiętać, że ta technika nie tylko blokuje Tenketsu, ale także zadaje obrażenia fizyczne przeciwnikowi.

D: koszt równy standardowemu kosztowi rangi D ninja wykonuje 16 uderzeń w seriach po 2, 2, 4, 8. Powodują niegroźne, aczkolwiek bolesne siniaki na ciele przeciwnika.
C: koszt równy standardowemu kosztowi rangi C, ilość uderzeń rośnie o 16, łącznie 32. Przeciwnik staje się mocno obolały i ma utrudnione poruszanie się.
B: koszt równy standardowemu kosztowi rangi B, ilość uderzeń rośnie o kolejne 32, łącznie 64. Na tym poziomie mogą zostać złamane kości. Wymagania: Jūken rangi B.
A: koszt równy standardowemu kosztowi rangi A, ilość uderzeń rośnie o kolejne 64, łącznie 128. Uderzenia stają się na tyle potężne, że są w stanie doprowadzić do wewnętrznych krwotoków. Wymagania: Jūken rangi A.
S: koszt równy standardowemu kosztowi rangi S, ilość uderzeń rośnie o kolejne 128, łącznie 256. Zadawane obrażenia są tak duże, że mogą powodować uszkodzenie narządów wewnętrznych przeciwnika. Wymagania: Jūken rangi S.

Przyjmuje się, że średnia ilość zablokowanych Tenketsu jest równa 80% (w zaokrągleniu w górę) wykonanych uderzeń, jednakże ostateczna decyzja należy do MG.

Posiadając Specjalizację w Jūken, uderzenia stają się jeszcze potężniejsze. Ilość zablokowanych Tenketsu się nie zmienia, aczkolwiek zadane obrażenia fizyczne są bardziej dotkliwe.
Posiadając Sennina w Jūken, jeżeli Hyūga nie trafi pierwszym uderzeniem, może wykonać specjalny ruch, który daje mu szansę na wykonanie sekwencji. Wiąże się to jednak z tym, że ranga techniki spada o 1. Jeżeli Hyūga nie trafi inicjującym ciosem na randze D, nie jest w stanie wykonać techniki.
Shōtei

Tyle pieczęci za podwójnym koszcie, panie władzo, za co? Ja wiem, że pracujecie nad zmianami w kwestii skalowanych technik. ale gdyby to był koszt standardowy bazowo, to na S byśmy mieli w takim wypadku czas kumulacji jak złożenie 30 pieczęci... to dużo.

Biorąc pod uwagę, że względem waszych zmian w skalujących technikach proponuję tak: D1/C2/B3/A5/S8

Mamy więc technikę bezpośrednią z podwójnym kosztem, która ma kumulację chakry pomniejszoną o połowę względem normalnejj ilości pieczęci przy koszcie standardowym w innych technikach skalujących.

W sumie, żeby zabić ewentualną argumentację, że specka jest zrobiona tak, by tego podwójnego kosztu unikać i cieszyć się małą ilością pieczęci, zmieniłam ją na zwiększoną ilość tur, w której ktoś ma zaburzony przepływ chakry.
► Pokaż Spoiler | Nowa wersja
Shōtei | Palm Bottom掌底
KlasyfikacjaJūken
PieczęcieBrak, czas kumulacji czakry zajmuje tyle co złożenie D1/C2/B3/A5/S8 pieczęci
KosztRóżny
ZasięgDotykowy
WymaganiaAktywny byakugan
DodatkoweTechnika kosztuje 10 pt
Użytkownik z pomocą tej techniki wykonuje szybki, precyzyjny cios za pomocą nasady dłoni w tułów przeciwnika wysyłając przy tym sporą ilość chakry, atakując jeden z głównych punktów Tenketsu. Atak potrafi zwalić z nóg co słabszych przeciwników. Niestety w przypadku chybienia możemy stracić dużą ilość chakry. W przypadku trafienia w inną część ciała obrażenia mogą się znacząco różnić w zależności jaka siła techniki zostanie użyta, od bolesnego zablokowania innego tenketsu do zniszczenia organu lub jako po prostu mocne uderzenie - decyzja zależy od MG. Pomimo bycia sklasyfikowaną jako technika rangi C, można jej użyć na każdym poziomie.

D: Koszt równy Dwukrotnemu kosztowi rangi D, uderzenie w główny punkt Tenketsu może spowodować u przeciwnika mdłości i na pewno bolesnego siniaka, który jednak nie zagraża bezpośrednio zdrowiu, na pewno jednak będzie sprawiać dyskomfort.
C: Koszt równy Dwukrotnemu kosztowi rangi C, atak powoduje osłabienie przeciwnika i duży ból znacząco utrudniający poruszanie. Uderzenie w główny punkt Tenketsu sprawia, że zaburzenie kumulowania chakry wygląda tak, jakby miał zablokowane 10% punktów Tenketsu na okres 2 tur.
B: Koszt równy Dwukrotnemu kosztowi rangi B, uderzenie jest na tyle silne, że może spowodować nawet krwiaki, które jednak niewyleczone odpowiednio szybko mogą mieć poważniejsze skutki. Jednocześnie, trafienie w główne tenketsu sprawia, że przepływ chakry jest utrudniony tak, jakby przeciwnik miał zablokowane 10% Tenketsu na okres 4 tur. Wymagania: Jūken rangi B.
A: Koszt równy Dwukrotnemu kosztowi rangi A - atak jest tak potężny, że odrzuca przeciwnika na kilka metrów, mogąc prowadząc nawet do uszkodzeń narządów wewnętrznych. Jeśli Hyūga uderzy odpowiednio, zaburzenie kontroli wygląda tak, jakby było zablokowane 20% Tenketsu na okres 2 tur. Wymagania: Jūken rangi A.
S: Koszt równy Dwukrotnemu kosztowi rangi S, tym razem cios wymierzany jest z pomocą dwóch palców - wskazującego i środkowego. Atak jest tak silny, że może spowodować natychmiastową utratę przytomności w przypadku osób z średnią bądź niższą Wytrzymałością (5≤) i ogromne spustoszenie w narządach wewnętrznych, które niewyleczone odpowiednio szybko mogą doprowadzić nawet do śmierci. Kumulacja chakry jest znacząco utrudniona i traktowane jest jakby przeciwnik miał zablokowane 20% Tenketsu na okres 4 tur. Wymagania: Jūken rangi S.

W przypadku nietrafienia w główny punkt Tenketsu na brzuchu, poziom zaburzenia kumulowania chakry jest zależne od MG.

Posiadając Sennina Jūken atak otrzymuje specjalną aurę, zwiększając jego zasięg o 10cm. Oznacza to, że cios może zostać zadany bez bezpośredniego kontaktu z przeciwnikiem.
Posiadając Specjalizację Jūken czas zaburzenia przepływu chakry wzrasta o 1 turę.
Ranga B

Hakkeshō Kaiten, fixed

► Pokaż Spoiler | Nowa wersja
Hakkeshō Kaiten | Eight Trigrams Palms Revolving Heaven八卦掌回天
KlasyfikacjaJūken, Kontrola Chakry
PieczęcieBrak, czas stworzenia kopuły zdolnej do odbijania wynosi tyle co złożenie 4 pieczęci
KosztPodwójny za aktywację, standardowy za podtrzymanie
Zasięgpromień do 3 metrów
WymaganiaKontrola Chakry 6
Flagowa technika defensywna klanu Hyūga, która jednak wymaga od ninja odpowiedniej Szybkości i Refleksu połączonymi z dobrą Kontrolą Chakry, by uzyskać zamierzony efekt. Użytkownik zaczyna kręcić się wokół swojej własnej osi, wypuszczając jednocześnie chakrę ze swoich punktów Tenketsu, tworząc w ten sposób kopułę będącą idealną tarczą. Jutsu pozwala na odbicie nadlatujących pocisków czy też technik do rangi B. Użytkownik może regulować wielkość kopuły w trakcie wykonywania jutsu. Technika wykonana w powietrzu ma kształt kuli.

Posiadając Jūken A, promień techniki zwiększa się do 5 metrów.
Posiadając Specjalizację Jūken i Kontrolę Chakry 7, można odbić techniki do rangi A.

Jūkenpō Ichigekishin w sumie to mi taka opcja jak najbardziej pasuje ^ ^
► Pokaż Spoiler | Nowa wersja
Jūkenpō Ichigekishin | Gentle Fist Art One Blow Body柔拳法一撃身
KlasyfikacjaJūken, Kontrola Chakry
PieczęcieBrak, czas koncentracji chakry jest równy złożeniu 3 pieczęci
KosztStandnardowy
ZasięgNa siebie
WymaganiaKontrola Chakry 7
Głównym zastosowaniem tego jutsu jest defensywa, ma na celu ułatwienie nam uniku ataku przeciwnika. Wymaga nieprzeciętnej Kontroli Chakry, polega bowiem na wypuszczeniu chakry z odpowiednich punktów Tenketsu. Ma ona wiele zastosowań, pozwala na manewrowanie w powietrzu, odpychanie się od obiektów, odepchnięciu przeciwnika, wyrwania się z uwięzi czy też uratowanie przed kryształowym więzieniem.
Shugohakke Rokujūyon Shō, w sumie to mój błąd, bo zamierzałam dodać tę kontrolę chakry na 6 do tej techniki, moje niedopatrzenie. Fixed.
► Pokaż Spoiler | Nowa wersja
Shugohakke Rokujūyon Shō | Protection of the Eight Trigrams Sixty-Four Palms守護八卦六十四掌
KlasyfikacjaJūken, Kontrola Chakry
PieczęcieBrak, czas koncentracji chakry jest równy złożeniu 4 pieczęci
KosztPodwójny za aktywację, standardowy za podtrzymanie.
Zasięgpromień 5 metrów
WymaganiaChakura Hari no Jutsu, Kontrola Chakry 6
Technika wymagająca zarówno sporej Szybkości ze strony Hyūgi jak i dobrej Kontroli Chakry. Użytkownik zaczyna bardzo szybko poruszać rękoma, jednocześnie wypuszczając z dłoni igły z chakry, przypominające trochę senbony. W trakcie wykonywania tej techniki Hyūga jest w stanie dosięgnąć każdego punktu wokoło swojego ciała. Jest też na tyle precyzyjna, że nie ma problemu z trafianiem naprawdę bardzo małych celów jak np. owady. Jednocześnie podejście do shinobi w trakcie wykonywania tej techniki jest mocno utrudnione, bez ryzykowania bycia nafaszerowanym chakrowymi senbonami.

Posiadając rangę S w Jūken zasięg rośnie o 5m.
Nemuri no sesshoku, fair enough z tym genjutsu. Rzuciłam propką jak z tym KC by to wyglądało, zmniejszając wymaganie KC bazowo do 6.
► Pokaż Spoiler | Nowa werjsa
Nemuri no sesshoku | Sleeping Touch眠の接触
KlasyfikacjaJūken, Kontrola Chakry
PieczęcieBrak, czas koncentracji chakry jest równy złożeniu 4 pieczęci
KosztStandardowy
ZasięgDotykowy
WymaganiaGenjutsu C, Kontrola chakry 6
Jedna z nietypowych technik klanu Hyūga, która polega na dotknięciu palcem czoła ofiary i wysłanie silnego impulsu chakry do punktu tenketsu znajdującego się w mózgu. Powoduje on, że dotknięty natychmiast zasypia, sen jednak jest tak samo silny jak normalny. Aby jutsu było skuteczne przeciwnik musi mieć Kontrolę Chakry mniejszą o 1 od użytkownika.

Wybudzenie zależy od otoczenia i tym podobnych czynników, co podlega ocenie MG.

Posiadając Kontrolę Chakry 7 możemy wykonać technikę bez konieczności kumulowania chakry.
Posiadając Kontrolę Chakry 8 sen staje się silniejszy niż normalny.
Posiadając Specjalizację w Jūken i Kontrolę Chakry 8 sen staje się nienaturalnie silny i ciężko obudzić tak śpiącą osobę.
Posiadając Sennina Jūken i Kontrolę Chakry 8 ofiara po wybudzeniu czuje się bardzo skołowana, zupełnie jakby nagle została wyjęta z bardzo głębokiego snu i potrzebuje chwili na ogarnięcie sytuacji, która właśnie miała miejsce i co się z nią aktualnie dzieje.
Ranga S

Krakowskim targiem, panie władzo, 8 pieczęci? Bo w sumie rozumiem, że w Jinton: Rasengan nie ma się aż takiej dowolności jak u Hyugów przez konieczność użycia klonów. I wtedy ilość pieczęci będzie równa tej technice Yuki, którą podesłałam : >
► Pokaż Spoiler | Nowa wersja
Jūho Sōshiken | Gentle Step Twin Lion Fists柔歩双獅拳
KlasyfikacjaJūken
PieczęcieBrak, czas koncentracji chakry jest równy złożeniu 8 pieczęci
KosztPodwójny za aktywację, standardowy na turę B za podtrzymanie
ZasięgBezpośredni
WymaganiaKontrola chakry: 8, Sennin Jūken
Technika, którą pochwalić się mogą jedynie najsilniejsi z klanu Hyuga, zwłaszcza przez wzgląd na jej zużycie chakry. Pozwala na na pokrycie dłoni powłoką z chakry, która przyjmuje wygląd głowy lwa na każdej z rąk. Jutsu to powoduje, że siła ciosów użytkownika drastycznie wzrasta, dzięki czemu jest w stanie przebijać się przez najpotężniejsze bariery, czy też inne bardzo wytrzymałe materiały. Technika ta jest w stanie przebijać się przez defensywę z wielką efektywnością, przelewając przezeń chakrę i uszkadzając bezpośrednio organy wewnętrzne. Równie wyśmienicie radzi sobie także z tworami z chakry bądź nią naładowanymi. Technika ta jest w stanie zablokować kilka tenketsu na raz, przebić się przez bariery A bez problemu, a techniki S są zakłócane przy starciu z tą techniką, ulegając osłabieniu, bądź miejscowemu rozproszeniu (decyzja MG).

Posiadając Specjalizację Jūken i Kontrolę Chakry 9, technika jest w stanie przebić się przez bariery rangi S.
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2022, 1:11 przez Hyūga Tsubaki, łącznie zmieniany 19 razy.
Obrazek

B Y A K U G A N
Widzenie w dal [m]Widzenie sferyczne 359° [m]Koszt utrzymania na turę
7 50010010
► Pokaż Spoiler
- Mowa
#FF8080
Awatar użytkownika
Hefajstos
Posty: 1999
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:11
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: Hyūga są upośledzeni...

HAKKE KŪSHŌ

Posiadając rangę B Jūken -> Jakby... dlaczego niby nie można tego zrobić na randze C? Jak by nie czaje. To w ogóle nie powinno być w opisie Jutsu. A jak chodzi o to że za "Jedno zapłacenie" to to i tak nie ma sensu, skoro oboje mają oddzielny układ chakry. Generalnie IMO do wyjebania.
Wyjebałbym też skalowalność techniki i dał zwyczajnie 10 Tenketsu. Zwróćcie uwagę że ta technika jest dużo prostsza w użyciu od Hakke Sanjūni Shō i ja w tej chwili nawet na wyższej randze nie widzę sensu w używaniu tamtej techniki jak mogę spamować tą lol.

HAKKE SANJŪNI SHŌ

Po pierwsze biorąc pod uwagę działanie techniki przydałoby się wiedzieć jak wyglądają sekwencje ciosów na kolejnych rangach nie tylko na pierwszej. Ponadto siła techniki na kolejnych rangach jest absurdalna. Nie dość że ma potężną siłę to jeszcze blokuje astronomiczne ilości Tenketsu które są niejako dodatkowym damażem. Generalnie tak, na żadnym poziomie nie pisałbym o tym jakie są "Obrażenia". Obrażenia fizyczne uzależniłbym czysto od tego jak silna jest postać a działaniem techniki byłoby tylko szybkie i skuteczne blokowanie Tenketsu - obrażenia wciąż by występowały ale byłyby zależne od siły użytkownika a nie od techniki. Wtedy na specjalizacji można zostawić że technika prócz blokowania Tenketsu zwiększa też siłę naszych uderzeń tak że te są znacznie silniejsze niż wynikałoby to z naszej siły.
Sennina nie rozumiem, totalnie nie czaje o co chodzi.

SHŌTEI

Po poprawkach mi w sumie pasuje ten koszt i pieczęci

HAKKESHŌ KAITEN

Dałbym że to czy jutsu udało się zablokować czy nie zależy od MG bo jutsu jest jutsu nie równe. Also nie podoba mi się bonus za KC i speckę, za silny, do wywalenia.

JŪKENPŌ ICHIGEKISHIN

Generalnie ja się domyślam co robi ta technika ale ten bieda opis tego nie mówi, tak więc do rozpisania by opis techniki dokładnie tłumaczył jej działanie bez miejsca na domysły. I chodzi mi o rzeczy w stylu "Głównym zastosowaniem tego jutsu jest defensywa, ma na celu ułatwienie nam uniku ataku przeciwnika." Ale jak? "polega bowiem na wypuszczeniu chakry z odpowiednich punktów Tenketsu. " Ale co to daje? Poza tym bieda opisem to balansowo wypada ok a nawet bym chyba dał koszt połowiczny tutaj, ale to do przemyślenia

SHUGOHAKKE ROKUJŪYON SHŌ

Dałbym standardowy za aktywację i dodał ten Refleks 7 w wymogach. I też chyba trochę dopicował opis.

NEMURI NO SESSHOKU

Aby jutsu było skuteczne przeciwnik musi mieć Kontrolę Chakry mniejszą o 1 od użytkownika. -> O 1 lub więcej; Przynajmniej o 1; Cokolwiek
Wymagania: Genjutsu C, KC 6 -> Genjutsu B, KC 7
CZAS KONCENTRACJI CHAKRY JEST RÓWNY ZŁOŻENIU 4 PIECZĘCI -> 12 pieczęci
Posiadając Kontrolę Chakry 7 możemy wykonać technikę bez konieczności kumulowania chakry. -> Posiadając kontrolę chakry 10
Dodać: Posiadając kontrolę chakry 9 czas kumulowania chakry jest równy złożeniu 6 pieczęci

IMO ta technika to OP shit.

JŪHO SŌSHIKEN

"PODWÓJNY ZA AKTYWACJĘ, STANDARDOWY NA TURĘ B ZA PODTRZYMANIE" -> B przed turę
I zgadzam się z Torą co do 10 pieczęci. Nie wiem nawet czy nie zwiększyłbym koszt na podwójnego B na turę
Prowadzone Wątki:
Senka - Se jest, od roku, gdzieś tam
Shogo - Ale nie odpisuje, pewnie nie odpisze, już nigdy...
Mikan - znowu po Jeleniu, się z Daimyo szlaja
Ichigo - Bo się jej rządzić zachciało
YuYuYu - Jest ich trzech i pewnie coś odpierdolą
Jo X Hom - Czy będzie segz? Czy będą z tego dzieci? Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi...
Midoro - Flying thunder criminal scam
Hikari - Rendez-vous with Yuri (And Bulldog)
Więcej grzechów nie pamiętam.
Awatar użytkownika
Hyūga Tsubaki
Posty: 372
Rejestracja: 03 mar 2022, 3:55
Ranga: Chūnin
Ranga dodatkowa: Iryōnin | Stażystka w Fūinjutsu Kenkyū Sentā
Discord: hanialke
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Hyūga są upośledzeni...

Ranga C

Hakke Kūshō - Ok, czyli dać stałe 10 tenktesu, niezależnie od odległości?
► Pokaż Spoiler | Nowa wersja
Hakke Kūshō | Eight Trigrams Vacuum Palm八卦空掌
KlasyfikacjaJūken
PieczęcieBrak, czas koncentracji chakry jest równy złożeniu 3 pieczęci
Kosztstandardowy
Zasięg10 metrów
Technika polega na wyprowadzeniu specjalnego ciosu wyprostowaną dłonią ze zgiętymi palcami. Podczas ataku kumulujemy chakrę, która zostaje uwolniona przy uderzeniu. Fala uderzeniowa odrzuca przeciwnika na kilka metrów, atakując przy okazji jego punkty Tenketsu. Siła odrzucenia jest taka sama niezależnie od odległości od przeciwnika, jednakże im bliżej ten się znajduje, tym więcej Tenketsu zostanie zablokowanych.

Przyjmuje się, że średnia ilość zablokowanych Tenketsu wynosi 10 niezależnie od odległości od przeciwnika, jednakże ostateczna decyzja zależy od MG.

Posiadając rangę B Jūken, technikę można wykonać w parze z drugim Hyūga. Oboje stają do siebie bokiem i wprowadzają cios bliższymi do siebie rękoma. Uderzenie jest dużo mocniejsze i uszkadza średnio 30 punktów Tenketsu niż przy wykonaniu jej w pojedynkę.
Posiadając rangę A Jūken atak staje się o wiele silniejszy i jest w stanie odrzucić przeciwnika z olbrzymią siłą, zasięg rośnie o 5m względem bazowego.
Posiadając rangę S Jūken, zasięg rośnie o kolejne 10m względem bazowego.
Hakke Sanjūni Shō, w kwestii siły użytkownika przy obrażeniach się nie zgodzę. W opisie Jukenu jest napisane, że ten styl nie bazuje właśnie na sile, bo te uderzenia są wspomagane chakrą (po to płacimy podwójny D na turę za używanie stylu). Obrażenia opisane w tej technice to taka średnia, jakie mniej więcej zadaje. To już w ocenie MG jest, jakie dokładnie zada, biorąc pod uwagę chociażby wytrzymkę. Wiadomo, że użycie tej techniki na S na osobie przy wytrzymałości 5 będzie miało inne skutki aniżeli an kimś, kto ma 10.

Nie zgadzam się również z tym, że blokuje absurdalnie dużą ilość tenketsu. Ludzkie ciało ma 361 punktów. Na randze B zablokujemy 52 Tenketsu, to nawet nie jest 15%.

Na randze A masz niecałe 29%.

Jeżeli wykonam technikę na randze S i dojdzie do wszystkich uderzeń, zostanie zablokowana łącznie 56% tenketsu.

Ogólnie żeby człowiek, który ma te tenketsu zablokowane, nie był w dupie do końca walki, można przyjąć, że te się "samoczynnie" odblokowują po okresie np. 6 tur?

Przeredagowałam opis względem tych sekwencji.

Jeśli chodzi o sennina. Nie trafię pierwszym uderzeniem -> elo po ptokach, nie wykonałam techniki, smutnażaba.jpg. Jeśli mam sennina -> Hyuga robi ten specjalny ruch, dzięki któremu nie musi ponownie płacić za technikę i jeśli wtedy trafi, to wtedy może wykonać sekwencję, ale jest o rangę niższa. Trochę zredagowałam opis, może będzie nieco jaśniejszy?
► Pokaż Spoiler | Nowa wersja
Hakke Sanjūni Shō | Eight Trigrams Thirty-Two Palms八卦三十二掌
KlasyfikacjaJūken
PieczęcieBrak, czas koncentracji chakry jest równy złożeniu 3 pieczęci
KosztRóżny
ZasięgDotykowy
DodatkoweTechnika kosztuje 10PT
Flagowa ofensywna technika klanu Hyūga, jedna z pierwszych, której się początkujący shinobi uczy. Zaczyna się od przyjęcia odpowiedniej pozycji, by potem szybko skrócić dystans pomiędzy użytkownikiem a ofiarą i wyprowadzić serię ciosów, celujących w Tenketsu przeciwnika. Jeżeli użytkownik trafi pierwszym ciosem, to ofiara jest przytłoczona dużą ilością szybkich uderzeń i wydostanie się spod nich jest znacząco utrudnione. Jednocześnie, im bardziej doświadczony ninja, tym więcej uderzeń jest w stanie wykonać, co wiąże się z większą ilością zablokowanych Tenketsu, a co za tym idzie - poważniejszymi skutkami. Warto pamiętać, że ta technika nie tylko blokuje Tenketsu, ale także zadaje obrażenia fizyczne przeciwnikowi.

D: koszt równy standardowemu kosztowi rangi D ninja wykonuje 16 uderzeń w seriach po 2, 2, 4, 8.
C: koszt równy standardowemu kosztowi rangi C, do sekwencji dodawane są kolejne 16 ciosy, łącznie 32. Uderzenia mogą doprowadzić do bolesnych siniaków, które zdecydowanie mogą uprzykrzać życie.
B: koszt równy standardowemu kosztowi rangi B, do sekwencji dodawane są kolejne 32 ciosy, łącznie 64. Przeciwnik staje się obolały i ma utrudnione poruszanie się. Wymagania: Jūken rangi B.
A: koszt równy standardowemu kosztowi rangi A, do sekwencji dodawane są kolejne 64 ciosy, łącznie 128. Uderzenia mogą doprowadzić nawet do np. wybicia barku. Po takiej serii ciosów wykonywanie bardziej skomplikowanych i gwałtownych ruchów jest zdecydowanie cięższe ze względu na spory ból. Wymagania: Jūken rangi A.
S: koszt równy standardowemu kosztowi rangi S, do sekwencji dodawane są kolejne 128 ciosów, łącznie 256. Uderzenia stają się na tyle potężne, że są w stanie doprowadzić do złamań czy pomniejszych wewnętrznych krwotoków. Wymagania: Jūken rangi S.

Przyjmuje się, że średnia ilość zablokowanych Tenketsu jest równa 80% (w zaokrągleniu w górę), jednakże ostateczna decyzja należy do MG.

Posiadając Specjalizację w Jūken, uderzenia stają się jeszcze potężniejsze. Ilość zablokowanych Tenketsu się nie zmienia, aczkolwiek zadane obrażenia fizyczne są bardziej dotkliwe.
Posiadając Sennina w Jūken, jeżeli Hyūga nie trafi pierwszym uderzeniem, może zrobić specjalny ruch, który daje mu szansę na ponowne wykonanie ciosu inicjującego, a co za tym idzie - całej sekwencji. Wiąże się to jednak z tym, że ranga techniki spada o 1. Jeżeli Hyūga nie trafi pierwszym uderzeniem na randze D, nie jest w stanie wykonać techniki.

Ranga B

Hakkeshō Kaiten, eh, niech będzie.

► Pokaż Spoiler | Nowa wersja
Hakkeshō Kaiten | Eight Trigrams Palms Revolving Heaven八卦掌回天
KlasyfikacjaJūken, Kontrola Chakry
PieczęcieBrak, czas stworzenia kopuły zdolnej do odbijania wynosi tyle co złożenie 4 pieczęci
KosztPodwójny za aktywację, standardowy za podtrzymanie
Zasięgpromień do 3 metrów
WymaganiaKontrola Chakry 6
Flagowa technika defensywna klanu Hyūga, która jednak wymaga od ninja odpowiedniej Szybkości i Refleksu połączonymi z dobrą Kontrolą Chakry, by uzyskać zamierzony efekt. Użytkownik zaczyna kręcić się wokół swojej własnej osi, wypuszczając jednocześnie chakrę ze swoich punktów Tenketsu, tworząc w ten sposób kopułę będącą idealną tarczą. Jutsu pozwala na odbicie nadlatujących pocisków czy też technik do rangi B. Użytkownik może regulować wielkość kopuły w trakcie wykonywania jutsu. Technika wykonana w powietrzu ma kształt kuli.

Posiadając Jūken A, promień techniki zwiększa się do 5 metrów.
Jūkenpō Ichigekishin przeredagowane trochę + zmieniłam na połowiczny koszt, żebyście zobaczyli jak to się wam prezentuje?
► Pokaż Spoiler | Nowa wersja
Jūkenpō Ichigekishin | Gentle Fist Art One Blow Body柔拳法一撃身
KlasyfikacjaJūken, Kontrola Chakry
PieczęcieBrak, czas koncentracji chakry jest równy złożeniu 3 pieczęci
KosztPołowiczny
ZasięgNa siebie
WymaganiaKontrola Chakry 7
Głównym zastosowaniem tego jutsu jest defensywa, ma na celu ułatwienie nam uniku ataku przeciwnika, wymaga jednak od użytkownika ponadprzeciętnej Kontroli Chakry. Poprzez wypuszczenie chakry z odpowiednich punktów Tenketsu, Hyūga odpycha swoje ciało w pożądanym przez niego kierunku, co umożliwia np. wydostanie się z uwięzi, ominięcie ataku czy nawet wybronienie się przed technikami takimi jak kryształowe więzienie. Plusem tego jutsu jest, że dzięki wspomaganiu chakrą, ma większe szanse wydostania się z technik, do których normalnie mogłoby mu braknąć Siły, jak np. Isshi Tōjin czy Suiton: Mizuame Nabara, aczkolwiek ostateczna decyzja należy do MG. Hyūga ma możliwość wykonania tej techniki również będąc w powietrzu, by np. podczas spadania uniknąć uderzenia w coś na torze lotu.

Shugohakke Rokujūyon Shō, w sumie ok, fixed
► Pokaż Spoiler | Nowa wersja
Shugohakke Rokujūyon Shō | Protection of the Eight Trigrams Sixty-Four Palms守護八卦六十四掌
KlasyfikacjaJūken, Kontrola Chakry
PieczęcieBrak, czas koncentracji chakry jest równy złożeniu 4 pieczęci
KosztStandardowy na turę
Zasięgpromień 5 metrów
WymaganiaChakura Hari no Jutsu, Kontrola Chakry 6, Refleks 7
Technika wymagająca zarówno sporej Szybkości, ponad przeciętnego Refleksu ze strony Hyūgi jak i dobrej Kontroli Chakry. Użytkownik zaczyna bardzo szybko poruszać rękoma, jednocześnie wypuszczając z dłoni igły z chakry, działających na podobnej zasadzie do senbonów. W trakcie wykonywania tej techniki Hyūga jest w stanie dosięgnąć każdego punktu wokoło swojego ciała i jest też na tyle precyzyjna, że nie ma problemu z trafianiem naprawdę bardzo małych celów jak np. owady. Pojedyncze pociski nie zadają bardzo dużych obrażeń, jednakże biorąc pod uwagę ich natłok przy tej technice, w ostatecznym rozrachunku mogą spowodować całkiem spore szkody, zwłaszcza, jeżeli trafią w newralgiczne punkty na ciele przeciwnika. Gdy Hyūga wykonuje te technikę, podejście do niego jest mocno utrudnione, bez ryzykowania bycia nafaszerowanym chakrowymi senbonami.

Posiadając rangę S w Jūken zasięg rośnie o 5m.
Nemuri no sesshoku, idk, fixed I guess?
► Pokaż Spoiler | Nowa werjsa
Nemuri no sesshoku | Sleeping Touch眠の接触
KlasyfikacjaJūken, Kontrola Chakry
PieczęcieBrak, czas koncentracji chakry jest równy złożeniu 12 pieczęci
KosztStandardowy
ZasięgDotykowy
WymaganiaGenjutsu B, Kontrola chakry 7
Jedna z nietypowych technik klanu Hyūga, która polega na dotknięciu palcem czoła ofiary i wysłanie silnego impulsu chakry do punktu tenketsu znajdującego się w mózgu. Powoduje on, że dotknięty natychmiast zasypia, sen jednak jest tak samo silny jak normalny. Aby jutsu było skuteczne przeciwnik musi mieć Kontrolę Chakry mniejszą o co najmniej 1.

Wybudzenie zależy od otoczenia i tym podobnych czynników, co podlega ocenie MG.

Posiadając Kontrolę Chakry 8 sen staje się silniejszy niż normalny.
Posiadając Specjalizację w Jūken i Kontrolę Chakry 8 sen staje się nienaturalnie silny i ciężko obudzić tak śpiącą osobę.
Posiadając Sennina Jūken i Kontrolę Chakry 8 ofiara po wybudzeniu czuje się bardzo skołowana, zupełnie jakby nagle została wyjęta z bardzo głębokiego snu i potrzebuje chwili na ogarnięcie sytuacji, która właśnie miała miejsce i co się z nią aktualnie dzieje.
Posiadając kontrolę chakry 9 czas kumulowania chakry jest równy złożeniu 6 pieczęci
Posiadając Kontrolę Chakry 10 możemy wykonać technikę bez konieczności kumulowania chakry.
Ranga S

Jūho Sōshiken, well, I tried, niech będzie 10, jeśli innych moja argumentacja nie przekona. Choć wciąż uważam, że meh, bo czas koncentracji jest tutaj potraktowany jak przy dalekosiężnych technikach (10 jest tylko dlatego, bo podwójny koszt). I raczej bym się upierała przy zostawieniu standardowego B na turę. Hyugi naprawdę płacą dużo chakry za wszystko. Rozmawialiśmy o tym, żeby bazowo nie zmuszać gracza do pójścia w KC, ale na chwilę obecną, przy tych kosztach co są... ciężko nie iść. Przy tej minimalnej KC 8, aktywacja tego jutsu to 4k chakry. I potem jeszcze płacić 500 za utrzymanie, gdzie... jeśli akurat jestem na jakimś dystansie, gdzie nie dosięgnę, to utrzymuję technikę za jej istnienie i nic nierobienie. Gdzie jak, np. taki Yuki już złoży te osiem pieczęci i standardowym B podtrzymuje technikę, to wciąż pizga zimnem. Chcecie mi dać podwójny B za podtrzymanie? OK. Tylko aktywacja standardowy przy tej samej ilości pieczęci.
► Pokaż Spoiler | Nowa wersja
Jūho Sōshiken | Gentle Step Twin Lion Fists柔歩双獅拳
KlasyfikacjaJūken
PieczęcieBrak, czas koncentracji chakry jest równy złożeniu 10 pieczęci
KosztPodwójny za aktywację, standardowy B na turę za podtrzymanie
ZasięgBezpośredni
WymaganiaKontrola chakry: 8, Sennin Jūken
Technika, którą pochwalić się mogą jedynie najsilniejsi z klanu Hyuga, zwłaszcza przez wzgląd na jej zużycie chakry. Pozwala na na pokrycie dłoni powłoką z chakry, która przyjmuje wygląd głowy lwa na każdej z rąk. Jutsu to powoduje, że siła ciosów użytkownika drastycznie wzrasta, dzięki czemu jest w stanie przebijać się przez najpotężniejsze bariery, czy też inne bardzo wytrzymałe materiały. Technika ta jest w stanie przebijać się przez defensywę z wielką efektywnością, przelewając przezeń chakrę i uszkadzając bezpośrednio organy wewnętrzne. Równie wyśmienicie radzi sobie także z tworami z chakry bądź nią naładowanymi. Technika ta jest w stanie zablokować kilka tenketsu na raz, przebić się przez bariery A bez problemu, a techniki S są zakłócane przy starciu z tą techniką, ulegając osłabieniu, bądź miejscowemu rozproszeniu (decyzja MG).

Posiadając Specjalizację Jūken i Kontrolę Chakry 9, technika jest w stanie przebić się przez bariery rangi S.
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2022, 1:15 przez Hyūga Tsubaki, łącznie zmieniany 12 razy.
Obrazek

B Y A K U G A N
Widzenie w dal [m]Widzenie sferyczne 359° [m]Koszt utrzymania na turę
7 50010010
► Pokaż Spoiler
- Mowa
#FF8080
Awatar użytkownika
Tora
Posty: 2749
Rejestracja: 27 kwie 2021, 15:24
Ranga dodatkowa: Główny Moderator Techniczny
Discord: Tora#0227
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:
Techniki:

Re: Hyūga są upośledzeni...

Ranga C:
Hakke Kūshō - imo ok, akcept. Zredaguję opis z rangi B, by było wiadome, że 30 tenketsu blokuje ten wspólny podmuch, a nie dwa oddzielne.
Hakke Sanjūni Shō - po osłabieniu obrażeń jest dla mnie okej. Akcept i przenoszę.
Shōtei - imo teraz ok, akcept

Ranga B:
Hakkeshō Kaiten - mi pasuje. Akcept i przenoszę
Jūkenpō Ichigekishin - hmm, trochu mnie ten połowiczny z ilością pieczęci mierzi, ale dużo zależy od MG i raczej bez zastosowania bojowego, więc niech będzie, akcept i przenoszę
Shugohakke Rokujūyon Shō - imo ok, akcept
Nemuri no sesshoku - imo ok po zmianach, akcept

Ranga S:
Jūho Sōshiken - pierwsza rzecz - dalekosiężne techniki mają więcej pieczęci dość często ;) Druga rzecz, która dla mnie jest tu istotna do zaznaczenia to - to, że jedna rzecz coś ma, nie zawsze oznacza, że należy tak dawać wszędzie. Balans to ciężka do utrzymania rzecz, więc to, że "A to ma, to czemu ja nie", może się zdarzyć, bo to A może potem przejść renerf. A teraz kwestia oceny. Imo opcja ze standardowym kosztem aktywacji i podwójnym utrzymania jest całkiem okej. Technika jest silna, ale im większe KC, tym szybciej więcej się płaci utrzymania niż aktywacji. Wtedy dla KC wychodziło 2k aktywacji i 500 utrzymania na turę na KC 8, przy KC 9 - 1k aktywacji i 300 utrzymania, a dla KC 10 - 500 aktywacji i 200 utrzymania. Ogólnie zgadzam się tutaj z opinią Nori, że nie wypada dowalać największych kosztów przy technice o zasięgu dotykowym. Ogólnie nie wiem, czy przy np. KC 10 nie zrobić np. że można stworzyć jedną łapkę i wtedy połowiczny S za aktywację (trochę jak we wspomaganiach, ale to jest słabsze) i standardowy B utrzymania by było.
Awatar użytkownika
Hyūga Tsubaki
Posty: 372
Rejestracja: 03 mar 2022, 3:55
Ranga: Chūnin
Ranga dodatkowa: Iryōnin | Stażystka w Fūinjutsu Kenkyū Sentā
Discord: hanialke
Karta Postaci:
Punkty Doświadczenia:
Punkty Technik:
Punkty Bonusowe:
Techniki:
Bank:
Osiągnięcia:

Re: Hyūga są upośledzeni...

Osobiście to dla mnie są dwie dobre opcje, jeżeli chodzi o koszta:
  • Podwójny S za aktywację i Standardowy B na turę za podtrzymanie

    lub
  • Standardowy S za aktywację i Podwójny B na turę za podtrzymanie (przy zachowaniu ilości pieczęci
Prawdę powiedziawszy, bardziej się chyba skłaniam ku drugiej opcji, ale I'm fine with both.

Jeśli zaś chodzi o KC 10 i możliwość stworzenia jednego lwa - w sumie ok.
► Pokaż Spoiler | Nowa wersja
Jūho Sōshiken | Gentle Step Twin Lion Fists柔歩双獅拳
KlasyfikacjaJūken
PieczęcieBrak, czas koncentracji chakry jest równy złożeniu 10 pieczęci
KosztPojedynczy S za aktywację, Podwójny B na turę za podtrzymanie
ZasięgBezpośredni
WymaganiaKontrola chakry: 8, Sennin Jūken
Technika, którą pochwalić się mogą jedynie najsilniejsi z klanu Hyūga, zwłaszcza przez wzgląd na jej zużycie chakry. Pozwala na na pokrycie dłoni powłoką z chakry, która przyjmuje wygląd głowy lwa na każdej z rąk. Jutsu to powoduje, że siła ciosów użytkownika drastycznie wzrasta, dzięki czemu jest w stanie przebijać się przez najpotężniejsze bariery, czy też inne bardzo wytrzymałe materiały. Technika ta jest w stanie przebijać się przez defensywę z wielką efektywnością, przelewając przezeń chakrę i uszkadzając bezpośrednio organy wewnętrzne. Równie wyśmienicie radzi sobie także z tworami z chakry bądź nią naładowanymi. Technika ta jest w stanie zablokować kilka tenketsu na raz, przebić się przez bariery A bez problemu, a techniki S są zakłócane przy starciu z tą techniką, ulegając osłabieniu, bądź miejscowemu rozproszeniu (decyzja MG).

Posiadając Specjalizację Jūken i Kontrolę Chakry 9, technika jest w stanie przebić się przez bariery rangi S.
Posiadając Kontrolę Chakry 10, mamy możliwość stworzenia tylko jednego lwa na dowolnej ręce. Wtedy koszt techniki wynosi połowiczny S za aktywację i Standardowy B na turę za podtrzymanie.
Swoją drogą, nie dopatrzyliśmy i w Hakke Kūshō opis się wyklucza oraz poprawiłam trochę składnię przy bonusie na B, bo było nieco nie po polsku.
► Pokaż Spoiler | Obecna wersja
Hakke Kūshō | Eight Trigrams Vacuum Palm八卦空掌
KlasyfikacjaJūken
PieczęcieBrak, czas koncentracji chakry jest równy złożeniu 3 pieczęci
Kosztstandardowy
Zasięg10 metrów
Technika polega na wyprowadzeniu specjalnego ciosu wyprostowaną dłonią ze zgiętymi palcami. Podczas ataku kumulujemy chakrę, która zostaje uwolniona przy uderzeniu. Fala uderzeniowa odrzuca przeciwnika na kilka metrów, atakując przy okazji jego punkty Tenketsu. Siła odrzucenia jest taka sama niezależnie od odległości od przeciwnika, jednakże im bliżej ten się znajduje, tym więcej Tenketsu zostanie zablokowanych.

Przyjmuje się, że średnia ilość zablokowanych Tenketsu wynosi 10 niezależnie od odległości od przeciwnika, jednakże ostateczna decyzja zależy od MG.

Posiadając rangę B Jūken technikę można wykonać w parze z drugim Hyūga. Oboje stają do siebie bokiem i wprowadzają cios bliższymi do siebie rękoma. Tak wzmocnione uderzenie jest dużo mocniejsze i uszkadza średnio 30 punktów Tenketsu niż przy wykonaniu jej w pojedynkę.
Posiadając rangę A Jūken atak staje się o wiele silniejszy i jest w stanie odrzucić przeciwnika z olbrzymią siłą, zasięg rośnie o 5m względem bazowego.
Posiadając rangę S Jūken, zasięg rośnie o kolejne 10m względem bazowego.
► Pokaż Spoiler | Poprawiona wersja
Hakke Kūshō | Eight Trigrams Vacuum Palm八卦空掌
KlasyfikacjaJūken
PieczęcieBrak, czas koncentracji chakry jest równy złożeniu 3 pieczęci
Kosztstandardowy
Zasięg10 metrów
Technika polega na wyprowadzeniu specjalnego ciosu wyprostowaną dłonią ze zgiętymi palcami. Podczas ataku kumulujemy chakrę, która zostaje uwolniona przy uderzeniu. Fala uderzeniowa odrzuca przeciwnika na kilka metrów, atakując przy okazji jego punkty Tenketsu. Siła odrzucenia jest taka sama niezależnie od odległości od przeciwnika.

Przyjmuje się, że średnia ilość zablokowanych Tenketsu wynosi 10 niezależnie od odległości od przeciwnika, jednakże ostateczna decyzja zależy od MG.

Posiadając rangę B Jūken technikę można wykonać w parze z drugim Hyūga. Oboje stają do siebie bokiem i wprowadzają cios bliższymi do siebie rękoma. Takie uderzenie jest dużo mocniejsze aniżeli przy wykonaniu jej w pojedynkę i uszkadza średnio 30 punktów Tenketsu.
Posiadając rangę A Jūken atak staje się o wiele silniejszy i jest w stanie odrzucić przeciwnika z olbrzymią siłą, zasięg rośnie o 5m względem bazowego.
Posiadając rangę S Jūken, zasięg rośnie o kolejne 10m względem bazowego.
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2022, 4:04 przez Hyūga Tsubaki, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek

B Y A K U G A N
Widzenie w dal [m]Widzenie sferyczne 359° [m]Koszt utrzymania na turę
7 50010010
► Pokaż Spoiler
- Mowa
#FF8080
Awatar użytkownika
Hefajstos
Posty: 1999
Rejestracja: 26 kwie 2021, 21:11
Karta Postaci:
Punkty Bonusowe:

Re: Hyūga są upośledzeni...

Akcept both, przenoszę i zamykam
Prowadzone Wątki:
Senka - Se jest, od roku, gdzieś tam
Shogo - Ale nie odpisuje, pewnie nie odpisze, już nigdy...
Mikan - znowu po Jeleniu, się z Daimyo szlaja
Ichigo - Bo się jej rządzić zachciało
YuYuYu - Jest ich trzech i pewnie coś odpierdolą
Jo X Hom - Czy będzie segz? Czy będą z tego dzieci? Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi...
Midoro - Flying thunder criminal scam
Hikari - Rendez-vous with Yuri (And Bulldog)
Więcej grzechów nie pamiętam.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”